Pondělí 20. září 2021 14:15
reklama
X
Admiral Markets
reklama
X
ETX Capital
reklama
X
Interactive Brokers - Simple pricing-HU
reklama
X
ETX Capital

Klíčová slova - Návrh zákona

img

Ukrajina přijala Bitcoin

15.09.2021 Ukrajinský parlament minulý týden schválil návrh zákona z roku 2020, který dodává vyjasnění ohledně Bitcoinu v majetkovém smyslu, protože dříve nebyl nijak regulován.
C:\fakepath\top-09092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.09.2021 1) Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) dnes bude jednat o měnové politice. Podle analytiků by mohla přikročit ke zpomalení nákupů dluhopisů, kterými se snaží podporovat hospodářský růst v eurozóně. Základní úroková sazba ECB by však měla zůstat na rekordním minimu nula procent.
C:\fakepath\bitcoin4.jpg

Ukrajina legalizuje bitcoin, příslušný návrh schválil parlament

09.09.2021 Ukrajina se rozhodla zlegalizovat bitcoin, příslušný návrh zákona ve středu téměř bez výhrad schválil parlament, informuje server listu Kyiv Post. Až dosud se transakce v kryptoměnách na Ukrajině odehrávaly v šedé zóně a byly na hraně zákona. Ukrajina je tak od konce července pátou zemí, která vytyčila pravidla trhu s kryptoměnami.
img

Jižní Korea jako první zasáhla proti Applu a Googlu při platbách za aplikace

31.08.2021 Jižní Korea dnes v přelomovém rozhodnutí omezila nadvládu amerických internetových firem Apple a Google v platbách za aplikace v jejich virtuálních obchodech. Stala se první zemí, která takto rázně zasáhla, informuje server CNBC. Zákon o podnikání v telekomunikačním sektoru, přezdívaný anti-Google, dostal před rokem na stůl parlament a dnes o něm zákonodárci rozhodli. V praxi to znamená, že Apple a Google už nebudou moci vývojáře aplikací nutit, aby zákazníci za aplikace platili prostřednictvím Applu a Googlu.
C:\fakepath\usa4.jpg

Senátoři v USA představili dlouho chystaný návrh zákona o podpoře infrastruktury

02.08.2021 Po týdnech složitého vyjednávání a po netradičním víkendovém zasedání představili zástupci republikánů a demokratů v Senátu amerického Kongresu návrh zákona ukotvující masivní investice do infrastruktury v USA. Zhruba bilionový balíček počítá pro příštích pět let s 550 miliardami dolarů (necelých 12 bilionů Kč) v nových výdajích určených na obnovu silnic, železnic, vodovodní a internetové sítě nebo letišť a přístavů. Legislativní proces v Senátu pokračuje, zastánci plánu doufají v jeho schválení do konce týdne.
C:\fakepath\top-08062021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.06.2021 1) Obchodování na asijských akciových trzích dnes skončilo převážně v minusu. Nad nulou uzavřel jen hlavní index akcií na burze v Sydney. Investoři vyhodnocovali mimo jiné revidované údaje o vývoji japonské ekonomiky v letošním prvním čtvrtletí.
img

Akcie spoločnosti Tilray zaznamenali nárast, keďže New York legalizoval marihuanu na rekreačné účely

31.03.2021 Akcie spoločnosti Tilray (TLRY.US) vzrástli o viac ako 4% po tom, čo newyorské úrady prijali zákon o schválení rekreačného užívania marihuany dospelými. Guvernér Andrew Cuomo dnes podpísal návrh zákona. Podľa novej legislatívy môžu dospelí, ktorí dovŕšia 21 rokov, legálne vlastniť 3 unce marihuany. Obyvatelia si teraz budú môcť pestovať marihuanu doma, budú však platiť určité podmienky. New York sa stal 15. štátom v USA, ktorý umožní rekreačné užívanie marihuany.
C:\fakepath\Kryptoměny.jpg

Reuters: Indie se chystá zakázat kryptoměny, počítá i s pokutami

15.03.2021 Indie chystá zákon zakazující kryptoměny. Pokud by v zemi někdo obchodoval s kryptoměnami nebo takový digitální majetek vlastnil, dostal by podle zákona pokutu. Agentuře Reuters to řekl jeden z vyšších vládních úředníků obeznámených s plánem. Zákon by byl ranou pro miliony investorů, kteří mají o kryptoměny zájem a Indie by se stala první velkou zemí, kde bude držení kryptoměn nelegální. Indické ministerstvo financí se k tomu zatím nevyjádřilo.
C:\fakepath\Biden2.jpg

Biden podepsal stimulační balík za 1,9 bilionu dolarů

12.03.2021 Americký prezident Joe Biden včera svým podpisem stvrdil vyčlenění dalšího asi 1,9 bilionu dolarů (skoro 42 bilionů Kč) na podporu ekonomiky zasažené koronavirovou krizí. Jeho "záchranný plán", který ve středu dokončil cestu Kongresem, poskytuje prostředky na protiepidemická opatření a zároveň výrazně rozšiřuje federální systém sociálního zabezpečení. Biden a viceprezidentka Kamala Harrisová se jej chystají v následujících dnech propagovat napříč Spojenými státy.
C:\fakepath\b-09032021-lv.gif

Bidenův stimulační balík sněmovna znovu projedná ve středu

09.03.2021 Americká Sněmovna reprezentantů dnes neschválí senátní verzi stimulačního balíčku prosazovaného prezidentem Joem Bidenem, o rozsáhlém návrhu bude jednat až ve středu. S odvoláním na kancelář lídra demokratické většiny ve sněmovně Stenyho Hoyera o tom informovala agentura Reuters. Krizový balík o objemu 1,9 bilionu dolarů (skoro 42 bilionů Kč) obsahuje přímé platby Američanům i podporu pro školy a lokální úřady.
img

Týdenní tržní výhled: Všechny oči se upínají na ECB

08.03.2021 Minulý týden se na globálních trzích zvýšila volatilita, když se investoři zaměřili na růst výnosů dluhopisů díky zlepšující se americké ekonomiky. Díky pozitivní zprávě o zaměstnanosti z minulého týdne bude tento týden americký dolar velice sledován, přestože se předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell pokusil trhy uklidnit kvůli vyšším úrokovým sazbám.
C:\fakepath\dolar usa 05122013.jpg

Senát USA schválil pomoc ekonomice za 1,9 bilionu dolarů

07.03.2021 Senát Spojených států včera schválil soubor opatření v objemu 1,9 bilionu dolarů (41 bilionů Kč) na podporu americké ekonomiky postižené pandemií covidu-19. Oznámily to tiskové agentury.
C:\fakepath\obrazek-1.png

Investice do akcií výrobců konopí

18.01.2021 Začněme vtipem: Představte si obchodníky spěchající na burze sem a tam. Každý z nich má ve svých rukou tři mobilní telefony. Všichni křičí: “Kup! Prodej! Pět dolů!” Najednou obchodník ztichne a dívá se z okna. Je zima, svět je bílý a leskne se. “Lidi, podívejte”, říká, “padá sníh.” Hala na chvíli ztichne a pak někdo zakřičí: “Prodávejte!”
img

Vánoční povzbuzování z obou stran Atlantiku

28.12.2020 Ve vánoční přestávce se z obou stran Atlantiku objevily dobré zprávy pro finanční trhy. Zaprvé, 24. prosince, po měsících vyjednávání a spekulací, bylo dosaženo dohody mezi Londýnem a Bruselem ohledně jejich budoucích obchodních vztahů, jakmile Británie na konci roku ukončí přechodné období.
img

Denné zhrnutie: Európske akcie rastú v nádeji na dosiahnutie dohody o Brexite

23.12.2020 Európske indexy skončili dnešné obchodovanie vyššie po správe, že dnes je možné dosiahnuť obchodnú dohodu o brexite. Náladu na trhoch zlepšili aj správy o tom, že Francúzsko opätovne otvorilo svoje hranice s pre ľudí, ktorí sa preukážu negatívnym testom na Covid-19 vykonaný za posledných 72 hodín. Dopravné spojenie s Veľkou Britániou prerušili aj ďalšie krajiny, ale francúzska hranica má mimoriadny význam, pretože pokrýva tunel pod Lamanšským prielivom, ktorý je dôležitou tepnou pre obchod na kontinente. Briti a Európska únia sú medzitým blízko k uzavretiu obchodnej dohody o brexite, uviedli v stredu diplomati, oficiálne to však nebolo potvrdené. Agentúra Bloomberg uviedla, že boli dosiahnuté osnovy obchodnej dohody po brexite, citujúc úradníkov oboznámených s touto záležitosťou, hoci obchodné rozhovory medzi EÚ a Spojeným kráľovstvom sú podľa zdroja agentúry Reuters stále v „konečnej fáze“. Na zajtra však bolo zvolané stretnutie veľvyslancov EÚ, ktorí majú byť informovaní o rokovaniach o brexite. Môže to byť znamenie, že dohoda o brexite je skutočne hotová. Medzitým bol vo Veľkej Británii zistený druhý nový variant COVID-19, ktorý bol prvýkrát objavený v Južnej Afrike. Vláda je teraz pripravená zaviesť cestovné obmedzenia pre tých, ktorí do krajiny vstupujú z Južnej Afriky. DAX 30 vzrástol o viac ako 1%, CAC postúpil o 1,1% a FTSE100 získal 0,7%.
img

Akcie spoločnosti American Airlines dnes zaznamenali nárast

23.12.2020 Americká letecká spoločnosť American Airlines (AAL.US) dnes potvrdila, že stále plánuje zvolať vyradených zamestnancov a dať im výplaty do 24. decembra, a to aj potom, čo Donald Trump odmietol podpísať návrh zákona o hospodárskej úľave, ktorý zahŕňa mzdovú podporu pre letecké spoločnosti.
img

Trump podkopává na twitteru Covid stimulus

23.12.2020 Po těžkém začátku týdne, uprostřed obav z nového kmene koronaviru, se americké akciové trhy vrátily zpět poté, co Kongres i Senát urychlily návrh zákona o osvobození od Covid ve výši 900 miliard dolarů, jenž dostal malou opozici.
C:\fakepath\rok2020.png

Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2020 v ČR

14.12.2020 Oznámeno, že novým majitelem hnědouhelné elektrárny Počerady bude od roku 2024 skupina Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače. Společnost ČEZ, majitel elektrárny, nevyužila do konce roku 2019 opci, aby prodej odvolala. V říjnu společnosti uvedly, že Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy převezme Počerady už 31. prosince 2020. Původní dohodnutá cena ve výši dvě miliardy korun za převod v roce 2024 byla navýšena na 2,5 miliardy korun.
C:\fakepath\koronavirus-2020.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2020

14.12.2020 Rok 2020 se zcela jistě zapíše do historie. Byl to neuvěřitelný rok plný šílených událostí a v podstatě vše se točilo kolem koronaviru. A jelikož se blíží konec roku, tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice v tomto roce.
C:\fakepath\usa ekonomika.jpg

Politico: Fiasko s krizovou pomocí ukazuje nefunkční Washington

11.12.2020 Ve Spojených státech vrcholí nejhorší krize veřejného zdraví za posledních 100 let, Bílý dům a Kongres přesto nejsou schopni zajistit další balíček na podporu ekonomiky. Situace přináší nové důkazy o tom, že Washington nefunguje, píše se ve čtvrtečním článku webu Politico.
img

IT sektor vzdoruje poklesu akcií, dál se daří dluhopisům

27.10.2020 Technologický sektor se po včerejších špatných zprávách od SAP pokusilo pozitivně naladit AMD oznámením koupě Xilinxu. V návaznosti roste i řada dalších jmen a sektoru se dnes daří nejlépe, což se promítá i v růstu Nasdaqu. Další akciové indexy jsou však na tom hůř. S&P500 i přes technologickou podporu balancuje kolem nuly a Evropa zůstává výrazně v červeném. Nejhorší zůstává Paříž se ztrátou 1,7 procenta.
img

DAX30 uzavřel týden nad 13 000 bodů - další vzestupná tendence?

12.10.2020 Německý DAX30 překvapil a uzavřel minulý týden nad úrovní 13 000 bodů. Akciový index dosahoval zisků poté, co americký prezident Donald Trump řekl ministru financí Mnuchinovi, aby ukončil současnou debatu o stimulech v boji proti koronaviru s demokraty do amerických prezidentských voleb 3. listopadu. Pro akcie to neveštilo nic dobrého.
img

Rychlé zhrnutie

02.10.2020 Americké indexy dnes zaznamenali nárast. Dow Jones vzrástol o 0,1%, zatiaľ čo index S&P 500 pridal 0,5% a Nasdaq stúpol o 1,4%
img

USD klesá, když se hlasování o stimulaci 2,2 bilionu $ odložilo

01.10.2020 Mnohokrát očekávaný návrh zákona o stimulaci koronaviru byl opět odložen, protože Nancy Pelosi a ministr financí Steven Mnuchin nedosáhli dohody. Předpokládá se, že se budou i nadále snažit najít dohodu o pátém balíčku ekonomické pomoci, který by mohl projít oběma komorami Kongresu.
img

Británie odejde z EU pravděpodobně bez dohody

22.09.2020 Návrh zákona o vnitřním trhu, se kterým přišla vláda Borise Johnsona, ještě více zkomplikoval už i tak složitá jednání mezi Velkou Británií a EU. Pravděpodobnost, že Británie vystoupí z EU bez dohody, se tak podle nás zvýšila na 80%. Za odchod bez dohody Velká Británie podle našeho odhadu zaplati v průběhu příštích pěti let 3 % HDP. Negativní dopady na eurozónu budou zhruba čtvrtinové. Britská centrální banka bude na šok reagovat snížením sazeb do záporu. Hlavním obchodním artiklem, který Česká republika vyváží do Velké Británie, jsou automobily a jejich příslušenství. Zavedení 10% cel by vedlo nejen k růstu cen vyvážených aut ale i poklesu ziskových marží českých automobilek. Celkově by za brexit bez dohody Česko zaplatilo podobnou daň jako ostatní země EU, tedy v průměru 0,2-0,3 pb HDP.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: ČNB zhodnotí měnové podmínky jako dostatečně uvolněné

21.09.2020 Data z amerického trhu nemovitostí po raketových růstech z minulých měsíců čeká stabilizace. I tak ale dále porostou. Zlepšení vykáží i zářijové evropské indikátory PMI, spotřebitelská důvěra i německý IFO index. Česká národní banka na svém středečním zasedání zhodnotí měnové podmínky jako dostatečně uvolněné a ponechá úrokové sazby beze změny. V případě potřeby by spíše než ke snížení úrokových sazeb podle našeho názoru sáhla k zavedení kurzového závazku. To ale není na pořadu dne. Z geopolitiky přitáhne pozornost zasedání Evropské rady, výsledky regionálních voleb v Itálii a nekončící sága jménem Brexit.
img

Rozbřesk: Evropský průmysl ukazuje na silný třetí kvartál, druhá vlna pandemie ale může Evropu zchladit

15.09.2020 Evropský průmysl se v červenci dál zotavoval z masivního propadu v druhém kvartále. Zejména ve Španělsku a v Itálii šla výroba skutečně prudce vzhůru (9,4 a7,4%), ale i v průmyslovém srdci Evropy - v Německu a střední Evropě - výroba dál zrychlovala. Dosavadní čísla tak zatím ukazují na relativně svižný růst ekonomiky eurozóny ve 3Q - když je dáme dohromady s dobrým maloobchodem, tak až na plus 9 % mezikvartálně.
img

Přehled na tento týden: hlavní pozornost na FOMC a BOE

14.09.2020 Aktualizace od nejlepších světových centrálních bank budou tento týden pokračovat trojnásobným přívalem zpráv od Federálního rezervního systému USA, Bank of England a Bank of Japan. Minulý týden se Evropská centrální banka pokusila zmírnit euro, které se v posledních měsících výrazně posílilo. Všechny oči však byly upřeny na žalostný stav jednání o brexitu, který se zintenzivnil, když britský premiér Boris Johnson oznámil plány na porušení mezinárodního práva.
img

Rozbřesk: ECB pod tlakem…

10.09.2020 ECB je znovu pod tlakem. Poslední statistiky ukázaly, že se jádrová inflace v eurozóně propadla na historická minima a celková inflace poprvé od roku 2016 vykazuje negativní hodnoty. Je pravda, že poslední čísla mohou být kvůli pandemii hodně volatilní a ECB se více než na aktuální inflaci dívá na inflační výhled na horizontu 12 až 18 měsíců. I ten však nevypadá dobře. ECB už podle poslední prognózy nečekala, že se v následujících třech letech vrátí do blízkosti 2% cíle. A teď aktuální nižší inflace a výrazně silnější euro pravděpodobně přinutí přepsat centrální bankéře prognózu ještě níž. Situace tak volá po nové akci – nových opatřeních.
img

Nový kurzarbeit ještě více znevýhodní osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), například turistické průvodce. Vláda na ně „zapomněla“, jsou již tři měsíce zcela bez příjmu

09.09.2020 Vláda se má dnes mimořádně sejít, aby schválila návrh zákona s novými pravidly kurzarbeitu. Do budoucna by tak právě mechanismus tohoto kurzarbeitu měl znamenat, že se pod zaměstnanci v čase ekonomické tísně rozevře jakási „záchranná síť“, placená z peněz daňového poplatníka. Budou ji tedy ze svých daní platit také osoby samostatně výdělečné činné (OSVČ). Ty však samy s žádnou takovou „sítí“ počítat nemohou. Alespoň pokud by v tuzemské legislativě i nadále platil pořádek uplynulých měsíců.
C:\fakepath\eurusd-02092020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 2.9.2020

02.09.2020 Americké akcie včera posílily. Akciové indexy táhly vzhůru zejména technologické tituly, například akcie společností Apple a Zoom. Optimismus investorů posílil posun ve vyjednávání o dalším záchranném balíku pro americké hospodářství stižené dopady pandemie a pozitivní statistika o aktivitě amerického zpracovatelského sektoru.
C:\fakepath\Izrael.jpg

Izraelská vládní koalice se pře o rozpočet, zemi hrozí nové volby

19.08.2020 Izraeli hrozí další parlamentní volby, které by byly už čtvrtým takovým hlasováním za méně než dva roky. Vládní koalice se totiž pře o státní rozpočet, který by měl být schválen do pondělka. Pokud se tak nestane nebo nebude přijat zákon o odkladu termínu pro přijetí rozpočtu, budou se v Izraeli automaticky konat nové volby. Informoval o tom dnes deník The Times of Israel, podle něhož se ani dnes strany vládní koalice nepřiblížily dohodě. O hrozbě nových voleb píše dnes i deník The Jerusalem Post.
img

Kryptomeny: Bitcoin sa naďalej obchoduje pod úrovňou 12 000 dolárov

14.08.2020 Po silnom a zdanlivo rovnomernom zotavovaní koncom júla sa na kryptomenný trh vrátila stagnácia. Počas tohto týždňa sa väčšina hlavných kryptomien obchodovala v pásme a zdá sa, že investori hľadajú katalyzátor pre väčší pohyb. Dominantné postavenie Bitcoinu na trhu kleslo na 58,7%. Kapitalizácia všetkých digitálnych aktív v obehu sa zvýšila na takmer 369 miliárd, zatiaľ čo priemerný denný objem obchodovania je na úrovni 121 miliárd dolárov.
img

ČSSD svým návrhem zákona o veřejně prospěšných bytových společnostech institucionalizuje „výpalné“, oklešťuje svobodu podnikání a poškozuje střední třídu

09.07.2020 Obce by měly mít při povolování výstavby bytů právo od developerů žádat až čtvrtinu nových bytů pro svoje účely. Počítá s tím dnes představený poslanecký návrh ČSSD o veřejně prospěšných bytových společnostech, který by měl obcím usnadnit výstavbu bydlení. Obce by developerům za byty platily pouze nákladovou cenu, zákon by měl podle ČSSD snížit ceny bytů až o třetinu.
C:\fakepath\brexit.jpg

Přehled hlavních událostí kolem brexitu

12.06.2020 Přehled hlavních událostí brexitu (podle eurokomisaře Maroše Šefčoviče se možnost prodloužení přechodného období pro rozhovory EU s Británií definitivně uzavřela):
C:\fakepath\R7.jpg

Komodity: Ropa ztrácí v obavách z americko-čínského napětí kolem Hongkongu

27.05.2020 Ceny ropy dnes klesají v obavách z americko-čínského napětí kolem Hongkongu. Reagují především na slova amerického prezidenta Donalda Trumpa, že připravuje ráznou odpověď na čínský návrh zákona o národní bezpečnosti pro Hongkong.
C:\fakepath\Cina.jpg

Čínský vyhledávač Baidu zvažuje odchod z burzy Nasdaq

24.05.2020 Provozovatel největšího čínského internetového vyhledávače Baidu zvažuje odchod z americké burzy Nasdaq. Své akcie by mohl nabídnout blíže domovu. Starosti mu dělá rostoucí napětí mezi Čínou a Spojenými státy a plány Washingtonu na zpřísnění burzovních pravidel. S odkazem na své zdroje o tom informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar posiluje vlivem napětí mezi Spojenými státy a Čínou

22.05.2020 Dolar dnes posiluje, investoři se k němu obrací jako k bezpečné měně kvůli nové vlně napětí mezi Spojenými státy a Čínou. Euro, čínský jüan a měny vázané na komodity oslabují.
C:\fakepath\top-21052020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.05.2020 1) Americký Senát schválil návrh zákona, který by mohl zamezit obchodování s akciemi řady čínských podniků na burzách ve Spojených státech. Informují o tom americká média. Návrh zákona ale ještě musí schválit americká Sněmovna reprezentantů a podepsat prezident Donald Trump.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

USA by mohly omezit přístup čínských firem na americké burzy

21.05.2020 Americký Senát schválil návrh zákona, který by mohl zamezit obchodování s akciemi řady čínských podniků na burzách ve Spojených státech. Informují o tom americká média. Návrh zákona ale ještě musí schválit americká Sněmovna reprezentantů a podepsat prezident Donald Trump.
img

Co přinese zrušení daně z nabytí nemovitosti? Kdo si pospíší, vydělá na tom dvakrát

20.05.2020 Současná složitá situace, která se v řadě zemí nyní mění ve více ekonomických problémů než zdravotních, přinesla také u nás nejedno podpůrné opatření. K přerušení EET, zrušení Účtenkovky a podobně se trochu nečekaně rychle dostalo i na zrušení jedné z velmi diskutabilních až sporných daní – daně z nabytí nemovitých věcí. Co může tato změna v praxi přinést v oblasti financování bydlení nebo investic do nemovitostí?
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

USA pracují na omezení závislosti na dodávkách zboží z Číny

18.05.2020 Zákonodárci a vládní představitelé ve Spojených státech pracují na opatřeních, která by přiměla americké podniky přesunovat aktivity z Číny a snižovat závislost na čínských dodavatelích. Opatření by mohla zahrnovat daňové úlevy, subvence a nová regulační pravidla. Informuje o tom dnes agentura Reuters.
img

USD / JPY – 6. 4. 2020

06.04.2020 Dolar vůči jenu prudce posílil na více než 1týdenní maximum poté, co US Federální rezervní systém v neděli prohlásil, že návrh zákona o ekonomické úlevě ve výši 2,3 bilionu USD (schválený Kongresem) byl přiměřeně veliký a že další podpora nemusí být nutná, pokud budou stávající podpůrné kroky dobře provedeny. Jen dále oslabil poté, co japonská média informovala, že premiér Shinzo Abe může již v úterý vyhlásit stav nouze, aby omezil alarmující zrychlení koronaviru v oblasti Tokya.
C:\fakepath\usa-akcie-index.jpg

Americké akcie skončily smíšeně, Kongres bude hlasovat o balíčku

25.03.2020 Hlavní indexy akciových trhů ve Spojených státech dnes uzavřely smíšeně. Americký Senát by měl ještě dnes hlasovat o mamutím finančním balíčku ve výši kolem dvou bilionů dolarů (51,1 bilionu korun) určených na pomoc místní ekonomice zasažené pandemií nemoci COVID-19. Zatímco v průběhu seance hlavní indexy výrazně posilovaly, v závěru obchodování velkou část zisků smazaly vlivem zpráv, které vzbudily pochyby o rychlém přijetí balíčku Kongresem. Index Nasdaq Composit nakonec mírně klesl.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 25.3.2020

25.03.2020 Kompozitní index nákupních manažerů za březen zaznamenal významný propad a to jak v Německu, tak také v eurozóně či USA. Výrazně předčil již tak negativní odhady trhu. Propadl se přitom zejména index ve službách, který v Německu odepsal 18 bodů na 34,5 bodů, ve výrobě si pak pohoršil jen o 2,3 bodu na 45,7. V celé eurozóně a v USA je pak příběh obdobný. Všechny indexy ze sektoru služeb si sáhly na historické dno, v eurozóně a USA pak zaznamenal i kompozitní index nejnižší naměřenou hodnotu. Lze přitom očekávat, že do budoucna indexy zaznamenají další pokles, jelikož průzkumy probíhaly v době, kdy mnohá vládní omezení ještě vůbec nebyla v platnosti.
C:\fakepath\usa33.jpg

Republikáni a demokraté se přou o podobě pomoci ekonomice USA

22.03.2020 Zákon o mamutí finanční pomoci americké ekonomice podlomené koronavirovou krizí se může stát obětí mezistranických půtek. Vyplývá to z dnešní informace předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové, podle níž jsou navzdory vytrvalému jednání názory republikánů a demokratů stále vzdálené a demokratická opozice předloží vlastní návrh. Podle informací amerických médií by se výška podpůrné finanční injekce měla pohybovat mezi jedním a dvěma biliony dolarů.
C:\fakepath\usdrub-09082018-3.png

Rubl je kvůli novým sankcím na dvouletém minimu vůči dolaru

09.08.2018 Ruský rubl dnes pokračuje v poklesu na nové dvouleté minimum vůči dolaru. Reaguje tak na oznámení, že americká vláda vyhlásí nové sankce vůči Rusku. Dopoledne si dolar připisoval 1,5 procenta a prodával se zhruba za 66,60 USD/RUB. Ve středu rubl proti dolaru klesl asi o tři procenta. Prudce klesají také akcie.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Brexit | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | HDP | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Apple | Polský zlotý | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Obchodování na burze | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AMEX | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Burza | CFD | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | DAX | Diverzifikace | Dolarový index | ECB | ESM | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | Fúze | G7 | High | IFO index | IPO | Index PX | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Lot | Low | MMF | MT4 | MetaTrader | Měna | Měnové páry | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Parita | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Rally | Ratingová agentura | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Splatnost | Standard & Poor's 500 | Trader | Trading | Trend | Trendová čára | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | WTO | Wall Street | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Americký prezident | XTB | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Investoři | Fond | Program nákupů dluhopisů | EU | Market Watch | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Sázka | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | IEA | London Stock Exchange | Euronext | Uvolnění měnové politiky | Partners | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Světová obchodní organizace | Zprávy z trhů | Aktuální kurzy | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | USDX | Eurostat | Makrodata | Obchodní deficit | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | EURUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | Delta | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie Erste | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Britské libry | Cena | Cena akcií | Čínská ekonomika | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | DAX 30 | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomika USA | Eura | Evropská banka | Evropská měna | Evropská rada | Exchange | Finanční prostředky | Fondy | Forex kalendář | Forexu | FXstreet.cz | Graf | HDP Číny | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Investice do akcií | Investiční | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Market | Markets | MetaTrader 5 | Minimální mzda | Nemovitosti | Obchodní platformy | PayPal | Penzijní společnosti | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | SP500 | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | Trading Central | DMA | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Daniel Beneš | Ekonomika EU | Indie | Jeff Bezos | Ministerstvo financí | Petr Kellner | ROCE | Itálie | Spojené státy | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Genesis | Poradenská společnost | Burze | Investment | Aramco | Markit | Dow Jonesův index | DPA | The New York Times | Institut ZEW | CNN | Microsoft | Bankovní sektor | Home Credit | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | Nová Čína | Agentura AP | PVM | BBC | Washington Post | Agentura DPA | Reálný obchodní účet | Ceny nemovitostí | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Technický výhled | HUF/EUR | Průmyslová produkce | Magnát | Realitní magnát | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Stock Exchange | Evropské banky | Dlouhé pozice | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Rada ČNB | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Americké trhy | David Cameron | Referendum | Forbes | Index důvěry | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | České firmy | Economic | Širší index S&P 500 | Akcie v USA | Členství v EU | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Program nákupu dluhopisů | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Americký ministr financí | Odchod z EU | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Americké burzy | Alibaba | Propad | Vystoupení z EU | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | DAX30 | DAX30 CFD | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | CzechInvest | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Farmaceutické společnosti | Finanční injekce | Americké indexy | Historická minima | Nejistota | Erste | Unipetrol | London Stock Exchange (LSE) | Akcionáři | Zajištění | FTSE 100 | Baidu | Blockchain | Ethereum | Tesla | Zahraniční firmy | Kapitalizace | Výhled | Úroková sazba ECB | Poplatky | Rekordní maxima | Britská vláda | BDO | Americké akciové trhy | Mzdy | Silné euro | Makléřské společnosti | Odhady trhu | Světová obchodní organizace (WTO) | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Dolar vůči jenu | Opatření na podporu ekonomiky | FCA | Finanční ústav | Theresa Mayová | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Japonská vláda | Americká vláda | Investiční plány | Softbank | ARM Holdings | Příjmy | Indikátory důvěry | Měny&Sazby | ČTK | Německý Ifo index | Zvýšení volatility | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Program kvantitativního uvolňování | Tisková konference ECB | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Očekávání | Politico | IHS Markit | Ranní nadhoz | Skupina PPF | Zahraniční forex | Coinbase | Obchodování s kryptoměnami | Technologie blockchain | Cena Etherea | Jerome Powell | ETH | RoboMarkets | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Lithium | Investiční skupiny | Dlouhodobé investování | Digitální peněženky | Obchodování na trzích | Wedbush Securities | Cena bitcoinu | Airbnb | Burzovní trh | Obchodní války | Krypto | Bitcoiny | Virtuální měny | Kartel OPEC | OPEC+ | Podniky | Evropské akciové trhy | Renaissance Capital | Regionální měny | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Forint | Výplata dividend | Geopolitika | Šéf Fedu | Americký dolarový index | Czech Fund | Profesionální obchodník | USMCA | Růst výnosů dluhopisů | I-Trader | Přímé zahraniční investice | Kompozitní index | Finanční skupina | Trh s kryptoměnami | Dodávky ropy | Primární nabídka | Daňové úlevy | Růst zisků | Financování vlády | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Pohyby na trzích | Steven Mnuchin | Americké podniky | Základní úroková sazba | Veřejný dluh | Česká firma | Čínské firmy | Společnost Apple | Majetek | The Wall Street Journal | Ukončení obchodní války | Inven Capital | Globální dluh | Primární nabídka akcií | Zvýšení sazeb | Světové finanční trhy | Státní fond | Uber Technologies | Statistický úřad | Ropovod | CNY | Nejznámější kryptoměny | Německé firmy | Odhad růstu ekonomiky | Silnější euro | Brexit bez dohody | Boris Johnson | Nabídka akcií | Americké společnosti | Snížení sazeb | Obchodní nápady | NASDAQ 100 | Coffee | Pokles cen | NQ100 | Globální akciové indexy | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Britský premiér | Oživení ekonomiky | Shrnutí obchodování | Saudi Aramco | Televize CNBC | MT5 Supreme Edition | PPF | Denní graf | Vyjednávání o brexitu | Thomas Cook | The Washington Post | Obchodování jedním kliknutím | Kurzarbeit | Canopy Growth Corporation | Aphria | GW Pharmaceuticals | Očekávaný růst | Nová makrodata | Hospodářské dopady | Loterie | CzechTrade | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Hospodářské krize | Platební společnost | TikTok | Huawei | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Jednání o brexitu | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Central European Media Enterprises (CME) | Převzetí CME | Ropná firma | Mediální společnosti | Investiční skupina | Ropný gigant | Německá vláda | Hongkong | Trinity | Býčí signál | Objem | Čínské podniky | Bílý dům | Obchod | Skupina ČEZ | Supreme Edition | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | ČSÚ | SCMP | Předseda představenstva | Firma | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Parlamentní volby | Pfizer | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Borsa Italiana | CFD DAX30 | Jeremy Corbyn | Produkty obchodované s finanční pákou | Server CNBC | Index DOW | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Generální ředitel | PSA | GM | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Volný obchod | Amazon | Nízké úrokové sazby | Důvěra v českou ekonomiku | Tiffany | LVMH | Miliardy | Admiral Markets Forex Kalendář | Vyhlídky | EBRD | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Legislativa | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Walt Disney | 5G | AFP | Předseda Evropské komise | České hospodářství | Meziroční růst HDP | Zveřejněná data | Globální trh | DJI30 | Financovat | EET | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | E-shopy | Průmysl | Společnost ČEZ | HUF | PLN | Na burze | Propouštění | CBDC | Impuls | General Motors | NTT | Docomo | Velikost pozice | Rozvoj | Stavebnictví | Investujte na Forexu | Problémy | NAFTA | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Členské státy EU | Státy EU | Předčasné parlamentní volby | Evropský průmysl | Světové obchodní organizace | Konzervativci | Předseda Evropské rady | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Zavedení cel | Alstom | PSA Group | HDP Německa | Časopis Forbes | Společnost Huawei | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | AbbVie | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Událostí ve světové ekonomice | Eurovia CS | Sev.en Energy | Pilsen Steel | KKCG | Škoda Auto | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | Investiční skupina PPF | Premiér Babiš | RegioJet | Madeta | Energetický a průmyslový holding | EP Power Europe | Médea | Tendr | Martin Ulčák | Witkowitz | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Inflační výhled | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Smartwings | Premiér Boris Johnson | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Skupina AXA | AXA | Regulátoři | Optimismus investorů | xStation5 | Nejziskovější | Disney | Tým RoboMarkets | Lámání rekordů | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Bydlení | Uber | Česká zbrojovka | Aurora Cannabis | Ztráta | Vlastní prostředky | NERV | Miliardy korun | Demokratické strany | Průmyslové podniky | Peking | Aktivita zpracovatelského sektoru | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Hospodaření | Paschal Donohoe | Bernie Sanders | Objem objednávek | Američané | Odškodné | Altria Group | General Motors (GM) | Výroba aut | Výroba aut v Německu | Washington | VDA | Ceny ropy dnes | O2 | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Ministr zahraničí | Ifo | Zemědělství | Předběžné výsledky | Poradenství | Nový rekord | Ministerstvo práce | Ministr financí Steven Mnuchin | Čínský vicepremiér Liou Che | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Hodnota primární veřejné nabídky | Podnik | Bloky | Míra zadlužení | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Bankroty | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | SAP | Kryptoměny bitcoin | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Velké firmy | Krach | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Paypal Holdings | Kapitalizácia | Brand Finance | Značka Amazon | Google | 100 miliard dolarů | Aktivace článku 50 | Trhy | Šíření nového koronaviru | ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americké hospodářství | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Jüan | Koronavirus z Číny | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Provozní zisk | Operátor O2 | Mobilní operátor | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Jumpshot | Freedom Financial Services | Burzy v Šanghaji | Starbucks | Boeing | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | NASDAQ: SBUX | SBUX | Růst v eurozóně | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Výdaje | Správce daně | Daň z příjmu | Dopady koronaviru | Student Agency | Převody peněz | Americká společnost | Sazby beze změny | SEC | Postmates | Snowflake | Čínské ministerstvo | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Obchodovanie | Britský statistický úřad | Medvědi | Prodávající | Organizace zemí vyvážejících ropu | Státní dluh ČR | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Akcie společnosti Apple | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Gilead Sciences | Index aktivity | Jižní Korea | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Nižší sazby | Šok | Snížení těžby | Michel Barnier | Mzda | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Pomoc ekonomice | Restrikce | Negativní hospodářské dopady | Prudký pokles | Poradci | Hlavní měny | Aerolinky | Nouzový stav | Akcie včera | Opatření proti koronaviru | Stav nouze | Profitovat | Tencent | Vládní představitelé | Stimuly | Brusel | Letectví | Kabinet | Nízká likvidita | Energetické společnosti | Generální ředitel ČEZ | Největší propad | ČMZRB | TPCA | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Burzy cenných papírů | New York Times | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Hyundai | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Historie | Počet nakažených | Úvěrový program | Onemocnění | Tiskové agentury | Další pokles | Národní rozvojový fond | Unilever | MF | Náhrady mezd | Daňové povinnosti | Senátorka | OSVČ | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Chuck Schumer | Pat Toomey | NBC | Projednání v Kongresu | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Alena Schillerová | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Hodinový graf | Německý akciový index | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Akcie společnosti Boeing | Mitch McConnell | Senát USA | Záchranný balíček | Další růst | Růst | Andrew Cuomo | Guvernér Andrew Cuomo | Německý parlament | Kevin McCarthy | Lídr republikánů | Senátor Bernie Sanders | Počet nakažených koronavirem | Počet nakažených koronavirem ve Spojených státech | United Airlines | American Airlines | Delta Air Lines | Roberto Azevedo | Koronavirové krize | Poslanci | Hlasování v Senátu | Signál | Ratingová agentura S&P | Tisková konference | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Sněmovna reprezentantů USA | Boj s koronavirem | Výroba automobilů | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Šíření nákazy | Izrael | Fiat Chrysler | Ekonomiky | Společnost Walt Disney | Války | Schodek | Organizace | LTV | Růst nezaměstnanosti | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Závislost | Práce | Rozvojová banka | Údaje | IATA | DPH | Obchodovat s cennými papíry | Radovan Vítek | Možnosti obchodování | Dopady koronavirové krize | CDC | Ekonomické oživení | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Nejvyšší soud | Celková inflace | Více peněz | IIPR | Akcie Innovative Industrial Properties | Innovative Industrial Properties | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | EP | Statistiky | USD za barel | Japonský export | Trade | S&P500 | Chu-pej | Chesapeake Energy | Finanční pomoc | Polská průmyslová produkce | Důvěra v eurozóně | Premiér Andrej Babiš | Surové ropy | Evropské indexy | Posílení | Omezení pohybu | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Lucembursko | Zrušení daně z nabytí | Cestování | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Norwegian Air | Ryanair | Volvo | Energetická společnost | Sazka Group | Casinos Austria | Maloobchod | Zaměstnanci | Gilead | Biofarmaceutické společnosti | Společnost Gilead | Dopravci | Růst výnosů | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Dovoz | Dlouhodobý trend | ETN | Regulační orgány | Uvolňování opatření proti koronaviru | Státy eurozóny | Wu-chan | Zadlužení | Bezpečnost | Toyota Motor | Oživení české ekonomiky | Společnost Avast | Členské státy | Merck | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | CNN Prima News | Scénáře vývoje české ekonomiky | Konsorcium | Býčí scénář | Negativní hodnoty | Spekulovat | Obchodní platformy Metatrader | Zboží z Číny | Jukos | Svaz dovozců automobilů | Spolková vláda | Hans Dieter Pötsch | Předseda dozorčí rady | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Přerušení EET | Zrušení Účtenkovky | Václav Šimek | Kupci | Podnikatelské aktivity | Pokles podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Americká média | PELTRO | Renault | Josh Frydenberg | Zákon o národní bezpečnosti | Vztahy mezi Čínou a Spojenými státy | Měny vázané na komodity | Odchod z burzy Nasdaq | Odchod z burzy | Odchod z americké burzy | Čínský vyhledávač | Vyhledávač Baidu | Fischer | China Daily | Šéf firmy | Spoluzakladatel | OKD | Pronájem nemovitosti | JDE | Společnost JDE | Index akcií | Unie | ČR | Stravenkový paušál | Investice do energetiky | Balíček na podporu ekonomiky | Salesforce | Koronavirové pandemie | Hertz | Andrej Babiš (ANO) | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | Nissan | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | Zbrojovka | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | PEPP | Genesis Capital | Střední Evropa | Londýnské burzy | Antivirus | Německé vládní strany | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Hertz Global Holding | Hertz Global | Rozpočtový deficit USA | Národní rozpočtová rada | Parlament dnes | Maroš Šefčovič | Michael Gove | Prodloužení přechodného období | Canopy Growth | Cronos | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPPE | Investice do infrastruktury | Sanofi | Stimulační balík | Agrofert | Výplata | Dluh Británie | Covid | Druhá vlna pandemie | Finanční výbor | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Představenstvo | Druhá vlna | Výrobci aut | Firma ČEZ | Google Pay | Chesapeake | Skupina Smartwings | Online hry | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Ukrajinský parlament | Společnost Uber | Exporty | Ant | Japonská společnost | E.ON | Americký výrobce letadel | Silicon Valley | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Stellantis | Peugeot | Citroën | Chrysler | Ceny | Praha | Evropské investiční banky | Spotřební daně | Technologické společnosti | Salesforce.com | Burzovní hodnota | COVID III | DeFi | Nárůst volatility | Čínská společnost | Důvěra | Ant Group | Odhad vývoje ekonomiky | WeCHat | Cenové hladiny | Vývoj léků | Letecká přeprava | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Americké ministerstvo spravedlnosti | Worldometers | VHM | Wedbush | Upozornění na rizika | Vládní koalice | Izraelská vládní koalice | Nové volby | Likud | Strana Likud | The Times of Israel | Zvi Hauser | The Jerusalem Post | Veřejný dluh Británie | Airbus Group | Zrušení superhrubé mzdy | Výpadek příjmů | Americký soud | Zdanění | Automobilka PSA | Fiat Chrysler (FCA) | Nvidia | Zadlužení Německa | Americký podnik | Program Antivirus | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Klimatický plán | App Store | Biden | Německý DAX30 | Cineworld | Společnost Cineworld | Průmyslová výroba v ČR | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | Měnový fond | Jens Klatt | Paul Milgrom | Robert Wilson | Nancy Pelosiová | Výrobce letecké techniky | Masivní investice | Koncern | Jitan Solanki | Platby v kryptoměnách | Digitální převody peněz | Protiepidemická opatření | Nařízení | Zásoby benzinu | Futures na ropu | IT sektor | PFE | ABBV | Tržní výhled | Odklad splátek | PFE.US | Apollo | Sazka Entertainment | Fondy Apollo | Týdenní tržní výhled | Letecká doprava | Akcie spoločnosti | Česká televize | Daňový balíček | Akcie americké společnosti | Norwegian Air Shuttle | LATAM Airlines | Největší IPO | Největší IPO roku | IPO roku | Prezidenti Turecka | TCL | Trans Adriatic Pipeline | Alexandre de Juniac | Virgin Atlantic | Výsledky makroekonomických statistik | Coinbase Global | Finanční společnost | PX Pražské burzy | Krizový balík | Futures na ropu WTI | AAL | AAL.US | Cenné papíry a burzy | Boeing 737 Max | Stimulační balíček | Autopůjčovna Hertz | Nové restrikce | Evropské centrální banky | Bidenův stimulační balík | Tilray | TLRY | Legalizace konopí v USA | Legalizace konopí | Konopí | Výrobci marihuany | CGC | Cronos Group | Cronos Group Inc. | CRON | Aurora Cannabis Inc. | ACB | HEXO | HEXO Corp. | GWPH | MRK | SNY | NASDAQ: SNY | NYSE: MRK | NYSE: PFE | NASDAQ: CARA | CARA | MJ | NYSE: MJ | ETFMG | ETFMG Alternative Harvest ETF | ETFMG Alternative Harvest | AdvisorShares Pure Cannabis | YOLO | NYSE: YOLO | Indxx MicroSectors Cannabis ETN | MJJ | NYSE: MJJ | Cannabis ETF | NYSE: THCX | THCX | POTX | NASDAQ: POTX | Global X Cannabis ETF | Cambria Cannabis ETF | AMEX: TOKE | TOKE | AdvisorShares Vice ETF | NASDAQ: ACT | ACT | CNBS | NYSE: CNBS | Amplify Seymour Cannabis ETF | NYSE: ABBV | NASDAQ: TLRY | NASDAQ: APHA | NYSE: HEXO | NYSE: ACB | NASDAQ: CRON | NASDAQ: CGC | NYSE: IIPR | Pumd and Dump | Očekávaný růst trhu s konopím | Očekávaný růst trhu | Růst trhu s konopím | Acreage Holdings Inc. | Acreage Holdings | Lékařské konopí | ETF které investují do marihuany | Radar Tradera | Týdenní Forex kalendář | Obchodování na asijských akciových trzích | Jen Psakiová | TLRY.US | Tilray (TLRY.US) | Rostoucí úrokové sazby | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | CNBC Street Signs Asia | Street Signs Asia | Dan Sullivan | Záchranný plán | Objem transakcí s kryptoměnami | Zákon zakazující kryptoměny | Bitbns | Unocoin | Digitální majetek | Platební prostředek | Colonial Pipeline | Praní peněz | Prodejní ceny | Evropské společnosti | Salvadorská republika | Nayib Bukele | Obchodní komora EU | Obchodní komora EU v Číně | Plány | Tržní síly | Platidlo | Rada guvernérů | Google Play | Čínští regulátoři | Společnosti | Akcie společnosti Tencent
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | FXstreet | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Návrat růstu cen na cíl
Návrat Řecka na trh dluhopisů
Návrat uhlí
Návrat výnosů
Návrh dividendy
Navrhovaný balíček
Návrh pololetní dividendy
Návrh PPF
Návrh státní rozpočtu
Návrh záchranného fondu

Následující klíčová slova

NAVYA
Návyk
Navýšení cel
Navýšení cel pro dovoz z Číny
Navýšení důchodů
Navýšení kapitálu
Navýšení měnové báze
Navýšení úrokových sazeb
Navyšování zadluženosti
Navyšování zlatých rezerv
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
X
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít