Čtvrtek 28. květen 2020 10:23
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
Purple Trading vip
reklama
Admiral spread new

Klíčová slova - Stabilita

img

Okénko trhu - T. Holub poslal korunu znovu nad EUR/CZK 27,50

11.05.2020 Tržby ve službách v prvním čtvrtletí výrazně prohloubily svůj pokles, když se reálně snížily o 4,3 % (po očištění o kalendářní vlivy). Data tak potvrdila předchozí náznaky, že terciární sektor byl karanténními opatřeními proti šíření Covid-19 zasažen nejvíce. Oproti poslednímu loňskému čtvrtletí se tržby ve službách po sezónním očištění snížily o 3,3 %. Pokles tržeb byl plošný napříč odvětvími a jediným sektorem, který zaznamenal růst, byly informační a komunikační činnosti. Nejvýraznější propady přitom zaznamenala odvětví, kde jednotlivé subjekty musely takzvaně zavřít krám, tedy letecká doprava, cestovní kanceláře, ubytování (propad o více než čtvrtinu) a pohostinství (o více než desetinu). Podstatně lépe si vedla odvětví, která nebyla restriktivními opatřeními tak zasažena, jako např. činnosti v oblasti nemovitostí nebo vědecké a technické služby, kdy byly poklesy tržeb jen mírné. Není překvapivé, že v rámci sektoru dopravy si polepšily tržby za poštovní a kurýrní služby. Dnes zveřejněná data zhruba potvrzují náš odhad poklesu HDP v prvním čtvrtletí (-2,7 % mezikvartálně). Nutno ještě zmínit, že sběr dat je v současné době problematický, což přiznává i sám ČSÚ a upozorňuje na možnost výraznějších revizí.
img

Tématické reporty: Centrální banka znovu snížila základní úrokovou sazbu o 75bb

08.05.2020 Česká národní banka snížila svou základní úrokovou sazbu o dalších 75 bb na 0,25 %. Rozhodla se tak učinit s ohledem na relativně pesimistický scénář pouze pozvolného oživení ekonomické aktivity v druhé polovině letošního roku. Očekáváme, že ČNB sazby znovu sníží na červnovém zasedání a dvoutýdenní repo sazba tak dosáhne technické nuly. Na této hladině pak podle nás setrvá až do konce příštího roku. V případě, že i pak bude ekonomika vyžadovat další podporu, ČNB bude muset využít nekonvenční nástroje, a tím nejpravděpodobnějším jsou podle nás devizové intervence.
C:\fakepath\Polsko.jpg

Bloomberg: Polsko, jediný stát EU, co ustál rok 2008, zase uspěje

07.05.2020 V roce 2008 způsobila finanční krize po celé planetě spoušť a jedinou unijní zemí, které se podařilo udržet růst své ekonomiky, bylo Polsko. Podobně výjimečný výkon se chystá podat i během propadu vyvolaného šířením koronaviru, napsala včera agentura Bloomberg.
img

Dolar vrší další zisky, zatímco Fed a nejistota před daty zabrzdily akcie

06.05.2020 Zástupci Fedu se postupně přidávají k předsedovi Powellovi, který nedávno naznačil komplikované a táhnoucí se oživení ekonomiky. Pomalý návrat na předchozí úrovně je varianta, se kterou se finanční trhy postupně smiřují. Akcie tento posun očekávání omezil v rozletu, ale žádná podstatná korekce růstu se nedostavila. A ani dnes to nevypadá na velké zhoršení nálady.
img

Rozbřesk: Revoluční rozhodnutí německých soudců: proč ECB překročila mantinely?

06.05.2020 Německý ústavní soud překročil Rubikon - historicky poprvé se postavil proti názoru Evropského soudního dvoru a označil hlavní politiku kvantitativního uvolňování ECB (program PSPP) jako teoreticky protiústavní. Pokud se ECB nevypořádá s námitkami německých soudců do tří měsíců, bude se německá Bundesbanka muset přestat podílet na této politice ECB.
img

Ranní komentář: Akciové trhy zahájily květen korekcí, Trump vyhrožuje novými cly

04.05.2020 Závěr minulého týdne se nesl v nervózním duchu. K tomu přispěly komentáře amerického prezidenta a obavy z toho, že bude chtít potrestat Čínu novými cly a dalšími restriktivními opatřeními kvůli jejímu podílu na šíření koronaviru. Po velmi silném dubnu tak indexy zahájily květen korekcí, která pokračuje také v průběhu dnešního rána, kdy se futures na americké indexy opět drží v červených číslech.
img

Report: Cena ropy pod nulou? Situace je kritická

21.04.2020 Pondělí 20. dubna bude zapsán jako dosud nejhorší den v historii ropných trhů. Závažnost situace asi není třeba dlouze popisovat, když ceny ropy klesly výrazně pod nulovou úroveň. Co to znamená? Ve zkratce se jedná o to, že prodávající musí zaplatit kupujícímu, aby od něj ropu odebral (slovo "koupil" ztrácí v tomto případě význam). Jedná se o první podobnou situaci, která nastala v historii ropných trhů ve velkém měřítku. Ale i pokud ropu opustíme, tak vůbec není obvyklé, že se cena aktiva pod nulu dostane.
img

Rozbřesk: Skryté signály českého trhu práce

09.04.2020 Čísla, která reprezentují vývoj po startu nákazy, na sebe strhávají větší pozornost než jakákoliv z období před korona-krizí. Ať už šlo o indexy nákupních manažerů po celé Evropě nebo aktuální statistiky z jednotlivých trhů práce, které začínají ukazovat první reakce firem na kombinovaný nabídkový a poptávkový šok. Březnové výsledky, jejichž kompletní sada byla zveřejněna teprve včera (byť o míře nezaměstnanosti MPSV informovalo už před několika dny) naznačují, že velké drama se v závěru předchozího měsíce ještě rozhodně neodehrálo.
img

Diskutovalo se nejen o sazbách, ale i o kurzu

03.04.2020 Dnes zveřejněný záznam z posledního jednání bankovní rady ukázal, že bankovní rada minulý čtvrtek diskutovala především rozsah snížení základní úrokové sazby. Nad potřebou samotného snížení úrokových sazeb však panovala shoda. Nakonec převážil názor většiny a bankovní rada úrokové sazby jednomyslně snížila o 75bb. Mimo úrokové sazby byl diskutován také vývoj kurzu. V tomto případě je ČNB i nadále připravena intervenovat na devizovém trhu proti silně oslabující koruně. Úroveň kurzu, při které by již na trh vstoupila, banka neuvedla. My i nadále očekáváme, že v případě dále se zhoršujícího výhledu české ekonomiky ČNB přistoupí k dalšímu snížení základní úrokové sazby o 50bb. V případě potřeby by tak nejspíše učinila na mimořádném jednání, když řádné měnově politické zasedání je naplánováno až na 7. května. Pro měnovou politiku ČNB však bude důležitý také vývoj v zahraničí.
img

ČNB diskutovala především o kurzu a rozsahu snížení úrokových sazeb

03.04.2020 Česká národní banka na svém posledním zasedání minulý týden ve čtvrtek rozhodla o dalším snížení úrokových sazeb o 75bb. Pro toto snížení hlasovali všichni členové bankovní rady. Hlavní důvodem pro další uvolnění měnové politiky byla i nadále podpora české ekonomiky, která stále trpí zavedenými striktními omezeními proti šíření koronaviru.
C:\fakepath\g20.jpg

Lídři G20 varovali před hrozbou recese a vyzvali ke spolupráci

26.03.2020 Saúdskoarabský král Salmán dnes vyzval lídry největších světových ekonomik G20, aby na pandemii způsobenou koronavirem reagovali efektivně a koordinovaně. K výzvě ke spolupráci se na summitu, který se konal prostřednictvím videokonference, připojil také čínský prezident Si Ťin-pching. Informovaly o tom agentury AFP a Reuters.
C:\fakepath\cnb.jpg

ČNB podle odhadů ve čtvrtek opět sníží sazby o 0,5 pct bodu

22.03.2020 Bankovní rada České národní banky na čtvrtečním jednání zřejmě dále sníží úrokové sazby, a to o půl procentního bodu. Vyplývá to z odhadů analytiků oslovených ČTK. Někteří ekonomové upozorňují, že další snížení sazeb již nebude příliš účinné pro boj s ekonomickými dopady šíření koronaviru a povede k dalšímu oslabení koruny. Nicméně zároveň přiznávají, že ČNB přistoupí ke snížení sazeb pod tlakem okolností, kdy i další centrální banky provádějí kroky na podporu ekonomik. Důležitý podle nich bude také vývoj kurzu koruny.
img

Okénko trhu - Německý ifo index vykázal značný pokles

19.03.2020 Od pondělního mimořádného zasedání České národní banky se několik členů rady vyjádřilo k tomuto rozhodnutí i k aktuální situaci. Tomáš Holub zhodnotil, že koruna, která v posledních týdnech významně oslabila, v současné situaci tuzemské ekonomice pomáhá. Spolu s pondělním snížením sazeb tak tyto dva faktory značně uvolňují tuzemskou měnovou politiku. Zároveň však upozornil, že pokud by ČNB dále výrazně snižovala sazby, mohlo by to způsobit další oslabení koruny, až do nežádoucích úrovní. Trhy na agresivní snižování sazeb sází, Holub tuto variantu však nepotvrzuje. Na rozdíl od Fedu si česká ekonomika nulové sazby nežádá. Podobný názor zastáváme také my. Podle našeho očekávání se rada již na dalším regulérním zasedání příští čtvrtek přikloní k dalšímu snížení sazeb o 50 bazických bodů a pak ještě k jednomu dodatečnému v druhém čtvrtletí o 25 bazických bodů. Následovat by měla stabilita se základní úrokovou sazbou na úrovni 1 %. Tento scénář nevyloučil guvernér J. Rusnok, který potvrdil, že pondělní snížení sazeb nemuselo být poslední. Situace se podle něj mění každým dnem a již příští čtvrtek mohou bankéři na nejnovější vývoj reagovat dalším upravením měnové politiky.
img

Nejlepší evropské dividendové akcie 2020

13.03.2020 Albert Einstein jednou prohlásil: “Složené úročení je osmý div světa.” Poukazoval na skutečnost, že i odkládání malé částky, kterou ale vhodně zainvestujete, vám může přinést příjemné výdělky.
img

Rozbřesk: Kolaps jednání OPEC+: Saúdové startují cenovou válku, přichází éra super-levné ropy

09.03.2020 Páteční kolaps jednání členských států aliance OPEC+ otřásl globálním ropným trhem a víkendové dění situaci rozhodně nezklidnilo. Naopak, ne-dohodu na hlubších těžebních škrtech následuje faktické vyhlášení cenové války a zřejmě i navýšení těžby ze strany Saúdské Arábie. Po pátečním desetiprocentním propadu tak dnes ropa Brent pokračuje ve volném pádu. Ihned po otevření trhů spadla její cena o více než 30 % (nejvíce od války v Perském zálivu), aktuálně pak ropa odepisuje přibližně 25 % a obchoduje se až pod hranicí 35 dolarů za barel, kde byla naposledy v roce 2016.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu 6.3.2020

06.03.2020 Růst mezd v ČR v posledním čtvrtletí loňského roku pravděpodobně dále zpomalil. Nová data z trhu práce budou zveřejněna také v USA, kde lze rovněž očekávat částečné uvolnění dosud značně napjatého trhu práce. Německé tovární objednávky by pak měly vyslat pozitivní signál o vývoji ve zpracovatelském průmyslu.
img

Dopady koronaviru: Tři možné scénáře a varianty obchodování

04.03.2020 Trhy se dožadují, aby centrální banky zareagovaly prostřednictvím měnové politiky. Po masakru, k němuž na trzích došlo v minulém týdnu, už je pravděpodobně taková odezva nejspíš připravena a bude na cestě. Tradiční medicína centrálních bankéřů tentokrát ekonomice, která se zmítá v agónii, neboť se reálná aktivita prakticky zastavila, však příliš nepomůže. Zaměřme se proto na tři možné scénáře, které mohou teoreticky po epidemii koronaviru nastat a udávat další vývoj.
ilustracni.png

7 kroků ke stabilně ziskovému tradingu + Infografika

06.02.2017 Určitě jste to zažili – lákavé nabídky na snadné a rychlé zisky, nulové poplatky, dokonce i garance a finanční bonusy po vkladu! Takhle často funguje továrna na forexové tradery. Avšak realita je taková, že tichá většina na trzích prodělává. Nulové poplatky, garance ani bonusy nepomáhají. Zarážející je, že mnohdy není na vině špatná strategie ani psychologie tradera.
img

Austrálska ekonomika - analýza

05.08.2016 Pre účely odhadu ďalších krokov monetárnej politiky RBA (Centrálna banka Austrália) poskytujeme tento ucelený prehľad ekonomickej situácie v Austrálii.
img

Měnový trh: Klid před bouří?

24.01.2013 Stabilita na měnových trzích dosahuje úrovně, které byly naposled viděny před vypuknutím krize v roce 2007. Jde jenom o ticho před bouří? Kterých měn by se to mělo potenciální riziko nejvíc dotknout?
Související klíčová slova: FOREX | Psychologie | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Čína | Japonsko | Video | Finance | Order Flow | Market Profile | Inflace | Deflace | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Rusko | USA | Nezaměstnanost | OPEC | Koruna | G20 | Euroskupina | HDP | Mexické peso | Divergence | Kanada | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Španělsko | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Import | Ekonomové | Akciové trhy | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Měnový trh | Spready | Interactive Brokers | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Arbitráž | Bankovní rada | Beta | Bloomberg | Broker | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Garance | DAX | Devizový trh | Dividenda | Dividendový výnos | ECB | ECN | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | Exekuce | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | IFO index | ISIN | Index DAX | Insider | Investice | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Lot | Market Maker | Risk | Mezibankovní | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní systém | Obchodník | Open | Open interest | Order | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | Průmyslové objednávky | Rally | Reinvestice | Repo sazba | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | STP | Sentiment | Spread | Stop-Loss | Swiss | Pokladniční poukázky | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Volatilita | Výnos | Výnosnost | Zisk na akcii | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Komerční banka | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Fundamenty | Fond | EU | Ministři financí | Aktuální kurz | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Mezibankovní trh | John Hardy | Zisk | Ropný trh | Kurz koruny | Zkušenosti | Výsledky | Strach | Intervence na devizovém trhu | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Oanda | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Deloitte | Obchodovat | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Index cen | Český statistický úřad | Devizové intervence | LYNX | Akcenta | Donald Trump | Zásoby ropy | NinjaTrader | Forexový trader | Dukascopy | ADP report | Ceny akcií | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Likvidní | Podpora | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Brokers | Brokeři | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Dolar | ECN broker | Expirace | Forexu | FXCM | Graf | Hrubý domácí produkt | Investice do akcií | Investiční | Investiční portfolio | ISM | JP Morgan | Komoditní | Kurzy | Market | Míra inflace | Nemovitosti | Obchodní platformy | Oslabení koruny | Pepperstone | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Signály | Spořící účet | Státní dluhopisy | Surová ropa | Světové měny | Trh | Tržní podíl | Volatility | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | WTI | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | Backtestování | EIA | ING | Indie | Obchodní den | Protistrana | ROCE | Tovární objednávky | Vláda ČR | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | eBook | Komise | Kontrakt | Majors | Trader Workstation | Rozhovor | Dividendové akcie | Unicredit | UniCredit Bank | Sentix | Guvernér centrální banky | David Marek | Sentix index | Reporty | Snižování sazeb | HUF/EUR | Polská centrální banka | Dnešní fundamenty | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Úspěch | Averze k riziku | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Rada ČNB | Podnikatelé | Oddělení forexu | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Cena kontraktu | Contango | Německý ústavní soud | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Měnový stratég | České firmy | Zasedání České národní banky | Protiinflační tlaky | Forexoví tradeři | Forexové trhy | Vladimir Putin | Agentura Bloomberg | Propad | Německý index DAX | Ropná společnost | Specifikace kontraktu | TradingView | S&P | Guvernér | Zahraniční investice | Ztráty | Dividendová akcie | Bezpečné útočiště | Americké indexy | Nejistota | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Akcionáři | Zajištění | Poskytovatelé likvidity | Americké rafinerie | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Poplatky | Rychlé zisky | Mzdy | Ekonomická situace | Bankovní domy | Průzkum | Krize | Světové trhy | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Příjmy | Čistý příjem | Vydávání dluhopisů | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Ziskové obchodování | Německý Ifo index | Konsenzus | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Přístup k financím | Bilance ECB | Hlavní ekonom | Očekávání | Business Insider | Aleš Sosnovský | Okénko trhu | Zahraniční forex | Forex účet | Aleš Michl | Návratnost investic | LYNX Trading | Jak fungují akcie | Nejlepší tradeři | Úspěšný trading | Složené úročení | Saxo | FinTech | OPEC+ | Forint | Pokles ceny | Výplaty dividend | RDSA | Royal Dutch Shell | Obchodování akcií | Akcie v Evropě | Trh s ropou | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Úrokové sazby ČNB | Majetek | Vývoj kurzu koruny | Sazby ČNB | Nakoupit akcie | Aktivní trader | Statistický úřad | Ropovod | Podíl nezaměstnaných | CNY | Pokles sazeb | Jak na obchodování | Propad ropy | Začít obchodovat | Snížení sazeb | Záporné sazby | NASDAQ 100 | Spready a poplatky | Kurz české koruny | Oživení ekonomiky | Růst mezd | Obchodování přímo z grafu | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Kurzarbeit | Akcie roku | Cena akcie | Hospodářské krize | Prezident Donald Trump | LNG | Objem | Obchod | Obchodní dohody | ČSÚ | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Risk-off | TradingEconomics | Studie | Bilance | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Vývoj trhu | Čínský prezident | Si Ťin-pching | Indexy nákupních manažerů | Miliardy | Vyhlídky | Hong Kong | AFP | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Dynamika mezd | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Drahý kov | Propouštění | Výrazný pokles | Seriózní trading | Váš trading | Sentix index nálady investorů | Index nálady investorů | Problémy | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Ranní zpráva | GBP/EUR | Výhled centrální banky | Plyn | Nálada | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Ústavní soud | Míra | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Předseda | Rozhodnutí ČNB | ČNB dnes | Vánoce | Nabídka a poptávka | Záporné úrokové sazby | xStation5 | Ziskovost | Nejistoty na finančních trzích | Akcie s vysokými dividendami | Návratnost | Vysoká dividenda | Oslabení kurzu | RBA | Ifo | Dramatické dopady | Snížit úrokové sazby | Vyplácení dividend | Prognózy ČNB | Stabilita sazeb | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Prezident | Koronavirus | Nákaza koronavirem | Trhy | Akcie roku 2020 | Akcie Royal Dutch Shell | Šíření koronaviru | Virus | Negativní dopad | Pokles | Situace | Epidemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Raiffeisenbank a.s. | Tomáš Nidetzký | Úsilí | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Dopady koronaviru | Německé tovární objednávky | SEC | Rozhodování | Americké ekonomiky | Prodávající | Poptávky po ropě | COVID-19 | Expanzivní fiskální politika | Ekonomické aktivity | Šíření koronavirové nákazy | Cestovní kanceláře | Americký Fed | Shortovat | Longovat | Cyklické akcie | Akcie prodejců spotřebního zboží | Dlouhé pozice u akcií | Vývoj | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Americké tovární objednávky | Guru | Exekuce obchodu | Výkyvy | Cenová válka | Nástroje měnové politiky | Cenové války | Videokonference | Nouzový stav | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Royal Dutch Shell (RDSA) | Akcie Swiss Re | Swiss Re (SR9) | SR9 | Akcie BASF SE | BASF SE (BAS) | Oldřich Dědek | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Útlum ekonomiky | Největší propad | Cenový vývoj | Měnové podmínky | Historie | Značný pokles | Žádosti o podporu | Snížení základní úrokové sazby | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Zásobníky | Král Salmán | Salmán | MPSV | Domácnosti | Páka | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Nákupu státních dluhopisů | Udržení inflace | Extrémní volatilita | Růst | Signál | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Biliony | Klid před bouří | Ekonomiky | Psychologie tradera | Války | Schodek | Závislost | Práce | Mexiko | Cushing | Situace na ropě | Statistiky | Květnový kontrakt | USO | Červnový kontrakt | Risk-off sentiment | Soud | Německé průmyslové objednávky | Rubikon | Lombardní úroková sazba | Tématické reporty | Australská ekonomika
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Srovnání brokerů
Srovnat půjčky
Srovnat půjčky online
S/R zóna
S/R zóny
SR9
SSE Composite
SSHR
SSI
SSI index

Následující klíčová slova

Stabilita amerických akcií
Stabilita koruny
Stabilita sazeb
Stabilizace na akciích
Stabilizační mechanismus
Stabilizační mechanismus eurozóny
Stabilnější měny
Stabilní hospodaření
Stabilní společnosti
Stabilní výhled
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít