Středa 12. květen 2021 22:56
reklama
BOSSA ebook analyza
reklama
Capital.com
reklama
XTB forum 2021

Klíčová slova - Mutace koronaviru

img

Turecko pokračuje v boji proti covidu a usiluje o důvěru investorů

07.05.2021 Poslední týdny a měsíce z Turecka přichází negativní zprávy. Země zažila měnové turbolence po březnovém odvolání guvernéra centrální banky Agbala a nyní se vypořádává s třetí vlnou covid-19, která ohrožuje oživení ekonomiky a rozběh klíčové turistické sezóny.
img

Rychlé shrnutí

30.04.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci výše. Index Dow Jones přidal 0.71 %, S&P 500 rostl o 0.68 % a Nasdaq o 0.22 %.
img

Benzín zdraží o další dvě koruny na litr, americká banka Goldman Sachs předpovídá skokový nárůst cen ropy

29.04.2021 Benzin v Česku v uplynulém týdnu mírně zdražil, cena nafty stagnovala. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 31,51 koruny, před týdnem byl o tři haléře levnější. Průměrná cena nafty zůstala na 29,53 koruny za litr. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin o 5,35 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 3,18 Kč na litru méně.
C:\fakepath\top-19032021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.03.2021 1) Investoři do asijských akciových trhů dnes pozorně sledovali dění v Turecku poté, co tamní prezident Erdogan vyhodil šéfa centrální banky a turecká lira reagovala prudkým poklesem. Propad měny dosahoval až 15 procent k americkému dolaru
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF registruje známky silnějšího oživování světové ekonomiky

21.03.2021 Mezinárodní měnový fond (MMF) registruje známky silnějšího oživování světové ekonomiky. Ohledně budoucího vývoje však panuje mimořádně silná nejistota, hospodářské oživení by mohly podkopat či zbrzdit nové mutace koronaviru. Včera to řekl Geoffrey Okamoto, první náměstek výkonné ředitelky MMF Kristaliny Georgievové.
img

Po růstu přichází pauza. Čína varuje před bublinou

02.03.2021 Je vcelku pochopitelné, že si akcie po včerejším rychlém růstu vybírají přestávku. Návrat investorů byl částečně motivován nižšími cenami z předchozího týdne, částečně novými zprávami. Ty však nebyly tak silné, aby nastolené tempo mohly na trzích udržet. Dnes se pozornost stáčí znovu k tématu možného utahování měnové politiky, poté co šéf čínského regulátora vyjádřil obavy z vývoje na domácím realitním trhu a varoval před bublinami na zahraničních trzích. Zároveň vyšla dost špatná čísla z německého maloobchodu a přišla zpráva o šíření nové "newyorské" mutace koronaviru. V těchto případech ovšem předpokládáme mizivý dopad na trhy.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.2.2021

15.02.2021 V očkování nastává určitý progres, celkově však proces stále pokulhává za původními plány. Vidíme, že v EU se stále očkuje výrazně pomaleji než v USA. Hrozbu představují nové mutace koronaviru. Vůči těm nejsou některé vakcíny efektivní. Pokud by se nové mutace rychle šířily, znamenalo by to delší trvání opatření společenského distancování. Obzvláště nebezpečná je tzv. jihoafrická mutace.
C:\fakepath\eurusd-14022021.png

Shrnutí páteční seance: Akcie v USA zpevnily, Nasdaq i S&P 500 zavřely na rekordech

14.02.2021 Americké akcie v pátek zpevnily, indexy S&P 500 a Nasdaq skončily na rekordech. Investoři prodávali akcie velkých technologických společností a soustředili se na sektory energetiky a financí. Náladu na trhu ovlivňuje chystaný stimulační balík určený americké ekonomice.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (10.2.2020)

10.02.2021 Na akciových trzích přetrvává pozitivní sentiment, který včera podpořily lepší, než očekávané výsledky společností jako Twitter nebo Lyft. Americký dolar mezitím pokračuje v odepisování zisků a pomohl euru zpět nad 1.21 a libře na nejvyšší úrovně od dubna 2018. Ropa WTI má za sebou nejdelší “vítěznou” šnůru za dva roky.
img

Evropské akcie obracejí dolů, dluhopisy nastoupily už s předstihem, euru se daří

09.02.2021 Úterní dopoledne je na hlavních trzích převážně negativní. Zatímco včerejšek zakončily americké akcie růstem a dnes navázala ještě Asie, evropské akciové indexy se nacházejí více či méně v záporu. V případě Londýna je to jen těsně, španělský trh však ztrácí jedno procento. Německý DAX je -0,6 pct.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 8.2.2021

08.02.2021 V očkování nastává určitý progres, celkově však proces stále pokulhává za původními plány. Vidíme, že EU stále zaostává za USA. V Izraeli data ukazují, že vzhledem k proočkovanosti výrazně klesá podíl hospitalizovaných ve věkové kategorii nad 60 let. Hrozbu představují nové mutace koronaviru. Vůči těm nejsou některé vakcíny efektivní. Pokud by se nové mutace rychle šířily, znamenalo by to delší trvání opatření společenského distancování.
C:\fakepath\akcie-propad.jpg

Akcie jako v roce 1999?

01.02.2021 Americký akciový trh se začíná chovat čím dál více iracionálně. Při svých vysokých úrovních se zvyšuje i volatilita a spekulační hry s akciemi Gamestop na ospravedlnění aktuálních cen příliš jistoty nepřidává. Vnucuje se otázka, jestli třeba taková Tesla není jen jeden velký Gamestop založený na mesiášském vnímání Elona Muska. Celá situace tak připomíná rok 1999, kdy své peníze na trh vrhají i nezkušení investoři a namísto fundamentu a očekávaných zisků obchodují impulzivně na základě předchozího růstu a „hot tips“.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy rostou, přetrvávají však obavy o poptávku

29.01.2021 Ceny ropy se dnes zvyšují, vzhůru je tlačí plánované snížení těžby v Saúdské Arábii a klesající zásoby suroviny ve Spojených státech. Výraznějšímu růstu cen nicméně brání přetrvávající obavy ohledně poptávky po pohonných hmotách, za kterými stojí nové mutace koronaviru a nejistota ohledně tempa očkování proti nemoci covid-19.
img

Ranní okénko - Nálada v ČR i Německu se dále zhoršila

26.01.2021 Dnes v odpoledních hodinách dorazí data o americké spotřebitelské důvěře a situaci ve zpracovatelském sektoru. Od nálady spotřebitelů si trh slibuje přibližnou stagnaci, když vyhlíží za leden skóre 89,0 oproti prosincovým 88,6 bodům. Svůj podíl na nevalné náladě, která by se tak držela zhruba 40 bodů pod předkrizovými hodnotami, mají kromě pokračujících pandemických omezení i napjatá situace na trhu práce a nejistota spojená s politickými dohady o podobě další fiskální podpory. Oproti tomu průzkum mezi zpracovateli z dílny richmondského Fedu již od července indikoval nadprůměrně dobré vyhlídky, což by mělo pokračovat i nyní – trh v lednu očekává zopakování prosincového výsledku 19 bodů. Podobně jako v Evropě, i v USA tak zůstává průmysl druhou vlnou pandemie dotčen spíše mírně, přičemž za oceánem je situace ještě znatelně optimističtější.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (25.1.2020)

25.01.2021 Akciovým indexům se nakonec podařilo uzavřít týden pozitivně a například Nasdaq uzavřel na nových rekordních maximech. Akciové trhy mají před sebou velmi zajímavý týden plný výsledky velkých amerických společností, který napoví, jak se vypořádaly s druhou vlnou pandemie. Americký dolar mezitím pozastavil svůj propad, ale blížící se zasedání FEDu pravděpodobně zvýší tlak na jeho propad.
img

Konec týdne pozitivní pro evropské akcie, v čele tentokrát Praha

08.01.2021 Závěr týdne přináší stále poměrně slušné zisky evropským akciím, kde sledujeme na hlavních indexech růst zhruba o 0,5 procenta. Na Wall Street roste ještě vyšším tempem Nasdaq , zatímco S&P 500 je nyní jen těsně v plusu. Výrazně se dnes dařilo pražské burze, za jejímž 2,3procentním ziskem stojí nákupní zájem napříč hlavními tituly.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Útlum podnikatelské aktivity v eurozóně byl v prosinci výraznější

06.01.2021 Útlum podnikatelské aktivity v eurozóně byl v závěru loňského roku vinou pandemie výraznější, než ukazovala předběžná data. Ukázala to dnes konečná zpráva organizace IHS Markit, jejíž index za prosinec sice vzrostl, zůstal ale pod klíčovou hranicí 50 bodů. Právě ta je předělem mezi růstem a poklesem aktivity. V Německu je souhrnný index nad 50 body, dominantní sektor služeb ale zůstává v útlumu, stejně jako v celé eurozóně.
img

Britové míří do dalšího lockdownu

05.01.2021 Dnes se dozvíme konečný stav českých státních financí za rok 2020. Jejich deficit dosáhl již v listopadu zhruba 340 mld. Kč a podle předběžných indikací, které médiím poskytla ministryně financí, mezitím narostl o dalších přibližně 30 až 40 mld. Loňský rok tak přinese nejvyšší schodek rozpočtu v české historii, ovšem tento primát mu nemusí dlouho vydržet. Vzhledem k nedávno schválenému daňovému balíčku i pokračujícím restriktivním opatřením a s nimi spojeným kompenzacím bude rozpočet hned v příštím roce zřejmě opět atakovat podobné úrovně.
C:\fakepath\ropa.jpg

Komodity: Ceny ropy na závěr roku klesají, za rok ztratily více než 20 pct.

31.12.2020 Ceny ropy dnes klesají a za celý letošní rok ztratily více než pětinu své hodnoty. Na trh s ropou má negativní dopad pokles poptávky způsobený karanténními omezeními zavedenými v rámci boje proti šíření nemoci covid-19.
img

Úleva nad britskou dohodou a americký stimul pomáhajím akcím nahoru

28.12.2020 Evropské akciové trhy v úvodu posledního obchodního týdne roku rostou a americký dolar ustupuje. Roste také ropa, a rovněž zlato má před sebou možná nejlepší závěr za posledních šest týdnů. Americký prezident Donald Trump podepsal stimulační balík na podporu ekonomiky zasažené pandemií, jakkoli dříve jeho podporu odmítal. Díky prezidentovu podpisu mají miliony Američanů, kteří přišli v důsledku koronavirové krize o zaměstnání, znovu nárok na mimořádnou podporu v nezaměstnanosti, který v neděli ztratili. Nehrozí již také stav rozpočtové nouze, jenž mohl od úterý ochromit fungování federálních úřadů.
img

V Británii objevili dva případy nové mutace koronaviru z JAR

23.12.2020 V Británii se objevily dva případy další mutace koronaviru, oba pacienti nedávno cestovali do Jihoafrické republiky (JAR). Británie zavádí omezení cest do JAR a všichni, kdo byli v posledních 14 dnech v JAR nebo přišli do kontaktu s někým, kdo tam byl, musí okamžitě do karantény. Nová varianta se šíří rychleji, než ta původní. Na tiskové konferenci to dnes uvedl britský ministr zdravotnictví Matt Hancock.
img

Americké akcie nechává před svátky Trumpova kritika stimulů v klidu

23.12.2020 Americké akcie před zkráceným čtvrtečním obchodováním a pátečním svátkem dnes většinou rostou, i když prezidentu Donaldu Trumpovi se nelíbí složitě dojednaný nový balík pomoci ekonomice, zasažené pandemií. Na druhé straně Atlantiku pohnula librou i eurem zpráva, že ještě dnes, nebo ve čtvrtek se možná podaří uzavřít dohodu o budoucích vztazích Británie a Evropské unie.
img

Ekonomika Velké Británie rostla nad očekávání o 16 %. Nová mutace koronaviru může způsobit propad

23.12.2020  Britská ekonomika ve třetím čtvrtletí zaznamenala mezikvartální růst o 16 %, což vedlo k částečnému anulování...
img

Ekonomika Velké Británie rostla nad očekávání o 16 %. Tvrdý brexit a nová mutace koronaviru může způsobit propad

23.12.2020 Velká Británie se stále nedohodla s Evropskou unií na obchodních vztazích po skončení tzv. přechodného období. Největší překážkou je dohoda ohledně rybolovu v britských vodách. EU totiž požaduje přístup rybolovu v těchto vodách a Británie zase chce obnovit plnou kontrolu na právem rybolovu.
img

Řidiči si přes Vánoce za pohonné hmoty připlatí, nafta je teď nejdražší od léta. Nová mutace koronaviru může ceny srazit, ale až po Novém roce

23.12.2020 Pohonné hmoty v minulém týdne opět zdražovaly, již čtvrtý týden v řadě. V minulých sedmi dnech se průměrná cena benzínu Natural 95 zvýšila o šest haléřů na litr a podle nejnovějších údajů společnosti CCS činí 28 korun za litr. Benzín je tak nejdražší od konce října. Nafta nyní stojí 27,43 haléře za litr, tedy o devět haléřů více než před týdnem. Nafta je tak nejdražší od druhé poloviny srpna. K jejímu zdražování – jež je výraznější než v případě benzínu – dopomáhá také probíhající topná sezóna, která zvyšuje poptávku po topné naftě, využívané například v průmyslu.
C:\fakepath\eurusd-23122020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 23.12.2020

23.12.2020 Akcie ve Spojených státech uzavřely i po schválení dlouho očekávaného ekonomického balíku smíšeně. Radost z něj totiž mírnily obavy z šíření nového kmene koronaviru a nepříznivé statistiky. Na forexovém trhu dál posiloval americký dolar.
C:\fakepath\gbpusd-22122020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 22.12.2020

22.12.2020 Akcie ve Spojených státech zahájily týden převážně se ztrátami. V mírném plusu zakončil obchodování jen Dow Jonesův index. Pozitivní stimul, který má přinést očekávané schválení dalšího balíku na podporu ekonomiky postižené koronavirovou krizí, přebily zprávy o rychle se šířící mutaci koronaviru zjištěné v Británii. Na forexovém trhu zpevňoval americký dolar.
C:\fakepath\0c0c8fbe4a04ac17e33d97b193155063.jpg

Evropské akcie zažily nejhorší výprodej za téměř dva měsíce

21.12.2020 Akcie na evropských trzích zahájily vánoční týden nejhlubším poklesem za téměř dva měsíce. Podle analytiků byl reakcí jednak na novou mutaci koronaviru, jednak na vleklá jednání o uspořádaní vztahů mezi Evropskou unií a Británií po brexitu. Další zhoršení pandemie znamená komplikace především pro dopravce, oslabily proto akcie leteckých společností, ale i ropné a bankovní firmy, slabší je i britská libra.
img

Pražská burza klesla nejvýrazněji za více než půl roku

21.12.2020 Pražská burza v úvodu týdne výrazně oslabila, index PX je tak zpět pod 1000 body. Dnes klesl o 3,09 procenta na 978,07 bodu, což je nejvýraznější pokles zhruba od poloviny června. Za propadem je podle analytiků zpráva o šíření nové mutace koronaviru v Británii. Nejvyšší ztráty dnes zaznamenaly bankovní tituly, téměř čtyři procenta odepsala i technologická firma Avast. S mírným ziskem uzavřel pouze operátor O2. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
C:\fakepath\ropa-zpravy.jpg

Komodity: Ropa kvůli mutaci koronaviru zlevňuje, Brent klesl pod 50 USD

21.12.2020 Ceny ropy dnes prudce klesají kvůli obavám, že nová mutace koronaviru zpomalí zotavování poptávky po pohonných hmotách. Severomořská ropa Brent dopoledne SEČ vykazovala pokles téměř o 4,9 procenta na 49,72 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela zhruba 4,8 procenta na 46,75 dolaru za barel.
img

Mutace viru vystrašila trhy. Akcie s ropou se prodávají, dolar a bondy rostou

21.12.2020 Nová mutace koronaviru v Británii a další vlna lockdownů a cestovních omezení otřásla akciemi po celém světě. V americkém indexu S&P 500 ztrátám vévodí energetické tituly, protože obavy o poptávku zamávaly také trhem s ropou. O více než 5 % padají akcie Tesly, která byla dnes do tohoto indexu formálně zařazena.
C:\fakepath\top-21122020-lv-7.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.12.2020 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří skončilo dnes smíšeně. Na burzách jsou cítit obavy kvůli šíření nové, údajně snadno se přenášející mutace koronaviru ve Velké Británii. Další zhoršení pandemie znamená komplikace především pro dopravce.
img

Forex: Místo dohody přišel z Londýna virus

21.12.2020 Koruna zahajovala minulý týden poblíž EUR/CZK 26,35 a jediný výraznější pohyb zaznamenala ve středu, kdy v bezprostřední reakci na nad očekávání dobrý výsledek průzkumu mezi evropskými nákupními manažery poskočila až k EUR/CZK 26,15. Na prosincovém indexu PMI byl přitom překvapivý hlavně výsledek mezi poskytovateli služeb, u kterých se očekávala stagnace poblíž 42 bodů a namísto toho přišel svižný nárůst na 47,3. Evropskou euforii ovšem poté zchladily víkendové zprávy ze Spojeného království. Namísto vyhlížené dohody o brexitu z něj totiž dorazila nová mutace koronaviru, která se vyznačuje podstatně rychlejším šířením. Kromě tvrdšího britského lockdownu tato novinka s sebou přinesla i okamžitá omezení cestování, ovšem nelze vyloučit, že se virus přesto rozšíří i na kontinent a vynutí si i zde opětovné zpřísnění restrikcí. Koruna na tyto zprávy reagovala návratem na počáteční hodnoty poblíž EUR/CZK 26,35.
C:\fakepath\letecka dopr.jpg

Od Británie se kvůli viru izolují další země, i Polsko či Kanada

21.12.2020 Kvůli vysoce nakažlivé mutaci koronaviru SARS-CoV-2, která se šíří na jihu Anglie, ruší přílety z Británie řada země včetně těch mimoevropských. Nejnověji jsou mezi nimi například Kanada, Polsko, Dánsko a Norsko. Podle BBC se k omezení cestování z Británie chystají například také Hongkong, Chorvatsko, Argentina, Chile, Maroka a Kuvajt. Saúdská Arábie mezitím pozastavila mezinárodní lety na týden, zatímco Izrael zakázal vstup cestujícím z Británie s výjimkou izraelských občanů. Izraelci přilétající z Británie musí podstoupit dvoutýdenní karanténu.
C:\fakepath\libra.png

Britská libra znovu pod palbou

21.12.2020 Velká Británie už letos zažila spoustu ekonomických šoků. Nejprve na jaře kvůli přísnému a dlouhému lockdownu klesla ve druhém čtvrtletí o hrozivých 19,8 %, což bylo nejvíce mezi vyspělými zeměmi. Následná nekonečná sága ohledně brexitové dohody s Evropskou Unií, která dosud nebyla podepsána, na lepší náladě také nepřidá. Nyní přichází další rána v podobě nové mutace koronaviru, kvůli které se Londýn dostává do izolace vůči zbytku země i vůči kontinentální Evropě. Britská libra tak dnes padá vůči ostatním měnám o cca 2 %.
C:\fakepath\akcie2.jpg

Akcie v EU i v Británii kvůli mutaci koronaviru klesají

21.12.2020 Akcie na evropských trzích zahájily vánoční týden poklesem, který je podle analytiků reakcí jednak na novou mutaci koronaviru, jednak na vleklá jednání o uspořádání vztahů mezi Evropskou unií a Británií po brexitu. Další zhoršení pandemie znamená komplikace především pro dopravce, oslabují proto hlavně akcie leteckých společností, slabší je ale i britská libra.
img

Ranní komentář: Pandemická situace v Británii se výrazně zhoršila, TESLA je zařazena do S&P500

21.12.2020 Začátek nového týdne na pozitivní sentiment z minulého týdne zatím nenavazuje. Futures na americké i evropské indexy se propadají, přičemž se dnes ráno naopak daří bezpečným přístavům, jako jsou drahé kovy nebo dolar. Negativnímu sentimentu pomáhají hlavně zprávy z Británie, kde se výrazně zhoršuje pandemická situace díky šíření nové mutace koronaviru. Ta vedla britskou vládu ke zpřísnění lockdownu, zatímco řada evropských zemí zakázala letecké, lodní, nebo vlakové spojení z Británie.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Intervence | Brexit | Čína | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dividendy | Poptávka | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Spready | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Americký dolar | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Bundesbank | Burza | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | Konsolidace | DAX | Distribuce | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | ECB | EMA | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Fed | Futures | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Indikátory | Investice | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | MMF | MT4 | Měna | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Peněžní zásoba | Platební bilance | Pozice | Průmyslové objednávky | RSI | Resistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Spotová cena | Ticker | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Panevropský index | Cena zlata | Cena ropy | Německá ekonomika | FTSE | Komerční banka | Patria | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Spekulanti | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Stimulační opatření | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Business | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Ceny komodit | Euforie | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Uvolnění měnové politiky | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Analytický tým | Aktuální kurzy | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Stavební výroba | Makrodata | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | EURUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | EPS | Index | Odpor | Podpora | Akcie Apple | Akcie dnes | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy WTI | CISCO | Cyrrus | CZK | Do čeho investovat | Dolar | Ekonomický růst | Euro Stoxx 50 | Exchange | Fio | Fiskální rok | Fondy | FXstreet.cz | GfK | Graf | Graf EURUSD | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Kurzy | Libra | Lira | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Market | Meziroční inflace | Norská koruna | Patria Online | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Signály | Société Générale | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Twitter | Velká Británie | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | WTI | Zpráva | Zprávy | Zisky | EIA | ING | Benzín | Indie | Intermediate | ROCE | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Burze | Markit | Dow Jonesův index | Bank of New York Mellon | DPA | Intesa Sanpaolo | Microsoft | ABN Amro | Caterpillar | DIW | Investing.com | PVM | BBC | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | HUF/EUR | Brazílie | Dnešní fundamenty | Nastavení měnové politiky | Rolls-Royce | Erste Bank | Averze k riziku | Kurz české měny | Index pražské burzy | Hospodářské výsledky | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Earnings | Podnikatelé | Malý prostor | Globální akciové trhy | KBC | Londýn - ICE | New York - Nymex | Znalost | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Ekonomická aktivita | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Britské akcie | Index britských akcií FTSE 100 | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Britská burza | IHS | Euro Stoxx 600 | JPMorgan Chase | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Globální ekonomiky | Akcie v EU | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Akcie ropných společností | Dnes na trzích | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | TradingView | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Euro k dolaru | Bezpečné útočiště | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | VIG | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Euro k americkému dolaru | Libra k dolaru | Zajištění | FTSE 100 | Tesla | Vysoká volatilita | National Australia Bank | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Britská ekonomika | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Krize | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Firemní zisky | Výnosy | Měnový pár GBP/USD | Japonská vláda | Očekávání analytiků | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | cTrader | Měny&Sazby | ČTK | Ceny ropy v dolarech | Aktuální cena | Německý Ifo index | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | IHS Markit | ex | Purple Trading | Generali Investments | Vstup na burzu | ING Groep NV | Virtuální mince | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Analytik devizového trhu | Analytik forexového trhu | Tržní očekávání | Drobní investoři | Očekávání investorů | Tržní hráči | Podniky | Evropské akciové trhy | Index nákupních manažerů (PMI) | Inflace v eurozóně | Akciový trh v USA | Turecké liry | Graf indexu | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Trh s ropou | Pokles cen ropy | Tvrdý brexit | FTSE/MIB | Růst zisků | Politika Fedu | Evropská komise | Základní úroková sazba | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Výsledková sezóna v USA | Inflační očekávání | Graf indexu S&P 500 | Růst cen ropy | CNY | Infineon | Infineon Technologies | Ceny pohonných hmot | Sentiment na akciových trzích | Boris Johnson | Americké společnosti | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Britský premiér | Tomáš Pfeiler | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | ISM index | Thyssenkrupp | Shrnutí obchodování | KB | Nárůst cen ropy | Kjódó | Agentura Kjódó | Denní graf | Hospodářský výhled | Český index nákupních manažerů | Spotová cena zlata | Stav ekonomiky | Očekávané Earnings | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Hazard | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Hongkong | Trinity | Výkon amerického dolaru | Objem | Index milánské burzy | Obchod | Obchodní dohody | Pojišťovna VIG | Zdražování pohonných hmot | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Německé hospodářství | Slušné zisky | Cisco Systems | Firma | PLN/EUR | UnitedHealth | Pfizer | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Bilance | Index DOW | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Růst světové ekonomiky | Česká měna dnes | Souhrnný index | Amazon | Nálada spotřebitelů | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Německá spotřebitelská důvěra | Walt Disney | EUR Index | Bankovní tituly | Klesá dolar | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Na burze | Visa | Enel | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Rozvoj | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Problémy | Výzkumný institut | NAFTA | Britové | Vládní výdaje | Total | Nejistoty | Státy EU | Ranní komentář | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Prohlášení | United Technologies | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Inflační výhled | Ohlédnutí | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Premiér Boris Johnson | Americké centrální banky | Vánoce | AXA | Fed index | xStation5 | MasterCard | Disney | Nike | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Demokratické strany | Josef Dudek | US100 | Wirecard | Hospodaření | Ekonomika Velké Británie | Chris Williamson | Daimler | Ceny ropy dnes | O2 | Letecké společnosti | Ifo | Negativní zprávy | Výsledky hospodaření | ASML | ASML Holding NV | Dohoda o brexitu | Ropa typu Brent | Poradenství | Podnik | Proinflační | Silnější koruna | Rozpočtový přebytek | Ukazatele | Šéf Bílého domu | SAP | Dobré zprávy | Horší data | Komunikace | Trump | Prezident | Koronavirus | Firma Avast | Anglie | Skotsko | Wales | Trhy | Americké hospodářství | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Reakce investorů | Virus | Asijské indexy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | Blue-chip | České měny | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Operátor O2 | Meziroční růst | Vít Hradil | SARS | Pandemie | Boeing | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Americká administrativa | Výdaje | Zpracovatelský sektor | Vývoj měnového páru EUR/CZK | BP | PMI pro sektor | Fresenius Medical | Adidas | Sazby beze změny | SEC | Americké ekonomiky | Průměrná cena | West Texas Intermediate | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | COVID-19 | Posílení libry | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Aktivita v sektoru služeb | Akcie na evropských trzích | Data PMI | Guvernér japonské centrální banky | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Nová data | Snížení těžby | Vzestup inflace | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Zákaz cestování | Prudký pokles | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Nouzový stav | Mince | Profitovat | Desetileté dluhopisy | Restriktivní opatření | Stimuly | Evropské země | Guvernér Rusnok | Výrazný vzestup | Fiskální balíček | Stimul | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Spotřebitelé | Výhled poptávky | Automobilka | Dopady pandemie | Počet nakažených | Aktuální situace | JPMorgan Chase & Co | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Texas | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Přísná opatření | Další pokles | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | Kongres | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Prohlášení politiků | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Ministryně financí | Dávky v nezaměstnanosti | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Růst | Balík na podporu ekonomiky | Koronavirové krize | Index spotřebitelské nálady | Americká banka | Potenciál | Evropský parlament | Allianz | Šíření nákazy | Bulharsko | Izrael | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Ekonom IHS Markit | Ekonom IHS | Schodek | Organizace | British Airways | Práce | Jednání ČNB | Údaje | DPH | Eni | Pojišťovna | Opatření proti šíření koronaviru | UnitedHealth Group | Cestovní omezení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Premiér Justin Trudeau | Microsoft Corp | Maloobchodní tržby v USA | Hospodářské oživení | Prognóza Evropské komise | Procter & Gamble | Statistiky | Malé podniky | USD za barel | S&P500 | Dílčí index | Nizozemsko | SARS-CoV-2 | Nálada spotřebitelů v USA | Spotřebitelská nálada v Německu | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | Air France | Posílení | Omezení pohybu | Joe Biden | Větší pokles | Lucembursko | Americké státy | Očekávané výsledky | Cestování | 3M | Ekonomické vztahy | Osobní výdaje | Shell | Ropa roste | Dopravci | Fondy obchodované na burze | PMI pro sektor služeb | Zdražení ropy | Očekávání do budoucnosti | Expanze | Kontrakce | Zveřejněné údaje | Průmyslové kovy | Merck KGaA | Merck | RBI | Konsorcium | Vakcína | Sektor služeb | CL | Fiskální stimul | Oživení globální poptávky | Akcie leteckých společností | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Pomoc lidem | Argentina | JDE | Nezkušení investoři | Unie | ČR | Pozitivní sentiment | Střední Evropa | Index Nasdaq Composite | Novartis | Sanofi | Stimulační balík | Covid | Akcie Lufthansy | Situace na trhu práce | Sony | Chorvatsko | E.ON | Johnson & Johnson | KLM | Ceny | Praha | Verizon Communications | Nadějné zprávy | Spotřební daně | Technologické společnosti | Rostoucí ceny komodit | Progres | Richmondský Fed index | Důvěra | Turistický ruch | Známky oživení | Výzkumy | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Sputnik V | Erdogan | Deutsche Lufthansa | Pandemická situace | Air Liquide | Coca-Cola | Ceny v eurozóně | Výrobní sektor | Brexitové dohody | Institut DIW | Zhoršení pandemie | Ropa dnes | Elektromobily | Vývoj ceny akcie | Epidemiologické situace | Biden | Vinci | Test na koronavirus | Ranní okénko | Česká republika | Průmyslové zakázky | Nejvýraznější růst | Graf ropy WTI | Lockdown | Měnový fond | Walgreens | Akcie Sony | Intel | Investice do solární energie | Solární energie | Moneta | Zveřejnění výsledků | Pfizer/BioNTech | Zprávy o vakcíně | Nové zprávy | Pfizer a BioNTech | Balík pomoci ekonomice | Ministr zdravotnictví | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | GameStop | Lyft | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Vakcinace | Očkování | Británie-EU | Pandemická situace v Británii | Situace v Británii | Revize amerického HDP | Kmen koronaviru | Nová mutace koronaviru | Rodrigo Catril | Nákup libry | Mutace viru | Růst kurzu dolaru | Zmutovaný koronavirus | Nejhorší výprodej | Krizový balík | Fiskální balíček v USA | Obavy z mutace koronaviru | Burzovní prázdniny | Balík stimulačních opatření | S&P/Case-Shiller | Case-Shiller | Vakcína a covid | PMI ve výrobě | Dopad na trhy | Oživování světové ekonomiky | Situace na trhu | Nálada v ČR | Akcie Gamestop | Deliveroo | Obavy o poptávku | Spekulační hry | Hry s akciemi | Hot tips | Mesiášském vnímání | Vnímání Elona Muska | Ceny akcie Apple | Porovnání vývoje výnosu | Přístup ČNB | Jestřábí přístup | Investoři z Redditu | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Den prezidentů | President's Day | Zasedání turecké centrální banky | Společnost Deliveroo | Pandemie covidu-19 | Nový americký prezident | Geoffrey Okamoto | Prezident Erdogan | Rostoucí ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Multimilionáři
Multitasking
Multitimeframe
Multitimeframe analýza
Municipality
Munich
Munich Re
Munoa Invest
Muriel Pénicaudová
Murrey Math Lines

Následující klíčová slova

Mutace viru
Mutual Fund
Mutual Fund Ltd
MUU Group Limited
(MU.US)
Muzeum Soumaya
MV Financial
MW Investiční fond
MW Investiční fond SICAV
MWM Markets
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít