Sobota 06. březen 2021 00:16
reklama
Dukascopy
reklama
BOSSA zlato
reklama
RoboMarkets CopyFX

Klíčová slova - Intel

img

Prudký pokles tržeb v eurozóně o 6,4 %. Růst HDP a spotřebitelské důvěry v USA překonává očekávání

05.03.2021 České hospodářství zaznamenalo v minulém roce nejhlubší propad od vzniku samostatné České republiky. Podle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu HDP vloni pokleslo o 5,6 %. „Nejvýrazněji k poklesu, o 2,2 procentního bodu, přispěl vývoj ve skupině odvětví obchodu, dopravy, ubytování a dále průmysl o 2,1 procentního bodu,“ konstatoval ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet.
img

Rozbřesk: Šéf Fedu přikrmil růst výnosů, OPEC nepřestává škrtit trh s ropou

05.03.2021 Od začátku roku už uplynuly více než dva měsíce, avšak tvrdých dat z české nebo evropské ekonomiky je zatím pomálu. K dispozici byly zatím jen soft ukazatele v podobě podnikatelských nebo spotřebitelských nálad, které potvrzovaly dobrou kondici průmyslu a vedle toho velmi slabá nebo dokonce chmurná očekávání spotřebitelů. Jedním z mála tvrdých čísel tak prozatím zůstává nezaměstnanost, která v úvodu roku v ČR dál mírně vzrostla.
img

Stimulační politika ze strany ECB a FEDu pokračuje. Rusko očekává návrat ekonomiky na předkrizovou úroveň koncem 2021

19.02.2021 Izraelská ekonomika poprvé od roku 2002 poklesla, když se HDP v letošním roce snížilo o 2,4 %. O rok dříve přítom izraelské hospodářství vzrostlo o 3,4 %. Tamní centrální banka však predikovala mnohem větší pokles o 3,7 %. Institut pro fiskální studie (IFS) konstatoval, že by Británie musela zvednou daně o 60 miliard liber ročně, pokud by se rozhodl současný ministr financí Rishi Sunak kompenzovat ztráty způsobené pandemii. Sunak má 3. března nastínit, jakým způsobem bude řešit dopady pandemie.
img

Evropský parlament schválil protikrizový balíček. Němečtí podnikatelé nelibě nesou prodloužení lockdownu.

12.02.2021 Americký prezident Joe Biden oznámil, že chce k Číně přistupovat odlišně než Donald Trump a soustředí se hlavně na mezinárodní pravidla. Dále prezident dodal, že obě ekonomické velmoci budou extrémně soupeřit. Inflace v lednu ve Spojených státech zůstala nezměněna na úrovni 1,4 %. Analytici očekávali mírnější růst na úrovni 1,5 %. Jádrová inflace v lednu zaznamenala pokles z 1,6 % na 1,4 %.
img

Prognóza ČNB: Rychlejší růst ekonomiky v 2021 a trojí zvýšení sazeb. Vše však závisí na rychlosti rozvolňování

05.02.2021 Farmaceutické společnosti Pfizer a BioNTech oznámily, že hodlají od poloviny února opět zvyšovat počty dodaných vakcín do Evropské unie. Ve druhém čtvrtletí letošního roku by pak evropské státy měly obdržet o 75 milionů vakcín více, než se původně očekávalo. EU totiž potřebuje urychlit proočkování obyvatelstva.
img

Fed ponechal úrokové sazby beze změny. Rusnok naopak vidí dvojí zvýšení již tento rok

29.01.2021 Měnový výbor americké centrální banky na svém středečním dle očekávání ponechal základní úrokovou sazbu v rozpětí 0-0,25 %. Nákupy aktiv (kvantitativní uvolňování) také zůstanou nezměněny. Banka jako při předchozích zasedáních zopakovala, že je odhodlaná využít všech dostupných nástrojů k dosažení svých monetárních cílů.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (včetně MONETY)

25.01.2021 Joe Biden byl v minulém týdnu zvolen 46. prezidentem Spojených států. Předání moci proběhlo v poklidu, i když byl tradiční ceremoniál poznamenán zvýšenými bezpečnostními opatřeními v souvislosti s nedávnými nepokoji v Kapitolu i pandemií koronaviru. Na trhu se začaly projevovat určité snahy o korekci vysokého růstu z posledních týdnů, ale ani inaugurace amerického prezidenta ZATÍM nevedla k výraznějšímu výběru zisků.
img

Rozbřesk: Loňský německý HDP zřejmě překvapí pozitivně, start do 2021 ale bude slabší

25.01.2021 V tomto týdnu uvidíme první odhady HDP za konec roku 2020 v Německu a dalších velkých evropských zemích. Bude tak o něco víc jasno v tom, jak druhá vlna pandemie dopadá na ekonomický výkon. Předpokládáme, že největší propad 4-5 % mezikvartálně zaznamená Francie, kde byla druhá vlna již v průběhu podzimu nejsilnější.
C:\fakepath\usa-burza.jpg

Akcie v USA převážně sestoupily z maxim, Nasdaq opět na rekordu

22.01.2021 Akcie ve Spojených státech v závěru týdne převážně oslabily a sestoupily z dosažených maxim. Dolů je táhly především společnosti Intel a IBM a také mizející naděje, že se ekonomika v příštích měsících plně otevře. Index technologického trhu ale uzavřel na novém rekordu. Na forexovém trhu po třídenním poklesu posílil americký dolar.
img

Joe Biden je prezidentem. Jaké změny čekájí USA? Rusnok: Česku hrozí recese s dvojím dnem

22.01.2021 Podle agentury IHS Markit v lednu klesla dle předstihových ukazatelů PMI (index nákupních manažerů) podnikatelská aktivita v eurozóně. Celkový kompozit se snížil pro eurozónu z 49,1 b. na 47,5 b. Dílčí PMI pro sektor služeb oslabil z prosincových 46,4 b. na 45 b. Hlavním důvodem je zhoršení obecné nálady kvůli přetrvávající pandemii a restriktivním opatřením ve všech zemích unie.
img

Rychlé shrnutí

22.01.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci smíšeně. Index S&P 500 přidal 0.03 %, Dow Jones roste o 0.04 % a Nasdaq o 0.55 %.
img

Euro se vrací výš a výnosy stoupají, ECB by však znovu zasahovat neměla

21.01.2021 Převzetí vlády kabinetem Joe Bidena se v zámoří sice neobešlo bez protestů, ale střet v Portlandu nebyl zásadní a neměl šanci investorům nějak zkazit náladu. Ta zůstala příznivá vůči akciím díky výhledu fiskálních výdajů a novým firemním výsledkům. Během dneška se pozornost přesune k datům a ECB, která odpoledne zveřejní výsledek lednového zasedání. Z firemních výsledků stojí za zmínku hlavně Intel, který však reportuje až po americkém závěru.
img

Ranní okénko - Německé ceny výrobců překvapily růstem

21.01.2021 Dnešní měnověpolitické zasedání Evropské centrální banky podle nás změnu v nastavení měnových podmínek nepřinese. Úprava sazeb prakticky nepřichází v úvahu a alternativní nástroje, jako jsou programy TLTRO či PEPP byly čerstvě rekalibrovány na zasedání předchozím. Přesto budeme pozorně sledovat, jak se ECB alespoň rétoricky vyrovná s nečekaně tvrdým dopadem dalších pandemických vln na evropské ekonomiky. Prezidentka Christine Lagardová by také mohla naznačit, jakým směrem se ubírá připravovaná změna dlouhodobé strategie ECB, která je avizována na léto letošního roku.
img

Ekonomický kalendář: Na programu je rozhodnutí 3 centrálních bank

21.01.2021 Evropské akciové trhy otevřely s mírnými zisky po dosažení nových rekordů na Wall Street. Investoři čekají na zveřejnění výsledků zasedání 3 centrálních bank - Norges Bank, Central Bank of Republic of Turkey a European Central Bank. Ani v jednom případě se však nečeká změna sazeb, takže pozornost se soustředí na shrnutí zasedání. Ani zde však nečekáme žádné náznaky změny vývoje měnových politik v krátkodobém horizontu. Tisková konference guvernérky ECB Lagardové začíná jako obvykle ve 14:30. Ve stejný čas budou v USA zveřejněny pravidelné počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti.
img

Najzaujímavejšie hospodárske výsledky, ktorú budú zverejnené tento týždeň

19.01.2021 Veľké banky z Wall Street zahájili minulý týždeň výsledkovú sezónu za Q4. Okrem výsledkov za posledný štvrťrok 2020 budú spoločnosti vykazovať aj celoročné výsledky za rok, v ktorom dominuje pandémia koronavírusu. Zatiaľ čo investorom budú tento týždeň doručené hospodárske výsledky od finančných inštitúcií, celkový tok výnosov bude o niečo rozmanitejší. Medzi kľúčové nefinančné spoločnosti, ktoré budú tento týždeň hlásiť výsledky, možno nájsť:
img

Druhý týden roku akciové trhy nenavázaly na výkon prvního týdne

18.01.2021 Druhý týden trhy mírně oslabily. Praha opět vyšla z tohoto klání vítězně a připsala si jen mírné ztráty. Raketovým růstem překvapily Kofola a Česká zbrojovka. V zámoří začala výsledková sezóna.
img

Týdenní tržní výhled: Centrální banky a inaugurace prezidenta USA

18.01.2021 Tento týden bude důležitý pro obchodníky a investory a do centra pozornosti se dostávají ekonomické údaje, zprávy společností a hlavně politika. 59. inaugurace amerického prezidenta se má konat ve středu 20. ledna. Investoři však budou po útoku na Capitol Hill ve Washingtonu velice pozorní.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (18.1.2021)

18.01.2021 Začíná důležitý týden pro Spojené státy a důvodem není pondělní státní svátek, který v tento den omezí obchodování na trzích. Ve středu proběhne inaugurace Joe Bidena, který se stane 46. prezidentem Spojených států. Bezpečnostní služba je ve střehu s cílem zamezit podobnému chaosu, jakého jsme byli svědky 6. ledna při útoku na Kapitol. V tomto týdnu nebude zveřejněno velké množství důležitých fundamentů. Větší pozornosti investorů by se mohlo dostat výsledkové sezóně v USA a důležité by měly být také novinové titulky v souvislosti s předáváním moci nové americké administrativě.
img

Lagardová: Pokud „lockdowny“ neskočí do konce Q1, nastanou problémy. Biden oznámil podporu v hodnotě 2 bil. USD

15.01.2021 Nastávající americký prezident Joe Biden oznámil návrh nového balíku opatření ve výši téměř dvou bilionu dolarů na podporu největší ekonomiky na světě. Balík by měl zahrnovat přímou platbu 1 400 dolarů drtivé většině Američanů a dodatečný příspěvek nezaměstnaným by měl stoupnout na 400 dolarů týdně. Z předběžné zprávy německého statistického úřadu vyplynulo, že se německá ekonomika v minulém roce zaznamenala pokles o 5 %. Pokles byl tak o něco mírnější než původně očekávali analytici osloveni agenturou Reuters, kteří se domnívali, že německá ekonomika sestoupí o 5,1 %.
img

Ranní komentář: Konsolidace na FX i indexech pokračuje, Intel bude mít nového CEO

14.01.2021 Včerejší seance na finanční trhy větší změny nepřinesla. Americké indexy si své ceny držely a stabilní byla situace také na většině měnových párů. Včera promluvilo hned několik centrálních bankéřů, kteří trh ujistili, že Fed i ECB hodlají držet sazby na nízkých úrovních tak dlouho, jak jen budou považovat na nezbytné. Bloomberg pak reportoval o tom, že by fiskální balíček Joe Bidena mohl dosahovat 2 bilionů dolarů a za pozornost stály také zprávy o nové vakcíně od společnosti Johnson & Johnson, která má mít více než 90% účinnost.
C:\fakepath\eurusd-14012021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 14.1.2021

14.01.2021 Americké akcie včera převážně rostly, Dow Jonesův index stagnoval. Investoři čekali, jak se vyvine proces ústavní žaloby proti dosluhujícímu prezidentovi Donaldu Trumpovi, a na detaily fiskálního balíku nastupující administrativy.
img

Akcie spoločnosti Intel zaznamenali nárast po zmene CEO

13.01.2021 Akcie spoločnosti Intel (INTC.US) vzrástli o 10% na šesťmesačné maximum po tom, čo výrobca čipov potvrdil, že nahradí výkonného riaditeľa Boba Swana technologickým lídrom a súčasným výkonným riaditeľom spoločnosti VMware (VMW.US), Patom Gelsingerom. Swan bude plniť svoje povinnosti výkonného riaditeľa do polovice februára. Spoločnosť Intel uviedla, že toto oznámenie nesúvisí s jej finančnou výkonnosťou a že spoločnosť očakáva prekročenie svojich odhadov tržieb a ziskov za štvrtý štvrťrok. Spoločnosť Intel tiež informovala o významnom pokroku v oblasti svojej 7-nanometrovej procesnej technológie a ďalšie podrobnosti poskytne 21. januára spolu s výsledkami za štvrtý štvrťrok.
img

Demokráté ovládli Bílý dům, Senát i Kongres. ČNB zvažuje zvýšení sazeb již tento rok

08.01.2021 Představitelé OPEC+ se dohodli, že v příštích dvou měsících sníží těžbu černého zlata. Konkrétně Saudská Arábie se zavázala, že sníží svoji těžbu až o jeden milion barelů denně. Naopak Rusko či Kazachstán dohromady zvýší těžbu v únoru o 75 tisíc barelů denně a v následujícím měsíci zvednou těžbu taktéž o 75 tisíc barelů. Ostatní členové OPEC slíbili zachování těžebních limitů.
img

21 nejlepších světových akcií pro rok 2021!

08.01.2021 Rok 2021 bude jistě na akciových trzích vzrušující. Rok 2020 přinesl díky COVID-19 nejprve pokles, ale v podzimních měsících došlo k opětovnému silnému nárůstu. Investice do akcií se také minulý rok staly populárnějšími mezi retailovými investory, což má obrovský dopad na akciový trh. Nadstandardně si vedly technologické akcie, které profitovaly z drastických změn v důsledku zavedení karantén po celém světě. Populární akcie, jako je například Tesla si také vedly dobře, ale došlo například k pádu německé Wirecard.
img

Překvapivý konec roku 2020: Akciové trhy i bitcoin na maximech. Tvrdý brexit je ze hry

31.12.2020 Stimulační balíček je na světě. Donald Trump podepsal dlouho navrhovaný zákon o podpoře pro občany USA. Podpora v rozsahu 2,3 bilionu dolarů zajistí s nejvyšší pravděpodobností americkým domácnostem jednorázový šek na 600 dolarů a prodloužení výplat v podpoře v nezaměstnanosti o jedenáct týdnů. Všechny tři hlavní americké indexy nejen díky této zprávě dosáhly intradenních rekordních maxim.
img

Ekonomika Velké Británie rostla nad očekávání o 16 %. Nová mutace koronaviru může způsobit propad

23.12.2020  Britská ekonomika ve třetím čtvrtletí zaznamenala mezikvartální růst o 16 %, což vedlo k částečnému anulování...
img

Ekonomika Velké Británie rostla nad očekávání o 16 %. Tvrdý brexit a nová mutace koronaviru může způsobit propad

23.12.2020 Velká Británie se stále nedohodla s Evropskou unií na obchodních vztazích po skončení tzv. přechodného období. Největší překážkou je dohoda ohledně rybolovu v britských vodách. EU totiž požaduje přístup rybolovu v těchto vodách a Británie zase chce obnovit plnou kontrolu na právem rybolovu.
img

Fed zvýšil očekávaný růst ekonomiky na 2021. Rusnok varuje před stále velkými riziky

18.12.2020 Ratingová agentura S&P tento týden varovala, že pokud by došlo ke tvrdému brexitu (bez dohody), pak pravděpodobně přikročí ke snížení ratingu Velké Británie. Aktuální rating je AA a stabilní výhled. Ke snížení ratingu by mohlo dojít především kvůli nedostupnosti britského zboží a služeb na klíčových evropských trzích.
img

Rozbřesk: ČNB míní, koronavirus mění a brexit se dál komplikuje

18.12.2020 Bankovní rada na svém posledním letošním zasedání ponechala úrokové sazby beze změny. Nebylo to vlastně žádné překvapení a mnohem více se očekávalo, jaký komentář bude poslední zasedání následovat. Jak se zdá, ČNB byla poměrně překvapena pozitivním vývojem ekonomiky ve třetím kvartále, ať už šlo o rychlý růst HDP, nižší než očekávanou nezaměstnanost nebo opětovné zrychlení mezd. Zároveň si však všimla zastaveného růstu spotřeby vlády a rychlého propadu soukromých investic.
img

Ministerstvo financí i ČNB euro odmítají. ECB navýšila nákup aktiv o 500 mld. eur do března 2022

11.12.2020 Ministerstvo financí i Česká národní banka se opět shodly na tom, že zatím pro Českou republiku není vhodné přijímat euro. Toto vyplynulo z pravidelné analýzy, která vyhodnocuje plnění maastrichtských konvergenčních kritérií a úrovně sladěnosti místní ekonomiky s ekonomikou eurozóny. Vstupu do eurozóny není ani nakloněná současná vláda dle svého programového prohlášení.
img

Rozbřesk: Česká inflace na ústupu. EU se dohodla na rozpočtu, Senát o daňové sekeře

11.12.2020 Zatímco ECB dlouhodobě řeší problém, jak stimulovat inflaci, aby se vrátila k cílovým dvěma procentům (nebo aby alespoň nebyla záporná), ČNB je tohoto úkolu zcela ušetřena. Česká inflace se totiž dál nachází vysoko na cílem prognózy tuzemské centrální banky a jádrová dokonce daleko nad horní hranicí tolerančního pásma.
img

Akcie spoločnosti Intel dnes zaznamenali pokles

07.12.2020 Akcie spoločnosti Intel Corp (INTC.US) klesli o 4,0% po tom, čo Bloomberg oznámil, že spoločnosť Apple Inc (AAPL.US) plánuje predstaviť sériu nových procesorov Mac už v roku 2021 s cieľom prekonať najrýchlejšie procesory Intel. V novembri spoločnosť Apple predstavila nový rad počítačov Mac, ktoré fungujú na čipoch vyrobených spoločnosťou Apple, namiesto tradičného výrobcu čipov, ako je Intel. Čipy Mac neprinášajú veľký príspevok k príjmom Intelu, ale rastúca nezávislosť spoločnosti Apple znamená posun v priemysle, ktorý by mohol poškodiť Intel.
img

Britové začínají jako první očkovat proti koronaviru. Vývoj ekonomiky USA je dobrý, říká Powell

04.12.2020 Tento týden dorazily dobré fundamentální zprávy z Číny, když čínský statistický úřad zveřejnil, že aktivita v tamních továrnách v listopadu vzrostla nejvíce za tři roky. Zpracovatelský sektor se dokonce již nachází nad úrovní před příchodem coronaviru. Index nákupních manažerů (PMI) tedy v listopadu vzrostl z říjnových 51,4 bodu na 52,1 bodu.
img

Ekonomika USA zaznamenala v Q3 rekordní růst o 33,1 %. Trump se smiřuje s prezidentskou porážkou

27.11.2020 Nastávající americký prezident Joe Biden oznámil první členy své vlády. Ministryní financí se má stát Janet Yellenová, která v minulosti vykonávala funkci guvernérky Fedu. Jednalo by se tak o první ženu, která by zastávala tuto funkci.
img

Fidelity International: Vliv prezidenta Bidena na technologické trhy

23.11.2020 Joe Biden zvítězil v prezidentských volbách v USA, ale výsledek senátorských voleb bude znám až v lednu. Navzdory některým přetrvávajícím soudním sporům a nárokům zpochybňujícím integritu voleb jsou analytici Fidelity International schopni už nyní lépe posoudit, co bude obnášet prezidentství Joe Bidena. Analytici Fidelity International diskutují o důsledcích vítězství Demokratů pro sektory technologií, médií a telekomunikací a shodují se, že konečné složení Kongresu by mohlo ještě některé dopady ovlivnit.
img

Japonská ekonomika stoupla rekordně o 21,4 %. Joe Biden plánuje vládní pomoc USA

20.11.2020 Při pondělním jednání zástupců zemí Evropské unie ohledně přijetí rozpočtů na období 2021 – 2027 se maďarští a polští zástupci rozhodli zablokovat schválení toho rozpočtu. Oběma zemím vadí, že vyplácení peněz z evropských fondů bude podmíněné dodržováním principů právního demokratického státu.
img

Trump hrozí Číně a zavádí nové restrikce. Rekordní růst HDP Velké Británie o 15,5 %

13.11.2020 Šéf americké obchodní komory Thomas Donohue v pondělí oznámil, že malé podniky nemohou čekat další tři měsíce, než se Kongres dohodne na další pomoci. Americké firmy jsou ochotné začít spolupracovat s vítězem prezidentských voleb Joem Bidenem na rychlejší podpoře ekonomiky, dodal Donohue. Turecká lira zaznamenala v pondělní obchodní seanci největší nárůst od loňského března. Analytici připisují posílení TRY sobotní výměně guvernéra centrální banky a nedělní rezignaci ministra financí, který je mimochodem Erdoganův zeď.
img

Nezaměstnanost v USA nečekaně klesla na 6,9 %. Fed ponechal úrokové sazby i program nákupu dluhopisů beze změn

06.11.2020 Z pondělních zveřejněních údajů společnosti Caixin a Markit vyplynulo, že aktivita v čínském průmyslu v říjnu zaznamenala nejrychlejší tempo růstu za téměř deset let. Index nákupních manažerů PMI se vyhoupl ze zářijových 53 bodů na 53,6 bodů. Analytici naopak očekávali, že hodnota indexu zůstane beze změny.
img

Nejrychlejší růst HDP od roku 1947. USA zaznamenalo za třetí kvartál skok o 33,1 %

30.10.2020 Světová obchodní organizace v pondělí rozhodla, že Evropská unie může uvalit cla na dovoz zboží ze Spojených států ve výši čtyř miliard dolarů ročně kvůli subvencím americké vlády, které poskytovala americkému výrobci letadel Boeing. Analytici však neočekávají, že Evropská unie zavede cla dříve, než bude znám nový americký prezident. Americký delegát vyzval Evropskou unii, aby cla nezaváděla, jelikož Washington již upustil od nelegálních subvencí a dále pohrozil, že v případě zavedení budou Spojené státy reagovat protiopatřeními.
img

Rozbřesk: Čeští centrální bankéři se do snižování sazeb nehrnou

26.10.2020 Na úvod nového týdne ještě stojí za to ohlédnout se za pátečními předběžnými výsledky indexu nákupních manažerů v eurozóně, který v mezičase, než budou k dispozici zpožděná tvrdá data, indikuje dění v průmyslu i ve službách. Tentokrát celkový index pod vlivem nastupující druhé vlny pandemie zamířil zpět pod padesátku. O pokles se postaraly služby, které tíží obavy z dalších potenciálních proti-pandemických omezení, zatímco průmysl dál pokračoval v růstu v dosahovaní krátkodobých maxim. Situace v německém průmyslu, na který je do jisté míry navázán i ten tuzemský, zůstává velmi příznivá nejenom z pohledu aktuálního růstu, ale i nových zakázek.
img

Povídání o trzích, výsledková sezóna, T, JPM, GS, NFLX, INTC, TSLA

23.10.2020 Níže nabízíme záznam z dnešního povídání o trzích. Zaměřili jsme se hlavně na výsledkovou sezónu, konkrétně pak na AT&T, Netflix, Teslu, Intel a na bankovní sektor. Řeč byla ale i o aktuální pandemické situaci a samozřejmě se dostalo i na otázky posluchačů.
img

Akciové trhy tento týden investory moc nepotěší

23.10.2020 Obchodování tento týden ovlivňovalo několik řekl bych všem dobře známých skutečností. Samozřejmě to jsou zprávy týkající se vývoje další vlny nákazy covid-19. Neméně důležité, možná bych řekl, že v tomto týdnu důležitější, bylo vyjednávání US zákonodárců ohledně fiskálního balíčku na pomoc ekonomice. A neposlední řadě pak samozřejmě korporátní zprávy, které se týkají výsledkové sezóny za 3Q20, která je za mořem v plném proudu. Své výsledky reportovalo několik významných / velkých společností. Jak už to tak bývá, některé firmy pozitivně překvapily (Intel, P&G, Tesla , jiné spíše za předpoklady zaostaly (IBM, Netflix, American Express). Podle statistik reportují firmy lepší výsledky ve srovnání s odhady trhu. Nicméně je důležité připomenout, že v meziročním srovnání se jedná o pokles. Popravdě nevím co je důležitější? Lepší výsledky ve srovnání s odhady? nebo fakt, že jsou čísla horší než vloni. Co se týká fiskálního balíčku, je to jako na houpačce. Jeden den jsme blízko dohodě a hned další je vše jinak a bude potřeba dalších jednání a kompromisů. U covidu jsou informace dvojího druhu, i) jaká nová restriktivní opatření začala kde platit(což jsou informace veskrze negativní) a ii) jak postupuje hledání nové vakcíny (kdo je v jaké fázi testování, kdo testování zastavil, …).
img

HDP Číny vzrostlo o 4,9 % za Q3. Rusko odmítá zavést tvrdá koronavirová opatření

23.10.2020 Z pondělních zveřejněných údajů Eurostatem vyplývá, že jsou Češi v rámci EU nejméně ohrožení chudobou nebo sociálním vyloučením. V roce 2019 bylo chudobou nebo sociálním vyloučením ohroženo 12,5 % obyvatel České republiky, což je hluboko pod průměrem EU, který činí okolo 21 %.
img

Akcie v USA zaostávají za Evropou, eurodolar přestal růst

23.10.2020 Závěr týdne přinesl několik zajímavých zpráv. Až v pátek měli investoři možnosti reagovat na předvolební debatu v USA, ovšem nedostali důvod. Žádná podstatná změna rozložení sil se nekoná. Dopoledne vyšly předběžné indexy PMI v Evropě, které sice na úrovni průmyslu potěšily, ale vedle toho doložily také útlum sektoru služeb pod vahou přibývajících protivirových opatření. Stejné (ovšem málo sledované) indexy z USA mírně překonaly odhady.
C:\fakepath\top-23102020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.10.2020 1) Obchodování na asijských akciových trzích dnes skončilo nejednotně. Nálada v odvětví výrobců polovodičů byla napjatá poté, co ve čtvrtek večer americká společnost Intel zveřejnila smíšeně vyznívající hospodářské výsledky.
img

Akcie společnosti Intel klesají

23.10.2020 Akcie v čipovém gigantu Intel klesly o poté, co společnost oznámila slabší než očekávané tržby ze serverových procesorů, a pokles 47% ve vládních zakázkách. Některé z klíčové body z přehledu příjmů zahrnují:
img

Rychlé shrnutí

23.10.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci výše. Nasdaq přidal 0.19 %, Index S&P 500 rostl o 0.52 % a Dow Jones rostl o 0.54 %.
C:\fakepath\20f2338dbe54f8fcf2a5510c280205f1.jpg

Akcie McAfee při debutu na burze klesají o sedm procent

22.10.2020 Akcie výrobce produktů pro zabezpečení a ochranu počítačů McAfee první den na burze klesají o sedm procent. Firma z primární nabídky akcií získala 620 milionů USD (14,3 miliardy Kč), což ji ohodnotilo na 8,6 miliardy USD, uvedla agentura Reuters.
img

Dow Jones index – 8 zajímavostí k nejznámějšímu indexu světa

03.09.2020 Dow Jones Industrial Average index (DJIA) známý jako Dow Jones index je nejčastěji zmiňovaným akciovým indexem na světě. Pokud sledujete světové burzy, je téměř nemožné se s ním pravidelně nesetkávat ve finančních médiích jako je Bloomberg, CNBC atd.
img

Dow Jones index – 8 zajímavostí k nejznámějšímu indexu světa

03.04.2018 Dow Jones Industrial Average index (DJIA) známý jako Dow Jonesův index je nejčastěji zmiňovaným akciovým indexem na světě. Pokud sledujete světové burzy, je téměř nemožné se s ním pravidelně nesetkávat ve finančních médiích jako je Bloomberg, CNBC atd.
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | HDP | Turecká lira | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Breakout | Bundesbank | Burza | Burzovní index | Béžová kniha | CEO | CFD | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Demo účet | Devalvace | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | High | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Komodity | Kurz | Kurzy měn | Long | MT4 | MetaTrader | Měna | Měny | NYSE | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Obchodník | Peněžní zásoba | Platforma | Portfolio | Pozice | Průmyslové objednávky | Rating | Ratingová agentura | Realizace zisku | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Spot | Spread | Support | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zastavení ztrát | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | Evropská ekonomika | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Britská měna | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Bohatství | Euronext | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Světová obchodní organizace | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | USDX | Index cen | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Devizové intervence | Facebook | LYNX | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | Raiffeisenbank | Delta | EPS | Index | Odpor | Podpora | Akcie Apple | Akcie Gazprom | Akcie IBM | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Brent | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | ČNB euro | DAX 30 | Devalvace měny | DJIA | Do čeho investovat | Dolar | Dow Jones index | Ekonomický kalendář | Ekonomika Japonska | Ekonomika USA | Eura | Exchange | Finanční služby | Fondy | Forex kalendář | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | Hrubý domácí produkt | Index DJIA | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční poradenství | Investing | Investovat do zlata | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | EBay | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kurz EUR | Kurzy | Volná pracovní místa | Lira | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Obchodní platformy | Odkup akcií | Oslabování koruny | PayPal | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Société Générale | SP500 | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | Světové události | Trh | Trh s akciemi | Tržní hodnota | Tržní hodnota akcie | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | CNBC | ZEW | ING | Trading Central | Buffett | Cenově vážený index | EBITDA | Měď | Ministerstvo financí | PX index | ROCE | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Čekací doba | Tržby | Zaměstnanost | Western Union | WebTrader | Komise | Volby | Know-how | Retail | Burze | Investment | Aramco | Markit | Dow Jonesův index | Intesa Sanpaolo | Institut ZEW | Microsoft | Bankovní sektor | ABN Amro | Westpac | CME Group | Caterpillar | DIW | Investing.com | Členové OPEC | TLTRO | TD Ameritrade | Barrick Gold | BBC | Reálný obchodní účet | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Thomson Reuters | HUF/EUR | Kurz EUR/USD | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Nastavení měnové politiky | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Prezident Fedu | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Globální akciové trhy | KBC | Znalost | Přehled | Klid | Moneta Money Bank | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Evropské trhy | Kurzotvorné informace | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Investiční firma | Americké firmy | Index důvěry | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie v Asii | IHS | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americké akciové indexy | Britské hospodářství | S&P Global | Vládní dluhopisy | Britské banky | Hlavní indexy | Růst akcií | Černé pondělí | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Halliburton | Procter & Gamble (PG) | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | TradingView | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Posílení koruny | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Zajištění | Baidu | Tesla | Odhodlání | Výhled | Akciový index DAX | Bankéři | Poplatky | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Britská ekonomika | Odhady trhu | Predikce | General Electric | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | FCA | Výnosy | Měnové stimulace | Zásoby zemního plynu | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | TRY | Softbank | Čínský statistický úřad | Příjmy | Oslabování dolaru | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Podnikatelská aktivita v eurozóně | ExxonMobil | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Tisková konference ECB | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | IHS Markit | ex | Ruské akcie | Fúze a akvizice | Vstup na burzu | BBVA | Zahraniční forex | ING Groep NV | Aleš Michl | Breakout Trader | Palladium | Podnikové dluhopisy | Obchodování indexů | Jerome Powell | LYNX Trading | Estee Lauder | Jak fungují akcie | Obchodování na trzích | Kurz eurodolaru | Investování s LYNX | Obchodování Futures | Airbnb | Obchodní války | FinTech | Zonky | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Apple (AAPL) | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Objem obchodování | Turecké liry | Pokles ceny | Global IPO Trends | Domácí měna | Šéf Fedu | Graf indexu | RDSA | Royal Dutch Shell | Norges Bank | HKD | Profesionální obchodník | Měny v regionu | Akcie GE | Dluhopisové výnosy | Vyšehradské fórum | Kompozitní index | Trh s ropou | Reakce trhu | Tvrdý brexit | Posilování eura | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Hodnota indexu | Odhady analytiků | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | Výsledky bank | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Globální dluh | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Primární nabídky akcií | Rekordní růst | Poziční obchodníci | IPO Airbnb | IPO Instacart | Uber Technologies | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Beyond Meat | Obavy investorů | Zpětný odkup akcií | Nezaměstnanost v ČR | Zahraniční investoři | Růst cen ropy | CNY | Infineon | Infineon Technologies | Německé firmy | Sharpe ratio | The Telegraph | iFX | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Obchodní nápady | Akcie a ETF | Gazprom | Defenzivní akcie | Pokles cen | Britský premiér | Konglomerát | Oživení ekonomiky | Thyssenkrupp | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Depozitní sazby | Prosus | US500 | Dění na trzích | PPF | Denní graf | Očekávání trhu | Italská vláda | Povídání o trzích | Vyjednávání o brexitu | Měnověpolitické zasedání | Snížení daní | Obchodování jedním kliknutím | GOOGL | Ceny palladia | Investujte do akcií | Akcie roku | Očekávaný růst | Bilance zahraničního obchodu | Cena akcie | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Obchodujte | Banka Goldman Sachs | Huawei | S&P 500 Index | Čistý zisk | KOSPI | Obchodní model | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Politická situace | HDP v USA | Německá vláda | ČNB Jiří Rusnok | Obrovské množství peněz | Objem | Bílý dům | MSFT | Obchod | Smíšené obchodování | Trh práce | Včerejší obchodování | Supreme Edition | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Německé hospodářství | Primární nabídky | Cisco Systems | Firma | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | UnitedHealth | Pfizer | Růst cen | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Bilance | Index DOW | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Vývoj trhu | GM | Největší pokles | Lagardeová | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Den díkůvzdání | Philip Lowe | Úrok | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Hong Kong | Politická krize | INTC | Intel (INTC) | Americká data | Walt Disney | Naše ekonomika | České hospodářství | Christine Lagardová | SMA | Předpovědi | Predikce vývoje | Technologický sektor | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Na burze | Impuls | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | Standard Oil | SoftBank Group | Visa | General Motors | Enel | Ceny potravin | Důsledky krize | Rozvoj | Stavebnictví | European Central Bank | Zdražování | Listopadová inflace | Inflace v listopadu | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Britové | Vládní výdaje | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Total | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Cena za akcii | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Výsledek voleb | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kofola | Prohlášení | Ford Motor | United Technologies | Amgen | Airbus | Zahájení obchodování | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Inflační výhled | Konec roku | Měnové politiky | Investujte | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | AXA | Philadelphia Fed index | Fed index | Zavedení záporných úrokových sazeb | xStation5 | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Andrew Bailey | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Ministerstvo financí České republiky | COTTON | SUGAR | Uber | Česká zbrojovka | EY | Ztráta | Nejlepší akcie | Yandex | Visa (V) | Kraft Heinz | Izraelská ekonomika | US100 | Index US100 | Americký index | Wirecard | Ziskovost | Stabilní společnosti | Hospodaření | Ekonomika Velké Británie | Výrazný růst cen ropy | Objem objednávek | Exact Sciences | Návratnost | Netflix | NFLX | Washington | Daimler | O2 | Raketové útoky | Miliardy eur | Sodexo | RBA | Hodnota společnosti | Ifo | Zemědělství | Předběžné výsledky | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Česká inflace | Vyšší inflace | Ukazatele | SAP | iRobot | IRBT | Technologická společnost | Solidní výsledky | Ceny energií | Britské podniky | Komunikace | Astrazeneca | General Electric (GE) | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny | AMGN | Koronavirus | Google | Obchodní vztahy | Anglie | Trhy | ASX 200 | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | American Express | Stabilní výhled | Pokles | Situace | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Vít Hradil | Pandemie | DISH | Starbucks | Boeing | Vstupy | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | Úsilí | Nezaměstnanost v EU | SBUX | BABA | Akcie CK Hutchison | Akcie Norilsk Nickel | Akcie Berkshire Hathaway | Akcie Alphabet | Akcie NN Group | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | PMI pro sektor | Fresenius Medical | Adidas | Americká společnost | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | SEC | America first | NFP | Americké ekonomiky | Hodnota aktiv | Americké banky | Obchodovanie | Galapagos | Akcie Biogen | Biogen | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Německý HDP | Empire State Index | TWTR | Deutsche Telekom | Snížení ekonomické aktivity | Ekonomické aktivity | Prudký propad | Střední podniky | Index aktivity | Největší ztráty | Šéfka ECB | Americký Fed | Stabilita | Cyklické akcie | Německé maloobchodní tržby | Cestovní ruch | Vývoj | Nová data | Guru | Akcie KKR | Výsledky HDP | Změna sazeb | Rishi Sunak | Pomoc ekonomice | Restrikce | Prudký pokles | Air France-KLM | Lufthansa | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | CK Hutchison | Restriktivní opatření | Australská centrální banka (RBA) | Stimuly | Brusel | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Guvernér Rusnok | Největší propad | Fiskální balíček | Nákupy aktiv | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Charles Dow | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Texas | PYPL | Hlavní americké indexy | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Akcie Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | REGN | MF | Kongres | Index ISM | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Spotřebitelská nálada | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Německý akciový index | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Lídr republikánů | Koronavirové krize | Index spotřebitelské nálady | Ratingová agentura S&P | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Počet Američanů žádajících o podporu | Potenciál | Evropský parlament | Allianz | Propad HDP | Riziko inflace | Ekonomiky | Slovensko | Války | Schodek | Organizace | Microsoft (MSFT) | Nezaměstnanost v USA | Americké žádostí o podporu | Práce | Údaje | Eni | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Prezident Vladimir Putin | UnitedHealth Group | Ekonomické oživení | Mexický prezident | Nárůst nezaměstnanosti | Oživení cen | ATVI | WMT | Activision Blizzard | Delaware | Microsoft Corp | Procter & Gamble | Statistiky | Uzavření trhů | Malé podniky | S&P500 | Měnový faktor | Nizozemsko | CBRT | Debata | Americké zásoby zemního plynu | Spotřebitelská nálada v Německu | Břidlicové ropy | Air France | Posílení | Amundi | Joe Biden | Větší pokles | Data z trhu práce | 3M | Zasedání Evropské centrální banky | Rozhodnutí o sazbách | Shell | PFN | ATH | PMI z výroby | ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | Soudní dvůr | PMI pro sektor služeb | Maloobchodní tržby v eurozóně | PEPSICO | Dovoz | Australský premiér | Zadlužení | Expanze | Politika centrální banky | Nike (NKE) | NKE | Merck KGaA | Merck | RBI | T-Mobile | Expedia | JD.com | Royal Caribbean | Vývoj ekonomiky | Čeští centrální bankéři | Vakcína | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Obchodní platformy Metatrader | Moderna | Advance Auto Parts | Eli Lilly | LLY | AZN | Aktivity společnosti | Čínské hospodářství | Renault | Hikvision | Roční zhodnocení | Vládní pomoc | Ekonomické zotavení | Ztráty zaměstnání | Mondelez | JDE | Rizikovější měny | Unie | ČR | Záchranný program | Salesforce | Norilsk Nickel | Akcie Intel | Nissan | Rozhodnutí FOMC | Zbrojovka | Výrobní PMI | PEPP | Střední Evropa | Nová prognóza | Square | Počet nových žádostí o podporu | Býčí trend | Statistiky z trhu práce | Dlouhodobé rezistence | Rekordní pokles | Nikola | Index Nasdaq Composite | Black Monday | Canopy Growth | Korporátní zprávy | Sanofi | Stimulační balík | Propad cen | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Projev šéfa Fedu | Rostoucí trend | Covid | Druhá vlna pandemie | ZIL | Index průmyslové výroby | Vyšší daně | Snížení nákladů | Koronavirová opatření | Druhá vlna | Nové žádosti o podporu | ASM International | Letecký průmysl | TTWO | Dopad pandemie | Novavax | Sony | Mladé generace | E.ON | Johnson & Johnson | Zdroj příjmů | KLM | Ocenění | Šance | Počty žadatelů o podporu | Peugeot | Růst tržeb | Ceny | Praha | Verizon Communications | Technologické společnosti | Německé ceny výrobců | Salesforce.com | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Akcie těžařů | Odhady HDP | První odhady HDP | Zlatá horečka | Pár EUR/USD | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nikl | Důvěra | Aktivita v čínském průmyslu | Caixin | Slabý dolar | Analytici Fidelity International | Program skupování aktiv | Skupování aktiv | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Zalando | Prezidentské volby USA | Worldometers | Analytik XTB | Pokles tržeb | Vládní koalice | Investice do vodíku | PLUG | Plug Power | Air Liquide | Airbus Group | Coca-Cola | Ruská vláda | Ceny v eurozóně | Výrobní sektor | Výrobní index | Holdingová společnost | Brexitové dohody | Delta Airlines | Inspirace | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Akcie NIO | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Sílící dolar | Obchodní domy | Zhoršení pandemie | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Žádosti o podporu v USA | Biden | Prezidentská debata | Míra nezaměstnanosti v Německu | Fiskální pomoc | Marathon | Pracovní místa | Vinci | Ranní okénko | Delivery Hero | Česká republika | Tržby v eurozóně | Průmyslové zakázky | John McAfee | McAfee | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | Jens Klatt | Americké prezidentské volby | Walgreens | Akcie Sony | Epidemiologická situace | Zhoršující se epidemiologická situace | Množství peněz | Jitan Solanki | Volby USA | Volby USA 2020 | Dobrý byznys | Akcie McAfee | TPG | Výrobce čipů | Thoma Bravo | Investice do solární energie | Solární energie | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | Pokles indexu | ALV | Bidenovo vítězství | Moneta | Pandemický program | Banka Moneta | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | XOM | CVX | CSCO | Zveřejnění výsledků | Tržní výhled | SolarEdge | BIIB | Zynga | ZNGA | Výsledky voleb | Screening akcií | Jak funguje screening akcií | Hledání podhodnocených akcií | Vítězství Bidena | GLE | Akcie Berkshire | Sumitomo | Klesající dolar | Zprávy o vakcíně | Pfizer a BioNTech | China Telecom | China Mobile | Týdenní tržní výhled | Nová vakcína | Snižování cel | Odhad amerického HDP | Akcie spoločnosti | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | INTC.US | AAPL.US | Životní prostředí | Investice do vody | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Vakcinace | BIDU | Očkování | NBP | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Krizový balík | MGM | Burzovní prázdniny | Očkování proti covidu-19 | S&P/Case-Shiller | Case-Shiller | Stimulační balíček | Volby v Georgii | Fiskální situace | Měnová situace | Nejlepší odvětví v roce 2021 | Nejlepší odvětví | Tvrdá aktiva | Holdingové společnosti | Brands | Zdravotní péče | Akcie Tourmaline | Tourmaline | Akcie Sumitomo | Akcie Regeneron | Akcie Prosus | Melcor Developments | Akcie Melcor Developments | KKR | Akcie Rio Tinto | Rio Tinto | Akcie NN | Akcie Heijmans | Heijmans | Liberbank | Akcie Liberbank | ForFarmers | Akcie ForFarmers | Akcie Jardine Strategic | Jardine Strategic | Ralph Lauren | Akcie Ralph Lauren | Svenska Cellulosa | Svenska Cellulosa SCA | Akcie Svenska Cellulosa SCA | Shopify | VMW | VMW.US | VMware | Evropské centrální banky | USCBC | Acacia Communications | Bidenův stimulační balík | WU | Inaugurace amerického prezidenta | Inaugurace | Německé ceny | MFČR | MONET.CZ | MONET | Philips | Konference FOMC | Tisková konference FOMC | PEP | Express | Rostoucí úrokové sazby | Anheuser-Busch inBev | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Tyson Foods | Kering | AIG | SPWR | Institut pro fiskální studie (IFS) | IFS | Stimulační politika | Air
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | Euro | ROCE

Předchozí klíčová slova

Instrukce
Instrument
Instrument EURUSD
Instrumenty
Instrument ZINC
INTC
INTC.US
Integrace blockchainu
Integrate Global Solutions
Integrovaná ropná společnost

Následující klíčová slova

Inteligentní investor
Intel (INTC)
Intelligent Capital
Intelligent Systems
Intense FX Trade
Interactif Online
Interactive Brokers
Interactive Coins
Interbank FX
Interbank Rates
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FX Open
eToro
IC Markets
reklama
BOSSA ebook analyza
Potvrďte prosím... Zavřít