Neděle 07. červen 2020 08:27
reklama
Dukascopy
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
RoboMarkets copyfx

Klíčová slova - Hodnota firmy

img

Warner Music se vrací k plánu na primární nabídku akcií

26.05.2020 Společnost Warner Music Group, která je třetí největší nahrávací společností na světě, se vrátila k plánu na primární veřejnou nabídku (IPO) akcií, kterou kvůli koronaviru v březnu odložila. Společnost očekává, že při debutu na trhu Nasdaq získá zhruba 1,82 miliardy USD (45 miliard Kč) a že tržní hodnota firmy dosáhne asi 13 miliard USD. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\ar-12052020-lv.gif

Ropné firmě Aramco kvůli levné ropě klesl zisk o 25 procent

12.05.2020 Čistý zisk největšího světového producenta ropy Saudi Aramco v prvním čtvrtletí klesl o 25 procent na 62,48 miliardy rijálů (424,6 miliardy Kč). Na vině je prudký propad cen ropy vlivem slabé poptávky způsobené koronavirem, ale také nižší rafinerské a chemické marže a snížení hodnoty zásob, uvedla dnes firma.
img

Aramco chce kvůli levné ropě upravit cenu za převzetí SABIC

11.05.2020  Největší světový producent ropy Saudi Aramco se snaží o úpravu dohody o koupi kontrolního podílu v Saudi Basic Industries Corp. (SABIC), čtvrté největší petrochemické firmě na světě, protože hodnota firmy se po propadu cen ropy snížila o více než 40 procent. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje. Firma Aramco se loni dohodla, že koupí od státního fondu bohatství Saúdské Arábie PIF podíl 70 procent v SABIC za 69,1 miliardy USD (1,7 bilionu Kč). Dohoda se zařadila mezi největší dohody ve světovém chemickém průmyslu.
img

Technologické giganty ztrácejí. Dolů je táhne koronavirus

27.03.2020 Technologické giganty ztrácejí. Dolů je táhne koronavirus Situace na trzích momentálně nevypadá ideální. A přestože po dosavadních výprodejích většina odborníků předpokládá, že akciové trhy již mají dno za sebou – až vývoj v nejbližším období ukáže, zda je to skutečně tak. Momentálně je totiž propad způsoben především v důsledku paniky kolem COVID -19, ale další by mohl přijít po zveřejnění hospodářských výsledků jednotlivých firem. Obrovské propady neobešli ani největší technologické společnosti jako Amazon, Apple a Microsoft. Od svých posledních vrcholů, které dosahovaly v únoru se akcie obou společností propadly v řádu desítek procent.
img

Nejmocnější muž Hollywoodu opouští Walt Disney. Akcie společnosti ztrácejí na hodnotě

27.02.2020 Světem otřásla informace, že Robert Iger odstupuje z funkce výkonného ředitele společnosti Walt Disney, a to s okamžitou platností. Iger je přitom podle BBC považován za nejmocnějšího muže Hollywoodu, protože pod jeho vedením společnost probrala několik konkurentů a posílila tak svou pozici na trhu. Akcie firmy na zprávu reagovaly poklesem.
C:\fakepath\Aramco.jpg

Aramco je první firmou s tržní kapitalizací dva biliony USD

12.12.2019 Saúdskoarabská ropná firma Saudi Aramco se druhý den na burze stala první společností na světě, jejíž tržní kapitalizace překonala dva biliony USD (45,8 bilionu Kč). Po zahájení dnešního obchodování akcie firmy stouply o deset procent, později však část zisků smazaly, uvedla agentura Reuters. Primární nabídka Aramco byla největší na světě a firma je nyní rovněž největší společností na světě podle tržní kapitalizace.
C:\fakepath\aramco.jpg

Aramco - nejziskovější společnost i největší ropná firma světa

06.12.2019 Saudi Aramco je největší ropnou společností světa. Zajišťuje zhruba deset procent světové produkce ropy a její rezervy této suroviny v objemu kolem 270 miliard barelů se podílejí na celkovém objemu ověřených světových zásob asi 15 procenty. Společnost loni denně vytěžila 10,3 milionů barelů ropy.
C:\fakepath\saudi-06112019-lv.jpg

Bloomberg: Čína zvažuje masivní investici do akcií Saudi Aramco

06.11.2019 Čína zvažuje, že investuje pět až deset miliard dolarů (až 230 miliard Kč) do akcií saúdskoarabské ropné společnosti Saudi Aramco, které se Rijád chystá prodat v primární veřejné nabídce (IPO). S odvoláním na informované zdroje to dnes uvedla agentura Bloomberg. Peking by podle ní investoval prostřednictvím několika státních firem, mezi nimiž je také investiční fond iniciativy nové Hedvábné stezky. Saúdskoarabská ani čínská strana věc nekomentovaly.
img

Reuters: Rijád chce prodat dvě procenta akcií Saudi Aramco

05.11.2019 Saúdská Arábie se chystá v primární veřejné nabídce (IPO) prodat dvě procenta akcií státní ropné společnosti Saudi Aramco. S odvoláním na tři informované zdroje to dnes uvedla agentura Reuters. Cena akcií pro vstup na burzu bude podle nich stanovena 5. prosince, obchodovat s akciemi se na burze v Rijádu začne 11. prosince. Firma podle zdrojů také rok nebude moci své akcie uvést na zahraniční burzu.
img

Aramco údajně plánuje odstartovat nabídku akcií 3. listopadu

29.10.2019 Saúdskoarabská ropná firma Saudi Aramco plánuje odstartovat dlouho chystanou plánovanou primární nabídku akcií 3. listopadu. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na tři informované zdroje. Nabídka by mohla být největší na světě a sama firma by se mohla stát největší veřejně obchodovanou společnost na světě.
img

Americké megacapy? Totální valuační úlet

12.09.2019 Mezi nejpopulárnější akcie v držení velkých institucionálních i drobných akciových investorů momentálně patří největší americké technologické společnosti, konkrétně Microsoft, Google, Amazon, Facebook a Apple. Jsou to zároveň společnosti s největší tržní kapitalizací na světě, proto označení „megacaps“. V tomto krátkém textu chci pomocí základních fundamentálních finančních dat ukázat, že z valuačního hlediska jsou ceny jejich akcií totálně přestřelené, mimo jakékoliv valuační standardy stanovené například Benjaminem Grahamem, autorem nejslavnější publikace pro akciové investory Inteligentní investor. Domnívám se, že tyto akcie mohou být samozřejmě vhodné pro krátkodobou spekulaci, nicméně pro investory s dlouhým investičním horizontem jsou zcela nevhodné, neboť aktuální tržní ceny jejich akcií jsou velmi výrazně nad fundamentální vnitřní hodnotou. Akcie by musely spadnout o desítky procent, aby se fundamentální vnitřní hodnotě přiblížily.
C:\fakepath\1.jpg

Aramco chce letos na domácím trhu nabídnout procento akcií

10.09.2019 Saúdská Arábie plánuje nabídnout akcie ropné firmy Saudi Aramco na domácím trhu v letošním a příštím roce. Nabídnout by měla v obou letech jedno procento akcií. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje. Firma je ve státním vlastnictví, už několik let se ale mluví o uvedení jejích akcií na burzu. Aramco nyní plánuje uskutečnit mezinárodní primární veřejnou nabídku v příštím či přespříštím roce.
img

Apple využil rekordní minima na výnosech dluhopisů

09.09.2019 Společnost Apple je známá jako jeden z nejsilnějších hráčů na globálním akciovém trhu, která si z hlediska tržní kapitalizace poměrně dlouho držela post jedničky na trhu. Nicméně v posledních měsících se situace na trzích mění - společnosti začínají reagovat na pokles amerických úrokových sazeb a silnou poptávku ze strany investorů. Výjimkou není ani Apple, který se rozhodl hledat dodatečný kapitál pro svoje záměry na dluhopisovém trhu.
img

Investiční bublina v podobě akcií Boeingu splaskla

22.07.2019 V průběhu minulého týdne zasáhla akcie společnosti Boeing zpráva, že letadla 737 Max, které byly vyřazené z provozu kvůli chybě softwaru a dvěma leteckým nehodám, zřejmě nebudou moci létat až do roku 2020. Akcie firmy, které od vypuknutí skandálu značně oslabily, reagovaly další mírnou korekcí. Odepsaly si 0,8 procenta a klesly na hodnotu kolem 362 USD za akcii. Do červených čísel se pak dostaly až závěrem týdne poté, co firma oznámila, že si kvůli problémům spojeným s tímto skandálem odepíše 4,9 miliardy USD.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 17.7.2019

17.07.2019 Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování se ztrátou. Index Dow Jones odepsal 0,1 % své hodnoty, S&P 500 si pohoršil o 0,3 % a technologický Nasdaq ztratil 0,4 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejhůře vedlo energetickým společnostem (-1,1 %). Na opačné straně se nejlépe umístily průmyslové podniky se ziskem 0,7 %. Včera tak po čtyřech dnech, kdy trhy dosahovaly nových maxim, došlo k mírné korekci. Důvodem bylo nejspíše vyjádření šéfa Fedu Jeroma Powella, který opět prohlásil, že nejistoty ohledně obchodní války a potenciální zpomalení globální ekonomiky by mohly vést ke snižování úrokových sazeb.
img

Uber nabídne své akcie za 45 dolarů

10.05.2019 Americká společnost Uber Technologies oznámila, že své akcie nabídne za 45 dolarů (1032 korun). Cena, která je v dolní části předpokládaného pásma 44 až 50 dolarů, podle agentury DPA značí, že zájem o akcie je spíše zdrženlivý. S akciemi Uberu se bude na newyorské burze NYSE poprvé obchodovat dnes, bude to jedna z největších primárních veřejných nabídek (IPO) v historii.
img

Uber před vstupem na burzu uvedl, že možná nikdy nebude v zisku

12.04.2019 Provozovatel alternativní taxislužby Uber Technologies před vstupem na burzu uvedl, že možná nikdy nebude v zisku. Společnost, která v uplynulém desetiletí zrevolucionalizovala osobní dopravu, zaznamenala zpomalení dříve prudkého růstu. Vyplývá to ze zprávy o hospodaření, kterou americká společnost ve čtvrtek předložila Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC).
C:\fakepath\2018-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2018

17.12.2018 Rok 2018 se brzy stane minulostí, a tak je na čase se společně podívat na každoroční přehled všech důležitých a klíčových ekonomických událostí v tomto roce. Byl to rok velmi bohatý na důležité ekonomické události ve světové ekonomice a nuda na trzích rozhodně nebyla. Pojďme si tedy přehledně po jednotlivých měsících připomenout ty nejzajímavější okamžiky, které nám nabídly finanční trhy v roce 2018.
img

Saxo Bank zahajuje spolupráci s Morningstar

06.09.2016 Investiční a obchodní specialista Saxo Bank a společnost Morningstar Investment Management Europe Ltd (investiční skupina Morningstar, Inc.) dnes oznámily zahájení spolupráce, která rozšíří nabídku investičních strategií pro klienty Saxo Bank.
Související klíčová slova: FXstreet | Bitcoin | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Akciový index | Fitch | Equity | Inflace | Nasdaq | Dow Jones | USA | OPEC | Koruna | HDP | Kanada | Česká měna | Turecko | Apple | Evropské akcie | New York | Ceny ropy | Spekulace | Česká koruna | ETF | Recese | Import | Nikkei | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Světové ekonomické fórum | Ekonomické události | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Akvizice | Bankovní rada | Bloomberg | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Dividenda | Dow Jones Industrial | ECB | ESM | Ekonomika | Emise | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Futures | IPO | Index PX | Indikátor | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Kurz | MMF | Marže | Měna | Měny | NYSE | Nabídka | Obligace | P/E | Portfolio | Pozice | Rating | Ratingová agentura | S&P 500 | Tržní kapitalizace | WTO | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | GBP | ČEZ | Obchodování | Bank of China | Cena ropy | Hospodářský růst | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Business | Zisk | Těžba ropy | Zkušenosti | Výsledky | Arbitráže | Investiční příležitost | Bohatství | IEA | New York Stock Exchange | Partners | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Investovat | Eurostat | Conseq | Facebook | Kybernetická měna | Donald Trump | Burzy | Bankrot | Ceny akcií | Index | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | CZK | Dolary | Exchange | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Hodnota akcií | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Investiční | Investing | EBay | Kapitálové trhy | Management | Měna Bitcoin | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Odkup akcií | Portfolia | Pro investory | Reuters | Ropy | SaxoBank | Société Générale | TopForex | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Volkswagen | WTI | Země EU | Zpráva | Zprávy | Zisky | Cenové rozpětí | Čistý dluh | EBITDA | EV | Obchodní den | P/S | ROCE | Upisování akcií | Itálie | Tržby | Úvěr | Miliardář | Bohatý | Komise | Depreciation | Burze | Investment | Aramco | Dow Jonesův index | Royal Bank of Scotland | DPA | Bernstein | The New York Times | RBS | Microsoft | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | BBC | Agentura DPA | The Guardian | Nákupy dluhopisů | Automobilový průmysl | Hospodářské výsledky | Stock Exchange | Snižování úrokových sazeb | Multi-Asset obchodování | Rada ČNB | Earnings | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Ekonomické fórum | Rosněfť | Agentura Reuters | Bankovnictví | Americké firmy | Zpravodajský server | Firmy | Standard & Poor's | Economic | Akcie v USA | Program nákupu dluhopisů | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Agentura Fitch | Ztráty | Sinopec | SaxoSelect | Erste | Saúdská Arábie | Akcionáři | Digitální měny | Blockchain | Zájem o akcie | Tesla | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Rekordní minima | Exxon | General Electric | Průzkum | Krize | Investiční stratég | FCA | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Softbank | Příjmy | Alphabet | ČTK | Zasedání americké centrální banky | Očekávání | Mercedes | Audi | Morningstar | SaxoTraderGO | Tržní kapitalizace společnosti | Vstup na burzu | Obchodování na zámořských trzích | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Americký akciový trh | Technologie blockchain | xPartners | Inteligentní investor | Conseq Investment Management | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Akcie Facebooku | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Czech Fund | USMCA | Finanční skupina | Propad cen ropy | Primární nabídka | Kim Fournais | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Michal Stupavský | Společnost Apple | Analytici společnosti | SABIC | Růst dolaru | WEF | Obchodovat s akciemi | Akcie Boeingu | Primární nabídka akcií | Primární nabídky akcií | Uber Technologies | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Zpětný odkup akcií | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Tržní hodnota firmy | Akcie firmy | Nabídka akcií | Americké společnosti | Investiční bublina | Společnost Gazprom | Gazprom | Situace na trzích | Konglomerát | Thyssenkrupp | Upisování | Saudi Aramco | iShares | Formule 1 | Cena akcie | Tým FXstreet.cz | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Prezident Donald Trump | Ropná firma | Investiční skupina | Ropný gigant | Hongkong | LNG | Objem | Rijád | Obchod | Zájem o investici | Cena akcií Saudi Aramco | China Investment Corporation (CIC) | China Investment Corporation | CIC | Investice čínských státních podniků | Prodat část akcií | Muhammad bin Salmán | Fond nové Hedvábné stezky | Státní investiční fond | Fond China Investment Corporation | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Konkurenceschopnost | Primární nabídky | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Ekonomiky eurozóny | Olívia Lacenová | Výrobce léků | USA a Čína | Firma Aramco | Server BBC | Erste Group | Generální ředitel | PSA | Skupina OPEC+ | Kybernetická měna Bitcoin | Vyšetřování | Amazon | Fortune | Miliardy | Walt Disney | 5G | AFP | Cla na dovoz hliníku | Průmysl | Na burze | Nabídka Aramco | Tržní kapitalizace firmy | Formule | Arabian American Oil Company | Standard Oil | Socony-Vacuum | Hospodářský výsledek | Rostoucí náklady | Abkajk | Churajs | SoftBank Group | Agricultural Bank of China | Industrial and Commercial Bank of China | American International Assurance | ABC | ICBC | AIA | Visa | General Motors | NTT | Docomo | Enel | Čínské zboží | Nejziskovější společnost | Největší ropná firma | Největší ropná firma světa | Rozvoj | Sociální sítě | Společnost Aramco | NAFTA | NTT (Docomo) | Prodeje akcií | Těžba ropy v Rusku | Vstup Aramka na burzu | Cena za akcii | Primární nabídka Aramco | Firma Saudi Aramco | Ropná firma Saudi Aramco | Garantovaná dividenda | Světové obchodní organizace | Plyn | Moskva | PSA Group | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká automobilka | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | Tata Steel | Farmaceutická společnost | Airbus | IAG | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Událostí ve světové ekonomice | Škoda Auto | Americké centrální banky | AXA | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | AT&T | Disney | Uber | Aurora Cannabis | Pěstitel marihuany | CanniMed Therapeutics | Hospodaření | Hodnota společnosti | Hodnota Amazonu | Koronavirus | Google | 100 miliard dolarů | Trhy | Pokles | Situace | Úsilí | Americká společnost | Warner Music | Warner Music Group | Universal Music Group | Sony Music Entertainment | Ed Sheeran | Bruno Mars | Madonna | Metallica | SEC | Access Industries | Pozice nahrávacích společností | COVID-19 | Prudký propad | Vývoj | Růst | Signál | Ekonomiky | Závislost | Skupina OPEC | Dosáhnout zisku | Uber Eats | Alternativní taxislužby | Převzetí SABIC | Saudi Basic Industries Corp. | Tržní hodnota SABIC | Akcie SABIC | Cena akcie SABIC | Investice v zahraničí | Fond PIF | Společnost Warner Music
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Hodnota Amazonu
Hodnota amerického dolaru
Hodnota bitcoinu
Hodnota britské libry
Hodnota černého zlata
Hodnota čínských akcií
Hodnota dividend
Hodnota dluhopisu
Hodnota dolaru
Hodnota eura

Následující klíčová slova

Hodnota fúzí a akvizic
Hodnota globálních akcií
Hodnota HDP
Hodnota indexu
Hodnota indexu pražské burzy
Hodnota indexu PX
Hodnota indexu PX-TR
Hodnota investic
Hodnota investic do zahraničních měn
Hodnota jednoho pipu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets copyfx
Potvrďte prosím... Zavřít