Pondělí 18. říjen 2021 09:47
reklama
Dukascopy
reklama
Dukascopy
reklama
InstaMarkets
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Náklady na úvěry

C:\fakepath\Madarsko.png

Inflace v Maďarsku v září vystoupila na devítileté maximum 5,5 procenta

08.10.2021 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Maďarsku v září zrychlilo na 5,5 procenta ze srpnové hodnoty 4,9 procenta. Inflace se tak dostala na nejvyšší úroveň od října 2012. Oznámil to dnes maďarský statistický úřad. Údaje by mohly zvýšit tlak na zpřísňování měnové politiky v Maďarsku.
C:\fakepath\t-23092021-lv.gif

Turecká centrální banka nečekaně snížila úroky, turecká lira oslabila

23.09.2021 Turecká centrální banka dnes překvapivě snížila svou základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 18 procent, a to navzdory vysoké inflaci. Podle analytiků se tak podvolila tlaku tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, který chce nižšími náklady na úvěry podpořit hospodářský růst. Turecká lira v reakci na snížení úroků sestoupila do blízkosti rekordního minima vůči americkému dolaru, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\n-23092021-lv.gif

Norská centrální banka zvýšila základní úrok z nuly na 0,25 procenta

23.09.2021 Norská centrální banka dnes podle očekávání zvýšila svou základní úrokovou sazbu z nuly na 0,25 procenta. Uvedla rovněž, že v budoucnosti počítá s jejím dalším zvyšováním. Připojila se tak k rostoucímu počtu zemí, které v době stoupající inflace začaly zpřísňovat měnovou politiku.
C:\fakepath\forint-21092021.png

Maďarská centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu na 1,65 procenta

21.09.2021 Maďarská centrální banka dnes zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 0,15 procentního bodu na 1,65 procenta. Pokračuje tak ve zpřísňování měnové politiky v reakci na rostoucí inflaci, i když pomalejším tempem než v předchozích měsících. Analytici podle průzkumu agentury Reuters očekávali o něco výraznější zvýšení základní sazby, a to o čtvrt procentního bodu na 1,75 procenta.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská centrální banka popáté v letošním roce zvýšila úrokové sazby

10.09.2021 Měnový výbor ruské centrální banky dnes zvýšil základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 6,75 procenta. Banka přistoupila ke zvýšení nákladů na úvěry v letošním roce již popáté kvůli trvale vysoké inflaci. V prohlášení zveřejněném na závěr zasedání výboru banka také naznačila, že by úroky mohly dále růst.
C:\fakepath\forint.jpg

Maďarská centrální banka zvýšila základní úrok na 1,5 procenta

24.08.2021 Maďarská centrální banka dnes podle očekávání zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,3 procentního bodu na 1,50 procenta. Náklady na úroky zvýšila už potřetí za sebou, aby zmírnila růst inflace způsobený silným oživením ekonomiky. Banka to dnes uvedla v tiskové zprávě.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB v červnu debatovala o omezení stimulací, ukázal zápis z jednání

09.07.2021 Členové měnového výboru Evropské centrální banky na svém zasedání 10. června debatovali o snížení stimulačních opatření, protože oživení ekonomiky nabírá na rychlosti. Nakonec se ale shodli na zachování zvýšené úrovně podpory. Ukázal to zápis ze zasedání měnového výboru, který byl dnes zveřejněn.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Čína sníží požadavky na minimální rezervy bank

09.07.2021 Čínská centrální banka (PBOC) sníží požadavek výše minimální hotovosti, kterou musí komerční banky vlastnit jako rezervu. Banky budou mít díky tomuto opatření k dispozici navíc zhruba jeden bilion jüanů (3,4 bilionu Kč), které mohou použít na poskytování úvěrů. Krok má podpořit oživení ekonomiky z pandemie nemoci covid-19, které ztrácí na rychlosti, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská centrální banka kvůli inflaci zvýšila úroky na 5,5 procenta

11.06.2021 Ruská centrální banka zvýšila hlavní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 5,5 procenta. Banka přistoupila ke zdražení nákladů na úvěry již potřetí v letošním roce kvůli zrychlující se inflaci. V prohlášení uvedla, že bude nutné další zvýšení úroků.
C:\fakepath\Powell.jpg

Americká centrální banka letos úroky asi nezvýší, řekl její šéf

12.04.2021 Americká centrální banka (Fed) letos úrokové sazby pravděpodobně nezvýší, a to navzdory tomu, že se ekonomika zotavuje z pandemie rychleji, než se předpokládalo. V rozhovoru v televizi CBS to v neděli řekl šéf centrální banky Jerome Powell. Základní úrok je teď ve Spojených státech v pásmu nula až 0,25 procenta, kam jej Fed loni v březnu snížil v reakci na pandemii.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská centrální banka zvýšila základní úrok na 4,50 procenta

19.03.2021 Ruská centrální banka dnes překvapivě zvýšila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 4,50 procenta. Zvýšení z rekordního minima zdůvodnila inflačními a geopolitickými riziky a zároveň naznačila, že další zvýšení může následovat. Analytici podle agentury Reuters čekali, že banka zatím nechá náklady na úvěry beze změny a cyklus zvyšování sazeb zahájí až na příštím zasedání.
img

Týdenní tržní výhled: FOMC a BOE v centru pozornosti

15.03.2021 Zprávy centrálních bank tento týden budou hlavní událostí týdne, přičemž ve středu 17. března budou zveřejněny zápisy ze zasedání rady amerického Federálního rezervního systému FOMC, po nichž bude následovat tisková konference s předsedou Fedu Jerome Powellem.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

Lagardeová: Pokud uzávěry do dubna neskončí, bude to problém

13.01.2021 Evropská centrální banka (ECB) zatím kvůli zhoršení pandemie výhled měnit nebude, i nadále počítá na letošní rok v eurozóně s růstem hrubého domácího produktu (HDP) o 3,9 procenta. Na konferenci Reuters Next to dnes řekla prezidentka ECB Christine Lagardeová. Problém ale podle ní nastane, pokud nynější uzávěry neskončí ani v prvním čtvrtletí.
C:\fakepath\Weidman.jpg

Weidmann: Vlády nemohou donekonečna spoléhat na nízké úroky

31.12.2020 Vlády členských zemí eurozóny, které v důsledku pandemie covidu-19 výrazně zvýšily veřejný dluh, by se neměly spoléhat na to, že Evropská centrální banka (ECB) bude donekonečna držet úrokové sazby na nízké úrovni. Uvedl to podle agentury Reuters šéf německé centrální banky Jens Weidmann v rozhovoru s listem Rheinische Post.
C:\fakepath\Lagarde.jpg

Komentář Lagardeové na konferenci ECB

10.12.2020 Evropská centrální banka (ECB) dnes rozšířila program nákupů dluhopisů o půl bilionu na 1,85 bilionu eur (48,7 bilionu Kč) a prodloužila i jeho platnost. Chce tak podpořit ekonomiku, která se potýká s dopady pandemie způsobené šířením nového koronaviru. ECB také uvedla, že hlavní úroková sazba zůstává na nula procent a zveřejnila nový hospodářský výhled.
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

ECB rozšířila program nákupů dluhopisů, prodloužila jeho platnost

10.12.2020 Evropská centrální banka (ECB) dnes rozšířila program nákupů dluhopisů o půl bilionu na 1,85 bilionu eur (48,7 bilionu Kč) a prodloužila i jeho platnost. Chce tak podpořit ekonomiku, která se potýká s dopady pandemie způsobené šířením nového koronaviru. ECB také uvedla, že hlavní úroková sazba zůstává nula procent.
C:\fakepath\l-21102020-lv.gif

Lagardeová se snaží do transformace ECB zapojit i veřejnost

21.10.2020 Prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová zahájila veřejné "naslouchací" turné, v rámci kterého se mají poprvé vyjádřit ke strategii banky občané. Lagardeová usiluje o úpravu strategie banky a o to, aby byla lépe schopná reagovat na sociální problémy. Zapojení společnosti je v kontrastu s tradicemi hluboce technokratické instituce, která se své činnosti zaměřuje primárně na banky a finanční trhy a jen relativně málo času věnuje běžným lidem, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská centrální banka snížila klíčový úrok na nové minimum

24.07.2020 Ruská centrální banka dnes snížila svou klíčovou úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na historické minimum 4,25 procenta. Snaží se tak pomoci ekonomice překonat negativní dopady koronavirové krize. Banka dnes také předpověděla, že hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním roce sníží o 4,5 až 5,5 procenta. Upravila tak svou předchozí prognózu, která letošní pokles odhadovala na čtyři až šest procent.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Francouzský rozpočet počítá s rekordním deficitem 11,4 pct. HDP

04.06.2020 Francouzská vláda v aktualizovaném rozpočtu na tento rok, který předloží příští středu, počítá s rekordním deficitem 11,4 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Řekl to dnes francouzský ministr pro státní rozpočet Gérald Darmanin.
img

Nový ekonomický řád

28.05.2020 S tím, jak postupuje krize Covid-19 a zejména když sledujeme další vývoj, myslíme si, že nové trendy dlouhodobě nasměrují svět jinam. Klíčovými rysy budou státní intervence, fiskální aktivita a pokračující ekonomická síla Asie.
img

Nejhlubší propad HDP od finanční krize. Nezaměstnanost opět trhá rekordy

30.04.2020 Japonská centrální banka (BoJ) tento týden zhoršila výhled ekonomiky a rozhodla o nejrozsáhlejších opatřeních, které kdy provedla. Na podporu ekonomiky bude nakupovat firemních dluhopisy, a to v neomezených objemech. Cílem je udržet nízké úrokové sazby a tím i náklady na úvěry.
C:\fakepath\top-27042020-lv-7.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.04.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří dnes rostly, především díky oznámení japonské centrální banky o rozšíření dosavadních opatření na podporu ekonomiky zasažené koronavirem. Přílišný optimismus krotí padající cena ropy.
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Japonská centrální banka zavádí masivní podpůrná opatření

27.04.2020 Japonská centrální banka na svém dnešním zasedání rozhodla o dalších opatřeních na podporu ekonomiky zasažené koronavirem. Zejména bude v neomezených objemech nakupovat firemní dluhopisy, aby udržela nízko úrokové sazby, a tím i náklady na úvěry. Jde o nejrozsáhlejší opatření, jaká centrální banka dosud přijala. Bankovní rada také výrazně zhoršila výhled ekonomiky.
C:\fakepath\Itálie.jpeg

Bloomberg: Noční můra zakladatelů eura se může zhmotnit v Itálii

02.04.2020 Dvacet let po zavedení eura se jedna z hlavních obav jeho zakladatelů zhmotňuje ve třetí největší ekonomice regionu, sužované koronovirem. Přetrvávající podezření, že se rozmařilé půjčování, k němuž se Itálie uchýlila, nakonec stane problémem celé Evropy, bylo v 90. letech opakovanou noční můrou představitelů německých finančních institucí. Píše o tom agentura Bloomberg.
C:\fakepath\ecb-19032020-lv.jpg

ECB zavádí kvůli koronaviru podpůrný program za 750 miliard eur

19.03.2020 Ve snaze bojovat proti ekonomickým dopadům pandemie způsobené šířením nového koronaviru zavádí Evropská centrální banka (ECB) nový podpůrný program. Banka ve středu pozdě večer po neplánované schůzce Rady guvernérů oznámila, že začne nakupovat dluhopisy a další aktiva v objemu 750 miliard eur (20,9 bilionu Kč). Program potrvá do konce roku a bude se vztahovat na dluhopisy státního i soukromého sektoru, stejně jako na dluhopisy řecké vlády.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Bloomberg: Globální ekonomiku svírá vzácný dvojitý šok

05.03.2020 Nový typ koronaviru přináší globální ekonomice dvojitou ránu, která ji v příštích měsících bude ničit. Nejenže zasáhl nabídku, protože řada továren v Číně i jinde přerušila výrobu, ohrožuje totiž i poptávku, neboť spotřebitelé nemají chuť nakupovat ani utrácet. Globální ekonomika je tak sevřena ve vzácném dvojitém šoku nabídky a poptávky, poznamenala agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Ruská centrální banka po šesté snížila úroky

07.02.2020 Měnový výbor ruské centrální banky na dnešním zasedání snížil náklady na úvěry a připustil další snížení na nadcházejících zasedáních. Základní úroková sazba se snížila o čtvrt procentního bodu na rovných šest procent. Banka své rozhodnutí zdůvodnila vyšším zpomalením inflace, než s jakým počítala. Úroky v Rusku klesly už pošesté v řadě.
C:\fakepath\ecb.jpg

Draghi: Oživení ekonomiky eurozóny je v nedohlednu

23.09.2019 Ekonomika eurozóny nevykazuje žádné přesvědčivé důkazy oživení a přetrvávající pokles zpracovatelského průmyslu by mohl ohrozit zbytek ekonomiky. Na jednání výboru pro hospodářské záležitosti Evropského parlamentu to dnes prohlásil odcházející šéf Evropské centrální banky Mario Draghi.
C:\fakepath\Norsko.png

Norská centrální banka zvýšila úroky o čtvrt procentního bodu

19.09.2019 Měnový výbor norské centrální banky Norges Bank na svém dnešním zasedání zvýšil hlavní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 1,5 procenta. Norsko se tak vydalo opačným směrem než většina světových centrálních bank předních rozvinutých ekonomik, které svou měnovou politiku naopak uvolňují. Banka však v prohlášení rovněž upozornila, že další zvyšování úroků je méně pravděpodobné kvůli globálnímu ekonomickému zpomalení.
C:\fakepath\MW-GE309_fed_po_MG_20180223151250.jpg

Trump opět na twitteru kritizoval americkou centrální banku

07.08.2019 Americký prezident Donald Trump dnes opět na twitteru kritizoval tamní centrální banku (Fed). Podle něj Fed musí více a rychleji snižovat úrokové sazby, aby byly Spojené státy konkurenceschopné vůči jiným zemím. Na trzích jeho komentář okamžitě zvýšil pravděpodobnost, že Fed už na zářijovém zasedání svého měnového výboru sníží základní úrok výrazněji, než se předpokládalo.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čínský jüan kvůli obavám z obchodní války dále klesá

06.08.2019 Čínský jüan dnes dále oslabuje vůči americkému dolaru, ke kterému se propadl až na 7,0699 za dolar. V pondělí se finanční trhy po celém světě prudce propadly, když Peking poprvé od finanční krize v roce 2008 umožnil kurzu domácí měny prolomit politicky citlivou úroveň sedm jüanů za dolar, napsala agentura AP.
C:\fakepath\TOP5-01082019-LV-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.08.2019 1) Americká centrální banka (Fed) včera snížila vůbec poprvé od finanční krize úrokové sazby. Snížení o 25 bazických bodů a následný komentář však byl pro některé tržní subjekty evidentním zklamáním. Tvrzení, že jde o „pojistku“ a „úpravu uprostřed cyklu“, se totiž neshodla s agresivní tržní predikcí dalšího snižování.
C:\fakepath\Brazílie.png

Brazílie snížila úroky na rekordní minimum

01.08.2019 Brazilská centrální banka v noci na dnešek snížila po více než roce náklady na úvěry. Základní úroková sazba klesla o půl procentního bodu na nové rekordní minimum šest procent. Banka chce tímto krokem podpořit skomírající ekonomiku, která je největší v Latinské Americe, a zabránit inflaci, aby se propadla příliš hluboko pod její cíl.
C:\fakepath\fed.jpg

Fed podle očekávání snížil základní úrok o čtvrt procentního bodu

31.07.2019 Měnový výbor centrální banky USA podle očekávání snížil základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 2,00 až 2,25 procenta. Je to první snížení úroků od prosince 2008, kdy světová ekonomika čelila nejhorší krizi od 30. let minulého století. Banka v prohlášení uvedla, že k rozhodnutí ji přiměly obavy o vývoj globální ekonomiky a mírná inflace v USA. Naznačila rovněž, že je připravena náklady na úvěry dále snížit, pokud to bude nutné, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\shutterstock_98649335.jpg

GfK: Nálada německých spotřebitelů se už tři měsíce zhoršuje

30.07.2019 Nálada německých spotřebitelů se dál zhoršuje. Pokles nyní trvá už tři měsíce. Stěžejní příčinou je zpomalování globální ekonomiky, obchodní spory ve světě a odchod Británie z Evropské unie. Lidé se obávají ztráty zaměstnání a příjmů. Vyplývá to z průzkumu společnosti GfK.
C:\fakepath\GOLDH1.png

Komodity: Cena zlata je na pětiletém maximu

20.06.2019 Cena zlata se dnes vyšplhala na více než pětileté maximum nad 1380 dolarů za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). Reaguje tak na slábnoucí dolar a na nižší výnosy státních dluhopisů po středečním náznaku americké centrální banky (Fed), že by případně mohla snížit úroky.
C:\fakepath\eurusd-20062019-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 20.6.2019

20.06.2019 Akcie ve Spojených státech po zasedání centrální banky USA (Fed) posílily. Měnový výbor Fedu ponechal úrokové sazby beze změny a naznačil možné snížení úroků ještě v letošním roce. Uklidnil tak investory, kteří se obávají, že americko-čínská obchodní válka by mohla zastavit ekonomický růst.
C:\fakepath\usd-fed.jpg

Fed nechal úroky beze změn, naznačil však jejich snížení

19.06.2019 Měnový výbor americké centrální banky (Fed) dnes podle očekávání nechal základní úrokovou sazbu beze změny v pásmu 2,25 až 2,50 procenta. V prohlášení zveřejněném na závěr dvoudenního zasedání však naznačil její případné snížení. Reaguje tak na zvýšenou ekonomickou nejistotu a na očekávaný pokles inflace. Většina analytiků sdělení interpretuje tak, že Fed ke snížení základní sazby sáhne ještě v letošním roce.
C:\fakepath\eurusd-18062019-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 18.6.2019

18.06.2019 Americké akcie včera posílily v čele s technologickými firmami Facebook, Apple a Amazon. Investoři čekají, že zasedání měnového výboru centrální banky USA (Fed) v tomto týdnu potvrdí, že Fed ještě letos sníží úrokové sazby.
img

ECB ponechala sadzby bez zmeny a zverejnila podrobnosti o TLTRO programe

06.06.2019 Nové kolo TLTRO úverov bolo ocenené hlavnou refinančnou sadzbou ECB + 10 bp. ECB sa vyjadrila, že TLTRO sadzba môže byť taká nízka, ako depozitná sadzba ECB + 10 bp. Ako sa vo všeobecnosti očakávalo, ECB ponechala náklady na úvery a pôžičky na súčasných úrovniach. Okrem toho, centrálna banka zverejnila podrobnosti o novom programe TLTRO. Podrobnosti však boli miernym sklamaním, pretože existovali špekulácie o ešte nižších sadzbách. Euro posilňuje, keďže ECB vylúčila možnosť zníženia úrokových sadzieb v priebehu budúceho roka
C:\fakepath\nemecko 14022014.png

GfK: Spotřebitelská nálada v Německu je na dvouletém minimu

28.05.2019 Optimismus mezi spotřebiteli v Německu mírně ochladl, lidé jsou méně ochotni nakupovat a na budoucnost největší evropské ekonomiky hledí s větší opatrností. Uvedla to dnes společnost GfK, jejíž index nálady na červen klesl na 10,1 z květnových 10,2 bodu. Ocitl se tak nejníže za více než dva roky.
C:\fakepath\fed banka.jpg

Poradce Trumpa vyzval Fed ke snížení úroků

31.03.2019 Americká centrální banka (Fed) by měla "okamžitě" snížit své úrokové sazby o půl procentního bodu. Uvedl to v pátek ekonomický poradce Bílého domu Larry Kudlow v rozhovoru se serverem Axios. Fed se loni kvůli zvyšování úrokových sazeb stal terčem ostré kritiky ze strany prezidenta Donalda Trumpa, který je zastáncem nízkých úroků.
C:\fakepath\usa 14122014-2.png

Výdaje spotřebitelů v USA mírně vzrostly

29.03.2019 Výdaje amerických spotřebitelů v lednu stouply jen o 0,1 procenta po prosincovém revidovaném propadu o 0,6 procenta, který byl nejvyšší za devět let. Uvedlo to dnes americké ministerstvo obchodu. Oživení výdajů bylo nižší, než se čekalo, což naznačuje, že ekonomika ztrácí na rychlosti. Výdaje spotřebitelů se na celkové ekonomické aktivitě v USA podílejí dvěma třetinami.
C:\fakepath\rusko 17032014.png

Ruská centrální banka úroky nezměnila, naznačila jejich snížení

22.03.2019 Měnový výbor ruské centrální banky na dnešním zasedání ponechal hlavní úrokovou sazbu beze změny na 7,75 procenta. Naznačil však, že by úroky mohl ještě letos snížit, protože očekává zpomalení tempa růstu spotřebitelských cen.
C:\fakepath\DXYH1.png

Forex: Dolar kvůli nové statistice z USA oslabuje

15.03.2019 Americký dolar dnes oslabuje a je na nejlepší cestě vykázat nejvyšší týdenní propad za více než tři měsíce. Negativní dopad na dolar má nejnovější slabá statistika z USA.
C:\fakepath\fed 16092013.png

Zápis ze zasedání Fedu naznačil opatrnější postoj k růstu úroků

10.01.2019 Vedoucí představitelé americké centrální banky (Fed) zaujali opatrnější postoj k budoucímu zvyšování úrokových sazeb. Signalizuje to zápis z jejich prosincového zasedání, který včera banka zveřejnila.
C:\fakepath\fed.jpg

Mnuchin: Trump popírá, že by navrhoval propustit šéfa Fedu

23.12.2018 Americký prezident Donald Trump popírá, že by navrhoval propustit šéfa americké centrální banky (Fed) Jeroma Powella. Uvedl to ministr financí Steven Mnuchin. Reagoval tak na informace médií, že Trump o možnosti Powellova odvolání diskutoval kvůli nespokojenosti s pokračujícím zvyšováním úrokových sazeb.
C:\fakepath\ecb.jpg

ECB podle očekávání svoji měnovou politiku nezměnila

26.07.2018 Evropská centrální banka dnes podle očekávání svoji měnovou politiku nezměnila. Minulý měsíc ECB po zasedání Rady guvernérů oznámila, že díky oživení inflace je připravena od října snížit svůj rozsáhlý program nákupů dluhopisů, a zcela jej ukončit do konce letošního roku. Základní úrokové sazby však mají zůstat beze změny nejméně do léta 2019.
BANK-OF-ENGLAND.jpg

BoE může nakupovat dluhopisy firmy Apple

13.09.2016 Britská centrální banka (Bank of England - BoE) zahrnula americkou společnost Apple na seznam firem, které splňují podmínky jejího nového programu nákupu dluhopisů. To znamená, že podle názoru centrální banky může být Apple přínosem pro britskou ekonomiku. Napsal to dnes zpravodajský server BBC. S pomocí programu nákupu dluhopisů chce Bank of England stimulovat ekonomiku.
euro lupa.png

Římu a Madridu vzrostly náklady na úvěry

25.06.2013 Vlády Itálie a Španělska dnes musely zaplatit za nové půjčky v celkovém objemu 7,6 miliardy eur mnohem...
graf global.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2012

10.12.2012 Blíží se konec roku, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivnily vývoj nejen na měnových trzích v roce 2012. Důležitých ekonomických událostí bylo opravdu mnoho a jelikož není možné je všechny popsat v jednom článku, tak přinášíme zkrácený výběr těch opravdu nejklíčovějších.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Offshore | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Koruna | G20 | Euroskupina | SYRIZA | Ruský rubl | HDP | Turecká lira | Měnová politika | Forexový trh | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Měnový výbor Fedu | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Americké akcie | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/TRY | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Ekonomické události | Ekonomické prognózy | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Asset management | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Bloomberg | Bod | Burza | CFD | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Stock | DAX | Distribuce | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | ECB | EFSF | ESM | European Stability Mechanism | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fannie Mae | Fed | Finanční trhy | Finančník | Indikátor | Inflační cíl | Insider | Investice | Komodity | Korekce | Kurz | Low | MAE | MMF | MT4 | Makléř | MetaTrader | Měna | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Platforma | Pozice | Průmyslové objednávky | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Rezistence | Riziko | S&P 500 | SNB | Sentiment | Směnný kurz | Standard & Poor's 500 | Pokladniční poukázky | Ticker | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Kurz eura | Optimismus | Strach | Index nákupních manažerů | Euronext | Uvolnění měnové politiky | Obchodovat | CAC 40 | Deutsche Bank | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | USDX | Index cen | Eurostat | Makrodata | Portugalsko | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Bankrot | Obchodníci | Obchodní účet | Centrální bankéři | EURUSD | AUDUSD | NZDUSD | Raiffeisenbank | EPS | Index | Podpora | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Barel ropy | Bezpečná investice | Brent | Capital Markets | Cena | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Členové eurozóny | DAX 30 | Dluh Řecka | Dolar | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Eura | Exchange | Fiskální rok | Forex kalendář | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Investiční | Investiční poradenství | Investing | ISM | EBay | Japonská ekonomika | Komodita | Kurz amerického dolaru | Kurz jüanu | Lira | Makroekonomický kalendář | Management | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Norská koruna | Obchodní platformy | PayPal | Prezidentské volby | Prodej dluhopisů | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Signály | Société Générale | SP500 | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Švýcarské banky | Trh | Turecká měna | Volkswagen | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | XM | Zavedení eura | Země eurozóny | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Diskontní sazba | CNBC | DXY | ING | Trading Central | Redukce | ROCE | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Rozhovor | Dividendové akcie | Traders | Danske Bank | Bank of New York Mellon | Spiro Sovereign Strategy | Intesa Sanpaolo | Wells Fargo | Microsoft | ABN Amro | Caterpillar | Investing.com | TLTRO | Moody's Analytics | Agentura AP | BBC | Washington Post | Reálný obchodní účet | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Polská centrální banka | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Firemní dluhopisy | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Mark Carney | Ministr financí | Stock Exchange | Evropské banky | Offshore jüan | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | Earnings | Globální akciové trhy | KBC | BlackRock | Přehled | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Ministři financí eurozóny | Německý ústavní soud | Zpravodajský server | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v Asii | Měnová autorita | Xetra | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Oslabení japonského jenu | Index technologického trhu Nasdaq | Fitch Ratings | AAA | Rating AAA | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Walmart | Propad | Dopady finanční krize | Úvěrový rating | Eurex | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Pokles výnosů | Nejistota | Philip Morris | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Zajištění | Guvernér banky | Baidu | Digitální měny | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Odhodlání | Kapitalizace | Výhled | Hlavní úroková sazba | NYSE Euronext | Bankéři | Bankéř | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dnešní zprávy | Dnešní zpráva | General Electric | Záchranný fond | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Opatření na podporu ekonomiky | Oslabení jüanu | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnové stimulace | Americká vláda | Očekávání analytiků | Turecká centrální banka | TRY | Odliv kapitálu | Softbank | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Alphabet | ČTK | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | HDP v eurozóně | Tempo růstu ekonomiky | ABN AMRO Bank | ex | BBVA | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Cena palladia | BlueBay Asset Management | BlueBay | Palladium | Jerome Powell | Obchodování na trzích | Výnosy desetiletých dluhopisů | Zápis ze zasedání Fedu | Obchodní války | Trumpova cla | Výnosy italských dluhopisů | Raytheon | Lockheed Martin | Německá centrální banka | Obchodní válka | Obchodní napětí | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Globální růst | McDonald's | Slabý jüan | Pokles ceny | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | RDSA | Royal Dutch Shell | Norges Bank | Nové peníze | Spotřebitelská inflace | Směnný kurz jüanu | Ruská centrální banka | Propad cen ropy | Růst úrokových sazeb | Obchodní platforma MetaTrader | Zvyšování úroků | Zpomalení hospodářského růstu | Propuštění šéfa Fedu | EK | Odvolání šéfa Fedu | Napětí na finančních trzích | Prezident Trump | Nezávislost centrální banky | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Základní úroková sazba | Šéf ECB | Bloomberg Economics | Prezident Evropské centrální banky | Veřejný dluh | Pojištění vkladů | Řešení obchodního sporu | Zadluženost | Společnost Apple | Rezervy bank | Zpřísňování měnové politiky | Hodnota jüanu | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | The Wall Street Journal | Ukončení obchodní války | Podnikové investice | Slabší euro | Palladiové akcie | Burzovní debut | Norská centrální banka | Statistický úřad | Zahraniční investoři | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Akcie firmy | Odhad růstu ekonomiky | Vyšší mzdy | Boris Johnson | NVDA | iFX | Snížení sazeb | Pohyb kurzu | Prezidentka ECB | NASDAQ 100 | Výnosové křivky | Snížení úroků | Ministerstvo obchodu | Poskytování úvěrů | Bohatí | Oživení ekonomiky | AMZN | Tokyo Stock Exchange (TSE) | Thyssenkrupp | Prosus | Deficit rozpočtu | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Denní graf | Hospodářský výhled | Italská vláda | Oživení ekonomiky eurozóny | MetLife | GOOGL | Akcie roku | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika | Hospodářské krize | Automobilky | Rozpočet | Deficit | Německá vláda | Hongkong | Objem | Bílý dům | MSFT | Vyšší sazby | Supreme Edition | Růst spotřebitelských cen | Snižování úroků | Inflace v USA | Luis De Guindos | Cisco Systems | Firma | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Parlamentní volby | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Růst cen | Global Finance | Server BBC | Maďarská centrální banka | Bilance | Index DOW | Co bude | GM | Statistici | Lagardeová | Amazon | Nízké úrokové sazby | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | Domácí měny | INTC | Walt Disney | AFP | Inflační cíle | Ekonomka | Dluhopisoví investoři | Předpovědi | ADP | Mario Centeno | Šéf euroskupiny | Propouštění | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Visa | General Motors | Enel | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | Britové | Vládní výdaje | Total | Prognózy | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Světové obchodní organizace | Nálada | Prohlášení | Jim Yong Kim | Ford Motor | United Technologies | AbbVie | Allergan | Amgen | Airbus | Akciový index Dow Jones | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Úroky | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Premiér Boris Johnson | Americké centrální banky | AXA | FedEx | FDX | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Ministr hospodářství | Nike | Oživení inflace | Úbytek | Inflace v Maďarsku | Kraft Heinz | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | Minimální rezervy bank | Čínská centrální banka (PBOC) | Wirecard | Ceny dluhopisů | Hospodaření | Placení daní | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Návratnost | Altria Group | Hospodářské recese | Netflix | NFLX | Daimler | Micron Technology | Microchip Technology | Miliardy eur | Oslabení kurzu | Sodexo | Budoucnost | Ifo | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Analytička | SAP | Meziroční růst spotřebitelských cen | Inflace v Rusku | Spotřebitel | Banka Morgan Stanley | Očekávaný vývoj | Komunikace | Francouzská vláda | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Prezident | AMGN | Koronavirus | Paypal Holdings | Samsung | Anglie | Trhy | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | ConocoPhillips | Šíření koronaviru | American Express | Virus | Negativní dopad | Pokles | Situace | Meziroční růst | Růst inflace | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Starbucks | Boeing | SBUX | Akcie v roce 2020 | Výdaje | Daňové záležitosti | Čínská vláda | Fresenius Medical | FME | Adidas | SEC | Rozhodování | Měnový výbor ruské centrální banky | Úroky v Rusku | Galapagos | Biogen | Pharming Group NV | COVID-19 | Deutsche Telekom | Bez rizika | Gilead Sciences | PHIA | Ekonomické recese | Šéfka ECB | Jižní Korea | Toyota | Vývoj | Řešení šoků | Šok | Vzestup inflace | Negativní hospodářské dopady | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Air France-KLM | Lufthansa | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Další vývoj | Restriktivní opatření | Stimuly | Evropské země | Brusel | Pokles HDP | ECB dnes | Obavy o likviditu | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Dluhopisy řecké vlády | Krizová fáze | Mimořádné časy | Mimořádná opatření | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Měnový výbor banky | Texas | PYPL | Další pokles | Oeystein Olsen | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | REGN | Kongres | Komerční banky | Domácnosti | Úrokové sazby na nízké úrovni | Spotřebitelská nálada | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | Další růst | Růst | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Americká banka | Limit pro nákup dluhopisů | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony | Allianz | Propad HDP | Nejlepší palladiové akcie | Abbott Laboratories | Ekonomiky | Války | Organizace | Nvidia Corp | Práce | Údaje | Eni | Obchodovat s cennými papíry | Coface | UnitedHealth Group | Dopady koronavirové krize | CBS | Opětovný pokles | Ekonomické oživení | Znárodnění | Nadprodukce | Ministr pro státní rozpočet | Gérald Darmanin | Výpadky | ATVI | WMT | Activision Blizzard | Trh dluhopisů | Microsoft Corp | US Bancorp | Hospodářské oživení | Procter & Gamble | Vládnoucí strana | Madrid | Dílčí index | Největší ekonomika eurozóny | Nizozemsko | Kupovat dluhopisy | Spotřebitelská nálada v Německu | Air France | Posílení | Omezení pohybu | Joe Biden | Masivní podpůrná opatření | Podpůrná opatření | ADBE | 3M | Americký HDP | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Vývoz | Dlouhodobý trend | Členské státy | 60 Minutes | Vakcína | Obchodní platformy Metatrader | Koronavirová pandemie | Podnikatelské aktivity | Unie | Ekonomický řád | Fiskální aktivita | Vládní intervence | Sentiment na trzích | PEPP | Francouzský rozpočet | Francouzský ministr pro státní rozpočet | Francouzský ministr | Propad cen | Covid | Výhled vývoje ekonomiky | Ceny | Životní úroveň | Piotr Matys | Erdogan | Zhoršení pandemie | Biden | Šéf centrální banky | Jitan Solanki | Transformace ECB | Tržní výhled | Vakcína proti covidu-19 | Týdenní tržní výhled | Vakcinace | Nízké úroky | Brands | Evropské centrální banky | Konference FOMC | Tisková konference FOMC | Radar Tradera | Týdenní Forex kalendář | Tržní ceny | Vypuknutí pandemie | Norská ekonomika | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Rostoucí výnosy | Nová strategie | Silný růst | Pandemie covidu-19 | British American Tobacco | Imperial Brands | Tempo ekonomického růstu | Hospodářské dopady pandemie | Dopady pandemie covidu-19 | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Společnosti | Cyklus zvyšování úroků | Intouch Capital Markets | Tim Ash
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Naked Short Selling
Nákladová inflace
Náklady na akvizici
Náklady na financování
Náklady na financování peněžních trhů
Náklady na obchod
Náklady na obchodování
Náklady na obsluhu dluhu
Náklady na těžbu ropy
Náklady na trading

Následující klíčová slova

Náklady na uzavření pozice
Náklady na zajištění
Náklady spojené s kurzovním rizikem
Nakoupené akcie
Nakoupit akcie
Nakoupit ropu
Nakoupit ve výprodeji
Nakoupit zlato
Nákup akcií
Nákup akcií Coinbase
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral Markets
Potvrďte prosím... Zavřít