Čtvrtek 15. duben 2021 03:12
reklama
Dukascopy
reklama
Purple Trading srovnani platformy 2
reklama
Capital.com

Klíčová slova - ECB Christine Lagardeová

C:\fakepath\euro2.jpg

Míra inflace v EU v únoru vystoupila na 1,3 procenta

17.03.2021 Meziroční míra inflace v Evropské unii v únoru vzrostla proti lednové hodnotě o desetinu procentního bodu na 1,3 procenta. Po půlročním období pomalého růstu tak ceny druhý měsíc v řadě stoupají výrazněji. Stabilní růst cen pokračoval v únoru v eurozóně, kde inflace stejně jako v prvním měsíci roku dosáhla 0,9 procenta. Uvedl to dnes statistický úřad Eurostat, který v případě 19 zemí platících eurem potvrdil údaje ze svého rychlého odhadu z počátku března.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

Evropská centrální banka mění tempo nákupů dluhopisů

11.03.2021 Evropská centrální banka (ECB) v příštím čtvrtletí výrazně zrychlí tempo dalšího tištění peněz, než jaké uplatňovala v prvních měsících letošního roku. ECB v tiskové zprávě po dnešním zasedání Rady guvernérů uvedla, že za tímto účelem bude rychleji nakupovat dluhopisy. Objem peněz, který má pro tento program k dispozici, však nezměnila.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Evropské akcie jsou před zasedáním ECB na ročním maximu

11.03.2021 Evropské akcie se před zasedáním Evropské centrální banky (ECB) vyšplhaly na roční maximum. Panevropský index STOXX Europe 600 před polednem přidával zhruba 0,3 procenta na 423,22 bodu a roste už čtvrtý den po sobě. Evropské akcie tak navazují na středeční růst amerických akciových trhů, který ovlivnila příznivá zpráva o inflaci a schválení jednoho z největších stimulačních souborů v historii Spojených států.
C:\fakepath\udalosti-08032021-lv-1.jpg

Očekávané události pro tento týden

08.03.2021 Investoři se během tohoto týdne budou soustředit pravděpodobně nejvíce na čtvrteční zasedání Evropské centrální banky (ECB). Jaké další události by měli investoři brát v tomto týdnu na vědomí?
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

ECB dnes svou měnovou politiku nezměnila

21.01.2021 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání ponechala svou měnovou politiku beze změn. Naznačila však možnost dalších stimulačních opatření, protože výhled se kvůli šíření pandemie covidu-19 zhoršuje. Hlavní úroková sazba zůstává na nule. Minulý měsíc banka rozšířila program nákupů dluhopisů a prodloužila i jeho platnost.
C:\fakepath\udalosti-18012021-lv-1.jpg

Očekávané události pro tento týden

18.01.2021 Investoři se během tohoto týdne budou soustředit pravděpodobně nejvíce na zasedání centrálních bank, ale také na středeční inauguraci nové amerického prezidenta Joea Bidena. Jaké další události by měli investoři brát v tomto týdnu na vědomí?
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

Lagardeová: Pokud uzávěry do dubna neskončí, bude to problém

13.01.2021 Evropská centrální banka (ECB) zatím kvůli zhoršení pandemie výhled měnit nebude, i nadále počítá na letošní rok v eurozóně s růstem hrubého domácího produktu (HDP) o 3,9 procenta. Na konferenci Reuters Next to dnes řekla prezidentka ECB Christine Lagardeová. Problém ale podle ní nastane, pokud nynější uzávěry neskončí ani v prvním čtvrtletí.
C:\fakepath\Lagarde.jpg

Komentář Lagardeové na konferenci ECB

10.12.2020 Evropská centrální banka (ECB) dnes rozšířila program nákupů dluhopisů o půl bilionu na 1,85 bilionu eur (48,7 bilionu Kč) a prodloužila i jeho platnost. Chce tak podpořit ekonomiku, která se potýká s dopady pandemie způsobené šířením nového koronaviru. ECB také uvedla, že hlavní úroková sazba zůstává na nula procent a zveřejnila nový hospodářský výhled.
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

ECB rozšířila program nákupů dluhopisů, prodloužila jeho platnost

10.12.2020 Evropská centrální banka (ECB) dnes rozšířila program nákupů dluhopisů o půl bilionu na 1,85 bilionu eur (48,7 bilionu Kč) a prodloužila i jeho platnost. Chce tak podpořit ekonomiku, která se potýká s dopady pandemie způsobené šířením nového koronaviru. ECB také uvedla, že hlavní úroková sazba zůstává nula procent.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB zřejmě rozšíří opatření na podporu ekonomiky eurozóny

10.12.2020 Evropská centrální banka (ECB) dnes zřejmě představí nová opatření na podporu ekonomiky eurozóny, která se potýká s negativními dopady pandemie covidu-19. Ekonomové počítají především s rozšířením nákupů dluhopisů, napsala agentura DPA.
C:\fakepath\udalosti-04122020-lv-1.jpg

Očekávané události pro tento týden

07.12.2020 Investoři se během tohoto týdne budou soustředit pravděpodobně nejvíce na čtvrteční zasedání Evropské centrální banky (ECB). Jaké další události by měli investoři brát v tomto týdnu na vědomí?
img

Trump hrozí Číně a zavádí nové restrikce. Rekordní růst HDP Velké Británie o 15,5 %

13.11.2020 Šéf americké obchodní komory Thomas Donohue v pondělí oznámil, že malé podniky nemohou čekat další tři měsíce, než se Kongres dohodne na další pomoci. Americké firmy jsou ochotné začít spolupracovat s vítězem prezidentských voleb Joem Bidenem na rychlejší podpoře ekonomiky, dodal Donohue. Turecká lira zaznamenala v pondělní obchodní seanci největší nárůst od loňského března. Analytici připisují posílení TRY sobotní výměně guvernéra centrální banky a nedělní rezignaci ministra financí, který je mimochodem Erdoganův zeď.
C:\fakepath\p-12112020-lv.gif

Šéf Fedu vítá informace o vakcíně, ale čeká ještě obtížné měsíce

12.11.2020 Rostoucí pravděpodobnost účinné vakcíny proti koronaviru je dobrou zprávou pro ekonomiku. Hospodářské vyhlídky však zůstávají nejisté a příští měsíce mohou být obtížné, protože šíření viru pokračuje. Uvedl to podle agentury Reuters šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell na dnešním internetovém fóru Evropské centrální banky (ECB).
C:\fakepath\ecb-30102020-lv.gif

ECB vyzývá evropské vlády k selektivnímu omezování ekonomiky

30.10.2020 Evropské vlády musejí při boji s koronavirem omezovat pouze vybrané ekonomické aktivity a pokračovat ve výdajích na podporu podniků i domácností. Uvedli to dnes podle agentury Reuters vedoucí představitelé Evropské centrální banky (ECB). Evropské země v poslední době zavádějí nová restriktivní opatření v reakci na vzestup počtu nových případů nákazy koronavirem.
C:\fakepath\Lagarde.jpg

ECB nechala svou politiku beze změny, signalizovala nová opatření

29.10.2020 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání ponechala svou měnovou politiku beze změn. Základní úroková sazba tak zůstává na rekordním minimu nula procent, nemění se ani program nákupů dluhopisů. ECB však uvedla, že v prosinci s ohledem na růst počtu případů nákazy novým koronavirem měnovou politiku znovu přehodnotí. Podle ekonomů se banka chystá nákupy dluhopisů zvýšit.
C:\fakepath\udalosti-26102020-lv-1.jpg

Očekávané události pro tento týden

26.10.2020 Investoři se během tohoto týdne budou soustředit pravděpodobně nejvíce na blížící se prezidentské volby ve Spojených státech, ale také na zasedání centrálních bank. Jaké další události by měli investoři brát v tomto týdnu na vědomí?
C:\fakepath\ecb.jpg

ECB zintenzivňuje práci na digitálním euru

02.10.2020 Evropská centrální banka (ECB) zintenzivňuje práci na digitálním euru. Cílem je, aby byla připravena na vydání digitální měny, pokud by to bylo potřeba. Digitální euro by mohlo pomoci v případech, kdy občané přestanou ve velkém používat hotovost, převládnou na trhu zahraniční formy elektronických peněz anebo v případech, kdy budou další způsoby plateb nedostupné. Uvedla to ECB v dnešní zprávě.
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

ECB kvůli koronaviru zvažuje změnu dosavadní politiky

30.09.2020 Evropská centrální banka (ECB) začala zvažovat, že kvůli dopadům koronavirové krize na ekonomiku přehodnotí svou dosavadní strategii po vzoru americké centrální banky (Fed). Větší obavy než z rychlého růstu cen má nyní z velmi pomalého zdražování. Šéfka ECB Christine Lagardeová proto na dnešní tiskové konferenci uvedla, že banka by mohla umožnit, aby inflace překročila dlouhodobý cíl ECB. V konečném důsledku by to znamenalo vytvořit nový inflační cíl.
C:\fakepath\eurusd-13092020.png

Shrnutí páteční seance: Americké akcie uzavřely smíšeně, technologické firmy oslabovaly

13.09.2020 Americké akcie uzavřely páteční obchodování smíšeně. Technologický sektor utrpěl již pátý pokles za posledních šest obchodních seancí, upozornila agentura Reuters. Posilovaly naopak akcie řady významných průmyslových a finančních společností.
C:\fakepath\EURUSDH1.png

Forex: Euro po čtvrtečním zasedání ECB pokračuje v růstu

11.09.2020 Evropská měna dnes pokračuje v růstu. Investory povzbudilo, že Evropská centrální banka (ECB) nenaznačila, že by chtěla posilování eura zabránit.
img

Guvernérka ECB: Evropská ekonomika zažívá silnou obnovu. HDP eurozóny propadlo v Q2 „pouze“ o 17,7 %

11.09.2020 V pondělí byly burzy ve Spojených státech i Kanadě zavřené kvůli svátku práce. Tedy jsme se ani nedočkali nějakých významných fundamentálních zpráv. Za zmínku však určitě stojí zveřejnění obchodní bilance z Číny, ze které vyplynulo, že v srpnu čínský vývoz vzrostl meziročně o 9,5 %. U dovozu však došlo opět k poklesu, a to o 2,1 %. Přebytek obchodní bilance se z červencových 62,33 mld. USD snížil na 58,93 mld. USD.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

ECB: Ekonomika vykazuje oživení, aktivita ale zůstává hluboko pod úrovní před koronavirem

10.09.2020 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání ponechala svou měnovou politiku beze změn. Základní úroková sazba tak zůstává na rekordním minimu nula procent, nemění se ani program nákupů dluhopisů. Prezidentka ECB Christine Lagardeová na tiskové konferenci uvedla, že ekonomika od zmírnění karanténních opatření vykazuje silné oživení, aktivita ale i nadále zůstává hluboko pod úrovní před koronavirem.
C:\fakepath\udalosti-07092020-lv-1.jpg

Očekávané události pro tento týden

07.09.2020 Investoři se během tohoto týdne budou soustředit pravděpodobně nejvíce na čtvrteční zasedání Evropské centrální banky (ECB). Jaké další události by měli investoři brát v tomto týdnu na vědomí?
C:\fakepath\ecb.jpg

Bloomberg: Výkonná rada ECB by mohla mít poprvé stejně žen i mužů

01.09.2020 Příští jmenování nového člena Výkonné rady Evropské centrální banky (ECB) by se mohlo ukázat jak jedno z nejdůležitějších ohledně rovnosti pohlaví v historii rady. Pokud se do jednoho z nejvyšších orgánů, který v eurozóně provádí měnovou politiku, nově dostane žena, budou ženy tvořit polovinu šestičlenné rady. To by instituci umístilo na piedestal pokroku a rovnosti, uvedla dnes agentura Bloomberg.
C:\fakepath\ecb-16072020-lv.gif

ECB nechala základní úrok na rekordním minimu nula procent

16.07.2020 Evropská centrální banka (ECB) dnes na zasedání Rady guvernérů podle očekávání nechala svou měnovou politiku beze změn. Základní úroková sazba tak zůstává na rekordním minimu nula procent. Po sérii mimořádných opatření na podporu ekonomiky zasažené koronavirovou krizí se banka zaměřuje na kontrolu přijatých kroků a pokračuje v nákupech dluhopisů v objemu, který stanovila dříve.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Inflace v Německu v červnu zrychlila na 0,8 procenta

29.06.2020 Meziroční růst spotřebitelských cen v Německu v červnu zrychlil na 0,8 procenta z květnových 0,5 procenta. Zůstal však hluboko pod cílovou úrovní Evropské centrální banky (ECB). Vyplývá to z předběžných údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie, které dnes zveřejnil německý statistický úřad.
C:\fakepath\ecb-04062020-lv.gif

ECB se dnes rozhodla rozšířit program nákupu dluhopisů

04.06.2020 Evropská centrální banka (ECB) se dnes rozhodla rozšířit program nákupu dluhopisů spuštěný kvůli koronavirové krizi o 600 miliard eur na 1,35 bilionu eur (36 bilionů Kč). Svou základní úrokovou sazbu ponechala na rekordním minimu nula procent.
img

Rozbřesk: Jak se ECB popere s námitkami německých ústavních soudců?

03.06.2020 Na čtvrtečním zasedání ECB bude jedním z “nejžhavějších témat” přestřelka mezi Frankfurtem a Karlsruhe - přesně řečeno mezi Evropskou centrální bankou a německým ústavním soudem.
img

Německo je v recesi. Ekonomická aktivita v USA zaznamenala prudký pokles

29.05.2020 Spolkový statistický úřad v pondělí zveřejnil, že se německá ekonomika v prvním čtvrtletí propadla v porovnání s předchozím měsícem o 2,2 %, což byl největší pokles od finanční krize v roce 2009. V předchozím čtvrtletí klesla ekonomika Německa o 0,1 % a nyní se tedy nachází v recesi.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Průzkum ECB: Ekonomika eurozóny letos klesne o 5,5 procenta

04.05.2020 Ekonomika eurozóny by v letošním roce mohla kvůli negativním dopadům koronaviru klesnout o 5,5 procenta. Vyplývá to z výsledků průzkumu Evropské centrální banky (ECB) mezi profesionálními prognostiky. V příštím roce by se hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny mohl podle průzkumu zvýšit o 4,3 procenta.
C:\fakepath\top-22042020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.04.2020 1) Stejně jako jinde ve světě, i akcie v Asii a Tichomoří jsou v posledních dnech stále ovlivňovány zmatkem na trhu s ropou a v energetickém sektoru. I přesto se však některým trhům podařilo zakončit obchodní den v plusu.
C:\fakepath\ecb.jpg

ECB signalizovala, že nebude kupovat dluhopisy přímo od vlád

22.04.2020 Evropská centrální banka (ECB) signalizovala, že nepřikročí k přímým nákupům dluhopisů od vlád členských zemí eurozóny. Prezidentka ECB Christine Lagardeová takové nákupy označila za nezákonné. Skepticky se vyjádřila i k možnosti podpořit ekonomiku zasaženou koronavirovou krizí rozdáváním hotovosti lidem, tedy takzvanými penězi z helikoptéry. Informuje o tom dnes agentura Reuters.
img

Rekordní nezaměstnanost v USA. Centrální banky i nadále snižují sazby a rozšiřují QE

27.03.2020 Americká centrální banka oznámila v pondělí neomezené kvantitativní uvolňování. Tedy Fed bude nakupovat neomezené množství státních dluhopisů a cenných papírů zajištěných hypotékami. Podle MMF bude letošní recese světové ekonomiky způsobená koronavirem mnohem horší, než kterou způsobila finanční krize v letech 2008 až 2009. Avšak MMF dodal, že k zotavení světového hospodářství by mohlo dojít již v roce 2021.
img

Fed vytáhl kanón, ale neohromil

18.03.2020 Americký Fed srazil sazby na nulu, oznámil masivní kvantitativní uvolňování a centrální banky z celého světa koordinují nárůst dolarových swapů, a na krátkou dobu tak pomáhají zmírnit tlak na problém financování dolarových aktiv, ale v konečném důsledku nemusí tradiční prostředky na tuto výzvu vůbec stačit.
C:\fakepath\udalosti-09032020-lv-1.jpg

Očekávané události pro tento týden

09.03.2020 Investoři se během tohoto týdne budou pravděpodobně nejvíce soustředit na čtvrteční zasedání Evropské centrální banky (ECB), ale také na další novinky ohledně koronaviru, který má dopad na finanční trhy. Jaké další události by měli investoři brát v tomto týdnu na vědomí?
C:\\fakepath\\ecb brusel.jpg

Reuters: ECB v úterý mimořádně jednala o dopadech koronaviru

04.03.2020 Členové Rady guvernérů Evropské centrální banky (ECB) v úterý pozdě večer uspořádali telekonferenci, na které posuzovali dopady šíření koronaviru na ekonomiku. Uvedly to dnes zdroje agentury Reuters. Úpravou měnové politiky se podle nich rada nezabývala. Krátce předtím americká centrální banka (Fed) šokovala finanční trhy mimořádným a výrazným snížením základní úrokové sazby, k němuž sáhla mimo pravidelné zasedání svého měnového výboru. Něco takového naposledy učinila v roce 2008, na začátku globální finanční krize.
C:\fakepath\top-03032020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.03.2020 1) Australská centrální banka dnes snížila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na rekordní minimum 0,5 %. Reaguje tak na ekonomický šok způsobený novým typem koronaviru. Australská centrální banka je tak další, která se rozhodla uvolnit měnovou politiku kvůli dopadům epidemie koronaviru. Před ní už tak učinila například Čína.
C:\fakepath\ecb.jpg

Lagardeová: ECB je připravena přijmout opatření kvůli koronaviru

03.03.2020 Pokud to bude potřeba, je Evropská centrální banka (ECB) připravena přijmout "přiměřená a cílená opatření", aby podpořila hospodářství postižené šířením nového typu koronaviru. V prohlášení to včera uvedla prezidentka ECB Christine Lagardeová, informovala agentura AP.
img

Akciové trhy zažívají nejhorší období od krize. Strach z koronaviru zavírá školy

28.02.2020 Italské úřady minulý týden v neděli kvůli šíření koronavirunařídily uzavřít na týden školy a zrušit sportovní utkání včetně fotbalových zápasů v Serii A. V Benátkách byl dokonce zrušen i tradiční karneval. Z průzkumu, který v úterý zveřejnila Čínská asociace malých a středních podniků, vyplývá, že okolo 60 % čínských firem je schopno uhradit běžné výdaje pouze jeden až dva měsíce, než jim dojdou finanční zdroje.
C:\fakepath\euro2.jpg

IHS Markit: Útlum aktivity v evropském průmyslu v lednu polevil

03.02.2020 Aktivita v průmyslu v zemích eurozóny v lednu pokračovala v poklesu, útlum však polevil a výhled je lepší, než naznačovala předběžná data. Ukázaly to dnes výsledky průzkumu, které zveřejnila konzultační společnost IHS Markit. Konečná hodnota jejího indexu nákupních manažerů vystoupila na devítiměsíční maximum 47,9 bodu z prosincových 46,3 bodu.
img

Koronavirus ohrožuje Čínu, akcie a ropa padají. ECB zahájila revizi své strategie

24.01.2020 Francouzský prezident Manuel Macron se dohodl se svým americkým protějškem Donaldem Trumpem na příměří ohledně daní, které by mělo trvat do konce roku. Macron novinářům sdělil, že obě země budou pokračovat v intenzivních rozhovorech.
C:\\fakepath\\ecb dluhopis.jpg

ECB měnovou politiku nezměnila, zahajuje revizi své strategie

23.01.2020 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání ponechala svou měnovou politiku beze změny, včetně úrokových sazeb. Uvedla nicméně, že zahájí revizi své strategie, podrobnosti zveřejní na nadcházející tiskové konferenci prezidentka ECB Christine Lagardeová.
C:\fakepath\ek-17122019-lv.jpg

EK vyzvala členské země eurozóny k podpoře ekonomiky

17.12.2019 Evropská komise dnes vyzvala vlády členských zemí eurozóny, aby prostřednictvím rozpočtové politiky a strukturálních reforem pomohly Evropské centrální bance (ECB) ve snaze o podporu inflace, hospodářského růstu a tvorby pracovních míst. Informuje o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\GBPUSDH1.png

Forex: Libra oslabuje, obchodníci sledují parlamentní volby

12.12.2019 Libra v den konání předčasných parlamentních voleb v Británii sestoupila z téměř devítiměsíčního maxima vůči dolaru, slábne ale i k dalším měnám včetně eura. Podle agentury Bloomberg čeká britskou měnu dramatická noc, vyloučit nelze prudké výkyvy na obě strany. Volby by měly vyřešit spor kolem plánovaného odchodu Británie z Evropské unie.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

Christine Lagardeová: Ekonomika eurozóny směřuje k pomalému oživení

12.12.2019 Evropská centrální banka (ECB) podle očekávání ponechala svou měnovou politiku včetně úrokových sazeb beze změny. Dnešní zasedání Rady guvernérů bylo první, kterému předsedala nová prezidentka ECB Christine Lagardeová. Ta na tiskové konferenci uvedla, že ekonomika eurozóny směřuje k pomalému oživení.
Související klíčová slova: FOREX | Offshore | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Čína | Finance | Peníze | Bank of Canada | Akciové indexy | Equity | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Turecká lira | Monetární politika | Měnová politika | Německo | Francie | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Evropské akcie | New York | Spekulace | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Asset management | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Blue chip | Bod | CME | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Distribuce | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | ECB | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Futures | G7 | IFO index | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Inflační cíl | Investice | Investování | Korekce | Kurz | Low | MMF | MT4 | Risk | Měna | Měny | NYSE | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | OTC | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Osobní příjem | Portfolio | Prodeje existujících domů | Repo sazba | Reserve Bank of New Zealand | Riziko | Ropa | S&P 500 | Směnný kurz | Pokladniční poukázky | Ticker | Tištění peněz | Trigger | VIX | Výnos | Wall Street | ZEW index | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | NZD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Bank of America | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Čínské akcie | Investoři | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | John Hardy | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Britská měna | Kurz dolaru | Kurz eura | Výsledky | Strach | Investiční příležitost | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Deutsche Bank | Over-The-Counter | Financování | Investovat | Nasdaq Composite | USDX | Index cen | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Facebook | LYNX | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | ADP report | Financial Times | Obchodníci | Centrální bankéři | EPS | Index | Podpora | Americká centrální banka | Analytika | Banka | Brent | Cena | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | CZK | Členské země eurozóny | Do čeho investovat | Dolar | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Německa | Eura | Evropská měna | Exchange | Forexu | Frank | GfK | Graf | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investice do zlata | Investiční | Investiční portfolio | Investing | Investovat do zlata | ISM | EBay | Kurz dolarů | Libra | Lira | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Měna euro | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | PayPal | Prezidentské volby | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Société Générale | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Velká Británie | Volkswagen | WTI | XM | Země eurozóny | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | ZEW | EIA | ING | Benzín | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | ROCE | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | QE | Světové ekonomiky | Komise | Volby | Traders | Markit | Dow Jonesův index | Bank of New York Mellon | DPA | Intesa Sanpaolo | Institut ZEW | Wells Fargo | Microsoft | ABN Amro | Caterpillar | Berenberg | Nordea | Investing.com | Agentura AP | Agentura DPA | Hospodářské vyhlídky | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Euro vůči dolaru | BMW | Ministr financí | Stock Exchange | Earnings | KBC | BlackRock | Oddělení forexu | Přehled | Jádrový index | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Ekonomická aktivita | Německý ústavní soud | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Americké firmy | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie bank | Akcie v Asii | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Americký ministr financí | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Walmart | Propad | Kryptoměny | S&P | Guvernér | Ztráty | Euro k dolaru | Farmaceutické společnosti | Historická maxima | Nejistota | Philip Morris | Libra k dolaru | Baidu | Digitální měny | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Bankéř | Uvolnit měnovou politiku | Britská vláda | Exxon | Chevron | Konsensus | Silné euro | Britská ekonomika | Ekonomická situace | General Electric | Záchranný fond | Průzkum | Krize | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Snížení úrokových sazeb | Ministři financí EU | Výnosy | Japonská vláda | Ekonomické údaje | TRY | Index cen domů | Spotřebitelské výdaje | Alphabet | ČTK | Skupina G7 | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Dánsko | Očekávání | Index ekonomické nálady | Evropský statistický úřad Eurostat | ABN AMRO Bank | IHS Markit | ex | Akcie firem | Ruské akcie | BBVA | Zahraniční forex | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Bloomberg Commodity Index | Cena palladia | Palladium | Jerome Powell | Saxo | FinTech | Raytheon | Lockheed Martin | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Evropské akciové trhy | Nejnovější statistika | FAANG | Inflace v eurozóně | McDonald's | Akcie společnosti | Šéf Fedu | RDSA | Royal Dutch Shell | Obchodní rozhovory | Růst výnosů dluhopisů | Posilování eura | EK | Náklady na úvěry | Evropská komise | Steven Mnuchin | Americké podniky | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Evropský stabilizační mechanismus | Podnikové investice | Nakoupit akcie | Palladiové akcie | Rekordní růst | Uber Technologies | Statistický úřad | Platby v hotovosti | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Obavy investorů | Vybrané měny | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Odhad růstu ekonomiky | Boris Johnson | NVDA | iFX | Americké společnosti | Snížení sazeb | Prezidentka ECB | Akcie a ETF | Ropné akcie | Digitální daň | Pokles cen | Britský premiér | Oživení ekonomiky | AMZN | Thyssenkrupp | Kristalina Georgievová | Prosus | Hospodářský výhled | Novozélandská centrální banka | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | MetLife | GOOGL | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Akcie roku | Obchodní válka mezi USA a Čínou | RISK-ON | Očekávané Earnings | Hospodářské krize | Trump dnes | Rozpočtová politika | Deficit | Prezident Donald Trump | IOT | Investice do ropy | Objem | MSFT | Trh práce | Obchodní dohody | Recese světové ekonomiky | Spojené státy a Čína | Růst spotřebitelských cen | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Konkurenceschopnost | Nejlepší internetové akcie | Internetové akcie | Luis De Guindos | Statistický úřad Eurostat | Cisco Systems | Firma | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Maloobchodní prodeje | Parlamentní volby | Švédská centrální banka | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Růst cen | Bilance | Co bude | GM | ECB Luis De Guindos | Slabý růst ekonomiky | Největší pokles | Lagardeová | Souhrnný index | Amazon | Philip Lowe | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | Američtí zákonodárci | INTC | Americká data | Walt Disney | Statistika | Technologický sektor | ADP | Růst eurozóny | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Zasedání RBA | Visa | General Motors | Enel | Ceny potravin | Čínský vývoz | Šinzó Abe | Viceprezident ECB | Dolar vůči japonskému jenu | Zdražování | Digitální věk | Problémy | Novozélandská vláda | Total | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Válka mezi USA a Čínou | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Neuberger Berman | Chuť k riziku | Dobrá nálada | Nálada | Prohlášení | Zavedení cel | Prezident Světové banky | David Malpass | Ford Motor | United Technologies | AbbVie | Allergan | Amgen | Airbus | NN Group | Ústavní soud | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Úroky | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Premiér Boris Johnson | Investujte | Americké centrální banky | AXA | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Fed index | Meziroční míra inflace v eurozóně | Europoslanci | FedEx | FDX | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Nike | Uber | Nejlepší akcie | Tripadvisor | Kraft Heinz | Zasedání měnového výboru | Wirecard | ETF roku 2020 | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Stephen Poloz | Chris Williamson | Američané | Commodity index | Altria Group | Netflix | NFLX | Míra inflace v eurozóně | Daimler | Hospodářské statistiky | Micron Technology | Microchip Technology | Sodexo | RBA | Budoucnost | Ifo | Spolkový statistický úřad | ASML | ASML Holding NV | Ministerstvo práce | Ministr financí Steven Mnuchin | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Ukazatele | SAP | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Americké ministerstvo | Ceny energií | Oživení globální ekonomiky | Komunikace | Francouzský prezident | Macron | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | AMGN | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Paypal Holdings | Google | Obchodní vztahy | Trhy | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | ConocoPhillips | Šíření koronaviru | American Express | Čínský koronavirus | Virus | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Nejvýraznější pokles | Meziroční růst | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Očekávané události | Starbucks | Boeing | Zlepšení | SBUX | Akcie v roce 2020 | Akcie Alphabet | Výdaje | Strach z koronaviru | Data IHS Markit | Aktivita v průmyslu v zemích eurozóny | Aktivita v průmyslu | Útlum aktivity | Zpracovatelský sektor v eurozóně | Zpracovatelský sektor | Dopady koronaviru | Fresenius Medical | FME | Adidas | SEC | Americké banky | Galapagos | Biogen | Hospodářství Evropské unie | Dopady koronaviru na ekonomiku | COVID-19 | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Důvěra v průmyslu | Gilead Sciences | PHIA | Index aktivity | Šířením nového typu koronaviru | Riziko pro hospodářský výhled | Fungování finančních trhů | Šéfka ECB | Zmírnění dopadu epidemie koronaviru | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Stabilita | Kanadská centrální banka | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Olympijské hry v Tokiu | Inflace v únoru | Restrikce | Prudký pokles | Opatření ECB | Air France-KLM | Lufthansa | Program nákupu aktiv | Bankovky | Mince | Bankovky a mince | Tržní podmínky | Profitovat | Další vývoj | Restriktivní opatření | Stimuly | Evropské země | Členové bankovní rady | Šíření viru | Dnešní čísla | Redenominace | Globální riziko redenominace | Riziko redenominace | New York Times | Růst cen v eurozóně | Inflace v EU | ECB dnes | Odhad inflace | Prostor k růstu | Viceprezident | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Dopady pandemie | Žádosti o podporu | Dopady krize | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Texas | PYPL | Prodeje domů | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | REGN | Kongres | Komerční banky | Domácnosti | Neomezené množství | Neomezené kvantitativní uvolňování | Hotovost | Nákup aktiv | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | Spoření | Záchranný fond eurozóny | Stabilizační mechanismus | Dávky v nezaměstnanosti | Odklad olympijských her | Růst | Olympijské hry | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Potenciál | Allianz | Německý statistický úřad | Nejlepší palladiové akcie | Abbott Laboratories | Ekonomiky | Průmyslové revoluce | Nvidia Corp | Práce | Údaje | Signály oživení | Eni | UnitedHealth Group | Dopady koronavirové krize | Ministři | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | WMT | Microsoft Corp | US Bancorp | Vedoucí představitelé | Hospodářské oživení | Procter & Gamble | EP | Statistiky | Malé podniky | Nizozemsko | Kupovat dluhopisy | Dluhopisy přímo od vlád | Psionic Group | Psionic | Psionic Group Limited | SARS-CoV-2 | Surové ropy | Posílení | Omezení pohybu | Výkon dolaru | Větší pokles | ADBE | 3M | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Shell | Výzkumná skupina | Omezení kvůli koronaviru | Průzkum ECB | Průměrná míra nezaměstnanosti | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Růst výnosů | Soud | Karlsruhe | Dovoz | Vývoz | Členské státy | NKE | Merck KGaA | Merck | Vakcína | Ekonomická aktivita v USA | CL | Bundesbanka | Moderna | Vakcína na covid-19 | Renault | Hikvision | Ekonomické zotavení | Unie | Balíček na podporu ekonomiky | Vakcíny proti koronaviru | Costco | Koronavirové pandemie | PEPP | Index Nasdaq Composite | Sanofi | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Covid | Technologické firmy | Nízké sazby | Nové žádosti o podporu | Šéf banky | Setkání ministrů financí eurozóny | Sony | Výhled vývoje ekonomiky | E.ON | Johnson & Johnson | Ceny | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Verizon Communications | Akcie těžařů | Důvěra | Philip Lane | Deutsche Lufthansa | Obchodní hodiny | Air Liquide | Adyen | Coca-Cola | Ceny v eurozóně | Brexitové dohody | Zhoršení pandemie | Evropský statistický úřad | Účinné vakcíny | Prezidentské volby ve Spojených státech | Digitální euro | Vinci | Walgreens | Akcie Sony | Intel | Pandemický program | CSCO | Omezování ekonomiky | Zprávy o vakcíně | Pfizer a BioNTech | Vakcína proti covidu-19 | China Telecom | China Mobile | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Vakcinace | Očkování | Inflace v Polsku | Evropské centrální banky | Míra inflace v EU | Inflace v EU v únoru
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

EBITDA marže
eBook
E-book o investování
EBRD
eBroker
eBroker přihlášení
ECB
ECB a monetární politika
ECB dnes
ECB (European Central Bank)

Následující klíčová slova

ECB kurzy
ECB Luis De Guindos
ECB měnové podmínky
ECB rozhodnutí o sazbách
ECB ve Frankfurtu
ECB ve Frankfurtu nad Mohanem
ECCL
ECI
EC Investments
EC Investments (ECI)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít