Pondělí 29. listopad 2021 18:06
reklama
Dukascopy
reklama
Admiral Markets
reklama
InstaMarkets
reklama
XTB Masterclass

Klíčová slova - Hotovost

C:\fakepath\Polsko.jpg

Polsko dočasně sníží daně a dá domácnostem hotovost, aby zmírnilo dopad inflace

25.11.2021 Polsko sníží daň z benzinu, plynu a elektřiny a poskytne domácnostem hotovostní platby. Plán v objemu deseti miliard zlotých (54,6 miliardy Kč) má lidem pomoci vypořádat se s dopady vysoké inflace, uvedl dnes premiér Mateusz Morawiecki.
img

Letošní ztráta z nepotřebných vánočních dárků dosáhne deseti miliard korun. Mohlo by se za ně postavit 67 kilometrů dálnic

25.11.2021 Pokud nepočítáme děti do patnácti let, Češi letos za vánoční dárky utratí celkem zhruba 55 miliard korun. To je o něco méně, než pokud by nepanovala rapidní inflace a neúřadovala další vlna covidové pandemie. První snižuje kupní sílu lidí, druhé jim kazí náladu a odrazuje od vlastního nakupování, zejména v kamenných obchodech.
C:\fakepath\trader-18112021-36-zm.png

Akcie indické Paytm se při debutu na burze propadly o více než pětinu

18.11.2021 Akcie indické digitální platební platformy Paytm se při svém debutu na burze v Bombaji propadly o více než 20 procent. Nabídka akcií firmy přitom byla doposud největší primární nabídkou v Indii, uvedl zpravodajský server BBC. Paytm z nabídky získala 183 miliard rupií (54,9 miliardy Kč).
C:\fakepath\akcie-15112021-3.png

Ukazatel pro analýzu akcií: Jak pracovat s P/CF

15.11.2021 Tento článek je věnován ukazateli s názvem P/CF, který často používají obchodníci a analytici pro analýzu akcií. Ukážeme vám příklady, jak může multiplikátor pomoci při výběru investičních nástrojů a jak jej použít ve srovnávací analýze.
C:\fakepath\Evergrande-10112021.jpg

Čínský Evergrande & spol. - blížíme se vrcholu dramatu?

10.11.2021 Od posledního blogu na téma Evergrande uběhl skoro měsíc, během kterého kauza čínského Evergrandu a čínského developerského segmentu nabrala další dynamiku. Dnes čeká Evergrande zátěžový test – další velká splátka. Pojďme se podívat, co se v této kauze odehrálo nového.
img

ČNB zvedla sazby až na 2,75 %‼️

04.11.2021 Bankovní rada České národní banky ve čtvrtek 4. listopadu zvedla 2 týdenní repo sazbu nad očekávání o 125 bazických bodů na 2,75 %. Sazby vzrostly již počtvrté v řadě. Dnešní růst opět překonal nejvyšší vzestup sazeb od roku 1997 z minulého měsíce. Navíc od roku 1998, kdy začala centrální banka cílovat inflaci, sazby až do minulého měsíce nevzrostly o více než 25 bazických bodů. ČNB zvýšila také lombardní sazbu na 3,75 %, za kterou si komerční banky půjčují proti zástavě u centrální banky. Diskontní sazba, za kterou si komerční banky ukládají u ČNB hotovost, vzrostla na 1,75 %
C:\fakepath\wall street.jpg

S&P: Odkupy akcií v USA by se ve čtvrtletí mohly vyšplhat na rekord

03.11.2021 Odkupy akcií ve Spojených státech by se ve třetím čtvrtletí mohly vyšplhat na rekord. Díky oživování ekonomiky z pandemie se firmy neobávají vynakládat hotovost. Až oznámení o hospodářských výsledcích a odkupech akcií zveřejní všechny společnosti, mohl by celkový objem těchto odkupů překročit 224 miliard dolarů (4,9 bilionu Kč), uvedl analytik Howard Silverblatt ze společnosti S&P Dow Jones Indices.
C:\fakepath\J-O-Investment.jpg

J.O. Investment: Policie navrhla obžalovat čtyři lidi v kauze rozsáhlého investičního podvodu

25.10.2021 Policie navrhla obžalovat čtyři lidi v kauze rozsáhlého investičního podvodu spojeného s firmou J.O. Investment. V pondělí to uvedl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Stíhaní manažeři vylákali podle kriminalistů od téměř čtyř tisícovek klientů částku, která přesahuje 2,3 miliardy korun. Všem obviněným hrozí až desetileté vězení. Případ J.O. Investment je téměř totožný s nedávnou kauzou firmy Growing Way.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Walmart do některých obchodů instaluje automaty na nákup bitcoinů

22.10.2021 Americká společnost Walmart instaluje do některých svých obchodů ve Spojených státech automaty na nákup bitcoinů. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters. Walmart je největší maloobchodní řetězec na světě, automaty mu dodá společnost Coinstar.
img

Negativní dopoledne v Evropě a otazníky kolem Evergrande

21.10.2021 Čtvrteční dopoledne je pro evropské akciové indexy převážně negativní, ale změny oproti včerejšku většinou nejsou velké. CAC 40 je dole o 0,4 pct, DAX nebo FTSE 100 ztrácejí jen mírně a AEX se nachází poblíž nulové změny.
C:\fakepath\g7.png

Představitelé G7 schválili zásady pro digitální měny centrálních bank

14.10.2021 Finanční představitelé skupiny G7, která sdružuje sedm největších ekonomik světa, schválili 13 zásad veřejné politiky pro digitální měny centrálních bank (CBDC). Tyto měny by měly být založeny na transparentnosti, právu a správném řízení ekonomiky. Ve svém sdělení to ve středu uvedli ministři financí a centrální bankéři G7.
img

10 důvodů, proč vlastnit zlato

11.10.2021 Zlato je jedním z nejstarších aktiv vůbec. Ve starověku se používalo jako platidlo, dnes je zlato investičním nástrojem, vždy však bylo uchovatelem hodnoty. V dnešní době nadměrného tištění peněz je zpochybněna důvěryhodnost fiat měn a státních dluhopisů. Ty dříve investorům poskytovaly větší jistotu a hodnotu.
C:\fakepath\burza-07102021.jpg

Čínský Evergrande – drama pokračuje

07.10.2021 V jenom z minulých blogů jsem se zabývala situací ohledně čínské developerské společnosti Evergrande a jejími dluhovými problémy. Od 27. září 2021, kdy byl blog publikován, se událo hodně nového. Ráda bych řekla, že drama vrcholí, ale mám obavu, že jsme teprve v zahřívacím kole.
C:\fakepath\Evergrande2.jpg

Global Times: Podíl v China Evergrande se chystá převzít Hopson Development

04.10.2021 Podíl v krachujícím čínském developerovi China Evergrande se chystá převzít společnost Hopson Development. Za 51procentní podíl v její divizi správy majetku hodlá zaplatit více než 40 miliard hongkongských dolarů (asi 112 miliard Kč), píše státní list Global Times. Zpráva přichází poté, co dnes obě firmy požádaly, aby bylo pozastaveno obchodování s jejich akciemi na hongkongské burze kvůli oznámení velké obchodní transakce.
C:\fakepath\akcie-28092021-2.jpg

Čínský Evergrande a co může způsobit jeho pád

27.09.2021 V posledních dnech se zejména v zahraničních finančních médiích hodně skloňuje kauza čínské společnosti Evergrande, která je rekordně zadlužená a hrozí její bankrot. Situace s Evergrande v minulých dnech hodně ovlivňovala vývoj světových akciových trhů. Co však o Evergrande víme a jaké následky může mít její případný pád? A nechá vůbec čínská vláda padnout tak velkou společnost?
C:\fakepath\eurusd-26092021.png

Shrnutí páteční seance: Akcie v USA na závěr týdne uzavřely smíšeně, dolar posílil

26.09.2021 Americké akcie na závěr týdne uzavřely smíšeně. K růstu pomohly energetické a finanční společnosti. Naopak oslabila firma Nike kvůli zhoršení prognózy vývoje tržeb a firmy napojené na kryptoměny.
img

Kolaps konglomerátu Evergrande

24.09.2021 Kolaps konglomerátu Evergrande otřásl čínskými trhy a významně přispěl k velkým tržním výkyvům posledních dní. Klíčovou otázkou je, zda se jedná o symptom blížící se imploze čínského finančního systému a prudkého ochlazení tamější ekonomiky, nebo zda jde primárně o důsledek nezvládnuté agresivní obchodní strategie společnosti Evergrande. My se přikláním k druhé variantě, i když připouštíme souvislost potíží Evergrande s řadou negativních trendů v Číně.
C:\fakepath\USA.jpg

Deficit rozpočtu USA v srpnu klesl o 15 procent, pomohl růst daňových příjmů

14.09.2021 Deficit rozpočtu vlády Spojených států v srpnu meziročně klesl o 15 procent na 171 miliard dolarů (3,7 bilionu Kč). Daňové příjmy, k jejichž zvýšení pomohlo oživení ekonomiky, rostly rychleji než výdaje na programy zaměřené na překonání dopadů pandemie covidu-19. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnilo americké ministerstvo financí.
C:\fakepath\forex-10092021.jpeg

Lze se stát díky tradingu bohatým?

10.09.2021 Na internetu se můžete často setkat s různými příběhy, ve kterých tradeři tvrdí, že dokáží za krátkou dobu vydělat obchodováním na burze značnou část peněz, že jezdí drahými auty, mají drahé hodiny, domy na pláži apod., zkrátka vedou celkově luxusní okázalý život, a to vše jen díky obchodování na finančních trzích. Většina těchto životních příběhů má nicméně jen přimět návštěvníky stránek buďto ke koupi obchodníkova kurzu, knížky nebo videa či k otevření účtu u brokera, se kterým má daný trader provize za dovedené klienty. V tomto příspěvku se pokusíme objasnit, jak reálné je, že byste mohli pomocí obchodování zbohatnout.
C:\fakepath\bitcoin4.jpg

V Salvadoru po zavedení bitcoinu jako platidla vypukly protesty

08.09.2021 Protesty, technologické závady a prudký pokles ceny provázely první den přijetí kryptoměny bitcoin jako zákonného platidla ve středoamerickém Salvadoru. Ten je první zemí světa, která bitcoin přijala jako oficiální měnu. Informoval o tom dnes server BBC News.
C:\fakepath\money.jpg

Studie: Objem dividend letos ve světě vzroste skoro o 11 procent

23.08.2021 Objem dividend vyplacených akcionářům letos ve světě vzroste o 10,7 procenta na 1,39 bilionu dolarů (přes 30 bilionů Kč). Předpovídá to studie, kterou dnes zveřejnila britská investiční společnost Janus Henderson. Celková částka vyplacená na dividendách by tak měla dosáhnout druhé nejvyšší úrovně v historii, upozornila agentura Bloomberg.
C:\fakepath\1629272429-preference_likvidity.jpg

Teorie preference likvidity

18.08.2021 V Ekonomické teorii pana Johna Maynarda Keynese můžeme hledat odpověď na otázku: "proč velké instituce působí na finančních trzích?" a "s jakým cílem tam působí?"
C:\fakepath\ethereum.jpg

Hackeři ukradli z platformy Poly Network kryptoměny v hodnotě 600 milionů dolarů

12.08.2021 Hackeři ukradli z platformy Poly Network kryptoměny v hodnotě kolem 600 milionů dolarů (zhruba 13 miliard Kč). Podle agentury Bloomberg jde zřejmě o největší krádež v tomto odvětví. Podle analytické společnosti Elliptic nicméně hackeři později část ukradených kryptoměn v hodnotě zhruba 258 milionů dolarů vrátili, napsala agentura Reuters.
img

Převzetí Avastu je historicky největší akvizicí původem české firmy, objemově zhruba odpovídá pět let starému nákupu Plzeňského Prazdroje a dalších čtyř pivovarů. Akcie Avastu rostou

11.08.2021 Akcie antivirové firmy Avast dnes rostou o zhruba 3,2 procenta, jak na pražské, tak na londýnské burze. Trh tak pozitivně přijímá informaci o jejím převzetí americkou softwarovou společností NortonLifeLock. Transakce představuje historicky největší akvizici původem české firmy. Hodnota transakce přesahuje v přepočtu 186 miliard korun.
img

Portu analýza: Inflace válcuje úroky na bankovních vkladech už pátý rok v řadě. Jak ji porazit?

11.08.2021 České domácnosti mají v bankách dlouhodobě uloženo přibližně 40 % svých finančních prostředků, dohromady s hotovostí pak zhruba 45 %. Mnozí Češi a Češky tak nevědomky prodělávají. Růst cen zboží a služeb je výrazně vyšší než úrokové sazby nejen na běžných a spořících účtech, ale i u termínovaných vkladů. Jinak tomu nebude ani v roce 2021. Už pátý rok v řadě převýší inflace úrokové sazby z vkladů. V aktuální analýze se analytik Portu Vratislav Zámiš věnuje letošnímu vývoji inflace, spoření a investování Čechů, ale i tomu, proč se konzervativní chování v posledních letech nevyplácí.
img

ČNB: Počet směnárníků proti loňsku klesl o šest procent

01.08.2021 Směnárenskou činnost v červenci v ČR provozovalo 866 směnárníků v 1348 směnárnách, což je o téměř šest procent méně než ve stejném období loni. Tehdy 915 směnárníků provozovalo 1399 směnáren, vyplývá z dat České národní banky. Příčinou nižšího počtu je podle expertů nejspíše pandemie koronaviru, část lidí však také začala využívat on-line směnárny a bezhotovostní platby.
img

Rakousko se postavilo proti regulaci hotovosti, kterou plánuje EU

16.07.2021 „Hotovostní transakce se zřejmě budou postupně omezovat. To by však nemělo vyústit k jejich úplnému zrušení. Hotovost hraje v ekonomice důležitou roli a slouží jako obrana proti hluboce záporným úrokovým sazbám na bankovních účtech,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

EU se přes léto revolučně mění: rozjíždí klimatický balíček i digitální euro, toleruje vyšší inflaci. Jak to spolu souvisí

16.07.2021 Zpravodaje z eurounijních institucí letos okurková sezóna netrápí. V Bruselu i ve Frankfurtu je na červenec nesmírně živo. Během pár dní tam představili hned několik opatření, která mají potenciál EU přetvořit vskutku revolučně. V prvé řadě jde o klimatický balík. Evropská centrální banka pak po přezkumu své měnové politiky, prvního po takřka dvaceti letech, přelomově rozhodla, že bude tolerantnější k vyšší inflaci. V neposlední řadě pak v tomto týdnu učinila zásadní krok na cestě k digitálnímu euru. Tím by se v eurozóně tudíž mohlo platit už roku 2025. Vše spolu souvisí, ač to na první pohled nevypadá.
C:\\fakepath\\USA dolar.jpg

Janus Henderson: Čistý dluh firem letos vzroste výrazně méně než loni

07.07.2021 Čistý dluh firem po celém světě v letošním roce vzroste asi o 600 miliard USD (13 bilionů Kč), což bude výrazně méně než loni. Firmy totiž začnou utrácet část hotovosti nahromaděné v době pandemie. Vyplývá to ze studie investiční společnosti Janus Henderson. Loni si firmy půjčily rekordních 1,3 bilionu dolarů, k utrácení však přistupovaly opatrně, takže jim zůstalo v hotovosti přibližně 5,2 bilionu USD.
C:\fakepath\Monero-1024x576.jpeg

Monero - ultimátna elektronická hotovosť

30.06.2021 Monero stelesňuje predstavy mnohých ľudí o bitcoine. Je to naozaj anonymná, nevystopovateľná a decentralizovaná kryptomena, ktorá pomaly ale isto získava na popularite. Prečo je tak dôležité?
C:\fakepath\Crypto-crashing.jpg

Pád kryptoměn a meme akcií bude bolet

28.06.2021 Kryptoměny už nemůžeme označovat za okrajovou část finančního trhu. Díky nákupní horečce s nimi spojené a vydáváním nových mincí se tržní kapitalizace kryptotrhu dostala mimo kolonku „nevýznamné“. Jen 5 kryptoměn s největší tržní kapitalizací má hodnotu přes 1 bilion USD. Pro srovnání, 5 největších společností německého indexu DAX má hodnotu pouze 0,8 bilionu USD. Kvůli obrovská volatilitě kryptoměn pak dosahují zisky a ztráty traderů stovky miliard dolarů denně.
C:\fakepath\obrazek-25062021-1.jpg

Bitcoin ako ochrana pred finančnou represiou alebo prečo sú CBDC obrovské riziko

25.06.2021 Článok na túto tému som mal v hlave už dlhší čas. Stále pribúdajú nové informácie o digitálnych menách centrálnych bánk, ktoré môžu pôsobiť znepokojivo. Okolo Bitcoinu sa toho udialo tiež veľmi veľa, dosiahol historické maximum a následne výrazne poklesol ale oproti minulému roku je stále veľmi vysoko a spolu s tým ako rastie jeho adopcia vo svete, graduje aj boj proti nemu. Môže nás Bitcoin ochrániť pred finančnou represiou?
img

Stát lidem, jejichž majetek zničilo tornádo, může pomoci nouzovou výplatou peněz, prominutím daní či dotací na opravu domu, jako při povodních 2013. Stavební materiály ale citelně zdražily

25.06.2021 Tornádo nebývalé síly, jež včera zasáhlo několik obcí jižní Moravy, způsobilo ztráty na životech a četná zranění, také však rozsáhlé majetkové škody. Ty budou vyčíslovat i pojišťovny.
C:\fakepath\investice-23062021-1.png

Stínové bankovnictví

23.06.2021 Proč byste se měli zajímat o stínové bankovnictví? Kryptoměny jsou stínové bankovnictví. Investice do podílového fondu peněžního trhu je stínové bankovnictví, půjčky, půjčování na platformách pro peer to peer je stínové bankovnictví. Existuje mnoho různých typů. Ve skutečnosti stínové bankovnictví tvoří polovinu globálního finančního systému.
C:\fakepath\e-15062021-lv.gif

ECB: Obyvatelé eurozóny se v době pandemie zásobili hotovostí

15.06.2021 Občané eurozóny si od začátku pandemie nemoci covid-19 nahromadili bankovky jako bezpečnostní rezervu, přestože častěji používají jiné způsoby platby. Uvedl to dnes člen Evropské centrální banky Fabio Panetta.
C:\fakepath\xtb-08062021.png

Hlavním tématem Analytického fóra 2021 byl vliv inflace na investice. Podívejte se zdarma na záznam online

08.06.2021 Ve středu 26. května uspořádala společnost XTB setkání odborníků ze světa financí a investic. Hlavním tématem tohoto ročníku Analytického fóra byla situace na trzích v postcovidové době a jak v této situaci přistupovat k investicím. Živá debata finančních analytiků a ekonomů si tedy kladla za cíl připravit posluchače na následující měsíce a poskytnout jim co nejpřesnější a nejkomplexnější informace, na kterých by mohli založit své investiční strategie. Mluvilo se o makroekonomických a akciových tématech, komoditách, forexu a také o české koruně a kryptoměnách.
img

Uranové akcie v roce 2021: 3 tipy na nejlepší akcie uranu

30.04.2021 Uran je materiál, bez kterého se neobejde žádná jaderná elektrárna. Právě narůstající počet jaderných elektráren může znamenat pro uranové akcie dobré časy. V tomto článku si představíme základní fakta o uranu a jak je to s jeho produkcí. Podíváme se, co ovlivňuje cenu uranu a jak se daří společnostem těžícím uran.
img

Avast: Siný růst za první kvartál, zvýšení celoročních cílů

20.04.2021 Avast dnes ráno reportoval vybrané provozní ukazatele za první čtvrtletní tohoto roku. Oznámené výsledky překonaly naše odhady. Vedení Avastu rovněž revidovalo směrem nahoru své celoroční cíle. Přímý spotřebitelský sektor dále rostl a byl hlavním motorem růstu. Celkové tržby dosáhly 237,1 mil. USD, což znamená meziroční růst o 10,5 %. Podobným tempem rostl i zisk EBITDA. Upravená EBITDA činila za první kvartál 133,7 mil. USD. Marže je v meziročním srovnání téměř beze změny (56,4 %).
C:\fakepath\b-19042021-lv.gif

Británie uvažuje o své vlastní digitální měně, mohla by se jmenovat britcoin

19.04.2021 Britské úřady uvažují o vytvoření nové digitální měny, která by se mohla nazývat britcoin. Ministerstvo financí a britská centrální banka dnes uvedly, že budou spolu hodnotit výhody digitální měny vydávané centrální bankou. Oznámení přichází v době, kdy jsou platby v hotovosti obecně na ústupu, částečně kvůli pandemii, upozornila agentura AP.
img

Čtvrtina Čechů drží úspory na běžném účtu nebo v hotovosti, ukázal průzkum Generali Investments CEE

14.04.2021 Téměř desetina Čechů si peníze stále odkládá v hotovosti. Mezi lidmi se základním vzděláním je to dokonce pětina, ukázal průzkum Generali Investments CEE k projektu Lví podíl. Dalších 14 % respondentů pak považuje za nejlepší našetřené peníze ponechat na běžném účtu.
C:\fakepath\dolary.jpg

Bank of America: Do akcií šlo za posledních pět měsíců více peněz než za 12 let

09.04.2021 Investoři vložili za posledních pět měsíců do akcií více peněz než za uplynulých 12 let. Ve své analýze to dnes uvedl finanční ústav Bank of America. Podle jeho analytiků je za tím velmi uvolněná měnová politika a dosud nevídaná opatření na povzbuzení ekonomiky, uvedla agentura Reuters. Akciové fondy získaly za pět měsíců 576 miliard dolarů (12,6 bilionu Kč), zatímco v předchozích 12 letech to bylo úhrnem 452 miliard dolarů.
img

Měsíčník finančních trhů – Březen 2021

07.04.2021 Mezi klíčové události uplynulého měsíce patřily zasedání Evropské centrální banky a amerického Fedu. ECB zasedala 9. března a klíčovým výstupem bylo, že se evropská měnová autorita rozhodla výrazně akcelerovat nákupy vládních dluhopisů v příštích třech měsících tak, aby byly udrženy požadované výnosy do doby splatnosti vládních dluhopisů na historických minimech. Podle vyjádření představitelů ECB je cílem udržet co nejvíce uvolněné měnové podmínky, aby nebylo ohroženo křehké ekonomické oživení.
C:\fakepath\euro3.jpg

Německo propojilo technologii blockchainu s eurem

24.03.2021 Německé úřady vyvinuly technologii, která propojí blockchain s eurem. Investoři budou moci nakupovat a prodávat cenné papíry na blockchainu a měnit je za peníze centrální banky. Podle agentury Reuters se tak podařilo překlenout propast mezi dvěma světy, které se zdály neslučitelné. Německá centrální banka uvádí, že se technologie bude dát rozšířit na celou eurozónu ještě dříve, než Evropská centrální banka (ECB) spustí digitální euro.
img

Podle Goldman Sachs nejsou trhy ani poblíž bublině

22.03.2021 Zatímco akciové indexy ve světě jsou poblíž svým rekordním maximům, jedna z největších investičních společností Goldman Sachs nevidí velké riziko, že by se trhy měly nacházet v bublině. Aktuální valuace nejsou podle banky velkým systematickým rizikem.
img

Akcie spoločnosti Exxon vzrástli o 4% na základe dividendového sľubu

04.03.2021 Akcie spoločnosti Exxon (XOM.US) vzrástli o viac ako 4% po tom, čo jej generálny riaditeľ Darren Woods potvrdil záväzok spoločnosti k dividendám. "Budeme naďalej vracať hotovosť akcionárom prostredníctvom veľmi silnej dividendy," uviedol dnes Woods pre CNBC. Poznamenal, v roku 2020 bolo „určite najhoršie prostredie“, s akým sa Exxon kedy stretol. Spoločnosť vlani stratila viac ako 20 miliárd dolárov, keď sa ceny ropy prepadli. Aktuálny výnos spoločnosti 6,2% patrí k najvyšším v indexe S&P 500, čo z neho robí atraktívnu stávku pre investorov hľadajúcich príjem. Cena tiež ťaží z rastúcich cien ropy, pretože OPEC a väčšina jej spojencov produkujúcich ropu sa rozhodli udržať produkciu na nezmenenej úrovni.
C:\fakepath\top-03032021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.03.2021 1) Akciové indexy všech velkých asijských trhů dnes zpevnily. Mezi hlavní pozitivní zprávy patřil růst australského hrubého domácího produktu o 3,1 % ve čtvrtém čtvrtletí, který překonal odhady analytiků a téměř vyrovnal růst 3,4 % z čtvrtletí předcházejícího, a také čerstvý výsledek indexu nákupních manažerů z Číny, který sice o půl bodu snížil tempo růstu z předchozího měsíce, ale i tak skončil o bod a půl nad padesátibodovou hranicí oddělující růst od poklesu.
C:\fakepath\USA dolar.jpg

Bloomberg: Lidé v době pandemie ušetřili 2,9 bilionu USD

03.03.2021 Spotřebitelé v největších ekonomikách světa nashromáždili v době omezení pohybu souvisejícího s pandemií dodatečných 2,9 bilionu dolarů (62,7 bilionu Kč). To je značná hotovost, která vytváří potenciál pro silné oživení z recese způsobené pandemií, uvedla s odvoláním na své výpočty agentura Bloomberg.
img

Avast: Za rok 2020 čekáme rekordní výsledky

26.02.2021 Očekávané výsledky hospodaření: Podle našich projekcí by výsledky za minulý rok (2020) měly být nejlepší v historii. Předpokládáme, že Avast naplní cíle svého managementu, které byly uvedeny u příležitosti zveřejnění vybraných provozních ukazatelů za Q3 20 (21. října 2020).
C:\fakepath\xtb_online_trading.jpg

Ohlédnutí za děním okolo akcií GameStop, ACM a komunitou WallStreetBets očima ředitele Trading oddělení XTB Filipa Kaczmarzyka

25.02.2021 Filip Kaczmarzyk svoji kariéru v XTB zahájil již v roce 2007 v rámci trading oddělení na pozici Junior Trader. Od dubna 2009 zastával funkci zástupce vedoucího trading oddělení XTB. V listopadu 2010 začal pracovat pro institucionálního poskytovatele likvidity CFH Makrets v Londýně. Od května 2011 do května 2015 pracoval ve společnosti Noble Securities SA, nejprve jako ředitel obchodování OTC instrumentů, později jako ředitel FX trhů. Do XTB se vrátil v květnu 2015 na pozici ředitele trading oddělení a od 10. ledna 2017 je členem správní rady XTB. Je absolventem varšavské ekonomické univerzity se zaměřením na kvantitativní metody v ekonomii a informační systémy.
img

Rozbřesk: Nejrychlejší růst zadlužení od pádu Lehman Brothers…jaké mohou být problémy?

18.02.2021 V uplynulém roce vzrostly v Evropě úvěry podnikům nejrychlejším tempem od roku 2008. Je to logické. Řada odvětví musela překonat výpadky v tržbách a sáhnout si na úvěry garantované (alespoň z části) národními vládami. S tím, jak se pandemie prodlužuje, nicméně také roste riziko, že řada úvěrů nebude splacená.
C:\fakepath\obrazek-10022021-1.jpg

IPO společnosti Signify Health, Inc. (zdravotnické služby doma)

10.02.2021 Jistě někteří z vás čelili problému s dokončením pracovní neschopnosti, když musíte jít do nemocnice, i když jen s vysokou teplotou, kašlem a rýmou. Kromě toho některá chronická onemocnění nebo civilní traumata také vyžadují, abyste navštívili svého lékaře bez ohledu na to, jak špatně se můžete cítit.
C:\fakepath\eurusd-10022021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 10.2.2021

10.02.2021 Americké akcie včera zavřely smíšeně. Index technologického trhu Nasdaq skončil popáté za sebou na rekordu. Ukazatele Dow Jones a S&P 500 mírně klesly. Investoři místo technologických firem pozornost zaměřovali na další sektory, které podle nich budou profitovat ze stimulačního balíku 1,9 bilionu dolarů (40,3 bilionu Kč).
img

Bitcoin poprvé stojí víc než milion korun, díky Elonu Muskovi. Jeden bitcoin dnes prvně v historii překonal cenovou úroveň milionu korun, nahoru jej vyhnal obří nákup Muskovy Tesly

09.02.2021 Nejrozšířenější kryptoměna světa, bitcoin, včera odpoledne středoevropského času a dále i dnes ráno dramaticky zdražuje, a to v české měně až nad úroveň jednoho milionu korunu. Tu poprvé v historii bitcoin překonal dnes krátce po půlnoci. Jeden bitcoin se v té době prodával za více než 1 006 000 korun, vyplývá z dat společností Coinbase a Morningstar. Tato cenová úroveň představuje v české měně absolutně nejvyšší jednotkovou cenu ve zhruba dvanáctileté historii této kryptoměny. Dnes ráno se cena bitcoinu stále pohybuje nad úrovní jednoho milionu korun, nyní vyjde na přibližně 1 003 000 korun.
C:\fakepath\forex-trader-05022021.jpg

4 rady pro udržování psychické rovnováhy během tradingu

05.02.2021 Odolnost psychické stránky každého obchodníka je testována trhy při každé obchodní seanci. Většina traderů má špatné zkušenosti s obchodování při rozkolísaných emocích. Skutečností bohužel je, že mnoha obchodníků, kteří se tradingu věnují třeba i roky, se dosud nedokázalo s tímto vnitřním nepřítelem efektivně vypořádat. Pokud se mezi takovéto obchodníky řadíte, možná právě vám dnešní příspěvek může pomoci nastartovat cestu za konzistentními zisky.
C:\fakepath\bitcoin4.jpg

Prodej bitcoinů v Česku v lednu vzrostl na dvojnásobek

29.01.2021 Poptávka po bitcoinech mezi Čechy v lednu prudce vzrostla, proti prosinci je zájem nejméně dvojnásobný. Důvodem je výrazný nárůst hodnoty bitcoinu nad 30.000 dolarů. Meziročně se poptávka zvýšila téměř pětkrát, vyplývá z údajů společnosti Bitstock.com a serveru Kurzy.cz.
img

Hotovosti se blýská na horší časy. EU plánuje přísnější regulace

25.01.2021 „Hotovostní transakce se zřejmě budou postupně omezovat. To by však nemělo vyústit k jejich úplnému zrušení. Hotovost hraje v ekonomice důležitou roli a slouží jako obrana proti hluboce záporným úrokovým sazbám na bankovních účtech,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\akcie-25012021.png

Rizika dividendových akcií

25.01.2021 Při výběru vhodné akcie figuruje spousta aspektů, podle kterých můžeme tituly vybírat. Hodnota akcie, růstový potencionál, zisky nebo například velikost vyplácené dividendy. Orientovat se podle velikosti dividendy je v dnešní době populární. Na první pohled se to může zdát, jako nejjednodušší cesta k pasivnímu příjmu, jenže investování do těchto společností je často spojeno se několika riziky, které si málokdo dokáže uvědomit.
img

Biden oslabí dolar, podílí tedy korunu, zlevní Čechům benzín i elektroniku. Dlouhodobě ovšem jeho důraz na zelenou ekonomiku může průmyslovému Česku spíše přitížit

21.01.2021 BIDEN V BÍLÉM DOMĚ je dobrou zprávou pro české motoristy či milovníky elektroniky. Alespoň přechodně. Dlouhodobě jeho důraz na zelenou ekonomiku může průmyslovému Česku spíše přitížit.
C:\fakepath\z.jpg

Zlato a další drahé kovy zdražily letos o desítky procent

29.12.2020 Investice do zlata a dalších drahých kovů se za celý rok vyplatily, cena zlata stoupla o čtvrtinu, stříbra téměř o polovinu. Naopak ropa zlevnila skoro o čtvrtinu. Ceny komodit letos podle analytiků procházely prudkými výkyvy, hlavní příčinou byla pandemie koronaviru. Ještě do letošního března trhaly některé z nich rekordy, po březnových lockdownech se ale ceny propadly. Nakonec většina z nich zdražila. Vyplývá to z komentářů analytiků oslovených ČTK.
img

Akcie Tesla se propadly po zprávách nového konkurenta

22.12.2020 V pondělí se Tesla stala vůbec největším novým členem S & P500 a její první den začal ve velkém stylu, přičemž ceny akcií se v první hodině vyšplhaly téměř o 4% vyšší než uzavírací cena předchozího týdne.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (21.12.2020)

21.12.2020 V minulém týdnu došlo na měnovém páru EUR/USD ke vstupu do obchodu, na který jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Došlo k prolomení horní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval long obchod, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\eurusd-17122020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 17.12.2020

17.12.2020 Americké akcie včera uzavřely smíšeně. Centrální banka USA (Fed) zopakovala slib, že nechá úrokové sazby blízko nuly a investoři čekají, že se podaří schválit stimulační balíček. Index Dow Jones, který se během dne pohyboval mezi ziskem a ztrátami, nakonec klesl. Technologickým firmám se však stále daří a Nasdaq stoupl na nový rekord.
C:\fakepath\usa-fed.jpg

Fed slíbil nakupovat dluhopisy, dokud se ekonomika nezotaví

16.12.2020 Americká centrální banka (Fed) slíbila, že bude kvůli hospodářské recesi nadále poskytovat na trzích finanční hotovost, přestože výhled ekonomiky se díky vakcíně proti covidu-19 zlepšil. Fed v prohlášení zveřejněném na závěr dvoudenního zasedání měnového výboru dnes zopakoval, že ponechá základní úrokovou sazbu na současné úrovni blízko nuly, dokud se ekonomika nezotaví. To platí i pro jeho program nákupů dluhopisů.
img

Vítězové a poražení 2020 na českém kapitálovém trhu

14.12.2020 Rok 2020 se nesl ve znamení největší recese od druhé světové války, ale také nejrychlejšího ekonomického oživení. Mnoho zemí Evropské unie není z nejhoršího venku a zažívá druhou vlnu šíření nákazy koronaviru, která je často horší než první vlna. Jak si vedly v tomto turbulentním roce české akcie?
img

CNN: Britská centrální banka neví, kde je 50 mld. liber hotovosti

09.12.2020  Je to hlavolam. Používání hotovosti v Británii již mnoho let klesá, ale poptávka po bankovkách strmě roste. A nikdo vlastně neví, kde peníze končí, píše na svém webu stanice CNN.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2021

08.12.2020 Saxo Bank dnes zveřejnila svou dlouho očekávanou publikaci 10 Outrageous Predictions for 2021 (10 šokujících předpovědí pro rok 2021), předkládající 10 scénářů, které se na první pohled jeví nepravděpodobně, zároveň nejsou nereálné. V případě, že by se tyto předpovědi opravdu naplnily, mohly by pořádně rozvířit finanční trhy.
img

Češi letos budou na vánočních dárcích šetřit, i tak za ně doslova vyplýtvají zhruba 10 miliard korun. Mohlo by se za ně postavit 67 kilometrů dálnic

04.12.2020 Pokud nepočítáme děti do patnácti let, Češi letos za vánoční dárky utratí celkem zhruba 55 miliard korun. To je o deset miliard korun méně než loni. Na vině je koronavirus. Některým lidem se kvůli stále hrozící nákaze nechce do kamenných obchodů, takže kupují praktičtěji online. Jiní prostě šetří, neboť letos přišli o zaměstnání nebo se bojí, že o něj přijdou příští rok. Firmy také začasté ruší výplatu bonusů a zvláštních vánočních odměn, protože jsou rády, když kvůli krizovému zhoršení ziskovosti jim zbývá alespoň na běžné mzdy.
C:\fakepath\money.jpg

ECB: Spotřebitelé kvůli viru více využívají bezhotovostní platby

02.12.2020 Řada spotřebitelů v eurozóně v době pandemie covidu-19 začala více využívat bezhotovostní platby a plánují v tom pokračovat i po jejím skončení. Vyplývá to z výsledků průzkumu Evropské centrální banky (ECB).
img

Praha a Evropa slušně v plusu v USA přepisovaly indexy historické rekordy, opět

27.11.2020 Tento týden byl na akciových trzích v zeleném. Většina hlavních indexů posilovala. Zprávy o vakcíně a předávání moci v USA byly asi největšími kurzotvornými informacemi. V USA byl zkrácený týden o svátek Dne díkůvzdání a v pátek bylo zkrácené obchodování. V pátek otevírají indexy v USA silnější o několik desetinek. Za celý týden si připíší zisky kolem +2,5 %. Index S&P500 přepisoval během páteční seance své historické maximum a obrázek byl viděn na technologickém indexu NASDAQ.
img

Česká zbrojovka Group SE (Koupit, 12m cíl = 357 CZK): Největší výrobce zbraní v ČR bude těžit z růstu na trhu v USA

27.11.2020 Zahajujeme pokrývání výrobce ručních palných zbraní Česká zbrojovka Group SE (CZG) s doporučením Koupit a cílovou cenou 357 CZK, což indikuje zhodnocení ve výši 23,1 %.
img

Stravenky zdražují jídlo statisícům Čechů, doplácejí na to ti, co je „nefasují“. Pokud po Sněmovně i Senát odklepne stravenkový paušál, bude to dobrá zpráva

21.11.2020 Řada zaměstnanců bude moci od příštího roku dostávat místo stravenek peníze. Vládní daňový balíček pro rok 2021 v noci na včerejšek schválila Sněmovna. Musí jej však ještě posvětit Senát a podepsat prezident.
C:\fakepath\Rusko.jpg

WSJ: Rusko chce v krizi zarazit vyvádění zisků do zahraničí

06.11.2020 Hospodářské krize vyvolaná koronavirem vede Kreml k tomu, že chce zacpat skulinu, kterou ruské firmy s oblibou vyvádí zisky do zahraničních holdingů. Moskva od ledna zvýší daňovou sazbu u zisků, které společnosti převádějí do jurisdikcí s nižšími daněmi, jako je Kypr, Malta a Lucembursko. Informoval o tom včera list The Wall Street Journal (WSJ), který tento krok Moskvy označuje za dosud nejagresivnější opatření, jak do země vrátit daňové příjmy.
img

Měsíčník finančních trhů – Říjen 2020

02.11.2020 Globální akciové trhy v říjnu pokračovaly v propadu, který se koncentroval především do posledního týdne v měsíci, a to v důsledku prudce rostoucích čísel nově nakažených na obou stranách Atlantiku a nových protikrizových opatřeních ve spoustě zemí Evropy, které budou mít na HDP v letošním posledním čtvrtletí opět silně negativní dopad. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 2,5 %. Globální dluhopisové trhy dokázaly vykompenzovat akciové ztráty pouze omezeně, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays připsal nepatrný zisk 0,1 %.
img

Červený konec týdne. Pandemie a volby kazí dojem z dat i výsledků

30.10.2020 Závěr týdne se na hlavních trzích dál odvíjí v negativním duchu. Klíčovým faktorem zůstává vývoj pandemie, která vyvolává obavy z kondice ekonomik a firemních výsledků ve čtvrtém kvartále. Její optikou pak investoři nahlíží i na nová data, ačkoli mohou být sama o sobě i velmi dobrá.
C:\fakepath\zlato.jpg

Svetová výroba zlatých a strieborných mincí vs. tvorba peňazí a výhľad na zlato

28.10.2020 Drahé kovy aj hotovosť slúžia ako aktíva bezpečného prístavu, ktoré sú určené na obmedzenie strát počas nepokojov na trhu. Zatiaľ čo vlády môžu tlačiť moderné meny (EUR, USD apod.), drahé kovy majú hodnotu vďaka ich nedostatku.
img

ACI Europe: Dvěma stovkám evropských letišť hrozí insolvence

27.10.2020 Téměř dvěma stům evropských letišť hrozí v následujících měsících insolvence, pokud se letecká doprava pasažérů nezačne na konci roku zotavovat. Uvedla to dnes asociace evropských letišť ACI Europe. Za ohrožené považuje 193 letišť, která k hrubému domácímu produktu (HDP) v Evropě přispěla částkou 12,4 miliardy eur (339,1 miliardy Kč) a která vytvořila 277.000 pracovních míst.
C:\fakepath\money.jpg

OSN: Přímé zahraniční investice v pololetí klesly o 49 procent

27.10.2020 Přímé zahraniční investice na celém světě v první polovině letošního roku klesly o 49 procent na 399 miliardy USD (9,2 bilionu Kč). Nadnárodní firmy odsouvaly své investice, aby si v nejisté době způsobené pandemií nemoci covid-19 udržely hotovost. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD). Za celý letošní rok by se investice mohly propadnout až o 40 procent.
img

Investice do solární energie – slibný zdroj alternativní energie budoucnosti

23.10.2020 Ceny akcií ze sektoru solární energie rostou raketovým tempem. Technologie alternativních zdrojů energie využívá stále více společností i domácností. Potřeba udržitelné energie je stále jasnější. Solární technologie jsou navíc díky neustálým inovacím stále levnější a dostupnější. Co se přesně děje na zajímavém solárním trhu? A jak můžete z aktuálního vývoje jako investor profitovat?
img

Tesla: Co jsme se dozvěděli z hospodářských výsledků za Q3?

22.10.2020 Automobilka Tesla zveřejnila ve středu své hospodářské výsledky za třetí kvartál. Cena akcie vzrostla v aftermarketu v reakci na již pátý ziskový kvartál v řadě. Americký výrobce elektromobilů zároveň potvrdil celoroční výhled. Dosažený zisk i růst tržeb jsou solidním základem dalšího vývoje Tesly.
img

Avast: Reportované ukazatele vzrostly, silná bilance naznačuje další růst

21.10.2020 Avast zveřejnil dnes vybrané provozní ukazatele za třetí kvartál tohoto roku. Upravené tržby vzrostly o +2,6 % na 226 mil. USD a upravený zisk EBITDA dosáhl 126 mil. USD, což je meziroční růst o +3,3 %. Nicméně upravená čísla o FX a ukončené operace vzrostla o +8,6 % y/y a +7,6 % y/y respektive. Od začátku roku, tzn. za devět měsíců, jsou tržby 659,1 mil. USD (+1,9 % y/y) a EBITDA 367,3 mil. USD (+2,5 % y/y).
img

IBM zverejnila nižšie tržby, cloudový segment zostáva silný

21.10.2020 Spoločnosť IBM včera zverejnila hospodárske výsledky za Q3 2020 po ukončení obchodovania na Wall Street. Spoločnosť vykázala výsledky, ktoré boli v súlade s očakávaniami, ktoré spoločnosť zverejnila začiatkom tohto roka. Správa potvrdila tretí štvrťrok po sebe nižších tržieb, ale podrobnosti správy vyzerajú sľubne.
img

Měsíčník finančních trhů – Září 2020

06.10.2020 Globální akciové trhy v září korigovaly enormně silné zisky z předchozích pěti měsíců, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 3,4 %. Přitom jsme nebyly svědky žádného významného katalyzátoru, který by měl výprodeje spustit. Jednalo se tak pravděpodobně o prosté vybírání předchozích zisků. Přitom od začátku roku je index MSCI All Country přesně na nule. Příliš se v září nedařilo ani globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays odepsal 0,4 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 5,7 %.
C:\fakepath\top-02102020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.10.2020 1) Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že měl pozitivní test na koronavirus. Onemocnění se potvrdilo i u manželky Melanie. Nákaza se před tím projevila u jeho poradkyně Hope Hicksové, Trump s manželkou se proto nechali otestovat a zamířili do karantény.
C:\fakepath\ecb.jpg

ECB zintenzivňuje práci na digitálním euru

02.10.2020 Evropská centrální banka (ECB) zintenzivňuje práci na digitálním euru. Cílem je, aby byla připravena na vydání digitální měny, pokud by to bylo potřeba. Digitální euro by mohlo pomoci v případech, kdy občané přestanou ve velkém používat hotovost, převládnou na trhu zahraniční formy elektronických peněz anebo v případech, kdy budou další způsoby plateb nedostupné. Uvedla to ECB v dnešní zprávě.
img

Nemovitostní trh v době pandemie

18.09.2020 Nemovitosti jsou v českém prostředí tradičně považovány za jedno z nejbezpečnějších investičních aktiv. Turbulence, kterými si ekonomika a vývoj na kapitálových trzích v letošním roce prochází, se ale úplně nevyhnuly ani jim. Bezbřehý optimismus narazil na dříve nepředstavitelná rizika. Koronavirus usměrnil přemýšlení prodávajících i kupujících, mnoho projektů a transakcí je pozastavených a na trhu panuje obezřetnost. Trhy se sice opět rozběhnou, v budoucnu ale budou pamatovat na více rizik. Alespoň to si myslí expert na investiční nemovitosti společnosti BHS Pavel Borovička, kterého pro portál Investice.cz vyzpovídal hlavní ekonom BHS, Štěpán Křeček.
img

Rozbřesk: Koruna zůstává pod tlakem, má strach z izraelského scénáře

18.09.2020 Nejistota spojená s dalším vývojem pandemie v Česku je extrémní - nové případy rostou jako houby po dešti a i když to zatím vláda rezolutně odmítá, ve vzduchu visí izraelský scénář. Izrael rozvolnil podobně jako Česko v květnu přísná opatření ve chvíli, kdy přírůstky nových případů klesly zhruba na dvacet až třicet denně.
img

Sněhová vločka rozehřála akciové trhy

17.09.2020 Snowflake je první samostatná firma specializovaná na cloudovou infrastrukturu. Všichni tři velcí hráči (Google Cloud, AWS a Azure) totiž ve skutečnosti spadají pod větší technologické společnosti. Tato skutečnost, spolu s přímo explozivním růstem a rozparáděným trhem s IPO, způsobila, že mohla firma kvůli velké poptávce po svých akciích zvýšit svou cenu IPO. Při střední ceně je tedy nyní hodnota společnosti 29,1 miliardy USD a její nabídka přilákala i velké investory jako např. Berkshire Hathaway. Vysoké ohodnocení dnes mají všechny špičkové firmy a Snowflake není výjimkou.
img

Akcie NIO – Nový leader elektromobility?

17.09.2020 Akcie NIO působivě posiluje. Chvíli to vypadalo, že čínský výrobce elektromobilů zbankrotuje, ale společnost následně povstala z popela jako fénix. Stále více společností se aktivně soustředí na výrobu elektromobilů. Tesla je stále favoritem na trhu, ale protože cena jejích akcií během velmi krátké doby extrémně posílila, investoři hledají levnější alternativy. Je NIO novým vyzyvatelem Tesly o prvenství na trhu s elektromobily?
img

Stravenky zdražují jídlo statisícům Čechů, doplácejí na to ti, co je „nefasují“. Odbory se pletou

14.09.2020 Řada zaměstnanců by mohla od příštího roku dostávat místo stravenek peníze. Vládní daňový balíček pro rok 2021 minulý týden podpořil rozpočtový výbor. Návrh tento týden míří do druhého čtení
img

17 investičních a finanční pojmů, které musí znát každý úspěšný investor

11.09.2020 Finanční páka, likvidita, kapitálový trh, cenné papíry, podílové fondy, volatilita. Ze začátku může být záplava termínů a pojmů pro nového investora ohromující. Začátky bývají náročné, a proto jsme připravili tento článek, který má pomoci začínajícím investorům lépe se orientovat v základních investičních a finančních pojmech, zkratkách a výrazech.
C:\fakepath\top-09092020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.09.2020 1) Současný šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell klade ve srovnání s jeho předchůdci větší důraz na to, aby monetární politika sledovala cíl plné zaměstnanosti. Ten je v mandátu Fedu daném zákonem, ale jak na stránkách Asian Nikkei Review tvrdí známý americký ekonom z Peterson Institute for International Economics Adam Posen, doposud byl větší důraz kladen na plnění inflačního cíle. A zaměstnanost byla vnímána spíše jako prostředek k managementu inflace, než jako cíl sám o sobě. A více než osm z deseti centrálních bank v celém světě dokonce ani nemá zaměstnanost jako explicitní cíl. Podle Posena jde o chybu, kterou je nutno zejména s ohledem na současnou situaci v globální ekonomice napravit.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Bloomberg: Jedné z nejbohatších ropných zemí dochází hotovost

04.09.2020 Když v roce 2016 tehdejší kuvajtský ministr financí Anas Sálih varoval, že nastal čas snížit výdaje a připravit se na život po ropě, setkal se s posměchem od obyvatel, kteří vyrůstali na zdánlivě nekonečném toku petrodolarů. O čtyři roky později ale jedna z nejbohatších zemí světa nemá dost peněz na pokrytí výdajů a prudký pokles cen energií vyvolává otázky ohledně dalšího fungování států v Perském zálivu, píše agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Tesla.png

Tesla hodlá získat až pět miliard dolarů prodejem nových akcií

02.09.2020 Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá získat až pět miliard dolarů (zhruba 110 miliard Kč) prodejem svých nových kmenových akcií. Oznámila to včera firma, jejíž akcie letos zažívají na burze prudký růst.
img

Měsíčník finančních trhů – Srpen 2020

01.09.2020 Na globálních akciových trzích se v srpnu bez zásadních nových kurzotvorných zpráv udržela velice pozitivní nálada z července, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 6,0 %. Přitom od začátku roku je tento index již v plusu 3,5 %. Na druhou stranu se tentokrát příliš nedařilo globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal nepatrnou ztrátu -0,2 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 6,1 %.
img

Ceny komodit stále stoupají

31.08.2020 Pro široce exponovaný Bloomberg Commodity Index se stal srpen nejlepším měsícem od dubna 2016. Čtyři po sobě jdoucí měsíce růstu cen způsobily, že se index dokázal z velké části zotavit z pandemického propadu, který jej zasáhl v únoru a březnu. Klíčovými faktory, které za tímto zotavením stojí, jsou patrně bezprecedentní objem stimulů centrálních bank, americké i světové úrokové sazby, kterého dosáhly naprostého dna, nedávné oslabení dolaru, obavy z rozmarů počasí i poptávka po zajištění proti inflaci.
img

PLATINA A PALLADIUM, DRAHÉ KOVY, KTERÉ ROVNĚŽ ZASÁHL KORONAVIRUS

24.08.2020 Rok 2019 byl rok palladia, kdy jeho cena atakovala jednu hranici za druhou, ani platina nezůstala v loňském roce pozadu. Nicméně přišel rok 2020 s koronavirovou krizí, která významně zasáhla právě i trh s těmito drahými kovy.
img

15 nejznámějších pravidel, které musí znát každý investor

21.08.2020 Ve světě investic často slyšíte různé moudrosti, které vám mají jednoduše poradit, jak se při investování chovat. Mnohé z těchto zažitých rad vycházejí z opakujících se trendů na burze. Jaké jsou tyto teze, které vás mají v kostce nasměrovat? A co si z těchto mouder můžete odnést právě vy?
img

Avast: Lepší výsledky, vyšší dividenda, růst cílů

12.08.2020 Avast zveřejnil za první polovinu tohoto roku silná čísla, která pokořila odhady trhu. Vzrostl počet zákazníků. Mezitimní dividenda se zvýší a je také nad očekáváním analytiků. Dále došlo ke zvýšení celoročních cílů.
img

Měsíčník finančních trhů – Červenec 2020

04.08.2020 Přestože to minimálně v USA momentálně vypadá na druhou velkou vlnu pandemie koronaviru a dynamika globálního ekonomického oživení na začátku třetího kvartálu zpomaluje, na globálních finančních trzích se udržela velice pozitivní nálada. Hlavní příčinou jsou pravděpodobně pokračující masivní monetární stimuly klíčových centrálních bank v čele s americkým Fedem a Evropskou centrální bankou. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 5,1 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již pouze 2,4 %. Výrazně se dařilo také globálním dluhopisovým trhům, jejichž nejširší index Bloomberg Barclays zaznamenal zhodnocení 3,2 %. Od začátku roku přitom globální dluhopisové trhy připisují zhodnocení již 6,3 %.
img

Investice do stříbra – nejlepší akcie těžařů stříbra v roce 2020

23.07.2020 Vzácné kovy byly od krize COVID-19 ve středu zájmu mnoha investorů a po letech bočního pohybu jsme opět zaznamenali rostoucí trendy. Akcie těžařů stříbra a zlata se v posledních měsících vyvíjely velmi pozitivně. Hlavním důvodem je fakt, že investoři, kteří reagovali na prudký pokles globálního růstu v důsledku pandemie COVID-19, považují drahé kovy za tradičně bezpečná útočiště.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Psychologie | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Investiční zlato | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Hyperinflace | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Měnový trh | Obchodování na burze | Investujeme | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Ask | Asset management | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Bear | Behaviorální | Benchmark | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Broker | Bull | Bundesbank | Burza | CBOE | CEO | CFD | CME | Call opce | Cap | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Autochartist | Konsolidace | DAX | Derivát | Devalvace | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopisový fond | Dolarový index | Dollar | Downtrend | Durace | ECB | ECN | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FX | Fed | Finanční deriváty | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Fondy peněžního trhu | Forex trader | Forward | Futures | Fúze | G7 | Grafy | Hedging | Hedge | High | IPO | ISIN | Index PX | Indikátor | Inflační cíl | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Low | MMF | MT4 | Margin | Margin call | Market Maker | Risk | Marže | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYSE | Nabídka | Nemovitostní fond | Stavební povolení | Nástroj | OTC | Obchodník | Obchodování s deriváty | Obligace | Opce | Fondy kvalifikovaných investorů | P/E | Pasiva | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platforma | Podkladové aktivum | Podílový fond | Portfolio | Portfolio management | Pozice | Prodeje existujících domů | Provize | Put opce | Pákový efekt | RSI | Rally | Rating | Reinvestice | Repo sazba | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | STP | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Směnný kurz | Splatnost | Split | Spotová cena | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Stop-Loss | Support | Swap | Swiss | Ticker | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Tvůrce trhu | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warranty | Warren Buffett | Yield | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Německá ekonomika | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Cenový graf | BitStock | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Zisk | Ziskový obchod | Berkshire Hathaway | Komise pro cenné papíry a burzy | Dluhopisové trhy | Ceny komodit | Kurz eura | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Deprese | Stres | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Trpělivost | Obchodování na páku | Investiční příležitost | Bohatství | Hospodářský cyklus | Credit Suisse | Japonská měna | Oanda | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Golden Gate | Gold | GCI | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Over-The-Counter | Investiční banka | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Obchodní transakce | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Makro | USDX | Index cen | Výrobní náklady | Index CPI | Eurostat | Conseq | Devizové intervence | Facebook | LYNX | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Rozvíjející se trhy | Dukascopy | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | EURCZK | Aktivum | Benzín RBOB | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie Netflix | Akcie ropy | Akcie Stock | Akcie Tesla | Aktuální cena ropy | Aktuální cena stříbra | Aktuální ceny akcií | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Atlantik | Banka | Bankrot Řecka | Běžný účet | Brent | Brokeři | Capital Markets | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | CFD kontrakty | Čínská ekonomika | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České akcie | Denník | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Dukascopy Europe | Kurzy.cz | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | ETF fondy | Eura | Exchange | Expirace | Finanční derivát | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Finanční rizika | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Fortuna | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GfK | Graf | Hang Seng | HDP Číny | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do nemovitostí | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční zlato a stříbro | Investiční | Investiční mince | Investiční nástroje | Investiční nemovitosti | Zlaťáky | Investing | Investování do akcií | Investování do komodit | Investování do podílových fondů | Investování do zlata | Investovat do zlata | Irsko | ISM | Jak investovat | EBay | Jak zbohatnout | Jaroslav Brychta | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Korporátní dluhopisy | Koupit akcie | Kurz ropy | Kurzy | Libra | Lira | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nové trhy | Obchodní platformy | Obchodování opcí | Obchodování s opcemi | Obchodování se zlatem | Obchodujeme | Odkup akcií | Online obchodování | Opce na akcie | Opční strategie | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Paládium | Patria.cz | PayPal | Penzijní společnosti | Pips | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Ruská ekonomika | Řízení rizik | Řízení rizika | Saxo Bank zkušenosti | Saxo London | Saxo Trader Go | SaxoBank | Signály | Saxo Trader | Směnárny | Société Générale | SPX | Státní dluh | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarská banka | Švýcarské banky | Trailing Stop | Trh | Tržní hodnota | Tržní hodnota akcie | Twitter | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Vydělávání peněz | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Webináře | WTI | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | Fed Funds Rate | Finanční nástroj | CNBC | DXY | Dolarové dluhopisy | Benzín | Buffett | DMA | Komise pro cenné papíry | Put | RBOB | Buy | CEE | Cílová cena | Čistý dluh | DCF | Dluhopisový index | Due diligence | Durace portfolia | EBITDA | EBITDA marže | Elon Musk | EV | Hold | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | IRS | Lednový efekt | Měď | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | Obálka | Obchodní den | Omega | P/S | Redukce | Roadshow | ROCE | ROE | Sell | Tranše | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Instrukce | Převis | Běžná likvidita | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Western Union | Miliardář | Bohatý | Tržní sentiment | Být bohatý | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | S/R zóny | Rozhovor | Úspěšný investor | Butterfly | Blog | Cukr | Retail | Vzdělání | Velcí hráči | 1 milion | Burza dnes | Burze | Currency | Currency conversion | Dividendové akcie | Investment | Penny stock | Slušný zisk | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Charles Schwab | CNN | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | Caterpillar | SaxoTrader | Guvernér centrální banky | David Marek | Nordea | Investing.com | NATO | Ole Hansen | S&P Dow Jones Indices | Agentura AP | BBC | Barclays Capital | Sója | Reporty | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | UNCTAD | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Dění na finančních trzích | Fundamentální výhled | Bezpečné měny | Short squeeze | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Finanční gramotnost | Poměr P/S | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Wolfgang Schäuble | Investičníweb.cz | Automobilový průmysl | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Finanční ukazatele | Investovaný kapitál | Stock Exchange | Velcí investoři | Zvyšování úrokových sazeb | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Energie | Severomořská ropa | Earnings | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | Implikovaná volatilita | Znalost | Přehled | Klid | Kč/EUR | Moneta Money Bank | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Sázet | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | Swapy | City | Rozdávání peněz | Helicopter money | Golden Gate CZ | Německý ústavní soud | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Měnový stratég | Standard & Poor's | Akcie těžařských společností | České firmy | Inflační tlaky | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Na volné noze | IHS | Měnová autorita | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Velké banky | Daňové příjmy | Americký akciový index | Index volatility VIX | Zprávy a analýzy | Algoritmus | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Vládní dluhopisy | Index technologického trhu Nasdaq | Dostatek hotovosti | Akcie mediální skupiny CME | Růst akcií | Obchodování v Asii | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Fibo | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Země OPEC | S&P | Guvernér | Benchmarky | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Oslabení dolaru | Finanční injekce | Pokles výnosů | SaxoSelect | Historická maxima | Historická minima | Nejistota | Erste | VIG | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | CySEC | Zajištění | Úvěrové krize | FTSE 100 | Šéf společnosti | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Poskytovatelé likvidity | Prodejní signál | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Držení akcií | Počáteční kapitál | Poptávka investorů | Britská vláda | Exxon | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Dnešní zpráva | Odhady trhu | Predikce | Globální obchod | General Electric | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Firemní výsledky | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Úřad pro finanční etiku (FCA) | Finanční ústav | Historické rekordy | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Měny emerging markets | Index amerických akcií | Výnosy | Rizikové investice | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | TRY | Softbank | Institucionální investoři | Příjmy | Čistý příjem | Návratnost investice | Kapitálové strategie | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Finanční domy | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Světový finanční systém | Monopoly | Aktuální cena | Růst ekonomiky | Zpomalení ekonomiky | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Deutsche Bank Securities | Business Insider | IHS Markit | Devizy | Morningstar | SaxoTraderGO | Úspěšné investování | Akcie firem | Spekulativní investoři | Generali Investments | Alokace aktiv | BBVA | Zahraniční forex | Investiční činnost | JPMorgan Asset Management | Sell in May and go away | Bloomberg Commodity Index | CoinDesk | Cena palladia | Ondřej Janata | BHS | René Remšík | Breakout Trader | Ochrana financí | Coinbase | Akcie Tesly | Investiční firmy | Obchodování s kryptoměnami | Palladium | Podnikové dluhopisy | Investování do kryptoměn | Investovat do Bitcoinu | Index BSE | Digitální zlato | Jerome Powell | LYNX Trading | Monero | ETC | Capitalinked | Radim Dohnal | Ray Dalio | Invesco | Mineři | Dominik Stroukal | Kodak | Binance | NEST | Lightning Network | Robinhood | Coincheck | RoboMarkets | Jak fungují akcie | Otevření účtu u brokera | Obchodování na trzích | John Maynard Keynes | Vzácné kovy | Conseq Investment Management | Kobalt | Wedbush Securities | Globální akciové valuace | Akciové valuace | Akciové výnosy | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Akcie Avastu | Airbnb | SaxoTraderPRO | Cena Monera | Trhy dnes | Skupina Saxo Bank | Saxo | FinTech | Očekávání investorů | Krypto | Bitcoiny | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Růstové akcie | Německá centrální banka | OPEC+ | SaxoTrader GO | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Capitalinked.com | Podniky | Odpovědné investování | Obchodovat forex | Čínské měny | Globální růst | Technologické akcie | Schwab | Firma McDonald's | Akcie společnosti | Portu | Objem obchodování | CSI 300 | Americké dluhopisy | Forint | Pokles ceny | Volný kapitál | Výplaty dividend | Geopolitika | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Fond kvalifikovaných investorů | Měny rozvíjejících se ekonomik | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Hlavní akciový index | Czech Fund | HKD | Baird | Nové peníze | Trendové čáry | Použití finanční páky | Brookings Institution | Přímé zahraniční investice | Brookings | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Vývoj ceny bitcoinu | Propad cen ropy | Long obchod | Marihuanové akcie | Předpovědi Saxo Bank | Christopher Dembik | The Big Short | Zvýšení mezd | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Starteepo | Výkonnost dluhopisů | Růst zisků | Politika Fedu | Evropská komise | Základní úroková sazba | Obchodované fondy | Bloomberg Economics | Veřejný dluh | Pojištění vkladů | Globální index | Zadluženost | Hodnota indexu | Refinitiv | Michal Stupavský | Odhady analytiků | Čínské firmy | Prezident USA | Majetek | The Wall Street Journal | Nemovitostní trh | WEF | Obchodovat s akciemi | PDVSA | Vysoké zisky | Dolarová aktiva | Velké riziko | Makroekonomické strategie | Poptávka po zlatu | Jak uspět | Akcie Boeingu | Palladiové akcie | Mt. Gox | Primární nabídky akcií | Světové finanční trhy | Diverzifikace rizika | Vysoké zhodnocení | Státní fond | Akcie marihuany | Konopné akcie | Investice do marihuany | Poziční obchodníci | Zájem investorů | Inflace v ČR | Globální rizika | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Platby v hotovosti | Akciový stratég | Růst americké ekonomiky | Investiční rady | Splácení dluhu | Zpětný odkup akcií | Roth Capital | Zahraniční investoři | Slabší dolar | Obchodní aktivity | CNY | Nejznámější kryptoměny | Jak na obchodování | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Globální HDP | Nabídka akcií | BCC | Token | Americké společnosti | Nové digitální měny | Guvernér Fedu | Ferrari | Ponziho schéma | Čínský trh | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Blockchainové akcie | Základy obchodování | Akcie a ETF | Svět investování | Ropné akcie | Capital Partners | Ziskové obchody | Asset alokace | Ochrana před záporným zůstatkem | Uranové akcie | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Akciový růst | Globální akciové indexy | Záporný úrok | Vytvoření nové digitální měny | XTB Research | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Situace na trzích | Poskytování úvěrů | Aktuální cena akcií | Konglomerát | Nové akcie | Akcie týdne | Oživení ekonomiky | AMZN | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Hongkongská burza | Stříbrné mince | Deficit rozpočtu USA | Deficit rozpočtu | Dění na trzích | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Denní graf | Akcie Microsoftu | Vlastní akcie | Poptávka po ropě | Britské domácnosti | Finanční situace | UCITS | Finanční údaje | iShares | Kurzarbeit | ESG | Ceny palladia | Měsíčník finančních trhů | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku | Investice do platiny | Makroekonomický výhled | Canopy Growth Corporation | Aphria | GW Pharmaceuticals | Historická volatilita | Jak se stát lepším investorem | J.O. Investment | Jakub Ortinský | Očekávaný růst | Ochrana před inflací | Zerohedge | Státní ropná společnost | Vývoz ropy | Akcií těžařů | Vyšší úrokové sazby | Nízké daně | Cena akcie | Sestavování portfolia | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Hospodářské krize | Tisk nových dolarů | Akcie Pan American Silver (PAAS) | Pan American Silver | PAAS | Alipay | Huawei | Digitalizace | Trump dnes | Střadatelé | Rozpočtová politika | Manažer Hedge Fondu | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Obchodní model | Rozpočet | Hazard | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | Politická situace | Německá vláda | Hongkong | Trinity | Výkon amerického dolaru | Objem | Evropské firmy | Klíčová rizika | Call centra | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | CIC | Státní investiční fond | RPSN | Cennější než zlato | Trh práce | Obchodní dohody | Myšlenka | Analýza dat | Inflace v říjnu | Obrat trendu | UCITS ETF | Šéf Fedu Jerome Powell | Hrubý domácí produkt České republiky | ČSÚ | List The Wall Street Journal | Lukáš Jankovský | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Primární nabídky | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Období nejistoty | Zasedání ČNB | PLN/EUR | Hlavní události | Technické analýzy | BAT | Index MSCI Emerging Markets | Martin Krištoff | CFDWorld | PMČR | Švédská centrální banka | UnitedHealth | Obchodovat na burze | TradingEconomics | Růst cen | Equity křivky | BSC | Server BBC | CBI | Globální dluhopisové trhy | Studie | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Důchodový systém | Co bude | Erste Group | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | Negativní nálada | Největší pokles | Dnešní růst | Trh s dluhopisy | Příliv investic | Lagardeová | Klesly akcie | Amazon | Nízké úrokové sazby | Úrok | Louis Vuitton | Nejbohatší | Miliardy | Technologie blockchainu | Global Times | Adam Glapiński | Vyhlídky | Politická krize | Legislativa | Americká data | 5G | AFP | Finanční rezervy | Valdis Dombrovskis | Bankovní tituly | FT | Evropští investoři | Ekonomka | Dluhopisoví investoři | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Dvojité dno | Nezaměstnanost v eurozóně | Globální trh | Martin Stránský | Trading Places | Konkurenti | Too Big to Fail | Financovat | Předpovědi | Šokující předpovědi | Technologický sektor | E-shopy | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Průmysl | Mindset | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Centrální banka USA | Gabriel Štefaňák | Propouštění | CBDC | Digitální měny centrálních bank | Impuls | Čínské zboží | Ceny potravin | Rozvoj | Data z průmyslu | Stavebnictví | Paul Volcker | Volckerovo pravidlo | Dolar vůči japonskému jenu | Zdražování | Ceny zboží | Digitální věk | Problémy | Soukromé firmy | Finanční ztráty | Cvičení | Pojišťovny | Total | Fed dnes | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Počet zemřelých | Přehled o dění | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Diverzifikace ekonomiky | Soukromý sektor | GBP/EUR | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kofola | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Moskva | Časopis Forbes | Airbus | IAG | Společnost IAG | Goldcorp | Zahájení obchodování | Ústavní soud | Míra | Jaderná elektrárna | Ohlédnutí | Nižší ceny ropy | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Trumpova administrativa | Vánoce | Šperky | Kupní síla | Regulátoři | Ředitelka | xStation5 | Biotechnologické společnosti | Bankovní vklady | MasterCard | Disney | Tým RoboMarkets | Rozpočtové politiky | Americké vlády | Nike | Bydlení | Uber | Ipsos | Česká zbrojovka | Aurora Cannabis | CanniMed Therapeutics | Ztráta | Úbytek | NERV | Počet investorů | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Yandex | Stratég | Hlavní akciové indexy | Miliardy korun | Předsevzetí | Kraft Heinz | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Peking | Investiční ředitel | Americký index | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Ceny dluhopisů | Obchodní podmínky | Ziskovost | ETF roku 2020 | Hospodaření | Zbrojovky | Černé labutě | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Pracovní trh | CFA | Prodej automobilů | Američané | Návratnost | Commodity index | Netflix | Inovace | Půjčky v kryptoměnách | Výrobce elektrických aut | Stoupající trend | Americké dolary | Washington | Daimler | Vývoj na kapitálových trzích | Hlavní rizika | O2 | O2 Czech Republic | Letecké společnosti | Miliardy eur | Hodnota společnosti | Budoucnost | ProfitLevel | OX Capital Markets Ltd | Hodnota investic | Tvorba zisku | Výplaty dividendy | Zemědělství | Výsledky hospodaření | Horší časy | Poradenství | Nový rekord | Ministerstvo práce | Wall Street Journal (WSJ) | Iniciativa | Podnik | Vyšší inflace | Veřejné finance | Analytička | Eleanor Creagh | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | iRobot | Technologická společnost | Kryptoměny bitcoin | Velikost ztráty | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Nájemné | Velké firmy | Apple Inc. | Stravenky | Vyplácení dividend | Hotovostní prostředky | Krach | Onboarding | Digitální komunikace | Komunikace | Francouzská vláda | Kapitalismus | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Akcie výrobce letadel | Michal Stupavský, CFA | Google | WhatsApp | 100 miliard dolarů | Trhy | Šíření nového koronaviru | WHO | Americký miliardář | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Banka UBS | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Slabé měny | Velcí institucionální investoři | Rostoucí trendové čáry | Virus | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | Bluechip | České měny | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Počet zákazníků | Zisk EBITDA | Meziroční růst | Růst inflace | SARS | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Očekávané události | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Boeing | Vstupy | XMR | FIAT | Moudro | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Lukáš Baloga | Spekulativní kapitál | Akcie v roce 2020 | Akcie Alphabet | Americká administrativa | Rezistenční úrovně | Obchody | Výdaje | Akcie v Číně | Čínská vláda | Švýcarská banka UBS | Dopady koronaviru | Výrazné ztráty | Cena akcií Tesly | Alokace investičních portfolií | Dodávky na trh | Převody peněz | Americká společnost | Sazby beze změny | SEC | Rozhodování | Snowflake | Americké ekonomiky | Formace technické analýzy | Americké banky | Obchodovanie | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Politika centrálních bank | Valuace | London School of Economics | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Akcie 3M | Ekonomické aktivity | NCOZ | Jaroslav Ibehej | Centrum zajištěných aktiv ministerstva vnitra | Nemovitý majetek | Bentley | Rolex | Investiční portfolia | Společnost Berkshire Hathaway | Globální indexy | Craig Erlam | Střední podniky | České banky | Největší ztráty | Čínské banky | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Longovat | Sestupný trend | Vývoj | Nová data | Šok | Snížení těžby | České mzdy | Guru | Výkyvy | Současná cena | Společnost IHS Markit | Změny trendu | Aktuální Price Action | Obrovské ztráty | WP | Pomoc ekonomice | Restrikce | Cílování inflace | Povzbuzení ekonomiky | Zákaz cestování | Prudký pokles | Nejrozšířenější kryptoměna | Poradci | Aerolinky | Lufthansa | Panevropský akciový index STOXX 600 | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Opatření proti koronaviru | Bankovky | Mince | Bankovky a mince | Tržní podmínky | Profitovat | Tencent | Buy the dip | Medvědí trend | Další vývoj | Karanténní opatření | Stimuly | Nízká cena ropy | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Fiskální politiky | Kabinet | Úsilí centrálních bank | Propad evropských akciových trhů | Tržby společnosti | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Třída aktiv | Silný pokles | Antivirové firmy | Akcie antivirové firmy | Šíření viru | Vysoce likvidní | Důležitý support | Nákupy aktiv | Nákupy vládních dluhopisů | Měnové podmínky | Půjčky pro firmy | Justin Trudeau | Propad poptávky | Spotřebitelé | Objem stimulů | Automobilka | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Opatření vlád | Žádosti o podporu | Britská centrální banka dnes | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Mluvčí ČNB | Prudký pokles cen | Zásobníky | Texas | Přísná opatření | Další pokles | Vyplácet dividendy | Valné hromady | Algoritmy | Koronavirová krize | Komentátor | Kalifornie | Ministryně práce | Kongres | LinkedIn | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Páka | Keynes | Výrobce letadel | Lék na krizi | Helikoptérové peníze | Evropská opatření | Uttarpradéš | Indický stát | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Počet potvrzených případů | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Futures na americké akcie | Index podnikatelské aktivity | Američtí demokraté | Spoření | Úvěrové linky | Dopad pandemie koronaviru | Tým Admiral Markets | Anomálie na trhu | Anomálie | Porovnání vývoje | Zlaté rafinérie | Ceny zlata na spotovém a futures trhu | Tomáš Raputa | Držitelé ETF | Vnímání rizika | Kupující fyzického zlata | Zpracovatelé surového zlata | Politická rozhodnutí | Dividendové výnosy | Další růst | Růst | Výhled tvorby zisku | Tvorby zisku | Hospodářská činnost | United Airlines | Objem dluhopisů | Koronavirové krize | Signál | Počet žádostí o podporu | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | Pozastavení výplaty dividend | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Evropská bankovní federace | EBF | Evropská bankovní federace (EBF) | CNews TV | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Boj s koronavirem | Jan Poulík | Farmaceutické firmy | Šíření nákazy | Nejlepší palladiové akcie | Izrael | E-commerce | Česká e-commerce | MALL | MALL.cz | Platba MALL Pay | MALL Pay | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Vzdělávací webináře | Globální dluhopisový index | Index vládních dluhopisů | Globální index vládních dluhopisů | Index DXY | Výkonnost dolaru | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Války | Vysoká míra volatility | Míra volatility | Schodek | CECEEUR | Organizace | Poskytování hypoték | British Airways | Letecká společnost | Umělá inteligence | Práce | Kolaps stříbra | Výprodej ropy | Koronakrize | Zelené energie | Autoprůmysl | Britský autoprůmysl | Britský automobilový průmysl | Podíl na trhu | Údaje | DPH | Mexiko | Ztrátové obchody | Omyl | Marshallův plán | Pojišťovna | Novela zákona | Hluboké recese | Big Short | Nouzové nástroje Fedu | Nástroje Fedu | Gernot Blümel | Ministři | Ekonomické oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Španělé | Snížení produkce | Nejvyšší soud | Výpadky | FANG | DAWN | DAWN akcie | WMT | Novela zákona o dluhopisech | IMF | Massachusetts | Oregon | Představitelé G7 | Finanční představitelé | Více peněz | Postoj investorů | Očištěný čistý zisk | Premiér Justin Trudeau | Dodavatelské řetězce | IIPR | Innovative Industrial Properties | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomik | AMC | Procter & Gamble | Statistiky | Americké univerzity | Demokraté a Republikáni | Colorado | USD za barel | Američtí těžaři | Rizikové averze | SaxoStrats | Propad ceny | S&P500 | Nizozemsko | Poptávka po pohonných hmotách | Reddit | Sociální síť | Debata | Tweety | Investiční tituly | Evropské indexy | Air France | Posílení | Omezení pohybu | Náklady na obsluhu dluhu | Legendární investor | Pascal Blanqué | Amundi | Investiční šéf Amundi | Investiční šéf | Joanna Munro | Investiční šéfka HSBC Asset Management | Investiční šéfka | HSBC Asset Management | Kristina Hooper | Investo | John Bilton | Sonja Laud | General Investment Management | Legal and General Investment Management | Eliška Skřivanová | Výkon dolaru | Joe Biden | Větší pokles | Lucembursko | Očekávané výsledky hospodaření | Očekávané výsledky | Seznam brokerů | Skandinávské aerolinky | Aerolinky SAS | SAS | Cestování | 3M | Fundamentální náhled | Náhled na akcie | Technický náhled | Bitcoin dnes | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Volvo | Zasedání Evropské centrální banky | Analytik ProfitLevel | BCM | Shell | Finanční polštář | Obchodní kapitál | Zaměstnanci | Čistá ztráta | Darren Woods | PAMP | Zpracovatelé zlata | Největší zpracovatelé zlata | Valcambi | Argor-Heraeus | UBS Global Proprietary Trading Group | Trading Group | Proprietary Trading | UBS Global | Americko-čínské napětí | Fondy obchodované na burze | Aktivní obchodování | Růst výnosů | Rally na akciích | Federal Reserve | Soudní dvůr | Soud | Oddlužení | Latinská Amerika | Zisk Totalu | Čtvrtletní zisk | Bankovní akcie | Vývoz | MSCI World | ETN | Rakouský kancléř | Sebastian Kurz | Dosáhnout zisku | KfW | Hugo | Regulační orgány | Uvolňování opatření proti koronaviru | Historicky nejnižší | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Rezervní měny | Propad průmyslové výroby | Akcie a dluhopisy | Růst EBITDA | Dluhy | Prognóza MMF | Členské státy | Průmyslové kovy | Merck | Auta | Dopad na předpovědi | Postoj k riziku | Vývoj ekonomiky | Měření volatility | Měření volatility trhu | Volatility trhu | Opce na VIX | ETN na VIX | ETF a ETN | Opční strategie na VXX | VXX | UVXY | SVXY | Nákup put opce | Maximální kapitál | Prodej elektromobilů | Vakcína | Dění na trhu | Recyklace | Spekulovat | Marek Brávník | Manažeři | Koronavirová pandemie | Akcie leteckých společností | Omezení produkce | Podnikatelské aktivity | EasyJet | Umělé inteligence | Šéf firmy | Spoluzakladatel | Roční zhodnocení | Investment management | JDE | Index akcií | Rizikovější měny | Unie | ČR | Stravenkové firmy | Stravenkový paušál | Systém stravenek | Soběstačnost | Salesforce | Koronavirové pandemie | Spolkový sněm | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Dušan Jilčík | Starteepo Dušan Jilčík | Bývalý prezident | Chování trhu | Soubor pravidel | Zbrojovka | 4M Systems | Reálná ekonomika | Znovunastartování ekonomiky | Nárůst nesplácených úvěrů | Prodeje Warrena Buffetta | Střední Evropa | Obchodovaný objem | Vedení společnosti | Kvalitní akcie | Bitcoinové a blockchainové akcie | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Statistiky z trhu práce | Oracle | Mateusz Morawiecki | OCBC | Americké úrokové sazby | Poptávka po zlatě | Teorie černé labutě | Vysoké valuace | Období krize | Místopředseda Evropské komise | Amyris | Arena Pharmaceuticals | Canopy Growth | Cara Therapeautics | Cronos | OrganiGram Holdings | Světové indexy | Německé potraviny | Nižší DPH | Arizona | Stimulační balík | Japonský vývoz | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | BCM Begin Capital Markets CY | OX Capital Markets | Propad cen | Znepokojení na trhu | Trend is your friend | Covid | Technologické firmy | Analytické společnosti | ZIL | Restrukturalizace | ITC | Fin-Tech | Práce z domova | Bankovní agentury | Příjmy a výdaje | PT. PROFITFXLEVEL | Pozitivní seance | Výkyvy cen | Google Pay | Vrcholoví manažeři | Stimulační program | Den obchodování | eSports | Neočekávané události | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | MAM | Ant | Michal Lukáč | Uvolnění ekonomiky | Červnová inflace | Fond obnovy | Životní úspory | Výhled vývoje ekonomiky | Výrazný propad | Jachty | Tolerance rizika | Rychlé zbohatnutí | Zbohatnutí | Zdroj příjmů | KLM | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | DS | Maserati | Růst tržeb | Investice do robotiky | Ceny | Praha | Kolaps | Výplach | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Technologické společnosti | Možnost dalšího růstu | Společnost XTB | Cybertruck | Semi | Korekční fáze | Akcie těžařů | Akcie Wheaton Precious Metals | Wheaton Precious Metals | Akcie SSR Mining | SSR Mining | First Majestic Silver | Fortuna Silver Mines | Fresnillo | Hecla Mining | KGHM | MAG Silver | Silvercorp Metals | Insolvence | Vepřové maso | Čínská společnost | Zastavení růstu | Důvěra | Správci fondů | Předražené akcie | Turistický ruch | Rekordní deficit | List Global Times | WeCHat | Časový úsek | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Vyšší dividenda | Podhodnocené akcie | Prezidentské volby USA | Státní zastupitelství | Wedbush | Upozornění na rizika | Bitstock.com | PLUG | Plug Power | Globální pandemie | VisualCapitalist | Ruská vláda | Venezuela | SPAC | Anas Sálih | Kuvajtský ministr financí | Země v Perském zálivu | Elektrická auta | Klimatické změny | Guild Esports | Odborníci | Derivatový trh | Foreing Exchange | Mezinárodní měnový trh | Rentabilita | Price-to-Earnings | P/E poměr | Transparentnost | Inspirace | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Nvidia | Japonské ministerstvo financí | Snížení emisí | Přímé investice | Akcie NIO | Rezidenční nemovitosti | Nákupní centra | Obchody a nákupní centra | Obchodní domy | Kancelářské nemovitosti | Budoucí vývoj | Český nemovitostní trh | BHS Real Estate Fund | Skutečné peníze | Elektromobily | Politici | Investiční prostředí | Biden | Tokijská akciová burza | Míra nezaměstnanosti v Japonsku | Digitální euro | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | GROWING WAY | Česká republika | Ruské firmy | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Energetický sektor | AEX | Americké prezidentské volby | Americké měny | iPhone | Americký ekonom | Foot Locker | Epidemiologická situace | Množství peněz | Společnost Pilulka | BNB | Volby USA | Volby USA 2020 | Nařízení | Investice do solární energie | Solární energie | Akcie First Solar | FSLR | Akcie First Solar (FSLR) | First Solar | Akcie SolarEdge Technologies (SEDG) | Akcie SolarEdge Technologies | SolarEdge Technologies | SEDG | SolarEdge Technologies (SEDG) | First Solar (FSLR) | Akcie Sunrun (RUN) | Akcie Sunrun | Sunrun | Sunrun (RUN) | První obchodní den | Moneta | ACI Europe | Asociace evropských letišť | Asociace ACI Europe | Pravidelný příjem | XOM | Podvážení | Ruské společnosti | Zprávy o vakcíně | Vakcína proti covidu-19 | Indické úřady | Blockchainové technologie | Poptávka po bitcoinech | Polská vláda | Společnost CZG | Komise pro mezinárodní obchod | Komise pro mezinárodní obchod (ITC) | Akcie spoločnosti | Pasivní investování | Praktické tipy | Stock Spirits | Výdělky | Proražení | Investice na světových burzách | Nastavení trhů | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | Úřad pro kontrolu finančních trhů | NAO | Používání hotovosti | GME | GameStop | TABAK | Produkce čínských továren | Očkování | Velké zadlužování | Zadlužování | IPO společnosti | Očkování proti covidu-19 | Derivátové trhy | Inflace v Polsku | Dow Jones a S&P 500 | Svět kryptoměn | Růst ceny | Modrá vlna | Zvýšení ceny | Silné oživení | Zdravotní péče | TUI | Evropské centrální banky | Stop-Loss příkazy | Situace na trhu | Vhodné akcie | Hotovostní transakce | Akcie Gamestop | Očkování proti covidu | WallStreetBets | Akcie GME | Prodej bitcoinů | Prodej bitcoinů v Česku | Mark Cuban | Tržní ceny | Cenové výkyvy | Retailoví investoři | Investoři z Redditu | Poměrové ukazatele | Růst ceny Bitcoinu | Znalosti o obchodování | Finanční výsledky | Automobilka Tesla | HAS | Nákup bitcoinu | Signify Health | IPO společnosti Signify Health | UNH | UnitedHealth (UNH) | Change Healthcare | CHNG | Change Healthcare (CHNG) | Humana | HUM | Humana (HUM) | Matrix Medical Network | Fusion5 | Archway | Finanční výkonnost | IPO Signify Health | Podrobnosti IPO | Kapitalizace Signify Health | Odhad kapitalizace | UBS Securities | JP Morgan Securities | Robert W. Baird & Co. Incorporated | William Blair & Company | BofA Securities | Piper Sandler & Co. | Piper Sandler | Kov | Zajímavé akcie | Air | Junior Trader | Filip Kaczmarzyk | Trading oddělení | CFH Makrets | Noble Securities | Obchodování OTC | Obchodování OTC instrumentů | Systémové riziko | Finanční zdraví | Akcie Boeing | Antidumpingová cla | Libanonská libra | LBP | Akcie ropy v roce 2021 | Oživování ekonomiky | Exxon (XOM.US) | XOM.US | Pandemie covidu-19 | Riziko likvidity | Výrazný růst | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | Aleš Hála | GameStop akcie | Distribuované účetní knihy | DLT | Hodnota Monera | Ceny XMR | Martin Pohl | Reuters analytik | Globální finanční systém | Special Purpose Acquisition Company | Podíl nesplácených úvěrů | AMD | Ochrana proti inflaci | Češi a investice | Vliv koronaviru na investice | Vliv koronaviru | Občané eurozóny | Britcoin | Emise skleníkových plynů | Výkonnost zlata | Zomato | Rozvoz jídla Zomato | Uranium Energy | UEC | Energy Fuels | Uranová akcie | Cameco | CCJ | Těžba titanu | Uranium Participation | Akcie Uranium Participation | Uranium Participation (U) | Akcie Cameco | Klesající tržby | Klesající tržby společnosti | Akcie Cameco (CCJ) | Nejlepší uranové akcie | Akcie v roce 2021 | Nedostatečná produkce | Ceny uranových akcií | Uzávěry dolů | Poptávka po uranu | Berkeley Energia | Denison Mines | NAC Kazatomprom | NexGen Energy | Paladin Energy | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Akcionáři Avastu | Inflace v České republice | Riziko ztráty | Meme akcie | Paytm | Martin Klass | Fundamentální hodnota | Nayib Bukele | Salvador | BSE Sensex | Plány | Cíle | Příležitosti | Taproot | Obyvatelé eurozóny | Platidlo | Konkurence | Prodej | Mali | McDonald's | Stínové bankovnictví | Stínové bankovnictví v Číně | Americký daňový úřad | Americký daňový úřad IRS | Daňový úřad IRS | Daňový úřad | Michael Burry | Zátěžový test | UBI | Rizika CBDC | Obrovský potenciál | Pád kryptoměn | Kryptoměny dle tržní kapitalizace | Vývoj ceny akcií Gamestop | Ztráty traderů | Investor Michael Burry | Fire Sales | Životní pojišťovny | Hypoteční bublina | Programátorská komunita | Vývoj ceny XMR | Technologie | Nabídky akcií | Čistý dluh firem | Dluh firem | Tempo zdražování | NortonLifeLock | Odvětví | Divize | Akcie indické | Indické společnosti | Rekord | Počet směnárníků | Denisa Všetíčková | ČNB Denisa Všetíčková | Dynamic Currency Conversion | DCC | DCC (Dynamic Currency Conversion) | Výhodný směnný kurz | Přemýšlení | Chování | Čínští regulátoři | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Portu analýza | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Převzetí Avastu | Avast dnes | Poly Network | Společnost Poly Network | Ellipic | Objem peněz | Erher | Elliptic | Poly Network kryptoměny | Hackeři | Převzetí Plzeňského Prazdroje | Výrobce sportovního oblečení | Byty | Cherry Lane Investments | Rick Meckler | Prostor pro růst | Maynard Keynes | Motiv prevence | Motiv transakcí | Motiv spekulace | Preference likvidity | Velké instituce | Americká ministryně financí | Objem dividend | Janus Henderson | Společnost Janus Henderson | Společnosti | Chivo | Opatření | Prazdroj | Evergrande | China Evergrande | ANO | Honeywell International | Přijetí kryptoměny | Přijetí kryptoměny bitcoin | Platební gigant | Vydělávání peněz v derivátovém obchodování | Vytváření bohatství | Zbohatnout při obchodování | Společnost Walmart | Marika Čupa | Pracovní den | Akcie Evergrande | Chinese Estates Holdings | Čínský finanční systém | Kolaps podniku | Odd Lots | Podcasty | Čínský Evergrande | Situace s Evergrande | Finanční situace Evergrande | Situace Evergrande | Společnost Evergrande | Hopson Development | White & Case | Shengjing Bank | Fantasia Holdings Group | Inflace v září | Minulá výkonnost | Češi | Zásady pro digitální měny | Modern Land | Čínské centrální banky | Automaty na nákup bitcoinů | CoinMe | Coinstar | Cihly zlata | Případ J.O. Investment | Odkupy akcií ve Spojených státech | Odkupy akcií | Odkupy akcií v USA | Howard Silverblatt | Kaisa | Riziko krachu Evergrande | Kaisa Group | Kaisa Group Holdings | Central China Real Estate | China Aoyuan | Modern Land China | Scenery Journey | Sinic Holdings Group | Xinyuan Real Estate | Yango Group | Zhenro Properties Group | Společnost | P/CF | Výpočty P/CF | Price/Cash Flow | Hodnoty P/CF | Jak používat P/CF | iRobot Corporation | Mastercard Incorporated | Goldman Sachs BDC | GoPro Inc | GoPro | Ukazatel pro analýzu akcií | Cena akcií AMD | Hodnota P/CF | Akcie indické Paytm | Technologická skupina | Indický regulátor trhů | Regulátor trhů | Indický regulátor | Platforma Paytm | Coal India | Indický index | Index BSE Sensex | Indický index BSE Sensex | Propad Paytm | One97 Communications | TIM
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Hospodářství dané země
Hospodářství EU
Hospodářství Evropské unie
Hospodářství subsaharské Afriky
Hospodářství východní Asie
Hospodářství země
Hospodářští poradci
Hotelnictví
Hot Forex
HotForex

Následující klíčová slova

Hotovostní pozice
Hotovostní prostředky
Hotovostní transakce
Hot penny stocks
Hotspot FX
Hot stocks
Hot tips
Houston TX
Howard Silverblatt
Howie Lee
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
IronFX
FX Global
BidAskBit
reklama
XTB Masterclass
Potvrďte prosím... Zavřít