Úterý 19. říjen 2021 19:54
reklama
Purple konference
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Peter Garnry

img

Výhled Saxo Bank na 4. čtvrtletí: Inflace, kterou svět ještě neviděl. Tentokrát to bude jinak

11.10.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 4. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
img

Ceny energií a úrokové sazby srážejí akcie zpátky na zem

30.09.2021 Akcie mají za sebou druhé nejdelší období nepřetržitého růstu od roku 1999 a pokles nedosáhl ani 5 %, ale globální energetická krize uvedla do pohybu síly, které to brzy změní. Ceny energií, zejména elektřiny a zemního plynu, se utrhly ze řetězu a jejich dopady rezonují celou ekonomikou. Zavírají výrobní provozy, takže se dál zhoršují celosvětové problémy se zásobováním a rostou tlaky na inflaci, což žene nahoru americké i evropské úrokové sazby. Vyšší ceny energií a zvýšené úrokové sazby začaly konečně doléhat už i na akcie.
img

Jak na investiční portfolio: Příručka kapitálového stratéga

15.09.2021 Drobní investoři se často nadchnou pro jednotlivé akciové tituly a s nimi spojené příběhy. Nejednou také začínají tím, že se ptají, které akcie si povedou nejlíp. To ale není dobrý začátek – nejprve se musí zamyslet nad základními stavebními kameny svého portfolia, kterým se říká beta a alfa, a nad tím, kolik do těchto dvou komponent investovat. Teprve když jsou položené základy, měl by investor začít přemýšlet o jednotlivých titulech.
img

Delta zkazila cestovnímu ruchu velký comeback

19.08.2021 Náš koš cestovního ruchu si oproti loňskému očekávání vede hůř než globální akciové trhy. Navzdory tomu, že v rozvinutém světě došlo k masivnímu nasazení vakcín, varianta COVID-19 s označením delta způsobila značný útlum cestování. Výnosy tohoto koše se za posledních 12 měsíců propadly o 46 % a nejistota ohledně poptávky bude v cestovním ruchu panovat i po značnou část roku 2022. Celkově ponuré atmosféře odvětví se ale vzpírá platforma Airbnb, která hlásí pozitivní růst. Vydělává totiž na tom, že lidé oproti hotelům a letoviskům upřednostňují ubytování v soukromí.
img

Výhled Saxo Bank na 3. čtvrtletí: Evropská revoluce

30.06.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 3. čtvrtletí 2021 na globálních trzích. Kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, obsahuje také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Světu už dochází úplně všechno

30.03.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2021

08.12.2020 Saxo Bank dnes zveřejnila svou dlouho očekávanou publikaci 10 Outrageous Predictions for 2021 (10 šokujících předpovědí pro rok 2021), předkládající 10 scénářů, které se na první pohled jeví nepravděpodobně, zároveň nejsou nereálné. V případě, že by se tyto předpovědi opravdu naplnily, mohly by pořádně rozvířit finanční trhy.
img

Rozvíjející se asijské trhy před sebou mají rok plný velkých očekávání

26.11.2020 Očekávání, že cenné papíry z rozvojových trhů si povedou v nadcházejícím roce velice dobře, se stává čím dál reálnější. Asie zvládá pandemii COVID-19 mnohem lépe než rozvinutý západní svět a Čína pravděpodobně už počátkem roku 2021 prostřednictvím monetární politiky rozvolní své finanční podmínky, čímž pomůže celkovému sentimentu a zvedne multiplikátory ocenění akcií z rozvojových trhů. V roce 2021 tak začnou z těchto trhů znovu plynout výnosy, a to ještě rychlejším tempem než z rozvinutého světa - vytvoří se příznivá atmosféra plná příjemných překvapení a vysokého růstu výnosů.
img

Akcie čínských technologických gigantů padají. Přichází regulace monopolů

13.11.2020 Vlády si čím dál více uvědomují, jak velkou hrozbou jsou velké technologické monopoly pro menší konkurenci, ekonomický růst i samotné státy. Informační věk přinesl firmám nástroje na potlačení konkurence a uzamčení dodavatelů i zákazníků ve vysoce výdělečném ekosystému, kde rostou výdělky přímo explozivně. Ale po ostrém zásahu Číny proti počáteční veřejné nabídce Ant Group kvůli nedostatečnému regulačnímu rámci a s nově navrhovanými předpisy, které zakazují exkluzivitu velkých čínských technologických firem, se možná budoucnost technologických gigantů změní.
img

Jak výsledky voleb rozhýbaly akciové trhy

08.11.2020 Akcie technologických a zdravotnických firem po amerických volbách stoupají, protože Bidenovo nevyhnutelné vítězství a republikánská většina v Senátu rozptylují politickou nejistotu ohledně daní z příjmu právnických osob a zdravotnických reforem, včetně změn ceny léčiv. Zároveň jsme svědky propadu spotového indexu volatility VIX a celkového posunu křivky futures na index VIX směrem dolů, což napovídá, že se investoři po amerických volbách zbavují zajištění proti koncovému riziku. Všeobecný narativ se vrací k přetahování o akcie, protože jiná alternativa neexistuje. Skutečnost, že nedošlo k očekávané Modré vlně, vzala také prozatím vítr z plachet reflačnímu obchodování a poslala výnosy dluhopisů zase o něco níže. Celkově je tato kombinace reakcí optimální pro akciové trhy a zejména pak pro růstové akcie.
img

Jak americké volby zamíchají strukturou akciových portfolií

15.10.2020 V posledních 12 letech se ekonomika potýká s již druhou krizí, která se dostavila právě ve chvíli, kdy se rány po první krizi zacelily. Makroekonomická politika se tak posunula až k horizontu událostí. Dosud nikdy nebyly úrokové sazby v tolika zemích stlačovány tak tvrdě k nule, a zároveň razantně nerostly fiskální deficity, které dál prohlubují historicky vysoké zadlužení globální ekonomiky.
img

Dokáže se Unity vymanit ze své tržní niky?

22.09.2020 Unity je přední světová platforma pro vývoj her, která se může za rok 2019 pochlubit 53% tržním podílem v oblasti mobilních her a růstem výnosů kolem 40 %. Společnost už jednou zvýšila své cenové rozpětí pro IPO a pravděpodobně půjde ještě výš, tak jako třeba Snowflake. Pokud budou akcie firmy k mání po 50 dolarech, bude mít tržní hodnotu zhruba 11,9 miliardy USD.
img

Sněhová vločka rozehřála akciové trhy

17.09.2020 Snowflake je první samostatná firma specializovaná na cloudovou infrastrukturu. Všichni tři velcí hráči (Google Cloud, AWS a Azure) totiž ve skutečnosti spadají pod větší technologické společnosti. Tato skutečnost, spolu s přímo explozivním růstem a rozparáděným trhem s IPO, způsobila, že mohla firma kvůli velké poptávce po svých akciích zvýšit svou cenu IPO. Při střední ceně je tedy nyní hodnota společnosti 29,1 miliardy USD a její nabídka přilákala i velké investory jako např. Berkshire Hathaway. Vysoké ohodnocení dnes mají všechny špičkové firmy a Snowflake není výjimkou.
img

Zhodnocení akcií, navýšení kapitálu Tesly a výnosy amerických technologických firem

04.09.2020 Další posílení akcií způsobilo, že se jejich zhodnocení dostalo, na zatím nejvyšší úroveň od října 2000. Akciový trh tak čeká v říjnu a listopadu rizikové období. Tesla tento týden oznámila navýšení kapitálu o 5 miliard dolarů, aby posílila svou rozvahu a podpořila další růst, což rozhodně dává smysl i vzhledem k tomu, že těchto 5 miliard dolarů sníží hodnotu pro stávající akcionáře jen nepatrně. Pozornost směřujeme také na výnosy pěti amerických technologických firem, které byly uveřejněny po středečním ukončení amerického obchodování – i zde je spousta očekávání a spekulací, zejména v případě akcií MongoDB.
img

Warren Buffett sází na Japonsko

02.09.2020 Holdingová společnost Berkshire Hathaway se začala v poslední době chránit proti inflaci a nakoupila podíly v největší světové těžařské firmě zaměřené na zlato, plynovody a zásobníky zemního plynu. O víkendu oznámila, že získala 5% podíl v pěti japonských investičních společnostech, což vypadá jako sázka na komoditní sektor a japonský jen. Warren Buffett se přeorientoval z USA na zbytek světa. Což by měl zvážit každý investor.
img

Investoři, zbystřete! Pokud vyhraje Biden, připravte se na přechod na zelenou ekonomiku

26.08.2020 Navzdory tomu, že ceny tzv. zelených akcií vzrostly, nepřestáváme věřit, že mají dobré dlouhodobé vyhlídky, a že by je měl do svého portfolia zařadit každý dlouhodobý investor. Jejich politický kapitál se bude postupně dál zvyšovat, což přispěje k odklonu ekonomiky od vysokých uhlíkových emisí směrem k zelené budoucnosti. Tento trend ještě podtrhuje velký plán Joe Bidena na podporu čisté energie. Zaměřili jsme se proto na 28 akciových titulů, které vám mohou zajistit podíl na čisté energii.
img

Počátek velké bitvy: Společnost Epic Games vstoupila do ringu s Googlem a Applem

19.08.2020 Apple a Google se ocitly v situaci, z níž se může vyklubat katastrofa. Herní vývojářská firma Epic Games, která stojí za hitem Fortnite, tyto dvě společnosti žaluje, že zneužily svého duopolu v oblasti distribuce aplikací a vzaly si 30% podíl z výnosů. Vývojáři přitom neměli jinou možnost, než jim ho ponechat. Na podporu Epic Games už veřejně vystoupily další firmy, jako např. Match Group (vývojář aplikace Tinder) a Spotify. Epic Games rozpoutaly na sociálních sítích inteligentní kampaň, jejímž cílem je společná ofenziva spotřebitelů a vývojářů proti Applu a Googlu. Ta se může výrazně podepsat na tržní hodnotě Applu, která do značné míry závisí na jeho budoucí profitabilitě v segmentu Služeb.
img

TikTok jako tučný úlovek pro Microsoft

11.08.2020 Dnešní komentář je věnován výsledkům HSBC a Societe Generale za 2. čtvrtletí, které znovu potvrdily depresivní vyhlídky bankovního sektoru. Ten se musí potýkat s četnými nepříznivými vlivy, ať už se jedná o příliš vysoké náklady, nízké výnosy, plochou výnosovou křivku či upadající úvěrovou kvalitu kvůli viru COVID-19. Dále se článek zabývá výnosy velkých amerických technologických firem, které byly zveřejněny v uplynulých týdnech, a které dláždí cestu k dalšímu růstu akcií, zejména těch technologických. A konečně se podíváme na snahu Microsoftu převzít ve čtyřech zemích TikTok, což by mohla být pro jeho budoucnost klíčová akvizice.
img

Investory čeká nejhorší výsledková sezóna od roku 2011

16.07.2020 Trhy jsou na pokraji výsledkové sezóny uplynulého čtvrtletí nervózní. Málokterá firma nabídla v prvním kvartále nějaké výhledy, takže se museli investoři vrhnout do bouřlivých vod naslepo. Od firem z indexu S&P 500 se tak očekávají nejhorší výnosy od konce roku 2011. Pokud lze navíc soudit z neuspokojivých výsledků společnosti Walgreens, mají před sebou investoři nelehké týdny. Sledovat je potřeba hlavně výnosy technologických gigantů, jako jsou Amazon, Apple, Alphabet (Google), Facebook, Microsoft a Nvidia, protože ti celému indexu S&P 500 dominují.
img

Nejobchodovanější akcie Saxo Bank v 2. čtvrtlet: Navzdory obavám z COVIDu-19 vystřelily akcie prudce vzhůru

14.07.2020 Po výrazné březnové korekci začali investoři ve 2. čtvrtletí víceméně bez rozmyslu nakupovat. Tím hnali trh zpět tam, kde se nacházel, než udeřil COVID-19. A díky tomu zažil index S&P500 svůj nejlepší kvartál od roku 1998. Tento trend se zřetelně odráží i u pěti nejobchodovanějších akciových titulů mezi klienty Saxo Bank.
img

Kvalitní akcie vynášejí dlouhodobě a platí to i pro rok 2020

04.06.2020 Akcie dosáhly vysoké úrovně zhodnocení, a zvýšily tak pravděpodobnost záporné reálné míry návratnosti v následujícím desetiletí. Výnosy z dluhopisů jsou všeobecně nízké, a tak investoři zoufale hledají aktiva, která jim mohou dlouhodobě vynášet. A právě to už téměř čtyři desítky let dělají kvalitní akcie, a proto vám v dnešním komentáři představujeme 25 kvalitních akciových titulů.
img

Dosáhly americké akcie vůči evropským svého maxima?

28.05.2020 V této zprávě z akciových trhů se zaměříme na fakt, že americké akcie mohou již brzy dosáhnout svého maxima vůči akciím evropským. A to zejména kvůli relativním celkovým výnosům, rozdílu ve zhodnocování i kvůli tomu, že evropské akcie mohou na rozdíl od těch amerických těžit z evropského náskoku v oblasti zdravotnictví a zelených technologií. Kromě toho je třeba zmínit i menší váhu technologického sektoru, která může být potenciálním katalyzátorem růstu evropských akcií v čase.
img

Naděje na vakcínu pozvedla náladu na akciových trzích

20.05.2020 Jakmile se objevily zprávy, že vakcína společnosti Moderna proti viru covid-19 vykazuje slibné výsledky, ať už jde o odezvu imunitního systému, nebo celkovou bezpečnost v rámci studie 1. fáze, poskočily její akcie o 20 %. Investoři by však měli být opatrnější, než začnou těmto zprávám přikládat přílišnou váhu, protože bylo testováno jen 45 subjektů a ve studiích 1. fáze často převládají falešně pozitivní výsledky.
img

Je vaše portfolio připravené na online budoucnost?

07.05.2020 COVID-19 podpoří online ekonomiku a urychlí digitalizaci, čímž dále posílí trend posledních více než desítky let. Podle našeho názoru by měli investoři tohoto trendu využít, a tak v této aktuální zprávě z akciových trhů přinášíme obsáhlý seznam firem, kterým tento trend prospívá a kde se mohou inspirovat. Seznam je řazen podle jednotlivých kategorií, aby bylo pro investora jednodušší vybrat si právě ty oblasti digitalizace, o které má zájem.
img

Nejobchodovanější akcie Saxo Bank v 1. čtvrtletí: S Teslou si investoři užili pořádnou jízdu

15.04.2020 Po pomalém lednovém vzestupu přišla pandemie viru COVID-19, která během pár týdnů spláchla všechny zisky do kanálu. To bylo nejlépe vidět na akciích Tesly, které si v 1. kvartále užily divokou jízdu. Začalo to uzavíráním krátkých pozic, které přineslo růstovou špičku a nárůst ceny o 50 %, a skončilo karanténou, kterou doprovázel pád zpět na hladinu odpovídající začátku roku.
img

Jak se orientovat na trzích s vysokou volatilitou?

12.03.2020 V dnešních aktualitách z akciových trhů si povíme, jak se připravit na změny v trendech akcií. Protože volatilita zůstane ještě nějakou dobu vysoká, budou akcie vykazovat častý návrat k průměru. Ukážeme si, jak účinné byly strategie návratu k průměru v roce 2008 a také jak si mohou investoři takové strategie připravit.
img

Může růst obchodu s marihuanou přinést zisky?

24.02.2020 Odvětví kolem obchodu s marihuanou nabídne v nadcházejících pěti letech velké příležitosti k růstu. Jsou s nimi však spojena i velká rizika. Tato oblast má totiž značné problémy s generováním volného cash flow, a tak rostou rizika spojená s refinancováním růstu a provozu. Očekává se, že hlavním hnacím faktorem růstu se stane rekreační užívání. S ním jsou však spojena další legislativní rizika, protože marihuana byla původně určena pro medicínské využití.
img

Koronavirus za propadem akcií Applu

19.02.2020 Akcie společnosti Apple včera na německé burze klesly o 6 %. O deset dolarů spadly i na newyorské burze. Společnost totiž snížila předpověď růstu tržeb pro první kvartál tohoto roku. Důvodem je koronavirus COVID-19 v Číně. Společnost negativně zasáhly problémy v produkci čínských subdodavatelů, jakož i zavření čínských obchodů, které způsobily pokles prodeje jejích produktů na tamním trhu.
img

Tlaky na ropu Brent se zklidňují a akcie míří vzhůru

13.02.2020 Svět se připravuje na to, že Čína pomalu obnoví výrobu. Ropa Brent vysílá býčí signály a investoři se již tolik neobávají koronaviru, takže akcie po celém světě poskočily výš. Americký index CAB (Chemical Activity Barometer) dosáhl v lednu nového absolutního maxima a jeho nový vzestup je znamením, že americký výrobní sektor sází na budoucí růst.
img

Zaostřeno na akcie Tesla

06.02.2020 Akcie firmy Tesla tento rok posilují přímo explozivně. Spekulanti na poklesu cen tratí a za poslední dvě obchodní seance došlo k nucenému uzavírání krátkých pozic, protože růst Tesly zcela ignoruje základní ekonomické ukazatele. Je velmi pravděpodobné, že se časem zase vrátí k normálu. Jak a kdy k tomu dojde, lze však stěží předvídat. Pojďme se zaměřit na různé možnosti a s nimi spojená rizika.
img

Amazon na špici nejvíce obchodovaných akcií roku 2019

17.01.2020 Pro investory i obchodníky byly výnosy z globálně obchodovaných akcií v posledním roce mnohem vyšší, než je mohlo napadnout i v těch nejdivočejších představách. Vždyť index S&P 500 vzrostl o 29 % a výsledky byly nejlepší od roku 2013. Při zpětném pohledu na toto, pro investory velmi výnosné období, teď může Saxo Bank označit pět firem, jejichž akcie byly mezi klienty v roce 2019, kdy akciové trhy dosáhly dosud nepoznaných výšin, nejpopulárnější.
img

Globální ekonomika se začíná zotavovat

16.01.2020 Nejnovější čísla OECD ukazují, že globální ekonomika, v čele s Asií, se zotavuje. Akciové trhy mohou proto dále růst. V současnosti je naší strategií zaměřit se více na akcie z Evropy a rozvojových zemí a naopak ustoupit od amerických akciových trhů.
img

Portfolio Stronghold EUR si udržuje vyvážený rizikový profil

06.12.2019 Po neuspokojivém říjnu se v listopadu portfolio Stronghold EUR vrací se zisky 0,7 %, zatímco benchmark vykazuje růst o 1,1 %. Za poslední měsíc se jeho struktura příliš nezměnila, expozice zůstávají stejné a asi nejnápadnější je posun o 2 procentní body od akcií globálních korporací směrem k akciím menších evropských firem. Celkově zůstává portfolio dobře vybalancované napříč nejrůznějšími třídami aktiv a je připravené na zvýšenou volatilitu trhu.
img

Fed snížením sazeb přilil olej do ohně

01.11.2019 Šéf Fedu věří, že americká ekonomika je v dobrém stavu. Situace na akciových trzích však připomíná rok 2000 před prasknutím dot.com bubliny. Aktuální čísla o zaměstnanosti za říjen totiž zklamala a průměr za uplynulých šest měsíců je nejslabší od roku 2010. Následující tři měsíce proto budou kritické.
img

Mají akcie tentokrát pravdu?

25.10.2019 Dostane se globální ekonomika do fáze zotavení a tím k růstu zisků? Nebo jsme svědky největšího rozporu, co kdy pamatujeme? To se pokusím zodpovědět v dnešním komentáři. Věnovat se budu také masivnímu substitučnímu efektu směrem od dluhopisů k akciím s minimální volatilitou.
img

Akciový výhled Saxo Bank: Najděte si padák, dopad už se blíží

26.10.2018 Takticky představují akcie rozvíjejících se trhů dobrý nákup díky tomu, že čínské akcie se nacházejí na medvědím trhu, avšak celkově se akciový býčí trh blíží svému konci. Na závěr představíme způsob, jak se vyrovnat s divokými náhodami na finančních trzích.
img

Záhada jménem Tesla

04.10.2018 I přes nedávné skandály a přešlapy zakladatele Tesly Elona Muska jsou fundamentální ukazatele společnosti Tesla poměrně silné a výsledky za třetí čtvrtletí pravděpodobně splní očekávání.
img

Jak se bude vyvíjet investiční prostředí ve 2Q 2017 podle Saxo Bank? Předstihne Evropa v atraktivitě Spojené Státy?

10.04.2017 Evropská aktiva, s výjimkou německých pevných výnosů, vstupují do druhého čtvrtletí roku 2017 s malým či velkým zlevněním na základě nervozity plynoucí z francouzských a německých voleb, ale i očekávání týkajících se konečného výsledku brexitu. S naším základním scénářem, že evropská ekonomika předstihne tu americkou v průběhu následujících čtyř let, vidíme velký rozdíl mezi vnímáním a realitou, pokud jde o evropská aktiva představující významné nákupní příležitosti pro investory ve druhém čtvrtletí roku 2017.
img

Vystřelí technologické a bankovní akcie index S&P 500 do nebes?

28.05.2013 Pokud by sektory informačních technologií a financí byly od roku 1995 oceňovány podle svého mediánu a všechno ostatní by zůstalo na svém místě, pak by se index S&P 500 v současnosti obchodoval na 1950 bodech. Tedy o 19,3 výše, než je tomu dnes.
img

Nejlepší akcie evropských Prasátek

29.01.2013 Podívali jsme se na nejlepší akcie evropských Prasátek – PIIGS, tj. Portugalska, Itálie, Irska, Řecka a Španělska. Pro naše klienty jsme z těchto zemí zanalyzovali akcie, které jsou zahrnuty do indexu Stoxx 600 a vynechali finanční sektor. U finančních společností z těchto zemí se domníváme, že čísla z jejich účetnictví ještě nemusí plně odrážet realitu a potenciální rizika. Vycházíme z čísel, která jsou k dispozici na Bloomberg Terminalu.
img

Výsledková sezona Q2 2012: První přestřelený odhad zisků od konce roku 2010?

10.07.2012 Peter Garnry, akciový analytik Saxo BankIndex S&P 500 utrpěl od maxim z počátku dubna 10procentní ztrátu, a to dík...
Související klíčová slova: Offshore | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Korelace | Inflace | OECD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Evropská unie | HDP | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Ekonomové | Akciové trhy | Měnový trh | Spready | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Benchmark | Beta | Bloomberg | Bundesbank | CFD | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Konsolidace | Cyklické tituly | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividendový výnos | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Forward | Futures | IPO | Indikátor | Indikátory | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Likvidita | Long | Low | Risk | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obligace | Opce | P/E | Pasiva | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Provize | Prémie | Put opce | RSI | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Spot | Spread | Swiss | Trend | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Value at Risk | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | Zisk na akcii | Zlato | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | NZD | CAD | AUD | ČEZ | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Komoditní trhy | Bank of America | Saxo Bank | Indexy | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ekonom | Myšlení | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | John Hardy | Zisk | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Futures kontrakt | Sázka | Ceny komodit | Optimismus | Výsledky | Strach | Bohatství | Credit Suisse | Gold | Obchodovat | Akciový analytik | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Index cen | Výrobní náklady | Obchodní seance | Facebook | Donald Trump | Rozvíjející se trhy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Aktivum | Delta | EPS | EuroCOIN | Index | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie Komerční banky | Akcie Tesla | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bollingerova pásma | Brent | Cena | Cena akcií | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | České akcie | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Elektronické obchodování | Emisní kurz | ETF fondy | Eura | Expirace | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Graf | HSBC | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční portfolio | Investování do akcií | Jak investovat | Kapitálové trhy | Komoditní | Libra | Makléři | Management | Market | Nákup akcií | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Ocenění akcií | Online obchodování | PayPal | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Stoxx | Tapering | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Země EU | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | ROIC | Buffett | Put | CEE | Cenové rozpětí | Cílová cena | Čistý dluh | Daniel Beneš | EBITDA | EBITDA marže | Elon Musk | EV | Indie | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | Overweight | P/S | Provozní marže | REIT | ROCE | ROE | Tim Cook | Underweight | Itálie | Spojené státy | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Volby | Vzdělání | Velcí hráči | Burze | Currency | Aramco | Danske Bank | Deutsche Bundesbank | Bank of New York Mellon | Royal Bank of Scotland | Charles Schwab | Jackson Hole | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | State Street | TradingFloor.com | Mitsubishi | Ole Hansen | Barrick Gold | WACC | Bloomberg Terminal | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | Čínská centrální banka | Výnosy německých dluhopisů | Firemní dluhopisy | Úspěch | Podnikání | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Pokles akcií | Globální trhy | Internetová bublina | Evropské banky | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Výnosová křivka | Energie | Earnings | Bloomberg TV | Globální akciové trhy | BlackRock | Oddělení forexu | Implikovaná volatilita | Znalost | Moneta Money Bank | Averze vůči riziku | Sázet | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | City | Americké firmy | Pozornost investorů | Firmy | Inflační tlaky | Glencore | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Akce centrálních bank | Algoritmus | S&P Global | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Obchodování v Asii | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Propad | Kryptoměny | Ropná společnost | S&P | Ztráty | Oslabení dolaru | Pokles výnosů | SaxoSelect | Ekonomická data | Historická minima | Nejistota | Erste | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Komoditní sektor | FTSE 100 | Blockchain | Ethereum | Digitální měna | E*Trade | Zájem o akcie | Tesla | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Credit Suisse Group | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Mzdy | Predikce | Globální obchod | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Firemní výsledky | Velké zisky | Historické rekordy | Zpomalení čínské ekonomiky | Manažeři fondů | Výnosy | Příjmy | Kapitálové strategie | Alphabet | Monopoly | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Akcie firem | J.P. Morgan | Alokace aktiv | Bloomberg Commodity Index | Návratnost investic | Akcie Tesly | Investiční firmy | Americký akciový trh | Obchodování na pražské burze | Trade Financial | Diverzifikace aktiv | Těžba kryptoměn | MSCI World Index | Dlouhodobé investování | Asijské trhy | Drobní investoři | Akciové výnosy | Airbnb | Geopolitická rizika | Globální akcie | Saxo | Obchodní války | FinTech | Růstové akcie | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Evropské akciové trhy | Čínské měny | Silný americký dolar | Technologické akcie | Schwab | Akcie Applu | Akcie společnosti | Čínský akciový trh | CSI 300 | Pokles ceny | Šéf Fedu | Výsledky firem | Akciový výhled | Americké volby | Výprodej akcií | Roční výnos | Předpovědi Saxo Bank | Výnosy z amerických dluhopisů | IG | Next Generation | Christopher Dembik | Zvýšení mezd | Evropská komise | Fondy ETF | Zadluženost | Vysoká zadluženost | Společnost Apple | Růst cen komodit | Majetek | Výhodně investovat | Analytici z Wall Street | Dluhopisy s vysokým výnosem | Obchodní přístup | Makroekonomické strategie | Obchodní rozhodnutí | Platformy pro obchodování | Zvýšení sazeb | Martin Sklenář | Obchodníci s kryptoměnami | Akcie marihuany | Zájem investorů | Uber Technologies | Akciový stratég | CNY | AMS | Akcie firmy | Riziko recese | Snížení sazeb | Záporné sazby | NASDAQ 100 | Saxo Bank Group | Obchodní konflikt | Růst ceny zlata | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Globální akciové indexy | Silný dolar | Situace na trzích | Digitální aktiva | Konglomerát | Nové akcie | Společnost MSCI | Oživení ekonomiky | Americká cla | Cla na čínské zboží | AMZN | Tržní pozice | Očekávání trhu | Obchodní praktiky | Energetické firmy | ESG | GW Pharmaceuticals | Očekávaný růst | Nejlepší výsledky | Equinor | Vyšší úrokové sazby | Nízké daně | Cena akcie | Alipay | ByteDance | TikTok | Digitalizace | Automobilky | Rozpočet | Silné akcie | Celkové příjmy | Deficit | Německá vláda | LNG | Objem | Evropské firmy | Klíčová rizika | Obchod | Trh práce | Myšlenka | Standardní odchylky | Vyšší volatilita | Alibaba Group | Inflace v USA | Konkurenceschopnost | Cisco Systems | Firma | Reálné ekonomiky | BAT | Risk-off | UnitedHealth | Pfizer | Růst cen | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Důchodový systém | Co bude | Erste Group | Vývoj trhu | Generální ředitel | Trh s dluhopisy | Amazon | Nízké úrokové sazby | Miliardy | Technologie blockchainu | Vyhlídky | Průzkumy | Měny rozvíjejících se trhů | Záhada | Čínský průmysl | Walt Disney | Tržní dynamiky | Poptávka po úvěrech | Financovat | Wüstenrot | Předpovědi | Šokující předpovědi | Technologický sektor | Průmysl | Předvolební průzkumy | Propouštění | Stronghold EUR | Portfolio Stronghold | Zajištění stabilní návratnosti | Standard Oil | Visa | Čínské zboží | Americká cla na čínské zboží | Stavebnictví | Problémy | Vládní výdaje | Total | Prognózy | Nejistoty | Soukromý sektor | Výsledek voleb | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Události roku | Míra | InterContinental | Accor | Konec roku | Hypotéky | Bloomberg Commodity Spot Index | Předseda | Trumpova administrativa | Automobil | Švédská Riksbank | FedEx | MasterCard | Roku Inc | AT&T | Disney | Nike | Dot-com | Bydlení | Uber | Aurora Cannabis | Nejlepší akcie | Stratég | Roční růst | Tripadvisor | Demokratické strany | Americký index | Wirecard | Singapur | Ziskovost | Maximální propad | Hospodaření | American Airlines Group | Akciový býčí trh | Dlouhodobí investoři | CFA | Vzestup ceny | Návratnost | Commodity index | Netflix | Inovace | Washington | Miliardy eur | Sezónnost | Hodnota společnosti | Budoucnost | Zemědělství | Podnik | Vyšší inflace | Veřejné finance | Eleanor Creagh | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Cenové tlaky | Valuace akcií | Americké ministerstvo | Nejobchodovanější akcie | Akcie v Saxo Bank | Facebook Inc. | Tesla Inc. | Alibaba Group Holding | Apple Inc. | Amazon.com Inc. | Ceny energií | Denní volatilita | Komunikace | Emmanuel Macron | Macron | Kapitalismus | Trump | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Paypal Holdings | Lepší zítřky | Google | Instagram | Všeobecné volby | Trhy | WHO | Šíření koronaviru | Virus | Jüan | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Závislosti na Číně | Růst inflace | SARS | Stratég Saxo Bank | Pandemie | Boeing | FIAT | Zpomalení růstu | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Čínská vláda | FCF | Cena akcií Tesly | SEC | Amerika na prvním místě | Rozhodování | Snowflake | Americké ekonomiky | Politika centrálních bank | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Akcie společnosti Apple | Pokles akcií HSBC | E*Trade Financial | Index CSI 300 | Gilead Sciences | Společnost Berkshire Hathaway | Největší ztráty | Stabilita | Shortovat | Longovat | Jižní Korea | Vývoj | Šok | Vzestup inflace | Současná cena | Cenová válka | Příležitost k nákupu | Obrovské ztráty | Volatilita na finančních trzích | Americké výnosy | Prudký pokles | FactorResearch | Rozhodnutí centrální banky | Aerolinky | Air France-KLM | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | Karanténní opatření | Stimuly | Fiskální politiky | Špatné výsledky | Obavy trhu | Akcie Monety | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Zotavení ekonomiky | Dopady pandemie | Historie | JPMorgan Chase & Co | Refinancování dluhů | Zásobníky | Algoritmy | Kongres | Komerční banky | Domácnosti | Negativní korelace | Hotovost | Politická rozhodnutí | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | American Airlines | Delta Air Lines | Poslanci | Signál | Biliony | Potenciál | Ceny elektřiny | Karanténa | Ekonomické ukazatele | Abbott Laboratories | E-commerce | Ekonomiky | Slovensko | Války | Organizace | Analytik Saxo Bank | Umělá inteligence | Cloud Computing | Nvidia Corp | Závislost | Práce | Zelené energie | Změny sazeb | Podíl na trhu | FAO | Údaje | Společnost Saxo Bank | UnitedHealth Group | Hluboké recese | Opětovný pokles | Oživení ekonomik | Kontrarozvědka | Nejvyšší soud | Hackerský útok | Postoj investorů | Akcie Saxo Bank | Lloyds Banking Group | Boeing Co. | Anglo American | Credit Suisse Group AG | LafargeHolcim | USB Group | Microsoft Corp | NOVACYT | Předseda ČEZ | US Bancorp | Dodavatelské řetězce | Úspory | Procter & Gamble | Trade | S&P500 | Průměrný výnos | Ropný a plynárenský průmysl | Plynárenský průmysl | Poptávka po pohonných hmotách | SARS-CoV-2 | Air France | Posílení | Omezení pohybu | Joe Biden | InterContinental Hotels Group | Cestování | Sazba Fedu | Norwegian Air | Ryanair | Zaměstnanci | Gilead | HG měď | Růst výnosů | Soud | Oddlužení | PEPSICO | Bankovní akcie | Saxo Bank Martin Sklenář | Dlouhodobý trend | Cyber security | MSCI World | Historicky nejnižší výnosy | Nejnižší výnosy | Historicky nejnižší | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Členské státy | ONE | Merck | Hypoteční banka | Expedia | JD.com | Royal Caribbean | Xiaomi | Vývoj ekonomiky | Velké ekonomiky | Vakcína | Moderna | Manažeři | Kupci | Podnikatelské aktivity | Renault | Umělé inteligence | Argentina | JDE | Aeroports de Paris | Aena | Unie | Soběstačnost | Salesforce | PEPP | Špatné zprávy | Kvalitní akcie | MongoDB | Oracle | Tchaj-wan | Největší světová ekonomika | Globální poptávka | Novo Nordisk | Propad cen | Covid | Americké technologické firmy | Technologické firmy | Představenstvo | Práce z domova | Vrcholoví manažeři | Ziskové marže | Fintech společnosti | Jasný signál | MAM | Ant | Epic Games | Mladé generace | Johnson & Johnson | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Ceny | Technologické společnosti | Merkelová | Americké vládní dluhopisy | DeFi | Silné momentum | Důvěra | Ant Group | Indonésie | Digitální ekonomika | Ocelářství | WeCHat | Časový horizont | Napětí mezi Čínou a USA | Lepší výsledky | Match Group | Aplikace Tinder | Tinder | Fortnite | Vývojářská firma | Budoucnost Applu | Clean Energy Revolution | Zhodnocení akcií | Klimatické změny | Southwest Airlines | Odborníci | P/E poměr | Transparentnost | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Čínské technologické firmy | Unity | Šéf Tesly | Politici | Nákupní příležitosti | Investiční prostředí | Biden | Americké prezidentské volby | Dopady amerických voleb | Významné riziko | Defi | Solární energie | Pokles indexu | Norwegian Cruise Line Holdings | Norwegian Cruise Line | Výsledky voleb | Vakcína proti covidu-19 | Regulace monopolů | Akcie čínských technologických gigantů | Blockchainové technologie | Spotřebitelská poptávka | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | Akcie Airbnb | Vakcinace | Očkování | Norwegian Cruise | Carnival | Růst ceny | DOT | TUI | Cestovní kancelář | Marriott | Přerozdělení bohatství | Supercyklus | Rostoucí úrokové sazby | Blockchainy | Obchodování s emisemi | ETS | Růst produktivity | Air | Obchodování s emisemi (ETS) | Nárůst výnosů | Špinavá energie | Těžby kryptoměn | Hodnotové akcie | Zvolení Joe Bidena | Výhled Saxo Bank | Jobs Plan | Prudký růst cen | Island | Emise skleníkových plynů | Rostoucí ceny | Zvýšené riziko | Oslabení | Přístup k riziku | Cíle | Příležitosti | Dekarbonizace | Schůzce FOMC | Navýšení kapitálu | CO2 | Nordstream 2 | Nordstream | Obrovský potenciál | Malajsie | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Technologie | Rizikový profil | Současný trend | Odvětví | Varianta delta | Uzavření obchodování | Marriott International | Společnosti | Uhlí | Energetika | Althea Spinozzi | Smart kontrakty | Anders Nysteen
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Pesimistické odhady
Pesimistické scénáře
Peso
Pěstitel marihuany
Pěstovat tulipány
Peter Altmaier
Peter Boockvar
Peter Branner
Peter Bukov
Peter Cardillo

Následující klíčová slova

Peter Hlaváč
Peter Hupka
Peter Chia
Peter Kenny
Peter Kovalčík
Peter Kupec
Peter Lynch
Peter Markovič
Peter McNally
Peter Murín
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít