Pátek 29. květen 2020 16:20
reklama
Swissquote Bank
reklama
Bossa live trading
reklama
Swissquote Bank

Klíčová slova - Ekonomická krize

img

Přechodem na euro či úplný bezhotovostní styk můžeme citelně zchudnout. Nepodléhejme mýtům koronakrize

18.05.2020 Koronavirus sice zabíjí, ale také resuscituje. Související ekonomická krize totiž oživuje hned dva mýty týkající se platebního styku. Podle prvního z nich by nám bylo lépe s eurem, neboť koruna přece kvůli koronakrizi tolik oslabila. Druhý z mýtů spočívá zase v tvrzení, že koronavirus definitivně pečetí překonanost hotovosti a měl by uspíšit přechod k plně bezhotovostnímu styku.
img

Inflaci v ČR bezprostředně žene nahoru zdražující zelenina. Drahé je také vepřové, mouka či cukr, rekordně levný naopak benzín

13.05.2020 Míra inflace v dubnu mírně překonala očekávání trhu. V meziročním vyjádření vykázala úroveň 3,2 procenta, zatímco analytici oslovení agenturou Bloomberg ve střední hodnotě svých odhadů počítali s růstem hladiny spotřebitelských cen ve výši 3,2 procenta.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Pesimistické odhady nezaměstnanosti v USA se potvrzují

08.05.2020 Mezinárodní organizace práce (ILO) začátkem dubna varovala, že nynější pandemie a s ní spojená globální ekonomická krize by mohla na celém světě vést k zániku až 30 milionů pracovních míst. Globální finanční krize z let 2008 až 2009 přitom zvýšila počet nezaměstnaných zhruba o 25 milionů. Pandemie nemoci covid-19 sníží podle ILO ve druhém čtvrtletí po celém světě počet pracovních hodin o 6,7 procenta, což odpovídá pracovní době 195 milionů lidí na plný úvazek.
img

Konsekvence propadů způsobených COVID-19 krizí nepochybně rozdrobí koncept globalizace

21.04.2020 První čtyři měsíce letošního roku přinesly desetiletí nevídané události. Zasažení finančních trhů novým typem koronaviru v okamžiku, kdy se částečně zotavily z hrozby globální obchodní války, vyvolané diskrepancí platební bilance USA.
C:\fakepath\bitcoin2.png

Bitcoin v době krize: Jak to s ním vlastně teda je?

20.04.2020 U kryptoměny bitcoin dlouhá léta figuroval narativ, že jde o bezpečný přístav a o jakousi formu digitálního zlata. S příchodem krize kolem zákeřné pandemie koronaviru se nicméně tento narativ obrátil a analytici přisuzují kryptoměnám opět nesmyvatelnou značku extrémně rizikových aktiv. Avšak možná jde o unáhlené závěry a je potřeba se na celou problematiku podívat z trochu větší dálky.
C:\fakepath\usa 22082013.jpg

Pesimistické odhady nezaměstnanosti zaznívají hlavně z USA

09.04.2020 Mezinárodní organizace práce (ILO) už v polovině března varovala, že epidemie a s ní spojená globální ekonomická krize by mohla na celém světě vést k zániku až 25 milionů pracovních míst. Pro srovnání - globální finanční krize z let 2008 až 2009 zvýšila počet nezaměstnaných zhruba o 22 milionů. Ve své zatím poslední zprávě sice neuvedla přesný odhad, ale napsala, že to bude "podstatně více". Na počátku tohoto roku bylo bez práce po celém světě 190 milionů lidí.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Studie: Virus může uvrhnout asi půl miliardy lidí do chudoby

09.04.2020 Ekonomické dopady koronavirové krize by mohly uvrhnout zhruba půl miliardy lidí do chudoby. Vyplývá to ze studie Organizace spojených národů (OSN). Chudoba tak podle expertů zaznamená první celosvětový vzestup za 30 let, studie předpokládá nárůst počtu lidí žijících v chudobě o 400 až 600 milionů.
C:\fakepath\usa 22082013.jpg

USA se obávají rekordní nezaměstnanosti, větší než za velké krize

02.04.2020 Zatímco v únoru například klesla míra nezaměstnanosti v zemích Evropské unie na dosavadní minimum 6,5 procenta, odhady a údaje za březen a další období už kvůli šíření nového koronaviru předpokládají růst nezaměstnanosti po celém světě. Podle americké centrální banky (Fed) by například ve Spojených státech mohlo šíření koronaviru vést k zániku 47 milionů pracovních míst, Španělsko už za březen eviduje přes 300.000 nových nezaměstnaných.
img

Propad HDP může být až 50 %

30.03.2020 Koronavirová krize se rozjíždí v celé Evropě a bude mít obrovský ekonomický dopad. Škody budou podle mnoha ekonomů katastrofální. Lidé si to ani neumí představit.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Nedávno ekonomové čekali pokles růstu, nyní předpovídají propady

26.03.2020 Zatímco ještě začátkem tohoto měsíce všechny instituce, jako je Mezinárodní měnový fond (MMF) nebo Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), předpovídali pokles růstu celosvětového hrubého domácího produktu (HDP) i jednotlivých ekonomik, teď už prognózy hovoří o propadech a podle většiny odhadů bude ekonomika zasažena mnohem hůře, než tomu bylo za hospodářské krize v letech 2007 až 2009. OECD sice nepředpokládá celosvětovou recesi, všeobecně se ale čeká nulový či záporný růst v mnoha ekonomikách světa i skupinách ekonomik.
img

Rozbřesk: Koronakrize a svižné hospodářské oživení v nedohlednu

25.03.2020 Zatímco napříč světem pokračují jednotlivé státy v přijímání tvrdých karanténních opatření, situace v ohniscích koronavirové nákazy zůstává vážná. Jak v případě Itálie, tak zejména Španělska nadále strmě roste křivka počtu nově nakažených i mrtvých. Data z druhé strany Atlantiku naznačují, že se novým epicentrem pandemie stávají také Spojené státy. Virus navíc stále není pod kontrolou ani v Číně, odkud se rozšířil do zbytku světa. Optimistické scénáře ohledně sníženého post-koronavirového oživení, které kalkulovaly s relativně rychlým odezněním nákazy, tak dostávají významné trhliny.
C:\fakepath\cr-19032020-lv.jpg

Česko se muselo vypořádat s dopady finančních krizí či záplav

19.03.2020 Výběr krizí a katastrof, které v posledních 30 letech dopadly na českou ekonomiku.
C:\fakepath\ilo-18032020-lv.jpg

ILO: Koronavirus by mohl zničit až 25 milionů pracovních míst

18.03.2020 Epidemie nového koronaviru a s ní spojená globální ekonomická krize by mohla na celém světě vést ke zrušení až 25 milionů pracovních míst - více než finanční krize z let 2008 a 2009. Podle Mezinárodní organizace práce (ILO) taková situace nastane, pokud vlády nezačnou rychle jednat, aby před dopady krize ochránily zaměstnance.
img

Index pražské burzy klesl pod 700 bodů

18.03.2020 „Akcionáři by se měli připravit na situaci, kdy mnoho společností začne snižovat nebo úplně rušit výplaty dividend v letošním roce. Restriktivní opatření proti šíření koronaviru poškozují fungování takřka všech společností na trhu. Lze proto očekávat, že firmy začnou zavádět úsporná opatření,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\trader graf.jpg

Průzkum: Polovina Čechů míní, že do dvou let přijde krize

26.12.2019 Zhruba polovina Čechů (49 procent) se domnívá, že do roka či dvou přijde ekonomická krize. Skoro 15 procent sází na to, že recese se projeví už v nadcházejícím roce. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos pro Broker Consulting. Třetina lidí věří prognózám ekonomů na toto téma.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2020: Světem vládne chaos a centrální banky i vlády ztrácejí kontrolu

03.12.2019 Saxo Bank, přední globální multi-asset zprostředkovatel produktů a služeb na kapitálových trzích, dnes vydala svou publikaci 10 Outrageous Predictions for 2020 (10 šokujících předpovědí pro rok 2020). Tyto predikce se soustřeďují na řadu nepravděpodobných, ale zároveň nedoceňovaných událostí, které by v případě, že by k nim opravdu došlo, mohly pořádně rozvířit finanční trhy.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

WBTCB: Objem obchodů s kryptoměnami dosáhne tři miliardy Kč

29.11.2019 V Česku se letos zobchodují kryptoměny za zhruba tři miliardy korun, což je zhruba stejně jako loni. Okolo 90 procent obchodů se týká bitcoinu, z ostatních kryptoměn je jednoznačně nejžádanější ethereum. ČTK to dnes řekl majitel předního českého obchodníka s kryptoměnami WBTCB Martin Stránský.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německá vláda zhoršila výhled růstu na příští rok

17.10.2019 Německá vláda snížila odhad růstu domácí ekonomiky na příští rok na jedno procento z dosavadních 1,5 procenta. Oznámilo to dnes ministerstvo hospodářství, které ale současně dodalo, že největší evropské ekonomice nehrozí krize.
img

Finanční krize v roce 2019? 15 znaků blížící se recese

11.09.2019 Přehřívání trhu a slábnoucí výsledky z minulého roku jsou pro řadu analytiků předzvěstí blížící se finanční krize, či dokonce potenciálního pádu burzy. Samozřejmě, nikdo nemůže s jistotou prohlásit, kdy ekonomická krize skutečně přijde. V následujícím článku si probereme, které signály mohou naznačovat blížící se finanční krizi a také, jak se v nejkritičtějším případě při pádu burzy zachovat.
C:\fakepath\zlato.jpeg

Je zlato opravdu tou nejlepší variantou, ve které by měli obchodníci hledat „bezpečné útočiště“ pro své investice?

27.07.2019 Dnes a denně se čím dál častěji hovoří o tom, že by mohla v relativně brzké době přijít nějaká další finanční/ekonomická krize a díky tomu se i mnoho investorů a obchodníků začíná poohlížet po takzvaných bezpečných útočištích.
img

Stříbro v roce 2019 – navrátí se býčí trend?

10.05.2019 Může stříbro v roce 2019 zažít silný nárůst, jako tomu bylo v letech 2008 a 2011, kdy se jeho hodnota více než zpětinásobila? Nebo medvědi přeruší pokus o dokončení uptrendu a zisky můžeme očekávat v krátkých pozicích?
img

Kdy přijde ekonomická krize? Společnosti hlásí rekordní tržby.

01.02.2019 I když se stále mluví o nastupující krizi, mnoho společností hlásí rekordní tržby. Společnost Amazon, Alza či Mironet jsou určitě v plusu. Vánoční tržby vyšly nad očekávání dobře.
img

Přijde finanční krize v roce 2019? 9 znaků blížícího se pádu burzy

18.01.2019 Přehřívání trhu a slábnoucí výsledky z minulého roku jsou pro řadu analytiků předzvěstí blížící se finanční krize, či dokonce potenciálního pádu burzy.
img

Německá ekonomika se zadrhává, Čína chřadne. Hrozí krize? Zatím ne, situaci mají plně v rukou politici, na rozdíl od doby před deseti lety

15.01.2019 Zpomalení německé ekonomiky není nečekané. Může za něj zadrhnutí evropského automobilového trhu, obchodní válka mezi USA a Čínou a částečně také nejistota spjatá s brexitem. To všechno jsou ale spíše politické a regulatorní příčiny než příčiny fundamentálně ekonomické. Proto německé zpomalení může být stále jen přechodné. Musí se ovšem co nejrychleji zmírnit tenze ve světovém obchodě, napětí mezi Británií a zbytkem EU musí taktéž polevit a Evropská komise a další unijní struktury by měly vzít vážně v potaz právě i zadrhnutí německého automobilového průmyslu. To totiž pomohly přivodit náročné emisní testy. Přičemž se chytají další přísné emisní limity, které evropský automobilový průmysl činí ve světovém měřítku méně konkurenceschopný.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Cena ropy se dnes dostala pod tlak

23.05.2018 Ceny ropy dnes klesají. Ropa se dostala do tlaku kvůli možnému zvýšení těžby ropným kartelem OPEC, které má zmírnit nedávný růst ceny a pokrýt propad dodávek z Íránu a Venezuely. Zvyšují se i obavy o další vývoj ekonomického růstu, a tím i poptávky po ropě, kvůli možnému neúspěchu obchodních jednání mezi USA a Čínou.
img

Cenu ropy zvedají iránské sankce a krize ve Venezuele

19.05.2018 Íránské sankce a krize ve Venezuele neustále ženou ceny ropy nahoru již od listopadu 2014. Světové ceny ropy opět rostou o další 1 %. Jde o nejvyšší úroveň ceny ropy sledovanou od konce roku 2014.
C:\\fakepath\\BRENTH1.png

Komodity: Cena ropy šla dnes nahoru

26.04.2018 Ceny ropy dnes rostou. Přispívají k tomu očekávání, že Spojené státy obnoví sankce vůči Íránu, pokles těžby ve Venezuele a přetrvávající vysoká poptávka po ropě. Kolem 17:40 SELČ cena severomořské ropy Brent stoupla o jedno procento na 74,74 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zdražila o 0,4 procenta na 68,31 dolaru za barel.
C:\fakepath\spain-economy.jpg

Španělsko je podle nejnovějších údajů MMF bohatší než Itálie

20.04.2018 Španělé jsou podle nejnovějších údajů Mezinárodního měnového fondu (MMF) bohatší než Italové. Hrubý domácí produkt (HDP) na hlavu loni ve Španělsku překonal srovnatelný údaj za Itálii. To je povzbudivé z hlediska ekonomického oživení Španělska, pro Itálii je to ale znepokojivá zpráva. Navíc situace Itálie by se podle údajů MMF, které srovnávají země podle takzvané parity kupní síly, neměla zlepšit ani v nejbližších letech a do roku 2023 Itálii překonají i některé země bývalého sovětského bloku, včetně České republiky a Slovenska. Napsal to list Financial Times (FT).
img

Trhy reagují negativně na vývoj v Itálii. Hrozí ekonomická krize

06.03.2018 „V případě, že politické strany v Itálii začnou realizovat své předvolební sliby, dojde ke zhoršení hospodářské situace ve třetí největší ekonomice eurozóny. Tato situace může vyvolat vážnou krizi v celé Evropské unii,“ upozorňuje hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
img

Rozbřesk: Italská ekonomika - před volbami těžko věřit v pozitivní obrat

01.03.2018 Před deseti lety šéf italského svazu průmyslu a bývalý generální ředitel automobilky Fiat, Luca di Montezemolo, naservíroval italským politikům desetibodový plán nezbytných reforem, které italský byznys urgentně potřebuje. V čele figurovala štíhlejší a efektivnější byrokracie a také nižší daně. Dnes po deseti letech Montezemolo říká, že by mohl svoji výzvu zopakovat a v zásadě by nic nemusel měnit. Stejně jako velká část italských podnikatelů i on vnímá nejdelší poválečnou ekonomickou krizi Itálie jednoduše jako “promarněné období”. A po blížících se italských volbách jen těžko svitne naděje na změnu.
C:\fakepath\wti.png

Ropa WTI vystoupila na tříleté maximum

09.01.2018 Ceny ropy dnes rostou, přispívá k tomu dohoda předních těžařských zemí o omezení dodávek na trh a předpokládané pokračování poklesu zásob suroviny ve Spojených státech. Americká lehká ropa WTI se tak vyšplhala až na 62,80 dolaru za barel, tedy na nejvyšší úroveň od prosince 2014.
C:\fakepath\schauble nemecko 08012014.png

Ministr Schäuble varuje před další krizí

09.10.2017 Odcházející německý ministr financí Wolfgang Schäuble varuje před další finanční krizí. V dnes zveřejněném rozhovoru s Financial Times vidí riziko v rostoucím globálním zadlužení a růstu likvidity. "Nové bubliny" by prý mohly vyvolat biliony dolarů, které do ekonomiky pumpují centrální banky. Obává se také možné nestability v eurozóně ohrožované nesplácenými bankovní úvěry.
britanie premier.jpg

Cameron poprvé obhajoval setrvání v EU ve větší televizní debatě

03.06.2016 Britský premiér David Cameron včera opakoval přesvědčení, že přistěhovalci z ostatních zemí Evropské unie...
gold-4.jpg

Venezuela urychluje prodej zlata

26.05.2016 Venezuela je kvůli ekonomické krizi nucena urychlit prodej svých zlatých rezerv, které se tak dostaly na rekordní minimum. Země v letošním prvním čtvrtletí prodala zlato v hodnotě 1,7 miliardy dolarů, aby získala peníze na splácení dluhů, uvedl server ekonomického listu The Wall Street Journal (WSJ).
img

Nejvíce podhodnocená měna současnosti

11.11.2015 Pokud se jako obchodníci spoléháte na fundamentální analýzu, zajisté vás zajímá, jak si daná měna vede vzhledem k dlouhodobé pozici ekonomiky, kterou reprezentuje. V případě bezdůvodného nebo přehnaného oslabování ji potom bereme jako podhodnocenou a vhodnou k nákupu.
recko euro krize.jpg

Řecko podepsalo dohodu s EBRD

14.05.2015 Řecko dnes podepsalo s Evropskou bankou pro obnovu a rozvoj (EBRD) dohodu o investicích v hodnotě...
meny 05092013.png

Měnové krize od 90. let po současnost

16.02.2015 V souvislosti s nedávným prudkým pádem ruského rublu jsme se podívali do historie a shrnuli pro vás výběr největších hospodářských krizí ve světě od 90. let, která byla doprovázena také velkými měnovými turbulencemi. Na následujících řádcích se podíváme na jejich společné znaky a ukážeme si, jakou obchodní strategii zvolit při potenciálním příchodu měnové krize.
fed usa.jpg

Ukazuje se, že Fed podcenil krizi v roce 2008

23.02.2014 Centrální banka USA (Fed) podcenila krizi v roce 2008. Příchod největší recese od Velké hospodářské krize...
recko a nemecko.jpg

Steinmeier podpořil boj Řecka s krizí

10.01.2014 Nový německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier včera v Aténách podpořil řeckou snahu...
img

Evropský parlament schválil odklad aukce emisních povolenek, ceny by měly růst (+komentář)

10.12.2013 Poslanci Evropského parlamentu dnes odsouhlasili odložení aukce 900 milionů emisních povolenek, což by mělo vést k růs...
recko demonstrace.jpg

Nezaměstnanost v Řecku stále roste

06.06.2013 Míra nezaměstnanosti v Řecku v březnu vystoupila na 26,8 procenta a je nejvyšší od roku 2006, kdy začali...
recko demonstrace.jpg

V Řecku byly bez práce dvě třetiny mladých

10.05.2013 V Řecku byly v únoru bez práce skoro dvě třetiny mladých lidí. Nezaměstnanost v Řecku zvedá na maxima...
recko demonstrace.jpg

Nezaměstnanost v Řecku stoupla na 27 %

09.05.2013 Míra nezaměstnanosti v Řecku v únoru proti předchozímu měsíci stoupla na 27 procent. Oznámil to dnes...
recko demonstrace.jpg

Nezaměstnanost v Řecku na novém rekordu

11.04.2013 Míra nezaměstnanosti v Řecku stoupla v lednu na nový rekord 27,2 procenta. Překonala tím dosavadní...
Recko33.jpg

Řecká nezaměstnanost na novém rekordu

14.03.2013 Míra nezaměstnanosti v Řecku stoupla v posledním čtvrtletí loňského roku na 26 procent ze 24,8 procenta...
img

Full-Time Trading vs. Zaměstnání

03.03.2013 V tomto článku bych chtěl popsat rozdíl mezi Full-Time tradingem a zaměstnáním.
img

Musíte oslabit měnu k euru na 26-27 Kč, vzkazuje Čechům BoA/ML. Výnosy českých dluhopisů na historickém dně

29.10.2012 Vláda prochází politickou krizí, ekonomická krize zhoršuje výhled vývoje české ekonomiky, ale investoři v...
img

Makro: Bank of England je připravena snížit úrokové sazby, King

26.06.2012 Guvernér Bank of England Mervyn King vyjádřil velké znepokojení ohledně domácí ekonomiky a nejistého globálního výhledu. Ve svém projevu ve finančním výboru parlamentu uvedl, že ekonomická krize pokračuje déle, než se očekávalo a zpochybnil reakce evropských politiků.
img

Ranní zprávy

19.04.2012 Španělský premiér Mariano Rajoy se snaží zachovat důvěryhodnost vlády, což vedlo k dnešní aukci dlouhodobějších dluhop...
img

Makro: Merkelová vyloučila krizi eura, zastavení pomoci Řecku

27.09.2011 Probíhající ekonomická krize v eurozóně není “krize eura, ale dluhová krize“, uvedla v úterý německá kancléřka Angela Merkelová. Na konferenci Federace německého průmyslu (BDI) v Berlíně uvedla, že cesta z dluhové krize vyžaduje solidaritu v rámci celé Evropské unie a připomněla, že “euro je základ pro společnou budoucnost.“
img

Na měnové frontě, klid. Dočasně ?!

09.11.2010 Je svět ve válce ? Myšleno v měnové. Pokud ano, co bude dál ?
forex meny.jpg

Forex: Vývoj měnového trhu a rekordní objemy obchodů

13.09.2010 Minulý týden banka pro mezinárodní platby - BIS (Bank for International Settlements) zveřejnila výsledky průzkumu aktivity na měnovém trhu, který zpracovává každé tři roky.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Exotické měny | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Australský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Moody's | Fitch | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Monetární politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Medvědí trh | ETF | Dluhopisový trh | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | USD/MXN | USD/ZAR | EUR/TRY | USD/RUB | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Objemy obchodů | Měnové trhy | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Bloomberg | Bod | Broker | CFD | Cable | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Demo účet | Devizový trh | Dluhopis | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | FRA | Fannie Mae | Fed | Finanční trhy | Hedge fondy | Futures | Hedge | High | IFO index | IPO | Index PX | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Long | Long pozice | MAE | MMF | MT4 | Makléř | MetaTrader | Mezibankovní | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYSE | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Produktivita práce | RSI | Rally | Ratingová agentura | Rezervní měna | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Smart money | Směnný kurz | Stagflace | Pokladniční poukázky | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | VIX | VaR | Výnos | Wall Street | Maturity | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | JPY | NZD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Asijské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | Patria | Bank of America | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Thajský bat | Jihoafrický rand | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fond | Ekonomie | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Mezibankovní trh | Zisk | Ropný trh | Těžba ropy | Ceny komodit | Zkušenosti | Panika | Deprese | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Index nákupních manažerů | IEA | Deloitte | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Investiční banka | Analytický tým | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Portugalsko | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | Delta | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | BH Securities | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Cena | Cena stříbra | Ceny stříbra | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České koruny | DJIA | Dolar | Dow Jones index | Ekonomické zprávy | Ekonomický růst | Ekonomika Španělska | Ekonomika USA | Emisní povolenky | Eura | EURHUF | Finanční prostředky | Fondy | Forexu | Frank | Full time | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | HDP Číny | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční poradenství | Irsko | Jak investovat | Krach na burze | Krize eurozóny | Krize v Řecku | Kurz USD | Libra | Maďarská měna | Maďarsko | Management | Markets | Měnová krize | Měnový kurz | MetaTrader 4 | Meziroční inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | Money Flow Index | Nemovitosti | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád rublu | Portfolia | Pro investory | Prodej zlata | Prognóza | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řízení rizika | Signály | Státní dluh | Státní dluhopisy | Světové ceny ropy | Světové měny | Trh | Tržní podíl | Twitter | Volatility | Vydělat peníze | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu koruny k euru | WTI | Patria Direct | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Merrill Lynch | Zisky | ZEW | EIA | Benzín | Buy | Čistý dluh | Ekonomika Číny | Federal Funds Rate | Indie | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | ROCE | Itálie | Spojené státy | WSJ | WGC | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | Světové ekonomiky | eBook | Komise | Volby | Cukr | Velcí hráči | Burze | Investment | Aramco | Capital Economics | Sky News | Bankovní sektor | Nordea | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | BBC | Fundamentální pohled | Brazílie | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Finanční systém | Úspěch | Wolfgang Schäuble | Automobilový průmysl | Pád burzy | Index pražské burzy | Ministr financí | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Přehled | Klid | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Evropské trhy | Index amerického dolaru | David Cameron | Referendum | Německý ústavní soud | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Setrvání Británie v EU | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Mezinárodní ratingové agentury | Economist | Inflační tlaky | Televize Sky News | Ekonomické dopady | IHS | IBEX | Globální finanční krize | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Fitch Ratings | Ekonomická rizika | Černé pondělí | Propad | Vystoupení z EU | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | TradingView | Země OPEC | Citi | S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Nejistota | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Stagnace | Akcionáři | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Investiční divize | Úvěrová krize | Blockchain | Ripple | Litecoin | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Zahraniční firmy | Odhodlání | Měny na forexu | Kryptoměna | IOBE | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Francouzská ekonomika | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Americké akciové trhy | Propad akcií | Chevron | Mzdy | Německý export | Predikce | Ekonomická situace | Bankovní krize | Průzkum | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Měny emerging markets | Ministři financí EU | Výnosy | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Měnové krize | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | ČTK | Guvernéři centrálních bank | Monopoly | Zvýšení volatility | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Hlavní ekonom | Švédsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Politico | Globtrex | Purple Trading | Spekulativní investoři | WBTCB | Bankovní index | Krize eura | Zahraniční forex | AxiTrader | BHS | Globtrex.com | Bitcoin Cash | Rivkin Securities | Jerome Powell | ETC | Oxfam | Inverzní výnosová křivka | Saxo | Obchodní války | FinTech | Očekávání investorů | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | FAANG | L.F. Investment Limited | Akcie společnosti | Forint | Turecké liry | Výplaty dividend | Ekonomické krize | TradeCentrum | Czech Fund | Kompozitní index | Tržby Amazonu | Mileniálové | Marihuanové akcie | Předpovědi Saxo Bank | Růst úrokových sazeb | Daňové úlevy | Obchodování se CFD | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Steven Mnuchin | Denní objem obchodů | Alternativa oficiálních měn | Zadluženost | Vysoká zadluženost | Hodnota indexu | Kryptoměna Bitcoin | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | Ukončení obchodní války | Nakoupit akcie | Investice do palladia | Palladiové akcie | Rekordní růst | Zájem investorů | Obchodování platiny | Ceny pohonných hmot | Riziko recese | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Defenzivní akcie | Obchodní konflikt | Výnosové křivky | Pokles cen | Thajský baht | Štěpán Křeček | Situace na trzích | Burzovní průvodce | Kristalina Georgievová | Očekávání trhu | iShares | Kurzarbeit | Investujte do akcií | Bank for International Settlements | Nízká nezaměstnanost | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Mervyn King | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Černý čtvrtek | Hospodářské krize | McKinsey | Co je krach na burze | Automobilky | Rozpočet | Deficit | Michal Dvořák | Německá vláda | LNG | Objem | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zelená politika | Server Politico | Ceny pohonných hmot v ČR | Firma | Ekonomiky eurozóny | Růst cen | Server BBC | Maďarská centrální banka | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Americký Senát | Generální ředitel | Lagardeová | Úrok | Miliardy | All Time High | EBRD | Průzkumy | Politická krize | Finanční rezervy | Dlužníci | České hospodářství | WBTCB Martin Stránský | Martin Stránský | Vlk z Wall Street | Velká krize | Objem obchodů s kryptoměnami | Financovat | Předpovědi | Šokující předpovědi | Průmysl | Rozvoj | Stavební produkce | Špatná nálada | Problémy | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Nálada | Ústavní soud | Míra | Úroky | Měnové politiky | Americké centrální banky | Záporné úrokové sazby | Bydlení | Ipsos | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Broker Consulting Martin Novák | Důvěra v ekonomy | Přijde krize | Ztráta | NERV | Hlavní akciové indexy | Miliardy korun | Schodek státního rozpočtu | Miliardy eur | Ifo | Experti | Katastrofální dopady | Zemědělství | Ministerstvo práce | Ministr financí Steven Mnuchin | Kryptoměny bitcoin | Americké ministerstvo | Trump | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Chudoba | ILO Guy Ryder | Guy Ryder | Ředitel ILO | Koronavirus | Trhy | Šíření nového koronaviru | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Slabé měny | Španělská chřipka | Ratingová agentura Fitch | Virus | Vir | Pokles | Situace | České měny | Klaus Wohlrabe | Pandemie koronaviru | Pandemie | Boeing | Vstupy | Nezaměstnanost v EU | Obchody | Dopady koronaviru | Sazby beze změny | Rozhodování | Ekonomický dopad | Americké banky | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Šířením nového typu koronaviru | Cestovní ruch | Vývoj | Šok | České mzdy | Důsledky koronaviru | Aerolinky | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Pokles HDP | Světové organizace | Kabinet | Situace kolem koronaviru | Světová ekonomická krize | Extrémně špatná nálada | Situace kolem šíření koronaviru | Extrémně levné | Prostor k růstu | Obnova ekonomiky | Vymýcení koronaviru | Měnové podmínky | Epidemie nového koronaviru | Dopady pandemie | Počet nakažených | Žádosti o podporu | Rozhodnutí bankovní rady | Bilion dolarů | Přísná opatření | Koronavirová krize | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Koronavirus 2020 | Dávky v nezaměstnanosti | Růst | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Signál | Ekonom Klaus Wohlrabe | Rakouský institut IHS | Institut IHS | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Státní rozpočty | Biliony | Potenciál | The Economist | Výroba automobilů | Marc Schattenberg | Propad HDP | Viry | Ekonomiky | Plán G20 | Války | Organizace | Růst nezaměstnanosti | Rekordní růst nezaměstnanosti | Práce | Koronakrize | Omyl | Nezaměstnanost v březnu | Ekonomické dopady koronavirové krize | Dopady koronavirové krize | Pesimistické odhady | Odhady nezaměstnanosti | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Jiří Makovský | Úspory | Hospodářské oživení | Uzavření továren | Fanoušci kryptoměn | Bitcoin a geopolitická krize | Bitcoin v době krize | Bitcoin a ekonomická krize | Geopolitická krize | Poradenské společnosti | Počet lidí bez práce | Soudní dvůr | Soud | Hospodářství EU | Rakouský kancléř | Sebastian Kurz | Míra inflace v dubnu | Ceny zeleniny a ovoce | Ceny zeleniny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Ekonomická analýza
Ekonomická a politická situace v Itálii
Ekonomická data
Ekonomická data z USA
Ekonomická důvěra
Ekonomická důvěra v ČR
Ekonomická důvěra v dubnu
Ekonomická důvěra v eurozóně
Ekonomická expanze
Ekonomická globalizace

Následující klíčová slova

Ekonomická nálada
Ekonomická nálada v EU
Ekonomická nálada v eurozóně
Ekonomická nerovnost
Ekonomická omezení
Ekonomická omezení ve světě
Ekonomická poradkyně
Ekonomická realita
Ekonomická recese
Ekonomická rizika
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets copyfx
Potvrďte prosím... Zavřít