Čtvrtek 28. březen 2024 15:14
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Purple trading AI
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster srovnani

Cena pšenice

C:\fakepath\komodity2.jpg

Letos klesají ceny plynu, elektřiny a obilovin

03.03.2024 Ceny komodit na světových trzích v prvních dvou měsících roku většinou klesaly. Zlevnil například plyn, elektřina či uhlí, naopak zdražila ropa. Výrazně stouply ceny kakaa či bavlny, klesají ceny hliníku nebo obilovin. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg ztratil za první dva měsíce roku asi dvě procenta.
C:\fakepath\komodity2.jpg

V lednu klesly ceny plynu, elektřiny a drahých kovů, zdražila ropa či cukr

02.02.2024 Ceny komodit na světových trzích byly v lednu rozkolísané, klesly ceny plynu, elektřiny, obilovin a drahých kovů. Naopak zdražila ropa, cukr či kakao. Komoditní index agentury Bloomberg byl koncem ledna na své letošní výchozí hodnotě.
img

Komoditní trhy v roce 2024

03.01.2024 Uplynulý rok přinesl korekci cen světových komodit, a to i přes pokračování konfliktu na Ukrajině. Změnu nepřinesl ani závěr roku, který byl ve znamení krize na Blízkém východě po říjnovém teroristickém útoku v Izraeli. Ceny komodit až na výjimky, jako je zlato dále klesaly. Zklamáním roku byly zejména obiloviny, např. cena pšenice poklesnula až na nižší hodnoty než před vypuknutím krvavé války. Index měřicí výkonnost hlavních komodit se za rok snížil až o 12 %. A co by mělo ovlivňovat trhy v nadcházejícím období?
C:\fakepath\komodity2.jpg

Ceny plynu, elektřiny či pšenice loni klesly, index komodit odepsal 12 procent

01.01.2024 Ceny některých významných komodit na světových trzích loni klesly, o desítky procent zlevnil plyn, elektřina, nikl, kukuřice nebo pšenice. Naopak výrazně zdražilo zlato, železná ruda či kakao. Komoditní index agentury Bloomberg pak za loňský rok zaznamenal pokles o 12 procent.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Ceny komodit na trzích letos většinou klesly, jejich index odepsal 8,5 procenta

03.12.2023 Ceny komodit na světových trzích letos většinou klesly, o desítky procent zlevnil plyn, elektřina, nikl, kukuřice či pšenice. Naopak výrazně zdražilo zlato, cukr nebo kakao. Komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku vykazuje pokles o 8,5 procenta.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesly, index je v minusu 6,8 pct

05.11.2023 Ceny komodit na světových trzích letos spíše klesly, nejvíce zlevnily průmyslové kovy, pšenice, kukuřice, plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražilo zlato a cukr. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je podle něj od počátku roku v minusu 6,8 procenta.
C:\fakepath\komodity-15092023.jpg

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár EUR/AUD, kukuřici a pšenici

15.09.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/AUD, kukuřici a pšenici. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
img

Bude Česko nuceno embargovat ukrajinskou pšenici?

27.07.2023 Ceny pšenice světových burzách rostou, za poslední necelé dva týdny o zhruba osm procent. Důvodem je snaha Ruska znemožnit vývoz ukrajinské zemědělské produkce. To se však zatím Moskvě daří jen částečně. Světové ceny zemědělských plodin – nejen pšenice, ale i třeba kukuřice – tudíž v posledním měsíci sice stoupají, ale ne kdovíjak markantně.
C:\fakepath\psenice.jpg

Cena pšenice kvůli útokům na ukrajinské přístavy vzrostla na pětiměsíční maximum

25.07.2023 Ceny pšenice dnes pokračují v růstu a ráno vykazovaly vzestup asi o dvě procenta, čímž se dostaly nejvýše od února. Trh reaguje na intenzivnější ruské útoky na ukrajinské přístavy, které podle analytiků vyvolávají obavy o dlouhodobé globální dodávky a potravinovou bezpečnost.
img

Pšenice i kukuřice na světových burzách výrazně zdražují, v důsledku ruských útoků na sklady při Dunaji. Českou vládu to staví před dilema, zda se připojit k embargu na dovoz ukrajinské zemědělské produkce

24.07.2023 Ceny pšenice a kukuřice na světových burzách dnes citelně vzrostly v důsledku ruských útoků na ukrajinské obilné sklady při Dunaji. Rusko se totiž evidentně snaží znemožnit vývoz ukrajinských zemědělských plodin právě i dunajskou cestou. Ta přitom představuje náhradu za černomořskou vývozní cestu.
img

Přimějí ruské útoky na ukrajinskou pšenici českou vládu k embargování jejího dovozu, jak jej praktikují další země Visegrádské skupiny? Zřejmě nebude vyhnutí, ani zákaz vývozu rýže z Indie nepomůže

21.07.2023 Rusko zvyšuje, ale zároveň snižuje cenu pšenice ve světě. Zákaz vývozu rýže z Indie citelný globální růst cen potravin nezpůsobí, úroda dalších zemědělských plodin je totiž dobrá.
img

Komoditní zhrnutí - ropa, zlato, pšenice, zemní plyn (18.07.2023)

18.07.2023 Ropa reaguje poklesem poté, co se dostala do blízkosti 200denního průměru (u WTI ano, u Brentu velmi blízko).
C:\fakepath\komodity-16072023.jpg

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár AUD/CAD, akcie Tesla a pšenici

16.07.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár AUD/CAD, akcie Tesla a pšenici. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
img

Pád cen pohonných hmot snižuje inflaci, někdy až moc. Polsko, Maďarsko i Slovensko už jejímu dalšímu poklesu proto raději brání zákazem dovozu ukrajinského obilí

25.04.2023 Nafta v Česku je nejlevnější za rok a půl a dále zlevňuje. Rozevírají se sice nůžky mezi cenou benzínu a právě nafty, ale i tak výrazné meziroční celkové zlevnění pohonných hmot zásadně pomáhá snižovat obecnou inflaci. Pokles inflace a související tlak na zlevnění tak nakonec může být až tak citelný, že se stane spíše bolehlavem než vítanou záležitostí. Vyprávět už mohou třeba polští, maďarští nebo slovenští zemědělci. Ty musí vlády příslušných zemí „chránit“ před konkurencí v podobě levného dovozu zemědělské produkce z Ukrajiny. Takže vlastně tyto vlády brání dalšímu snížení inflace. Udržují uměle ceny výše, než kde by mohly být…
img

České úřady neodhalily závadnost zemědělského dovozu z Ukrajiny, což zvyšuje pravděpodobnost, že další země Visegrádské čtyřky přistoupily k jeho zákazu hlavně z důvodu snahy chránit své zemědělce – i za cenu poškozeních svých spotřebitelů

20.04.2023 Kontrola českých dozorových úřadů neodhalila nevyhovující vzorek, uvedl dnes ministr zemědělství Zdeněk Neukula. Kontroly probíhaly u obilí, masa či vajec dovážených z Ukrajiny. Tento výsledek citelně zvyšuje pravděpodobnost, že zbylé země Visegrádské čtyřky, které v uplynulých dnech a týdnech zemědělský dovoz z Ukrajiny pozastavily či zásadně omezily, tak činily hlavně z důvodu ochrany svých zemědělců, nikoli z často skloňovaného důvodu kontaminace či jiné závadnosti.
img

Pšenice je v Česku poprvé levnější než před invazí, mouka však v obchodech zůstává o 40 procent dražší a pšeničné pečivo je stále o takřka 30 procent dražší. Pečivo by tedy správně mělo zlevňovat

19.04.2023 Cena pšenice, klíčové obiloviny České republiky, poměrně výrazně klesá. V březnu se tuna potravinářské pšenice přímo od zemědělce prodávala za 6787 korun, vyplývá z dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu. Cena pšenice je tudíž nejníže od února 2022, takže se nyní vůbec poprvé kompletně vymazal cenový nárůst související s ruskou invazí na Ukrajinu. K ní došlo loni koncem února.
img

Česko po dnešku zůstává poslední zemí Visegrádské čtyřky, která dosud nezakázala dovoz ukrajinského obilí a dalších tamních zemědělských produktů

17.04.2023 Čeští zemědělci tak zřejmě stupňují svůj tlak, aby česká vláda učinila totéž, obávají se totiž, že neprodají a padnou do ztrát.
img

Maďarsko se přidává k Polsku a pozastavuje dovoz ukrajinské zemědělské produkce. Pozastavení bude tlačit cenu obilí, pečiva ba třeba i masa nahoru také v Česku

16.04.2023 Po Polsku se k pozastavení dovozu ukrajinských zemědělských produktů přidává také Maďarsko. Čeští zemědělci tak získají další argument pro to, aby i česká vláda o něčem podobném uvažovala. Agrární komora ČR a Zemědělský svaz ČR upozorňují na to, že čeští zemědělci mají kvůli dovozu ukrajinského obilí na evropský trh problém prodat část loňské úrody.
img

Pozastavení dovozu ukrajinského obilí do Polska bude tlačit cenu obilí, pečiva ba i masa nahoru také v Česku

10.04.2023 Páteční rozhodnutí polské vlády pozastavit dovoz ukrajinského obilí do Polska bude tlačit cenu obilí, případně i mouky a pečiva, nahoru také v Česku. Tuzemští zemědělci se totiž nyní potýkají s citelně klesajícími výkupními cenami obilí.
C:\fakepath\komodity.jpg

Ceny komodit v 1. čtvrtletí klesaly, index ztratil nejvíce od začátku roku 2020

03.04.2023 Ceny komodit na trzích v prvním čtvrtletí letošního roku klesaly. Komoditní index Bloombergu ztratil 6,5 procenta. Šlo o nejvyšší ztráty od začátku covidového roku 2020. Výrazně zlevnily ceny ropy, plynu či elektřiny, naopak zdražilo zlato či měď. ČTK to dnes řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Ceny ropy a plynu letos vzrostly, průmyslové kovy vesměs zlevnily

29.12.2022 Burzovní ceny ropy a plynu letos vzrostly, i když koncem roku většinu zisků ztratily. Elektřina a uhlí zdražily o desítky procent. Výrazně stoupla i cena kukuřice. Naopak průmyslové kovy vesměs zlevnily, zlato nakonec zůstalo na svém. ČTK to řekl analytik společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg vzrostl o 15 procent a výrazně tak překonal mnohé ztrátové akciové indexy.
img

BREAKING: Pšenice klesla o více než 5,0 %, protože Erdogan poskytl záruky na obilný koridor!

02.11.2022 Ceny pšenice dnes výrazně klesly poté, co turecký prezident Erdogan oznámil, že bezpečnost ukrajinského exportního koridoru obilí byla zajištěna, a doprava byla obnovena. Kreml uvedl, že kontakt s Tureckem pokračuje, ale účast Ruska na dohodě zůstává pozastavena. Po prohlášení se cena pšenice propadla o více než 5 % a ceny kukuřice poklesly o téměř 2 %.
C:\fakepath\trader-31102022-32-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.10.2022 1) Míra inflace v eurozóně v říjnu stejně jako v předchozích měsících zdolala další rekord. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v zemích používajících společnou měnu vystoupalo na 10,7 procenta. V rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Hlavní příčinou zrychlující inflace je stále zejména prudké zdražování energií.
img

Plyn i ropa jsou dražší, ale drahé kovy jsou levnější 

31.10.2022 Ceny ropy a plynu vystoupaly od začátku roku do konce října o desítky % a cena uhlí v USA vystoupala na dvojnásobek. Naopak ceny drahých i průmyslových kovů klesly. Silné zdražení pocítíme při nákupu hlavních zemědělských komodit – pšenice, kukuřice.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Ceny plynu a ropy letos stouply o desítky procent, drahé kovy zlevnily

30.10.2022 Burzovní ceny ropy a plynu vzrostly od začátku letošního roku do konce října o desítky procent, uhlí v USA na dvojnásobek. Naopak drahé i průmyslové kovy vesměs zlevnily. Výrazně zdražily hlavní zemědělské komodity jako pšenice nebo kukuřice. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Štěpán Hájek.
C:\fakepath\EBRD.jpg

EBRD zhoršila výhled růstu mladých tržních ekonomik a varovala před inflací

28.09.2022 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) kvůli inflaci a snížení dodávek plynu z Ruska zhoršila výhled růstu mladých tržních ekonomik na příští rok na tři procenta, zatímco dosud počítala s růstem o 4,7 procenta. Varovala přitom, že rostoucí ceny energií zvýší cenový tlak na spotřebitele v rozvíjejících se zemích Evropy, Střední Asie a severní Afriky. Banka to uvedla ve své dnešní zprávě.
C:\fakepath\trader-19092022-39-zm.jpg

Cena pšenice na trzích klesá, je blízko hodnot před válkou na Ukrajině

19.09.2022 Cena pšenice na světových trzích klesá a jeden bušl (27,2 kg) se odpoledne prodával zhruba za 8,44 USD (207 Kč). Důvodem jsou obavy z globální recese, která by podle analytiků snížila poptávku, i pokračující vývoz ukrajinského obilí podle dohody vyjednané za účasti OSN v létě v Istanbulu. Cena je tak blízko hodnot před únorovou invazí ruských vojsk na Ukrajinu.
img

Rozbřesk: Vláda zastropovala ceny energií pro maloodběratele

13.09.2022 Česká vláda včera večer zveřejnila základní parametry zastropování cen energií pro maloodběratele, tedy domácnosti a živnostníky. Zvolená cenová úroveň je 6 Kč/kWh za silovou elektřinu a 3 Kč/kWh u plynu, obojí včetně DPH. Ekvivalentní velkoobchodní / burzovní cena elektřiny (bez DPH) je tedy kolem 200 EUR/MWh (pro lepší představu - o něco výše, než byla pro odběratele v režimu DPI spotová cena vloni v říjnu). Ceny by se měly snížit již od listopadu a měly by platit i v příštím roce. Nové zákony (které budou schváleny) nicméně umožní vládě s cenovým stropem hýbat dle aktuální tržní situace.
img

Vláda zastropovala ceny energií

13.09.2022 Česká vláda včera večer zveřejnila základní parametry zastropování cen energií pro maloodběratele, tedy domácnosti a živnostníky. Zvolená cenová úroveň je 6 Kč/kWh za silovou elektřinu a 3 Kč/kWh u plynu, obojí včetně DPH. Ekvivalentní velkoobchodní / burzovní cena elektřiny (bez DPH) je tedy kolem 200 EUR/MWh (pro lepší představu - o něco výše, než byla pro odběratele v režimu DPI spotová cena vloni v říjnu). Ceny by se měly snížit již od listopadu a měly by platit i v příštím roce.
C:\fakepath\komodity.jpg

Ceny plynu a elektřiny od začátku ruské invaze na Ukrajinu stouply o stovky procent

23.08.2022 Ceny plynu a elektřiny za půl roku od začátku ruské invaze na Ukrajinu stouply o stovky procent, naopak drahé a průmyslové kovy zlevnily od 24. února vesměs o desítky procent. Ceny ropy a potravin se vrátily k úrovním před zahájením bojů. Vyplývá to z dat analytiků oslovených ČTK.
C:\fakepath\psenice2.jpg

Cena potravinářské pšenice na trhu mírně klesá, tuna stojí méně než 335 eur

22.07.2022 Cena potravinářské pšenice dnes mírně klesá, krátce po poledni se na burze Euronext v Paříži tuna prodávala zhruba za 334 eur (8190 Kč). Proti předchozímu dni tak vykazovala pokles téměř o dvě procenta. Trh sleduje více faktorů, vedle předpokladu vysoké úrody až po jednání mezi Ukrajinou a Ruskem o odblokování černomořských přístavů pro vývoz obilovin z Ukrajiny.
C:\fakepath\trader-05072022-7-zm.jpg

Ceny drahých kovů letos nerostou, potraviny či ropa zdražily až o desítky pct

05.07.2022 Zatímco drahé kovy od začátku roku stagnují nebo ztrácí na hodnotě, ceny potravin, ropy, zemního plynu či elektřiny na světových trzích vyletěly prudce vzhůru a v prvním pololetí zdražily až o desítky procent. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci května. Hlavním faktorem zůstává podle nich válečný konflikt na Ukrajině a s ním spojené sankce proti Rusku.
C:\fakepath\psenice2.jpg

Cena pšenice v Evropě i v USA se zotavuje ze čtyřměsíčního minima

28.06.2022 Cena potravinářské pšenice se zotavuje ze čtyřměsíčního minima, na trhu Euronext v Paříži stojí dnes tuna asi 355 eur (8780 Kč). Proti pondělí je to nárůst skoro o 1,5 procenta. Podobně se začala zvyšovat i cena pšenice na komoditní burze CBOT v Chicagu, kde mají vliv hlavně technické faktory, uvedla agentura Reuters.
img

Pšenice roste kvůli obavám z vývoje na Ukrajině

06.06.2022 Dle nejnovějších zpráv nelze exportovat pšenici z Ukrajiny, což napomáhá obavám z potravinové krize. Tento jev se propsal do dnešní otevírací ceny 3% zvýšením. Prezident Zelensky odhaduje, že je na Ukrajině uskladněno přibližně 22-25 milionů tun obilí. Neschopnost vyvážet je dána zablokovanými přístavy. Dle prezidenta Zelenského bude k exportu na podzim připraveno 75 milionů tun obilí. Je nutno dodat, že cenu pšenice ovlivňují i pozitivní zprávy, například zvýšení produkce v Austrálii.
C:\fakepath\trader-02062022-24-zm.jpeg

Ceny komodit rostou, potraviny letos zdražily o desítky pct, ropa o polovinu

02.06.2022 Ceny komodit na světových trzích vesměs výrazně rostou, potraviny letos zdražily o desítky procent, ropa o polovinu, elektřina o 95 procent a zemní plyn o 123 procent. Ceny drahých kovů se zvyšují pomaleji, zlato stagnuje, stříbro zlevnilo. Výrazně klesla cena dřeva. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci května.
img

BREAKING: Ceny pšenice roste o více jak 5 %

16.05.2022 Cena pšenice v pondělí prudce roste poté, co Indie omezila vývoz pšenice, aby si zachovala potravinovou bezpečnost. Ceny zemědělských komodit vzrostly na konci února poté, co Rusko zaútočilo na Ukrajinu, která dříve tvořila 12,0 % celosvětového exportu. Společně s Ruskem obě země podle analytiků RBC Capital Markets představují 25 % celosvětového exportu pšenice, přičemž 13 % exportu kukuřice pochází z Ukrajiny. Ruská agrese způsobila nedostatek pšenice po celém světě, což zvýšilo obavy z hladomoru a sociálních nepokojů v mnoha rozvojových zemích.
img

Rusko útočí na ukrajinské zásoby obilia

05.04.2022 Najnovšie informácie ukazujú, že Rusko útočí nielen na zásoby paliva v celej krajine, ale rozhodlo sa zničiť aj zásoby potravín. Ukrajina hlási, že Rusko zničilo šesť obilných síl. Ako možno vidieť, akékoľvek vyhliadky týkajúce sa ukrajinského vývozu pšenice alebo kukurice sú veľmi nepravdepodobné.
img

Analytici: Zlato zdražilo letos o šest procent, stříbro o sedm procent

04.04.2022 Ceny drahých kovů a komodit v prvním čtvrtletí rostly. Zlato zdražilo o téměř šest procent, stříbro o sedm procent. Ještě výrazněji, o desítky procent, stouply ceny ropy, zemního plynu či pšenice a kukuřice. ČTK o tom informovali analytici. Důvodem byla podle nich hlavně ruská invaze na Ukrajinu koncem února.
img

Čeká nás stagflace a zamrzlý trh s byty, význam zlata poroste, říká Pavel Ryba

30.03.2022 Česko zřejmě čeká v dalším období zvyšování inflace, pokles hospodářského růstu, tedy takzvaná stagflace, a snížený zájem o nemovitosti v důsledku zvyšování úrokových sazeb. Trh s bydlením coby oblíbená oblast českých investorů tedy mírně zamrzne. Kvůli tomu dále poroste zájem o drahé kovy coby uchovatele hodnoty peněz, říká ve svém komentáři analytik Golden Gate CZ Pavel Ryba.
img

BREAKING: Rusko může zastavit zemědělské vývozy!

14.03.2022 Agentura IFX uvedla, že Rusko může pozastavit vývoz pšenice, kukuřice, rýže a ječmene mezi 15. březnem a 30. červnem. Agentura se odvolává na ruského ministra zemědělství.
img

Požár v ukrajinské jaderné elektrárně zvyšuje ceny komodit

07.03.2022 Zprávy o požáru v největší ukrajinské jaderné elektrárně poslaly ceny komodit ještě výše, a to navzdory tvrzení ukrajinských úřadů, že požár nezasáhl hlavní zařízení.
img

Cena pšenice je rekordní v dějinách, dramaticky zdraží pečivo. Válka na Ukrajině může vyvolat „Arabské jaro 2“

07.03.2022 Cena potravinářské pšenice na burze v Paříži, která je určující pro ceny pšenice a mouky v ČR, dnes stoupla na nový historický rekord, v přepočtu až 11 580 korun za tunu (viz graf). Průměrná cena za období od začátku roku 1999 až dodnes přitom odpovídá zhruba 4603 korun.
img

Válka na Ukrajině může vyvolat „Arabské jaro 2“. Zdražuje totiž potraviny na historický rekord, tuna pšenice poprvé v dějinách vyjde na více než 10 tisíc korun

06.03.2022 Tento týden vstoupí do historie burzovního obchodování. Cena pšenice na burze v Chicagu během něj stoupla o více než 40 procent. Důvodem je válka na Ukrajině, která dramaticky ztenčuje světové zásoby obilovin. Ceny potravin přitom už v únoru, ještě před ruskou invazí na Ukrajinu, vystoupaly k historickému rekordu, jak vyplývá ze včerejší pravidelně zprávy OSN k cenám potravin ve světě.
C:\\fakepath\\psenice.jpg

Podle ekonoma čeká trhy s obilím kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu šok

04.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu by mohla zničit globální trhy s obilím tak hluboce, že by to mohl být největší šok v zásobování za několik desetiletí. Uvedl to na twitteru zemědělský ekonom Illinoiské univerzity Scott Irwin. Cena pšenice je nyní nejvyšší od roku 2008 a za celý týden směřuje k růstu o rekordních 40 procent, napsala agentura Bloomberg.
img

Analytik: Cena pšenice od začátku týdne stoupla na trzích o 32 procent

03.03.2022 Velkoobchodní cena pšenice, jedné z hlavních komodit, kterých se týká aktuální válka na Ukrajině, jen od začátku týdne vzrostla z 9,18 dolaru o 32 procent na 11,2 dolaru za bušl (27,4 kilogramu). Je tak na 14letých maximech. ČTK to řekl analytik společnosti XTB Štěpán Hájek. Tento vývoj bude podle něj znamenat částečně zvýšení ceny chleba nebo rohlíků v Česku.
img

Ranní komentář: Komodity kvůli Ukrajině prudce rostou. Powell preferuje růst sazeb o 25bp

03.03.2022 Akciové indexy v Evropě i v USA včera zamířily do zelených čísel, a to navzdory zhoršující se situaci na Ukrajině a prudkému růstu cen komodit. Ropa (WTI) se dnes ráno prodává za 114 dolarů za barel, zatímco cena pšenice vystoupala až nad 11 dolarů za bušl. Inflační tlaky tak zřejmě budou ještě zesilovat.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytici: Zlato a stříbro zdražily o pět procent, ropa a plyn o desítky pct.

01.03.2022 Cena drahých kovů a komodit, jako jsou ropa, zemní plyn či pšenice a kukuřice, letos výrazně roste. V únoru k tomu podle analytiků oslovených ČTK výrazně přispěla eskalace konfliktu na Ukrajině, kam vtrhla ruská vojska. Zlato a stříbro zdražily o zhruba pět procent, ropa a zemní plyn o desítky procent.
C:\fakepath\komodity.jpg

Ceny pšenice, hliníku či niklu se kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu zvyšují

25.02.2022 Ceny některých kovů, zemědělských výrobků a surovin se zvyšují a ocitají se na úrovních, kde ještě nikdy nebyly. Na vině je ozbrojený konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem. Obě země jsou totiž důležité pro světový trh s pšenicí, slunečnicovým olejem, hliníkem, titanem či niklem, a ty reagují na ruskou invazi na Ukrajinu.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analýza: Eskalace konfliktu na Ukrajině povede ke zvýšení inflace v ČR

24.02.2022 Eskalace konfliktu na Ukrajině povede ke zvýšení inflace v ČR. Důvodem bude růst cen ropy a plynu, dále nárůst cen obilovin a potravin a odchod investorů více na západ. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu. Zvýšení ceny ropy se projeví v peněženkách občanů nejen vyššími cenami pohonných hmot na benzinových stanicích, ale i zvýšením cen dalšího zboží, jehož producenti si zvýšené náklady promítnou do cen, a vyššími cenami za vytápění, řekl dnes ČTK analytik Portu Filip Louženský.
C:\fakepath\psenice-08022022.jpg

Long príležitosť na pšenici

08.02.2022 Začiatkom decembra som znanalyzoval short príležitosť, ktorá bola viac riziková pretože to bol obchod proti trendu. Každopádne pokles pšenice naozaj prišiel, teraz sa však zdá že pšenica je pripravená znovú rásť. Dôvodom je podhodnotenosť pšenice voči ostatným zrninám. Celú analýzu si zhrnieme v tychto bodoch:
C:\fakepath\trader-0122021-7.jpg

Začínajúci bear market na pšenici a ostatných komoditách?

01.12.2021 Komodity boli posledné mesiace v silnom bull markete, posledný vývoj na trhu s ropou a meďou nám však naznačuje, že sa situácia môže začať obracať. V tomto článku sa pozrieme na trh s pšenicou, podobnú situáciu však v týchto dňoch vidíme na viacerých komoditných trhoch.
img

Ranní komentář: Čínský retail roste díky Single’s day prodejům. Xi Jingpin doživotním lídrem?

12.11.2021 Čtvrteční seance větší změny na finanční trhy nepřinesla. Akciové indexy dokázaly mírně růst a své vysoké valuace si i nadále drží. Z jednotlivých jmen pak zaujala hlavně společnost Disney, která po zveřejnění výsledků začala výrazně klesat a během včerejší seance odepsala 7 %. Dařilo se naopak čínskému internetovému retailu (BABA, JD, PDD), který rostl díky dobrým zprávám o prodejích během čínského nákupního svátku Single’s day. Z Číny pak přícházejí i zajímavé zprávy, které naznačují, že po důležité schůzi nejvyššího vedení CCP má čínský prezident Xi Jingping značnou šanci na získání třetího prezidentského mandátu.
img

Cena pšenice stoupla nejvýše od 2012

26.10.2021 Cena pšenice stoupla nad deset dolarů (220 Kč) za bušl (27,2 kg). Stalo se tak poprvé od roku 2012. Agentura Bloomberg upozornila, že vysoké teploty a sucho v pěstitelských oblastech od severoamerických stepí zapříčinily nedostatek obilí používaného pro výrobu řady různých potravin.
C:\fakepath\psenice-24102021.png

Cena pšenice stoupla nejvýše od 2012, poptávka roste a nabídka se snižuje

24.10.2021 Cena jarní pšenice poprvé od roku 2012 stoupla nad deset dolarů (220 Kč) za bušl (27,2 kg). Horko a sucho v pěstitelských oblastech od severoamerických stepí po ruský Ural způsobily, že svět má nedostatek obilí používaného pro výrobu řady různých potravin, od croissantů až po pizzu, upozornila agentura Bloomberg.
img

Graf dňa - PŠENICA (14.05.2021)

14.05.2021 Pšenica včera klesla spolu s ďalšími poľnohospodárskymi komoditami. Aj keď pre kukuricu boli zverejnené nejaké negatívne správy (riziko, že Čína zruší objednávky), pre pšenicu neboli zverejnené žiadne takéto správy. Cena pšenice mohla klesnúť na základe minulých prudkých ziskov, pretože táto komodita bola silne prekúpená.
img

Graf dne: WHEAT (26.04.2021)

26.04.2021 Zemědělské komodity zamířily na počátku nového týdne vzhůru. Pokračuje tak dobrá nálada po čtvrtečním zveřejnění exportních statistik z USA. Pšenici se dnes daří nejvíce. Roste o více než 2 % a obchoduje se na sedmiletých maximech. Přes víkend se objevily zprávy, že Čína by kvůli rostoucí ceně kukuřice v této sezóně měla být více závislá na dovozech rýže a pšenice. Importy těchto komodit by tak mohly začít brzy růst.
img

