Pondělí 01. březen 2021 17:15
reklama
Dukascopy
reklama
Bernstein bank webinar
reklama
Purple Trading ziskovost

Klíčová slova - DIW

C:\fakepath\n-11022021-lv.gif

Reuters: Německé podnikatele děsí prodloužení karantény

11.02.2021 Německá podnikatelská komunita dnes vyjádřila zděšení poté, co se kancléřka Angela Merkelová ve středu se spolkovými zeměmi dohodla na prodloužení karantény nejméně do 7. března. Informuje o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Weidmann: Německo může být příští rok zpátky na předkrizové úrovni

07.02.2021 Německá ekonomika by se navzdory zpřísněným opatřením proti šíření koronaviru mohla začátkem příštího roku vrátit na úroveň z období před příchodem pandemie covidu-19. V rozhovoru s listem Augsburger Allgemeine to podle agentury DPA řekl prezident německé centrální banky Jens Weidmann.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Statistici: Francouzská ekonomika může v prvním čtvrtletí vzrůst

05.02.2021 Francouzská ekonomika může v prvním čtvrtletí vykázat nárůst o 1,5 procenta, pokud opatření proti šíření nového koronaviru zůstanou na nynějších úrovních. Předpověděl to včera statistický úřad INSEE. Francie je druhou největší ekonomikou eurozóny po Německu, kde se v prvním čtvrtletí očekává pokles hrubého domácího produktu (HDP).
C:\\fakepath\\Nemecko2.jpg

Šéf DIW: Německo může vykázat růst i propad HDP o pět procent

04.02.2021 Předpovídat vývoj německého hospodářství pro letošní rok uprostřed pandemie nemoci covid-19 je složité, možné je cokoli od pětiprocentního propadu po pětiprocentní růst. V rozhovoru se zahraničními novináři to prohlásil šéf berlínského výzkumného institutu DIW Marcel Fratzscher. Řekl také, že podoba dluhové brzdy, kterou má Německo zakotvenu v ústavě, je ekonomicky nerozumná, neboť v dobrých časech poskytuje velký manévrovací prostor, zatímco v těch špatných takřka žádný.
C:\fakepath\Německo.jpg

DIW: Německá ekonomika v prvním čtvrtletí klesne o tři procenta

27.01.2021 Německá ekonomika v prvním čtvrtletí kvůli opařením proti šíření koronaviru klesne o tři procenta po předpokládané stagnaci v posledních třech měsících loňského roku. Předpověděl to dnes německý výzkumný institut DIW. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německá ekonomika loni kvůli pandemii klesla o pět procent

14.01.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v loňském roce kvůli pandemii snížil o pět procent. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámil spolkový statistický úřad. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky. Propad ale loni nebyl tak hluboký jako po finanční krizi v roce 2009.
C:\fakepath\Německo2.jpg

DIW: Německo kvůli koronaviru čeká vlna firemních bankrotů

03.01.2021 Opatření proti šíření koronaviru způsobí v Německu vlnu bankrotů. Předpověděl to prezident německého výzkumného institutu DIW Marcel Fratzscher v rozhovoru s německým listem Augsburger Allgemeine.
img

Ekonomika Velké Británie rostla nad očekávání o 16 %. Nová mutace koronaviru může způsobit propad

23.12.2020  Britská ekonomika ve třetím čtvrtletí zaznamenala mezikvartální růst o 16 %, což vedlo k částečnému anulování...
img

Ekonomika Velké Británie rostla nad očekávání o 16 %. Tvrdý brexit a nová mutace koronaviru může způsobit propad

23.12.2020 Velká Británie se stále nedohodla s Evropskou unií na obchodních vztazích po skončení tzv. přechodného období. Největší překážkou je dohoda ohledně rybolovu v britských vodách. EU totiž požaduje přístup rybolovu v těchto vodách a Británie zase chce obnovit plnou kontrolu na právem rybolovu.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Spotřebitelská důvěra v Německu pokračuje v poklesu

22.12.2020 Spotřebitelská důvěra v Německu už tři měsíce za sebou klesá, přísnější opatření proti šíření nového koronaviru totiž zhoršují vyhlídky příjmů a zvyšují sklon domácností k úsporám. Vyplývá to z dnešních údajů institutu GfK. Jeho index spotřebitelské nálady pro leden klesl na minus 7,3 bodu z minus 6,8 bodu v předchozím měsíci.
C:\fakepath\top-21122020-lv-7.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.12.2020 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří skončilo dnes smíšeně. Na burzách jsou cítit obavy kvůli šíření nové, údajně snadno se přenášející mutace koronaviru ve Velké Británii. Další zhoršení pandemie znamená komplikace především pro dopravce.
C:\fakepath\Německo.jpg

DIW: Německá ekonomika v závěru roku klesne o procento

21.12.2020 Německá ekonomika v zimě zaznamená pokles v důsledku nových restriktivních opatření, která jsou reakcí na vzestup počtu případů nákazy koronavirem. Ve čtvrtém čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) sníží o jedno procento a v prvních třech měsících příštího roku bude pokles ještě výraznější. Předpověděl to dnes výzkumný institut DIW.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Berlín: Práce na jednotě Německa nekončí, zemi se ale daří

16.09.2020 Ani 30 let po znovusjednocení Německa není země tam, kde by chtěla být, východu se ale hospodářsky daří a překonává i řadu regionů ve Francii, Polsku nebo České republice. K vládní výroční zprávě o stavu německé jednoty to dnes prohlásil vládní zmocněnec pro nové spolkové země Marco Wanderwitz. Za rostoucí problém východu Německa označil pravicový extremismus, který vláda podle něj nebrala dost vážně.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (14.9.2020)

14.09.2020 V minulém týdnu na nedošlo k aktivaci žádného obchodu na měnovém páru EUR/USD podle mého obchodního nastavení z týdenního článku. Trh totiž neprolomil žádnou aktivační S/R zónu a všechny čekající příkazy tak zůstaly neaktivní.
C:\fakepath\top-10092020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.09.2020 1) Obchodování na asijských akciových trzích dnes skončilo smíšeně. Čínský technologický index ChiNext, který je obdobou amerického indexu technologického trhu Nasdaq Composite, spadl o 4,7 %. Investoři nyní čekají, jakým výsledkem skončí zasedání Evropské centrální banky.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Institut DIW výrazně zlepšil výhled německé ekonomiky

10.09.2020 Dopady koronavirové krize na německou ekonomiku budou podle výzkumného institutu DIW mírnější, než se předpokládalo. Institut nyní očekává, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa letos klesne o šest procent, zatímco v červnu počítal s propadem o 9,4 procenta. Odhad růstu HDP na příští rok pak dnes institut zlepšil na 4,1 procenta z dříve předpokládaných tří procent.
img

Základní nepodmíněný příjem vyzkouší v Německu. V Česku by jeho zavedení znamenalo, že průměrný starobní důchod se sníží ani ne na polovinu nynější úrovně

21.08.2020 Další zemí, která otestuje základní nepodmíněný příjem, se stává Německo. Naši západní sousedi jej otestují pilotní studií pod vedením berlínského Institutu pro ekonomický výzkum (DIW). Institut to oznámil tento týden. Studie se bude účastnit 1500 lidí, z nichž 120 obdrží 1200 eur (31 270 korun) měsíčně bez jakýchkoli podmínek. Financovat to bude 140 tisíc drobných soukromých dárců.
C:\fakepath\eu penize.jpg

DIHK: Otvírání hranic v EU je jako další záchranný balíček

15.06.2020 Otevírání vnitřních hranic Evropské unie může mít stejný účinek jako druhý záchranný balíček. Může poskytnout potřebný impuls a povzbudit i globální ekonomiku, domnívá se Německá průmyslová a obchodní komora (DIHK). Aby se německé hospodářství dostalo znovu do chodu, je důležité obnovit mezinárodní obchod, který zajistí prosperitu a pracovní místa.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německá vláda v reakci na koronavirus odsouhlasila snížení DPH

12.06.2020 Německá vláda na dnešní mimořádné schůzi schválila dočasné snížení daně z přidané hodnoty, od července do konce letošního roku klesne DPH z nynějších 19 na 16 procent. Napsala to agentura Reuters, podle které kabinet kancléřky Angely Merkelové odsouhlasil rodičům jednorázovou dávku 300 eur (8000 korun) na každé dítě. Tato opatření jsou součástí rozsáhlého krizového balíku, kterým chce Německo podpořit hospodářství trpící dopady pandemie nemoci covid-19.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Německá ekonomika by letos mohla klesnout o 9,4 pct

11.06.2020 Německá ekonomika by letos mohla klesnout o 9,4 procenta. Oživení z nejhorší hospodářské krize od druhé světové války ale bude v příštím roce jen pozvolné a hrubý domácí produkt (HDP) se zvýší jen asi o tři procenta. Odhaduje to přední německý hospodářský institut DIW. Údaje ale platí jen za předpokladu, že se epidemii způsobenou šířením koronaviru podaří dostat pod kontrolu.
C:\fakepath\corona3.jpg

V USA kvůli koronaviru roste nezaměstnanost, potíže má i Evropa

02.04.2020 Pandemie způsobená koronavirem ve světě prudce zvyšuje nezaměstnanost, jen v USA minulý týden požádalo o podporu rekordních 6,65 milionu lidí. Problémy mají také evropské státy, ve Španělsku v březnu přišel o práci také rekordní počet lidí. Evropská komise (EK) oznámila, že v rámci nového systému podpory krátkodobého zaměstnávání nabízí členským zemím až 100 miliard eur (zhruba 2,7 bilionu Kč). O práci teď přicházejí hlavně lidé v odvětvích, na která má pandemie nejtvrdší dopady, což jsou například hotely, restaurace či firmy v letecké dopravě.
C:\fakepath\nemecko-19032020-lv.jpg

Ifo: Kvůli pandemii může HDP Německa klesnout o šest procent

19.03.2020 Německá ekonomika by kvůli krizi vyvolané koronavirem letos mohla klesnout až o šest procent. Uvedl to dnes šéf vlivného hospodářského institutu Ifo Clemens Fuest. Institut zveřejnil index podnikatelské nálady v Německu, jehož hodnota za březen se propadla na nejhorší úroveň od roku 2009. Největší evropská ekonomika podle Fuesta míří do recese.
C:\fakepath\Německo.jpg

Růst německé ekonomiky se v závěru loňského roku zastavil

14.02.2020 Německá ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku stagnovala, hrubý domácí produkt (HDP) zůstal ve srovnání s předchozím čtvrtletím beze změny. Ve svém prvním rychlém odhadu to dnes uvedl spolkový statistický úřad. Hlavní podíl měl na výsledku vývoz, který se ve srovnání se třetím kvartálem snížil.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

DIW: Německá ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí zřejmě klesla

20.12.2019 Německé hospodářství ve čtvrtém čtvrtletí zřejmě kleslo o 0,1 procenta, protože dál oslaboval zpracovatelský průmysl, který je orientovaný na export. Odhad vývoje největší evropské ekonomiky za období od října do prosince dnes zveřejnil německý hospodářský institut DIW.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

Hospodářské instituty zhoršily výhled růstu Německa

02.10.2019 Přední německé ekonomické instituty snížily odhad růstu domácí ekonomiky na letošní a příští rok kvůli slabší globální poptávce po zpracovatelském zboží a rostoucí podnikatelské nejistotě vlivem obchodních sporů. Letos čekají zvýšení hrubého domácího produktu o 0,5 procenta, příští rok má tempo růstu zrychlit na 1,1 procenta. Instituty tak v dnešní zprávě potvrdily předchozí informace agentury Reuters.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německo zvažuje, že na podporu ekonomiky sníží korporátní daň

29.08.2019 Německo zvažuje, že slábnoucí ekonomiku ohroženou recesí podpoří snížením daně z firemních zisků na 25 procent. Ulevit by tak chtělo především malým a středním podnikům. Návrh dnes podle agentury Bloomberg představil německý ministr hospodářství Peter Altmaier jako součást opatření na podporu sektoru, který v zemi vytváří 60 procent pracovních míst. Podle údajů poradenské společnosti Deloitte se sazba korporátní daně v Německu nyní pohybuje mezi 30 a 33 procenty.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německá ekonomika ve 2Q téměř stagnovala

26.06.2019 Německá ekonomika ve druhém čtvrtletí téměř stagnovala, když přidala jen 0,1 procenta. Ve svém odhadu výkonu největšího evropského hospodářství to píše německý institut pro hospodářský výzkum DIW.
C:\fakepath\nemecko 14022014.png

Německé ekonomika podle předních institutů vzroste jen o 0,8 %

04.04.2019 Přední německé ekonomické instituty podstatně snížily společný odhad letošního růstu německé ekonomiky, a to na 0,8 procenta z 1,9 procenta, která odhadovaly loni na podzim. Zpráva ale varuje, že pokud Británie odejde z Evropské unie bez dohody, hospodářský růst může být ještě podstatně nižší.
img

Německá data přibrzdila tržní optimismus, ukazují na vážnější problémy klíčové ekonomiky

04.04.2019 Víra v podporu ekonomiky ze strany čínské vlády dostala opět reálnější základy. Vláda oznámila záměr snížit daně a podpořit malé podnikání i mzdy. Celkové snížení daní, jehož část má platit už od příštího týdne, je letos plánováno na ekvivalent skoro 300 mld. USD. Další posun se navíc čeká v agrární reformě a měl by přihrát zisky navíc zemědělcům.
C:\fakepath\brexit2.jpg

Německo se chystá na brexit, neví ale, co vlastně čekat

11.03.2019 Pokles hrubého domácího produktu, snížení německých investic do Británie nebo další četné žádosti Britů o německé občanství - to jsou jen některé z očekávaných dopadů brexitu na spolkovou republiku. Přesněji je ale dokáže odhadnout málokdo; především kvůli tomu, že nikdo dodnes neví, podle jakého scénáře a kdy se vlastně odchod Británie z Evropské unie odehraje. V Německu je tato nejistota předmětem vzrůstající frustrace.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Německý autoprůmysl i další odvětví varují před tvrdým brexitem

16.01.2019 Německé sdružení automobilového průmyslu (VDA) dnes varovalo, že odchod Británie z Evropské unie bez dohody by mohl mít fatální důsledky. Obavy z takzvaného tvrdého brexitu vyjádřili i zástupci dalších německých průmyslových sektorů. Britský parlament v úterý podle očekávání odmítl dohodu o brexitu, kterou s EU vyjednala premiérka Theresa Mayová.
C:\fakepath\452134966-1400x788.jpg

Instituty DIW a IfW zhoršily výhled německé ekonomiky

12.12.2018 Německé hospodářské instituty DIW a IfW dnes zhoršily výhled německé ekonomiky. Oba instituty nyní předpokládají, že hrubý domácí produkt (HDP) v letošním roce stoupne pouze o 1,5 procenta. DIW přitom doposud letošní růst odhadoval na 1,8 procenta a IfW na 1,9 procenta.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Letošní růst HDP Německa prý bude nižší, než čeká vláda

15.11.2018 Růst německé ekonomiky v letošním roce bude slabší, než očekává vláda. Po poklesu ve třetím čtvrtletí není již odhad, který počítá s růstem o 1,8 procenta, dosažitelný, domnívají se přední německé hospodářské instituty.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

DIW: Německo potřebuje více migrantů z EU, pomáhají ekonomice

01.11.2018 Příliv pracovních sil z ostatních členských zemí Evropské unie od roku 2011 zrychluje růst německé ekonomiky v průměru o 0,2 procentního bodu ročně. Uvedl to včera německý hospodářský institut DIW. Dodal, že Německo by vzhledem ke své stárnoucí populaci a nedostatku pracovních sil mělo zvýšit úsilí k přilákání migrantů z EU.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Institut Ifo zvýšil odhad růstu německé ekonomiky na 1,9 procenta

06.09.2018 Německý ekonomický institut Ifo zvýšil odhad růstu německé ekonomiky na letošní rok na 1,9 procenta, zatímco dosud počítal s růstem o 1,8 procenta. Jako důvod v dnešním sdělení uvedl lepší výkon ekonomiky v první polovině roku.
C:\fakepath\LYNXNPEA970MN_L.jpg

Důvěra investorů v německou ekonomiku je nejnižší za šest let

10.07.2018 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v červenci dále zhoršila a je nejnižší za šest let. Mohou za to obavy z vystupňování obchodního napětí se Spojenými státy, uvedl ve své dnešní zprávě výzkumný institut ZEW.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Ifo zhoršil výhled německé ekonomiky

19.06.2018 Německý institut Ifo dnes snížil odhad růstu německé ekonomiky pro letošní i příští rok na 1,8 procenta. V předchozí prognóze předpokládal, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa se letos zvýší o 2,6 procenta a napřesrok o 2,1 procenta. Zhoršení výhledu institut zdůvodnil slabým začátkem letošního roku a zvýšenými riziky.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Bundesbank snížila odhad růstu ekonomiky

15.06.2018 Německá centrální banka Deutsche Bundesbank dnes zhoršila odhad letošního růstu německé ekonomiky. Hrubý domácí produkt by se měl podle nové prognózy zvýšit o rovná dvě procenta, zatímco v prosinci banka růst odhadovala na 2,5 procenta.
C:\fakepath\TOP5-13062018-LV-21.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.06.2018 1) Americká centrální banka (Fed) dnes pravděpodobně zvýší základní úrokové sazby, letos už podruhé. Zveřejní také aktualizované hospodářské prognózy, které by měly mimo jiné ukázat, zda Fed v celém letošním roce nadále počítá s trojím zvýšením sazeb, nebo zda se úroky chystá zvýšit celkem čtyřikrát.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Institut DIW zhoršil výhled růstu ekonomiky

13.06.2018 Německý hospodářský institut DIW zhoršil svůj výhled růstu vývoje německé ekonomiky pro letošní rok o půl procentního bodu na 1,9 procenta. Příští rok má hrubý domácí produkt (HDP) stoupnout o 1,7 procenta, což je o 0,2 procentního bodu méně, než DIW doposud předpokládal. Důvodem ke zhoršení odhadu je nečekaně slabý začátek letošního roku a rizika ze zahraničí, jako jsou obavy z nové italské vlády a obchodní konflikt se Spojenými státy.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

Šéfka MMF vyzvala eurozónu k vytvoření fondu pro krizová období

26.03.2018 Šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová dnes doporučila eurozóně vytvoření fondu, který by pomáhal členským zemím čelit budoucím hospodářským útlumům. Zároveň vyzvala státy používající euro k větší rozpočtové integraci.
euro 08012013-2.png

Ekonomové vyzývají ECB ke zvýšení úroků

05.01.2017 Němečtí ekonomové vyzývají Evropskou centrální banku (ECB), aby zvýšila úrokové sazby. Reagují tak na výrazné zrychlení tempa růstu spotřebitelských cen v eurozóně, uvedla dnes agentura Reuters. ECB se rekordně nízkými úrokovými sazbami a rozsáhlými nákupy dluhopisů snaží podporovat hospodářský růst a inflaci.
nemecko 08012014-3.png

Výdaje Německa na uprchlíky zvyšují podle expertů růst ekonomiky

30.12.2016 Dodatečné výdaje způsobené přílivem uprchlíků působí v Německu jako stimul pro ekonomiku. Hospodářský růst země byl kvůli nim letos o 0,3 procenta vyšší. V příštích letech lze očekávat ještě pozitivnější vliv, napsal dnes s odvoláním na odborníky web listu Die Zeit.
nemecko 08012014-3.png

DIW očekává zpomalení růstu Německa

08.09.2016 Hospodářský růst v Německu v letošním roce díky silné domácí poptávce zrychlí na 1,9 procenta. Napřesrok...
euro.jpg

Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v srpnu zlepšila

08.08.2016 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v srpnu zlepšila, a zotavila se tak po propadu z předešlého měsíce...
nemecko 08012014.png

MMF kvůli brexitu zřejmě zhorší odhad růstu německé ekonomiky

30.06.2016 Mezinárodní měnový fond pravděpodobně v příštích týdnech zhorší svůj výhled růstu německé ekonomiky...
nemecko 07062013.jpg

Brexit by snížil hospodářský růst Německa

15.06.2016 Takzvaný brexit, tedy odchod Británie z Evropské unie, by v příštím roce zřejmě snížil růst německé...
britska libra 17022014.jpg

Brexit by prý mohl snížit německé HDP o 3 %

13.06.2016 Odchod Británie z Evropské unie by dlouhodobě mohl způsobit pokles německého HDP až o tři procenta...
img

Denný výhľad na EURUSD 08.06.2016

08.06.2016 Včerajšie výsledky HDP eurozóny za 1Q síce skončili nad konsenzom, +1.7% vs. očakávanie +1.5%, avšak ich vplyv na obchodovanie bol minimálny. Podobne aj popoludňajšie výsledky US produktivity práce a nákladov na jednotku práce nemali na menový výraznejší vplyv. Minulotýždňové výsledky z US trhu práce a pondelkový prejav guvernérky Yellen boli signálom, že júnové zasadnutie určite neprinesie zvýšenie sadzieb a prípadný rast úrokovej miery v USA je pravdepodobný až koncom 3Q, alebo až vo 4Q. Obchodníci tak pravdepodobne budú čakať na ďalšie dáta a hlavne na ekonomický a inflačný výhľad Fedu (ten bude zverejnený v stredu po zasadnutí), ktorý môže spôsobiť silnejší pohyb na FX, dlhopisoch, ale aj akciovom trhu.
ecb.jpg

Za německou kritikou ECB je podle analytiků politika

25.04.2016 Kritika politiky levných peněz Evropské centrální banky (ECB), která v poslední době zaznívala z Německa, má co...
usa 14122014-2.png

Německo nejvíce vyváží do USA

21.02.2016 Spojené státy se loni staly největším cílem německého vývozu. Předstihly tím Francii, která si pozici...
nemecko 08012014-3.png

Německo loni hospodařilo s přebytkem

13.01.2016 Německo loni dosáhlo rozpočtového přebytku 12,1 miliard eur, což je dvojnásobek toho, co vláda očekávala...
euro penize.jpg

Přebytek rozpočtu Německa byl prý loni vyšší

09.01.2016 Přebytek německého rozpočtu za loňský rok dosáhne více než deset miliard eur, tedy téměř dvojnásobek toho...
nemecko 08012014-3.png

Německé průmyslové firmy zvýší investice

28.12.2015 Německé průmyslové podniky plánují v příštím roce zrychlit růst investic na šest procent z letošního...
nemecko 08012014-3.png

DIW: Běženci budou dlouhodobě pro Německo hospodářským přínosem

16.11.2015 Běženci mohou v dlouhodobém horizontu znamenat pro Německo ekonomický přínos, pokud se je podaří...
nemecko 08012014.png

Ekonomové zhoršili odhad růstu Německa

08.10.2015 Přední německé ekonomické instituty zhoršily odhad růstu německé ekonomiky na letošní rok na...
nemecko 08012014.png

Volkswagen prý Německo nepoškodí

29.09.2015 Skandál kolem měření emisí, který vyšel najevo v automobilce Volkswagen, německou ekonomiku...
Volkswagen-24092015.jpg

VW může být větší hrozbou pro ekonomiku Německa než řecká krize

24.09.2015 Skandál s manipulací s emisemi u naftových vozů Volkswagenu šokoval podnikatelské a politické...
nemecko 08012014.png

DIW: Migranti příští rok zvýší německé HDP

17.09.2015 Růst německé ekonomiky bude pravděpodobně v příštím roce o 0,25 procentního bodu vyšší, než by byl bez...
recko-12062015.jpg

Tsiprasova rezignace může zbrzdit reformy

21.08.2015 Evropští politici považují rezignaci řeckého premiéra Alexise Tsiprase za krok k upevnění podpory pro...
recko 08012014.png

Řecko se s věřiteli neshoduje na prodloužení programu pomoci

28.06.2015 Řecko se dnes neshodlo s mezinárodními věřiteli na otázce prodloužení programu finanční pomoci pro...
94722652.jpg

Řecko by prý mělo restrukturalizovat dluhy

26.06.2015 Pokud chtějí mezinárodní věřitelé udržet Řecko v eurozóně, budou muset přistoupit k restrukturalizaci jeho...
nemecko 08012014-3.png

DIHK zlepšila výhled německé ekonomiky

28.05.2015 Německá průmyslová a obchodní komora (DIHK) dnes zlepšila odhad letošního růstu německé ekonomiky...
nemecko 08012014-3.png

Německo prý musí zvýšit investiční výdaje

13.04.2015 Německo trpí velmi slabou úrovní investic a veřejný i soukromý sektor je musí podstatně zvýšit, aby největší...
recko a nemecko.jpg

Tsipras prý zvyšuje závislost Řecka na EU

28.01.2015 Nový řecký premiér Alexis Tsipras si svými výroky o zastavení úsporných programů a privatizací zavírá...
nemecko zeme.jpg

Německo plánuje zvýšit veřejné investice

07.11.2014 Německo by mohlo zvýšit veřejné investice během dvou let od roku 2016 o dodatečných deset miliard eur...
nemecko 07062013.jpg

Nezaměstnanost v Německu v říjnu klesla

30.10.2014 Počet nezaměstnaných v Německu v říjnu nečekaně klesl. Míra nezaměstnanosti ale zůstala na zářijové...
nemecko 08012014-3.png

