Úterý 19. březen 2024 10:51
reklama
Instaforex krypto ebook
reklama
Swissquote Bank
reklama
XTB trading konference 2024
reklama
Dukascopy new

Rozpočtové politiky

C:\fakepath\zlato3.jpg

Analytici: Cena zlata letos směřuje k rekordům

16.02.2024 Cena zlata v letošním roce podle analytiků směřuje k novým rekordům. Důvodem jsou deficity státních rozpočtů, které zůstávají od covidu nepřiměřeně vysoké. A pokud centrální banky začnou snižovat úrokové sazby, jde o impulz pro další silný růst ceny zlata, shodli se analytici ve svých komentářích pro ČTK. Zlato dosáhlo na konci loňského roku nejvyšší ceny v historii, když se na burze prodávalo za 2135 dolarů za troyskou unci. Poté mírně kleslo na 2006 dolarů, kde byla jeho cena i dnes odpoledne.
img

Ekonomové: Máme před sebou koktejl pro silný růst zlata

16.02.2024 Zlato dosáhlo na konci loňského roku nejvyšší ceny v historii, když se na burze prodávalo za 2 135 dolarů za troyskou unci. Poté mírně kleslo na dnešních 2 006 dolarů. Podle ekonomů ale tento rok směřuje k novým rekordům.
img

NAPŘÍČ TRHY

24.10.2023 Po předvídatelném a v zásadě plynulém snižování úrokových sazeb v předchozích měsících čeká dnes Maďarsko zajímavější rozhodnutí centrální banky. Národní banka Maďarska (MNB) totiž na svém posledním zasedání zdůraznila, že opouští režim “autopilota” a veškerá další rozhodnutí se již budou více řídit příchozími daty. Během dnešního zasedání bankovní rady MNB je tudíž na stole více možností.
img

ČNB – rozhodnutí bankovní rady, 27. září 2023

27.09.2023 Bankovní rada na svém zářijovém zasedání ponechala úrokové sazby beze změny: plně v souladu s očekáváním finančního trhu.
img

Německo stále dramatičtěji zaostává za USA, varuje největší německá banka. Tím se i stupňuje jeho technologická závislost na Číně, takže podoba vztahů s ní bude do budoucna stále více ovlivňovat i výkon české ekonomiky a zaměstnanost v ČR

16.08.2023 Eurozóně vážně hrozí největší krize od jejího vzniku, varují analytici agentury Bloomberg. Na přelomu let 2024 a 2025 se může v maximální míře projevit efekt utahování její měnové a zároveň rozpočtové politiky, což přivodí hospodářský pád – až zhruba pětiprocentní – srovnatelný s tím z doby evropské dluhové krize před více než deseti lety. Zatímco Spojené státy mohou zvládnout měkce přistát, eurozóna mnohem spíše přistane tvrdě.
C:\fakepath\trader-26052023-50-zm.jpg

MMF mírně zlepšil odhad letošního růstu americké ekonomiky

26.05.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes mírně zlepšil odhad letošního růstu americké ekonomiky. Předpokládá nyní, že hrubý domácí produkt (HDP) Spojených států se letos zvýší o 1,7 procenta, zatímco v dubnovém výhledu počítal s nárůstem o 1,6 procenta. Odhad růstu největší ekonomiky světa na příští rok měnový fond nicméně zhoršil na 1,0 procenta z dříve předpokládaných 1,1 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Dubnové zpomalení inflace analytiky překvapilo, táhlo ho zlevnění potravin

11.05.2023 Dubnové zpomalení meziroční inflace na 12,7 procenta bylo pro analytiky překvapením, trh i Česká národní banka (ČNB) očekávaly vyšší hodnotu. Důvodem výraznějšího zvolnění inflace bylo meziměsíční zlevnění potravin, shodují se odborníci, zároveň ale upozorňují, že vzhledem ke kolísavosti cen potravin je třeba brát tento efekt s rezervou. Na jednociferná čísla podle nich meziroční inflace klesne v červnu nebo v červenci.
img

Inflace, ČR, duben 2023

11.05.2023 Meziroční inflace v české ekonomice v dubnu prohloubila své zpomalení a na úrovni 12,7 % je poměrně výrazně nižší, než předpokládal finanční trh a ČNB.
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

ECB by podle MMF měla pokračovat ve zvyšování úroků až do poloviny příštího roku

28.04.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes vyzval Evropskou centrální banku (ECB), aby pokračovala ve zvyšování úrokových sazeb až do poloviny příštího roku. Ministři financí zemí Evropské unie by pak podle fondu měli podpořit snahu ECB o snížení inflace zpřísněním rozpočtové politiky. Informovala o tom agentura Reuters.
img

Zrušení nejnižší sazby DPH státu „přihraje“ 24 miliard korun ročně, ale zvýší inflaci, neboť zdraží léky či vodu. Pokud už zvedat daně, pak je lepší vrátit se před zrušení superhrubé mzdy

11.04.2023 Chystané změny daně z přidané hodnoty jsou vlastně zvýšením daně, v rozporu s původními sliby vládních stran. Ministerstvo financí má pravdu v tom, že zamýšlené snížení počtu sazeb DPH, ze tří na dvě, představuje zjednodušení daňového systému. To je kýžené. Jenže způsob, jakým ke snížení počtu sazeb vláda hodlá dospět, bude v celkovém efektu daň lidem navyšovat.
img

ČNB – rozhodnutí bankovní rady, 29. března 2023

29.03.2023 Bankovní rada ponechala úrokové sazby opět beze změny, což ovšem není překvapivý výsledek.
img

Zvýšení DPH na 23 procent? Když už vláda musí zvyšovat daně, nechť zví, že sociálně citlivější, méně inflační a rozpočtově výnosnější je zvýšení daně z příjmů zaměstnanců

28.03.2023 Vládní hnutí STAN navrhuje zvýšení základní sazby DPH ze stávajících 21 na 23 procent. Samozřejmě, zaštiťuje se snahou o ozdravení veřejných financí. Samozřejmě, daňové inkaso veřejných rozpočtů by se tím zvýšilo. Ovšem za cenu dalšího přilití oleje do inflačního kotle.
img

ČNB – rozhodnutí bankovní rady, 2. února 2023

02.02.2023 Bankovní rada na svém prvním letošním měnově-politickém jednání ponechala úrokové sazby beze změny, což ovšem není překvapivý výsledek.
img

ČNB – rozhodnutí bankovní rady, 21. prosince 2022

21.12.2022 Bankovní rada ponechala úrokové sazby počtvrté v řadě beze změny, což ovšem není překvapivý výsledek.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Mise MMF: Česká ekonomika v příštím roce zhruba o půl procenta klesne

23.11.2022 Česká ekonomika po letošním nárůstu o 2,3 procenta v příštím roce klesne, hrubý domácí produkt (HDP) se sníží asi o půl procenta. Vyplývá to ze závěrů pravidelné mise Mezinárodního měnového fondu (MMF) v České republice. V říjnovém globálním výhledu měnový fond předpovídal, že české hospodářství v letošním roce vzroste o 1,9 procenta a v roce příštím o 1,5 procenta.
img

ČNB – rozhodnutí bankovní rady, 3. listopadu 2022

03.11.2022 Bankovní rada ponechala úrokové sazby opět beze změny, potřetí v řadě, což ovšem není překvapivý výsledek.
img

Jak dlouho bude držet BoE napětí pod pokličkou?

12.10.2022 Trhy opět zmítá nervozita spojená s výrazným napětím na britském trhu s dluhopisy. I proto musela Bank of England během včerejší seance na trhu intenzivně intervenovat. Výrazně expanzivní rozpočet předložený britskou premiérkou Liz Trussovou po tlaku vlastních poslanců sice prošel určitými změnami, zatím však jen kosmetickými (ústup od plánu zrušit daňové pásmo pro nejvyšší příjmové skupiny). Celkově tak trhy stále nevěří, že by daňové škrty dokázaly ”samy od sebe” zaplatit, zvlášť když je doprovází masivní plošné kompenzace drahých energií ze státní kasy.
img

Rozbřesk: Britské penzijní dny mají podle guvernéra Bank of England čas do pátku

12.10.2022 Trhy opět zmítá nervozita spojená s výrazným napětím na britském trhu s dluhopisy. I proto musela Bank of England během včerejší seance na trhu intenzivně intervenovat. Výrazně expanzivní rozpočet předložený britskou premiérkou Liz Trussovou po tlaku vlastních poslanců sice prošel určitými změnami, zatím však jen kosmetickými (ústup od plánu zrušit daňové pásmo pro nejvyšší příjmové skupiny).
C:\fakepath\trader-22062022-27-zm.jpg

Rada ČNB zvýšila základní úrokovou sazbu na sedm procent

22.06.2022 Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila úrokové sazby o 1,25 procentního bodu. Základní úroková sazba tak stoupla na sedm procent. Důvodem je vývoj inflace a rostoucí inflační očekávaní. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 1999. Pro dnešní rozhodnutí opět hlasovalo pět ze sedmi centrálních bankéřů. Dva hlasovali pro ponechání sazeb beze změny. Šlo tak o sedmé nadstandardní zvýšení základní sazby o více než 0,25 procentního bodu v řadě za sebou. Růst sazeb podle ekonomů odpovídal očekávání finančního trhu. Zajímavější bude podle expertů rozhodování bankovní rady v srpnu v novém složení. Česká koruna ihned po rozhodnutí bankovní rady významněji nereagovala a k euru se stabilizovala kolem 24,68 Kč za euro. Svaz průmyslu a dopravy ČR další zvýšení sazeb kritizoval.
C:\fakepath\Rusnok.jpg

Rusnok: Rizika ohledně očekávaného vývoje ukazují na další růst sazeb

22.06.2022 Bankovní rada České národní banky považuje rizika vývoje odhadovaného v rámci květnové prognózy za výrazně proinflační, což ukazuje na další znatelné zpřísnění měnové politiky, tedy zvýšení úrokových sazeb. Základnímu scénáři aktuální prognózy ČNB odpovídá další strmý nárůst tržních úrokových sazeb. Na tiskové konferenci po jednání rady to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok.
C:\fakepath\trader-20062022-30-zm.jpg

Rusko plánuje zvýšit rozpočtové výdaje a výrazně nezvyšovat dluh

20.06.2022 Rusko letos zvýší rozpočtové výdaje a chce zajistit, aby se nezvyšoval státní dluh. Uvedlo to dnes ruské ministerstvo financí při představení rozpočtových plánů na příští tři roky. Slíbilo také, že bude usilovat o makroekonomickou stabilitu.
img

ČNB opět rázně zakročila proti inflaci

05.05.2022 „Prudké zvyšování úrokových sazeb tlumí náš ekonomický růst. Bohužel hrozí, že dříve, než porazíme inflaci, skončíme ve stagflaci,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

MMF: Evropa by měla dopady války na Ukrajině řešit využitím rozpočtové politiky

22.04.2022 Evropské vlády by měly řešit ekonomické důsledky války na Ukrajině prostřednictvím rozpočtové politiky, aby tak umožnily normalizaci měnové politiky v době vysoké inflace. Ve svém výhledu pro Evropu to dnes uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Varoval přitom, že vleklá válka na Ukrajině by zvýšila počet uprchlíků mířících do Evropy, prohloubila problémy v dodavatelských řetězcích, posílila inflační tlaky a rozšířila výrobní ztráty.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

MMF: Vlády by měly před dopady inflace chránit ty nejzranitelnější

21.04.2022 Vlády by měly daňově podpořit ty nejzranitelnější, kterých se kvůli válce na Ukrajině nejvíce dotkne růst cen energií a potravin a kteří čelí narůstající potravinové nejistotě. Ve své nejnovější zprávě o fiskálním vývoji to včera uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF).
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

ČNB zlepšila odhad vývoje veřejných financí, nižší odhaduje i zadlužení

04.02.2022 Česká národní banka očekává za loňský rok nárůst deficitu veřejných financí na 6,4 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z předloňských 5,6 procenta. Letos by pak měl schodek klesnout na 4,1 procenta a v roce 2023 na 3,9 procenta. ČNB tak odhad pro všechny tři roky zlepšila. V listopadu banka očekávala pro loňský rok deficit 6,9 procenta, letos 4,4 procenta a v roce 2023 pak 4,2 procenta. Vyplývá to z dnes zveřejněné tabulky klíčových makroekonomických indikátorů, které jsou součástí aktuální zprávy o měnové politice. Celou zprávu zveřejní ČNB v pátek 11. února.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

MF zhoršilo odhad růstu HDP pro letošní rok, inflaci čeká 8,5 pct.

20.01.2022 Ministerstvo financí v nové prognóze zhoršilo odhad růstu ekonomiky v letošním roce na 3,1 procenta z listopadových 4,1 procenta. Zároveň úřad čeká proti odhadům z listopadu vyšší průměrnou inflaci za celý letošní rok, a to 8,5 procenta. V listopadu MF počítalo pro letošní rok s inflací 6,1 procenta. Prognózu dnes ministerstvo zveřejnilo. Dokument bude sloužit jako podklad pro přípravu návrhu státního rozpočtu na letošní rok.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Mise MMF: Česká ekonomika letos stoupne o 2,6 pct., příští rok o 3,5 pct.

23.11.2021 Česká ekonomika letos stoupne o 2,6 procenta a příští rok růst zrychlí na 3,5 procenta. Vyplývá to ze závěrů pravidelné mise Mezinárodního měnového fondu (MMF) v Česku. V říjnu fond počítal v případě české ekonomiky letos s růstem o 3,8 procenta a v příštím roce s 4,5 procenta.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Pro sazby beze změny hlasovali minulý týden opět členové rady ČNB Michl a Dědek

12.11.2021 Pro ponechání úrokových sazeb beze změny hlasovali na zasedání bankovní rady ve čtvrtek 4, listopadu opět její členové Aleš Michl a Oldřich Dědek. Zbylých pět členů rady hlasovalo pro zvýšení základní úrokové sazby o 1,25 procentního bodu na 2,75 procenta. Vyplývá to ze záznamu z jednání, který dnes ČNB zveřejnila. Pro sazby beze změny hlasovali Michl a Dědek již na zasedání v září. Tehdy rada zvýšila základní sazbu o 0,75 procentního bodu.
img

Tisková konference bankovní rady ČNB

04.11.2021 Bankovní rada na své tiskové konferenci, jež následovala po dnešním razantním zvýšení repo sazby a jeden a čtvrt procentního bodu, v zásadě potvrdila, že je připravena zvýšit přechodně své úrokové sazby nad dlouhodobý neutrál, jenž byl dosud vnímán zhruba v intervalu 2,50 % až 3,00 %.
img

Ceny nezadržitelně stoupají. Inflace likviduje úspory střadatelů

11.10.2021 „Výsledek voleb do Poslanecké sněmovny pravděpodobně otočí kormidlem rozpočtové politiky směrem k větším úsporám. To by mohlo zmírnit domácí inflační tlaky, které jsou podporovány tvorbou rekordních schodků státních rozpočtů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\r-30092021-lv.gif

Rusnok: Umírněnější rozpočtová politika by nevyžadovala tak výrazný růst sazeb

30.09.2021 Kdyby nebyla rozpočtová politika vlády tak rozpínavá, nemusel by být růst sazeb tak výrazný. Vyplývá to z dnešního vyjádření guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka na tiskové konferenci po jednání bankovní rady. Rada dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 1,5 procenta. Naposledy bankovní rada zvýšila základní sazbu jedním krokem o více než 0,5 procentního bodu v roce 1997.
C:\fakepath\euro2.jpg

Ekonomika eurozóny podle viceprezidenta ECB roste rychleji, než se čekalo

01.09.2021 Ekonomika eurozóny roste rychlejším tempem, než se předpokládalo, což Evropská centrální banka (ECB) zohlední ve svých nových prognózách i při rozhodování o své měnové politice. V rozhovoru se španělským listem El Confidencial to řekl viceprezident ECB Luis de Guindos. ECB bude o své měnové politice jednat příští týden ve čtvrtek, kdy zveřejní také aktualizované hospodářské prognózy.
img

Česko letos vykáže rekordní schodek státních financí, ratingové agentury jsou zatím shovívavé. Trpělivost jim ale jednou dojde, je třeba přijít s plánem ozdravení

01.07.2021 Výsledek hospodaření státního rozpočtu za letošní první pololetí potvrzuje, že Česko letos vykáže historicky rekordní schodek státních financí, jenž dokonce převýší ten loňský. Deficit letos dosáhne 420 miliard korun. Ve druhém pololetí roku lze očekávat výraznější ekonomický růst, jejž umožní postupující vakcinace u nás i v zahraničí. Stát si také obecně ve druhém pololetí půjčuje méně než v pololetí prvním, přičemž letošek nebude výjimkou – i to v příštích měsících zmírní tempo nárůstu státního dluhu.
C:\fakepath\Polsko.jpg

S&P zlepšila výhled polské ekonomiky, růst podpoří peníze z EU

28.06.2021 Mezinárodní ratingová agentura S&P dnes zlepšila odhad růstu polské ekonomiky pro letošní i příští rok. Upozornila, že hospodářský vývoj v prvním čtvrtletí překonal očekávání, a poukázala rovněž na peníze, které by Polsko mělo získat z fondu obnovy Evropské unie.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Agentura Fitch potvrdila rating České republiky na stupni AA-

28.06.2021 Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky na stupni AA-. Na tuto úroveň se hodnocení ČR dostalo už v roce 2018. Výhled ratingu je stejně jako v lednu stabilní, což znamená, že Fitch se jej v dohledné době nechystá měnit.
img

Světově význmaná ratingová agentura Fitch potvrzuje Česku rating. Rozvrat veřejných financí neočekává

27.06.2021 Světově významná ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky na stupni AA-. Naposledy tak učinila začátkem letošního roku.
img

Cena mědi je nejvýše za deset let, blízko historického rekordu. Chilští komunisté se snaží využít situace a zvednout poplatky za těžbu

29.04.2021 Cena mědi dnes na burze v Londýně překročila cenovou úroveň 10 tisíc dolarů za metrickou tunu (1,1 tuny), a to poprvé od začátku roku 2011. V únoru roku 2011 dosáhla cena mědi své historicky rekordní výše, když činila 10 190 dolarů za metrickou tunu. Překonání absolutního cenového rekordu je velmi pravděpodobně jen otázkou času, neboť podmínky na světovém trhu jsou dalšímu růstu ceny mědi a dalších kovů nakloněny.
img

Schodek 500 miliard i letos! Ministryně financí Schillerová konečně sundala růžové brýle, letošní schodek tak bude nejvyšší v historii

15.02.2021 Ministerstvo financí navrhuje zvýšit schodek letošního státního rozpočtu na 500 miliard korun. Návrh v pondělí projedná vláda. Ministryně financí Alena Schillerová a její spolupracovníci tedy konečně sundali růžové brýle.
img

Státní dluh ČR loni narostl o tolik jako předtím za skoro deset let. Mezinárodní investoři a ratingové agentury ale zatím zůstávají v klidu

12.02.2021 Státní dluh ČR vykázal za loňský rok poprvé v historii úroveň přesahující dva biliony korun, konkrétně 2049,7 miliardy korun. Během loňského roku tak státní dluh narostl o bezmála 410 miliard korun. Nárůst dluhu v loňském roce se tak příliš neliší od nárůstu dluhu v období od konce roku 2009 do konce roku 2019, kdy stoupl o 462 miliard. Státní dluh tak loni stoupl o tolik jako předtím za skoro deset let. Česká republika však i tak bude patřit i letos k nejméně zadluženým zemím EU, neboť státní, potažmo veřejné zadlužení kvůli dopadům šíření pandemie onemocnění covid-19 citelně narůstá napříč prakticky celou Evropou.
img

Česko růst svého zadlužení s přehledem ukočíruje, prognózuje světově významná ratingová agentura Moody’s. Úrokové platby ČR budou v příštích letech narůstat pomaleji než běžně

07.02.2021 Světově významná ratingová agentura Moody’s včera potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky na stupni Aa3, přičemž udržela stabilní výhled. Česko tak vykazuje stejný stupeň spolehlivosti svého zadlužení jako Belgie nebo Spojené království. Česká republika vykazuje v očích agentury Moody’s nejlepší hodnocení své úvěrové spolehlivosti ze všech zemí bývalého východního bloku. Má lepší ratingové hodnocení dokonce i než Estonsko, což je nejméně zadlužená země EU.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Euler Hermes snížila odhad růstu globální ekonomiky na 4,6 pct.

26.01.2021 Úvěrová pojišťovna Euler Hermes snížila prognózu růstu globální ekonomiky na letošní rok o 0,2 procentního bodu na 4,6 procenta. Růst na příští rok pak odhaduje na 3,8 procenta. Euler Hermes o tom dnes v tiskové zprávě informovala ČTK. Hlavní hnací silou globálního růstu v druhé polovině letošního roku bude zejména vakcína proti nemoci covid-19.
img

Agentura Fitch potvrzuje Česku rating, máme jej stejný jako Británie či Belgie. Rizikem je déletrvající nestřídmá rozpočtová politika vlády a nezvládnuté výzvy plynoucí ze stárnutí obyvatelstva a z transformace autoprůmyslu

24.01.2021 Světově významná ratingová agentura Fitch Ratings včera opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky na stupni AA-. Česko tak vykazuje stejný stupeň spolehlivosti svého zadlužení jako Belgie, Spojené království nebo jako Estonsko, což je nejméně zadlužená země EU.
img

Biden oslabí dolar, podílí tedy korunu, zlevní Čechům benzín i elektroniku. Dlouhodobě ovšem jeho důraz na zelenou ekonomiku může průmyslovému Česku spíše přitížit

21.01.2021 BIDEN V BÍLÉM DOMĚ je dobrou zprávou pro české motoristy či milovníky elektroniky. Alespoň přechodně. Dlouhodobě jeho důraz na zelenou ekonomiku může průmyslovému Česku spíše přitížit.
img

Biden oslabí dolar, zlevní Čechům benzín i elektroniku. Aneb co vše čekat od nového amerického prezidenta v ekonomické oblasti

19.01.2021 Zítřejší inaugurace nového prezidenta USA Joe Bidena a nástup jeho administrativy nezůstanou bez vlivu na rodinný rozpočet každého Čecha. Už předem lze říci, že oslabí dolar, což zlevní benzin i spotřební elektroniku.
img

Bidenův záchranný balík udělal radost trhům

15.01.2021 „Další obří stimul na podporu americké ekonomiky je skvělou zprávou pro burzovní obchodníky. Lze totiž předpokládat, že podstatná část peněz, která bude vpravena do ekonomiky, nakonec skončí na kapitálových trzích. To by mohlo vést k dalšímu vzestupu cen akcií,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Ekonomika se příští rok vrátí k růstu, inflace klesne

27.12.2020 Česká ekonomika by se měla po letošním poklesu o 7,1 procenta vrátit příští rok k růstu, a to o 3,3 procenta. Inflace by měla klesnout z letošních více než tří procent ke dvěma procentům. Naopak nezaměstnanost by měla růst. Vyplývá to z výsledků pravidelného průzkumu ministerstva financí na základě prognóz 14 tuzemských odborných institucí a odhadů analytiků oslovených ČTK.
C:\fakepath\cz-01122020-lv.gif

OECD: Český HDP letos klesne o 6,8 procenta, oživení bude pomalé

01.12.2020 Česká ekonomika v letošním roce kvůli šíření koronaviru klesne o 6,8 procenta. Napřesrok by se měl hrubý domácí produkt (HDP) zvýšit o 1,5 procenta, v roce 2022 by pak měl jeho růst zrychlit na 3,3 procenta. Předpověděla to dnes Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\r-26112020-lv.gif

Rusnok: Rozpočtová politika vlády může urychlit zvyšování sazeb

26.11.2020 Snaha podpořit více ekonomiku pomocí rozpočtové politiky vlády, například v podobě snížení daní, by mohla vést k dřívějšímu zvýšení úrokových sazeb. Uvedl to na dnešní tisové konferenci ke stabilitě finančního sektoru guvernér České národní banky Jiří Rusnok.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

ČNB v alternativním odhadu počítá s poklesem HDP i příští rok

13.11.2020 Podle alternativního scénáře vývoje české ekonomiky, který počítá s horším průběhem druhé vlny pandemie a déletrvajícími opatřením, by klesl hrubý domácí produkt i příští rok, a to o 2,7 procenta. Vyplývá to ze Zprávy o inflaci, kterou dnes zveřejnila Česká národní banka. Letos by pak podle tohoto alternativního scénáře ekonomika klesla o 7,9 procenta. Na druhou stranu v roce 2022 by ekonomika mohla stoupnout až o 6,4 procenta.
C:\fakepath\cnb-05112020-lv.gif

ČNB nechala sazby beze změny a zlepšila letošní odhad vývoje HDP

05.11.2020 Bankovní rada České národní banky dnes jednomyslně ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na 0,25 procenta. Zároveň centrální banka zlepšila v nové prognóze odhad vývoje ekonomiky v letošním roce, naopak pro příští rok odhad zhoršila. Nově tak letos počítá s poklesem ekonomiky o 7,2 procenta a příští rok s růstem o 1,7 procenta.
C:\\fakepath\\cnb2.jpeg

Sazby ČNB mohou zůstat beze změny déle, než uvádí nová prognóza

05.11.2020 Většina bankovní rady ČNB se domnívá, že zvyšování úrokových sazeb k normálu bude vyžadovat více času, než předpokládá nová prognóza centrální banky. Na tiskové konferenci po jednání rady to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Prognóza počítá nejprve se stabilitou tržních úrokových sazeb následovanou jejich postupným růstem příští rok. Podle Rusnoka nelze vyloučit, že sazby se nebudou zvyšovat celý příští rok.
img

Prognóza IMF - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

13.10.2020 Mezinárodní měnový fond dnes zveřejnil svůj pravidelný podzimní výhled světové ekonomiky. „World Economic Outlook“ z dílny Mezinárodního měnového fondu obecně představuje nejúplnější pohled na vývoj napříč světovou ekonomiku, proto vždy poutá pozornost nejen finančních trhů.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Inflace bude podle analytiků nadále klesat

12.10.2020 Meziroční inflace bude v následujících měsících nadále klesat a na konci roku by se mohla dostat i pod tříprocentní hranici. Vyplývá z reakcí analytiků, které dnes ČTK oslovila. Zářijový pokles inflace ekonomy překvapil a upozornili na to, že je i pod odhady ČNB. Centrální banka podle ekonomů v případě měnové politiky, tedy nastavení úrokových sazeb, zvolí spíše vyčkávací taktiku. Zatím nejsou jasné dopady druhé vlny pandemie koronaviru a následných opatření. Podle některých ekonomů se v inflaci už výrazněji vliv pandemie koronaviru projevuje.
C:\fakepath\Rusnok.jpg

Rada ČNB dnes nechala jednomyslně úrokové sazby beze změny

23.09.2020 Bankovní rada České národní banky dnes jednomyslně ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na 0,25 procenta. Podle ekonomů by sazby měly beze změny zůstat delší dobu.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Pro sazby beze změny dnes rada ČNB hlasovala jednomyslně

23.09.2020 Pro ponechání úrokových sazeb beze změny dnes hlasovalo všech sedm členů Bankovní rady ČNB. Na tiskové konferenci po jednání rady to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Podle něj se základní scénář srpnové prognózy centrální banky zatím poměrně dobře naplňuje a odpovídá mu stabilita domácích tržních úrokových sazeb do poloviny příštího roku a poté jejich postupný nárůst.
img

Světu hrozí citelná inflace i nová studená válka. Bohatí lidé proto ve velkém investují do fyzického zlata

21.09.2020 Cena zlata letos stoupá na svůj třetí vrchol od roku 1971, kdy byl opuštěn takzvaný brettonwoodský systém směnných kursů a s ním i navázání amerického dolaru právě na zlato. První z vrcholů nastal v roce 1980, druhý pak před devíti lety.
img

Rozbřesk: ČNB ponechá sazby beze změny, čekala ještě horší dopad koronaviru

06.08.2020 Česká národní banka dnes bude mít po delší době trochu klidnější zasedání. Se sazbami blízko technické nuly má prozatím “splněno” a nemusí na nastavení měnové politiky nic měnit – tedy alespoň prozatím.
img

V reakci na bejrútskou explozi stoupá cena zlata, stříbra i ropy

05.08.2020 Cena zlata včera poprvé v historii uzavřela nad úrovní 2000 dolarů za troyskou unci. Konkrétně včerejší uzavírací cena žlutého kovu činí 2021 dolarů za unci. Během obchodování však cena zlata stoupá i výše, a to až nad 2030 dolarů za unci, což je cena z dnešního časného rána středoevropského času.
img

Zlato je nejdražší v dějinách, definitivně. Dramaticky zdražuje i stříbro a bitcoin

27.07.2020 Zlato je nejdražší v dějinách, definitivně. Cena zlata dnes brzy ráno středoevropského času pokořila absolutní cenový rekord, když se troyská unce drahého kovu prodávala až za 1944,71 dolaru. Dosavadní absolutní cenová rekord, dosažený, 6. září 2011, činil 1921,17 dolaru. Nyní se zlato prodává za zhruba 1931 dolarů za unci.
img

Zlato je nejdražší v dějinách. Poroste dále

26.07.2020 Cena zlata uzavřela své včerejší, páteční obchodování na úrovni 1902,02 dolaru za troyskou unci (viz graf níže pod textem a podpisem). Takto vysoko drahý kov nikdy v historii obchodování neuzavíral.
img

Zlato dnes pokořilo hranici 1900 dolarů za unci, prvně od září 2011. Nezadržitelně se blíží k absolutnímu cenovému rekordu, zejména kvůli expanzivní měnové a rozpočtové politice USA

24.07.2020 Cena zlata dnes odpoledne středoevropského času pokořila hranici 1900 dolarů za troyskou unci. Stalo tak poprvé za celé období od 6. září 2011, jak plyne z dat Bloombergu. V celách dějinách dosáhlo zlato ceny alespoň 1900 dolarů za unci pouze ve třech dnech. Kromě 6. září 2011 také 23. srpna a 5. září téhož roku.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Nový šéf ukrajinské centrální banky slíbil zachování nezávislosti

21.07.2020 Nový šéf ukrajinské centrální banky Kyrylo Ševčenko dnes slíbil zachování nezávislosti této instituce a spolupráci s Mezinárodním měnovým fondem (MMF). Signalizoval rovněž další snižování úrokových sazeb. Ševčenko nahradil Jakiva Smolije, který tento měsíc podal demisi na protest proti "systematickému a dlouhodobému politickému nátlaku" na centrální banku.
C:\fakepath\Rusnok.jpg

Pro sazby beze změny hlasovala rada ČNB jednomyslně

24.06.2020 Pro ponechání úrokových sazeb beze změny dnes hlasovalo všech sedm členů Bankovní rady ČNB. Na tiskové konferenci po jednání rady to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Podle něj se základní scénář květnové prognózy centrální banky do značné míry naplňuje a odpovídá mu po květnovém poklesu domácích tržních sazeb jejich předpokládaná stabilita v následujících čtvrtletích.
img

Německo si na boj koronavirem letos astronomicky půjčuje, zhruba „jednu celou českou ekonomiku“. Česku je „štěstím v neštěstí“, že má za hranicemi zemi, která dává nejvíce ze všech

17.06.2020 S mírnou nadsázkou lze říci, že Německo si pro boj s koronavirem půjčuje jedno celé Česko. Německá vláda dnes schválila dodatečný rozpočet k financování opatření na podporu ekonomiky zasažené koronavirovou krizí, v jehož rámci si hodlá půjčit dalších 62,5 miliardy eur. Celková hodnota nových půjček by tak měla v letošním roce dosáhnout rekordních 218,5 miliardy eur. To je v přepočtu 5,8 bilionu korun, což je více, než kolik činil loňský hrubý domácí produkt České republiky – zhruba 5,7 bilionů.
img

Obří německý balík fiskálních opatření je Česku „štěstím v neštěstí“. Tuzemské ekonomice pomůže i snížení DPH v Německu, které dnes schválila tamní vláda

12.06.2020 Německá vláda na dnešní mimořádné schůzi schválila dočasné snížení daně z přidané hodnoty, od července do konce letošního roku klesne DPH z nynějších 19 na 16 procent.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

FT: Střední Evropa se obává dopadů útlumu německé ekonomiky

02.06.2020 Společnost Nemak Györ už 27 let vyrábí hlavy válců pro evropský automobilový průmysl. Vzhledem ke klesající produkci německých automobilových gigantů však byla tato maďarská firma nucena propustit 180 lidí, což odpovídá zhruba 20 procentům její celkové pracovní síly, píše ve své analytické zprávě list Financial Times (FT).
img

Rozbřesk: Proč “nové” intervence proti koruně nejsou žádoucí?

13.05.2020 Uvolňování karanténních opatření nebude ve finále nic jednoduchého. Včera jeden z hlavních epidemiologů z amerického vládního týmu varoval Donalda Trumpa před fatálními důsledky rychlého rozvolňování karanténních opatření (které je podpořeno více tlakem byznysu než seriózními daty). Strach z druhé vlny epidemií navíc přiživují negativní zprávy o nových případech z Koreje a Číny. A to je důležitá zpráva i pro Česko, kde tento týden nastartovala zatím nejvýraznější vlna uvolňování karantény a ČNB současně představila alternativní scénář počítající s opětovným startem epidemie, který nevypadá vůbec pěkně.
img

Top investiční tipy šéfů globálních společností

24.04.2020 Do čeho investovat, když se ekonomika hroutí? A skutečně se hroutí nebo není třeba propadat panice? Vypadá to, že díky pandemii koronaviru směřuje světová ekonomika do hluboké recese. Došlo dokonce k většímu výprodeji aktiv než při finanční krizi v roce 2008. Časopis Financial Times oslovil investiční šéfy předních světových společností jako JPMorgan, HSBC, LGIM, Invesco a Amundi, aby se podělili o své investiční tipy.
img

Lehce negativní dopoledne. Rizikem americká data, debata o eurobondu a doma ČNB

26.03.2020 Pro dnešní den, který se pro hlavní trhy rozjíždí zatím negativně, se rýsuje několik důležitých témat. Na globálních trzích to budou americké statistiky z trhu práce, debata o krizovém eurobondu a pozornost se podle nás bude stáčet i zpět k nákaze v USA. Domácí scénu pak opanuje zasedání ČNB.
C:\fakepath\gbpusd-1.jpg

Týden na trhu (27.1. - 2.2.): Největší pozornost přitahuje Brexit a FED

27.01.2020 Poslední lednový týden bude nadmíru zajímavý: Brexit se přiblížil téměř na dosah ruky, ačkoliv mnozí pochybovali, zda se jej vůbec někdy dočkáme, a Federální rezervní systém a Bank of England rozhodnou o úrokových sazbách.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Spotřebitelská důvěra v eurozóně v závěru roku nečekaně klesla

22.12.2019 Spotřebitelská důvěra v eurozóně se v prosinci překvapivě snížila. Evropská komise v pátek uvedla, že index důvěry tento měsíc klesl na minus 8,1 bodu z listopadových minus 7,2 bodu. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali nárůst indexu na minus 7,0 bodu.
img

Okénko trhu - obchodní dohoda USA-Čína bude podepsána začátkem ledna

20.12.2019 Americký ministr financí Mnuchin včera oznámil, že první část obchodní dohody mezi USA a Čínou bude podepsána začátkem ledna. V současné době se řeší už jen technické a legislativní detaily. Zmínil, že podepsání dohody by mohlo přidat k růstu americké ekonomiky půl procentního bodu. Zatím však nikdo přesně neví, jaká ustanovení první část obchodní dohody obsahuje. Proto se některým analytikům zdá odhad příspěvku k růstu HDP přehnaný. Oznámení však přesto ještě posílilo vyhlídky na smírné vyřešení obchodního konfliktu, což zvedlo sentiment na finančních trzích.
agentura rating.jpg

Agentura S&P zlepšila výhled ratingu USA

10.06.2013 Přední světová ratingová agentura Standard & Poor's dnes zlepšila výhled úvěrového hodnocení Spojených států z "negativního" na "stabilní". Dala tak najevo, že už v dohledné době nepředpokládá další zhoršení ratingu. S&P v srpnu 2011 jako jediná velká agentura odejmula Spojeným státům nejvyšší možný rating na stupni AAA a nahradila jej o stupeň nižší známkou AA+.
Související klíčová slova: FOREX | Bitcoin | Intervence | Intervence ČNB | Brexit | Obchodní strategie | Čína | Finance | Peníze | Stříbro | Fitch | Inflace | OECD | GBP/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Devizové rezervy | Měnová politika | Německo | Česká měna | Polsko | Středoevropské měny | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Alokace | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Devalvace | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dollar | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | ISIN | Investice | Komodity | Kotace | Kurz | Kurzy měn | MMF | MT4 | Měna | Měnový pár | Měny | Obchodní bilance | Obligace | PRIBOR | Pozice | Prémie | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Stagflace | Trend | Ukazatel | Výnos | Wall Street | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | EMU | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční tipy | Komerční banka | Patria | Americký prezident | Úroková sazba | Investoři | Produkce ropy | Fond | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Ropný trh | Kurz koruny | Výsledky | Strach | Trpělivost | Bohatství | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Deloitte | Golden Gate | Gold | Obchodovat | Deutsche Bank | Aktuální kurzy | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Výrobní ceny | Eurostat | Český statistický úřad | Forexové intervence | Devizové intervence | EUR/HUF | Akcenta | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Obchodníci | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Podpora | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Atlantik | Banka | Bankovní rada ČNB | BH Securities | Brent | Cena | Cena stříbra | Cena zlata dnes | Ceny zlata | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Do čeho investovat | Dolar | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Eura | Finanční prostředky | Fondy | Fyzické zlato | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Investiční | Irsko | Jádrová inflace | Jiří Rusnok | Kurs koruny | Kurz amerického dolaru | Kurzy | Libra | Maďarsko | Management | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Patria.cz | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Ratingové hodnocení | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řízení rizik | Spořící účty | Státní dluh | Státní rozpočet | Trh | Tržní podíl | Unce zlata | Velká Británie | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj mezd | Země EU | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Zisky | EIA | ING | Benzín | Andrej Babiš | CEE | Indie | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | Redukce | ROCE | Spojené státy | WGC | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Know-how | Burze | Investment | Unicredit | Microsoft | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | David Marek | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Růst ekonomiky eurozóny | Expanzivní měnová politika | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Nákupy dluhopisů | Finanční gramotnost | Nastavení měnové politiky | Úspěch | BMW | Automobilový průmysl | Ministr financí | Creditas | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Rada ČNB | Přehled | Klid | Kč/EUR | Agentura Reuters | Sázet | Helicopter money | Posilování koruny | Bezpečné investice | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Mezinárodní instituce | Standard & Poor's | Economic | Inflační tlaky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Americký ministr financí | Nervozita | Fitch Ratings | AAA | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Dnešní obchodování | Propad | Úvěrový rating | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Cena mědi | Teroristický útok | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Oslabení dolaru | Historická maxima | Nejistota | Tempo růstu | Daně z příjmů | Zajištění | Tesla | Dluhové krize | Odhodlání | Kryptoměna | Výhled | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Rekordní minima | Americké akciové trhy | Konsensus | Mzdy | Predikce | Krize | Měnové otázky | Opatření na podporu ekonomiky | Inflace v Česku | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Ministři financí EU | TTIP | Výnosy | Americká vláda | Česká vláda | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Příjmy | Podnikatelská aktivita | Měny&Sazby | ČTK | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Očekávání | Audi | Generali Investments | Okénko trhu | Euler Hermes | Zahraniční forex | JPMorgan Asset Management | BHS | Aleš Michl | World Gold Council | Objem zlata | Veřejně obchodované fondy | Vladimír Pikora | Digitální zlato | Jerome Powell | Invesco | RoboMarkets | Akciové výnosy | Cena bitcoinu | Obchodní války | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | Přijetí eura | Podniky | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Geopolitické napětí | Forint | Pokles ceny | Domácí měna | Šéf Fedu | Posílení kurzu koruny | Posílení kurzu | Czech Fund | Nové peníze | World Economic Outlook | Růst úrokových sazeb | Posilování české koruny | Zvyšování úroků | Evropská komise | Základní úroková sazba | Obchodované fondy | Veřejný dluh | Financial Times (FT) | Kryptoměna Bitcoin | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | Vývoj kurzu koruny | Sazby ČNB | Globální dluh | Mezinárodní investoři | Německé banky | Zvýšení sazeb | Cena zemního plynu | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Michal Brožka | Slabší dolar | CNY | Pokles sazeb | Odhad růstu ekonomiky | Finanční svět | Snížení sazeb | Čínský trh | Pokles úroků | Napětí na trzích | Růst ceny zlata | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Snížení úroků | Štěpán Křeček | Silný dolar | Britský premiér | Poskytování úvěrů | Bohatí | Pohonné hmoty | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Cena žlutého kovu | Pravděpodobnost recese | Hospodářská recese | Dění na trzích | Denní graf | Italská ekonomika | Nastavení úrokových sazeb | Data z Německa | Pumpování likvidity | Snížení daní | Český HDP | Odhady ČNB | Čeští ekonomové | Očekávaný růst | Obchodní dohoda | Vyšší úrokové sazby | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Trinity Bank | Rozpočtová politika | Automobilky | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Politická situace | HDP v USA | Německá vláda | Trinity | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Klíčová rizika | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Český trh práce | Trh práce | Obchodní dohody | Inflace v říjnu | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | Hrubý domácí produkt České republiky | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Luis De Guindos | Statistický úřad Eurostat | Firma | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Radomír Jáč | Poradce Bílého domu | USA a Čína | Ceny v průmyslu | Růst cen | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Obchodní dohoda USA-Čína | Co bude | ECB Luis De Guindos | Ukrajina | Nízké úrokové sazby | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Americká data | FT | České hospodářství | Domácí poptávka | Dluhopisoví investoři | Data o HDP | Hospodaření státního rozpočtu | Statistika | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Impuls | Rostoucí náklady | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Stavebnictví | Viceprezident ECB | Zdražování | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Problémy | Růstový impuls | Vládní výdaje | Členové rady ČNB | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | Soukromý sektor | Výsledek voleb | GBP/EUR | Penále | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Prohlášení | Moskva | AbbVie | Míra | Úroky | Bilance běžného účtu | Měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Meziroční míra inflace v eurozóně | Tým RoboMarkets | TASS | Americké vlády | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Bydlení | Ztráta | NERV | SPD | Miliardy korun | Depozitní úrokové sazby | Inflace v Maďarsku | Demokratické strany | Peking | Schodek státního rozpočtu | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Netflix | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Washington | Miliardy eur | Budoucnost | Ifo | Experti | Zemědělství | Negativní zprávy | Příjmy domácností | Automobilka BMW | Růst globální ekonomiky | Nový rekord | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Týden na trhu | Snížit úrokové sazby | Růst cen potravin | Veřejné finance | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | Silnější kurz | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Ceny v zemědělství | Největší krize | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Ceny energií | Prognózy ČNB | Trump | Prezident | Trhy | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Ratingová agentura Fitch | Stabilní výhled | Rating České republiky | Virus | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Finance Group | Coronavirus | Americký kongres | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Coronavirus řádící v Asii | Odhad letošního růstu | Finanční ředitel | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | ČNB Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | Úsilí | Růst v eurozóně | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Dopady koronaviru | Zrychlení růstu | Sazby beze změny | SEC | Rozhodování | Dnes ČNB | Americké ekonomiky | Akcie AbbVie | Růst sazeb | Marek Mora | Státní dluh ČR | Navýšení úrokových sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Expanzivní fiskální politika | Ekonomické aktivity | Dopad koronaviru | Noviny | České banky | Šíření koronavirové nákazy | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Stabilita | Vývoj | Nižší sazby | Šok | Vzestup inflace | Nástroje měnové politiky | Restrikce | Nejrozšířenější kryptoměna | Rozhodnutí centrální banky | Poradci | Tržní podmínky | Opatření vlády | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Oldřich Dědek | Brusel | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Guvernér Rusnok | Cenový vývoj | Pokles české ekonomiky | Hlavní ekonom ING | Obří stimul | Stimul | Anton Siluanov | Odhad inflace | Situace kolem šíření koronaviru | Měnové podmínky | Viceprezident | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Automobilka | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Historie | Aktuální situace | Snížení základní úrokové sazby | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Pokles cen komodit | Levnější půjčky | Rating vyšší | Texas | Bilion dolarů | Další pokles | Koronavirová krize | MF | Pravidla EU | Kalifornie | OSVČ | Kongres | Německá automobilka | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Hotovost | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Alena Schillerová | Ministryně financí | Dávky v nezaměstnanosti | Prostor pro pokles | Politická rozhodnutí | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Ratingová agentura S&P | Tisková konference | Repo sazby | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Boj s koronavirem | Allianz | Ministryně financí Alena Schillerová | Ceny elektřiny | Karanténa | Šíření nákazy | Ekonomiky | Italové | Slovensko | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | LTV | Deficit veřejných financí | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Autoprůmysl | Údaje | Výhled ratingu | Dlužník | DPH | Úvěrová pojišťovna | Pojišťovna | Novela zákona | Hluboké recese | Ministři | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Německé automobilky | Dluh Ruska | Celková inflace | Inflace v české ekonomice | Výpadky | Novela zákona o dluhopisech | IMF | Česká ekonomika letos | Více peněz | Nové dluhopisy | Úspory | Hospodářské oživení | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Uvolňování karanténních opatření | Debata | Tweety | Posílení | Pascal Blanqué | Amundi | Investiční šéf Amundi | Investiční šéf | Joanna Munro | Investiční šéfka HSBC Asset Management | Investiční šéfka | HSBC Asset Management | Kristina Hooper | Investo | John Bilton | Sonja Laud | General Investment Management | Legal and General Investment Management | Eliška Skřivanová | Nové zakázky | Joe Biden | Data z trhu práce | Ekonomika oživuje | Odhad vývoje HDP | Cenový pokles | Pokles světové ekonomiky | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Rozhodnutí o sazbách | Náklady na financování | Dubnová inflace | Epidemiolog | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Dovoz | Zadlužení | Bezpečnost | Macy’s | Dluhy | Členské státy | Vývoj ekonomiky | Scénáře vývoje české ekonomiky | Vakcína | Spekulovat | Předseda dozorčí rady | Nekonvenční měnové politiky | Ruské ministerstvo financí | PMI v eurozóně | JDE | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Koronavirové pandemie | Andrej Babiš (ANO) | Záchranný balík | Bývalý prezident | Střední Evropa | Ruský list | Nová prognóza | Předkrizové úrovně | Berlín | Býčí trend | Banka Creditas | Zpomalení inflace | Stimulační balík | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Covid | Druhá vlna pandemie | Podmínky půjčky | Druhá vlna | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Demise | Situace na trhu práce | Inflační šok | Kyrylo Ševčenko | Ceny | Američtí politici | Bohatí lidé | Propad ekonomiky | Odhad růstu HDP | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Výhled ratingu USA | Známky oživení | Odhad vývoje ekonomiky | Slábnoucí dolar | Cenové hladiny | Zpomalování inflace | Ekonomické zotavování | Úroky na hypotékách | Snížení DPH | Zrušení superhrubé mzdy | Představitelé ECB | Ceny mědi | Odborníci | Zdanění | Pumpování peněz do ekonomiky | Pumpování peněz | Oživení z pandemie | Slabší kurz | Politici | Účinné vakcíny | Biden | Průměrný kurz koruny | Česká republika | Měnový fond | Ceny v Česku | Prognóza IMF | Americké měny | Globální veřejný dluh | Příjmy z prodeje ropy | Růst zlata | Hospodářský vývoj | Daňový balíček | Vakcinace | TABAK | Očkování | Velké zadlužování | Zadlužování | Voda | Inflace v Polsku | Růst ceny | Modrá vlna | Zdravotní péče | Zhoršení ratingu | Evropské centrální banky | Vývoj inflačních očekávání | MJ | Situace na trhu | Hrubý domácí produkt (HDP) Polska | Výrobní aktivity | Posílení české měny | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Výrazný růst | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | AA | Bohemian Empire | Rostoucí ceny | Meziroční růst cen | Oslabení | Růst úroků | MNB | Spotřeba domácností | Zlevnění potravin | Plány | Cíle | SAIC | Konkurence | XPeng | Zvyšování daní | Výrobce elektromobilů XPeng | Akcie XPengu | Výhled polské ekonomiky | Odhad růstu polské ekonomiky | Cenové stability | SAIC Motor | Technologie | Schodek státních financí | Rekordní schodek | Včerejší seance | Divize | Načasování | Ministři financí zemí Evropské unie | Motor ekonomiky | Silné hospodářské oživení | Daňový poplatník | Interpretace | Růst výrobních cen | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Ceny v dopravě | Aktuální prognózy | Rozsáhlé nákupy dluhopisů | První odhad | Vyšší úroky | Výrobní inflace | Společnosti | Opatření | Rychlý růst | Hnutí ANO | ANO | Hospodářský růst v eurozóně | Kompenzace | Problémy v dodavatelských řetězcích | Zvýšení základní úrokové sazby | Inflace v září | Zdražování energií | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Zdravotnictví | Nová historická maxima | Pozornost | Odhad vývoje veřejných financí | Česká národní banka (ČNB) | Zvýšení minimální mzdy | Společnost | Další růst sazeb | Dopady inflace | TIM | Mise MMF | Skutečný výsledek | | Liz Trussová | Spotřebitelské inflace | Cena zemního plynu v Evropě | Tlumit inflační tlaky | Gate | Průměrná míra inflace | Válka na Ukrajině | Snížení daně | Závislost na Číně | Evropské vlády | Ruská invaze | Západní firmy | Agentura TASS | Invaze | Pokles inflace | Vleklá válka na Ukrajině | Dopady války na Ukrajině | Kroky ČNB | Dolarová výnosová křivka | Zastavení dodávek | Růst cen energií | Boj s inflací | ZEN | Snížení inflace | Zvýšení úroků | Úsporný tarif | Německé ekonomiky | Zvýšení daně | Daňové škrty | Dodatečný výnos | Měnový pár EUR/HUF | Velké centrální banky | Comfort Finance | Comfort Finance Group | Německé podniky | Cenový růst | Cena zlata v letošním roce | PAP | Agentura PAP | Inflační tlaky v české ekonomice | Zvýšení DPH | Zrušení nejnižší sazby DPH | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Partnerství | BYD | Alfred Kammer | Šéf evropského odboru MMF | Golden Gate Pavel Ryba | Zvýšení dluhového stropu | Vice | Světová rada pro zlato | Evropské dluhové krize | Ekonom Štěpán Křeček | Ekonom Štěpán Pírko | Štěpán Pírko | Pavel Ryba | Ekonom Vladimír Pikora | Peníze z EU | ProCent | Měkké přistání | D1
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Rozpočtová krize v USA
Rozpočtovaný schodek
Rozpočtová politika
Rozpočtová pravidla
Rozpočtová pravidla EU
Rozpočtové deficity
Rozpočtové deficity a přebytky
Rozpočtové deficity vlád
Rozpočtové krize
Rozpočtové opatření

Následující klíčová slova

Rozpočtové přebytky
Rozpočtové přebytky USA
Rozpočtové příjmy
Rozpočtové schodky
Rozpočtový balíček
Rozpočtový deficit
Rozpočtový deficit americké federální vlády
Rozpočtový deficit Francie
Rozpočtový deficit Itálie
Rozpočtový deficit Ruska
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FBS
IQ Option
Falcon Broker
reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít