Středa 01. prosinec 2021 18:50
reklama
Purple Trading CUP
reklama
BidAskBit vanoce
reklama
Dukascopy krypto
reklama
BidAskBit vanoce

Klíčová slova - Výzkumná společnost

C:\fakepath\Afganistan.jpeg

Fitch Solutions: Afghánská ekonomika by letos mohla klesnout až o pětinu

22.08.2021 Afghánská ekonomika by v letošním roce v důsledku převzetí moci radikálním islamistickým hnutím Tálibán mohla klesnout až o pětinu. Uvedla to podle agentury Reuters analytická a výzkumná společnost Fitch Solutions.
img

Kantar: Nejhodnotnější značkou je Amazon, zvyšuje se i hodnota těch čínských

21.06.2021 Nejhodnotnější značkou světa je Amazon, za ním následují Apple a Google. Vyplývá to z žebříčku 100 nejhodnotnějších značek světa BrandZ, který sestavuje výzkumná společnost Kantar. Žebříček také ukazuje, že se výrazně zvyšuje hodnota čínských značek, která už překonala hodnotu největších značek z Evropy.
C:\fakepath\EU-China.jpg

Studie: Přímé investice z Číny do EU a Británie loni klesly téměř o polovinu

16.06.2021 Objem přímých investic z Číny do Evropské unie a Británie se v loňském roce propadl o 45 procent na 6,5 miliardy eur (zhruba 165 miliard Kč), a dostal se tak na nejnižší úroveň za deset let. Uvádí to německý institut pro čínská studia MERICS a newyorská výzkumná společnost Rhodium Group, na jejichž společnou práci dnes upozornila agentura DPA.
img

Apple se v závěru loňského roku vrátil do čela trhu se smartphony

22.02.2021 Celosvětový prodej chytrých telefonů loni v důsledku pandemie klesl o 12,5 procenta na 1,35 miliardy přístrojů. Ve čtvrtém čtvrtletí se do čela trhu poprvé od roku 2016 vrátila americká společnost Apple. Prudký pokles prodeje naopak utrpěl čínský výrobce Huawei, který čelí sankcím ze strany Spojených států. Ukázaly to údaje, které na svých internetových stránkách zveřejnila výzkumná společnost Gartner.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

Reuters: USA zavedly restrikce na dodávky pro čínskou SMIC

28.09.2020 Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa zavedla restrikce na dodávky některých zařízení pro největšího čínského výrobce čipů Semiconductor Manufacturing International Corporation (SMIC). Dospěla totiž k závěru, že existuje "nepřijatelné riziko", že tyto dodávky budou využity k vojenským účelům. Informovala o tom o víkendu agentura Reuters s odvoláním na dopis amerického ministerstva obchodu. Akcie čínské firmy dnes na hongkongské burze klesly až o téměř osm procent a dostaly se na nejnižší úroveň od května.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Akcie čínské SMIC se propadly kvůli obavám z amerických restrikcí

07.09.2020 Cena akcií největšího čínského výrobce čipů Semiconductor Manufacturing International Corporation (SMIC) se dnes na hongkongské burze propadla téměř o 21 procent a dostala se na nejnižší úroveň od poloviny června. Investoři tak reagují na zprávu, že administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa zvažuje obchodní restrikce na tento podnik, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\global economy.jpg

Forrester: Globální maloobchod letos kvůli viru klesne o desetinu

01.05.2020 Celosvětové maloobchodní tržby v letošním roce kvůli koronavirové krizi klesnou o 9,6 procenta, tedy o 2,1 bilionu dolarů (52 bilionů Kč). Předpověděla to výzkumná společnost Forrester. Odhadla rovněž, že bude trvat čtyři roky, než se tržby vrátí na úrovně z období před pandemií způsobenou koronavirem.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ropa v době viru - břidlicové firmy v USA krachují jak nikdo

16.04.2020 Firma MCA Petroleum Corp. texaského naftaře Mika Shellmana fungovala čtyři desetiletí, těžila v době ekonomického rozkvětu i propadu a vždy prodávala svoji ropu americkým rafineriím. Nyní však Shellman, který je druhou generací naftařů, kvůli prudkému propadu globálních cen ropy a plným skladovacím nádržím přestal spouštět nové vrty a odložil část prací na údržbě. Vůbec poprvé uvažuje o přerušení většiny těžby, píše agentura Reuters.
C:\fakepath\R3.jpg

Rijád hodlá zvýšit vývoz ropy na 10,6 milionu barelů denně

30.03.2020 Saúdská Arábie hodlá od května zvýšit export ropy o zhruba 600.000 barelů denně na rekordních 10,6 milionu barelů denně, a to kvůli nižší domácí spotřebě. Uvedl to dnes podle agentur AFP a Reuters jeden z představitelů tamního ministerstva energetiky.
C:\fakepath\Hongkong.jpg

Hongkong je po deseti letech v recesi, vliv mají hlavně protesty

31.10.2019 Ekonomika Hongkongu se ve třetím čtvrtletí poprvé za deset let propadla do recese. Přispěly k tomu násilné protivládní protesty a přetrvávající obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou. Hrubý domácí produkt (HDP) se za červenec až září snížil proti předchozímu čtvrtletí o 3,2 procent a zaznamenal pokles už druhé čtvrtletí za sebou. Splnil tak technickou definici recese. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnila vláda.
C:\fakepath\Británie.jpg

Spotřebitelská důvěra v Británii je nejnižší za šest let

30.08.2019 Spotřebitelská důvěra v Británii byla v srpnu nejnižší za šest let, zatímco podnikatelská důvěra se dostala nejníže od roku 2011. Vyplývá to z průzkumů výzkumné společnosti GfK a britské banky Lloyds. Domácnosti i firmy mají obavy z dopadů brexitu bez dohody jak na ekonomiku země, tak na vlastní peněženku a podnikání.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Údaje o podnikatelské aktivitě naznačují slabší růst HDP eurozóny

05.08.2019 Růst podnikatelské aktivity v eurozóně v červenci zpomalil v důsledku klesající poptávky. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost IHS Markit. Údaje podle ní signalizují, že hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny se ve třetím čtvrtletí zvýší pouze o 0,1 procenta. Ve druhém kvartálu hospodářský růst v eurozóně zpomalil na 0,2 procenta z 0,4 procenta v prvním čtvrtletí.
img

Příjmy Ruska z vývozu ropy za dva týdny klesly o 1 miliardu USD

20.05.2019 Příjmy Ruska z vývozu ropy kvůli znečištění suroviny v ropovodu Družba za první dva týdny měsíce května klesly asi o jednu miliardu dolarů (23,1 miliardy Kč). Vyplývá to z propočtů agentury Reuters. Ropné firmy Total a Eni podle informovaných zdrojů zastavily platby za kontaminovanou ropu, kterou jí prodávají ruské firmy a oznámily, že platby obnoví, až se dohodnou na kompenzacích.
C:\fakepath\rusko 17032014.png

Růst ruské ekonomiky v prvním čtvrtletí prudce zpomalil

19.04.2019 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním prvním čtvrtletí meziročně zvýšil o 0,8 procenta. Tempo jeho růstu tak prudce zpomalilo z 2,7 procenta v posledních třech měsících loňského roku. Oznámilo to podle agentury Reuters ruské ministerstvo hospodářství.
C:\fakepath\TOP5-04032019-LV-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.03.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v zelených číslech, když investoři vyhlíželi dosažení čínsko-americké obchodní dohody. Důvodem optimismu byla víkendová zpráva, že Čína Spojeným státům nabídla snížení tarifů na dovoz několika druhů zboží.
C:\\fakepath\\TOP-04022019-LV-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.02.2019 1) Asijské akciové trhy začaly nový týden v pozitivním pásmu, neobchodovalo se však v Číně, kde začaly oslavy příchodu nového roku. Trhy nyní čekají na další zprávy z jednání mezi Spojenými státy a Čínou.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Důvěra v ekonomiku eurozóny klesla

04.02.2019 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny začátkem února pokračovala v poklesu a je na nejnižší úrovni za více než čtyři roky. Důvodem jsou zejména obavy spojené s odchodem Británie z Evropské unie. Uvedla to dnes výzkumná společnost Sentix. Její index důvěry klesá už šestým měsícem v řadě, v únoru na -3,7 bodu z lednových -1,5 bodu. V Německu, které je největší ekonomikou eurozóny, je situace nejhorší od srpna 2012.
C:\fakepath\TOP5-07012019-LV-19.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.01.2019 1) Asijské akciové trhy dnes zamířily vzhůru, když investoři s nadějí monitorovali jednání zástupců Spojených států a Číny. Obchodníci si od dvoudenního setkání delegací dvou největších světových ekonomik slibují dohodu o obchodních vztazích.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Důvěra v ekonomiku eurozóny je slabá

07.01.2019 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny začátkem ledna pokračovala v poklesu a je na nejnižší úrovni za čtyři roky. Hlavní podíl na tomto vývoji mají obavy, že Británie odejde z Evropské unie bez dohody, dopady protestů takzvaných žlutých vest ve Francii a také obavy z oslabení světové ekonomiky. Uvedla to dnes výzkumná společnost Sentix. Její index důvěry klesl už pátým měsícem, v lednu na -1,5 bodu z -0,3 bodu v prosinci.
C:\fakepath\britanie1.jpg

Spotřebitelská důvěra v Británii klesla nejníže za pět let

21.12.2018 Spotřebitelská důvěra v Británii v prosinci sestoupila na nejnižší úroveň za více než pět let, zatímco podnikatelská důvěra se dostala nejníže od předloňského referenda o odchodu země z Evropské unie. Na náladu spotřebitelů i podnikatelů mají negativní vliv obavy související s brexitem. Vyplývá to podle agentury Reuters z nejnovějších průzkumů.
C:\fakepath\TOP5-10122018-LV-18.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.12.2018 1) Evropa vstupuje do nového týdne s lehce negativní náladou, která se pomalu zlepšuje. Negativně působí makra ze světa a především z Číny naznačující zpomalování globálního ekonomického růstu a realitu negativního vlivu obchodní války s USA.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny je nejníže za čtyři roky

10.12.2018 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny klesla na začátku prosince nejníže za čtyři roky. Důvodem jsou obavy z obchodních konfliktů, spor o rozpočet Itálie s Evropskou unií a rovněž jednání o vystoupení Británie z EU. Index důvěry se propadl na minus 0,3 bodu z listopadových 8,8 bodu a ocitl se nejníže od prosince 2014. Uvedla to dnes výzkumná společnost Sentix.
C:\fakepath\TOP5-09072018-LV-18.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.07.2018 1) Asijské akciové trhy dnes zpevnily, když se investoři vraceli k páteční statistice z amerického trhu práce a nadále se také soustředili na obchodní spor mezi Spojenými státy a Čínou. Od pátku platí oboustranná cla na dovoz zboží v hodnotě zhruba 34 miliard USD.
C:\fakepath\eurozona 12072013.png

Důvěra investorů v eurozónu stoupla

09.07.2018 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny v červenci vzrostla a ukončila tím období poklesu, které trvalo pět měsíců. Kvůli hrozbě eskalace obchodních sporů se Spojenými státy však růst důvěry nemusí dlouho pokračovat. Uvedla to dnes výzkumná společnost Sentix. Index důvěry investorů se podle jejího průzkumu zvýšil na 12,1 bodu z červnových 9,3 bodu.
C:\fakepath\TOP5-04062018-LV-19.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.06.2018 1) Asijské akciové trhy začaly nový týden v zelených číslech, když se investoři vraceli k páteční zprávě z amerického trhu práce, které pozitivně překvapila. Nadále však přetrvává napětí okolo obchodních vztahů mezi Spojenými státy a Čínou.
C:\fakepath\eurozona 12072013.png

Důvěra investorů v eurozónu je slabá

04.06.2018 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v červnu pátý měsíc za sebou zhoršila a dostala se na nejslabší úroveň od října 2016. Zasáhly ji obavy ohledně politického vývoje v Itálii a obchodního sporu se Spojenými státy. Uvedla to dnes výzkumná společnost Sentix. Index důvěry investorů se podle jejího průzkumu propadl na 9,3 bodu z dubnových 19,2 bodu.
C:\fakepath\TOP5-07052018-LV-19.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.05.2018 1) Cena americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) dnes poprvé od listopadu 2014 překonala hranici 70 dolarů za barel. Vzhůru ji tlačí napětí kolem Íránu a krize ve Venezuele, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\eu 14122014-2.png

Důvěra investorů v evropskou ekonomiku je nejníže od února 2017

07.05.2018 Důvěra investorů v evropskou ekonomiku se v květnu již čtvrtý měsíc za sebou snížila a ocitla se nejníže od února 2017. Na vině jsou obavy z možného zavedení amerických cel a ze spirály protekcionismu. Index důvěry se snížil na 19,2 bodu z dubnových 19,6 bodu. Uvedla to dnes výzkumná společnost Sentix.
C:\fakepath\eurozona 12072013.png

Důvěra investorů v eurozónu se zhoršila

09.04.2018 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny začátkem dubna výrazně klesla a zhoršila se již třetí měsíc za sebou. Na vině jsou obavy ze zpomalení růstu globální ekonomiky v důsledku rostoucího obchodního napětí mezi Spojenými státy a Čínou. Index důvěry se propadl na 19,6 bodu z březnových 24 bodů a dílčí index ekonomických očekávání je poprvé od července 2016 v záporných číslech. Uvedla to dnes výzkumná společnost Sentix.
C:\fakepath\eurozona 12072013.png

Důvěra investorů v eurozónu klesla

05.03.2018 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny v březnu výrazně klesla, a to zčásti kvůli obavám z protekcionistické obchodní politiky Spojených států. Uvedla to dnes výzkumná společnost Sentix. Index důvěry se propadl na 24 bodů z únorových 31,9 bodu. Dostal se tak na nejnižší úroveň od loňského dubna, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Podnikatelská aktivita eurozóny rostla

23.11.2017 Podnikatelská aktivita v eurozóně v listopadu roste nejrychlejším tempem za více než šest let. Uvedla to dnes výzkumná společnost IHS Markit. Údaje podle ní signalizují, že hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny se ve čtvrtém čtvrtletí zvýší o 0,8 procenta. Ve třetím kvartálu přitom hospodářský růst v eurozóně mírně zpomalil na 0,6 procenta z 0,7 procenta v předchozích třech měsících.
nemecko 08012014.png

Nálada spotřebitelů v Německu se zhoršila

28.09.2017 Nálada německých spotřebitelů se překvapivě zhoršila. Výzkumná společnost GfK dnes oznámila, že její index spotřebitelské nálady na říjen klesl na 10,8 bodu z téměř šestnáctiletého maxima 10,9 bodu v předchozím měsíci. Analytici v anketě agentury Reuters přitom očekávali nárůst indexu, a to na 11 bodů.
ondrej-hartman-forex.png

FOREX: Týdenní komentář Ondřeje Hartmana z FXstreet.cz (25.9.2017)

25.09.2017 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu nabídl long obchodní příležitost, kterou jsem zmiňoval ve svém posledním týdenním komentáři. Trh prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž aktivoval long obchod, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen na Profit-Targetu. Jiného obchodu jsme se v průběhu týdne nedočkali. Pokud jste realizovali obchod se mnou, tak gratuluji k zisku.
eurozona 12072013.png

Podnikatelská aktivita eurozóny roste

22.09.2017 Tempo růstu podnikatelské aktivity v eurozóně v září zrychlilo. Uvedla to dnes výzkumná společnost IHS Markit. Údaje o podnikatelské aktivitě podle ní signalizují, že hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny se ve třetím čtvrtletí zvýší o 0,7 procenta. To představuje mírné zrychlení hospodářského růstu z 0,6 procenta ve druhém kvartálu.
TOP5-29082017-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.08.2017 1) Napětí kolem vypálení severokorejské rakety, která přeletěla Japonsko, srazilo dnes evropské akcie na šestiměsíční minimum. Okamžitě poklesly i asijské akciové trhy, hlavní index tokijské burzy se dostal na téměř čtyřměsíční minimum. Ze ztrát těží zlato vnímané investory tradičně jako bezpečná investice. Jeho cena se vyšplhala na roční maximum. K americkému dolaru posiluje jako vždy v časech politického napětí i japonský jen a švýcarský frank, což jsou měny vnímané investory jako bezpečné.
TOP5-10072017-LV-23.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.07.2017 1) Většina předních evropských akciových indexů vstupuje do nového týdne v zelených číslech, když se pohybují několik desetin nad úrovní pátečního závěru a navazují tak na obdobný vývoj na Wall Street.
eurozona 12072013.png

Podnikatelská aktivita eurozóny zpomalila

23.06.2017 Tempo růstu podnikatelské aktivity v eurozóně v červnu překvapivě zpomalilo z šestiletého maxima v předchozích dvou měsících. Údaje nicméně signalizují, že růst hrubého domácího produktu (HDP) eurozóny v celém druhém čtvrtletí zrychlil na 0,7 procenta z 0,6 procenta v prvním kvartálu. Oznámila to dnes výzkumná společnost IHS Markit.
TOP5-06062017-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.06.2017 1) Australská centrální banka (RBA - Reserve Bank of Australia) dnes podle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu beze změny na úrovni 1,50 %. Investoři vyčkávali, zda centrální banka v doprovodném komentáři přinese pozitivnější pohled na ekonomickou situaci, RBA ale dál vyčkává. Žádné signály ohledně zvýšení úrokových sazeb tak nepřišly.
euro-sentix.jpg

Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny je nejvýše za téměř 10 let

08.05.2017 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v květnu dostala na nejvyšší úroveň za téměř deset let, k jejímu nárůstu přispěly naděje na pokles politické nejistoty. Vyplývá to z dnešních údajů společnosti Sentix. Index důvěry vystoupil na 27,4 bodu z dubnových 23,9 bodu, čímž se dostal na nejvyšší úroveň od července 2007.
japonsko.jpg

V Japonsku nezbankrotovala žádná firma s akciemi na burze

31.03.2017 V Japonsku v právě končícím fiskálním roce 2016/2017 nezbankrotovala žádná společnost s akciemi na burze. Stalo se tak poprvé za 26 let. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila výzkumná společnost Tokyo Shoko Research. K nulovému počtu bankrotů za rok do konce března 2017 zřejmě přispěl slabší jen, který podpořil zisky japonských firem, a nízké úrokové sazby, díky kterým jsou úvěry levné.
2016-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2016

12.12.2016 Konec roku je za dveřmi, a tak je čas podívat se společně na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivňovaly vývoj na světových finančních trzích v roce 2016. Klíčových ekonomických událostí bylo opravdu mnoho, a jelikož není možné je všechny popsat v jednom článku, tak přináším zkrácený výběr těch opravdu nejdůležitějších.
GBPUSD-01072016-LV-6.png

Výrobní aktivita v Británii nečekaně vzrostla

01.07.2016 Výrobní aktivita ve Velké Británii za červen nečekaně vzrostla a dostala se na nejvyšší úrovně tohoto roku...
britska libra 17022014.jpg

Průmyslová výroba v Británii prudce rostla

08.06.2016 Průmyslová výroba v Británii v dubnu stoupla o dvě procenta. Její růst tak výrazně zrychlil z březnových...
GBPUSD-03062016-LV-6.png

Britský sektor služeb v květnu rostl

03.06.2016 Sektor služeb ve Velké Británii v květnu rostl nad očekávání ekonomů a odrazil se od tříletého minima...
nemecko 08012014.png

Nálada spotřebitelů v Německu se zhoršuje

24.03.2016 Nálada německých spotřebitelů se mírně zhoršuje, lidé jsou méně optimističtí, pokud jde o vyhlídky největší evropské ekonomiky. Ukázal to dnes index důvěry, který sestavuje výzkumná společnost GfK. Index důvěry na duben klesl o 0,1 bodu na 9,4 bodu. Analytici v anketě agentury Reuters v průměru očekávali, že index zůstane na hodnotě 9,5 bodu z předchozího měsíce.
brent-09122015-5.png

Ceny ropy po dočasném oživení obnovily pokles

10.12.2015 Světové ceny ropy dnes po dočasném oživení obnovily pokles. Investoři ignorovali nečekané snížení zásob ropy...
nemecko 08012014-3.png

GfK: Spotřebitelská důvěra v Německu klesá

24.09.2015 Nálada německých spotřebitelů druhý měsíc za sebou klesá. Mohou za to obavy o vývoj globální ekonomiky...
nemecko 08012014-3.png

Spotřebitelská důvěra v Německu klesla

21.08.2015 Spotřebitelská důvěra v Německu se poprvé za šest měsíců zhoršila, nepříznivě ji zasáhly zejména obavy...
nemecko 08012014-3.png

Spotřebitelská důvěra v Německu se ustálila

29.07.2015 Spotřebitelská důvěra v Německu se po poklesu v předešlém měsíci ustálila. Spotřebitelé jsou sice...
nemecko 08012014.png

Spotřebitelská důvěra v Německu klesla

25.06.2015 Spotřebitelská důvěra v Německu poprvé od loňského října klesla, dolů ji tlačí obavy ohledně osudu silně...
nemecko 08012014-2.png

Důvěra německých spotřebitelů se zvýšila

27.05.2015 Nálada německých spotřebitelů se opět mírně zvýšila a pohybuje se na nejvyšší úrovni za zhruba 13 a půl...
euro dolar.jpg

Spotřebitelská důvěra v eurozóně klesla

21.05.2015 Spotřebitelská důvěra v eurozóně v květnu podruhé za sebou klesla poté, co se v březnu vyšplhala nejvýše za...
eurusd-21052015-5.png

Euro těží ze známek oživení v eurozóně

21.05.2015 Euro dnes poprvé v tomto týdnu posílilo vůči americkému dolaru. Jednotná evropská měna těžila ze...
nemecko zeme.jpg

Důvěra německých spotřebitelů dál roste

23.04.2015 Nálada německých spotřebitelů se dále zlepšuje a je nejvyšší od října 2001. Přispívá k tomu mimo jiné...
nemecko 08012014-3.png

Důvěra německých spotřebitelů se zlepšuje

26.03.2015 Nálada německých spotřebitelů se dále zlepšuje a vystoupila na nejlepší úroveň za 13 a půl roku. Přispívá k tomu...
nemecko 14022014.png

Důvěra německých spotřebitelů stále roste

26.02.2015 Nálada německých spotřebitelů se dále zlepšuje a vystoupila na nejlepší úroveň za více než 13 let...
euro zona.jpg

Důvěra investorů v eurozónu opět stoupla

05.01.2015 Důvěra investorů a analytiků v ekonomiku eurozóny se v lednu třetím měsícem za sebou zvýšila...
nemecko zeme.jpg

Důvěra německých spotřebitelů dál roste

19.12.2014 Nálada německých spotřebitel se dále zlepšuje a vystoupila nejvýše za osm let. Ukázal to dnes index...
euro foto.jpg

Důvěra investorů v eurozónu výrazně stoupla

08.12.2014 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v prosinci výrazně zvýšila. Uvedla to dnes výzkumná společnost...
euro zona.jpg

Eurostat: HDP eurozóny rostl o 0,2 procenta

05.12.2014 Hospodářský růst v eurozóně v letošním třetím čtvrtletí zrychlil na 0,2 procenta z 0,1 procenta v předchozím...
euro 08012013-3.png

Maloobchod v eurozóně i EU v říjnu rostl

03.12.2014 Maloobchodní tržby v eurozóně i celé Evropské unii se v říjnu vrátily k růstu. Statistický úřad Eurostat dnes...
nemecko.jpg

Spotřebitelská důvěra v Německu roste

27.11.2014 Spotřebitelská důvěra v Německu se dál zlepšuje. Výzkumná společnost GfK dnes oznámila, že její index...
eurusd 20112014-5.png

Dolar dosáhl sedmiletého maxima vůči jenu

20.11.2014 Americký dolar se vyšplhal na nové sedmileté maximum vůči japonskému jenu. Vzhůru ho tlačí očekávání...
euro zone.jpg

Sentix: Důvěra investorů v eurozónu stoupla

10.11.2014 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v listopadu mírně zlepšila poté, co se tři měsíce za sebou...
nemecko 08012014.png

Důvěra německých spotřebitelů mírně roste

24.10.2014 Nálada německých spotřebitelů se mírně zlepšuje a překonala odhady analytiků, kteří čekali, že naváže na...
eurusd 23102014-5.png

Euro se zotavilo z dvoutýdenního minima

23.10.2014 Euro se během dnešního obchodování propadlo až na dvoutýdenní minimum vůči americkému dolaru. Poté...
euro krize graf.JPG

Sentix: Eurozóně hrozí návrat recese

06.10.2014 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny v říjnu již třetí měsíc za sebou klesla. Dostala se tak na nejslabší...
nemecko zeme.jpg

Nálada německých spotřebitelů opět klesla

26.09.2014 Nálada německých spotřebitelů se zhoršila druhý měsíc za sebou. Ukázal to dnes index důvěry, který...
euro mena.jpg

Sentix: Důvěra investorů v eurozónu klesá

08.09.2014 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny v září podruhé za sebou klesla, a dostala se tak na nejslabší...
eurusd 01092014-tydenik.png

Týdenní komentář FXstreet.cz (1.9.2014)

01.09.2014 Měnový pár EUR/USD se v minulém týdnu propadl až na třináctiměsíční minimum 1,3151. Jednotnou...
nemecko 14022014.png

Důvěra Němců poprvé po roce a půl klesla

27.08.2014 Nálada mezi spotřebiteli v Německu poprvé za více než rok a půl klesla. Ukázal to index důvěry, který...
euro money.jpg

Nálada investorů v eurozóně klesla

09.06.2014 Nálada investorů v eurozóně se tento měsíc nečekaně zhoršila a dostala se nejníže za půl roku. Vyplývá to z průzkumu...
nemecko zeme.jpg

Vysoká důvěra německých spotřebitelů trvá

26.05.2014 Důvěra německých spotřebitelů zůstává na nejvyšší úrovni za více než sedm let. Oznámila to dnes výzkumná.
nemecko 08012014-2.png

Němečtí spotřebitelé se bojí ukrajinské krize

29.04.2014 Spotřebitelská nálada v Německu se nadále drží na nejlepší úrovni za posledních sedm let. Spotřebitelé jsou...
nemecko 14022014.png

Německo: Spotřebitelská nálada stagnuje

26.03.2014 Spotřebitelská nálada v Německu se nadále drží na nejlepší úrovni za posledních sedm let. Oznámila to dnes...
nemecko 08012014-2.png

Index důvěry v Německu nejlepší za šest let

29.01.2014 Nálada mezi spotřebiteli v Německu je nyní nejlepší za posledních více než šest let. Ukázal to index...
euro eurozona.jpg

Důvěra investorů v eurozónu nad očekávání

06.01.2014 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v lednu vyšplhala na nejvyšší úroveň za téměř tři roky. Uvedla...
eurusd 16122013-5.png

Forex: EUR/USD dnes mírně posílil

16.12.2013 Euro dnes mírně posílilo vůči americkému dolaru díky zprávě o zrychlení růstu podnikatelské aktivity v...
usa 30092013.png

USA: Průmyslová výroba se zvýšila o 1,1 %

16.12.2013 Průmyslová výroba ve Spojených státech se v listopadu meziměsíčně zvýšila o 1,1 procenta. Zaznamenala...
shrnuti roku 2013 13122013.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2013

16.12.2013 Blíží se konec roku, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivnily vývoj na světových finančních trzích v roce 2013. Důležitých ekonomických událostí bylo opravdu mnoho, a jelikož není možné je všechny zmínit v jednom článku, přinášíme pouze zkrácený výběr těch nejdůležitějších.
usa ekonomika.jpg

Reuters: Největším rizikem pro ekonomiku se stává Washington

17.10.2013 Ve Washingtonu je nyní těžké najít shodu, ale mnoho šéfů firem a ekonomů je zajedno: největším rizikem...
draghi ecb2.jpg

Draghi: Eurozóna oživuje jen pomalu

23.09.2013 Ekonomika eurozóny v tomto čtvrtletí pokračuje jen v pomalém oživování. V projevu v Evropském parlamentu to dnes...
london6.jpg

Spotřebitelská důvěra v Británii na tříletém maximu

30.07.2013 Spotřebitelská důvěra ve Velké Británii se v červenci vyšplhala na nejvyšší úroveň za více než tři roky. Uvedla...
usa ekonomika.jpg

ISM: Aktivita výrobního sektoru USA klesla

03.06.2013 Aktivita ve zpracovatelském sektoru Spojených států se v květnu poprvé za šest měsíců snížila...
italie.jpg

Počet bankrotů v Itálii byl v prvním čtvrtletí rekordní

30.05.2013 Počet bankrotů v Itálii dosáhl v prvním čtvrtletí nového rekordu. Podíl má na tom především nejdelší recese...
eurusd 04032013-6.gif

Forex: EUR/USD na počátku týdne pokračuje v poklesu

04.03.2013 Evropská měna pokračuje na počátku nového týdnu v poklesu a k dolaru zůstává blízko nejnižší hodnoty...
nemecko zeme.jpg

Zaměstnanost v Německu je nejvyšší od sjednocení

20.02.2013 Zaměstnanost v Německu se v posledním čtvrtletí loňského roku dostala na nejvyšší úroveň od...
eu penize.jpg

Krize v eurozóně zůstává brzdou světové ekonomiky

26.09.2012 Dluhová krize v eurozóně zůstává největší brzdou světové ekonomiky, ačkoli se již situace v tomto regionu výrazně...
sp agentura.jpg

Agentura S&P zhoršila výhled ekonomiky eurozóny

25.09.2012 Ratingová agentura Standard & Poor's dnes zhoršila výhled ekonomiky eurozóny.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Peníze | Bank of Canada | Novozélandský dolar | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | BIS | Evropská unie | SYRIZA | HDP | Devizové rezervy | Mexické peso | Turecká lira | Dluhová krize | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Dluhopisový trh | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Politika | Hyperinflace | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/TRY | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Asset management | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Bundesbank | Burza | Burzovní index | Béžová kniha | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | ECB | EFSF | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fannie Mae | Fed | Finanční trhy | Futures | Fúze | G7 | IFO index | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční společnost | Japonský jen | Kurz | LIBOR | Likvidita | Long | MAE | MMF | MT4 | Mezinárodní obchod | Měna | Měnový pár | Měny | NYSE | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Peněžní zásoba | Poplatek | Průmyslové objednávky | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Standard & Poor's 500 | Timeframe | Trend | Ukazatel | WTO | Wall Street | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Banky | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | GBP | Obchodování | JPMorgan | Bank of China | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Barack Obama | Americký prezident | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Investoři | Fond | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Zisk | Berkshire Hathaway | Britská měna | Těžba ropy | Futures kontrakt | Kurz dolaru | Kurz eura | Kurz koruny | Optimismus | Výsledky | Obchodní příležitost | Euronext | Credit Suisse | Japonská měna | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | BK Asset Management | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Financování | Investiční společnosti | Hedgeové fondy | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Forexové intervence | Facebook | Satoši Nakamoto | Kybernetická měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | ADP report | Bankrot | Obchodníci | Index | Akciové burzy | Americká burza | Americká centrální banka | Analytika | Banka | Bezpečná investice | Brent | Cena | Cena akcií | Čínská měna | Conference Board | Čínská banka | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Eura | Euro dnes | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Finanční prostředky | Fondy | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | Investing | Irsko | Islámský stát | ISM | Japonská ekonomika | Japonské firmy | JP Morgan | Krize v Řecku | Kurz čínské měny | Kurz dolarů | Kurz rublu | Libra | Lira | Makroekonomické ukazatele | Management | Měna Bitcoin | Měna euro | Meziroční inflace | Míra inflace | Nákup EUR | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Prognóza | Reuters | Ropy | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řecká krize | Signály | Státní dluh | Světové ceny ropy | Tesla Motors | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Velká Británie | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | WTI | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | EIA | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Bill Gates | Ekonomika EU | Indie | Intermediate | Jeff Bezos | ROCE | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Primární emise | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Volby | Burze | Aramco | Rhodium | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Deutsche Bundesbank | Rabobank | Royal Bank of Scotland | DPA | Jefferies | Bernstein | Boris Schlossberg | Wells Fargo | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | ANZ | Sentix | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | Investing.com | JBC Energy | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | Moody's Analytics | PwC | Washington Post | Agentura DPA | Hospodářské vyhlídky | Reporty | Obchodní nastavení | Růst ekonomiky eurozóny | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Mark Carney | Der Spiegel | Ministr financí | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Severomořská ropa | PIRA | Index německých akcií DAX | KBC | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Přehled | Kč/EUR | Rosněfť | Firemní investice | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Kybernetické měny | David Cameron | Bankovnictví | Referendum | Ekonomická aktivita | Ministři financí eurozóny | Investiční firma | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Index důvěry | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Mezinárodní ratingové agentury | Standard & Poor's | Bernstein Research | Západoevropské akcie | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Program nákupu dluhopisů | Objem investic | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Britské hospodářství | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Americký ministr financí | Britské banky | Odchod z EU | Hlavní indexy | Britský ministr financí | Standard & Poor's (S&P) | AAA | Uvolňování měnové politiky | Virgin America | Alibaba | Halliburton | Dnešní obchodování | Propad | Vystoupení z EU | Bělorusko | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Režim devizových intervencí | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výrobní aktivita | Cena mědi | Výzkumná společnost Markit | Britská banka Barclays | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Dnešní údaje | Americké indexy | Historická minima | Nejistota | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Burzovní skupina | Euro k americkému dolaru | Čínské devizové rezervy | Potomac Research Group | Macroeconomic Advisers | Výrobní index PMI | Šéf společnosti | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Kryptoměna | Výhled | Globální krize | NYSE Euronext | Burzovní společnost | Bankéř | Poplatky | Hlavní index německých akcií DAX | Rekordní minima | Britská vláda | Mzdy | Hrubý domácí produkt Německa | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Růst světového obchodu | General Electric | Bankovní domy | Průzkum | Krize | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Finanční ústav | Theresa Mayová | Měnová politika ECB | TTIP | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Japonská vláda | Očekávání analytiků | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Odliv kapitálu | Softbank | ARM Holdings | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | ČTK | Bankovní společnost | Silný kurz dolaru | Rada MMF | Internetové firmy | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Index tokijské burzy | Tisková konference ECB | Americký dolar vůči japonskému jenu | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | Ekonomická nálada | Ekonomická nálada v eurozóně | Evropský bankovní úřad (EBA) | Tempo růstu ekonomiky | Audi | IHS Markit | Flash Crash | Klamání investorů | Rhodium Group | Bitstamp | Rystad Energy | Tokyo Shoko Research | Firma s akciemi na burze | Aleš Michl | Bouře Harvey | Devizoví obchodníci | Craig Wright | Výnosy desetiletých dluhopisů | Trhy dnes | Obchodní války | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Primární emise akcií | Asijské akciové trhy | Čínské měny | Royal Dutch Shell | Islámské dluhopisy | Sukuky | Ruská centrální banka | Konzultační společnosti | Daňové úlevy | EK | Evropská komise | Americké podniky | Čínské firmy | Společnost Apple | Globální dluh | Statistický úřad | Ropovod | Inflační očekávání | CNY | Příjmy Ruska | Tencent Holdings | BrandZ | Společnost Gazprom | Gazprom | Pokles cen | Ekonomika Hongkongu | Britský premiér | Konglomerát | Saudi Aramco | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | The Washington Post | Společnost Deutsche Börse | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Vývoz ropy | Obchodní restrikce | Největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | TikTok | Huawei | Trump dnes | Americké automobilky | Automobilky | Analytik GfK | Čistý zisk | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Ropný gigant | Politická situace | Hongkong | LNG | Objem | Rijád | Bílý dům | Obchod | Obchodní dohody | Robert Shiller | Růst ruské ekonomiky | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | ČSÚ | Firma | BAT | Parlamentní volby | Pfizer | Výrobce léků | Studie | Index DOW | Generální ředitel | PSA | Růst světové ekonomiky | Hodnota kybernetické měny | Ukrajina | Příliv investic | Amazon | Fortune | Nálada spotřebitelů | Úrok | Louis Vuitton | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Domácí měny | 5G | AFP | Konkurenti | Omezení těžby | Předpovědi | Průmysl | Předvolební průzkumy | Na burze | SoftBank Group | Industrial and Commercial Bank of China | ICBC | Visa | General Motors | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Rozvoj | Nízká inflace | Problémy | Britové | Nejistoty | Těžba ropy v Rusku | Světové obchodní organizace | Plyn | Nálada | Prohlášení | Yahoo | Moskva | Internetový gigant | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | Allergan | Mylan | Londýnské akciové burzy | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Trumpova administrativa | Nálada německých spotřebitelů | MasterCard | SPD | Washington | Miliardy eur | Podnik | Analytička | Ukazatele | SAP | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Barma | Ropná pole | Trump | Prezident | Google | Samsung | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | Pandemie | Úsilí | Výdaje | Americká společnost | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj | Pokles prodeje | Snížení těžby | Restrikce | Prudký pokles | Tencent | Automobilka | Dopady pandemie | Zásobníky | Internetový obchod | Obchod Amazon | Koronavirová krize | Manufacturing | Spoření | Růst | Index spotřebitelské nálady | Živobytí | Ekonomiky | Údaje | Ropný průmysl | Více peněz | MCA Petroleum Corp. | RTR | Břidlicové firmy | Břidlicové firmy v USA | USA krachují | Investoři z Wall Street | MCA Petroleum | Největší ekonomika eurozóny | Sociální síť | Nálada spotřebitelů v Německu | Forrester | Globální maloobchod | Maloobchod | Xiaomi | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Unie | Společnost Rhodium | Americká společnost Apple | Hodnota Applu | Semiconductor Manufacturing International Corporation | SMIC | Semiconductor Manufacturing International Corporation (SMIC) | Přímé investice | iPhone 12 | iPhone | Pinduoduo | Čínské značky | Automobilka Tesla | Pandemie covidu-19 | Sýrie | Přímé investice z Číny | Přímé investice z Číny do EU | Investice z Číny | Investice z Číny do EU | Objem přímých investic z Číny | Objem přímých investic | Kantar | Společnost Kantar | Deset nejhodnotnějších značek světa | Deset nejhodnotnějších značek | McDonald's | Afghánská měna | Afghání | Afghánská ekonomika | Afghánistán | Tálibán | Fitch Solutions | Analytická a výzkumná společnost | Anwita Basuová | Afghánská měna afghání | Převzetí moci Tálibánem
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Vývoz z Německa v květnu
Vývoz z Německa v srpnu
Vývoz z Tchaj-wanu
Vývoz z USA
Vývoz z USA v březnu
Vyzkoušené trendové strategie
Vyzkoušet si trading
Výzkum Fidelity
Výzkum Fidelity International
Výzkumná skupina

Následující klíčová slova

Výzkumná společnost Markit
Výzkumné firmy
Výzkumné společnosti
Výzkumný institut
Výzkumný institut Ifo
Výzkumný institut ZEW
Výzkumný pracovník
Výzkum v oblasti podnikání
Výzkumy
Vyznačené supporty
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
BidAskBit vanoce
Potvrďte prosím... Zavřít