Středa 21. říjen 2020 14:33
reklama
RoboMarkets webinare
reklama
Ceska mincovna
reklama
RoboMarkets webinare

Klíčová slova - Capitalinked.com

C:\fakepath\česká burza.jpeg

České akcie letos klesly podle indexu PX téměř o 23 procent

01.10.2020 České akcie za tři čtvrtletí klesly podle indexu PX téměř o 23 procent. Byly tak ve světě jedny z nejhorších, shodli se dnes analytici oslovení ČTK. Nejziskovější byly na pražské burze akcie výrobce antivirových programů Avast. Největší propad zaznamenaly akcie Erste Group. Loni stouply tuzemské akcie o 13 procent.
C:\fakepath\money.jpg

Analytici: Dřívější zveřejňování makrodat může znejistit trhy

05.06.2020 Dřívější zveřejňování ekonomických dat ze strany ministerstev mohou znejistit finanční trhy, pro něž jsou tyto údaje zásadní. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Tato praxe se podle nich v poslední době objevuje častěji. Naposled prozradila výsledky květnové nezaměstnanosti ve čtvrtek ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), ačkoliv tyto údaje měl podle plánu zveřejnit Úřad práce ČR až v pátek dopoledne. Vyjádření ministerstva ČTK zjišťuje.
C:\fakepath\cnb-19032020-lv.png

ČNB: Čistý zisk bank stoupl loni o 9,5 miliardy na 90,9 mld. Kč

20.03.2020 Bankám a spořitelnám v Česku loni stoupl souhrnný čistý zisk meziročně o 9,46 miliardy Kč na 90,9 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která dnes zveřejnila Česká národní banka. Bilanční suma ke konci roku činila 7,545 bilionu korun, což je proti konci roku 2018 nárůst o 366 miliard korun.
C:\fakepath\trader graf.jpg

Analytici: Koronavirus je pro finanční trhy perfektní černá labuť

13.03.2020 Koronavirus je pro finanční trhy perfektní černá labuť. Nejistota a neznámo je totiž pro trhy to nejhorší, vysvětlují analytici současné nevídané propady akcií a jejich rozkolísanost v uplynulých týdnech. Krokům centrálních bank k uklidnění situace zatím podle nich trhy příliš nevěří. Vyplývá to z dnešní ankety ČTK mezi analytiky.
img

Analytici: Výsledky slovenských voleb jsou pro trhy dobrou zprávou

01.03.2020 Vítězství hnutí OLaNO Igora Matoviče v parlamentních volbách na Slovensku je z hlediska mezinárodních trhů dobrou zprávou. Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila. Tak silný výsledek pro OLaNO podle nich dává značnou šanci, že sestavení vlády bude snadnější, než se před pár dny odhadovalo, a že vláda bude stabilnější.
img

Český akciový index PX letos stoupl o 13 procent na 1116 bodů

30.12.2019 České akcie letos stouply podle indexu PX o 13 procent, index končí rok na téměř 1116 bodech. Vyplývá to z dnešních výsledků burzy. Nejziskovější byly akcie mediální skupiny CME, které přidaly 57 procent hodnoty. Největší propad zaznamenaly akcie výrobce textilu Pegas Nonwovens, které přišly o 15 procent. Loni klesly tuzemské akcie o devět procent, předloni přidaly podle PX 17 procent.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Koruna je k libře nejslabší od května 2017, akcie posilují

13.12.2019 Koruna dnes citelně oslabuje vůči britské libře, kterou žene vzhůru optimismus plynoucí z výsledku čtvrtečních parlamentních voleb na ostrovech. Koruna po 10:00 vůči britské měně oslabuje o zhruba 1,2 procenta. Je vůči libře nejslabší od května 2017, řekl ČTK analytik Czech Fund Lukáš Kovanda. Konzervativci ve volbách získali absolutní většinu ve sněmovně, je proto takřka jisté, že Británie v lednu 2020 opustí EU.
img

Analytici: Za propadem akcií CME je dorovnání jejich ceny v USA

29.10.2019 Důvodem dnešního skokového propadu ceny akcií CME je dorovnání ceny, za kterou se akcie obchodují na americké burze Nasdaq. Tam v pondělí akcie klesaly v reakci na nedělní oznámení prodeje CME skupině PPF. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Očekávají, že by se cena akcie měla nyní stabilizovat a více se blížit akviziční ceně 105,66 Kč za akcii.
img

CME po oznámení převzetí skupinou PPF ztratila v Praze 5,4 pct

29.10.2019 Akcie mediální společnosti CME dnes na pražské burze ztratily 5,40 procenta a obchodování zakončily na 101,60 koruny. Zmírnily tak dopolední pokles, kdy přechodně odepisovaly téměř sedm procent. Důvodem skokového propadu je podle analytiků dorovnání ceny, za kterou se akcie obchodují na americké burze Nasdaq. Tam v pondělí akcie klesaly v reakci na nedělní oznámení prodeje CME investiční skupině PPF. V Praze se v pondělí kvůli svátku neobchodovalo.
C:\fakepath\brexit.png

Ekonomové: Rozhodnutí o brexitu ekonomickou situaci příliš nemění

20.10.2019 Včerejší rozhodnutí britského parlamentu ohledně brexitu příliš ekonomickou situaci nemění, a to ani v případě české ekonomiky. Na jednu stranu je to dobrá zpráva v tom smyslu, že se snížilo riziko neřízeného odchodu Velké Británie z EU, není to ale dostatečné k tomu, aby to odstranilo obavy z dalšího zpomalování ekonomického růstu nebo bezprostřední negativní reakce trhů. Vyplývá to z vyjádření ekonomů a odborníků oslovených ČTK. Ti navíc upozorňují, že včerejší rozhodnutí ukazuje, že britská politická scéna je v neutěšeném stavu.
C:\fakepath\akcie-02102019-lv.jpg

České akcie za tři čtvrtletí od začátku roku vynesly 5,6 procenta

02.10.2019 České akcie se zhodnotily podle indexu pražské burzy PX za tři čtvrtletí od začátku roku o 5,6 procenta, a zaostaly tak za svými americkými i západoevropskými protějšky. Vyplývá to z výsledků BCPP. Hlavní americký akciový index S&P 500 posílil ve stejném období o 18,7 procenta, zatímco evropský Stoxx Europe 600 přidal 16,4 procenta, dodal analytik společnosti Cyrrus Tomáš Pfeiler.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Odborník: Bitcoin nenahradí oficiální měnu

22.05.2019 Digitální měna bitcoin by v budoucnosti neměla nahradit oficiální měnu, ale stane se součástí měnového systému. Běžné peníze ztratí své privilegované postavení. Na mezinárodní konferenci AMEC Global Summit to dnes řekl odborník na kryptoměnu Jakub Jedlinský z Vysoké školy ekonomické v Praze. Podle něj se některé tradiční měny přesunou i do decentralizovaných databází (tzv. blockchain), které uchovávají neustále se rozšiřující počet záznamů a u kryptoměn slouží jako účetní kniha.
C:\fakepath\905283962.jpg.0.jpg

Analytici: Bitcoin v příštích měsících výrazně neporoste

03.04.2019 Kurz kybernetické měny bitcoin nebude v příštích týdnech a měsících výrazně růst. Jeho vývoj je nahodilý a velice kolísavý, což nahrává spekulantům, shodli se dnes analytici oslovení ČTK. Hodnota bitcoinu se v úterý na krátkou dobu zvýšila o pětinu a poprvé od poloviny loňského listopadu překonala hranici 5000 dolarů (115.000 Kč). Dnes cena bitcoinu vzrostla o pět procent na 5028 dolarů.
C:\fakepath\brexit2.jpg

Na finančních trzích je po hlasování o brexitu klid

16.01.2019 Obchodování na světových finančních trzích po úterním hlasování o brexitu je dnes klidné. Důvodem je podle analytiků fakt, že nepřijetí dohody o brexitu v britském parlamentu bylo očekávané a politici zatím nepřišli s žádným novým plánem, které by trhy vyhodnotily jedním či druhým směrem. Vyčkává se a obchoduje se výhradně podle firemních zpráv, řekl ČTK analytik společnosti Starteepo Dušan Jilčík.
C:\fakepath\brexit2.jpg

Analytici: Trhy nejsou před hlasováním o brexitu příliš nervózní

15.01.2019 Finanční trhy zatím nevykazují velkou nervozitu před hlasováním o dohodě o brexitu, které se bude konat dnes večer v britském Parlamentu. Lehké oslabování libry vůči dolaru z dnešního rána považuje analytik Patria Finance Tomáš Vlk spíše za poptávku po americké měně. Určitou nervozitu na trzích připouští analytik Czech Fund Lukáš Kovanda. Trhy budou podle analytiků hlavně sledovat, jak velká bude očekávaná porážka premiérky Theresy Mayové.
C:\fakepath\wall street.jpg

Analytici: Akciový trh letos mírně poroste

07.01.2019 Celkově mírný růst cen českých i světových akcií odhadují v letošním roce analytici oslovení ČTK. Růst ceny u tuzemských akcií očekávají především od akcií ČEZ a některých bank. Neshodnou se na dalším vývoji akcií Erste. Index PX pražské burzy se nyní pohybuje těsně nad hranicí 1000 bodů. Za celý loňský rok české akcie oslabily o 8,5 procenta.
C:\fakepath\brexit2.jpg

Brexit je hlavním hybatelem akciových trhů

16.12.2018 Vystoupení Velké Británie z EU je v současné době společně s obchodní válkou mezi USA a Čínou základním hybatelem dění na akciových trzích. Nejvíce negativně brexit ovlivnil akcie britských a irských firem, ze sektorů bankovnictví a maloobchod. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Do odloženého lednového hlasování o brexitu čekají značnou rozkolísanost finančních trhů.
C:\fakepath\trader grafy 25112013.jpg

Analytici: Finanční trhy na konfikt v Azovském moři nereagují

27.11.2018 Dopad ozbrojeného konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou v Azovském moři na finanční trhy je zatím nulový, jen rubl během pondělí mírně oslabil, uvedli dnes analytici. Situaci by podle nich změnily nové sankce proti Rusku. Dnes ropa zlevňuje, rubl posiluje a cena ruských akcií roste, řekl ČTK analytik portálu Capitalinked.com Radim Dohnal. V pondělí večer ukrajinský Parlament vyhlásil válečný stav v pohraničních oblastech země.
img

Analytici: Počet akcií obchodovaných na hlavním trhu klesl na 11

25.09.2018 S dnešním ukončením obchodování petrochemického holdingu Unipetrol klesl počet obchodovaných akcií na hlavním trhu pražské burzy na 11. Analytici oslovení ČTK to považují za problém a pokračování marginalizace tuzemského akciového trhu. Za pozitivní krok považují zavedení méně regulovaného trhu Start určeného pro malé s střední podniky.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Česká měna dnes zastavila oslabování

04.07.2018 Česká měna dnes zastavila oslabování, přesto ale zůstává nad 26 korunami za euro. Vůči evropské měně dnes posílila o sedm haléřů na 26,05 Kč/EUR. K dolaru si pak koruna polepšila ve srovnání s úterním závěrem o pět haléřů, v 17:00 se podle Patria Online obchodovala za 22,37 Kč/USD.
img

Analytici: Slabší korunu lidé cítí v dražším jídle a benzinu

04.07.2018 Spotřebitelé pociťují slabší korunu především v dražších pohonných hmotách a dovážených sezonních potravinách, například ve vyšších cenách ovoce a zeleniny, shodli se analytici oslovení ČTK. Češi si také připlatí při výměně cizí měny na cestě do zahraničí. Kurz české měny podle nich o prázdninách spíše neposílí. Koruna v minulých dnech oslabila nad hranici 26,00 Kč/EUR a je tak nejslabší od loňského léta.
Související klíčová slova: FOREX | Bitcoin | Brexit | Čína | Finance | Peníze | Stříbro | Akciový index | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Británie | Britská libra | Koruna | HDP | Turecká lira | Pražská burza | Česká měna | Turecko | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Česká koruna | Americké akcie | Dividendy | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Export | Ekonomové | Akciové trhy | USD/CZK | EUR/CZK | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Zhodnocení | Transakce | Burza | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | DAX | Dow Jones Industrial | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Index FTSE 100 | Fed | Finanční trhy | Fundamentální zprávy | Fúze | Index DAX | Index PX | Investice | Korekce | Kurz | MT4 | Makléř | Měna | Měny | Nabídka | Portfolio | Prémie | Rally | Riziko | Ropa | S&P 500 | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | VIX | Výkonnost | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | Euro STOXX | Goldman Sachs | Evropa | Panevropský index | Finanční krize | Cena ropy | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | Spekulanti | Investoři | Fond | EU | Vývoj ceny | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Makroekonomická data | Zisk | Britská měna | Jaroslav Tupý | Sázka | Kurz koruny | Panika | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Partners | Deloitte | Golden Gate | Obchodovat | Akcie ČEZ | Portfolio manažer | Financování | Investiční společnosti | Český statistický úřad | Facebook | Index strachu | Kybernetická měna | Internetová měna | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Ceny akcií | Praxe | Raiffeisenbank | Index | Likvidní | Podpora | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie O2 | Akcie Unipetrolu | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Banka | Barel ropy | BH Securities | Brent | Britské libry | Cena | Cena ropy brent | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České akcie | Dolary | Eura | Euro Stoxx 50 | Fio | Fondy | Graf | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investiční | Irsko | Kurz libry | Libra | Lira | Měna Bitcoin | Patria Finance | Patria Online | PayPal | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská měna | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Twitter | Ukrajinská hřivna | Zlaté rezervy | Zpráva | Zprávy | Zisky | ING | Benzín | Andrej Babiš | CEE | ROCE | Hlavní trh | Primární emise | Světové ekonomiky | Komise | Volby | Burze | Unicredit | Bankovní sektor | UniCredit Bank | David Marek | NATO | Next Finance | BBC | Erste Bank | Kurz české měny | Index pražské burzy | Chytrý Honza | Cizí měny | Podnikatelé | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Kybernetické měny | Hodnota bitcoinu | Bankovnictví | Fidelity International | Golden Gate CZ | Firmy | Vývoj měnového páru | Britské akcie | Americký akciový index | Panické výprodeje | Miliardy dolarů | Britské banky | Odchod z EU | Akcie mediální skupiny CME | AAA | Propad | Kryptoměny | Analytik Fio banky | Britský akciový index FTSE 100 | Citi | S&P | Ztráty | Posílení koruny | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Akcionáři | Tradiční měny | Zajištění | FTSE 100 | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Litecoin | Ethereum | Digitální měna | Kapitalizace | Nakupovat akcie | Burza v Miláně | Americké akciové trhy | Dobré výsledky | Krize | Investiční stratég | Výnosy | Česká vláda | Hřivna | Oslabování libry | ČTK | Hlavní ekonom | Očekávání | Purple Trading | Skupina PPF | Index německé burzy | Index německé burzy DAX | Hlavní index německé burzy | Bitcoinový fond | Obchodování s dolarem | Virtuální mince | Rebalancování indexů | XRP | Investice do bitcoinu | Capitalinked | Radim Dohnal | Český akciový index PX | Hodnota indexu PX | Chytré kontrakty | Cena bitcoinu | Akcie Avastu | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | Podniky | Technologické akcie | Pokles ceny | Trh Start | Czech Fund | Reakce trhu | Vývoj ceny bitcoinu | Růst úrokových sazeb | Starteepo | Akciový trh v Británii | Akciový index PX | Alternativa oficiálních měn | Zpomalování světové ekonomiky | Zadluženost | Vysoká zadluženost | Hodnota indexu | Rezervy bank | Povinné rezervy bank | Úvěrové portfolio | Obchodování na světových finančních trzích | Irské akcie | Makroekonomické statistiky | Akcie CME | Český akciový index | Nárůst bitcoinu | Analytik Czech Fund | Kurz kybernetické měny | Norská centrální banka | Statistický úřad | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Pokles sazeb | AMEC Global Summit | Digitální měna bitcoin | Odborník na kryptoměnu | Jakub Jedlinský | Bitcoin a další kryptoměny | Brexit bez dohody | Tomáš Pfeiler | PPF | Cena akcie | Rozhodnutí o brexitu | CzechTrade | Čistý zisk | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Mediální společnosti | Propad ceny akcií | Ceny akcií CME | Oznámení převzetí | Analytik portálu | Akviziční cena | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Parlamentní volby | Studie | Erste Group | Avast | Lagardeová | Miliardy | Technologický sektor | Koruna dnes | Problémy | Nejistoty | Konzervativci | Výsledek britských voleb | Výsledek voleb | Nejziskovější | Ztráta | Miliardy korun | Americký index | Wood and Company | Spotřebitel | Trump | Prezident | Koronavirus | Trhy | Virus | Pokles | Situace | Panika kolem koronaviru | 4fin | Ekonomický dopad | OLaNO | Hnutí OLaNO | Výsledky slovenských voleb | Hlavní index PX | Tomáš Hudeček | Index strachu VIX | Největší propad | Tiskové agentury | Čistý zisk bank | Zisk bank | Souhrnný čistý zisk | Zisk z finanční a provozní činnosti | Klíčový bankovní sektor | Národní rozvojový fond | Zdanění bank | Vyplácet dividendy | Valné hromady | Souhrnný čistý zisk bank | Zisk bank a spořitelen | Čistý zisk bank a spořitelen | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | Úřad práce | Ekonomiky | Práce | Údaje | Statistiky | ČR | František Bostl | Zveřejňování makrodat
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Indikátor | Euro | Graf | Dolar

Předchozí klíčová slova

Capital Expenditures
Capital FMI
Capital forex
CapitalFX Club
Capital FXG
Capital GBP
CapitalGMA
Capital Group
Capital Index
Capitalinked

Následující klíčová slova

Capital Marketing International
Capital Markets
Capital Markets Banc
CapitalPanda
Capital Partners
Capit Alpha
Capital Pilot
Capital Secure
Capital Swiss FX
Capital Tech FX
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bossa volby USA
Potvrďte prosím... Zavřít