Sobota 19. září 2020 01:17
reklama
Admiral spread new
reklama
Dukascopy
reklama
Admiral spread new

Klíčová slova - Jeden dolar

img

Životní úroveň Rusů strmě klesá

24.07.2020 „Ruská ekonomika trpí kvůli výraznému meziročnímu snížení cen ropy a zemního plynu. Hodnota rublu se prudce propadla a ceny většiny zboží v ruských obchodech narůstají. V důsledku tohoto vývoje klesá životní úroveň většiny Rusů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Bloomberg: Hvězdný růst akcií výrobců rukavic překonává i Teslu

23.07.2020 Výrobci gumových rukavic v jihovýchodní Asii přitahují zájem investorů mnohem více než elektrická auta Elona Muska. Akcie firmy Top Glove na burze v Kuala Lumpur totiž od začátku roku přidaly asi 428 procent, což je nejvyšší růst z firem v indexu MSCI Asia Pacific. Akcie podobné firmy Supermax pak zpevnily o více než 1200 procent. Ve srovnání s tím akcie Tesly zaznamenaly růst o 259 procent. Píše to agentura Bloomberg.
img

Benzín a nafta již téměř měsíc zdražují

03.06.2020 „Bývá špatným zvykem, že se ceny pohonných hmot začínají zvyšovat před prázdninovou sezónou. Letos zřejmě nenastane výjimka z tohoto pravidla. Přesto se řidičům více než v předchozích letech vyplatí jet na dovolenou autem. Musí si však dát pozor na vyšší ceny benzínu a nafty v západní a jižní Evropě,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Ceny pohonných hmot klesají k úrovni 26 korun za litr

29.04.2020 „Česká republika by měla využít nebývalé situace na trhu s ropou a doplnit nádrže státních hmotných rezerv až po okraj. Může díky tomu ušetřit stovky milionů korun,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Světové burzy dnes mají své „černé pondělí“. Ropa padá nejvíce od Války v Iráku roku 1991, Saúdská Arábie cenově válčí proti všem, ale hlavně proti Rusku

09.03.2020 Ropa typu Brent se dnes při začátku obchodování historicky propadla, o více než 14 dolarů na barel, a to v řádu sekund. Propad o 31 procent je nejvýraznější od Války v Iráku roku 1991. Stalo se tak v důsledku jiné války, naštěstí jen cenové, kterou o víkendu Saúdská Arábie vyhlásila Rusku a vlastně všem dalším ropným těžařům. Moskva totiž minulý týden odmítla přistoupit na další snížení těžby ropy, po němž právě Rijád nejhlasitěji volal. Padá nejen cena ropy, ale také třeba měny zemí, které mají z ropy značné příjmy. Norská koruna dnes vůči dolaru znehodnotila na nejslabší úroveň od roku 1985.
img

Benzín by měl výrazně zlevnit. Nafta bude zlevňovat jen mírně

22.01.2020 V uplynulém týdnu jsme mohli pozorovat mírné snižování cen pohonných hmot. Tento trend se bude udržovat i v následujících týdnech. Aktuální cena ropy i kurz koruny vůči dolaru umožňují pumpařům snižovat ceny. Ti se však k tomuto kroku odhodlávají pomalu a jen na místech, kde je vysoká konkurence čerpacích stanic.
C:\fakepath\top-07012020-lv-7.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.01.2020 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v zelených číslech, přestože investory neopustily obavy z geopolitického napětí, které způsobilo zabití íránského generála Kásima Sulejmáního.
img

Ceny benzínu a nafty se sbližují

30.10.2019 V uplynulém týdnu docházelo k mírnému snižování cen pohonných hmot. V příštím týdnu lze očekávat, že ceny na čerpacích stanicích přejdou do stagnace. Rozdíl v cenách benzínu a nafty se pohybuje kolem čtyřiceti haléřů. V následujícím období lze předpokládat, že se ceny benzínu a nafty budou sbližovat.
img

Rozbřesk: Británie a Irsko blízko dohodě?

11.10.2019 Včerejší nižší česká inflace (2,7%) by měla ČNB spíše uklidnit a potvrdit centrálním bankéřům, že v tuto chvíli není zapotřebí se sazbami pohybovat ani jedním směrem. Stejně si to přeložily i trhy, a proto koruna neměla zrovna na růžích ustláno. Domácí inflační tlaky jsou sice stále relativně vysoké, ale jsou pravděpodobně i podle včerejších čísel za vrcholem. A z pohledu ČNB je na druhé straně kompenzují výrazná geopolitcká rizika a do recese mířící Německo. A právě geopolitika se opět ke konci týdne dostává do centra dění a poněkud překvapivě ne v negativním slova smyslu.
img

Pohonné hmoty začaly zdražovat. Pumpaři využívají vyhrocené situace v Saúdské Arábii

19.09.2019 Zatímco ještě v pondělí se průměrná cena benzínu snížila o čtyři haléře a průměrná cena nafty o dva haléře, v dalších dnech ceny pohonných hmot začaly narůstat. V úterý benzín podražil v průměru o dva haléře a nafta o tři haléře. Ve středu pak průměrná cena benzínu vzrostla o další čtyři haléře na 32,50 koruny a průměrná cena nafta dokonce o deset haléřů na 31,86 koruny. V následujícím období lze očekávat, že zdražování bude pokračovat. Ceny pohonných hmot mohou v příštích týdnech zdražit v řádu desetihaléřů.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 22.8.2019

22.08.2019 Americké akciové indexy uzavřely včerejší obchodování v zisku. Průmyslový Dow Jones a technologický Nasdaq shodně posílily o 0,9 %. V rámci S&P 500, který vzrostl o 0,8 %, se dařilo všem sektorům. Nejvyššího zisku 1,8 % dosáhli výrobci luxusního zboží.
img

Čína v obchodní válce s USA vytahuje dosud nepoužité zbraně, burzy se hroutí

05.08.2019 Peking v obchodní válce s USA řádně přitvrzuje. Poprvé od roku 2008 nechává čínskou měnu, renminbi, oslabit nad úroveň jejích sedmi jednotek za jeden americký dolar.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

V Kolumbii představili kryptoměnu Coffee, má pomoci pěstitelům kávy

04.08.2019 V Kolumbii o víkendu představili novou kryptoměnu, jmenuje se Coffee a jejím cílem je pomoci pěstitelům kávy. Zatímco totiž za šálek kávy platí v západních zemích spotřebitelé stále více, ceny kávových bobů na světovém trhu klesly letos v květnu na nejnižší úroveň za deset let, napsal server BBC Mundo.
img

Ropa zdražuje. Pohonné hmoty zlevňují. Trend se začíná obracet

11.07.2019 V uplynulém týdnu ceny pohonných hmot zlevňovaly jen velmi mírně a postupně přechází do stagnace. Aktuálně se průměrná cena benzínu pohybuje na úrovni 33,00 koruny za litr. Nafta je průměrně o 93 haléřů za litr levnější. Přesně před rokem stál litr benzínu v průměru 33,43 koruny a nafta byla v průměru o 85 haléřů za litr levnější. V následujícím týdnu lze očekávat, že se ceny pohonných hmot budou měnit jen mírně a v dalších týdnech přijde zdražování. Ceny pohonných hmot se tak postupně budou přibližovat loňským úrovním.
img

Trump se raduje, akciové trhy v USA dnes pokořily nový rekord. Zlato je na pětiletém maximu, koruna sílí

20.06.2019 Americké akciové trhy během dnešního obchodování vystoupaly na nový historický rekord. Zlato přitom zdražilo na nejvyšší cenovou úroveň za posledních více než pět let.
img

Benzín od února zdražil už o jedenáct procent. I kvůli slábnoucí koruně, která je vůči dolaru nejníže za poslední takřka dva roky

30.05.2019 Zdražování pohonných hmot v uplynulém týdnu opět přidalo na tempu. Benzín zdražil o 28 haléřů na 33,67 koruny za litr, zatímco nafta o sedmnáct haléřů na 32,74 koruny za litr. Benzín se tak prodává za nejvyšší cenu od loňského listopadu, kdežto nafta je nejdražší od loňského prosince. Od svého letošního cenového dna v polovině února zdražil benzín již o jedenáct procent, neboli o více než 3,30 na litr.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Obchodní příměří potrvá možná až do začátku května

14.02.2019 Americký akciový trh uzavřel středeční obchodní seanci v zisku. Průmyslový index Dow Jones posílil o 0,5 %, S&P 500 vzrostl o 0,3 % a technologický Nasdaq si připsal 0,1 % své hodnoty. V rámci širšího indexu S&P 500 nejvíce posílily akcie energetických společností, a to o 1,3 %. Jejich růst byl podpořen vývojem cen ropy na světových trzích, když ropa Brent v průběhu včerejšího dne posílila i o více jak jeden dolar za barel. Nejztrátovějším odvětvím se staly utility, které však odepsaly pouhé tři desetiny procenta.
C:\fakepath\bitcoin3.jpg

Těžba bitcoinu spotřebuje oproti těžbě zlata dvojnásobek energie

06.11.2018 Množství energie spotřebované k získání jednoho dolaru z těžby kryptoměn, jako je například bitcoin, je více než dvojnásobné v porovnání se získáním stejné hodnoty v těžbě mědi, zlata nebo platiny. Vyplývá to ze studie vědců amerického Oak Ridge Institute. Virtuální a skutečná těžba jsou si přitom podobnější, než by si kdokoli pomyslel, poznamenal server listu The Guardian.
img

Milion: Kam s ním?

20.08.2018 Těžko se dnes hledá investiční příležitost, která nás nadchne natolik, že jí hned musíme mít. Neznamená to však, že investiční příležitosti nejsou.
img

Turecká lira dnes opět slábne, turecká krize může výrazně přitížit Británii v době brexitu

17.08.2018 Turecká lira dnes vůči dolaru začala opět oslabovat. Zatímco včera se vzájemný kurs měn držel pod úrovní šesti tureckých lir za jeden dolar, nyní se dolar obchoduje i za více než 6,2 liry. Lira je tak nejslabší od středečního rána středoevropského času. Opětovné slábnutí liry svědčí o tom, že Ankara si stále zahrává s ohněm možné recese, který se zatím nepodařilo tak úplně uhasit.
img

10 let poté

16.07.2018 Tento měsíc je tomu 10 let, co se finanční trhy i globální ekonomika dostaly do inflexního bodu a přepnuly se na krizový režim. 10 let od července 2008, kdy se řada aktiv obchodovala na extrémních hodnotách, na které se od té doby již nedostala. Mezi analytiky se množí názory, že aktuální situace připomíná rok 2008 a měli bychom být na pozoru ohledně možné přicházející krize.
img

Ranní videokomentář: Brent se díky Trumpovi vyhoupl nad 76 USD, růstový trend na dolaru zatím drží

09.05.2018 Hlavní zprávou včerejší seance bylo rozhodnutí amerického prezidenta odstoupit od jaderné dohody s Íránem. Trhy na toto rozhodnutí reagovaly poměrně vlažně a zvýšené volatility jsme byli svědky hlavně na ropě, která nakonec včerejší seanci uzavřela růstem o více než jeden dolar. Co se devizového trhu týká, ten žije i nadále hlavně růstem amerického dolaru, který bez ohledu na Trumpovo rozhodnutí pokračoval také během včerejší seance. Dnešní obchodování přinese ze zajímavých fundamentů hlavně zasedání novozélandské centrální banky, která by ale měla sazby ponechat beze změny na 1,75 %.
C:\\fakepath\\TOP5-05042018-LV-19.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.04.2018 1) Vystoupení Británie z Evropské unie bude mít výrazně nadproporční dopady na německý průmysl a německé řemeslníky. Vyplývá to ze studie Evropského výboru regionů, podle níž bude mezi padesáti nejvíce postiženými oblastmi 41 ve spolkové republice. O studii informují německá média skupiny Funke.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Koruna může být nejrychleji rostoucí měnou roku

29.12.2017 Česká měna dnes pokračovala v posilování k euru i dolaru a bude možná nejrychleji rostoucí měnou letošního roku. Vůči euru se koruna po měsíci přiblížila hranici 25,50 Kč/EUR, kolem 17:00 se obchodovala na 25,53 Kč/EUR. Proti dolaru dnes zpevnila o 15 haléřů na 21,28 Kč/USD, což je nejsilnější úroveň od září 2014. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online a informací analytiků.
C:\fakepath\bitcoin fxstreet2.png

Ruská centrální banka zakáže stránky, které nabízejí kryptoměny

10.10.2017 Ruská centrální banka se chystá zablokovat stránky, které nabízejí kryptoměny, jako je bitcoin. Považuje je za pochybné a příliš rizikové finanční nástroje. Podle agentury Reuters to dnes řekl na konferenci o finančních derivátech viceguvernér banky Sergej Švecov.
img

Forex: Trhy se připravují na zasedání Fedu

19.09.2017 Úterý bude na světových trzích patřit především německému ZEW indexu, který by měl ukázat rostoucí důvěru finančních investorů v největší evropskou ekonomiku. Zároveň začíná hlavní událost týdne, dvoudenní zasedání FOMC. Očekáváme, že američtí centrální bankéři oznámí plán postupně snižovat bilanci Fedu. Ve střední Evropě zasedá maďarská centrální banka, která zřejmě opět uvolní měnové podmínky prostřednictvím snížení jednodenní sazby. V České republice je kalendář ekonomických dat prázdný.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: M. Hampl nevylučuje, že bude na zasedání 27. září hlasovat pro vyšší sazby

30.08.2017 Srpnové indikátory důvěry Evropské komise sice proti červenci mírně poklesnou, stále ale budou znamenat pokračování svižné dynamiky ekonomiky eurozóny jako celku. Vyšší růst se ale stále neodráží ve vyšší inflaci. Ta německá sice za srpen zrychlí své meziroční tempo, ale hlavně kvůli energetické složce. Meziroční dynamika jádrové inflace se zřejmě nezmění. Z regionu se dočkáme poklesu maďarské nezaměstnanosti na nové historické minimum.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 20.7.2017

20.07.2017 Na americkém trhu nemovitostí bylo v červnu započteno 1 215 tisíc nových výstaveb domů a vydáno 1 254 tisíc stavebních povolení. Trh očekával, že bude zahájena výstavba 1 160 tisíc domů a vydáno 1 201 tisíc nových stavebních povolení.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Závěr týdne bude patřit údajům ze Spojených států

26.05.2017 Investoři se dnes zaměří na indikátor objednávek zboží dlouhodobé spotřeby v USA. Očekáváme pouze jejich pomalý růst (po očištění o volatilní objednávky letadel), což by mohlo oslabit dolar.
img

Burza v Damašku minulý rok zažila rekordní objemy, bylo to ale kvůli inflaci

01.03.2017 V Sýrii už šestým rokem zuří konflikt. Dění na burze cenných papírů v Damašku tomu, alespoň „papírově“, vůbec nenasvědčuje. Obchodování na této burze ve válkou sužované zemi se v článku věnoval Jack Davies ze Saxo Bank.
img

Bitcoin opět atakoval hranici $1000

15.02.2017 Bitcoin se za poslední týdny stal poměrně sledovaným trhem. Digitální měna na přelomu roku 2017 atakovala hranici $1000. Psychologicky silná úroveň cenu odrazila zpět a nyní se obchoduje za zhruba $800. Zajímavou korelaci tu lze spatřovat s indexem Dow Jones, který vykazoval podobnou cenofobii na hladiny $2000.
img

Technická analýza - I když se těží méně, zásoby ropy jsou pořád značné

26.01.2017 Mezinárodní energetická agentura EIA reportovala růst zásob ropy, ale i ropných produktů. Je to další důkaz toho, že trh je skutečně ropou výrazně předzásoben a taky poukazuje na malou dynamiku poptávky. Pozitivní vyznění víkendové schůzky členů, kteří vykonávají dohled nad dodržováním omezování těžby ropy, trh absorboval s naprostou apatií. I když se daří dosahovat plánovaného omezení rychleji než byl plán, zásoby ropy i cena samotného černého zlata zatím tomuto vývoji neodpovídá. Zbožné přání členu ropného kartelu OPEC vrátit ceny na pětiletý průměr se tak zatím zdá jako příliš ambiciózní plán.
img

Fundamentální analýza: Dolar vůči euru v euforii po středečním zasedání FOMC

16.12.2016 Ekonomický kalendář posledního pracovního dne tohoto týdne je nezajímavý. Francouzské indikátory důvěry podtrhnou zvýšení aktivity v průmyslovém sektoru v závěru roku. České PPI potvrdí postupný ústup z deflačního prostředí.
brent-11052016-7.png

Komodity: Ceny ropy dál výrazně rostou

11.05.2016 Světové ceny ropy dnes vymazaly počáteční ztráty a obnovily růst. Posílily je odpolední údaje o překvapivém poklesu ropných zásob na americkém trhu. Ropný trh nadále podporují pokračující hluboké výpadky produkce v Kanadě a Nigérii.
brent-02052016-7.png

Ceny ropy dnes ovlivnila data o těžbě a vybírání zisků

02.05.2016 Světové ceny ropy zahájily nový měsíc poklesem, ztrácejí zhruba dvě procenta na barel. Investoři reagují na údaje o vyšší těžbě na Blízkém východě. Na trhu se projevilo také vybírání zisků po prudkém zvýšení cen v uplynulém měsíci.
brent-17122015-5.png

Světové ceny ropy dnes opět klesají

17.12.2015 Světové ceny ropy dnes opět klesají, statistika o růstu zásob suroviny ve Spojených státech totiž posílila obavy...
brent-11122015-5.png

Ceny ropy klesají na nová sedmiletá minima

11.12.2015 Světové ceny ropy dnes klesly na nová sedmiletá minima a severomořská ropa Brent sestoupila poprvé od...
brent-23112015-5.png

Světové ceny ropy dnes vzrostly

23.11.2015 Světové ceny ropy dnes vzrostly a americká lehká ropa WTI oživila z pátečního tříměsíčního minima. Ropný trh...
brent-27102015-5.png

Ceny ropy dál klesají, jsou na minimech za řadu týdnů

27.10.2015 Světové ceny ropy dál klesají a dnes odpoledne sestoupily na minima za šest až devět týdnů. Na trhu sílí obavy z přetrvávajícího globálního přebytku suroviny, protože i přes signály omezování těžby zůstává poptávka slabá. Investoři také čekají na středeční rozhodnutí americké centrální banky (Fed).
brent-17092015-5.png

Ceny ropy klesají, trhy se soustředí na zasedání Fedu

17.09.2015 Světové ceny ropy ke konci dnešního odpoledne klesaly, oslabily je zejména údaje o dalším zpomalení...
brent-04082015-5.png

Ceny ropy dnes oživily z minim

04.08.2015 Světové ceny ropy dnes po pondělním propadu oživily a severomořská ropa Brent se z půlročního minima vrátila...
brent-29062015-5.png

Ceny ropy kvůli řecké krizi klesly

29.06.2015 Světové ceny ropy dnes klesly o více než jeden dolar na barel a dostaly se až na nejnižší hodnotu za tři týdny...
brent-12062015-5.png

Ropa obnovila pokles, oslabil ji Rijád a dolar

12.06.2015 Světové ceny ropy se dnes odpoledne vzdaly počátečních přírůstků a obnovily pokles. Trh oslabila odhodlanost...
brent-01062015-5.png

Ceny ropy na začátku týdne klesly

01.06.2015 Světové ceny ropy na začátku nového týdne klesly. Trhy sráží rostoucí kurz dolaru a očekávání, že Organizace...
brent-05032015-5.png

Ceny ropy dnes bez větších změn

05.03.2015 Světové ceny ropy během dnešního obchodování kolísaly v mírném rozpětí. Počáteční přírůstky, k nimž trh...
brent-19012015-5.png

Ceny ropy na začátku nového týdne klesly

19.01.2015 Světové ceny ropy na začátku nového týdne opět klesly a například severomořská ropa Brent zlevnila o více než...
brent-16012015-5.png

Komodity: Ceny ropy po zprávě IEA oživily

16.01.2015 Světové ceny ropy dnes oživily po čtvrtečním poklesu a například barel severomořské ropy Brent zdražil o více než...
brent 03122014-1.png

Ropa opět zlevňuje, Irák zvyšuje dodávky

03.12.2014 Světové ceny ropy se včera vrátily k poklesu, který přesáhl jeden dolar na barel. Ropa zlevňuje po zprávě...
brent 07112014-5.png

Ceny ropy stouply kvůli Ukrajině

07.11.2014 Ceny ropy na světových trzích dnes oživily po nedávném propadu a přidávaly jeden dolar na barel. K nárůstu...
brent 30102014-5.png

Forex: Ceny ropy obnovily pokles

30.10.2014 Světové ceny ropy dnes obnovily pokles a severomořská ropa Brent sestoupila zpět pod 87 dolarů za barel...
brent 24102014-5.png

Komodity: Ceny ropy obnovily pokles

24.10.2014 Ceny ropy na světových trzích dnes po čtvrtečním vzestupu znovu oslabily a severomořská ropa Brent se...
brent 20102014-5.png

Komodity: Světové ceny ropy opět klesají

20.10.2014 Světové ceny ropy dnes opět zamířily dolů. V průběhu obchodování klesly až o zhruba jeden dolar za barel...
brent 03102014-5.png

Komodity: Ropu dál oslabuje silný dolar

03.10.2014 Světové ceny ropy zůstávají i na konci týdne slabé a klesají už čtvrtý den za sebou. Trh i nadále podkopává...
brent 17092014-1.png

Ceny ropy rostou kvůli nižší produkci OPEC

17.09.2014 Ceny ropy na světových trzích se včera zvyšovaly, jejich nárůst činil v průměru více než jeden dolar na barel...
brent 05092014-6.png

Ceny ropy na závěr týdne klesají

05.09.2014 Ceny ropy na závěr týdne klesají. Ke ztrátám přispěla zpráva o vývoji nezaměstnanosti ve Spojených státech...
brent 30072014-1.png

Ropa navzdory sankcím vůči Rusku zlevňuje

30.07.2014 Světové ceny ropy se během včerejší obchodní seance snižovaly, vliv mělo převážně dostatečné...
img

Analýza finančních trhů IronFX - 30/05/2014

30.05.2014 EUR/USD konsolidoval mezi supportem 1,3587 (S1) a rezistencí 1,3612 (R1). Dokud pár tvoří nižší high a nižší low uvnitř fialově vyznačeného...
img

Denní přehled - AUD/NZD (29.5.2014)

29.05.2014 Dolar během čtvrtečního ranního obchodování v Evropě stagnoval nebo oslaboval vůči ostatním měnám zemí G10. Oslabil vůči AUD...
eurusd 30042014-5.png

Komodity: Cena ropy dnes klesá

30.04.2014 Ceny ropy dnes klesají a například severomořská ropa Brent se propadla pod hranici 108 dolarů za barel...
brent 17032014.png

Komodity: Ceny ropy dnes výrazně klesají

17.03.2014 Ceny ropy dnes odpoledne po počátečním růstu výrazně oslabily a severomořská ropa Brent sestoupila pod...
brent 13032014.png

Komodity: Cena ropy Brent výrazně oslabila

13.03.2014 Cena severomořské ropy Brent dnes výrazně oslabila, a reagovala tak na nečekaně špatné zprávy z čínské...
brent 10032014.png

Komodity: Ceny ropy dnes oslabují

10.03.2014 Světové ceny ropy dnes oslabují a značný vliv na jejich pokles má zpráva o překvapivém poklesu čínského...
brent 05032014.png

Komodity: Ceny ropy dnes znovu klesají

05.03.2014 Ceny ropy dnes na komoditních trzích již druhý den za sebou klesají. Přispělo k tomu zmírnění napětí na...
wti 04032014.png

Komodity: Ropa zlevnila o více než dolar

04.03.2014 Světové ceny ropy dnes klesly o více než jeden dolar na barel poté, co ruský prezident Vladimir Putin nařídil...
wti 10012014.png

Komodity: Ceny ropy dnes vzrostly

10.01.2014 Světové ceny ropy reagovaly na dnešní slabou zprávu z amerického trhu práce růstem. Údaje posílily mezi...
wti 03012013.png

Komodity: Ceny ropy prohloubily pokles

03.01.2014 Světové ceny ropy dnes pokračovaly v propadu a barel severomořské ropy Brent sestoupil až k hranici 107...
img

Dolar posílil a rostly i zásoby, ovšem pro komodity to znamenalo špatný týden

04.11.2013 Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank - Pro komodity nebyl uplynulý týden příliš úspěšný. Nejvíce se to dotklo ...
img

Forex: Koruna bez života

01.11.2013 Obchodování s tuzemskou měnou bylo během posledního říjnového dne naprosto nezáživné. Kurz CZK/EUR se držel ve velmi úzkém...
brent 18072013.png

Ropa WTI zdražila na 16měsíční maximum

18.07.2013 Cena americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) se dnes vyšplhala na zhruba 16měsíční maximum a vystoupila nad hranici 108 dolarů za barel. Vzhůru ji pomohly především známky pokračujícího zotavování americké ekonomiky.
img

Miliardy z úvěrů už čínskou ekonomiku neudrží. Spásou světa má být střední třída

30.05.2013 Čínská ekonomika přestala odpovídat na prudkou úvěrovou expanzi ve snaze udržet její růst. Novému vedení země zřejmě nezbude než při selhávání státem řízené expanze a toku velkého podílu nových úvěrů do neefektivních projektů více rozvázat ruce soukromému sektoru. Na delším horizontu má převzít opratě a posílit čínskou i globální poptávku růst střední třídy, která prý má šanci do deseti let ztrojnásobit. Nastává čas zvyknout si na nižší procenta čínského růstu Číny a změnu kurzu kormidelníkem?
img

Koruna první dubnový týden končí na nule

08.04.2013 Koruna nakonec v druhé polovině minulého týdne vymazala své předchozí ztráty a v závěru pátečního obchod...
img

Asijské akcie stoupají na rizikovém optimismu

14.02.2013 Asijské akcie vzrostly v důsledku zlepšení rizikového optimismu, když si Wall Street dala pauzu před setkáním G...
img

SP500 pri tope, zisky rekordné

23.01.2013 Výsledková sezóna v US pokračuje na plné obrátky a podľa dát spoločnosti Bloomberg až 75% z 93 firiem indexu SP500, ktoré zverejnili korporátn...
usa ekonomika.jpg

Šéfové 80 korporací chtějí řešení deficitu a daní

26.10.2012 Šéfové 80 amerických korporací se včera obrátili na Kongres s výzvou, aby řešil vysoké rozpočtové deficity země.
img

12.9.Komoditám nesvědčí dolar a slabý hospodářský růst

12.09.2011 Akciové i komoditní trhy se soustředí na dopad slabého světového růstu a evropské dluhové krize. Dolar posílil na nejsilnější úrovně za několik měsíců díky intervencím na švýcarském franku, obavám z desátého výročí 9/11 a díky tomu, že ECB se více obává slabého růstu než inflace.
img

Makro: O irelevancii amerických návrhov na úsporné opatrenia

26.07.2011 V súvislosti s navýšením rozpočtového stropu v USA sme sa dočkali viacerých návrhov na to, ako do...
img

Večerné zhrnutie

08.06.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Ranný budíček

06.07.2010 RANNÝ BUDÍČEK ÁZIJSKÉ OBCHODOVANIE Väčšina hlavn&yacut...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Fundamentální analýza | Kvantitativní uvolňování | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Australský dolar | Novozélandský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Divergence | Měnová politika | Austrálie | Německo | Česká měna | Turecko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Pimco | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | AUD/NZD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | USD/CZK | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Měnový trh | Cenné papíry | Sazby | Oscilátory | Akcie | Akciový trh | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bloomberg | Bod | Burza | Béžová kniha | CBOT | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | G10 | Gap | High | Hlava a ramena | Indikátor | Indikátory | Investice | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Long | Long pozice | Low | MACD | MMF | MT4 | Risk | Marže | Mezibankovní | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Peněžní trh | Pozice | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Spotová cena | Spread | Support | Timeframe | Trend | Trendline | Tržní kapitalizace | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ZEW index | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Goldman Sachs | Regulátor | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Investoři | Měnové války | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Makroekonomické data | Zisk | Ropný trh | Těžba ropy | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz koruny | Optimismus | Výsledky | Strach | Investiční příležitost | IEA | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Investiční fórum | Intervenovat | Obchodovat | Investment Banking | CAC 40 | Analytický tým | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | Hedgeové fondy | Makro | Index cen | Eurostat | Obchodní seance | Conseq | LYNX | Virtuální měna | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | Raiffeisenbank | Burzovně obchodované produkty | Carry trades | EPS | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie Apple | Akcie dnes | Aktuální cena ropy | Americká centrální banka | Analytika | Banka | Barel ropy | Běžný účet | BH Securities | Brent | Cena | Cena dolaru | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy historie | Cena ropy výhled | Cena ropy WTI | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Devizové trhy | Devizové účty | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | ETF fond | Euro dnes | Eurostoxx 50 | Exchange | Finanční nástroje | Fondy | FXstreet.cz | GDP | Graf | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index PMI | Investiční | Investing | IronFX | Irsko | Islámský stát | ISM | EBay | Japonská ekonomika | Japonské firmy | JP Morgan | Komoditní | Krize v Řecku | Kurs měn | Kurz amerického dolaru | Kurz CZK | Kurz dolarů | Kurz dolaru k euru | Kurz EUR | Kurzy | Libra | Lira | Makroekonomické ukazatele | Management | Markets | Měnová krize | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Obchodování s komoditami | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Patria Online | Pivot | Praní špinavých peněz | Pro investory | Prognóza | Reuters | Risk On | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Sázky | Signály | Société Générale | SP500 | Státní dluh | Světové burzy | Světové ceny ropy | Švýcarská centrální banka | Těžba bitcoinů | Trh | Tržní podíl | Twitter | Volatility | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | WTI | Země EU | Zpráva | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | ZEW | EIA | ING | Benzín | Báze | EBITDA | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | RIC | ROCE | ROE | SPAD | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | Itálie | Spojené státy | CMC Markets | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Převis | QE | Světové ekonomiky | Bailout | Komise | Kontrakt | Rozhovor | Burze | Investment | Hedžové fondy | Wells Capital Management | Markit | Jefferies | Bank of America Merrill Lynch | Bernstein | Tradition Energy | Price Futures Group | Jefferies Bache | Petromatrix | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Tyche Capital Advisors | Investing.com | JBC Energy | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Bankor | Ole Hansen | BBC | The Guardian | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Kurz EUR/USD | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Růst cen akcií | Euro proti dolaru | USOil | Kurz české měny | Pokles akcií | Hospodářské výsledky | Renminbi | Finanční centrum | Analýza finančních trhů | Zvyšování úrokových sazeb | Komoditní stratég | Energie | Severomořská ropa | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Rosněfť | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Evropské trhy | Bankovnictví | Swapy | Referendum | Posilování koruny | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Akcie energetických společností | Strategy Research | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | IHS | IBEX | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Růst akcií | AAA | Černé pondělí | Utahování měnové politiky | Dnešní obchodování | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | S&P | Agentura Fitch | Ztráty | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Dnešní údaje | Americké indexy | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Komoditní sektor | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Digitální měny | Ethereum | Digitální měna | Dluhové krize | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Americké akciové trhy | Konec kurzového závazku | Konsensus | Mzdy | Vyhlídky eurozóny | Predikce | General Electric | Průzkum | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Institut API | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Akciové trhy v USA | Měnové krize | Odliv kapitálu | Příjmy | Indikátory důvěry | ČTK | Aktuální cena | Silný kurz dolaru | Středoevropské devizové trhy | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Indikátory důvěry Evropské komise | IHS Markit | Akcie firem | Vývoj na měnovém trhu | Makléřské firmy | Ranní nadhoz | Zahraniční forex | Kalendář ekonomických dat | Obchodování na zámořských trzích | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | BHS | Aleš Michl | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Dolarové ztráty | Průmyslový index Dow Jones | Obchodování s termínovými kontrakty | Backwardation | Bolívar | Mosambický metical | NEST | Měna bolívar | Conseq Investment Management | Obchodní války | OPEC+ | Obchodní válka | Události ve světě | Podniky | Asijské akciové trhy | Čínské měny | Inflace v eurozóně | Americké dluhopisy | Turecká krize | Krize v Turecku | Turecká měnová krize | Geopolitika | Czech Fund | Sanford C. Bernstein | Trhy v USA | Trh s ropou | Ruská centrální banka | Dodávky ropy | Pokles cen ropy | Slabá koruna | Růst zisků | Obchodování na burzách | Obchodní jednání | Mezinárodní investoři | Zvýšení sazeb | Zájem investorů | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Cena pohonných hmot | Zahraniční investoři | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Stav americké ekonomiky | Boris Johnson | Snížení sazeb | Cena kávových bobů | Coffee | Virtuální peněženky | PotCoin | Tokes (TKS) | CannabisCoin (CANN) | TKS | Tokes | CannabisCoin | CANN | Café for Change | OCAFE | Mezinárodní organizace kávy | Kurz kryptoměny | Kryptoměny Coffee | Ceny kávových bobů | Kryptoměna Coffee | Oslabování čínské měny | Pokles cen | Štěpán Křeček | Britský premiér | Pohonné hmoty | Poptávka po ropě | Rozpočet | Ceny benzínu | Rijád | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Statistický úřad Eurostat | Firma | Růst cen | Studie | Ceny na čerpacích stanicích | Miliardy | Na burze | Tržní kapitalizace firmy | Koruna dnes | Zdražování | NAFTA | Člen bankovní rady | Prognózy | Termínové kontrakty | Kontrakty | Moskva | Míra | Měnové politiky | Meziroční míra inflace v eurozóně | Pozitivní zpráva | Míra inflace v eurozóně | Zabití íránského generála | Americké dolary | Největší digitální měny | Ministr energetiky | Ropa typu Brent | Prezident | Trhy | Pokles | Situace | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Snížení těžby ropy | Průměrná cena | COVID-19 | Šíření koronavirové nákazy | Vývoj | Snížení těžby | Ceny nafty | Světový trh s ropou | Společnost IHS Markit | Těžba břidličných producentů ropy | Ropné království | Snížení základní úrokové sazby | Růst | Ekonomiky | DPH | Cena benzínu | Celní úřad | Situace na trhu s ropou | Posílení | Zisk firmy | Dovoz | Snižování cen | Auta | Covid | Ceny | Top Glove | MSCI Asia Pacific | Supermax | Životní úroveň Rusů | Životní úroveň
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Graf | Dolar

Předchozí klíčová slova

Jazz Finance
JB Capitals
JBC Energy
J Coin
J.C. Penney
J. Crew
JD.com
JDE
JDE Peet's
JEAN PIERRE

Následující klíčová slova

Jed McCaleb
Jedna libra
Jednání brokerů
Jednání ČNB
Jednání euroskupiny
Jednání EU s Británií
Jednání FOMC
Jednání mezi EU a Británií
Jednání mezi USA a Čínou
Jednání o brexitové dohodě
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading USA volby
Potvrďte prosím... Zavřít