Obchod dne: Pšenice (09.04.2021)

09.04.2021 Zrniny by si dnes po 18. hodině mohly procházet zvýšenou volatilitou po zveřejnění reportu WASDE, který by mohl ukázat nižší zásoby bavlny, sójových bobů a kukuřice. Naopak zásoby pšenice by měly vykázat růst.
img

📉Pšenica na 3-mesačných minimách🌾

26.03.2021 Cena pšenice sa obchodovala okolo 6,1 USD za bušel, čo je najnižšia úroveň od 28. decembra, pretože priaznivé počasie v hlavných producentských regiónoch vrátane USA a Ruska a silnejší dolár tlačili pšenicu k stratám za posledný týždeň o takmer 3%. Vyhliadky na produkciu v oboch hlavných vyvážajúcich krajinách posilnili predpovede naznačujúce viac zrážok v tomto mesiaci. Včera ruská poradenská spoločnosť pre poľnohospodárstvo IKAR zvýšila prognózu úrody pšenice v roku 2021 v krajine na 79,8 milióna ton zo 78 miliónov ton.
img

Pět důvodů, proč teď v Česku tak zdražuje pšenice a mouka: cla, zdražení přepravy, sucho, nízké úroky a spekulanti a špatná úroda v Evropě

22.02.2021 Tuzemští mlynáři dnes ohlásili zdražování mouky o 20 až 25 procent kvůli vzrůstajícím cenám potravinářské pšenice. Ta vystoupala podle nových smluv až na 5800 korun za tunu. Bezprostředním důvodem je podle jejich vyjádření „celková situace na obilním trhu Evropy a silná poptávka po pšenici z ČR“. V pozadí tohoto vysvětlení jsou však další, hlubší důvody – těch je celkem pět. O jaké jde?
img

Cena pšenice vzrostla na nejvyšší úroveň v roce 2019

30.12.2019 Pšenice pokračuje na počátku pondělní seance v růstu. Dosáhla až na úroveň 561 centů za bušl a dostala se tak nejvýše v tomto roce. Cena vzrostla od září už o 20 % díky optimismu ohledně zvýšených nákupů Číny. Dalším faktorem je zvažovaná exportní daň na argentinskou pšenici, který by přesměrovala část kupců do USA. Z technického pohledu cena prorazila úroveň rezistence na 555 centech, která by tak nyní mohla sloužit jako podpora. Další důležitou úrovní směrem vzhůru je 595 centů.
img

Komodity posílily, brzdí je ale silný dolar

09.07.2012 Ole Hansen, komoditní stratég Saxo BankPoslední summit EU poskytl trhům úlevu. Rally ovšem trvala jen obvyklých 48 hod...
img

Komodity posílily, brzdí je ale silný dolar

09.07.2012 Ole Hansen, komoditní stratég Saxo BankPoslední summit EU poskytl trhům úlevu. Rally ovšem trvala jen obvyklých 48 hod...
img

Komodity posílily, brzdí je ale silný dolar

09.07.2012  Ole Hansen, komoditní stratég Saxo Bank Poslední summit EU poskytl trhům úlevu. Rally ovšem trvala jen obvyklýc...
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Psychologie | Čína | Video | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Korelace | Inflace | Deflace | Rusko | USA | Nezaměstnanost | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | HDP | Bezpečný přístav | Francie | Polsko | Turecko | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Export | EUR/AUD | AUD/CAD | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Spready | Eurodolar | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bear | Benchmark | Bloomberg | Bod | Bull | CBOT | COT report | Centrální banka | Centrální banky | Close | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | ECB | EMA | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | FX | Fed | Finanční trhy | G7 | High | Hlava a ramena | Indikátor | Investice | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Long | Low | MIFID | MT4 | Risk | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Platforma | Pozice | Příkaz | Rally | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Sentiment | Short | Short selling | Směnný kurz | Spotová cena | Spread | Stagflace | Support | Trading | Trend | Tržní cena | Ukazatel | Výkonnost | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | CAD | AUD | Obchodování | Cena zlata | Cena ropy | Komoditní trhy | Bank of America | XTB | Saxo Bank | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Investoři | Fundamenty | EU | Vývoj ceny | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Rollover | Ropný trh | Ceny komodit | Euforie | Výsledky | Strach | Euronext | ČSOB | Golden Gate | Gold | Obchodovat | Online trading | Investiční společnosti | Hedgeové fondy | Money-Management | Index cen | Výrobní ceny | Eurostat | Lukáš Kovanda | Burzy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Obchodníci | Aktivum | Formace hlava a ramena | Index | Investiční strategie | Podpora | Přenos | Volatilní | Akcie Tesla | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | Brent | Capital Markets | Cena | Cena drahých kovů | Cena elektřiny na burze | Cena komodit | Cena ropy brent | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CZK | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Elektřina | Eura | Evropská banka | Exchange | Fondy | Graf | Guvernér ČNB | Hrubý domácí produkt | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Jiří Tyleček | Jiří Rusnok | Komodita | Komoditní | Komoditní burzy | Komoditní index | Maďarsko | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Obchodování na komoditních trzích | Oslabení koruny | Portfolia | Pro investory | Pšenice | Reuters | Ropy | Ruská ekonomika | Signály | SWIFT | Trh nemovitostí | Trh | Volkswagen | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny plynu | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny uhlí | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | Benzín | Indie | Intermediate | Měď | ROCE | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | StopLoss | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Cukr | Retail | COT | Burze | Capital Economics | RBC Capital Markets | Investing.com | Ole Hansen | RBC Capital | BBC | Sója | Zvyšování sazeb | Dnešní fundamenty | Čínská centrální banka | Bavlna | Vývoj na komoditních trzích | Podnikání | Automobilový průmysl | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Cena kávy | Komoditní stratég | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Podnikatelé | Klid | Agentura Reuters | Cena cukru | Golden Gate CZ | Vývoj ceny ropy WTI | Pozornost investorů | Firmy | Vývoj měnového páru | Inflační tlaky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Obchodování v Asii | Summit EU | Světové centrální banky | Utahování měnové politiky | Fibo | Propad | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Cena mědi | Ztráty | Oslabení dolaru | Pokles výnosů | Ekonomická data | Evropský trh | Nejistota | Stagnace | Tempo růstu | Šéf společnosti | Tesla | Výhled | Mzdy | Ministr obchodu | Krize | Long příležitost | Short příležitost | Světové trhy | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | ČTK | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Norsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Investiční aktiva | Vývoj ceny hliníku | Cena palladia | Ceny pšenice | Protiruské sankce | Cena hliníku | Ceny hliníku | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Cena platiny | Palladium | MiFID II | Vývoj ceny pšenice | Štěpán Hájek | Úspěšný trading | Wood & Company | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | Komoditní index Bloombergu | Kartel OPEC | OPEC+ | Podniky | Globální růst | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | Geopolitické napětí | Pokles ceny | Trh s ropou | Silnější dolar | Pomerančový džus | Dodávky ropy | Cena plynu | Evropská komise | Zpomalení ekonomického růstu | Inflační vývoj | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Momentum trhu | Ceny zemního plynu | Cena komodity | Zvýšení sazeb | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Statistický úřad | Inflační očekávání | Cena pohonných hmot | Růst cen ropy | Pokles sazeb | Ceny obilovin | Sójové boby | Obiloviny | iFX | Snížení sazeb | Cena železné rudy | Ceny niklu | Růst ceny zlata | Výnosové křivky | Pokles cen | Silný dolar | Recese v USA | Cena niklu | Pohonné hmoty | Růst mezd | NGAS | Vývoj ceny cukru | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Overbalance | Růst ceny ropy | Finanční situace | iShares | Ceny palladia | Cena kakaa | Kakao | Vývoj ceny kakaa | Ceny kakaa | Cena akcie | Trinity Bank | Automobilky | Rozpočet | Káva | Ceny benzínu | Patterny | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Obchod | Trh práce | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Statistický úřad Eurostat | Technické analýzy | Hongkongská vláda | Růst cen | Studie | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Ukrajina | Akcie společnosti Tesla | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | AFP | Růst české ekonomiky | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Martin Stránský | Omezení těžby | Průmysl | Na burze | Drahý kov | Celosvětový růst | Rostoucí náklady | Výrazný pokles | Ceny potravin | Váš trading | Rozvoj | Zdražování | Rostoucí mzdy | Problémy | NAFTA | Historie burzovního obchodování | Breaking | Pojišťovny | Libanon | Ruská ropa | Ranní komentář | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | Škoda Auto | Míra | Jaderné elektrárny | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Hypotéky | Hypoteční trh | Kupní síla | xStation5 | Disney | WHEAT | CORN | NERV | BREAKING | Cena bavlny | Stratég | Napětí na Blízkém východě | Wood and Company | Analytik Wood and Company | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Eskalace konfliktu | Míra inflace v eurozóně | Miliardy eur | Írán | Sezónnost | Budoucnost | Hormuzský průliv | Zemědělství | Ropa typu Brent | Poradenství | Nový rekord | Vyšší inflace | Růst cen potravin | Americké ministerstvo | Ceny energií | Komunikace | Le Figaro | Pozitivní zprávy | Prezident | Trhy | Pokles | Situace | České měny | Meziroční růst | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie | Vysoká inflace | Lehká ropa WTI | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | BABA | Indická vláda | Výrazné ztráty | Sazby beze změny | Průměrná cena | Obchodovanie | West Texas Intermediate | Prodávající | Poptávky po ropě | Růst sazeb | Valuace | COVID-19 | Zemědělské komodity | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | Americký Fed | Situace na světovém trhu | Vývoj | Šok | Ceny nafty | Výkyvy | Ekonomika Evropské unie | Zásoby ropy v USA | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Profitovat | Další vývoj | Brusel | Cenový vývoj | Stimul | Spotřebitelé | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Historie | Rozkolísaný | Zásobníky | Texas | Další pokles | Norská vláda | Škoda | Domácnosti | Průmyslové komodity | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Anomálie | Graf dne | Další růst | Růst | Signál | Americká spotřebitelská důvěra | Ceny elektřiny | Bulharsko | Podnikatelé a firmy | Ekonomiky | Alžírsko | Slovensko | Války | Organizace | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Afrika | WFP | FAO | Údaje | Skupina OPEC | DPH | Oživení v Číně | Sociální nepokoje | Chudé země | Ekonomické oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | USD za barel | Potravinové krize | Rizikové averze | Cenové pohyby | Omezení pohybu | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Cenový pokles | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pracovní síly | Jiří Hruška | Blízký východ | Koncern Volkswagen | Dovoz | Vývoz | Zdražení ropy | Bezpečnost | Průmyslové kovy | CL | Spekulovat | Marek Brávník | Kupci | Argentina | Proti trendu | JDE | Unie | ČR | Vladimir Potanin | Průraz | Tržní situace | Státní kasa | Ruské úřady | Tempo poklesu | Poptávka po zlatě | Vysoké valuace | Globální poptávka | Členové Fedu | Prodeje automobilů | Propad cen | Rostoucí trend | Covid | Velké investice | Sankce proti Rusku | Letecký průmysl | Letošní úroda | Úroda | Jasný signál | Ceny kávy | Ceny | Spotřební daně | Společnost XTB | Životní úroveň | Nižší poptávka | Porušení pravidel | Nikl | Důvěra | Časový horizont | Pokles ruské ekonomiky | Erdogan | Turecký prezident | Analytik XTB | Ceny mědi | Obchod dne | Budoucí vývoj | Ceny sójových bobů | Cena kávy arabica | Arabica | Vývoj ceny kávy | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Politici | Vývoj ceny akcie | Ropa a Plyn | Ceny v Česku | Významné riziko | Koncern | Embargo | Růst zlata | Nařízení | Zveřejnění výsledků | PDD | WASDE | Polská vláda | Pád cen | Proražení | Nio | LEN | Maďarská vláda | Inflace v Polsku | Nízké úroky | Počasí | Růst ceny | Zvýšení ceny | JD | Ceny cukru | Evropské centrální banky | CARA | Nárůst ceny | Kov | Negativní vývoj | Makroekonomický vývoj | Sezónní patterny | Holubičí tón | Prezident Erdogan | Vývoj hodnoty | Ceny ropy Brent | Strach z inflace | LME | Rostoucí ceny | Objednávky | Nižší zisky | USDA | Pandemie COVID | Oslabení | Dříví | Cena dřeva | Plány | Cíle | Příležitosti | Konkurence | Prodej | Nové zákony | Zemědělské suroviny | Očekávaná data | Letecké palivo | Hliník | Egypt | Zvýšení produkce | Včerejší seance | JAR | Uzavření dohody | Globální ceny | Odvětví | Ceny termínových kontraktů | Rekord | Dřevo | Světová cena | VIAC | Analytik Portu | Byty | Varšava | Golden Gate CZ Marek Brávník | Společnosti | Opatření | ANO | Uhlí | RBC | Plány na podporu ekonomiky | Ceny plynu | Extrémní počasí | Dodržování pravidel | mmBtu | Posilování amerického dolaru | Prudké zdražování | Minulá výkonnost | Zdražování potravin | Zdražování energií | Vysoké ceny | Statoil | Cena termínového kontraktu | Ruský Ural | Nedostatek obilí | Obilí | Problémy s počasím | Rumunsko | Pozornost | Ruská společnost | Ceny plynu v Evropě | Bílý cukr | Společnost | Burzovní cena | TIM | | Martin Šulhin | ZWN22 | ZWZ22 | ZWK22 | ZWH22 | Sezonalita | Graf pšenice | Bear market | Etiopie | Rostoucí inflace | Zemědělci | Gate | Válka na Ukrajině | Objem prostředků | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Elliottova vlnová teorie | Dění na Ukrajině | XTB Jiří Tyleček | Sankce | Ukrajina a Rusko | Rusal | Konflikt na Ukrajině | Uvalené sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ruské síly | Ruská agrese | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Zvýšení inflace v ČR | Boje na Ukrajině | Kyjev | Ruská vojska | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Filip Louženský | Invaze | Trhy s obilím | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Zemědělský ekonom | Scott Irwin | Hlavní přístavy na Ukrajině | Obchod s Ruskem | Pěstování plodin | XTB Štěpán Hájek | Cena potravinářské pšenice | Pokles inflace | Snížení spotřební daně | Vývoj ceny niklu | Řetězce | Zemědělský svaz | IFX | Agentura IFX | Pšenice (WHEAT) | Cena pšenice (WHEAT) | Vývoz pšenice | Zastavení dodávek | Míra inflace v Polsku | Dovoz ruské ropy | Potravinová krize | Výrazné cenové pohyby | Rostoucí ceny energií | PLATINUM | Vývoj ceny platiny PLATINUM | Vývoj ceny stříbra SILVER | Ceny stříbra SILVER | Ceny plynu a elektřiny | Cena pšenice v Evropě | Pěstování obilovin | Pšenice na burze | Pšenice na burze v Chicagu | Snížení inflace | Velmi volatilní | Marketingová komunikace | Centrum | Ceny komodit na světových trzích | Zastropování cen | Bolest | Windfall tax | Ceny energetických komodit | Gold.plus | Gold.plus Martin Stránský | Kontrakt na burze | Obilí z Ukrajiny | Energetické komodity | Ruské ropy | Typ ropy | Motorová nafta | Obchodovat s kryptoměnami | Obilný kontrakt | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | CZ | Rafinerie | Budapešť | Západní země | Vývoj ceny bavlny | Burzovní ceny ropy | Ceny ropy a plynu | Cena kukuřice | Cena kukuřice na chicagské burze | Kukuřice na chicagské burze | Cenový růst | Mezinárodní dohody | Zklidnění situace | Vyšší ceny | Ropný benchmark WTI | Ropný benchmark | Dovoz ukrajinského obilí | Ministr zemědělství | Zákaz vývozu | Ceny akcie Tesla | Golden Gate Pavel Ryba | Index agentury Bloomberg | Vice | Uplynulý rok | Ceny platiny | Cena akcie společnosti | Cena akcie společnosti Tesla | Ceny paliv | Pavel Ryba | Kryštof Míšek | Argos Capital | Krize na Blízkém východě | Ceny komodit na trzích | Texaská ropa | Texaská ropa WTI | Možnost poklesu | ProCent | Závěr roku | Komoditní index agentury Bloomberg | Zpomalení globálního růstu | D1 | Ceny ropy WTI | Ceny bavlny | Zotavení | Řešení sporů | Sucha
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | Růst | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Cena pojištění proti krachu
Cena Polkadot
Cena Polygonu
Cena potravinářské pšenice
Cena povolenek
Cena práce
Cena práce v USA
Cena prasat
Cena prasat v ČR
Cena programu

Následující klíčová slova

Cena pšenice v Evropě
Cena pšenice (WHEAT)
Cena rhodia
Cena Ripple
Cena Ripplu
Cena ropných benchmarků
Cena ropy
Cena ropy aktuálně
Cena ropy brent
Cena ropy dnes
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít