Čtvrtek 15. duben 2021 06:15
reklama
Dukascopy
reklama
Purple Trading srovnani platformy 2
reklama
Purple Trading psychologie webinar 2

Klíčová slova - Výplaty dividend

img

MMF: Banky v eurozóně mají dost kapitálu, aby odolaly pandemii

26.03.2021  Banky v eurozóně mají dostatek kapitálu na to, aby odolaly dopadům pandemie a financovaly hospodářské oživení, přestože jsou vysoce vystavené sektorům tvrdě zasaženým koronavirovou krizí. Ve své studii to dnes uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF).
img

Akcie od A do Z: Velký průvodce obchodováním s akciemi!

25.02.2021 Akcie jsou velmi rozšířeným a oblíbeným investičním aktivem. Vždyť také investice do akcií nabízí mnoho příležitostí a výhod. Svět akcií ale může být zejména pro začínajícího obchodníka trochu nepřehledný a napadá ho jistě mnoho otázek. Co je to akcie a jaké existují druhy? Jak fungují akcie a jaký mají význam? Co je IPO? Co určuje cenu akcie? Proč bychom měli zvažovat investice do akcií? Kdy a jak nakupovat akcie? Je možný i prodej akcií? A kdo je to ten broker a burza?
img

Přebytek běžného účtu platební bilance na rekordu

15.02.2021 Běžný účet platební bilance ČR v posledním měsíci loňského roku sklouzl do deficitu 3,9 mld Kč, což bylo prakticky v souladu s naším očekáváním a necelých 7 miliard Kč pod odhady trhu. S ohledem na již dříve zveřejněný vysoký přebytek zahraničního obchodu jde o slabší výsledek, za kterým stojí vyšší výplaty dividend, které se snažily dohánět, co zameškaly v předchozích měsících. Deficit bilance důchodů dosáhl v prosinci 35,6 mld Kč, což je meziroční nárůst o necelých 18,6 miliard. Samotný odliv dividend tvořil 33,2 mld Kč. Ovšem přebytek obchodní bilance činill ve stejném období téměř 27 miliard Kč, což je meziroční zlepšení o více než 30 miliard. V souhrnu tak lze prosincový deficit běžného účtu necelých 4 miliard Kč označit jako velmi mírný, když jeho meziroční zlepšení činí necelých 9 miliard Kč.
C:\fakepath\fed usa.jpg

Fed: Přední americké banky jsou navzdory pandemii v dobrém stavu

20.12.2020 Přední americké banky se nacházejí v dobrém stavu navzdory negativnímu dopadu pandemie covidu-19 na ekonomiku. Vyplývá to podle agentury AP z výsledků druhého kola zátěžových testů, které zveřejnila americká centrální banka (Fed).
C:\fakepath\Rusnok.jpg

Bankovní sektor si podle ČNB udržel i v době pandemie odolnost

26.11.2020 Bankovní sektor je stabilní a i v době pandemie si udržel odolnost vůči možným nepříznivým šokům, a to i díky stabilizačním a podpůrným programům vlády. Banky zůstávají odolné vůči případným nepříznivým dopadům koronavirové krize, uvedl na dnešní tiskové konferenci guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok.
img

Akcie HSBC prudce vzrostly o 40%, protože investoři sázeli na dividendy

25.11.2020 Manažeři fondů po celém světě pomohli od začátku října zvednout cenu akcií HSBC o více než 40%. Vyšší nárůst byl z velké části přičítán optimismu investorů, že největší evropský věřitel bude znovu pokračovat ve vyplácení dividend.
img

Akcie si vybírají přestávku před americkými daty

25.11.2020 K pozitivním zprávám z posledních dní se přidávají spekulace o tom, že ECB nebude prodlužovat bankám zákaz výplaty dividend dál za konec letošního roku. To by mělo být vodou na mlýn bankovním akciím, které se už tak dostaly do hledáčku investorů sázejících na lepší vyhlídky ekonomického růstu. Dopoledne to však příliš nefunguje. Bankovní sektor klesá a akcie celkově poztrácely úvodní zisky. Nyní se Stoxx Europe 600 nachází 0,2 pod včerejším závěrem. Spíše než další růst tedy na trzích převládla konsolidace.
img

Týdenní tržní výhled: Centrální banky Nového Zélandu, Británie a USA v centru pozornosti

09.11.2020 Mezitím co se obchodníci a investoři zvládli vypořádat s tím, že se Joe Biden stal 46. prezidentem Spojených států, začíná další týden ekonomických událostí. I když je týden relativně slabý ve srovnání s posledními několika měsíci, mohl by se přesto podílet na pohybech na trhu.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Tempo růstu průmyslové produkce v eurozóně zpomalilo

14.10.2020 Pozornost dnes bude patřit srpnové průmyslové produkci v eurozóně. Ta sice zpomalila, vyhlídky ale zůstávají příznivé. Vzhledem k vývoji českého zahraničního obchodu za srpen může bilance běžného účtu zklamat. Ať už ale bude výsledek jakýkoli, negativní vývoj domácí pandemické situace nepřeváží. Více než osm tisíc nově nakažených bude kurz koruny udržovat i nadále pod tlakem.
img

Propad HDP o 19,8 %, Británie je v recesi. Nezaměstnanost v EU vzrostla na 7,4 %

02.10.2020 Britská ekonomika se po jedenácti letech dostala do recese, jelikož i ve druhém čtvrtletí pokleslo HDP šesté největší ekonomiky mezikvartálně o 19,8 %. Meziročně pak hospodářství Británie kleslo o 21,5 %. Podle Conference Board spotřebitelská důvěra ve Spojených státech v září zaznamenala markantní nárůst, když Index spotřebitelské důvěry vzrostl ze srpnových 86,3 bodu na 101,8 bodu. Analytici přitom očekávali nárůst pouze na 89,5 bodu. I tak se ale tento index nadále nachází pod úrovní před příchodem koronavirové krize.
C:\fakepath\fed usa.jpg

