Čtvrtek 04. březen 2021 12:37
reklama
BOSSA ebook analyza
reklama
XTB konference brezen 2021
reklama
Admiral Markets

Klíčová slova - Globální akciové indexy

img

PX nesměle roste, nejvíce přidával tabákový Philip Morris (TABAK.CZ)

02.03.2021 Situace na akciových trzích už není v posledních týdnech tak jednoznačná, jako byla na počátku roku. Globální akciové indexy lavírují v blízkosti historických maxim. Index pražské burzy PX zatím nedosáhl ani na maxima minulého roku, nicméně ani zde nevidíme žádnou výraznou tendenci k eliminaci zisků z posledních měsíců. A první březnové seance zatím pražské burze svědčí. PX (CZKCASH) roste od počátku týdne o 1,3 %, přičemž dnešní přírůstek dosáhl na 0,3 %. Index uzavřel na 2090,72 bodech. Obchodované objemy dosáhly na 368,5 mil. Kč.
img

Týdenní tržní výhled: Zasedání FOMC, PMI index a výsledky společností jsou v centru pozornosti

15.02.2021 Tento týden se všichni bedlivě soustředí na komoditní trhy, jelikož investiční banky od JP Morgan a Goldman Sachs tvrdí, že by mohl začít nový komoditní super-cyklus. Ceny ropy budou pravděpodobně klíčovým zaměřením, protože ceny vzrostly téměř o 80 % z listopadových minim.
img

Za akciovým růstem hledejte především tištění peněz

08.02.2021 Investoři často diskutují faktory, které stojí za aktuálními historickými rekordy akciových trhů. Konec konců celková globální akciová tržní kapitalizace je aktuálně na historickém maximu na úrovni 107 bilionů dolarů. Ne, není to dynamika HDP, inflace, úrokové sazby, ani korporátní fundamenty jako tržby, zisky či cash flow. Ukazuje se, že klíčovým faktorem silného růstu globálních akciových trhů v posledních 11 letech je bezprecedentní růst objemu globální peněžní zásoby.
img

Týdenní tržní výhled: Short-squeeze amerického dolaru a výsledky firem ve středu pozornosti

08.02.2021 V relativně nezajímavém týdnu pro ekonomické zprávy se všichni obchodníci zaměřili na short-squeeze amerického dolaru a k tomu, zda bude tento trend pokračovat. Zatímco minulý týden hodnota mezd mimo zemědělství (NFP) v USA mírně minula očekávání, Bidenův plán proti koronaviru ve výši 1,9 bilionu $ se posunul o krok blíže.
img

Závěr seance přinesl překonání nuly na indexu PX, klesaly však ČEZ i banky v čele s Erste (RBAG.CZ)

13.01.2021 Globální akciové indexy dnes stagnovaly v blízkosti rekordních úrovní. A pražský index PX je následoval. Závěr obchodování ho zastihl silnější pouze o 0,03 % na úrovni 1076,57 bodů. Na velkých emisích však převládla lehce negativní nálada. Nejvíce klesala Erste Bank (RBAG.CZ;-0,72 % na 687 Kč). V závěru se přidala i Komerční banka (KOMB.CZ;-0,14 % na 709 Kč), která po růstu z počátku seance už v jejím dalším průběhu jen vyklesávala. Zisky postupně ztrácela také MONETA Money Bank (MONET.CZ). Závěr ji však zastihl přesně na otevírací ceně na úrovni 72 Kč. Shodný růst o 0,78 % pak mají za sebou O2 (TELEC.CZ) na 259 Kč a Philip Morris (TABAK.CZ) na 15 480 Kč. Objem obchodů se dnes vyšplhal na 435,0 mil. Kč.
img

Ekonomický kalendář: OPEC+ a indexy PMI

04.01.2021 Globální akciové indexy i indexové futures se na počátku roku obchodují na vyšších úrovních. V průběhu asijské seance byly zaznamenány výrazné zisky. Rostou také ceny ropy v očekávání videokonference OPEC+, která by se měla zabývat úrovní únorové produkce. Jedná se o nejdůležitější událost dne. Dále budou obchodníky zajímat výsledky výrobních indexů PMI za prosinec z důležitých světových ekonomik - Německa, Francie a USA. Bude se však jednat pouze o revize předběžných výsledků, takže dopad na trhy by měl být minimální.
img

Týdenní tržní výhled: Centrální banky a údaje PMI jsou v centru pozornosti

04.01.2021 Je to velký týden pro evropská ekonomická data s Francií a Německem, protože ve středu budou zveřejněna čísla Flash Manufacturing and Services PMI (Purchasing Managers Index). V posledních týdnech došlo k červeným vlajkám, že příběh o oživení eurozóny končí. Očekává se, že většina údajů PMI poklesne a drží se sotva nad 50, což je klíčová úroveň, protože představuje expandující ekonomiku.
img

České akcie nezůstaly ušetřeny výrazných poklesů, propady táhla Moneta (MONET.CZ)

21.12.2020 Globální akciové indexy se dnes propadly do negativního teritoria. Ani dohoda na fiskálním stimulu v USA ve výši $900 mld. nedokázala zastavit červenou vlnu, která souvisí s šířením nového a nebezpečnějšího kmene koronaviru s původem ve Velké Británii. Index PX (CZKCASH) zakončil dnešní seanci ve ztrátě 3,09 % na úrovni 978,07 bodů. Obchodovaný objem na pražské burze dnes dosáhl na nadprůměrných 825,9 mil. Kč. Nejvyšší propad zaznamenal bankovní sektor v čele s Monetou Money Bank (MONET.CZ;-4,99 % na 64,70 Kč) a Erste Bank (RBAG.CZ;-4,57 % na 627 Kč). Jen o něco nižší ztráty předvedla Komerční banka (KOMB.CZ;-3,42 % na 622 Kč). Ještě lépe dopadly akcie energetické společnosti ČEZ (CEZ1.CZ), které předvedly ztrátu „pouze“ 1,41 % a seanci zakončily na úrovni 491 Kč.V červených číslech neskončily z blue chips jen akcie společnosti O2 (TELEC.CZ;+0,6 % na 249,50 Kč).
img

Index PX (CZKCASH) opět v červených číslech, Komerční banka (KOMB.CZ) táhla poklesy

11.12.2020 V poslední seanci tohoto týdne se českým titulům opět nedařilo. Index PX ztratil 0,83 % a seanci zakončil na úrovni 968,51 bodů. Za celý týden index ztratil 0,28 %. První tři seance týdne byly růstové, ve čtvrtek a v pátek však PX ztrácel. Objem obchodů s akciemi na pražské burze dnes dosáhl na 438 mil. Kč. Poklesy táhl bankovní sektor v čele s Komerční bankou (KOMB.CZ;-1,75 % na 619 Kč) a Erste Bank (RBAG.CZ);-1,56 % na 643,80). Ztráty Monety Money Bank (MONET.CZ) nebyly tak výrazné. Společnost přišla o 0,45 % a seanci zakončila na úrovni 65,90 Kč. Zvýšená riziková averze dnes dohnala také ČEZ (CEZ1.CZ), který přišel o 1,06 % a závěrečná cena klesla na 465 Kč. Do zisku se dnes naopak dostaly akcie Philip Morris (TABAK.CZ) a O2 (TELEC.CZ).
img

Akciové trhy padají po depatě Trumpa s Bidenem

30.09.2020 Očekávaná první debata o amerických prezidentských volbách mezi Donaldem Trumpem a Joe Bidenem upadla do chaosu, když se oba kandidáti navzájem uráželi a opakovaně se rušili. Chaotická debata ohromila většinu komentátorů, když se tito dva hádali o situaci s pandemii, Nejvyšším soudem a rodinami toho druhého.
img

Přehled na tento týden: hlavní pozornost na FOMC a BOE

14.09.2020 Aktualizace od nejlepších světových centrálních bank budou tento týden pokračovat trojnásobným přívalem zpráv od Federálního rezervního systému USA, Bank of England a Bank of Japan. Minulý týden se Evropská centrální banka pokusila zmírnit euro, které se v posledních měsících výrazně posílilo. Všechny oči však byly upřeny na žalostný stav jednání o brexitu, který se zintenzivnil, když britský premiér Boris Johnson oznámil plány na porušení mezinárodního práva.
img

Ranní komentář: Evropské indexy pokračují v robustním růstu, dnes zasedá ECB

04.06.2020 Globální akciové indexy rostou už osmým dnem v řadě a pozitivní sentiment z trhů tak zatím nemizí. To vše navzdory situaci v reálné ekonomice, která se stále teprve snaží vypořádat s následky koronaviru. Pomoc ze strany vlád a centrálních bank ale ceny rizikových aktiv žene vzhůru a například americký S&P500 atakuje úrovně z konce minulého roku, i když jeho skutečná valuace (P/E) těmto úrovním ani zdaleka neodpovídá.
img

Je vaše portfolio připravené na online budoucnost?

07.05.2020 COVID-19 podpoří online ekonomiku a urychlí digitalizaci, čímž dále posílí trend posledních více než desítky let. Podle našeho názoru by měli investoři tohoto trendu využít, a tak v této aktuální zprávě z akciových trhů přinášíme obsáhlý seznam firem, kterým tento trend prospívá a kde se mohou inspirovat. Seznam je řazen podle jednotlivých kategorií, aby bylo pro investora jednodušší vybrat si právě ty oblasti digitalizace, o které má zájem.
img

Podílové fondy spadly vesměs do ztrát, akciové ztratily 19 %

07.04.2020  Podílové fondy se vzhledem k současné situaci na českých i globálních trzích dostaly v prvním čtvrtletí do ztrát. Akciové fondy v průměru přišly o téměř 19 procent. V plusových hodnotách byly pouze fondy peněžního trhu, které si připsaly přes osm procent. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů.
C:\fakepath\bitcoin.png

Technická analýza BTC/USD: Zhodnocení situace na světovém trhu a dopad na Bitcoin

04.03.2020 Bitcoin prožívá fakt krušné chvíle, ale to i světový trh. Obavy z koronaviru přinutily FED snížit úrokové sazby o půl bodu. I ostatní altcoiny jsou na tom stejně jako Bitcoin, tedy v masivním pádu.
img

Začátek týdne se akciím povedl

19.08.2019 Globální akciové indexy si dnes připisují zisky. S jednoprocentním růstem pomalu končí evropský Stoxx 600, stejně tak na počátku seance přidává i americký S&P 500. Důvodem je mix několika zpráv. Americká administrativa uvedla, že jednání s Čínou o obchodní dohodě jdou správným směrem a že USA zároveň oddálí restrikce na obchodní aktivity čínské společnosti Huawei Technologies. S rostoucími výnosy se mírně rozptylují obavy ohledně recese v USA poté, co v minulém týdnu inverze výnosové křivky vedla k výprodejům na akciových trzích.
img

Top 3 grafy tohoto týdne: US500, GBPUSD, AUDUSD

06.08.2019 Nejprve se dnes podívejme na široký americký index - US500 (S&P 500). Eskalace napětí mezi USA a Čínou ohledně vzájemného obchodu nabrala na dynamice a poslala globální akciové indexy do červených čísel. US500 ztratil 250 bodů (přes 8 %) jen za poslední týden. Na grafu můžeme vidět dolní limitu ovebalanční struktury, ovšem rychlost posledních ztrát byla velmi rychlá. Úroveň 2800 bodů zůstává nejbližším supportem a v případě, že bude proražena, tak další důležitou hladinou je až úroveň v okolí 2740 bodů (předchozí minimum a 38,2 % Fibo.
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Bitcoin | Brexit | Obchodní strategie | Čína | Peníze | Australský dolar | Akciové indexy | Inflace | Nasdaq | Dow Jones | USA | Británie | Britská libra | OPEC | HDP | Německo | Francie | Pražská burza | Španělsko | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | ETF | Podílové fondy | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Akciové trhy | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Bank of Japan | Dluhopisové fondy | Broker | Burza | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | DAX | Dolarový index | ECB | Euro | Evropská centrální banka | Exponenciální klouzavý průměr | FOMC | Fed | Finanční trhy | Fondy peněžního trhu | Futures | Grafy | High | Index PX | Indikátor | Investor | Investování | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | MetaTrader | Momentum | Měna | Měny | Nástroj | Obchodní bilance | P/E | Peněžní zásoba | Platforma | Portfolio | Pozice | Rally | Rezistence | S&P 500 | Sentiment | Short | Tištění peněz | Trading | Trend | Trendová čára | Tržní kapitalizace | Uptrend | Výkonnost | Wall Street | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | USD | Barclays | Dluhopisy | GBP | ČEZ | Obchodování | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Investiční příležitosti | Komerční banka | Komoditní trhy | Bank of America | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Investoři | Blue chips | Fundamenty | Stimulační opatření | EU | Klouzavé průměry | Market Watch | Zasedání ECB | Zisk | Výsledky | Jak obchodovat | Obchodovat | Stoxx 600 | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Conseq | Facebook | Riziková averze | BTC | Burzy | Rozvíjející se trhy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | EURUSD | AUDUSD | GBPUSD | Index | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie Komerční banky | Akcie Philip Morris | Analýzy | Banka | Britské libry | Broker Consulting | Cena | CISCO | České akcie | DAX 30 | Dolar | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Eura | Finanční služby | Fondy | Forex kalendář | Graf | Index Dow Jones | Index PMI | Instrument | Investiční | Investiční poradenství | JP Morgan | Komoditní | Libra | Management | Market | Markets | MetaTrader 5 | Nemovitosti | Obchodní platformy | Ocenění akcií | Pips | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Ropy | Řízení rizik | SP500 | Státní dluhopisy | Stoxx | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Výprodej | WTI | Zprávy | Zisky | Trading Central | Cenové rozpětí | Intermediate | ROCE | Itálie | West Texas Intermediate (WTI) | Tržby | Úvěr | Volby | Retail | Burze | Investment | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | Reálný obchodní účet | Dnešní fundamenty | Podnikání | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Index pražské burzy | Globální akciové trhy | Přehled | Moneta Money Bank | Evropské trhy | Americké trhy | Firmy | Glencore | Globální finanční krize | Daňové příjmy | Americké akciové indexy | Rizikovější aktiva | Fibo | Propad | Světové akciové trhy | Kryptoměny | Likérka Stock | S&P | Ztráty | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Erste | Philip Morris | VIG | Zajištění | Výrobní index PMI | Baidu | Kapitalizace | Výhled | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Výnosy | Příjmy | Kapitálové strategie | Indexy PMI | Alphabet | xStation | Norsko | Očekávání | Obchodníci s měnami | BTC/USD | Jerome Powell | Binance | Růst bitcoinu | Masivní výprodeje | Altcoiny | Conseq Investment Management | Akciové výnosy | Saxo | Obchodní války | Krypto | OPEC+ | Objem na pražské burze | Podniky | Akcie společnosti | Americký S&P 500 | Super-cyklus | Komoditní super-cyklus | Graf indexu | Americký dolarový index | Pražský index PX | Trendové čáry | Výsledky firem | Šéf burzy | Obchodní platforma MetaTrader | MSCI All Country World | Fondy ETF | Michal Stupavský | Majetek | Vysoké zisky | Martin Sklenář | Zahraniční investoři | Obchodní aktivity | Brexit bez dohody | Boris Johnson | Obchodní nápady | NASDAQ 100 | Výnosové křivky | NQ100 | Britský premiér | US500 | PPF | Denní graf | Obchodování jedním kliknutím | Asociace pro kapitálový trh | Digitalizace | Investment Management | Jednání o brexitu | Peter Garnry | Politická situace | Objem | Bílý dům | Obchod | Supreme Edition | Cisco Systems | Dynamika HDP | Maloobchodní prodeje | Bilance | Index DOW | Negativní nálada | Fox News | Walt Disney | DJI30 | Předpovědi | Velikost pozice | Stavebnictví | Zasedání FOMC | Ranní komentář | Nálada | Airbus | Měnové politiky | Premiér Boris Johnson | Předseda | xStation5 | Disney | Uber | Analytik Broker Consulting | Stratég | Halving | CFA | Návratnost | O2 | Budoucnost | Zemědělství | Poradenství | Snížit úrokové sazby | Ukazatele | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Francie a USA | Ján Kopil | Michal Stupavský, CFA | Koronavir | Trhy | Pražské burzy | Silné měny | Pokles | Situace | Obavy z koronaviru | Meziroční růst | Pandemie koronaviru | Pandemie | Ceny Bitcoinu | Úsilí | Důsledky epidemie | NFP | Analýza BTC | Technická analýza BTC | West Texas Intermediate | Medvědi | Valuace | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Obavy z pandemie | Technická analýza BTC/USD | Situace na světovém trhu | Zhodnocení situace | Vývoj | Videokonference | Profitovat | Tencent | Energetické společnosti | Texas | Trhy nadhodnocené | Manufacturing | Komerční banky | Návrh zákona | Asociace | Peněžní zásoby | Růst | Silná rezistence | Tisková konference | E-commerce | Ekonomiky | Práce | Údaje | Lukáš Vokel | Ekonomické oživení | Oživení eurozóny | Rizikové averze | S&P500 | Debata | Evropské indexy | Pracovní síly | Americká obchodní bilance | Bankovní akcie | Saxo Bank Martin Sklenář | Dlouhodobý trend | Cyber security | MSCI World | Spekulovat | Obchodní platformy Metatrader | Investment management | JDE | Unie | Vakcíny proti koronaviru | Pozitivní sentiment | PEPP | Rozhodnutí ECB o sazbách | Tisková konference Christine Lagardové | Evropské maloobchodní prodeje | Obchodovaný objem | Nestlé | Covid | Dopad pandemie | Ocenění | Šance | Ceny | Nárůst volatility | Cenové hladiny | Coca-Cola | Akciová tržní kapitalizace | Výrobní index | Nvidia | Oživení z pandemie | Biden | Prezidentská debata | Negativní úrokové sazby | Americké prezidentské volby | Jitan Solanki | CZKCASH | Moneta | Vlny koronaviru | RBAG | Tržní výhled | CEZ1 | Týdenní tržní výhled | Lyft | RBAG.CZ | TABAK | TABAK.CZ | KOMB | KOMB.CZ | Rio Tinto | Shopify | CARA | MONET.CZ | MONET | Radar Tradera | Týdenní Forex kalendář | Supercyklus | Trendové linie
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | Euro | ROCE

Předchozí klíčová slova

Global Macro Trading
Global Marketing Online
Global Marketing Online Limited
Global Markets
GlobalMarkets
Global Markets Advisory Group
GlobalMarkets Award
Global Markets Group
Global Markets Research
Globální akcie

Následující klíčová slova

Globální akciové portfolio
Globální akciové trhy
Globální akciové valuace
Globální akciový index
Globální automobilový průmysl
Globální banky
Globální ceny akcií
Globální dění
Globální depozitní certifikáty
Globální digitální měny
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets CopyFX
Potvrďte prosím... Zavřít