Sobota 15. květen 2021 10:48
reklama
Admiral Markets new demo
reklama
Admiral Markets new demo
reklama
XTB forum 2021

Klíčová slova - WMT

img

Inflace v USA vzrostla o rekordních 4,2 %. Růst cen zažívá také Česko, dle ČNB však pouze dočasný

14.05.2021 Index spotřebitelských cen (CPI) v USA v dubnu zaznamenal meziroční nárůst o 4,2 %. Naposledy bylo takto vysoké číslo reportováno v září 2008. Jádrová inflace se pak vyhoupla z 1,6 % a rovných 3 %. Zveřejněný fundament vedl k výprodejům na amerických akciových trzích, jelikož investoři se začali obávat, že Fed bude muset kvůli zvýšené inflaci utahovat rozvolněnou monetární politiku mnohem dříve, než se doposud očekávalo.
img

Dolar v reakci na pracovní místa prudce poklesl. Rusnok očekává zvýšení sazeb již tento rok

07.05.2021 Česká národní banka na svém květnovém zasedání dle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu na 0,25 %. V nové makroekonomické prognóze došlo k poměrně značnému zhoršení odhadu vývoje ekonomiky pro letošní rok z 2,2 % na 1,2 %. V následujícím roce však ČNB prognózu upravila směrem nahoru a nově tedy počítá s růstem ekonomiky o 4,3 %, když v únorové prognóze predikovala růst o 3,8 %.
img

Růst ekonomiky USA o 6,4 % překonává očekávání. Nezaměstnanost v Česku je jedna z nejnižších v EU

30.04.2021 Na středečním zasedání měnového výboru Fedu nedošlo k žádnému překvapení, když členové výboru ponechali základní úrokovou sazbu v rozpětí 0-0,25 %. Tempo nákupu aktiv Fed také nezměnil, a tedy i nadále bude docházet k měsíčním nákupům vládních dluhopisů ve výši 80 mld. USD a také k nákupům cenných papírů krytými hypotékami ve výši 40 mld. USD. Fed rovněž zopakoval, že k dosaženích svých cílů je připraven použít všechny nástroje, které má k dispozici.
img

Biden hrozí prudkým zvýšením daní z kapitálových zisků. Rusko zvyšuje úrokové sazby kvůli vysoké inflaci

23.04.2021 Kanadská centrální banka ponechala na svém dubnovém zasedání dle očekávaní úrokovou sazbu na 0,25 %. BoC však překvapila trhy oznámením, že hodlá snížit nákupy aktiv ze 4 mld. CAD týdně na 3 mld. Banka také konstatovala, že hodlá začít navyšovat úrokové sazby již ke konci roku 2022. Trh ohodnotil zasedání BoC jako jestřábí, když americký dolar vůči kanadskému zaznamenal ve středeční seanci pokles o přibližně 0,9 %.
img

Čínská ekonomika roste rekordním růstem o 18,3 %. Inflace v USA i EU začíná růst nad stanovené cíle

16.04.2021 Čínská ekonomika v první čtvrtletí dosáhla rekordního meziročního růstu na úrovni 18,3 %. Ekonomové však varují, že jsou čísla zkreslená, jelikož se porovnávají s obdobím, kdy tamní ekonomika zaznamenala obrovský propad. Čína byla v minulém roce jedinou velkou ekonomiku, která nezaznamenala v celoročním vyjádření pokles ekonomiky.
img

MMF zlepšil odhad růstu globální ekonomiky na 6 %. Itálie připravuje podporu pro firmy ve výši 30 mld. eur

09.04.2021 Mezinárodní měnový fond upravil odhad růstu globální ekonomiky směrem nahoru z 5,5 % na 6 %. Prognózu fond upravil zejména kvůli dalším stimulačním opatřením, které zavedly vlády v některých velkých ekonomikách a také kvůli postupnému proočkování obyvatelstva. MMF však upozorňuje na velmi nejistý vývoj světové ekonomiky, který bude závislý na vyřešení koronavirové krize.
img

Biden schválil podporu infrastruktury v hodnotě 2,25 bil. USD. Zablokovanou loď v Suezském průplavu se podařilo uvolnit

01.04.2021 Americký prezident Joe Biden tento týden představit investiční plán v hodnotě 2,25 bil. USD, který se má zaměřit na výstavbu dopravní infrastruktury, telekomunikace a průmysl. Financování této podpory, včetně těch předešlých i budoucích, má být z vyšších korporátních daní, respektive ze zrušení úlev zavedených bývalým prezidentem Trumpem. Biden hodlá zvýšit daně pro firmy z 21 na 28 procent, v případě příjmů ze zahraničí ze 13 na 21 procent. Agresivní fiskálně-expanzivní politika nového prezidenta nemá historicky obdoby. Mnozí proto poukazují na to, že přichází zlomový moment, který může spustit výraznější inflaci v USA.
img

Turecká lira se po vyhazovu guvernéra CB silně propadla. Rusko oznámilo, že s EU už nemá žádné vztahy

26.03.2021 Turecký prezident Erdogan po osmi měsících (opět) propustil guvernéra tamní centrální banky Naciho Agbala, což způsobilo depreciaci turecké liry, která se vůči dolaru v jednu chvíli dostala na hladinu 8,2. Důvodem “vyhazovu“ je, že se tureckému prezidentovi nelíbilo zvyšování úrokové sazeb centrální bankou. Naopak zahraniční investory Agbalovi kroky podporovali.
img

Výrazné oživení ekonomiky USA překvapuje Fed. Zotavování té britské je dle BoE velmi dobré

19.03.2021 Americká centrální banka na svém březnovém zasedání ponechala úrokové sazby beze změny. Také nedošlo k úpravě programu nákupu aktiv. Všeobecně se neočekávalo, že Fed na tomto zasedání nijak nebude upravovat svoji monetární politiku, a proto mělo zasedání jen malý vliv na finanční trhy.
img

Trump hrozí Číně a zavádí nové restrikce. Rekordní růst HDP Velké Británie o 15,5 %

13.11.2020 Šéf americké obchodní komory Thomas Donohue v pondělí oznámil, že malé podniky nemohou čekat další tři měsíce, než se Kongres dohodne na další pomoci. Americké firmy jsou ochotné začít spolupracovat s vítězem prezidentských voleb Joem Bidenem na rychlejší podpoře ekonomiky, dodal Donohue. Turecká lira zaznamenala v pondělní obchodní seanci největší nárůst od loňského března. Analytici připisují posílení TRY sobotní výměně guvernéra centrální banky a nedělní rezignaci ministra financí, který je mimochodem Erdoganův zeď.
img

Nezaměstnanost v USA nečekaně klesla na 6,9 %. Fed ponechal úrokové sazby i program nákupu dluhopisů beze změn

06.11.2020 Z pondělních zveřejněních údajů společnosti Caixin a Markit vyplynulo, že aktivita v čínském průmyslu v říjnu zaznamenala nejrychlejší tempo růstu za téměř deset let. Index nákupních manažerů PMI se vyhoupl ze zářijových 53 bodů na 53,6 bodů. Analytici naopak očekávali, že hodnota indexu zůstane beze změny.
img

Nejrychlejší růst HDP od roku 1947. USA zaznamenalo za třetí kvartál skok o 33,1 %

30.10.2020 Světová obchodní organizace v pondělí rozhodla, že Evropská unie může uvalit cla na dovoz zboží ze Spojených států ve výši čtyř miliard dolarů ročně kvůli subvencím americké vlády, které poskytovala americkému výrobci letadel Boeing. Analytici však neočekávají, že Evropská unie zavede cla dříve, než bude znám nový americký prezident. Americký delegát vyzval Evropskou unii, aby cla nezaváděla, jelikož Washington již upustil od nelegálních subvencí a dále pohrozil, že v případě zavedení budou Spojené státy reagovat protiopatřeními.
img

Dividendové strategie – Jak na pravidelný příjem díky dividendám

30.10.2020 Pasivní dodatečný příjem z úroků a dividend je to, na co cílí stále více investorů. Přestože v dobách s nízkými úrokovými sazbami nejsou výnosy z investic s pevným úrokem příliš lukrativní, s dobře promyšlenou dividendovou strategií je možné dosáhnout nadprůměrného výkonu a překonat zhodnocení největších akciových indexů.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 21.9.2020

21.09.2020 ECB zahájí vyhodnocování a případnou revizi svého protipandemického programu (PEPP). Frankfurtská instituce bude vyhodnocovat úspešnost programu a zvažovat, zda jej neprodlouží, či nenavýší maximální objemy nakoupených dluhopisů. Centrální banka prozatím nakoupila dluhopisy za cca €500 mld. přitom celková cílová částka dosahuje až 1,35 bilionu EUR. Spekuluje se, že by ECB mohla program navýšit o další €500 mld. s cílem přispět k oslabení EUR. Silné EUR prohlubuje rozdíly v rychlejším oživení severních a pomalejším zotavení jižních ekonomik eurozóny.
img

Dow Jones index – 8 zajímavostí k nejznámějšímu indexu světa

03.09.2020 Dow Jones Industrial Average index (DJIA) známý jako Dow Jones index je nejčastěji zmiňovaným akciovým indexem na světě. Pokud sledujete světové burzy, je téměř nemožné se s ním pravidelně nesetkávat ve finančních médiích jako je Bloomberg, CNBC atd.
img

Hospodářské výsledky Walmartu za Q2 dopadly výrazně nad očekávání

18.08.2020 Akcie společnosti Walmart (WMT.US) vzrostly v premarketu o více než 6 % díly lepším než očekávaným hospodářským výsledkům za Q2 2020. Společnost reportovala zisk ve výši $1,56 dolaru na akcii. Očekávání trhu bylo nastaveno pouze na $1,25. Tržby ve výši $137,74 miliard dolarů snadno překonaly očekávání nastavené na $135,48 miliard. Tržby v existujících obchodech (same store sales) vzrostly o 9,3 % ve srovnání s očekáváním ve výši 5,4 % (dle StreetAccount survey). Hlavním faktorem růstu byl růst výdajů zákazníků za jídlo a běžný tovar. Sekce e-commerce v USA vzrostla o masivních 97 % hlavně díky pandemii koronaviru.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na výsledky amerického maloobchodu

18.08.2020 Na mapě evropských indexů dnes krátce po otevření dominovala červená barva. Klesaly také futures na Wall Street, přestože S&P 500 se pohybuje na dosah historických maxim. V USA stále neexistuje dohoda o dalších koronavirových stimulech. Ekonomický kalendář je dnes takřka prázdný, takže velkou roli by mohly hrát novinové titulky. Dnes před otevřením americké seance bychom se měli dočkat hospodářských výsledků významných maloobchodních prodejců za Q2.
img

Fed nezná hranice. Pro záchranu ekonomiky uděláme cokoliv, říká Powell

22.05.2020 Guvernér ČNB Jiří Rusnok v pondělí uvedl, že koruna je v současnosti vzhledem k úrovni ekonomiky podhodnocená a že nevidí důvody, proč by tuzemská měna měla i nadále oslabovat. Podle guvernéra není příliš pravděpodobné, že se centrální banka v blízké budoucnosti uchýlí ke kurzovému závazku či oslabení koruny.
img

Akcie společnosti Walmart rostou v premarketu po výsledcích o 4 %!

19.05.2020 Walmart (WMT.US) dnes reportoval své finanční výsledky za první kvartál fiskálního roku 2021. Upravené EPS dosáhlo na 1,18 dolarů na akcii při tržbách 134,6 miliard dolarů. Dle očekávání analytiků mělo upravené EPS klesnout o 0,9 % na 1,12 dolarů na akcii a příjmy měly vzrůst o 6,9 % y/y na 132,5 miliardy dolarů.
img

Ekonomický kalendář: Powell a výsledková sezóna

19.05.2020 Nálada na trzích zůstává dobrá díky slibným výsledkům experimentální vakcíny společnosti Moderna a velkému fondu na boj s důsledky pandemie koronaviru, který schválili Francie a Německo. Naopak investoři příliš neberou v potaz napětí mezi Čínou a USA (opět na frontě WHO) a také zhoršující se vztah mezi Austrálií a Čínou. Odpoledne promluví guvernér Fedu Powell před bankovním výborem amerického Senátu. Obvykle se jedná o událost s potenciálně výrazným dopadem na trhy, nicméně dnešní projev byl již zveřejněn a žádné výrazné překvapení nepřinesl.
img

ČNB je otevřena záporným úrokovým sazbám. Trump hrozí Číně za koronavirus

15.05.2020 Agentura Reuters v pondělí informovala, že ECB minulý týden nakoupila dluhopisy za rekordních 44 miliard eur. Celkově Evropská centrální banka plánuje nakoupit v letošním roce dluhopisy za 1,1 bilionu eur.
img

Nejhorší recese v historii EU přichází. Ztráta 20 mil. pracovní míst v USA

07.05.2020 Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA opět zaznamenaly rekordní hodnoty. Přes 3,169 mil. Američanů zažádalo o podporu. Jedná se o pokles oproti předešlému týdnu z 3,846 mil., trh však očekával 3 mil. Další vypovídající hodnotou o dopadech opatření proti koronaviru má statistika počtu pokračujících (trvajících) žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Ta za minulý týden vzostla na 22,647 mil. z 18,011 mil. týden předešlý.
img

Nejhlubší propad HDP od finanční krize. Nezaměstnanost opět trhá rekordy

30.04.2020 Japonská centrální banka (BoJ) tento týden zhoršila výhled ekonomiky a rozhodla o nejrozsáhlejších opatřeních, které kdy provedla. Na podporu ekonomiky bude nakupovat firemních dluhopisy, a to v neomezených objemech. Cílem je udržet nízké úrokové sazby a tím i náklady na úvěry.
img

Ropa zadarmo. Více než 26 milionů Američanů je bez práce

24.04.2020 V pondělí po výrazném snížení poptávky po ropě z důvodů pandemických opatření, se květnový kontrakt na ropu WTI dostal do záporných čísel (přibližně až -35 USD za barel). Hlavním důvodem bylo uvědomění si spekulantů, že na rozdíl od ropy Brent je nutné barely ropy WTI fyzicky převzít. Panické prodeje proto započaly. Také cena ropy Brent poklesla, a to až na 16 dolarů za barel, což je nejnižší cena za posledních 20 let.
img

MMF očekává nejhorší recesi od krize v 30. letech. Trump chce znovuotevřít ekonomiku

17.04.2020 Saudskoarabský ministr energetiky princ Abdalazíz bin Salmán v pondělí uvedl, že celosvětové dodávky ropy se po dohodě skupiny OPEC+ sníží o přibližně 19,5 milionů barelů denně. Exporty se v Číně v březnu meziročně snížily o 6,6 % po poklesu z předchozího měsíce o 17,2 %. Ekonomové osloveni agenturou Reuters však očekávali snížení exportu o 14 %.
img

Po „FANG“ přichází „DAWN“ – nejlepší akcie po koronavirové krizi

14.04.2020 Krize vyvolaná pandemií koronaviru otřásla globální ekonomikou. Celá ekonomická odvětví byla zmražena a mnoho velkých i malých společností je nyní v obtížné situaci.
img

Turecká krize, emerging markets a pokračující earnigns

17.08.2018 Zahájení obchodování v pondělí se neslo ve znamení obav z turecké liry. Přestože má Turecko vliv především na emerging markets, obavy byly cítit i za oceánem v USA.
img

Dow Jones index – 8 zajímavostí k nejznámějšímu indexu světa

03.04.2018 Dow Jones Industrial Average index (DJIA) známý jako Dow Jonesův index je nejčastěji zmiňovaným akciovým indexem na světě. Pokud sledujete světové burzy, je téměř nemožné se s ním pravidelně nesetkávat ve finančních médiích jako je Bloomberg, CNBC atd.
img

Akcie Boeing blízko historických maxim

25.11.2015 Další americký bluechip z představované série akcií z indexu Dow Jones je Boeing. Celosvětově známá společnost Boeing nemá jenom spokojené zákazníky ve více než 150 zemích, ale také spokojené dlouhodobé investory. Po hlubokém pádu o více než 70 % v letech 2007 a 2008 trvalo akciím Boeing 5 let, než se jim podařilo vrátit zpátky nad úroveň $100. Od počátku svého dna z počátku roku 2009 akcie Boeing téměř zpětinásobily svou hodnotu. Od počátku roku 2013 se nachází v rostoucím trendu.
Související klíčová slova: Money management | Offshore | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Moody's | Equity | Inflace | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Turecká lira | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Americký dolar | Zhodnocení | Bank of England | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Breakout | Burza | Burzovní index | Béžová kniha | CFD | CME | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Evropská centrální banka | Expanzivní politika | FOMC | Fed | Finanční trhy | Forward | Futures | Gap | Grafy | High | IPO | ISIN | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Korekce | Likvidita | Low | MMF | Margin | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | P/E | Peněžní zásoba | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Průmyslové objednávky | Příkaz | RSI | Rally | Ratingová agentura | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Spot | Spread | Support | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | CAD | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | RMB | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Blue chips | Fond | Exxon Mobil | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Cenový graf | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Zisk | Berkshire Hathaway | Výsledky | Index nákupních manažerů | Hospodářský cyklus | London Stock Exchange | Euronext | Partners | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Světová obchodní organizace | Financování | Investovat | CZK/USD | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Makrodata | Devizové intervence | Facebook | LYNX | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | EPS | Index | Investiční strategie | Volatilní | Akcie Facebook | Akcie Netflix | Akcie ropy | Aktuální cena ropy | Americká centrální banka | Analýzy | Atlantik | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Co je akcie | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | DJIA | Do čeho investovat | Dolar | Dow Jones index | Druhy akcií | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index DJIA | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Investice do akcií | Investiční | Investiční plán | Investiční portfolio | Investování do akcií | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | EBay | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | JP Morgan | Lira | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Nové trhy | Odkup akcií | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Pasivní příjem | PayPal | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řízení rizika | Signály | Société Générale | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | Trh | Twitter | Velká Británie | Volkswagen | Webináře | WTI | XM | Zemní plyn | Zprávy | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | DXY | ING | Buy | Cenově vážený index | Ex-dividend | P/S | ROCE | ROE | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Běžná likvidita | Tržby | Světové ekonomiky | Western Union | Komise | Kontrakt | Volby | Retail | Burze | Dividendové akcie | Investment | Traders | Aramco | Markit | Dow Jonesův index | Bank of New York Mellon | Intesa Sanpaolo | Institut ZEW | Wells Fargo | Campbell Soup | Microsoft | MSCI | ABN Amro | CME Group | Caterpillar | Baker Hughes | DIHK | Barrick Gold | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | Fundamentální výhled | Short squeeze | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Poměr P/S | Úspěch | Podnikání | BMW | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Rada ČNB | Earnings | KBC | BlackRock | Znalost | Přehled | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bankovnictví | US akcie | Americké firmy | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | IHS | Xetra | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Vladimir Putin | S&P Global | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Černé pondělí | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Akcie Walmart (WMT) | Procter & Gamble (PG) | Propad | Eurex | TradingView | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Historická maxima | Philip Morris | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | Baidu | Tesla | Prodejní signál | Odhodlání | Kapitalizace | Výhled | Francouzská ekonomika | Bankéři | Poplatky | Exxon | Chevron | Konsensus | Německý export | Britská ekonomika | Odhady trhu | Predikce | Ekonomická situace | General Electric | Krize | Investovat do akcií | Výnosy | Americká vláda | Očekávání analytiků | TRY | Index cen domů | Softbank | Příjmy | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | ExxonMobil | Finanční domy | Alphabet | Aktuální cena | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | Zasedání americké centrální banky | Bilance Fedu | Tisková konference ECB | Výhled ekonomiky | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | ABN AMRO Bank | IHS Markit | ex | Vstup na burzu | BBVA | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Cena palladia | Breakout Trader | Akciové společnosti | Coinbase | Palladium | Obchodování indexů | Jerome Powell | LYNX Trading | Estee Lauder | Jak fungují akcie | Obchodování na trzích | Investování s LYNX | Obchodování Futures | Výprodeje na akciových trzích | FinTech | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Růstové akcie | OPEC+ | Podniky | Technologické akcie | Apple (AAPL) | Netflix (NFLX) | Inflace v eurozóně | McDonald's | Akcie společnosti | Objem obchodování | Turecké liry | Turecká krize | Výplata dividend | Šéf Fedu | Graf indexu | RDSA | Royal Dutch Shell | Americký dolarový index | Akcie GE | Ruská centrální banka | Dodávky ropy | Náklady na úvěry | Evropská komise | Index spotřebitelské důvěry | Zadluženost | Hodnota indexu | Cíl ČNB | Odhady analytiků | Obchodovat s akciemi | Nakoupit akcie | Akcie Boeingu | Palladiové akcie | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Poziční obchodníci | Akcie herních vývojářů | Globální rizika | Uber Technologies | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Beyond Meat | Obavy investorů | Inflační očekávání | Růst ekonomiky USA | Zpětný odkup akcií | Zahraniční investoři | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Sharpe ratio | Boris Johnson | The Telegraph | NVDA | iFX | Guvernér Fedu | Volný čas | Záporné sazby | Akcie a ETF | Ropné akcie | Americké futures | Tomáš Pfeiler | Konglomerát | Oživení ekonomiky | AMZN | Thyssenkrupp | Prosus | Saudi Aramco | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Italská vláda | Vlastní akcie | Výše dividendy | UCITS | TeamViewer | iShares | MetLife | GOOGL | Internet of Things | Investujte do akcií | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Bilance zahraničního obchodu | Cena akcie | Očekávané Earnings | Obchodujte | Hospodářské krize | ByteDance | TikTok | S&P 500 Index | Obchodní model | Prezident Donald Trump | Německá vláda | ČNB Jiří Rusnok | Objem | MSFT | Myšlenka | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | Statistický úřad Eurostat | Cisco Systems | Firma | Ekonomiky eurozóny | Maloobchodní prodeje | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Souhrn finančních trhů | Růst cen | CBI | Bilance | Index DOW | Co bude | Generální ředitel | GM | Největší pokles | Lagardeová | Amazon | Nízké úrokové sazby | Philip Lowe | Louis Vuitton | Tiffany | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | Rozdělení zisku | INTC | Intel (INTC) | Walt Disney | 5G | Naše ekonomika | Statistika | Technologický sektor | Průmysl | ADP | Na burze | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | Standard Oil | SoftBank Group | Visa | General Motors | Enel | Nově zahájené stavby domů | Nezaměstnanost v Česku | Německý ZEW index | Sociální sítě | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Britové | Tomáš Holub | ČNB Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Total | Prognózy | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Prohlášení | Ford Motor | United Technologies | AbbVie | Allergan | Amgen | Airbus | Zahájení obchodování | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Ohlédnutí | Úroky | Měnové politiky | Premiér Boris Johnson | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | AXA | Fed index | FedEx | FDX | xStation5 | Biotechnologické společnosti | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Americké vlády | Nike | COTTON | SUGAR | Uber | Ztráta | Nejlepší akcie | Yandex | Visa (V) | Kraft Heinz | Zasedání měnového výboru | Peking | Wirecard | Ziskovost | Akcie s vysokými dividendami | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Nízké ceny ropy | Objem objednávek | CFA | Bruno Le Maire | Exact Sciences | Návratnost | Altria Group | Netflix | NFLX | Washington | Daimler | Micron Technology | Microchip Technology | Ministr energetiky | Sodexo | RBA | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Zemědělství | Rekordní maximum | ASML | ASML Holding NV | Ukazatele | SAP | iRobot | IRBT | Ceny energií | Vyplácení dividend | HPQ | Hewlett Packard Enterprise | Hewlett Packard | Komunikace | Astrazeneca | General Electric (GE) | Trump | Prezident | Nezaměstnanost v Británii | AMGN | Koronavirus | Akcie výrobce letadel | Paypal Holdings | Google | Obchodní vztahy | Trhy | WHO | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | ConocoPhillips | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | American Express | Asijské indexy | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Bluechip | Meziroční růst | Pandemie koronaviru | Pandemie | DISH | Starbucks | Boeing | Zpomalení růstu | López Obrador | Zlepšení | Úsilí | SBUX | BABA | Akcie v roce 2020 | Akcie Alphabet | Rezistenční úrovně | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | Fresenius Medical | FME | Adidas | Americká společnost | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | NFP | Americké ekonomiky | Poptávky po ropě | Galapagos | Biogen | Pharming Group NV | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | TWTR | Akcie 3M | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Gilead Sciences | FinTech akcie | PHIA | Šéfka ECB | Akcie Netflix (NFLX) | Stabilita | Cestovní ruch | Kanadská centrální banka | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Mzda | Guru | Výkyvy | Ekonomika Evropské unie | WP | Restrikce | Air France-KLM | Lufthansa | Program nákupu aktiv | Opatření proti koronaviru | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Olaf Scholz | Profitovat | Tencent | Australská centrální banka (RBA) | Stimuly | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Guvernér Rusnok | Asijská seance | Inflace v EU | Nákupy aktiv | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Zotavení ekonomiky | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Charles Dow | Historie | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Texas | PYPL | Další pokles | Valné hromady | Německý ministr financí | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | REGN | Salmán | Pravidla EU | Kongres | Index ISM | Manufacturing | Domácnosti | Fundament | Výrobce letadel | Hotovost | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | Klaus Regling | Dávky v nezaměstnanosti | Dividendové výnosy | Další růst | Růst | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Signál | Index spotřebitelské nálady | Ratingová agentura S&P | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Potenciál | Allianz | Propad HDP | Nejlepší palladiové akcie | Abbott Laboratories | E-commerce | Ekonomiky | Vzdělávací webináře | Války | Organizace | Microsoft (MSFT) | Růst nezaměstnanosti | Nezaměstnanost v USA | Průmyslové revoluce | Nvidia Corp | Práce | Eni | Obchodovat s cennými papíry | Výroba v Německu | UnitedHealth Group | Cestovní omezení | Dopady koronavirové krize | Znovuotevřít ekonomiku | Ministři | Mexický prezident | Andrés Manuel López Obrador | Nárůst nezaměstnanosti | Abdalazíz bin Salmán | Splátky dluhů | FANG | DAWN | DAWN akcie | Akcie Domino’s Pizza | Akcie Domino’s Pizza (DPZ) | Domino’s Pizza | Domino’s Pizza (DPZ) | DPZ | Akcie Activision Blizzard | Akcie Activision Blizzard (ATVI) | ATVI | Activision Blizzard (ATVI) | Akcie Walmart | Walmart (WMT) | Activision Blizzard | Delaware | Premiér Justin Trudeau | Microsoft Corp | US Bancorp | Maloobchodní tržby v USA | Procter & Gamble | Malé podniky | ZEW index ekonomického sentimentu | USD za barel | Květnový kontrakt | Japonský export | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Reddit | Air France | Posílení | Ropa zadarmo | Amundi | Joe Biden | ADBE | 3M | Fundamentální náhled | Náhled na akcie | Technický náhled | Shell | Maloobchod | Gilead | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Dividendové ETF | Rally na akciích | PEPSICO | Export v dubnu | Dovoz | Ben Broadbent | Nike (NKE) | NKE | Merck KGaA | Merck | T-Mobile | Expedia | JD.com | NetEase | Royal Caribbean | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Moderna | WMT.US | Advance Auto Parts | AZN | Japonský export v dubnu | Renault | Splunk | Hikvision | Roční zhodnocení | Ekonomické zotavení | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Salesforce | Rozhodnutí FOMC | Výrobní PMI | PEPP | Londýnské burzy | Square | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Oracle | Nikola | Black Monday | Světové krize | Canopy Growth | Sanofi | Stimulační balík | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Výplata | Covid | Index průmyslové výroby | Nové žádosti o podporu | Letecký průmysl | Fintech společnosti | TTWO | Medtronic | Sony | Výhled vývoje ekonomiky | E.ON | Johnson & Johnson | KLM | Ocenění | Německý maloobchod | Růst tržeb | Ceny | Verizon Communications | Salesforce.com | Forward guidance | Zastavení růstu | Důvěra | Aktivita v čínském průmyslu | Caixin | Skupování aktiv | Růst vývozu | Erdogan | Turecký prezident | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Zalando | Pandemická situace | Hospodářské výsledky Walmartu | Investice do vodíku | PLUG | Plug Power | Air Liquide | Počet akcií | Airbus Group | Zvýšení daní | Coca-Cola | Výrobní sektor | Kroger | Inspirace | Zdanění | Nvidia | Qualcomm | Akcie NIO | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Evropský statistický úřad | Biden | Míra nezaměstnanosti v Německu | Marathon | Speedway | Pracovní místa | Vinci | Česká republika | Průmyslové zakázky | Lockdown | Měnový fond | Americké prezidentské volby | Walgreens | Foot Locker | Akcie Sony | Intel | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | Pokles indexu | ALV | SAP AG | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | Co je dividenda? | XOM | CVX | PFE | CSCO | MMM | Cisco-Systeme | JP Morgan Chase | Cardinal Health | VF Corporation | W.W. Grainger | Hormel Foods | Abbott Laboratorien | Beckton Dickinson | BDX | ABT | HRL | GWW | MDT | VFC | JNJ | CAH | ABBV | Nejlepší dividendové ETF | Nevýhody dividendových strategií | Výhody dividendových strategií | Dividendové strategie v praxi | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Oživení ekonomiky USA | GLE | Electronic Arts | Coty | Zprávy o vakcíně | China Telecom | China Mobile | QCOM | L Brands | GPS | Hormel | JWN | Proražení | Adobe Systems | GME | GameStop | Bayer | Vonovia | Henkel | BIDU | MGM | Stimulační balíček | Brands | ForFarmers | Shopify | Acacia Communications | MRK | WU | Akcie Gamestop | PEP | Deliveroo | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Velké investiční fondy | Express | Poměrové ukazatele | UNH | UnitedHealth (UNH) | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Tyson Foods | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | AIG | FinTech akcie 2021 | SPWR | Air | Akcie Boeing | IPO Coinbase | Kryptoměnový gigant | Akcie ropy v roce 2021 | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | GameStop akcie | Prezident Erdogan | IPO Deliveroo | Loď Ever Given | Ever Given | GRMN | Verizon | Comcast | Dluhový strop | Kellogg | Goldman Sachs Group
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

WisdomTree
WisdomTreePhysical Palladium
WisdomTreePhysical Palladium (VZLB)
Wise Banc
WiseBanc
Wish
Witkowitz
WKL
WM
WMO

Následující klíčová slova

WMT.US
Wolfgang Schäuble
Wolfstreet
Wolt
Wolters Kluwer
Wolters Kluwer (WKL)
Wood and Company
Wood and Company Lukáš Novotný
Wood & Company
Wood&Company
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít