Pondělí 26. červenec 2021 04:26
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Trading strategie podle Milana Klebana
reklama
Admiral Markets new demo

Klíčová slova - Letectví

C:\fakepath\eurusd-27062021-1.png

Shrnutí páteční seance: Index S&P 500 uzavřel obchodování na rekordu díky Nike a bankám

27.06.2021 Hlavní akciové indexy ve Spojených státech v závěru týdne uzavřely obchodování s výjimkou technologického indexu Nasdaq se zisky, širší index S&P 500 zakončil dokonce na rekordu. Zásluhu na tom měly mimo jiné zveřejněné hospodářské výsledky výrobce sportovního zboží a obuvi Nike a několika bank. Slabší než očekávané údaje o inflaci zmírnily obavy investorů z náhlého snižování stimulů ze strany americké centrální banky (Fed).
C:\fakepath\Tesla.png

Vizionář Elon Musk chce vyslat lidi na Mars

27.06.2021 Své vize mění ve skutečnost. Americko-kanadský podnikatel jihoafrického původu Elon Musk se podílel na vzniku internetového platebního systému PayPal a z peněz za jeho prodej založil v roce 2002 technologickou společnost SpaceX pro vývoj kosmických raket. Svět automobilového průmyslu zase změnil svými elektrovozy Tesla. A realizuje i další pozoruhodné projekty. Tento vizionář, který se díky raketovému růstu svého majetku stal letos v lednu na chvíli nejbohatším člověkem planety, nicméně prohlašuje, že mu o hmotné věci až tak nejde a že jeho hlavním zájmem je urychlit vývoj cestování lidí do vesmíru. Také zastánce čisté energie nedávno přiznal, že trpí Aspergerovým syndromem, proslul svým nekonformním chováním, a také se často a rád vyjadřuje k řadě témat, hlavně na twitteru. V pondělí oslaví padesátiny.
img

Akcie Lufthansa: Společnost odhaluje plány na redukci nákladů do roku 2024

16.06.2021 Po minulých analýzách na akcie Boeing a Airbus zůstaneme i dnes u letectví a podíváme se na akcie Lufthansa. Tyto německé národní aerolinky byly velmi silně zasaženy pandemií koronaviru a zachránila je až finanční injekce od německé vlády v hodnotě 9,8 miliard EUR.
img

Čínská hrozba sjednocuje EU s USA, nyní i v letectví. Po 17 letech končí spor Airbus vs. Boeing

15.06.2021 Po sedmnácti letech ukončují USA a EU spor ohledně subvencí svým leteckým výrobcům, Boeingu a Airbusu. Evropská komise v noci na dnešek projednala finální znění dohody se zástupci členských států EU tak, aby úmluva byla připravena ještě před začátkem bruselského summitu obou stran, jehož se účastní i prezident USA Joe Biden.
img

Akcie Boeing – Vystoupá cena akcie Boeing opět do výšin?

19.05.2021 Od minulého příspěvku na akcie Tesla se přesuneme k jinému sektoru, neboť nyní v rámci technické a fundamentální analýzy budeme rozebírat výrobce dopravních letadel Boeing.
C:\fakepath\Bezos.jpg

Bezos prodal akcie Amazonu za téměř dvě miliardy dolarů

06.05.2021 Zakladatel a šéf americké internetové společnosti Amazon Jeff Bezos prodal tento týden akcie firmy téměř za dvě miliardy dolarů (42,8 miliardy Kč). Vyplývá to ze záznamů americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC). Cena akcií největšího internetového prodejce se v koronavirové pandemii ztrojnásobila, ve středu uzavřely na ceně přes 3270 dolarů za kus.
img

Vesmírné akcie 2021: Inspirujte se společnostmi, které míří ke hvězdám!

01.04.2021 Vesmír fascinuje lidstvo odjakživa a zájem o něj neopadl ani v 21. století. Není to tak dávno, co sonda Perseverance přistála na Marsu, aby mohla pátrat po stopách života na této planetě. Vesmír je ale také plný příležitostí. Mnoho investorů vidí ve vesmíru budoucnost. Ať už se jedná o vesmírnou turistiku nebo využívání vesmíru pro jiné účely. První vesmírný závod náhle skončil poté, co Neil Armstrong přistál na Měsíci.
img

Zemřel nejbohatší Čech Petr Kellner, na Aljašce s ním spadl vrtulník

29.03.2021 Zemřel nejbohatší Čech Petr Kellner. Šestapadesátiletý podnikatel a filantrop nepřežil nehodu vrtulníku v aljašských horách. Při leteckém neštěstí zemřelo pět lidí, jeden člověk přežil. Kellner byl většinovým majitelem skupiny PPF. Podle analytiků nemusí jeho náhlé úmrtí znamenat pro skupinu PPF ztrátu pozic ani strategického rozvoje, její procesy fungování jsou zaběhnuté. Politici vzpomínají na Kellnera v souvislosti s jeho podnikatelskými úspěchy i kroky, kterými pomohl české společnosti. Po dnešním oznámení Kellnerova úmrtí výrazně klesly na pražské burze akcie operátora O2 a Monety Money Bank.
img

Trendy komodit – ropa

27.02.2021 Cena ropy prokázala odolnost vůči druhé vlně COVID-19 a zpomalení poptávky po ropě (graf 3). Zatímco většina ropných produktů získala většinu ztrát zpět, petrolejová poptávka, především z letecké dopravy, je stále na 50% své před pandemické úrovně. Aktuálně je velmi těžké odhadnout, kdy se letecký průmysl vzpamatuje Mezinárodní organizace pro civilní letectví předpovídá, že letecké společnosti nabídnou v první polovině roku 2021 o 31% až 42% méně míst než tomu bylo v roce 2019. Nabídka od leteckých dopravců může být pouze navýšená, pokud budou zrušena mezinárodní cestovní omezení, a cestující znovu získají důvěru. Je proto těžké si představit, že by se mohla globální poptávka po ropě v intervalu let 2022–2023 zcela zotavit.
img

ČSA jsou na pokraji krachu, skupina Smartwings ale na lopatkách není. Může získat až pět miliard korun, moratorium končí zítra

26.02.2021 ČSA jsou v insolvenci, tedy na pokraji krachu. Skupina Smartwings, matka ČSA, v rámci insolvence a související reorganizace hromadně propustí zaměstnance ČSA. Může jít o všechny zaměstnance ČSA, až 430 lidí. Krok je důsledkem koronavirové krize, která světovému letectví způsobila nejtěžší chvíle v jeho více než stoleté historii.
img

Akcie od A do Z: Velký průvodce obchodováním s akciemi!

25.02.2021 Akcie jsou velmi rozšířeným a oblíbeným investičním aktivem. Vždyť také investice do akcií nabízí mnoho příležitostí a výhod. Svět akcií ale může být zejména pro začínajícího obchodníka trochu nepřehledný a napadá ho jistě mnoho otázek. Co je to akcie a jaké existují druhy? Jak fungují akcie a jaký mají význam? Co je IPO? Co určuje cenu akcie? Proč bychom měli zvažovat investice do akcií? Kdy a jak nakupovat akcie? Je možný i prodej akcií? A kdo je to ten broker a burza?
img

Úřad FAA nařídil okamžitou kontrolu vybraných Boeingů 777

24.02.2021  Americký Federální úřad pro letectví (FAA) nařídil okamžitou kontrolu letadel Boeing 777-200 se stejným motorem, jaký o víkendu začal u jednoho takového stroje ve vzduchu hořet. Úřad po nehodě aerolinkám doporučil, aby letadla zatím nepoužívaly, nyní doporučení změnil v příkaz provést důkladnou kontrolu titanových lopatek motoru před opětovným nasazením do provozu. Týká se to celkem 128 letadel, což je asi třetina letadel 737 MAX, která byla v celém světě až donedávna odstavena kvůli jiným problémům.
img

Skupina Smartwings může získat až 5,6 miliardy korun. ČSA ale bojují o přežití, už za tři dny končí ochrana před věřiteli

24.02.2021 Skupina Smartwings hromadně propustí zaměstnance své dceřiné společnosti ČSA. Může jít o všechny její zaměstnance, až 430 lidí. Krok je důsledkem koronavirové krize, která světovému letectví způsobila nejtěžší chvíle v jeho více než stoleté historii.
img

Boeing po problému s motorem doporučil nepoužívat některá letadla

22.02.2021 Americký výrobce letadel Boeing doporučil aerolinkám, aby zatím nepoužívaly stroje Boeing 777 se stejným typem motoru, jaký v sobotu způsobil potíže jednomu z letadel ve Spojených státech. Americký Federální úřad pro letectví (FAA) nařídil mimořádnou kontrolu uvedených letadel a některé aerolinky provoz těchto boeingů samy zastavily. Informace o příčinách nehody si dnes vyžádala Agentura Evropské unie pro bezpečnost letectví (EASA).
img

Za týden končí skupině Smartwings ochrana před věřiteli. Její záchrana potrvá šest let; od Boeingu, tuzemských bank a státu by mohla získat dohromady až pět miliard korun

21.02.2021 V příštím týdnu letecký dopravce Smartwings vrací do vzduchu donedávna problémový letoun Boeing 737 MAX. Jde o zásadní milník na cestě ven z propasti, do níž tuzemskou aerolinku uvrhlo – už v březnu 2019 – nejprve uzemnění a poté zejména – zhruba rok poté – koronovirová krize. Ta dopadla na letecký byznys obzvláště tíživě. Letectví prožívá nejhorší krizi ve své historii, která se počítá na více než stovku let. Skupina Smartwings zaznamenala loni devadesátiprocentní pokles tržeb v porovnání s rokem 2019, letos by měla být oproti předloňsku zhruba na polovině.
img

Dozvíme se data o růstu amerického HDP

28.01.2021 Ve Spojených státech bude dnes zveřejněn předběžný odhad růstu tamního hrubého domácího produktu za poslední čtvrtletí roku 2020. V anualizovaném vyjádření se očekává +4,2 % mezikvartálně, což by sice byla téměř dvojnásobná dynamika oproti dlouhodobému průměru, ovšem tato bledne ve srovnání s předchozím čtvrtletím, kdy vykázala 33,4 %. Tato data, připomínající horskou dráhu, ovšem pochopitelně vyplývají z jarního lockdownu a historická srovnání tak poněkud kulhají. Mezi tahouny americké ekonomiky v závěru loňského roku patřil zpracovatelský průmysl, dařilo se i realitám a akciím. Naopak bídná situace panovala mezi domácnostmi a v odvětví služeb. Že běžným Američanům není zcela do zpěvu pak zřejmě potvrdí i pravidelný týdenní report z trhu práce, který podle odhadů vyjeví dalších téměř 900 tisíc nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti.
img

EU a Británie schválily obnovení provozu Boeingu 737 MAX

27.01.2021  Agentura Evropské unie pro bezpečnost letectví (EASA) dnes povolila obnovit komerční provoz letadel Boeing 737 MAX na území EU. Úřad to oznámil ve své tiskové zprávě. Stejný krok dnes později ohlásil také britský Úřad pro civilní letectví (CAA). Provoz modelu Boeing 737 MAX byl před téměř dvěma lety v celém světě přerušen kvůli dvěma tragickým nehodám. Jeho obnovení už v listopadu schválili regulátoři ve Spojených státech.
img

Boeing vykázal rekordní celoroční ztrátu 11,9 miliardy dolarů

27.01.2021  Americký výrobce letecké techniky Boeing vykázal rekordní celoroční čistou ztrátu 11,94 miliardy dolarů (256,3 miliardy Kč). Na vině jsou dopady koronavirové pandemie a s nimi související cestovní omezení, ale i problémy s letadly 737 MAX, oznámila dnes firma. Boeing také znovu odsouvá výrobu svého zcela nového letadla 777X, nově až na konec roku 2023. Akcie firmy před začátkem obchodování odepsaly více než čtyři procenta.
img

Akcie Boeingu padají, ačkoli problémová letadla 737 MAX mohou do vzduchu už i v Česku a EU. Výrobce letadel má totiž čelí nevětší ztrátě své století historie

27.01.2021 Akcie Boeingu padají, ačkoli problémová letadla 737 MAX mohou do vzduchu už i v Česku a EU. Výrobce letadel má totiž čelí nevětší ztrátě své století historie
img

Akcie Boeingu rychle rostou. Kanada jako čtvrtá země totiž schválila návrat modelu 737 MAX do vzduchu a v EU se tak stane příští týden

19.01.2021 Akcie výrobce letadel Boeing dnes znatelně posilují. Na newyorské burze, kde se před chvílí začalo obchodovat v rámci úterní seance, zhodnocují o až takřka o tři procenta. Důvodem růstu jejich ceny je to, že v Kanadě a v Evropské unii se do vzduchu vrací, resp. vrátí donedávna problémové stroje Boeing 737 MAX. Ty byly uzemněny od března roku 2019 v důsledku dvou tragických nehod, avšak od konce loňského roku se postupně vrací do provozu, zatím létají v Brazílii, Mexiku a v USA.
img

Boeing vykázal prudký pokles dodávek, výrazně zaostal za Airbusem

12.01.2021 Americká společnost Boeing loni dodala zákazníkům pouze 157 letadel, tedy nejméně za 43 let. Dodávky byly o zhruba 60 procent nižší než v roce 2019. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů podniku. Boeing tak výrazně zaostal za evropským konkurentem Airbus, který minulý týden oznámil pokles dodávek o zhruba třetinu na 566 letadel. Poptávku po letadlech loni podkopala koronavirová krize, která vedla k prudkému propadu osobní letecké přepravy.
C:\fakepath\rok-2021-fxstreet.jpg

FXstreet.cz: Výhled na rok 2021

04.01.2021 Po nezapomenutelném roce 2020 plném zvratů, které byly na finančním trhu často taženy emocemi, by měl být přicházející rok 2021 poměrně klidnější. Investoři by se také měli více řídit makroekonomickým vývojem a fundamentální analýzou.
img

V USA se na nebe vrátil po 20 měsících zákazu Boeing 737 MAX

30.12.2020 Letadlo Boeing 737 MAX aerolinek American Airlines dnes z Miami do New Yorku přepravilo zhruba stovku cestujících. Informovala o tom agentura AP. Šlo o první komerční let uvedeného modelu ve Spojených státech po 20 měsících, kdy byly tyto stroje mimo provoz kvůli dvěma velkým haváriím.
img

Problémový Boeing 737 Max se v USA vrací do vzduchu, v Evropě ještě ne. Smartwings může od Boeingu na základě žaloby získat 2,5 miliardy korun

29.12.2020 Akcie výrobce letadel Boeing dnes citelně rostou, donedávna problémové stroje Boeing 737 Max se totiž v USA právě nyní vrací do pravidelného provozu s cestujícími. Děje se tak po takřka dvou letech. Od března 2019 byly totiž stroje uzemněny poté, co došlo ke dvěma jejich fatálním nehodám.
img

Boeing mírně roste po uvedení do provozu letounu 737 MAX s pasažéry

29.12.2020 Akcie společnosti Boeing (BA.US) dnes mírně rostou po prvním letu Boeing 737 MAX společnosti American Airlines s pasažéry. Letadlo typu Boeing 737 MAX bylo odstaveno z provozu v březnu 2019 po dvou nehodách. Uvedení do provozu povolil americký Federální úřad pro letectví (The US Federal Aviation Administration) už 17. listopadu. Vedoucí úřadu Steven Dickson uvedl, že je 100 % přesvědčen o tom, že letadlo je zcela bezpečné. Společnost United Airlines plánuje obnovit lety Boeing 737 MAX až 11. února.
C:\fakepath\koronavirus-2020.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2020

14.12.2020 Rok 2020 se zcela jistě zapíše do historie. Byl to neuvěřitelný rok plný šílených událostí a v podstatě vše se točilo kolem koronaviru. A jelikož se blíží konec roku, tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice v tomto roce.
img

Boeing 737 MAX absolvoval první komerční let s pasažéry

09.12.2020  Na letišti v Porto Alegre na jihu Brazílie dnes přistál Boeing 737 MAX letecké společnosti Gol. Informovala o tom agentura AFP, která měla na palubě svého reportéra. Jde o první komerční let s pasažéry, který tento letoun absolvoval po 20měsíčním zákazu. Dosud v letadle 737 MAX byli od listopadového zrušení zákazu létat hlavně zkušební piloti a novináři. Let ze Sao Paula do Porto Alegre dnes trval asi hodinu a půl a obešel se bez jakýchkoli problémů.
img

Upravené letadlo Boeing 737 MAX dokončilo první let s cestujícími

03.12.2020 Zástupci médií si dnes mohli jako první cestující vyzkoušet let upraveným letadlem Boeing 737 MAX. Let zorganizovaly aerolinky American Airlines, aby ukázaly, že letadlo je bezpečné. Byl to první let letadla s cestujícími od jeho odstavení z provozu před 20 měsíci, uvedla agentura Reuters.
img

Problémový Boeing 737 Max se v Evropě vrátí do vzduchu v lednu. Smartwings může od Boeingu na základě žaloby získat 2,5 miliardy korun

22.11.2020 Letadla Boeing 737 Max, která byla loni na jaře po dvou tragických nehodách v celém světě odstavena z provozu, dostanou v Evropské unii povolení k návratu do služby zřejmě v lednu 2021. Na pařížském leteckém fóru to řekl šéf Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA) Patrick Ky. Právě tento úřad loni provoz letadel v Evropě zakázal.
C:\fakepath\eurusd-19112020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 19.11.2020

19.11.2020 Americké akcie včera oslabily. Nad pozitivními zprávami o vakcínách proti covidu-19 v náladě trhu převážil nárůst počtu nově nakažených koronavirem a zavádění plošných uzávěr.
img

Boeing 737 MAX může opět do vzduchu, rozhodl úřad v USA

18.11.2020 Americký Federální úřad pro letectví (FAA) povolil obnovit provoz letadel Boeing 737 MAX, který byl v březnu loňského roku zastaven po dvou tragických nehodách. Úřad ale zároveň oznámil, že obnovení provozu je podmíněno úpravami letadel a novým školením pilotů. Očekává se, že návrat letadel do provozu nyní bez průtahů schválí i další úřady, včetně evropských.
img

Letadla Boeing 737 MAX mohou v USA opět létat. Akcie firmy prudce stoupají

18.11.2020 Akcie výrobce Boeing mají našlápnuto, aby dnešní řádné obchodování zahájily na nejvyšší cenové úrovni za takřka půlroku, konkrétně za celé období od 9. června. Ve Spojených státech se dnes teprve začne s akciemi řádně obchodovat, ale před zahájením tohoto řádného obchodování nyní akcie Boeingu zdražují zhruba sedm procent v porovnání se včerejší uzavírací hodnotou. Jejich cena se blíží až k úrovni 225 dolarům za kus, zatímco včera uzavřely mírně na hodnotou 210 dolarů.
img

Ryanair má za letní sezonu ztrátu 197 milionů eur

02.11.2020 Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair se v prvních šesti měsících svého finančního roku propadla do ztráty 197 milionů eur (5,4 miliardy Kč). Je to poprvé za desítky let, co firma vykázala ztrátu v letních měsících, tradičně pro letectví klíčovém období. Společnost dnes uvedla, že v zimním období zvažuje další omezování kapacit kvůli druhé vlně covidu-19 a nově zaváděným protikoronavirovým opatřením.
img

Letadla Boeing 737 MAX jsou už bezpečná, říká evropský regulátor, vzlétnou do konce roku. Česká letiště ale teď mají jiné, existenční starosti, aerolinky jim škrtají lety

16.10.2020 Dosud problémová letadla Boeing 737 MAX, která jsou celosvětově uzemněna od loňského března, už jsou dostatečně bezpečná. To je nový závěr evropské agentury pro bezpečnost v letectví EASA.
C:\fakepath\eurusd-08102020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 8.10.2020

08.10.2020 Americké akcie včera výrazně posílily. Investoři cítí optimismus ohledně alespoň částečné dohody o balících pomoci americké ekonomice. Na forexovém trhu mírně oslabil americký dolar.
C:\fakepath\at-04092020-lv.gif

Atradius: Počet firem v insolvenci letos ve světě stoupne o 26 procent

04.09.2020 Počet firem v insolvenci letos ve světě vzroste o 26 procent. Vyplývá to z aktuálních odhadů úvěrové pojišťovny Atradius, která očekává, že ve druhé polovině roku bude podniků v problémech přibývat ještě rychleji než dosud. Důvodem jsou především dopady pandemie Covid-19 na světovou ekonomiku, v jejichž důsledku se všechny hlavní ekonomiky kromě Číny letos dostanou do recese.
C:\fakepath\ropa.jpg

Je ropa stále levná?

03.09.2020 Po turbulentních jarních měsících se ropa během léta stabilizovala. Drží si mírný rostoucí trend při výrazně nižší volatilitě. Včerejší zprávy o otrávení ruského opozičního předáka novičokem i o vývoji zásob ropy ve Spojených státech sice přinesly 4procentní propad cen, i přesto věříme, že jde pouze o korekci v trendu, která by naopak mohla být dobrou příležitostí pro vstup do dlouhé pozice. Co by mělo pomáhat ropě výše?
img

Zbytek roku bude pro řadu firem kritický, kvůli Covid-19 může letos být až o čtvrtinu více insolvencí

03.09.2020 Počet firem v insolvenci letos ve světě vzroste o 26 %. Vyplývá to z odhadů úvěrové pojišťovny Atradius, která očekává, že ve druhé polovině roku bude podniků v problémech přibývat ještě rychleji než dosud. Důvodem jsou především dopady pandemie Covid-19 na světovou ekonomiku, v jejichž důsledku se všechny hlavní ekonomiky kromě Číny letos dostanou do recese. Hloubka i doba trvání hospodářského propadu bude dána schopností jednotlivých zemí zvládnout zdravotní stránku pandemie i bez toho, aby bylo nutné výrazněji omezovat chod ekonomiky.
img

Rolls Royce aktivoval plán na získání dodatečných financí

28.08.2020 Samotné letecké společnosti nebyly během korony jediné, které zasáhly restrikce spojené s pandemií. Tvrdý dopad omezení pocítili i dodavatelé komponentů jako je například firma Rolls Royce Holdings, která vyrábí letecké motory. Prudký propad letového provozu totiž zároveň způsobil prudké snížení zájmu o nová letadla a firma musí hledat způsoby, jak výpadky příjmů alespoň částečně vykrýt.
img

Okénko trhu - Americké objednávky svižně rostou

26.08.2020 Americké objednávky dlouhodobé spotřeby příjemně překvapily, když po červnovém meziměsíčním nárůstu o 7,7 % dále zrychlily svoji dynamiku a v červenci poskočily o dalších 11,2 %. Tržní odhad přitom počítal naopak se zpomalením a činil 4,8 %. Skutečný výsledek tak nakonec předčil i ty nejoptimističtější předpoklady analytiků. Lví podíl na pozorovaném nárůstu objednávek měl automobilový sektor, který poskočil o 21,9 %. Citelného navýšení doznala i oblast obrany, kde přibylo dokonce 30 %. U objednávek investičních statků (s vyloučením obrany a letectví) došlo k meziměsíčnímu růstu o 1,9 %. Nejnovější data tak naznačují, že americký průmysl má našlápnuto k razantnímu oživení a doposud ho nijak významně nepřibrzdilo ani zhoršování epidemiologické situace.
img

Investice do robotiky a umělé inteligence: nejlepší robotické akcie v roce 2020

16.07.2020 Investování do robotických akcií je stále populárnější. Přestože robotika není ještě vyloženě součástí našich každodenních životů, roboti jsou stále důležitější v odvětvích, jako je letecký, automobilový, lékařský a potravinářský průmysl. Jaký vývoj probíhá v tomto odvětví? A které robotické akcie jsou momentálně zajímavé? V tomto článku probereme vše, co potřebujete vědět o megatrendu robotiky a představíme vám nejperspektivnější akcie z tohoto ekonomického sektoru.
img

Richard Branson - úspěšný podnikatel a vizionář s duší dobrodruha

15.07.2020 Duší dobrodruh s vášní ke všemu nevšednímu a riskantnímu je britský miliardář sir Richard Branson. Dnes jeho obchodní impérium čítá stovky firem značky Virgin, Branson plánuje cesty do kosmu a hledá alternativní zdroje energie. Navíc se občas pokusí o nějaký světový rekord a několikrát už měl "namále". Vždy opálený, s rozevlátými vlasy a bradkou stále hledá nové výzvy a nezapomíná ani na charitu. V sobotu 18. července oslaví sedmdesátiny.
img

FAA a Boeing začali testovat 737 MAX

30.06.2020  Piloti a zkušební posádka amerického Federálního úřadu pro letectví (FAA) dnes zahájili první z testovacích letů Boeingu 737 MAX. Potvrdil to úřad FAA. Americký výrobce letecké techniky Boeing usiluje o novou certifikaci stroje. Letadla 737 MAX, až do loňska nejprodávanější model Boeingu, byla loni na jaře kvůli dvěma tragickým nehodách vyřazena z provozu. Testování má trvat tři dny. Akcie Boeingu včera večer připisovaly 10,4 procenta.
C:\fakepath\eurusd-30062020.png

Forex: Shrnutí obchodování 30.6.2020

30.06.2020 Americké akcie včera zpevnily, investoři čekají oživení ekonomiky stimuly. Index S&P 500 smazal červnové ztráty a blíží se největšímu procentnímu růstu za čtvrtletí od roku 1998. Index Dow Jones táhly vzhůru akcie Boeingu poté, co Federální úřad pro letectví (FAA) začal testovat letadlo 737 MAX.
img

Skupina Smartwings kvůli krizi propustí až 600 zaměstnanců

29.06.2020  Letecká skupina Smartwings, do níž patří i ČSA, propustí až 600 zaměstnanců. Bude se to týkat pilotů, stewardů i provozních a administrativních pracovníků. Důvodem jsou finanční problémy po koronavirové krizi. Společnost Smartwings to dnes oznámila v tiskové zprávě. Propouštět bude ve vlnách od července do února příštího roku, přesný počet bude záviset na vývoji ve společnosti. Ve skupině nyní pracuje kolem 2500 lidí.
img

Civilní letectví čeká redefinice

26.06.2020 Není to tak dávno, co trh předpověděl, že lidé už nikdy nebudou létat, dokud nebude existovat vakcína COVID-19, a že některé letecké společnosti zkrachují. Pandemie COVID-19 vážně zasáhla odvětví leteckých společností, přičemž většina leteckých společností přerušila lety o přibližně 90 % ve srovnání se stejným obdobím roku 2019. Největší evropská nízkonákladová společnost Ryanair sama v současnosti provozuje méně než 20denních letů, což představuje 99% pokles letů oproti letovému plánu před COVID-19, který měl 2 500denních letů.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

Z osmi milionů lidí nakažených koronavirem milion přibyl za týden

16.06.2020 V Evropě pokračuje uvolňování restrikcí přijatých na jaře ve snaze zabránit šíření koronaviru, i když celosvětově je už nakaženo více než osm milionů lidí a přes 435.500 pacientů zemřelo. Počet nakažených nadále rychle roste v Brazílii, která je nyní na žebříčku nejpostiženějších zemí na druhém místě za USA. V ekonomické sféře velké ztráty hlásí kvůli epidemii letectví - Letiště Václava Havla v Praze patří v Evropě k nejvíce zasaženým; polská vláda nyní nevylučuje ani bankrot státních aerolinek LOT.
C:\fakepath\usa ekonomika.jpg

USA připravují mezinárodní smlouvu o dolování na Měsíci

07.05.2020 Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa připravuje právní rámec pro těžbu na Měsíci. Obsažen by měl být v nové Spojenými státy zprostředkované mezinárodní dohodě. S odvoláním na zdroje obeznámené s příslušnými dokumenty o tom informovala agentura Reuters.
img

Koronavirus v Africe ohrožuje možnosti obživy mnoha lidí

06.04.2020 Více než polovina z 54 afrických států zavedla omezení pohybu, dopravní omezení nebo jiná opatření ve snaze zabránit šíření koronaviru. Kvůli těmto restrikcím i hospodářské situaci ve světě přicházejí miliony Afričanů o práci. Mnoho z nich přitom žije ze dne na den a nemá žádné úspory, napsala agentura AP.
img

Ranní nadhoz - ČNB dnes dál uvolní měnové podmínky

26.03.2020 Podnikatelská nálada v Německu se v březnu propadla na nejnižší úroveň od července 2009. Podle finálních údajů klesl březnový Ifo index na 86,1 bodu z únorových 96 bodů a zaznamenal tak nejprudší sešup od sjednocení Německa. Předběžné odhady z minulého týdne byly tedy přehodnoceny ještě dolů o 1,6 bodu. Propad byl zaznamenán zejména u očekávání podniků, zhoršilo se však i vnímání současné situace. Ifo index tak navázal na úterní PMI indikátory, které rovněž zaznamenaly výrazné poklesy. Ifo institut zároveň předpovídá, že by nejsilnější evropská ekonomika mohla letos snížit výkon až o šest procent.
img

Okénko trhu - Německý ifo index nepotěšil

25.03.2020 Finální odhad německého ifo indexu vykázal za březen ještě výraznější propad sentimentu. Hodnocení podnikatelského prostředí se propadlo nejrychleji za posledních třicet let a to o téměř 15 bodů na 86,1 bodu. Tak rychlé zhoršení sentimentu tedy nenastalo ani během finanční krize v roce 2008. Navíc, na rozdíl od minulého roku, kdy jsme mohli pozorovat zhoršení sentimentu zejména v průmyslu způsobené ochabující poptávkou, nyní je zasažen v první řadě sektor služeb a obchodu. Ten je výrazně ovlivněn mimořádnými opatřeními, která byla německá vláda, podobně jako ta česká, nucena přijmout ve snaze zabránit šíření koronaviru. Zároveň institut ifo zveřejnil svůj odhad růstu německé ekonomiky pro tento rok. Stejně jako všechny, i jejich odhad je zatížen velkou mírou nejistoty. V základním scénáři očekávají pokles německé ekonomiky o 1,5 %. Největší propad očekávají ve druhém čtvrtletí stejně jako tým RBI. Následovat by mělo oživení. Pokud se ovšem nenaplní základní očekávání vývoje nákazy a bude trvat déle dostat situaci pod kontrolu, odhadují propad německé ekonomiky až o 6 %, což už je blíže odhadům Raiffeisen Research, které jsou pro Německo na úrovni -4 %.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 25.3.2020

25.03.2020 Kompozitní index nákupních manažerů za březen zaznamenal významný propad a to jak v Německu, tak také v eurozóně či USA. Výrazně předčil již tak negativní odhady trhu. Propadl se přitom zejména index ve službách, který v Německu odepsal 18 bodů na 34,5 bodů, ve výrobě si pak pohoršil jen o 2,3 bodu na 45,7. V celé eurozóně a v USA je pak příběh obdobný. Všechny indexy ze sektoru služeb si sáhly na historické dno, v eurozóně a USA pak zaznamenal i kompozitní index nejnižší naměřenou hodnotu. Lze přitom očekávat, že do budoucna indexy zaznamenají další pokles, jelikož průzkumy probíhaly v době, kdy mnohá vládní omezení ještě vůbec nebyla v platnosti.
img

Ranní nadhoz - Ministerstvo financí ohlásilo další podpůrná opatření

23.03.2020 Ministerstvo financí o víkendu vydalo prohlášení o rozšíření úlev v daňové oblasti. Nově navrhuje prominout červnové zálohy na daň z příjmu PO i FO. Dále by se pak mohl posunout termín podání daňového přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí na konec srpna. Podnikatelé si navíc budou moci odečíst ztráty z letošního roku zpětně ze základu daně z let 2019 a 2018 (díky institutu zpětného působení daňové ztráty). V neposlední řadě ministerstvo pozastavuje Elektronickou evidenci tržeb po dobu nouze a následující tři měsíce.
C:\fakepath\cor-17032020-lv.jpeg

Řím, Paříž a Berlín nevylučují při záchraně podniků zestátňování

17.03.2020 Italská vláda se chystá převzít zadluženou leteckou společnost Alitalia. Ta se s problémy potýká už roky, Řím ale k nezvyklému kroku přikročil až v kontextu nouzových opatření proti dopadům pandemie způsobené novým koronavirem. Zestátňování při pomoci velkým podnikům ale nevylučuje ani Francie, řekl dnes francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Jako jeden z možných kroků u strategických podniků zmínil podle týdeníku Der Spiegel zestátňování i německý ministr hospodářství Peter Altmaier.
C:\fakepath\vir-16032020-lv.jpg

Kvůli koronaviru hrozí pokles HDP, trpí cestovní ruch a burzy

16.03.2020 Vybrané údaje a odhady možných dopadů šíření koronaviru na světovou ekonomiku a vybraná odvětví ekonomiky.
C:\fakepath\forex-2019.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2019

16.12.2019 Blíží se konec roku a je na čase připomenout si nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2019. V tomto pravidelném každoročním článku se podíváme na přehledné shrnutí všech hlavních událostí, které ovlivňovaly světové finanční trhy – akcie, komodity, dluhopisy a forex. Vše je přehledně shrnuto do jednotlivých měsíců a dnů. Připomeňte si tak vše podstatné, jakými událostmi si prošly centrální banky, světové ekonomiky, akciové korporace, burzy a měny.
img

Akcie Boeing blízko historických maxim

25.11.2015 Další americký bluechip z představované série akcií z indexu Dow Jones je Boeing. Celosvětově známá společnost Boeing nemá jenom spokojené zákazníky ve více než 150 zemích, ale také spokojené dlouhodobé investory. Po hlubokém pádu o více než 70 % v letech 2007 a 2008 trvalo akciím Boeing 5 let, než se jim podařilo vrátit zpátky nad úroveň $100. Od počátku svého dna z počátku roku 2009 akcie Boeing téměř zpětinásobily svou hodnotu. Od počátku roku 2013 se nachází v rostoucím trendu.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Nový Zéland | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Fibonacci | Turecká lira | Bezpečný přístav | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | USD/BRL | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Ekonomické události | Obchodování na burze | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Burza | CEO | CFD | Cap | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Konsolidace | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Downtrend | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FX | Fed | Fibonacci retracement | Finanční trhy | Floating | Futures | Fúze | G7 | Grafy | High | IFO index | IPO | ISIN | Index PX | Indikátory | Initial Public Offering | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitalový výnos | Komodity | Kurz | Likvidita | Long | Lot | MMF | MT4 | Margin | Obchodní příkazy | Marže | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYSE | Nabídka | Nástroj | OTC | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | P/E | Peněžní zásoba | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Příkaz | RSI | Rally | Ratingová agentura | Repo sazba | Retracement | Riziko | Ropa | S&P 500 | Short | Short selling | Spread | Standard & Poor's 500 | Statut | Support | Swing | Swingový obchodník | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VaR | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Yield | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Řízení portfolia | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Barclays | Dluhopisy | JPY | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | OSN | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Zisk | Investiční instrumenty | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Těžba ropy | Kurz koruny | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Bohatství | Hospodářský cyklus | London Stock Exchange | Euronext | Partners | Investiční produkty | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Over-The-Counter | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Nasdaq Composite | USDX | Eurostat | Portugalsko | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Swingové obchodování | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Vzdělávání | Raiffeisenbank | EPS | Index | Investiční strategie | Podpora | Vnitřní hodnota | Volatilní | Burzovní obchody | Likvidita trhu | Akcie a trhy | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Erste | Akcie Google | Akcie Lufthansa | Akcie na doručitele | Akcie na jméno | Akcie Netflix | Akcie ropy | Akcie Tesla | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální ceny akcií | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Atlantik | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Brokerské společnosti | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Co je akcie | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České akcie | České koruny | Day trading | Dolar | Druhy akcií | Ekonomická krize | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Eura | Evropská banka | Evropská měna | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | HDP Číny | HDP v Evropě | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční nástroje | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční účet | Investing | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Jádrová inflace | Jak funguje burza | Jak nakupovat akcie | EBay | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jedno euro | Komodita | Kurz bitcoinu | Kurz měny | Kurz USD | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Markets | Nákup akcií | Naučte se investovat | Nemovitosti | Obchodní platformy | Odkup akcií | PayPal | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Převodník měn | Rakousko | Recenze | Reuters | Roboti | Ropa cena | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Řízení rizika | Státní dluhopisy | Shares | Švédská koruna | Tesla Motors | TopForex | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Volkswagen | Vydělat peníze | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny zlata | Webinář | Webináře | WTI | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Zisky | ZEW | EIA | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Cenové rozpětí | Centrální depozitář | Depozitář | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Ex-dividend | Indie | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | P/S | Petr Kellner | Redukce | REIT | ROCE | ROE | Výroční zpráva | Itálie | Spojené státy | Akcie na majitele | Akciová společnost | Kmenové akcie | P/E Ratio | Zaknihované akcie | Běžná likvidita | Tržby | Clearing | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Bailout | Komise | Kontrakt | Volby | Genesis | Cukr | Vzdělání | Burze | Day trader | Aramco | Markit | Dow Jonesův index | Sky News | Royal Bank of Scotland | DPA | Jackson Hole | Institut ZEW | Wells Fargo | Microsoft | Caterpillar | Institut Ifo | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Agentura AP | Barrick Gold | Agentura DPA | Reporty | Thomson Reuters | Fundamentální výhled | Short squeeze | Brazílie | Nákupy dluhopisů | Poměr P/S | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Stock Exchange | Evropské banky | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | Vizionář | Rada ČNB | Podnikatelé | Znalost | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Volby v USA | Agentura Reuters | Obchodní styl | Investiční firma | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Mezinárodní instituce | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Economic | Širší index S&P 500 | Akcie v USA | Televize Sky News | Akcie v Asii | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Program nákupu dluhopisů | Vladimir Putin | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Styl obchodování | S&P Global | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Index technologického trhu Nasdaq | Růst akcií | Finančnictví | Richard Branson | Alibaba | Akcie Virgin | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | FactSet | Citi | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Vývoj na akciových trzích | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Finanční injekce | Historická maxima | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | CySEC | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Prodejní signál | Agentura AFP | Kapitalizace | Výhled | Hlavní úroková sazba | Obchodování na newyorské burze | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Rekordní maxima | Exxon | Chevron | Silné euro | Úspěšné obchodování | Poplatky za obchodování | Akcie na burze | Odhady trhu | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Finanční ústav | Investovat do akcií | Výnosy | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Americké investiční banky | Softbank | ARM Holdings | Příjmy | Údaje o inflaci | ČTK | Země G20 | Aktuální cena | Rada MMF | Německý Ifo index | Internetové firmy | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | HDP Británie | Program kvantitativního uvolňování | Obchodní pozice | Americký dolar vůči japonskému jenu | Akcie výrobce letadel Boeing | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Ekonomická nálada | Ekonomická nálada v eurozóně | Evropský statistický úřad Eurostat | Audi | IHS Markit | ex | MUFG | Keystone XL | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Intradenní obchody | Cena palladia | Breakout Trader | Benjamin Graham | Anadarko Petroleum | Akciové společnosti | Peter Lynch | Investiční firmy | Jerome Powell | LYNX Trading | Inteligentní investor | ESMA | Investiční skupiny | Jak fungují akcie | Co to je dividenda | Co to je burza | Dlouhodobé zhodnocení akcií | Diverzifikace osobních financí | Dlouhodobé investování | Možnost diverzifikace | Obchodování na trzích | Tržní očekávání | Airbnb | Ekonomické výsledky | Obchodní války | FinTech | LYNX webinář | Bitcoiny | Virtuální měny | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Akcie Amazonu | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Renaissance Capital | Globální hospodářský růst | Technologické akcie | Akcie společnosti | Objem obchodování | Pokles ceny | Výplaty dividend | Šéf Fedu | Royal Dutch Shell | Obchodování akcií | IPO kalendář | USMCA | I-Trader | Použití finanční páky | Přímé zahraniční investice | Kompozitní index | Výsledek amerických voleb | Reakce trhu | Dodávky ropy | Cena plynu | Posilování eura | Primární nabídka | Daňové úlevy | Slabá koruna | Anticyklické akcie | EK | Evropská komise | Pohyby na trzích | Základní úroková sazba | Veřejný dluh | Česká firma | Centrální depozitář cenných papírů | Český miliardář | Zadluženost | Refinitiv | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | Majetek | Ukončení obchodní války | SABIC | Obchodovat s akciemi | FCC | Globální dluh | Obchodní rozhodnutí | Akcie Boeingu | Primární nabídka akcií | Hodnotové investování | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Evropský regulátor | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Světové finanční trhy | Konopné akcie | Investice do marihuany | Inflace v ČR | Globální rizika | IPO Instacart | Uber Technologies | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Tržní hodnota Microsoftu | Obavy investorů | Splácení dluhu | Zpětný odkup akcií | Zákaznická podpora | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Sójové boby | Nejznámější kryptoměny | Německé firmy | Merlin Entertainments | Akcie firmy | BrandZTop | Začít obchodovat | Nabídka akcií | Americké společnosti | Snížení sazeb | Akcie a ETF | Ropné akcie | STAR | Digitální daň | Blackstone | Výkonný ředitel | Odvetná cla | Ministerstvo obchodu | Prodej na krátko | Nové akcie | Akcie týdne | Intradenní trader | Oživení ekonomiky | Americká cla | Cla na čínské zboží | Thyssenkrupp | Sběratel | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Hong Kong Exchanges and Clearing | HKEX | Saudi Aramco | PPF | Denní graf | Italská vláda | Vlastní akcie | Výše dividendy | Poptávka po ropě | Thomas Cook | Měnověpolitické zasedání | UCITS | Manipulace s akciovým trhem | iShares | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Stav ekonomiky | Hospodářské dopady | Cena akcie | Uvalení cel | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Vysoká likvidita | Hospodářské krize | McKinsey | Platební společnost | TikTok | Huawei | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Obchodní model | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Ropná firma | Propad ceny akcií | Ropný gigant | Německá vláda | IOT | Trinity | LNG | Indigo | Výkon amerického dolaru | Objem | Dovoz čínského zboží | Obchod | Obchodní dohody | Myšlenka | Statistické údaje | FRED | Spojené státy a Čína | UCITS ETF | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Maloobchodní prodeje | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Americký průmysl | Olívia Lacenová | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Výrobce léků Pfizer | Růst cen | Borsa Italiana | Dolar k japonskému jenu | Datový kalendář | Vysoké riziko | Počet obchodů | Index DOW | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Generální ředitel | PSA | GM | Odhad růstu světové ekonomiky | Obchodní spor | Největší pokles | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Nulový úrok | Úrok | Tiffany | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | All Time High | Vyhlídky | EBRD | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Hong Kong | Legislativa | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Fáze obchodní dohody | Walt Disney | 5G | AFP | Ekonomická důvěra | Evropští investoři | Meziroční růst HDP | Automobilový sektor | Too Big to Fail | Financovat | Omezení těžby | Předpovědi | Technologický sektor | Průmysl | PLN | Na burze | Nabídka Aramco | Propouštění | Abkajk | Churajs | General Motors | NTT | Docomo | Čínské zboží | Největší ropná firma | Největší ropná firma světa | Rozvoj | Stavebnictví | Paul Volcker | Statut celebrity | Celebrity | Bývalý šéf americké centrální banky | Dolar vůči japonskému jenu | Problémy | NAFTA | Finanční ztráty | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Total | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Cena za akcii | Primární nabídka Aramco | Firma Saudi Aramco | Ropná firma Saudi Aramco | Konzervativní strana | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Světové obchodní organizace | Konzervativci | Plyn | Nálada | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Prohlášení čínské vlády | Čínské vlády | Zavedení cel | Yahoo | Yahoo Japan | Alstom | Amcor | Moskva | Jim Yong Kim | Prezident Světové banky | David Malpass | Newmont Mining | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Bemis | Embraer | Časopis Forbes | EASA | Fidelity National Information Services | FIS | Worldpay | Internetový gigant | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká ropná společnost | První den obchodování | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Avon Products | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | UTC | Tata Steel | BrandZTop 100 | Patrick Drahi | Největší americký výrobce léků | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Francouzský Senát | Federální obchodní komise | FTC | Mylan | Upjohn | Měnový výbor centrální banky | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Amgen | Nissan Motor | Apple Arcade | Apple TV+ | Ropná zařízení | Zmírnění chudoby | Zmírnění chudoby ve světě | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost IAG | Akciový index Dow Jones | Největší primární nabídka akcií | Harmony | Goldcorp | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Array Biopharma | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | Škoda Auto | Míra | Daniel Křetínský | Akciové korporace | Fed úroky | Úroky | Konec roku | Americké výrobky | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Smartwings | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | FedEx | xStation5 | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | MasterCard | Disney | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Americké vlády | Nike | Lámání rekordů | Americké objednávky | Uber | Ipsos | Česká zbrojovka | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | Hlavní akciové indexy | Roční růst | Snižování stavů | Miliardy korun | Vývoj měnové politiky | Peking | Wirecard | Shortování akcií | Ziskovost | Stabilní společnosti | Hospodaření | Paschal Donohoe | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Dlouhodobí investoři | Pracovní trh | Objem objednávek | Prodej automobilů | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Odškodné | Netflix | General Motors (GM) | Výroba aut | Výroba aut v Německu | Washington | VDA | Finální odhad | O2 | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Světová banka (SB) | Hodnota společnosti | Budoucnost | ProfitLevel | OX Capital Markets Ltd | Ifo | Experti | Výplaty dividendy | Výsledky hospodaření | Hospodaření za loňský rok | Poradenství | Nový rekord | Ministerstvo práce | Čínský vicepremiér Liou Che | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Hodnota primární veřejné nabídky | Podnik | Luboš Růžička | Bloky | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | iRobot | iRobot (IRBT) | IRBT | Technologická společnost | Akcie iRobot | Kryptoměny bitcoin | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Vyplácení dividend | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Prezident | Nezaměstnanost v Británii | Koronavirus | Nový koronavirus | Akcie výrobce letadel | Paypal Holdings | Brand Finance | Značka Amazon | Google | 100 miliard dolarů | Trhy | Šíření nového koronaviru | Světová zdravotnická organizace | WHO | Filantrop | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Impérium | Pohyby cen | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Bluechip | České měny | Důchody | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Petr Bartoň | IHNED | Burzy v Šanghaji | Boeing | Vstupy | Výstupy | Snížení těžby ropy | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zlepšení | Lukáš Baloga | Akcie v roce 2020 | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Rezistenční úrovně | Obchody | Peníze na financování | Výdaje | Daň z příjmu | Dopady koronaviru | Prodeje aut | Převody peněz | Adidas | Americká společnost | Sazby beze změny | Nahrávací společnost | SEC | Rozhodování | Velmi bohatý | Co je IPO? | Postmates | Snowflake | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Americké banky | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Akcie 3M | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Důvěra v průmyslu | Gilead Sciences | Prudký propad | FinTech akcie | Ekonomické recese | Šíření koronavirové nákazy | Největší ztráty | Výhled růstu globální ekonomiky | Stabilita | Shortovat | Cyklické akcie | Jižní Korea | Italský cestovní ruch | Cestovní ruch | Japonská automobilka | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Pokles prodeje | Šok | Snížení těžby | Guru | Vládní opatření | WP | Pomoc ekonomice | Restrikce | Negativní hospodářské dopady | Prudký pokles | Aerolinky | Lufthansa | Nouzový stav | Akcie včera | Profitovat | Nejprudší pokles v historii | Technologičtí giganti | Medvědí trend | Nákupy akcií | Stimuly | Brusel | Záchranné balíčky | Pokles HDP | Největší pády | Kabinet | Tržby společnosti | Zisk společnosti | Největší propad | Chod ekonomiky | Společnost Saudi Aramco | Stimul | Burzy cenných papírů | Prostor k růstu | Měnové podmínky | Vedlejší účinky | Akcie Monety | Spotřebitelé | Automobilka | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Dopady pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Značný pokles | Žádosti o podporu | Snížení základní úrokové sazby | Vládní podpory | Internetový obchod | Obchod Amazon | Další pokles | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Unilever | MF | Náhrady mezd | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Výrobce letadel | Hotovost | Ministryně financí | Úřad práce | Sněmovna reprezentantů | Akcie společnosti Boeing | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Německý parlament | United Airlines | American Airlines | Roberto Azevedo | Koronavirové krize | Signál | Ratingová agentura S&P | Biliony USD | Biliony | Poptávka po ropných produktech | Globální poptávka po ropě | Potenciál | Platební neschopnosti | Sněmovna reprezentantů USA | Automobilový trh | Německý statistický úřad | Propad HDP | Křetínský | Šíření nákazy | Fiat Chrysler | E-commerce | Ekonomiky | Společnost Walt Disney | Vzdělávací webináře | Války | EGAP | Schodek | Organizace | Hotelnictví | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Průmyslové revoluce | Umělá inteligence | Akcie Nvidia | Práce | Vyhoření | Údaje | IATA | ETF portfolio | Pojišťovna | Obchodovat s cennými papíry | Koronavirus v Africe | Africký pracovní trh | Hospodářství subsaharské Afriky | Neformální sektor | Etiopský premiér | Abiy Ahmed | Ahunna Eziakonwová | Možnosti obchodování | Velké americké banky | Cestovní omezení | Dopady koronavirové krize | Ekonomické oživení | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Německé automobilky | Snížení produkce | Nejvyšší soud | Výpadky | FANG | DAWN | WMT | Emitenti | Více peněz | Majitel | Statistiky | Indikace | USD za barel | Propad ceny | Chesapeake Energy | Nizozemsko | Premiér Andrej Babiš | SARS-CoV-2 | Reddit | Surové ropy | Investiční tituly | Air France | Posílení | Amazon Jeff Bezos | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Joe Biden | Státní peníze | Cestování | 3M | Fundamentální náhled | Náhled na akcie | Technický náhled | Automobilka Ford Motor | 737 MAX | Tržby Boeingu | Americká centrální banka (Fed) | Norwegian Air | Ryanair | Volvo | Osobní výdaje | Analytik ProfitLevel | Hodnota společnosti na burze | BCM | Shell | Michael O'Leary | Zaměstnanci | Gilead | Čistá ztráta | Společnost Gilead | Letečtí dopravci | Dopravci | Růst výnosů | Rally na akciích | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | PEPSICO | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Dovoz | Vývoz | Dolování na Měsíci | Artemis | Turistika | Generovat zisk | Alternativní taxislužby | Regulační orgány | Státy eurozóny | Zadlužení | Bezpečnost | Dluhy | Toyota Motor | Společnost Avast | Členské státy | ONE | RBI | T-Mobile | Nejbohatší Čech | Auta | Hlavní trendy | Vakcína | Potenciální zisk | Moderna | Společnost Moderna | Jukos | Hans Dieter Pötsch | Předseda dozorčí rady | Akcie leteckých společností | Americká média | EasyJet | Biotechnologická společnost Moderna | Biotechnologická společnost | Renault | Umělé inteligence | Roční zhodnocení | Společnost Lufthansa | Mondelez | JDE | Unie | Setkání lídrů | ČR | Prezidenti a premiéři | Salesforce | Koronavirové pandemie | Hertz | Akcie Intel | Andrej Babiš (ANO) | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | Výrobce aut | Nissan | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | Soubor pravidel | Zbrojovka | Londýnské burzy | Vedení společnosti | Akcie AMD | Německé vládní strany | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Big data | Akcie big data | Hertz Global Holding | Hertz Global | Index Nasdaq Composite | Rozpočtový deficit USA | Státní subvence | Subvence | Globální poptávka | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | BCM Begin Capital Markets CY | OX Capital Markets | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Dluh Británie | Rostoucí trend | Covid | Nárůst nově nakažených | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Snížení nákladů | Druhá vlna | Státní pomoc | Akcie Wirecard | Civilní letectví | PT. PROFITFXLEVEL | Chesapeake | Skupina Smartwings | Údaje Evropské komise | Letecký průmysl | Fintech společnosti | Den obchodování | Akcie Coca-Cola | Společnost Uber | Ant | Nárůst počtu nově nakažených | Japonská společnost | Johnson & Johnson | Větší riziko | Zdroj příjmů | Pravidelné výplaty | Slabý americký dolar | Dodávky letadel | Americký výrobce letadel | Úspěšný podnikatel | Podnikatelské úspěchy | Úspěchy | Bransonovy podnikatelské úspěchy | Ocenění | Americká společnost Apple | Stellantis | Chrysler | Růst tržeb | Investování do robotických akcií | Investice do robotiky | Historie robotiky | Druhy robotů | Umělá inteligence (AI) | Robotické ETF a akcie | Nejlepší robotické ETF a akcie | Nejlepší robotické ETF | LSEETF | iShares Automation & Robotics UCITS ETF | Akcie Cognex | Akcie Ocado Group | OCDO | Akcie iRobot (IRBT) | Ceny | Praha | Kolaps | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Spotřební daně | Technologické společnosti | Společnost Chevron | Zakladatel Amazonu | Salesforce.com | Burzovní hodnota | Model 3 | Porušení pravidel | Aerolinky Ryanair | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Insolvence | Druhá vlna COVID-19 | Akcie u LYNX | Čínská společnost | Zastavení růstu | Důvěra | Ant Group | Blue Origin | Vesmírné společnosti | Letecká přeprava | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Oživení poptávky | Americké ministerstvo spravedlnosti | Marks & Spencer | Pokles tržeb | Virgin Galactic | Veřejný dluh Británie | Počet akcií | Airbus Group | Akcie Airbus | Získání dodatečných financí | Coca-Cola | Americký soud | Atradius | Počet firem v insolvenci | Dopady koronaviru v Evropě | Kolaps těžby v USA | Kolaps těžby | Vývoj těžby surové ropy | Zhodnocení akcií | Southwest Airlines | Peso | Rentabilita | Transparentnost | Zdanění | Prezidentské volby v USA | Automobilka PSA | Fiat Chrysler (FCA) | Nvidia | Qualcomm | Budoucí vývoj | Zadlužení Německa | Americký podnik | Šéf podniku | Politici | Vývoj ceny akcie | Abhijit Banerjee | Diverzifikovat | Plynovody | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Biden | USA Joe Biden | Cineworld | Společnost Cineworld | Poptávka po akciích | Odvolací soud | NextEra | Energetický sektor | Měnový fond | Paul Milgrom | Robert Wilson | Americké měny | iPhone | Výrobce letecké techniky | Koncern | Chování ceny | Digitální převody peněz | Nařízení | Newmont | Intel | Investice do solární energie | Solární energie | První obchodní den | Pravidelný příjem | Odklad splátek | T-Mobile US | MCD | Společnost Pfizer | Vakcína proti covidu-19 | Akciové investování | Letecká doprava | Burza živě | GPS | Producent ropy | Praktické tipy | Proražení | Životní prostředí | NextEra Energy | GME | GameStop | Akcie americké společnosti | Norwegian Air Shuttle | LATAM Airlines | Největší IPO | Největší IPO roku | IPO roku | Prezidenti Turecka | TCL | Vakcinace | Trans Adriatic Pipeline | Alexandre de Juniac | Virgin Atlantic | Výsledky makroekonomických statistik | Lego | Očkování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | COMAC | Cenné papíry a burzy | BA.US | Boeing 737 Max | Výhled na rok | mBTU | USD za mBTU | Pokles zásob | Odvětví těžby ropy | Poptávka po plynu | Vývoz LNG | Vývoj těžby zemního plynu | Vývoj těžby zemního plynu v USA | Počasí | Vývoj ceny amerického zemního plynu | Rychlé ekonomické oživení | Utažení měnové politiky | Atraktivita americké měny | Návrat růstu cen na cíl | Návrat růstu cen | Měny vyspělých zemí | Atraktivita zlata | Trendový růst | Slušný ekonomický růst | Vybavení na home office | Home office | Software pro online život | Online život | Upisovat nové akcie | Online prostředí | Uvolnění zákazů | Růst ceny | Autopůjčovna Hertz | Zvýšení ceny | Ceny akcií Tesly | Zvýšení ceny akcií | Zvýšení ceny akcií Tesly | Společnost Tesla | TUI | Cestovní kancelář | Firma Boeing | Držení pozice | SNY | Vhodné akcie | SPCE | Virgin Galactic (SPCE) | Akcie Gamestop | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Nárůst ceny | Sociální média | Outstanding shares | Velké investiční fondy | Poměrové ukazatele | Finanční výsledky | UNH | UnitedHealth (UNH) | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Iridium | Trendové linie | FinTech akcie 2021 | Air | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Úřad FAA | Trendy komodit | Akcie Boeing | Akcie ropy v roce 2021 | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Dlouhodobý investor | GameStop akcie | Benjamin Larochaix | Knik | Jitka Tkadlecová | PPF Jitka Tkadlecová | PPF Group | Tordrillo Mountain Lodge | David Horváth | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | Dělení vesmírných akcií | Vesmírná turistika | Akcie Virgin Galactic (SPCE) | Akcie Virgin Galactic | Akcie Maxar Technologies | Maxar Technologies | Maxar Technologies (MAXR) | Akcie Maxar Technologies (MAXR) | MAXR | Iridium Communications | Iridium Communications Inc. | Akcie Iridium Communications Inc. (IRDM) | IRDM | Iridium Communications Inc. (IRDM) | Akcie Garmin | Akcie Garmin Ltd. | Akcie Garmin Ltd. (GRMN) | GRMN | Garmin Ltd. (GRMN) | Akcie Gilat Satellite Networks Ltd. (GILT) | Gilat Satellite Networks | Gilat Satellite Networks Ltd. | Gilat Satellite Networks Ltd. (GILT) | Akcie Boeing (BA) | Lockheed Martin Corporation | Akcie Lockheed Martin Corporation | Akcie Lockheed Martin Corporation (LMT) | LMT | Lockheed Martin Corporation (LMT) | Aerojet Rocketdyne Holdings | AJRD | Aerojet Rocketdyne Holdings (AJRD) | Vesmírné akcie u LYNX | AMD | Xilinx | Objednávky | Internetové společnosti | Francouzská společnost | Saturday Night Live | Pandemie COVID 19 | Pandemie COVID | Těžaři | Akcie McDonald’s | Oslabení | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | FAST | Plány | Čínská hrozba | Platidlo | Prodej | Vizionář Elon Musk | Elektrovozy | Elektrovozy Tesla | SNL | Saturday Night Live (SNL) | Space Explorations Technologies | Space Explorations Technologies (SpaceX) | NASA | Crew Dragon | ISS | Falcon 9 | Falcon | Starlink | Muskovy aktivity | Neuralink | Open A.I. | Hyperloop | Boring Company | SolarCity | Solární panely | Blastar | Programátor | Queen's University | Zip2 | Compaq | X.com | Confinity | Firma eBay | Grimes | X AE A-12 Musk
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | FXstreet | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Letecká přeprava osob
Letecká přeprava osob v Evropě
Letecká skupina
Letecká skupina IAG
Letecká skupina Smartwings
Letecká společnost
Letecké firmy
Letecké palivo
Letecké společnosti
Letecký průmysl

Následující klíčová slova

Letečtí dopravci
Letečtí dopravci v Evropě
Letiště Gatwick
Letní období
Letní olympijské hry
Letní turistická sezona
Letošní rekordy
Letošní úroda
Letošní úroda obilovin
Letošní výhled poptávky po ropě
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB - investicni akcie
Potvrďte prosím... Zavřít