Pondělí 08. březen 2021 10:30
reklama
RoboMarkets CopyFX
reklama
XTB konference brezen 2021
reklama
Capital.com

Klíčová slova - Obchodování jedním kliknutím

img

Investiční manažer zkrátil GBP na dohodu po Brexitu! Co bude dál?

06.01.2021 Allianz Global Investors zaujal krátké pozice na britské libře vůči euru stejně jako další velcí hráči, kteří jsou pesimističtí ohledně perspektiv britské ekonomiky. Měna byla v letošním roce zatím nejhorším hráčem mezi G10. Ekonomické indikátory jsou nadále hrozbu pro oživení spolu s mutací koronaviru. Poté, co byla oznámena dohoda o Brexitu, mnoho investičních manažerů věří, že je příliš brzy na to, aby bylo možné dosáhnout optimismu.
img

Nové IPO akcie Snowflake prudce stoupají po hodnocení analytiků!

04.12.2020 Při svém zářijovém debutu na newyorské burze vzrostly akcie Snowflake o více než 111%. Cena akcií včera vyskočila téměř o 15% poté, co společnost vykázala lepší tržby za třetí čtvrtletí, než se ve skutečnosti očekávalo. Zatímco zisk na akcii zaznamenal ztrátu, stále vedl řadu analytiků k aktualizaci cenových cílů.
img

Akcie Tesla posilují po hodnocení Goldman Sachs

03.12.2020 Akcie společnosti Tesla vzrostly poté, co gigant investičního bankovnictví Goldman Sachs změnil status hodnocení akcií z "neutrál" na "nákup". Banka také zvýšila svůj cenový cíl pro výrobce elektrických vozidel na 780 USD - nejvyšší na Wall Street.
img

USD ztrácí po poklesu výroby v USA a komentářích Powella

02.12.2020 Americký dolar zaznamenal ztrátu v asijské seanci, po hrozivých výsledcích americké výroby a varovného komentáře předsedy Federálního rezervního systému Jerome Powella. Euro z této situace okamžitě profitovalo a pár EURUSD se tak vyšplhal až na nové 31měsíční maximum.
img

Trump přidal na černou listinu US další čínské společnosti

01.12.2020 Americký prezident Donald Trump vydal výkonné nařízení zakazující americkým společnostem investovat do seznamu čínských společností, které jsou údajně kontrolovány nebo vlastněny čínskou armádou. Patří zde přední čínský výrobce čipů, společnost SMIC s producentem ropy a zemního plynu CNOOC.
img

Obnoví se jednání o brexitu. Co bude dál s GBP?

27.11.2020 Vyjednavači Spojeného království a EU mají po období nucené karantény pro některé klíčové úředníky obnovit osobní rozhovory. Hlavní vyjednavač EU, Michel Barnier, má rovněž informovat 27 vlád bloku o stavu jednání.
img

Akcie HSBC prudce vzrostly o 40%, protože investoři sázeli na dividendy

25.11.2020 Manažeři fondů po celém světě pomohli od začátku října zvednout cenu akcií HSBC o více než 40%. Vyšší nárůst byl z velké části přičítán optimismu investorů, že největší evropský věřitel bude znovu pokračovat ve vyplácení dividend.
img

Zlato posiluje po sporu mezi ministrem financí a FEDem

20.11.2020 Indexy akciových trhů na "zadní noze" poté, co se objevil otevřený spor mezi Federálním rezervním systémem a ministrem financí Stevenem Mnuchinem ohledně nouzového balíčku v boji proti koronaviru: Zlato v sentimentu „risk-off".
img

Nvidia zveřejnila skvělé výsledky!

19.11.2020 Všechny oči se aktuálně zaměřují na cenu akcií společnosti Nvidia, protože společnost vykázala zisky, které překonaly očekávání analytiků a zaznamenala 57% nárůst tržeb.
img

Dohoda o Brexitu může být uzavřena již příští týden, britská libra posiluje

18.11.2020 Spojené království a Evropská unie se chystají uzavřít dohodu o budoucích vztazích již příští týden, což způsobuje růstu britské libry. Michel Barnier, již v pátek naplánoval setkání s 27 národními velvyslanci EU, aby je informoval o pokroku.
img

Amazon zasáhl protimonopolní stížností ve výši 28 miliard dolarů

13.11.2020 Akcie Amazonu jsou v patách poté, co Evropská komise tento týden podala na společnost formální předběžné protimonopoln...
img

Drahé kovy posilují proti slabému dolaru

06.11.2020 Předseda amerického Federálního rezervního systému Jerome Powell uvedl, že nedávný nárůst případů virů se týká zejména těch, kteří se domnívají, že tempo hospodářského oživení se zmírnilo. Americký dolar se také na pozadí volební nejistoty zhroutil a byl jednou z nejslabších měn tohoto týdne.
img

Britská libra ztrácí v průběhu jednání o Brexitu

05.11.2020 Britská libra čelí propadu uprostřed prezidentských voleb v USA . Měna se oproti komoditním měnám (AUD, CAD, NZD) prudce snížila, protože jednání Spojeného království a Evropské unie o Brexitu upozorňuje před velkými neshodami po 14 dnech intenzivních rozhovorů.
img

Alibaba čelí na akciovém trhu propadu po pozastavení IPO Ant Group

04.11.2020 Akcie Alibaba včera v noci uzavřely s poklesem kolem 8% jak na newyorské burze, tak na hongkongské burze poté, co regulační orgány neočekávaně pozastavily kotování její dceřiné společnosti Ant Group.
img

Nasdaq Futures prudce stoupají z důvodu nejistých prezidentských voleb

04.11.2020 Futures akcií Nasdaq100 vyskočily za pouhou jednu hodinu o 3.5%. Poté se obchodování na několik minut pozastavilo, protože obchodníci zvážili potenciální výsledek voleb, které se blíží ke konci.
img

Mohou akcie PayPal pokračovat po téměř 100% nárůstu?

03.11.2020 Akcie společnosti PayPal zpracovávající platby jsou v centru pozornosti po obrovských ziscích a překročení tržby ve tř...
img

Credit Suisse zaznamenává pokles zisků o 38%

29.10.2020 Akcie investiční banky Credit Suisse ztrácejí poté, co společnost vykázala pokles zisků za třetí čtvrtletí o 38%, z důvodu dopadu pandemie koronaviru.
img

Akcie technologické společnosti Microsoft rostou po oznámení výsledků

28.10.2020 Akcie technologického gigantu Microsoft rostou poté, co společnost oznámila výsledky za první čtvrtletí, které překonaly očekávání analytiků.
img

Akcie HSBC posílili po oznámení zisků

27.10.2020  Výsledky HSBC přicházejí poté, co mnoho dalších evropských bank překonalo očekávání analytiků. Zatímco toto odvětví bylo ovlivněno pandemií koronaviru a nízkými úrokovými sazbami, mnoho analytiků se domnívá, že to nejhorší již skončilo.
img

Akcie společnosti Intel klesají

23.10.2020 Akcie v čipovém gigantu Intel klesly o poté, co společnost oznámila slabší než očekávané tržby ze serverových procesorů, a pokles 47% ve vládních zakázkách. Některé z klíčové body z přehledu příjmů zahrnují:
img

Akcie Tesly prudce vzrostly po zveřejnění čtvrtletních zisků

22.10.2020 Akcie Tesly, výrobce elektrických vozidel, prudce vzrostly poté, co společnost oznámila čtvrtletní výsledky, které překonaly odhady analytiků.
img

Akcie Netflix klesají z důvodu nedostatečných zisků

21.10.2020 Pro společnosti je jednou z nejdůležitějších metrik růst nových odběratelů. Netflix vykázal zpomalení tempa a zaznamenal 2.2 milionů odběratelů v porovnání s prognózou společnosti která činila 2.5 milionů. Vzhledem k pandemii koronaviru dosáhl výrazných zlepšení v prvním čtvrtletí (15.8 milionů) a také ve druhém čtvrtletí (10.1 milionů), a proto je aktuální počet zarážející.
img

RBA oznámila potenciální uvolňování v listopadu - AUD ztrácí

20.10.2020 Australská rezervní banka si připravila půdu pro své listopadové zasedání poté, co náměstek guvernéra RBA Christopher Kent uvedl, že na nějakou dobu bude zapotřebí podpůrná politika. Ve své nejnovější zprávě ze zasedání o měnové politice bylo zdůrazněno, že je banka připravena zavést další uvolňování na podporu ekonomiky.
img

NIO akcie raketově stoupají při upgradu JP Morgan

16.10.2020 Akcie čínského výrobce elektrických vozidel NIO byly velmi žádané poté, co analytik společnosti JP Morgan upgradoval akcie. Akcie se okamžitě zvýšily kolem 15% na směnku v tom, co je nyní považováno za velmi horký sektor.
img

Akciové trhy klesají na slábnoucí americké stimulační naděje a špatné výdělky

15.10.2020 Globální akciové trhy pokračovaly v poklesu již třetí den po sobě, protože naděje na americký stimul před slábnoucími volbami. Ministr financí Steven Mnuchin uvedl, že dosažení stimulační dohody, která by pomohla orientovat se v ekonomickém dopadu koronaviru, by bylo před volbami obtížné, protože obě strany zůstávají v některých otázkách daleko od sebe.
img

GBP klesá, když nezaměstnanost dosáhla 3letého maxima

14.10.2020 Britská libra byla tento týden jednou z nejhorších měn, protože míra nezaměstnanosti ve Velké Británii vzrostla na nejvyšší úroveň za více než tři roky. V posledním čtvrtletí až srpnu vzrostla míra nezaměstnanosti na 4,5% oproti 4,1% v předchozím čtvrtletí. Úrovně propouštění také vzrostly na nejvyšší úroveň od roku 2009.
img

Zkouška vakcíny Johnson & Johnson Covid-19 byla zastavena

13.10.2020 Společnost Johnson & Johnson, farmaceutický a spotřebitelský gigant, oznámila, že dočasně zastavuje svůj pokus s vakcínami Covid-19 poté, co se u účastníka vyvinula nevysvětlitelná nemoc. Globální akciové trhy propadly novinkám, protože je to již podruhé, co přední účastník vakcíny proti koronavirům pozastavil zkušební verzi.
C:\fakepath\obrazek13.png

Stále obchodujete z nainstalované platformy na počítači? Proč, když existuje R WebTrader

12.10.2020 Už jste někdy měli situace, kdy váš smartphone, notebook nebo tablet současně selhaly a Vy jste si před zveřejněním důležitých zpráv neprohlédli některé důležité obchodní pozice? Vrhli jste se do zásuvky, abyste nabili svůj přístroj a ovládli situaci na svém účtu, případně uzavírali pozice.
img

Trump pozastavuje rozhovory ohledně stimulace ekonomiky.

07.10.2020 Americký prezident Donald Trump ukončil měsíce jednání mezi demokraty a republikány o novém stimulačním balíčku až po volbách, což překvapilo jak Wall Street, tak Washington.
img

RBA ponechala současné sazby, ke změně může dojít v prosinci

06.10.2020 Rezervní Banka Austrálie (RBA) ponechala úrokové sazby na 0.25%, což je současné rekordní minimum. Banka však naznačila, že v budoucnu dojde k dalšímu kvantitativnímu uvolňování, aby pomohla australské ekonomice v boji proti pandemií koronaviru.
img

USD klesá, když se hlasování o stimulaci 2,2 bilionu $ odložilo

01.10.2020 Mnohokrát očekávaný návrh zákona o stimulaci koronaviru byl opět odložen, protože Nancy Pelosi a ministr financí Steven Mnuchin nedosáhli dohody. Předpokládá se, že se budou i nadále snažit najít dohodu o pátém balíčku ekonomické pomoci, který by mohl projít oběma komorami Kongresu.
img

Akciové trhy padají po depatě Trumpa s Bidenem

30.09.2020 Očekávaná první debata o amerických prezidentských volbách mezi Donaldem Trumpem a Joe Bidenem upadla do chaosu, když se oba kandidáti navzájem uráželi a opakovaně se rušili. Chaotická debata ohromila většinu komentátorů, když se tito dva hádali o situaci s pandemii, Nejvyšším soudem a rodinami toho druhého.
img

Obchodníci se připravují na rozdělení UK od EU

11.09.2020 Rozhovory mezi vyjednavači Velké Británie a EU dosáhly dna po sérii šokujících událostí, které ohromily vlády a ekonomy po celém světě. Začátkem týdne vláda Spojeného království připravila právní předpisy týkající se vnitřního trhu, které jsou v přímém rozporu se závazky přijatými v dohodě o vystoupení z brexitu a v protokolu Severního Irska.
img

Americké akcie dosáhli nejvyšší úrovně od dubna 2020

10.09.2020 Americké akcie ukončily třídenní rutinu, když se kupující vraceli zpět na trh. Zatímco pohyby na evropských akciových trzích byly ztlumené, Nasdaq 100 zaznamenal svůj nejlepší den od dubna letošního roku, kdy investoři nakupovali korekci technologických gigantů, jako jsou Tesla, Apple, Amazon a další.
img

Trhy se propadly, když subjekt vakcíny onemocněl

10.09.2020 Společnost AstraZeneca - lídr v soutěži o vývoje vakcíny proti koronaviru - zastavila proces poté, co jeden z testovaných subjektů onemocněl možnou nežádoucí reakcí na experimentální vakcínu Covid-19. Zpoždění ve vývoji způsobí obavy mnoha obchodníkům a investorům.
C:\fakepath\saxo1.png

Pět nezbytných funkcí pro intradenní obchodníky v obchodní platformě SaxoTraderGO

26.09.2019 Jaké jsou nejužitečnější funkce platformy pro intradenní obchodníky? V tomto článku najdete pět nejdůležitějších funkcí.
Související klíčová slova: FOREX | Intradenní obchodování | Obchodní strategie | Čína | Peníze | Australský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Nasdaq | Dow Jones | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | Evropská unie | Austrálie | Apple | Analytik | Americké akcie | Dividendy | Poptávka | Rizika | Politika | Ekonomové | Akciové trhy | Míra nezaměstnanosti | Intradenní obchodníci | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Ask | Bank of England | Bid | Bloomberg | Burza | CFD | Centrální banky | Close | Demo účet | Euro | Exekuce | FX | Fed | Futures | G10 | G7 | Grafy | IPO | Indikátor | Indikátory | Investice | Japonský jen | Komodity | Kurz | MT4 | Risk | MetaTrader | Měna | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Order | Platforma | Pozice | Realizace zisku | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Riziko | S&P 500 | Směnný kurz | Stop-Loss | Take Profit | Trading | Trend | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Wall Street | Warren Buffett | Zastavení ztrát | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Finanční krize | Citigroup | Bank of America | Americký prezident | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Investoři | EU | Market Watch | Drahé kovy | Zisk | Berkshire Hathaway | Výsledky | Credit Suisse | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Investiční banka | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Donald Trump | Burzy | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | EURUSD | AUDUSD | GBPUSD | Index | Akcie Alibaba | Akcie Microsoft | Akcie Netflix | Akcie PayPal | Akcie Tesla | Analýzy | Banka | Britské libry | Cena | Cena akcií | CFD kontrakty | Dolar | EURGBP | Forex zprávy | Forexu | Frank | Graf | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrument | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | ISM | Jak investovat | Jak investovat do akcií | JP Morgan | Kurzu měn | Libra | Market | Markets | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Obchodování s CFD | PayPal | Pro investory | Prognóza | Ropy | SaxoBank | Signály | SP500 | Trh | Zprávy | Zisky | Buffett | ROCE | Tržby | WebTrader | Komise | Velcí hráči | Burze | Charles Schwab | CNOOC | Wells Fargo | Microsoft | Washington Post | Technické indikátory | Bezpečné měny | Ministr financí | Evropské banky | Dlouhé pozice | Globální akciové trhy | Ekonomické indikátory | Přehled | Obchodní signály | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Miliardy dolarů | Akcie Credit Suisse | Alibaba | Kryptoměny | S&P | Guvernér | Ztráty | Bezpečné útočiště | Ekonomická data | Zajištění | Baidu | Digitální měny | MetaQuotes | Tesla | Mobilní obchodování | Poplatky | Krize | Investiční rozhodnutí | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | Manažeři fondů | Výnosy | Očekávání analytiků | Softbank | Příjmy | Volatilita trhů | Obchodní pozice | Očekávání | SaxoTraderGO | Obchodovat na forexu | Akcie Tesly | MobileTrader | Jak obchodovat akcie | Jerome Powell | RoboMarkets | CopyFX | Saxo | FinTech | Akcie Amazonu | Podniky | Schwab | Akcie společnosti | Výplaty dividend | Profesionální obchodník | Evropská komise | Steven Mnuchin | Odhady analytiků | Nakoupit akcie | Rozdílové smlouvy | Nasdaq100 | Slabší dolar | CFD na indexy | Boris Johnson | NVDA | Nabídka akcií | Snížení sazeb | Čínský trh | Obchodní nápady | Akcie Netflixu | NASDAQ 100 | Globální akciové indexy | Britský premiér | AMZN | Kótování | Obchodní pokyny | Denní graf | One-click trading | Volba intradenních obchodníků | Obchodování v grafech | Stop-Loss pokyny | Obchodní dohoda | Banka Goldman Sachs | Hospodářské krize | Alipay | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Objem | Bílý dům | MSFT | Obchod | Obchodní dohody | Risk-off | Pfizer | Produkty obchodované s finanční pákou | Index DOW | Co bude | Generální ředitel | Fox News | Akcie společnosti Tesla | Amazon | Philip Lowe | Miliardy | INTC | DJI30 | Předpovědi | Propouštění | Velikost pozice | Rozvoj | Prognózy | Nejistoty | Cena za akcii | Výsledek voleb | Prohlášení | Míra | Premiér Boris Johnson | Předseda | Ředitelka | Tým RoboMarkets | Netflix | NFLX | Washington | RBA | Dohoda o brexitu | Poradenství | Nový rekord | Ministr financí Steven Mnuchin | Britské společnosti | Allianz Global Investors | Vyplácení dividend | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Prezident | Trhy | Pokles | Situace | Finanční ředitel | Pandemie koronaviru | Pandemie | Zlepšení | Úsilí | BABA | Snowflake | Americké ekonomiky | Medvědi | COVID-19 | Michel Barnier | Pomoc ekonomice | Hlavní měny | Profitovat | Tencent | Tržby společnosti | Stimul | Index NASDAQ 100 | Pandemie COVID-19 | Žádosti o podporu | PYPL | Manufacturing | Demokraté | Návrh zákona | Investiční banka Goldman Sachs | Hluboké ztráty | Hodinový graf | Růst | United Airlines | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Potenciál | Allianz | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Cloud Computing | Akcie Nvidia | Vláda USA | Údaje | David Frost | Investiční manažer | CFD na ropu | Debata | Čtvrtletní výsledky | Tweet | Regulační orgány | Obchodování na globálních trzích | Oblasti rezistence | Vakcína | Spekulovat | Moderna | Experimentální vakcína | Manažeři | AZN | Otevřít obchodní účet | JDE | Unie | Vakcíny proti koronaviru | Salesforce | Akcie Intel | Čínská poptávka | Michael Gove | Covid | VPS | Ant | Johnson & Johnson | Ocenění | Šance | Ceny | Technologické společnosti | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | IPO Ant Group | Ant Group | Upozornění na rizika | SMIC | Odborníci | Analyzovat trh | TSLA | Nvidia | Akcie HSBC | Rozdělení akcií | Biden | R WebTrader | Walgreens | Jitan Solanki | Nařízení | Intel | Výrobce čipů | Nasdaq Futures | Akcie Snowflake | IPO akcie | Nové IPO akcie | Nové IPO
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | Euro | ROCE

Předchozí klíčová slova

Obchodování forex
Obchodování forexu
Obchodování formace dvojité dno
Obchodování Futures
Obchodování GBP
Obchodování Generace Z
Obchodování indexů
Obchodování institucionálních objednávek
Obchodování IoT akcií
Obchodování IPO

Následující klíčová slova

Obchodování klientských peněz
Obchodování komodit
Obchodování komodity
Obchodování konfluencí
Obchodování korekce trendu
Obchodování krátkodobých pozic
Obchodování krypto
Obchodování kryptoměn
Obchodování kryptoměny
Obchodování měn
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB konference brezen 2021
Potvrďte prosím... Zavřít