Klíčová slova - Inflace v Česku

Rada ČNB dnes nechala úrokové sazby jednomyslně beze změny
17.12.2020 Bankovní rada České národní banky dnes jednomyslně ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na 0,25 procenta. Guvernér ČNB Jiří Rusnok uvedl, že vzhledem k současné situaci se čistě modelově naléhavost úvah o možném dalším zvyšování sazeb proti listopadu zvýšila. Podle názoru analytiků zůstanou sazby beze změny i v prvním pololetí příštího roku.

Pro sazby beze změny dnes hlasovala rada ČNB jednomyslně
17.12.2020 Pro ponechání úrokových sazeb beze změny hlasovalo na dnešním jednání bankovní rady ČNB všech sedm členů. Na tiskové konferenci po jednání rady to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Řekl, že rizika ohledně dalšího odhadovaného vývoje ekonomiky jsou stále velmi výrazná. Patří mezi ně například uvolněná rozpočtová politika v následujících letech nebo možné zhoršení druhé vlny pandemie.

Forex: Koruna dnes posílila a je k dolaru nejsilnější za 2,5 roku
10.12.2020 Česká měna dnes posílila k dolaru na nejsilnější úroveň za zhruba 2,5 roku. Koruna k 17:00 zpevnila proti předchozímu závěru o sedm haléřů na 21,70 Kč/USD. Silnější byla naposledy přibližně v polovině května 2018. K euru dnes koruna naopak mírně oslabila, a to o dva haléře na 26,32 Kč/EUR. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Spotřebitelské ceny v Česku rostou nejpomaleji za více než rok. V příštích měsících inflace dále zpomalí, nelze však stále vyloučit zvýšení úrokových sazeb ČNB v roce 2021
10.12.2020 Míra inflace v Česku v říjnu dosahovala nejnižší úrovně za poslední více než rok. V meziročním vyjádření vykázala hodnotu 2,7 procenta. Pomaleji ceny rostly naposledy v lednu 2019. Ovšem loni v únoru, červnu, září a konečně říjnu rostly stejným tempem. Od loňského října však vždy tempem vyšším. V příštích měsících bude růst cen nadále zpomalovat, a to až k úrovni dvou procent v příštím roce. V cenách se totiž výrazněji projeví hospodářský útlum spojený s poklesem dynamiky růstu mezd a také efekt navýšené základny meziročního srovnání.

I přes pokles je inflace v Česku stále třetí nejvyšší v EU
20.11.2020 Česká republika si „uhájila“ pomyslnou bronzovou příčku v žebříčku zemí podle míry inflace. Vůbec nejrychleji v celé Evropské unii rostly v říjnu meziročně spotřebitelské ceny v Polsku (o 3,8 procenta) a Maďarsku (o 3 procenta). V České republice činila inflace 2,9 procenta, což je o 0,3procentního bodu méně než v září.

Letošní topná sezóna bude levnější než ta loňská, díky koronaviru. Koncem letoška a v příštím roce navíc výrazně zmírní i celkové zdražování v ekonomice
11.09.2020 Inflace v Česku je stále nepříjemně vysoko. V srpnu sice zpomalila, ale jen nepatrně. Stále znatelně převyšuje cíl České národní banky ve výši dvou procent. Za normálních okolností by centrální banka na inflaci čítající meziročně 3,3 procenta, což právě je její srpnová úroveň, reagovala zpřísněním měnové politiky. Nyní však okolnosti samozřejmě rozhodně normální nejsou. Navíc lze očekávat, že inflace se v nadcházejících měsících postupně vrátí blíže k cíli ČNB, byť tato její cesta níže se protáhne hodně do příštího roku.

Analytici: Inflace může být za celý rok nejvyšší od roku 2008
10.09.2020 Inflace v Česku zůstává zvýšená a za celý rok může být nejvyšší od roku 2008, odhadují někteří analytici oslovení dnes ČTK. Za rok 2020 bude podle jejich odhadu nad třemi procenty. Ke dvěma procentům by měla klesnout až v příštím roce. Spotřebitelské ceny v ČR v srpnu podle dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu mírně zpomalily meziroční růst na 3,3 procenta z červencových 3,4 procenta.

Měsíčník finančních trhů – Srpen 2020
01.09.2020 Na globálních akciových trzích se v srpnu bez zásadních nových kurzotvorných zpráv udržela velice pozitivní nálada z července, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 6,0 %. Přitom od začátku roku je tento index již v plusu 3,5 %. Na druhou stranu se tentokrát příliš nedařilo globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal nepatrnou ztrátu -0,2 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 6,1 %.

Ceny v Česku rostou opět rychleji, než se čekalo – skoro nejrychleji v EU. Zdražují vejce i uzeniny, alkohol i tabák
13.08.2020 Inflace v Česku v červenci zrychlila, meziročně vykázala tempo 3,4 procenta. Trh většinově očekával pokles tempa růstu cenové hladiny, a to k úrovni 3,1 procenta.

Měsíčník finančních trhů – Červenec 2020
04.08.2020 Přestože to minimálně v USA momentálně vypadá na druhou velkou vlnu pandemie koronaviru a dynamika globálního ekonomického oživení na začátku třetího kvartálu zpomaluje, na globálních finančních trzích se udržela velice pozitivní nálada. Hlavní příčinou jsou pravděpodobně pokračující masivní monetární stimuly klíčových centrálních bank v čele s americkým Fedem a Evropskou centrální bankou. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 5,1 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již pouze 2,4 %. Výrazně se dařilo také globálním dluhopisovým trhům, jejichž nejširší index Bloomberg Barclays zaznamenal zhodnocení 3,2 %. Od začátku roku přitom globální dluhopisové trhy připisují zhodnocení již 6,3 %.

V červenci spotřebitelské ceny v Česku stále citelně rostly. I proto Česká národní banka ve čtvrtek s úroky hýbat nebude
02.08.2020 Ani v červenci inflace v Česku výrazněji neklesla. Navzdory koronavirové krizi se nadále drží nad horní úrovní tolerančního pásma cílování inflace České národní banky ve výši tří procent. Podle našeho předpokladu vykázala v červenci hodnotu 3,1 procenta, když zdražovaly pohonné hmoty či tabák, zatímco polevily cenové tlaky v oblasti potravin. Vyšší inflace je jedním z důvodů, proč Česká národní banka na svém měnověpolitickém zasedání v nadcházejícím týdnu ve čtvrtek ponechá základní úrokovou sazbu beze změny, na stávající úrovni 0,25 procenta.

Měsíčník finančních trhů – Červen 2020
03.07.2020 Díky pokračujícím masivním monetárním stimulům klíčových centrálních bank a postupnému otevírání ekonomik pokračovala na globálních finančních trzích pozitivní nálada. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 3,0 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již „pouze“ 7,1 %.

Inflace se drží nad třemi procenty. Na spořicích účtech se tak vyplatí nechávat jen nutnou rezervu
29.06.2020 Průměrná míra inflace v Česku se dlouhodobě drží kolem tří procent. Nechávat volné finanční prostředky na spořicích účtech v bance se tak podle odborníků s výjimkou nutné rezervy nevyplatí. Kam ale mají svoje peníze uložit opatrnější investoři? Alespoň mírné zhodnocení jim díky státní podpoře nabízí stavební spoření, kde se dá dostat i na úrok kolem 3,5 procenta ročně.

Hrozba stagflace může být reálná
12.05.2020 Česká národní banka opět uvolnila svoji měnovou politiku dalším výrazným snížením hlavní úrokové sazby. Z hlediska mainstreamu se jedná o očekávaný krok, když všechny velké centrální banky konají v tomto duchu; z hlediska malé otevřené ekonomiky s vlastní měnou lze toto rozhodnutí také brát jako potvrzení návratu k diskreci, tedy odklonu ČNB od dřívějších pravidel.

Inflace v Česku se „utrhla ze řetězu“, zaskočila všechny, takže koruna posiluje k novému rekordu. Navzdory horšímu než očekávanému výkonu české ekonomiky za loňský rok
14.02.2020 Česká ekonomika zklamala jak v loňském čtvrtém čtvrtletí, tak za celý rok 2019. Vyplývá to z dnes zveřejněných předběžných čísel ČSÚ, která se však mohou ještě změnit, ovšem oběma směry, jak k lepšímu, tak k horšímu. V posledních třech měsících roku 2019 přidala podle dnešních údajů jen 1,7 procenta. Jedná se o její nejslabší meziroční růst od třetího čtvrtletí roku 2016, kdy expandovala také pouze tempem 1,7 procenta. Pomaleji rostla naposledy v měsících lednu až březnu 2014, kdy přidala jen 1,6 procenta. Slabý výsledek za loňské poslední čtvrtletí způsobuje, že horší než očekávaný je i celkový výsledek za rok 2019. Tuzemské hospodářství totiž podle dnešních čísel vzrostlo jen o 2,4 procenta, zatímco konsensus trhu počítal s růstem za rok 2019 ve výši 2,5 procenta.

Měsíčník finančních trhů – Leden 2020
04.02.2020 Globální ekonomika loni vzrostla o 2,3 %, což byl nejpomalejší růst za deset let. Letos by tempo růstu mohlo zrychlit na 2,5 %. Vyplývá to ze zprávy o situaci a vyhlídkách světové ekonomiky (WESP), kterou zveřejnila OSN. OSN upozornila, že i deset let po finanční krizi je globální ekonomika pomalá. Obchodní a geopolitické napětí mohou dál podkopat její oživení. "V letošním roce je tu naděje na oživení, ale rizika poklesu a zranitelnosti zůstávají velmi výrazná," varoval vedoucí oddělení strategie pro globalizaci a rozvoj při Konferenci OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) a spoluautor studie Richard Kozul-Wright. Upozornil, že oživení z velké části bude záviset na výkonu velkých rozvíjejících se ekonomik, jako jsou Argentina, Mexiko, Turecko a Rusko. Vyhlídky letošního oživení růstu může zhatit zesílení obchodního napětí, problémy na finančních trzích nebo eskalace geopolitického napětí. Pokud by tyto problémy nastaly, růst by výrazně zpomalil a činil by zřejmě jen 1,8 %, varovala OSN. Ekonomický růst většiny rozvinutých zemí, včetně USA, zůstane podle OSN letos nevýrazný. Lépe by si mohlo vést pouze Japonsko, které letos pořádá olympijské hry. Evropa by měla růst o pouhých 1,6 %. Jedenáct zemí, které do EU vstoupily po roce 2004, tedy včetně České republiky, by však mělo růst nad průměrem celé unie a některé budou expandovat i o více než čtyři %. Výhled pro Evropu ohrožuje hlavně možná eskalace napětí v mezinárodním obchodě, výkon regionu však bude také záviset na tom, jak dopadne odchod Británie z EU a jak se bude vyvíjet měnová politika Evropské centrální banky. Světová banka předminulý týden snížila odhad globálního růstu na loňský a letošní rok kvůli pomalejšímu oživení obchodu a investic. Letos rovněž očekává globální růst o 2,5 %.

Proč inflace nečekaně zrychlila?
10.12.2019 Inflace v Česku nečekaně silně roste. Tempo růstu spotřebitelských cen bylo v listopadu v meziročním vyjádření nejvýraznější za celé období od října roku 2012, tedy za posledních více než sedm let. Poprvé od října 2012 také míra inflace překonala horní mez tolerančního pásma inflačního cílování České národní banky.

Inflace v Česku překvapivě klesla, CZK reaguje oslabením
10.10.2019 Český statistický úřad dnes zveřejnil výsledky české inflace. Ta se v v září meziměsíčně propadla o 0,6 %, díky čemuž její meziroční tempo růstu zpomalilo z 2,9 % na 2,7 %. Trh přitom očekával meziměsíční pád inflace pouze o 0,4 % a meziroční růst ve výši 2,9 %. Ke snížení inflace pomohly hlavně sezónní vlivy v oblasti potravin. Míra inflace začíná konečně klesat, i když zůstává i nadále výrazně nad inflačním cílem České národní banky.

ČNB sazby dle očekávání nezměnila, koruna zůstává stabilní
25.09.2019 ČNB na svém dnešním zasedání ponechala úrokové sazby beze změny. Dvoutýdenní repo sazba zůstala na 2 %, diskontní sazba na 1 % a lombardní sazba na 3 %. Jednalo se už o třetí zasedání v řadě, kdy nebyla výše sazeb upravena. Rozhodnutí o sazbách bylo zveřejněno ve 13. hodin. Tisková konference za účasti guvernéra Jiřího Rusnoka se uskuteční ve 14:15.

Forex: Koruna na čísla o inflaci nereagovala
11.06.2019 Česká měna dnes na zprávu o květnovém zrychlení inflace v Česku nakonec nereagovala a den zakončila beze změny na 25,62 Kč/EUR. Vůči dolaru koruna nepatrně zpevnila na 22,64 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Analytici: ČNB už letos úrokové sazby zvyšovat nebude
02.05.2019 Dnešní zvýšení úrokových sazeb České národní banky je podle většiny analytiku letos poslední. Hlavním důvodem rozhodnutí bankovní rady je vysoký růst inflace, která by však podle prognóz měla zpomalovat, vyplývá z komentářů analytiků pro ČTK. Přes navýšení sazeb zdražování hypoték neočekávají.

EUR/CZK - oblíbený měnový pár mezi domácími investory
15.04.2019 I přes nižší likviditu na páru (krosu) EUR CZK ho stále mnoho lidí rádo obchoduje, i kvůli tomu, že se jedná o domácí měnu pro české investory. Co všechno ovlivňuje cenu eur czk a jaký je výhled na nejbližší období?

Česká inflace vzrostla na 3 %, koruna zůstala bez větší reakce
10.04.2019 Inflace v Česku vyskočila nad očekávání trhu. Index CPI se meziročně dostal na 3 % (oček. + 2,9 %) a předvedl tak nejvyšší růst od roku 2012. Na měsíční bázi inflace povyrostla o 0,2 %. Česká koruna předvedla v reakci na data lehce zvýšenou volatilitu, ta se ovšem stále pohybovala pouze v rámci několika haléřů. Hodinu po zveřejnění statistik se pár EURCZK obchodoval v blízkosti úrovně 25,60. Na páru s dolarem se koruna obchoduje v blízkosti 22,72 USDCZK.

Forex: Česká měna dnes posílila vůči euru i dolaru
13.02.2019 Česká měna dnes posílila vůči oběma hlavním světovým měnám. K 17:00 zpevnila koruna proti předchozímu závěru k euru o osm haléřů na 25,80 Kč/EUR a k dolaru o pět haléřů na 22,85 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
14.02.2018 1) Hrubý domácí produkt (HDP) Německa ve čtvrtém čtvrtletí vzrostl proti předchozím třem měsícům o 0,6 %, a tempo jeho růstu tak zpomalilo z 0,7 % ve třetím kvartálu. Vyplývá to z předběžné zprávy, kterou dnes zveřejnil německý statistický úřad. Růst za celý rok byl potvrzen na 2,2 %, což znamená nejrychlejší celoroční tempo od roku 2011.

Týdenní zpráva z finančního trhu: Fed zvýší sazby, česká inflace zpomalí
11.12.2017 Americký Fed by měl podle našeho očekávání i konsenzu trhu zvýšit ve středu úrokové sazby. Pro vývoj cen aktiv ale bude důležitější výhled centrální banky do budoucna (projekce sazeb, tzv. dots). V Česku bude v pondělí zveřejněna listopadová spotřebitelská inflace. Ta by měla zpomalit kvůli efektu vyšší statistické základny, nicméně to předpokládá i ČNB. Nadále očekáváme, že ČNB ponechá sazby příští týden beze změn. Koruna by se tak měla držet spíše na slabších úrovních a na konci roku by měl kurz dosáhnout 25,70 CZK/EUR.

Fundamentální analýza: Průmysl ve Francii v červnu mírně zkorigoval své tempo růstu
10.08.2017 Dnes bude zveřejněn poslední z řady údajů o průmyslu v Evropě. Ve Francii červnová čísla měla ukázat na mírnou korekci vysokých květnových hodnot především kvůli zpomalení zpracovatelského průmyslu. Ceny průmyslových výrobců v USA v červenci rostly podobným tempem jako v červnu.

Týdenní zpráva z finančního trhu: Mario Draghi se na zasedání ECB zřejmě pokusí uklidnit trhy
17.07.2017 Nejdůležitější událostí nadcházejícího týdne bude zasedání ECB. Projev Maria Draghiho v portugalské Sintře na konci června způsobil na trzích velký rozruch, který se Draghi a jeho kolegové zřejmě ve čtvrtek pokusí zkrotit. Konkrétní nové kroky očekáváme od ECB až v září. Ve Spojených státech je tento týden kalendář poloprázdný, k čemuž přispívá i mediální karanténa centrálních bankéřů před zasedáním příští týden. V České republice budou zveřejněny pouze červnové ceny výrobců. Investoři se nadále budou připravovat na srpnové zasedání ČNB, kde očekáváme zvýšení sazeb.

Fundamentální analýza: Britská centrální banka ponechá sazby beze změny
11.05.2017 Ve Velké Británii dnes zasedne centrální banka. Úrokové sazby však ponechá beze změny. Evropská komise zveřejní svoji novou ekonomickou prognózu, zatímco Evropská centrální banka bude publikovat Ekonomický bulletin. Prázdný dnes je i regionální kalendář.

Česká měna posílila pod 26,60 EUR/CZK
10.05.2017 Česká měna dnes posílila pod 26,60 Kč/EUR, zpevnila téměř o desetník na 26,57 Kč/EUR. Dopolední čísla o inflaci ji oslabila jen přechodně. K dolaru koruna téměř beze změny končila na 24,44 Kč/USD. Vyplývá to z informací na webu společnosti Patria Online.

Rozbřesk: Po inflaci by i mzdy měli potvrdit blížící se konec intervencí
10.03.2017 Dalším dílem do skládačky “konec intervencí? by dnes měl být vývoj mezd - nominální tempo by mělo ke konci roku 2016 dál zrychlovat. Již včerejší vyšší únorová inflace zvýšila pravděpodobnost rychlejšího ukončení intervencí - na začátku druhého kvartálu 2017.

Inflace prý již nebrání konci intervencí ČNB
10.01.2017 Prosincová data o inflaci podle analytiků potvrdily, že v letošním roce už nebude inflace překážkou pro ukončení režimu forexových intervencí České národní banky. Mohly by tak podle nich skončit kolem druhého čtvrtletí. Inflace podle ekonomů kvůli regulovaným cenám v lednu ještě mírně klesne, ale po zbytek roku by se měla držet kolem dvou procent.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
09.12.2016 Německá obchodní bilance byla v říjnu v přebytku 20,5 miliardy EUR, čekalo se 211,5 miliardy EUR po zářijových 21,1 miliardy EUR (revidováno z 21,3 miliardy EUR).

Je konec intervencí ČNB na dohled?
09.12.2016 K překvapivému nárůstu listopadové inflace na 1,5 procenta podle analytiků oslovených ČTK přispěla částečně i příprava restaurací na elektronickou evidenci tržeb (EET), když zdražily své služby. Údaje navíc podle ekonomů naznačují, že inflace může dvouprocentního cíle České národní banky (ČNB) dosáhnout již v prvních měsících roku 2017. Díky tomu by centrální banka nemusela prodlužovat režim forexových intervencí a mohla jej ukončit již v průběhu příštího roku.

Ranní zpráva z finančního trhu 11.10.2016
11.10.2016 Slabý dnešní ekonomický kalendář bude vytvářet prostor pro spekulace ohledně obsahu zítřejšího zápisu z jednání FOMC. Diskuze je o tom, jak moc je FOMC rozděleno a na jakých tématech se názorové tábory rozcházejí.

Kurzová volatilita měn v regionu je minimální
18.07.2016 Na regionálních devizových trzích se v minulém týdnu neprosazoval jednotný trend. Česká koruna se na jeho počátku obchodovala za víc než 27,05 CZK/EUR. Postupně ovšem posilovala až k hladině „technického závazku“ 27,02 CZK/EUR, kde se obchodovala ve čtvrtek. V pátek už tlak na hladinu závazku polevil a koruna osciluje kolem hladiny o haléř slabší.

Ranní zpráva z finančního trhu: Zprávy a události
13.07.2016 Americké velkoobchodní tržby vzrostly v květnu podle očekávání trhu o 0,5 % m/m. Zásoby ve velkoobchodu přidaly v květnu 0,1 % m/m (trh 0,2 % m/m).

Makro: Meziroční růst inflace v Česku druhý měsíc v řadě zrychlil
12.05.2015 V dubnu meziroční růst spotřebitelských cen Česka zrychlil na 0,5% z březnových 0,2%, uvedl statistický úřad...
Související klíčová slova:
FOREX | Technická analýza | Fundamentální analýza | Kvantitativní uvolňování | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Akciový index | Inflace | Deflace | EUR/USD | USD/JPY | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Maďarský forint | Koruna | Euroskupina | Evropská unie | HDP | Bezpečný přístav | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Apple | Polský zlotý | Analytik | Výsledková sezóna | Spekulace | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bundesbank | Burza | CFD | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Dolarový index | Durace | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | High | Index PX | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | MMF | MT4 | Marže | MetaTrader | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Obchodní bilance | P/E | Peněžní zásoba | Poplatek | Portfolio | Pozice | Repo sazba | Riziko | Inflační riziko | Ropa | S&P 500 | Splatnost | Stagflace | Tištění peněz | Trend | VIX | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Yield | ZEW index | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | JPY | GBP | Obchodování | EMU | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | Investoři | Kurzový závazek | Fond | EU | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Zisk | Obchodní instrumenty | Dluhopisové trhy | Kurz dolaru | Kurz eura | Kurz koruny | Výsledky | Bohatství | Vývoj dolaru | ČSOB | Deloitte | Obchodovat | MT5 | Investment Banking | Deutsche Bank | Regulace | Investiční společnosti | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Roklen | Conseq | Portugalsko | Akcenta | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURCZK | USDCZK | Raiffeisenbank | Index | Podpora | Volatilní | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | CFD akcie | Čínská ekonomika | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Dolar | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | EUR CZK | Eura | Evropská měna | Finanční prostředky | Fondy | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | Index volatility | Instrumenty | Investiční | Investiční služby | Investing | Jádrová inflace | Jiří Rusnok | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Kurz bitcoinu | Kurz CZK | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz EUR CZK | Kurz libry | Kurz zlata | Libra | Maďarsko | Management | Markets | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Oslabení koruny | Patria Finance | Patria Online | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Spořící účty | Státní dluhopisy | Trh | Volatility | Výprodej | Vývoj inflace | Vývoj mezd | Vývoj nezaměstnanosti | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zprávy euro | Zisky | Diskontní sazba | Fed Funds Rate | CNBC | ZEW | DXY | ING | Báze | Bill Gates | CEE | Dluhopisový index | Janet Yellen | Jeff Bezos | Ministerstvo financí | P/S | ROCE | Tranše | Itálie | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Komise | Volby | Cukr | Investment | Aramco | Unicredit | Microsoft | MSCI | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | David Marek | Institut Ifo | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Next Finance | Agentura AP | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | UNCTAD | Ceny nemovitostí | Uložení peněz | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Průmyslová produkce | Nastavení měnové politiky | Euro vůči dolaru | Kurz české měny | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Rada ČNB | Globální akciové trhy | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Christine Lagardeová | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Economist | Inflační tlaky | Měnová autorita | IBEX | Britská centrální banka | Realitní trh | Index volatility VIX | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Globální finanční trhy | Dnešní ekonomický kalendář | Dnešní obchodování | Propad | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Kryptoměny | Režim forexových intervencí | S&P | Guvernér | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Posílení eura | Nejistota | Analytik Komerční banky | Světové finanční krize | Tempo růstu | CySEC | FTSE 100 | Tesla | Výhled | Investiční výhled | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | ING Bank | Německý export | Hrubý domácí produkt Německa | Ekonomická situace | Záchranný fond | Průzkum | Krize | Investiční stratég | Opatření na podporu ekonomiky | Finanční ústav | Zprávy a události | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Americké velkoobchodní tržby | Jádrová inflace v Polsku | Výnosy | Měnový pár USD/JPY | Americká vláda | Očekávání analytiků | Volatilita měn | Kurzová volatilita měn | Kurzová volatilita | Indikátor důvěry | Spotřebitelské výdaje | Alphabet | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Inflační čísla | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Konec intervencí ČNB | Generali Investments | tginvest.cz | The Golden Investment | Goldenburg Group | BHS | Vladimír Pikora | Jerome Powell | Hypoindex | Oxfam | Conseq Investment Management | Akciové valuace | Akciové výnosy | Hodnota majetku | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Globální růst | Vývoj koruny | Inflace v eurozóně | CSI 300 | Geopolitické napětí | Šéf Fedu | Měny rozvíjejících se ekonomik | TradeCentrum | Czech Fund | Stavební spoření | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Průzkum společnosti | Zpomalení hospodářského růstu | Evropská komise | Základní úroková sazba | Globální index | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Společnost Apple | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Majetek | WEF | Zpomalení světové ekonomiky | Ekonomická nerovnost | Dolarová aktiva | Podnikové investice | Odložení brexitu | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Zájem investorů | Inflace v ČR | Globální rizika | EUR/CZK - technická situace | EUR/CZK - makroekonomická situace | Makroekonomická situace | Oblíbený měnový pár | Technická situace | Obchodování EUR/CZK | Obchodovat s fiktivním kapitálem | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Inflační očekávání | Michal Brožka | Pokles sazeb | Obiloviny | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Globální HDP | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Obchodní konflikt | Růst ceny zlata | Pokles cen | Akciový růst | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Bohatí | Akciové alokace | Pohonné hmoty | Růst mezd | Saudi Aramco | Televize CNBC | Měsíčník finančních trhů | Makroekonomický výhled | Největší ekonomika | Trinity Bank | Huawei | Rozpočtová politika | Čistý zisk | Investment Management | Prezident Donald Trump | Michal Dvořák | Ropný gigant | Německá vláda | Trinity | Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Klíčová rizika | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Obchodní dohody | Inflace v říjnu | Obchodní nástroje | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Statistický úřad Eurostat | Firma | Zasedání ČNB | Hlavní události | Index MSCI Emerging Markets | Radomír Jáč | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Studie | Vysoké riziko | Růst světové ekonomiky | Česká měna dnes | Největší pokles | Lagardeová | Amazon | ING Bank Jakub Seidler | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | Vyhlídky | Fáze obchodní dohody | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Konkurenti | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | Předpovědi | Alza.cz | Průmysl | Jan Vejmělek | Impuls | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | BVDF | Rozvoj | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Problémy | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Goldenburg | Nálada | Společnost Huawei | Společnost Microsoft | Míra | Úroky | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypoteční trh | Americké centrální banky | ČNB dnes | Vánoce | Kupní síla | Meziroční míra inflace v eurozóně | Nákupy centrálních bank | Bydlení | Česká zbrojovka | Vstup na pražskou burzu | Ztráta | NERV | Stratég | Miliardy korun | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Nerovnosti bohatství | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Podíl majetku | Koruna posílila | Aktuální klíčová rizika | Napětí na Blízkém východě | Tuzemská ekonomika | Zbrojovky | CFA | Eskalace napětí | Míra inflace v eurozóně | Miliardy eur | Míra nezaměstnanosti v ČR | Zahraniční obchod ČR | Budoucnost | Ifo | Clemens Fuest | Spolkový statistický úřad | Růst globální ekonomiky | Peníze z prodeje akcií | Cena akcií podniku | Vyšší inflace | Prosincová inflace | Růst cen potravin | Ukazatele | Technologická společnost | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | WESP | Výhled pro Evropu | Richard Kozul-Wright | Americké ministerstvo obchodu | Edelman | Kapitalismus | Trump | Prezident | Koronavirus | Nový koronavirus | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Michal Stupavský, CFA | Google | Samsung | Trhy | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Růst inflace | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Nezaměstnanost v EU | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Výdaje | Akcie v Číně | Zpracovatelský sektor | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | Firma Alphabet | Alokace investičních portfolií | Sazby beze změny | Americké ekonomiky | Inflace v lednu | Valuace | Největší ztráty | Americký Fed | Stabilita | Vývoj | Šok | Vládní opatření | Výkyvy | Cílování inflace | Program nákupu aktiv | Stimuly | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Zrychlení inflace | Největší propad | Třída aktiv | Nákupy aktiv | Měnové podmínky | Historie | Koronavirová krize | Komerční banky | Domácnosti | Hotovost | Spoření | Růst | Koronavirové krize | Signál | Ekonomiky | Slovensko | Globální dluhopisový index | Index vládních dluhopisů | Globální index vládních dluhopisů | Index DXY | Výkonnost dolaru | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Války | Práce | Ekonomické oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomik | Nizozemsko | Podpůrná opatření | Latinská Amerika | MSCI World | Hrozba stagflace | Vývoj ekonomiky | Státní podpora | Investment management | JDE | Unie | ČR | PEPP | Nová prognóza | Předkrizové úrovně | Květnová inflace | Roční míra inflace | Stimulační program | Situace na trhu práce | Červnová inflace | Fond obnovy | Ceny | Spotřební daně | Spotřebitelské ceny v Česku | Cenové hladiny | Průměrné mzdy | Výkon ekonomiky | Česká republika | Ceny v Česku | Příležitosti k obchodování | Pandemický program | Zveřejnění výsledků | Tempo inflace
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | Euro | ROCE