Čtvrtek 28. květen 2020 04:46
reklama
Bossa live trading
reklama
Dukascopy
reklama
Bossa live trading

Klíčová slova - Biliony

C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB se připravuje na nejhorší - život bez Bundesbank

26.05.2020 Evropská centrální banka (ECB) připravuje mimořádné plány na to, jak by realizovala svůj program nákupů dluhopisů za biliony eur bez Deutsche Bundesbank, tedy německé centrální banky, pokud by nejvyšší soud v Německu Bundesbank donutil systém opustit. Agentuře Reuters to řekly čtyři zdroje obeznámené se situací. Bundesbank je hlavním účastníkem programu nákupů.
C:\fakepath\euro3.png

EK představí bilionový plán na pokrizovou obnovu ekonomik

25.05.2020 Evropská komise ve středu představí bezprecedentní plán podpory hospodářství spjatý s budoucím sedmiletým rozpočtem Evropské unie. Návrh, na jehož základě má unie vyplatit ze společné kasy státům zasaženým pandemií covidu-19 stovky miliard eur, určí na příštích několik měsíců ráz složitých vyjednávání mezi členskými zeměmi. Političtí vůdci se již před dlouho očekávaným zveřejněním konkrétních čísel rozdělili do několika názorově odlišných skupin, jejichž představy se liší hlavně v jedné věci: zda má EU peníze dávat, či půjčovat.
C:\fakepath\penize2.jpg

Kde se tisknout peníze nedají?

25.05.2020 S nástupem koronakrize se světové centrální banky rozhodly zásobovat finanční systém ohromnou dávkou nové likvidity, aby se koloběh úvěrování nezastavil. Americký Fed, Bank of Japan i Evropská centrální banka pomohly biliony nových dolarů, jenů i eur. Sebevědomí jim nyní dodává zkušenost s kvantitativním uvolňováním minulého desetiletí, které inflaci ve vyspělém světě nijak výrazně nezvedlo.
C:\fakepath\eurusd-20052020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 20.5.2020

20.05.2020 Akcie ve Spojených státech pozdě odpoledne smazaly zisky způsobené hospodářskými výsledky některých maloobchodních firem a uzavřely se ztrátou. Investoři se zaměřili na zprávu, která zpochybňuje výsledky nedávné studie z počátečního testování vakcíny na covid-19.
C:\fakepath\merkel-18052020-lv.jpg

Německo a Francie chtějí záchranný fond s 500 miliardami eur

18.05.2020 Německo a Francie navrhují vytvoření evropského programu v rozsahu 500 miliard eur (13,8 bilionu korun) na hospodářskou obnovu po krizi způsobené koronavirem. Podporu z fondu mají dostávat země a sektory nejhůře postižené pandemií. Na tiskových konferencích v Berlíně a v Paříži to po společném jednání řekli německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron.
C:\fakepath\Powell2.jpg

Šéf Fedu nečeká opakování krize z 30. let minulého století

18.05.2020 Ekonomika Spojených států by ve druhém čtvrtletí mohla v důsledku koronaviru klesnout o více než 30 procent. V rozhovoru na televizní stanici CBS to řekl šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell. Největší ekonomika světa se podle něj ale vyhne dlouhodobému propadu, jaký zažila za velké hospodářské krize ve 30. letech minulého století. Televize část rozhovoru odvysílala v neděli, celý přepis pak zveřejnila na svých internetových stránkách.
img

Přechodem na euro či úplný bezhotovostní styk můžeme citelně zchudnout. Nepodléhejme mýtům koronakrize

18.05.2020 Koronavirus sice zabíjí, ale také resuscituje. Související ekonomická krize totiž oživuje hned dva mýty týkající se platebního styku. Podle prvního z nich by nám bylo lépe s eurem, neboť koruna přece kvůli koronakrizi tolik oslabila. Druhý z mýtů spočívá zase v tvrzení, že koronavirus definitivně pečetí překonanost hotovosti a měl by uspíšit přechod k plně bezhotovostnímu styku.
img

Ve vysloužilém elektru se skrývá množství drahocenných druhotných surovin. Mohou pomoci zachránit ekonomiku oslabenou koronavirem

18.05.2020 Kvůli pandemii COVID-19 může světová ekonomika dle odhadů přijít o biliony amerických dolarů – rané předpovědi hovoří asi o 4 bilionech USD. Pošramoceným ekonomikám může v budoucnu významně pomoci uplatnění principů cirkulární ekonomiky, zejména pak využití takzvaného urban miningu, tedy využívání odpadů jako zdroje druhotných surovin. Jen extrakce vzácných kovů ze starého elektra může přinést desítky miliard ročně, nemluvě o pozitivních ekologických vlivech. Skvělým příkladem recyklačního projektu jsou například medaile pro olympijské hry v Tokiu, které byly kompletně vyrobeny z kovů získaných z elektroodpadu.
C:\fakepath\USA.jpg

Sněmovna reprezentantů schválila tři biliony na podporu ekonomiky

17.05.2020 Americká Sněmovna reprezentantů v noci z pátku na sobotu SELČ těsně schválila rekordní balíček na podporu ekonomiky, který dosahuje mamutí částky tří bilionů dolarů (72,92 bilionu korun). Zákon navržený demokraty nyní poputuje do republikány ovládaného Senátu. Zákonodárci schválili také legislativu potřebnou k zavedení bezprecedentního hlasování na dálku, informovala agentura AP.
C:\fakepath\euro mena zona.jpg

EP žádá nové příjmy rozpočtu a dva biliony eur na obnovu ekonomik

15.05.2020 Evropský parlament požaduje, aby Evropská unie do obnovy ekonomik po koronavirové krizi investovala dva biliony eur (55 bilionů korun). Příští víceletý rozpočet, jehož objem má být v souvislosti s investicemi do oživení oproti předchozímu mnohem vyšší, musí podle europoslanců počítat s novými zdroji příjmů. Parlament v usnesení schváleném dnes výraznou většinou poslanců pohrozil, že v opačném případě by mohl rozpočet zablokovat.
C:\fakepath\fed2.png

Šéf Fedu varoval před dlouhodobějším útlumem ekonomiky USA

13.05.2020 Šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell dnes varoval, že Spojené státy by v důsledku koronavirové krize mohly čelit dlouhodobějšímu hospodářskému útlumu. Vyzval Kongres a Bílý dům k dalším rozpočtovým výdajům ke zmírnění dlouhodobých ekonomických škod. Zároveň slíbil, že také Fed bude pokračovat v podpoře ekonomiky.
C:\fakepath\USA.jpg

Kongres se neshoduje na dalším balíčku na pomoc ekonomice USA

13.05.2020 Demokraté ve Sněmovně reprezentantů odhalili návrh dalšího balíčku na pomoc americké ekonomice, který by dosahoval mamutí částky tří bilionů dolarů (72,92 bilionu korun). Jeho cílem je poskytnout finance státům, podnikům, federální poště a podporu rodinám. Republikáni, kteří ovládají Senát, však hned záhy nato jejich návrh tvrdě odmítli, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

USA za duben kvůli koronaviru vykázaly rekordní schodek rozpočtu

13.05.2020 Rozpočtový deficit Spojených států v dubnu činil rekordních 738 miliard dolarů (18,6 bilionu Kč), protože koronavirová krize vedla k prudkému růstu výdajů a poklesu příjmů. Vyplývá to ze včerejších údajů amerického ministerstva financí.
C:\fakepath\ep-11052020-lv.jpg

EP chce prosadit své priority při unijní záchraně ekonomik

11.05.2020 Příští sedmiletý rozpočet Evropské unie a související fond pro oživení ekonomik po koronavirovém výpadku musí počítat s klimatickými závazky EU a dalšími dosavadními prioritami. Pomoc pro odvětví a regiony zasažené krizí by měla být co nejrozsáhlejší, zároveň by ale neměly přijít zkrátka studijní či vědecké programy. Požadují to poslanci Evropského parlamentu, kteří se na čtvrtečním plenárním jednání chystají přijmout usnesení k rozpočtu a fondu.
img

Rozbřesk: Revoluční rozhodnutí německých soudců: proč ECB překročila mantinely?

06.05.2020 Německý ústavní soud překročil Rubikon - historicky poprvé se postavil proti názoru Evropského soudního dvoru a označil hlavní politiku kvantitativního uvolňování ECB (program PSPP) jako teoreticky protiústavní. Pokud se ECB nevypořádá s námitkami německých soudců do tří měsíců, bude se německá Bundesbanka muset přestat podílet na této politice ECB.
C:\fakepath\e06532d0-6a83-11ea-9771-c8b6e3764063.jpg

Co stojí za rally na akciích?

05.05.2020 Propad akcií je v reakci na koronavirovou krizi až překvapivě mělký. Medvědí trh trval pouhých 32 dní, kdy od 19. února do 22. března klesla závěrečná hodnota indexu S&P 500 z 3388 na 2173 bodů, tj. o 36 %. Od té doby už zase při velmi zvýšené volatilitě kralují býci. Hlavní americký akciový index jakoby o přicházející nejhlubší recesi za posledních 90 let ani nevěděl a obchoduje se meziročně přibližně na stejné úrovni.
img

Co přinese další halving bitcoinu

01.05.2020 Hodleři vyčkávají, co z dlouhodobého hlediska přinese halving. Mnozí spekulují a přemýšlí, zda se objeví nová třída bitcoinových milionářů.
C:\fakepath\usa ekonomika.jpg

Biden: Opatření na podporu ekonomiky musí být mnohem větší

26.04.2020 Bývalý americký viceprezident Joe Biden chce mnohem větší balíček opatření na podporu ekonomiky zasažené pandemií koronaviru, než jaký dosud prezentoval Bílý dům. Viditelně pobouřený Biden, pravděpodobný demokratický kandidát na prezidenta USA, to řekl v rozhovoru se serverem Politico. Kongres USA na konci března schválil rekordní soubor opatření na podporu americké ekonomiky v rozsahu 2,2 bilionu dolarů (přes 54 bilionů korun).
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Deficit rozpočtu USA by mohl stoupnout téměř čtyřnásobně

26.04.2020 Recese způsobená epidemií nemoci covid-19 a prudký nárůst vládních výdajů za testování, zdravotní péči a pomoc pro firmy a domácnosti mohou zvýšit deficit státního rozpočtu Spojených států v letošním fiskálním roce téměř čtyřnásobně na rekordních 3,7 bilionu USD (93 bilionů Kč). Uvedl to ve své zprávě Rozpočtový úřad Kongresu (CBO).
C:\fakepath\Německo.jpg

Německo dá do ekonomiky stovky miliard, pomoc chtějí stále další

24.04.2020 Německo dá na podporu ekonomiky, těžce zkoušené dopady epidemie způsobené koronavirem, nejméně stovky miliard eur (biliony Kč). Přesto jsou stále častěji slyšet hlasy, že ani takováto suma, která nemá obdoby, nebude stačit. O další podporu prakticky každý den žádají tak rozličné skupiny, jako jsou zaměstnanci hotelů, řidiči v autobusové dopravě nebo muslimská náboženská komunita.
C:\fakepath\euro grafy.jpg

Lídři EU chtějí od komise plán oživení ekonomik po pandemii

24.04.2020 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie včera pověřili Evropskou komisi přípravou plánu na oživení ekonomik, který by měl poskytnout potřebnou podporu státům a hospodářským odvětvím zasaženým koronavirovou krizí. Po už čtvrté videokonferenci unijních lídrů to oznámil předseda Evropské rady Charles Michel. Na konkrétních parametrech chystaného fondu oživení se ale politici zejména kvůli různému pohledu na společné zadlužení neshodli a podle unijních činitelů je další jednání otázkou příštích měsíců.
C:\fakepath\FX2.jpg

Forex: Euro smazalo část ztrát vůči dolaru, čeká se dohoda lídrů EU

23.04.2020 Jednotná evropská měna dnes klesla na měsíční minimum vůči dolaru. Později euro část ztrát smazalo vlivem naděje, že se lídři států Evropské unie dnes na summitu dohodnou ohledně vyhrazení peněz na oživení ekonomik ochromených pandemií nemoci covid-19.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Lídři EU jednají o penězích na oživení ekonomik

23.04.2020 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie dnes odpoledne zahájili obtížnou debatu o penězích, které by 27 států mělo společně vyhradit na oživení ekonomik ochromených pandemií nemoci covid-19. Političtí vůdci by na závěr dnešní videokonference měli pověřit Evropskou komisi přípravou parametrů fondu, který by měl v příštích letech pomoci nejpostiženějším hospodářským odvětvím a regionům.
C:\fakepath\eurusd-22042020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 22.4.2020

22.04.2020 Akcie ve Spojených státech včera oslabily. Přispěl k tomu kolaps cen ropy a nepříznivé výhledy amerických společností, které naznačují, že ekonomiku čeká nejhorší recese od 30. let minulého století.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Srovnání pomoci EU s Marshallovým plánem kulhá, soudí experti

20.04.2020 Špičky institucí Evropské unie a lídři členských států se zatím rozcházejí v odhadech, kolik peněz bude ze společné unijní kasy potřeba na pomoc ekonomikám zasaženým pandemií. Čísla v jejich veřejných prohlášeních se pohybují mezi stovkami miliard až biliony eur (řádově v desítkách bilionů Kč). Shodují se zato na srovnání chystané investiční akce s Marshallovým plánem, jímž Spojené státy pomohly západoevropským zemím po druhé světové válce. Podle expertů však tato paralela nesedí kvůli rozdílnému rozsahu i podmínkám obou plánů.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko hlásí 3448 nově nakažených koronavirem, jde o další rekord

16.04.2020 Rusko za posledních 24 hodin ohlásilo 3448 nově nakažených koronavirem. Jde o další rekordní denní nárůst počtu případů nákazy, ve středu jich úřady registrovaly 3388. Celkově se v zemi již infikovalo bezmála 28.000 lidí, z nich přes 230 nákaze podlehlo. S odvoláním na zdravotnické úřady o tom dnes informovala agentura TASS.
C:\fakepath\euro zona.jpg

Europoslanci chtějí, aby EU rychle a výrazně pomohla ekonomikám

16.04.2020 Evropská unie by měla urychleně přijít s robustním plánem na obnovu ekonomik stižených koronavirovou krizí. Shodli se na tom dnes poslanci Evropského parlamentu na úvod mimořádné plenární schůze, během níž budou schvalovat balíček návrhů Evropské komise určený na okamžitou pomoc zdravotnictví, zasaženým firmám či zranitelným lidem. Podle některých europoslanců by EU měla rychlými kroky odčinit své zaváhání z počátku šíření nákazy.
C:\fakepath\global economy.jpg

EIU: Světová ekonomika by mohla projít dvojí recesí

16.04.2020 Přestože globální ekonomika nyní čelí recesi, která bude podle Mezinárodního měnového fondu (MMF) zřejmě nejhlubší od velké hospodářské krize v 30. letech minulého století, mohla by později přijít další, ještě hlubší recese. Předpovídá to analytická společnost Economist Intelligence Unit (EIU).
C:\\fakepath\\zlato.jpg

Cena zlata se vyšplhala nejvýše od roku 2012

14.04.2020 Cena zlata se dnes vyšplhala na zhruba 1747 dolarů (téměř 43.000 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). Dostala se tak na nejvyšší úroveň od roku 2012. Investoři nákupem zlata reagují na obavy z hospodářských dopadů koronaviru a na opatření centrálních bank na podporu ekonomiky, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (13.4.2020)

13.04.2020 V minulém týdnu nedošlo k žádnému obchodu podle mého týdenního komentáře, který jsem na webu FXstreet.cz uveřejnil. Trh se pohyboval v relativně nízké volatilitě a nedošlo k prolomení žádné vstupní S/R zóny. Týden byl tak na EUR/USD bez obchodu.
img

Zlato dnes v korunách zdražilo nejvýše v historii. Bude mu nahrávat i doba po pandemii

07.04.2020 Když je světu těžko, zlato se leskne o to jasněji. Zas a znova to potvrzují tyto dny a týdny. Koronavirus se začal z Číny šířit začátkem loňského prosince. Unce zlata tehdy v přepočtu do české měny vyšla na nějakých 33 tisíc, dnes už vystoupala na takřka 43 tisíc korun (dějinně rekordní cena dle Bloombergu činí 42 875,70 koruny za unci). To je zhodnocení o takřka 25 procent, a to v době, kdy drtivá většina jiných investic dramaticky ztrácí na ceně.
C:\fakepath\top-07042020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.04.2020 1) Obchodování na evropských trzích začalo dnes více než 2 % v plusu. Akcie tak navázaly na silný pondělní růst v naději, že vrchol epidemie způsobené koronavirem už má Evropa za sebou. Během dopoledne se pohybovaly více méně do boku. Futures na americké akcie se dvě a čtvrt hodiny před začátkem seance pohybovaly rovněž v plusu.
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Japonsko povzbudí ekonomiku zasaženou koronavirem 108 biliony JPY

07.04.2020 Japonská vláda ekonomiku zasaženou dopady koronaviru povzbudí 108 biliony jenů (zhruba 25 bilionů Kč). Přislíbil to japonský premiér Šinzó Abe. Částka odpovídá 20 procentům ročního hospodářského výkonu země a je vyšší než balíček opatření schválený na utlumení finanční krize z roku 2009.
img

Koronavirus v Africe ohrožuje možnosti obživy mnoha lidí

06.04.2020 Více než polovina z 54 afrických států zavedla omezení pohybu, dopravní omezení nebo jiná opatření ve snaze zabránit šíření koronaviru. Kvůli těmto restrikcím i hospodářské situaci ve světě přicházejí miliony Afričanů o práci. Mnoho z nich přitom žije ze dne na den a nemá žádné úspory, napsala agentura AP.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Vláda USA chce pomoct malým firmám úvěry za 350 miliard dolarů

03.04.2020 Americká vláda připravuje podporu malým firmám v podobě úvěrů za nejméně 350 miliard dolarů (přes 8,9 bilionu Kč). Většina bank na to ale zřejmě není připravena, uvedl server CNBC, který se zástupci některých z nich o připravovaném programu hovořil. Banky, od těch globálních až po regionální, očekávají podrobnější pokyny ohledně programu pomoci od amerického ministerstva financí.
C:\fakepath\USA dolar.jpg

SB je kvůli koronaviru připravena poskytnout až 160 miliard USD

03.04.2020 Světová banka (SB) je v příštích 15 měsících připravena vynaložit až 160 miliard dolarů (zhruba čtyři biliony korun), aby pomohla státům řešit zdravotní důsledky šíření koronaviru a podpořit hospodářské oživení. Uvedla to včera banka.
C:\fakepath\jim-rogers.jpg

Jim Rogers v najbližších rokoch očakáva najhorší medvedí trh za svoj život

02.04.2020 Kým sa globálne akcie pokúšajú zotaviť zo svojej najväčšej štvrťročnej straty od globálnej finančnej krízy, veteránsky investor Jim Rogers vraví, že bude ešte horšie.
C:\fakepath\Austrálie2.jpg

Austrálii kvůli koronaviru hrozí největší pokles za 90 let

30.03.2020 Australské ekonomice hrozí nejhlubší recese za 90 let, a to kvůli omezením, jejichž cílem je zastavit šíření onemocnění způsobeného koronavirem. Uvedla to agentura Bloomberg. Australský premiér Scott Morrison dnes slíbil, že v příštích šesti měsících podpoří pracovní místa 130 miliardami australských dolarů (AUD; dva biliony Kč).
C:\fakepath\177099073.jpg

Dopad koronaviru na americký dolar

30.03.2020 Ještě před měsícem držela americká centrální banka (Fed) úrokovou sazbu v intervalu 1,50 – 1,75 %. Od té doby ale nastal takový sled bezprecedentních událostí, na které Fed masivně reagoval. Březen tak můžeme hodnotit jako měsíc, kdy ve Spojených státech došlo k historicky největšímu uvolnění měnové politiky v historii. Otázkou zůstává, jaký dopad celá krize bude mít na status amerického dolaru jako bezpečného přístavu a jeho kurz k ostatním měnám.
C:\fakepath\Rusko.jpg

The Economist: Ruská ekonomika je izolovaná od globálního kolapsu

29.03.2020 Vladimir Putin se nepochybně cítí samolibě. Ruská ekonomika by měla být v krizi, ale není. COVID-19 nyní vyvolává globální kolaps. Cena ropy klesla pod 30 dolarů za barel, tedy na polovinu oproti úrovni před dvěma měsíci. Ropa a plyn obvykle tvoří dvě třetiny ruského exportu, takže rubl nyní oslabuje. Od ledna ztratil téměř třetinu své hodnoty. Ale zatímco i nejbohatší ekonomiky upadly do zmatku a zadlužují se, aby zmírnily negativní hospodářské dopady, ruská ekonomika nevykazuje žádné větší známky paniky, píše list The Economist.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Spotřebitelská důvěra v USA v březnu klesla nejníže od října 2016

27.03.2020 Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech v dubnu klesla nejníže od října 2016 a její pokles byl nejvýraznější od října 2008, tedy od doby finanční krize. Vyplývá to z předběžných výsledků průzkumu Michiganské univerzity. Američané se kvůli pandemii způsobené koronavirem obávají o další výhled ekonomiky.
img

Účet za obnovu globální ekonomiky se již vyšplhal na 7 bilionů dolarů

27.03.2020 Klíčové státy Evropské unie, Spojené království, Spojené státy, Čína a Japonsko se v době pandemie koronaviru snaží podpořit ekonomiku. Celkový účet za dosud navržená opatření se již vyšplhal na částku 7 bilionů dolarů a dál narůstá. Z hlediska rozsahu i rychlosti navrhovaných opatření jsou dosavadní kroky centrálních institucí zcela bezprecedentní. Níže naleznete souhrnný přehled.
C:\fakepath\byk.jpg

Akcie v USA díky stimulacím třetí den posílily, dolar klesl

26.03.2020 Akcie ve Spojených státech dnes třetí seanci za sebou posílily a index Dow Jones zaznamenal nejvyšší třídenní růst za devět desetiletí. Investoři se zaměřili hlavně na stimulační balíček dva biliony USD, který čeká na schválení Sněmovnou reprezentantů, když počet nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti byl i přes rekord nižší, než jejich nejvyšší odhady.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Americký dolar po statistice z trhu práce klesá

26.03.2020 Americký dolar dnes oslabuje. Může za to zpráva o prudkém růstu počtu žadatelů o podporu v nezaměstnanosti v USA. Podnikatelé po celé zemi přerušují podnikání a propouštějí, aby se zabránilo šíření onemocnění způsobeného koronavirem.
img

Rozbřesk: Koronakrize a svižné hospodářské oživení v nedohlednu

25.03.2020 Zatímco napříč světem pokračují jednotlivé státy v přijímání tvrdých karanténních opatření, situace v ohniscích koronavirové nákazy zůstává vážná. Jak v případě Itálie, tak zejména Španělska nadále strmě roste křivka počtu nově nakažených i mrtvých. Data z druhé strany Atlantiku naznačují, že se novým epicentrem pandemie stávají také Spojené státy. Virus navíc stále není pod kontrolou ani v Číně, odkud se rozšířil do zbytku světa. Optimistické scénáře ohledně sníženého post-koronavirového oživení, které kalkulovaly s relativně rychlým odezněním nákazy, tak dostávají významné trhliny.
img

Boj proti koronaviru. Centrální banky se odhodlaly ke koordinovanému uvolnění monetární politiky

20.03.2020 Americká centrální banka na svém mimořádném zasedání, které se konalo minulý týden v neděli, snížila hlavní úrokovou sazbu o jeden procentní bod do pásma 0 – 0,25 %. Fed zároveň oznámil, že zahájí masivní program QE ve výši 700 mld. amerických dolarů.
img

Buhl (aliance CEE burz): Znárodnění penzí sebere maďarské burze čtvrtinu objemů, řada akcií přijde o likviditu a atraktivnost

12.05.2011 Objem obchodů na maďarské burze cenných papírů v Budapešti letos klesne zhruba o čtvrtinu kvůli transferu privátních úspor na penzi zpět pod státní pilíř, návazně na předchozí rozhodnutí vlády o faktickém znárodnění soukromého penzijního pilíře skrze penzijní fondy. Takový odhad vyslovil Michael Buhl, který stojí v čele aliance CEE Stock Exchange Group, zastřešující akciové burzy ve Vídni, Praze, Budapešti a Lublani, pro Bloomberg. Maďarská vláda rozhodnutí přijala jako krok ke snížení dluhu a rozpočtového schodku. Převody zdrojů, které odpovídají zhruba 10 procentům maďarského domácího produktu, mají být hotovy do konce června. Penzijní fondy v Maďarsku ovládají zdroje přesahující tři biliony forintů (zhruba 11,5 miliardy eur), včetně akciových podílů v řadě klíčových maďarských podniků.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Offshore | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Equity | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Brazilský real | Turecká lira | Dluhová krize | Monetární politika | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/TRY | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Bundesbank | Béžová kniha | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Devizový trh | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Forex trader | Futures | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Investice | Investor | Investování | Komodity | Kurz | Low | MMF | MT4 | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Portfolio | Rally | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Schodek rozpočtu | Sentiment | Standard & Poor's 500 | Ticker | Timeframe | Trader | Trend | Trigger | Ukazatel | Výnos | Maturity | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | AUD | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Ekonomika Spojených států | Bank of America | Americký prezident | Indexy | OSN | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | Investoři | Fond | Exxon Mobil | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Ekonom | Business | BNP Paribas | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Sázka | Kurz dolaru | Kurz eura | Panika | Optimismus | Výsledky | Trpělivost | Investiční příležitost | Bohatství | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Investiční banka | Analytický tým | Financování | Investiční banky | Investovat | USDX | Index cen | Index CPI | Facebook | LYNX | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Obchodníci | Komunita | Centrální bankéři | Delta | EPS | Index | Likvidní | Podpora | Průlom | Akcie IBM | Akciové burzy | Americká centrální banka | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Cena | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | CZK | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | Evropská měna | Evropská rada | Exchange | Fiskální rok | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Investiční | Investiční portfolio | Investing | ISM | EBay | Kurz dolarů | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Manuál | Markets | Nákup dluhopisů | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Oslabování koruny | Paládium | PayPal | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Société Générale | Státní dluhopisy | Shares | Trh | Tržní podíl | Unce zlata | USD index | Volkswagen | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | WTI | XM | Země EU | Země eurozóny | Zkušenost | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | ING | CEE | Indie | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | ROCE | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Komise | Federální rezervní systém | S/R zóny | Burze | Traders | Jim Rogers | National Securities | Deutsche Bundesbank | Bank of New York Mellon | Intesa Sanpaolo | Institut ZEW | CNN | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | ABN Amro | Caterpillar | Sentix | Institut Ifo | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Agentura AP | Reporty | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Fundamentální pohled | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Finanční systém | Úspěch | Podnikání | BMW | Wolfgang Schäuble | Ministr financí | Vývoj akciového indexu | Stock Exchange | Energie | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | KBC | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Přehled | Thomas Jordan | Agentura Reuters | Ekonomická aktivita | Německý ústavní soud | Americké firmy | Zpravodajský server | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Mezinárodní instituce | Standard & Poor's | Economist | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Vladimir Putin | Americký akciový index | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Index technologického trhu Nasdaq | Světové centrální banky | Walmart | Propad | Kryptoměny | Citi | S&P | Guvernér | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Oslabení dolaru | Opatření centrálních bank | Historická minima | Erste | Philip Morris | Zajištění | Úvěrová krize | Šéf společnosti | Baidu | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Ekonomický institut | Výhled | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Dnešní zpráva | General Electric | Záchranný fond | Průzkum | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | Snížení úrokových sazeb | Německé dluhopisy | Výnosy | Rizikovější investice | Japonská vláda | Americká vláda | Ekonomické údaje | Quantum | Měnové krize | Turecká centrální banka | TRY | Měnové stimuly | Příjmy | Alphabet | ČTK | Země G20 | Economist Intelligence Unit (EIU) | Belgie | HDP eurozóny | Bilance ECB | Bilance Fedu | Americký dolar vůči japonskému jenu | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | Politico | JPMorgan Chase & Co. | ABN AMRO Bank | ex | BBVA | Zahraniční forex | Credit Agricole SA | ING Groep NV | René Remšík | Objem zlata | Jerome Powell | Vzácné kovy | Kobalt | Cena bitcoinu | FinTech | Raytheon | Lockheed Martin | Německá centrální banka | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Inflace v eurozóně | McDonald's | Americká investiční banka | Forint | Pokles ceny | Nákup zlata | Šéf Fedu | RDSA | Royal Dutch Shell | Czech Fund | Kompozitní index | Propad cen ropy | Daňové úlevy | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Steven Mnuchin | Index spotřebitelské důvěry | Obchodované fondy | Bloomberg Economics | Kongres USA | Hodnota indexu | Nakoupit akcie | Rekordní růst | Zájem investorů | Statistický úřad | Vývoj amerického dolarového indexu | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Pokles kurzu | Globální HDP | NVDA | Economist Intelligence Unit | iFX | Snížení sazeb | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Výkonný ředitel | Šéfové států | Oživení ekonomiky | AMZN | Thyssenkrupp | Shrnutí obchodování | Prosus | Deficit rozpočtu USA | Deficit rozpočtu | Denní graf | Očekávání trhu | Pokles ceny ropy | Energetické firmy | Kurzarbeit | MetLife | GOOGL | Hospodářské dopady | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Hospodářské krize | McKinsey | Automobilky | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Deficit | Prezident Donald Trump | Rozhodnutí americké centrální banky | Německá vláda | Výkon amerického dolaru | Objem | Bílý dům | MSFT | Server Politico | Růst ruské ekonomiky | Snižování úroků | ČSÚ | Německé hospodářství | Americký dolar dnes | Cisco Systems | Firma | Ekonomiky eurozóny | Maloobchodní prodeje | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | TradingEconomics | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | Server CNBC | Bilance | Index DOW | Americký Senát | Generální ředitel | GM | Poskytovatelé úvěrů | Největší pokles | Ukrajina | Amazon | Nízké úrokové sazby | Philip Lowe | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | INTC | Walt Disney | Finanční rezervy | Financovat | Předpovědi | Ed Yardeni | Napětí mezi USA a Čínou | ADP | Drahý kov | Centrální banka USA | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | Visa | General Motors | Enel | Šinzó Abe | Nově zahájené stavby domů | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Dolar vůči japonskému jenu | Problémy | Soukromé podniky | Vládní výdaje | Total | Americké ministerstvo práce | Nejistoty | Státy EU | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Předseda Evropské rady | Charles Michel | Plyn | Prohlášení | Yahoo | Moskva | David Malpass | Ford Motor | United Technologies | AbbVie | Allergan | Centrální banky USA | Amgen | Airbus | NN Group | Ústavní soud | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Úroky | Měnové politiky | Předseda | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | AXA | Ředitelka | Paolo Gentiloni | Europoslanci | Eurokomisař | Italský premiér | FedEx | FDX | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | TASS | Nike | Ztráta | SPD | Stratég | Giuseppe Conte | Roční růst | Kraft Heinz | WIG20 | Wirecard | Halving | Hospodaření | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Elizabeth Warrenová | Bernie Sanders | Pracovní trh | Společnost Sentix | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Altria Group | Netflix | NFLX | Washington | Daimler | Micron Technology | Microchip Technology | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Sodexo | Světová banka (SB) | Von der Leyenová | RBA | Budoucnost | Ifo | Experti | Dramatické dopady | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Ministerstvo práce | Ministr financí Steven Mnuchin | Snížit úrokové sazby | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | SAP | Federální vláda | Americké ministerstvo | Velké firmy | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Kancléřka Merkelová | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Prezident | AMGN | Koronavirus | Paypal Holdings | Trhy | Ursula von der Leyenová | Evropské ekonomiky | ConocoPhillips | Šíření koronaviru | Slabé měny | American Express | Virus | Pokles | Situace | České měny | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Výnosy firmy | Meziroční růst | SARS | Pandemie koronaviru | Pandemie | Starbucks | Boeing | Pochybnosti | SBUX | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Dopady koronaviru | Fresenius Medical | FME | Adidas | Sazby beze změny | SEC | Rozhodování | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Medvědi | Organizace zemí vyvážejících ropu | Spuštění bitcoinů | Galapagos | Biogen | Dopady koronaviru na ekonomiku | COVID-19 | Deutsche Telekom | Slábnutí koruny | Ekonomické aktivity | Gilead Sciences | Ekonomický dopad koronaviru | Dopad koronaviru | Střední podniky | PHIA | Šíření onemocnění | Největší ztráty | Americký Fed | Stabilita | Vývoj | Letní olympijské hry | Olympijské hry v Tokiu | Analytická společnost | Boj proti koronaviru | Nová data | Šok | České mzdy | Aktuální Price Action | Kolaps cen | Kolaps cen ropy | Nástroje měnové politiky | Únorová inflace | Videokonference | Lídři EU | Pomoc ekonomice | Premiér Giuseppe Conte | Italský premiér Giuseppe Conte | Restrikce | Negativní hospodářské dopady | Scott Morrison | Premiér Scott Morrison | Prudký pokles | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Nouzový stav | Euro včera | Masivní nákupy | Deficit státního rozpočtu | Nákupy státních dluhopisů | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Kabinet | Šíření viru | Nákupy vládních dluhopisů | Měnové podmínky | Viceprezident | Spotřebitelé | Nemoc COVID-19 | Dopady pandemie | Historie | Žádosti o podporu | Dopady krize | JPMorgan Chase & Co | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Pokles cen komodit | Texas | PYPL | Bilion dolarů | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | REGN | Plán Bruselu | Kongres | Republikáni | Demokraté | Chuck Schumer | Domácnosti | Asociace | Lidovci | Hotovost | Nákupu státních dluhopisů | Futures na americké akcie | Udržení inflace | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | Klaus Regling | ESM Klaus Regling | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Mitch McConnell | Tomáš Raputa | Peněžní zásoby | Záchranný balíček | Růst | Olympijské hry | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Banka JPMorgan | Biliony USD | Potenciál | Evropský parlament | Spotřebitelská důvěra v USA | The Economist | Allianz | Výše devizových rezerv dle zemí | Výše devizových rezerv | Výše rozvahy americké centrální banky | Šíření nákazy | Unijní země | Abbott Laboratories | Ekonomiky | Války | Schodek | Organizace | Využití záchranného fondu eurozóny | Závislost | Práce | Koronakrize | Vláda USA | Údaje | Ekonomické škody | Omyl | Marshallův plán | Koronavirus v Africe | Africký pracovní trh | Hospodářství subsaharské Afriky | Neformální sektor | Etiopský premiér | Abiy Ahmed | Ahunna Eziakonwová | Mladé měny | Výroba v Německu | Dopady koronavirové krize | CBS | Jihoevropské země | Ministři | Oživení ekonomik | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Nejvyšší soud | Delaware | Více peněz | Bob Haberkorn | RJO Futures | Rozpočet EU | Dodavatelské řetězce | EIU | Úspory | Hospodářské oživení | EP | Statistiky | Malé podniky | Měny zemí těžících ropu | Měny zemí | Nizozemsko | SARS-CoV-2 | Debata | Dohoda lídrů EU | Joe Biden | Americký viceprezident | Bývalý americký viceprezident | Federální dluh | Evropské méně | Volvo | Halving bitcoinu | Halving roku 2020 | Halving roku | ATH | Zaměstnanci | Rally na akciích | Vývoj bilance Fedu | Wolfstreet | Federal Reserve | Čínský virus | Bloger Ed Yardeni | Známý bloger | Soudní dvůr | Soud | Poměr PE | Otevírání americké ekonomiky | Rubikon | Čtvrtletní zisk | Karlsruhe | Rakouský kancléř | Sebastian Kurz | Australský premiér | Zadlužení | Dluhy | Členské státy | Rekordní schodek rozpočtu | Členské země | Proxy voting | Recyklované kovy | Recyklace | Upcyklace | Trash Made | Zdenka Kladníčková | Manažerka projektu | Manažerka | Opakování krize | Krize z 30. let | Moderna | Fiskální a měnové stimuly | Advance Auto Parts | Experimentální vakcíny | Nákupy vládního dluhu | Tisknout peníze | Vývoj inflace v Turecku | Inflace v Turecku | Vývoj peněžní zásoby | Krátkodobý dluh | Dluh v zahraniční měně | Propad příjmů | Propad příjmů deviz z turismu | Central Bank of Turkey
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Bilance centrálních bank
Bilance ECB
Bilance Fedu
Bilance rozpočtu
Bilance zahraničního obchodu
Bilance zahraničního obchodu USA
Bílá ropa
Bilion dolarů
Bilionový program
Bilionový program vlády

Následující klíčová slova

Biliony dolarů
Biliony USD
Bill Gates
Bill Gross
Billions
Bill Lipschutz
Bill Pass
Bílý dům
Binance
Binance Coin
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
UFX
eTrader
Xtrade
reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít