Čtvrtek 02. prosinec 2021 02:21
reklama
BidAskBit vanoce
reklama
BidAskBit vanoce
reklama
Interactive Brokers
reklama
BidAskBit vanoce

Klíčová slova - Hodnota firmy

C:\fakepath\Tesla.png

Akcie Tesly dál klesají, důvodem jsou i Muskovy narážky na senátora Sanderse

16.11.2021 Akcie americké automobilky Tesla pokračují v poklesu a z maxima nad 1240 dolary, kde se ocitly začátkem listopadu, odepsaly už kolem 20 procent. Podle analytiků k tomu vedle Muskova plánovaného prodeje akcií firmy přispěly i jeho tweety, v nichž se Musk nevybíravě vyjadřoval na adresu levicového senátora Bernieho Sanderse. Příčinou byly daně.
img

Je technologie 3D tisku konečně připravena růst?

02.08.2021 3D tisk, nazývaný také aditivní výroba, existuje už od konce 80. let a má za sebou už několik nepodařených startů. Mezi nejvíce medializované patří ten kolem roku 2013, kdy si průmyslové podniky i investoři mysleli, že brzy bude 3D tiskárna v každé domácnosti. Vývoj se ale vydal jiným směrem a odvětví si nakonec uvědomilo, že jeho budoucností je tzv. aditivní výroba lepších komponent pro průmyslové využití. Vzhledem ke standardizaci probíhající v posledních letech, k dostupnosti materiálů a k nižším nákladům předpovídají některé výzkumné agentury, že nyní přichází desetiletí rychlého růstu.
img

Bez detailních dopadových studií je přijetí klimatického balíku EU jen aktem víry

25.07.2021 Uprostřed léta zahajují země západního eurasijského výběžku zelenou revoluci. Z celoplanetárního hlediska je sice EU příliš malá na to, aby sama globální klima ovlivnila, ale to nevadí. Jde prostě o revoluci. Tedy o víru a ideologii. Propočty a racionalita jdou prozatím stranou.
C:\fakepath\top-19072021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.07.2021 1) Asijské akcie dnes pokračovaly v sestupné trajektorii, investoři sledují narůstající počty infekcí koronavirem nejen v regionu jihovýchodní Asie, ale také jednání států skupiny OPEC, na němž došlo k dlouho očekávané dohodě, po níž začaly klesat ceny ropy.
C:\fakepath\wall street.jpg

Italská luxusní skupina Ermenegildo Zegna vstoupí na burzu v USA

19.07.2021 Italská luxusní skupina Ermenegildo Zegna se dohodla, že v letošním roce vstoupí na burzu ve Spojených státech prostřednictvím spojení se speciální společností pro akvizice, tzv. SPAC. Hodnota firmy by měla činit 3,2 miliardy USD (69,4 miliardy Kč). Oznámila to dnes společnost.
img

Brusel představil revoluční zelený balíček. Zdraží auta, letenky, bydlení, elektřina, přitom se EU může jenom střelit do nohy

14.07.2021 Evropská unie dnes přelomově vykročila k tomu, aby se stala globální laboratoří opravdu hluboké a plošné dekarbonizace. Představila totiž masivní soubor návrhů nových opatření, jejichž klíčovým smyslem je učinit evropskou ekonomiku klimaticky mnohem šetrnější, ovšem která současně zásadně promění život každého ze stovek milionů obyvatel EU.
img

Brusel dnes představí revoluční zelený balíček. Zdraží auta, letenky, bydlení, elektřinu, přitom se EU může jenom střelit do nohy

14.07.2021 Evropská unie dnes přelomově vykročí k tomu, aby se stala globální laboratoří opravdu hluboké a plošné dekarbonizace. Evropská komise totiž představí masivní soubor návrhů nových opatření, jejichž klíčovým smyslem je učinit evropskou ekonomiku klimaticky mnohem šetrnější, ovšem která současně zásadně promění život každého ze stovek milionů obyvatel EU.
img

Zakladatel Amazonu Jeff Bezos předá žezlo nástupci, bude jím Andy Jassy

05.07.2021 Novým šéfem americké internetové společnosti Amazon se dnes stane Andy Jassy. Třiapadesátiletý manažer je teprve druhým šéfem podniku, ve vedení střídá zakladatele společnosti Jeffa Bezose. Ten se rozhodl funkci opustit a zůstat jen výkonným předsedou správní rady. Výměna na nejvyšším postu přichází v den, kdy firma slaví 27 let od svého založení.
C:\fakepath\Pepco.jpg

Akcie řetězce obchodů Pepco na burze ve Varšavě debutovaly silným růstem

26.05.2021 Na burze ve Varšavě se dnes začalo obchodovat s akciemi řetězce obchodů Pepco, které hned v úvodu přidávaly kolem osmi procent. V letošním roce je to tam největší primární veřejná nabídka akcií (IPO). Vlastníkem firmy Pepco Group je konglomerát Steinhoff z Jihoafrické republiky, Pepco ale působí na mnoha trzích včetně České republiky a Polsko je pro něj klíčovým trhem.
img

Pomůže plánovaná akvizice s Xilinx růstu ceny akcie AMD?

14.04.2021 V rámci dnešní technické a fundamentální analýzy se budeme věnovat akciové společnosti Advanced Micro Devices (AMD), takže se od minulého příspěvku na akcie Nike vracíme zpátky mezi technologické akcie.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Bloomberg: Indické začínající technologické firmy zažívají nebývalý rozkvět

12.04.2021 Začínajícím technologickým firmám v Indii se v uplynulém týdnu nebývale dařilo. Za čtyři dny hodnota nejméně šesti z nich překonala hranici jedné miliardy USD (21,9 miliardy Kč). Dostaly se tím mezi takzvané jednorožce, upozornila agentura Bloomberg. Pro srovnání - podle údajů výzkumné společnosti CB Insights za celý loňský rok, poznamenaný pandemií, vzniklo v Indii celkem sedm nových jednorožců. O rok dříve jich bylo šest.
C:\\fakepath\\d-18032021-lv.gif

Volkswagen se stal nejhodnotnějším podnikem v indexu DAX

17.03.2021 Německý automobilový koncern Volkswagen se dnes stal nejhodnotnějším podnikem v hlavním německém akciovém indexu DAX, vystřídal na tomto postu softwarovou společnost SAP. Informovala o tom agentura Reuters. Akcie Volkswagenu těží z příznivé reakce investorů na plánovanou expanzi podniku v oblasti elektromobilů.
C:\fakepath\akcie-28012021-0.png

Sebenaplňující proroctví a síla sociálních sítí? Jak ovlivnil Reddit GameStop?

28.01.2021 Bloomberg. Forbes. Investing. Každý web o tom píše. Novým hitem internetu se po Bernie Sandersovi stal nevídaný úkaz na trzích s akciemi. Velká skupina gamblerů ze sociální sítě Reddit údajně ovlivnila cenu akcie GameStop do takové míry, že téměř zlikvidovala hedgeový fond. Co se vlastně stalo?
C:\fakepath\akcie6.jpg

Polský provozovatel samoobslužných boxů InPost vstoupil na burzu

27.01.2021 Polská společnost InPost, která provozuje schránky pro vyzvednutí zboží, vstoupila na burzu. S akciemi se začalo obchodovat v burzovním systému Euronext v Amsterodamu a hned v úvodu akcie zpevnily zhruba o 19 procent. Uvedla to agentura Reuters. Hodnota firmy díky růstu kurzu vystoupila na 9,5 miliardy eur (247 miliard Kč), což z této primární veřejné nabídky (IPO) akcií činí v poslední době jednu z největších v Evropě.
img

Akcie farmaceutických firem těží z informací o nebývalé logistické operaci

05.01.2021 Momentálně se naděje lidstva a spolu s ní i trhy soustřeďují na pozitivní sentiment, který vyplývá ze schválení vakcín v jednotlivých státech, které již koncem roku začaly s očkováním prvních obyvatel. Z analýzy, kterou provedla značka TopForex, vyplývá, že akciím společností, které se v uplynulém roce soustředily na vývoj účinného bojovníka proti koronaviru, se dařilo a tržní hodnota těchto firem rostla v rozsahu několika desítek až stovek procent. Nadále bude jejich hodnotu ovlivňovat informace o rychlosti proočkování, jeho pozitivním efektu a objemy dalších státních objednávek.
C:\fakepath\Alibaba.jpg

Akcie čínské firmy Alibaba kvůli tlaku ze strany úřadů oslabují

28.12.2020 Akcie největšího čínského internetového prodejce Alibaba dnes pokračovaly v poklesu, důvodem jsou obavy z tlaku čínských úřadů na podnikatelské aktivity zakladatele firmy. Akcie dnes na hongkongské burze ztrácely až 9,2 procenta a dostaly se na nejnižší úroveň od června. Za poslední dvě obchodní seance tržní hodnota firmy klesla o 116 miliard dolarů (zhruba 2,5 bilionu Kč), uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\airbnb.jpg

IPO firem ze sdílené ekonomiky zatím moc úspěšné nebyly

10.12.2020 Airbnb - Společnost Airbnb, která zprostředkovává ubytování v soukromí, stanovila v rámci primární veřejné nabídky (IPO) před vstupem na burzu cenu svých akcií na 68 dolarů za kus. To je více, než plánovala. Získá tak zhruba 3,5 miliardy dolarů (76,2 miliardy Kč). Firma plánovala prodat asi 51 milionů akcií v rozmezí 56 až 60 dolarů za kus, což už bylo zvýšené cenové rozpětí. Primární nabídka tak stanovila celkovou hodnotu firmy, zahrnující i cenné papíry jako opce či akcie s omezenými právy, na 47,3 miliardy USD (1,03 bilionu Kč).
C:\fakepath\dolary.jpg

Hodnota Airbnb by mohla být až 35 miliard USD

01.12.2020 Americká společnost Airbnb, která zprostředkovává ubytování v soukromí, plánuje v rámci primární nabídky prodat akcie až za 2,6 miliardy USD (57 miliard Kč), což by celou společnost ohodnotilo na 34,8 miliardy USD. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na prohlášení firmy pro regulační úřady. Vstoupit na burzu chce 10. prosince a její burzovní debut je jednou z největších a nejočekávanějších primárních nabídek v USA v letošním roce.
C:\fakepath\sn-16092020-lv.gif

Nabídka akcií Snowflake je rekordní nabídkou softwarové firmy

16.09.2020 Primární nabídka akcií společnosti Snowflake se stala největší letošní nabídkou ve Spojených státech a vůbec největší nabídkou softwarové firmy. Společnost z primární nabídky získala 3,36 miliardy USD (75,8 miliardy Kč), když cenu jedné akcie stanovila na 120 USD. Tržní hodnota firmy poskytující cloudová úložiště dat činí 33 miliard USD, uvedl zpravodajský server CNN.
img

Apple opět v centru pozornosti investorů. Pokořil nový rekord na Wall Street

24.08.2020 Zdá se, že Apple se stává lídrem v lámání rekordů ohledně tržní kapitalizace firmy. Přesně počátkem srpna před dvěma lety překonala společnost rekord, když jako první firma dosáhla tržní hodnotu 1 bilionu USD a během uplynulého týdne překonala další milník. Jako první americké firmě se jí podařilo dosáhnout tržní kapitalizace ve výši 2 bilionů USD a porazit tak Saudi Aramco.
C:\fakepath\USA dolar.jpg

Apple je největší firmou na světě podle tržní kapitalizace

02.08.2020 Akcie americké společnosti Apple v pátek díky příznivým čtvrtletním výsledkům hospodaření posílily o více než deset procent na nový rekord. Výrobce iPhonů tak překonal saúdskoarabskou ropnou firmu Saudi Aramco a stal se největší firmou na světě podle tržní kapitalizace, uvedla agentura Reuters.
img

Kodak mění strategii: Plánuje vyrábět generika. Akcie společnosti raketově vzrostly

30.07.2020 Značku Eastman Kodak zná zřejmě každý. Firma s 132letou historií se proslavila jako tehdejší lídr na trhu s fotografickými potřebami. Jenže kamenem úrazu se pro ni stal přechod na digitální fotoaparáty, který neustála, a v roce 2012 vyhlásila úpadek. Následovala série prodejů celé řady patentů, které vlastnila. Nyní se ale zdá, že nejhorší už má za sebou a začíná novou podnikatelskou éru. Svou budoucnost vidí ve výrobě generik a akcie společnosti na oznámení reagovaly doslova raketovým růstem o 570 procent.
img

Kodak přesedlal na generické léky, akcie vyletěly o 570 %

29.07.2020  Eastman Kodak, někdejší lídr na trhu fotografických potřeb, přesedlal na výrobu složek generických léků, které bude možné nasadit při léčbě nemoci covid-19. Společnost na to dostala od americké vlády, která tak chce snížit závislost na zahraničních dodávkách, půjčku 765 milionů dolarů (17 miliard Kč). Akcie Kodaku ve středu reagovaly strmým růstem až o 570 procent.
C:\fakepath\1049641082-min.jpg

Fenomén Robinhood: Drobní investoři vytvářejí akciové bubliny

20.06.2020 Koronavirová krize, březnový propad akciových trhů a nové investiční aplikace, které umožňují obchodovat bez poplatků, přitáhly k obchodům s akciemi i nezkušené nováčky. Ti pak svými obchody přispívají na burze k tvorbě cenových bublin, když kvůli nim akcie některých - často menších a málo známých - firem nečekaně prudce posílí, aby vzápětí spadly na zlomek původní ceny. Někteří experti fenomén takzvaného robinhoodového trhu přirovnávají k bublině dot.com z přelomu tisíciletí, tedy k podobným cenovým skokům technologických firem z počátků internetu.
img

Warner Music se vrací k plánu na primární nabídku akcií

26.05.2020 Společnost Warner Music Group, která je třetí největší nahrávací společností na světě, se vrátila k plánu na primární veřejnou nabídku (IPO) akcií, kterou kvůli koronaviru v březnu odložila. Společnost očekává, že při debutu na trhu Nasdaq získá zhruba 1,82 miliardy USD (45 miliard Kč) a že tržní hodnota firmy dosáhne asi 13 miliard USD. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\ar-12052020-lv.gif

Ropné firmě Aramco kvůli levné ropě klesl zisk o 25 procent

12.05.2020 Čistý zisk největšího světového producenta ropy Saudi Aramco v prvním čtvrtletí klesl o 25 procent na 62,48 miliardy rijálů (424,6 miliardy Kč). Na vině je prudký propad cen ropy vlivem slabé poptávky způsobené koronavirem, ale také nižší rafinerské a chemické marže a snížení hodnoty zásob, uvedla dnes firma.
img

Aramco chce kvůli levné ropě upravit cenu za převzetí SABIC

11.05.2020  Největší světový producent ropy Saudi Aramco se snaží o úpravu dohody o koupi kontrolního podílu v Saudi Basic Industries Corp. (SABIC), čtvrté největší petrochemické firmě na světě, protože hodnota firmy se po propadu cen ropy snížila o více než 40 procent. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje. Firma Aramco se loni dohodla, že koupí od státního fondu bohatství Saúdské Arábie PIF podíl 70 procent v SABIC za 69,1 miliardy USD (1,7 bilionu Kč). Dohoda se zařadila mezi největší dohody ve světovém chemickém průmyslu.
img

Technologické giganty ztrácejí. Dolů je táhne koronavirus

27.03.2020 Technologické giganty ztrácejí. Dolů je táhne koronavirus Situace na trzích momentálně nevypadá ideální. A přestože po dosavadních výprodejích většina odborníků předpokládá, že akciové trhy již mají dno za sebou – až vývoj v nejbližším období ukáže, zda je to skutečně tak. Momentálně je totiž propad způsoben především v důsledku paniky kolem COVID -19, ale další by mohl přijít po zveřejnění hospodářských výsledků jednotlivých firem. Obrovské propady neobešli ani největší technologické společnosti jako Amazon, Apple a Microsoft. Od svých posledních vrcholů, které dosahovaly v únoru se akcie obou společností propadly v řádu desítek procent.
img

Nejmocnější muž Hollywoodu opouští Walt Disney. Akcie společnosti ztrácejí na hodnotě

27.02.2020 Světem otřásla informace, že Robert Iger odstupuje z funkce výkonného ředitele společnosti Walt Disney, a to s okamžitou platností. Iger je přitom podle BBC považován za nejmocnějšího muže Hollywoodu, protože pod jeho vedením společnost probrala několik konkurentů a posílila tak svou pozici na trhu. Akcie firmy na zprávu reagovaly poklesem.
C:\fakepath\Aramco.jpg

Aramco je první firmou s tržní kapitalizací dva biliony USD

12.12.2019 Saúdskoarabská ropná firma Saudi Aramco se druhý den na burze stala první společností na světě, jejíž tržní kapitalizace překonala dva biliony USD (45,8 bilionu Kč). Po zahájení dnešního obchodování akcie firmy stouply o deset procent, později však část zisků smazaly, uvedla agentura Reuters. Primární nabídka Aramco byla největší na světě a firma je nyní rovněž největší společností na světě podle tržní kapitalizace.
C:\fakepath\aramco.jpg

Aramco - nejziskovější společnost i největší ropná firma světa

06.12.2019 Saudi Aramco je největší ropnou společností světa. Zajišťuje zhruba deset procent světové produkce ropy a její rezervy této suroviny v objemu kolem 270 miliard barelů se podílejí na celkovém objemu ověřených světových zásob asi 15 procenty. Společnost loni denně vytěžila 10,3 milionů barelů ropy.
C:\fakepath\saudi-06112019-lv.jpg

Bloomberg: Čína zvažuje masivní investici do akcií Saudi Aramco

06.11.2019 Čína zvažuje, že investuje pět až deset miliard dolarů (až 230 miliard Kč) do akcií saúdskoarabské ropné společnosti Saudi Aramco, které se Rijád chystá prodat v primární veřejné nabídce (IPO). S odvoláním na informované zdroje to dnes uvedla agentura Bloomberg. Peking by podle ní investoval prostřednictvím několika státních firem, mezi nimiž je také investiční fond iniciativy nové Hedvábné stezky. Saúdskoarabská ani čínská strana věc nekomentovaly.
img

Reuters: Rijád chce prodat dvě procenta akcií Saudi Aramco

05.11.2019 Saúdská Arábie se chystá v primární veřejné nabídce (IPO) prodat dvě procenta akcií státní ropné společnosti Saudi Aramco. S odvoláním na tři informované zdroje to dnes uvedla agentura Reuters. Cena akcií pro vstup na burzu bude podle nich stanovena 5. prosince, obchodovat s akciemi se na burze v Rijádu začne 11. prosince. Firma podle zdrojů také rok nebude moci své akcie uvést na zahraniční burzu.
img

Aramco údajně plánuje odstartovat nabídku akcií 3. listopadu

29.10.2019 Saúdskoarabská ropná firma Saudi Aramco plánuje odstartovat dlouho chystanou plánovanou primární nabídku akcií 3. listopadu. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na tři informované zdroje. Nabídka by mohla být největší na světě a sama firma by se mohla stát největší veřejně obchodovanou společnost na světě.
img

Americké megacapy? Totální valuační úlet

12.09.2019 Mezi nejpopulárnější akcie v držení velkých institucionálních i drobných akciových investorů momentálně patří největší americké technologické společnosti, konkrétně Microsoft, Google, Amazon, Facebook a Apple. Jsou to zároveň společnosti s největší tržní kapitalizací na světě, proto označení „megacaps“. V tomto krátkém textu chci pomocí základních fundamentálních finančních dat ukázat, že z valuačního hlediska jsou ceny jejich akcií totálně přestřelené, mimo jakékoliv valuační standardy stanovené například Benjaminem Grahamem, autorem nejslavnější publikace pro akciové investory Inteligentní investor. Domnívám se, že tyto akcie mohou být samozřejmě vhodné pro krátkodobou spekulaci, nicméně pro investory s dlouhým investičním horizontem jsou zcela nevhodné, neboť aktuální tržní ceny jejich akcií jsou velmi výrazně nad fundamentální vnitřní hodnotou. Akcie by musely spadnout o desítky procent, aby se fundamentální vnitřní hodnotě přiblížily.
C:\fakepath\1.jpg

Aramco chce letos na domácím trhu nabídnout procento akcií

10.09.2019 Saúdská Arábie plánuje nabídnout akcie ropné firmy Saudi Aramco na domácím trhu v letošním a příštím roce. Nabídnout by měla v obou letech jedno procento akcií. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje. Firma je ve státním vlastnictví, už několik let se ale mluví o uvedení jejích akcií na burzu. Aramco nyní plánuje uskutečnit mezinárodní primární veřejnou nabídku v příštím či přespříštím roce.
img

Apple využil rekordní minima na výnosech dluhopisů

09.09.2019 Společnost Apple je známá jako jeden z nejsilnějších hráčů na globálním akciovém trhu, která si z hlediska tržní kapitalizace poměrně dlouho držela post jedničky na trhu. Nicméně v posledních měsících se situace na trzích mění - společnosti začínají reagovat na pokles amerických úrokových sazeb a silnou poptávku ze strany investorů. Výjimkou není ani Apple, který se rozhodl hledat dodatečný kapitál pro svoje záměry na dluhopisovém trhu.
img

Investiční bublina v podobě akcií Boeingu splaskla

22.07.2019 V průběhu minulého týdne zasáhla akcie společnosti Boeing zpráva, že letadla 737 Max, které byly vyřazené z provozu kvůli chybě softwaru a dvěma leteckým nehodám, zřejmě nebudou moci létat až do roku 2020. Akcie firmy, které od vypuknutí skandálu značně oslabily, reagovaly další mírnou korekcí. Odepsaly si 0,8 procenta a klesly na hodnotu kolem 362 USD za akcii. Do červených čísel se pak dostaly až závěrem týdne poté, co firma oznámila, že si kvůli problémům spojeným s tímto skandálem odepíše 4,9 miliardy USD.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 17.7.2019

17.07.2019 Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování se ztrátou. Index Dow Jones odepsal 0,1 % své hodnoty, S&P 500 si pohoršil o 0,3 % a technologický Nasdaq ztratil 0,4 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejhůře vedlo energetickým společnostem (-1,1 %). Na opačné straně se nejlépe umístily průmyslové podniky se ziskem 0,7 %. Včera tak po čtyřech dnech, kdy trhy dosahovaly nových maxim, došlo k mírné korekci. Důvodem bylo nejspíše vyjádření šéfa Fedu Jeroma Powella, který opět prohlásil, že nejistoty ohledně obchodní války a potenciální zpomalení globální ekonomiky by mohly vést ke snižování úrokových sazeb.
img

Uber nabídne své akcie za 45 dolarů

10.05.2019 Americká společnost Uber Technologies oznámila, že své akcie nabídne za 45 dolarů (1032 korun). Cena, která je v dolní části předpokládaného pásma 44 až 50 dolarů, podle agentury DPA značí, že zájem o akcie je spíše zdrženlivý. S akciemi Uberu se bude na newyorské burze NYSE poprvé obchodovat dnes, bude to jedna z největších primárních veřejných nabídek (IPO) v historii.
img

Uber před vstupem na burzu uvedl, že možná nikdy nebude v zisku

12.04.2019 Provozovatel alternativní taxislužby Uber Technologies před vstupem na burzu uvedl, že možná nikdy nebude v zisku. Společnost, která v uplynulém desetiletí zrevolucionalizovala osobní dopravu, zaznamenala zpomalení dříve prudkého růstu. Vyplývá to ze zprávy o hospodaření, kterou americká společnost ve čtvrtek předložila Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC).
C:\fakepath\2018-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2018

17.12.2018 Rok 2018 se brzy stane minulostí, a tak je na čase se společně podívat na každoroční přehled všech důležitých a klíčových ekonomických událostí v tomto roce. Byl to rok velmi bohatý na důležité ekonomické události ve světové ekonomice a nuda na trzích rozhodně nebyla. Pojďme si tedy přehledně po jednotlivých měsících připomenout ty nejzajímavější okamžiky, které nám nabídly finanční trhy v roce 2018.
img

Jack Ma, Jeff Bezos a akcie Alibaby

04.09.2017 Webové tržiště a e-shop Alibaba si vede skvěle. Doma v Číně mu patří 80 % trhu. O dobré kondici svědčí i zveřejněné aktuální čtvrtletní výsledky. Mezi investory se stal Alibaba velmi populárním a jeho tržní kapitalizaci to dostalo až na 420 miliard dolarů. Zakladatel a šéf Alibaby Jack Ma je se svými 38 miliardami dolarů druhým nejmajetnějším Číňanem. Alibaba, čínský e-shop a webové tržiště v jednom, zažalovala 2 podnikatele za to, že na jeho stránkách nabízeli nepravé, okopírované výrobky. Díky tomu, že se největší čínský internetový obchod velmi málo brání prodeji falešného zboží, jej dokonce americké vládní úřady již loni zařadily na černou listinu nepoctivých obchodníků. Akcie firmy od září 2014 na newyorské burze pak oslabily pod 90 dolarů.
img

Saxo Bank zahajuje spolupráci s Morningstar

06.09.2016 Investiční a obchodní specialista Saxo Bank a společnost Morningstar Investment Management Europe Ltd (investiční skupina Morningstar, Inc.) dnes oznámily zahájení spolupráce, která rozšíří nabídku investičních strategií pro klienty Saxo Bank.
Související klíčová slova: FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Equity | Inflace | Nasdaq | Dow Jones | USA | Británie | OPEC | Koruna | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Divergence | Kanada | Česká měna | Polsko | Turecko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Česká koruna | ETF | Dividendy | Recese | Daně | Rizika | Import | Nikkei | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Světové ekonomické fórum | Ekonomické události | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Akvizice | Analýza | Transakce | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Bond | Broker | Burza | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | DAX | Dividenda | Dow Jones Industrial | ECB | ESM | Ekonomika | Emise | Evropská centrální banka | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | Vyplnění GAPU | High | IPO | Index PX | Indikátor | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Koš | Kurz | MMF | Margin | Marže | Měna | Měny | NYSE | Nabídka | Obchodník | Obligace | Opce | P/E | Platforma | Portfolio | Pozice | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Riziko | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Support | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Zisk na akcii | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | GBP | ČEZ | Obchodování | Bank of China | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Cena ropy | Hospodářský růst | Evropská ekonomika | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Medvědí divergence | Ekonom | Business | BNP Paribas | Zisk | Berkshire Hathaway | Těžba ropy | Zkušenosti | Výsledky | Arbitráže | Investiční příležitost | Bohatství | IEA | New York Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Partners | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeový fond | Eurostat | Obchodní seance | Conseq | Facebook | LYNX | Kybernetická měna | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Japonská centrální banka | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Vzdělávání | EPS | Index | Kasino | Akcie dnes | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | CZK | Degiro | Dolary | Elektřina | Eura | Exchange | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hodnota akcií | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Investiční | Investiční služby | Investing | EBay | Kapitálové trhy | Management | Měna Bitcoin | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Ocenění akcií | Odkup akcií | Portfolia | Pro investory | Převodník měn | Reuters | Ropy | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Signály | Société Générale | Švýcarská banka | Švýcarské banky | TopForex | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Volkswagen | Webináře | WTI | Země EU | Zpráva | Zprávy | Zisky | Buffett | Cenové rozpětí | Cílová cena | Čistý dluh | EBITDA | EV | Indie | Jeff Bezos | Lednový efekt | Obchodní den | P/S | Redukce | ROCE | ROE | Upisování akcií | Itálie | Spojené státy | Primární emise | Tržby | Úvěr | Miliardář | Bohatý | Komise | Depreciation | S/R zóny | Frustrace | Velcí hráči | Burze | Investment | Aramco | Dow Jonesův index | Royal Bank of Scotland | DPA | Bernstein | The New York Times | CNN | RBS | Microsoft | MSCI | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | BBC | Agentura DPA | The Guardian | Sebenaplňující proroctví | Nákupy dluhopisů | Podnikatel | Podnikání | Automobilový průmysl | Pokles akcií | Hospodářské výsledky | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Multi-Asset obchodování | Yahoo Finance | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Zkušení investoři | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Ekonomické fórum | Rosněfť | Agentura Reuters | Bankovnictví | Forbes | Americké firmy | Zpravodajský server | Firmy | Standard & Poor's | Economist | Economic | Akcie v USA | Program nákupu dluhopisů | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Walmart | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Agentura Fitch | Ztráty | Sinopec | SaxoSelect | Erste | Saúdská Arábie | Akcionáři | CySEC | Šéf společnosti | Digitální měny | Blockchain | Dogecoin | Zájem o akcie | Tesla | Agentura AFP | Credit Suisse Group | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Poplatky | Rekordní minima | Exxon | Makléřské společnosti | General Electric | Průzkum | Krize | Investiční stratég | FCA | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Očekávání analytiků | Softbank | Příjmy | Alphabet | ČTK | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Očekávání | Mercedes | Audi | Business Insider | Morningstar | SaxoTraderGO | Akcie firem | Tržní kapitalizace společnosti | Vstup na burzu | Obchodování na zámořských trzích | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Goldenburg Group | Akciové společnosti | Akcie Tesly | Investiční firmy | Americký akciový trh | Technologie blockchain | xPartners | Dealogic | Inteligentní investor | Kodak | Robinhood | Conseq Investment Management | Drobní investoři | Airbnb | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | Akcie Amazonu | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Technologické akcie | Akcie Facebooku | FAANG | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Akcie společnosti | Investiční platforma | Royal Dutch Shell | Czech Fund | USMCA | Nové peníze | Použití finanční páky | Globální investoři | Finanční skupina | Mileniálové | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Goldenburg Group Ltd | Primární nabídka | Kim Fournais | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Michal Stupavský | Čínské firmy | Společnost Apple | Analytici společnosti | SABIC | Růst dolaru | WEF | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Akcie Boeingu | Primární nabídka akcií | Burzovní debut | Primární nabídky akcií | Uber Technologies | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Zpětný odkup akcií | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Tržní hodnota firmy | Zahraniční investoři | Akcie Uberu | Německé firmy | Akcie firmy | Nabídka akcií | Americké společnosti | Investiční bublina | Společnost Gazprom | Gazprom | Pokles cen | Akcie automobilky | Situace na trzích | Konglomerát | Nové akcie | Bohatí | WeWork | Akcie podniku | Thyssenkrupp | Upisování | Saudi Aramco | Denní graf | iShares | Internet of Things | Akcie roku | Formule 1 | Jak se stát lepším investorem | Cena akcie | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Alipay | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Prezident Donald Trump | Ropná firma | Investiční skupina | Ropný gigant | Hongkong | Trinity | LNG | Objem | Rijád | Obchod | Zájem o investici | Cena akcií Saudi Aramco | China Investment Corporation (CIC) | China Investment Corporation | CIC | Investice čínských státních podniků | Prodat část akcií | Muhammad bin Salmán | Fond nové Hedvábné stezky | Státní investiční fond | Fond China Investment Corporation | Proroctví | Akcie Alibaby | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Konkurenceschopnost | Primární nabídky | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Ekonomiky eurozóny | Olívia Lacenová | Pfizer | Výrobce léků | USA a Čína | Firma Aramco | Čínská firma | Server BBC | Studie | Vysoké riziko | Počet obchodů | Erste Group | Generální ředitel | PSA | Skupina OPEC+ | Kybernetická měna Bitcoin | Vyšetřování | Amazon | Fortune | Louis Vuitton | Nejbohatší | Miliardy | All Time High | Walt Disney | 5G | AFP | Konkurenti | Financovat | Cla na dovoz hliníku | Průmysl | PLN | Na burze | Nabídka Aramco | Tržní kapitalizace firmy | Formule | Arabian American Oil Company | Standard Oil | Socony-Vacuum | Hospodářský výsledek | Rostoucí náklady | Abkajk | Churajs | SoftBank Group | Agricultural Bank of China | Industrial and Commercial Bank of China | American International Assurance | ABC | ICBC | AIA | Visa | General Motors | NTT | Docomo | Enel | Čínské zboží | Nejziskovější společnost | Největší ropná firma | Největší ropná firma světa | Rozvoj | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | Společnost Aramco | NAFTA | Britové | Finanční ztráty | NTT (Docomo) | Prodeje akcií | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Vstup Aramka na burzu | Cena za akcii | Primární nabídka Aramco | Firma Saudi Aramco | Ropná firma Saudi Aramco | Garantovaná dividenda | Goldenburg | Vývoj hodnoty akcií | Světové obchodní organizace | Půjčka | Plyn | Prohlášení | Yahoo | Moskva | PSA Group | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká automobilka | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | Tata Steel | Farmaceutická společnost | Airbus | IAG | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Událostí ve světové ekonomice | Škoda Auto | Míra | General Atlantic | Úroky | Předseda | Americké centrální banky | Automobil | AXA | Regulátoři | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | AT&T | Disney | Americké vlády | Nike | Lámání rekordů | Bydlení | Uber | Aurora Cannabis | Pěstitel marihuany | CanniMed Therapeutics | Ztráta | NERV | Propad akciových trhů | WIG20 | Průmyslové podniky | Ziskovost | Hospodaření | Silný support | Návratnost | Netflix | Inovace | Hlavní rizika | Letecké společnosti | Miliardy eur | Velké trhy | Hodnota společnosti | Budoucnost | Experti | Výsledky hospodaření | Německá společnost | Nový rekord | Podnik | Emisní cena | SAP | Technologická společnost | Hodnota Amazonu | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Prezident | Koronavirus | Tržní hodnota Tesly | Hodnota Tesly | Google | 100 miliard dolarů | Trhy | WHO | Reakce investorů | Virus | Pokles | Situace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Burzy v Šanghaji | Úsilí | Obchody | Akcie americké automobilky | Americká společnost | Warner Music | Warner Music Group | Universal Music Group | Sony Music Entertainment | Ed Sheeran | Bruno Mars | Madonna | Metallica | SEC | Access Industries | Pozice nahrávacích společností | Rozhodování | Snowflake | Palantir | Ekonomický dopad | Medvědi | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Prudký propad | Vývoj | Výkyvy | WP | Restrikce | Prudký pokles | Asijské akcie dnes | Mince | Tencent | Brusel | Dopady pandemie | Tiskové agentury | Prudký pokles cen | Internetový obchod | Další pokles | Koronavirová krize | Škoda | Domácnosti | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Růst | Signál | Biliony USD | Biliony | Potenciál | The Economist | Viry | E-commerce | Ekonomiky | Vzdělávací webináře | Organizace | Závislost | Údaje | Emise oxidu uhličitého | Skupina OPEC | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Výpadky | Jiří Makovský | Kupovat dluhopisy | Reddit | Tweety | Posílení | Čtvrtletní výsledky | Shell | FDA | Tweet | Herbert Diess | Šéf Volkswagenu | Koncern Volkswagen | HashRate | MSCI World | Dosáhnout zisku | Uber Eats | Alternativní taxislužby | Regulační orgány | Expanze | Převzetí SABIC | Saudi Basic Industries Corp. | Tržní hodnota SABIC | Akcie SABIC | Cena akcie SABIC | Investice v zahraničí | Fond PIF | Růst EBITDA | Akcie Nike | Výzkumné společnosti | Preqin | Auta | Vakcína | Moderna | Manažeři | Podnikatelské aktivity | Spoluzakladatel | JDE | Společnost Warner Music | Unie | Salesforce | Koronavirové pandemie | Průraz | Pozitivní sentiment | Londýnské burzy | Akcie AMD | Býčí trend | Oracle | Místopředseda Evropské komise | Covid | Fenomén Robinhood | Akciové bubliny | Internetové bubliny | Počet drobných investorů | QVR Advisors | Benn Eifert | Broker DeGiro | Otevření investičního účtu | Aplikace Robinhood | Realitní firma | Fangdd Network Group | Žádané americké technologické firmy | Americké technologické firmy | Technologické firmy | Andrew Adams | Saut Strategy | Vydělávat si obchodováním | Analytické společnosti | Bianco Research LLC | Bianco Research | Chování americké centrální banky | Dluhopisy jednotlivých firem | Podnikové akcie | Nové investiční aplikace | Investiční aplikace | Snížení nákladů | Ant | Japonská společnost | Generace Z | Johnson & Johnson | DoorDash | Ocenění | Růst tržeb | Ceny | Zakladatel Amazonu | Bohatí lidé | Generické léky | Eastman Kodak | Akcie firmy Aramco | Sesazení firmy Aramco | Ant Group | Sputnik V | Upozornění na rizika | Rekord na Wall Street | Zvýšení daní | SPAC | Steve Ballmer | Rentabilita | Firma Snowflake | Nabídka Snowflake | Primární nabídka akcií společnosti Snowflake | Frank Slootman | Altimeter Capital | ICONIQ Capital | ICONIQ | Redpoint Ventures | Sequoia | Sutter Hill | Firma Berkshire | Výjimečná investice | Snížení emisí | Elektromobily | Politici | Vystoupení Británie z Evropské unie | Primární veřejné nabídky akcií | Firmy na burzu | Antimonopolní úřad | Allegro | Akcie Allegra | Naspers | Udržitelné investice | Koncern | TPG | Intel | Pfizer a BioNTech | Praktické tipy | Hodnota Airbnb | Proražení | GME | GameStop | Lyft | Akcie AstraZeneca | H&M | Očkování | Růst ceny | Akcie farmaceutických firem | Akcie firem vyvíjejících vakcínu | Výkyvy v hodnotě | Jack Ma | Akcie Gamestop | InPost | Polská společnost InPost | Společnost InPost | Polská společnost | Deliveroo | Darktrace | Trustly | TransferWise | Allfunds | AlzaBoxy | WallStreetBets | Reddit GameStop | Úkaz na trzích s akciemi | Akciové kasino | Internetové akciové kasino | Short pozice akcie | Akcie GME | 4chan | Hodnota firmy GameStop | Melvin | Akcie 2021 | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Dlouhodobý investor | IPO Deliveroo | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | Advanced Micro Devices | AMD | Advanced Micro Devices (AMD) | Xilinx | Akvizice AMD a Xilinx | AMD a Xilinx | Pepco | Steinhoff | Poundland | Dealz | Internetové společnosti | Saxo Group | Řetězec Pepco | Společnost Pepco | Těžaři | Plány | Cíle | Příležitosti | Dekarbonizace | Technologie | Andy Jassy | Hliník | Evropská unie dnes | Soubor klimatických opatření | Zelený balíček | AI | Ermenegildo Zegna | Luxusní skupina | Firma Ermenegildo Zegna | Odvětví | Technologie 3D tisku | 3D tisk | Hodnota Muskova majetku
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Hodnota Buffettova majetku
Hodnota Coinbase
Hodnota černého zlata
Hodnota čínských akcií
Hodnota dividend
Hodnota dluhopisu
Hodnota dogecoinu
Hodnota dolaru
Hodnota drahých kovů
Hodnota eura

Následující klíčová slova

Hodnota firmy GameStop
Hodnota fúzí
Hodnota fúzí a akvizic
Hodnota fúzí u kryptoměn
Hodnota globálních akcií
Hodnota HDP
Hodnota hotovosti
Hodnota hotovosti v oběhu
Hodnota indexu
Hodnota indexu pražské burzy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít