Čtvrtek 15. duben 2021 01:04
reklama
BOSSA ebook analyza
reklama
Purple Trading psychologie webinar 2
reklama
Dukascopy

Klíčová slova - Nové žádosti o podporu

img

Ranní komentář: WTI zpět nad 60 USD. Akcie hledají směr, krypto pod tlakem

25.03.2021 Akciové trhy včera zamířily opět do červených čísel. Výrazně zaostával hlavně Nasdaq, který odepsal 2.01 %, zatímco S&P 500 a Dow Jones ztrácely 0.55 % a 0.01 %. Sektorově se pak nejvíce dařilo hlavně energiím, kterým pomohl růst cen ropy. Ta včera začala znovu stoupat díky zprávám o lodi, která uvízla v Suezském průplavu, který je nyní díky ní kompletně zablokovaný.
img

Fed se nechystá zvýšit sazby, zaměřit se místo inflace chce na nezaměstnanost. Ekonomika USA v Q4 rostla o 4,1 %

26.02.2021 Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) konstatoval, že vakcína od společnosti Johnson & Johnson je bezpečná a účinná ze 64 % proti novému koronaviru. Vakcína má také výhodu, že je možné ji uchovávat v lednici až po dobu tří měsíců a je dostačující pouze jedná dávka místo dvou.
img

Nové žádosti o podporu v USA klesly nejníže za 3 měsíce

25.02.2021 Nejčerstvější makroekonomická data zveřejněná během dnešního odpoledne potvrdila zotavující se americkou ekonomiku. Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti klesly na nejnižší úroveň za poslední 3 měsíce. Akciové trhy ve Spojených státech dnes přesto stagnují, jelikož výnosy ze státních dluhopisů rostou na nejvyšší úrovně za rok.
img

Ranní komentář: Ropa díky výpadkům produkce v USA pokračuje v růstu, bitcoin nad 52 tis. USD

18.02.2021 Včerejší seance situaci na akciových trzích výrazněji nezměnila. Dow Jones přidal 0.29 %, zatímco S&P 500, Nasdaq a většina evropských indexů několik desetin procenta odepisovaly. Na trzích se i nadále řeší situace v Texasu, kde výpadky elektřiny přispívají k výraznému snížení produkce ropy, která včera vystoupala v případě americké WTI až na dosah 62 dolarů za barel.
img

Ranní komentář: Futures na indexy stabilní, FX také. Trhy čekají na nový impuls

11.02.2021 Ani včerejší seance na finanční trhy větší změnu nepřinesla. Akciové indexy si své pozice podržely a stejné platilo také pro většinu měn a komodit. Trhy vyčkávají na nové důležité fundamenty, které zatím ale nepřicházejí. Včera zaujaly výsledky americké inflace, která mírně zpomalila, nebo pád amerických ropných zásob. Za pozornost stál také projev J. Powella, který se nesl opět ve velmi holubičím duchu.
img

Prognóza ČNB: Rychlejší růst ekonomiky v 2021 a trojí zvýšení sazeb. Vše však závisí na rychlosti rozvolňování

05.02.2021 Farmaceutické společnosti Pfizer a BioNTech oznámily, že hodlají od poloviny února opět zvyšovat počty dodaných vakcín do Evropské unie. Ve druhém čtvrtletí letošního roku by pak evropské státy měly obdržet o 75 milionů vakcín více, než se původně očekávalo. EU totiž potřebuje urychlit proočkování obyvatelstva.
img

Fed ponechal úrokové sazby beze změny. Rusnok naopak vidí dvojí zvýšení již tento rok

29.01.2021 Měnový výbor americké centrální banky na svém středečním dle očekávání ponechal základní úrokovou sazbu v rozpětí 0-0,25 %. Nákupy aktiv (kvantitativní uvolňování) také zůstanou nezměněny. Banka jako při předchozích zasedáních zopakovala, že je odhodlaná využít všech dostupných nástrojů k dosažení svých monetárních cílů.
img

Joe Biden je prezidentem. Jaké změny čekájí USA? Rusnok: Česku hrozí recese s dvojím dnem

22.01.2021 Podle agentury IHS Markit v lednu klesla dle předstihových ukazatelů PMI (index nákupních manažerů) podnikatelská aktivita v eurozóně. Celkový kompozit se snížil pro eurozónu z 49,1 b. na 47,5 b. Dílčí PMI pro sektor služeb oslabil z prosincových 46,4 b. na 45 b. Hlavním důvodem je zhoršení obecné nálady kvůli přetrvávající pandemii a restriktivním opatřením ve všech zemích unie.
img

Ranní komentář: Technologie pomohly US indexům na nová maxima

21.01.2021 Středa přinesla na finanční trhy další růstovou seanci a i tentokrát indexy v USA táhly hlavně technologie. Nadsaq rostl o 1.97 %, zatímco S&P 500 a Dow Jones přidaly 1.39 % a 0.83 %. Americké indexy tak opět navyšují svá historická maxima, zatímco výnosy z dluhopisů zůstávají u desetiletých splatností stabilně mírně pod hranicí 1.1 %. Na FX se pod tlak dostal americký dolar, který, hlavně díky pozitivnímu sentimentu na trzích, ztrácel především na rizikovějších měnách (AUD, NZD a CAD). Slabší dolar pak pomáhal cenám drahých kovů, které dokázaly znovu růst.
img

Lagardová: Pokud „lockdowny“ neskočí do konce Q1, nastanou problémy. Biden oznámil podporu v hodnotě 2 bil. USD

15.01.2021 Nastávající americký prezident Joe Biden oznámil návrh nového balíku opatření ve výši téměř dvou bilionu dolarů na podporu největší ekonomiky na světě. Balík by měl zahrnovat přímou platbu 1 400 dolarů drtivé většině Američanů a dodatečný příspěvek nezaměstnaným by měl stoupnout na 400 dolarů týdně. Z předběžné zprávy německého statistického úřadu vyplynulo, že se německá ekonomika v minulém roce zaznamenala pokles o 5 %. Pokles byl tak o něco mírnější než původně očekávali analytici osloveni agenturou Reuters, kteří se domnívali, že německá ekonomika sestoupí o 5,1 %.
img

Demokráté ovládli Bílý dům, Senát i Kongres. ČNB zvažuje zvýšení sazeb již tento rok

08.01.2021 Představitelé OPEC+ se dohodli, že v příštích dvou měsících sníží těžbu černého zlata. Konkrétně Saudská Arábie se zavázala, že sníží svoji těžbu až o jeden milion barelů denně. Naopak Rusko či Kazachstán dohromady zvýší těžbu v únoru o 75 tisíc barelů denně a v následujícím měsíci zvednou těžbu taktéž o 75 tisíc barelů. Ostatní členové OPEC slíbili zachování těžebních limitů.
img

Překvapivý konec roku 2020: Akciové trhy i bitcoin na maximech. Tvrdý brexit je ze hry

31.12.2020 Stimulační balíček je na světě. Donald Trump podepsal dlouho navrhovaný zákon o podpoře pro občany USA. Podpora v rozsahu 2,3 bilionu dolarů zajistí s nejvyšší pravděpodobností americkým domácnostem jednorázový šek na 600 dolarů a prodloužení výplat v podpoře v nezaměstnanosti o jedenáct týdnů. Všechny tři hlavní americké indexy nejen díky této zprávě dosáhly intradenních rekordních maxim.
img

Ranní okénko - Celní spor EU-USA pokračuje

31.12.2020 Letošní makroekonomický kalendář zakončíme pohledem na stav amerického trhu práce. V týdnu končícím 26. prosince by se na něm podle tržních odhadů mělo objevit 835 tisíc nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti, tedy o přibližně 30 tisíc více než v týdnu předchozím. Pokračujících žádostí by pak mělo být evidováno 5,39 milionu, což by také představovalo mezitýdenní nárůst. Na americké poměry astronomické počty nezaměstnaných jsou pochopitelně způsobeny pandemií a jejich předchozí optimistický klesající trend se v poslední době pozastavil úměrně opětovnému zhoršování epidemické situace. Pro srovnání, koncem roku 2019 přibývalo nových žadatelů v jednom týdnu zhruba 220 tisíc, a pokračujících žádostí bylo 1,7 milionu.
img

Ranní okénko - Spotřebitelská nálada v USA citelně ochladla

23.12.2020 Evropský ekonomický kalendář je pro dnešek prázdný a budeme odtud tak sledovat hlavně další dějství nekonečných vyjednávání o brexitové dohodě. Navzdory tomu, že již byl několikrát překročen „nejzazší možný termín“, jednání pokračují, a oficiálně nepotvrzené informace naznačují možný posun.
img

Ranní okénko - Americký podpůrný balíček schválen

22.12.2020 Kongres Spojených států včera podle očekávání schválil podpůrný ekonomický balíček v hodnotě 900 mld. dolarů, který zahrnuje mimo jiné přímou platbu 600 dolarů jednotlivým Američanům, navýšení podpory v nezaměstnanosti či dodatečné výdaje ve prospěch zdravotního systému. Ačkoliv se jedná o druhou největší jednorázovou vládní ekonomickou injekci v americké historii (první příčka patří programu v hodnotě 2,3 bilionu dolarů z letošního jara), již nyní se množí volání po další podpoře, která zřejmě bude mezi prvními významnějšími kroky nastupující Bidenovi administrativy.
img

Ranní okénko - Brexitové drama pokračuje

21.12.2020 Týden zahájí pondělní informace o prosincové spotřebitelské důvěře v eurozóně. Ta se po jarním drtivém propadu stačila během léta zotavit jen částečně a s příchodem druhé vlny pandemie pochopitelně začala opět ztrácet. Poslední údaj z listopadu činil -17,6 bodu a pro prosinec trh očekává přibližnou stagnaci. Naši vídeňští kolegové jsou pak ještě mírně pesimističtější, když vyhlížejí pokles indexu na -18,2 bodů. Vzhledem ke zpoždění mezi sběrem dat a jejich zveřejněním je pak vysoce pravděpodobné, že skutečná nálada evropských spotřebitelů je ještě o něco chmurnější, jelikož průzkum nebude reflektovat nejčerstvější vlnu ekonomických omezení, které před Vánoci přibývají napříč evropskými zeměmi.
img

Ranní komentář: Fed pokračuje v obřích nákupech dluhopisů, Bitcoin po prudkém růstu na novém maximu

17.12.2020 Americká centrální banka včera na svém zasedání ponechala sazby beze změny a oznámila, že bude pokračovat v nákupech dluhopisů v objemu 120 mld. dolarů měsíčně až do výrazného zlepšení situace v oblasti cenové stability a situace na trhu práce. Jerome Powell pak na tiskové konferenci znovu zdůraznil potřebu fiskálního stimulu a naznačil, že rizika spojené s ekonomickým vývojem zůstávají i nadále vysoká. Fed přesto mírně zlepšil svůj výhled pro růst americké ekonomiky, a to hlavně díky naději, že se novým vakcínám podaří situaci ohledně pandemie v příštím roce stabilizovat. Nálada na trzích včera zůstala pozitivní a futures na akciové indexy rostou také během, dnešního rána.
img

Rozbřesk: Česko rozvolňuje

03.12.2020 Dneškem se ČR téměř vrací do dřívějších kolejí a otevírá obchody, hospody, restaurace, fitness centra a další zařízení, která byla od října omezena či zcela uzavřena v rámci boje s druhou vlnou pandemie. Částečný lockdown byl tentokrát kratší než ten jarní, ale i tak za sebou zanechal hluboký propad v tržbách některých obchodníků, ke dnu opět srazil výnosy cestovních kanceláří a vůbec firem působících v oblasti cestovního ruchu a osobních služeb. Zkrátka všude tam, kam ještě zcela nepronikla e-commerce, ať už proto, že na to zákazníci nebo firmy příliš neslyší nebo to zkrátka ani nejde.
img

Nejrychlejší růst HDP od roku 1947. USA zaznamenalo za třetí kvartál skok o 33,1 %

30.10.2020 Světová obchodní organizace v pondělí rozhodla, že Evropská unie může uvalit cla na dovoz zboží ze Spojených států ve výši čtyř miliard dolarů ročně kvůli subvencím americké vlády, které poskytovala americkému výrobci letadel Boeing. Analytici však neočekávají, že Evropská unie zavede cla dříve, než bude znám nový americký prezident. Americký delegát vyzval Evropskou unii, aby cla nezaváděla, jelikož Washington již upustil od nelegálních subvencí a dále pohrozil, že v případě zavedení budou Spojené státy reagovat protiopatřeními.
img

HDP Číny vzrostlo o 4,9 % za Q3. Rusko odmítá zavést tvrdá koronavirová opatření

23.10.2020 Z pondělních zveřejněných údajů Eurostatem vyplývá, že jsou Češi v rámci EU nejméně ohrožení chudobou nebo sociálním vyloučením. V roce 2019 bylo chudobou nebo sociálním vyloučením ohroženo 12,5 % obyvatel České republiky, což je hluboko pod průměrem EU, který činí okolo 21 %.
img

Dohoda o Brexitu v nedohlednu. Rusko hrozí EU odvetou za uvalené sankce

16.10.2020 V pondělí vydal Český statistický úřad informace ohledně zářijové inflace v České republice. Index spotřebitelských cen mírně poklesl ze srpnových 3,3 % na 3,2 %. Ekonomové a analytici přitom očekávali růst na 3,5 %. ČNB dokonce predikovala inflaci na úrovní 3,6 %.
img

Sektor služeb v USA se dostal na úrovně před pandemií. Británie chce být Saudskou Arábií větrné energetiky

09.10.2020 V pondělí zveřejnil Institut nákupních manažerů data ohledně aktivity v americkém sektoru služeb za září. Tento fundament vyšel velmi pozitivně a aktivita v americkém sektoru služeb se dostala již na úroveň před pandemií.
img

Ranní komentář: Indexy korigují úterní výprodej. Dolar mírně ztrácí

08.10.2020 Sentiment na trzích se po úterním výprodeji včera zase mírně zlepšil. K tomu pomohly zprávy, že se demokraté s republikány pravděpodobně dohodnou na pomoci aerolinkám a že prezident, Trump po kolapsu jednání s demokraty, tlačí na to, aby byl schválen alespoň jednorázový šek pro všechny Američany ve výši 1 200 dolarů. S&P500 tak včera přidal 1.74 % a podobné zisky si připsal i Dow Jones a Nadaq.
img

Propad HDP o 19,8 %, Británie je v recesi. Nezaměstnanost v EU vzrostla na 7,4 %

02.10.2020 Britská ekonomika se po jedenácti letech dostala do recese, jelikož i ve druhém čtvrtletí pokleslo HDP šesté největší ekonomiky mezikvartálně o 19,8 %. Meziročně pak hospodářství Británie kleslo o 21,5 %. Podle Conference Board spotřebitelská důvěra ve Spojených státech v září zaznamenala markantní nárůst, když Index spotřebitelské důvěry vzrostl ze srpnových 86,3 bodu na 101,8 bodu. Analytici přitom očekávali nárůst pouze na 89,5 bodu. I tak se ale tento index nadále nachází pod úrovní před příchodem koronavirové krize.
img

Forex: Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech dále poklesne

02.10.2020 Nejzajímavější událostí dne bude zveřejnění klíčové statistiky z amerického trhu práce za září. Ta by měla vykázat další solidní počet nově vytvořených pracovních míst a pokles nezaměstnanosti pod osm procent, což by mohlo nahrát dolaru. I tak ale v americké ekonomice ve srovnání se situací před vypuknutím koronaviru více než jedenáct miliónů pracovních míst chybí. Nejistotu na finančních trzích může zvýšit i pozitivní test Donalda Trumpa na koronavirus. České národní účty ukáží, jak hodně Covid-19 ukrojil ze ziskových marží firem a podepsal se na míře investic. Zveřejněn bude i zápis z posledního zasedání ČNB.
img

Forex: Region výrazně v zeleném

01.10.2020 Měny v celém regionu dnes výrazně posilovaly, nahoru šly i úrokové sazby. Vítězem regionálního klání byl maďarský forint, který si připsal 0,9 % a posunul se na úroveň 360,3 HUF/EUR. Jeho posílení bylo pravděpodobně důvodem, proč maďarská centrální banka dnes ponechala jednotýdenní depozitní sazbu beze změny na úrovni 0,75 %. Za forintem příliš nezaostal ani polský zlotý, který posílil na úroveň 4,492 PLN/EUR. Zisky si připisovala i česká koruna. Za relativně nízké likvidity zhodnotila o 0,7 % a v odpoledních hodinách se obchodovala za 26,89 CZK/EUR. České ministerstvo financí zveřejnilo výsledky hospodaření státního rozpočtu za prvních devět měsíců tohoto roku. Rozpočet skončil s deficitem 252,7 mld. Kč, což oproti stejnému období minulého roku představuje zhoršení o 231,7 mld. Kč. I tak je ale vývoj státního rozpočtu lepší, než jsme očekávali. Celkově nás tak aktuální situace vede ke zlepšení naší prognózy schodku pro letošní rok z původních 400 mld. Kč na 350 mld. Kč. Z dat byly zveřejněny zářijové indikátory PMI. Ten český se konečně poprvé od listopadu 2018 vyšplhal nad 50bodovou hranici, což značí, že podmínky v domácím průmyslu se zlepšují. Již třetí měsíc v řadě se nad padesátkou udržel i polský PMI. Ve srovnání s konsenzem ale zaostal. Pod hranici značící fázi expanze se naopak propadl maďarský index (48,3 bodů). Polská inflace překvapila růstem ze srpnových 2,8 % na zářijová 3,2 % y/y, tedy výrazně nad 2,5% inflační cíl. I tak ale žádnou změnu v nastavení měnové politiky ani v holubičí rétorice tamní centrální banky příští týden nečekáme.
img

Prodeje nových domů v US rekordně rostou. Goldman Sachs snižuje odhad růstu HDP o polovinu

25.09.2020 V pondělí novozélandská premiérka Jacinda Ardernová oznámila, že vláda ruší veškerá opatření proti koronaviru. Premiérka však upozornila obyvatele, aby i nadále byli opatrní a dodržovali hygienická pravidla. Zrušení opatření se však nebude týkat největšího novozélandského města Auckland.
img

FED plánuje nákup cenných papírů. Očekává rychlejší oživení US ekonomiky i snížení nezaměstnanosti

18.09.2020 Člen bankovní rady ČNB Vojtěch Benda v pondělí konstatoval, že zatím není potřeba více uvolňovat měnou politiku, jelikož opatření proti druhé vlně epidemie nebudou tak drastická jako na jaře. Benda také naznačil, že není rozumné v této době snižovat daně.
img

Guvernérka ECB: Evropská ekonomika zažívá silnou obnovu. HDP eurozóny propadlo v Q2 „pouze“ o 17,7 %

11.09.2020 V pondělí byly burzy ve Spojených státech i Kanadě zavřené kvůli svátku práce. Tedy jsme se ani nedočkali nějakých významných fundamentálních zpráv. Za zmínku však určitě stojí zveřejnění obchodní bilance z Číny, ze které vyplynulo, že v srpnu čínský vývoz vzrostl meziročně o 9,5 %. U dovozu však došlo opět k poklesu, a to o 2,1 %. Přebytek obchodní bilance se z červencových 62,33 mld. USD snížil na 58,93 mld. USD.
img

Zasedá ECB, změnu politiky nečekáme

10.09.2020 Dnes ráno se dozvíme data o tuzemské spotřebitelské inflaci. Ta podle nás i trhu zůstane bezpečně nad horní hranicí tolerančního pásma České národní banky, když jen mírně zpomalí z červencových 3,4 na srpnových 3,3 %. V meziměsíčním srovnání to tak bude odpovídat cenové stagnaci. Inflaci v srpnu ovlivňoval růst cen ropy na světových trzích i turistická sezóna, která pravidelně vede ke zdražování rekreací.
img

Rekordní pokles švýcarské a americké ekonomiky. Výsledky online zasedání centrálních bankéřů

28.08.2020 Prodloužení programu Antivirus. Česká vláda schválila prodloužení programu Antivirus do konce října. Tento program je určen na podporu firmám i zaměstnancům před propouštěním. Původně měl program platit jen do konce srpna.
img

Koronavirus je hrozbou pro stabilitu finančního systému, tvrdí Powell

21.08.2020 Klesající ceny v Německu. Dynamika cen průmyslových výrobců meziročně klesly o -1,7 % oproti červnovým -1,8 %. Hlavním důvodem poklesu byly klesající ceny energii. Meziměsíčně zaznamenaly růst o 0,2 %, trh očekával 0,1 %.
img

Dobré zprávy z USA: produktivita roste, nezaměstnanost skokově klesá

14.08.2020 Produktivita v USA nad očekávání. V druhém kvartálu produktivita práce v USA rostla nad očekávání, a to o 7,3 % v ročním vyjádření. Trh očekával pouze o 1,5 %. Jedná se o nejsilnější růst produktivity za posledních 11 let.
img

Trump chce zakázat čínský TikTok. ČNB vidí zotavení ekonomiky až v 2022

07.08.2020 Aktivita zpracovatelského sektoru ve Spojených stech zaznamenala v červenci nejvyšší tempo růstu za téměř jeden a půl roku, když index aktivity ve zpracovatelském sektoru vzrostl z 52,6 bodu na 54,2 bodu a druhý měsíc za sebou se tak nachází nad padesátibodovou hranicí, která odděluje růst aktivity od poklesu.
img

Ranní nadhoz - ČNB dnes sazby nezmění

06.08.2020 Včerejší data o tuzemském maloobchodu zklamala, když bez započtení prodeje automobilů vykázala v červnu meziměsíční stagnaci. Po zohlednění kalendářních vlivů to pak odpovídá meziročnímu poklesu o 2 %. Lépe než loni se dařilo prakticky jen internetovým a zásilkovým prodejům (+22,7 %).
img

Ranní komentář: Trump chce nařídit zavedení podpory v nezaměstnanosti, zlato navyšuje historická maxima

06.08.2020 Americké i evropské akcie za sebou mají úspěšnou seanci, kterou dokázaly znovu uzavřít v zelencích číslech. V USA si tentokrát největší zisky připisoval index Dow Jones, který přidal 1,39 %, zatímco S&P500 rostl o 0,64 %. V růstu na nová historická maxima mezitím pokračovalo zlato, kterému i nadále pomáhá postupně slábnoucí americký dolar.
C:\fakepath\ekonomika-1.jpg

Mizející naděje v ekonomický „V“ obrat

03.08.2020 Mnoho ekonomů a analytiků finančních trhů nadále doufá v obrat ekonomiky ve tvaru V. Lidé si ale často neuvědomují, že návrat na předchozí úroveň ekonomických indikátorů neznamená kompletní smazání ztrát. Problém je ve „ztraceném růstu“. Kdyby totiž nedošlo ke ztrátě hospodářského výkonu z důvodu Covid19, ekonomika by dále rostla. Kompletní smazání ztrát tedy neznačí návrat na předchozí hodnoty, ale dosažení hodnot nad předcházejícími hodnotami. V tomto článku chci popsat několik důvodů, proč jsem v tomto smyslu stále velmi skeptický.
img

Volby US prezidenta v 2021? Největší propady HDP zemí v historii

31.07.2020 Nečekaně dobrá zpráva. PMI německého průmyslu se dostalo na 50 b. Zlepšily se také nové zakázky. PMI služeb skončilo dokonce na 56,7 b. To posunulo celkový složený indikátor na 55,7 b., bezpečně do fáze expanze. To samé platí pro eurozónu. PMI služeb zde dosáhla 55,1 b., za průmysl 51,1 b. Tento pozitivní vývoj by se měl přesunout do poptávky po českých exportech.
img

Ranní nadhoz - Čeká nás den nabitý informacemi

30.07.2020 Včerejší měnověpolitické zasedání amerického Fedu v souladu s očekáváními nepřineslo změnu nastavení měnové politiky. Šéf centrální banky Powell pak ve svém vystoupení zdůraznil, že epidemie koronaviru znovu hrozí zpomalit tamní ekonomiku a naznačil, že ani v dohledné době nelze čekat zpřísnění úrokových podmínek. Podobně jako to známe z Evropy, i americká centrální banky zesiluje svůj apel na vládu, aby zintenzivnila fiskální stimulaci ekonomiky.
img

Úroveň inflace ČNB neznepokojuje. Evropa dostane 750 mld. EUR na obnovu ekonomik

24.07.2020 Guvernér České národní banky Jiří Rusnok v pondělním rozhovoru pro Právo zopakoval, že měnová politika je dle jeho názoru na správné úrovni. Současnou úroveň inflace guvernéra neznepokojuje, jelikož očekává na začátku příštího roku její návrat zpět k dvouprocentnímu cíli.
img

Čínská ekonomika roste nad očekávání. V USA se zhoršuje nálada

17.07.2020 Čína opět roste. HDP Číny v Q2 letošního roku vrostlo meziročně o 3,2 %. Trh očekával pouze 0,8 %. Po propadu 6,8 % v Q1 se tak ekonomika navrátila k růstu. Hlavní podíl na změně měly pravděpodobně vládní výdaje, soukromá spotřeba naopak stále zůstává utlumená – za loňským rokem zaostává o 11,4 %. Domácnosti tíží kromě viru i na Čínu vysoká nezaměstnanost na hodnotě 5,8 %.
img

Německo očekává nejhorší výsledky od 2. světové války. Dopady pocítíme i u nás

10.07.2020 Pokles německého vývozu můžeme pocítit i u nás. Německý statistický úřad tento týden zveřejnil data o květnovém zahraničním obchodu. Dle údajů klesl vývoz meziročně o 29,7 %, meziměsíčně došlo ke zlepšení o 9 %. Nejvyšší pokles zaznamenal vývoz do zemí nejvíce postižených koronavirem, např. do USA a Velké Británie. Pokud tento rok dojde k poklesu o 15 %, jak je odhadováno, ekonomické dopady rozhodně pocítíme i u nás.
img

Nezaměstnanost v eurozóně stále roste. Přes 12 mil. lidí nemá práci

03.07.2020 Spolkový sněm v pondělí snížil daň z přidané hodnoty v Německu u vyšší sazby z 19 % na 16 %. U nižší sazby došlo ke snížení z 7 % a 5 %. Německá vláda se tímto snaží podpořit skomírající výdaje domácností. Podle německého ministra zahraničí Heiko Maase vztahy USA a Německa v posledních letech zaznamenaly ochlazení především kvůli obchodu, výdajům na obranu a energetické infrastruktuře.
img

USA se blíží do recese. Dopady koronaviru jsou tvrdší než se očekávalo

26.06.2020 USA se blíží do recese. Pokles HDP americké ekonomiky v Q1 potvrzen, a to mezičtvrtletně o 5 %. Jedná se nejvýznamnější pokles od Q4 roku 2008, tehdy došlo k poklesu o 8,4 %. V Q2 se očekává výraznější pokles, a to až na neuvěřitelných 20 %. Podle předstihových indikátorů PMI však dochází k výraznému zlepšení, v Q3 by mělo docházet k oživování americké ekonomiky.
img

Ranní nadhoz - Dnešek naznačí tempo amerického restartu

25.06.2020 Česká národní banka prostřednictvím bankovní rady po dnešním zasedání ponechala základní sazbu na 0,25 %. Na tuto úroveň se dvoutýdenní repo sazba dostala předchozím rychlým snížením o celkem dva procentní body v reakci na koronavirovou pandemii. ČNB tak momentálně evidentně považuje měnové podmínky za dostatečně uvolněné a rozhodla se vyčkávat dalšího vývoje situace. Ani v blízké době neočekáváme, že by ČNB sáhla ke změně sazeb. Jejich zvýšení v současné situaci prakticky nepřichází v úvahu a další snižování se nezdá být nutné.
img

Ranní komentář: Strach z dopadů druhé vlny koronaviru zesiluje. Akcie i ropa ztrácejí, USD roste

25.06.2020 Středeční seance na akciové trhy přinesla vlnu výprodejů, ke které výrazně přispěl strach z druhé vlny šíření koronaviru v USA. Florida a Texas mají za sebou další rekordní dny v počtech nových případů nakažení, přičemž výrazně se začínají zvedat statistiky i pro celé Spojené státy. Téma koronaviru tak zůstává na finančních trzích i nadále dominantním a jen tak rychle neodezní. Risk-off sentiment se z akciových trhů přenesl také na ostatní finanční aktiva, když díky němu zpevňoval hlavně americký dolar, zatímco ceny komodit, v čele s ropou, začaly ztrácet.
img

Turecká krize, emerging markets a pokračující earnigns

17.08.2018 Zahájení obchodování v pondělí se neslo ve znamení obav z turecké liry. Přestože má Turecko vliv především na emerging markets, obavy byly cítit i za oceánem v USA.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Offshore | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Peníze | Bank of Canada | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Equity | Inflace | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | HDP | Turecká lira | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Interactive Brokers | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Zhodnocení | Bank of England | Bankovní rada | Bod | Béžová kniha | CME | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | Konsolidace | DAX | Distribuce | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | Gap | IFO index | IPO | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investování | Komodity | Low | MMF | Risk | Momentum | Měny | NYSE | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | OTC | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Peněžní zásoba | Poplatek | Pozice | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Průmyslové objednávky | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Spot | Ticker | Trend | Trigger | Výnos | WTO | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Byznys | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Ceny komodit | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Euronext | Gold | Deutsche Bank | Over-The-Counter | Světová obchodní organizace | Investovat | CZK/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Eurostat | Český statistický úřad | Makrodata | Facebook | LYNX | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | ADP report | Vzdělávání | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Abenomika | EPS | Index | Podpora | Akcie Netflix | Americká centrální banka | Banka | Běžný účet | Brent | Brokers | Cena | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Do čeho investovat | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika Japonska | Ekonomika USA | Eura | Exchange | Finanční služby | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index PMI | Index S&P 500 | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investovat do zlata | ISM | Jak investovat | Jak investovat do zlata | EBay | Jiří Rusnok | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Markets | Míra inflace | MQL5 | MQL5.com | Nemovitosti | Oslabování koruny | PayPal | Prezidentské volby | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Société Générale | Státní rozpočet | Shares | Švýcarská centrální banka | Tesla Motors | Trh | Twitter | Velká Británie | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | WTI | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | ZEW | ING | Buy | Ex-dividend | Ministerstvo financí | REIT | ROCE | Tovární objednávky | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Cenová hladina | Tržby | QE | Světové ekonomiky | Komise | Volby | 1 milion | Markit | Unicredit | Bank of New York Mellon | Intesa Sanpaolo | Charles Schwab | Jackson Hole | Wells Fargo | Campbell Soup | Microsoft | MSCI | ABN Amro | CME Group | Caterpillar | Baker Hughes | Členové OPEC | TD Ameritrade | Barrick Gold | Reporty | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | Důležité fundamenty | HUF/EUR | Polská centrální banka | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Nastavení měnové politiky | Podnikání | BMW | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Finanční aktiva | Stock Exchange | Finanční centrum | Energie | Earnings | Podnikatelé | KBC | BlackRock | Ekonomický sentiment | Ekonomické indikátory | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Jádrový index | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Ekonomická aktivita | City | US akcie | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Lídři | Firmy | Aktuální vývoj | Economic | Ekonomické dopady | IHS | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Britské hospodářství | S&P Global | Globální ekonomiky | Americký ministr financí | Hlavní indexy | Nervozita | Britský ministr financí | AAA | Rating AAA | Summit EU | Uvolňování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Halliburton | Propad | Kryptoměny | Citi | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Akciové trhy ve Spojených státech | Americké indexy | Historická maxima | Člen rady guvernérů | Nejistota | Philip Morris | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Daně z příjmů | Baidu | Ethereum | E*Trade | Tesla | Výhled | Depozitní sazba | Akciový index DAX | Bankéři | Britská vláda | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Americký trh práce | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Světový obchod | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | FCA | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnové stimulace | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Softbank | Příjmy | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Alphabet | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Statistiky ECB | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Tisková konference ECB | Očekávání | IHS Markit | ex | Ranní nadhoz | Vstup na burzu | BBVA | Zahraniční forex | ING Groep NV | IBKR | Americký akciový trh | Trade Financial | Investovat do Bitcoinu | Jerome Powell | Estee Lauder | Tržní očekávání | Airbnb | FinTech | Krypto | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Technologické akcie | Schwab | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Forint | Turecké liry | Turecká krize | Výplaty dividend | RDSA | Royal Dutch Shell | Dluhopisové výnosy | Propad cen ropy | Tvrdý brexit | Posilování eura | Politika Fedu | Prezident Trump | Steven Mnuchin | Americké podniky | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Odhady analytiků | Prezident USA | Ropný kartel | Oživení trhu | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Konopné akcie | Investice do marihuany | Akcie herních vývojářů | IPO Airbnb | PINS | Uber Technologies | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Beyond Meat | Růst americké ekonomiky | Splácení dluhu | Nezaměstnanost v ČR | Slabší dolar | Růst cen ropy | GDPNow | Infineon | Infineon Technologies | Očekávání do budoucna | Stav americké ekonomiky | Boris Johnson | NVDA | iFX | Guvernér Fedu | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Blockchainové akcie | Akcie a ETF | Digitální daň | Odvetná cla | Ministerstvo obchodu | Britský premiér | Situace na trzích | Zprávy z Německa | Indická ekonomika | Oživení ekonomiky | AMZN | Thyssenkrupp | Prosus | Denní graf | Očekávání trhu | Italská vláda | Měnověpolitické zasedání | iShares | GOOGL | Akcie roku | Nízká nezaměstnanost | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Obchodní dohoda | Bilance zahraničního obchodu | Očekávané Earnings | Tým FXstreet.cz | Měny regionu | ByteDance | TikTok | Automobilky | Rozpočet | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | HDP v USA | Německá vláda | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Ropný kartel OPEC | Bílý dům | MSFT | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | FRED | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | Cisco Systems | Firma | Zasedání ČNB | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Inflace ČNB | Risk-off | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Poradce Bílého domu | Růst cen | CBI | Maďarská centrální banka | Studie | Bilance | Index DOW | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | GM | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Největší pokles | Lagardeová | Souhrnný index | Vyšetřování | Amazon | Louis Vuitton | Tiffany | LVMH | Miliardy | Průzkumy | INTC | Americká data | Walt Disney | Švýcarská ekonomika | Evropská ekonomická důvěra | Ekonomická důvěra | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Zveřejněná data | Nezaměstnanost v eurozóně | Christine Lagardová | Hospodaření státního rozpočtu | Statistika | Technologický sektor | E-shopy | Průmysl | ADP | Poslanecká sněmovna | HUF | PLN | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Hospodářský výsledek | SoftBank Group | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Ceny potravin | Čínský vývoz | Šinzó Abe | Německá obchodní bilance | Nově zahájené stavby domů | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Problémy | Vládní výdaje | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Ranní komentář | Cena za akcii | Válka mezi USA a Čínou | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Nálada | Prohlášení | Moskva | Ford Motor | United Technologies | Farmaceutická společnost | AbbVie | Amgen | Airbus | Zahájení obchodování | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Inflační výhled | Úroky | Konec roku | Nálada v USA | Míra nezaměstnanosti v Británii | Měnové politiky | Americké centrální banky | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Vánoce | AXA | Philadelphia Fed index | Fed index | Zavedení záporných úrokových sazeb | Europoslanci | FedEx | FDX | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Andrew Bailey | Americké vlády | Nike | Americké objednávky | Uber | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Yandex | Tripadvisor | Kraft Heinz | Peter Navarro | Obchodní poradce Bílého domu | Obchodní poradce | Vývoj měnové politiky | Aktivita zpracovatelského sektoru | Americký index | Wirecard | Hospodaření | Zvýšení inflace | Černé labutě | Klesající trend | Objem objednávek | Američané | Altria Group | Hospodářské recese | Netflix | NFLX | Míra inflace v eurozóně | Evropská inflace | Dobrá data | Washington | Daimler | Micron Technology | Apache | Miliardy eur | Sodexo | Míra nezaměstnanosti v ČR | RBA | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Zemědělství | Výsledky hospodaření | ASML | ASML Holding NV | Dohoda o brexitu | Nedostatek zakázek | Ministr financí Steven Mnuchin | Luboš Růžička | Silnější koruna | Vyšší inflace | Analytička | Ukazatele | SAP | ČNB Vojtěch Benda | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Ceny energií | HPQ | Hewlett Packard Enterprise | Hewlett Packard | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Komunikace | Francouzský prezident | Macron | Astrazeneca | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | AMGN | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Google | Trhy | Světová zdravotnická organizace | Americké hospodářství | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | Šíření koronaviru | American Express | Ratingová agentura Fitch | Pokles | Situace | Coronavirus | Meziroční růst | Vít Hradil | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Peněžní statistiky ECB | Peněžní statistiky | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Boeing | Výstupy | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | Nezaměstnanost v EU | SBUX | BABA | Akcie v roce 2020 | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Čínská vláda | Dopady koronaviru | PMI pro sektor | Fresenius Medical | Adidas | Sazby beze změny | America first | NFP | Americké ekonomiky | Galapagos | Biogen | Hospodářství Evropské unie | Marek Mora | COVID-19 | Expanzivní fiskální politika | TWTR | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | E*Trade Financial | Aktivita v sektoru služeb | Index aktivity | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Německé maloobchodní tržby | Vývoj | Nižší sazby | Výkyvy | Italská průmyslová produkce | Nástroje měnové politiky | Restrikce | Ekonomický balíček | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Program nákupu aktiv | Indické akcie | Opatření proti koronaviru | Deficit státního rozpočtu | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | Další vývoj | Stimuly | Pokles HDP | Guvernér Rusnok | Největší propad | Šíření viru | Fiskální balíček | Nákupy aktiv | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Pandemie COVID-19 | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Texas | PYPL | Waste Management | Hlavní americké indexy | Prodeje domů | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | OSVČ | Kongres | Index ISM | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Fundament | Posílení amerického dolaru | Spotřebitelská nálada | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Německý akciový index | Dávky v nezaměstnanosti | Podpůrný balíček | Záchranný balíček | Růst | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Ratingová agentura S&P | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Potenciál | České vlády | Allianz | Německý statistický úřad | Propad HDP | Abbott Laboratories | E-commerce | Ekonomiky | VW | Akciový index S&P 500 | Jana Steckerová | Potenciál pro růst | Slovensko | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Polský PMI | Růst nezaměstnanosti | Nezaměstnanost v USA | Umělá inteligence | Nvidia Corp | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Údaje | Výhled ratingu | Eni | Pojišťovna | Prezident Vladimir Putin | UnitedHealth Group | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Nejsilnější růst | Nárůst nezaměstnanosti | Snížení produkce | Výpadky | ATVI | WMT | Activision Blizzard | Vývoj HDP | Microsoft Corp | US Bancorp | Maloobchodní tržby v USA | Hospodářské oživení | Procter & Gamble | Statistiky | Remdesivir | Indikace | ZEW index ekonomického sentimentu | Risk-off sentiment | Trade | S&P500 | Nizozemsko | Debata | Tweety | Americké zásoby zemního plynu | Soukromá spotřeba | Investiční tituly | Evropské indexy | Air France | Posílení | NY FED | WEI | Největší propady | Amundi | Nové zakázky | Joe Biden | Podpůrná opatření | ADBE | Cenový pokles | 3M | Propad exportu | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Shell | Maloobchod | Zaměstnanci | FDA | Gilead | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Aktivita v americkém sektoru služeb | Otevírání americké ekonomiky | PMI pro sektor služeb | Dovoz | Vývoz | Australský premiér | Expanze | Bezpečnost | Politika centrální banky | NKE | Merck KGaA | Merck | RBI | Rekordní propad | T-Mobile | JD.com | Vakcína | Sektor služeb | CL | Moderna | Eli Lilly | LLY | AZN | Čínské hospodářství | Renault | Umělé inteligence | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Ztráty zaměstnání | Mondelez | JDE | Unie | Propady HDP | ČR | Stravenkový paušál | Záchranný program | Počty nových žádostí o podporu | Salesforce | Knorr-Bremse | Koronavirové pandemie | Spolkový sněm | Výrobní PMI | Sentiment na trzích | Špatné zprávy | Rozhodnutí ECB o sazbách | Antivirus | Kvalitní akcie | Bitcoinové a blockchainové akcie | Square | Počet nových žádostí o podporu | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Big data | Oracle | Akcie big data | Rekordní pokles | Nikola | Teorie černé labutě | Strach z druhé vlny | Canopy Growth | APA | Nestlé | Novo Nordisk | Sanofi | Stimulační balík | Roční míra inflace | Prodeje automobilů | Podpůrné programy | Propad cen | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Negativní výhled | Covid | Druhá vlna pandemie | Koronavirová opatření | Druhá vlna | LULU | Lululemon Athletica | Lululemon | Nízké sazby | Zásoby zemního plynu v USA | Nové žádosti o podporu v USA | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Akcie Wirecard | Práce z domova | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | ASM International | TTWO | Medtronic | Situace na trhu práce | Novavax | Sony | Výrazný propad | E.ON | Johnson & Johnson | Abbott Labs | KLM | Šance | Peugeot | Americký maloobchod | Investice do robotiky | Americké stavební povolenky | Ceny | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Verizon Communications | Spotřební daně | Makro zprávy | Salesforce.com | Akcie těžařů | Zlatá horečka | Obrat ekonomiky | Největší propady HDP | Propady HDP zemí | Smazání ztrát | Weekly Economic Index | Zastavení růstu | Odhad růstu HDP | NY Fed Staff Nowcast indikátor | Fed Staff Nowcast indikátor | Odhad ekonomické aktivity | Obsazenost hotelů v USA | Obsazenost hotelů | Síla akcií | Promeškání investičních příležitostí | Silné momentum | Monetární stimulus | Mezinárodní firmy | Možnost práce z domova | Překvapivý růst | Důvěra | Obnovení růstu | Covid19 | Newyorská pobočka FEDu | Pobočka FEDu | Turistický ruch | Odhad sektoru pohostinství | Počet leteckých pasažérů | New York City | Ekonomický vliv | WeCHat | Lepší výsledky | Úřad pro kontrolu potravin a léčiv | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Zalando | Dobré zprávy z USA | Zprávy z USA | Prezidentské volby USA | Vládní koalice | Investice do vodíku | PLUG | Plug Power | Air Liquide | Adyen | Airbus Group | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Ruská vláda | Ceny v eurozóně | Výrobní sektor | Průměrné mzdy | Brexitové dohody | Southwest Airlines | Kroger | Zdanění | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Jošihide Suga | ADP report z kanadského trhu práce | Stavební povolenky | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Nákup cenných papírů | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Žádosti o podporu v USA | Biden | Omezení výplaty dividend | Vývoj státního rozpočtu | Speedway | Pracovní místa | Pracovní místa v USA | Druhá vlna koronaviru | Vinci | Ranní okénko | Průmyslové zakázky | Lockdown | Měnový fond | Walgreens | Foot Locker | Akcie Sony | Epidemiologická situace | Zhoršující se epidemiologická situace | Projev šéfky ECB | Projev šéfky ECB Lagardové | Volby USA | Volby USA 2020 | Dobrý byznys | Epidemické situace | Intel | Investice do solární energie | Solární energie | Pokles indexu | ALV | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | XOM | CVX | CSCO | Hormel Foods | HRL | MDT | Výsledky voleb | Screening akcií | Jak funguje screening akcií | Hledání podhodnocených akcií | Coty | Klesající dolar | Pfizer a BioNTech | Nová vakcína | Snižování cel | L Brands | GPS | Hormel | JWN | Daňový balíček | Adobe Systems | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Vakcinace | Očkování | Revize amerického HDP | Spotřebitelská nálada v USA | Očkování proti covidu-19 | Celní spor | EU-USA | Spor EU-USA | Celní spor EU-USA | Stimulační balíček | Volby v Georgii | Brands | ForFarmers | USCBC | Bidenův stimulační balík | Futures na indexy | Inaugurace | Philips | Konference FOMC | Tisková konference FOMC | Express | Stimulační politika
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Nové studie
Nové trhy
Nové úvěry
Nové volby
Nově zahájené stavby domů
Nově zahájené stavby domů v Kanadě
Nově zahájené stavby domů v USA
Nové zakázky
Nové zprávy
Nové zprávy o vakcíně

Následující klíčová slova

Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti
Nové žádosti o podporu v USA
Novinka ISIN
Novinky ohledně koronaviru
Novinky o zlatu
Noviny
Novodvorka
Novomatic
Novomountain Ltd
Novo Nordisk
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít