Pátek 23. říjen 2020 08:14
reklama
Dukascopy
reklama
Admiral spread new
reklama
Bossa volby USA

Klíčová slova - Hyperinflace

C:\fakepath\purpe.jpg

Proč by obchodníci neměli ignorovat postupy centrálních bank

09.07.2020 V dnešní době již neexistuje moderní stát, který by neměl centrální banku, jež se svými zásahy snaží zajistit měnovou stabilitu dané země tak, aby se v co největší míře zabránilo neočekávaným a velkým výkyvům cen. Nestabilní měna může mít negativní vliv nejen na import a export zboží, ale také na samotný trading, jelikož pokud není měna stabilní a její kurz se rychle mění sem a tam, pak je pro podniky i obchodníky velmi obtížné, správně stanovovat hodnotu, což se může velmi negativně promítnout v konečné obchodní a účetní bilanci. A právě proto centrální banky zveřejňují důležité informace, které mají podnikům i obchodníkům pomoci v jejich budoucím oceňování.
img

Kritika půlbilionového schodku ze strany Národní rozpočtové rady je pochopitelná, celková vládní pomoc ekonomice je totiž o řád níže než uvažovaný schodek rozpočtu

11.06.2020 Národní rozpočtová rada považuje zvýšení schodku státního rozpočtu na 500 miliard korun za předčasné, nadměrné a neopodstatněné. Podle ní by bylo lepší vyčkat na předběžné údaje o vývoji ekonomiky za druhé čtvrtletí a další ukazatele. Tato data přitom budou k dispozici již na přelomu července a srpna.
img

Prodej zlata v Česku během pandemie stoupl o stovky procent

09.06.2020 Prodej zlata v Česku během pandemie stoupl o stovky procent. Extrémní poptávka po fyzickém zlatě a stříbře způsobila dočasný nedostatek zlata na trzích a stále trvající nedostatek stříbra, uvedli dnes hlavní tuzemští prodejci zlata pro ČTK. Přesná čísla neuvedli. V současné době se cena zlata na světových trzích pohybuje kolem 1720 dolarů za troyskou unci (v přepočtu 40.454 Kč), přičemž v polovině května ceny atakovaly sedmiletá maxima na úrovni 1765 USD za unci. Historické maximum zlata ze září 2011 činilo více než 1912 dolarů za troyskou unci.
C:\fakepath\iStock_000008332603Small.jpg

Situace jako před 20 lety

27.01.2020 Musíme si přiznat, že jak z pohledu na rekordně nízkou míru nezaměstnanosti, tak na maxima akciových trhů se nacházíme ve výjimečně dobrých časech. A to jak z pohledu České republiky, Spojených států i globálně. Můžeme najít hodně paralel se situací na přelomu tisíciletí, ale ne ve všem je doba podobná tehdejší internetové horečce. A v těchto rozdílech můžeme najít zajímavé obchodní příležitosti.
img

Inflace a její vliv na investice – co je potřeba sledovat?

09.01.2020 Inflace je pojem, který slýcháme v médiích téměř každý den a dá se ve zkratce přeložit jako „nárůst všeobecné cenové hladiny zboží a služeb v ekonomice za určité časové období“. Co to ale znamená?
img

Inflace a její vliv na investice – co je potřeba sledovat?

08.01.2020  Inflace je pojem, který slýcháme v médiích téměř každý den a dá se ve zkratce přeložit jako „nárůst všeobecné...
C:\fakepath\USDJPY-daily-07112019.PNG

Přichází nové kvantitativní uvolňování v USA?

07.11.2019 Příběh o tisknutí peněz ve Spojených státech měl skončit happyendem. Nadměrná likvidita napumpovaná do systému v období největší nouze se měla postupně stáhnout, americká centrální banka (Fed) měla snížit svou rozvahu na úroveň emitované hotovosti jako před krizí a všichni zastánci kvantitativního uvolňování by ukazovali, jak do bylo efektivní a hlavně dočasné řešení. Všechno takhle fungovalo až do letošního léta.
img

Venezuelu drtí další sankce, ropa zdražuje

29.01.2019 Ropa dnes na světových trzích zdražila. Stalo se tak hlavně kvůli sankcím, které Washington uvalil na venezuelský státní ropný podnik PDSVA. Trh se obává, že sankce sníží export venezuelské ropy. Na místě tedy může být také obava ze zdražování pohonných hmot v České republiky. Nic takového ale zatím nehrozí. Jak benzín, tak nafta v ČR nadále pokračují ve svém cenovém poklesu, který započal loni v říjnu, resp. v listopadu. Předevčírem benzín Natural 95 zlevnil na úroveň 30,72 koruny, nejníže od loňského dubna. Cena nafty zase klesla na 31,14 koruny, čili nejníže od loňského května.
img

Venezuelská hospodářská katastrofa nebere konce

19.11.2018 Venezuelská vláda čelí velkému tlaku jak doma, tak ve světě. Problémem je hyperinflace a nedostatek hotovosti. Venezuelská centrální banka chystá předat komplexní ekonomické statistiky MMF (Mezinárodní měnový fond), hrozí jim totiž riziko dalších sankcí.
img

Venezuela uvedla novou vysoce nadhodnocenou měnu

21.08.2018 Venezuelská vláda minulý týden oznámila dočasné pozastavení elektronického bankovnictví. To začalo platit v neděli 19. srpna, aby usnadnilo příchod nových bankovek, které budou o pět nul menší než ty aktuální. Podle venezuelského prezidenta Nicoláse Madura tento krok usnadní finanční transakce a ochrání venezuelskou menu bolívar.
img

Geopolitická rizika hýbou finančními trhy

22.05.2018 Od rizika k riziku, tak by se dalo nazvat poslední geopolitické dění ve světě. Takové prostředí bývá vodou na mlýn pro finanční trhy, jelikož trhy milují volatilitu a tu většinou geopolitické napětí vyvolává. To však není přímo téma posledních dnů, kdy trhy sice vstřebávají geopolitická rizika, avšak výraznější volatilita se zatím trhům vyhýbá. Jinak vnímají geopolitická rizika akcie, devizové trhy nebo komodity.
C:\fakepath\Venezuela-bolivar.jpg

Venezuela škrtne na bankovkách tři nuly

23.03.2018 Venezuelský prezident Nicolás Maduro nařídil změnu v označení nominální hodnoty bankovek problémové domácí měny bolívar. Kvůli obrovské inflaci a zhoršující se ekonomické krizi škrtne na bankovkách tři nuly. Nařízení vstoupí v platnost od 4. června, podle Madura nebude mít vliv na hodnotu bolívaru.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Těžba ropy ve Venezuele je nejnižší za téměř tři desetiletí

14.11.2017 Těžba ropy ve Venezuele v říjnu klesla pod dva miliony barelů denně. Dostala se tak na nejnižší úroveň za téměř tři desetiletí. Vyplývá to podle agentury Reuters ze včerejších údajů Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC).
img

Venezuela míří k platební neschopnosti. Kudy vede cesta z krize?

14.09.2017 Ocitnutí se Venezuely v platební neschopnosti, je pouze otázkou času. I když je obsluha dluhu prioritou vlády, vzhledem ke klesající externí likviditě a zhoršující se situaci na domácí půdě je to skutečně nebetyčný úkol. Kritickými ukazateli je v tuto chvíli zejména trojciferná hyperinflace, nedostatek zboží a politická krize mezi vládou a Národním shromážděním.
img

Inflace přichází

17.11.2016 Růst cen zrychlí, hlásají obchodníci na trhu s dluhopisy. Inflační očekávání v USA se dostala na nejvyšší úroveň od srpna 2015, kdy Čína devalvovala svou měnu. Jestřábi ale nemusejí mít žádný strach, o počátek hyperinflace nejde. Trh akorát předpokládá, že se americká centrální banka (Fed) bude alespoň dosahovat svého dvouprocentního cíle, nic víc, nic míň.
img

Strach z hyperinflace

13.04.2016 Je tomu 5 let, co vyspělý svět čelil relativně vysokému růstu cen a v prostředí nulových sazeb a kvantitativního uvolňování (QE) se část ekonomů začala bát, že toto zvýšení inflace centrální banky nedokážou udržet na uzdě a čeká nás hyperinflace. Proto stojí za to se zpětně podívat, jak dopadly jednotlivé ekonomiky a měny po této historické zkušenosti z roku 2011.
img

Pořadí měn podle rizikovosti

10.02.2016 Sentiment na finančních trzích se s přicházejícími daty zhoršuje den ode dne. Dnes si proto ukážeme, které měny by s případným krachem nabraly zisky a které naopak posune trh ještě níže.
img

Graf dne: Brazilský real dnes padá na historická minima, USD/BRL nad 4,0000

22.09.2015 Oslabování brazilské měny nabírá na tempu. Dnes překročil pár USD/BRL (BRL USD) hladinu 4 realy za dolar a vystoupal tak na nejvyšší hodnoty ve své více než 20 leté historii. Jen za poslední týden ztratil real 6,4 %. Předchozích minim dosáhl real v roce 2002 kvůli obavám, že budoucí prezident Lula da Silva odmítne uznat dluh země.
img

Proč klesá cena zlata? Kde a kdy se zastaví?

30.07.2015 Propad ceny zlata na 5letá minima (nejníže od března 2010) je aktuálně poslední demonstrací silného výprodeje probíhajícího na komoditním trhu, který už přes rok zřetelně sledujeme hlavně prostřednictvím trhu s ropou. Cenu zlata před dalším poklesem neuchránil ani výprodej čínských akcií a s ním související panika z prasknutí další bubliny.
usdrub 22122014-1.png

Přes Vánoce bude nízká volatilita, mimo rubl

22.12.2014 V poměrně klidných obchodních seancích během vánočních svátků se obvykle na měnových trzích nečeká...
brazilsky real 27102013-2.png

USD/BRL: Brazilská pohádka happyendem nekončí

28.10.2013 Dnes se v našem seriálu o exotických měnách podíváme na brazilský real (BRL), který si za posledních 10 let vydobyl určitý respekt mezi měnami emerging markets. Jeho nevýhodou je však příliš vysoká provázanost s komoditními trhy, což mu v dnešní době způsobuje potíže.
img

Panika klesá, zlato půjde dolů

11.09.2013 Vzhledem k tomu, že cena zlata je obvykle kótovaná v amerických dolarech, byly největším tahounem růstu jeho ceny obavy z inflace v USA.
img

Když s inflací je taková zábava...

23.08.2013 Výklad týkající se inflace je zábava. Většina z těch, kteří se dříve nikdy nevěnovali makroekonomii, je překvapena, k...
img

Někde je hyperinflace realitou - špatná vláda je schopná zlikvidovat jakoukoliv zemi

17.06.2013 Podle venezuelské centrální banky dosáhla květnová inflace v této zemi 6,9 %. To odpovídá anualizované inflaci převy...
img

INVESTOŘI ZTRÁCEJÍ KVŮLI ŠPATNÉMU NAČASOVÁNÍ

27.05.2013 Akcie se minulý týden zhluboka nadechly po tom, co jsme mohli vidět ochlazení v Číně, což mnozí investoři vnímali jako...
img

Pomůže nám zlato odhalit, jak jsou na tom vlastně trhy?

22.04.2013 Steen Jakobsen, hlavní ekonom a ředitel IT Saxo Bank. “Měli bychom být schopní pociťovat smutek. Ovšem ne...
img

Rozpad eurozóny musí být odvrácen za každou cenu, hrozí spíše odchod severních zemí

23.08.2012 Úvahy o rozpadu eurozóny vidí tuto možnost buď jako prostý proces devalvace jednotlivých měn, či naopak jako velkou ekonomickou pohromu. Druhá možnost je pravděpodobnější. Mezi severem, který má významnou věřitelskou pozici, a vysoce zadluženým jihem se nahromadil velký objem nerovnováh. Rozpad eurozóny by poškodil platební mechanismy mezi jednotlivými zeměmi a negativně dolehl na ekonomickou aktivitu.
img

Tak šel čas: 22 týden 2012

03.06.2012 Trocha historie: Život a pád dollaru
img

Mapa řecké krize: Jak obchodovat v krizi

31.05.2012 Kompletní publikace k dispozici na www.saxobank.czSteen JakobsenZde je několik scénářů vyplývajících z řecké krize, kt...
img

Mapa řecké krize: Jak obchodovat v krizi

31.05.2012 Zde je několik scénářů vyplývajících z řecké krize, které podle nás připadají v úvahu pro EU a akciový trh jako celek. Tyto scénáře vycházejí z rámce, který udává, kde se ve třech fázích této krize nacházíme, a současná rizika hrozící ze tří pohyblivých částí investičního vesmíru: politiky, hospodářského cyklu a ocenění aktiv. Jsou součástí komplexní Mapy řecké krize.
img

Taleb: Celý systém je prohnilý. Nemám jinou možnost, než držet akcie

14.03.2012 V obavách z hyperinflace nevěřím americkým dluhopisům, nezbývá mi proto, než pro...
crash proof.jpg

FXstreet.cz přináší novou knihu v češtině! Světový bestseller!

07.08.2009 Server FXstreet.cz vám přináší světový bestseller v češtině - Crash Proof: jak vydělat v době recese.
Crash proof - obálka

FXstreet.cz přináší novou knihu v češtině! Světový bestseller!

07.08.2009 Server FXstreet.cz vám přináší světový bestseller v češtině - Crash Proof: jak vydělat v době recese. Tato publikace se sice netýká čistě obchodování Forexu, ale protože se jedná o jednu z nejlepších knih o investování a financích, které v poslední době vyšly, rozhodli jsme se ji předat všem traderům i u nás.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Obchodní systémy | Fundamentální analýza | Intervence | Exotické měny | Investiční zlato | Kvantitativní uvolňování | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Monetární politika | Měnová politika | Německo | Francie | Španělsko | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Import | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | USD/MXN | USD/BRL | USD/RUB | Spotřebitelské ceny | Měnové trhy | Spready | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Ben Bernanke | Bloomberg | Dluhopisové fondy | Burzovní index | Buy and hold | CFD | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Certifikát | Demo účet | Devalvace | Nesoulad | Diverzifikace | Dollar | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Floating | Futures | Index spotřebitelských cen | Inflační cíl | Investice | Investiční horizont | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Koš | Kupón | Kurz | LIBOR | Likvidita | MMF | MT4 | Margin | Mezinárodní obchod | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Obchodní bilance | Obchodník | Obligace | Opce | Peněžní zásoba | Platforma | Portfolio | Pozice | Rally | Rating | Rezervní měna | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Spread | Stagflace | Statut | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Euro STOXX | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Investiční tipy | Investiční příležitosti | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | OSN | Jihoafrický rand | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Ekonomie | EU | Michala Moravcová | Vývoj ceny | Aktuální kurz | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Hospodářská krize | Zisk | Těžba ropy | Ceny komodit | Zkušenosti | Panika | Euforie | Chamtivost | Strach | Obchodní příležitosti | Bohatství | Crash Proof | Euro Pacific | Peter Schiff | Uvolnění měnové politiky | Golden Gate | Jak obchodovat | Obchodovat | Analytický tým | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Portugalsko | Devizové intervence | LYNX | Lukáš Kovanda | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | Bankrot | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | Index | Likvidní | Podpora | Volatilní | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Běžný účet | Brent | Britské libry | BRL USD | Brokerská společnost | Burzovní indexy | Cena | Cena ropy brent | Ceny zlata | Co je deflace | Černá labuť | České koruny | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Ekonomický výhled | Eura | Finanční kapitál | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Graf ceny zlata | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční certifikát | Investiční poradenství | Irsko | Jak vydělat | Komoditní | Kurz brazilský real | Kurz dollaru | Kurz USD | Kurzy | Libra | Lira | Management | Markets | Měnová krize | Měnové kurzy | Meziroční inflace | Míra inflace | MSCI index | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Portfolia | Prezidentské volby | Prodej zlata | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Řízení rizika | SaxoBank | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Světové měny | TopForex | Trh | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj cen zlata | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj zlata | Webinář | Zemní plyn | Zkušenost | Zprávy | Zisky | Tradeři | CNBC | Benzín | Put | Báze | Buy | Hold | Indie | Ministerstvo financí | P.A. | Revalvace | ROCE | Itálie | Spojené státy | QE | Světové ekonomiky | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Know-how | Blog | Cukr | Velcí hráči | Investment | Válka měn | Zlatý standart | Microsoft | MSCI | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Zvyšování sazeb | Kolaps finančních trhů | Thomson Reuters | Brazílie | Japonský premiér | Trading Economics | Automobilový průmysl | Cizí měny | Multi-Asset obchodování | Energie | Finanční stabilita | Propad cen komodit | Přehled | Rosněfť | Agentura Reuters | Evropské trhy | Bankovnictví | Golden Gate CZ | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Globální finanční krize | Obchodování měnových párů | Americký akciový index | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Růst akcií | AAA | Finančnictví | Propad | Ropné společnosti | Ropná společnost | S&P | Agentura S&P | Agentura Fitch | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Nálada na trhu | Opatření centrálních bank | Historická minima | Světové finanční krize | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Steen Jakobsen | Výhled | Bankéři | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Držení akcií | Mzdy | Predikce | Ekonomická situace | General Electric | Bankovní systém | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Zprávy a události | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Zpomalení čínské ekonomiky | Výnosy | TRY | Příjmy | ČTK | Obchodování forexu | Belgie | Program kvantitativního uvolňování | Hlavní ekonom | Dánsko | Očekávání | Purple Trading | Měny rozvíjejících se zemí | Zlato.cz | xPartners | Zavedení vlastní měny | Bolívar | NEST | Štěpán Hájek | MSCI World Index | Investování s LYNX | Geopolitická rizika | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | Analytik TopForex | Obchodní válka | Podniky | Silný americký dolar | L.F. Investment Limited | Czech Fund | Nové peníze | Patrik Mackových | Propad cen ropy | Christopher Dembik | Obchodování se CFD | Prezident Trump | Majetek | Nemovitostní trh | PDVSA | Makroekonomické strategie | Obchodní rozhodnutí | Zájem investorů | Inflace v ČR | Splácení dluhu | NASDAQ 100 | Burzovní průvodce | Čeští investoři | Růst mezd | Denní graf | Finanční situace | Vyzkoušet si trading | Jak se stát lepším investorem | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Zerohedge | Státní ropná společnost | Měnový systém | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Mnoho ziskových obchodů | Rozpočtová politika | Rozpočet | Deficit | Politická situace | Obchod | Kvantitativní uvolňování v USA | Nové kvantitativní uvolňování | FRED | ČSÚ | Předseda představenstva | Firma | TradingEconomics | Růst cen | Vysoké riziko | Bilance | Fixed income | Nízké úrokové sazby | Úrok | Vyhlídky | Politická krize | Legislativa | Financovat | Předpovědi | Průmysl | Problémy | Válka mezi USA a Čínou | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Obchodujte přes LYNX | Plyn | Prohlášení | Míra | Nižší ceny ropy | Úroky | Předseda | Nákupy centrálních bank | Bydlení | Ztráta | Nejlepší investiční příležitosti | Investiční příležitosti 2020 | NERV | Ziskovost | Stabilní společnosti | Hospodaření | Hospodářská katastrofa | Poradenství | Vliv na investice | Ukázka hyperinflace | Inflace a investování | Reálný výnos investic | Inflace a dluhopisy | Míra inflace v ČR | Vývoj inflace a její cílování | Druhy inflace | Spotřební koš | Co je to spotřební koš? | Jak vypočítat inflaci? | Co je inflace? | Podnik | Ukazatele | Trump | Prezident | Trhy | Situace | Americká rozpočtová politika | Vývoj americké fiskální bilance | Propad amerického akciového trhu | Margin cally | Vývoj na rozvíjejících se trzích | Short měnových párů | Globální sentiment | BRIC | Zdražovat | Pandemie koronaviru | Pandemie | L.F. Investment | Pochybnosti | COVID-19 | Bez rizika | Vývoj | Výkyvy | Pomoc ekonomice | Vysoká rizika | Bankovky | Profitovat | Pandemie COVID-19 | Komerční banky | Hotovost | Alena Schillerová | Ministryně financí | Růst | Potenciál | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | České vlády | Ministryně financí Alena Schillerová | Ekonomiky | Schodek | Poradce | Organizace | Údaje | Sociální nepokoje | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nové dluhopisy | Úspory | Schodek 300 miliard | Purple Trading Štěpán Hájek | Finanční pomoc | Nizozemsko | Pracovní síly | Hugo | Růst zadlužení | Zadlužení | Dluhy | Marek Brávník | Koronavirová pandemie | Investovat peníze | Vládní pomoc | JDE | ČR | Prodej zlata v Česku | Poptávka po zlatě | David Marášek | Národní rozpočtová rada | Propad cen | Výkyvy cen | Postupy centrálních bank | Spuštění hyperinflace | Koloběh zadlužení | Rétorika centrálních bank | Řízení cen | Zdroj příjmů | Ceny | Venezuela
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Indikátor | Euro | Graf | Dolar

Předchozí klíčová slova

Hurikán Laura
Hurikán v Mexickém zálivu
Hurun
Huť Liberty
Hutton Field Capital Partners
Hvězdy burzy
Hwabao Trust
Hýbat trhy
HYCM Option
HY Markets

Následující klíčová slova

Hypoindex
Hypoteční banka
Hypoteční bankéři
Hypoteční sazba
Hypoteční trh
Hypoteční trh v USA
Hypotéční zástavní list
Hypotéka na celý život
Hypotéky
Hypotéky v Česku
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Ceska mincovna
Potvrďte prosím... Zavřít