Úterý 14. červenec 2020 05:15
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
Purple Trading letni strategie
reklama
Admiral spread new

Klíčová slova - Úroková míra

C:\fakepath\akcie7.jpg

Asijké akcie po 10 dnech růstu oslabily, klesají také ty evropské

11.06.2020 Asijské akcie dnes po desetidenním růstu oslabily. Podobně klesají i hlavní burzy v Evropě. Akciové trhy reagují na horší výhled americké centrální banky, který zpochybnil optimismus ohledně oživení světového hospodářství po pandemii nemoci covid-19.
img

Iluze levných peněz roztáčí v eurozóně nebezpečnou spirálu

08.06.2020 ECB minulý týden demonstrovala svoji ochotu dále držet zápornou úrokovou míru na depozitní sazbě – podle našeho soudu by bylo pro eurozónu podstatně lepší, kdyby následovala švédskou centrální banku a vrátila se do neutrálního pásma, a navíc přidala další miliardy, které uvolní na nákup dluhopisů.
C:\fakepath\trading.jpg

Obchodování při zasedání FOMC

31.05.2020 Federální výbor pro otevřený trh (FOMC) se schází osmkrát ročně, aby projednal a stanovil americkou měnovou politiku. Každé setkání je důležitým datem ekonomických kalendářů většiny obchodníků. Spekulace před schůzkou a následný spád mohou podnítit výkyvy volatility, protože trhy silně reagují na rozhodnutí této důležité komise Fedu.
img

Černá labuť je tu, jmenuje koronavirus

05.03.2020 Tak je to oficiální. Obávaná „černá labuť“ je tu, po dvanácti letech uplynuvších od světové finanční krize. V konečném důsledku může i tato černá labuť připravit o práci třeba statisíce Čechů.
C:\fakepath\Švédsko.jpg

Švédsko skončilo s pětiletým experimentem záporné úrokové sazby

19.12.2019 Švédsko skončilo s pětiletým experimentem záporné negativní sazby. Švédská centrální banka Riksbank dnes oznámila, že zvedá úrokovou sazbu z minus 0,25 procenta na nulu. V záporných hodnotách se sazba soustavně pohybovala od počátku roku 2015. Centrální banka tak chtěla inflaci zvednout ke dvěma procentům.
img

Finanční krize v roce 2019? 15 znaků blížící se recese

11.09.2019 Přehřívání trhu a slábnoucí výsledky z minulého roku jsou pro řadu analytiků předzvěstí blížící se finanční krize, či dokonce potenciálního pádu burzy. Samozřejmě, nikdo nemůže s jistotou prohlásit, kdy ekonomická krize skutečně přijde. V následujícím článku si probereme, které signály mohou naznačovat blížící se finanční krizi a také, jak se v nejkritičtějším případě při pádu burzy zachovat.
img

Akciové trhy – 10 největších burz světa a jaký na ně má vliv politika?

05.09.2019 Politika a finance jsou bezpochyby velmi úzce propojené pojmy, které se navzájem velmi ovlivňují. Významné politické události mohou během krátké doby vyvolat rozruch ve společnosti, který se následně reflektuje určitým způsobem do finančních trhů. Přesto z dlouhodobého hlediska má většina politických vlivů dopad pouze na dotčenou ekonomiku, které se bezprostředně týkaly.
img

6 nejdůležitějších investičních trendů pro rok 2019

15.08.2019 Nejžhavějšími loňskými investičními trendy v roce 2018 byly kryptoměny (Bitcoin, Blockchain & Co.) na začátku roku a marihuanové akcie. Pokud investoři naskočili však na rozjetý vlak okolo těchto 2 fenoménů, mohli značně zhodnotit investované finance.
img

Přijde finanční krize v roce 2019? 9 znaků blížícího se pádu burzy

18.01.2019 Přehřívání trhu a slábnoucí výsledky z minulého roku jsou pro řadu analytiků předzvěstí blížící se finanční krize, či dokonce potenciálního pádu burzy.
img

Rok 2019 ještě nemusí být krizový

19.12.2018 Světová ekonomika dosáhla letos špičkového růstu a zůstává dostatečně silná na to, aby unikla recesi v příštím roce. Předpokládá se sice zpomalení globálního hospodářského růstu v roce 2019, ale neočekáváme ještě obrat, či recesi.
img

Jak velký vliv má politika na akciový trh? 

11.12.2018 Politika a finance jsou bezpochyby velmi úzce propojené pojmy, které se navzájem velmi ovlivňují. Významné politické události mohou během krátké doby vyvolat rozruch ve společnosti, který se následně reflektuje určitým způsobem do finančních trhů. Přesto z dlouhodobého hlediska má většina politických vlivů dopad pouze na dotčenou ekonomiku, které se bezprostředně týkaly.
img

Ozvěny trhu: Koruna bude posilovat pomaleji, úroky porostou

31.10.2018 Zítra zveřejní svou novou prognózu Česká národní banka. V Komerční bance jsme tak učinili již na začátku tohoto týdne. Očekávaný meziroční růst tuzemského hospodářství jsme pro letošní rok revidovali mírně směrem dolů na 2,9 procenta pro rok letošní a na 2,7 procenta pro rok příští. Ve srovnání s loňským růstem o 4,5 procenta se tak jedná o citelné zpomalení.
img

Průměrný úrok na hypotékách je meziročně o pětinu vyšší, zájem o ně ale neupadá

20.12.2017 Průměrná úroková sazba hypoték v listopadu stoupla na 2,15 procenta z říjnových 2,10 procenta. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Loni v listopadu a prosinci byla sazba na minimu 1,77 procenta. Loni v prosinci začal platit zákon o spotřebitelském úvěru a velké banky v této souvislosti ohlásily růst sazeb. Letos začala zdvihat sazby také Česká národní banka.
img

Rusnok: Vidím 50% pravděpodobnost dalšího zvýšení sazeb ČNB v prosinci

20.11.2017 Guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok vidí 50procentní pravděpodobnost, že centrální banka v prosinci znovu zvýší své úrokové sazby poté, co utáhla měnovou politiku v srpnu a v listopadu. Guvernér to uvedl v pondělí během konference ve Vídni pro Reuters.
C:\fakepath\eurczk-16112017-3.png

Česká koruna dnes mírně posílila k euru

16.11.2017 Česká měna dnes mírně posílila k euru a oslabila k americkému dolaru. K 17:30 zpevnila koruna proti předchozímu závěru k euru o tři haléře na 25,59 Kč/EUR. K americkému dolaru oslabila o čtyři haléře na 21,73 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online. Českou měnu podle analytiků podpořily dnešní výroky guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka o normalizaci úrokových sazeb.
C:\fakepath\TOP5-16112017-LV-21.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.11.2017 1) Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v eurozóně i v celé Evropské unii v říjnu zpomalilo ve srovnání se zářím o 0,1 procentního bodu. V zemích platících eurem inflace činila 1,4 procenta a v celé unii 1,7 procenta. Vyplývá to z revidovaných údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Rusnok: Sazby by během dvou let měly být kolem tří procent

16.11.2017 Měnová politika České národní banky (ČNB) by se měla normalizovat během jednoho až dvou let. V této době by mohla podle modelu centrální banky reálná úroková míra dosáhnout zhruba jednoho procenta, což při inflaci kolem dvou procent znamená úrokové sazby kolem tří procent. Na dnešní konferenci Vysoké školy finanční a správní to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok.
img

Technická analýza: Vrátí se zlato zpět na 1300 dolarů?

02.11.2017 Cena zlata v mnoha případech opisuje vývoj hodnoty amerického dolaru a často mívá stejné determinanty. Jedním z aktuálních a velmi důležitých je volba nového šéfa americké centrální banky - Fedu. Přechod od tzv. holubičích komentářů k lehce jestřábím může dodat dolaru další silný impulz pro růst a výhled na další blízký růst úrokových sazeb může hodnotu žlutého kovu výrazně devalvovat. Situace, kdy roste bezriziková úroková míra (rozuměj výnos amerického státního dluhopisu), vede k útlumu investic do „bezpečného přístavu“, kterým zlato v době turbulencí rozhodně je. Z toho důvodu budou nadcházející dny klíčové jak pro směřování americké monetární politiky, tak pro vývoj cen drahého kovu.
img

Padající dolar, problém prezidenta Trumpa?

30.07.2017 Prezident Donald Trump rád vyzdvihuje rekordní výsledky akcií U.S.   Akciový trh dosáhl dalšího vrcholu v pozitiv...
recko foto.jpg

MMF: Růstové a rozpočtové cíle Řecka jsou nerealisticky vysoké

24.05.2016 Současné rozpočtové a růstové cíle Řecka, jak jsou stanoveny v mezinárodním záchranném programu, jsou...
img

Martin Zweig, investiční guru a milovník „hraček“

07.04.2016 V předchozích článcích jsme se podívali na investiční strategie Benjamina Grahama a Warrena Buffetta. Zatímco Graham a Buffet se již svým strategiím “růstu akcií? tolik nevěnují, Martin Zweig...
img

Růst úrokových sazeb je pro dluhopisové fondy větší problém než kdykoli předtím

23.12.2015 Již dříve jsme se na tomto místě věnovali americkým úrokovým sazbám, které téměř jistě porostou jen velmi pomalu a pra...
img

Technická analýza NZD na vícero párech: NZD/USD, EUR/NZD, GBP/NZD

06.08.2014  Novozélandský dolar (NZD) po noční aukci mléka oslabuje na 8týdenní minimum vůči americkému dolaru (USD). Klesají...
img

EURUSD

30.06.2014 Evropa slábne a je zmatena. Po tom, co Světová banka oznámila negativní očekávání ohledně světové ekonomiky, indexy k...
img

EURUSD

30.06.2014 Evropa slábne a je zmatena. Po tom, co Světová banka oznámila negativní očekávání ohledně světové ekonomiky, indexy klesly o asi 1%...
img

GBP, AUD, NZD jsou dnes nejaktivnější měny; denní přehled událostí

11.06.2014  Britská libra dnes posílila poté, co data z trhu práce poukázala na nejnižší nezaměstnanost v zemi od ledn...
img

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, USD/JPY, AUD/USD a BOSSAEUR

07.02.2014  Americké akcie mají za sebou jeden z nejúspěšnějších dnů v letošním roce. Trhům pomohl propad počtu žádostí o pod...
img

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD,AUD/USD, USD/JPY a USD/CAD

31.01.2014  Australský index cen výrobců (PPI) dokázal v posledním kvartále jen neznatelně posílit o 0,2 procenta. Oproti tře...
img

Ranní přehled událostí - co dnes očekávat od zasedání Fedu - analýza EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY a GBP/CHF

29.01.2014  Nálada na amerických akciových trzích se včera v dobré obrátila, když spotřebitelská důvěra (CB) vystoupala na 6 ...
img

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, AUD/USD, USD/JPY a ZLATA

23.10.2013 Akciím se během včerejší seance dařilo.S&P 500 překonalo psychologickou úroveň 1 750,0 a vytvořilo tak znovu nové...
dolar usa.jpg

Otázky a odpovědi: Dluhový strop v USA

15.10.2013 Otázky a odpovědi k současnému vývoji ve Spojených státech, kde Kongres s prezidentem Barackem Obamou...
img

Přehled událostí na trzích; analýza ZLATA, ROPY, AUD/USD, NZD/USD

12.09.2013 Australská ekonomika ve čtvrtek zklamala, když přinesla horší data z trhu práce. Míra nezaměstnanosti se v...
img

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY a AUD/USD

08.08.2013 Guvernér britské centrální banky (BOE) Mark Carney včera prohlásil, že BOE nezvýší úrokové sazby, dokud v ...
img

Draghi: Pán vesmíru nebo člověk z masa a kostí?

11.04.2013 Nick Beecroft, předseda představenstva, Saxo Capital Markets UK Limited, Saxo Bank. V blogu, který jsem napsal minulý ...
img

EUR/USD se ocitlo pod tlakem

07.02.2013 Evropská centrální banka (ECB) ponechala hlavní úrokovou sazbu beze změny na 0,75 procentech. Monetární politika ...
img

Austrálie snížila úrokové sazby, AUD nereaguje

04.12.2012 Australská centrální banka (RBA) dnes v noci snížila svou úrokovou sazbu o 25 bodů na úroveň 3 proce...
img

Kronika Steena Jakobsena: Sociální napětí – ví se o něm, ale ignoruje se

19.11.2012 Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo Bank. Byli jsme překvapeni, jak malý dopad na politiky měly pouliční ne...
img

Makroekonomický kalendář 10. 9. 2012 - 14. 9. 2012

10.09.2012   Pondělí 10.ZÁŘÍ JAPONSKO – Běžný účet v 1:50, Výsledek: 0,34T, očekávání: 0,39T, předchozí: 0,...
img

Euro se dnes možná nadechne

05.06.2012 Negativních zpráv z Řecka a Španělska již bylo dost. Investoři je postupně...
img

EURUSD – krátkodobý výhled

08.03.2012 Dnešní vývoj na eurodolaru vrací část z posledních ztrát, kdy během posledníc...
img

Děsivé údaje o zaměstnanosti v Austrálii zblízka tolik neděsí

23.01.2012 Navzdory dramatickým výsledkům zprávy o zaměstnanosti v Austrálii...
img

19.1. Děsivé údaje o zaměstnanosti v Austrálii zblízka tolik neděsí

19.01.2012 Andrew Robinson, Forex Market Strategist Saxo BankNavzdory dramatickým výsledkům...
kurzy men.png

Forex: Měsíční komentář k měnovému trhu

03.01.2012 Zatímco listopad charakterizovalo další prohlubování dluhové krize v eurozóně, vánoční prosinec se nesl v duchu rozbalování dárků.
img

Smrt (reálných) úroků

24.11.2011 Při četbě dnešních ranních ekonomických zpráv mne pobavila poznámka o možném sní...
img

Forexový blog Kena Vekslera: Likvidita na trhu je nízká a všechny zraky se upírají k aukci portugalských dluhopisů

12.01.2011 Dobré ráno,likvidita na trhu je stále řídká, přátelé. Asijským indexům se i přesto během nočního obchodování dařilo dob...
xtb4.JPG

Jaroslav Brychta: měsíční komentář měnových trhů - FOREX

10.01.2011 Shrnutí minulého měsíce a makroekonomické fakta?
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Intervence | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Obchodní deník | Turecká lira | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Turecko | Španělsko | Apple | Kypr | Analytik | New York | Spekulace | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | GBP/CHF | EUR/NZD | GBP/NZD | USD/CZK | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | AMEX | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Ben Bernanke | Bloomberg | Bod | Dluhopisové fondy | Breakout | Burza | Burza cenných papírů | CFD | Carry trade | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Diverzifikace | Dluhopis | Durace | ECB | Ekonomika | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční páka | Finanční trhy | Futures | G7 | High | Hlava a ramena | IFO index | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | LIBOR | LTRO | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MACD | MMF | MT4 | Mezibankovní | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Neckline | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | P/E | Portfolio | Pozice | Rally | Rating | Reserve Bank of New Zealand | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Smart money | Spread | Statut | Státní dluhopis | Support | Swap | Swing | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Výnos | Wall Street | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Evropa | Asijské akcie | Shanghai Composite | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Komerční banka | Patria | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | Trh s nemovitostmi | EU | Michala Moravcová | Býčí divergence | Aukce | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Mezibankovní trh | Makroekonomické události | Nick Beecroft | Ken Veksler | Zisk | Zkušenosti | Panika | Deprese | Optimismus | Výsledky | Emoce | Index nákupních manažerů | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | London Stock Exchange | New York Stock Exchange | Shanghai Stock Exchange | Euronext | RBNZ | Ozvěny trhu | Intervenovat | Partners | Investiční produkty | Gold | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Stoxx 600 | Regulace | Mimoburzovní | Financování | Investovat | Makro | Index cen | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Portugalsko | Facebook | LYNX | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Dukascopy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Praxe | EURUSD | AUDUSD | GBPUSD | USDCAD | GBPJPY | EURJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie dnes | Americká centrální banka | Analýza trhu | Analýzy | Banka | Běžný účet | Bossa.cz | Brent | Burzovní zpravodajství | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | Čínská burza | Dolar | Dow Jones index | Dukascopy Europe | Ekonomická krize | Ekonomický výhled | Eura | EURIBOR | Evropská burza | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Finanční rizika | Fiskální rok | Fondy | Forex market | Frank | FXstreet.cz | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP USA | Hodnota akcií | Hodnota eura | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index inflace | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrumenty | Investice do zlata | Investiční | Investing | Investovat do zlata | Jak investovat | Jaroslav Brychta | Jiří Rusnok | Krach na burze | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Míra inflace | Money Flow Index | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Nikkei 225 | Oslabení koruny | Patria Online | Portfolia | Pro investory | Převodník měn | Reuters | Ropy | Řízení rizika | Signály | SPX | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Švýcarské banky | Trh | Velká Británie | Volatility | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj mezd | WTI | XTB.cz | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | ZEW | DXY | Buffett | Doba splatnosti | Durace dluhopisu | Federal Funds Rate | Janet Yellen | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | Redukce | ROCE | SPAD | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | WGC | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Tržní sentiment | Komise | Volby | Blog | Frustrace | Velcí hráči | Burze | Německá burza | Saxo Capital Markets | Moody's Investors Service | The New York Times | Bankovní sektor | CSI300 | Investing.com | Macquarie | Zvyšování sazeb | Riksbank | Finanční analýzy | Důležité fundamenty | Bezpečné měny | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Automobilový průmysl | Mark Carney | Pád burzy | Stock Exchange | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Výnosová křivka | Energie | Rada ČNB | Panevropský akciový index | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Christine Lagardeová | Index eura | Bankovnictví | Swapy | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Standard & Poor's | Ekonomické dopady | Japonský index Nikkei | Britská burza | Měnová autorita | Xetra | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Velké banky | Deutsche Börse | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Globální ekonomiky | Vládní dluhopisy | Oslabení japonského jenu | Nervozita | Fitch Ratings | Černé pondělí | Summit EU | Americké burzy | Utahování měnové politiky | Fibo | Propad | Německý index DAX | Úvěrový rating | Kryptoměny | Eurex | Index Nikkei | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Pokles výnosů | Analytik Komerční banky | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | Úvěrová krize | FTSE 100 | Blockchain | Tesla | Dluhové krize | Nákupní signál | Japan Exchange Group | Steen Jakobsen | Výhled | Poplatky | Dnešní aukce | Mzdy | Silné euro | Akcie na burze | Predikce | Bankovní unie | Bankovní krize | Krize | Macquarie Bank | FTSE MIB | Světové trhy | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Americká vláda | Ekonomické údaje | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Odliv kapitálu | Příjmy | ČTK | Zvýšení volatility | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Bilance ECB | Hlavní ekonom | Švédsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Index KOSPI | Akcie firem | Spekulativní investoři | Breakout Trader | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | Americký akciový trh | Měnové zajištění | Jerome Powell | xPartners | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | Index Topix | Lithium | Kobalt | Inverzní výnosová křivka | Investování s LYNX | Geopolitická rizika | Obchodní války | Očekávání investorů | Obchodní válka | Evropský akciový trh | FAANG | Akcie společnosti | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Pokles ceny | Nákup zlata | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Index Stoxx 600 | TradeCentrum | Czech Fund | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Výprodej akcií | Marihuanové akcie | LYNX WhatsApp | Zvýšení úrokové sazby | Index hongkongské burzy | Hodnota indexu | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Obchodovat s akciemi | Obchodování na burzách | Nakoupit akcie | Inflační očekávání | Společná měna | Riziko recese | Americké společnosti | Akcie a ETF | Ropné akcie | Investiční bublina | Biotechnologické akcie | NASDAQ 100 | Maržové obchodování | Maržový účet | Uranové akcie | Farmaceutické akcie | Výnosové křivky | Pokles cen | Prodej na krátko | Burzovní průvodce | Korea Exchange (KRX) | Deutsche Börse (DTB) | Hong Kong Stock Exchange (SEHK) | London Stock Exchange Group (LSE) | Euronext (ENX) | Tokyo Stock Exchange (TSE) | Shenzhen Stock Exchange (SZSE) | Shanghai Stock Exchange (SSE) | New York Stock Exchange (NYSE) | Investujte do akcií | Vyšší úrokové sazby | Obchodujte | Černý čtvrtek | Co je krach na burze | Automobilky | Michal Dvořák | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Konkurenceschopnost | Švédská centrální banka | Švédská centrální banka Riksbank | Obchodovat na burze | Nízké úrokové sazby | Nejbohatší | Miliardy | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Inflační cíle | Gabriel Štefaňák | Zasedání FOMC | Míra | Úroky | Americké centrální banky | Záporné úrokové sazby | Záporné negativní sazby | Zavedení záporných úrokových sazeb | Nová sazba | Ceny dluhopisů | Koronavirus | Trhy | Pokles | Situace | IHNED | Výdaje | Rozhodování | Americké ekonomiky | Dolarové měnové páry | COVID-19 | Vývoj | Výkyvy | Hlavní index čínských akcií | Index čínských akcií | Panevropský akciový index STOXX 600 | Asijské akcie dnes | Index frankfurtské burzy | Domácnosti | Růst | Biliony | Ekonomiky | Americká centrální banka (Fed) | Generovat zisk | Expanze | JDE | Rozhodnutí FOMC | Hlavní index frankfurtské burzy
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Určitý řád
Určování divergencí
Určování kurzu měny
Úročení spořicích účtů
Úročení vkladů
Úroda
Úroda obilovin
Úrok
Úrok na bankovním účtu
Úrok na českých dluhopisech

Následující klíčová slova

Úroková prémie koruny
Úroková sazba
Úroková sazba ECB
Úroková sazba Fedu
Úroková sazba (míra)
Úroková sazba v USA
Úrokové krytí
Úrokové sazby
Úrokové sazby centrálních bank
Úrokové sazby ČNB
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít