Sobota 15. květen 2021 12:10
reklama
Dukascopy
reklama
Admiral Markets new demo
reklama
Dukascopy

Klíčová slova - Dodavatelské řetězce

img

Dle PMI výrobní kapacitu snižují problémy v nabídce

03.05.2021 Český PMI index v dubnu vzrostl na 58,9 z 58,0 bodů a skončil tak prakticky v souladu s konsensem trhu. Index byl částečně podpořen zhoršením výkonu dodavatelů, které metodika indexu vyhodnocuje jako růstový signál. Dobrou zprávou ale je, že jsou viditelné známky zlepšení celkového postavení průmyslu. Přísun nových zakázek pokračoval, i když nižším tempem než v březnu, a došlo také k tvorbě nových pracovních míst (nejrychlejším tempem od února 2018).
C:\fakepath\forex-eurusd.jpg

Euro tahá za kratší konec

09.04.2021 Americké dluhopisy vynášejí znovu o 2 % více než ty německé. To je dostatečný argument pro to, aby měnový pár EUR/USD nijak zásadně nerostl. Přeskupování obrovských dluhopisových portfolií (včetně devizových rezerv) od eura směrem k dolaru budou bránit eurodolaru k překonání letošních maxim 1,2350 ze začátku roku.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 29.3.2021

29.03.2021 V posledních březnovém týdnu lze očekávat určitou rotaci investorů z akcií do dluhopisů. Na konci měsíců a kvartálů se totiž fondy snaží narovnávat na své plánované alokace. Předchozí pokles cen dluhopisů vede k významnému poklesu vah této třídy aktiv v portfoliích velkých institucionálních hráčů. Například cena desetiletých amerických vládních bondů se od začátku roku propadla o zhruba 6,5 %. Aby institucionální hráči toto odchýlení napravili, prodávají akcie a nakupují vládní bondy. Tato dynamika by měla přispět k dočasnému pozastavení růstu dluhopisových výnosů. Zároveň by měla způsobit určité oslabení akciových trhů. Prodeje akcií by se měly pohybovat v řádech stovek miliard dolarů. Samozřejmě nelze předpovídat načasování takových výprodejů, tradičně se jich však značná část odehraje právě v závěrečném týdnu měsíce.
C:\fakepath\eu.jpg

Aktivita v průmyslu eurozóny byla v únoru nejvyšší za tři roky

01.03.2021 Aktivita ve zpracovatelském průmyslu eurozóny se v únoru zvýšila nejvíce za tři roky, přispěl k tomu zejména růst výroby a nových zakázek. Poprvé za téměř dva roky také firmy najímaly nové zaměstnance. Vyplývá to z konečných výsledků průzkumu, které dnes zveřejnila organizace IHS Markit. Růst výroby ale také způsobil nedostatek surovin a růst vstupních nákladů.
C:\fakepath\akcie-17022021-2.png

Předpověď ceny akcií společnosti Tilray: jsou akcie této společnosti jasnou koupí i po obrovském růstu?

17.02.2021 Akcie kanadské firmy zabývající se konopím Tilray (TLRY) se nyní také řadí k akcím, které se během pár dní vyšplhaly raketově vzhůru. Maloobchodní investoři se zaměřili na její vyhlídky růstu a společnost vzrostla o 589 procent.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Ekonomové: Pandemie připravila ekonomiku o stamiliardy korun

15.02.2021 Rok trvající pandemie koronaviru připravila českou ekonomiku o stamiliardy korun a desetitisíce pracovních míst. Ztráty jsou přitom rozložené velmi rozdílně mezi jednotlivá odvětví ekonomiky, přičemž nejhůře byla zasažená především oblast služeb. Průmysl naopak ekonomice, především v druhé polovině roku, pomohl. Vyplývá to z vyjádření ekonomů oslovených ČTK. Ekonomika podle nich předpandemické úrovně dosáhne nejdříve příští rok nebo až v roce 2023. Podle ministerstva financí vývoj ukázal na mimořádnou odolnost ekonomiky a potřebu aktivní role státu. Ekonomika loni klesla o rekordních 5,6 procenta.
img

Investoři spojují své síly, aby pomohli zastavit krizi námořní dopravy

09.02.2021 85 investorů s aktivy v kumulativní hodnotě přes 2 biliony dolarů, spravovanými společností Fidelity International, spojilo své síly, aby naléhavě řešili rozvíjející se humanitární krizi na moři a zachovali tak udržitelnost globálních dodavatelských řetězců.
img

Přes dobré hospodářské výsledky padají akcie Hasbro o 5 %

08.02.2021 Akcie Hasbro (HAS.US) klesají o 5 %, přestože společnost představila lepší než očekávané kvartální výsledky. Výrobce hraček reportoval zisk $1,27 na akcii (oček. $1,14). Tržby dosáhly na $1,72 mld. (oček. $1,69) díky lepší spotřebitelské poptávce, která souvisí s pandemií koronaviru. Společnosti se podařilo překonat konsenzus v tržbách už podruhé za poslední 4 kvartály. CEO Brian Goldner řekl, že "Hasbro teamu se podařilo najít cestu ke globálním zákazníkům, přestože retailový trh byl v průběhu roku omezen. Tržby v sektoru e-commerce přesáhly $1 miliardu poprvé v historii. Podařilo se nám zlepšit naše globální dodavatelské řetězce a náš systém dodavatelů, aby byly naše produkty vyrobeny a distribuovány." Společnost plánuje uvolnit dodatečné informace o svých plánech do budoucnosti na akci virtuálního investora dne 25. února.
img

Čeští maloobchodníci se obávají blízkého krachu a upozorňují na nadržování silným zahraničním řetězcům, jejichž zisky jsou odváděny mimo Českou republiku

05.02.2021 Retailová asociace vyzývá premiéra i zástupce vlády k otevření obchodů v polovině února za zpřísněných hygienických opatření, aby nedošlo k likvidaci velké části firem působících v maloobchodu a gastronomii. Tříměsíční uzavření obchodů v roce 2020 i v úvodu roku 2021 je pro české obchodníky likvidační.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (2.2.2020)

02.02.2021 Začátek nového týdne a měsíce nakonec investoři využili na sto procent a zároveň využili nižšího ocenění některých akcií, aby tak širší spektrum akciového trhu uzavřelo silně v zelených číslech. Na devizových trzích mezitím posiloval americký dolar a dostal tak pod tlak libru nebo euro, které se aktuálně pohybuje na dvouměsíčních minimech. Stříbro ztratilo ze svého maxima přes 2 dolary.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německo má poprvé od roku 2011 schodek rozpočtu

14.01.2021 Německo má kvůli dopadům koronavirové krize poprvé od roku 2011 schodek rozpočtu. Za loňský rok dosáhl 158,2 miliardy eur (4,1 bilionu Kč) a je druhý nejvyšší od znovusjednocení. Měřeno výkonem celé ekonomiky odpovídá schodek 4,8 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Oznámil to dnes německý statistický úřad. Rekordní deficit zaznamenal rozpočet německé vlády v roce 1995.
img

Ranní okénko - Průmysl v eurozóně si během pandemie vede dobře

13.01.2021 Hlavní dnešní událostí budou tuzemská inflace za prosinec a listopadové maloobchodní tržby. Žádné velké překvapení by se konat nemělo. Inflace pravděpodobně navázala na předchozí trend a zvolnila tempo již 5. měsíc v řadě. Trh vyhlíží 2,6 % meziročně oproti předchozím 2,7 %. Dle našeho odhadu mohla zamířit až k úrovni 2,5 %. Meziměsíčně tak patrně došlo zhruba ke stagnaci. Ke zvolnění tempa inflace zřejmě opět přispěla nižší dynamika cen potravin, i když nutno upozornit na jejich rozkolísanost, a tudíž umění překvapit. Dnešní výsledek je posledním dílkem k vypočítání průměrné inflace za celý rok 2020, která by měla činit 3,2 %.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Průzkum: Německá ekonomika hledí do roku 2021 s optimismem

28.12.2020 Německá ekonomika hledí po masivním poklesu způsobeném koronavirem do roku 2021 s optimismem. Podle průzkumu německého hospodářského institutu IW, ze kterého cituje agentura DPA, odhaduje 26 ze 43 odvětví nárůst výroby. Pro mnoho firem a celá odvětví ale příští rok ještě nebude znamenat návrat na úroveň před krizí, zdůrazňuje IW.
img

Analýza makroindikátorů: Průmysl a export expandují navzdory druhé vlně pandemie

08.12.2020 Průmysl sice v říjnu zpomalil, ale i tak ve druhé pandemické vlně slušně roste především za silné podpory zahraniční poptávky. Listopad bude asi slabší, ale žádné drama by to být nemělo. Zahraniční poptávka zároveň výrazně povzbudila export, zatímco dovozy zůstaly slabší. Stavebnictví na začátku čtvrtého čtvrtletí klesá.
img

Zahraniční obchod opět pozitivně překvapil

08.12.2020 Říjnový zahraniční obchod skončil s přebytkem 33,4 mld. Kč. Trh přitom počítal pouze s 20,5 mld. Kč. Po zářijovém excelentním výsledku tak zahraniční obchod přinesl další pozitivní překvapení. Hlavní zásluhu na něm měla bilance motorových vozidel, kde byl přebytek meziročně o 7,7 mld. Kč vyšší. Roli sehrál i menší deficit bilance s ropou a zemním plynem, a to o 4,1 mld. Kč. Vývozy byly meziročně vyšší o 5,6 %. Na importech je stále patrná utlumená investiční aktivita i vliv pandemických opatření. V meziročním srovnání tak byly o 1,7 % nižší. Ve srovnání s minulým měsícem však rostly vývozy (o 4,7 %) i dovozy (o 3,4 %).
img

Zahraniční obchod nadále tahounem ekonomického oživení

08.12.2020 Podle předběžných údajů ČSÚ skončila v říjnu bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách s přebytkem 33,4 mld. Kč, blízko zářijového výsledku ve výši 35,4 mld. Kč. V meziročním vyjádření se jedná o nárůst ve výši 24,4 mld. Kč. Zahraniční obchod tak opět předčil tržní očekávání.
img

Rozbřesk: Po nadějném září se v říjnu evropský trh s automobily znovu propadl

18.11.2020 Tuzemský automobilový průmysl se rychle vzpamatoval z první vlny pandemie a jeho produkce se poměrně svižně začala vracet k loňským úrovním. V září ji, alespoň co do objemu výroby překonal, byť počty vyrobených aut ještě stále zaostávaly. Přesto i v tomto posledním případě už vypadaly výsledky v posledních měsících o poznání lépe než na jaře. Ve srovnání s prvními devíti měsíci loňského roku se tak vyrobilo o zhruba 260 tisíc osobních vozů méně. Jak se dařilo automobilovému průmyslu jako největšímu tuzemskému výrobci a exportérovi v posledním měsíci, zatím ještě nevíme, ale už dnes se můžeme podívat, jak dopadly registrace nových vozů v EU v říjnu. Tedy v měsíci, kdy se naplno rozběhla druhá vlna pandemie nejenom v ČR, ale i v řadě dalších evropských zemích.
C:\\fakepath\\usa4.jpg

Deficit obchodu USA se v září díky vyššímu vývozu snížil

04.11.2020 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v září snížil ve srovnání s předchozím měsícem o 4,7 procenta na 63,9 miliardy USD (1,5 bilionu Kč). Ke snížení schodku přispěl vyšší vývoz potravin a kapitálového zboží, oznámilo dnes americké ministerstvo obchodu. Analytici však varují, že další zlepšení schodku by mohla mírnit nová omezující opatření, která mají v Evropě zabránit šíření nemoci covid-19.
C:\fakepath\Trump2.png

Přes 700 ekonomů se v otevřeném dopise staví proti zvolení Trumpa

25.10.2020 Více než 700 ekonomů, včetně sedmi laureátů Nobelovy ceny, se v otevřeném dopise, na nějž upozornil web stanice CNN, staví proti znovuzvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem. Jeho výkon mandátu označují za "nepřetržitý útok na demokracii". Současný nájemce Bílého domu podle signatářů reaguje neobratně na pandemii nemoci covid-19 a šíří nebezpečné dezinformace.
img

Rozbřesk: Česko má na krku poloviční lockdown a 15 tisíc nakažených za den

22.10.2020 ČR se stejně jako na jaře pod tlakem čísel o vývoji pandemie uchýlila k částečnému omezení ekonomiky. I tentokrát restrikce míří především na služby, zejména maloobchod, odvětví ubytování a dalších osobních služeb atp., které se v podstatě ještě nestihly vzpamatovat z předchozího útlumu. I tentokrát není rovněž jasné, zda nedojde k dalšímu zpřísnění těchto restrikcí a už vůbec ne, jak dlouho zůstanou v platnosti.
img

Fidelity International: Volby v čase koronaviru a za recese

16.07.2020 Jak upozorňují odborníci z FI, investoři, kteří, přemýšlí o investování na amerických trzích, se perou se dvěma diametrálně protilehlými silami: recesí vyvolanou propuknutím Covid-19 a prezidentským volebním cyklem.
img

Rozbřesk: Jak se ekonomika vzpamatovává z karantény

07.07.2020 Tento týden bude ve znamení nových reálných dat z ekonomiky, která ukážou, v jakém stavu se nacházely největší odvětví po začátku uvolňování restriktivních opatření zaměřených na boj s koronavirem, a to nejenom u nás, ale i v blízkém okolí. Už včera se trhy měly možnost podívat na vývoj nových zakázek v německém průmyslu, který byl v důsledku své exportní orientace koronakrizí zasažen extrémně silně. Květnová data naznačují, že z nejhoršího je německý průmysl už venku, avšak k předkrizové úrovni zakázek má stále ještě velmi daleko. Proto lze více než desetiprocentní meziměsíční nárůst objednávek jistě uvítat, avšak současně se nedá přehlédnout, že jsou stále o téměř 30 % pod úrovní loňského května nebo o 31 % pod únorovou hodnotou. V případě automobilového průmyslu, jehož dodavatelské řetězce sahají i do ČR, byly květnové zakázky v podstatě jen poloviční.
img

Rozbřesk: Bezprecedentní propad výroby i zakázek v průmyslu, korunu ale nechávají čísla zcela chladnou

09.06.2020 Včera zveřejněné dubnová čísla z průmyslu docela zřetelně ukázaly, jak to dopadne, když zamrznou dodavatelské řetězce a firmy v největším tuzemském průmyslu se rozhodnou dobrovolně zastavit výrobu. Výsledkem pak je propad produkce, který nemá v naší historii obdoby. Výroba se v tomto měsíci propadla ve srovnání se stejným obdobím minulého roku o více než třetinu a v automobilovém průmyslu – výkladní skříni a motoru ekonomiky – dokonce o osmdesát procent.
C:\fakepath\global economy.jpg

SB: V extrémní chudobě se kvůli pandemii ocitne 60 milionů lidí

08.06.2020 Ekonomické dopady pandemie způsobené novým typem koronaviru budou možná patrné až deset let. V rozhovoru s rozhlasovou stanicí BBC Radio 4 to řekl prezident Světové banky (SB) David Malpass. Pandemie podle něj zasadila globální ekonomice zničující ránu, po které se více než 60 milionů lidí ocitne v extrémní chudobě. Až miliardy lidí pocítí dopady na své životní úrovni.
C:\fakepath\Švédsko.jpg

Švédská ekonomika v 1. čtvrtletí navzdory koronaviru vzrostla

29.05.2020 Švédská ekonomika v letošním prvním čtvrtletí navzdory šíření koronaviru mírně vzrostla. Vyplývá to ze zpřesněných údajů švédského statistického úřadu. Tato skandinávská země k boji proti koronaviru přistupuje liberálněji než většina dalších států.
img

Americký obchodní deficit se zvyšuje

07.05.2020 Deficit amerického obchodu se v březnu zvýšil, když Spojené státy zaznamenaly rekordní pokles exportu.
C:\fakepath\e06532d0-6a83-11ea-9771-c8b6e3764063.jpg

Co stojí za rally na akciích?

05.05.2020 Propad akcií je v reakci na koronavirovou krizi až překvapivě mělký. Medvědí trh trval pouhých 32 dní, kdy od 19. února do 22. března klesla závěrečná hodnota indexu S&P 500 z 3388 na 2173 bodů, tj. o 36 %. Od té doby už zase při velmi zvýšené volatilitě kralují býci. Hlavní americký akciový index jakoby o přicházející nejhlubší recesi za posledních 90 let ani nevěděl a obchoduje se meziročně přibližně na stejné úrovni.
C:\fakepath\euro4.jpg

Aktivita zpracovatelského sektoru eurozóny prudce klesla

04.05.2020 Aktivita v zpracovatelském průmyslu eurozóny za duben v důsledku koronavirové krize prudce klesla, její index tak sestoupil na rekordní minimum. Vyplývá to z výsledků průzkumu, které dnes zveřejnila konzultační společnost IHS Markit. Opatření proti šíření koronaviru přinutila řadu továren přerušit výrobu, narušila dodavatelské řetězce a ovlivnila také spotřebitelskou poptávku.
img

Index Exportu – propad exportu, ale jak hluboký?

30.04.2020 Pandemie COVID-19 zmrazila světovou ekonomiku, pohyb zboží a osob, odběratelsko-dodavatelské řetězce i zahraniční obchod. „První údaje zohledňující nástup pandemie hovoří jasně: čelíme bezprecedentnímu šoku. Doposud zveřejněné předstihové ukazatele hovoří o propadu na minima v celé dlouhé historii toho či onoho ukazatele. A dle dosavadního vývoje pandemie lze usuzovat, že nejsme ještě na úplném dně,“ domnívá se Helena Horská, hlavní ekonomika Raiffeisenbank. Index Exportu, který vychází z předstihových ukazatelů, jen obtížně zachycuje rozsah takového šoku. Je zcela racionální očekávat, že pokles exportu v nejbližších měsících bude o dost prudší, než naznačuje výpočet Indexu Exportu (o zhruba 10 % meziročně).
img

Ropní piráti v západní Africe

28.04.2020 Ropné společnosti se potýkají s historickými propady cen černého zlata. Piráti v západní Africe ohrožují dodavatelské řetězce, posádky i přeplněné sklady ropy. Námořní lupiči si vybrali za cíl lodní posádky. Klesá cena ropy, ale ne lidského života.
img

Krize rozhýbala největší spolupráci soukromého a veřejného sektoru od druhé světové války

23.04.2020 S tím, jak se vlády snaží podporovat ekonomiku v době omezeného pohybu osob, přesměrovávají společnosti svou výrobu tak, aby pomáhaly s bojem proti koronaviru. Soukromý sektor se tak mění způsobem, jaký jsme od druhé světové války neviděli. To by mohlo mít pro investory trvalé důsledky.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

Handelsblatt: Koronavirus vrhá rozvíjející se země zpět do bídy

19.04.2020 Rozvíjející se země, včetně některých států ve východní Evropě, budou pociťovat následky koronaviru déle než ty rozvinuté. Rostoucí zadlužení by mnohé z nich mohlo dohnat až na hranici bankrotu, píše na svém webu německý hospodářský deník Handelsblatt.
C:\fakepath\cina.jpg

WSJ: Pandemie může zpřetrhat vazby mezi ekonomikou Číny a USA

17.04.2020 Nynější pandemie související s koronavirem by mohla zpřetrhat dodavatelské řetězce a vazby mezi čínskou a americkou ekonomikou. Zjistil to průzkum provedený mezi americkými firmami činnými v Číně, na který se odvolává list The Wall Street Journal (WSJ).
C:\fakepath\global economy.jpg

EIU: Světová ekonomika by mohla projít dvojí recesí

16.04.2020 Přestože globální ekonomika nyní čelí recesi, která bude podle Mezinárodního měnového fondu (MMF) zřejmě nejhlubší od velké hospodářské krize v 30. letech minulého století, mohla by později přijít další, ještě hlubší recese. Předpovídá to analytická společnost Economist Intelligence Unit (EIU).
C:\fakepath\us--15042020-lv.jpg

Průmyslová výroba v USA meziměsíčně klesla nejvíc od února 1946

15.04.2020 Průmyslová výroba se ve Spojených státech v březnu kvůli pandemii meziměsíčně snížila o 6,3 procenta, nejvíce od února 1946. Vyplývá to z dnešních údajů americké centrální banky (Fed). Šíření koronaviru narušilo dodavatelské řetězce. Podnikatelské investice patrně v prvním kvartálu dále klesaly.
C:\fakepath\USA dolar.jpg

Spotřebitelské ceny v USA v únoru překvapivě vzrostly

11.03.2020 Spotřebitelské ceny ve Spojených státech se v únoru meziměsíčně zvýšily o 0,1 procenta, stejným tempem jako v lednu, ačkoliv analytici očekávali stagnaci. V meziročním srovnání pak ceny vzrostly o 2,3 procenta. Vyplývá to z dnešních údajů amerického ministerstva práce.
C:\fakepath\francie.jpg

Míra nezaměstnanosti ve Francii klesla nejníže za 11 let

13.02.2020 Míra nezaměstnanosti ve Francii ve čtvrtém čtvrtletí klesla na 8,1 procenta z 8,5 procenta ve třetím kvartálu. Oznámil to dnes francouzský statistický úřad INSEE. Nezaměstnanost se tak dostala nejníže za 11 let, což je příznivá zpráva pro prezidenta Emmanuela Macrona. Ten v posledních měsících čelil demonstracím a stávkám kvůli důchodové reformě, proti které se postavily odbory.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | Akciový index | Moody's | Inflace | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | OPEC | Maďarský forint | Koruna | HDP | Dluhová krize | Německo | Francie | Česká měna | Turecko | Španělsko | Polský zlotý | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Medvědí trh | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | CEO | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Konsolidace | Diverzifikace | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Fed | Futures | Fúze | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Investice | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Long | MMF | MT4 | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Obchodní bilance | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Pákový efekt | Rally | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Splatnost | Spread | Support | Trader | Trading | Trend | Wall Street | Bondy | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | Obchodování | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Cena ropy | Německá ekonomika | Komerční banka | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Investoři | Produkce ropy | EU | Aukce | Zasedání Fedu | Ekonom | Zisk | Zkušenosti | Deprese | Výsledky | Index nákupních manažerů | Deloitte | Obchodovat | Analytický tým | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Eurostat | Makrodata | Obchodní deficit | Facebook | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Ceny akcií | Obchodníci | Raiffeisenbank | Index | Odpor | Podpora | Akcie Netflix | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy klesá | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | Dnešní události | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Eura | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Hrubý domácí produkt | Index S&P 500 | Instrument | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | ISM | Volná pracovní místa | Makroekonomické ukazatele | Management | Polská měna | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Signály | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Twitter | Vývoj inflace | WTI | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | EIA | ING | Buy | Ekonomika EU | Intermediate | ROCE | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | WSJ | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | INSEE | Světové ekonomiky | Komise | Volby | Investment | Markit | Unicredit | DPA | CNN | UniCredit Bank | David Marek | Institut Ifo | Nordea | Členové OPEC | Cantor Fitzgerald | Moody's Analytics | Agentura AP | BBC | Agentura DPA | Thomson Reuters | Brazílie | Průmyslová produkce | Finanční systém | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Pokles cen akcií | Podnikání | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Severomořská ropa | Podnikatelé | Bloomberg TV | Příprava | Agentura Reuters | Evropské trhy | Fidelity International | Americké firmy | Pozornost investorů | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Economist | Economic | Ekonomické dopady | IHS | Daňové příjmy | Americký akciový index | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Hlavní indexy | Růst akcií | Alibaba | Dnes na trzích | Propad | Bělorusko | Handelsblatt | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | S&P | Ztráty | Politická nejistota | Akciové trhy ve Spojených státech | Dnešní údaje | Evropský trh | Nejistota | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Úvěrová krize | Výhled | Nakupovat akcie | Rekordní minima | Propad akcií | Chevron | Konsensus | Mzdy | Globální obchod | Ministr obchodu | Průzkum | Graf ropy | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Očekávání analytiků | Investiční plány | Příjmy | ExxonMobil | Údaje o inflaci | cTrader | ČTK | Economist Intelligence Unit (EIU) | Bankovní společnost | Konsenzus | Pokles ekonomiky | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Očekávání | Pew Research Center | IHS Markit | Purple Trading | MUFG | Alokace aktiv | Zahraniční forex | Akcie Tesly | NEST | Tržní očekávání | Obchodní války | Růstové akcie | OPEC+ | Obchodní válka | Obchodní bariéry | Podniky | Index nákupních manažerů (PMI) | Akcie společnosti | Americké dluhopisy | Forint | Ekonomické krize | Graf indexu | Správci kapitálu | Obchodování akcií | Dluhopisové výnosy | I-Trader | Levné akcie | Trh s ropou | Hodnota indexu | Odhady analytiků | Čínské firmy | The Wall Street Journal | Dopad brexitu | Obchodní rozhodnutí | Ekonomický poradce | Zájem investorů | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Graf indexu S&P 500 | Zahraniční investoři | Slabší dolar | Akcie Uberu | Akcie čínských firem | Dopady obchodní války | Economist Intelligence Unit | Americké společnosti | Pokles cen | Americké futures | Snížení úroků | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Tomáš Pfeiler | Oživení ekonomiky | Denní graf | Vývoz do Číny | ESG | Předstihové indikátory | Aphria | Bilance zahraničního obchodu | Cena akcie | Obchodní spory | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Měny regionu | Hospodářské krize | Automobilky | Investment Management | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Prezident Donald Trump | Larry Kudlow | Americký ministr obchodu | Trinity | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | Objem | Obchod | Německý průmysl | Obchodní dohody | FRED | Obrat trendu | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | List The Wall Street Journal | Firma | Reálné ekonomiky | CFDWorld | Průmyslová výroba v USA | Švédská centrální banka | Ekonomický poradce Bílého domu | Poradce Bílého domu | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | IW | Bilance | Vývoz ze země | Přebytek obchodu | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | PSA | Statistici | Ukrajina | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Legislativa | Fáze obchodní dohody | Americká data | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka | Otto Daněk | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Vládní bondy | SMA | Předpovědi | E-shopy | Ed Yardeni | Wilbur Ross | Průmysl | Eva Miklášová | PLN | Deficit zahraničního obchodu | Propouštění | Stavební produkce | Stavebnictví | Zdražování | Problémy | Total | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Prodeje akcií | Prognózy | Členské státy EU | Státy EU | Cena za akcii | Soukromý sektor | Nálada | Prohlášení | Prezident Světové banky | David Malpass | Míra | Ohlédnutí | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Regulátoři | xStation5 | Martin Kryštoff | Nike | Aurora Cannabis | Ztráta | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Peter Navarro | Michal Skořepa | Nálada v průmyslu | Aktivita zpracovatelského sektoru | Lombard Odier | Investiční aktivita | Chris Williamson | Ekonom Chris Williamson | Návratnost | Netflix | Výroba aut | Hlavní rizika | Miliardy eur | Asociace exportérů | Ifo | Nejbližší rezistence | Poradenství | Wall Street Journal (WSJ) | Tuzemská inflace | Proinflační | Listopadové maloobchodní tržby | Analytička | Ukazatele | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Meziroční růst spotřebitelských cen | Valuace akcií | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Nájemné | Komunikace | Trump | Mezinárodní organizace práce | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Google | Obchodní vztahy | Trhy | Ministr obchodu Wilbur Ross | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Virus | Asijské indexy | Makrodata USA | Pokles | Situace | Ředitel investic | Nejvýraznější pokles | Meziroční růst | Vít Hradil | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Starbucks | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Aktivita v průmyslu | Zpracovatelský sektor | Dopady koronaviru | BP | Adidas | Francouzský statistický úřad | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | West Texas Intermediate | Medvědi | Valuace | COVID-19 | Ker Gibbs | Ekonomické aktivity | Konjunkturální průzkum | Index aktivity | Sestupný trend | Cestovní ruch | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Šok | Společnost IHS Markit | Výsledek zahraničního obchodu | Restrikce | Aerolinky | Opatření proti koronaviru | Stav nouze | Tencent | Brutální propady | Buy the dip | Propady cen | Stimuly | Fiskální politiky | Kabinet | Analytik České spořitelny | Hlavní ekonom ING | Situace kolem koronaviru | Stimul | Viceprezident | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Počet nakažených | Aktuální situace | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Texas | MPSV | MF | Američtí senátoři | Ministryně práce | Kongres | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Chris Rupkey | Helikoptérové peníze | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Bezprecedentní propad | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Státní rozpočty | Biliony | Potenciál | Platební neschopnost | Boj s koronavirem | Německý statistický úřad | Živobytí | E-commerce | Ekonomiky | Ekonomický propad | VW | Aktivita v průmyslu eurozóny | Ekonom IHS Markit | Ekonom IHS | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Švédská vláda | Závislost | Práce | Podíl na trhu | Údaje | DPH | Mexiko | Eni | Opatření proti šíření koronaviru | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft (OA) | Snížení produkce | Rozpočet EU | Vývoj průmyslové aktivity | Podnikatelské investice | EIU | Hospodářské oživení | Vazby mezi ekonomikou Číny a USA | Statistiky | Rozvíjející se země | Vyjádření ekonomů | Muriel Pénicaudová | Reddit | Debata | Posílení | Omezení pohybu | Nové zakázky | Joe Biden | Data z trhu práce | Ropní piráti | Průzkum ČSÚ | Úřad INSEE | Americká centrální banka (Fed) | Propad exportu | Maloobchod | Zaměstnanci | Rally na akciích | Vývoj bilance Fedu | Wolfstreet | Federal Reserve | Čínský virus | Bloger Ed Yardeni | Známý bloger | Švédská ekonomika | Poměr PE | Dovoz | Vývoz | Americký obchodní deficit | Deficit amerického obchodu | Pozitivní očekávání | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Američtí regulátoři | Propad průmyslové výroby | Dluhy | Spotřebitelské ceny v USA | Členské státy | Analýza makroindikátorů | RBI | Vakcína | Manažerka | Spekulovat | Fiskální stimul | Šéf firmy | Investment management | JDE | Unie | Republikánský prezident | ČR | Koronavirové pandemie | Výrobní PMI | Sentiment na trzích | Antivirus | Šéf SB | Americké CPI | Canopy Growth | Cronos | Prodeje automobilů | Otevření obchodu | Covid | Druhá vlna pandemie | Vyšší daně | Druhá vlna | Práce z domova | Exporty | MAM | Výrazný propad | Francouzský statistický úřad INSEE | Ocenění | Šance | Peugeot | Desinflační trend | Ceny | Daňové příjmy státu | Pár EUR/USD | Propad ekonomiky | Index výroby | Rekordní deficit | Výzkumy | Míra nezaměstnanosti ve Francii | Pokračování expanze | Capital.com | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | Zdanění | Biden | Ranní okénko | Průmyslová výroba v ČR | Epidemická situace | Graf ropy WTI | Lockdown | Paul Milgrom | Protiepidemická opatření | Oliver Hart | Alvin Roth | George Akerlof | Zvolení Trumpa | Hospodářský vývoj | Průmysl v eurozóně | Ekonomické uzavírky | Bayer | Vakcinace | Vývoj spreadu | PMI ve výrobě | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Makrodata EMU | Tilray | TLRY | Konopí | Cronos Group | CRON | ACB | CARA | Rozvolnění | Retailová asociace | Grow Pharma | Ethos Foundation | Vincent Kaufmann | Corey Klemmer | Domini Impact Investments | Brian Grieves | Pat Zerega | Shareholder Advocacy | Mercy Investment Services | Achmea Investment Management | ACTIAM | Lombard Odier Investment Management | MFS Investment Management | Akcie Hasbro | HAS | HAS.US | Akcie Hasbro (HAS.US) | Hasbro | Předpověď ceny | Předpověď ceny akcií | Konopný průmysl | Canopy Growth (WEED) | WEED | Akcie společnosti Tilray | Předpověď akcií Tilray | Předpověď akcií | Obchodování akcií TLRY | Společnost Tilray | Akcie Tilray | Kupování akcií | Pákový efekt CFD | Aurora Cannabis (ACB) | Cronos Group (CRON) | APHA | Aphria (APHA) | Akcie společnosti Aphria | Čeští podnikatelé | Silný růst | Zablokování Suezského průplavu | Český PMI index | PMI index | Meziroční vývoj jádrové inflace | Meziroční vývoj jádrové inflace v USA | Vývoj jádrové inflace v USA | Vývoj spreadu mezi německými a americkými dluhopisy | Český PMI index v dubnu | PMI index v dubnu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Doctor Copper
Dočasné dluhové úlevy
Do čeho investovat
Do čeho investovat peníze
Dodání likvidity
Dodání likvidity komerčním bankám
Dodatečný kapitál
Dodatkové operace
Dodávání likvidity
Dodavatelé ETF

Následující klíčová slova

Dodávky letadel
Dodávky letadel Boeing
Dodávky na trh
Dodávky ropy
Dodge
Dodržování obchodního plánu
Dodržování risk-managementu
Dodržování rozpočtových závazků
Dodržování trendu
Dodržování zvolené strategie
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít