Úterý 19. březen 2024 05:36
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei ProTrader

Mario Centeno

img

EUR/USD: Růstovému impulsu nelze věřit

27.02.2024 Na začátku nového obchodního týdne převzali nad párem EUR/USD opět kontrolu kupující a směřují k hladině rezistence 1,0890 (spodní linie cloudu Kumo na denním grafu). Připomeňme, že minulý týden se obchodníci pokusili tento cíl otestovat, ale zastavili se na úrovni 1,0889, načež iniciativu převzali prodávající. Svůj úspěch si však nedokázali udržet a páteční obchodování uzavřeli na úrovni 1,0821.
img

EUR/USD. Medvědi si berou oddechový čas

07.02.2024 Medvědi na měnovém páru EUR/USD konsolidovali v rámci 7. čísla, ale dál se neodvážili. Úroveň supportu 1,0710 (spodní linie Bollingerova pásma na 4hodinovém grafu) se udržela, zatímco její překonání by otevřelo cestu k hlavní cenové bariéře na úrovni 1,0620 (střední linie Bollingerova pásma na měsíčním časovém rámci). Obchodníci si berou oddechový čas, ačkoli medvědí sentiment nadále přetrvává.
img

Boris Vujčić: Duben nebo červen – žádný podstatný rozdíl

31.01.2024 Začátek nového týdne se nesl ve znamení značného množství nejrůznějších zpráv z Evropské unie. Pro rekapitulaci uveďme, že v pondělí vystoupili Luis de Guindos, Peter Kazimir a Mario Centeno. V úterý byly zveřejněny údaje o HDP Německa a Evropské unie za 4. čtvrtletí a také vystoupil představitel Evropské centrální banky Boris Vujčić. Trhy tak na začátku týdne dostaly pěknou dávku podnětů k zamyšlení.
img

Klíčové události 30. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

30.01.2024 V úterý nás nečeká mnoho makroekonomických událostí, ale několik zajímavých zpráv ano. Bude zveřejněn hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny za 4. čtvrtletí. Očekává se pokles ekonomiky o dalších 0,1 %. Ačkoli je tento pokles malý a neznamená recesi, jde už o druhé záporné čtvrtletí v řadě. Evropská centrální banka se blíží přechodu na holubičí politiku, což by mohlo vyvíjet tlak na euro.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Euro používá 20 z 27 členských zemí EU

29.12.2023 Základní fakta o evropské měně euro k 25. výročí (1. ledna) zahájení používání jednotné evropské měny euro v obchodním a bankovním styku v 11 zemích Evropské unie (EU):
img

Komentář Maria Centena z ECB – „Za listopad nadále očekáváme dobrou inflaci”.

15.11.2023 Právě začal projev Maria Centena, bankéře ECB, který se vyjádřil k současné měnové politice v eurozóně. Zde jsou jeho nejdůležitější komentáře:
img

EUR i GBP čelí protivětrům

06.09.2023 Euro pokračovalo v poklesu poté, co se Christine Lagardeová během svého projevu v Londýně vyhnula odpovědi, zda Evropská centrální banka zvýší nebo zachová úrokové sazby. Je evidentní, že ECB drží všechny na pozoru, pokud jde o jedno ze svých nejméně jistých rozhodnutí ve svém dlouhodobém boji proti inflaci. Napětí tíží evropskou měnu vůči americkému dolaru, zvláště když se zdá, že ostatní hlavní centrální banky jsou na dobré cestě.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB: Inflační očekávání v eurozóně výrazně klesla, zlepšují se i další ukazatele

07.03.2023 Inflační očekávání mezi spotřebiteli v eurozóně výrazně klesla a zlepšují se i některé další ekonomické indikátory. Ukázal to průzkum, který dnes zveřejnila Evropská centrální banka (ECB). Vyplývá z něj, že do tří let čekají lidé pokles inflace na 2,5 procenta. V únoru byla míra inflace v eurozóně na 8,5 procenta.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko

30.12.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
img

EUR/USD. Euro má dva problémy – Lagardeovou a Čínu

29.11.2022 Další pokus o útok na 4. úroveň skončil neúspěchem. V pondělí býci EUR/USD dosáhli pětiměsíčního maxima na 1,0498. Na této úrovni však pár nezůstal dlouho – cena během americké seance klesla a obchodní den zakončila na 1,0340. Pokud byl impulzivní růst nepřiměřený a neobvyklý (navzdory zprávám z Číny), pak sestupnou dynamiku vyvolala zcela konkrétní osoba – prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová.
img

Holubičí komentáře Maria Centena z ECB

23.11.2022 Centeno uvedl, že "zvýšení o 75 bb nemůže být normou" a "v prosinci vidí nižší zvýšení". Podle jeho názoru se měnová politika blíží úrovním dostatečným k udržení střednědobé cenové stability;
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko

24.06.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
img

Rozhodnutí Evropské centrální banky může překvapit

10.03.2022 Signály ohledně zvýšení sazeb od Evropské centrální banky jsou stále obtížněji čitelné, což investorům ztěžuje rozhodování o tom, kdy regulátor zpřísní měnovou politiku v podmínkách pokračujícího globálního geopolitického napětí a příliš vysoké inflace.
C:\fakepath\euro5.jpg

Euro používá 19 z 27 členských zemí EU

30.12.2021 Základní fakta o evropské měně euro k 20. výročí (1. ledna) zavedení eura do oběhu v zemích Evropské měnové unie (EMU):
img

Forex: Výroky z ECB ovlivňují očekávání na zasedání příští týden

04.03.2021 Dnes promluví další členové ECB a naladí tak na zasedání ECB příští týden. Z druhé strany oceánu se ozve šéf americké centrální banky. Finanční trh v USA vyčkává na zítřejší zveřejnění dat z trhu práce. Koruna zůstává pod vlivem pandemie slabší.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Španělská ministryně Calviňová je favoritkou do čela euroskupiny

25.06.2020 Španělská ministryně hospodářství Nadia Calviňová se dnes stala první oficiální kandidátkou na pozici šéfa euroskupiny, vlivného orgánu složeného z 19 ministrů financí zemí platících eurem. Levicovou političku diplomaté označují za hlavní favoritku na místo, které v červenci uvolní odstupující portugalský ministr financí Mário Centeno. O post zatím neoficiálně projevili zájem i ministři financí Irska Paschal Donohoe a Lucemburska Pierre Gramegna.
C:\fakepath\recko vlajky eu.jpg

Eurozóna uvolní pro Řecko další tři čtvrtě miliardy eur

11.06.2020 Země platící eurem uvolní pro Řecko dalších 748 milionů eur (přes 20 miliard Kč) v rámci programu snížení dluhu po ukončení záchranných programů. Shodli se na tom dnes ministři financí eurozóny, podle nichž jihoevropská země uspokojivě plní plán zavádění reforem. Řecko opustilo poslední ze tří záchranných programů téměř před dvěma lety a poté se emisemi dluhopisů úspěšně vrátilo na finanční trhy. Od svých evropských partnerů a Mezinárodního měnového fondu (MMF) země od roku 2010 obdržela celkem přes 250 miliard eur.
C:\fakepath\portugalsko.jpg

Portugalský ministr financí Centeno oznámil rezignaci

09.06.2020 Portugalský ministr financí Mário Centeno příští týden rezignuje. Informoval o tom dnes portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa. Centeno, který je současně šéfem euroskupiny, tedy skupiny zemí EU platících eurem, prezidenta požádal o uvolnění z funkce a ten mu vyhověl. Důvod jeho odchodu prezidentská kancelář neupřesnila.
C:\fakepath\portugalsko.jpg

V Portugalsku rekordně přibylo mladých lidí, kteří přišli o práci

25.05.2020 Počet mladých Portugalců, kteří žádají o podporu v nezaměstnanosti, vzrostl v dubnu ve srovnání s loňským rokem o 52 procent. Jak vyplývá z dnes zveřejněných údajů, je to největší nárůst mezi všemi věkovými skupinami, napsala agentura Reuters. I jihoevropskou zemi zasáhla v uplynulých týdnech krize, kterou vyvolala pandemie způsobená koronavirem.
C:\fakepath\euro eurozona.jpg

Ministři financí se částečně shodli na plánu pro oživení ekonomik

10.04.2020 Ministři financí zemí Evropské unie se včera dohodli na tom, že státy eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat záchranný fond ESM. Po včerejší videokonfereci euroskupiny to uvedl šéf euroskupiny Mário Centeno. Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.
C:\fakepath\euro.jpg

Ministři financí jednají o záchranném plánu, Centeno věří dohodě

09.04.2020 Země eurozóny jsou velmi blízko shody na plánu pro oživení ekonomik po koronavirové krizi. Před začátkem dnešní videokonference ministrů financí Evropské unie to prohlásil předseda euroskupiny Mario Centeno, podle něhož by měli všichni ministři ukázat vůli ke kompromisu. Pod tlakem dalších států se ocitlo Nizozemsko, které dosud blokovalo návrh na využití téměř půl bilionu eur (skoro 14 bilionů Kč) ze záchranného fondu ESM bez jakýchkoli podmínek.
C:\fakepath\top-07042020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.04.2020 1) Obchodování na západoevropských akciových trzích začalo dnes pod nulou. Zhruba půl hodiny po začátku seance hlavní indexy odepisovaly zhruba 1 %. Dopoledne se ztráty mírně prohloubily a zhruba půl hodiny po poledni benchmarky klesaly asi o 1,5 %.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Ministři financí EU se neshodli na záchranném plánu pro ekonomiky

08.04.2020 Ministři financí zemi Evropské unie se ani po dlouhém nočním jednání neshodli na společném plánu, jak povzbudit své ekonomiky po koronavirové krizi. Zástupcům vlád se nepodařilo najít kompromis v otázce vydání společných dluhopisů ani čerpání úvěrů ze záchranného fondu ESM. Šéf euroskupiny Mario Centeno proto po 16 hodinách odložil další jednání na čtvrtek.
C:\fakepath\euro mena zona.jpg

Ministři EU se dohadují o plánu na oživení ekonomiky

07.04.2020 Ministři financí zemi Evropské unie by dnes měli přijít s koordinovaným a rozsáhlým plánem na podporu ekonomiky po koronavirové krizi. Před začátkem videokonference unijních ministrů to řekl šéf takzvané euroskupiny Mario Centeno, podle něhož musí EU doplnit již přijaté akutní kroky dalšími závazky, které poskytnou ekonomikám dostatek financí na budoucí obnovu. Zásadním tématem jednání je vydání společných dluhopisů eurozóny, na což ale mají státy používající společnou měnu rozdílné názory.
C:\fakepath\Itálie.jpeg

Bloomberg: Noční můra zakladatelů eura se může zhmotnit v Itálii

02.04.2020 Dvacet let po zavedení eura se jedna z hlavních obav jeho zakladatelů zhmotňuje ve třetí největší ekonomice regionu, sužované koronovirem. Přetrvávající podezření, že se rozmařilé půjčování, k němuž se Itálie uchýlila, nakonec stane problémem celé Evropy, bylo v 90. letech opakovanou noční můrou představitelů německých finančních institucí. Píše o tom agentura Bloomberg.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Lídry EU při videosummitu rozdělily koronové dluhopisy

27.03.2020 Političtí vůdci evropských zemí jsou rozdělení v pohledu na to, jakou sílu mají mít opatření určená na pomoc ekonomikám poškozeným koronavirovou krizí. Během čtvrtečního videosummitu se nedokázali shodnout na tom, zda poskytovat zasaženým zemím úvěry ze záchranného fondu či vydávat speciální "koronové" dluhopisy. Zatímco Itálie a další jihoevropské země usilují o co nejštědřejší podporu ze společných peněz, tradičně šetrné země v čele s Německem nechtějí, aby kvůli stimulům bobtnal veřejný dluh.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Fond ESM půjčí zemím eurozóny až do výše dvou procent HDP

25.03.2020 Záchranný fond eurozóny (ESM) by zemím platícím společnou měnou mohl poskytnout úvěry až do výše dvou procent jejich hrubého domácího produktu (HDP). Po včerejší videokonferenci ministrů financí eurozóny věnované hospodářským dopadům pandemie to řekl šéf ESM Klaus Regling. Fond má k dispozici pro úvěrovou pomoc všem zasaženým zemím 410 miliard eur (téměř 11,4 bilionu Kč).
C:\fakepath\DSC_4047.jpg

Země EU chystají velké fiskální stimuly pro boj s koronavirem

16.03.2020 Země Evropské unie podpoří ekonomiku ochromenou šířením koronaviru masivními finančními stimuly, které pomohou jak v boji s pandemií, tak ve zmírnění jejích dopadů na nejvíce zasažená odvětví. Shodli se na tom ministři financí zemí Evropské unie během dnešní videokonference. Fiskální opatření by měla dosáhnout celkového objemu až jednoho procenta hrubého domácího produktu (HDP) EU, uvedla v prohlášení euroskupina sdružující země platící eurem.
C:\fakepath\top-05122019-lv-7.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.12.2019 1) Japonská vláda podpoří ekonomiku balíkem opatření v hodnotě zhruba 13 bilionů jenů (2,8 bilionu Kč). Oznámil to dnes japonský premiér Abe Šinzó. Podle listu Financial Times jde o první japonský balík rozpočtových stimulů od roku 2016. Japonsko je třetí největší ekonomikou světa za Spojenými státy a Čínou.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Centeno: Země eurozóny se v principu shodly na reformě ESM

05.12.2019 Ministři financí zemí eurozóny se v principu shodli na reformě Evropského stabilizačního mechanismu (ESM). Po středečním večerním jednání to dnes oznámil šéf euroskupiny Mario Centeno, podle něhož bude možné dohodu stvrdit během několika měsíců. Mezi body, které ještě bude muset euroskupina doladit, patří zejména obavy Itálie ohledně restrukturalizace státního dluhu.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

EU navrhne do čela MMF Bulharku Kristalinu Georgievovou

04.08.2019 Země Evropské unie po více než 12 hodinách jednání v pátek vybraly za svou kandidátku do čela Mezinárodního měnového fondu (MMF) Bulharku Kristalinu Georgievovou. Ta ve druhém kole hlasování zvítězila nad Nizozemcem Jeroenem Dijsselbloemem, který jí už k vítězství gratuloval na twitteru. Uvedla to agentura Reuters.
C:\fakepath\eu 14122014-3.png

EU přivítala návrh Německa a Francie na rozpočet eurozóny

20.11.2018 Ministři financí eurozóny přivítali návrh Německa a Francie na společný rozpočet eurozóny, který by mohl být klíčem pro balík reforem, o němž se bude jednat na prosincovém summitu euroskupiny. Je ale zapotřebí na něm dále pracovat. Výhrady k plánu vyjádřila Itálie, informovala agentura Reuters. Ministři rovněž jednali o zjednodušení restrukturalizace státního dluhu.
C:\fakepath\2018.png

Hlavní ekonomické události v roce 2018

27.12.2017 V posledních týdnech jsme si společně shrnuli nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2017. A dnes se podíváme na výběr hlavních dosud známých ekonomických očekávaných událostí ve světě v roce 2018, abyste si je mohli vyznačit ve svém obchodním kalendáři. Jejich plán se může v průběhu roku samozřejmě měnit, proto na našem serveru vždy najdete informace o veškerém aktuálním dění.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Fundamentální analýza | Řecko | Japonsko | Finance | Peníze | Pullback | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USA | Nezaměstnanost | Británie | Maďarský forint | Koruna | Euroskupina | HDP | Devizové rezervy | Měnová politika | Německo | Francie | Polsko | Španělsko | Polský zlotý | Kypr | Česká koruna | Poptávka | Rizika | Politika | Export | Ekonomové | Akciové trhy | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Ekonomické události | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Analýza | Ben Bernanke | Bloomberg | Bundesbank | Centrální banka | Centrální banky | Downtrend | ECB | EFSF | ERM | ESM | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Flat | G7 | Grafy | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Jestřáb | Korekce | Kurz | MACD | MIFID | MMF | Měna | Měnový pár | Měny | Nástroj | Pakt stability | Pozice | Rezistence | Riziko | Sentiment | Short | Short pozice | Take Profit | Trend | Ukazatel | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | EMU | Regulátor | Finanční krize | Hospodářský růst | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Bank of America | XTB | Indexy | Investoři | Fond | EU | Ministři financí | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Zisk | Stres | Optimismus | Výsledky | Uvolnění měnové politiky | Forex Factory | Deutsche Bank | Financování | Investiční banky | CZK/EUR | Portugalsko | Donald Trump | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | EURUSD | GBPUSD | Index | Investiční strategie | Podpora | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Cena | CZK | Členové eurozóny | Členské země Evropské unie | Dolar | Ekonomický růst | Eura | Evropská měnová unie | Evropské měny | Finanční nástroje | FXstreet.cz | Graf | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Indikátor MACD | Instrument | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Kurz libry | Libra | Maďarsko | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Portfolia | Prezidentské volby | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Signály | Trh | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zprávy | Předpověď | Zisky | Benzín | Christine Lagarde | MIC | Obchodní den | Peněžní trhy | ROCE | Itálie | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Frustrace | Graf EUR/USD | Institut Ifo | Investing.com | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Polská centrální banka | Japonský premiér | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Podnikání | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Finanční centrum | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | Ekonomické indikátory | Ekonomický a strategický výzkum | Jádrový index | Ekonomické fórum | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Index amerického dolaru | Ministři financí eurozóny | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Turbulence na trzích | Agentura Bloomberg | Hlavní indexy | Summit EU | Fibo | Dopady finanční krize | Guvernér | Benchmarky | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Pokles výnosů | Ekonomická data | Člen rady guvernérů | Představitel ECB | Evropský trh | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Stagnace | Zajištění | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Ekonomický institut | Výhled | Francouzská ekonomika | Mzdy | Záchranný fond | Bankovní unie | Průzkum | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Snížení úrokových sazeb | Ministři financí EU | Výnosy | Japonská vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Akciové trhy v USA | Investiční plány | Vydávání dluhopisů | Údaje o inflaci | xStation | ČTK | Bankovní společnost | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Očekávání | HDP v eurozóně | Spotový kurz | ERM-2 | Jerome Powell | MiFID II | Výnosy desetiletých dluhopisů | Země platící eurem | Podnikání na kapitálovém trhu | Události ve světě | Podniky | Vývoj koruny | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Forint | Šéf Fedu | Dluhopisové výnosy | Kompozitní index | Trhy v USA | Daňové úlevy | EK | Náklady na úvěry | Bloomberg Economics | Fiskální pakt | Vstup do eurozóny | Evropský stabilizační mechanismus | Veřejný dluh | Evropský fond finanční stability | Pojištění vkladů | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Inflační očekávání | Michal Brožka | Snížení sazeb | Řešení krizí | Oživení ekonomiky | ISM index | Růst mezd | Deficit rozpočtu | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Italská vláda | Finanční situace | Tým FXstreet.cz | Vatikán | Čistý zisk | Rozpočet | Deficit | Německá vláda | Snížení úrokové sazby | Objem | Obchod | Trh práce | Myšlenka | Histogram | Konkurenceschopnost | Luis De Guindos | PLN/EUR | Parlamentní volby | Růst cen | ECB Luis De Guindos | Lagardeová | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | Kalendář událostí | Ekonomka | Zveřejněná data | ADP | Zakázky německého průmyslu | PLN | Spotový kurz libry | Šéf euroskupiny | Ceny potravin | Bývalý šéf americké centrální banky | Problémy | NAFTA | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Výhled do budoucna | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | HDP Německa | Události ve světové ekonomice | Událostí ve světové ekonomice | Míra | Francouzská centrální banka | Měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Předseda | Americké centrální banky | Paolo Gentiloni | Eurokomisař | Italský premiér | xStation5 | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Bydlení | Hlavní ekonomické události | Giuseppe Conte | Výnosy státních dluhopisů | Peking | Obchodní podmínky | Paschal Donohoe | Klesající trend | Inovace | Míra inflace v eurozóně | Miliardy eur | Budoucnost | Poradenství | Geopolitická situace | Ukazatele | Ceny energií | Zamyšlení | Banka Morgan Stanley | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Komunikace | Údaje o HDP | Prezident | Nejnovější údaje | Trhy | Šíření koronaviru | Změny cen | Virus | Pokles | Situace | Růst inflace | Pandemie | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Úsilí | Růst v eurozóně | Obchody | Výdaje | Americký ADP report | Americký ADP | Rozhodování | Medvědi | Prodávající | Americká inflace | COVID-19 | Střední podniky | Roberto Gualtieri | Stabilita | Vývoj | Šok | Výkyvy | Videokonference | Premiér Giuseppe Conte | Italský premiér Giuseppe Conte | Nouzový stav | Olaf Scholz | Bankovky | Mince | Bankovky a mince | Solidarita | Dostatek likvidity | Stimuly | Evropské země | Brusel | Velké fiskální stimuly | Zrychlení inflace | Míra nejistoty | Nákupy aktiv | Spotřebitelé | Krize způsobená koronavirem | Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky | Německý ministr financí | Hlavní centrální banky | Pravidla EU | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Fond ESM | Záchranný fond eurozóny | Záchranný fond eurozóny (ESM) | Klaus Regling | Šéf ESM | ESM Klaus Regling | ECCL | Úvěrové linky | Speciální úvěrové linky | Enhanced Conditions Credit Line | Stabilizační mechanismus | Stabilizační mechanismus eurozóny | Využití ESM | Možnost využití ESM | Státy používající euro | Všechny státy používající euro | Růst | Signál | Americká banka | Limit pro nákup dluhopisů | Instituty | Potenciál | Koronové dluhopisy | Karanténa | Šíření nákazy | Bulharsko | Ekonomiky | Slovensko | Války | Wopke Hoekstra | Práce | Aktivita ve službách | Údaje | Pedro Sánchez | Španělský premiér | Eurokomisaři | Thierry Breton | Jednání euroskupiny | Opatření proti šíření koronaviru | Ministři EU | Gernot Blümel | Rakouský ministr | Petr Kupec | Jihoevropské země | Ministři | Oživení ekonomik | Celková inflace | Finanční pomoc | Nizozemsko | Posílení | Lucembursko | Evropské méně | Robert Holzmann | Státy eurozóny | Zadlužení | Dluhy | Členské země | CL | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | JDE | Unie | ČR | Záchranný program | Průraz | Rozpočet eurozóny | Používání eura | Portugalský ministr financí | Mário Centeno | Zpomalení inflace | Globální poptávka | Političtí vůdci | Covid | Nadia Calviňová | Ministryně hospodářství | Fundamentální pozadí | Chorvatsko | Šance | Ceny | Praha | Summit Evropské unie | Společnost XTB | Pár EUR/USD | Komplexní analýzy | Philip Lane | Představitelé ECB | Ultrauvolněná měnová politika | Odborníci | Nvidia | Politici | Pablo Hernández de Cos | Významné riziko | Andorra | Nařízení | Státy Evropské unie | Číst grafy | Růst amerického HDP | Proražení | Očkování | Předsednictví EU | Evropské centrální banky | Trendové linie | Výroky z ECB | Silný růst | xStation 5 | Data o inflaci | Pakt stability a růstu | Jádrová inflace v eurozóně | Malta | Oslabení | Cíle | Úroveň supportu | Prodej | Jednotné měny | Zavedení jednotné měny | Cenové stability | Očekávaná data | Rada guvernérů | Ministři financí zemí Evropské unie | Společnosti | Měnové unie | Opatření | ANO | Minulá výkonnost | Vysoké ceny | Rumunsko | Společnost | Lockdowny | TIM | | Počet případů koronaviru | Joachim Nagel | Kritéria konvergence | Konvergence | Covidové krize | Kosovo | Průměrná míra inflace | Klaas Knot | Sankce | Sankce EU | Pokles inflace | Řetězce | APP | Christopher Waller | Peter Kažimír | Zavedení eura v Chorvatsku | Přijetí | Marketingová komunikace | Centrum | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Donohoe | Měnová unie | Rizikový sentiment | Boris Vujčić | Černá Hora | JOLTS | Litva | Vice | Ekonom ECB | Hlavní ekonom ECB | Kupující | Nadšení | ProCent | Reálné hodnoty | Analýza makroekonomických zpráv | Základní pravidla systému obchodování | Základní pravidla | Pravidla systému obchodování | Jak číst grafy | Klíčové události | Fundamentální analýza pro začátečníky | D1 | Technologický gigant
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Mariáš
Marie Antoinetta
Marie-Claude Nadžmová
Marihuanové akcie
Marihuanový akciový index
Marija Zacharovová
Marika Čupa
Marika Čupa a Ondřej Hartman
Marine Le Pen
Marine Le Penová

Následující klíčová slova

Mário Centeno
Mario Draghi
Marist
Marka
Markantnější oslabení
Markantní zlevnění
Mark Branson
Mark Carney
Mark Cuban
Mark DOUGLAS
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
AGM Markets
iFOREX
GKFX
reklama
Purple MT4 platforma nova
Potvrďte prosím... Zavřít