Fed prodloužil bankám omezení výplaty dividend a odkupu akcií

01.10.2020 Americká centrální banka (Fed) prodloužila až do konce letošního roku omezení výplaty dividend a zákaz odkupu vlastních akcií, který nařídila velkým bankám a společnostem poskytujícím finanční služby. Fed ve středu večer oznámil, že tento krok má podpořit banky v době, kdy pandemie nemoci covid-19 způsobila, že miliony Američanů neplatí včas hypotéky, úvěry z kreditních karet či půjčky na nákup auta.
img

Evropské akcie zamířily dolů, americké se snaží držet pozice

18.09.2020 Zprvu nevýrazné páteční obchodování se postupem času posunulo spíše tím negativním směrem. Akcie na hlavních trzích většinou ztrácejí, přičemž pozice jednotlivých indexů se dost liší. Francie nebo Itálie klesají skoro o procento. Praha jen a tom ještě hůř, když ji o 1,3 pct dolů tlačí bankovní sektor.
C:\fakepath\top-18092020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.09.2020 1) Provozovatel londýnské akciové burzy London Stock Exchange (LSE) po prozkoumání všech nabídek zahájil exkluzivní jednání o prodeji provozovatele akciové burzy v Itálii Borsa Italiana se společností Euronext. Oznámila to dnes LSE, která se prodejem italské burzy snaží zajistit souhlas regulátorů s převzetím poskytovatele finančních informací Refinitiv za 27 miliard USD.
img

Běžný účet skončil v první polovině roku přebytkový

13.08.2020 Běžný účet v červnu dosáhl přebytku 1,8 mld. Kč, což bylo o něco méně, než trh čekal. Navázal tak na obdobně úspěšný předchozí měsíc a za celou první polovinu roku skončil v přebytku 71,5 mld. Kč. Za posledních dvanáct měsíců ale zůstává lehce záporný. V červnu výrazně podpořil běžný účet přebytek bilance zboží a služeb, který dosáhl téměř 53 mld. Kč a byl tak nejvyšší v tomto roce. To naznačovala již statistika zahraničního obchodu, který výrazně pozitivně překvapila. Naopak negativně působil pro letošek rekordní odliv dividend ve výši 39,5 mld. Kč. To je zhruba stejně jako v předchozích pěti měsících. V meziročním srovnání se ale jedná o pokles přibližně o polovinu. Tomu napomáhá odložení či úplné zrušení výplaty dividend tuzemských firem do zahraničí. Červnová čísla ale ukazují, že se situace změnila a aktuální vývoj ekonomiky dovoluje firmám vyplácet svůj zisk svým majitelům. Celkově očekáváme, že v letošním roce skončí běžný účet platební bilance v deficitu 1,5 % HDP, zatímco v příštím roce by se měl vrátit k přebytku 2,2 % HDP.
C:\fakepath\top-28072020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.07.2020 1) Euro si vůči dolaru připisuje zisky již 7 obchodních dní v řadě. Od 10. července tomu bylo jinak pouze jednou jedinkrát. Společná evropská měna tak zažívá extrémně silný trend a zdá se, že dolar své dno ani nehledá. Jestli je poslední fáze tohoto trendu tažena fundamenty či davovou psychologií, bude jasnější v pátek.
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

ECB prodloužila zákaz výplaty dividend a úlevy pro banky

28.07.2020 Evropská centrální banka prodloužila zákaz výplaty dividend a zmírnění požadavku na výši kapitálu pro banky v eurozóně. Opatření mají bankám pomoci se lépe vyrovnat z dopady koronavirové pandemie, napsala agentura Reuters.
img

Bankovní sektor je podle zátěžových testů ČNB nadále odolný

18.06.2020 Bankovní sektor si udržel vysokou odolnost vůči možným nepříznivým šokům a do krize způsobené šířením koronaviru vstoupil v dobré kondici. V základním scénáři ekonomického vývoje, který odpovídá květnové prognóze ČNB, by podle zátěžových testů neměla problémy většina bank. Pouze tři banky se mohou dostat do situace, kdy by neměly dostatek kapitálu. Nicméně u žádné z nich by nemělo nastat prolomení osmiprocentní hranice regulatorního kapitálového minima. Na tiskové konferenci ke zprávě o finanční stabilitě to uvedl ředitel sekce finanční stability České národní banky Jan Frait. V ČR je v současnosti 49 bank a poboček zahraničních bank.
img

Čtvrtletní zisk Totalu kvůli levné ropě klesl o 35 procent

06.05.2020 Francouzské ropné společnosti Total klesl v prvním čtvrtletí očištěný čistý zisk o 35 procent na 1,78 miliardy USD (44,3 miliardy Kč). Na hospodaření má negativní dopad pandemie koronaviru, která prudce snížila poptávku po pohonných hmotách, a nízké ceny ropy. Výsledky ale překonaly odhady analytiků a firma slíbila, že ponechá čtvrtletní dividendu na loňské úrovni. Sníží však dále plánované investice na letošní rok.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Na jednání ČNB zazněly úvahy snížit sazby jen o 0,5 bodu

03.04.2020 Na jednání bankovní rady České národní banky 26. března zazněly od Tomáše Nidetzkého a Oldřicha Dědka úvahy snížit sazby pouze o 0,50 bodu. Ostatní členové bankovní rady se přikláněli k razantnějšímu kroku. Vyplývá to z dnes zveřejněného záznamu z jednání rady. Bankovní rada ČNB na něm pak jednomyslně snížila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na jedno procento.
img

Americká data byla lepší, než se čekalo, akcie ale zahajují 2Q poklesem

01.04.2020 Evropské trhy dnes klesaly pod tíhou další vlny obav z dopadů koronaviru. V čele ztrát stály banky poté, co banky ve Velké Británii oznámily, že po tlaku ze strany Bank of England letos zruší výplaty dividend. Německo mezitím uvažuje o prodloužení karanténních opatření až do konce Velikonoc.
img

Pražská burza zažívá nejhorší měsíce od krize 2008

01.04.2020 Pražská burza je opět v nejistotě. Březen je druhým nejhorším měsícem v novodobé historii. Jde o nejhlubší meziměsíční propad od října roku 2008, ale také o investiční příležitost.
C:\fakepath\top-30032020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.03.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří mají za sebou další den, kdy skončily své obchodování s poměrně výraznými rozdíly ve výsledcích. A byl to opět australský akciový trh, který na tom byl úplně jinak než zbytek trhů v Asii.
C:\fakepath\dividendy.png

Firmy čelí tlaku, aby kvůli koronaviru nevyplácely dividendy

27.03.2020 Firmy prakticky v celém světě čelí tlaku, aby kvůli koronaviru preventivně nevyplácely dividendy. Ve Francii o to státní podniky žádá vláda, doporučení zdržet se jejich výplaty vydávají i centrální banky a bankovní asociace, některé podniky k tomu pak tlačí ekonomická nutnost a potřeba udržet si dostatečný kapitál pro časy očekávané hospodářské recese. Evropská centrální banka (ECB) dnes vyzvala banky v eurozóně, aby akcionářům nevyplácely dividendy minimálně do začátku října a podpořily svými zisky ekonomiku.
C:\fakepath\francie.jpg

Francie a bankovní asociace požadují pozastavení výplaty dividend

27.03.2020 Francouzská vláda požádá firmy se státní účastí, aby teď nevyplácely dividendy. Uvedla to dnes ministryně práce Muriel Pénicaudová. Aby nevyplácely dividendy a neprováděly ani odkupy vlastních akcií, vyzvala ve čtvrtečním dopise banky Evropská bankovní federace (EBF), jejímž členem je i Česká bankovní asociace (ČBA). Firmy jsou teď pod značným tlakem kvůli koronavirové krizi a potřebují si udržet hotovost.
C:\fakepath\cnb-26032020-lv.jpg

ČNB snížila základní sazbu na jedno pct., čeká recesi ekonomiky

26.03.2020 Bankovní rada České národní banky dnes jednomyslně snížila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na jedno procento. Současný vývoj ovlivněný pandemií koronaviru podle rady ale celkově vede k potřebě dalšího významného snížení sazeb v letošním roce, což by mělo podpořit zotavování ekonomiky. ČNB totiž očekává silnou recesi, ve které česká ekonomika setrvá po zbytek letošního roku. Na rozhodnutí rady dnes koruna reagovala posílením o 36 haléřů na 27,20 Kč/EUR, protože trh očekával větší uvolnění měnových podmínek.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

ČNB kvůli koronaviru čeká silnou recesi ekonomiky po zbytek roku

26.03.2020 Česká národní banka (ČNB) očekává kvůli dopadům pandemie koronaviru silnou recesi, ve které česká ekonomika setrvá po zbytek letošního roku. Vývoj tak podle bankovní rady celkově vede k potřebě dalšího významného snížení sazeb v letošním roce. Mělo by to podpořit zotavování ekonomiky. Na tiskové konferenci po dnešním jednání rady to uvedl viceguvernér ČNB Tomáš Nidetzký a člen bankovní rady Tomáš Holub. Dodali, že všechna případná opatření měnové politiky mohou být přijata, kdykoliv to bude potřeba, a to i na mimořádném měnovém zasedání bankovní rady.
img

Index pražské burzy klesl pod 700 bodů

18.03.2020 „Akcionáři by se měli připravit na situaci, kdy mnoho společností začne snižovat nebo úplně rušit výplaty dividend v letošním roce. Restriktivní opatření proti šíření koronaviru poškozují fungování takřka všech společností na trhu. Lze proto očekávat, že firmy začnou zavádět úsporná opatření,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\cnb2.jpg

ČNB dnes snížila úrokové sazby a přijala další opatření

16.03.2020 Bankovní rada České národní banky dnes na mimořádném jednání snížila jednomyslně základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 1,75 procenta. Cílem je zmírnit dopady situace způsobené epidemií koronaviru na české firmy, podnikatele a domácnosti. Rada je zároveň připravena úrokové sazby dále snížit, pokud si to vyžádá ekonomický vývoj. Standardní měnové zasedání bankovní rady se uskuteční ve čtvrtek 26. března.
C:\fakepath\cnb-16032020-lv.jpg

ČNB kvůli koronaviru snížila úrokové sazby o půl procentního bodu

16.03.2020 Bankovní rada České národní banky dnes na mimořádném jednání snížila jednomyslně základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 1,75 procenta. Cílem je zmírnění dopadů situace způsobené epidemií koronaviru na české firmy, podnikatele a domácnosti. ČNB o tom informovala v tiskové zprávě. Bankovní rada je zároveň připravena úrokové sazby dále snížit, pokud si to vyžádá ekonomický vývoj.
img

Nejlepší evropské dividendové akcie 2020

13.03.2020 Albert Einstein jednou prohlásil: “Složené úročení je osmý div světa.” Poukazoval na skutečnost, že i odkládání malé částky, kterou ale vhodně zainvestujete, vám může přinést příjemné výdělky.
img

5 nejlepších amerických dividendových akcií 2020

06.03.2020 Snem každého dlouhodobého investora je nakoupit akcie a vyčkat, až se mu investice vrátí. Představíme vám způsob, jak jednoduše obohatit vaše akciové portfolio. Způsob jak docílit vyššího příjmu na pravidelné bázi a jak překonat výnosy nejdůležitějších indexů jako je index S&P 500 či DAX.
C:\fakepath\delta-hp-morgan-stanley.png

Akcie, které se vyplatí sledovat v roce 2020: Delta Air Lines, HP, Morgan Stanley

17.01.2020 Dvanáctiletý cyklus růstu americké ekonomiky stále nedošel svému konci, a jedná se tak o prozatím vůbec nejdelší období bez krize. Došlo sice ke korekcím akciových indexů, nicméně investoři nakoupili klesající akcie zpět a rozhodli se navyšovat dlouhé pozice.
img

MSCI World Index – Průvodce indexem & 10 nejlepších ETF

28.11.2019 MSCI World Index můžeme s trochou nadsázky nazvat králem akciových indexů. Prvním důvodem je fakt, že index letos slaví 50 let, což z něj činí jeden z nejstarších akciových indexů. Zadruhé index poskytuje dokonalý obraz o vývoji globálních akciových trhů. Přibližně 1 650 akcií z celé řady průmyslových odvětví ve 23 nejdůležitějších průmyslových zemích je spojeno do jediného indexu.
img

Philip Morris ohromil svými výsledky

24.09.2019 „Společnost Philip Morris pochopila, že lidé stále více řeší zdravotní problémy spojené s kouřením. Proto na trh uvedla zahřívaný tabák, který dle současných poznatků má méně negativních dopadů na lidské zdraví. Podle prodejů se ukazuje, že sázka na zahřívaný tabák byla úspěšná a společnosti přináší vysoký růst tržeb i zisků,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Akcie týdne: Duke Energy

29.08.2019 Obavy o stav globální ekonomiky směruje investory do segmentů, kterým se v časech zvýšeného napětí daří lépe než ostatním. Akcie společnosti Duke Energy zapadají do tohoto konceptu. Zájem obchodníků dokonce zvýšil cenu akcií na historické maximum. V této krátké analýze se podíváme na investiční plán společnosti, dividendovou politiku a celoroční výhled.
img

5 užitečných tipů pro obchodování opcí, které byste měli znát

02.08.2019 Pokud čtete knihy o opcích nebo procházíte internet, najdete spoustu tipů a triků, jak zlepšit svůj trading. Čím déle obchodujete s opcemi, tím vyšší je šance, že narazíte na stejnou radu, kterou jste již před časem objevili jinde. To může přinést pocit, že o obchodování s opcemi víte již vše a není se čemu učit.
img

Akcia týždňa: Carrefour

28.06.2019 Francúzsky maloobchodný predajca Carrefour (CA.FR) oznámil na začiatku týždňa, že odpredá významnú časť svojho čínskeho podnikania. Tento krok sa môže zdať čudný, pretože Čína je najrýchlejšie rastúcim trhom s potravinami na svete. V tejto krátkej analýze sa pozrieme na dôvody, ktoré spoločnosť viedli k odpredaju, ako aj na prebiehajúcej reštrukturalizácii spoločnosti.
img

Nejlepší evropské dividendové akcie 2019

29.05.2019  Albert Einstein jednou prohlásil: “Složené úročení je osmý div světa.” Poukazoval na skutečnost, že i odkládá...
img

Odliv dividend svedl platební bilanci k nule

14.05.2019 Běžný účet platební bilance skončil v březnu jen velice mírným přebytkem 0,2 mld. CZK, což pro trh, který čekal téměř 20 mld., je velké zklamání. Přesto si běžný účet polepšil meziročně o 11,5 mld. CZK poté, co v březnu minulého roku byl ve výrazném deficitu. Za kladnou bilancí v letošním březnu stál zejména obchod se zbožím a službami, který vykázal přebytek 39,7 miliard korun. Přebytek mírně vylepšilo i kladné saldo převodů z rozpočtu EU ve výši 0,3 mld. CZK. Na druhou stranu pak působily výplaty dividend do zahraničí, které dosáhly výše 30,6 miliardy korun. Letos by podle našeho výhledu měl zahraniční obchod vykázat o něco větší přebytek než minulý rok. To by se mělo pozitivně odrazit i v přebytku platební bilance, který by měl letos skončit přibližně stejně jako loni.
img

Pražská burza posílila, pomohly jí emise bank a ČEZ

02.05.2019 Pražská burza dnes posílila, index PX stoupl o 1,38 procenta na 1083,50 bodu. K růstu pomohly hlavně emise bank a energetické firmy ČEZ. Jedno z největších zdražení si připsaly akcie Moneta Money Bank, která dnes oznámila hospodářské výsledky za první čtvrtletí. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
img

Praha si dnes připsala silné zisky

02.05.2019 Evropské akcie se po celou čtvrteční seanci nachází v červeném. Index Stoxx 600 v odpoledních hodinách ztrácí půl procenta, když největšími propadlíky jsou informační technologie, těžaři a zpracovatelé komodit a průmyslové podniky, jejichž akcie ztrácí mezi 0,9 až 1,0 %. Pouze dva sektory si připisují významnější zisky. Akcie realitních společností přidávají 0,8 % a farmaceutické firmy rostou o 0,4 %.
img

Akcia Týždňa: Chubb Limited

07.03.2019 Investovanie je v podstate hra, ktorej cieľom je nájsť najatraktívnejší obchod s najvyšším pomerom výnosu a rizika. Vytváranie nadpriemerných výnosov vždy patrilo medzi priority investorov, ale v posledných 10-tich rokoch sa dostalo do popredia riadenie a znižovanie rizika. Zatiaľ čo sa všetci snažia vyhnúť riziku, existuje skupina, ktorá profituje z nakupovania rizika – poisťovne. V tomto článku sa bližšie pozrieme na aktivity spoločnosti Chubb Limited, jednu z najväčších realitných poisťovní a na to, ako sa jej darí v konkurenčnom boji.
img

5 nejlepších dividendových ETF roku 2019

06.03.2019 ETF jsou ideální investiční instrumenty pro investory, kteří nemohou, nebo nechtějí věnovat obchodování příliš mnoho času. Akcie s vysokými dividendami jsou nesmírně atraktivní pro investory, zejména se střednědobým a dlouhodobým časovým horizontem.
img

Nejlepší evropské dividendové akcie 2019

22.02.2019 Albert Einstein jednou prohlásil: “Složené úročení je osmý div světa.” Poukazoval na skutečnost, že i odkládání malé částky, kterou ale vhodně zainvestujete, vám může přinést příjemné výdělky.
img

Fundamentální analýza akcií: Praktický průvodce

08.02.2019 Vedle technické a psychologické analýzy je fundamentální analýza další metodou, pomocí které se může investor rozhodnout, zda nakoupit nebo prodat konkrétní akciový titul. Jedná se o jeden ze základních přístupů, které se používají pro ocenění akcií.
img

Nejlepší americké dividendové akcie 2019

24.01.2019 Snem každého dlouhodobého investora je nakoupit akcie a vyčkat, až se mu investice vrátí. Představíme vám způsob, jak jednoduše obohatit vaše akciové portfolio. Způsob jak docílit vyššího příjmu na pravidelné bázi a jak překonat výnosy nejdůležitějších indexů jako je index S&P 500 či DAX.
img

Investice do akcií: 11 rad k obchodování s akciemi pro začátečníky

01.01.2019 Akcie jsou často jedním z prvních investičních aktiv, o které se člověk začne zajímat, když se rozhodne zhodnocovat vlastní volné prostředky. Pokud jste v bodě, že se chcete dozvědět od začátku, jak investice do akcií fungují, pak je tento komplexní průvodce určen právě pro vás.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Výprodeje technologických akcií stáhly dolů celý trh

13.11.2018 Americkým akciím se začátek nového týdne vůbec nepovedl. Index S&P 500 přišel o dvě procenta, průmyslový Dow Jones ztratil 2,3 % a technologický Nasdaq propadnul dokonce o 2,7 %. Jednou z hlavních příčin byly akcie Apple, které včera přišly o pět procent kvůli obavám ze slabší poptávky po zařízeních iPhone. To s sebou totiž přineslo i poklesy akcií jeho dodavatelů.
img

Světové akciové trhy táhne dolů vlna výprodejů

11.10.2018 Včerejší obchodování na americkém akciovém trhu bylo ve znamení výprodejů. Obavy investorů z rostoucích úrokových sazeb a výnosů z dluhopisů včera vygradovaly. Po několikadenním napětí se strhla výprodejová vlna. Průmyslový Dow Jones oslabil o 3,2 %, S&P 500 ztratil 3,3 % a technologický Nasdaq odepsal dokonce 4,1 %. Nedařilo se ani jednomu sektoru, když se jejich ztráty pohybovaly do výše až 4,8 % v případě technologických firem. Nejmenší ztrátu zaznamenala síťová odvětví, a to 0,5 %.
img

Rostoucí americké výnosy podpořily finanční tituly

20.09.2018 Americký akciový trh během včerejška mírně vzrostl, když index S&P 500 přidal 0,1 %. Dařilo se především finančním titulům, jejichž akcie vylétly o 1,8 %. Přes jedno procento si připsali ještě těžaři a zpracovatelé komodit. Opačná strana pelotonu patřila utilitám s hlubokou ztrátou 2,1 % a telekomunikacím (-1,4 %). Důvodem tohoto vývoje byly především rostoucí dluhopisové výnosy, když 10letý výnos se dostal na letošní maximum. To podpořilo právě finanční instituce a naopak potopilo na sazby citlivé utility.
img

Odliv dividend už slábne

13.09.2018 Červencový deficit běžného účtu na úrovni -0,1 miliardy korun byl v souladu s naším očekáváním. Oproti konsenzu trhu, který počítal s deficitem 26 miliard korun, se však jednalo o výrazně pozitivní překvapení. Výsledek tradičně podržela bilance zboží a služeb, která vykázala přebytek 15,4 miliard korun. Ve srovnání s minulým měsícem to ale už bylo o 19 miliard méně. Bilance zboží doplácí na dovozně náročné investice, chuť českých domácností utrácet za zahraniční zboží, ale i nižší exportní výkonnost domácí ekonomiky. V červenci polevily i výplaty dividend. Ty dosáhly 11 miliard korun, zatímco ještě v červnu odteklo z České republiky 26 miliard korun. Za celý letošní rok očekáváme, že běžný účet vykáže kladnou bilanci na úrovni 1 % HDP, tedy zhruba o jednu desetinu méně než loni.
C:\fakepath\money management.jpg

Výplata dividend ve 2Q stoupla

20.08.2018 Výplata dividend ve druhém čtvrtletí dosáhla další rekordní úrovně. Firmy po celém světě v období duben až červen vyplatily na dividendách 497,4 miliardy USD (11,2 bilionu Kč), což je o 12,9 procenta více než loni. Vyplývá to z údajů investiční společnosti Janus Henderson, které jsou založeny na analýze čtvrtletních dividend 1200 podniků s nejvyšší tržní hodnotou.
img

Investiční banky v USA doufají, že výsledky zátěžových testů Fedu vedou k velkým výplatám

20.06.2017 Investoři doufají, že Federální rezervní banka umožní velkým americkým bankám, aby v nadcházejících týdnech poté, co p...
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Psychologie | Money management | Offshore | Fundamentální analýza | Intervence | Nový Zéland | Intradenní obchodování | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Disciplína | Akciové indexy | Akciový index | Equity | Inflace | EUR/USD | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Světové akcie | Dividendy | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Nikkei | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | Míra nezaměstnanosti | Obchodování na burze | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Valná hromada | Beta | Bloomberg | Breakout | Broker | Burza | CEO | CFD | CME | Call opce | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Konsolidace | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | EBIT | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Floating | Futures | Grafy | IFO index | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Exchange Traded Fund | Indikátor | Indikátory | Initial Public Offering | Intradenní obchodník | Investice | Investiční horizont | Investor | Investování | Kapitalový výnos | Komodity | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Low | MMF | Margin | Obchodní příkazy | Marže | MetaTrader | Měna | Měna fondu | Finanční instituce | Měnové páry | Měny | Fluktuace | NYSE | Nemovitostní fond | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | P/E | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | Průmyslové objednávky | Put opce | Rally | Reinvestice | Reserve Bank of New Zealand | Rezistence | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Short | Short selling | Spread | Swap | Swing | Swingový obchodník | Swiss | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trendová čára | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uplatnění opce | VaR | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Výpis z účtu | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Řízení portfolia | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Investiční příležitosti | Komerční banka | Patria | Americký prezident | XTB | Admiral Markets | Indexy | Čínské akcie | Investoři | Exchange Traded Funds | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | EU | Finanční sektor | Market Watch | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Cenový graf | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Zisk | Investiční instrumenty | Sázka | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Výsledky | Strach | Investiční příležitost | London Stock Exchange | New York Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Burzovní obchodník | RBNZ | Partners | Investiční produkty | Jak obchodovat | Obchodovat | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Over-The-Counter | Investiční banka | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Index cen | Portugalsko | Facebook | LYNX | Swingové obchodování | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Penzijní fondy | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | NZDUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Podpora | Průlom | Přenos | Vnitřní hodnota | Volatilní | Burzovní obchodování | Burzovní obchody | Likvidita trhu | Akcie a trhy | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie Daimler | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Google | Akcie Komerční banky | Akcie Microsoft | Akcie na doručitele | Akcie na jméno | Akcie Netflix | Akcie online | Akcie Philip Morris | Akcie Shell | Akcie Siemens | Akciové burzy | Aktuální ceny akcií | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americké dividendové akcie | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brokerské společnosti | Cena | Cena akcií | CISCO | Co je akcie | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | České koruny | ČNB kurz | Day trading | Do čeho investovat | Dolar | Druhy akcií | Ekonomická krize | Ekonomický cyklus | ETF fondy | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Exchange | Expirace | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hodnota dolaru | Hospodářské noviny | HSBC | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční nástroje | Investiční plán | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční účet | Investiční výdaje | Investing | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Irsko | Jádrová inflace | Jak funguje burza | Jak investovat | Jak investovat do akcií | Jak koupit akcie | Jak nakupovat akcie | Jak obchodovat s akciemi | Jiří Rusnok | Kde koupit akcie | Koupit akcie | Kurzy | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | MetaTrader 5 | Míra inflace | Nákup akcií | Naučte se investovat | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nové trhy | Obchodní platformy | Obchodování opcí | Obchodování s opcemi | Ocenění akcií | Opce na akcie | Opční strategie | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Patria Online | Penzijní společnosti | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Převodník měn | Rakousko | Recenze | Reuters | Ropy | Řízení rizika | Směnné kurzy | Société Générale | SP500 | Spořící účet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Tržní hodnota | Tržní hodnota akcie | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Volkswagen | Vydělat peníze | Vývoj akcií | Webinář | Webináře | Zemní plyn | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | Tradeři | Opční prémium | CNBC | ZEW | ING | Trading Central | Buffett | Prodejní opce | Put | Centrální depozitář | Cílová cena | Čistý dluh | Depozitář | Diskont | EBITDA | Emisní ážio | EV | Ex-dividend | Indie | Nominální hodnota | Obchodní den | Opční prémie | P/S | REIT | ROA | ROCE | ROE | Small caps | Tier 1 | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Akcie na majitele | Akciová společnost | Kmenové akcie | P/E Ratio | Repo operace | Zaknihované akcie | Cena / tržby | Cenová hladina | Tržby | Výsledek hospodaření | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | eBook | Kontrakt | Volby | Cukr | Retail | Vzdělání | Burza dnes | Burze | Day trader | Dividendové akcie | Investment | Intesa Sanpaolo | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | Česká bankovní asociace | Caterpillar | Investing.com | Reálný obchodní účet | Reporty | Snižování sazeb | Short squeeze | HUF/EUR | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Finanční systém | Úspěch | Podnikání | BMW | Erste Bank | Kurz české měny | Index pražské burzy | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Měnové riziko | Globální trhy | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | Společná evropská měna | Finanční stabilita | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Globální akciové trhy | KBC | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Evropské trhy | Obchodní styl | Základní úrokové sazby | Firmy | Aktuální vývoj | Kapitálové rezervy | České firmy | Akcie bank | Akcie v Asii | Xetra | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Velké banky | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Styl obchodování | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Britské banky | Akcie mediální skupiny CME | Růst akcií | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Světové akciové trhy | Ropné společnosti | Ropná společnost | TradingView | Citi | S&P | Guvernér | Akcie na pražské burze | Ztráty | Dividendová akcie | Pokles výnosů | Historická maxima | Finanční tituly | Erste | Philip Morris | Pegas Nonwovens | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Tesla | Kapitalizace | Výhled | Úrokové sazby centrálních bank | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Poplatky za obchodování | Akcie na burze | Odhady trhu | Krize | Investiční rozhodnutí | Pražský parket | Akcie Moneta Money Bank | Finanční ústav | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | Indexové fondy | Firemní zisky | Manažeři fondů | Výnosy | Očekávání analytiků | Odliv kapitálu | Americké investiční banky | Institucionální investoři | Zájem obchodníků | Příjmy | Čistý příjem | Návratnost investice | Finanční domy | Měny&Sazby | ČTK | Aktuální cena | Německý Ifo index | Japonský Nikkei | Belgie | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Obchodní pozice | Výhled ekonomiky | Akcie společnosti Coca-Cola | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Morningstar | ex | Tržní kapitalizace společnosti | Fluktuace kurzu | Výkyvy kurzu koruny | Investiční činnost | Investopedia | Intradenní obchody | ING Groep NV | Obchodování na zámořských trzích | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Vývoj směnných kurzů | BHS | Aleš Michl | Quant | Breakout Trader | Benjamin Graham | Obchodování ETF | Návratnost investic | Akciové společnosti | Peter Lynch | Americký akciový trh | S&P 500 Insurance | LYNX Trading | ETC | Invesco | Nemovitostní fondy | Inteligentní investor | NEST | RoboMarkets | MSCI World Index | Jak fungují akcie | Proč investovat do akcií | Co to je dividenda | Co to je burza | Co to je broker | Jak si vytvořit strategii na investice do akcií | Jaké akcie obchodovat | Kde se inspirovat pro investice do akcií | Dlouhodobé zhodnocení akcií | Diverzifikace osobních financí | Otevření účtu u brokera | Dlouhodobé investování | Aktivní trading | Možnost diverzifikace | Chci obchodovat akcie | Výkonnost fondů | Investování s LYNX | Wood & Company | Složené úročení | Airbnb | Odliv dividend | Začít investovat | Trhy dnes | R Trader | Obchodní války | FinTech | Výkonnost indexů | LYNX webinář | Investování do ETF | Podniky | Regionální měny | Technologické akcie | Evropský akciový trh | Edison | McDonald's | Akcie Applu | Akcie společnosti | Objem obchodování | CSI 300 | Forint | Pokles ceny | Domácí měna | Výplata dividend | Růst firemních zisků | Graf indexu | RDSA | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Obchodování akcií | IPO kalendář | Hlavní akciový index | Czech Fund | Profesionální obchodník | Měny v regionu | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Kompozitní index | Výsledky firem | Marihuanové akcie | Daňové úlevy | MSCI All Country World | Růst zisků | Anticyklické akcie | Prezident Trump | Index spotřebitelské důvěry | Centrální depozitář cenných papírů | Zadluženost | Refinitiv | Odhady analytiků | Majetek | Obchodovat s akciemi | Vysoké zisky | Fundamentální analýza akcií | Analytici z Wall Street | Nakoupit akcie | Obchodní rozhodnutí | Hodnotové investování | LYNX Idea Center | Ekonomický poradce | Zájem investorů | Inflace v ČR | IPO Instacart | Uber Technologies | Technologický Nasdaq | Zákaznická podpora | CNY | Jak na obchodování | Infineon | Infineon Technologies | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | NVDA | Začít obchodovat | Americké společnosti | Snížení sazeb | Opční obchodník | Obchodní nápady | Akcie a ETF | Ropné akcie | Biotechnologické akcie | Výkonný ředitel | XTB Research | Akcia | Štěpán Křeček | Situace na trzích | Poskytování úvěrů | Prodej na krátko | Konglomerát | Akcie týdne | Intradenní trader | AMZN | Thyssenkrupp | Výše dividendy | Novozélandská centrální banka | UCITS | Obchodování jedním kliknutím | iShares | Energetické firmy | Tuzemské banky | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Cena akcie | Očekávané Earnings | Obchodujte | Banka Goldman Sachs | Vysoká likvidita | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | Obchodní model | Deficit | Prezident Donald Trump | Německá vláda | Hongkong | Snížení úrokové sazby | Larry Kudlow | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | LNG | Objem | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Obchodní dohody | Supreme Edition | UCITS ETF | Cisco Systems | Firma | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Technické analýzy | UnitedHealth | Pfizer | Ekonomický poradce Bílého domu | Poradce Bílého domu | Borsa Italiana | Produkty obchodované s finanční pákou | Počet obchodů | Bilance | Ekonomický vývoj | Co bude | Vývoj trhu | Česká měna dnes | Amazon | Tiffany | LVMH | Miliardy | USDT | Vyhlídky | Rozdělení zisku | Český akciový trh | Americká data | Walt Disney | Zveřejněná data | Zpřesněná data o HDP | Data o HDP | Velká krize | Financovat | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Průmysl | Emise bank | ADP | HUF | PLN | Na burze | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Visa | Enel | Velikost pozice | Rozvoj | Špatná nálada | Stavebnictví | Německý ZEW index | Problémy | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Total | Prognózy | Nejistoty | Ranní zpráva | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | GBP/EUR | Penále | Plyn | Nálada | Kofola | Prohlášení | United Technologies | AbbVie | Londýnské akciové burzy | Airbus | Společnost Microsoft | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Úroky | Bilance běžného účtu | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Předseda | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | ČNB dnes | AXA | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | AAPL | AT&T | Disney | Tým RoboMarkets | NASDAQ: AAPL | Americké vlády | Nike | Bydlení | Uber | Úbytek | Nejlepší akcie | Tripadvisor | Americký index | Wirecard | Shortování akcií | Ziskovost | Akcie s vysokými dividendami | Hospodaření | Nízké ceny ropy | Dlouhodobí investoři | Američané | Návratnost | Hospodářské recese | Netflix | Daimler | Vysoká dividenda | O2 | Letecké společnosti | T. Rowe Price | Ifo | Kapitálová přiměřenost | Výplaty dividendy | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Zpřesněná data | Ukazatele | Přebytek bilance | SAP | Obchodování na Wall Street | Solidní výsledky | Vyplácení dividend | Akcie Delta Air Lines | Akcie HP Inc | Akcie HP | HPQ | Akcie Morgan Stanley | Obchodujte americké akcie | NASDAQ: AMZN | NYSE: DAL | Společnost Delta Air Lines | NYSE: HPQ | Hewlett-Packard Company | NYSE: MS | Diverzifikujeme portfolio | Společnost RoboMarkets | Cyklus růstu americké ekonomiky | Cyklus růstu | Volné hotovostní prostředky | Hotovostní prostředky | Banka Morgan Stanley | Hewlett Packard Enterprise | Hewlett Packard | Společnost Hewlett Packard | Komunikace | Francouzská vláda | Astrazeneca | Trump | Prezident | Koronavirus | Google | Anglie | Trhy | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Akcie Royal Dutch Shell | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Finanční regulátor | Pohyby cen | Negativní dopad | Pokles | Situace | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Boeing | Vstupy | Výstupy | Tomáš Nidetzký | ČNB Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | Úsilí | Nezaměstnanost v EU | Akcie Delta Airlines | Obchody | Fresenius Medical | Adidas | SEC | Rozhodování | Dnes ČNB | Co je IPO? | Americké banky | Medvědi | Prodávající | Nejlepší biotechnologické akcie | Galapagos | Marek Mora | Valuace | COVID-19 | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | FinTech akcie | České banky | Ekonomické recese | Stabilita | Shortovat | Cyklické akcie | Vývoj | Nová data | Snížení těžby | Guru | Akcie Microsoft (MSFT) | Akcie KKR | Akcie Delta Airlines (DAL) | Akcie PepsiCo | Akcie PepsiCo (PEP) | Akcie Holly Energy Partners | Akcie Holly Energy Partners (HEP) | Výkyvy | Lufthansa | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Royal Dutch Shell (RDSA) | Akcie Swiss Re | Swiss Re (SR9) | SR9 | Akcie BASF SE | BASF SE (BAS) | Olaf Scholz | Profitovat | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Nákupy akcií | Index výrobní aktivity | Oldřich Dědek | Letectví | Členové bankovní rady | Největší pády | Zásoby hotovosti | Velké zásoby hotovosti | Odhady ekonomů | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Zisk společnosti | Hlavní ekonom ING | ECB dnes | Světová ekonomická krize | Extrémně špatná nálada | Situace kolem šíření koronaviru | Extrémně levné | Prostor k růstu | Obnova ekonomiky | Vymýcení koronaviru | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Historie | Počet nakažených | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Levnější půjčky | Čistý zisk bank | Zisk bank | Vyplácet dividendy | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | MF | Ministryně práce | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Futures na americké akcie | Mitch McConnell | Dávky v nezaměstnanosti | Dopad pandemie koronaviru | Prostor pro pokles | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Hranice měnové politiky | Moore CZ | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Bankovní asociace | Pozastavení výplaty dividend | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Evropská bankovní federace | EBF | Evropská bankovní federace (EBF) | CNews TV | KNF | Polský finanční regulátor KNF | Polský finanční regulátor | Finanční regulátor KNF | Regulátor KNF | Chorvatský finanční regulátor | HANFA | Allianz | Propad HDP | Ekonomiky | Jana Steckerová | Akcie v bankovním sektoru | Vzdělávací webináře | Války | Poradce | Nvidia Corp | Akcie Nvidia | Jednání ČNB | Údaje | Eni | UnitedHealth Group | Hluboké recese | Ekonomické oživení | Přebytek běžného účtu | Odliv kapitálu na finančním účtu | FANG | DAWN | Emitenti | Česká ekonomika letos | Očištěný čistý zisk | Microsoft Corp | Majitel | Hospodářské oživení | Procter & Gamble | S&P500 | Nizozemsko | Reddit | Citlivost trhu | Joe Biden | Evropské méně | 3M | Americká centrální banka (Fed) | Shell | Společnost Shell | Zaměstnanci | Zisk Totalu | Čtvrtletní zisk | PEPSICO | Merck KGaA | Merck | Účet platební bilance | Auta | Vývoj ekonomiky | CL | Spekulovat | Obchodní platformy Metatrader | Potenciální zisk | Moderna | Manažeři | Roční zhodnocení | Předstihové ukazatele | JDE | ČR | Koronavirové pandemie | Soubor pravidel | Střední Evropa | Rekordní nárůst | Rekordní pokles | Banky v eurozóně | Běžný účet platební bilance ČR | Platební bilance ČR | Sanofi | Stimulační balík | Podpůrné programy | Covid | Druhá vlna | Nové žádosti o podporu | Vlna koronaviru | Fintech společnosti | Akcie Coca-Cola | E.ON | Johnson & Johnson | Zdroj příjmů | Pravidelné výplaty | Růst tržeb | Ceny | Praha | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Verizon Communications | Silný trend | Extrémně silný trend | Důvěra | Zákaz výplaty dividend | Úlevy pro banky | Vysoký přebytek | Deutsche Lufthansa | Investice do vodíku | Air Liquide | Adyen | Počet akcií | Coca-Cola | Oblasti odporu | Zhodnocení akcií | Transparentnost | Zdanění | Nvidia | Budoucí vývoj | Tržní kapitalizace tetheru | Kapitalizace tetheru | Akcie HSBC | Vývoj ceny akcie | Diverzifikovat | Biden | Omezení výplaty dividend | Druhá vlna koronaviru | Vinci | Poptávka po akciích | NextEra | Energetický sektor | Měnový fond | Jens Klatt | Americké prezidentské volby | Chování ceny | Jitan Solanki | Investice do solární energie | Solární energie | Pravidelný příjem | Tržní výhled | Přebytek zahraničního obchodu | Akciové investování | Týdenní tržní výhled | Přebytek obchodní bilance | NextEra Energy | GME | GameStop | Lael Brainardová | Randal Quarles | Růst ceny | Držení pozice | Vhodné akcie | Akcie Gamestop | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Sociální média | Outstanding shares | Velké investiční fondy | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | FinTech akcie 2021
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Výpadky
Vypálení íránských raket
Výpis z účtu
Vyplácení dividend
Vyplácet dividendy
Výplach
Výplach akcií
Výplata
Výplata dividend
Výplata tradera

Následující klíčová slova

Výplaty dividendy
Vyplnění GAPU
Výpočet a výše daně
Výpočet daně
Výpočet kurzů měn
Výpočet marže
Výpočet objemu
Výpočet páky
Výpočet pivot point
Výpočet Raiffeisenbank
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít