Úterý 19. březen 2024 07:28
reklama
CapXmaster
reklama
Purple pivot points
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei SwiftTrader

Zdražování pohonných hmot

img

Pohonné hmoty ještě zlevňují, ale začnou zdražovat – dnes z několika důvodů

14.03.2024 Zhruba půldruhého měsíce trvající zdražování pohonných hmot v ČR se s příchodem března zastavilo a stagnace či mírné zlevňování pokračovalo i v uplynulém týdnu. Zlevňování ale nebude trvalejší povahy, řidiči se musí smířit s brzkým obnovením cenového růstu. Benzín je nyní o dva haléře na litr dražší než před týdnem, stojí v průměru 38,43 Kč/l, zatímco nafta zlevnila o 14 haléřů na litr, na 38,46 Kč.
img

Pohonné hmoty přestaly zdražovat, v příštím týdnu zlevní. Díky sílící koruně a slábnoucí Číně

07.03.2024 Zhruba půldruhého měsíce trvající zdražování pohonných hmot v ČR se v prvním březnovém týdnu zastavilo. Benzín je tak nyní o haléř na litr levnější než před týdnem, stojí v průměru 38,41 Kč/l, zatímco nafta zlevnila o pět haléřů na litr, na 38,60 Kč/. Další mírné zlevnění lze přitom čekat v dalších sedmi dnech. Dochází totiž k mírnému poklesu ceny ropy Brent na světových trzích, přičemž koruna zároveň vůči dolaru zpevňuje, byť rovněž jen mírně. Navíc klesá cena paliv na komoditní burze v Rotterdamu, jež je určující i pro ceny u českých čerpacích stanic.
img

Pohonné hmoty přestávají zdražovat. Nahoru je tlačila slábnoucí koruna, americká centrální banka i napětí v Rudém moři

29.02.2024 Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdne výrazně zpomalily v tempu svého zdražování. Litr benzinu se u čerpacích stanic prodává v průměru za 38,40 koruny, před týdnem byl o 6 haléřů levnější. O 10 haléřů na litru zdražila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 38,65 Kč.
img

Ve výraznějším poklesu inflace se projevily levnější potraviny a energie

10.10.2023 Česká inflace v meziročním vyjádření v září klesla na 6,9 % ze srpnových 8,5 %. To byl oproti očekávání výraznější pokles, když náš odhad činil 7,2 % a tržní konsensus 7,5 %. Centrální banka stejně jako my čekala 7,2 % y/y.
img

Pokles tuzemské inflace byl v září ve srovnání s odhady vyšší

10.10.2023 Česká inflace v meziročním vyjádření v září klesla na 6,9 % ze srpnových 8,5 %. To byl oproti očekávání výraznější pokles, když náš odhad činil 7,2 % a tržní konsensus 7,5 %. Centrální banka stejně jako my čekala 7,2 % y/y.
C:\fakepath\ceska koruna6.jpg

Inflace podle analytiků v září dál klesla, ceny se snížily i meziměsíčně

08.10.2023 Meziroční inflace v září dál klesala, ze srpnových 8,5 procenta se snížila přinejmenším o procentní bod. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Na rozdíl od předchozího měsíce přineslo podle nich září i meziměsíční pokles cen, proti srpnu se podle odhadů analytiků snížily o 0,2 až 0,4 procentního bodu. Meziměsíční zlevnění očekávají u potravin, zdražení naopak u pohonných hmot. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o zářijové inflaci v úterý.
img

Pohonné hmoty v Česku po dlouhé době zlevňují. Prudký pád cen ropy stahuje dolů i ruský rubl, který včera opět oslabil a prodával se za „potupný“ méně než jeden americký cent

05.10.2023 Několikaměsíční zdražování pohonných hmot v Česku se v uplynulém týdnu zastavilo. Ceny pohonných hmot jsou však nadále poblíž svých už takřka ročních maxim. Navíc zlevnění je zřejmě jen přechodné a nejpozději od poloviny října se obnoví zdražování. Nejprodávanější benzin Natural 95 zlevnil od minulé středy v průměru o sedm haléřů na 40,51 koruny za litr a nafta o dva haléře na 40,41 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Pohonné hmoty v Česku dále zdražují – a zdražovat budou. Ropa se řítí k hranici 100 dolarů za barel a je nejdražší za celý letošní rok, současně je koruna vůči dolaru nejslabší za celý letošek

28.09.2023 Ceny pohonných hmot v Česku dále stoupají, zejména pak nafta. Včera se litr motorové nafty prodával průměrně celorepublikově už za 40,43 koruny, vyplývá z dnes zveřejněných údajů CCS. Jedná se o nejvyšší cenu nafty od začátku loňského prosince. Za poslední týden nafta zdražila o 21 haléřů na litr. Benzín nyní vyjde na průměrně na 40,58 koruny. Za poslední týden tedy podražil o deset haléřů na litr a je nejdražší od konce loňského listopadu.
img

Pohonné hmoty v Česku rychle zdražují – a zdražovat budou. Ropa zřejmě brzy pokoří hranici 100 dolarů za barel

21.09.2023 Ceny pohonných hmot v Česku rychle stoupají, zejména pak nafta. Včera se litr motorové nafty prodával průměrně celorepublikově už za 40,22 koruny, vyplývá z dnes zveřejněných údajů CCS. Jedná se o nejvyšší cenu nafty od začátku loňského prosince. Za poslední týden nafta zdražila o výraznou 1,34 Kč na litr. Benzín nyní vyjde na průměrně na 40,48 koruny. Za poslední týden tedy podražil o 43 haléřů na litr a je nejdražší od konce loňského listopadu.
C:\fakepath\ceska koruna-4.jpeg

Analytici: K poklesu inflace přispělo pomalejší zdražování potravin, energií

10.08.2023 K poklesu meziroční inflace v červenci přispělo především zpomalení zdražování potravin a energií. Shodují se na tom analytici v komentářích k dnes zveřejněným údajům Českého statistického úřadu, podle kterého inflace v červenci klesla na 8,8 procenta z červnových 9,7 procenta. V dalších měsících bude podle nich inflace klesat pomaleji, za celý rok bude v průměru kolem 11 procent.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Listopadová inflace byla pod odhadem ČNB, hlavně kvůli regulaci cen energií

12.12.2022 Listopadová inflace byla o 2,6 procentního bodu nižší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) ve své podzimní prognóze. Rozdíl způsobily zejména vládní regulace cen energií, uvedl dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Rychleji, než centrální banka očekávala, rostly zejména ceny potravin. Naopak pomalejší bylo zdražování pohonných hmot. Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) inflace v listopadu vzrostla na 16,2 procenta z říjnových 15,1 procenta.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Meziroční inflace dosáhla v srpnu 17,2 pct, tempo růstu ale zpomalilo

12.09.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v srpnu zpomalilo na 17,2 procenta z červencových 17,5 procenta, když předtím 13 měsíců v řadě zrychlovalo. Zmírnil zejména růst cen pohonných hmot, naopak zdražování potravin mírně zrychlilo. Vliv mělo i dražší bydlení, zejména energií. Proti červenci se spotřebitelské ceny zvýšily o 0,4 procenta. Za nejmírnějším meziměsíčním nárůstem v letošním roce je podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) pokles cen pohonných hmot téměř o deset procent. Analytici kvůli rostoucím cenám energií však další zmírnění inflace v následujících měsících nečekají, na obávanou dvacetiprocentní metu ale podle nich nedosáhne.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Meziroční inflace dosáhla v srpnu 17,2 pct, tempo růstu zhruba po roce zpomalilo

12.09.2022 Spotřebitelské ceny v Česku v srpnu meziročně stouply o 17,2 procenta, zatímco v červenci činila meziroční inflace 17,5 procenta. Tempo růstu tak zpomalilo po 13 měsících. Zmírnil zejména růst cen pohonných hmot, naopak zdražování potravin mírně zrychlilo. Vliv mělo i dražší bydlení. Meziměsíčně se spotřebitelské ceny zvýšily o 0,4 procenta, což je nejmírnější meziměsíční nárůst v letošním roce. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici odhadovali srpnovou meziroční inflaci blízko červencových 17,5 procenta.
img

Čeští pumpaři dnes citelně zlevnili, započítali nižší spotřební daň. Za zhruba 10 dní ale ceny budou pravděpodobně výše, než byly včera, rozhodnou o tom Saúdové v Rijádu

01.06.2022 Čerpací stanice v ČR podle aktuálních dílčích pozorování přímo v terénu ve svých cenách zohlednily dnešní snížení spotřební daně z pohonných hmot. Vláda o jejím snížení rozhodla na dobu čtyř měsíců, a to v rozsahu 1,50 koruny na litr. Pohonné hmoty by tak mohly zlevnit až o zhruba 1,80 koruny na litr, neboť se snížením spotřební daně klesá také příslušná daň z přidané hodnoty.
img

Embargo EU na ruskou ropu přichází pro Fialovu vládu v nejhorší čas, ropa prudce zdražuje v předvečer snížení spotřební daně z paliv. Putin kvůli embargu přijde o 230 miliard korun ročně, vítězem situace je Indie a Čína

31.05.2022 Lídři EU se včera pozdě večer v Bruselu dohodli na embargu na námořní dovoz ruské ropy a ropných produktů. Ropu budou embargovat do šesti měsíců od vstoupení opatření v platnost, ropné produkty do osmi měsíců. To znamená, že v období do začátku příštího roku se EU odstřihne od zhruba dvou třetin dodávek ruské ropy (Bulharsko má výjimku a delší čas na odstřižení se od ruské ropy, přepravované po moři; další výjimku má Chorvatsko). Takový krok právě teď citelně přispívá k růstu cen ropy na světových trzích.
C:\fakepath\trader-08042022-24-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.04.2022 1) Zvláštní ekonomická zóna ve středoamerickém Hondurasu přijala bitcoin a další kryptoměny jako zákonné platidlo. Ve čtvrtek to podle agentury Reuters uvedli její představitelé. Speciální zóna s názvem "Honduras Prospera“ byla založena v roce 2020, aby pomohla podpořit investice. Má správní, fiskální a rozpočtovou autonomii. "Flexibilní regulační rámec společnosti Prospera umožňuje kryptoinovaci a používání bitcoinů obyvateli, podniky a úřady,“ uvedl Honduras Prospera v prohlášení.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Meziroční inflace v březnu podle odhadů ekonomů překonala hranici 12 procent

08.04.2022 Meziroční inflace v březnu stoupla z únorových 11,1 procenta nad hranici 12 procent. Ekonomové, které ČTK oslovila, v průměru očekávají inflaci kolem 12,8 procenta. Důvodem je především zdražování pohonných hmot v souvislosti s válkou na Ukrajině. Nadále také podle odhadů analytiků pokračovalo zdražování energií a potravin. Vrcholu by měla inflace podle dosavadních odhadů dosáhnout v květnu, kdy by se měla pohybovat nad 13 procenty. Někteří ekonomové nicméně inflaci nad 13 procenty čekají již za březen. Český statistický úřad zveřejní data o vývoji inflace v pondělí 11. dubna.
img

Vrací se rychlé zdražování pohonných hmot. Prudce zdražuje hlavně nafta, ta je na burze v Rotterdamu v průměru nejdražší v historii

26.03.2022 Do Česka se vrací rychlé zdražování pohonných hmot. Nafta včera „přes noc“ zdražila v průměru o 46 haléřů na litr, nejvýrazněji od 9. března. Tedy od doby, kdy tehdejší historicky rekordní nárůst cen vrcholil a vyvolával bouřlivou celospolečenskou diskusi. Vláda v reakci na ni začala monitorovat marže čerpacích stanic v ČR, ale dospěla k závěru, že k plošně a systematicky neobjektivnímu navyšování marží nedochází.
img

Benzín a nafta v ČR opět mohutně podraží. Požadavek Ruska na platbu ropy a plynu v rublech totiž vede ropné obchodníky opět do paniky

24.03.2022 Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se u čerpacích stanic v Česku v současnosti prodává v průměru za 44,18 koruny, před týdnem byl o 95 haléřů dražší. O 1,48 koruny na litru zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 46,21 koruny. I přes zlevnění zůstávají paliva výrazně dražší než před ruskou invazí na Ukrajinu. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.
img

Pohonné hmoty v ČR letos zdražují druhým nejvýraznějším tempem v celé EU. Po Německu

14.03.2022 Pohonné hmoty letos citelně zdražují takřka v celé EU. V Česku je však jejich růst druhý nejvýraznější. Pouze v jediné zemi, v Německu, letos benzín i nafta zdražují ještě výrazněji než v Česku. Vyplývá to z údajů, které pravidelně zveřejňuje Evropská komise.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Největší nárůst zaznamenaly v únoru komoditní fondy, připsaly si 9,30 %. Se ztrátou -1,38 % naopak skončily akciové fondy

14.03.2022 Po silném začátku roku zažily akciové fondy v únoru značný pokles. V důsledku zvýšené volatility a nejistoty na trzích si tak odepsaly -1,38 %. Meziměsíční ztrátu -0,98 % vykázaly také dluhopisové fondy, kterým se dlouhodobě nedaří kvůli zvyšování úrokových sazeb. Značný úspěch v únoru zaznamenaly komoditní fondy, které v porovnání s lednem vystoupaly až na 9,30 %. Mírný růst, 0,30 %, si udržely také fondy peněžního trhu i nemovitostní fondy, které si za únor připsaly 0,12 %.
img

Index: V únoru vydělaly komoditní fondy, akciové a dluhopisové naopak ztratily

14.03.2022 Akciové fondy po silném začátku roku zažily v únoru značný pokles. V důsledku nejistoty na trzích ztratily v průměru 1,4 procenta. Meziměsíční ztrátu o procento vykázaly také dluhopisové fondy, kterým se dlouhodobě nedaří kvůli zvyšování úrokových sazeb. Značný úspěch naopak zaznamenaly komoditní fondy, které přidaly 9,30 procenta. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů za únor, který má ČTK k dispozici.
C:\fakepath\benzin.jpg

Rostoucí ceny na čerpacích stanicích trápí Německo, Polsko i Slovensko

10.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu a následné protiruské sankce, které prudce zdražily ropu, výrazně zvýšily ceny pohonných hmot nejen v České republice. Situaci ještě zhoršuje drahý dolar, ve kterém se ropa obchoduje, zatímco evropští spotřebitelé platí za benzin v eurech nebo v jiných národních měnách. K tomu se přidává neobvykle vysoká poptávka po topných olejích, informují německá a polská média.
img

Všem dopravcům v Česku teď hrozí krach. Chtějí, ať vláda zruší spotřební daň z pohonných hmot

09.03.2022 Již tak závratná rychlost zdražování pohonných hmot v ČR se ještě zvyšuje. Benzín včera přes noc zdražil o 1,70 Kč/l. Nafta o 2,15 Kč/l. Rekordy. Za poslední měsíc nafta zdražila skoro o 12 Kč/l. Dopravci podezřívají čerpací stanice, že situace zneužívají a navyšují si marže. Ty to odmítají. Pohonné hmoty každopádně rychle zdražují k úrovni 50 Kč/l.
img

Litr benzinu či nafty může podle ekonomů stát i přes 55 korun

08.03.2022 Ceny pohonných hmot u českých čerpacích stanic nadále rostou. Litr Naturalu 95 stojí průměrně 43,51 koruny, litr nafty 45,32 Kč. Nafta zdražuje rychleji, během 24 hodin vzrostla její cena o 1,17 Kč, benzin zdražil za stejnou dobu o 74 haléřů. Vyplývá to z dat společnosti CCS, která průměrné ceny paliv sleduje od začátku roku 2005. Podle oslovených ekonomů by se cena pohonných hmot mohla vyšplhat i přes 55 korun za litr, v nejhorších případech i přes 60 korun.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Akciové trhy dál ztrácí, ceny ropy a dalších komodit strmě rostou

07.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu a související sankce dál ovlivňují finanční a akciové trhy. Pražská burza, stejně jako evropské akciové trhy, dnes dál ztrácejí, dopoledne index PX odepisoval přes šest procent. Dál slábne i koruna, dopoledne se obchodovala vůči euru kolem 25,85 Kč/EUR a podle ekonomů ČNB zřejmě pokračuje v intervencích proti oslabování koruny. Nadále také strmě rostou ceny pohonných hmot, tuzemští dopravci žádají stát, aby do cen paliv okamžitě zasáhl. Předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr vyzval distributory a prodejce paliv, aby ke zvyšování cen přistupovali uvážlivě a nenavyšovali marže neobjektivně. Odbory žádají kvůli dopadům války na Ukrajině o svolání mimořádného zasedání tripartity.
img

Benzín i nafta v Česku stojí poprvé více než 40 Kč/l. V případě uvalení embarga na ruskou ropu by stouply až na 65 Kč/l

04.03.2022 Průměrná cena pohonných hmot u českých čerpacích stanic je nejvyšší v historii. Vůbec poprvé stojí jak benzín, tak nafta celorepublikově průměrně přes 40 korun za litr. Vyplývá to z dnešních dat společnosti CCS. Litr benzínu Natural 95 se podle nich včera celorepublikově prodával průměrně za 40,40 koruny. Rekordní cena benzínu před zahájením ruské invaze minulý týden, ta ze 13. září 2012, odpovídala 38,56 koruny za litr. Už včera tedy byl benzín o skoro dvě koruny na litr dražší v porovnání s rekordní cenou z doby před invazí. Na dějinném maximu byla včera také cena nafty. Litr nafty se prodával za 40,39.
img

Česko zažívá „ropný šok“, cena benzínu i nafty v ČR je nejvyšší v historii. Prudké zdražování tím rozhodně nekončí, benzín může vyletět až k 50 korunám za litr, omezí-li Rusko dodávky ropy či plynu

03.03.2022 Průměrná cena pohonných hmot u českých čerpacích stanic je nejvyšší v historii. Vyplývá to z dnešních dat společnosti CCS. Litr benzínu Natural 95 se podle nich včera celorepublikově prodával průměrně za 39,36 koruny. Rekordní cena benzínu před zahájením ruské invaze minulý týden, ta ze 13. září 2012, odpovídala 38,56 koruny za litr. Už nyní je tedy benzín o 80 haléřů na litr dražší v porovnání s rekordní cenou z doby před invazí. Na dějinném maximu byla včera také cena nafty. Litr nafty se prodával za 38,73.
img

Cena benzínu i nafty v ČR je nejvyšší v historii. Prudké zdražování tím rozhodně nekončí, benzín může vyletět až k 50 korunám za litr, omezí-li Rusko dodávky ropy či plynu

01.03.2022 Průměrná cena pohonných hmot u českých čerpacích stanic je nejvyšší v historii. Vyplývá to z dnešních dat společnosti CCS. Litr benzínu Natural 95 se podle nich včera celorepublikově prodával průměrně za 38,82 koruny. Průměrná cena tak překonala dosud rekordní cenu ze 13. září 2012, kdy se benzín prodával za 38,56 koruny za litr. Na dějinném maximu byla včera také cena nafty. Ta se vůbec poprvé prodávala průměrně za více než 38 korun za litr, konkrétně za 38,05.
img

Ceny pohonných hmot v Česku letí ke 40 korunám za litr, a to nejrychlejším tempem za posledních 12 let. Už v nadcházejícím týdnu zřejmě překročí úroveň 40 korun za litr a budou nejdražší v historii

27.02.2022 Průměrná cena benzínu Natural 95 v ČR včera ze dne na den vyskočila o takřka 43 haléřů na litr. Zatímco ještě v pátek litr benzínu vyšel na 37,78 koruny, včera už to bylo 38,30 koruny. Přes noc tak litr benzínu podražil o 43 haléřů na litr. Výraznější zdražení „přes noc“ zaznamenal benzín naposledy 7. prosince 2010, vyplývá z dat CCS. Nafta včera podražila dokonce ještě výrazněji než benzín, o 65 haléřů na litr, a to na 37,51 koruny litr. V jejím případě však jde o nejvýraznější jednodenní zdražení jen za období od začátku dubna 2021, kdy nastal ojedinělý, mimořádný výkyv v její ceně, jenž však byl spíše statistickou anomálií.
img

Benzín v ČR včera během jediného dne podražil o takřka 40 haléřů na litr, nejvýrazněji od roku 2010. Mezinárodní obchodníci započítávají stále pravděpodobnější sankcionování ruské ropy

27.02.2022 Průměrná cena benzínu Natural 95 v ČR včera ze dne na den vyskočila o takřka 40 haléřů na litr. Zatímco ještě ve čtvrtek litr benzínu vyšel na 37,48 koruny, včera už to bylo 37,87 koruny. Přes noc tak litr benzínu podražil o 39 haléřů na litr. Výraznější zdražení „přes noc“ zaznamenal benzín naposledy 7. prosince 2010, vyplývá z dat CCS. Nafta včera podražila dokonce ještě výrazněji než benzín, o 41 haléřů na litr na 36,86 koruny litr. V jejím případě však jde o nejvýraznější jednodenní zdražení jen za období od začátku dubna 2021, kdy nastal mimořádný výkyv v její ceně.
img

Zdražování pohonných hmot v Česku dále zrychluje, ceny už jsou vyšší i než v Rakousku. V Polsku jsou nyní ceny nejnižší v celé EU, je tam levněji dokonce i než v Bulharsku nebo v Rumunsku

09.02.2022 Ceny pohonných hmot v ČR dále zrychlují svůj růst. Benzín v uplynulých sedmi dnech zdražil o 35 haléřů na litr na 36,71 koruny za litr. Cena nafty vzrostla ve stejném období dokonce o 43 haléřů na litr na cenu 35,68 koruny za litr. Jak benzín, tak nafta jsou nejdražší od první poloviny loňského prosince.
img

Zdražování pohonných hmot nabírá na obrátkách, hrozí ropa za 100 dolarů za barel. Jedinou úlevou je Polsko – benzín je hned za hranicemi levnější o osm korun na litr

03.02.2022 Zdražování pohonných hmot v ČR nabírá na obrátkách. V uplynulém týdnu zdražily jak benzín, tak nafta o více než dvacet haléřů na litr. V rozsahu kolem dvaceti haléřů na litr zdraží i v příštích sedmi dnech. Navzdory sílící koruně. Ta se včera ocitla ne své nejsilnější úrovni vůči euru od září 2011, když poprvé od té do by prolomila psychologickou hranici 24,20 koruny za euro. Jak benzín, tak nafta jsou nyní v Česku ale nejdražší od poloviny loňského prosince.
img

Pohonné hmoty v ČR uspíší své zdražování, ropa zdražila na skoro 92 dolarů za barel, poprvé od roku 2014. Svět se totiž bojí ruské invaze na Ukrajinu; v případě války hrozí zdražení pohonných hmot v Česku nad 45 korun za litr

30.01.2022 Cena ropy Brent včera poprvé od první poloviny října 2014 zdražila až na takřka 92 dolarů za barel, přesněji až na 91,70, jak plyne z dat Bloombergu. Bezprostředním důvodem je zejména obava z dopadů stále pravděpodobnější ruské invaze na Ukrajinu.
img

Pohonné hmoty v ČR uspíší své zdražování, ropa zdražila nad 90 dolarů za barel, poprvé od roku 2014. Svět se totiž bojí ruské invaze na Ukrajinu; v případě války hrozí zdražení pohonných hmot v Česku nad 45 korun za litr

27.01.2022 Cena ropy Brent včera odpoledne středoevropského času poprvé od poloviny října 2014 zdražila nad psychologickou úroveň 90 dolarů za barel. Bezprostředním důvodem je zejména obava z dopadů stále pravděpodobnější ruské invaze na Ukrajinu.
img

Ranní glosa: Inflace = hlavní politické téma roku 2022

03.01.2022 Není žádným tajemstvím, že inflace rozděluje společnost. Zejména ta energetická a potravinová výrazně více zasahuje relativně chudší část populace. Zatímco lidem s vyššími příjmy “pouze” snižuje úspory “odkládané” do investic, nízkopříjmové skupiny nutí činit velmi těžké volby a bolestivé úsporné kroky. Proto bude inflace také jedním z hlavních témat politických soubojů relativně rušného roku 2022.
img

Rozbřesk: Inflace jako hlavní politické téma roku 2022 a koruna díky ČNB silnější

03.01.2022 Není žádným tajemstvím, že inflace rozděluje společnost. Zejména ta energetická a potravinová výrazně více zasahuje relativně chudší část populace. Zatímco lidem s vyššími příjmy “pouze” snižuje úspory “odkládané” do investic, nízkopříjmové skupiny nutí činit velmi těžké volby a bolestivé úsporné kroky. Proto bude inflace také jedním z hlavních témat politických soubojů relativně rušného roku 2022.
img

Zdražování v otázkách a odpovědích. Benzín, energie, hypotéky, koruna...

29.11.2021 1) Lidi i firmy momentálně drtí hlavně rostoucí ceny energií. Existuje nějaké „světlo na konci tunelu“? Odhad, kdyby by ceny plynu a možná i elektřiny mohly klesat?
img

Naděje pro české řidiče, pohonné hmoty mohou v prosinci konečně zlevnit. Záležet bude hlavně na tom, jak dopadne „světová ropná válka“

25.11.2021 Ceny pohonných hmot v ČR se od minulého týdne změnily jen minimálně. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se u čerpacích stanic aktuálně prodává v průměru za 37,20 Kč, před týdnem byl o dva haléře levnější. Průměrná cena nafty zůstala na 36,05 Kč za litr. Vyplývá to z dnešních údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Zdražování pohonných hmot končí

24.11.2021 „Přísnější opatření proti pandemii koronaviru jsou zaváděna v mnoha zemích po celém světě. Důsledkem těchto opatření bude snížení mobility lidí. To povede k poklesu poptávky po pohonných hmotách, což by mělo snížit cenu na ropném trhu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Biden se spojenci rozjíždí „ropnou válku“ se Saúdskou Arábií, Ruskem a dalšími tradičními těžaři. Benzín a nafta v Česku proto nejspíše zlevní, ale jen mírně

23.11.2021 Americký prezident Joe Biden dnes rozhodl, že Spojené státy počínaje prosincem uvolní 50 milionů barelů ropy ze svých strategických rezerv. Jedná se součást mezinárodně koordinovaného kroku, k němuž se připojí další země, klíčoví světoví čistí dovozci suroviny Čína, Indie, Japonsko, Jižní Korea a Británie.
img

Benzín v ČR je nejdražší za více než devět let. Zdražování pohonných hmot ale končí, neboť Peking a zřejmě i Washington uvolní své strategické zásoby

18.11.2021 Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 37,18 koruny, před týdnem byl o pět haléřů levnější. Benzín je tak nejdražší od října 2012. Průměrná cena nafty zůstala na 36,05 koruny za litr. Nafta v pondělí dosáhla průměrné ceny dokonce 36,09 koruny za litr, nejvyšší od října 2014. Vyplývá to z dnešních údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.
img

Ranní okénko - Dnes by měl být na trzích klid

11.11.2021 Dnešní makroekonomický kalendář je i vlivem státního svátku ve Spojených státech prakticky zcela prázdný a jediným zajímavějším momentem tak bude zveřejnění aktualizované ekonomické prognózy z dílny Evropské komise, které se dočkáme v 11 hodin dopoledne.
img

Benzín v ČR už stojí přes 37 korun za litr, je nejdražší za posledních více než devět let. Zastavit zdražování může sílící koruna a prezident Biden

11.11.2021 Benzín Natural 95 se včera u českých čerpacích stanic prodával v průměru za 37,13 koruny za litr, plyne z dnešních dat CCS. Je tak nejdražší za celé období od října 2012, tedy za více než devět let. Nafta včera stála 36,05 koruny za litr. Nafta je tak nejdražší od října 2014. Její cena je z historického hlediska níže než cena benzínu, neboť vláda letos snížila spotřební daň z motorové nafty, což její cenu o několik desítek haléřů stlačuje.
img

Inflace v blízkosti 6 %

10.11.2021 Inflace v říjnu opět překvapila svižnější dynamikou. Oproti září spotřebitelské ceny vzrostly o 1 % oproti našemu odhadu o 0,9 % (konsensus trhu 0,7 %). V meziročním srovnání se inflace dostala nejvýše od října 2008, když poskočila ze zářijových 4,9 % na ,8 %, o 0,2 procentního bodu více než jsme čekali.
img

Držte si klobouky. Inflace strmě narůstá

10.11.2021 „Doba přeje dlužníkům, kteří mají úvěry s nízkými úroky. Jim vysoká inflace pomáhá znehodnocovat peníze, které dluží. Naopak střadatelé, kteří své úspory nechávají na běžných bankovních produktech, musí počítat s tím, že jim inflace pálí úspory na popel,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Inflace podle ekonomů ještě stále není na vrcholu, ten bude až u sedmi procent

10.11.2021 Inflace má svůj vrchol stále ještě před sebou a ve zbytku letošního roku a na počátku příštího roku se dostane nad šest procent. Vyplývá to z vyjádření ekonomů oslovených dnes ČTK. Podle některých analytiků by však v lednu 2022 mohla být dokonce až poblíž sedmi procent. Podle nich přitom údaje ukazují, že inflaci neovlivňují jen externí vlivy. Očekávají proto, že na prosincovém zasedání Česká národní banka (ČNB) opět zvýší úrokové sazby.
img

Benzín v ČR už stojí přes 37 korun za litr, je nejdražší za posledních více než devět let. Zastavit zdražování může sílící koruna a prezident Biden

08.11.2021 Benzín Natural 95 se včera u českých čerpacích stanic prodával v průměru za 37,07 koruny za litr, plyne z dnešních dat CCS. Je tak nejdražší za celé období od října 2012, tedy za více než devět let. Nafta včera stála bez dvou haléřů 36 korun za litr. Nafta je nejdražší od října 2014. Její cena je z historického hlediska níže než cena benzínu, neboť vláda letos snížila spotřební daň z motorové nafty, což její cenu o několik desítek haléřů stlačuje.
img

Pohonné hmoty letí dále vzhůru, ke 40 korunám za litr. Úlevu může přinést Putin a íránská ropa

28.10.2021 Pohonné hmoty pokračují ve svém razantním zdražování. Benzín stojí průměrně 36,59 koruny za litr. Za poslední týden zdražil o 47 haléřů na litr, tedy o zhruba o 20 haléřů slabším tempem než o týden dříve, a je nejdražší od října 2014. Za naftu platí nyní řidiči v průměru dokonce o 64 haléřů více než před týdnem, a to 35,56 koruny za litr. Nafta je nejdražší od listopadu 2014. Tempo jejího cenového nárůstu bylo však v uplynulém týdnu také zhruba o dvacet haléřů slabší než o týden dříve.
img

Pohonné hmoty prudce zdražují, rychle míří ke 40 korunám za litr. Důvodem je i plynová krize EU

21.10.2021 Pohonné hmoty pokračují ve svém razantním zdražování. Benzín stojí průměrně 36,12 koruny za litr. Za poslední týden zdražil o 65 haléřů na litr a je nejdražší od října 2014. Za naftu platí nyní řidiči v průměru dokonce o 85 haléřů více než před týdnem, a to 34,92 koruny za litr. Nafta je nejdražší od listopadu 2014. V příštím týdnu zdraží benzín o zhruba 50 haléřů na litr, nafta pak o přibližně 65 haléřů na litr.
img

Ropa je nejdražší za osm let, pohonné hmoty v ČR proto dále razantně zdražují. Kvůli plynové krizi půjdou ceny dál nahoru, až ke 40 korunám za litr

15.10.2021 Cena ropy Brent dnes dopoledne středoevropského času poprvé od 3. října 2018 překonala úroveň 85 dolarů za barel. Podle dat Bloombergu se dnes barel Brentu prodával až za 85,10 dolaru. S výjimkou právě 3. října 2018, tedy jediného obchodního dne, se za celé období od začátku listopadu roku 2014 nikdy Brent tak draze neobchodoval. Ropa je tak nyní prakticky nejdražší za osm let. V roce 2014 probíhalo historické zlevnění ropy, umožněné břidličnou revolucí zejména v USA.
img

Pohonné hmoty dále razantně zdražují, nafta stojí poprvé od roku 2014 přes 34 korun za litr. Kvůli plynové krizi půjdou ceny dál nahoru, až ke 40 korunám za litr

14.10.2021 Pohonné hmoty v Česku dále razantně zdražují. Aktuálně se jak benzín, tak nafta prodávají za nejvyšší cenu od sklonku roku 2014. Litr benzínu vyjde na 35,47 koruny, litr nafty pak na 34,07 koruny. Nafta včera překročila hranici 34 korun za litr vůbec poprvé od prosince 2014.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Inflace meziročně opět výrazně zrychlila

11.10.2021 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku potřetí za sebou výrazně zrychlil. V září inflace stoupla na 4,9 procenta, což je o 0,8 procentního bodu více než v srpnu. Dále se tak drží na nejvyšší úrovni od roku 2008. Na růstu se podílelo zdražování pohonných hmot a bydlení i zvýšení cen potravin. Například skoro o 64 procent zdražil ledový salát a zhruba o 60 procent rajčata. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Zářijová inflace překonala odhady České národní banky (ČNB). Podle analytiků překročí inflace do konce roku pětiprocentní hranici a přiměje ČNB k dalšímu výraznému zvýšení úrokových sazeb.
img

Benzín v Česku prudce zdražuje nad 35 korun za litr, bude i nadále. Ropa se je blízko maxim od roku 2014, od tehdejší břidličné revoluce, a dále zdražuje

11.10.2021 Cena ropy Brent se dnes dopoledne středoevropského času dostala poprvé od roku 2018 nad úroveň 84 dolarů za barel. S výjimkou několik dní října 2018, kdy se její cena vyhoupla až nad 86 dolarů za barel, je tak nejdražší od roku 2014. V roce 2014 probíhalo historické zlevnění ropy, umožněné břidličnou revolucí zejména v USA. V druhé polovině minulého desetiletí cenu ropy významně stlačoval právě příliv ropy získávané z břidlic v Severní Americe.
img

Ceny nezadržitelně stoupají. Inflace likviduje úspory střadatelů

11.10.2021 „Výsledek voleb do Poslanecké sněmovny pravděpodobně otočí kormidlem rozpočtové politiky směrem k větším úsporám. To by mohlo zmírnit domácí inflační tlaky, které jsou podporovány tvorbou rekordních schodků státních rozpočtů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Srpnová inflace byla o jeden procentní bod vyšší, než odhadovala ČNB

10.09.2021 Srpnová meziroční inflace byla o jeden procentní bod vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v prognóze. K této odchylce přispěla zejména vyšší jádrová inflace, která nezahrnuje sezonní vlivy, a rychlejší růst cen potravin. Prognóza ostatních složek inflace se zhruba naplnila, uvedl dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v srpnu podle dnešních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) stoupla na 4,1 procenta, a byla tak nejvyšší od listopadu 2008.
img

Pohonné hmoty v Česku zlevňují. Kvůli delta mutaci covidu - v Číně je šíření koronaviru nejzávažnější od propuknutí pandemie ve Wu-chanu koncem roku 2019

05.08.2021 Zdražování pohonných hmot v Česku se zastavilo. Benzin Natural 95 od minulého týdne zlevnil o 15 haléřů na průměrných 33,78 koruny za litr. Nafta se prodává v průměru za 31,66 koruny za litr, což je o 17 haléřů méně než minulou středu. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. V červenci benzin i nafta zdražily o více než korunu, Natural byl před týdnem nejdražší od prosince 2014.
img

Strach z delta mutace zastavil zdražování pohonných hmot v ČR. Naftu mají levnější než v ČR v celé EU pouze v Rumunsku a v Bulharsku

29.07.2021 Růst cen pohonných hmot v ČR výrazně zpomalil, až takřka ustal. Cena benzínu i nafty se v uplynulém týdnu zvýšila pouze o jednotky haléřů. Předtím přitom stoupala prakticky nepřetržitě od začátku letošního roku. Litr benzínu za tu dobu zdražil z necelých 28 korun na aktuálních 33,73. Nafta zdražila z necelých 27,50 koruny za litr na 31,66.
img

Benzín i nafta v ČR dále citelně zdražují, naftu však mají Češi čtvrtou nejlevnější v EU

15.07.2021 Pohonné hmoty v Česku dále zdražují. Cena benzínu činila podle nejnovějších údajů 33,41 koruny, což je nejvyšší od června 2019. Litr nafty stál 31,34 koruny. Nafta je nejdražší od loňského února. Důvodem zdražování pohonných hmot je citelný růst cena ropy na světových trzích. Ropa Brent v se včera prodávala za takřka 77 dolarů za barel, blízko svých maxim za období od října 2018.
img

Benzín i nafta v ČR dále zdražují, naftu však mají Češi čtvrtou nejlevnější v EU. Cenu ropy stahuje dolů obava z delta mutace covidu či vyhlídka na olympiádu ve stavu nouze

08.07.2021 Pohonné hmoty v Česku dále zdražují. Cena benzínu činí 33,11 koruny za litr a je tak nejvyšší od června 2019. Litr nafty stojí 31,05 koruny. Nafta je nejdražší od loňského března. Důvodem zdražování pohonných hmot je citelný růst cena ropy na světových trzích. Ropa Brent v tomto týdnu poprvé od října 2018 překročila hranici 77 dolarů za barel.
img

Rozbřesk: Od ČNB nově očekáváme 2 další růsty sazeb letos a 3 příští rok

28.06.2021 Červnové zasedání ČNB a série posledních čísel z domácí a zahraniční ekonomiky nás přiměly upravit náš výhled na politiku centrální banky v tomto a v příštím roce. Jak jsme psali již po zasedání ČNB, zásadní je posun v náladě uvnitř centrální banky jestřábím směrem. V dubnu ještě ČNB vnímala svoji prognózu jako hodně nejisté varování před možnou inflací. V květnu výrazně zesílila výrobní inflace (na desetiletých maximech nad 5 %) a v průběhu června se výrazně vylepšila domácí epidemiologická situace, navíc trh práce se vyvíjí lépe, než ČNB očekávala.
img

Benzín i nafta dále zdražují – a budou dále. Cena ropy se včera dostala nejvýše za poslední více než dva roky. Cesta do Chorvatska a zpět letos řidiče vyjde dráž, než loni na 3400 korun

10.06.2021 Benzin i nafta Česku v uplynulém týdnu dály zdražovaly. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 32,29 koruny, před týdnem byl o třináct haléřů levnější. Průměrná cena nafty činí 30,13 koruny za litr. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin nejdražší od loňského ledna, tedy od doby ještě před propuknutím pandemie, nafta pak od loňského března. Nafta zdražuje mírněji zejména kvůli letošnímu snížení spotřební daně z ní.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (10.6.2021)

10.06.2021 Čekání a čtvrteční data americké inflace za měsíc květen je u konce a doufejme, že je i u konce aktuální sentiment, který drží akciové indexy, ale i další trhy v bočním trendu. Ropa WTI má problém překonat hranici 70 dolarů. Bitcoin mezitím včera přidal 12 %, když pozitivně reagoval na zprávy ze Salvadoru.
img

Benzín dále zdražuje – a bude dále. Cena ropy se dnes dostala nejvýše za poslední více než dva roky. Cesta do Chorvatska a zpět letos řidiče vyjde dráž, než loni na 3400 korun

03.06.2021 Benzin Česku v uplynulém týdnu dále zdražoval, i když mírně. Nafta o haléř zlevnila. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 32,16 koruny, před týdnem byl o čtyři haléřů levnější. Průměrná cena nafty činí 29,92 koruny za litr. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin nejdražší od začátku loňského února, tedy od doby ještě před propuknutím pandemie, nafta pak od loňského března. Nafta zdražuje mírněji zejména kvůli letošnímu snížení spotřební daně z ní.
img

Pohonné hmoty dále zdražují. Cesta do Chorvatska a zpět letos řidiče vyjde na 3400 korun, o čtyři stovky dráž než loni

27.05.2021 Benzin i nafta v Česku v uplynulém týdnu opět zdražovaly, i když už mírněji. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 32,12 koruny, před týdnem byl o šest haléřů levnější. Průměrná cena nafty stoupla o čtyři haléře, na 29,93 koruny za litr. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin nejdražší od loňského února, tedy od doby ještě před začátkem pandemie, nafta pak od loňského března. Nafta zdražuje mírněji zejména kvůli letošnímu snížení spotřební daně z ní.
img

Benzín stojí prvně od loňské zimy přes 32 korun za litr, pohonné hmoty budou zdražovat i dále. Kvůli Íránu se řidiči zlevnění nedočkají

20.05.2021 Benzin i nafta v Česku v uplynulém týdnu opět zdražovaly. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 32,06 koruny, před týdnem byl o osmnáct haléřů levnější. Průměrná cena nafty stoupla o 14 haléřů, na 29,89 koruny za litr. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin nejdražší od loňského února, tedy od doby ještě před začátkem pandemie, nafta pak od loňského března. Nafta zdražuje mírněji zejména kvůli letošnímu snížení spotřební daně z ní.
img

Rozbřesk: Nový hlavní problém pro trhy = inflace

17.05.2021 Nový hlavní problém pro globální trhy nese jméno inflace. Pandemie COVID 19 sice není zdaleka za námi, ale ve vyspělém světě investoři zatím mají všechny důvody sázet na to, že druhá polovina roku bude díky vakcíně výrazně lepší než ta první. Na scénu však přichází nečekaná komplikace v podobě inflace. Ta vzrostla v dubnu jak v USA, tak v eurozóně i ve střední Evropě výrazně rychleji, než se očekávalo. A nešlo jen o očekávané meziroční zdražování pohonných hmot (a v česku piva). Vysoko je i jádrová inflace. Optimisté tvrdí, že je to dočasný fenomén spojený s koncem pandemie, kdy zadržované úspory a nedostatek výrobních kapacit přechodně zvýší inflaci. Kde ale vzít jistotu, že to bude skutečně jen přechodný fenomén? A bez této jistoty mohou podle pesimistů centrální bankéři víc a víc přemýšlet nad tím, že je třeba rychleji sundat nohu z plynu a začít hledat brzdový pedál.
img

Benzín i nafta zdražují a zdražovat budou. Sezona dovolených by totiž letos mohla být v USA i mnohde v Evropě poměrně živá, navzdory skličující situaci v Indii

06.05.2021 Benzin i nafta v Česku v uplynulém týdnu mírně zdražily. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 31,58 koruny, před týdnem byl o sedm haléřů levnější. Průměrná cena nafty stoupla o tři haléře, na 29,56 koruny za litr. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin o 5,42 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 3,21 Kč na litru méně.
img

Benzín zdraží o další dvě koruny na litr, americká banka Goldman Sachs předpovídá skokový nárůst cen ropy

29.04.2021 Benzin v Česku v uplynulém týdnu mírně zdražil, cena nafty stagnovala. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 31,51 koruny, před týdnem byl o tři haléře levnější. Průměrná cena nafty zůstala na 29,53 koruny za litr. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin o 5,35 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 3,18 Kč na litru méně.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Březnová inflace byla o 0,3 bodu vyšší, než odhadovala ČNB

13.04.2021 Březnová meziroční inflace byla o 0,3 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v prognóze. Důvodem rozdílu byl především vývoj cen pohonných hmot. Uvedl to dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v březnu podle dnešních údajů Českého statistického úřadu stoupla na 2,3 procenta.
img

Zdražování pohonných hmot ztrácí na síle, zablokovaný Suez českým řidičům pohonné hmoty nezdraží. V dubnu lze čekat zlevňování, a to kvůli pomalé vakcinaci zejména v EU

01.04.2021 Ceny pohonných hmot v Česku znovu vzrostly, ale už znatelně pomaleji než v minulých týdnech. Nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil od minulé středy o deset haléřů na průměrných 31,27 Kč/l. Litr nafty se prodává v průměru za 29,55 koruny, což je o sedm haléřů více než před týdnem. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Zablokovaný Suez může dále zdražit pohonné hmoty v ČR, ty letí vzhůru i tak

25.03.2021 Ceny pohonných hmot letí vzhůru. V polovině března například benzín Natural 95 zdražoval tempem přes 80 haléřů na litr za jediný týden. Takto citelně jeho cena naposledy rostla v prosinci 2010. V uplynulém týdnu sice zdražování zmírnilo, nicméně i tak benzín podražil o dalších 38 haléřů na cenu 31,17 koruny za litr. Nafta je dražší o 26 haléřů než před sedmi dny, když stojí 29,48 koruny. Jak benzín, tak nafta jsou tedy nyní nejdražší za poslední více než rok. Důvodem je hlavně růst cen ropy na světových trzích. Ta nejnověji zdražuje kvůli situaci v Suezském průplavu, jejž za písečné bouře najetím na mělčinu zablokoval obří tchaj-wanský supertanker.
img

Zdražování pohonných hmot nebere konce

24.03.2021 „Ceny pohonných hmot se vrací na úroveň před propuknutím pandemie koronaviru. To vede k růstu nákladů na přepravu, což se začíná promítat v cenách zboží. Z ropného trhu si tak do české ekonomiky dovážíme kromě černého zlata i silný inflační tlak,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Benzín stojí po roce opět 30 korun za litr, za týden zdražil o více než padesátník. Pohonné hmoty budou citelně zdražovat i nadále

11.03.2021 Cena ropy pokračuje ve své letošní jízdě vzhůru a pohonné hmoty v Česku proto dále citelně zdražují. Průměrná cena benzínu Natural 95 poprvé za takřka rok atakuje cenu 30 korun za litr. V průměru totiž podle nejnovějších – včerejších – údajů vyšel litr benzínu na 29,98 koruny za litr. Vzhledem k cenové dynamice posledních dní lze předpokládat, že právě dnes již průměrná cena benzínu hranici 30 korun za litr překoná. Poprvé od loňského 18. března. Zdražuje také nafta, byť z důvodu letošního snížení spotřební daně z ní pomaleji než benzín. Litr nafty vyjde na 28,62 korun, což je její nejvyšší cena od loňského 24. března.
img

Ropa může stát až 100 dolarů za barel. Mrazy v USA ji citelně zdražují, na zdražení benzínu a nafty se musí připravit i čeští řidiči

25.02.2021 Pohonné hmoty v ČR pokračují ve svém letošním zdražování. Zároveň se dále rozevírají cenové nůžky mezi benzínem a naftou. Řidiči vozů na benzínový pohon tak jsou v rostoucí míře znevýhodněni v porovnání s těmi, kteří svůj automobil napájejí motorovou naftou.
img

Mrazy v USA značně zdražují ropu, na zdražení benzínu a nafty se musí připravit i čeští řidiči. Řidiči benzínových vozů jsou stále více znevýhodněni oproti majitelům „dieselů“

18.02.2021 Pohonné hmoty v ČR pokračují ve svém letošním zdražování. Zároveň se dále rozevírají cenové nůžky mezi benzínem a naftou. Řidiči vozů na benzínový pohon tak jsou v rostoucí míře znevýhodněni v porovnání s těmi, kteří svůj automobil napájejí motorovou naftou.
img

Nakupujte české koruny, radí svým klientům Bank of America, druhá největší banka v USA. Hrozí totiž citelná inflace a ní spojený růst úroků, přičemž koruna rapidně posiluje už nyní

16.02.2021 Bank of America, druhá největší banka v USA, radí svým klientům nakupovat české koruny. Její nové doporučení vychází z obavy z výrazného letošního zdražení přepravních nákladů, ropy i potravin. Má k němu dojít v celosvětovém měřítku, ale právě země typu České republiky mohou být zasaženy opravdu zásadně. To přiměje centrální banky, v tuzemském případě Českou národní banku, aby rychleji zvyšovala své základní úrokové sazby. Jejich růst pak zatraktivní korunu v očích mezinárodních investorů, neboť korunové úložky budou úročeny ještě atraktivněji než doposud například v porovnání s úložkami eurovými. V eurozóně inflace není tak výrazná jako v ČR.
img

Inflace již téměř dosáhla svého cíle

12.02.2021 „Cena ropy Brent se již téměř vrátila na úroveň před pandemií koronaviru. Lze tedy očekávat, že i přes snížení spotřební daně na naftu bude v letošním roce docházet ke zdražování pohonných hmot,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Benzín letos zdražil už o 60 haléřů, nafta skoro vůbec – nůžky jsou rozevřeny nejvíce od roku 2017. Nafta v ČR je nezvykle levná, jako ta rumunská, ceny paliv ale dál porostou

11.02.2021 Řidiči vozů na benzínový pohon mohou pomalu začít závidět motoristům, kteří svého – nejčastěji čtyřkolého – miláčka napájejí motorovou naftou.
img

Řidiči benzínových aut platí u čerpací stanice o desetihaléře více než letos na Nový rok, řidiči „dieselů“ naopak méně. Další zdražení ale postihne všechny, ropa totiž citelně zdražuje

04.02.2021 Řidiči vozů na benzínový pohon mohou pomalu začít závidět motoristům, kteří svého – nejčastěji čtyřkolého – miláčka napájejí motorovou naftou.
img

Benzín letos citelně zdražuje, nafta zlevnila - v ČR je tak už levnější i než v Polsku. Řidiči benzínových vozů začínají závidět milovníkům dieselů, kteří těží ze snížení daně z nafty

28.01.2021 Řidiči vozů na benzínový pohon mohou pomalu začít závidět motoristům, kteří svého – nejčastěji čtyřkolého – miláčka napájejí motorovou naftou. Od začátku letošního roku totiž benzín, konkrétně Natural 95, zdražil ze 27,88 koruny za litr, což byla jeho průměrná cena ještě 31. 12. 2020, na včerejší průměrnou cenu 28,26 korun za litr. Tedy o 38 haléřů na litr. Přitom cena nafty byla včera dokonce o jeden haléř nižší než na Silvestra 2020, a sice 27,31 koruny za litr.
img

Řidiči se po týdnech zlevňování musí připravit na zdražování benzínu i nafty. Na vině je slábnoucí koruna

24.09.2020 Pohonné hmoty v ČR v uplynulých sedmi dnech šestý týden v řadě zlevňovaly, a to o něco pomaleji než o týden dříve. Průměrná cena benzínu Natural 95 v uplynulých sedmi dnech poklesla o dva haléře na litr a činí nyní 27,77 koruny za litr. Nafta v uplynulých sedmi dnech ubrala osm haléřů na litr a stojí 27,08 koruny. Pohonné hmoty tak v uplynulém týdnu byly nejlevnější od první poloviny července.
img

Cena ropy vystoupala na pětiměsíční maximum. Pumpaři zatím nezdražují

26.08.2020 „Na čerpacích stanicích zatím nedochází k výrazným cenovým výkyvům. Vzhledem k rostoucí ceně ropy a oslabujícímu kurzu koruny vůči dolaru lze však do budoucna očekávat, že pumpaři začnou zdražovat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Benzín se vrací na cenu 28 korun za litr, končí doba ultralevných pohonných hmot. Cesta do Chorvatska a zpět je však nejlevnější za minimálně od roku 2012

16.07.2020 Pohonné hmoty v ČR pokračují ve zdražování, které navíc nabírá na tempu. Průměrná cena benzínu Natural 95 se v uplynulém týdnu zvýšila o 38 haléřů na litr a činí nyní rovných 28 korun za litr. Jde o nejvyšší cenu za celé období od konce letošního března. Litr nafty je nyní dražší o 34 haléřů v porovnání se situací před týdnem. Stojí 27,51 koruny a je tak nejdražší od první poloviny dubna.
img

Čeští řidiči zažili nejlevnější první týden prázdnin od roku 2004. Pohonné hmoty však zdražují, benzín od května už o více než dvě koruny

09.07.2020 Pohonné hmoty v ČR pokračují ve zdražování, byť pomalejším tempem než v předchozím týdnu. Průměrná cena benzínu Natural 95 se v uplynulém týdnu zvýšila o 23 haléřů na litr a činí nyní 27,62 koruny za litr. Jde o nejvyšší cenu za celé období od začátku dubna. Litr nafty je nyní dražší o 20 haléřů v porovnání se situací před týdnem. Stojí 27,17 koruny a je tak nejdražší od druhé poloviny dubna.
img

Pohonné hmoty v ČR dále citelně zdražují, kartel OPEC těží nejméně ropy od války v Zálivu roku 1991

02.07.2020 Pohonné hmoty v ČR pokračují v poměrně citelném zdražování. Průměrná cena benzínu Natural 95 se v uplynulém týdnu zvýšila o 35 haléřů na litr a činí nyní 27,39 koruny za litr. Jde o nejvyšší cenu za celé období od začátku dubna. Litr nafty je nyní dražší o 29 haléřů v porovnání se situací před týdnem. Stojí 26,97 koruny a je tak nejdražší od druhé poloviny dubna.
img

Benzín už stojí zase více než 27 korun za litr, koronavirová láce je pryč. I tak řidiče čeká zřejmě nejlevnější léto za dvacet let, na cestě do Chorvatska tam a zpět ušetří zhruba tisícovku

25.06.2020 Průměrná cena benzínu Natural 95 se včera vrátila nad úroveň 27 korun za litr. Konkrétně na úroveň 27,04 koruny za litr. Naposledy se benzín v průměru prodával za 27 korun či více v polovině letošního dubna. Jedná se tedy o neklamný znak toho, že ceny pohonných hmot se po propadu způsobeném vrcholící koronavirovou krizí postupně normalizují. V porovnání se svým květnovým dnem, 25,60 koruny za litr, už benzín Natural 95 zdražil o více než 1,40 koruny na litr. Jen v uplynulém týdnu jeho cena vzrostla o více než třicet haléřů na litr. Zdražuje také nafta, byť v menším rozsahu než benzín. Za posledních sedm dní vzrostla její cena o 25 haléřů na litr. Nafta je tak nejdražší od druhé poloviny dubna.
img

Investoři se stále více bojí druhé vlny covidu, ropa zlevňuje

18.06.2020 Počet nakažených „pekingskou variantou“ onemocnění covid-19 se přehoupl přes 150 a úřady od včerejška v postižených oblastech čínské metropole uzavřely školy. Nákaza už ochromila také letecký provoz v Pekingu, když včera bylo zrušeno zhruba sedmdesát procent plánovaných odletů. Nová vlna nákazy se objevila také v Japonsku a na Novém Zélandu.
img

Benzín i nafta pokračují ve zdražování, růst cen ale tlumí sílící koruna. České řidiče čeká nejlevnější léto za skoro dvacet let, tankují levněji než motoristé v Rakousku, Maďarsku či na Slovensku

11.06.2020 Čtvrtý týden v řadě v uplynulých sedmi dnech rostla jak cena benzínu, tak nafty. Je to první souvislejší zdražování paliv od poloviny ledna, kdy se jejich cena začala propadat kvůli šíření koronaviru v zahraničí a posléze i u nás.
img

Benzín i nafta pokračují ve zdražování. Růstu cen však „dochází dech“, neboť koruna vůči dolaru citelně sílí

04.06.2020 Třetí týden po sobě v uplynulých sedmi dnech rostla jak cena benzínu, tak nafty. Je to první souvislejší zdražování paliv od poloviny ledna, kdy se jejich cena začala propadat kvůli šíření koronaviru v zahraničí a posléze i u nás. Zdražování pohonných hmot však „dochází dech“, v uplynulém týdnu opět zmírnilo. Benzín Natural 95 zdražil o devět haléřů na litr a stojí nyní 26,26 haléře. Nafta v uplynulém týdnu zdražila také, avšak méně výrazně než benzín, pouze o šest haléřů na litr. Litr nafty nyní stojí 26,06 koruny. Pohonné hmoty jsou tak nejdražší za celé období od konce dubna.
img

Benzín i nafta pokračují ve zdražování. Kvůli růstu cen ropy i slabé koruně

28.05.2020 Druhý týden po sobě v uplynulých sedmi dnech rostla jak cena benzínu, tak nafty. Je to první souvislejší zdražování paliv od poloviny ledna, kdy se jejich cena začala propadat kvůli šíření koronaviru v zahraničí a posléze i u nás. Zdražování pohonných hmot však v uplynulém týdnu zmírnilo. Benzín Natural 95 zdražil o 13 haléřů na litr a stojí nyní 26,17 haléře. Nafta v uplynulém týdnu zdražila také, avšak méně výrazně než benzín, pouze o devět haléřů na litr. Litr nafty nyní stojí 26,06 koruny. Pohonné hmoty jsou tak nejdražší za celé období od začátku měsíce.
img

Trhy reagují na konflikt mezi Íránem a Spojenými státy

08.01.2020 „Čeští pumpaři využívají dění na Blízkém východě ke zdražování pohonných hmot. Průměrná cena benzínu se aktuálně pohybuje na úrovni 32,31 koruny za litr. Na konci loňského roku přitom byla pod úrovní 32,00 koruny za litr. Podobně zdražuje i cena nafty, která se aktuálně prodává za průměrnou cenu 31,97 koruny za litr. Rychlý růst cen na čerpacích stanicích není opodstatněný, protože pumpařům nahrává silný kurz koruny vůči dolaru, který snižuje růst ceny ropy v korunovém vyjádření,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Do konce roku lze očekávat mírné zdražování pohonných hmot

13.11.2019 V uplynulém týdnu se ceny pohonných hmot téměř nezměnily. Vysokou stálost v cenách benzínu a nafty lze očekávat i v příštím týdnu. Pumpaři momentálně nezaznamenávají silné tlaky, které by je okamžitě nutily upravovat ceny na čerpacích stanicích. Do Vánoc lze však očekávat, že se ceny mírně zvýší.
img

Čínský průmysl nečekaně posílil, což je dobrá zpráva i pro Česko. Investičním ternem letošního první čtvrtletí byly čínské akcie a ropa

01.04.2019 O víkendu dorazily překvapivě dobré ekonomické zprávy z Číny. Druhá největší ekonomika světa se podle všeho stabilizuje, což je příznivé nejen pro její asijské obchodní partnery, leč i pro země jako Německo nebo zprostředkovaně Česko. Čínská ekonomická stabilizace ovšem také protahuje růst na ropném trhu, takže čeští řidiči se musí připravit na zdražování pohonných hmot.
Související klíčová slova: FOREX | Bitcoin | Brexit | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Akciové indexy | Inflace | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Maďarský forint | Koruna | G20 | Ruský rubl | Turecká lira | Programování | Německo | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Swiss Life | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Zhodnocení | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Dluhopisové fondy | Broker | Burza | Centrální banka | Centrální banky | Distribuce | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Fed | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Futures | Grafy | Index PX | Inflační cíl | Investice | Investiční společnost | Investor | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kurz | MT4 | Marže | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Odvrácení rizika | Platební bilance | Pozice | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Stagflace | Swiss | Trading | Trend | Volatilita | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Shanghai Composite | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Stimulační opatření | EU | Vývoj ceny | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Ceny komodit | Kurz koruny | Panika | Výsledky | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Intervenovat | ČSOB | Deloitte | Regulace | CZK/USD | Nasdaq Composite | Makro | Výrobní ceny | Český statistický úřad | Obchodní seance | Akcenta | Lukáš Kovanda | Burzy | Bankrot | Obchodníci | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Průlom | Volatilní | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | BH Securities | Brent | Broker Consulting | Cena | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy na světových trzích | Cena zlata dnes | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Česká spořitelna | České koruny | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický růst | Elektřina | Eura | Fondy | Frank | Graf | Index Dow Jones | Investiční | Investing | ISM | Jádrová inflace | Jeden dolar | JP Morgan | Komoditní | Kurs koruny | Lira | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Odkup akcií | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Patria Finance | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Rubl | Signály | Spořící účty | Světové ceny ropy | SWIFT | Trh | Unce zlata | Volatility | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Zisky | ING | Benzín | CEE | EBITDA | Indie | Intermediate | ROCE | Itálie | Spojené státy | Cenová hladina | Tržby | Komise | Volby | Cukr | Burze | Aramco | Unicredit | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | David Marek | Investing.com | PwC | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Automobilový průmysl | Erste Bank | Creditas | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Plodiny | Energie | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Rada ČNB | Podnikatelé | Klid | Kč/EUR | Sázet | Swapy | Posilování koruny | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Nejistoty na trzích | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | JPMorgan Chase | Vladimir Putin | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Dnes na trzích | Propad | Kryptoměny | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | S&P | Guvernér | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Výhled | Bankéři | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Světový obchod | Krize | Světové trhy | Výnosy | Česká vláda | Očekávání analytiků | Příjmy | cTrader | Alphabet | ČTK | Zasedání americké centrální banky | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Očekávání | Devizy | Purple Trading | Vývoj na měnovém trhu | Generali Investments | Swiss Life Select | Euler Hermes | Zahraniční forex | BHS | Protiruské sankce | Devizoví obchodníci | Palladium | Backwardation | Nemovitostní fondy | Tržní očekávání | CII750 | Obchodní války | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Evropské akciové trhy | Prognóza ČNB | Portu | Čínský akciový trh | Forint | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Výplaty dividend | Graf indexu | Slábnutí rublu | Czech Fund | Spotřebitelská inflace | Trh s ropou | Ruská centrální banka | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Růst úrokových sazeb | Slabá koruna | Posilování české koruny | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Měny považované za bezpečné | Hodnota indexu | Cíl ČNB | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Majetek | Sazby ČNB | Ceny zemního plynu | Inflace v ČR | Oslabování kurzu koruny | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Inflační očekávání | Cena pohonných hmot | Michal Brožka | Růst cen ropy | Bitcoin a další kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Investice firem | Snížení sazeb | Gazprom | Nálada na akciových trzích | Pokles cen | Štěpán Křeček | Pohonné hmoty | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Růst mezd | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Denní graf | Očekávání trhu | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Pohonné hmoty v Česku | Asociace pro kapitálový trh | Tuzemské banky | Oslabení české koruny | Makroekonomický výhled | Odhady ČNB | Vývoz ropy | Vyšší úrokové sazby | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Střadatelé | Čistý zisk | Deficit | Ceny benzínu | Německá vláda | Sílící koruna | Hongkong | Obchod s ropou | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Jakub Seidler | Objem | Rijád | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Inflace v říjnu | Růst spotřebitelských cen | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Slušné zisky | Firma | Zasedání ČNB | BAT | Radomír Jáč | Růst cen | Tomáš Vlk | Bilance | Index DOW | Ceny na čerpacích stanicích | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Generální ředitel | Nízké úrokové sazby | Nadhodnocení | Úrok | Vysoké ceny ropy | Vyhlídky | Čínský průmysl | Ceny americké ropy WTI | Zveřejněná data | Globální trh | Omezení těžby | Statistika | Petr Dufek | Průmysl | PLN | Na burze | Celosvětový růst | Dnešní data | Impuls | Rostoucí náklady | Ceny potravin | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Problémy | NAFTA | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Největší producent ropy | Výsledek voleb | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Prohlášení | Moskva | Americká ropná společnost | Nord Stream | Nord Stream 2 | Škoda Auto | Míra | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Hypotéky | Předseda | Americké centrální banky | Dolar roste | Vánoce | Automobil | Nová sazba | Rozpočtové politiky | Bydlení | Analytik Broker Consulting | Ztráta | NERV | Citelné zdražování | Peking | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Zbrojovky | Vyšší ceny ropy | Teherán | Vzestup ceny | CRIF | Czech Credit Bureau | Washington | Výprodeje akcií | Útoky Íránu | Konflikt mezi Íránem a Spojenými státy | Írán | Irák | Znehodnocení koruny | Ministr zahraničí | Zemědělství | Ropa typu Brent | Česká inflace | Proinflační | Silnější koruna | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Zpevňování koruny | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Nájemné | Ceny energií | Broker Consulting Index podílových fondů | Oživení globální ekonomiky | Prognózy ČNB | Krach | Macron | Chudoba | Prezident | Trhy | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Koruna oslabuje | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Vstupy | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Americká administrativa | Výdaje | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Meziroční vývoj inflace | Zrychlení růstu | Americké ekonomiky | Americké banky | Průměrná cena | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Poptávky po ropě | Lednová inflace | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Slábnutí koruny | Šíření koronavirové nákazy | Průměrná mzda v ČR | Průměrná mzda | Situace na světovém trhu | Stabilita | Jižní Korea | Vývoj | Nafta v ČR | Šok | Snížení těžby | Martin Gürtler | Mzda v ČR | Mzda | Současná cena | Ropná válka | Příležitost k nákupu | Cenové války | Lídři EU | Těžební kapacity | Pozitivní impulz | Další vývoj | Těžaři ropy | Íránská ropa | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Evropské země | Kabinet | Guvernér Rusnok | Zrychlení inflace | Oslabování české měny | Analytik České spořitelny | Jiří Polanský | Dnešní čísla | Spotřebitelé | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Dopady pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Pád cen ropy | Značný pokles | Snížení základní úrokové sazby | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozkolísaný | Intervenovat ve prospěch koruny | Zásobníky | Texas | Škoda | Komerční banky | Demokraté | Domácnosti | Asociace | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Ministr vnitra | Potenciál | Bankovní asociace | Ceny elektřiny | Bulharsko | Březnová inflace | Izrael | Ekonomiky | Slovensko | Války | Poradce | Poskytování hypoték | Saúdové | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Údaje | Zlevňující ropa | Prudce zlevňující ropa | Hrozí krach | DPH | Pojišťovna | Prezident Vladimir Putin | Velké americké banky | Pohonné hmoty v ČR | Cestovní omezení | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | Jednání OPEC | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Španělská vláda | Přebytek běžného účtu | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | Inflace v březnu | Úspory | Statistiky | Analytik ČSOB | Dominik Rusinko | ČSOB Dominik Rusinko | Vyjádření ekonomů | Debata | Surové ropy | Posílení | Joe Biden | Regulační rámec | Data z trhu práce | Cestování | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Maloobchod | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Dopravci | Dovoz | Vývoz | Zdražení ropy | Restriktivní opatření kvůli koronaviru | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Členské země | RBI | Auta | Koronavirová pandemie | Omezení produkce | Argentina | Šéf firmy | Ekonomické zotavení | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Rekordní nárůst | Zpomalení inflace | Globální poptávka | Světová poptávka po ropě | Český investor | Agrofert | Propad cen | Covid | Technologické firmy | Sankce proti Rusku | Inflační šok | Chorvatsko | Americký maloobchod | Ceny | Viktor Orbán | Praha | Spotřební daně | Společnost Chevron | Ceny nových bytů | Vepřové maso | Zastavení růstu | Spotřebitelské ceny v Česku | Obnovení růstu | Indonésie | Slabý dolar | Časový horizont | Inflace v červenci | Maďarská inflace | Lepší výsledky | Ekonomické zotavování | Hnojiva | Snížení DPH | Hurikán Laura | Zasedání amerického Fedu | Budoucí vývoj | Cena elektřiny | Elektromobily | Politici | Biden | Ranní okénko | Česká republika | Nejvýraznější růst | Lockdown | Ceny v Česku | Americké měny | Epidemiologická situace | Embargo | Průměrný český investor | Zhoršování pandemické situace | NCLH | Přebytek zahraničního obchodu | Polská vláda | Pád cen | Producent ropy | Spotřebitelská poptávka | Vakcinace | TABAK | Očkování | PX Pražské burzy | NBP | Orbán | Mutace koronaviru | Voda | Pokles zásob | Růst ceny | Měsíční data | WU | Situace na trhu | Nynější krize | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Mrazy v USA | Rumuni | Súdán | Světová poptávka | Jemenští povstalci | Výrazný růst | Dnešní videokomentář | Nárůst sazeb | Suezský průplav | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Analytické zprávy | Data o inflaci | Ceny ropy Brent | Strach z inflace | Rostoucí ceny | Ministr práce | Konsensus trhu | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Pandemie COVID 19 | Pandemie COVID | cTrader Purple Trading | Těžaři | Oslabení | MNB | Ruský ministr | Největší americká banka | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Platidlo | Prodej | Další kryptoměny | Zátěžový test | Solární panely | Trh dnes | Sazby daně | Spojené arabské emiráty | Jednání kartelu OPEC | Příliv ropy | Tempo zdražování | Ropní těžaři | Základní úrokové sazby ČNB | Strach z delta mutace | Delta mutace | Subdodávky | Rekordní minimum | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Aktuální prognózy | Sekce měnové | Asijské země | Výhled USA | David Vagenknecht | Ranní glosa | Společnosti | Opatření | Rychlý růst | ANO | Vysoká poptávka | Ceny plynu | Konfederace | Kompenzace | CDU/CSU | FDP | Konzervativní unie | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Energetická krize | Růst cen plynu | Prudké zdražování | Automotive | Meziroční inflace v září | Inflace v září | Reakce dolaru | Zákonné platidlo | Údaje o zářijové inflaci | Zdražování potravin | Češi | Bohemia Energy | Zdražování energií | Polský zlotý a maďarský forint | Vysoké ceny | Rozpočtové schodky | Rumunsko | Pozornost | Meta | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | Drahé energie | Společnost | Družba | Ropný šok | TIM | Antony Blinken | Omikron | | Pumpaři | Zlotý | Úrokové sazby v USA | Bidenova administrativa | Ekonom Komerční banky | Ministr práce a sociálních věcí | Ruský plyn | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Instituce | Snížení daně | Invaze na Ukrajinu | Sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Cena plynu pro evropský trh | Kyjev | MWh | EUR/MWh | Situace na Ukrajině | Velkoobchodní cena plynu | Invaze | Pokles inflace | Ukončení války | Americký ministr zahraničí | Česmad Bohemia | Snížení spotřební daně | Spotřební daň z pohonných hmot | Vývoz ruské ropy | Růst cen energií | Honduras Prospera | Honduras | Ekonomická zóna | Zvláštní ekonomická zóna | Akcionáři České zbrojovky | Normalizace měnové politiky | Ceny pohonných hmot v Česku | Dovoz ruské ropy | Boj s inflací | finGOOD | Vít Endler | Embargo EU na ruskou ropu | Embargo EU | Vývoj cen pohonných hmot | Úsporný tarif | Zastropování cen | Zastropování cen elektřiny | Český statistický úřad (ČSÚ) | Administrativa | Rafinerie | Crowdfundingové platformy | Fingood | Vice | Nižší ceny | Přirážka | Sazby v USA | Rafinérie | Základní úrokové sazby v USA
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Zdražení nemovitostí
Zdražení povolenek
Zdražení ropy
Zdražení rýže
Zdražování
Zdražování bytů
Zdražování cen
Zdražování energie
Zdražování energií
Zdražování hypoték

Následující klíčová slova

Zdražování potravin
Zdražování ropy
Zdražování v Česku
Zdražování v Německu
Zdražování vody
Zdražování vody v ČR
Zdražování v zemědělství
Zdražovat
Zdražuje zlato
Zdražující bydlení
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
GKFX
MIG Bank
FP Markets
reklama
XTB trading konference 2024
Potvrďte prosím... Zavřít