Čtvrtek 15. duben 2021 01:30
reklama
Dukascopy
reklama
Admiral Markets na Admirals
reklama
Dukascopy

Klíčová slova - Hypoteční trh

img

Hypoteční trh pokořil rekord. Za měsíc se rozpůjčovalo 30 miliard korun

17.03.2021 „Lidé se bojí, že jejich peníze na bankovních účtech budou ztrácet kupní sílu. Proto investují do nemovitostí, které historicky přinášely skvělé výnosy. Vysoká poptávka na realitním trhu v kombinaci s pomalou výstavbou však vede k růstu cen nemovitostí a zhoršování dostupnosti bydlení,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Hypoteční trh pokračuje v nastolených trendech

17.02.2021 „Na trhu je nadbytek peněz, pro které se hledá uplatnění. V zahraničí proto můžeme sledovat nové rekordy na akciových trzích. V České republice nemá obchodování s akciemi silnou tradici, proto přebytečné peníze tečnou na realitní trh. To vede k výraznému růstu cen i v době koronavirové krize,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Hypoteční trh překonal rekord z roku 2016

20.01.2021 „Ceny nemovitostí jsou v České republice vůči mzdové úrovni velmi vysoké, takže pro mnohé lidi je hypoteční úvěr jedinou možností, jak dosáhnout na vlastní bydlení. Zájem o hypotéky je podpořen velmi nízkými úrokovými sazbami, které u mnohých bank začínají jedničkou. Na tom se vzhledem k nastavení měnové politiky nebude v nejbližších měsících nic měnit,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Zájem Čechů o hypotéky láme rekordy, lidé si půjčují o několik miliard více než běžně. Může za to citelné zlevňování hypoték a vládní podpora ekonomiky na dluh

21.10.2020 Hypotéky v ČR zažily rekordní září v historii. Na hypotékách si lidé v ČR napůjčovali 22,5 miliardy korun. Přitom zářijový průměr let 2016 až 2019 činí 18,1 miliardy korun. Lidé si tedy půjčovali ještě o 4,4 miliardy korun více než v uplynulých letech prosperity. Celkově je letošní září pátým nejúspěšnějším měsícem v historii. Rekord drží listopad 2016, kdy si lidé napůjčovali na hypotékách 29,7 miliardy korun.
img

V Česku je rekordní zájem o hypotéky, lidé si půjčují o miliardy více než běžně. Může za to citelné zlevňování hypoték a vládní podpora ekonomiky na dluh

19.08.2020 Hypotéky v ČR zažily rekordní červenec v historii. O prázdninách zpravidla dochází k útlumu v poskytování hypoték, neboť lidé dávají přednost dovoleným a vyřízení hypotéky nechávají až na září. Letošek je však výjimkou. Na hypotékách si lidé v ČR napůjčovali 21,6 miliardy korun. Přitom červencový průměr let 2016 až 2019 činí 15,2 miliardy korun. Lidé si tedy půjčovali ještě o 6,4 miliardy korun více než v uplynulých letech prosperity.
img

Koronavirus kartami bytové krize nezamíchal, hypoteční splátka je stále výhodnější než nájemné

30.06.2020 Nouzový stav vyhlášený 12. března 2020 ochromil českou ekonomiku. Jeho dopady se očekávaly i na realitním trhu, kdy měl zlevnit nájem nemovitostí. Z analýzy Skupiny MONETA ale vyplývá, že splácet měsíčně hypotéku je nyní ještě výhodnější než platit nájem. A to o téměř 2,5 tisíce korun. Největší změnu přitom zaznamenala Praha.
img

V Americe by Smartwings nejspíše zachránili. Americká centrální banka teď pomáhá zajistit kapitál skoro 140 čínským firmám, jež se obchodují na burzách v USA

24.06.2020 Zvažovaná státní pomoc aerolinkám Smartwings vyvolala vzrušené diskuse nejen mezi ekonomy. Samozřejmě, je to socialismus. Ale buďme principiální: buďme socialističtí vůči všem, anebo kapitalisticky nedejme nikomu nic.
img

Nemovitosti zlevnit mohou, i výrazně. Zvláště, udeří-li druhá vlna pandemie

20.06.2020 Tuzemský hypotéční trh v květnu zamrzl. Banky poskytly nejméně májových hypoték za uplynulých deset let. Slabá poptávka po hypotékách značí, že může oslabit i poptávka po nemovitostech. Ty by pak mohly zlevnit.
img

Banky v květnu poskytly nejméně hypoték za 10 let. V příštím roce nastane pro řadu lidí generační příležitost ke koupi nemovitosti

17.06.2020 Hypotéční trh v květnu zamrzl. Banky poskytly nejméně hypoték za uplynulých deset let, a sice 6203. Posledním ještě slabším květnem z hlediska počtu poskytnutých hypoték byl ten z roku 2010.
img

Broker Consulting Index hypotečních úvěrů: V květnu potvrzen trend poklesu úrokových sazeb

14.06.2020 Květnový Broker Consulting Index hypotečních úvěrů potvrdil předchozí snížení úrokových sazeb, kterého jsme byli svědky v dubnu. Průměrná úroková sazba oproti minulému měsíci opět klesla, a to na 2,40 %, p. a. V dalších měsících lze očekávat pokračující postupné snižování. Průměrná výše hypotečního úvěru se na druhou stranu mírně zvýšila na současnou hodnotu 2 412 000 Kč.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

ČNB: Nové hypotéky v dubnu klesly o miliardu, krize se neprojevila

29.05.2020 Banky letos v dubnu poskytly tzv. skutečně nové hypoteční úvěry na bydlení za 15,6 miliardy Kč, což je o téměř miliardu méně než v březnu a o téměř tři miliardy více než v dubnu 2019. Česká národní banka to uvedla na webových stránkách. Omezení příjmů domácností v důsledku opatření souvisejících s pandemií koronaviru se tak v aktivitě hypotečního trhu zatím příliš neprojevilo.
img

Pandemie v Češích překvapivě povzbudila zájem o hypotéky, během měsíců nouzového stavu si napůjčovali o 25 procent více než loni. Hypotéky letos ještě dále zlevní

20.05.2020 Je to poměrně nečekaný výsledek, leč počet i objem nově poskytnutých hypoték byl letos v měsících březnu a dubnu vyšší než loni ve stejnou dobu roku. A to navzdory tomu, že od 12. března platil v ČR nouzový stav z důvodu boje s nákazou koronaviru.
img

Úrok na českých dluhopisech dnes klesl nejníže od loňského srpna. Vládě zlevňuje obsluha dluhu, rostou šance, že banky nakonec půjdou s úroky hypoték citelně dolů

12.05.2020 Výnos desetiletých vládních dluhopisů ČR dnes klesl nejníže od konce loňského srpna. Přechodně totiž vykazoval hodnotu 1,032 procenta, která je nejnižší nejen za celý letošní rok, ale právě také za všechny loňské dny následující po 28. srpnu.
img

Broker Consulting Index hypotečních úvěrů: Hypoteční trh v době koronavirové

21.04.2020 V březnu se průměrná sazba hypotečního úvěru dále zvyšovala, a to na 2,66 % p. a., od konce loňského roku se jedná o nárůst o 0,15 procentního bodu. Průměrná výše hypotečního úvěru dosáhla v březnu hranice 2 462 418 korun. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů za březen 2020.
img

Češi si berou rekordně velké hypotéky, jejich výrazného zdražení se ale bát nemusí

19.02.2020 Průměrná výše nově poskytnuté hypotéky překročila letos v lednu poprvé v historii ČR úroveň 2,6 milionu korun. Tento nárůst odráží pokračující vzestup cen nemovitostí. Celkový objem poskytnutých hypoték ovšem oproti prosinci 2019 poklesl.
img

Týden na finančních trzích: Pozitivní nálada pokračovala

17.02.2020 V uplynulém týdne dominovaly titulky v médiích opět zprávy o epidemii koronaviru, jejím očekáváném dopadu na světovou ekonomiku a v neposlední řadě jsme byli svědky poměrně slabých makroekonomických dat z eurozóny a především Německa, jehož ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí stagnovala a jenom o chlup se vyhnula recesi. Přesto trhy rizikových aktiv prokázaly velkou odolnost. Globální akciové trhy posílily o 1,1 %, komoditní index posílil o 2,0 %. Naproti tomu dluhopisy mírně ztrácely, když jejich globální index odepsal 0,1 %. Po překvapivém zvýšení úrokových sazeb Českou národní banku v předchozím týdnu pokračovala koruna vůči euru v posilování. Za týden byla silnější o 0,8 % a týden zakončila na úrovni 24,83 CZK/EUR.
img

Měsíčník finančních trhů – Leden 2020

04.02.2020 Globální ekonomika loni vzrostla o 2,3 %, což byl nejpomalejší růst za deset let. Letos by tempo růstu mohlo zrychlit na 2,5 %. Vyplývá to ze zprávy o situaci a vyhlídkách světové ekonomiky (WESP), kterou zveřejnila OSN. OSN upozornila, že i deset let po finanční krizi je globální ekonomika pomalá. Obchodní a geopolitické napětí mohou dál podkopat její oživení. "V letošním roce je tu naděje na oživení, ale rizika poklesu a zranitelnosti zůstávají velmi výrazná," varoval vedoucí oddělení strategie pro globalizaci a rozvoj při Konferenci OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) a spoluautor studie Richard Kozul-Wright. Upozornil, že oživení z velké části bude záviset na výkonu velkých rozvíjejících se ekonomik, jako jsou Argentina, Mexiko, Turecko a Rusko. Vyhlídky letošního oživení růstu může zhatit zesílení obchodního napětí, problémy na finančních trzích nebo eskalace geopolitického napětí. Pokud by tyto problémy nastaly, růst by výrazně zpomalil a činil by zřejmě jen 1,8 %, varovala OSN. Ekonomický růst většiny rozvinutých zemí, včetně USA, zůstane podle OSN letos nevýrazný. Lépe by si mohlo vést pouze Japonsko, které letos pořádá olympijské hry. Evropa by měla růst o pouhých 1,6 %. Jedenáct zemí, které do EU vstoupily po roce 2004, tedy včetně České republiky, by však mělo růst nad průměrem celé unie a některé budou expandovat i o více než čtyři %. Výhled pro Evropu ohrožuje hlavně možná eskalace napětí v mezinárodním obchodě, výkon regionu však bude také záviset na tom, jak dopadne odchod Británie z EU a jak se bude vyvíjet měnová politika Evropské centrální banky. Světová banka předminulý týden snížila odhad globálního růstu na loňský a letošní rok kvůli pomalejšímu oživení obchodu a investic. Letos rovněž očekává globální růst o 2,5 %.
img

Listopad se stal rekordním měsícem na hypotečním trhu

18.12.2019 „Nižší úrokové sazby oživily hypoteční trh. Přesto z hlediska celkového objemu hypotečních úvěrů i jejich počtu bude rok 2019 slabí a nenapodobí úspěchy z minulých let,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\krach.png

Největší burzovní krach v dějinách nastal před 90 lety

24.10.2019 Krach na newyorské burze (též zvaný Černý čtvrtek) 24. října 1929 byl největší burzovní krach v dějinách a právě dnes je tomu přesně 90 let. V dnešním vzdělávacím článku se ohlédneme do minulosti a podíváme se na tuto důležitou historickou událost blíže. Zároveň nebude chybět výběr všech nejvýznamnějších světových hospodářských krizí.
Související klíčová slova: FXstreet | Intervence | Čína | Japonsko | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Koruna | HDP | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Turecko | Apple | Analytik | Výsledková sezóna | Americké akcie | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Míra nezaměstnanosti | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of Japan | Bloomberg | Bod | Broker | Burza | Burzovní index | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Fannie Mae | Fed | Finanční trhy | High | Index PX | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční společnost | Kapitálový trh | Kurz | Likvidita | MAE | MMF | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodník | P/E | Poplatek | Riziko | Ropa | Splatnost | Trend | Ukazatel | VIX | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Yield | Zlato | ČNB | Černý pátek | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | Obchodování | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Komerční banka | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Thajský bat | Globální ekonomika | Investoři | Fond | EU | Zasedání Fedu | Ekonom | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Dluhopisové trhy | Panika | Výsledky | Bohatství | IEA | ČSOB | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Investiční banka | Regulace | Financování | CZK/EUR | CZK/USD | Eurostat | Český statistický úřad | Conseq | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Bankrot | Ceny akcií | Centrální bankéři | Index | Podpora | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Banka | Fio banka | Brent | Broker Consulting | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CZK | Česká ekonomika | DJIA | Dolar | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Evropská měna | Exchange | Fio | Fondy | FXstreet.cz | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | Investiční | Komoditní | Komoditní burzy | Komoditní index | Krach na newyorské burze | Kurz rublu | Kurz zlata | Kurzy | Maďarsko | Makléři | Management | Markets | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | NewYorská burza | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Státní dluhopisy | Světové měny | Trh | Volatility | Výprodej | Vývoj inflace | Vývoj nezaměstnanosti | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | DXY | Bill Gates | Dluhopisový index | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | P.A. | P/S | ROCE | Vláda ČR | Itálie | Spojené státy | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | Světové ekonomiky | Komise | Burze | Investment | Aramco | Unicredit | DPA | Microsoft | MSCI | UniCredit Bank | Institut Ifo | Agentura AP | BBC | Agentura DPA | Snižování sazeb | UNCTAD | Ceny nemovitostí | Expanzivní měnová politika | Brazílie | Průmyslová produkce | Nastavení měnové politiky | Creditas | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Evropské trhy | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Kapitálové rezervy | Ekonomické dopady | Realitní trh | Velké banky | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Globální finanční trhy | Černé pondělí | Americké burzy | Propad | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Handelsblatt | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Pokles výnosů | Nejistota | Stagnace | Tempo růstu | Tesla | Dluhové krize | Výhled | Investiční výhled | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Mzdy | Německý export | Hrubý domácí produkt Německa | Britská ekonomika | Ekonomická situace | Světový obchod | Bankovní domy | Průzkum | Krize | Investiční stratég | Hospodářská stagnace | Finanční ústav | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Americká vláda | Očekávání analytiků | Indikátor důvěry | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Alphabet | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Mercedes | Vstup na burzu | BHS | Podnikové dluhopisy | Jerome Powell | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | Oxfam | Conseq Investment Management | Drobní investoři | Země platící eurem | Hodnota majetku | Tržní hráči | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Podniky | Globální růst | FAANG | Inflace v eurozóně | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Měny rozvíjejících se ekonomik | Czech Fund | Nové peníze | Výprodej akcií | Daňové úlevy | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Průzkum společnosti | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | EK | Evropská komise | Pojištění vkladů | Globální index | Zadluženost | Vysoká zadluženost | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Společnost Apple | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Majetek | Nemovitostní trh | WEF | Sazby ČNB | Zpomalení světové ekonomiky | Ekonomická nerovnost | Podnikové investice | Podnikový dluh | Zvýšení sazeb | Zájem investorů | Globální rizika | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Inflační očekávání | Pokles sazeb | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Globální HDP | Snížení sazeb | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Obchodní konflikt | Růst ceny zlata | Pokles cen | Akciový růst | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Bohatí | Akciové alokace | Broker Consulting Index | Saudi Aramco | Televize CNBC | Očekávání trhu | Tuzemské banky | Kurzarbeit | Měsíčník finančních trhů | Největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | NYBOT | CSCE | Černý čtvrtek | Brazilské devizové rezervy | Vysoká likvidita | Nákupní příkazy | Rozšíření krize | Černé úterý | Bank of United States | Následky krize | Dow Jonesův burzovní index | Burzovní krach | Brazilská měna real | Hypoteční trh v USA | Povinné pojištění vkladů | Hospodářské krize | Smoot-Hawleyův zákon | Huawei | Největší burzovní krach | Vývoj burzovního indexu | Newyorské komoditní burzy | Průběh krize | Střadatelé | První investoři | Prodávat své akcie | Newyorská burza (NYSE) | New Deal | Nový úděl | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Prezident Donald Trump | Ropný gigant | Německá vláda | Hongkong | Trinity | Objem | Klíčová rizika | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | Obchodní dohody | Proroctví | Snižování úroků | ČSÚ | Statistický úřad Eurostat | Firma | BAT | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Studie | Bilance | Ekonomický vývoj | Růst světové ekonomiky | Poskytovatelé úvěrů | Lagardeová | Amazon | Nízké úrokové sazby | Důvěra v českou ekonomiku | Nadhodnocení | Úrok | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | Vyhlídky | Fáze obchodní dohody | Růst české ekonomiky | Konkurenti | EET | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | Statistika | Předpovědi | Alza.cz | Průmysl | Na burze | Centrální banka USA | Propouštění | Impuls | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Nezaměstnanost v Česku | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Zdražování | Problémy | Prodeje akcií | Nejistoty | Soukromý sektor | Nálada | Prohlášení | Společnost Huawei | Společnost Microsoft | Míra | Úroky | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Smartwings | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Vánoce | Meziroční míra inflace v eurozóně | Americké vlády | Nákupy centrálních bank | Bydlení | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Česká zbrojovka | Vstup na pražskou burzu | Ztráta | NERV | Stratég | Miliardy korun | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Nerovnosti bohatství | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Podíl majetku | Aktuální klíčová rizika | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Zbrojovky | Klesající trend | CFA | Eskalace napětí | Míra inflace v eurozóně | Daimler | Miliardy eur | Budoucnost | Ifo | Clemens Fuest | Spolkový statistický úřad | Mercedes-Benz | Růst globální ekonomiky | Současné trhy | Podnik | Peníze z prodeje akcií | Cena akcií podniku | Vyšší inflace | Prosincová inflace | Růst cen potravin | Ukazatele | Technologická společnost | Americké ministerstvo | WESP | Výhled pro Evropu | Richard Kozul-Wright | Americké ministerstvo obchodu | Nájemné | Nájmy | Velké firmy | Krach | Edelman | Kapitalismus | Trump | Prezident | Koronavirus | Nový koronavirus | Výsledky průzkumu | Pokles sazeb hypoték | Průměrná úroková sazba | Michal Stupavský, CFA | Google | Samsung | Trhy | FIXINDEX | Index hypotéčních úvěrů | Broker Consulting index hypotéčních úvěrů | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Zpomalení růstu | Nezaměstnanost v EU | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Obchody | Výdaje | Akcie v Číně | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Firma Alphabet | Alokace investičních portfolií | Americká společnost | Francouzský statistický úřad | Průměrná cena | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Lednová inflace | Conseq Funds investiční společnost | Conseq Funds | Růst sazeb | COVID-19 | Týden na finančních trzích | Ekonomické aktivity | Dodatečný kapitál | České banky | Ekonomické recese | Šíření koronavirové nákazy | Tržní úrokové sazby | Vývoj | Sazby hypoték | Nouzový stav | Opatření vlády | Další vývoj | Největší burzovní krach v dějinách | Historie | Koronavirová krize | OSVČ | Komerční banky | Domácnosti | Enormní zájem | Spoření | mBank | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Boj s koronavirem | České vlády | Equa Bank | Sberbank | Ekonomiky | Schodek | Poskytování hypoték | Hotelnictví | LTV | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Menší poptávka | Propad cen nemovitostí | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Více peněz | Úspory | Statistiky | Mimořádná situace | Výnos desetiletých vládních dluhopisů | Úrok na českých dluhopisech | Hypoteční banka | Zájem o hypotéky | Ztráty zaměstnání | JDE | ČR | Nové úvěry | Nové hypotéky | Slabá poptávka | Antivirus | Nejlevnější hypotéky | Banka Creditas | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Druhá vlna pandemie | Druhá vlna | Státní pomoc | Státní pomoc aerolinkám | Pomoc aerolinkám Smartwings | Bytové krize | Situace na trhu práce | Úrokové sazby na hypotékách | Ceny | Hypotéky v ČR | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Zlevňování hypoték | Nové rekordy
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Hydrogen Refueling Solution
HY Markets
Hype na stříbru
Hyperinflace
Hypoindex
Hypoport (HYQ)
Hypoteční banka
Hypoteční bankéři
Hypoteční sazba
Hypoteční splátky

Následující klíčová slova

Hypoteční trh v USA
Hypotéční zástavní list
Hypotéka na celý život
Hypotéky
Hypotéky v Česku
Hypotéky v ČR
Hypotéky 2021
Hypotéza
HYQ
Hyundai
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral Markets na Admirals
Potvrďte prosím... Zavřít