Čtvrtek 15. duben 2021 06:40
reklama
Purple Trading psychologie webinar 2
reklama
Purple Trading psychologie webinar 2
reklama
Purple Trading srovnani platformy 2

Klíčová slova - Primární emise

img

Bitcoin se teď dostal na nový historický cenový rekord, vyjde až na 1,36 milionu korun. Zítra totiž vstupuje na burzu provozovatel největšího online tržiště s kryptoměnami v USA, Coinbase, což kryptoměny dále popularizuje

13.04.2021 Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny bitcoinu dnes dopoledne pokořila své historické maximum. Tohoto maxima dosáhla před přesně měsícem, 13. března, kdy se bitcoin prodával až za 61 742 dolarů. Aktuálně se bitcoin prodává za více než 62 tisíc dolarů za kus. V korunách jen cena bitcoinu za svým březnovým historickým rekordem jen o několik málo tisíc, když se kryptoměna dnes dopoledne prodávala až za více než 1 360 000 korun.
img

Bitcoin atakuje cenový rekord, dnes vyšel i na 1,34 milionu korun. Pozítří totiž vstupuje na burzu provozovatel největšího online tržiště s kryptoměnami v USA, Coinbase, což kryptoměny dále popularizuje

12.04.2021 Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny bitcoinu se dnes dopoledne přiblížila ke svému historickému maximu. Tohoto maxima dosáhla před takřka měsícem, 13. března, kdy se bitcoin prodával až za 61 742 dolarů. Dnes se dostal až na cenu 61 229 dolarů za kus. V korunách zaostala cena bitcoinu za svým březnovým historickým rekordem jen o několik málo tisíc, když se dnes dopoledne prodávala až za více než 1 340 000 korun.
C:\fakepath\london8.jpg

Deliveroo může být největší primární emisí v Londýně za deset let

22.03.2021 Plánovaný vstup na burzu by mohl britskou společnost Deliveroo ocenit až na 8,8 miliardy liber (267 miliard Kč). Mohl by se tak stát největší primární veřejnou nabídkou (IPO) akcií na londýnské burze za posledních zhruba deset let, uvedla agentura Reuters. Ta vychází z cenového rozpětí, které dnes firma pro účely nabídky zveřejnila. Deliveroo se specializuje na rozvoz jídel a těží z prudkého růstu poptávky, který je důsledkem šíření koronaviru.
C:\fakepath\akcie6.jpg

Polský provozovatel samoobslužných boxů InPost vstoupil na burzu

27.01.2021 Polská společnost InPost, která provozuje schránky pro vyzvednutí zboží, vstoupila na burzu. S akciemi se začalo obchodovat v burzovním systému Euronext v Amsterodamu a hned v úvodu akcie zpevnily zhruba o 19 procent. Uvedla to agentura Reuters. Hodnota firmy díky růstu kurzu vystoupila na 9,5 miliardy eur (247 miliard Kč), což z této primární veřejné nabídky (IPO) akcií činí v poslední době jednu z největších v Evropě.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Akcie společnosti DoorDash úspěšně vstoupily na burzu

10.12.2020 Akcie americké společnosti DoorDash, která se specializuje na rozvoz jídla, při svém včerejším debutu na newyorské burze prudce posílily. Primární veřejná nabídka akcií firmy DoorDash v letošním roce patří k největším ve Spojených státech. Společnost DoorDash prodejem akcií získala 3,37 miliardy dolarů (zhruba 73,5 miliardy Kč), napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\dolary.jpg

Primární emise akcií by mohla Airbnb ohodnotit na 42 miliard USD

07.12.2020 Americká společnost Airbnb, která zprostředkovává ubytování v soukromí, zvýšila cenové rozpětí primární veřejné nabídky akcií (IPO) na 56 až 60 dolarů z původně stanovených 44 až 50 dolarů za kus. S odvoláním na zdroje obeznámené se situací o tom informuje list The Wall Street Journal (WSJ). Nové cenové rozpětí by celý podnik ohodnotilo asi na 39 až 42 miliard dolarů (až 920 miliard Kč). Když přitom firma v dubnu získala finance od soukromých investorů, byla oceněna pouze na 18 miliard dolarů.
C:\fakepath\stock-exchange.jpg

Ant Group podala žádost o vstup na burzy v Hongkongu a Šanghaji

25.08.2020 Společnost Ant Group, která je finančně technologickou divizí čínského internetového prodejce Alibaba a dominantním provozovatelem mobilních plateb v Číně, podala žádost o uvedení svých akcií na burzy v Hongkongu a Šanghaji. Primární veřejná nabídka akcií by mohla vynést až 30 miliard dolarů (zhruba 660 miliard Kč) a stát se největší na světě, napsala agentura Reuters.
img

Ropa historicky zlevňuje, benzín i nafta v ČR mohou spadnout k cenové úrovni 25 korun za litr

07.03.2020 Cena ropy včera zažila volný pád, za jediný den spadla o zhruba deset procent. Tedy nejvýrazněji od roku 2008. V příštím týdnu, až se začne naplno obchodovat, velmi pravděpodobně na tento pád naváže. Podle některých analýz se její cena může propadnout až na dvacetileté minimum. Ropa Brent by se v takovém případě prodávala za cenu kolem třiceti dolarů za barel, nebo dokonce ještě levněji. Nyní barel Brentu vyjde na 45,30 dolaru.
img

O 200 miliard dolarů vyšší hodnota během okamžiku, vstup podniku Saudi Aramco na burzu nemohl dopadnout lépe. V Rijádu se dnes píšou dějiny burzovního obchodování

11.12.2019 Dnes se píše další kapitola historie burzovního obchodování. A zatím zlatým písmem. Začíná se obchodovat s akciemi ropného podniku Saudi Aramco. Jedná se o největší primární úpis akcií dějin. A vypadá to s ním znamenitě. Akcie podniku dnes na rijádské burze rychle poskočily o deset procent, čímž dosáhly denního limitu. Tržní hodnota podniku tím pádem vzrostla na 1,88 bilionu dolarů, přičemž nelze vyloučit, že již zítra docílí psychologické úrovně dvou bilionů dolarů. Tím by podnik pokořil další metu dějin burzovního obchodování, neboť takovou hodnotu nikdy žádná burzovně obchodovaná společnost neměla.
img

IPO Saudi Aramca se blíží. Zájem investorů překonal předpoklady

06.12.2019 O IPO Saudi Aramco se mluví už od roku 2016 a zdá se, že se ho investoři už za pár dní dočkají. Informaci o tom, že státní ropná společnost dostala povolení uvést svoje akcie na domácí burze v Rijádu, potvrdil samotný největší producent ropy na světě ještě začátkem listopadu. Od té doby velcí investoři předložili podle agentury Reuters objednávky na jejich akcie v hodnotě přibližně 50,4 miliardy USD, což představuje téměř dvojnásobek původních odhadů.
img

Nejdražší firma světa bude po deseti letech opět z Asie, Saudi Aramco slibuje dividendu větší než český rozpočet na rok 2020

06.12.2019 Od příštího týdne bude mít svět novou celkově nejhodnotnější firmu – se štemplem z burzy. Na rijádské burze se totiž začne obchodovat s částí akcií dosud plně státního podniku Saudi Aramco, neboli Saudi Arabian Oil Co. Globálně nejziskovější podnik, který těží desetinu veškeré světové ropy, včera oznámil, že v rámci primárního úpisu svých akcií získá kapitál ve výši 25,6 miliardy dolarů. Vzhledem k tomu, že Aramco dá na burzu pouze 1,5 procenta svých akcií, a to za cenu odpovídající zhruba 8,50 dolaru za akcii, činí celková hodnota podniku 1,7 bilionu dolarů.
img

Nejziskovější firma světa jde na burzu. Akcie ostatních firem padají

03.11.2019 Saúdskoarabský ropný podnik Saudi Aramco hodlá ještě do konce letošního roku vstoupit na rijádskou burzu. Korunní princ pouštního království Muhammad bin Salmán sní o tom, že by upsání akcií na burze mohlo podnik, který těží desetinu veškeré světové ropy, ohodnotit až na dva biliony dolarů. To by znamenalo, že firma je zhruba osmkrát hodnotnější než všechno to, co se letos vyprodukuje na území České republiky, tedy než hrubý domácí produkt Česka.
img

Alibaba trhá rekordy

20.08.2019 Tržby čínského prodejce Alibaba překonaly všechny předpokládané odhady. Čistý zisk této obrovské společnosti vzrostl na částku 70 miliard korun.
img

Politická krize v Hong Kongu přerůstá v krizi ekonomickou. Ohroženy jsou i plány PPF na vstup na tamní burzu

13.08.2019 Již deset týdnů trvající masivní protesty v Hong Kongu nabývají bezprecedentní povahy. Území kvůli demonstracím hrozí závažné ekonomické zpomalení. Politická krize tam zkrátka může v krajním případě vyvolat dokonce i krizi ekonomickou. To by kromě jiného ohrozilo plány tuzemské skupiny PPF na primární úpis akcií Home Creditu právě na hongkongské burze.
img

IPO Budweiser v Asii. Nejdříve šílenství, pak stopka

15.07.2019 Obchod s pivem v globálním měřítku stagnuje. Ne nadarmo se ale říká, že výjimka někdy potvrzuje pravidlo. Některé části Asie k této výjimce patří, protože u nich je prodej chmelového nápoje na vzestupu. A právě tento potenciál lokálního trhu chtěl využít i největší světový pivovar Anheuser-Busch InBev, který plánoval vstup své divize Budweiser Brewing Company APAC na hongkongskou burzu na 19. července 2019. V pátek však firma překvapila trhy oznámením, že se potenciálně největší IPO letošního roku konat nebude.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

EY: Primárních úpisů akcií letos přibylo, jejich objem klesl

10.07.2019 Za první pololetí se ve světě uskutečnilo 507 primárních veřejných úpisů akcií (IPO), které emitentům vynesly 71,9 miliardy dolarů. Počet primárních emisí proti stejnému období loni klesl o 28 procent, objem naopak stoupl o víc než 15 procent. Vyplývá to ze studie společnosti EY Global, která mapuje globální trh s primárními úpisy.
img

Obří ztráta míří na burzu. S akciemi Uberu se začne obchodovat příští měsíc, osud Lyftu varuje

12.04.2019 Uber míří na burzu. A záměrem mu je získat primárním úpisem akcií zhruba deset miliard dolarů. S akciemi společnosti, známé zejména svojí ikonickou přepravní on-line platformou, by se mělo začít obchodovat letos v květnu. Nyní Uber uspořádá roadshow, během níž bude oslovovat potenciální investory.
img

Přepravní platforma Lyft veleúspěšně vstoupila na burzu. Je to výzva pro Uber, ale ne nutně znak dobrých vyhlídek americké ekonomiky

29.03.2019 On-line přepravní platforma Lyft včera veleúspěšně vstoupila na burzu. V primární emisi dokázala své akcie upsat za cenu 72 dolarů za kus. To přitom byla horní hranice již navýšeného cenového pásma pro jejich úvodní nabídku. Původně totiž společnost plánovala nabízet primárně své akcie za cenu v rozpětí od 62 do 68 dolarů za kus.
img

Avast hlásí zvýšení tržeb. Výše dividend zůstane zachována

14.03.2019 Avast hlásí zvýšení tržeb na 18,5 miliardy korun zejména díky prodeji antivirových programů. Plánovaná výše dividend pro investory zůstane zachována.
C:\fakepath\122.jpg

Počet primárních úpisů akcií letos klesl

18.12.2018 Primární veřejné úpisy akcií (IPO) v letošním roce vynesly svým emitentům více než loni. Od začátku roku bylo zaregistrováno 1359 IPO za 204,8 miliardy dolarů (4,6 bilionu Kč). I když se jejich počet proti loňsku snížil asi o pětinu, jejich výnosy byly zhruba o šest procent vyšší. Vyplývá to ze čtvrtletní studie EY Global IPO Trends.
img

Analytici: Počet akcií obchodovaných na hlavním trhu klesl na 11

25.09.2018 S dnešním ukončením obchodování petrochemického holdingu Unipetrol klesl počet obchodovaných akcií na hlavním trhu pražské burzy na 11. Analytici oslovení ČTK to považují za problém a pokračování marginalizace tuzemského akciového trhu. Za pozitivní krok považují zavedení méně regulovaného trhu Start určeného pro malé s střední podniky.
C:\fakepath\TOP5-16082018-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.08.2018 1) Čína a Spojené státy tento měsíc uskuteční nové kolo obchodních rozhovorů. Informovala o tom dnes čínská vláda. Zpráva podle agentury Reuters přináší naději na pokrok při řešení obchodních sporů mezi dvěma největšími ekonomikami světa. Čínské ministerstvo obchodu uvedlo, že čínská delegace se setká s americkými představiteli ve Washingtonu, neupřesnilo však termín schůzky.
img

Japonsko sesadilo Čínu z pozice druhého největšího akciového trhu

03.08.2018 Japonsko sesadilo Čínu z pozice druhého největšího akciového trhu světa, o kterou ho Čína připravila v roce 2014. Hodnota čínských akcií podle propočtů agentury Bloomberg činí 6,09 bilionu USD (134,8 bilionu Kč), hodnota japonských pak 6,17 bilionu USD. Jedničkou zůstávají Spojené státy, kde tržní hodnota akcií dosahuje více než 31 bilionů USD.
C:\fakepath\42033-ipo-primarni-upis-akcii-ilustracni-foto.jpg

Primární emise akcií po letech letargie ožívají

11.07.2018 Primární emise akcií (IPO) jsou v současné době nejaktivnější za celé roky, v letošním druhém čtvrtletí vstoupilo na burzu 60 společností, což je více než v jakémkoli čtvrtletí v posledních třech letech. Vyplývá to z údajů investiční společnosti Renaissance Capital.
C:\fakepath\tradingroom.jpg

Na burzu vstoupilo nejvíce podniků od krize

28.12.2017 Na světové akciové burzy v letošním roce vstoupilo nejvíce firem od globální finanční krize. Podle údajů výzkumné skupiny Dealogic letos uskutečnilo primární veřejnou nabídku (IPO) téměř 1700 podniků. To je nárůst o 44 procent oproti loňskému roku a nejvyšší počet od roku 2007, píše na svých internetových stránkách list Financial Times.
img

Siemens nabídne ¼ akcií své zdravotnické divize

13.12.2017 Největší evropský průmyslový konglomerát Siemens již v první polovině příštího roku nabídne akcie své zdravotnické divize Healthineers. Půjde asi o největší primární úpis na německé burze za 20 let.
img

Akcie finského studia Rovio a tvůrce hry Angry Birds vstoupí na burzu

11.09.2017 Tvůrce populární mobilní hry Angry Birds, kterou možná hrajete i vy, v podobě finského studia Rovio Entertainment Ltd., chce nově vstoupit na burzu. Několik let se studio potýkalo s finančními problémy, ale loňský rok pro tuto firmu znamenal obrat. Vrátila se do ziskovosti především díky úspěšnému 3D filmu Angry Birds. Příjmy společnosti v loňském roce činily přes 190 milionů eur a zisk si společnost Rovio připsala v hodnotě 17,5 milionů eur.
img

Akcie Snapchat se obchodují na burze NYSE

06.03.2017 Býčí nálada na amerických akciových trzích počátkem minulého týdne vygradovala, první březnový den byl vůbec nejvydařenějším dnem celého roku 2017. Futures na index S&P 500 atakoval maxima na ceně 2401,25, index Nasdaq 100 se podíval až k ceně 5400,75 a index Dow Jones vyšplhal až k 21170. Zbytek týdne se nesl spíše ve znamení korekce, Wall Street se tak po delším čase červenala a index S&P 500 oslabil o více než půl procenta, podobně si vedli Dow Jones a Nasdaq. Oba odepsali zhruba 0,6 %.
490678-trhy.jpg

Saúdská Arábie představila plány na reformu svého akciového trhu

04.05.2016 Saúdská Arábie včera představila plány na reformu svého akciového trhu, která by mohla přilákat nové...
eurusd-22102015-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 22.10.2015

22.10.2015 Akcie ve Spojených státech včera smazaly počáteční mírné zisky a v závěru obchodování klesly. Trh táhly dolů akcie zdravotních pojišťoven a dalších velkých zdravotnických firem. Akcie internetové společnosti Yahoo klesly po neuspokojivých kvartálních výsledcích. Americký dolar rostl k měnám rozvíjejících se ekonomik. Jeho kurz k euru před dnešním zasedáním Evropské centrální banky (ECB) stagnoval.
shrnuti roku 2013 13122013.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2013

16.12.2013 Blíží se konec roku, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivnily vývoj na světových finančních trzích v roce 2013. Důležitých ekonomických událostí bylo opravdu mnoho, a jelikož není možné je všechny zmínit v jednom článku, přinášíme pouze zkrácený výběr těch nejdůležitějších.
img

Twitter vtrhl na NYSE: Až +92 % k 50 USD

07.11.2013 Americké mikroblogovací síti Twitter odzvonilo na americké burze NYSE. Ve středu stanovila emisní cenu svých akcií na ...
img

Týden na pražské burze: 3,33 do tisíce. Erste +14 %

27.01.2012 Opožděný lednový efekt na domácí akciové burze pokračuje. Pokud se jejímu hlavnímu indexu PX podaří posílit o dalších 3,33 procenta, prolomí hranici jednoho tisíce bodů směrem vzhůru. V týdnu právě uplynulém přidal 3,74 procenta výše na metu 967,80 bodu. V čele SPADového pole se s odstupem skví akcie Erste, zlepšující si reputaci. V tomto týdnu, na vlně růstu finančního sektoru v celé Evropě, posílily o bezmála 14 procent nad 430 korun za akcii a ze svého letošního dna 9. ledna na 313 korunách titul posílil již o 38 %.
img

Market Preview - 23. června 2011

23.06.2011 Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou níže. Britské trhy otevřou pravděpodobně níže, index FTSE 100 se při otevření očekává o 30 až 33 bodů níže. Investoři očekávají údaje o schválených hypotečních úvěrech (BBA) a průzkum Distributive Trades (CBI) - realizované.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Novozélandský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | Deflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Británie | OPEC | BIS | HDP | Česká burza | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Španělsko | Apple | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Americké akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Ekonomické události | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Zhodnocení | BRICS | Transakce | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Burza | Burza cenných papírů | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Dividenda | Downgrade | EBIT | ECB | EFSF | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Index FTSE 100 | Fannie Mae | Fed | Futures | Fúze | IPO | Index PX | Index spotřebitelských cen | Investice | Investiční společnost | Investor | Japonský jen | Kapitálový trh | Korekce | Kotace | Kurz | LIBOR | MAE | MMF | MT4 | Marže | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Měna | Měny | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | OTC | Obchodní bilance | Obchodní systém | Opce | P/E | Platforma | Portfolio | Pozice | Průmyslové objednávky | Rating | Ratingová agentura | Ropa | S&P 500 | Standard & Poor's 500 | Timeframe | Trader | Ukazatel | Výnos | WTO | Wall Street | Zlato | ČNB | Černý pátek | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | JPY | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Bank of China | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Shanghai Composite | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Komerční banka | Patria | Barack Obama | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Čínské akcie | Investoři | Fond | Exxon Mobil | EU | Ministři financí | Ekonom | Pravděpodobnost | Zisk | Berkshire Hathaway | Těžba ropy | Sázka | Ceny komodit | Kurz koruny | Euforie | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Euronext | Partners | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie NWR | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investiční banka | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Index cen | Eurostat | Makrodata | Forexové intervence | Facebook | LYNX | Australská centrální banka | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Komunita | Index | Akcie CETV | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Erstebank | Akcie Fortuna | Akcie Fortuny | Akcie KB | Akcie Unipetrol | Akcie Unipetrolu | Akcie VIG | Akciové burzy | Americká burza | Americká centrální banka | Banka | Brent | Cena | Cena akcií | Čínská měna | Conference Board | Cyrrus | Česká burza cenných papírů | ČEZ burza | ČEZ dividenda | ČEZ dividendy | ČEZ online | Čínská banka | Dolar | Dolary | Eura | Fondy | Forex EA | Forex Faktory | Fortuna | FXstreet.cz | Graf | Hodnota akcií | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investiční | Investing | Irsko | Kurz čínské měny | Kurzy | Kurzy akcií | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Nákup akcií | Patria.cz | Pioneer Investments | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Reuters | Ropy | Slovník pojmů | Société Générale | Státní dluh | SWIFT | TopForex | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Volkswagen | Vývoj akcií | Patria Direct | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | EIA | Benzín | Komise pro cenné papíry | Bill Gates | Buy | CEE | Cenové rozpětí | Cílová cena | EBITDA | EBITDA marže | Ekonomika EU | Ex-dividend | Indie | KOBOS (Kontinuální Burzovní Obchodní Systém) | Lednový efekt | Měď | Roadshow | ROCE | Šíře trhu | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | WSJ | Člen burzy | Hlavní trh | Konzervativní investor | Hrubý domácí produkt (HDP) | KOBOS | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Komise | Burze | Černý pátek na newyorské burze | Aramco | The National Investor | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Společnost Crédit Agricole | Rabobank | DPA | Bernstein | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Sentix | Investing.com | Washington Post | Sentix index | Halifax | Brazílie | Čínská centrální banka | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Erste Bank | Burzovní obchodní systém | Hospodářské výsledky | Rizikový kapitál | Renminbi | Velcí investoři | Hargreaves Lansdown | Earnings | Index německých akcií DAX | Přehled | Hillary Clintonová | Kč/EUR | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Evropské trhy | David Cameron | Bankovnictví | City | IPO akcií | Ministři financí eurozóny | Investiční firma | Úřad pro energetické informace (EIA) | Sázení | Pozornost investorů | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Standard & Poor's | Akcie ve Spojených státech | Západoevropské akcie | IHS | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Index technologického trhu Nasdaq | AAA | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Kryptoměny | Ropná společnost | Index Nikkei | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výzkumná společnost | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | PetroChina | Erste | Unipetrol | VIG | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Obchodování na devizových trzích | Daně z příjmů | FTSE 100 | Kryptoměna | Výhled | Globální krize | NYSE Euronext | Bankéř | Poplatky | Hlavní index německých akcií DAX | Britská vláda | Americké akciové trhy | Exxon | Mzdy | Dobré výsledky | Britská ekonomika | Akcie na burze | Růst světového obchodu | Průzkum | Krize | FCA | Výběr zisků | Výnosy | Japonská vláda | Očekávání analytiků | Index cen domů | Příjmy | Čistý příjem | ExxonMobil | Alphabet | ČTK | Internetové firmy | Belgie | HDP eurozóny | Program kvantitativního uvolňování | Tisková konference ECB | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | IHS Markit | ex | Vstup na burzu | Vývoj směnných kurzů | Coinbase | Investiční firmy | xPartners | Capitalinked | Radim Dohnal | Světové akciové burzy | Dealogic | Index Topix | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Airbnb | Burzovní trh | Obchodní války | Obchodní válka | Capitalinked.com | Obchodní napětí | Podniky | Primární emise akcií (IPO) | Primární emise akcií | Renaissance Capital | Čínské měny | Akcie společnosti | Hodnota čínských akcií | Šanghajský akciový index | Japonský akciový index | Japonský akciový index TOPIX | First Shanghai Securities | Čínský akciový trh | CSI 300 | Geopolitické napětí | EY Global IPO Trends | Global IPO Trends | Royal Dutch Shell | Trh Start | Czech Fund | HKD | Sanford C. Bernstein | I-Trader | Islámské dluhopisy | Sukuky | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Konzultační společnosti | Primární nabídka | Primární veřejné úpisy akcií (IPO) | EMEIA | Evropská komise | Refinitiv | The Wall Street Journal | Obchodovat s akciemi | Vstup Uberu na burzu | Zájem investorů | Uber Technologies | Statistický úřad | Primární veřejná nabídka | Hodnota firmy | Obchodní aktivity | CNY | Bitcoin a další kryptoměny | Začít obchodovat | Nabídka akcií | Protesty v Hong Kongu | Americké společnosti | IPO Budweiser | STAR | Pokles cen | Výkonný ředitel | Britský premiér | Nové akcie | Akcie podniku | Pohonné hmoty | Saudi Aramco | PPF | Poptávka po ropě | Úpis akcií | The Washington Post | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Státní ropná společnost | Cena akcie | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Alipay | Čistý zisk | Rozpočet | Deficit | Ropné firmy | Trinity | Nejziskovější firma | Nejziskovější firma světa | Objem | Rijád | Obchod | Muhammad bin Salmán | Robert Shiller | Včerejší obchodování | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | List The Wall Street Journal | Primární nabídky | Firma | Olívia Lacenová | Studie | Server CNBC | Obchod s Čínou | Index DOW | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | IPO Saudi Aramco | Hodnota kybernetické měny | Ukrajina | Amazon | Fortune | Nadhodnocení | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Hong Kong | Politická krize | Politická krize v Hong Kongu | Krize v Hong Kongu | Domácí měny | AFP | Globální trh | Omezení těžby | Rozpočet na rok 2020 | Na burze | Nejdražší firma světa | Aranmka | IPO Saudi Aramca | Očekávání IPO | Standard Oil | Industrial and Commercial Bank of China | ICBC | General Motors | NTT | Docomo | Výrazný pokles | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Problémy | NAFTA | Dějiny burzovního obchodování | Historie burzovního obchodování | Prodeje akcií | Těžba ropy v Rusku | Světové obchodní organizace | Moskva | První den obchodování | Americká automobilka | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | General Atlantic | EY | Ztráta | NERV | Průmyslové podniky | Peking | Návratnost | Miliardy eur | Poradenství | Německá společnost | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Analytička | Ukazatele | Technologická společnost | Trhy | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Pokles | Pandemie | Burzy v Hongkongu | Pochybnosti | Obchody | Americká společnost | Stabilita | Vývoj | Nafta v ČR | Šok | Výkyvy | Burza v New Yorku | Restrikce | Tržby společnosti | Koronavirová krize | Růst | Afrika | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Majitel | Blízký východ | Unie | ČR | Covid | Technologické firmy | Den obchodování | Ant | Primární úpisy | DoorDash | Ceny | STAR Market | Ant Group | Vystoupení Británie z Evropské unie | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Firmy na burzu | Allegro | Akcie Allegra | TPG | Bankovní úvěry | Firma DoorDash | Společnost DoorDash | Coinbase Global | Emise akcií | InPost | Polská společnost InPost | Společnost InPost | Polská společnost | Deliveroo | Darktrace | Trustly | Transferwise | Allfunds | AlzaBoxy | Cenové výkyvy | Počet primárních emisí | Spotify | Společnost Deliveroo | Vstup Coinbase na burzu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Price Rate of Change
Price-to-Earnings
Price-to-earnings ratio
Price-to-sales ratio
Price Volume Trend
PriceWaterhouseCoopers
PricewaterhouseCoopers (PwC)
PRIIP
Primárky
Primárky Demokratické strany

Následující klíčová slova

Primární emise akcií
Primární emise akcií (IPO)
Primární nabídka
Primární nabídka akcií
Primární nabídka akcií Aramco
Primární nabídka akcií Saudi Aramco
Primární nabídka akcií společnosti Snowflake
Primární nabídka Aramco
Primární nabídka Aramka
Primární nabídky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading srovnani platformy 2
Potvrďte prosím... Zavřít