Úterý 19. březen 2024 11:56
reklama
Instaforex Dakar
reklama
Dukascopy new
reklama
XTB trading konference 2024
reklama
XTB trading konference 2024

Investiční plány

img

Připraveni na resetování: Průzkum analytiků Fidelity International pro rok 2024

14.02.2024 Poslední dva roky se nesly ve znamení obav z toho, jak vážně může být první trvalejší zpomalení ekonomiky od roku 2008. Podle každoročního průzkumu analytiků společnosti Fidelity International (dále jen „Fidelity“) se však podmínky pro firmy, které se chystají na expanzi, ustálily. V roce 2024 stane světlým bodem světové ekonomiky Japonsko.
C:\fakepath\xtb-22012024.jpeg

DCA strategie: Svatý grál pasivního investování

22.01.2024 Při dlouhodobém investování většina lidí volí formu opakovaných nákupů. Je to pochopitelné, většina z nás pravděpodobně nemá na účtu velký obnos, který by byl člověk schopen investovat jednorázově. Navíc takový jednorázový nákup může být při špatném načasování i dost nevýhodný. Proto se mezi investory tato metoda opakovaných příkupů, též známá pod zkratkou DCA (dollar cost averaging), stává stále populárnější. V tomto článku se podíváme, na čem je DCA založené a jak dobře opravdu funguje.
img

US Open: akciové trhy se při otevření obchodují níže 🔔

16.01.2024 Druhý den týdne začíná horší náladou na akciových trzích. Dolar je dnes nejsilnější z měn G10, což vyvíjí tlak na rizikovější aktiva. Rostou také výnosy desetiletých dluhopisů, které se vracejí nad úroveň 4,00 %. Investoři upravují svá očekávání ohledně letošního snižování úrokových sazeb Federálním rezervním systémem. Nedávné komentáře bankéřů naznačují, že trhy příliš agresivně oceňovaly první letošní snížení. Po zveřejnění vyšších údajů o indexu spotřebitelských cen z USA v minulém týdnu se tento scénář zdá být ještě nepravděpodobnější.
C:\fakepath\xtb-16012024.jpeg

Jaký dopad má roční poplatek 1 % na vaše portfolio?

16.01.2024 Pasivní investování je jedním z hlavních trendů v oblasti financí v posledních desetiletích. Z tohoto trendu těží zejména burzovně obchodované fondy (ETF), které jsou jedním z nejoblíbenějších nástrojů dlouhodobého investování do akcií. ETF, které jsou založeny na akciových indexech, jsou levné a podle odhadů překonávají svým výnosem 85-95 % aktivně spravovaných fondů. U ETF investor není ani vystaven riziku nesprávného výběru akcií, protože většina ETF jich obsahuje několik set až několik tisíc. Jsou tak často investiční volbou pro širokou veřejnost.
C:\fakepath\XTB-09012024.jpeg

Společnost XTB na poli pasivního investování: Investiční plány rozšířeny o funkci autoinvest

09.01.2024 XTB, globální fintech nabízející online platformu pro investování a mobilní aplikaci, využívá svou vlastní technologii, aby učinila dlouhodobé pasivní investování dostupnějším a pohodlnějším. Společnost právě vylepšila svůj produkt založený na ETF o novou funkci, která investorům umožňuje pravidelně doplňovat své Investiční plány. Další prostředky jsou investovány automaticky v souladu s preferovanou alokací nastavenou klientem.
C:\fakepath\xtb-19122023.jpg

Kam směřuje XTB?

19.12.2023 Kam směřuje XTB? Rozhovor s obchodním ředitelem Vladimírem Holovkou.
C:\fakepath\xtb-04122023.png

Investiční plány, úroky z volných prostředků, Frakce: Nová éra XTB

04.12.2023 V technologickém sektoru musí firmy neustále inovovat, aby zůstaly relevantní a plnily očekávání svých klientů. I broker XTB si toho je vědom a v průběhu roku 2023 představil hned několik produktových novinek. V tomto článku se podíváme na ty nejzásadnější z nich a přiblížíme, kam chce společnost směřovat v blízké budoucnosti.
img

Češi změnili investiční plány. Nejvíce si polepšily nemovitosti a drahé kovy

31.07.2023 Češi chrání svůj majetek před inflací jinak než dříve a mění své investiční návyky. Oproti předkrizové době je v současnosti nejoblíbenější investice do nemovitostí, následují podílové fondy a drahé kovy. Další příčky obsadily akcie zahraničních firem a ETF. Pohoršily si dluhopisy a akcie českých firem, „na svém“ zůstaly kryptoměny. Největšími skokany jsou ale společně s nemovitostmi právě drahé kovy, zejména zlato. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění pro Českou mincovnu realizovaného v květnu 2023 společností STEM/MARK na reprezentativním vzorku 1746 dospělých obyvatel ČR.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Kyjev přesvědčuje západní firmy, aby přesídlily z Ruska na Ukrajinu

19.07.2023 Vláda v Kyjevě se snaží přesvědčit globální firmy, aby opustily Rusko a přesídlily na Ukrajinu. Napsal to dnes web americké televize CNBC. Moskva zatím pokračuje v zabavování majetku, který mají zahraniční firmy v Rusku. Prezident Vladimir Putin v neděli podepsal dekret, na jehož základě vláda převzala kontrolu nad ruskými dceřinými společnostmi francouzského výrobce potravin Danone a dánského pivovaru Carlsberg.
img

Cena bitcoinu by mohla dosáhnout 1 milionu dolarů

17.03.2023 Populární kryptoměnový analytik předpokládá, že cena vlajkové kryptoměny Bitcoin (BTC) by mohla v budoucnu dosáhnout 1 milionu dolarů, a to krátce poté, co kryptoměna zaznamenala rally, která dovedla její cenu na několikaměsíční maxima nad 26 000 dolarů.
img

Akcie Rheinmetallu pohání "válečná poptávka" 📈 Společnost zvýšila prognózy

26.01.2023 Akcie největšího německého obranného konglomerátu Rheinmetall (RHM.DE) dnes posilují o více než 3,5 %. Společnost zvýšila odhady tržeb a tlačí na Berlín, který žádá o další velké zakázky. V loňském roce konglomerát vyčlenil 700 milionů eur na rozšíření výrobních kapacit v rámci přípravy plánu na posílení německé armády. Náladu zlepšila také dohoda Německa o dodávkách Leopardů na Ukrajinu:
C:\fakepath\top-17022022-15-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.02.2022 1) Ceny evropského plynu po dvoudenním poklesu zamířily nahoru, když USA bez dalších důkazů odmítly tvrzení Ruska o stahování části posádek od ukrajinské hranice na základny. Referenční evropské plynové futures stouply až o 5,2 %.
C:\fakepath\Norsko.jpg

Norské ropné firmy zvýšily plán investic, dál ale zaostanou za loňskem

17.02.2022 Ropné a plynárenské firmy v Norsku zvýšily své investiční plány na letošní rok, aby tak využily pandemických daňových pobídek ke zvýšení aktivity. Největší podnikatelský sektor v Norsku nyní očekává, že letos investuje 159,5 miliardy norských korun (NOK; 383,5 miliardy Kč), což je o 3,3 procenta více, než čekal v listopadu. Ukázal to průzkum, který dnes zveřejnil norský statistický úřad.
img

Nedostatek čipů ohrožuje automobilový průmysl. Jak si aktuálně vedou akcie Ford?

27.10.2021 Nedostatek čipů na trhu silně zasáhl automobilový průmysl. Problémům se nevyhnula ani firma Ford. A právě na tuto společnost se dnes podíváme podrobněji. Automobilka se rozhodla ve velkém přeorientovat na elektromobilitu a za tímto účelem se soustředí na investice do výroby potřebných komponentů. V rámci technické a fundamentální analýzy si představíme aktuální výsledky firmy a rozebereme si i cenový graf akcie Ford. Dle všeho se akcie F nachází poblíž významné cenové úrovně a bude zajímavé sledovat, zda bude pokračovat růst, nebo dojde ke korekci.
img

PRVNÍ BURZA TALENTŮ SVÉHO DRUHU STARTUJE! PODPOŘTE SVÉHO OBLÍBENCE, INVESTUJTE DO HVĚZDNÉHO POTENCIÁLU A VYDĚLEJTE!

11.10.2021 Kariéry úspěšných sportovců či umělců sledují tisíce lidí. Nyní získávají možnost se na růstu svých oblíbenců podílet a ještě přitom vydělat peníze.
C:\fakepath\usa4.jpg

Senátoři v USA představili dlouho chystaný návrh zákona o podpoře infrastruktury

02.08.2021 Po týdnech složitého vyjednávání a po netradičním víkendovém zasedání představili zástupci republikánů a demokratů v Senátu amerického Kongresu návrh zákona ukotvující masivní investice do infrastruktury v USA. Zhruba bilionový balíček počítá pro příštích pět let s 550 miliardami dolarů (necelých 12 bilionů Kč) v nových výdajích určených na obnovu silnic, železnic, vodovodní a internetové sítě nebo letišť a přístavů. Legislativní proces v Senátu pokračuje, zastánci plánu doufají v jeho schválení do konce týdne.
C:\fakepath\top-28052021-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.05.2021 1) Japonský benchmark Nikkei 225 dnes zaznamenal více než dvouprocentní růst po sérii tamních makrodat, která potvrdila pokračování deflace sávajícím tempem 0,2 %, přičemž v oblasti Tokia klesla v květnu na 0,4 % z dubnových 0,6 %. Investory v Asii povzbudila také čtvrteční data z amerického trhu práce, kde nezaměstnanost klesá rychleji, než se předpokládalo.
C:\fakepath\Biden2.jpg

Biden v Ohiu obhajoval plány na zvýšení daní bohatým a podnikům

28.05.2021 Americký prezident Joe Biden včera navštívil stát Ohio a na tamní škole obhajoval svoje ekonomické a investiční plány, které mimo jiné obnášejí vyšší zdanění podniků a bohatých. Biden se v pátek chystá představit svůj první návrh rozpočtu na rok 2022 i výhled na příští desetiletí, který počítá s nejvyššími veřejnými výdaji od druhé světové války, napsal list The New York Times, který se k dokumentům dostal ještě před jejich zveřejněním.
img

Jakým směrem se USA vydají? Dopad na finanční trh

25.05.2021 Na americké politické scéně se rozjíždí boj o podobu fiskálního balíku na podporu americké ekonomiky. Prezident Joe Biden se snaží prosadit především své velké investiční plány do infrastruktury a do podpory rodin za více než čtyři biliony dolarů. Další nemalou položkou jsou projekty na čistou energii. S takto ambiciózní podporou jsou spojeny i nemalé náklady. S tímto se však budou v následujících letech potýkat vlády v globálním měřítku. „V případě americké vlády se hledání financí postupně vykresluje v možných daňových změnách, a to jak na straně zdanění kapitálových zisků, tak v podobě růstu korporátních daní. Cílem bude naplnění státní kasy, ale současně i snaha částečného přerozdělení bohatství ve společnosti,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
C:\fakepath\dolar usa.jpg

Biden vyzval bohaté Američany, aby zaplatili společnosti spravedlivý podíl

04.05.2021 Americký prezident Joe Biden při pondělní návštěvě státu Virginia vyzval bohaté Američany a podniky, aby zaplatili společnosti svůj "spravedlivý podíl" skrze plánované zvyšování některých daní. Mají tím pomoci financovat prezidentovy plány prodloužení bezplatného vzdělávání a dalších příspěvků pro pracovníky. Biden zastává názor, že jeho záměr rozšířit veřejné školství uvede do rovnováhy americkou ekonomiku a pomůže Američanům s nejnižšími příjmy, napsala agentura Reuters.
img

Výhled Fidelity International: Investoři musí brát v úvahu regionální rozdíly

30.03.2021 Regionální rozdíly budou s tím, jak bude postupovat vakcinace v různých lokalitách celého světa, pro investory v roce 2021 klíčové. Analytici Fidelity International v analýze popisují převládající regionální trendy očekáváné v následujících dvanácti měsících.
C:\fakepath\Německo.jpg

MMF zlepšil výhled vývoje německé ekonomiky pro letošní rok

18.11.2020 Německu se díky silné podpoře vlády podařilo úspěšně proplout první vlnou pandemie nemoci covid-19, druhá vlna však vrhá stín na výhled ekonomického vývoje největší evropské ekonomiky. Země by tak měla být připravena nasadit v případě potřeby další fiskální podporu, dokud se neobjeví důkazy o trvalém oživení. Uvedl to ve své zprávě Mezinárodní měnový fond, který současně zlepšil výhled vývoje německé ekonomiky. Nyní čeká, že hrubý domácí produkt letos klesne o 5,5 procenta místo doposud uváděných šesti procent.
img

Dopolední obchodování zatím ve znamení konsolidace po pozitivním včerejšku

10.11.2020 Hlavní akciové trhy v Evropě dnes otevřely lehce v červeném, pak se posunuly o trochu výš, ale na včerejší výrazně pozitivní vývoj navazují už konsolidací. Stoxx Europe 600 aktuálně roste o 0,2 procenta. Spolu s tím sledujeme růst dluhopisových výnosů, ovšem už jen kosmetický. Eurodolar se po růstu a pádu začal zvedat a blíží se k 1,1840. Koruna si polepšila na 26,46 za euro. Další průběh dne by mohl být spíše pozitivní v návaznosti na poslední zprávy; případná krátkodobá korekce by byla zřejmě využita k novým nákupům, zvláště u sektorů, kde se situace nejvíce změnila k lepšímu.
C:\fakepath\ek-17092020-lv.gif

EK vyzvala státy, aby peníze z krizového fondu využily ekologicky

17.09.2020 Státy Evropské unie by měly podle Evropské komise využít peníze ze vznikajícího krizového fondu na klimaticky šetrné či digitální projekty. Unijní exekutiva dnes zveřejnila prioritní oblasti, kam by měly peníze z fondu obsahujícího 750 milliard eur (téměř 20 bilionů Kč) zamířit. Státy mají Bruselu své investiční plány, na jejichž základě bude komise o přidělování peněz rozhodovat, posílat od poloviny října do konce dubna. Finance by měly být k dispozici od příštího roku.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Indická Reliance překonala Exxon a je 2. největší ropnou firmou

26.07.2020 Indická společnost Reliance Industries Ltd., kontrolovaná nejbohatším mužem Asie, překonala v tržní kapitalizaci americkou firmu Exxon Mobil a stala se druhou největší energetickou firmou na světě, upozornila agentura Bloomberg. Jedničkou je saúdskoarabská firma Saudi Aramco.
img

Rozbřesk: Bezprecedentní propad výroby i zakázek v průmyslu, korunu ale nechávají čísla zcela chladnou

09.06.2020 Včera zveřejněné dubnová čísla z průmyslu docela zřetelně ukázaly, jak to dopadne, když zamrznou dodavatelské řetězce a firmy v největším tuzemském průmyslu se rozhodnou dobrovolně zastavit výrobu. Výsledkem pak je propad produkce, který nemá v naší historii obdoby. Výroba se v tomto měsíci propadla ve srovnání se stejným obdobím minulého roku o více než třetinu a v automobilovém průmyslu – výkladní skříni a motoru ekonomiky – dokonce o osmdesát procent.
img

Ajťáci, stavaři, úředníci, učitelé a lékaři – tyto profese mají dobrou „imunitu“ vůči koronaviru. Jinak se ovšem ekonomika jako celek propadla nejvíce za deset let – a bude hůře

02.06.2020 Ajťáci, stavaři, úředníci, učitelé a lékaři – tyto profese mají dobrou „imunitu“ vůči koronaviru. Jinak se ovšem ekonomika jako celek propadla nejvíce za deset let – a bude hůře.
C:\fakepath\london6.jpg

Nálada britského finančního sektoru se po čtyřech letech zlepšila

13.01.2020 Nálada v britském finančním sektoru se v loňském čtvrtém čtvrtletí poprvé za poslední čtyři roky zlepšila. Vyplývá to z výsledků průzkumu, který provedlo Sdružení britského průmyslu (CBI) a poradenská společnost PricewaterhouseCoopers (PwC). V britském finančním sektoru panuje nejistota od referenda z června 2016, ve kterém se Britové vyslovili pro odchod své země z Evropské unie.
img

Rozbřesk: Auta udávají směr nejenom německé ekonomice

24.09.2019 Ani září, jak se zdá, nepřineslo žádoucí obrat ve vývoji německého hospodářství. Podle předběžného a tedy i neúplného indexu nákupních manažerů se situace ani nezačala stabilizovat a dále se zhoršuje. Už samotný výčet aktuálních hodnot PMI dává tušit, že německá recese je skutečností a náznak jejího konce vidět není. Pokles zaznamenal nejenom celkový PMI, ale i služby, a zvláště pak průmyslový index nákupních manažerů, který se dostal dokonce na více než desetileté minimum.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Velká část německých firem je nepřipravena na brexit

28.03.2019 Téměř čtvrtina německých firem podnikajících v Británii přesune v případě brexitu bez dohody alespoň část své produkce z ostrovní země do Německa nebo jiného státu Evropské unie. Vyplývá to z průzkumu britské obchodní komory v Německu a poradenské společnosti KPMG, který byl dnes představen v Berlíně. Průzkum mezi firmami, které podnikají v obou zemích, také ukázal, že 47 procent společností se stále na vystoupení Británie z Evropské unie necítí připraveno.
C:\fakepath\1.jpg

Čína letos sníží výrobcům daně a další poplatky

10.01.2019 Čína letos sníží výrobcům daně a další poplatky, řekl dnes ve státní televizi ministr průmyslu Miao Wej. Čínské vedení se snaží podpořit ekonomiku, jejíž tempo zpomaluje mimo jiné kvůli obchodnímu sporu se Spojenými státy, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\cina 21072013.png

Zisk průmyslových firem v Číně klesl

27.12.2018 Zisk čínských průmyslových společností se v listopadu poprvé po téměř třech letech meziročně snížil. Může za to zpomalení růstu vnější i domácí poptávky. Celkem zisk klesl o 1,8 procenta na 594,8 miliardy jüanů (dva biliony Kč) po říjnovém růstu o 3,6 procenta. Pokles byl první od prosince 2015. Uvedl to dnes čínský statistický úřad. Za 11 měsíců letošního roku zisk stoupl o 11,8 procenta na 6,1 bilionu jüanů (20 bilionů Kč).
C:\fakepath\eu 14122014-3.png

EU přivítala návrh Německa a Francie na rozpočet eurozóny

20.11.2018 Ministři financí eurozóny přivítali návrh Německa a Francie na společný rozpočet eurozóny, který by mohl být klíčem pro balík reforem, o němž se bude jednat na prosincovém summitu euroskupiny. Je ale zapotřebí na něm dále pracovat. Výhrady k plánu vyjádřila Itálie, informovala agentura Reuters. Ministři rovněž jednali o zjednodušení restrukturalizace státního dluhu.
C:\fakepath\TOP5-08102018-LV-19.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.10.2018 1) Asijské akciové trhy dnes klesly, když se investoři soustředili na rozhodnutí čínské centrální banky snížit požadavek na rezervy komerčních bank. Čínská centrální banka přistoupila ke snížení limitů letos již po čtvrté, naposledy klesly k 25. dubnu. Akciový index Shaghai Composite se propadl o 3,72 %, což je největší propad od 16. června letošního roku.
C:\fakepath\brexit2.jpg

Nejistota kolem brexitu začíná mít na firmy tvrdý dopad

08.10.2018 Nejistota spojená s odchodem Británie z Evropské unie začíná mít na britské podniky výrazný dopad, jejich vývoz zpomaluje, náborové potíže se hromadí a investiční plány musí omezovat. Vyplývá to ze dvou průzkumů - Britské obchodní komory BCC a společnosti Deloitte.
C:\fakepath\e8ac4c57b4d243d0bdb8c60b9f9c027e_18.jpg

Ministr: Turecko vyjde z krize liry silnější, banky jsou zdravé

16.08.2018 Turecko vyjde ze současné krize své domácí měny silnější a banky v zemi jsou zdravé a silné. Řekl to dnes turecký ministr financí Berat Albayrak při konferenčním hovoru s tisíci investory a ekonomy. Turecko podle něj plně chápe a rozumí všem domácím problémům a nyní řeší situaci, kterou ministr označil za tržní anomálii.
img

Recese se blíží, důkazů přibývá

07.06.2018 Na konci loňského roku se společně jásalo o „synchronizovaném globálním růstu“ a nikdo se neodvážil pochybovat o síle ekonomiky Spojených států. Ve finanční komunitě převládl optimismus. Ve druhém čtvrtletí 2018 se naděje na synchronizovaný růst rychle vytrácejí s tím, jak globální ekonomika ztrácí energii (globální PMI spadlo na šestnáctiměsíční minimum) a ve Spojených státech se objevují varovné známky nadcházejícího zpomalení.
img

Rozbřesk: Jsou skutečně poslední ztráty dolaru tak “záhadné”?

19.02.2018 Americký dolar v posledních několika měsících systematicky ignoruje dobrá čísla z domácí ekonomiky a nárůst amerických výnosů. Viditelně rostou domácí inflační tlaky, a proto americký dvouletý výnos doputoval v posledních týdnech až do blízkosti 2,50 %. Rozdíl mezi americkým a eurovým dvouletým výnosem vzrostl za poslední tři měsíce o více než jeden procentní bod a je poblíž historických maxim (přes 2,5 procentního bodu). Podle učebnicových teorií nekryté úrokové parity by takový vývoj měl být pro dolar pravým požehnáním. To zatím rozhodně není. Dolar na frontě s eurem ztratil za poslední tři měsíce více než 8 % a jako by mu nebylo pomoci…
brexit2.jpg

Britské firmy omezují své investiční plány

10.07.2017 Přední britské podniky mají po loňském referendu, které rozhodlo o vystoupení země z Evropské unie, pochybnosti ohledně dalšího vývoje a omezují své investiční plány. Vyplývá to z průzkumu poradenské společnosti Deloitte, z něhož čerpala agentura Reuters. Patrné je rovněž snižování výdajů britského obyvatelstva.
brexit2.jpg

Třetina evropských firem chce snížit investice

19.03.2017 Třetina evropských firem očekává, že kvůli odchodu Británie z Evropské unie, tzv. brexitu, sníží své investiční výdaje. Desetina z těch, které mají operace v Británii, se chce stáhnout ze země. Vyplývá to z průzkumu mezi 600 firmami z eurozóny, který zveřejnila švýcarská banka UBS.
img

Ozvěny trhu - Libra se dočasně nadechla

22.07.2016 Právě uplynuly čtyři týdne od chvíle, kdy britští voliči vyjádřili svou vůli opustit Evropskou unii. Přestože předvolební průzkumy byly poměrně vyrovnané, výsledek hlasování překvapil (nejenom) finanční trhy. V první reakci britská libra dramaticky oslabila. Během prvních dvou týdnů po referendu ztratila vůči dolaru nakonec více než 13 % své hodnoty. Nicméně další dva týdny již byly ve znamení stabilizace situace na trhu s librou, když si od svého dna připsala dolarové zisky přesahující tři procenta. Má britská libra to nejhorší za sebou?
britanie 08012014.png

BoE nevidí důkaz zpomalování ekonomiky

20.07.2016 Britská centrální banka (Bank of England – BoE) nepozoruje "žádný jasný důkaz", že britská ekonomika po...
britanie 08012014.png

Průzkum: Britské firmy kvůli brexitu omezují své investiční plány

18.07.2016 Přední britské podniky jsou po červnovém rozhodnutí tamních voličů opustit Evropskou unii sužovány...
brazilsky real 27102013.png

Brazilská ekonomika loni prudce klesla

03.03.2016 Brazílie v loňském roce zažila nejprudší hospodářský propad za poslední čtvrtstoletí. Hrubý domácí produkt...
forex-pdf-trading.jpg

Nálada na některých trzích se zlepšila

15.02.2016 Nálada na finančních trzích střední a východní Evropy se v posledním čtvrtletí roku 2015 zlepšila, na rozdíl...
euro zona.jpg

Evropa by prý měla odměňovat reformy

12.10.2014 Evropa by měla vytvořit novou dohodu, která by vlády uskutečňující hospodářské reformy odměňovala...
img

Saxo Bank uvádí na trh nové grafy pro SaxoTrader

24.10.2012 Saxo Bank, specialista na on-line obchodování a investice, spustila v aplikaci SaxoTrader a v jeho intern...
img

Komodity navzdory QE3 zlevnily. Nejhůře na tom byla energetika a zemědělství

24.09.2012 Komodity během minulého týdne vesměs klesaly, a to i přes další rundu peněz od amerického Fedu a Japonské centrální banky (BoJ).
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Bitcoin | Fundamentální analýza | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Maďarský forint | Koruna | HDP | Turecká lira | Měnová politika | Německo | Francie | Turecko | Analytik | New York | Ceny ropy | Ropa Brent | ETF | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Důvěra investorů | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Benchmark | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Burza | CEO | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Depreciace | Distribuce | Dollar | EBIT | ECB | Ekonomika | Euro | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | Fúze | G10 | Grafy | Intradenní obchodník | Investice | Investiční horizont | Investor | Investování | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Kurzy měn | MIFID | MMF | Margin | Marže | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nákupní cena | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | Open | P/E | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Produktivita práce | Příkaz | RSI | Rally | Ratingová agentura | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Swiss | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Komerční banka | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | OSN | Globální ekonomika | Investoři | Fond | Exxon Mobil | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Drahé kovy | Makroekonomická data | Zisk | Těžba ropy | Ceny komodit | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Partners | Deloitte | Obchodovat | Online trading | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Daňové ráje | Výrobní ceny | Facebook | LYNX | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Mezinárodní měnový fond | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Aktivum | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Podpora | Aktuální kurzy měn | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Dolar | Dolary | Eura | Evropská měna | Finanční služby | Fondy | Forexu | Graf | Guvernér české národní banky | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investiční výdaje | Investing | Investování do akcií | Investování do fondů | Irsko | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Komoditní | Komoditní index | Kurzy | Libra | Lira | Maďarská měna | Management | Miroslav Singer | Nemovitosti | Nikkei 225 | Portfolia | Pravidelné investování | Pro investory | Prodej akcií | Převodník měn | Pšenice | Reuters | Ropy | Sázky | Signály | Státní dluh | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarská banka | Transakční náklady | Trh | Vydělat peníze | Webináře | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | CNBC | EIA | EBITDA | Průměrování | ROCE | ROE | Tranše | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Investiční analytik | Komise | Volby | Rozhovor | Know-how | Vzdělání | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Aramco | Moody's Investors Service | The New York Times | KPMG | MSCI | Sentix | SaxoTrader | Baker Hughes | Institut Ifo | Hwabao Trust | Investing.com | Ole Hansen | PwC | Agentura AP | BBC | Washington Post | Thomson Reuters | HUF/EUR | Brazílie | Čínská centrální banka | Úspěch | Podnikání | Automobilový průmysl | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Finanční centrum | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Multi-Asset obchodování | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | PriceWaterhouseCoopers | Podnikatelé | Pro tradery | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Agentura Reuters | Bankovnictví | Referendum | Fidelity International | Ministři financí eurozóny | Obchodované instrumenty | White Label | Svatý grál | Lídři | Firmy | Inflační tlaky | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Objem investic | Vladimir Putin | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Odchod z EU | Rizikovější aktiva | Růst akcií | Ekonomická rizika | Propad | Indexové ETF | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Pokles výnosů | Americké indexy | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Zahraniční firmy | Kryptoměna | Ekonomický institut | Bankovní převod | Kapitalizace | Výhled | Francouzská ekonomika | Bankéři | Poplatky | Exxon | Konsensus | Mzdy | Britská ekonomika | Predikce | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Zpomalení čínské ekonomiky | Ministři financí EU | Výnosy | Americké investiční banky | Čínský statistický úřad | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Podnikatelská aktivita | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Aktuální cena | Růst ekonomiky | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Norsko | Očekávání | Ekonomická nálada | Burzovně obchodované fondy | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Fúze a akvizice | Swiss Life Select | Zahraniční forex | Daňové změny | Breakout Trader | Bitcoin (BTC) | MiFID II | Fincentrum | Dlouhodobé investování | Výnosy desetiletých dluhopisů | Cena bitcoinu | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | FinTech | Investování do ETF | Bitcoiny | Obchodní válka | Podniky | Asijské akciové trhy | Graf vývoje | Akcie společnosti | Forint | Geopolitika | Czech Fund | Dluhopisové výnosy | Shaghai Composite | Index Shaghai Composite | Přímé zahraniční investice | Daňové úlevy | Růst zisků | EK | Evropská komise | Obchodované fondy | Majetek | Analytici společnosti | NDRC | CCTV | Vysoké zisky | Ceny zemního plynu | Zájem investorů | Makroekonomická situace | Kvartální výsledky | Statistický úřad | CNY | Autoinvest | Akcie firmy | Brexit bez dohody | Akcie a ETF | NASDAQ 100 | Výkonný ředitel | Konglomerát | Kapitálové výdaje | US500 | Deficit rozpočtu | Saudi Aramco | Televize CNBC | Majitel firmy | Očekávání trhu | Poptávka po ropě | Finanční situace | The Washington Post | ESG | Geopolitické riziko | Equinor | Cena akcie | Rozhodnutí o brexitu | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika | Obchodujte | Hospodářské krize | Digitalizace | Automobilky | Rozpočet | Deficit | Patterny | Investice do ropy | Ropné firmy | Býčí signál | Objem | Jednoduchý klouzavý průměr | Bílý dům | Obchod | Trh práce | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | PLN/EUR | Technické analýzy | Aktuální obchodní příležitosti | CBI | Bilance | Vladimír Holovka | Generální ředitel | Největší pokles | Labouristé | Indexy nákupních manažerů | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Financovat | Předpovědi | E-shopy | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | HUF | PLN | Mario Centeno | Šéf euroskupiny | Na burze | Tržní kapitalizace firmy | Propouštění | General Motors | Rozvoj | Stavebnictví | Problémy | Britové | Prognózy | Firma Saudi Aramco | Soukromý sektor | Konzervativci | Výsledek voleb | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Moskva | Airbus | Míra | Úroky | Investiční aktivity | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Předseda | Investujte | Paolo Gentiloni | xStation5 | Americké vlády | Ztráta | NERV | Demokratické strany | Zájem o rizikovější aktiva | Hospodaření | Dlouhodobí investoři | Američané | Návratnost | Inovace | Washington | Miliardy eur | Budoucnost | Ifo | Výhled Fidelity International | Výsledky hospodaření | Poradenství | Geopolitická situace | Nálada britského finančního sektoru | PricewaterhouseCoopers (PwC) | Andrew Kail | Ukazatele | Šéf Bílého domu | Kryptoměny bitcoin | Eskalace obchodního napětí | Komunikace | Prezident | Google | Trhy | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Smysl života | Akciové trhy v Evropě | Negativní dopad | Pokles | Situace | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Zlepšení | Osobní rozvoj | Výdaje | Čínská vláda | BP | Rekordní hodnoty | SEC | Francouzský statistický úřad | Americké ekonomiky | Medvědi | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Investiční portfolia | Vývoj | Překoupenost | WP | Lídři EU | Poradci | Nouzový stav | Mince | Brusel | Fiskální politiky | Energetické společnosti | Pokles tuzemské ekonomiky | Akcie Exxonu | Stimul | New York Times | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Automobilka | Šíření nemoci | MF | Senátorka | Pravidla EU | Kongres | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Chuck Schumer | Projednání v Kongresu | Návrh zákona | Domácnosti | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Německý akciový index | Velká finanční krize | Bezprecedentní propad | Další růst | Růst | Hlasování v Senátu | Signál | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Unijní země | Úder koronaviru | Ekonomiky | Ekonomický propad | Vzdělávací webináře | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Práce | Podíl na trhu | Údaje | ETF portfolio | Eni | Prezident Vladimir Putin | Ministři | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Index US500 | Dodavatelské řetězce | Majitel | Statistiky | Růst daní | Největší ekonomika eurozóny | Posílení | NY FED | Nové zakázky | Joe Biden | Větší pokles | Lucembursko | Čtvrtletní výsledky | Shell | ATH | Zaměstnanci | Latinská Amerika | MSCI World | Generovat zisk | Zadlužení | Expanze | Dluhy | Členské země | ONE | Bankéři z Fedu | CL | Spekulovat | Moderna | Společnost Moderna | MRNA.US | Manažeři | Kupci | Umělé inteligence | Ekonomický institut Ifo | Investované peníze | JDE | Unie | ČR | Reliance Industries | Dluh USA | Rozpočet eurozóny | Ajťáci | Střední Evropa | Vedení společnosti | Berlín | Investice do infrastruktury | Plán investic | Covid | Druhá vlna | Nízké sazby | Ziskové marže | Stellantis | Ceny | Technologické společnosti | Ředitel XTB | Společnost XTB | Korekční fáze | Společnost Reliance | Indická společnost | Rafinérský komplex | Reliance Industries Ltd. | Reliance | Jio Platforms | Plynárenské společnosti | Odveta | Důvěra | Analytici Fidelity International | NYT | Hlavní akciové trhy | Oživení poptávky | Velký propad | VisualCapitalist | Zvýšení daní | Ruská vláda | Big Tech | Rentabilita | Zdanění | Nvidia | Qualcomm | Celkové investice | Peníze z krizového fondu | Ambasador | Nákupní příležitosti | Biden | List The New York Times | Energetický sektor | Měnový fond | Norské ropné firmy | Masivní investice | Norský parlament | Nařízení | Intel | GS | Poptávka a nabídka | Vlny koronaviru | Zprávy o vakcíně | Dopolední obchodování | Broker XTB | MRNA | Online investiční konference | Pasivní investování | Výdělky | Životní prostředí | Vakcinace | GS.US | Ceny aktiv | P2P | Výhled na rok | DCA | CARA | Přerozdělení bohatství | Mincovny | Zajímavé akcie | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Kering | Celosvětová poptávka | Fidelity | Průzkum analytiků | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | xStation 5 | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | AMD | Goldman Sachs (GS.US) | Zvýšení ratingu | AMD.US | ERA | Objednávky | Problém s nedostatkem čipů | Větší korekce | Cenové úrovně | Dopad na finanční trh | Prodejní ceny | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Plány | Cíle | Příležitosti | Konkurence | Prodej | Graf akcie | Tennessee | Moderna (MRNA.US) | Mluvčí společnosti | Pivovar | COST | Odvětví | Divize | Načasování | Investiční činnosti | Ropné a plynárenské společnosti | Plány společnosti | Začátečník | Nedostatek čipů | Společnosti | Opatření | Dna | Nákladová inflace | ANO | Energetika | Gucci | Pracovní den | Úročení | Automotive | Ikiseq | Platforma Ikiseq | Projekt Ikiseq | Ondřej Novotný | ViralBrothers | Čeněk Stýblo | Petr Václavek | OKTAGON MMA | OKTAGON | Denis Maizner | Dalin Vaičner | První burza talentů | Burza talentů | Minulá výkonnost | Češi | Morgan Stanley (MS.US) | MS.US | Obilí | Pozornost | Provozní výnos | Poptávka po čipech | Podmínky na trhu | Společnost | Obchodní ředitel | TIM | | Rozšíření | Celkový sentiment | Uniper | Big tech | Upravený zisk | Instituce | Western Digital | Ceny evropského plynu | Zisk EBIT | Akcie firmy Kering | Plynárenské firmy | Firmy v Norsku | Plynárenské firmy v Norsku | Ropné a plynárenské firmy | Ropné a plynárenské firmy v Norsku | Podnikatelský sektor | TotalEnergies | Kyjev | Západní firmy | BAL | Rheinmetall | Carlsberg | RHM.DE | Rheinmetall (RHM.DE) | Aktivity v Rusku | Obchodovaná společnost | Marketingová komunikace | Obchodní rozpětí | Centrum | Prime | Mobilní aplikace | Fortum | ETF u XTB | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Novinky | Války na Ukrajině | Konec války na Ukrajině | CZ | Portfolia ETF | Frakční akcie | David Šnajdr | Nulové poplatky | CryptoGlobe | NXP Semiconductors | NXP | Invest | Iker Casillas | Dollar Cost Averaging | Vklady | Obchodní ředitel XTB | Dceřiné společnosti | Závazek | Spojenci Ukrajiny | EMEA | Výrobní závody | Dekret | Rozpoutání války | Vice | Marvell Technology | Marvell | Automatizace | Slovenský trh | Výkonnost společnosti | Výkonnost společností | Nižší ceny | Navrhovaná dohoda | Technology | Běžné akcie | Nová éra XTB | Éra XTB | Úrok z neinvestovaných prostředků | Úročení volných prostředků | Úroky z volných prostředků | Výhled na rok 2024 | Pandemie covidu | Globální fintech | Úročení z nezainvestovaného kapitálu | Burzovně obchodovaná společnost | Roboadvisory | Poplatky pro nákup | Poplatky pro nákup i prodej akcií | Multi-asset řešení | Nulové poplatky pro nákup i prodej akcii | Bez poplatku | ProCent | Rok 2024 | Pasivní investoři | Pasivní investoři v České republice | AUM | Výkonnost Investičních plánů | DCA strategie | DCA (dollar cost averaging) | Úspěšnost DCA | Metoda opakovaných příkupů | Průměrování cen | Diverzifikované ETF | Menší investice | Pravidelné menší investice | Vyplácené dividendy | Průběžně vyplácené dividendy | Velké hospodářské krize | Průměrná nákupní cena | Zkušení dlouhodobí investoři | Korekce amerických akcií | Ztráty do zisku | Triviální strategie | Rozložení instrumentů | Příkupy diverzifikovaných ETF | Periodické příkupy | Investiční plány XTB | Vlastní ETF portfolio | Vlastní ETF | Schéma příkupů | Koš vybraných ETF | Velikost příkupů | Nákup indexu | Zásah do portfolia | Metoda DCA | Generální ředitelé
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Investiční názory
Investiční nemovitosti
Investiční nemovitosti v zahraničí
Investiční období
Investiční obchodování
Investiční očekávání
Investiční odborníci
Investiční omezení
Investiční perioda
Investiční plán

Následující klíčová slova

Investiční plány XTB
Investiční platforma
Investiční platforma Bondster
Investiční platforma Edward
Investiční platforma eToro
Investiční platforma Portu
Investiční platforma XTB
Investiční platformy
Investiční platidlo
Investiční platina
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
GKFX
Purple Trading
Windsor
reklama
Fintokei SwiftTrader
Potvrďte prosím... Zavřít