DIW: Německo se zřejmě vyhnulo recesi

29.10.2014 Hrubý domácí produkt Německa by mohl za třetí čtvrtletí vykázat nárůst o 0,1 procenta po poklesu o 0,2...
nemecko 07062013.jpg

Německý ekonom odmítl vyrovnaný rozpočet

14.10.2014 Striktní požadavek německé vlády na dosažení vyrovnaného rozpočtu i v době slabého ekonomického...
nemecko 14022014.png

Berlín chce podporovat nové investice

10.10.2014 Německá vláda zvažuje, jak podpořit dodatečné investice, omezit byrokracii a investovat do budoucnosti...
nemecko 08012014-2.png

Přední instituty sníží odhad růstu Německa

08.10.2014 Skupina předních německých ekonomických institutů prudce sníží odhady německého ekonomického...
euro zona.jpg

Eurozóně prý hrozí delší období stagnace

01.09.2014 Ekonomiku eurozóny zřejmě čeká delší období stagnace. Předpokládají to podle agentury DPA někteří...
nemecko 07062013.jpg

Reuters: Německá ekonomika se zadrhává

18.08.2014 Německá ekonomika se začala v posledních měsících zadrhávat a nový "wirtschaftswunder?, jak Němci...
nemecko 07062013.jpg

Počasí nahrává růstu německé ekonomiky

24.03.2014 Mírné počasí poskytlo německé ekonomice v prvním čtvrtletí silnou vzpruhu, oživení tedy nabralo na rychlosti a silné by mělo být i tempo růstu. Ve své pravidelné měsíční zprávě to dnes uvedla německá centrální banka. Sdělení Bundesbanky lze podle agentury Reuters vnímat jako další potvrzení toho, že evropská ekonomika se dostává z recese.
nemecko 08012014.png

Německý institut vyzývá ECB k boji s deflací

10.03.2014 Německý Institut pro hospodářský výzkum (DIW) vyzval Evropskou centrální banku (ECB), aby v rámci boje s hrozící...
img

Německé platy čekají změny. Merkelová zavede minimální mzdu. Ve hře omezení výplat shora a placené dálnice pro cizince

25.11.2013 Jasno o nové vládě v Německu by konečně mělo být v polovině týdne. Již nyní se ale rýsuje kostra politických změn, kte...
img

Makro: Ekonomické instituty opět snížily odhad růstu Německa v letošním roce

17.10.2013 Německá ekonomika by měla růst v letošním roce pomalejším tempem, v roce 2014 by však měla výrazně zrychlit, uved...
nemecko zeme.jpg

Růst německé ekonomiky příští rok zrychlí

18.09.2013 Tempo růstu německé ekonomiky v příštím roce prudce zrychlí, a to zejména díky stoupajícím spotřebitelským...
nemecko.jpg

Institut DIW snížil odhad růstu německé ekonomiky

10.04.2013 Výzkumný institut DIW dnes snížil odhad růstu německé ekonomiky na letošní i příští rok. Německé hospodářství však podle něj zůstává relativně silné díky stabilnímu trhu práce a stoupajícím disponibilním příjmům. DIW předpokládá, že německá ekonomika letos stoupne o 0,7 procenta, zatímco dříve počítal s růstem o 0,9 procenta.
nemecko.jpg

Německý export v únoru překvapivě klesl

09.04.2013 Německo v únoru zaznamenalo překvapivý pokles exportu i importu. Vyplývá to z dnešní zprávy spolkového...
nemecko.jpg

DIW: Německá ekonomika se vyhne recesi

27.03.2013 Německá ekonomika vykáže za první čtvrtletí nárůst o 0,5 procenta po poklesu o 0,6 procenta v závěru...
nemecko zeme.jpg

Německá ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí klesla

11.01.2013 Německá ekonomika v posledním čtvrtletí loňského roku klesla. Uvedlo to dnes tamní ministerstvo...
nemecko zeme.jpg

Růst německé ekonomiky bude zrychlovat

09.01.2013 Tempo růstu německé ekonomiky letos mírně zrychlí na 0,9 procenta z předpokládaných 0,8 ...
nemecko zeme.jpg

Maloobchodní tržby v Německu výrazně klesly

30.11.2012 Maloobchodní tržby v Německu se v říjnu meziměsíčně propadly o 2,8 procenta. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Analytici přitom očekávali pokles o pouhých 0,2 procenta. Údaje podle agentury Reuters podkopávají naděje, že soukromá spotřeba bude nadále podporovat růst největší evropské ekonomiky.
img

Goldman Sachs: Koruna může kvůli „řetězové reakci" v regionu oslabit na 27,5 CZK/EUR

01.12.2011 Korunu a další měny v regionu čeká podle banky Goldman Sachs v následujícím...
img

Večerné zhrnutie

19.09.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas&...
img

Makro: Spolková vláda pravděpodobně zvedne odhad růstu německé ekonomiky

27.07.2010 Německá ekonomika poroste v letošním roce rychleji než vláda původně předpokládala, uvedl ministr ...
img

Večerné zhrnutie

14.04.2010 DENNÝ PREHĽAD GRAF VÝKONNOSTI KALENDÁR DŇA  Dátum  &...
img

DIW (nemecký ekonomický inštitút)

14.04.2010 Znižujeme odhad rastu nemeckej ekonomiky z 2,1% na 1,7% pre tento rok. Ešte na začiatku roka tu boli pritom slová plné optimizmu a odhady rastu sa zvyšovali....
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | George Soros | Bitcoin | Čínský jüan | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | Grexit | Ruský rubl | HDP | Dluhová krize | Měnová politika | Německo | Francie | Polsko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Česká koruna | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Měnové trhy | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Analýza | Bank of England | Bank of Japan | Bloomberg | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | DAX | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | ECB | EFSF | Ekonomika | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Forex trader | Futures | G7 | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Komodity | Kurz | Kurzy měn | MMF | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měny | NYSE | Obchodní bilance | Čekající příkazy | Poplatek | Pozice | Produktivita práce | Průmyslové objednávky | Rally | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Riziko | Ropa | Saldo běžného účtu | Spread | Ticker | Timeframe | Trader | Trend | Trigger | Ukazatel | Volatilita | Výnos | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Goldman Sachs | Evropa | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Americký prezident | Indexy | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Makroekonomické data | Zisk | Ceny komodit | Kurz eura | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | IEA | Deloitte | Ondřej Hartman | CAC 40 | Deutsche Bank | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Eurostat | Makrodata | LYNX | Virtuální měna | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Mezinárodní měnový fond | FX trh | Zásoby ropy | ADP report | Bankrot | Obchodníci | Komunita | Semináře | Praxe | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | Carry trades | EPS | Index | Odpor | Podpora | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Britské libry | CAC40 | Cena | CISCO | Conference Board | CZK | Členské země eurozóny | DAX 30 | DJIA | Do čeho investovat | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | Euro dnes | Evropské měny | Exchange | Fiskální rok | Fondy | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hang Seng | HDP Německo | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index PMI | Investiční | Investiční výdaje | Investing | Jak investovat | Janis Varufakis | Japonská ekonomika | JP Morgan | Kapitálové trhy | Kurz britské libry | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nemovitosti | Nikkei 225 | Paládium | Pokles eura | Prognóza | Reuters | Roboti | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řecká krize | Signály | Société Générale | SP500 | Státní dluh | Shares | Švýcarská banka | Trh | US dolar | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Země eurozóny | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Fed Funds Rate | ZEW | ATR | ING | Benzín | Andrej Babiš | CE3 | CEE | Ekonomika Německo | Matthias Müller | Měď | Ministerstvo financí | Petr Kellner | ROCE | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Komise | Volby | Retail | Vzdělání | Frustrace | Burze | Unicredit | Deutsche Bundesbank | DPA | Intesa Sanpaolo | PrimStock | Institut ZEW | Microsoft | MSCI | Westpac Banking | ABN Amro | Westpac | Caterpillar | Sentix | Institut Ifo | DIHK | Investing.com | PwC | BBC | Destatis | Agentura DPA | Hospodářské vyhlídky | TRIM Live | Reporty | Obchodní nastavení | HUF/EUR | Brazílie | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Podnikání | DZ Bank | BMW | Wolfgang Schäuble | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Stock Exchange | Rheinische Post | Energie | Prezident Fedu | Earnings | Podnikatelé | KBC | Podnikatelská důvěra | Implikovaná volatilita | Přehled | Vytrvalost | Jádrový index | Firemní investice | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Evropské trhy | Referendum | Ekonomická aktivita | Miliardáři | US akcie | Forbes | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Známý investor | Velké banky | Daňové příjmy | Americké akciové indexy | Die Welt | Globální ekonomický růst | Globální ekonomiky | Nervozita | Summit EU | Walmart | Propad | Handelsblatt | Německý hospodářský institut DIW | Index Nikkei | S&P | Ztráty | Politická nejistota | Ekonomická data | Historická maxima | Nejistota | Světové finanční krize | Günther Oettinger | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Zpomalení v Číně | Ekonomický přínos | FTSE 100 | Dluhové krize | National Australia Bank | Ekonomický institut | Výhled | Depozitní sazba | Francouzská ekonomika | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Německý export | Hrubý domácí produkt Německa | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Hospodářská situace | Průzkum | Krize | Měnové otázky | Opatření na podporu ekonomiky | Hospodářská stagnace | FTSE MIB | Theresa Mayová | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Japonská vláda | Ekonomické údaje | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Index cen domů | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Údaje o inflaci | Měny&Sazby | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Hospodářská rizika | Hlavní ekonom | Očekávání | ex | ING Groep NV | Asijské trhy | Obchodní války | Německá centrální banka | Obchodní napětí | Podniky | Evropské akciové trhy | Royal Dutch Shell | BGA | IfW | Pokles cen ropy | Tvrdý brexit | EK | Evropská komise | Americké podniky | Šéf ECB | Odhady analytiků | Majetek | Odložení brexitu | Statistický úřad | Splácení dluhu | Infineon | Infineon Technologies | Odhad růstu ekonomiky | Obchodní konflikt | Pokles cen | Britský premiér | Thyssenkrupp | Kjódó | Agentura Kjódó | Britská obchodní komora | Kurzarbeit | Předstihové indikátory | Hospodářské dopady | Očekávané Earnings | Obchodní spory | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Hospodářské krize | Rozpočtová politika | Údaje o vývoji HDP | Rozpočet | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Německá vláda | Trinity | Objem | Obchod | Myšlenka | Německé hospodářství | Cisco Systems | Firma | Technologický index | UnitedHealth | Pfizer | Studie | Obchodní spor | Statistici | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | Walt Disney | Domácí poptávka | Financovat | Průmysl | ADP | Propouštění | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Visa | Enel | Výrazný pokles | Rozvoj | Stavebnictví | Nízká inflace | Problémy | Výzkumný institut | Total | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Nálada | Prohlášení | Dovoz aut | HDP Německa | United Technologies | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Úroky | Měnové politiky | Důchod | Americké centrální banky | AXA | Záporné úrokové sazby | Disney | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Nike | NERV | Nejlepší akcie | Vývoj měnové politiky | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Ekonomika Velké Británie | Hospodářské recese | Daimler | Letecké společnosti | Miliardy eur | RBA | Ifo | Clemens Fuest | Spolkový statistický úřad | ASML | ASML Holding NV | Ukazatele | SAP | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Růst německé ekonomiky | Čerpání peněz z fondů | Čerpání peněz | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Komunikace | Francouzská vláda | Trump | Prezident institutu | Prezident | Koronavirus | Anglie | Trhy | Šíření nového koronaviru | Evropské ekonomiky | Banka UBS | Šíření koronaviru | American Express | Pokles | Situace | Ekonom Ifo | Ifo Clemens Fuest | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Pandemie | Boeing | Obchody | Výdaje | Švýcarská banka UBS | Fresenius Medical | Adidas | Americká společnost | Rozhodování | Britský statistický úřad | COVID-19 | Německý HDP | ChiNext | Deutsche Telekom | Krize v eurozóně | Vývoj | Aktuální Price Action | Ekonomika Evropské unie | Restrikce | Negativní hospodářské dopady | Lufthansa | Opatření proti koronaviru | Profitovat | Restriktivní opatření | Brusel | Pokles HDP | Světové organizace | Kabinet | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Německý hospodářský institut | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | Kongres | Domácnosti | Spotřebitelská nálada | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Dávky v nezaměstnanosti | Záchranný balíček | Růst | Balík na podporu ekonomiky | Koronavirové krize | Signál | Index spotřebitelské nálady | Instituty | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Potenciál | Evropský parlament | Allianz | Propad HDP | Karanténa | Ekonomiky | Války | Organizace | Růst nezaměstnanosti | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Práce | Údaje | DPH | Eni | Opatření proti šíření koronaviru | UnitedHealth Group | Dopady koronavirové krize | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Microsoft Corp | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomiky | Procter & Gamble | Statistiky | Poradenské společnosti | ODS | Spotřebitelská nálada v Německu | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Výzkumný pracovník | Soukromá spotřeba | Institut GfK | Posílení | Úřad INSEE | 3M | Maloobchodní tržby v Německu | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Shell | Maloobchod | Dovoz | Vývoz | Zadlužení | Merck KGaA | Merck | Otvírání hranic | Vývoj ekonomiky | Sektor služeb | CL | Eric Schweitzer | Německá průmyslová a obchodní komora | Unie | ČR | Hospodářský institut | Základní příjem | Německé vládní strany | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Funke | Lars Feld | Vývoz z Německa | Otvírání hranic v EU | DIHK Eric Schweitzer | Pokles německé ekonomiky | Sanofi | Covid | IDEA | ONS | Sony | E.ON | Johnson & Johnson | Ceny | Praha | Verizon Communications | Merkelová | Životní úroveň | Výhled německé ekonomiky | Odhad růstu HDP | Důvěra | Výzkumy | Deutsche Lufthansa | Air Liquide | Coca-Cola | Výrobní index | Institut DIW | Claus Michelsen | DIW Claus Michelsen | Analytik DIW | Ceny mědi | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Výkon ekonomiky | Budoucí vývoj | Zhoršení pandemie | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Německý rozpočet | Politici | Vinci | Oživení německé ekonomiky | Walgreens | Akcie Sony | Intel | Investice do solární energie | Solární energie | Hospodářský vývoj | Hospodářský vývoj v Německu | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Očkování | Zadlužování | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Krizový balík | Burzovní prázdniny | S&P/Case-Shiller | Case-Shiller | Marcel Fratzscher | Augsburger Allgemeine | DIW Marcel Fratzscher | Počasí | Silné oživení | Prodloužení karantény
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | Euro | ROCE

Předchozí klíčová slova

Dividendový aristokrat
Dividendový výnos
Dividendový výnos (dividend yield)
Dividendy
Divize GLS
Divize Uber
Divize Uber Eats
Divoká období
Divoká ropa
Divoké výkyvy na trzích

Následující klíčová slova

DIW Claus Michelsen
DIW Marcel Fratzscher
DJIA
DJIA 30
DJI30
DJI30 CFD
DJS Basic Resources
DLA Piper
DLA Tech LTD
DLG
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít