Středa 01. prosinec 2021 20:28
reklama
BidAskBit vanoce
reklama
BidAskBit vanoce
reklama
Purple Trading CUP
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Rozpočtové politiky

C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Mise MMF: Česká ekonomika letos stoupne o 2,6 pct., příští rok o 3,5 pct.

23.11.2021 Česká ekonomika letos stoupne o 2,6 procenta a příští rok růst zrychlí na 3,5 procenta. Vyplývá to ze závěrů pravidelné mise Mezinárodního měnového fondu (MMF) v Česku. V říjnu fond počítal v případě české ekonomiky letos s růstem o 3,8 procenta a v příštím roce s 4,5 procenta.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Pro sazby beze změny hlasovali minulý týden opět členové rady ČNB Michl a Dědek

12.11.2021 Pro ponechání úrokových sazeb beze změny hlasovali na zasedání bankovní rady ve čtvrtek 4, listopadu opět její členové Aleš Michl a Oldřich Dědek. Zbylých pět členů rady hlasovalo pro zvýšení základní úrokové sazby o 1,25 procentního bodu na 2,75 procenta. Vyplývá to ze záznamu z jednání, který dnes ČNB zveřejnila. Pro sazby beze změny hlasovali Michl a Dědek již na zasedání v září. Tehdy rada zvýšila základní sazbu o 0,75 procentního bodu.
img

Tisková konference bankovní rady ČNB

04.11.2021 Bankovní rada na své tiskové konferenci, jež následovala po dnešním razantním zvýšení repo sazby a jeden a čtvrt procentního bodu, v zásadě potvrdila, že je připravena zvýšit přechodně své úrokové sazby nad dlouhodobý neutrál, jenž byl dosud vnímán zhruba v intervalu 2,50 % až 3,00 %.
img

Ceny nezadržitelně stoupají. Inflace likviduje úspory střadatelů

11.10.2021 „Výsledek voleb do Poslanecké sněmovny pravděpodobně otočí kormidlem rozpočtové politiky směrem k větším úsporám. To by mohlo zmírnit domácí inflační tlaky, které jsou podporovány tvorbou rekordních schodků státních rozpočtů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\r-30092021-lv.gif

Rusnok: Umírněnější rozpočtová politika by nevyžadovala tak výrazný růst sazeb

30.09.2021 Kdyby nebyla rozpočtová politika vlády tak rozpínavá, nemusel by být růst sazeb tak výrazný. Vyplývá to z dnešního vyjádření guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka na tiskové konferenci po jednání bankovní rady. Rada dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 1,5 procenta. Naposledy bankovní rada zvýšila základní sazbu jedním krokem o více než 0,5 procentního bodu v roce 1997.
C:\fakepath\euro2.jpg

Ekonomika eurozóny podle viceprezidenta ECB roste rychleji, než se čekalo

01.09.2021 Ekonomika eurozóny roste rychlejším tempem, než se předpokládalo, což Evropská centrální banka (ECB) zohlední ve svých nových prognózách i při rozhodování o své měnové politice. V rozhovoru se španělským listem El Confidencial to řekl viceprezident ECB Luis de Guindos. ECB bude o své měnové politice jednat příští týden ve čtvrtek, kdy zveřejní také aktualizované hospodářské prognózy.
img

Česko letos vykáže rekordní schodek státních financí, ratingové agentury jsou zatím shovívavé. Trpělivost jim ale jednou dojde, je třeba přijít s plánem ozdravení

01.07.2021 Výsledek hospodaření státního rozpočtu za letošní první pololetí potvrzuje, že Česko letos vykáže historicky rekordní schodek státních financí, jenž dokonce převýší ten loňský. Deficit letos dosáhne 420 miliard korun. Ve druhém pololetí roku lze očekávat výraznější ekonomický růst, jejž umožní postupující vakcinace u nás i v zahraničí. Stát si také obecně ve druhém pololetí půjčuje méně než v pololetí prvním, přičemž letošek nebude výjimkou – i to v příštích měsících zmírní tempo nárůstu státního dluhu.
C:\fakepath\Polsko.jpg

S&P zlepšila výhled polské ekonomiky, růst podpoří peníze z EU

28.06.2021 Mezinárodní ratingová agentura S&P dnes zlepšila odhad růstu polské ekonomiky pro letošní i příští rok. Upozornila, že hospodářský vývoj v prvním čtvrtletí překonal očekávání, a poukázala rovněž na peníze, které by Polsko mělo získat z fondu obnovy Evropské unie.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Agentura Fitch potvrdila rating České republiky na stupni AA-

28.06.2021 Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky na stupni AA-. Na tuto úroveň se hodnocení ČR dostalo už v roce 2018. Výhled ratingu je stejně jako v lednu stabilní, což znamená, že Fitch se jej v dohledné době nechystá měnit.
img

Světově význmaná ratingová agentura Fitch potvrzuje Česku rating. Rozvrat veřejných financí neočekává

27.06.2021 Světově významná ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky na stupni AA-. Naposledy tak učinila začátkem letošního roku.
img

Cena mědi je nejvýše za deset let, blízko historického rekordu. Chilští komunisté se snaží využít situace a zvednout poplatky za těžbu

29.04.2021 Cena mědi dnes na burze v Londýně překročila cenovou úroveň 10 tisíc dolarů za metrickou tunu (1,1 tuny), a to poprvé od začátku roku 2011. V únoru roku 2011 dosáhla cena mědi své historicky rekordní výše, když činila 10 190 dolarů za metrickou tunu. Překonání absolutního cenového rekordu je velmi pravděpodobně jen otázkou času, neboť podmínky na světovém trhu jsou dalšímu růstu ceny mědi a dalších kovů nakloněny.
img

Schodek 500 miliard i letos! Ministryně financí Schillerová konečně sundala růžové brýle, letošní schodek tak bude nejvyšší v historii

15.02.2021 Ministerstvo financí navrhuje zvýšit schodek letošního státního rozpočtu na 500 miliard korun. Návrh v pondělí projedná vláda. Ministryně financí Alena Schillerová a její spolupracovníci tedy konečně sundali růžové brýle.
img

Státní dluh ČR loni narostl o tolik jako předtím za skoro deset let. Mezinárodní investoři a ratingové agentury ale zatím zůstávají v klidu

12.02.2021 Státní dluh ČR vykázal za loňský rok poprvé v historii úroveň přesahující dva biliony korun, konkrétně 2049,7 miliardy korun. Během loňského roku tak státní dluh narostl o bezmála 410 miliard korun. Nárůst dluhu v loňském roce se tak příliš neliší od nárůstu dluhu v období od konce roku 2009 do konce roku 2019, kdy stoupl o 462 miliard. Státní dluh tak loni stoupl o tolik jako předtím za skoro deset let. Česká republika však i tak bude patřit i letos k nejméně zadluženým zemím EU, neboť státní, potažmo veřejné zadlužení kvůli dopadům šíření pandemie onemocnění covid-19 citelně narůstá napříč prakticky celou Evropou.
img

Česko růst svého zadlužení s přehledem ukočíruje, prognózuje světově významná ratingová agentura Moody’s. Úrokové platby ČR budou v příštích letech narůstat pomaleji než běžně

07.02.2021 Světově významná ratingová agentura Moody’s včera potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky na stupni Aa3, přičemž udržela stabilní výhled. Česko tak vykazuje stejný stupeň spolehlivosti svého zadlužení jako Belgie nebo Spojené království. Česká republika vykazuje v očích agentury Moody’s nejlepší hodnocení své úvěrové spolehlivosti ze všech zemí bývalého východního bloku. Má lepší ratingové hodnocení dokonce i než Estonsko, což je nejméně zadlužená země EU.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Euler Hermes snížila odhad růstu globální ekonomiky na 4,6 pct.

26.01.2021 Úvěrová pojišťovna Euler Hermes snížila prognózu růstu globální ekonomiky na letošní rok o 0,2 procentního bodu na 4,6 procenta. Růst na příští rok pak odhaduje na 3,8 procenta. Euler Hermes o tom dnes v tiskové zprávě informovala ČTK. Hlavní hnací silou globálního růstu v druhé polovině letošního roku bude zejména vakcína proti nemoci covid-19.
img

Agentura Fitch potvrzuje Česku rating, máme jej stejný jako Británie či Belgie. Rizikem je déletrvající nestřídmá rozpočtová politika vlády a nezvládnuté výzvy plynoucí ze stárnutí obyvatelstva a z transformace autoprůmyslu

24.01.2021 Světově významná ratingová agentura Fitch Ratings včera opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky na stupni AA-. Česko tak vykazuje stejný stupeň spolehlivosti svého zadlužení jako Belgie, Spojené království nebo jako Estonsko, což je nejméně zadlužená země EU.
img

Biden oslabí dolar, podílí tedy korunu, zlevní Čechům benzín i elektroniku. Dlouhodobě ovšem jeho důraz na zelenou ekonomiku může průmyslovému Česku spíše přitížit

21.01.2021 BIDEN V BÍLÉM DOMĚ je dobrou zprávou pro české motoristy či milovníky elektroniky. Alespoň přechodně. Dlouhodobě jeho důraz na zelenou ekonomiku může průmyslovému Česku spíše přitížit.
img

Biden oslabí dolar, zlevní Čechům benzín i elektroniku. Aneb co vše čekat od nového amerického prezidenta v ekonomické oblasti

19.01.2021 Zítřejší inaugurace nového prezidenta USA Joe Bidena a nástup jeho administrativy nezůstanou bez vlivu na rodinný rozpočet každého Čecha. Už předem lze říci, že oslabí dolar, což zlevní benzin i spotřební elektroniku.
img

Bidenův záchranný balík udělal radost trhům

15.01.2021 „Další obří stimul na podporu americké ekonomiky je skvělou zprávou pro burzovní obchodníky. Lze totiž předpokládat, že podstatná část peněz, která bude vpravena do ekonomiky, nakonec skončí na kapitálových trzích. To by mohlo vést k dalšímu vzestupu cen akcií,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Ekonomika se příští rok vrátí k růstu, inflace klesne

27.12.2020 Česká ekonomika by se měla po letošním poklesu o 7,1 procenta vrátit příští rok k růstu, a to o 3,3 procenta. Inflace by měla klesnout z letošních více než tří procent ke dvěma procentům. Naopak nezaměstnanost by měla růst. Vyplývá to z výsledků pravidelného průzkumu ministerstva financí na základě prognóz 14 tuzemských odborných institucí a odhadů analytiků oslovených ČTK.
C:\fakepath\cz-01122020-lv.gif

OECD: Český HDP letos klesne o 6,8 procenta, oživení bude pomalé

01.12.2020 Česká ekonomika v letošním roce kvůli šíření koronaviru klesne o 6,8 procenta. Napřesrok by se měl hrubý domácí produkt (HDP) zvýšit o 1,5 procenta, v roce 2022 by pak měl jeho růst zrychlit na 3,3 procenta. Předpověděla to dnes Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\r-26112020-lv.gif

Rusnok: Rozpočtová politika vlády může urychlit zvyšování sazeb

26.11.2020 Snaha podpořit více ekonomiku pomocí rozpočtové politiky vlády, například v podobě snížení daní, by mohla vést k dřívějšímu zvýšení úrokových sazeb. Uvedl to na dnešní tisové konferenci ke stabilitě finančního sektoru guvernér České národní banky Jiří Rusnok.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

ČNB v alternativním odhadu počítá s poklesem HDP i příští rok

13.11.2020 Podle alternativního scénáře vývoje české ekonomiky, který počítá s horším průběhem druhé vlny pandemie a déletrvajícími opatřením, by klesl hrubý domácí produkt i příští rok, a to o 2,7 procenta. Vyplývá to ze Zprávy o inflaci, kterou dnes zveřejnila Česká národní banka. Letos by pak podle tohoto alternativního scénáře ekonomika klesla o 7,9 procenta. Na druhou stranu v roce 2022 by ekonomika mohla stoupnout až o 6,4 procenta.
C:\fakepath\cnb-05112020-lv.gif

ČNB nechala sazby beze změny a zlepšila letošní odhad vývoje HDP

05.11.2020 Bankovní rada České národní banky dnes jednomyslně ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na 0,25 procenta. Zároveň centrální banka zlepšila v nové prognóze odhad vývoje ekonomiky v letošním roce, naopak pro příští rok odhad zhoršila. Nově tak letos počítá s poklesem ekonomiky o 7,2 procenta a příští rok s růstem o 1,7 procenta.
C:\\fakepath\\cnb2.jpeg

Sazby ČNB mohou zůstat beze změny déle, než uvádí nová prognóza

05.11.2020 Většina bankovní rady ČNB se domnívá, že zvyšování úrokových sazeb k normálu bude vyžadovat více času, než předpokládá nová prognóza centrální banky. Na tiskové konferenci po jednání rady to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Prognóza počítá nejprve se stabilitou tržních úrokových sazeb následovanou jejich postupným růstem příští rok. Podle Rusnoka nelze vyloučit, že sazby se nebudou zvyšovat celý příští rok.
img

Prognóza IMF - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

13.10.2020 Mezinárodní měnový fond dnes zveřejnil svůj pravidelný podzimní výhled světové ekonomiky. „World Economic Outlook“ z dílny Mezinárodního měnového fondu obecně představuje nejúplnější pohled na vývoj napříč světovou ekonomiku, proto vždy poutá pozornost nejen finančních trhů.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Inflace bude podle analytiků nadále klesat

12.10.2020 Meziroční inflace bude v následujících měsících nadále klesat a na konci roku by se mohla dostat i pod tříprocentní hranici. Vyplývá z reakcí analytiků, které dnes ČTK oslovila. Zářijový pokles inflace ekonomy překvapil a upozornili na to, že je i pod odhady ČNB. Centrální banka podle ekonomů v případě měnové politiky, tedy nastavení úrokových sazeb, zvolí spíše vyčkávací taktiku. Zatím nejsou jasné dopady druhé vlny pandemie koronaviru a následných opatření. Podle některých ekonomů se v inflaci už výrazněji vliv pandemie koronaviru projevuje.
C:\fakepath\Rusnok.jpg

Rada ČNB dnes nechala jednomyslně úrokové sazby beze změny

23.09.2020 Bankovní rada České národní banky dnes jednomyslně ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na 0,25 procenta. Podle ekonomů by sazby měly beze změny zůstat delší dobu.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Pro sazby beze změny dnes rada ČNB hlasovala jednomyslně

23.09.2020 Pro ponechání úrokových sazeb beze změny dnes hlasovalo všech sedm členů Bankovní rady ČNB. Na tiskové konferenci po jednání rady to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Podle něj se základní scénář srpnové prognózy centrální banky zatím poměrně dobře naplňuje a odpovídá mu stabilita domácích tržních úrokových sazeb do poloviny příštího roku a poté jejich postupný nárůst.
img

Světu hrozí citelná inflace i nová studená válka. Bohatí lidé proto ve velkém investují do fyzického zlata

21.09.2020 Cena zlata letos stoupá na svůj třetí vrchol od roku 1971, kdy byl opuštěn takzvaný brettonwoodský systém směnných kursů a s ním i navázání amerického dolaru právě na zlato. První z vrcholů nastal v roce 1980, druhý pak před devíti lety.
img

Rozbřesk: ČNB ponechá sazby beze změny, čekala ještě horší dopad koronaviru

06.08.2020 Česká národní banka dnes bude mít po delší době trochu klidnější zasedání. Se sazbami blízko technické nuly má prozatím “splněno” a nemusí na nastavení měnové politiky nic měnit – tedy alespoň prozatím.
img

V reakci na bejrútskou explozi stoupá cena zlata, stříbra i ropy

05.08.2020 Cena zlata včera poprvé v historii uzavřela nad úrovní 2000 dolarů za troyskou unci. Konkrétně včerejší uzavírací cena žlutého kovu činí 2021 dolarů za unci. Během obchodování však cena zlata stoupá i výše, a to až nad 2030 dolarů za unci, což je cena z dnešního časného rána středoevropského času.
img

Zlato je nejdražší v dějinách, definitivně. Dramaticky zdražuje i stříbro a bitcoin

27.07.2020 Zlato je nejdražší v dějinách, definitivně. Cena zlata dnes brzy ráno středoevropského času pokořila absolutní cenový rekord, když se troyská unce drahého kovu prodávala až za 1944,71 dolaru. Dosavadní absolutní cenová rekord, dosažený, 6. září 2011, činil 1921,17 dolaru. Nyní se zlato prodává za zhruba 1931 dolarů za unci.
img

Zlato je nejdražší v dějinách. Poroste dále

26.07.2020 Cena zlata uzavřela své včerejší, páteční obchodování na úrovni 1902,02 dolaru za troyskou unci (viz graf níže pod textem a podpisem). Takto vysoko drahý kov nikdy v historii obchodování neuzavíral.
img

Zlato dnes pokořilo hranici 1900 dolarů za unci, prvně od září 2011. Nezadržitelně se blíží k absolutnímu cenovému rekordu, zejména kvůli expanzivní měnové a rozpočtové politice USA

24.07.2020 Cena zlata dnes odpoledne středoevropského času pokořila hranici 1900 dolarů za troyskou unci. Stalo tak poprvé za celé období od 6. září 2011, jak plyne z dat Bloombergu. V celách dějinách dosáhlo zlato ceny alespoň 1900 dolarů za unci pouze ve třech dnech. Kromě 6. září 2011 také 23. srpna a 5. září téhož roku.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Nový šéf ukrajinské centrální banky slíbil zachování nezávislosti

21.07.2020 Nový šéf ukrajinské centrální banky Kyrylo Ševčenko dnes slíbil zachování nezávislosti této instituce a spolupráci s Mezinárodním měnovým fondem (MMF). Signalizoval rovněž další snižování úrokových sazeb. Ševčenko nahradil Jakiva Smolije, který tento měsíc podal demisi na protest proti "systematickému a dlouhodobému politickému nátlaku" na centrální banku.
C:\fakepath\Rusnok.jpg

Pro sazby beze změny hlasovala rada ČNB jednomyslně

24.06.2020 Pro ponechání úrokových sazeb beze změny dnes hlasovalo všech sedm členů Bankovní rady ČNB. Na tiskové konferenci po jednání rady to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Podle něj se základní scénář květnové prognózy centrální banky do značné míry naplňuje a odpovídá mu po květnovém poklesu domácích tržních sazeb jejich předpokládaná stabilita v následujících čtvrtletích.
img

Německo si na boj koronavirem letos astronomicky půjčuje, zhruba „jednu celou českou ekonomiku“. Česku je „štěstím v neštěstí“, že má za hranicemi zemi, která dává nejvíce ze všech

17.06.2020 S mírnou nadsázkou lze říci, že Německo si pro boj s koronavirem půjčuje jedno celé Česko. Německá vláda dnes schválila dodatečný rozpočet k financování opatření na podporu ekonomiky zasažené koronavirovou krizí, v jehož rámci si hodlá půjčit dalších 62,5 miliardy eur. Celková hodnota nových půjček by tak měla v letošním roce dosáhnout rekordních 218,5 miliardy eur. To je v přepočtu 5,8 bilionu korun, což je více, než kolik činil loňský hrubý domácí produkt České republiky – zhruba 5,7 bilionů.
img

Obří německý balík fiskálních opatření je Česku „štěstím v neštěstí“. Tuzemské ekonomice pomůže i snížení DPH v Německu, které dnes schválila tamní vláda

12.06.2020 Německá vláda na dnešní mimořádné schůzi schválila dočasné snížení daně z přidané hodnoty, od července do konce letošního roku klesne DPH z nynějších 19 na 16 procent.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

FT: Střední Evropa se obává dopadů útlumu německé ekonomiky

02.06.2020 Společnost Nemak Györ už 27 let vyrábí hlavy válců pro evropský automobilový průmysl. Vzhledem ke klesající produkci německých automobilových gigantů však byla tato maďarská firma nucena propustit 180 lidí, což odpovídá zhruba 20 procentům její celkové pracovní síly, píše ve své analytické zprávě list Financial Times (FT).
img

Rozbřesk: Proč “nové” intervence proti koruně nejsou žádoucí?

13.05.2020 Uvolňování karanténních opatření nebude ve finále nic jednoduchého. Včera jeden z hlavních epidemiologů z amerického vládního týmu varoval Donalda Trumpa před fatálními důsledky rychlého rozvolňování karanténních opatření (které je podpořeno více tlakem byznysu než seriózními daty). Strach z druhé vlny epidemií navíc přiživují negativní zprávy o nových případech z Koreje a Číny. A to je důležitá zpráva i pro Česko, kde tento týden nastartovala zatím nejvýraznější vlna uvolňování karantény a ČNB současně představila alternativní scénář počítající s opětovným startem epidemie, který nevypadá vůbec pěkně.
img

Top investiční tipy šéfů globálních společností

24.04.2020 Do čeho investovat, když se ekonomika hroutí? A skutečně se hroutí nebo není třeba propadat panice? Vypadá to, že díky pandemii koronaviru směřuje světová ekonomika do hluboké recese. Došlo dokonce k většímu výprodeji aktiv než při finanční krizi v roce 2008. Časopis Financial Times oslovil investiční šéfy předních světových společností jako JPMorgan, HSBC, LGIM, Invesco a Amundi, aby se podělili o své investiční tipy.
img

Lehce negativní dopoledne. Rizikem americká data, debata o eurobondu a doma ČNB

26.03.2020 Pro dnešní den, který se pro hlavní trhy rozjíždí zatím negativně, se rýsuje několik důležitých témat. Na globálních trzích to budou americké statistiky z trhu práce, debata o krizovém eurobondu a pozornost se podle nás bude stáčet i zpět k nákaze v USA. Domácí scénu pak opanuje zasedání ČNB.
C:\fakepath\gbpusd-1.jpg

Týden na trhu (27.1. - 2.2.): Největší pozornost přitahuje Brexit a FED

27.01.2020 Poslední lednový týden bude nadmíru zajímavý: Brexit se přiblížil téměř na dosah ruky, ačkoliv mnozí pochybovali, zda se jej vůbec někdy dočkáme, a Federální rezervní systém a Bank of England rozhodnou o úrokových sazbách.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Spotřebitelská důvěra v eurozóně v závěru roku nečekaně klesla

22.12.2019 Spotřebitelská důvěra v eurozóně se v prosinci překvapivě snížila. Evropská komise v pátek uvedla, že index důvěry tento měsíc klesl na minus 8,1 bodu z listopadových minus 7,2 bodu. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali nárůst indexu na minus 7,0 bodu.
img

Okénko trhu - obchodní dohoda USA-Čína bude podepsána začátkem ledna

20.12.2019 Americký ministr financí Mnuchin včera oznámil, že první část obchodní dohody mezi USA a Čínou bude podepsána začátkem ledna. V současné době se řeší už jen technické a legislativní detaily. Zmínil, že podepsání dohody by mohlo přidat k růstu americké ekonomiky půl procentního bodu. Zatím však nikdo přesně neví, jaká ustanovení první část obchodní dohody obsahuje. Proto se některým analytikům zdá odhad příspěvku k růstu HDP přehnaný. Oznámení však přesto ještě posílilo vyhlídky na smírné vyřešení obchodního konfliktu, což zvedlo sentiment na finančních trzích.
agentura rating.jpg

Agentura S&P zlepšila výhled ratingu USA

10.06.2013 Přední světová ratingová agentura Standard & Poor's dnes zlepšila výhled úvěrového hodnocení Spojených států z "negativního" na "stabilní". Dala tak najevo, že už v dohledné době nepředpokládá další zhoršení ratingu. S&P v srpnu 2011 jako jediná velká agentura odejmula Spojeným státům nejvyšší možný rating na stupni AAA a nahradila jej o stupeň nižší známkou AA+.
Související klíčová slova: FOREX | Bitcoin | Intervence | Brexit | Obchodní strategie | Čína | Peníze | Stříbro | Fitch | Inflace | OECD | GBP/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Devizové rezervy | Měnová politika | Německo | Česká měna | Polsko | Evropské akcie | Analytik | New York | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dollar | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | ISIN | Investice | Kotace | Kurz | Kurzy měn | MMF | Měna | Měnový pár | Měny | Obligace | PRIBOR | Pozice | Prémie | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Trend | Ukazatel | Výnos | Wall Street | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | EMU | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční tipy | Komerční banka | Americký prezident | Úroková sazba | Investoři | Produkce ropy | Fond | EU | Ekonom | Pravděpodobnost | Ropný trh | Výsledky | Strach | Trpělivost | Bohatství | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Deloitte | Obchodovat | Aktuální kurzy | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Eurostat | Český statistický úřad | Devizové intervence | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | ADP report | Financial Times | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Podpora | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Atlantik | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Cena | Cena stříbra | Cena zlata dnes | Ceny zlata | CZK | Česká ekonomika | Do čeho investovat | Dolar | Ekonomický růst | Eura | Finanční prostředky | Fondy | Fyzické zlato | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Investiční | Irsko | Jiří Rusnok | Kurz amerického dolaru | Kurzy | Libra | Maďarsko | Management | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Oslabení koruny | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Ratingové hodnocení | Reuters | Ropy | Růst HDP | Spořící účty | Státní dluh | Státní rozpočet | Trh | Unce zlata | Velká Británie | Vývoj kurzu | Země EU | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | EIA | ING | Benzín | Andrej Babiš | CEE | Indie | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | Redukce | ROCE | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Výsledek hospodaření | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Burze | Investment | Unicredit | Microsoft | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Expanzivní měnová politika | HUF/EUR | Nákupy dluhopisů | Finanční gramotnost | Nastavení měnové politiky | BMW | Automobilový průmysl | Ministr financí | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Energie | Rada ČNB | Přehled | Klid | Kč/EUR | Sázet | Helicopter money | Posilování koruny | Bezpečné investice | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Mezinárodní instituce | Standard & Poor's | Economic | Inflační tlaky | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Americký ministr financí | Fitch Ratings | AAA | Dnešní obchodování | Propad | Úvěrový rating | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Cena mědi | Teroristický útok | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Nejistota | Tempo růstu | Daně z příjmů | Zajištění | Kryptoměna | Výhled | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Rekordní minima | Americké akciové trhy | Konsensus | Mzdy | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | TTIP | Výnosy | Americká vláda | Česká vláda | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Příjmy | Podnikatelská aktivita | Měny&Sazby | ČTK | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | Hlavní ekonom | Očekávání | Generali Investments | Okénko trhu | Euler Hermes | Zahraniční forex | JPMorgan Asset Management | BHS | Aleš Michl | Objem zlata | Veřejně obchodované fondy | Digitální zlato | Jerome Powell | Invesco | RoboMarkets | Akciové výnosy | Cena bitcoinu | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | Přijetí eura | Podniky | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Geopolitické napětí | Pokles ceny | Domácí měna | Šéf Fedu | Posílení kurzu koruny | Posílení kurzu | Czech Fund | Nové peníze | World Economic Outlook | Růst úrokových sazeb | Evropská komise | Základní úroková sazba | Obchodované fondy | Veřejný dluh | Financial Times (FT) | Kryptoměna Bitcoin | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | Vývoj kurzu koruny | Sazby ČNB | Mezinárodní investoři | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Michal Brožka | Slabší dolar | CNY | Pokles sazeb | Finanční svět | Růst ceny zlata | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Štěpán Křeček | Silný dolar | Britský premiér | Bohatí | Pohonné hmoty | Růst mezd | Cena žlutého kovu | Hospodářská recese | Nastavení úrokových sazeb | Data z Německa | Snížení daní | Český HDP | Odhady ČNB | Čeští ekonomové | Obchodní dohoda | Vyšší úrokové sazby | Trinity Bank | Rozpočtová politika | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Politická situace | HDP v USA | Německá vláda | Trinity | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Klíčová rizika | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Český trh práce | Trh práce | Obchodní dohody | Zdražování pohonných hmot | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | Hrubý domácí produkt České republiky | ČSÚ | Luis De Guindos | Statistický úřad Eurostat | Firma | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Radomír Jáč | Poradce Bílého domu | USA a Čína | Růst cen | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Obchodní dohoda USA-Čína | ECB Luis De Guindos | Ukrajina | Nízké úrokové sazby | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Americká data | FT | Dluhopisoví investoři | Data o HDP | Hospodaření státního rozpočtu | Statistika | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Impuls | Ceny potravin | Rozvoj | Stavebnictví | Viceprezident ECB | Zdražování | Ceny zboží | Problémy | Vládní výdaje | Členové rady ČNB | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | Soukromý sektor | Výsledek voleb | GBP/EUR | Dobrá nálada | Nálada | Prohlášení | AbbVie | Míra | Úroky | Měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Předseda | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Tým RoboMarkets | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | NERV | Miliardy korun | Depozitní úrokové sazby | Demokratické strany | Peking | Schodek státního rozpočtu | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Netflix | List Financial Times | Washington | Miliardy eur | Ifo | Experti | Negativní zprávy | Příjmy domácností | Automobilka BMW | Růst globální ekonomiky | Nový rekord | Proinflační | Vyšší inflace | Týden na trhu | Snížit úrokové sazby | Ukazatele | Šéf Bílého domu | Spotřebitel | Ceny energií | Prognózy ČNB | Trump | Prezident | Trhy | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Ratingová agentura Fitch | Stabilní výhled | Rating České republiky | Virus | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Coronavirus | Americký kongres | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Coronavirus řádící v Asii | Odhad letošního růstu | Finanční ředitel | Meziroční růst | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Tomáš Nidetzký | ČNB Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Dopady koronaviru | Sazby beze změny | SEC | Rozhodování | Dnes ČNB | Americké ekonomiky | Akcie AbbVie | Růst sazeb | Marek Mora | Státní dluh ČR | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Dopad koronaviru | České banky | Šíření koronavirové nákazy | Stabilita | Vývoj | Šok | Vzestup inflace | Nástroje měnové politiky | Restrikce | Nejrozšířenější kryptoměna | Rozhodnutí centrální banky | Poradci | Tržní podmínky | Opatření vlády | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Oldřich Dědek | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Guvernér Rusnok | Pokles české ekonomiky | Hlavní ekonom ING | Obří stimul | Stimul | Situace kolem šíření koronaviru | Měnové podmínky | Viceprezident | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Automobilka | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Historie | Aktuální situace | Snížení základní úrokové sazby | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Levnější půjčky | Rating vyšší | Texas | Bilion dolarů | Koronavirová krize | MF | Kalifornie | OSVČ | Kongres | Německá automobilka | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Hotovost | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Alena Schillerová | Ministryně financí | Dávky v nezaměstnanosti | Politická rozhodnutí | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Ratingová agentura S&P | Tisková konference | Repo sazby | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | Boj s koronavirem | Allianz | Ministryně financí Alena Schillerová | Karanténa | Šíření nákazy | Ekonomiky | Slovensko | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | LTV | Práce | Koronakrize | Údaje | Výhled ratingu | Dlužník | DPH | Úvěrová pojišťovna | Pojišťovna | Novela zákona | Hluboké recese | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Celková inflace | Inflace v české ekonomice | Výpadky | Novela zákona o dluhopisech | IMF | Česká ekonomika letos | Více peněz | Nové dluhopisy | Úspory | Hospodářské oživení | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Premiér Andrej Babiš | Uvolňování karanténních opatření | Debata | Tweety | Posílení | Pascal Blanqué | Amundi | Investiční šéf Amundi | Investiční šéf | Joanna Munro | Investiční šéfka HSBC Asset Management | Investiční šéfka | HSBC Asset Management | Kristina Hooper | Investo | John Bilton | Sonja Laud | General Investment Management | Legal and General Investment Management | Eliška Skřivanová | Nové zakázky | Joe Biden | Data z trhu práce | Ekonomika oživuje | Odhad vývoje HDP | Pokles světové ekonomiky | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Epidemiolog | Dovoz | Zadlužení | Macy’s | Dluhy | Členské státy | Vývoj ekonomiky | Scénáře vývoje české ekonomiky | Vakcína | Spekulovat | Předseda dozorčí rady | Nekonvenční měnové politiky | JDE | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Koronavirové pandemie | Andrej Babiš (ANO) | Záchranný balík | Bývalý prezident | Střední Evropa | Nová prognóza | Předkrizové úrovně | Berlín | Býčí trend | Stimulační balík | Covid | Druhá vlna pandemie | Podmínky půjčky | Druhá vlna | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Demise | Situace na trhu práce | Kyrylo Ševčenko | Ceny | Američtí politici | Bohatí lidé | Propad ekonomiky | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Výhled ratingu USA | Známky oživení | Odhad vývoje ekonomiky | Slábnoucí dolar | Zpomalování inflace | Ekonomické zotavování | Snížení DPH | Zrušení superhrubé mzdy | Představitelé ECB | Ceny mědi | Pumpování peněz do ekonomiky | Pumpování peněz | Politici | Účinné vakcíny | Biden | Česká republika | Měnový fond | Ceny v Česku | Prognóza IMF | Americké měny | Hospodářský vývoj | Daňový balíček | Vakcinace | Očkování | Velké zadlužování | Zadlužování | Inflace v Polsku | Modrá vlna | Zdravotní péče | Zhoršení ratingu | Vývoj inflačních očekávání | MJ | Situace na trhu | Hrubý domácí produkt (HDP) Polska | Výrazný růst | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | AA | Meziroční růst cen | Růst úroků | Plány | Cíle | Výhled polské ekonomiky | Odhad růstu polské ekonomiky | Cenové stability | Schodek státních financí | Rekordní schodek | Načasování | Silné hospodářské oživení | Interpretace | Rozsáhlé nákupy dluhopisů | Rychlý růst | ANO | Zvýšení základní úrokové sazby | Inflace v září | Mise MMF
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Rozpočet Saúdské Arábie
Rozpočet veřejných financí
Rozpočet 2020
Rozpočtovaný schodek
Rozpočtová politika
Rozpočtová pravidla
Rozpočtová pravidla EU
Rozpočtové deficity
Rozpočtové deficity vlád
Rozpočtové opatření

Následující klíčová slova

Rozpočtové příjmy
Rozpočtové schodky
Rozpočtový balíček
Rozpočtový deficit
Rozpočtový deficit americké federální vlády
Rozpočtový deficit Francie
Rozpočtový deficit Itálie
Rozpočtový deficit USA
Rozpočtový přebytek
Rozpočtový přebytek Německa
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
BidAskBit vanoce
Potvrďte prosím... Zavřít