Pondělí 18. říjen 2021 10:00
reklama
Dukascopy
reklama
Admiral Markets
reklama
Dukascopy
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Rosněfť

C:\fakepath\top-13082021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.08.2021 1) Akcie navázané na korejský technologický gigant Samsung dnes oslabily poté, co byl místopředseda této společnosti Jay Y. Lee podmínečně propuštěn z vězení. Australské akcie jako jediné v regionu dokázaly posílit, ačkoli prodej tamních nových domů se v červenci meziměsíčně propadl o dvacet procent po červnovém čtrnáctiprocentním růstu.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Reuters: Ruské firmy letos získaly z primárních nabídek nejvíce peněz od r. 2013

28.06.2021 Objem primárních veřejných nabídek (IPO) akcií ruských firem za prvních šest měsíců letošního roku vystoupil na nejvyšší úroveň od zavedení západních sankcí vůči Moskvě. Podle propočtů agentury Reuters si ruské firmy zajistily na burze více než 2,4 miliardy USD (51,4 miliardy Kč). To je více, než kolik se jim od roku 2013 podařilo získat vždy za celý rok. Analytici banky UBS na začátku roku očekávali, že ruské firmy by letos mohly získat až deset miliard USD. Ruský producent zlata Nordgold se ale rozhodl svůj možná až několikamiliardový debut na burze v Londýně odložit, což vyvolává mezi analytiky obavy, že vlna vstupů ruských firem na burzu možná končí.
img

Ruský producent ropy Lukoil se ve třetím čtvrtletí vrátil k zisku

24.11.2020 Ruská ropná společnost Lukoil se ve třetím čtvrtletí vrátila k zisku, k němuž jí pomohly zejména vyšší ceny ropy. Čistý zisk dosáhl 50,4 miliardy rublů (14,7 miliardy Kč) ve srovnání se ztrátou 18,7 miliardy rublů ve druhém čtvrtletí, uvedl dnes podnik. Těžba přitom byla nižší, což byl důsledek dohody s největšími těžaři ropy.
img

Rosněfť se kvůli pandemii a kurzu rublu propadla do ztráty

13.11.2020 Ruský ropný gigant Rosněfť se ve třetím čtvrtletí propadl do ztráty 64 miliard rublů (18,6 miliardy Kč) ve srovnání se ziskem 43 miliard rublů v předchozím čtvrtletí. Ke ztrátě přispěla koronavirová pandemie a slabší rubl, uvedla dnes firma. Podnik také musel omezit těžbu, aby byla v souladu s dohodou o koordinované těžbě uzavřenou s některými dalšími producenty.
C:\\fakepath\\ropa2.jpg

Lukoil se kvůli levné ropě propadl ve čtvrtletí do ztráty

28.08.2020 Ruská ropná společnost Lukoil se ve druhém čtvrtletí letošního roku propadla do ztráty 18,7 miliardy rublů (5,5 miliardy Kč) ve srovnání se ziskem 181,2 miliardy rublů ve stejném období loni. Mohly za to nízké ceny ropy, oznámila včera společnost.
img

Největší ruská ropná společnost Rosněfť je zpět v zisku

14.08.2020  Největší ruská ropná společnost Rosněft má za druhé čtvrtletí díky růstu ceny ropy zisk 43 miliard rublů (12,9 miliardy Kč), zatímco v prvním čtvrtletí byla ve ztrátě. Objem produkce pak firma, v níž má pětinový podíl britský energetický kolos BP, kvůli dohodě velkých těžařů v meziročním srovnání snížila o 13 procent. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
img

Ropná firma Lukoil se ve čtvrtletí propadla do ztráty

04.06.2020  Ruská ropná společnost Lukoil se v prvním čtvrtletí letošního roku propadla do ztráty kvůli nízkým cenám ropy, poklesu rublu a odpisům hodnoty majetku. Čistá ztráta činila 46 miliard rublů (15,9 miliardy Kč) ve srovnání se ziskem 149,2 miliardy rublů ve stejném období loni. Oznámila to společnost ve včerejším prohlášení.
img

Akcionáři Jukosu v Nizozemsku z části uspěli ve sporu s Ruskem

18.05.2020  Akcionáři bývalé ruské společnosti Jukos získali kontrolu nad obchodními známkami výrobců dvou proslulých značek ruské vodky v Nizozemsku. Jde o výrobce značek Stoličnaja (Stolichnaya) a Moskovskaja (Moskovskaya), které ovládá ruský stát. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Soud akcionářům vyhověl v jejich vleklém sporu s Ruskou federací.
img

Spojené státy začínají s dodávkami ropy do Běloruska

18.05.2020 Spojené státy začínají dodávat ropu do Běloruska, první tanker s nákladem 80.000 tun suroviny dorazí začátkem června do litevského přístavu Klajpeda, odkud ropu přepraví železnice do běloruské rafinerie. S odvoláním na běloruskou státní rafinerskou společnost Belněftěchim tov pátek uvedla agentura Interfax.
img

Ruský ropný gigant Rosněfť se v 1. čtvrtletí propadl do ztráty

15.05.2020  Společnost Rosněfť, která je největším producentem ropy v Rusku, se v prvním čtvrtletí propadla do ztráty 156 miliard rublů (54,1 miliardy Kč). Ve stejném období loni vykázala čistý zisk 131 miliardy rublů. Firma dnes uvedla, že její hospodaření negativně ovlivnilo šíření koronaviru, které mělo dopad na poptávku po ropě. Vliv ale měl i pokles rublu.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Mezi Saúdskou Arábií a Ruskem prý přetrvávají neshody kolem ropy

09.04.2020 Mezi Saúdskou Arábií a Ruskem stále panují neshody ohledně plánu na výrazné snížení těžby ropy. Agentuře Reuters to dnes řekly zdroje z Ruska a z Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC). Skupina OPEC+, která zahrnuje členy OPEC a další přední těžaře v čele s Ruskem, dnes bude o snížení těžby jednat formou videokonference. Jednání kromě vnitřních neshod komplikuje i neochota Spojených států připojit se k dohodě OPEC+.
img

Ceny pohonných hmot v ČR padají. Propad ještě zrychlí, a to i kvůli nynějšímu Trumpovu zákazu cest Evropanů do USA

12.03.2020 Pohonné hmoty v ČR zrychlují tempo svého cenového poklesu. Za uplynulé dva dny zlevnil jak benzín, tak nafta o více než dvacet haléřů na litr. V uplynulém týdnu zlevnil benzín o 55 haléřů na litr, nafta pak o 53 haléřů.
img

Rozbřesk: Nejhorší výprodeje od roku 2008, trhy čekají na reakce politiků a centrálních bankéřů

10.03.2020 Akciové trhy zažily nejhorší výprodej od roku 2008. Americké trhy musely být několik minut po otevření na 15 minut uzavřeny, protože ztráty rychle překročily povolených 7 %. I když se v pozdějším obchodování po znovu-otevření snažily trhy nalézt pevnou půdu pod nohama, nepovedlo se. Konečné ztráty tak překročily 7,5 %. Masivní výprodeje akcií reagující na extrémní nejistotu spojenou s koronavirem a padající ropou dostávají pod velký tlak vlády a centrální banky.
img

Světové burzy dnes mají své „černé pondělí“. Ropa padá nejvíce od Války v Iráku roku 1991, Saúdská Arábie cenově válčí proti všem, ale hlavně proti Rusku

09.03.2020 Ropa typu Brent se dnes při začátku obchodování historicky propadla, o více než 14 dolarů na barel, a to v řádu sekund. Propad o 31 procent je nejvýraznější od Války v Iráku roku 1991. Stalo se tak v důsledku jiné války, naštěstí jen cenové, kterou o víkendu Saúdská Arábie vyhlásila Rusku a vlastně všem dalším ropným těžařům. Moskva totiž minulý týden odmítla přistoupit na další snížení těžby ropy, po němž právě Rijád nejhlasitěji volal. Padá nejen cena ropy, ale také třeba měny zemí, které mají z ropy značné příjmy. Norská koruna dnes vůči dolaru znehodnotila na nejslabší úroveň od roku 1985.
img

Začíná ropná válka Saúdské Arábie s Ruskem, která v historii nemá obdobu. Benzín v Česku může zlevnit pod 25 korun za litr, poprvé od roku 2009

08.03.2020 Světový trh s ropou v těchto hodinách začíná čelit němu, co dosud nepoznal. Saúdská Arábie zahajuje nesmlouvavou cenovou válku s Ruskem, a to navíc v době rekordně klesající poptávky. Jinými slovy, v čase, kdy celosvětově kvůli koronaviru historicky klesá zájem o ropu, se jí bude těžit tolik jako nikdy v historii.
C:\fakepath\R5.jpg

Komodity: Ropu zdražují obavy z nižších dodávek a výhled na vyšší poptávku

20.02.2020 Ceny ropy dnes pokračují v růstu. Posílila je čínská opatření na podporu ekonomiky, pokles nových případů nákazy koronavirem a obavy o ropné dodávky z Libye a z Venezuely.
img

Největší arbitráž dějin: Rusko má v případu „ Jukos“ zaplatit 1150 miliard korun, tři procenta svého HDP

18.02.2020 Haagský odvolací soud dnes odmítl požadavek Ruska na zvrácení rozhodnutí arbitrážního panelu, který v červenci 2014 v jeho neprospěch rozhodl ve sporu s bývalými vlastníky ropné společnosti Jukos. Součástí arbitrážního rozhodností je povinnost úhrady odškodnění více než 50 miliard dolarů, neboli 1150 miliard korun, ve prospěch bývalých většinových vlastníků Jukosu.
img

Rychlé shrnutí

07.02.2020 Americké indexy navýšily historická maxima. S&P500 zakončil seanci výše o 0,33 %. Dow Jones rostl o 0,30 % a NASDAQ přidal 0,67 %. Nálada v Asii není optimistická. Nikkei klesl o 0,19 %, Kospi ztrácí 0,72 % a S&P/ASX 200 zakončil seanci níže o 0,83 %. Akcie v Číně klesají také.
img

5 nejlepších ruských akcií pro rok 2020

05.12.2019 Ruské akcie jsou v momentálně velmi levné. Špatná správa a řízení společností, sankce a vysoká váha ropy a zemního plynu, které jsou momentálně také velmi levné, tlačí ceny ruských akcií směrem dolů. To může investorům, kteří vidí za roh těchto negativních faktorů, nabídnout zajímavé investiční příležitosti. Mnoho ruských akcií vyplácí velkorysou dividendu a má zajímavá aktiva.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2020: Světem vládne chaos a centrální banky i vlády ztrácejí kontrolu

03.12.2019 Saxo Bank, přední globální multi-asset zprostředkovatel produktů a služeb na kapitálových trzích, dnes vydala svou publikaci 10 Outrageous Predictions for 2020 (10 šokujících předpovědí pro rok 2020). Tyto predikce se soustřeďují na řadu nepravděpodobných, ale zároveň nedoceňovaných událostí, které by v případě, že by k nim opravdu došlo, mohly pořádně rozvířit finanční trhy.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Těžba ropy v Rusku byla v srpnu nejvyšší od března

02.09.2019 Těžba ropy v Rusku se v srpnu zvýšila na 11,249 milionů barelů denně, což byl nejvyšší údaj od března. Těžba tak byla nad úrovní, ke které se Rusko zavázalo v prosincové dohodě s Organizací zemí vyvážejících ropu (OPEC) a dalšími předními producenty. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo ruské ministerstvo pro energetiku. V červenci těžba činila 11,15 milionu barelů denně.
img

Rosněfť poprvé žádá v tendru na naftu o nabídky v eurech

14.08.2019 Ruská státní společnost Rosněfť poprvé žádá v tendru případné kupující, aby své nabídky předložili v eurech. Těžební podnik to uvedl v oficiálním dokumentu zveřejněném na svých internetových stránkách. Požadavkem na platbu v eurech místo obvyklých dolarů se firma zřejmě snaží zabránit případným dopadům amerických sankcí na Rusko, uvedla s odkazem na tři zdroje z odvětví agentura Reuters.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Ceny ropy klesly na letošní minimum, pak rostly

04.06.2019 Ceny ropy dnes klesly na nejnižší úrovně od začátku letošního roku, posléze ale ztráty smazaly a začaly se zvyšovat. Výraznější poptávku ale podle analytiků brzdí známky zpomalování růstu ekonomiky. Šéf ruského ropného gigantu Rosněfť se navíc postavil proti možnému prodloužení těžebních škrtů dohodnutých s Organizací zemí vyvážejících ropu (OPEC) do konce roku.
img

Příjmy Ruska z vývozu ropy za dva týdny klesly o 1 miliardu USD

20.05.2019 Příjmy Ruska z vývozu ropy kvůli znečištění suroviny v ropovodu Družba za první dva týdny měsíce května klesly asi o jednu miliardu dolarů (23,1 miliardy Kč). Vyplývá to z propočtů agentury Reuters. Ropné firmy Total a Eni podle informovaných zdrojů zastavily platby za kontaminovanou ropu, kterou jí prodávají ruské firmy a oznámily, že platby obnoví, až se dohodnou na kompenzacích.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Cena ropy se dnes zvyšuje

08.02.2019 Ceny ropy se dnes zvyšují, k růstu jim pomáhají těžební škrty v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a také americké sankce proti Venezuele. Severomořská ropa Brent by přesto mohla vykázat týdenní pokles, který je odrazem obav ze zpomalení globální ekonomiky.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Ropa obnovila růst, Brent je nad 51 dolary

26.12.2018 Ceny ropy dnes obnovily růst. Investoři setřásli obavy ze zpomalení globální ekonomiky a ze snahy Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) o snížení těžby. V uplynulých dnech ropa reagovala na celkovou slabost finančních trhů způsobenou kombinací faktorů - od zvýšení úrokové sazby ve Spojených státech přes omezené fungování tamních úřadů až po americko-čínské obchodní spory.
C:\fakepath\2018-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2018

17.12.2018 Rok 2018 se brzy stane minulostí, a tak je na čase se společně podívat na každoroční přehled všech důležitých a klíčových ekonomických událostí v tomto roce. Byl to rok velmi bohatý na důležité ekonomické události ve světové ekonomice a nuda na trzích rozhodně nebyla. Pojďme si tedy přehledně po jednotlivých měsících připomenout ty nejzajímavější okamžiky, které nám nabídly finanční trhy v roce 2018.
C:\fakepath\5194917-img-tezba-ropa-v0.jpg

Těžba ropy v Rusku v říjnu stoupla nejvýše za 30 let

02.11.2018 Těžba ropy v Rusku se v říjnu zvýšila na 11,41 milionu barelů denně, což je maximum za 30 let. K růstu přispěly hlavně velké ropné firmy, jako je Rosněfť a Lukoil. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo ruské ministerstvo energetiky. V září těžba činila 11,36 milionu barelů denně.
C:\fakepath\TOP5-02102018-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.10.2018 1) Většina asijských akciových trhů dnes klesla, když byly pod tlakem obchodního napětí mezi Spojenými státy a Čínou. Pozornost poutalo také zasedání australské centrální banky (Reserve Bank of Australia), které však žádné překvapení nepřineslo, základní úroková sazba zůstala na 1,50 %.
C:\fakepath\brent.png

Ropu stále podporuje severomořský výpadek

19.12.2017 Ceny ropy stále podporuje výpadek severomořského ropovodu Forties, omezování těžby předními světovými producenty a také očekávání, že data potvrdí pokles zásob ropy v USA. Růst cen ale omezuje rostoucí těžba v USA.
C:\fakepath\rok-2017.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2017

11.12.2017 Konec roku se nezadržitelně blíží, a proto je tu každoroční přehledné shrnutí všech důležitých ekonomických událostí v tomto roce. Událostí bylo velké množství, takže přinášíme pouze zkrácený výběr těch opravdu nejdůležitějších.
img

Putin získava moc nad ropným trhom

24.11.2017 Po viac než 50 rokov platilo, že minister energetiky v Saudskej Arábii mohol hýbať trh s ropou svojimi vyhláseniami, hlavne čo sa týka budúcich plánov OPECu. To dokázalo vygenerovať milióny až miliardy dolárov pre ľudí s insider informáciami. Vyzerá to však tak, že jeho vplyv začal rýchlo klesať a nahradil ho ďalší veľmi mocný muž na planéte – Vladimír Putin. A to Rusko ani nepatrí do združenia krajín OPEC.
img

Majitel Slavie koupí podíl 14,6 % v ropné společnosti Rosněfť

07.11.2017 CEFC se stane 3. největším akcionářem a dostane se k ruským zásobám zemního plynu. Na export plynu má ale monopol Gazprom.
img

IPO PIRELLI

23.09.2017  Společnost Pirelli umístí 30 až 40 procent svých akcií v počáteční veřejné nabídce, od které se očekává, že bude uzavřena na počátku října (4. 10. 2017), tj. vydá až 350 milionů akcií v cenovém rozpětí 6,30 až 8,30 eur, což představuje hodnotu firmy mezi 6,3 až 8,3 miliardy eur.
img

Venezuela míří k platební neschopnosti. Kudy vede cesta z krize?

14.09.2017 Ocitnutí se Venezuely v platební neschopnosti, je pouze otázkou času. I když je obsluha dluhu prioritou vlády, vzhledem ke klesající externí likviditě a zhoršující se situaci na domácí půdě je to skutečně nebetyčný úkol. Kritickými ukazateli je v tuto chvíli zejména trojciferná hyperinflace, nedostatek zboží a politická krize mezi vládou a Národním shromážděním.
brent-04082017.png

Komodity: Ceny ropy se dnes zotavily z počátečních ztrát

04.08.2017 Ceny ropy na světových trzích se dnes odpoledne zotavily z počátečních ztrát, za celý týden ale nejspíš vykážou pokles. K růstu cen přispívá hlavně silná letní poptávka po pohonných hmotách, opačně působí růst vývozu suroviny z Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a vysoká produkce v USA.
rusko-rubl.jpg

Rusko se potýká s rekordním odlivem zahraničního kapitálu

03.07.2017 Rusko přišlo kvůli odlivu zahraničního kapitálu za poslední čtyři měsíce o více než 1,6 miliardy dolarů (zhruba 37 miliard Kč). Je to nejvíce od roku 2013, informoval dnes ruský list Kommersant s odkazem na informace firmy Emerging Portfolio Fund Research (EPFR), která sleduje globální toky investic. Příčinou odchodu zahraničních investorů je podle listu mimo jiné i neustále ochlazování vztahů mezi Moskvou a Západem v čele s USA.
brent-02062017.png

Komodity: Ceny ropy se dnes propadly

02.06.2017 Ceny ropy se dnes propadly a v konečném výsledku zaznamenaly už druhý ztrátový týden v řadě. Dolů je stáhlo rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa odstoupit od pařížské dohody o ochraně klimatu z roku 2015. Trh se obává, že důsledkem tohoto kroku bude růst těžby ropy v USA a ještě větší převis nabídky na světovém trhu.
brent-19052017-10.png

Ceny ropy na světových trzích se zvyšují

19.05.2017 Ceny ropy na světových trzích se zvyšují a jsou na cestě ke druhému týdennímu nárůstu. Trhy těší vyhlídka na prodloužení dohody o snížení těžby ze strany Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC), které chce podpořit i Rusko. Prodloužení dohody by mohlo vyřešit nadbytek zásob suroviny na trhu.
img

V Trumpově vládě bude hrát obří roli ropa

14.12.2016 Od chvíle, kdy americká justice rozbila v roce 1911 Rockefellerův obří ropný koncern Standard Oil, byly americké odvětví energetiky a federální vláda ve při. To by se nyní mohlo změnit. Ve funkci amerického ministra zahraničí bude zřejmě potvrzen Rex Tillerson, šéf jedné z nejvlivnějších firem světa, energetického koncernu Exxon Mobil. Na ministerstvo energetiky má už podle všeho namířeno Rick Perry, někdejší guvernér největšího amerického producenta ropy Texasu.
2016-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2016

12.12.2016 Konec roku je za dveřmi, a tak je čas podívat se společně na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivňovaly vývoj na světových finančních trzích v roce 2016. Klíčových ekonomických událostí bylo opravdu mnoho, a jelikož není možné je všechny popsat v jednom článku, tak přináším zkrácený výběr těch opravdu nejdůležitějších.
img

US trhy i přes vydařené earnings ztrácí. Dohoda OPEC nejistá

31.10.2016 Nálada na amerických akciových trzích je poznamenaná pokračující výsledkovou sezónou a vrcholící předvolební atmosférou. Technologicky zaměřený index Nasdaq musel strávit poměrně neuspokojivé výsledky jednoho z tahounů – firmy Apple, jejíž akcie po zveřejní výsledků z třetího kvartálu poklesly přes více než o 2,2 %. Investorům se nelíbily projekce výnosů na další kvartál ani neschopnost Applu více využít trable svého největšího korejského rivala – společnosti Samsung. Středeční seanci předvedly akcie Apple poměrně volatilní výkyvy, cena nejprve prudce vzrostla, aby nakonec zamířila dolů i po zbytek celého týdne.
brent-11102016-6.png

Ceny ropy dnes odepisují téměř 2 %

11.10.2016 Ceny ropy dnes odepisují téměř dvě procenta, a ustupují tak z nejvyšších hodnot za poslední rok, na kterých se ocitly...
ropa 14122014.png

Šéf Rosněfti: Volby v USA vytvářejí nejistotu na trhu s energiemi

17.06.2016 Vývoj v americkém odvětví ropy je kvůli nadcházejícím prezidentským volbám v USA na křižovatce, což vytváří...
ropa 14122014.png

Těžba ropy v Rusku je nejvýše za 30 let

03.04.2016 Těžba ropy v Rusku v březnu stoupla o 0,3 procenta na 10,91 milionu barelů denně. Vyšplhala se tak na nejvyšší...
brent-03032016-6.png

Komodity: Ceny ropy dnes dál mírně rostou

03.03.2016 Světové ceny ropy dnes pokračují v trendu oživování a rostou čtvrtý den po sobě. Ropný trh podpořil výpadek...
img

Má rely na rope opodstatnenie?

28.01.2016 Na rope WTI vidíme doslova ignoráciu slabých fundamentálnych dát a snahu obchodníkov o rast ceny ropy. Má rast dôvod? ...
usdrub 23122014-1.png

Ruský rubl dnes navázal na pondělní růst

23.12.2014 Rubl dnes navázal na pondělní růst a stoupl vůči americkému dolaru až na nejvyšší hodnotu za dva týdny....
rusko 17032014.png

Medveděv: Rubl je třeba podpořit

17.12.2014 Propad kurzu ruského rublu si žádá zásah, který by však měl vycházet z tržních mechanismů, tvrdá...
brent 28112014-5.png

Ropa by prý mohla klesnout pod 60 USD

28.11.2014 Ceny ropy by se mohly v první polovině příštího roku propadnout pod 60 dolarů za barel. V rozhovoru...
img

Burzovní rozcvička s Lynx: Ropa na čtyřletých minimech

26.11.2014 Třídenní série růstu amerických indexů byla ukončena mírně ztrátovou obchodní seancí. Indexy S&P 500 i Dow Jones mírně...
img

Burzovní rozcvička s Lynx 23.10.2014

23.10.2014 Kanadský střelec v Ottawě vyděsil trhy, které zastavily růstovou vlnu. Index S&P 500 odepsal 0,74 % na 1 927. Výrazný růst zásob ropy v USA...
eurusd 18072014-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 18.7.2014

18.07.2014 Nervozitu na finančních trzích v průběhu včerejší obchodní seance způsobily nové sankce USA a Evropské unie...
img

USDRUB DROPPED BELOW 36 FOR THE FIRST TIME IN 2 WEEKS

19.03.2014 Russian ruble?s rate got stronger after stabilization of the situation around Crimea. Yesterday, Vladimir Putin sign...
img

USDRUB DROPPED BELOW 36 FOR THE FIRST TIME IN 2 WEEKS

19.03.2014 Russian ruble?s rate got stronger after stabilization of the situation around Crimea. Yesterday, Vladimir Putin sign...
img

Pár USD/RUB za 2 týdni klesl pod hladinu 36.

19.03.2014 Důvodem k posílení kurzu ruského ruble posloužila některá stabilita ohledně Krymu. Včera prezident Ruska, Vladimir P...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Intervence | Exotické měny | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Akciové indexy | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Rusko | USA | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Mexické peso | Monetární politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Turecko | Španělsko | Apple | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Hyperinflace | Export | Import | Nikkei | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/RUB | EUR/CZK | Akciová burza | Světové ekonomické fórum | Ekonomické události | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akcionář | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Zhodnocení | Arbitráž | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Blue chip | Breakout | Burza | CEO | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | DAX | Distribuce | Dividenda | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | EBIT | ECB | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FX | Fed | Finanční páka | Finanční trhy | Futures | Fúze | G7 | High | IPO | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Kurz | MMF | MT4 | Makléř | Risk | Marže | MetaTrader | Měna | Měnové páry | Měny | Obchodník | Obligace | Platforma | Poplatek | Portfolio | Portfolio fund | Pozice | Průmyslové objednávky | Příkaz | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Resistence | Rezervní měna | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Spread | Stagflace | Pokladniční poukázky | Trader | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | VIX | Volatilita | Volume | Výnos | WTO | Wall Street | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | NZD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Goldman Sachs | Regulátor | Japonské akcie | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | PBOC | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Makroekonomická data | Zisk | Ropný trh | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Trpělivost | Arbitráže | IEA | Euronext | Credit Suisse | ČSOB | Partners | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeové fondy | USDX | Index cen | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Devizové intervence | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Satoši Nakamoto | Kybernetická měna | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Bankrot | Obchodníci | EPS | Index | Likvidní | Volatilní | Poker | Akcie Apple | Akcie Gazprom | Akcie Sberbank | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Čínská ekonomika | CZK | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomický výhled | Eura | EURHUF | Evropská banka | Exchange | Finanční prostředky | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Instrumenty | Investiční | Investing | Irsko | ISM | Jak investovat | Japonské firmy | Jeden dolar | Jedno euro | Komoditní | Kurz rublu | Kurz USD | Libra | Maďarská měna | Maďarsko | Maloobchodní prodej | Market | Markets | Měna Bitcoin | MetaTrader 4 | Nákup EUR | Norská koruna | Oslabování koruny | Pád rublu | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Prognóza | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Société Générale | Světové burzy | Světové ceny ropy | Tesla Motors | Těžba ropy v USA | Těžba ropy z břidlic | TopForex | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | USDRUB | Velká Británie | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | WTI | WTI ropa | Země EU | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Zisky | CNBC | Benzín | Put | ADR (Americké depozitní certifikáty) | Báze | EBITDA | Ekonomika EU | Ex-dividend | Indie | Intermediate | Jeff Bezos | ROCE | SPAD | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Komise | Kontrakt | Volby | Rozhovor | Retail | Burze | Investment | Aramco | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Sky News | Royal Bank of Scotland | DPA | Intesa Sanpaolo | The New York Times | Macquarie Capital | Petromatrix | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | Burzovní společnosti | Baker Hughes | MICEX | Investing.com | JBC Energy | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | Mitsubishi | NATO | Washington Post | The Guardian | Thomson Reuters | Brazílie | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | BMW | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Finanční ukazatele | Londýnská akciová burza (LSE) | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Multi-Asset obchodování | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Earnings | Index německých akcií DAX | KBC | Přehled | Hillary Clintonová | Kč/EUR | Kč/USD | Il Sole 24 | Ekonomické fórum | Odvětví ropy | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Americké trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Contango | Ekonomická aktivita | Rozdávání peněz | Helicopter money | Fidelity International | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Bezpečné investice | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Investice do technologií | Standard & Poor's | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie v USA | Ekonomické dopady | IHS | Britská centrální banka | Forexové trhy | Program nákupu dluhopisů | Objem investic | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americké akciové indexy | Die Welt | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Černé pondělí | Tržní aktuality | Virgin America | Alibaba | Halliburton | Burzovní rozcvička | Propad | Bělorusko | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Režim devizových intervencí | Země OPEC | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výzkumná společnost | Britská banka Barclays | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Burzovní skupina | Daně z příjmů | Šéf společnosti | Digitální měny | Blockchain | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Zahraniční firmy | Odhodlání | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Burzovní společnost | Poplatky | Hlavní index německých akcií DAX | Britská vláda | Exxon | Mzdy | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | General Electric | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Makroekonomika | FCA | Finanční ústav | Theresa Mayová | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | TTIP | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Americká vláda | Softbank | ARM Holdings | Příjmy | Alphabet | ČTK | Monopoly | Bankovní společnost | Rada MMF | Fiskální stimuly | Belgie | Zasedání americké centrální banky | Členské země EU | Americký dolar vůči japonskému jenu | Hlavní ekonom | Švédsko | Odhad HDP | Očekávání | Evropský bankovní úřad (EBA) | Tempo růstu ekonomiky | Mercedes | Audi | IHS Markit | Flash Crash | Klamání investorů | LCH Clearnet | Ruské akcie | Bankovní index | Zahraniční forex | Freight Services International | Cena palladia | Aleš Michl | Breakout Trader | Bitcoin Cash | Protiruské sankce | Investiční firmy | Palladium | Technologie blockchain | Obchodování s termínovými kontrakty | Hodnota všech kryptoměn | Masivní výprodeje | Air Berlin | Lithium | Craig Wright | Index MOEX | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | FinTech | Německá centrální banka | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Renaissance Capital | Akcie Facebooku | Akcie společnosti | Objem obchodování | Forint | Royal Dutch Shell | Czech Fund | USMCA | Těžba OPEC | Trh s ropou | Finanční skupina | Mileniálové | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Předpovědi Saxo Bank | Christopher Dembik | Daňové úlevy | Růst zisků | Zvýšení úrokové sazby | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Základní úroková sazba | Společnost Apple | Prezident USA | Majetek | WEF | Obchodovat s akciemi | Obchodování na burzách | PDVSA | Australské akcie | Globální dluh | Makroekonomické strategie | Zvýšení sazeb | Zájem investorů | Statistický úřad | Ropovod | Splácení dluhu | Cena pohonných hmot | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | Pokles sazeb | Příjmy Ruska | Ceny pohonných hmot | Tencent Holdings | Prodej ropy | Americké společnosti | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Akcie a ETF | Ceny niklu | Ropné akcie | Společnost Gazprom | Gazprom | Coffee | Pokles cen | Situace na trzích | Konglomerát | Produkce zemního plynu | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Televize CNBC | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Italská vláda | Vlastní akcie | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Poptávka po ropě | Finanční situace | iShares | Ceny palladia | Investujte do akcií | Formule 1 | Společnost Deutsche Börse | Očekávaný růst | Státní ropná společnost | Největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Huawei | Digitalizace | Trump dnes | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Ropná firma | Ropný gigant | Politická situace | Německá vláda | Hongkong | Investice do ropy | Ropné firmy | LNG | Býčí signál | Objem | Rijád | Čínské podniky | Bílý dům | Obchod | Obchodní dohody | CETA | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Ceny pohonných hmot v ČR | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Ekonomiky eurozóny | BAT | Pfizer | Výrobce léků | USA a Čína | Růst cen | Obchod s Čínou | Index DOW | Americký Senát | Erste Group | Generální ředitel | PSA | GM | Skupina OPEC+ | Hodnota kybernetické měny | Kybernetická měna Bitcoin | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Fortune | Úrok | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Politická krize | Legislativa | 5G | AFP | Dlužníci | KOSP200 | Financovat | Omezení těžby | Předpovědi | Šokující předpovědi | Cla na dovoz hliníku | Předvolební průzkumy | Na burze | Formule | SoftBank Group | General Motors | Výrazný pokles | Čínské zboží | Další rozvoj | Rozvoj | Koruna dnes | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Britové | Pojišťovny | Nejistoty | Těžba ropy v Rusku | Světové obchodní organizace | Plyn | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Yahoo | Moskva | PSA Group | Worldpay | Internetový gigant | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | Tata Steel | Farmaceutická společnost | Allergan | Mylan | Londýnské akciové burzy | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Událostí ve světové ekonomice | Škoda Auto | Nižší ceny ropy | Úroky | Zasedání bankovní rady | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Vojtěch Benda | AXA | xStation5 | Biotechnologické společnosti | AT&T | TASS | Ropné dodávky | Aurora Cannabis | Pěstitel marihuany | CanniMed Therapeutics | Ztráta | Čínská centrální banka (PBOC) | Peking | Pozitivní zpráva | Hospodaření | Nízké ceny ropy | Vyšší ceny ropy | Odškodné | Americké dolary | Ceny ropy dnes | Výprodeje akcií | Ropa typu Brent | Podnik | Analytička | Ukazatele | Trump | Prezident | Samsung | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Šíření koronaviru | Negativní dopad | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | Zisk EBITDA | Provozní zisk EBITDA | Provozní zisk | Pandemie | Snížení těžby ropy | Zlepšení | Výdaje | Akcie v Číně | Dopady koronaviru | BP | SEC | Americké ekonomiky | West Texas Intermediate | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Prudký propad | Šíření koronavirové nákazy | Vývoj | Šok | Snížení těžby | Výkyvy | Ropná válka | Světový trh s ropou | Společnost IHS Markit | Těžba břidličných producentů ropy | Ropné království | Cenové války | Videokonference | Prudký pokles | Těžaři ropy | Oldřich Dědek | Tržby společnosti | Výhled poptávky | Prudký pokles cen | Hotovost | Pandemie nemoci | Růst | Koronavirové krize | Signál | Poptávka po surovině | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Sberbank | Ekonomiky | Organizace | Skupina OPEC | Ministři | Nadprodukce | Výhled poptávky po ropě | Letošní výhled poptávky po ropě | Nákup ropy | Spotřeba ropy | Pracovní síly | Energetická společnost | Čistá ztráta | Mike Pompeo | Soud | Dovoz | Státní banka | Hrubý provozní zisk EBITDA | Hrubý provozní zisk | Hugo | Nedoplatky | Verdikt soudu | Ruský ropný gigant | Zahájení dodávek | Akcionáři Jukosu | Nizozemský odvolací soud | Jukos | Koronavirová pandemie | JDE | Ekonomický řád | Vagit Alekperov | Lukoil | Ropná firma Lukoil | Firma Lukoil | Leonid Fedun | Propad cen | Covid | Výkyvy cen | Zdroj příjmů | Ceny | Spotřební daně | Analytici Fidelity International | Ruská ropná společnost | Společnost Rosněfť | Společnost Lukoil | Venezuela | Holdingová společnost | Ruské firmy | Producent zlata | Ruský producent zlata | Producent ropy | Ruský producent ropy | VTB | Fidelity | Nejvíce peněz | Nordgold | Plány | Prodej | Spotové ceny | Spotové ceny ropy | Jeff Currie
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Ropovod
Ropovod Družba
Ropovody
Ropovody a plynovody
Ropy
Rorschachův test
Rory Gamble
Roscongress
Rosenberg Research
Roskosmos

Následující klíčová slova

Ross Hook
Rosstat
Ross Walker
Rostoucí akciové trhy
Rostoucí akciový trh
Rostoucí americké akciové trhy
Rostoucí ceny
Rostoucí ceny komodit
Rostoucí ceny ropy
Rostoucí klín
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple vyroci
Potvrďte prosím... Zavřít