Sobota 23. říjen 2021 16:36
reklama
Admiral Markets
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Nákupy centrálních bank

C:\fakepath\zlato 17042013-ilu5.jpg

Světová poptávka po zlatě loni klesla o 14 procent na 3760 tun

24.02.2021 Celosvětová poptávka po zlatě loni klesla o 14 procent na 3759,6 tuny. Bylo to poprvé od roku 2009, kdy klesla pod 4000 tun. Důvodem byla omezení v souvislosti s epidemií covid-19. Vyplývá to z údajů Světové rady pro zlato. Ve čtvrtém čtvrtletí zájem o zlato meziročně klesl o 28 procent na 783,4 tuny, což z něj činí nejslabší čtvrtletí od doby světové finanční krize ve druhém čtvrtletí 2008.
img

Rok 2020 – rekordní rok pro zlato

08.12.2020 Rok 2020 se zapíše do historie především díky světové pandemii, která ovlivnila život na celém světě. Nejenom pro zlato, ale i pro ostatní drahé kovy, to byl dramatický rok. Cena zlata se v srpnu podívala na historické maximum a odborníci očekávají, že budou zdolány další rekordy. Jaké klíčové události byly hybatelem poptávky po zlatě a jeho ceny v průběhu celého roku 2020?
C:\fakepath\zlato.jpg

Jak nakoupit zlato levně?

06.08.2020 Zlato se podobně jako za globální finanční krize stalo miláčkem investorů. Nejistota, ochrana proti možné vyšší inflaci, slábnoucí americký dolar i zvýšené nákupy centrálních bank jsou ty hlavní z faktorů, které ženou cenu žlutého kovu stále výše. Aktuální cena 2060 USD za unci už ale může leckterého investora odrazovat, zvlášť když letošní zisky ve výši 35 % už posbírali dřívější investoři.
img

Prodej zlata v Česku během pandemie stoupl o stovky procent

09.06.2020 Prodej zlata v Česku během pandemie stoupl o stovky procent. Extrémní poptávka po fyzickém zlatě a stříbře způsobila dočasný nedostatek zlata na trzích a stále trvající nedostatek stříbra, uvedli dnes hlavní tuzemští prodejci zlata pro ČTK. Přesná čísla neuvedli. V současné době se cena zlata na světových trzích pohybuje kolem 1720 dolarů za troyskou unci (v přepočtu 40.454 Kč), přičemž v polovině května ceny atakovaly sedmiletá maxima na úrovni 1765 USD za unci. Historické maximum zlata ze září 2011 činilo více než 1912 dolarů za troyskou unci.
C:\fakepath\zlato-19052020-lv.gif

Komodity: Zlato je nejdražší za sedm let, cena může podle analytiků dále růst

19.05.2020 Cena zlata se od začátku roku zvýšila o 14 procent, tedy o téměř 200 dolarů na 1765 USD za troyskou unci. Žlutý kov je tak na trhu nejdražší za sedm let. Podle analytiků může dále sílit a překonat historické maximum ze září 2011. V českých korunách se již dostalo na rekord, když v pondělí překonalo hranici 45.000 Kč za unci.
img

Měsíčník finančních trhů – Leden 2020

04.02.2020 Globální ekonomika loni vzrostla o 2,3 %, což byl nejpomalejší růst za deset let. Letos by tempo růstu mohlo zrychlit na 2,5 %. Vyplývá to ze zprávy o situaci a vyhlídkách světové ekonomiky (WESP), kterou zveřejnila OSN. OSN upozornila, že i deset let po finanční krizi je globální ekonomika pomalá. Obchodní a geopolitické napětí mohou dál podkopat její oživení. "V letošním roce je tu naděje na oživení, ale rizika poklesu a zranitelnosti zůstávají velmi výrazná," varoval vedoucí oddělení strategie pro globalizaci a rozvoj při Konferenci OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) a spoluautor studie Richard Kozul-Wright. Upozornil, že oživení z velké části bude záviset na výkonu velkých rozvíjejících se ekonomik, jako jsou Argentina, Mexiko, Turecko a Rusko. Vyhlídky letošního oživení růstu může zhatit zesílení obchodního napětí, problémy na finančních trzích nebo eskalace geopolitického napětí. Pokud by tyto problémy nastaly, růst by výrazně zpomalil a činil by zřejmě jen 1,8 %, varovala OSN. Ekonomický růst většiny rozvinutých zemí, včetně USA, zůstane podle OSN letos nevýrazný. Lépe by si mohlo vést pouze Japonsko, které letos pořádá olympijské hry. Evropa by měla růst o pouhých 1,6 %. Jedenáct zemí, které do EU vstoupily po roce 2004, tedy včetně České republiky, by však mělo růst nad průměrem celé unie a některé budou expandovat i o více než čtyři %. Výhled pro Evropu ohrožuje hlavně možná eskalace napětí v mezinárodním obchodě, výkon regionu však bude také záviset na tom, jak dopadne odchod Británie z EU a jak se bude vyvíjet měnová politika Evropské centrální banky. Světová banka předminulý týden snížila odhad globálního růstu na loňský a letošní rok kvůli pomalejšímu oživení obchodu a investic. Letos rovněž očekává globální růst o 2,5 %.
img

Speciální report: Zlato roste díky napětí na Středním východě

08.01.2020 Cena zlata se postupně zvyšuje už několik posledních let. V minulém roce zlato výrazně posílilo i přes dobrou náladu na finančních trzích. Obchodníci jsou si vědomi, že centrální banky se na trzích angažují stále více a snaží se diverzifikovat portfolio nákupem drahých kovů. Stimulace ekonomiky má své limity a bezpečné přístavy v portfoliu snižují riziko. Napětí na Blízkém a Středním východě je dalším faktorem, který hraje ve prospěch žlutého kovu.
C:\fakepath\akcie.jpg

Rok 2019 byl v režii Fedu

23.12.2019 Před vánočními svátky se tradičně podíváme na vývoj trhů za uplynulých 12 měsíců. Před rokem touto dobou se propadaly akcie i ropa a zdálo se, že další krize je na spadnutí. Žádné globální recese jsme se ale ani přes řadu varovných signálů nedočkali, byť zavedení vysokých cel mezi dvěma největšími světovými ekonomikami nebo inverze americké výnosové křivky by k tomu vybízely.

Další články k tématu Nákupy centrálních bank

img

Denní komentář IronFX - 02/06/2014

02.06.2014 Opět týden centrálních bank: Znovu máme několik zasedání centrálních bank současně. V úterý zasedá Reserve Bank of Australia...
C:\fakepath\purpe.jpg

Proč by obchodníci neměli ignorovat postupy centrálních bank

09.07.2020 V dnešní době již neexistuje moderní stát, který by neměl centrální banku, jež se svými zásahy snaží zajistit měnovou stabilitu dané země tak, aby se v co největší míře zabránilo neočekávaným a velkým výkyvům cen. Nestabilní měna může mít negativní vliv nejen na import a export zboží, ale také na samotný trading, jelikož pokud není měna stabilní a její kurz se rychle mění sem a tam, pak je pro podniky i obchodníky velmi obtížné, správně stanovovat hodnotu, což se může velmi negativně promítnout v konečné obchodní a účetní bilanci. A právě proto centrální banky zveřejňují důležité informace, které mají podnikům i obchodníkům pomoci v jejich budoucím oceňování.
img

Centrální banky loni nakoupily nejvíc zlata za 50 let

14.02.2013 Centrální banky se v posledních letech rozdělily na dva tábory. Jedny tisknou peníze jako utržené z řetězu, druhé se řídí radou Marca Fabera a nakupují zlato, jako kdyby měl přijít konec světa. Souvisí spolu nějak tyto jevy?
Reserves history 11082014-ilustracni.png

Devizové rezervy a jejich vliv na forex

11.08.2014 Dnes se podíváme na to, jak měnovými trhy v dlouhodobém horizontu hýbou opravdu velké peníze. Pokud jde totiž o devizové rezervy, jsou i desítky miliard dolarů drobné. Tento koláč aktiv, která centrální banky po celém světě investují, se podle posledních dat MMF rozrostl na 11 865 mld. USD.
C:\fakepath\Buffett2.png

Obchodujte jako Warren Buffett

14.01.2019 Řada zkušených i méně zkušených traderů si je v dnešní době velmi dobře vědoma toho, že předpovídání cenových pohybů s pomocí technické analýzy je čím dál tím více složitější, čímž se samozřejmě snižuje i validita interpretací těchto analýz. Mnoho odborných studií, jež byly vypracovány akademickými odborníky, dokonce hovoří o tom, že v případě předpovídání cenových pohybů prostřednictvím technických analýz vždy sehrává důležitou roli náhoda a tudíž podle těchto studií nelze takto cenové pohyby nikdy jasně předpovídat. Ačkoliv se může zdát, že je možné v krátkodobém horizontu s pomocí metody Price Action cenové pohyby předpovídat, tak po relativně jednoduché analýze několikaměsíčního období grafu lze dojít k závěru, že nelze cenové pohyby ani tímto způsobem jasně předpovídat, jelikož se na trzích vyskytují síly (např.: zásahy centrálních bank, politické zásahy, nákupy a prodeje velkých hráčů atd.), které mohou značně ovlivňovat vývoj cenových pohybů.
img

Stoupá poptávka po zlatě. Nakupují i centrální banky.

12.02.2019 Celosvětová poptávka po zlatě v poslední době opět roste. Spolehlivý uchovatel hodnoty v loňském roce zaznamenal růst zejména díky nákupům centrálních bank. Jednotlivci investují do zlatých mincí.
C:\fakepath\ecb.jpg

Německý soud: ECB musí prokázat, že nákupy dluhopisů jsou nutné

06.05.2020 Nákupy dluhopisů, kterými se Evropská centrální banka (ECB) snaží podpořit ekonomiku eurozóny, jsou částečně v rozporu s německou ústavou. Rozhodl o tom včera německý ústavní soud. Podle něj tyto nákupy neschválila německá vláda ani parlament. Německá centrální banka proto musí nákupy dluhopisů v rámci programu ECB do tří měsíců přerušit, pokud ECB mezitím neprokáže, že jsou tyto nákupy nutné a přiměřené. ECB je podle svého prohlášení nadále odhodlána dělat vše, co je v jejím mandátu, aby zvýšila inflaci ke stanovenému cíli.
img

Bilance Fedu, ECB a BoJ roste meziročně o 14 %. Růst amerických sazeb je v tomto kontextu stále jen kosmetickou změnou

07.04.2016 Přestože jedním z největších témat na finančních trzích zůstává to, kdy americká centrální banka přistoupí k dalšímu z...
C:\fakepath\draghi 08012014.png

Šéf ECB varoval před ohrožením nezávislosti centrálních bank

14.10.2018 Nezávislost centrálních bank po celém světě ohrožují vlády požadující různá podpůrná opatření od zrušení dluhů po nákupy dluhopisů a nízké úrokové sazby. Uvedl to podle agentury Reuters šéf Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi.
C:\fakepath\cnb.jpg

Experti: Obavy z rostoucí politizace centrálních bank jsou reálné

10.10.2019 Obavy ze vzrůstající politizace centrálních bank jsou velmi reálné, současné centrální bankovnictví a některé jeho nástroje jsou relativně mladé experimenty, které můžou mít nedozírné následky. Na sedmém ročníku Vyšehradského fóra se na tom shodli čeští ekonomové.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Investiční zlato | Čína | Japonsko | Peníze | Kanadský dolar | Stříbro | Akciový index | Korelace | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Koruna | Ruský rubl | HDP | Mexické peso | Brazilský real | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Turecko | Apple | Analytik | Výsledková sezóna | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Hyperinflace | Export | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | USD/ZAR | Míra nezaměstnanosti | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Zhodnocení | Bank of Japan | Bloomberg | Burza | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Dolarový index | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Forward | High | Index PX | Indikátor | Indikátory | Investice | Investování | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | LIBOR | Long | MMF | MT4 | Marže | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | P/E | Poplatek | Portfolio | Pozice | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Short | Splatnost | Support | Trading | Trend | VIX | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Yield | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CAD | GBP | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | OSN | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | Investoři | Fundamenty | Fond | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | BitStock | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Dluhopisové trhy | Výsledky | Bohatství | Uvolnění měnové politiky | Golden Gate | Gold | Deutsche Bank | Analytický tým | Regulace | Investiční společnosti | CZK/EUR | CZK/USD | Eurostat | Český statistický úřad | Conseq | Donald Trump | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Obchodníci | Centrální bankéři | Index | Likvidní | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Dolar | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | Investiční | Zlaťáky | Jak nakoupit zlato | Komoditní | Komoditní index | Kurz zlata | Maďarsko | Management | Market | Markets | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nejdůležitější události roku | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej zlata | Prognóza | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Signály | Státní dluhopisy | Trh | Unce zlata | Volatility | Vývoj cen zlata | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | DXY | Bill Gates | Dluhopisový index | Jeff Bezos | P/S | ROCE | Itálie | Spojené státy | Světové ekonomiky | Majors | Volby | Investment | Aramco | Microsoft | MSCI | Institut Ifo | Agentura AP | Šéfka Fedu | UNCTAD | Průmyslová produkce | Vývoj akciového indexu | Výnosová křivka | Globální akciové trhy | Christine Lagardeová | Bezpečné přístavy | Ekonomická aktivita | Golden Gate CZ | Fundamentální faktory | Index důvěry | Firmy | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Realitní trh | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Nervozita | Globální finanční trhy | Fibo | Propad | Finanční televize | Finanční televize CNBC | S&P | Ztráty | Oslabení dolaru | Nejistota | Světové finanční krize | Tempo růstu | Tesla | Výhled | Investiční výhled | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Německý export | Hrubý domácí produkt Německa | Průzkum | Krize | Investiční stratég | Analytický tým FXstreet.cz | Finanční ústav | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Americká vláda | Očekávání analytiků | Indikátor důvěry | Spotřebitelské výdaje | Překoupený trh | Alphabet | ČTK | Aktuální cena | Konsenzus | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Hlavní ekonom | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Purple Trading | BHS | World Gold Council | Zlato.cz | Nákupy zlata | Palladium | Jerome Powell | Hypoindex | Oxfam | Štěpán Hájek | Vzácné kovy | Conseq Investment Management | Cena bitcoinu | Obchodní války | Hodnota majetku | Obchodní válka | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Globální růst | Inflace v eurozóně | Geopolitické napětí | Šéf Fedu | Měny rozvíjejících se ekonomik | Trendové čáry | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Průzkum společnosti | Zpomalení hospodářského růstu | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Společnost Apple | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Majetek | WEF | Zpomalení světové ekonomiky | Ekonomická nerovnost | Podnikové investice | Zájem investorů | Globální rizika | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | CNY | Vývoj hlavní úrokové sazby | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Globální HDP | Pokles úroků | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Obchodní konflikt | Růst ceny zlata | Výnosové křivky | Akciový růst | XTB Research | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Bohatí | Akciové alokace | Růst mezd | Saudi Aramco | Televize CNBC | Globální recese | Denní graf | Měsíčník finančních trhů | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Huawei | Čistý zisk | Investment Management | Prezident Donald Trump | Ropný gigant | Německá vláda | Objem | Klíčová rizika | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchodní dohody | FRED | ČSÚ | Lukáš Jankovský | Předseda představenstva | Slušné zisky | Statistický úřad Eurostat | Vyšší riziko | Firma | TradingEconomics | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Studie | Bilance | Vývoj trhu | Růst světové ekonomiky | Nejistota na trzích | Lagardeová | Amazon | Nízké úrokové sazby | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | Vyhlídky | Měny rozvíjejících se trhů | Fáze obchodní dohody | Martin Stránský | Konkurenti | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | Alza.cz | Průmysl | Impuls | Rozvoj | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Problémy | Prodeje akcií | Nejistoty | Vybírat zisky | Plyn | Nálada | Společnost Huawei | Ropná zařízení | Společnost Microsoft | Události roku | Míra | Ohlédnutí | Úroky | Bilance běžného účtu | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hypoteční trh | Předseda | Vánoce | Meziroční míra inflace v eurozóně | xStation5 | Majors měnové páry | Emerging market měny | Pojistka proti inflaci | Dot-com | Růst mezd v USA | Rychlý růst mezd | Forward PE | Bydlení | Česká zbrojovka | Vstup na pražskou burzu | Ztráta | Stratég | Miliardy korun | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Nerovnosti bohatství | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Podíl majetku | Aktuální klíčová rizika | Napětí na Blízkém východě | Zbrojovky | Růst poptávky | Dlouhodobí investoři | Silný support | CFA | Eskalace napětí | Míra inflace v eurozóně | Zabití íránského generála | Miliardy eur | Budoucnost | Ifo | Clemens Fuest | Spolkový statistický úřad | Růst globální ekonomiky | Peníze z prodeje akcií | Cena akcií podniku | Prosincová inflace | Růst cen potravin | Ukazatele | Technologická společnost | Americké ministerstvo | WESP | Výhled pro Evropu | Richard Kozul-Wright | Americké ministerstvo obchodu | Edelman | Kapitalismus | Trump | Prezident | Koronavirus | Nový koronavirus | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Michal Stupavský, CFA | Google | Samsung | Trhy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Vývoj měnového páru USD/ZAR | Nezaměstnanost v EU | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Výdaje | Akcie v Číně | Zpracovatelský sektor | Firma Alphabet | Alokace investičních portfolií | Rekordní hodnoty | Průměrná cena | COVID-19 | Vývoj | Nakoupit zlato | Historie | Další pokles | Ministryně financí | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Vnímání rizika | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Ekonomiky | Organizace | Úspory | Purple Trading Štěpán Hájek | Posílení | Joe Biden | Snižování cen | Dluhy | Levné peníze | Recyklace | Marek Brávník | Koronavirová pandemie | Prodej zlata v Česku | Poptávka po zlatě | David Marášek | Rostoucí trend | Covid | Leva | Ceny | Zlato levně | Cenové hladiny | Odborníci | Biden | Americké prezidentské volby | Výsledky voleb | Celosvětová poptávka po zlatě | Světová poptávka | Celosvětová poptávka | Světová poptávka po zlatě
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Nákup plynu
Nákup put opce
Nákup ropy
Nákup ropy do rezerv
Nákup ropy WTI
Nákup typu long
Nákupu státních dluhopisů
Nákupy akcií
Nákupy aktiv
Nákupy cenných papírů

Následující klíčová slova

Nákupy cizí měny
Nákupy deviz
Nákupy deviz do státních rezerv
Nákupy dluhopisů
Nákupy dluhopisů ECB
Nákupy drobných investorů
Nákupy Fedu
Nákupy komodit
Nákupy kryptoměn
Nákupy luxusního zboží
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít