Pondělí 17. květen 2021 12:16
reklama
XTB forum 2021
reklama
XTB forum 2021
reklama
Capital.com

Klíčová slova - Zahraniční investoři

img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 17.5.2021

17.05.2021 Bitcoin prudce padá. Bezprostřední rozbuškou pro pokles bylo oznámení Elona Muska. Tesla již neakceptuje platby v bitcoinech kvůli ekologické náročnosti těžby. To znamená, že rychlá akceptace nejznámější virtuální mince napříč korporátní sférou nenastane. Vyzdvihnutí nepříznivých ekologických aspektů může být v dnešní době zcela zásadní. Mladší investoři, kteří patří mezi velké podporovatele kryptoměn, kladou značný důraz na udržitelnost. Pokud převládne názor o devastujících účincích těžby na životní prostředí, může to otřást investiční tezí pro bitcoin.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 26.4.2021

26.04.2021 Ve středu učiní Fed monetárně-politické rozhodnutí, změna nastavení politiky se neočekává. Dubnové zasedání bývá tradičně spíše nudné. Zásadnější informace může přinést nadcházející červnové setkání, na kterém americká centrální banka bude mít k dispozici aktualizovanou ekonomickou prognózu i nový dot plot. I tak budou ve středu investoři bedlivě sledovat komentáře guvernéra Powella. Od posledního zasedání totiž vyšla řada výrazně optimistických makrodat. Maloobchodní tržby v březnu expandovaly tempem mírně pod 10 %. Šéf Fedu prozatím upozornil, že předčasné utažení měnové politiky nepřipadá v úvahu. Aby zahájil debatu o taperingu (tedy postupném snižování tempa nakupovaných bondů), musela by americká ekonomika v několika po sobě jdoucích měsících vygenerovat přírůstek nových pracovních míst okolo jednoho milionu. Na druhou stranu lze očekávat, že v květnu začnou vycházet velmi silná makročísla. Diskuse o taperingu tak mohou být reálně zahájeny na červnovém zasedání.
img

Týden na akciových trzích: Pozitivní nálada a bezbřehý optimismus, kam se podíváš

16.04.2021 Za mořem začala výsledková sezóna za první čtvrtletní tohoto roku. Tradičně jako jedny z prvních oznámily svá kvartální čísla velké banky. A nutno dodat, že dodané výsledky jsou opravdu dobré. Meziroční zisky rostly násobně (např. 5x). Důvodem je pravděpodobně rozpouštění rezerv ke špatným úvěrům a zisky z obchodování.
C:\fakepath\usdjpy-12042021.jpg

Inflační historie se opakuje

12.04.2021 Prudký růst cen základních materiálů, inflace prostupující globálním dodavatelským řetězcem zotavujícím se z ekonomické krize a do toho extrémně uvolněná měnová politika ve Spojených státech. Tento ekonomický mix dneška byl realitou i přesně před 10 lety. Co si z této zkušenosti můžeme vzít?
img

Korunu silně oslabuje dění na turecké liře

24.03.2021 Česká koruna po včerejším velmi krátkém proražení 26 Kč za jedno euro znovu oslabuje. Aktuálně se obchoduje za více jak 26,20 Kč/EUR a doléhá na ní především negativní nálada na rozvíjející se trzích. Výhledově však bude koruna nejspíše posilovat, což by mělo pomoci například zlevnit letní dovolené.
img

Dění na liře oslabuje českou korunu

23.03.2021 Zahraniční investoři nás hází do jednoho pytle s ostatními rozvíjejícími se ekonomikami, jako je Turecko nebo Brazílie. Právě v těchto zemích došlo minulý týden k růstu domácích úrokových sazeb, jelikož se začal zhmotňovat podobný problém jako v roce 2018. Tehdy rapidně oslabující lira vyzdvihla velkou míru zadlužení Turecka v cizích měnách a oslabení liry dluh výrazně prodražovalo, což by mohlo následně znamenat, že by Turecko přestalo být solventní. Riziko dalšího oslabení měny se pokusil zastavit zvýšením úrokových sazeb guvernér CB Naci Agbala, nicméně nesetkal se s pochopením u tureckého prezidenta Erdogana, který ho o víkendu propustil. To skokově oslabilo tureckou liru a negativní sentiment je cítit i na ostatních měnách rozvíjející se trhů.
img

Zasedání ruské centrální banky - komentář Martina Pohla, Generali Investments

19.03.2021 Na dnešním zasedání ruská centrální banka završila „otočku“ měnové politiky. Zatímco v první polovině minulého roku úrokové sazby snižovala a ještě v závěru roku indikovala možnost snížení úrokových sazeb, nepříznivý vývoj inflace a nárůst inflačních rizik ji nyní donutil jednat a banka dnes úrokové sazby zvýšila o 25 bazických bodů na 4,5 %.
img

RANNÍ SOUHRN AKCIOVÝCH TRHŮ PRO DEN 9.3.2021

09.03.2021 Hlavním faktorem, který o směřování rozhodl byly opět dluhopisové výnosy, ty se včera držely na úrovni 1,6 %.
img

Korunu oslabuje pandemie, ale také rostoucí výnosy

26.02.2021 Česká koruna tento týden oslabila na páru s eurem až za hranici 26 Kč. Nicméně důvody k takovému oslabení nemůžeme hledat tradičně v ekonomických datech a vývoji pandemie, která bezesporu zhoršila celkový pohled investorů, ale hlavně v kondici ostatních rizikových aktiv, kdy rostoucí sazby zpomalují “hon za výnosy”.
img

Fidelity International: Co čeká čínské trhy v roce Buvola

16.02.2021 Investoři jsou zvědaví, jestli si čínský býčí trh udrží svůj náskok i v roce Buvola, a budou se zaměřovat na udržitelnost hospodářského oživení a tempo možného zpřísňování měnové politiky.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Forex: Koruna letos oslabila k euru o tři procenta, k dolaru posílila

30.12.2020 Česká koruna oslabila v roce 2020 k euru o tři procenta na 26,20 Kč/EUR. Vůči dolaru naopak posílila o téměř šest procent na 21,32 Kč/USD. ČTK to řekl analytik obchodníka s měnami Purple Trading Štěpín Hájek. Vývoj během roku reagoval na pandemickou situaci.
img

Nezaměstnanost v USA nečekaně klesla na 6,9 %. Fed ponechal úrokové sazby i program nákupu dluhopisů beze změn

06.11.2020 Z pondělních zveřejněních údajů společnosti Caixin a Markit vyplynulo, že aktivita v čínském průmyslu v říjnu zaznamenala nejrychlejší tempo růstu za téměř deset let. Index nákupních manažerů PMI se vyhoupl ze zářijových 53 bodů na 53,6 bodů. Analytici naopak očekávali, že hodnota indexu zůstane beze změny.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Podíl zahraničních investorů s českými dluhopisy klesl

04.11.2020 Podíl zahraničních investorů, kteří drží české státní dluhopisy, ke konci září klesl na 34,47 procenta z 35,35 procenta na konci června. Jejich podíl je tak nejnižší od konce roku 2016. V absolutní hodnotě pak objem dluhopisů v držení zahraničních investorů ke konci září klesl na 652,8 miliardy korun. Vyplývá to z dat, které zveřejnilo ministerstvo financí. Celkové zadlužení ČR prostřednictvím dluhopisů činilo 2,03 bilionu korun.
C:\fakepath\m-03112020-lv.gif

Obrador: Mexiko zůstane silné, bez ohledu na vítěze voleb v USA

03.11.2020 Mexiko zůstane ekonomicky a finančně stabilním státem bez ohledu na to, zda v dnešních amerických prezidentských volbách obhájí mandát republikánský prezident Donald Trump, nebo jej porazí jeho demokratický vyzyvatel Joe Biden. Podle agentury Reuters to dnes řekl mexický prezident Andrés Manuel López Obrador.
img

Ruský rubl oslabuje k historickému minimu vůči dolaru. Ruské měně škodí zvyšující se Bidenova šance na triumf v klání o Bílý dům

02.11.2020 Ruský rubl se citelně propadá ve své hodnotě a vůči americkému dolaru oslabuje do blízkosti historického minima. Dolar se dnes prodával i za více než 80,8 rublu. Ruské měně bezprostředně škodí karanténní uzavírky napříč Evropou, které sice ještě nedosahují svého jarního rozsahu, nicméně výrazně podvazují poptávku po ropě. Ta představuje klíčový ruský vývozní artikl. Cena ropy Brent se dnes propadla pod 37 dolarů za barel, nejníže od letošního května.
img

Nevylijme s vaničkou i potřebné investice

26.10.2020 Zahraniční firmy, které v Česku investují do zdejších podniků, loni na těchto investicích vydělaly sumu opět přesahující 400 miliard korun. Konkrétně se dle čísel ČSÚ jednalo o 401 miliard. Ještě v roce 2006 byl tento jejich zisk pouze asi poloviční. Česko tedy vydatně upevňuje pozici atraktivní investorské lokality, která cizincům skvěle vydělává. Ty je pak zisk buď znova investují, nebo jej ve formě dividend vyvádějí za hranice. Loni takto na dividendách odteklo zhruba 319 miliard korun. Reinvestovalo se bezmála 82 miliard.
C:\fakepath\cr-31082020-lv.gif

Zahraniční investoři drží nejvíce českých dluhopisů od 2017

31.08.2020 Celkový objem českých státních dluhopisů držených zahraničními investory v červenci stoupl o zhruba 11 miliard na 703,1 miliardy korun. Jde tak o nejvyšší objem za poslední tři roky. Zároveň podíl zahraničních investorů, kteří drží české státní dluhopisy mírně stoupl na 35,7 procenta. Vyplývá to z dat, které zveřejnilo ministerstvo financí. Celkové zadlužení ČR prostřednictvím dluhopisů činilo 2,097 bilionu korun.
C:\fakepath\abe.jpg

Zprávy o premiérově demisi poslaly japonské akcie prudce dolů

28.08.2020 Japonské akcie dnes výrazně oslabily, dolů je poslaly zprávy, že premiér Šinzó Abe se chystá rezignovat. Hlavní index tak smazal zisky, které měl na začátku obchodování, a vykázal největší propad za téměř měsíc. Odchodem Abeho podle agentury Reuters končí nejen stabilní vláda nejdéle sloužícího japonského premiéra, ale i její ekonomický program zvaný Abenomics, který se vyznačoval směsí agresivních měnových a fiskálních stimulů.
C:\fakepath\USA dolar.jpg

Apple je největší firmou na světě podle tržní kapitalizace

02.08.2020 Akcie americké společnosti Apple v pátek díky příznivým čtvrtletním výsledkům hospodaření posílily o více než deset procent na nový rekord. Výrobce iPhonů tak překonal saúdskoarabskou ropnou firmu Saudi Aramco a stal se největší firmou na světě podle tržní kapitalizace, uvedla agentura Reuters.
img

Dožene český investor své západní kolegy?

17.06.2020 Není žádná novinka, že český investor je opatrný. Investování do dluhopisů, akcií a podílových fondů je pro české domácnosti stále ještě neprobádanou oblastí. Rozdíly proti investorsky rozvinutým zemím, jako je třeba Francie či Velká Británie, kde jsou lidé zvyklí využívat výrazně širší portfolio finančních a investičních produktů, jsou obrovské.
img

Investovat může být i zábavné

25.05.2020 Češi už dávno nejsou v investování úplní začátečníci a například v nákupech cenných papírů, nemovitostí nebo ve vkladech do akciových fondů se mnozí z nás velmi dobře vyznají. V současném světě se nabízí řada zajímavých a netradičních příležitostí, kam uložit své peníze.
C:\fakepath\koruna2.jpg

Chce ČNB silnou nebo slabou korunu?

18.05.2020 S ústupem pandemie a postupným rozvolňováním krizových opatření volatilita na finančních trzích také pomalu ustupuje. Kurz české koruny se ale v posledních týdnech příliš nezklidnil, adrenalin obchodníků s naší domácí měnou totiž zvyšuje Česká národní banka (ČNB).
img

Běžný účet platební bilance příjemně překvapil

14.05.2020 Běžný účet platební bilance vykázal za březen nepatrný schodek 0,5 mld. CZK, když tržní konsensus počítal s pasivem 9,5 mld. CZK. Našeho optimistického odhadu +12,9 mld. CZK dosaženo nebylo, což indikovalo již dříve oznámené zklamání, které přinesl březnový zahraniční obchod se zbožím. Zejména exportní strana doplatila na zavřené hranice a kolaps zahraniční poptávky kvůli vládami zaváděným opatřením proti šíření koronaviru.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

Handelsblatt: Koronavirus vrhá rozvíjející se země zpět do bídy

19.04.2020 Rozvíjející se země, včetně některých států ve východní Evropě, budou pociťovat následky koronaviru déle než ty rozvinuté. Rostoucí zadlužení by mnohé z nich mohlo dohnat až na hranici bankrotu, píše na svém webu německý hospodářský deník Handelsblatt.
img

Podílové fondy spadly vesměs do ztrát, akciové ztratily 19 %

07.04.2020  Podílové fondy se vzhledem k současné situaci na českých i globálních trzích dostaly v prvním čtvrtletí do ztrát. Akciové fondy v průměru přišly o téměř 19 procent. V plusových hodnotách byly pouze fondy peněžního trhu, které si připsaly přes osm procent. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů.
img

Rozbřesk: ČNB znovu a nejspíše ne naposledy snižuje sazby

27.03.2020 ČNB už podruhé během posledních dvou týdnů snížila svoji hlavní úrokovou sazbu, tentokrát o tři čtvrtiny procentního bodu na 1 %. Repo sazba se tedy vrací na úroveň, kde byla naposledy v létě 2018, nicméně je pravděpodobné, že na této úrovni dlouho nezůstane. Bankovní rada se totiž rozhodovala na základě aktualizované prognózy předpokládající útlum ekonomiky v rozsahu, který zde byl po roce 2008.
img

Rozbřesk: ČNB znovu a nejspíše ne naposledy snižuje sazby

27.03.2020 ČNB už podruhé během posledních dvou týdnů snížila svoji hlavní úrokovou sazbu, tentokrát o tři čtvrtiny procentního b...
img

Rozbřesk: Automobilový průmysl přepisuje výhled české ekonomiky

18.03.2020 Podle nejnovějších výsledků se automobilový trh v zemích EU v prvních dvou měsících roku – a tedy před rozvinutím koronavirové nákazy – meziročně propadl o 7,4 %. Poptávka na pěti největších národních trzích v rámci EU stejně jako na britském klesá, a tak zvýšený zájem o nové vozy na několika málo nejmenších tento trend nemohlo nijak citelně ovlivnit. Nejvíce tento útlum zatím pocítily francouzské a italské automobilky, nicméně je jen otázkou krátkého času, kdy pokles zájmu zaznamenají asi všichni. Poté, co někteří výrobci začali mít problém s dodávkami komponent z Číny, se tak rýsuje problém úplně jiný a mnohem zásadnější.
img

Investice pro radost aneb Vydělat se dá i na rumu či kabelkách

19.02.2020 Češi už dávno nejsou v investování úplní začátečníci a například v nákupech cenných papírů, nemovitostí nebo ve vkladech do akciových fondů se mnozí z nás velmi dobře vyznají. Ukazuje se ale, že bychom potřebovali zapojit trochu fantazie. V současném světě se nabízí řada zajímavých a netradičních příležitostí, kam uložit část svých peněz.
C:\fakepath\99209055.jpg

Americký dolar má proti euru výhodu

20.01.2020 V novém roce se americkému dolaru povedlo smazat mírné ztráty z předchozích měsíců. Kombinace rostoucích amerických akcií a mírně klesajících dluhopisových výnosů znamená, že zahraniční investoři nechávají proudit svůj kapitál do Spojených států ve velkém objemu.
img

Komentář Tomáše Daňhela, analytika Saxo Bank

17.01.2020 Rok 2019 byl pro akciové trhy velmi úspěšný a dosáhl vysoce nadprůměrných zisků. Byli jsme svědky zcela unikátní situace, kdy trhy vykázaly abnormální růst. Ten ocenili především investoři. Současně však byla na trhu přítomná vysoká volatilita. To je velmi atraktivní příležitost pro tradery, kteří vyhledávají fluktuace a krátkodobé příležitosti. Vždyť jen Tesla odepsala od začátku roku téměř 48 %, aby se pak podívala na nová historická maxima.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Benda: ČNB očekává další zpevňování koruny

15.01.2020 Česká národní banka (ČNB) očekává, že koruna bude nadále zpevňovat, i když ne tak silně jako v letech 2008 a 2009. Na ekonomické konferenci ve Vídni to dnes řekl člen rady ČNB Vojtěch Benda. Dodal, že letos bude mít banka prostor ke zvýšení základní úrokové sazby a že tento krok by bylo lépe učinit dříve než později. Koruna dnes dopoledne zpevnila k euru na nejsilnější úroveň za sedm let.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Koruna dopoledne zpevnila k euru na nejsilnější úroveň za 7 let

15.01.2020 Koruna dnes dopoledne zpevnila k euru na nejsilnější úroveň za sedm let. Krátce před 10:00 se česká měna podle serveru Patria.cz obchodovala na 25,11 Kč/EUR, a dostala se tedy také na svoji nejsilnější hodnotu vůči jednotné evropské měně od ukončení intervenčního režimu České národní banky (ČNB) v dubnu 2017.
img

Český akciový index PX letos stoupl o 13 procent na 1116 bodů

30.12.2019 České akcie letos stouply podle indexu PX o 13 procent, index končí rok na téměř 1116 bodech. Vyplývá to z dnešních výsledků burzy. Nejziskovější byly akcie mediální skupiny CME, které přidaly 57 procent hodnoty. Největší propad zaznamenaly akcie výrobce textilu Pegas Nonwovens, které přišly o 15 procent. Loni klesly tuzemské akcie o devět procent, předloni přidaly podle PX 17 procent.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Primární nabídka akcií Saudi Aramco by mohla být rekordní

04.12.2019 Saúdskoarabská státní ropná společnost Saudi Aramco zvažuje, že pro akcie nabízené v primární nabídce (IPO) stanoví cenu na horní hranici avizovaného rozsahu. V takovém případě by to byla největší primární nabídka akcií na světě. Rekord dosud drží čínský internetový prodejce Alibaba s hodnotou 25 miliard dolarů (576 miliard Kč). Informovala o tom dnes agentura Bloomberg s odvoláním na obeznámené zdroje.
C:\fakepath\FX3.jpg

Bloomberg: Ukrajinské dluhopisy lákají zahraniční investory

22.11.2019 Ukrajinské dluhopisy v letošním roce lákají zahraniční investory, jedna z nejlukrativnějších investičních příležitostí na rozvíjejících se trzích ale není bez rizika, upozorňuje agentura Bloomberg. Málo rozvinutý sekundární trh na Ukrajině může vést k tomu, že až opadne zájem o riziková aktiva, budou se držitelé ukrajinských dluhopisů zbavovat těchto cenných papírů jen s obtížemi. I kdyby kupce našli, další ztráty by mohl přivodit nelikvidní devizový trh kvůli poklesu hřivny, která je zatím letos nejvýkonnější měnou světa.
img

Český průmysl má symptomy německé nákazy. Pozemní stavitelství zaznamenalo prudký pokles

07.10.2019 „Německo již začalo roznášet svou ekonomickou nákazu. Obětí je český průmysl, který je kvůli přílišné orientaci na subdodávky do zemí Evropské unie zranitelný. Do budoucna by se čeští průmyslníci měli více zaměřit na produkci koncových výrobků s vysokou přidanou hodnotou. Ty by měli vyvážet do celého světa,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Rozbřesk: Nezaměstnanost v eurozóně na minimu

01.10.2019 Výkon evropské ekonomiky není zatím nijak přesvědčivý, německá ekonomika už nejspíše prožívá recesi, přesto se situace na trhu práce ve většině zemí Unie podle srpnových dat zlepšuje a míra nezaměstnanosti se dostala na minima. V eurozóně na téměř dvanáctileté (7,4 %), v osmadvacítce dokonce na historické (6,2 %), přesněji na dvacetileté, neboť dál už srovnatelná časová řada do minulosti nesahá.
img

Rozbřesk: Inflace se opět přiblížila třem procentům

13.08.2019 Nová inflační prognóza založená na novém modelu centrální banky včera prošla prvním testem v podobě červencové inflace. Zatímco bankovní rada na svém zasedání před necelými dvěma týdny konstatovala, že prognóza je na horizontu měnové politiky mírně protiinflační, aktuální inflace už podle komentáře ČNB představuje „lehké proinflační riziko“ aktuální prognózy. Inflace totiž skončila dvě desetiny procentního bodu nad očekáváním centrální banky a dostala se tak až téměř na samotnou horní hranici tolerančního intervalu, a navíc ještě v důsledku růstu jádrové inflace, která už třetí měsíc za sebou roste a aktuálně dosahuje 2,8 %. A nahoru přitom míří i další cenové sub-indexy, které centrální banka sleduje, ať už jde o měnově-politickou inflaci (3,0 %) nebo čistou inflaci (2,7 %).
img

Čína v obchodní válce s USA vytahuje dosud nepoužité zbraně, burzy se hroutí

05.08.2019 Peking v obchodní válce s USA řádně přitvrzuje. Poprvé od roku 2008 nechává čínskou měnu, renminbi, oslabit nad úroveň jejích sedmi jednotek za jeden americký dolar.
img

Rozbřesk: ČNB vs. velká očekávání trhu

30.07.2019 Zatímco ECB vymýšlí, jakým způsobem stimulovat inflaci v eurozóně tak, aby konečně dosáhla dvouprocentního cíle, ČNB je tohoto problému stále ušetřena. Inflace se v ČR nachází v horní polovině tolerančního pásma, ať už se díváme na tu celkovou (2,7 %), čistou (2,5 %), jádrovou (2,7 %) nebo měnově politickou (2,8 %). Přitom tuzemská centrální banka ani nestačila završit tzv. normalizaci úrokových sazeb a finanční trhy implicitně předpokládají, že své sazby začne poměrně svižně snižovat.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Koruna ztratila status bezpečného útočiště

10.05.2019 Investoři přestali českou korunu vnímat jako bezpečné útočiště a v důsledku nadměrných sázek na její růst se česká měna změnila "z miláčka ve vyděděnce". Píše o tom na svých internetových stránkách agentura Bloomberg. Analytici před rokem předpovídali tříprocentní růst kurzu koruny, který se ale nedostavil. Koruna se nyní k euru prodává v kurzu kolem 25,70 Kč za euro.
img

Nejhorší obchod na forexu

30.11.2017 Do konce letošního roku sice zbývá ještě jeden celý měsíc, s předčasem si ale dovolím zvolit za nejhorší obchod roku nákup turecké liry, jejíž atraktivita se v očích investorů úplně vytratila. V posledních týdnech navíc musí Turecko čelit skandálu praní íránských špinavých peněz, o kterých věděl i prezident Erdogan.
koruna_euro_713.jpg

Analytici: Po intervencích jsme čekali větší výkyvy kurzu koruny

06.07.2017 Vývoj kurzu koruny po ukončení forexových intervencí letos 6. dubna byl podle analytiků oslovených ČTK proti očekáváním poměrně klidný. Ekonomové čekali větší výkyvy kurzu koruny, někteří dokonce i výraznější posílení domácí měny. Nicméně do konce roku koruna podle jejich odhadů koruna může překonat hranici 26 korun za euro. Na konci června se přitom obchodovala kolem 26,20 Kč/EUR.
Reserves history 11082014-ilustracni.png

Devizové rezervy a jejich vliv na forex

11.08.2014 Dnes se podíváme na to, jak měnovými trhy v dlouhodobém horizontu hýbou opravdu velké peníze. Pokud jde totiž o devizové rezervy, jsou i desítky miliard dolarů drobné. Tento koláč aktiv, která centrální banky po celém světě investují, se podle posledních dat MMF rozrostl na 11 865 mld. USD.
USDINR D1 05092013.png

Indická centrální banka slíbila reformy

05.09.2013 Indické akciové trhy dnes výrazně vzrostly a pomohly asijským akciím k růstu na nejvyšší úroveň za tři týdny. Indické akcie tak reagovaly na vyjádření nového šéfa indické centrální banky, který představil opatření na podporu zpomalující domácí ekonomiky. Indie je třetí největší asijskou ekonomikou po Číně a Japonsku. Prochází ale nejhorší hospodářskou krizí za dvacet let. Indická rupie od května k dolaru ztratila pětinu hodnoty.
img

Chystá Venezuela další prudkou devalvaci měny? Telefónica prý rychle investuje hotovost

06.06.2013 Venezuela chystá další devalvaci své měny, která srazí její hodnotu o polovinu současné proti americkému dolaru, šušká se stále hlasitěji. Nový prezident Maduro se snaží zvěsti zarazit, zahraniční investoři, kteří nemohou snadnou cestou odvést dividendy ze svého podnikání v zemi za její hranice, jsou ale nervózní. Dle zdrojů Bloomberg venezuelská divize požádala ústředí Telefóniky ve Španělsku o schválení rychlého proinvestování další části hotovosti do rozvoje svých sítí v zemi.
img

Španělsku jen za 1Q odtekl do ciziny kapitál odpovídající desetině HDP. Řecké banky si vyšší vklady užily jen chvíli

01.06.2012 Španělská centrální banka zveřejnila novou statistiku, podle níž země za první tři měsíce letošního opustilo necelých 100 miliard eur, tedy kapitál odpovídající asi deseti procentům výkonu celé ekonomiky. Ekonomové tak dostali další hmatatelný důkaz o odklonu investorů od Španělska, které sužuje kromě dluhové krize také krize bankovní. Ve stejném období naopak řecké banky zažívaly po dlouhém odlivu vkladů střadatelů mírný příliv prostředků. Ten však neměl dlouhé trvání...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Australský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Dluhová krize | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Analytik | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | USD/CNY | Česká koruna | Býčí trh | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/INR | EUR/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Bond | Dluhopisové fondy | Broker | Burza | Burzovní index | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Devalvace | Devizový trh | Distribuce | Dividenda | Dividendový výnos | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Fondy peněžního trhu | Futures | IPO | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Kurz | Kurzy měn | LTRO | Likvidita | MMF | MT4 | Marže | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Prémie | Reinvestice | Repo sazba | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Ticker | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | JPY | CHF | AUD | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Komerční banka | Patria | Saxo Bank | Indexy | Jihoafrický rand | Investoři | Měnové války | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Makroekonomická data | Zisk | Sázka | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Bohatství | Euronext | Uvolnění měnové politiky | Gold | Obchodovat | Akcie ČEZ | Deutsche Bank | Analytický tým | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | Makro | Makrodata | Forexové intervence | LYNX | Akcenta | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Financial Times | Obchodníci | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | EPS | Index | Volatilní | Akcie dnes | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Brent | Broker Consulting | Cena | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Cyrrus | CZK | České akcie | České koruny | ČNB kurz | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomika USA | Eura | Evropská měna | Finanční prostředky | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | Index S&P 500 | Index VIX | Instrumenty | Investiční | Investiční portfolio | Investing | ISM | Jádrová inflace | Jeden dolar | Jedno euro | Jiří Rusnok | Korporátní dluhopisy | Kurz australského dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz EUR | Kurz měny | Kurzy | Libra | Lira | Makroekonomický kalendář | Management | Markets | Měnové kurzy | Meziroční inflace | Míra inflace | Naše burza | Nemovitosti | Nikkei 225 | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Patria Finance | Patria.cz | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská měna | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Tržní hodnota | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Zisky | Finanční nástroj | CNBC | ZEW | EIA | ING | EBITDA | Indie | Ministerstvo financí | Obchodní den | Prospekt | PX index | Roadshow | ROCE | Sekundární trh | Itálie | Spojené státy | Převis | Tržby | Úvěr | QE | Volby | Aramco | Markit | Intesa Sanpaolo | Microsoft | MSCI | ABN Amro | Caterpillar | IHS Global Insight | Investing.com | Global Insight | NATO | Next Finance | Barrick Gold | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Finanční systém | Zkusit investovat | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Kurz české měny | Index pražské burzy | Ministr financí | Renminbi | Finanční centrum | Snižování úrokových sazeb | Časování trhu | Finanční stabilita | Earnings | Pro tradery | KBC | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Agentura Reuters | Helicopter money | Fidelity International | Posilování koruny | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Aktuální vývoj | Měnový stratég | Inflační tlaky | Akcie bank | IHS | Index tokijské burzy Nikkei 225 | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Deutsche Börse | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Rizikovější aktiva | Akcie mediální skupiny CME | AAA | Uvolňování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Propad | Bělorusko | Handelsblatt | Ropná společnost | Citi | S&P | Guvernér | Zahraniční investice | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení koruny | Čínské akciové trhy | Pokles výnosů | Historická maxima | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Tesla | Dluhové krize | Vývoj meziroční jádrové inflace | Vývoj meziroční jádrové inflace v eurozóně | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Zahraniční firmy | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Predikce | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Výnosy | Měnový pár USD/JPY | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Turecká centrální banka | TRY | Odliv kapitálu | Indická rupie | Softbank | Příjmy | ČTK | Indická rupie (INR) | Hlavní indický burzovní index NSE | Index NSE | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Zpomalení ekonomiky | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Očekávání | Mercedes | ex | Purple Trading | Spekulativní investoři | Generali Investments | Tržní kapitalizace společnosti | Skupina PPF | BBVA | Výkyvy kurzu koruny | Zahraniční forex | ING Groep NV | Rovnovážný kurz | BHS | Aleš Michl | Kurzový vývoj | Virtuální mince | Devizoví obchodníci | Rebalancování indexů | Capitalinked | Radim Dohnal | Český akciový index PX | Masivní výprodeje | Estee Lauder | Odliv dividend | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | Asociace pro kapitálový trh ČR | Lockheed Martin | Capitalinked.com | Podniky | Evropské akciové trhy | Čínské měny | Regionální měny | Kurz EUR/CZK | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Americké dluhopisy | Forint | Turecké liry | Ostatní investice | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Royal Dutch Shell | Czech Fund | Měny v regionu | Dluhopisové výnosy | Propady na akciových trzích | Ruská centrální banka | Vývoj české koruny | Pokles cen ropy | Primární nabídka | Týden na akciových trzích | Prezident Trump | Index spotřebitelské důvěry | Akciový index PX | Hodnota indexu | Zpřísňování měnové politiky | Úrokové sazby ČNB | Majetek | Vývoj kurzu koruny | Sazby ČNB | Primární nabídka akcií | Silný trh | Zvýšení sazeb | Český akciový index | Analytik Czech Fund | Zájem investorů | Statistický úřad | Beyond Meat | Inflační očekávání | Český průmysl | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Čínské fondy | Status bezpečného útočiště | Michal Brožka | Slabší dolar | CNY | Pokles sazeb | Vývoj amerického dolarového indexu | Vývoj hlavní úrokové sazby | Infineon | Infineon Technologies | Akcie firmy | The Telegraph | BrandZ | Nabídka akcií | iFX | Americké společnosti | Snížení sazeb | Ferrari | Oslabování čínské měny | Pokles cen | Globální akciové indexy | Štěpán Křeček | Tomáš Pfeiler | Indická ekonomika | Kurz české koruny | Vývoj české ekonomiky | Ekonomické problémy | Thyssenkrupp | Saudi Aramco | Dění na trzích | PPF | Denní graf | Očekávání trhu | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Pictet | AKAT | Asociace pro kapitálový trh | Kurzarbeit | Akcie roku | Státní ropná společnost | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Očekávané Earnings | Obchodní spory | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | AKAT ČR | Jana Brodani | Deficit | Prohloubení schodku | Prezident Donald Trump | Analytik portálu | Politická situace | Trinity | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Evropské firmy | Bílý dům | Obchod | Trh práce | FRED | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Primární nabídky | Cisco Systems | Firma | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Hlavní události | BAT | Výše úrokových sazeb | UnitedHealth | Pfizer | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Bilance | Negativní sentiment | Erste Group | Avast | GM | Negativní nálada | Ukrajinské dluhopisy | ICU | Taras Kotovyč | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Clearstream International | Clearstream | Příliv investic | Kyjevské investiční banky | Zájem o riziková aktiva | Lagardeová | Nelikvidní devizový trh | Držitelé ukrajinských dluhopisů | Vyšetřování | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Legislativa | Domácí měny | Walt Disney | Finanční rezervy | Ředitelka AKAT ČR | FT | Naše ekonomika | Růst české ekonomiky | Ekonomka | Zveřejněná data | Globální trh | Konkurenti | Vládní bondy | Samba Capital | Průmysl | Primární nabídka akcií Saudi Aramco | Jan Vejmělek | Eva Miklášová | Tržní kapitalizace firmy | CBDC | Impuls | Průmyslová výroba v Německu | SoftBank Group | Visa | General Motors | Enel | Šinzó Abe | Koruna dnes | Problémy | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Total | Prognózy | Vybírat zisky | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Philip Morris ČR | Posílení domácí měny | Výsledek voleb | Nálada | Kofola | Kontrakty | United Technologies | Airbus | Nord Stream | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Ohlédnutí | Úroky | Ústup rizik | Přerušení výroby | Měnové politiky | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Vojtěch Benda | AXA | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Nejziskovější | AT&T | Disney | Nike | Uber | Analytik Broker Consulting | Česká zbrojovka | Ztráta | NERV | Stratég | Miliardy korun | NLI | Eurobank | Alpha Bank | Wirecard | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Američané | Návratnost | Netflix | Americké dolary | Daimler | O2 | Írán | Ekonomické sankce | RBA | Zemědělství | Výsledky hospodaření | INR | ASML | ASML Holding NV | Horší časy | Nový rekord | Bloky | Inflace v prosinci | Ukazatele | Analytici Next Finance | SAP | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Silnější kurz | Zpevňování koruny | Další zpevňování koruny | Skončení intervencí | Inflace v Rusku | Prognózy ČNB | Komunikace | Příznivá makroekonomická data | Bilance zahraničního obchodu USA | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Hodnota značky | Trhy | Akcie roku 2020 | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Virus | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Důchody | Zisk EBITDA | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Boeing | López Obrador | Zlepšení | Úsilí | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Meziroční vývoj inflace | Vývoj hlavní úrokové sazby ČNB | Hlavní úrokové sazby | Fresenius Medical | Adidas | Poptávky po ropě | Galapagos | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Bentley | Ztráty na akciových trzích | Stabilita | Cestovní ruch | Vývoj | Šok | Výkyvy | Volatilita na finančních trzích | Cenové války | Prudký pokles | Lufthansa | Nouzový stav | Program nákupu aktiv | Indické akcie | Stav nouze | Mince | Tencent | Další vývoj | Karanténní opatření | Australská centrální banka (RBA) | Stimuly | Útlum ekonomiky | Guvernér Rusnok | Největší propad | Hlavní ekonom ING | TPCA | Stimul | Viceprezident | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Pandemie COVID-19 | Historie se opakuje | Historie | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Prudký pokles cen | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | MF | Index ISM | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Dávky v nezaměstnanosti | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | České státní dluhopisy | Růst | Vyšší výnosy | Objem dluhopisů | Koronavirové krize | Poslanci | Státní rozpočty | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Allianz | Ceny elektřiny | Ekonomiky | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Nezaměstnanost v USA | Práce | Mexiko | Eni | Výroba v Německu | Lukáš Vokel | UnitedHealth Group | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft (OA) | Ekonomické oživení | Mexický prezident | Andrés Manuel López Obrador | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Tajné služby | WMT | Vývoj HDP | Více peněz | Microsoft Corp | Dodavatelské řetězce | Procter & Gamble | Statistiky | Rozvíjející se země | USD za barel | S&P500 | Nizozemsko | Rizikový apetit | PMI ve službách | Posílení | Joe Biden | Data z trhu práce | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | Shell | Podíl zahraničních investorů | Růst výnosů | Vývoz | Hugo | Zadlužení | Expanze | Politika centrální banky | ONE | Merck KGaA | Merck | Účet platební bilance | T-Mobile | JD.com | Sektor služeb | Vyjádření ČNB | Zajištěný kurz | Akutní panika | Masivní výprodeje koruny | Výprodeje koruny | Úroková prémie koruny | Prémie koruny | Předpandemické hodnoty | CL | AZN | Vývoj inflace v Turecku | Inflace v Turecku | JDE | Unie | Republikánský prezident | ČR | Koronavirové pandemie | Obchod na Forexu | Zbrojovka | Pozitivní sentiment | PEPP | Square | Oracle | Nikola | Canopy Growth | Sanofi | Český investor | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Covid | Druhá vlna pandemie | Americké technologické firmy | Technologické firmy | Zahraniční kapitál | Snížení nákladů | Druhá vlna | TTWO | Úroda | Dopad pandemie | E.ON | Johnson & Johnson | Ocenění | Šance | Ceny | Verizon Communications | Americké vládní dluhopisy | Akcie firmy Aramco | Sesazení firmy Aramco | Aktivita v čínském průmyslu | Caixin | Oslabení liry | Deutsche Lufthansa | Zalando | Pandemická situace | Investice do vodíku | PLUG | Plug Power | Air Liquide | Coca-Cola | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | Venezuela | Qualcomm | Akcie NIO | Politici | Biden | Vinci | Změna politiky | Lockdown | Americké prezidentské volby | Walgreens | Intel | ALV | Moneta | CSCO | GLE | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Proražení | Vakcinace | Očkování | Ceny aktiv | Utažení měnové politiky | DOT | Silné oživení | Cenové výkyvy | Sales Associate Director | V4 | Rostoucí výnosy | Nárůst výnosů | Tempo očkování | Zasedání ruské centrální banky | Dění na liře | HoReCa | Inflační historie | Prudký růst cen | Indická centrální banka
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Zahraniční akcie
Zahraniční akvizice
Zahraniční dluh
Zahraniční dluh ČR
Zahraniční dluh Ruska
Zahraniční firmy
Zahraniční forex
Zahraniční FX
Zahraniční investice
Zahraniční investice v Číně

Následující klíčová slova

Zahraniční kapitál
Zahraniční měny
Zahraniční obchod
Zahraniční obchod České republiky
Zahraniční obchod ČR
Zahraniční obchod za březen
Zahraniční spekulativní kapitál
Zahraniční subvence
Zahrnutí inflace
Záchrana Smartwings
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
BOSSA ebook analyza
Potvrďte prosím... Zavřít