Pátek 22. leden 2021 23:17
reklama
Purple Trading ROOM
reklama
BOSSA ebook analyza
reklama
XTB rady 2021

Klíčová slova - Investiční plány

C:\fakepath\Německo.jpg

MMF zlepšil výhled vývoje německé ekonomiky pro letošní rok

18.11.2020 Německu se díky silné podpoře vlády podařilo úspěšně proplout první vlnou pandemie nemoci covid-19, druhá vlna však vrhá stín na výhled ekonomického vývoje největší evropské ekonomiky. Země by tak měla být připravena nasadit v případě potřeby další fiskální podporu, dokud se neobjeví důkazy o trvalém oživení. Uvedl to ve své zprávě Mezinárodní měnový fond, který současně zlepšil výhled vývoje německé ekonomiky. Nyní čeká, že hrubý domácí produkt letos klesne o 5,5 procenta místo doposud uváděných šesti procent.
img

Dopolední obchodování zatím ve znamení konsolidace po pozitivním včerejšku

10.11.2020 Hlavní akciové trhy v Evropě dnes otevřely lehce v červeném, pak se posunuly o trochu výš, ale na včerejší výrazně pozitivní vývoj navazují už konsolidací. Stoxx Europe 600 aktuálně roste o 0,2 procenta. Spolu s tím sledujeme růst dluhopisových výnosů, ovšem už jen kosmetický. Eurodolar se po růstu a pádu začal zvedat a blíží se k 1,1840. Koruna si polepšila na 26,46 za euro. Další průběh dne by mohl být spíše pozitivní v návaznosti na poslední zprávy; případná krátkodobá korekce by byla zřejmě využita k novým nákupům, zvláště u sektorů, kde se situace nejvíce změnila k lepšímu.
C:\fakepath\ek-17092020-lv.gif

EK vyzvala státy, aby peníze z krizového fondu využily ekologicky

17.09.2020 Státy Evropské unie by měly podle Evropské komise využít peníze ze vznikajícího krizového fondu na klimaticky šetrné či digitální projekty. Unijní exekutiva dnes zveřejnila prioritní oblasti, kam by měly peníze z fondu obsahujícího 750 milliard eur (téměř 20 bilionů Kč) zamířit. Státy mají Bruselu své investiční plány, na jejichž základě bude komise o přidělování peněz rozhodovat, posílat od poloviny října do konce dubna. Finance by měly být k dispozici od příštího roku.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Indická Reliance překonala Exxon a je 2. největší ropnou firmou

26.07.2020 Indická společnost Reliance Industries Ltd., kontrolovaná nejbohatším mužem Asie, překonala v tržní kapitalizaci americkou firmu Exxon Mobil a stala se druhou největší energetickou firmou na světě, upozornila agentura Bloomberg. Jedničkou je saúdskoarabská firma Saudi Aramco.
img

Rozbřesk: Bezprecedentní propad výroby i zakázek v průmyslu, korunu ale nechávají čísla zcela chladnou

09.06.2020 Včera zveřejněné dubnová čísla z průmyslu docela zřetelně ukázaly, jak to dopadne, když zamrznou dodavatelské řetězce a firmy v největším tuzemském průmyslu se rozhodnou dobrovolně zastavit výrobu. Výsledkem pak je propad produkce, který nemá v naší historii obdoby. Výroba se v tomto měsíci propadla ve srovnání se stejným obdobím minulého roku o více než třetinu a v automobilovém průmyslu – výkladní skříni a motoru ekonomiky – dokonce o osmdesát procent.
img

Ajťáci, stavaři, úředníci, učitelé a lékaři – tyto profese mají dobrou „imunitu“ vůči koronaviru. Jinak se ovšem ekonomika jako celek propadla nejvíce za deset let – a bude hůře

02.06.2020 Ajťáci, stavaři, úředníci, učitelé a lékaři – tyto profese mají dobrou „imunitu“ vůči koronaviru. Jinak se ovšem ekonomika jako celek propadla nejvíce za deset let – a bude hůře.
C:\fakepath\london6.jpg

Nálada britského finančního sektoru se po čtyřech letech zlepšila

13.01.2020 Nálada v britském finančním sektoru se v loňském čtvrtém čtvrtletí poprvé za poslední čtyři roky zlepšila. Vyplývá to z výsledků průzkumu, který provedlo Sdružení britského průmyslu (CBI) a poradenská společnost PricewaterhouseCoopers (PwC). V britském finančním sektoru panuje nejistota od referenda z června 2016, ve kterém se Britové vyslovili pro odchod své země z Evropské unie.
img

Rozbřesk: Auta udávají směr nejenom německé ekonomice

24.09.2019 Ani září, jak se zdá, nepřineslo žádoucí obrat ve vývoji německého hospodářství. Podle předběžného a tedy i neúplného indexu nákupních manažerů se situace ani nezačala stabilizovat a dále se zhoršuje. Už samotný výčet aktuálních hodnot PMI dává tušit, že německá recese je skutečností a náznak jejího konce vidět není. Pokles zaznamenal nejenom celkový PMI, ale i služby, a zvláště pak průmyslový index nákupních manažerů, který se dostal dokonce na více než desetileté minimum.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Velká část německých firem je nepřipravena na brexit

28.03.2019 Téměř čtvrtina německých firem podnikajících v Británii přesune v případě brexitu bez dohody alespoň část své produkce z ostrovní země do Německa nebo jiného státu Evropské unie. Vyplývá to z průzkumu britské obchodní komory v Německu a poradenské společnosti KPMG, který byl dnes představen v Berlíně. Průzkum mezi firmami, které podnikají v obou zemích, také ukázal, že 47 procent společností se stále na vystoupení Británie z Evropské unie necítí připraveno.
C:\fakepath\1.jpg

Čína letos sníží výrobcům daně a další poplatky

10.01.2019 Čína letos sníží výrobcům daně a další poplatky, řekl dnes ve státní televizi ministr průmyslu Miao Wej. Čínské vedení se snaží podpořit ekonomiku, jejíž tempo zpomaluje mimo jiné kvůli obchodnímu sporu se Spojenými státy, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\cina 21072013.png

Zisk průmyslových firem v Číně klesl

27.12.2018 Zisk čínských průmyslových společností se v listopadu poprvé po téměř třech letech meziročně snížil. Může za to zpomalení růstu vnější i domácí poptávky. Celkem zisk klesl o 1,8 procenta na 594,8 miliardy jüanů (dva biliony Kč) po říjnovém růstu o 3,6 procenta. Pokles byl první od prosince 2015. Uvedl to dnes čínský statistický úřad. Za 11 měsíců letošního roku zisk stoupl o 11,8 procenta na 6,1 bilionu jüanů (20 bilionů Kč).
C:\fakepath\eu 14122014-3.png

EU přivítala návrh Německa a Francie na rozpočet eurozóny

20.11.2018 Ministři financí eurozóny přivítali návrh Německa a Francie na společný rozpočet eurozóny, který by mohl být klíčem pro balík reforem, o němž se bude jednat na prosincovém summitu euroskupiny. Je ale zapotřebí na něm dále pracovat. Výhrady k plánu vyjádřila Itálie, informovala agentura Reuters. Ministři rovněž jednali o zjednodušení restrukturalizace státního dluhu.
C:\fakepath\TOP5-08102018-LV-19.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.10.2018 1) Asijské akciové trhy dnes klesly, když se investoři soustředili na rozhodnutí čínské centrální banky snížit požadavek na rezervy komerčních bank. Čínská centrální banka přistoupila ke snížení limitů letos již po čtvrté, naposledy klesly k 25. dubnu. Akciový index Shaghai Composite se propadl o 3,72 %, což je největší propad od 16. června letošního roku.
C:\fakepath\brexit2.jpg

Nejistota kolem brexitu začíná mít na firmy tvrdý dopad

08.10.2018 Nejistota spojená s odchodem Británie z Evropské unie začíná mít na britské podniky výrazný dopad, jejich vývoz zpomaluje, náborové potíže se hromadí a investiční plány musí omezovat. Vyplývá to ze dvou průzkumů - Britské obchodní komory BCC a společnosti Deloitte.
C:\fakepath\e8ac4c57b4d243d0bdb8c60b9f9c027e_18.jpg

Ministr: Turecko vyjde z krize liry silnější, banky jsou zdravé

16.08.2018 Turecko vyjde ze současné krize své domácí měny silnější a banky v zemi jsou zdravé a silné. Řekl to dnes turecký ministr financí Berat Albayrak při konferenčním hovoru s tisíci investory a ekonomy. Turecko podle něj plně chápe a rozumí všem domácím problémům a nyní řeší situaci, kterou ministr označil za tržní anomálii.
img

Recese se blíží, důkazů přibývá

07.06.2018 Na konci loňského roku se společně jásalo o „synchronizovaném globálním růstu“ a nikdo se neodvážil pochybovat o síle ekonomiky Spojených států. Ve finanční komunitě převládl optimismus. Ve druhém čtvrtletí 2018 se naděje na synchronizovaný růst rychle vytrácejí s tím, jak globální ekonomika ztrácí energii (globální PMI spadlo na šestnáctiměsíční minimum) a ve Spojených státech se objevují varovné známky nadcházejícího zpomalení.
img

Rozbřesk: Jsou skutečně poslední ztráty dolaru tak “záhadné”?

19.02.2018 Americký dolar v posledních několika měsících systematicky ignoruje dobrá čísla z domácí ekonomiky a nárůst amerických výnosů. Viditelně rostou domácí inflační tlaky, a proto americký dvouletý výnos doputoval v posledních týdnech až do blízkosti 2,50 %. Rozdíl mezi americkým a eurovým dvouletým výnosem vzrostl za poslední tři měsíce o více než jeden procentní bod a je poblíž historických maxim (přes 2,5 procentního bodu). Podle učebnicových teorií nekryté úrokové parity by takový vývoj měl být pro dolar pravým požehnáním. To zatím rozhodně není. Dolar na frontě s eurem ztratil za poslední tři měsíce více než 8 % a jako by mu nebylo pomoci…
brexit2.jpg

Britské firmy omezují své investiční plány

10.07.2017 Přední britské podniky mají po loňském referendu, které rozhodlo o vystoupení země z Evropské unie, pochybnosti ohledně dalšího vývoje a omezují své investiční plány. Vyplývá to z průzkumu poradenské společnosti Deloitte, z něhož čerpala agentura Reuters. Patrné je rovněž snižování výdajů britského obyvatelstva.
brexit2.jpg

Třetina evropských firem chce snížit investice

19.03.2017 Třetina evropských firem očekává, že kvůli odchodu Británie z Evropské unie, tzv. brexitu, sníží své investiční výdaje. Desetina z těch, které mají operace v Británii, se chce stáhnout ze země. Vyplývá to z průzkumu mezi 600 firmami z eurozóny, který zveřejnila švýcarská banka UBS.
img

Ozvěny trhu - Libra se dočasně nadechla

22.07.2016 Právě uplynuly čtyři týdne od chvíle, kdy britští voliči vyjádřili svou vůli opustit Evropskou unii. Přestože předvolební průzkumy byly poměrně vyrovnané, výsledek hlasování překvapil (nejenom) finanční trhy. V první reakci britská libra dramaticky oslabila. Během prvních dvou týdnů po referendu ztratila vůči dolaru nakonec více než 13 % své hodnoty. Nicméně další dva týdny již byly ve znamení stabilizace situace na trhu s librou, když si od svého dna připsala dolarové zisky přesahující tři procenta. Má britská libra to nejhorší za sebou?
britanie 08012014.png

BoE nevidí důkaz zpomalování ekonomiky

20.07.2016 Britská centrální banka (Bank of England – BoE) nepozoruje "žádný jasný důkaz", že britská ekonomika po...
britanie 08012014.png

Průzkum: Britské firmy kvůli brexitu omezují své investiční plány

18.07.2016 Přední britské podniky jsou po červnovém rozhodnutí tamních voličů opustit Evropskou unii sužovány...
brazilsky real 27102013.png

Brazilská ekonomika loni prudce klesla

03.03.2016 Brazílie v loňském roce zažila nejprudší hospodářský propad za poslední čtvrtstoletí. Hrubý domácí produkt...
forex-pdf-trading.jpg

Nálada na některých trzích se zlepšila

15.02.2016 Nálada na finančních trzích střední a východní Evropy se v posledním čtvrtletí roku 2015 zlepšila, na rozdíl...
euro zona.jpg

Evropa by prý měla odměňovat reformy

12.10.2014 Evropa by měla vytvořit novou dohodu, která by vlády uskutečňující hospodářské reformy odměňovala...
img

Saxo Bank uvádí na trh nové grafy pro SaxoTrader

24.10.2012 Saxo Bank, specialista na on-line obchodování a investice, spustila v aplikaci SaxoTrader a v jeho intern...
img

Komodity navzdory QE3 zlevnily. Nejhůře na tom byla energetika a zemědělství

24.09.2012 Komodity během minulého týdne vesměs klesaly, a to i přes další rundu peněz od amerického Fedu a Japonské centrální banky (BoJ).
Související klíčová slova: FOREX | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Finance | Peníze | Akciový index | Moody's | Korelace | Inflace | OECD | EUR/USD | AUD/USD | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Maďarský forint | Koruna | HDP | Turecká lira | Měnová politika | Německo | Francie | Turecko | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | ETF | Dluhopisový trh | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Bank of England | Bloomberg | Bod | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Depreciace | ECB | Ekonomika | Euro | FOMC | Fed | Finanční trhy | Futures | Grafy | Investice | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | MMF | Měna | Měnový pár | Měny | Nástroj | Obchodní bilance | Pozice | Příkaz | Ratingová agentura | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výnos | Bondy | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Evropa | Finanční krize | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Komerční banka | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Globální ekonomika | Investoři | Fond | Exxon Mobil | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Zasedání Fedu | Ekonom | Makroekonomická data | Zisk | Těžba ropy | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | IEA | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Deloitte | Obchodovat | Aktuální kurzy | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Výrobní ceny | Facebook | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Mezinárodní měnový fond | Obchodníci | Vzdělávání | Index | Podpora | Aktuální kurzy měn | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Dolary | Eura | Evropská měna | Finanční služby | Forexu | Graf | Guvernér české národní banky | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index PMI | Investiční | Investiční výdaje | Investing | Komoditní | Komoditní index | Kurzy | Libra | Lira | Maďarská měna | Miroslav Singer | Pro investory | Pšenice | Reuters | Ropy | Sázky | Signály | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarská banka | Transakční náklady | Trh | Země EU | Země eurozóny | Zpracovatelský průmysl | Zprávy | Železná ruda | Zisky | EIA | ROCE | Tranše | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Hrubý domácí produkt (HDP) | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Komise | Volby | Poradenská společnost | Burze | Aramco | Moody's Investors Service | KPMG | Sentix | SaxoTrader | Baker Hughes | Hwabao Trust | Investing.com | Ole Hansen | PwC | BBC | Thomson Reuters | HUF/EUR | Brazílie | Čínská centrální banka | Úspěch | Podnikání | Automobilový průmysl | Ministr financí | Finanční centrum | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Multi-Asset obchodování | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | PriceWaterhouseCoopers | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Agentura Reuters | Bankovnictví | Referendum | Ministři financí eurozóny | White Label | Lídři | Firmy | Inflační tlaky | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Agentura Bloomberg | Odchod z EU | Ekonomická rizika | Propad | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Citi | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Zajištění | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Poplatky | Exxon | Mzdy | Britská ekonomika | Predikce | Průzkum | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Zpomalení čínské ekonomiky | Ministři financí EU | Výnosy | Americké investiční banky | Čínský statistický úřad | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Měny&Sazby | ČTK | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Očekávání | Zahraniční forex | Trhy dnes | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | FinTech | Obchodní válka | Podniky | Asijské akciové trhy | Forint | Czech Fund | Shaghai Composite | Index Shaghai Composite | Růst zisků | EK | Majetek | NDRC | CCTV | Zájem investorů | CNY | Akcie firmy | Brexit bez dohody | Saudi Aramco | Majitel firmy | Digitalizace | Rozpočet | Obchod | Trh práce | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Firma | PLN/EUR | CBI | Bilance | Labouristé | Indexy nákupních manažerů | Miliardy | Průzkumy | Hlavní ekonomka | Ekonomka | E-shopy | Průmysl | HUF | PLN | Mario Centeno | Šéf euroskupiny | Na burze | Tržní kapitalizace firmy | Propouštění | Stavebnictví | Problémy | Britové | Firma Saudi Aramco | Soukromý sektor | Konzervativci | Výsledek voleb | GBP/EUR | Nálada | Prohlášení | Míra | Předseda | Paolo Gentiloni | NERV | Inovace | Nálada britského finančního sektoru | PricewaterhouseCoopers (PwC) | Andrew Kail | Ukazatele | Eskalace obchodního napětí | Google | Trhy | Evropské ekonomiky | Akciové trhy v Evropě | Pokles | Situace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Výdaje | SEC | COVID-19 | Vývoj | Lídři EU | Nouzový stav | Brusel | Pokles tuzemské ekonomiky | Akcie Exxonu | Zotavení ekonomiky | Šíření nemoci | MF | Pravidla EU | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Bezprecedentní propad | Růst | Evropský parlament | Unijní země | Úder koronaviru | Ekonomiky | Ekonomický propad | Schodek | Práce | Údaje | Ministři | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Dodavatelské řetězce | Majitel | Statistiky | Posílení | Nové zakázky | Dluhy | Členské země | Bankéři z Fedu | Spekulovat | JDE | Unie | ČR | Reliance Industries | Rozpočet eurozóny | Ajťáci | Střední Evropa | Berlín | Covid | Druhá vlna | Společnost Reliance | Indická společnost | Rafinérský komplex | Reliance Industries Ltd. | Reliance | Jio Platforms | Hlavní akciové trhy | Peníze z krizového fondu | Měnový fond | Vlny koronaviru | Zprávy o vakcíně | Dopolední obchodování
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | FXstreet | Indikátor | Euro | Graf | ROCE

Předchozí klíčová slova

Investiční nástroj
Investiční nástroje
Investiční názory
Investiční nemovitosti
Investiční obchodování
Investiční očekávání
Investiční odborníci
Investiční omezení
Investiční perioda
Investiční plán

Následující klíčová slova

Investiční platforma
Investiční platforma Portu
Investiční platformy
Investiční platina
Investiční podnik
Investiční pojištění
Investiční poradce
Investiční poradci
Investiční poradenství
Investiční portfolia
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít