Úterý 20. duben 2021 03:47
reklama
Patria reklama duben
reklama
BOSSA ebook analyza
reklama
Dukascopy

Klíčová slova - Prudký propad

img

Pražská burza je nejsilnější od doby před začátkem epidemie

15.03.2021 Pražská burza je nyní nejsilnější od doby před začátkem epidemie nemoci covid-19 v Česku. Index PX dnes stoupl o 0,39 procenta na 1081,51 bodu, což je nejvíce od 21. února 2020. Loni 1. března se objevily první případy covidu-19 v České republice a následoval prudký propad burzy. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
img

Češi čelí nepříjemně vysokému růst cen i letos, a to potravin, zeleniny či brambor. Stoupají také ceny v průmyslu, roste pravděpodobnost, že ČNB zvýší úroky už letos

12.02.2021 Spotřebitelské ceny v lednu v ČR rostly výrazně více, než se čekalo. Meziroční inflace dosáhla úrovně 2,2 procenta, takže oproti prosinci zvolnila jen o desetinku procentního bodu. Česká národní banka přitom ve své aktuální prognóze počítá s inflací 1,7 procenta. Stejnou úroveň inflace předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů čeští i mezinárodní analytici oslovení agenturou Bloomberg. Klíčovým důvodem rychlejší než předpokládané inflace je poměrně výrazný růst cen potravin, zejména pak zeleniny, ale také alkoholu a tabáku. Ceny zeleniny a například i brambor vzrostly mezi prosincem 2020 a lednem 2021 o více než deset procent. O takřka deset procent byly meziměsíčně dražší také vajíčka. Lednový vývoj cen potravin v ČR zapadá do globálního vývoje jejich cen, neboť ty podle údajů Organizace OSN pro výživu a zemědělství v lednu rostly nejvýrazněji od července 2014. Ve světě zdražuje hlavně obilí, cukr a rostlinný olej. Za globálním růstem cen potravin stojí kombinace rapdině se zvyšující poptávky v zemích typu Číny, které se zotavují po loňském pandemickém šoku, a slabší úrody, například cukrovky v EU. V meziročním pohledu se pak specificky v ČR projevilo loňské poměrně citelné zvýšení spotřební daně na lihoviny a tabák. Takže alkohol a právě i tabák zdražovaly v lednu meziročně opět o bezmála deset procent.
img

Dluhopisy potěšila inflace, zatímco akcie se sbírají po odpoledním propadu

10.02.2021 Nevýrazný vývoj z dnešního dopoledne se postupně stáčel pozitivním směrem a také Wall Street začínala nahoře. Odpolední obchodování ale nakonec klidné není a akciím se ve výsledku vede hůř.
img

Inflace letos může nepříjemně překvapit. Nebezpečně se prodražují dodávky z Asie, zdražení způsobí i zrušení superhrubé mzdy

02.02.2021 V Česku citelně zrychluje inflace. I když zatím docela nepozorovaně. Jedná se totiž o inflaci nikoli cen spotřebitelských, ale cen vstupů. Ovšem vstupů, které průmysloví výrobci používají pro výrobu spotřebního zboží. Znatelný nárůst cen vstupů se tak v nadcházejících měsících může projevit výraznějším než nyní předpokládaným nárůstem spotřebitelských cen. To vše v době, kdy statisíce domácností v ČR budou tak jako tak čelit nejvýraznější hrozbě propuštění ze zaměstnání nebo závažného poklesu příjmu za posledních takřka deset let.
img

Předběžný údaj o HDP Německa - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

14.01.2021 Německá ekonomika vykázala loni dle předběžných údajů pokles HDP o 5 %. Na německou ekonomiku dopadla pandemie koronaviru a související omezení jak v samotném Německu, tak ve světě. Pokles byl vykázán ve všech hlavních položkách na straně poptávky s jedinou výjimkou, kterou byla i nadále rostoucí spotřeba vlády. Přesto byl ale pokles HDP za rok 2020 mírnější než v roce 2009, kdy svět čelil velké finanční krizi a německá ekonomika se tehdy propadla o 5,7 %.
img

Vývoj ceny zlata v roce 2021– dočkáme se rekordního růstu?

13.01.2021 Rok 2020 byl pro vývoj ceny zlata více než příznivý. Cenný kov dosáhl za poslední rok svého historického maxima a opět nám ukázal, jak jeho cena dokáže působivě růst. Kurz zlata jistě ovlivnila i pandemie koronaviru a celková nejistota na finančních trzích v minulém roce. Ke zlatu se investoři obrací zejména v dobách nejistoty.
img

HDP Česká republika, 3Q 2020 - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

08.01.2021 Zpřesněné údaje o výkonu HDP za loňské třetí čtvrtletí potvrzují solidní oživení české ekonomiky po poklesu v jarních měsících. Čerstvá data o HDP potvrzují, že v loňském třetím čtvrtletí vzrostla česká ekonomika mezičtvrtletně o 6,9 %, meziroční pokles HDP se pak zmírnil na 5,0 %, což je v souladu s předchozími údaji. Mezičtvrtletní růst HDP o 6,9 % byl tažen růstem exportů a obnovením růstu spotřeby domácností díky tomu, jak koncem jara začaly opadat restrikce spojené s první vlnou pandemie a v letních měsících tak ekonomika fungovala v mnohem lepších podmínkách než na jaře. Na straně tvorby HDP přineslo třetí čtvrtletí silné mezikvartální oživení jak v průmyslu, také ve službách a obchodu.
img

Britové začínají jako první očkovat proti koronaviru. Vývoj ekonomiky USA je dobrý, říká Powell

04.12.2020 Tento týden dorazily dobré fundamentální zprávy z Číny, když čínský statistický úřad zveřejnil, že aktivita v tamních továrnách v listopadu vzrostla nejvíce za tři roky. Zpracovatelský sektor se dokonce již nachází nad úrovní před příchodem coronaviru. Index nákupních manažerů (PMI) tedy v listopadu vzrostl z říjnových 51,4 bodu na 52,1 bodu.
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Ceny v Japonsku klesly nejvíce za deset let, hrozí deflace

20.11.2020 Spotřebitelské ceny v Japonsku v říjnu bez započtení potravin a energií klesly meziročně o 0,7 procenta, nejvíce za déle než deset let. Oznámila to dnes japonská vláda. Analytici očekávají, že pokles cen bude kvůli slabé spotřebě pokračovat i v příštích měsících. Zemi, která se jako další státy nadále potýká s dopady šíření koronaviru, tak hrozí deflace.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Japonská ekonomika se vymanila z recese, rostla nejvíc od 1980

16.11.2020 Japonská ekonomika se vymanila z recese způsobené koronavirovou krizí. Ve třetím čtvrtletí přidala v přepočtu na celý rok 21,4 procenta, což je nejvíce od roku 1980, kdy se údaj začal zveřejňovat, a více, než se čekalo. Vyplývá to z předběžné zprávy, kterou dnes zveřejnila japonská vláda. Zotavil se vývoz i spotřeba.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Průmyslová výroba v eurozóně v září nečekaně klesla

12.11.2020 Průmyslová výroba v zemích eurozóny v září klesla o 0,4 procenta, zatímco v celé Evropské unii stagnovala. Oznámil to dnes unijní statistický úřad Eurostat. Výsledek je to nečekaný, analytici počítali v eurozóně s růstem výroby.
img

Česká ekonomika padá hlouběji, než se myslelo. Historickému pádu vzdoruje prakticky jen IT sektor a také vládní výdaje

01.09.2020 Česká ekonomika se ve druhém letošním čtvrtletí podle dnešního zpřesněného odhadu propadla hlouběji, než nač ukazoval předběžný odhad. A to jak v meziročním, tak mezičtvrtletním pohledu. Jde o její největší pád v novodobých dějinách ČR od roku 1993.
img

Rolls Royce aktivoval plán na získání dodatečných financí

28.08.2020 Samotné letecké společnosti nebyly během korony jediné, které zasáhly restrikce spojené s pandemií. Tvrdý dopad omezení pocítili i dodavatelé komponentů jako je například firma Rolls Royce Holdings, která vyrábí letecké motory. Prudký propad letového provozu totiž zároveň způsobil prudké snížení zájmu o nová letadla a firma musí hledat způsoby, jak výpadky příjmů alespoň částečně vykrýt.
img

Londýnské letiště Gatwick propustí 24 % zaměstnanců

26.08.2020 Londýnské letiště Gatwick Airport plánuje zrušit až 600 pracovních míst, což je zhruba 24 procent pracovní síly společnosti. Důvodem je prudký propad cestování kvůli pandemii nemoci covid-19, oznámila firma. Gatwick je druhým největším letištěm v Británii.
img

Ze zemí Visegrádu čelí ekonomickým dopadům koronaviru nejlépe Polsko. Následuje Česko, Slovensko a Maďarsko

14.08.2020 Z ekonomik Visegrádu zatím koronaviru nejlépe čelí ta polská. Následují česká, slovenská a maďarská. Alespoň tedy vyjdeme-li z údajů za meziroční změnu ekonomického výkonu daných zemí.
img

US100 vzrostl díky korporátním výsledkům

31.07.2020 Čtvrtek byl na finančních trzích velmi turbulentním. Americký dolar se propadal a společně s ním i naprostá většina akciových indexů. Kromě rekordního šíření koronaviru investory znejistilo prohlášení amerického prezidenta Trumpa s návrhem na odklad podzimních prezidentských voleb. Nicméně večer přišly dobré zprávy z korporátního sektoru. Společnosti Facebook, Apple, Amazon a Alphabet (Google) ohlásily zlepšení meziročních finančních výsledků, a to i přes prudký propad americké ekonomiky za Q2 2020. Sentiment na technologickém indexu US100 se rychle otočil do pozitivního teritoria. Index tak opět směřuje k úrovni 11 000 bodů.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 13.7.2020

13.07.2020 Ve Spojených státech stále narůstají významným tempem nové infekce covid-19. V některých státech tak dochází k pozvolnějšímu uvolňování restriktivních opatření. Nicméně uvalování plošných karantén se nejeví jako pravděpodobný scénář. I tak se druhá vlna infekcí může promítnout do dočasného zpomalení ekonomické aktivity. Přestože některé sektory, jako např. cestovní ruch, mohou být obavami z druhé vlny výrazně zasaženy, prudký propad širších indexů neočekáváme. Můžeme se dočkat volatilních reakcí na některá makrodata.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 29.6.2020

29.06.2020 Ve Spojených státech stále narůstají významným tempem nové infekce covid-19. Guvernéři některých států přistupují k pomalejšímu uvolňování restriktivních opatření. Nicméně uvalování plošných karantén se nejeví jako pravděpodobný scénář. Vývoj nových infekcí způsobil mírnou korekci předchozího euforického vývoje na trzích . Přestože některé sektory, jako např. cestovní ruch, mohou být obavami z druhé vlny výrazně zasaženy, prudký propad širších indexů neočekáváme. Můžeme se dočkat volatilních reakcí na některá makrodata.
C:\fakepath\akcie.png

Evropské akcie výrazně oslabily kvůli obavám ze šíření koronaviru

24.06.2020 Evropské akcie dnes výrazně oslabily kvůli obavám z dalšího šíření nákazy koronavirem. K poklesu přispěla i zpráva, že Spojené státy zvažují cla za 3,1 miliardy dolarů (přes 73 miliard Kč) na zboží z Francie, Německa, Španělska a Británie.
img

US500 prolomil hranici 3000 bodů

26.05.2020 Svátek v USA nezastavil trhy v jejich postupném růstu. Futures na americké indexy pokračovaly v navyšování zisků a v postupném posilování pokračují také během asijské seance. Futures kontrakt na S&P500 tak dnes prolamuje hranici 3000 bodů a je 38 % nad svým březnovým minimem. Ještě silnější růst pak panuje na německém DAXu, který se dostává nad hranici 11 500 bodů, což je 45 % nad březnovým low. Přestože druhé čtvrtletí přinese prudký propad HDP, investoři spoléhají na pozitivní vliv postupného otevírání světové ekonomiky, která je podepřena masivními fiskálními a monetárními stimuly.
img

Na silný růst si budou muset velké ekonomiky počkat do druhé poloviny roku

15.05.2020 První várku dat o vývoji HDP v největších světových ekonomikách máme za sebou. Ta přinesla řadu překvapení jak z hlediska dynamiky HDP, tak i z hlediska jeho struktury. Společným jmenovatelem byl ale prudký propad. Ten bude ve druhém čtvrtletí letošního roku ještě hlubší. Ve třetím a čtvrtém čtvrtletí by už ale všechny klíčové ekonomiky měly silně růst.
C:\fakepath\ar-12052020-lv.gif

Ropné firmě Aramco kvůli levné ropě klesl zisk o 25 procent

12.05.2020 Čistý zisk největšího světového producenta ropy Saudi Aramco v prvním čtvrtletí klesl o 25 procent na 62,48 miliardy rijálů (424,6 miliardy Kč). Na vině je prudký propad cen ropy vlivem slabé poptávky způsobené koronavirem, ale také nižší rafinerské a chemické marže a snížení hodnoty zásob, uvedla dnes firma.
C:\fakepath\top-12052020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.05.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří dnes většinou klesaly, protože růst počtu nových případů onemocnění covid-19 podkopává optimismus investorů. Nepříjemným překvapením pro trhy byly také údaje o čínské inflaci za duben.
C:\fakepath\R3.jpg

Komodity: Ropa zlevňuje, v USA stouply její zásoby a poptávka je nízká

06.05.2020 Ceny ropy dnes výrazně klesají. Nárůst zásob ve Spojených státech a přetrvávající pokles poptávky na trhu převážily nad optimismem, že uvolňování karanténních opatření povede k oživení poptávky po surovině.
C:\fakepath\Německo.jpg

Zakázky německého průmyslu kvůli koronaviru rekordně klesly

06.05.2020 Průmyslové zakázky v Německu v březnu klesly ve srovnání s předchozím měsícem o 15,6 procenta, což je nejvyšší propad od začátku měření v roce 1991. Za propadem je pandemie nemoci covid-19, která snížila poptávku z domova i ze zahraničí. Ve své zprávě to dnes uvedl spolkový statistický úřad.
C:\fakepath\top-04052020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.05.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří začaly týden poklesem. Největší ztráty zaznamenaly akcie v Hongkongu, kde se obchodovalo po dvou dnech volna. Náladu investorů ovlivňoval zejména opětovný růst napětí mezi USA a Čínou kvůli původu koronaviru.
img

Ceny ropy se zahájením platnosti dohody OPEC+ téměř nemění

02.05.2020  Ceny ropy se po prudkém čtvrtečním růstu včera pohybovaly v blízkosti závěru z předchozího dne. Ropný kartel OPEC a jeho spojenci včera začali snižovat produkci ropy, aby tak vyřešili problém s nadměrnými dodávkami na trhy v době koronavirové krize.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Americký dolar dnes posiluje, investoři se vyhýbají rizikům

21.04.2020 Americký dolar dnes na forexovém trhu posiluje vůči koši měn. Investoři dávají přednost bezpečí nejlikvidnější měny na světě kvůli propadu cen ropy, který snížil zájem o rizikovější investice. Výrazně ztrácejí hlavně měny zemí těžících ropu.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: USA zveřejňují data, držte si klobouky

16.04.2020 Dnes nás čeká další série amerických dat odhalující počátek dopadu omezování aktivit v rámci pandemie. Pokles vykáží data u trhu nemovitostí a stavebnictví. Na prudký propad ukáže index výrobní aktivity v oblasti Filadelfie a vše završí další obrovské číslo nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti.
img

Obrat sentimentu se nekoná. Akcie smíšené, eurodolar odvrátil pokles

08.04.2020 Dnešek není pro akcie už tak dobrý, ale ani tak to nakonec nevypadá na nějaké podstatné zhoršení nálady. Zatímco evropské trhy ještě dohánějí včerejší negativní seanci v USA a zdejší indexy klesají asi o procento, zámoří po začátku nového obchodního dne už znovu lehce roste.
img

Riziko inflace na vzestupu

31.03.2020 Očekávaná inflace je stále mírná, ale rychle stoupá riziko, že narušení dodavatelských řetězců potravin kvůli protekcionismu a logistickým překážkám povede v nacházejících týdnech i měsících k jejímu zvýšení.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Fond Quant: Akciové trhy se propadly více, než odpovídá hrozbám

30.03.2020 Světové akciové trhy se v souvislosti s koronavirem propadly více, než by odpovídalo skutečným hrozbám, jež pandemie přináší. Důvodem je mimo jiné strach živený rychlostí zpravodajství a šířením zpráv na sociálních sítích. Akcie navíc byly před příchodem krize nadhodnocené o 17 procent. Vyplývá to z analýzy algoritmického fondu Quant, kterou má ČTK k dispozici.
img

Akciové trhy ukázaly svoji zranitelnost. V dobách, kdy byly nakažlivé nemoci a předčasná úmrtí běžnou součástí života, byly burzy mnohem odolnější

30.03.2020 Reakce trhů na stávající pandemii nového koronaviru je přecitlivělá. Přední americký akciový index S&P 500 se propadl za jediný měsíc o třetinu, podobně významný Dow Jones ztratil ještě více. Historická data z období předchozích pandemií ale ukazují, že tak prudký propad není opodstatněný. A to i přesto, že v tuto chvíli ještě není jasné, do jaké míry se tato pandemie rozšíří a jaký bude její celkový ekonomický dopad. Dokonce i v důsledku Španělské chřipky, která si vyžádala více než 50 milionů životů, se ale S&P 500 v roce 1918 propadl jen o necelou čtvrtinu. Už o rok později se ale vrátil k růstu.
img

Akcie stále pod tlakem. Ekonomiky kvůli nákaze propadnou hluboko

23.03.2020 Víkendové zprávy se zasloužily o to, že akciové trhy nekorigují poslední ztráty, jak do dosud dělaly. Naopak při otevření klesly ještě hlouběji. Ztráty západoevropských indexů činí kolem 4 procent, asi polovičním tempem pak klesá domácí burza.
img

Důvěra v českou ekonomiku se propadá nejvýrazněji za více než jedenáct let. Je to ale jenom začátek, koranavir ještě teprve plně udeří

20.03.2020 Důvěra v českou ekonomiku se propadá nejvýrazněji za více než jedenáct let. Je to ale jenom začátek, koranavir ještě teprve plně udeří . Důvěra v českou ekonomiku je v tomto měsíci nejslabší od října 2013, tedy za 6,5 roku. Příslušný ukazatel důvěry v ekonomiku přitom mezi letošním únorem a březnem ztratil 3,2 bodu, takže meziměsíční pokles důvěry v ekonomiku je v březnu nejvýraznější od února roku 2009. Tehdy česká ekonomika utrpěla „náraz“ v důsledku vrcholící světové finanční krize.
img

Jaké akcie sledovat při aktuálních pádech akciových trhů?

19.03.2020 Mnoho investorů zmeškalo příležitosti akciového trhu za posledních 10 let. Zatímco se všude mluvilo o blížící se krizi, všechny indexy se podívaly na nová historická maxima. Například index DAX se vyšplhal za osm let z 3 600 bodů na více než 13 500 bodů, což představuje nárůst o 275 %. Avšak za poslední měsíc, kdy trhy postihla hysterie a výprodeje z důvodu pandemie koronaviru, propadl index DAX o téměř 40 % a další významější akciové indexy jako S&P 500, Dow Jones a další o více než 30 % a propady pokračují.
img

Čerpací stanice v ČR mají v době „koronavirové krize“ rekordní marže. Cena ropy historicky padá, čerpadláři ale benzín i naftu zlevňují pomaleji

19.03.2020 Pohonné hmoty v uplynulém týdnu dramaticky zlevnily, přesto nedrží krok s historickým pádem cen ropy na světovém trhu. Cena benzínu Natural 95 se snížila z 31,06 koruny na 30,09, tedy o 97 haléřů. Nafta zlevnila z 30,60 na 29,73 koruny za litr, tedy o 87 haléřů. Nafta včera zaznamenala nejvýraznější jednodenní zlevnění od 12. prosince 2014, když „přes noc“ zlevnila o 23 haléřů. Benzín zaznamenal předevčírem své nejvýraznější zlevnění od 12. prosince 2014, když se ze dne na den jeho cena jednoho jeho litru propadla hned o 30 haléřů. Sesuv cen pohonných hmot bude pokračovat i v nadcházejícím týdnu.
img

Ropa je nejlevnější od roku 2003, v korunách reálně dokonce od roku 1999. Benzín i nafta v ČR brzy zlevní hluboko pod 30 korun za litr

18.03.2020 Cena ropa typu Brent se během dnešního obchodování propadla nejníže od září 2003. Barel této ropy se dnes prodával i za 26,65 dolaru, tedy nejlevněji od 26. září 2003. Na mnohaleté minimum dnes klesla také korunová cenu barelu Brentu. Ta dnes klesla pod 666 korun. Naposledy byla níže 18. ledna 2002, jak plyne z dat Bloombergu.
C:\fakepath\jap-18032020-lv.gif

Vývoz z Japonska klesá již 15 měsíců, nejdéle od roku 1987

18.03.2020 Vývoz z Japonska se v únoru snížil meziročně o jedno procento. Klesá už 15 měsíců, což je nejdelší propad od roku 1987. Dovoz klesl o 14 procent, hlavně kvůli propadu dovozu z Číny o více než 47 procent v důsledku šíření koronaviru. Znamená to nejvýraznější propad od srpna 1986. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila japonská vláda. Přebytek zahraničního obchodu díky výrazně nižšímu dovozu vystoupil na 1,11 bilionu jenů (255,3 miliardy Kč), a byl tak nejvyšší od září 2007.
img

Pohonné hmoty v ČR dramaticky zlevňují. Cena benzínu spadla přes noc o třicet haléřů, nejvýrazněji od roku 2014. Nafta za den spadla o dvacetihaléř, nejvíce od roku 2015

18.03.2020 Řidiče v těchto dnech čeká ráno na čerpací stanici zpravidla velmi příjemné překvapení. Ceny pohonných hmot totiž znatelně zlevňují. Včerejšek tomu ale nasadil korunu. Průměrná cena benzínu totiž přes noc spadla z 30,58 na 30,28 koruny za litr, plyne z dnešních údajů CCS. Třicetihaléřové zlevnění benzínu ze dne na den se v posledních deseti letech přihodilo jinak jen jednou. Dne 12. prosince 2014 zlevnil benzín přes noc dokonce o 34 haléřů.
img

Dopady koronaviru na finanční trhy a poučení z minulosti

16.03.2020 Světové akcie reprezentované indexem MSCI World poklesly od poloviny února téměř o 27 % a odepsaly tak více než rok budované zisky. Tento nezvykle prudký propad se samozřejmě projevil na portfoliích s akciovou složkou. Dluhopisy naopak pod tlakem nákupního zájmu investorů ve snaze uchránit své prostředky zaznamenaly výrazný nárůst cen, který negativní dopad akciové složky na celkové výsledky částečně vykompenzoval. Navzdory v historickém kontextu nízkým výnosům tak dluhopisy potvrdily svůj význam při diverzifikaci rizika.
img

Nehezké probuzení do nového týdne. Problémy se kupí, Fed zbrojí na krizi

16.03.2020 Po velkých pátečních nadějích je začátek nového týdne opět na trzích tragický. Akcie se znovu vyprodávají a hlavní indexy v Evropě jsou dole asi o 6-9 procent. Dluhopisové výnosy v Německu se celkem drží, ale u Francie už je to horší a periferie eurozóny se prodává. Americké výnosy naopak klesly po akci Fedu, ale pak se mají také tendenci spíše zvedat. Eurodolar příliš velké pohyby nepředvádí a obchoduje se u 1,1180. Trochu navrch má nyní euro, což je ale podle nás spíše dočasná věc.
img

Akcie na pražské burze během v týdnu oslabily o 14 procent

13.03.2020 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne rekordně oslabily, index PX propadl o 14,3 procenta na 825,2 bodu. Vyplývá to z výsledků burzy. Největší pokles postihl akcie pojišťovací skupiny VIG. Žádná z akcií neposílila. Předchozí týden akcie posílily o 1,5 procenta.
img

Ceny pohonných hmot v ČR padají. Propad ještě zrychlí, a to i kvůli nynějšímu Trumpovu zákazu cest Evropanů do USA

12.03.2020 Pohonné hmoty v ČR zrychlují tempo svého cenového poklesu. Za uplynulé dva dny zlevnil jak benzín, tak nafta o více než dvacet haléřů na litr. V uplynulém týdnu zlevnil benzín o 55 haléřů na litr, nafta pak o 53 haléřů.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Ceny ropy se kvůli cenové válce propadly nejvíce od roku 1991

10.03.2020 Ceny ropy včera na světových trzích prudce klesaly a uzavřely s největší ztrátou od války v Perském zálivu v roce 1991. Ceny se ocitly ve volném pádu, když Saúdská Arábie de facto vyhlásila cenovou válku Rusku a firmám, které těží ropu z břidlic v USA. Rijád tím reaguje na krach jednání členů Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejich spojenců ve Vídni.
C:\fakepath\iea-09032020-lv.png

IEA: Poptávka po ropě letos po více než deseti letech klesne

09.03.2020 Světová poptávka po ropě letos poprvé za více než deset let klesne, předpověděla dnes Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Pokles přičítá zejména snížení globální ekonomické aktivity kvůli šíření nového koronaviru. Už na příští rok nicméně očekává výrazné oživení poptávky. Snížení výhledu předcházel prudký propad suroviny o více než 30 procent, který do tohoto výhledu není zahrnutý.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (2.3.2020)

02.03.2020 Minulý týden došlo na měnovém páru k aktivaci tří obchodů, na které jsem s předstihem upozornil v mém týdenní komentáři, a všechny skončily v zisku. Velmi vysoká intradenní volatilita krátkodobých breakoutovým strategiím velmi svědčí. Trh postupně aktivoval všechny tři long obchody, které byly velmi rychle uzavírány v zisku na Profit-Targetu. Vše najdete zvýrazněno níže na H1 grafech. Pokud jste obchodů také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
img

Ranní komentář: Trhy korigují část ztrát z minulého týdne, koronavirus ale dál tématem číslo jedna

02.03.2020 Minulý týden přinesl na finanční trhy masivní výprodeje, které dostaly jen v USA akciové indexy níže o 12 %. Příčinou výprodejů bylo šíření koronaviru, které výrazně zrychlilo v ostatních zemích a začalo zvyšovat obavy z celkového dopadu na světovou ekonomiku. Páteční seance přinesla spekulace o možné reakci centrálních bank, které by mohly přispěchat se snížením úrokových sazeb, což sentiment částečně uklidnilo. Pozitivní sentiment se pak na trzích drží také dnes ráno, i když je otázkou jak dlouho vydrží v situaci, kdy se nákaza začíná šířit i ve Spojených státech, které už mají svou první oběť.
img

Ekonomika Saúdské Arábie loni vzrostla jen o 0,3 procenta

01.03.2020 Ekonomika Saúdské Arábie v loňském roce vzrostla jen o 0,3 procenta, což bylo méně, než se čekalo. Mohl za to prudký propad ropného sektoru. Bez ropného sektoru ekonomika výrazně rostla. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil statistický úřad.
img

Koronavirus stále svírá trhy, na zlatu se vybírají zisky

28.02.2020 Útěk od rizika na trzích nebere kvůli koronaviru konce. Americké indexy padají bez přestávky už sedm dní, naopak poptávka po bezpečných přístavech v podobě amerických vládních dluhopisů a japonském jenu roste. Překvapivě klesá i dosud velice dobře performující zlato. Dochází zde k vybírání zisků, kterými se investoři snaží dotovat prodělávající akciové pozice. Dolů míří i jiné kovy, třeba stříbro i o více než 4 %.
C:\fakepath\top-25022020-lv.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.02.2020 1) Většina asijských akciových trhů dnes kvůli šíření čínského koronaviru uzavřela v negativním pásmu. Hlavní index tokijské burzy Nikkei vykázal nejhorší jednodenní výsledek za 14 měsíců, když odepsal 3,34 % na 22 605,41 bodu, a dostal se tak nejníže od konce října. V Japonsku se dnes obchodovalo první den po prodlouženém víkendu.
C:\fakepath\trump-25022020-lv.jpg

Trump varoval před propadem akcií, pokud nebude opět zvolen

25.02.2020 Donald Trump dnes varoval, že americké akcie zažijí prudký propad, pokud nebude v listopadu znovu zvolen prezidentem Spojených států. Uvedl rovněž, že jeho administrativa v dohledné době oznámí snížení daní pro střední třídu.
australie 14122014.png

Australská ekonomika zpomaluje růst

02.09.2015 Australská ekonomika vzrostla ve druhém čtvrtletí ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 0,2 procenta. Tempo růstu se tak snížilo z 0,9 procenta v prvním čtvrtletí a bylo nejpomalejší od prvního čtvrtletí roku 2013. Zpomalení způsobil hlavně prudký propad vývozu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil australský statistický úřad.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Price Action | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | Deflace | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | Dow Jones | EUR/JPY | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Koruna | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Světové akcie | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Burza | Burzovní index | Béžová kniha | CEO | CFD | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Index FTSE 100 | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Forex trader | Fundamentální zprávy | Futures | G10 | Gap | ISIN | Index DAX | Index PX | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Long | Low | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Risk | Marže | Měna | Finanční instituce | Měny | NYSE | Stavební povolení | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | Platforma | Portfolio | Pozice | Příkaz | Rally | Rating | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Sentiment | Směnný kurz | Spread | Stop-Loss | Support | Ticker | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Zlato | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Futures kontrakt | Kurz dolaru | Kurz eura | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | IEA | Oanda | ČSOB | Partners | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Aktuální kurzy | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | USDX | Index CPI | Eurostat | Makrodata | Portugalsko | Facebook | Riziková averze | LYNX | Akcenta | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | ADP report | Penzijní fondy | Ceny akcií | Obchodníci | EURUSD | EPS | Index | Investiční strategie | Podpora | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Facebook | Akcie Komerční banky | Akcie PayPal | Aktuální cena zlata | Aktuální graf zlata | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americké dividendové akcie | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy WTI | Ceny dolaru | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | DJIA | Dlouhodobý vývoj ceny zlata | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Eura | Fondy | FXstreet.cz | Fyzické zlato | Graf | Graf ceny zlata | Graf zlata | Hodnota akcií | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do zlata | Investiční | Investing | Investování do akcií | Investování do zlata | Investovat do zlata | Irsko | ISM | J&T Banka | J&T | Jak investovat | Jak investovat do zlata | EBay | Japonská ekonomika | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz zlata | Kurzy | Kurzy koruny | Libra | Londýnská burza | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Meziroční inflace | Nemovitosti | Norská koruna | Obchodování se zlatem | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Patria Online | Patria.cz | PayPal | Portfolia | Pravidelné investování | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizika | Signály | Směnný kurz eura | Société Générale | Státní dluh | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švédská koruna | Termínované vklady | TopForex | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny zlata | WTI | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | ING | Benzín | Buffett | Put | Bill Gates | Indie | Mark Zuckerberg | Ministerstvo financí | ROCE | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Investice ve stavebnictví | Tržby | Úvěr | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Volby | Cukr | Velcí hráči | Burze | Dividendové akcie | Aramco | Markit | Intesa Sanpaolo | VP Bank | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | Oxford Economics | ABN Amro | Caterpillar | Sentix | Guvernér centrální banky | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Agentura AP | Barrick Gold | Reporty | Obchodní nastavení | Thomson Reuters | HUF/EUR | Kurz EUR/USD | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Podnikání | Erste Bank | Mark Carney | Kurz české měny | Ministr financí | Jak investovat do komodit | Hospodářské výsledky | Velcí investoři | Yahoo Finance | Energie | Severomořská ropa | Earnings | Podnikatelé | KBC | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Volby v USA | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Evropské trhy | Ekonomická aktivita | Cena Brentu | Nejistota na finančních trzích | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Akcie těžařských společností | Akcie ve Spojených státech | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Pavel Kohout | Velké banky | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Algoritmus | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Nervozita | Walmart | Propad | Světové akciové trhy | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | S&P | Guvernér | Akcie na pražské burze | Ztráty | Posílení koruny | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | VIG | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Šéf společnosti | Blockchain | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Poplatky | Nakupovat akcie | Historická data | Rekordní minima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Hrubý domácí produkt Německa | Úspěšné obchodování | Analytik J&T Banky | Predikce | Světový obchod | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Akcie Moneta Money Bank | Zisky firem | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Přebytek ropy | Výnosy | Rizikovější investice | Japonská vláda | Americký index S&P 500 | Turecká ekonomika | Čínský statistický úřad | Akcie bankovní skupiny Erste | Spotřebitelské výdaje | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Aktuální cena | HDP eurozóny | Index tokijské burzy | Hlavní ekonom | Dánsko | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | HDP v eurozóně | IHS Markit | ex | Generali Investments | Lipow Oil Associates | ING Groep NV | Kurzotvorná informace | Aleš Michl | Quant | Breakout Trader | Jerome Powell | LYNX Trading | Panevropský index STOXX 600 | Masivní výprodeje | Jak fungují akcie | Akcie Avastu | Globální akcie | Saxo | FinTech | Výkonnost indexů | Kartel OPEC | OPEC+ | Podniky | Asijské akciové trhy | Index nákupních manažerů (PMI) | Graf vývoje | Akcie Facebooku | Facebook (FB) | Akcie společnosti | Objem obchodování | Americká investiční banka | Americké dluhopisy | Pokles ceny | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Americký dolarový index | Czech Fund | Dluhopisové výnosy | Reakce trhu | Výprodej akcií | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | IG | Christopher Dembik | Růst zisků | Index spotřebitelské důvěry | Odhady analytiků | Rezervy bank | Analytici společnosti | SABIC | Zájem o dluhopisy | Ropný kartel | Oživení trhu | Zpomalení světové ekonomiky | Makroekonomické strategie | Nakoupit akcie | Rekordní růst | Konopné akcie | Investice do marihuany | USTR | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Růst americké ekonomiky | Hodnota firmy | Michal Brožka | CNY | Infineon | Infineon Technologies | Ceny pohonných hmot | Riziko recese | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Akcie a ETF | Vlastní kryptoměny | Pokles dolaru | Růst ceny zlata | Vývoj na trzích | Pokles cen | Americké futures | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Tomáš Pfeiler | Aktuální cena akcií | Investiční kapitál | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Kapitálové výdaje | US500 | Saudi Aramco | Vývoz do USA | Italská ekonomika | Poptávka po ropě | Snížení daní | Energetické firmy | Čas jsou peníze | Investujte do akcií | Předstihové indikátory | Jak se stát lepším investorem | Očekávaný růst | Bilance zahraničního obchodu | Růst čínského HDP | Cena akcie | Očekávané Earnings | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Hospodářské krize | Trump dnes | Světové akciové indexy | Automobilky | Čistý zisk | Obchodní model | Milan Vaníček | Analytik J&T | Prezident Donald Trump | Ropná firma | Tomáš Lébl | AXA ČR a SR | Trinity | Objem | Ropný kartel OPEC | Rijád | Obchod | Průmyslová výroba v eurozóně | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Cisco Systems | Firma | Dynamika HDP | PLN/EUR | Technické analýzy | Olívia Lacenová | UnitedHealth | Pfizer | Souhrn finančních trhů | Ceny v průmyslu | Růst cen | Studie | Bilance | Vývoz z Japonska | Přebytek obchodu | Avast | Vývoj trhu | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Skupina OPEC+ | Statistici | Česká měna dnes | Největší pokles | Lagardeová | Klesly akcie | Vyšetřování | Amazon | Nálada spotřebitelů | Důvěra v českou ekonomiku | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Nálada podnikatelů | Trendová linie | Rostoucí trendová linie | Americká data | Walt Disney | Domácí poptávka | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Data o HDP | Aktivita čínských továren | Statistika | Předpovědi | Predikce vývoje | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | ADP | Investovat v roce 2020 | Zakázky německého průmyslu | Průmyslové zakázky v Německu | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Propouštění | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Visa | Enel | Výrazný pokles | Čínský vývoz | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Klíčový support | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Britové | Vládní výdaje | Pojišťovny | Total | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Ranní zpráva | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | GBP/EUR | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Newmont Mining | HDP Německa | United Technologies | FTC | Airbus | Goldcorp | NN Group | Škoda Auto | Míra | RWE | Premiér Babiš | Vivendi | Ohlédnutí | Úroky | Francouzská centrální banka | Měnové politiky | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Zpracování kovů | AXA | Regulátoři | Fed index | Záporné úrokové sazby | Optimismus investorů | MasterCard | FB | Disney | Nike | NERV | Nejlepší akcie | Propad akciových trhů | Koruna posílila | US100 | Americký index | Wirecard | Růst poptávky | Stephen Poloz | Společnost Sentix | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Analytik skupiny AXA | O2 | Letecké společnosti | Miliardy eur | Irák | Sezónnost | RBA | Hodnota společnosti | Ifo | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | ASML | ASML Holding NV | Ropa typu Brent | Podnik | Snížit úrokové sazby | Růst cen potravin | Ukazatele | SAP | Výroba v eurozóně | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Vyplácení dividend | Ptačí chřipka | Krach | Komunikace | Údaje o HDP | Trump | Čínské indexy | Prezident | Koronavirus | Paypal Holdings | Google | WhatsApp | Instagram | Trhy | Šíření nového koronaviru | WHO | Evropské ekonomiky | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Zvýšení účinnosti | Negativní dopad | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | České měny | Důchody | SARS | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland | Analytik skupiny | Boeing | Lehká ropa WTI | FIAT | Pochybnosti | Zlepšení | Nezaměstnanost v EU | Obchody | Výdaje | Fond Quant | Zpracovatelský sektor | Dopady koronaviru | Americký ISM | Italský PMI | Španělský PMI | Fresenius Medical | Adidas | SEC | NFP | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Firemní sektor | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | Dnes na forexovém trhu | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Německý HDP | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Ekonomické dopady koronaviru | Společnost Berkshire Hathaway | Craig Erlam | Akcie na evropských trzích | Ekonomické recese | Šíření koronavirové nákazy | Index aktivity | Ekonomika Saúdské Arábie | Abu Dhabi Commercial Bank | Největší ztráty | Intradenní volatilita | AXA ČR | Cestovní ruch | Toyota | Vývoj | Nafta v ČR | Šok | Snížení těžby | Mzda | Guru | Výkyvy | Současná cena | Varovné signály | Schůzka skupiny OPEC+ | Schůzka skupiny OPEC | Cenová válka | Kolaps cen | Kolaps cen ropy | Snížení průmyslové aktivity | WP | Cenové války | Restrikce | Americké výnosy | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Lufthansa | Nouzový stav | Masivní nákupy | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Profitovat | Pozitivní impulz | Impulz z Itálie | Další vývoj | Karanténní opatření | Stimuly | Index výrobní aktivity | Silný propad | Brusel | Letectví | Záchranné balíčky | Pokles HDP | Dopady koronaviru na finanční trhy | Poučení z minulosti | Slavný komentář | Vlastnit akcie | Největší propad | Cenový vývoj | Poměr cen | Index frankfurtské burzy | Šíření viru | Epidemie onemocnění | Celkový pokles vývozu | Pokles vývozu | Dnešní čísla | Vývoz z Japonska do Číny | Vývoz do Asie | Důležitý support | Duck Sauce | MMXXV | Svěřenský fond | Propad poptávky | Spotřebitelé | Automobilka | Dopady pandemie | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Historický pád cen ropy | Pád cen ropy | Historický pád cen | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Zásobníky | Uzavírání ziskových pozic | Spouštěč korekce | Korekce u vybraných akcií | Akcie Paypal (PYPL) | PYPL | Akcie Facebook (FB) | Akcie Waste Management | Waste Management | Waste Management (WM) | Akcie Waste Management (WM) | Lukáš Foral | Další pokles | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | Automobilka Volkswagen | Škoda | Komerční banky | Domácnosti | Investiční banka Goldman Sachs | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Počet potvrzených případů | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Dávky v nezaměstnanosti | Růst | Koronavirové krize | Instituty | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Globální poptávka po ropě | Boj s koronavirem | Allianz | Propad HDP | Investiční fond Quant | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Dow Jones Market Data | Market Data | Vlna poklesu | Šíření nákazy | Zranitelnost trhů | Fiat Chrysler | Riziko inflace | Ekonomiky | Nigérie | Slovensko | Války | Aukce státních dluhopisů | Organizace | British Airways | Práce | Údaje | Skupina OPEC | DPH | Eni | Velké americké banky | UnitedHealth Group | Opětovný pokles | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Výpadky | Microsoft Corp | Úspory | Hospodářské oživení | Ekonomika padá | Procter & Gamble | Cena americké ropy | S&P500 | Ztráty eura | Měny zemí těžících ropu | Měny zemí | Chesapeake Energy | Nizozemsko | Uvolňování karanténních opatření | Soukromá spotřeba | Posílení | Omezení pohybu | Kapitálové zboží | Cestování | 3M | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Hodnota společnosti na burze | Shell | Maloobchod | Zaměstnanci | VP Bank Group | Thomas Gitzel | Dovoz | Vývoz | Australská ekonomika | Ben Broadbent | Viceguvernér britské centrální banky | Měnový výbor Bank of England | Oživení české ekonomiky | Ceny zeleniny | Koronavirová nákaza | Merck KGaA | Merck | Pojišťovací skupiny | Auta | Vývoj ekonomiky | Velké ekonomiky | Vakcína | CL | EasyJet | Ekonomické zotavení | JDE | Unie | ČR | Výrobní PMI | Střední Evropa | Počet nových žádostí o podporu | Býčí trend | Dlouhodobé rezistence | Nikola | Hlavní index frankfurtské burzy | Největší světová ekonomika | Nevada | Sanofi | Podpůrné programy | Propad cen | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Rostoucí trend | Covid | Infekce Covid | Akcie společnosti Wirecard | Druhá vlna | Propad české ekonomiky | Joshua Mahony | Civilní letectví | Míra zisku | Situace na trhu práce | Dopad pandemie | Kapitálové výdaje firem | E.ON | Johnson & Johnson | Chrysler | Ceny | Verizon Communications | Spotřební daně | Důležitá rezistence | Akcie těžařů | Životní úroveň | Anglogold Ashanti | Propad ekonomiky | Deutsche Lufthansa | Prezidentské volby USA | Air Liquide | Globální pandemie | Londýnské letiště | Gatwick Airport | Letiště Gatwick | Londýnské letiště Gatwick | Získání dodatečných financí | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Průměrné mzdy | Odborníci | Ekonomické odhady | Pokles exportu | Výkon ekonomiky | Akcie NIO | Politici | Míra nezaměstnanosti v Německu | Fiskální pomoc | Údaje o výkonu HDP | Tuzemské hospodářství | Vinci | Česká republika | Průmyslové zakázky | Walgreens | Volby USA | Volby USA 2020 | Newmont | Intel | Moneta | IT sektor | Výsledky voleb | Klesající dolar | Pfizer a BioNTech | Spotřebitelské ceny v Japonsku | Ceny v Japonsku | Praktické tipy | Proražení | Vakcinace | TABAK | Očkování | Růst ceny | Komentář Radomíra Jáče | HDP Česká republika | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Předběžný údaj o HDP | Údaj o HDP | Akcie MONETA
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Prudké cenové výkyvy
Prudké navyšování zadluženosti
Prudké pohyby
Prudké posilování koruny
Prudké výkyvy
Prudký ekonomický propad
Prudký nárůst nezaměstnanosti
Prudký pokles
Prudký pokles cen
Prudký pokles cen komodit

Následující klíčová slova

Prudký růst akcií
Prudký růst cen
Prudký růst měny
Prucha Diamonds
Průlom
Průlom ve vývoji vakcíny
Průměrná cena
Průměrná hodnota
Průměrná hrubá měsíční mzda
Průměrná míra nezaměstnanosti
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Capital.com
Potvrďte prosím... Zavřít