Úterý 22. říjen 2019 23:17
reklama
reklama
reklama
UFX

Klíčová slova - Technologie blockchain

img

V bitcoinech přijímá dary i UNICEF

17.10.2019 O tom, že kryptoměny hýbou světem, není pochyb. Nejznámější jsou bitcoiny, ve kterých přijímá dary i UNICEF. Slibuje si od toho rychlejší pomoc dětem.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Německo slíbilo bojovat proti snahám o vydávání paralelních měn

18.09.2019 Německá vláda dnes schválila komplexní blockchainovou strategii, ve které slíbila, že bude bojovat proti snaze firem zavádět paralelní měny. Rozhodnutí německé vlády je dalším signálem, že plány provozovatele sociální sítě Facebook na zřízení vlastní měny libra v Evropě narazí na obtížné regulační překážky.
img

Nejlepší bitcoinové a blockchainové akcie roku 2019

12.07.2019 Pokud chcete také využít výhod bitcoinového humbuku, měli byste pečlivě zvážit své možnosti. Má smysl nakupovat Bitcoiny v běžných cenách nebo investovat do produktů, jako jsou CFD a certifikáty spojené s cenovým vývojem kryptoměny?
img

Hranice 12 500 dolarů padla. Hodnota bitcoinu prudce roste

26.06.2019 Kryptoměnový trh byl polit živou vodou a začal dynamicky růst. Zatímco na začátku června letošního roku se celková tržní kapitalizace kryptoměn pohybovala kolem 270 miliard dolarů, dnes byla pokořena hranice 360 miliard dolarů. Výrazný vzestup ceny můžeme sledovat u nejznámější kryptoměny bitcoin, jejíž celková hodnota představuje zhruba 62 procent hodnoty všech kryptoměn.
C:\fakepath\TOP5-04062019-LV-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.06.2019 1) Australská centrální banka dnes snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na rekordní minimum 1,25 procenta. Reagovala tak na zpomalování růstu domácí ekonomiky. Poukázala rovněž na rostoucí hospodářská rizika pramenící ze sporů v mezinárodním obchodě.
C:\fakepath\bitcoin4.jpg

Přední světové banky plánují spustit společnou kryptoměnu

04.06.2019 Skupina předních světových bank v čele se švýcarskou UBS se chystá spustit užívání nové kryptoměny v přeshraničním obchodu. Zahájení projektu může představovat novou etapu v přijímání technologie blockchain, tedy databáze, která se používá u kryptoměn jako účetní kniha, bankovním sektorem, napsal list The Wall Street Journal. Plně funkční by měla být během jednoho roku.
img

Bitcoin prekonal úroveň 6000 USD

09.05.2019 Bitcoin tento týždeň dosiahol nový vrchol v roku 2019, čo predstavuje 45%-ný nárast oproti minulému mesiacu a takmer 100%-ný nárast od decembra.Trh s krypto-menou utrpel kvôli problémom s Bitfinexom. Pripomeňme si, New York Attorney General žaloval Finex Inc - spoločnosť, ktorá stojí za stablecoin Tether a Bitfinex za ukrývanie straty 850 miliónov dolárov. Masívna strata bola údajne krytá peňažnými rezervami spoločnosti Tether. Napriek tomu však býčie tempo zostáva na mieste, čo potvrdzujú aj následné cenové prírastky Bitcoinu. Z technického hľadiska bola psychologická úroveň 6000 dolárov prekonaná, ale teraz je otázkou, či sa cena môže posunúť dopredu bez korekcie.
img

Volatilita na Bitcoine poklesla na dvojročné minimum

26.03.2019 Posledné dni neboli veľmi pozitívne, keďže väčšina hlavných kryptomien zaznamenala pokles. Okrem toho, utorkové obchodovanie prinieslo ďalší pokles. Tieto poklesy však boli mierne. Treba však poznamenať, že Ethereum a Ripple sa priblížili ku kľúčovej úrovni supportu. Podľa CoinMarketCap, kapitalizácia celého trhu kryptomien predstavuje približne 136,5 miliardy dolárov, zatiaľ čo trhová kapitalizácia altcoins (okrem iného zahŕňa aj Bitcoin) sa nachádza pod úrovňou 67 miliárd dolárov.
img

Kryptosměnárna OKEx vkládá důvěru do britského trhu

25.03.2019 Po zavedení obchodování britské libry (GBP) na obchodní platformě C2C (zákazník-zákazník), směňující standardní měny na tokeny, navštívila společnost OKEx, světově nejvýznamnější burza digitálních aktiv na světě, Velkou Británii a na večerní networkingové akci pořádané včera v Londýně diskutovala se skupinou technologických nadšenců o vývoji blockchainu v zemi.
img

Kybernetická bezpečnost: význam hardwaru a blockchainu. Zakladatel Monero Hardware Michael Schloh von Bennewitz vystoupí s přednáškou

21.03.2019 Jak hardware a blockchain pomáhají zajistit kybernetickou bezpečnost dat? Na tuto otázku odpoví speciální řečník Blockchain & Bitcoin Conference Prague, zástupce kryptoměnového projektu Monero a zakladatel týmu Monero Hardware Michael Schloh von Bennewitz.
img

Fed uvažuje o zahrnutí kryptomien do záťažových testov

04.03.2019 Hlavné kryptomeny zaznamenali počas víkendu pokles. V pondelok pokračoval trh s kryptomenami v ďalšom poklese. bitcoin klesol k najnižším úrovniam za posledné dva týždne. S odvolaním sa na CoinMarketCap, trhová kapitalizácia celého trhu s kryptomenami klesla pod 127 miliárd dolárov, bitcoin dosiahol 52,4%-ný podiel na celkovej kapitalizácii kryptomien.
img

Opatrný týden, protože se blíží zveřejnění zprávy FOMC a amerických cel na auta

18.02.2019 Minulý týden podpořil prorizikový sentiment pokrok v čínsko-amerických obchodních rozhovorech, snaha vyhnout se dalšímu omezenému financování v USA a méně jestřábí Fed pomohli hlavním akciovým indexům v odrazu. Ceny ropy také uzavíraly týden v kladné oblasti v rámci výraznějšího omezení těžby OPEC a krátkodobých problémů v amerických rafinériích. Nedávné zveřejnění výsledků prosincového maloobchodního prodeje minulý čtvrtek jasně připomnělo, že ekonomika už není úplně růžová. V prosinci došlo k poklesu o 1,2 %, oproti očekávání o 0,1 %, což je největší pokles od září 2009. Švýcarské úsilí ve vývoji technologie blockchain se začíná projevovat, jelikož hlavní aktéři vyvíjejí nezvyklá řešení.
C:\fakepath\2018-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2018

17.12.2018 Rok 2018 se brzy stane minulostí, a tak je na čase se společně podívat na každoroční přehled všech důležitých a klíčových ekonomických událostí v tomto roce. Byl to rok velmi bohatý na důležité ekonomické události ve světové ekonomice a nuda na trzích rozhodně nebyla. Pojďme si tedy přehledně po jednotlivých měsících připomenout ty nejzajímavější okamžiky, které nám nabídly finanční trhy v roce 2018.
C:\fakepath\TOP5-10082018-LV-16.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.08.2018 1) Asijské akciové trhy uzavřely týden převážně v červených číslech, když byly nadále pod tlakem přetrvávajícího napětí z obchodní války mezi USA a Čínou. Investoři se soustředili také na japonská makrodata.
img

Jeff Bezos i Bill Gates mají pozitivní vztah k technologii blockchain. Kryptoměny zatím berou s rezervou

18.07.2018 „V případě, že by velké internetové společnosti začaly využívat kryptoměny k přímým platbám za své produkty a služby, výrazně by se zvýšila poptávka po kryptoměnách a došlo by k oživení celého trhu s kryptoměnami. V současné době však společnosti typu Amazon či Microsoft spíše testují technologii blockchain a kryptoměny akceptují jen omezeně,“ říká hlavní analytik Coinbank.
img

Kryptoměny mohou sloužit k nákupu umění

07.06.2018 „Technologie blockchain proniká do stále nových odvětví. Nově umožňuje dražit umění od světoznámých umělců. Díky tomu se komunita lidí kolem kryptoměn stále rozrůstá,“ říká hlavní analytik CoinBank.
C:\fakepath\TOP5-14052018-LV-21.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.05.2018 1) Většina asijských akciových trhů dnes zpevnila, když se investoři soustředili na končící výsledkovou sezónu a na mírný pokles cen ropy.
img

Draghi: Regulovat bitcoin? To není věcí ECB

13.02.2018 Regulovat bitcoin není věcí Evropské centrální banky (ECB). Prohlásil to dnes její šéf Mario Draghi a současně varoval veřejnost před riziky, která plynou z výkyvů ceny této kryptoměny. Úřady včetně centrálních bank se stále více setkávají s požadavkem, aby zasáhly a regulovaly trh s digitálními mincemi, který zažívá prudké cenové výkyvy i řadu krádeží.
C:\fakepath\Draghi-Mario.jpg

Regulovat bitcoin není věcí ECB, říká Draghi

13.02.2018 Regulovat bitcoin není věcí Evropské centrální banky (ECB). Prohlásil to dnes její šéf Mario Draghi a současně varoval veřejnost před riziky, která plynou z výkyvů ceny této kryptoměny. Úřady včetně centrálních bank se stále více setkávají s požadavkem, aby zasáhly a regulovaly trh s digitálními mincemi, který zažívá prudké cenové výkyvy i řadu krádeží.
img

Supply Chain a kryptoměny – 1. díl

11.02.2018 Cryptocurrencies a jejich „poslání“ uvnitř blockchain, jak se zdá, infiltrovaly většinu každodenního života. Jsme v po...
C:\fakepath\bitcoin3.jpg

Bitcoin pokračuje v poklesu, propadl se pod 6000 USD

06.02.2018 Kybernetická měna bitcoin dnes pokračuje v poklesu a na burze Bitstamp se propadla pod 6000 USD (téměř 122.000 Kč). Od počátku letošního roku bitcoin ztratil již více než polovinu hodnoty, upozornila agentura Reuters.
C:\\fakepath\\BTCUSDDaily.png

Týdenní pokles bitcoinu bude zřejmě nejvyšší od roku 2013

02.02.2018 Kryptoměny dnes výrazně klesají a některé z velkých ztratily více než 20 procent. Hodnota největší z nich, bitcoinu, se pak propadla pod 8000 dolarů (více než 162.000 Kč) a je na nejlepší cestě vykázat nejvyšší týdenní ztrátu od roku 2013. K propadu přispívají snahy regulačních úřadů po celém světě výrazně omezit tyto měny, což nutí investory prodávat, píše agentura Reuters.
C:\fakepath\TOP5-17012018-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.01.2018 1) Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v eurozóně v prosinci podle očekávání zpomalilo na 1,4 % z listopadových 1,5 %. Vyplývá to z konečné zprávy, kterou dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\rok-2017.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2017

11.12.2017 Konec roku se nezadržitelně blíží, a proto je tu každoroční přehledné shrnutí všech důležitých ekonomických událostí v tomto roce. Událostí bylo velké množství, takže přinášíme pouze zkrácený výběr těch opravdu nejdůležitějších.
UBS-bank.jpg

Přední světové banky vytvářejí společnou kryptoměnu

31.08.2017 Šest předních světových bank se přidalo k projektu nové formy digitální měny pro platby finančních institucí prostřednictvím technologie blockchain, tedy databáze, která se používá u kryptoměn jako účetní kniha. V současné době se vedou jednání s centrálními bankami, do "oběhu" by se pak měla nová měna dostat koncem příštího roku, informuje list Financial Times.
Související klíčová slova: FXstreet | Bitcoin | Intervence | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Peníze | Fitch | Inflace | Deflace | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | OPEC | Koruna | BIS | G20 | HDP | Turecká lira | Kanada | Německo | Francie | Česká měna | Turecko | Apple | Analytik | New York | Ceny ropy | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Poptávka | Recese | Akciové tipy | Rizika | Import | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Akciová burza | Světové ekonomické fórum | Ekonomické události | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Akvizice | Analýza | Transakce | Bankovní rada | Bloomberg | Bond | Burza | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Certifikáty | DAX | Dluhopis | Dow Jones Industrial | ECB | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční trhy | Futures | ISIN | Index PX | Intradenní obchodník | Investice | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Koš | Kurz | MMF | MT4 | Měna | Měny | Nabídka | Obchodník | Platforma | Portfolio | Pozice | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Realizovat zisk | Riziko | S&P 500 | Sentiment | Support | Trader | Trigger | Tržní kapitalizace | Tržní riziko | Volatilita | Výkonnost | WTO | Wall Street | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | GBP | Obchodování | JPMorgan | Obchodování s cennými papíry | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | OSN | Investoři | Fond | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Business | Zisk | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Výsledky | Arbitráže | IEA | Euronext | Credit Suisse | Partners | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Světová obchodní organizace | Regulace | Obchodní transakce | Financování | Investovat | Eurostat | Makrodata | Devizové intervence | Facebook | LYNX | BTC | Kybernetická měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Komunita | Semináře | Index | Průlom | Akcie Microsoft | Akcie online | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | BH Securities | Brent | Britské libry | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | Dolar | Eura | Evropská banka | Evropské měny | Fiskální rok | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Hodnota eura | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investiční | Investing | Irsko | Jedno euro | Libra | Lira | Maďarsko | Market | Markets | Měna Bitcoin | Nákup akcií | Obchodní platformy | Pro investory | Převodník měn | Reuters | Ropy | Société Générale | Švýcarské banky | Trh | Tržní hodnota | Turecká měna | Twitter | Volkswagen | WTI | Země EU | Zprávy | Zisky | CNBC | ING | Báze | Bill Gates | EBITDA | Ekonomika EU | Indie | Jeff Bezos | ROCE | Commonwealth Bank | Itálie | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | Miliardář | Bohatý | Komise | Kontrakt | Rozhovor | Burze | Podvědomí | Dow Jonesův index | Unicredit | Bank of New York Mellon | Royal Bank of Scotland | DPA | The New York Times | RBS | Microsoft | State Street | Burzovní společnosti | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | NATO | BNY Mellon | The Guardian | Brazílie | Nákupy dluhopisů | Podnikatel | Podnikání | Ministr financí | Londýnská akciová burza (LSE) | Energie | Rada ČNB | Index německých akcií DAX | KBC | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Ekonomické fórum | Rosněfť | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Hodnota bitcoinu | Bankovnictví | Americké firmy | Lídři | Firmy | Standard & Poor's | Širší index S&P 500 | Akcie v USA | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Deutsche Börse | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Index technologického trhu Nasdaq | Alibaba | Propad | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Kryptoměny | Ropné společnosti | Režim devizových intervencí | TradingView | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Agentura Fitch | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Erste | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Zajištění | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Litecoin | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Poplatky | Hlavní index německých akcií DAX | Britská vláda | Světová obchodní organizace (WTO) | General Electric | Krize | FCA | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Americká vláda | Měnové krize | Institucionální investoři | Příjmy | Alphabet | ČTK | Bankovní společnost | Zasedání americké centrální banky | Členské země EU | Hospodářská rizika | Hlavní ekonom | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Mercedes | Audi | Bitfinex | JPMorgan Chase & Co. | MUFG | LCH Clearnet | Bitstamp | Think Markets | CoinDesk | Cena palladia | Bitcoin Cash | Investiční firmy | Utility Settlement Coin | USC | NEX | Canadian Imperial Bank of Commerce | Clearmatics Technologies | Velký třesk | Obchodování Bitcoinu | BTC/USD | Vývoj BTC/USD | Obchodování s bitcoinem | Hodnota všech kryptoměn | Coinmarketcap | Bitcoin futures | BTCUSD | Monero | LTC | ETH | ETC | Investice do bitcoinu | Ethereum blockchain | Krádež kryptoměn | Nové kryptoměny | Crypto | Tether | Příznivci kryptoměn | Tržní kapitalizace kryptoměn | Reklamy na kryptoměny | Nebezpečné investice | Tržní hodnota kryptoměn | Obrovský růst cen | Pokles bitcoinu | Krypto burzy | Krypto burza | Jak fungují akcie | Cena bitcoinu | Obchodní války | CoinBank | Krypto | Bitcoiny | Virtuální měny | Obchodní válka | Finex | Obchodní napětí | Asijské akciové trhy | Akcie Facebooku | Akcie společnosti | Blockchainový dluhopis | Bond-i | USMCA | I-Trader | Finanční skupina | Trh s kryptoměnami | Růst zisků | The Wall Street Journal | Blockchain & Bitcoin Conference | Obchodovat s akciemi | Kryptosměnárna | OKEx | Kryptosměnárna OKEx | Obchodování britské libry | Společnost OKEx | Burza digitálních aktiv | Světově nejvýznamnější burza | Nejvýznamnější burza | Mindxchange | NapoleonX | CoinBurp | Stasis | Swarm Fund | OKEx C2C | Platforma OKEx C2C | Obchodování GBP | Odměny za obchodování | Platforma OKEx | Akcie herních vývojářů | Rizikové akcie | Statistický úřad | Nejznámější kryptoměny | NAGA | Měna USC | Fnality International | Fnality | NVDA | Stablecoin | Kryptoměna libra | Blockchainové akcie | Paralelní měny | Bločenka | Projekt digitální měny | Stablecoiny | Vydávání paralelních měn | Investujte do akcií | Akcie roku 2019 | Akcie roku
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Index | USA | Trh | Reuters | Pozice | Banky | ČTK | Výhled | Banka | FOREX | EUR/USD | Rezistence | Obchodování | FXstreet | Euro | Dolar | Graf | Indikátor

Předchozí klíčová slova

Technická studie
Technické indikátory
Technický obchodník
Technický pohled
Technický pohled a výhled
Technický výhled
Technologické akcie
Technologický Nasdaq
Technologický trh Nasdaq
Technologický trh STAR

Následující klíčová slova

Technologie kryptoměn
Tel Aviv Stock Exchange
Tel Aviv 125
Telefonica akcie
Telefonica O2 akcie
Tele Trade
TeleTrade
TeleTrade diskuze
Teletrader
TeleTrade zkušenosti
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít