Pondělí 29. listopad 2021 09:03
reklama
BidAskBit home
reklama
InstaMarkets
reklama
Swissquote Bank
reklama
Bernstein Bank

Klíčová slova - Země OPEC

img

Z nuly na sto. Měl by mimořádný růst ceny ropy znepokojovat investory?

29.10.2021 Krize spojená s pandemií covid-19 způsobila, že se loni v dubnu cena ropy krátce propadla k nulovým, dokonce i záporným hodnotám. Panika, lockdowny a absolutně plné zásobníky způsobily, že v jednu chvíli byla ropa drahá i zadarmo. Následovalo rychlé zotavení a za posledních dvanáct měsíců se cena černého zlata zdvojnásobila. Mimochodem, to se stalo v posledních 80 letech jen pětkrát. Měl by investory současný růst ropy znepokojovat?
img

Je ropa stále zajímavou investicí?

20.07.2021 „Ropa si nyní prochází většími cenovými propady. Podílí se na tom nejen výsledek zasedání skupiny OPEC, který však byl v určité míře očekáván, ale především šíření covidové varianty Delta. Poklesy můžeme vidět na ropných termínovaných kontraktech,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select. Evropská ropa Brent se v pondělí usadila na 68,62 USD za barel, což znamená jednodenní propad o 6,8 %. Americké ropné kontrakty na srpnové dodávky ropy dosedly na hodnotu 66,42 USD, což je pokles o 7,5 %. Zářijový americký ropný kontrakt se snížil na 66,35 USD.
img

Navzdory rizikům spojeným s Íránem a americkou břidlicí došlo před schůzkou OPEC+ u ropy k průlomu

03.06.2021 Před schůzkou OPEC+ se ropa Brent vyšplhala nad 70 USD, a dosáhla tak svého čtyřměsíčního maxima. I WTI se obchoduje na nejvyšší hladině od října 2018. Země OPEC+ drží svou produkci zkrátka, rostoucí proočkovanost zvyšuje mobilitu, a tak globální poptávka znovu stoupá a dohání nabídku. Za rychlým vzestupem cen, který kulminoval průlomem v polovině týdne, stojí hned několik faktorů. Tím hlavním byla ropa WTI, ale hned za ní následoval nízký stav amerických zásob benzínu před zahájením letní automobilové sezóny a stav zásob ropy v Cushingu, distribučním centru WTI, který je zhruba 17 % pod pětiletým průměrem.
img

Nabídkové deficity ženou cenu komodit stále výš

12.04.2021 Komodity dál přitahují zvýšenou pozornost i poptávku. Oživení globálních aktivit po nasazení vakcín v kombinaci se zelenou transformací a počínajícím nedostatkem hned několika klíčových komodit způsobilo, že Bloomberg Commodity Index od loňského dubna, kdy se svět zmítal v hlubinách koronavirového zoufalství, stoupl o 45 %. Díky tomu se akcie spojené s komoditami za poslední rok vyšplhaly mezi nejlepší tematicky zaměřené akciové koše Saxo.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (8.3.2021)

08.03.2021 Situace na finančních trzích zůstává i nadále opatrně optimistická, i když všeobecnou rally už máme pravděpodobně za sebou. V USA by již v úterý mohl být prezidentem Joe Bidenem podepsán stimul ve výši $1,9 bilionu, i když trhy již tuto obří injekci započetli do současných cen. Investoři si více vybírají, do čeho ještě vloží peníze a co už je za hranou. Dobrým příkladem jsou technologické akcie, které nemají v posledních týdnech na růžích ustláno. Mnoho technologických vítězů pandemie se nyní sklání před cyklickými tituly. Vzestup výnosů však sebral část růstového momenta i zde. Naopak pomohl americkému dolaru, který na hlavních měnových párech v poslední době posiluje. Od počátku března nejvíce na NZD, CHF a JPY. Hlavním tématem tohoto týdne by však mohla být ropa. Překročení 70 dolarové úrovně na Brentu je na současnou dobu hodně ambiciózní. Co na to těžaři z břidlic v USA?
img

Růst cen ropy zpomaluje, předběhl fundamenty

16.02.2021 Nejdelší vítězné tažení ropy za poslední dva roky pokračuje, i když se už objevují známky, že začíná přibržďovat. Cena za barel už od počátku listopadu stoupla o působivých 64 %. Díky zprávám o vakcíně se pozornost obrátila k zotavení a stimuly plánované americkým prezidentem Bidenem pomohly nastartovat inflační očekávání a spolu s nimi i poptávku po zajištění ve formě komodit.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 7.12.2020

07.12.2020 ECB nejspíše navýší objem dluhopisů, které nakupuje v rámci protipandemického programu (PEPP) o dalších 500 mld. EUR. Zároveň, se očekává, že centrální banka prodlouží platnost programu do prosince 2021. Aktuálně běží do června příštího roku. Frankfurtská instituce by taktéž mohla přijít s dalším kolem zvýhodněné likvidity pro banky, tzv. TLTRO. Od Christine Lagardeové pravděpodobně zazní komentáře k vývoji eura. Silná úroveň jednotné evropské měny představuje riziko pro střednědobý inflační cíl. Na druhou stranu, ECB disponuje omezenými prostředky, jak EUR oslabit. Nejefektivnějším nástrojem by v tomto směru bylo vydat se s úroky hlouběji do záporu. Evropská centrální banka by taktéž mohla nastínit nové informace ohledně obnovení dividendové politiky mezi finančními domy eurozóny.
C:\fakepath\EURCAD-daily-30112020.PNG

EUR/CAD - co stojí za pohybem tohoto měnového páru?

30.11.2020 Euro vůči kanadskému dolaru v letošním roce výrazně posílilo, přičemž veškeré zisky se koncentrovaly do přelomu února a března. Razantní uvolnění měnové politiky ve Spojených státech ale za tímto pohybem nehledejme, obě měny z páru EUR/CAD totiž reagují na zásadní změny v americké hospodářské politice víceméně stejně. Tím hlavním hybatelem eura vůči kanadskému dolaru je cena ropy.
img

Ropa hledá oporu po rekordním propadu

04.11.2020 Ropa se v pondělí 2. listopadu propadla na své pětiměsíční minimum, přičemž se jí krátce poté podařilo získat 12 % zpět. Vývoj, který narušil poměrně klidné období panující od letošního června, měl tři hlavní aktéry: Libyi, COVID-19 a OPEC+. Oslabení bylo - stejně jako v dubnu - způsobené poklesem poptávky a růstem produkce. Rychlý pád se zastavil, až když se trhy znovu začaly soustředit na podporu ze strany OPEC+.
img

Ceny komodit stále stoupají

31.08.2020 Pro široce exponovaný Bloomberg Commodity Index se stal srpen nejlepším měsícem od dubna 2016. Čtyři po sobě jdoucí měsíce růstu cen způsobily, že se index dokázal z velké části zotavit z pandemického propadu, který jej zasáhl v únoru a březnu. Klíčovými faktory, které za tímto zotavením stojí, jsou patrně bezprecedentní objem stimulů centrálních bank, americké i světové úrokové sazby, kterého dosáhly naprostého dna, nedávné oslabení dolaru, obavy z rozmarů počasí i poptávka po zajištění proti inflaci.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

OPEC+ dohodl prodloužení nižší těžby ropy do konce července

07.06.2020 Zástupci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejích spojenců včetně Ruska se včera dohodli na prodloužení rekordního snížení těžby ropy o měsíc, tedy do konce července, informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\top-03062020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.06.2020 1) Cena ropy poprvé od března překonala hranici 40 dolarů za barel. Za růstem stojí zvýšená poptávka, pokles zásob v USA a předpoklad, že země OPEC+ budou udržovat nízkou produkci.
img

VIDEO: Je už to nejhorší na ropě za námi?

13.05.2020 Cena ropy v posledních týdnech rostla s postupným globálním uvolňováním opatření proti koronaviru. K růstu poptávky se navíc přidaly další omezení na straně nabídky. Některé země OPEC+ si dobrovolně navýšily produkční kvóty. Nabídka a poptávka po ropě se přiblížily a tlak na růst zásob klesl. Stále však zůstávají nezodpovězené otázky, které mohou s cenami ropy řádně zahýbat. Jak by se mohly dále vyvíjet hlavní ropné benchmarky Brent a WTI?
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.4.2020

06.04.2020 V mnoha zemích dochází k poklesu tempa růstu nových infekcí. To signalizuje, že se tvrdá opatření začínají vyplácet. Spousta států začíná debatovat o možnosti dřívějšího uvolnění restrikcí. Tj. v rámci Evropy lze očekávat přechody do volnějšího režimu po Velikonocích. Na druhou stranu nelze podceňovat riziko druhé vlny nákazy a proto musí vlády postupovat obezřetně. Trhy reagují pozitivně na to, že rekordní čísla denních přírůstků nově nakažených máme pravděpodobně za sebou.
img

Ceny ropy včera vystřelily nejvíce v historii. Co bude dál?

03.04.2020 Trhy za sebou mají masivní nárůst cen ropy. Futures Brent v Londýně rostly až o 47 % a texaský benchmark WTI přidával až 35 %. Jednalo se o nejvyšší jednodenní nárůst v historii. Růst přišel v reakci na amerického prezidenta Trumpa, který prohlásil, že Saúdská Arábie a Rusko by se mohly dohodnout na výrazném snížení těžby. Jeho tweet obsahoval poznámku o snížení produkce v rozmezí 10 - 15 mil. barelů. Dá se očekávat, že měl na mysli denní produkci, i když to text přímo nezmiňoval. Jednání se rozjela, ovšem výsledek je stále velmi nejistý. Ropa však věří, že se věci daly do pohybu a pokračují v růstu také během páteční seance.
img

Mračna se stahují, zlato však zůstává na výsluní

09.03.2020 Negativní ekonomické dopady koronaviru, na něž nás celé týdny připravovalo oslabování procyklických komodit, se rozšířily jako požár i na zbytek trhu. Minulý týden odstartoval americký Fed náhlým snížením sazeb o 50 bazických bodů, což přispělo k další panice na trzích. Během několika málo dní se výnosy vládních dluhopisů po celém světě propadly na svá rekordní minima a volatilita trhu se zlatem i akciového trhu vystřelila vzhůru. Dolar se totiž ocitl pod vážným tlakem, jak investoři opouštěli dlouhé pozice.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy se propadly nejníže od roku 2017

06.03.2020 Ceny ropy se dnes kvůli odporu Ruska k výraznějšímu omezení těžby propadly na nejnižší úrovně od léta 2017. Severomořská ropa Brent krátce před 17:05 SEČ ztrácela 6,7 procenta na 46,63 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu vykazovala pokles o více než sedm procent na 42,67 dolaru za barel.
img

Komoditní výhled: Komodity z pohledu klimatických změn a inflace

28.01.2020 Kombinace obav z pomalého růstu, geopolitického napětí, klimatické změny a inflačních tlaků připravila globálním komoditám potenciálně volatilní rok 2020. Zatímco globální růst – a s ním i poptávka po klíčových cyklických komoditách – zůstanou nadále nevýrazné, budeme svědky nejrůznějších problémů na straně nabídky, jejichž příčinou budou společenské nepokoje a klimatická změna.
img

4 nejlepší ropné akcie roku 2020

23.01.2020 Obchod s ropou je v současné době opět trochu hrbolatý. Poté, co americko-čínský konflikt po určitou dobu zasáhl cenu ropy, eskalující konflikt v Íránu způsobil částečné oživení. Pro investory by stále relativně levná cenová hladina ropy mohla nabídnout dlouhodobé možnosti vstupu pro vybrané ropné akcie.
img

Pozitivně naladěným trhům nevadí německá čísla. Pozornost míří k trhu práce a OPECu

06.12.2019 Závěr týdne nabídne řadu důležitých událostí a čísel. Začít můžeme už zveřejněnými čísly o německé průmyslové výrobě. Tak jako včera objednávky, i dnes výroba překvapila negativně, když vykázala za říjen meziroční propad o 5,3 procenta při revizi září směrem dolů. Škarohlídi jsou však v menšině - evropské akcie začínají do plusu asi o 0,3 procenta a německý trh zaostává minimálně. Zlato klesá a dluhopisy zatím vykazují drobný pokles výnosů.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2020: Světem vládne chaos a centrální banky i vlády ztrácejí kontrolu

03.12.2019 Saxo Bank, přední globální multi-asset zprostředkovatel produktů a služeb na kapitálových trzích, dnes vydala svou publikaci 10 Outrageous Predictions for 2020 (10 šokujících předpovědí pro rok 2020). Tyto predikce se soustřeďují na řadu nepravděpodobných, ale zároveň nedoceňovaných událostí, které by v případě, že by k nim opravdu došlo, mohly pořádně rozvířit finanční trhy.
img

Investice do ropy – 4 nejlepší ropné akcie současnosti

31.10.2019 Obchod s ropou je v současné době opět trochu hrbolatý. Poté, co americko-čínský konflikt po určitou dobu zasáhl cenu ropy, eskalující konflikt v Íránu způsobil částečné oživení. Pro investory by stále relativně levná cenová hladina ropy mohla nabídnout dlouhodobé možnosti vstupu pro vybrané ropné akcie.
img

Asijským trhům se dnešní seance povedla

11.09.2019 Americký akciový trh podobně jako včera prakticky žádných změn nedoznal. Index S&P 500 se oproti pondělnímu závěrečnému kurzu posunul pouze o tři setiny procenta výše. V rámci něho se nejvíce dařilo energetickým společnostem, které podpořily rostoucí ceny ropy poté, co země OPEC příslíbily, že prodlouží období snížené produkce černého zlata. O jedno procento si polepšili i těžaři a zpracovatelé komodit a průmyslové podniky. Naproti tomu realitní developeři byli nejhorším sektorem, když akcie těchto firem spadly o 1,4 %. Technologický Nasdaq včera rovněž žádných změn nedoznal, zatímco průmyslový Dow Jones si polepšil o 0,3 %.
img

Pražský PX odolal západní Evropě a uzavřel v plusu

10.09.2019 Evropský index Stoxx 600 dnes pod tíhou farmaceutických společností, informačních technologií a prodejců spotřebního zboží odepisuje zhruba 0,4 %. Zmíněné sektory odevzdávají mezi 1,2 až 2,2 %. Od hlubšího propadu brání index kvarteto energetických, finančních, komoditních a realitních společností. Jejich zisky se pohybují mezi 0,4 až 1,6 %. Ropným těžařům v rámci energetického sektoru se daří nejvíce, když podporou jim je rostoucí cena černého zlata v reakci na zprávy, že země OPEC budou dále snižovat svoji produkci.
img

3 nejlepší ropné akcie roku 2019

18.07.2019 Obchod s ropou je v současné době opět trochu hrbolatý. Poté, co americko-čínský konflikt po určitou dobu zasáhl cenu ropy, eskalující konflikt v Íránu způsobil částečné oživení.
C:\fakepath\ropa.jpg

OPEC i jeho spojenci budou pokračovat v omezování těžby ropy

02.07.2019 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci se domluvili na prodloužení dohody o snížení těžby ropy o devět měsíců, což znamená do konce března příštího roku. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Dohoda byla původně sjednána pouze na první polovinu letošního roku, její prodloužení ale už v pondělí schválili představitelé kartelu OPEC.
img

Poslední dubnová seance zřejmě skončí v červeném, Praha ale míří nahoru

30.04.2019 Evropské akcie poslední dubnovou seanci zamířily do červeného. Index Stoxx 600 ztrácí zhruba čtvrt procenta. Nejméně se daří informačním technologiím, jejichž akcie odepisují 0,9 %. Naopak za jednoznačným vítězstvím míří energetické tituly, které si připisují jedno procento v reakci na zprávy, že země OPEC by mohly prodloužit omezení dodávek ropy na trhy až do konce letošního roku. S mínusem otevřely i burzy v zámoří. Index S&P 500 umazává 0,2 %, technologický Nasdaq dokonce 0,6 % po neuspokojivých výsledcích Alphabetu, jehož akcie otevřely 7,5% propadem.
C:\fakepath\1544114726-stock-OPEC-01-adobe.jpg

Těžba OPEC v lednu klesla nejvýrazněji za dva roky

31.01.2019 Těžba ropy v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se v lednu proti předchozímu měsíci snížila o 890.000 barelů na 30,98 milionu barelů denně. Zaznamenala tak nejprudší pokles za dva roky. Vyplývá to z propočtů agentury Reuters, které vycházejí z údajů o přepravě a z informací od zdrojů z odvětví. Začátkem ledna vstoupila v platnost dohoda kartelu OPEC a několika dalších těžařských zemí o omezení dodávek na trh.
img

Top 3 důležité grafy tohoto týdne: Dolarový index, Ropa, W20

15.01.2019 Americká měna si na přelomu roku procházela těžými seancemi. Holubičí komentáře členů FOMC posunuly očekávání růstu sazeb v USA a přicházející makrodata horší náladu podporovaly. V posledních seancích však tlak na pokles ustoupil do pozadí a naopak Dolarový index část svých předchozích ztrát zlikvidoval. Index se od poloviny roku 2018 obchodoval v rostoucím kanálu a poslední otestování jeho spodní hrany se setkalo se silnou reakcí býků. Aktuálně je navíc tato limita posílena blízkostí 200 - denního klouzavého průměru. Makrodata z USA zůstávají pro Dolarový index stěžejní.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy dnes prudce posilují

28.09.2018 Ceny ropy dnes prudce rostou a ropa Brent stoupla na nové čtyřleté maximum. Přispívají k tomu blížící se plánované sankce USA vůči Íránu, které mají mít dopad na vývoz ropy ze země. Kolem 18:05 SELČ cena severomořské ropy Brent stoupla o 1,3 procenta na 82,79 dolaru za barel, nejvýše od 10. listopadu 2014.
img

Spekulanti sázejí na výrazný růst cen ropy

26.09.2018 Velké finanční i nefinanční společnosti, které pravidelně obchodují s ropou, očekávají její návrat nad 100 USD za barel, poprvé od roku 2014. Důvodem má být neochota zemí OPEC kompenzovat výpadek produkce spojeného s americkými sankcemi na Irán.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy zahájily týden posílením

03.09.2018 Ceny ropy zahájily týden růstem v důsledku obav z dopadu protiíránských sankcí, které od listopadu sníží její zásoby na trhu. Ve výraznějším růstu jim brání vyšší těžba Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a Spojených států.
img

Technická analýza: Geopolitika přebíjí fundament a tlačí ceny ropy vzhůru

10.05.2018 Na trhu ještě dnes doznívá odstoupení Ameriky od jaderné dohody s Iránem, z čehož mají evidentně sázkaři na růst ropy radost. Navíc ceny dnes nahoru tlačí i zvýšené napětí na blízkém východě mezi Iránem a Izraelem. Ropa má tak důvod dál ignorovat fundamentální ukazatele, které by za jiných okolností k poklesu cen vedly.
img

Evropské indexy mírně v zelených číslech, důležité fundamenty, které by rozvlnily finanční trhy ale stále chybí

28.11.2017 Po včerejší mírné korekci dnes evropské akciové indexy zamířily pro změnu do zelených čísel. Zisky jsou ale malé a na nízkých objemech, takže na většině trhů pokračuje spíše jen vyčkávaní na důležitější fundamenty, které začátek tohoto týdne zatím nabídnout nedokázal. Německý DAX tak pokračuje v už několikadenním opatrném bočním trendu mírně nad hranicí 13 tis. euro a přidává necelého půl procenta procenta, zatímco ostatní evropské indexy rostou ještě o pár desetin procenta více.
img

WTI & Brent

01.11.2017 Oba typy oleje – Brent a WTI směřují výše, neboť se trh blíží rovnováze a cenu zvyšuje další rozšíření omezení těžby a dodávek od OPEC. Brent se obchoduje za 61,4 USD za barel a WTI za cenu o cca 6,5 USD za barel nižší.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Brent je blízko 2letého maxima nad 61 USD

31.10.2017 Ropa dnes na světových trzích mírně zdražuje a ceny se pohybují v blízkosti nejvyšších hodnot za dva roky. Obchodníci očekávají, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) prodlouží dohodu o snížení těžby suroviny. Negativně naopak na vývoj cen působí zprávy o zvýšení dodávek z Iráku a očekávaném zvýšení exportu ze Spojených států.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: ČEZ v Q2 nezklamal, společnost zvýšila výhled EBITDA i čistého zisku

08.08.2017 Americké akcie v pondělí jen mírně posilovaly o několik desetin procenta. Nicméně i tak to stačilo indexům S&P 500 a Dow Jones k dosažení nových rekordních úrovní. Včera se dařilo především technologickým titulům, a tak si index Nasdaq připsal půl procenta. Rostoucí ekonomika a silný trh práce prospívá sektoru spotřebního zboží, který včera přidal 0,7 %. Klesající cena ropy srazila akcie energetických společností skoro o procento. Podpořit cenu ropy k růstu se od včerejška snaží země OPEC a Ruska na jednání o dalším omezování těžby.
img

OPEC v červnu zvýšil produkci. Po třech měsících těží znovu více než má

18.07.2017 Bloomberg zveřejnil docela hezkou infografiku k aktuální produkci ropy zemí OPEC a zemí, které se k OPECu připojily v loňské dohodě o snížení ropné produkce, která byla minulý měsíc prodloužena o dalších devět měsíců. Podle dohody měl OPEC snížit produkci o 1,16 mil. barelů a nečlenské země OPEC (v čele s Ruskem) se měly přidat dalšími 560 tis. barely. OPEC svou část dohody od března skutečně naplňoval, ale minulý měsíc produkci začal znovu zvyšovat. Největší podíl na tom mají země bez kvót (Libye, Irák), ale nově se přidaly také Angola a dokonce i Saudská Arábie, která minulý měsíc začala opět těžit více než 10 mil barelů denně. Poté co v květnu OPEC plnil kvóty na 110 % se tak vrací na 95 %, což je nejnižší úroveň od začátku roku, kdy kvóty poprvé vstoupily v platnost.
brent-28062017.png

Ceny ropy se navzdory růstu zásob v USA zvyšují

28.06.2017 Ceny ropy dnes na světových trzích pokračují v růstu, i když statistika ukázala další růst zásob suroviny v USA. Objem zásob minulý týden podle údajů Amerického ropného institutu (API) vzrostl o 851.000 barelů, ačkoliv analytici očekávali jejich pokles. Zvýšily se i zásoby benzinu.
img

Britská ekonomika po brexitu slábne, OPEC se dohodl, analýza EUR/USD

25.05.2017 Členské země OPEC se ve čtvrtek dohodly na prodloužení období pro omezení těžby o devět měsíců do března 2018. Přední světoví producenti se stále potýkají s problémem přesycení trhu. Vyrovnání nabídky s poptávkou chtějí dosáhnout snížením produkce na straně nabídky.
img

Evropské indexy na nízkých objemech opět pouze přešlapují na místě

25.05.2017 Čtvrteční seance má zatím dvě nosná témata. Tím první je návštěva Donalda Trumpa v Bruselu a tím druhým pak zasedání ropného kartelu OPEC. Zatímco první téma je tématem spíše mediálním, druhé se promítá do obchodování na finančních trzích, když na něj reaguje nejen cena ropy, ale i cena měn navázaných na ropu. OPEC si dnes podle očekávání odsouhlasil, že posune o dalších devět měsíců platnost dohody z minulého listopadu, podle které měly členské země OPEC společně s některými nečlenskými snížit ropnou produkci o 1,8 mil. barelů denně. Trh s touto zprávou počítal a zdá se že dnešní seance díky tomu na ropě probíhá v duchu tradičního „buy the rumour sell the news“, protože cena ropy začala už v dopoledních hodinách výrazně slábnout. Pomohly k tomu hlavě komentáře Saúdského ministra pro ropu, podle kterého zatím OEPC nemá důvod produkci snižovat více, což od něj ale paradoxně vůbec nikdo neočekával. Reakce na ropě je tak pode nás docela přehnaná a jedná se spíše o výběr zisků, jelikož po dnešním zasedání OPEC ropa ztrácí jeden z fundamentů, který ji v minulých týdnech táhl vzhůru.
img

Fed nechal v květnu úrokové sazby beze změny. Černý týden zažila ropa

05.05.2017 Jednou z nejsledovanějších událostí minulého týdne bylo středeční zasedání měnového výboru americké centrální banky, který rozhodoval o případné změně aktuálních úrokových měr. Podle převažujícího očekávání ponechal Fed v květnu úrokové sazby beze změny. V platnosti tedy zůstávají stávající úrovně, základní úrok je v pásmu 0,75 – 1,00 %, kam byl Fedem posunut letos v březnu. Investoři očekávají, že další utažení měnové politiky může přijít v červu. Podle vyjádření měnových tvůrců by se základní úroková sazba letos měla zvýšit ještě dvakrát.
img

Dubnové resumé pro komodity: Zlato a ropa drží svou podporu

02.05.2017 Komodity ukončily měsíc duben téměř beze změny, celkově však už druhý po sobě jdoucí měsíc o něco níž – i když jen o 1 %. Po oznámení výsledků prvního kola francouzských prezidentských voleb oslabilo zlato se snížením politických rizik, ale i tak statečně bojovalo proti řadě nepříznivých vlivů v čele se slabším japonským jenem zvyšujícím akcie a výnosy obligací.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 12.4.2017

12.04.2017 Cena ropy Brent dnes vzrostla nad 56,50 dolarů za barel, což je nejvýš od začátku března. K růstu jí pomohly mimo jiné nové zprávy o možném prodloužení dohody o omezování produkce ropných velmocí. Saudská Arábie by zřejmě byla ochotna prodloužit dohodu do druhé poloviny roku. Příznivě nakloněný je i Kuvajt. Ovšem důležitý bude postoj zemí jako Irán, Irák či Rusko. Země OPEC doposud implementovaly dohodnuté těžební limity téměř ze 100 %. Od začátku roku Saudská Arábie snížila těžbu ropy dokonce víc, než o kolik se zavázala v dohodě. Nicméně zásoby ropy jsou v současné době na vysokých úrovních. U amerických zásob se odhaduje, že jsou přibližně 35 % nad 5letým průměrem.
img

Fed zvýšil úrokové sazby. OPEC má problémy udržet ceny ropy

21.03.2017 Nejsledovanější událostí minulého týdne bylo jednoznačně zasedání členů americké centrální banky a rozhodnutí o úrokové sazbě. Podle očekávání se Fed rozhodl zvýšit úrokovou míru o čtvrt procentního bodu na 0,75 – 1,00 %. Poslední navýšení sazeb proběhlo před třemi měsíci a Fed letos plánuje zvýšit sazby ještě dvakrát. Zvyšování ale má být podle členů FOMC postupné. V následující tiskové konferenci potvrdila předsedkyně Fedu Janet Yellenová dobrý stav americké ekonomiky.“Krátkodobá rizika pro hospodářský výhled jsou vyrovnaná. Vzhledem k nynějším a očekávaným podmínkách na trhu práce a vývoje inflace se členové FOMC rozhodli pro zvýšení sazeb.“
img

Proč klesá cena ropy, když OPEC snížil těžbu?

16.03.2017 Cena ropy se předchozí týden propadla pod hodnotu 50 dolarů za barel prvně od loňského prosince, když nárůst zásob surové ropy v USA paralyzoval snahy zemí OPEC a 11 dalších producentů ropy snížit celkovou nabídku suroviny na světovém trhu. Saúdská Arábie, největší producent ze zemí OPEC, se zavázala snížit denní objem těžby o téměř půl miliónu barelů denně. Jakožto hlavní a největší reprezentant skupiny OPEC šla vzorem a v lednu zredukovala denní objem těžby nad rámec dohody. Prosincový závazek členů OPEC vedl k zvýšení ceny ropy a její stabilizaci nad úrovní 50 USD za barel. Nicméně Spojené státy využily situace a dražší ropa vedla k obnově břidlicových vrtů. Ve výsledku stouply zásoby černého zlata v USA a ropa dostala ránu od medvědů. Nyní je otázka, zda bude OPEC trpělivě držet nižší limity těžby, když na nich parazitují USA.
img

Technická analýza: Dohoda OPEC a spol. trhu nestačí

16.03.2017 Za propadem cen ropy krom dalšího růstu zásob nejspíš mohla i sama Saúdská Arábie, která v únoru zvýšila produkci nad 10 mil. barelů denně. Toto zjištění působí vcelku protichůdně proti stanovisku, které Saúdská Arábie prezentovala na ropné konferenci v Houstunu. Co se týče zprávy Mezinárodní energetické agentury (IEA) z trhu s ropou, tak ta potvrdila, že členské země OPEC i přes únorové škobrtnutí Arábie dohodu plní na sto procent. Dlužno podotknout, že přes veškerou jejich snahu se deficit na trhu stále neobjevuje a cenu ropy tak dál podrývá rostoucí produkce amerických břidlicových těžařů.
img

Dolar silnější na všech párech, daří se i ropě a akciím

21.02.2017 Úterní seance zatím vypadá velmi dobře. Evropská data zdá se dokázala popostrčit evropské akcie znovu o něco výše a například německý DAX díky nim navyšuje své pozice, když se dostal až na hranici 11 900b. Dostává se tak na resistenci z konce minulého měsíce, která byla zároveň nejvyšší hodnotou indexu od května 2015. Vzhledem k velmi dobrým výsledkům PMI pro výrobní sektor přitom není divu, že dnes DAX táhnou nahoru především akcie průmyslových firem, které přidávají okolo 1,5 %. Index samotný pak dnes roste o 0,6 %.
brent-31012017.png

Ceny ropy na světových trzích obnovily růst

31.01.2017 Ceny ropy na světových trzích dnes obnovily růst. Přispěla k tomu zpráva, že členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) pokračují ve snižování produkce, a plní tak dohodu z konce loňského roku. Severomořská ropa Brent kolem 17:00 SEČ vykazovala růst o jedno procento na 55,80 dolaru za barel, zatímco americká lehká ropa WTI přidávala asi 1,5 procenta a nacházela se na 53,45 USD za barel.
wti-30012017.png

Komodity: Ceny ropy začaly týden poklesem

30.01.2017 Ceny ropy na světových trzích začaly týden poklesem a navazují na páteční výrazné ztráty. Investoři se obávají, že rostoucí vrtná aktivita v USA by mohla podkopat úsilí Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a dalších těžařů o snížení produkce a dodávek, které má zajistit cenám podporu.
brent-27012017-10.png

Komodity: Ceny ropy v závěru týdne klesají

27.01.2017 Ceny ropy v závěru týdne výrazně oslabily a smazaly čtvrteční i celotýdenní zisky. Ropný trh svou pozornost přesměroval z plnění dohody o snižování těžby kartelu OPEC na trend růstu produkce ve Spojených státech.
img

Benzin v Česku zdražil. Na ceně se podepsala dohoda ropného kartelu OPEC

09.01.2017 Dohoda ropného kartelu OPEC z loňského roku má „stabilizovat“ ceny ropy, tedy z pohledu producentů dostat její cenu nahoru. Čísla dokládají, že tento cíl se podařilo splnit. Jak to ale bude fungovat v praxi, není jisté. Data zveřejňovaná kartelem nejsou čitelná a s cenami by mohli zahýbat jak Američané, tak Saúdové. Cena pohonných hmot začíná po dohodě růst i v Česku.
img

Věříte v dohody OPECU? My NE!

02.01.2017 Cena ropy se letos bude držet pod 60 dolary za barel. Rozhodnutí OPEC v polovině minulého roku o snížení těžby ropy sice bylo razantní, ale předpovědím vývoje cen ropy příliš nepomohlo. Prozatím to vypadá, že v roce 2017 by ceny měly být stabilnější, než v roce předchozím.
brent-28122016-10.png

Ceny ropy na světových trzích dnes pokračují v růstu

28.12.2016 Ceny ropy na světových trzích dnes pokračují v růstu. Pozornost investorů se soustředí na dohodu předních těžařských zemí o snížení produkce ropy, která v neděli vstoupí v platnost. Čeká se rovněž na údaje o vývoji zásob suroviny ve Spojených státech za minulý týden.
brent-27122016-10.png

Komodity: Ceny ropy přidávají téměř 2 %

27.12.2016 Ceny ropy na světových trzích dnes přidávají téměř dvě procenta, k růstu přispívají zejména vyhlídky na omezení dodávek suroviny. Na konci týdne totiž vstoupí v platnost dohoda předních těžařských zemí o snížení produkce ropy.
brent-19122016.png

Komodity: Ceny ropy beze změn

19.12.2016 Ceny ropy na světových trzích zůstaly na počátku týdne bez větších změn. Ropný trh po dohodě na omezení produkce mezi kartelem OPEC a dalšími těžařskými zeměmi sleduje vývoj těžby ve Spojených státech.
brent-16122016-10.png

Ceny ropy na světových trzích dnes stouply

16.12.2016 Ceny ropy na světových trzích dnes stouply o zhruba dvě procenta. K růstu jim pomáhají známky toho, že těžařské země hodlají dodržovat dohodu o snížení produkce ropy.
img

Na ropném trhu vládne býčí nálada

16.12.2016 Pozitivní sentiment, který se zabydlel na trhu s ropou po překvapivé dohodě zemí států OPEC, dostal tento víkend další významnou podporu. Bylo jí rozhodnutí dalších zemí, které nejsou členy ropného kartelu, připojit se k plánu omezovat těžbu.
ropa 14122014.png

Země OPEC v říjnu zvýšily těžbu ropy

11.11.2016 Členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v říjnu navzdory plánům na omezování dodávek zvýšili...
img

Pimco: Projekce cen ropy pro rok 2017

09.11.2016 Už v první polovině tohoto roku jsme očekávali, že se ceny ropy vrátí na úroveň kolem 50 dolarů za barel. Ta stabili...
img

Pimco: Projekce cen ropy pro rok 2017

09.11.2016 Už v první polovině tohoto roku jsme očekávali, že se ceny ropy vrátí na úroveň kolem 50 dolarů za barel. Ta stabilizuje těžbu ve Spojených státech a je v souladu s vyrovnaným růstem poptávky po ropě. Ceny ropy se nyní na této úrovni pohybují. Investoři čekají, co vzejde ze setkání zástupců zemí OPEC naplánovaného na konec listopadu. My čekáme, že v roce 2017 se budou ceny ropy pohybovat mírně nad 50 dolary za barel.
img

Ekonomika eurozóny si drží stabilní tempo růstu, analýza EUR/NZD

31.10.2016 Ekonomika eurozóny ve třetím čtvrtletí rostla stejným tempem jako ve druhém, zatímco inflace v říjnu mírně zrychlila díky stabilizaci cen energií. Hrubý domácí produkt eurozóny v období od července do září mezikvartálně stoupl o 0,3 procenta, v souladu s očekáváními trhu. V meziročním srovnání ekonomika expandovala o 1,6 procenta.
img

Ranní videokomentář: Růst sazeb v USA se po zápisu ze zasedání Fedu nepřiblížil

13.10.2016 Obchodníci včera vyčkávali na zápis ze zasedání Fedu, který toho ovšem mnoho nového nepřinesl. Mohl zklamat část býků, kteří očekávali jasné signály růstu sazeb do konce roku. Na druhou stranu nepotěšil holubice, které mohly čekat umírněnější postoj FOMC. Reakce trhů na zprávu byla vlažná. Pravděpodobnost růstu sazeb na prosincovém zasedání se dle Bloombergu stále drží na 67 %. Zajímavou seanci má za sebou britská libra, která neudržela včerejší ranní zisky a opět se pomalu sunula k dlouholetým minimům. Japonský jen dnes ráno pozitivně reagoval na horší výsledky čínské obchodní bilance. V konsolidaci pokračovala ropa. Trh příliš nevěří, že dojde k podstatnému omezení produkce, zvláště když dle aktuálních statistik zvýšili země OPEC výrazně svoji těžbu.
img

Cena zlata strmě padá, je vhodný čas na nákup?

10.10.2016 Americké akciové indexy se minulý týden tiše převalovaly v neutrálním bočním trendu a víceméně vyčkávaly na silné fundamenty, které by je z range vyvedly. Index Dow Jones uzavřel obchodní týden na úrovni 18240,5 bodů, širší index S&P 500 na 2153,74 a Nasdaq Composite na 5292,40. Podobná situace se odehrávala i Evropě, ačkoliv zde se samozřejmě nepohybujeme tak blízko absolutních maxim. Celková nálada na akciových trzích je prozatím klidná, index volatility VIX je na nízkých hodnotách (kolem 13 bodů) a investoři nejeví známky nervozity.
brent-07102016-6.png

Komodity: Ceny ropy na konci týdne klesly

07.10.2016 Světové ceny ropy dnes po celodenním kolísání klesly pod tlakem vybírání zisků z předešlých dní růstu, za týden ale...
img

Jaké komodity se vyplatí sledovat do konce roku?

07.10.2016 Komodity stále směřují v celoroční bilanci k zeleným číslům, což by bylo poprvé od roku 2010, ale určité obavy zůstávají. Zejména surová ropa a zlato čelí různým rizikovým událostem, které by mohly před začátkem roku 2017 poslat ceny dolů.
brent-01092016-6.png

Ceny ropy dnes dál výrazně klesají

01.09.2016 Světové ceny ropy dnes dál výrazně klesají a míří k nejhlubší týdenní ztrátě od počátku roku. Středeční údaje o nečekaně...
img

Market Color aneb co se děje na finančním trhu

09.08.2016 Americké burzy v pondělí nepatrně klesly a sestoupily z rekordních výšin, i když úvod obchodní seance se nesl v pozitivním duchu. Americkému akciovému trhu včera nepomohlo ani oživení na trhu s ropou. K zotavení cen ropy o 1 procento pomohla zpráva, že některé členské země OPEC obnovily rozhovory o omezení těžby.
img

Market Color, aneb co se děje na trhu s analýzou NASDAQ

02.06.2016 Analytický článek: Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) bude dnes na svém vídeňském zasedání pravděpodobně opět mluvit o limitech pro těžbu ropy. O podobnou dohodu země usilovaly již v prosinci, nicméně neúspěšně. Do prosince 2015 si země OPEC držely limit těžby 30 milionů barelů ropy denně, uplatňovaný od konce roku 2011. Nyní OPEC těží zhruba 32,5 milionů barelů ropy denně. Jakýkoli limit pod touto úrovní by znamenal efektivní omezení produkce. Pokud by se dnes dohoda podařila dojednat, jednalo by se o významný kompromis mezi členskými státy po krachu jednání o omezení těžby v prosinci 2015. Pravděpodobnost dosažení kompromisu je však nízká.
img

Market Color, aneb co se děje na trhu s analýzou ZLATA

01.06.2016 Měnový index amerického dolaru včera ztratil sílu a po dosažení měsíčního maxima si dal pauzu. Proti japonskému jenu oslabil o 0,7 procenta na hodnotu 109,95. Posílení japonského jenu přichází v den, kdy se očekává, že premiér Shinzo Abe oficiálně ohlásí odklad zvýšení daně DPH o dva a půl roku. DPH měla vzrůst od dubna 2017, nicméně trhy již delší dobu sází na to, že Abe tento nepopulární krok, který by snížil domácí spotřebu, odloží. Investoři se nyní hlavně soustředí na to, zda Liberální demokratická strana (LDP) oficiálně představí další fiskální stimuly, aby mohli vyhodnotit jejich dopad na tamní akciový trh a obecně rizikový sentiment. Aktuální očekávání trhu kalkulují s fiskálními stimuly v objemu 5-10 bilionů jenů. Když se japonská vláda nedostane na toto čísla, bude to pro trh zklamáním.
img

Dohoda Ruska a Saúdské Arábie o zmrazení produkce nemusí mnoho znamenat, pokud se nepřidají ostatní

16.02.2016 A je to konečně tady. Po měsících úvah a spekulací došlo k dohodě mezi Ruskem a dalšími zeměmi OPEC v čele se Saúdskou...
img

Týdenní shrnutí v kostce: Ropa opět pod palbou, libra prohloubila minima, vládly naopak bezpečné přístavy

15.01.2016 Ani druhý lednový týden nedokázal zvrátit špatnou náladu z počátku roku. Naopak minima na mnoha aktivech se dále prohloubila. Problémy Číny stále straší trhy. Šanghaj už v tomto roce přišla o 18 %, překonala srpnová minima a dostala se na nejnižší hodnoty od prosince 2014. Negativní nálada se na akciové trhy přenáší také z poklesu cen ropy, která prohlubuje dvanáctiletá minima. Na Forexu ztrácely nejvíce komoditní a ropné měny (kromě NOK), naopak bezpečné přístavy typu japonského jenu a amerického dolaru držely pozice. Spotový index volatility VIX vystoupal v pátek až na hodnotu 29, kde se naposledy nacházel na konci září.
img

Ropa dnes opět narazila na minima, OPEC se zdá být neškodný

12.01.2016 Ropa má za sebou další propad. Brent po včerejší šestiprocentní ztrátě ráno padal o další 3,5 % na hladinu 30,50 dolar...
img

Ceny ropy boří další minima, konec propadu není stále v dohledu

07.01.2016 Volatilní počátek roku se na ropě krutě podepsal. Ještě v pondělí to vypadalo na pozitivní korekci kvůli vyhrocení vzt...
img

Listopadová těžba OPEC překonala tří a půl letá maxima

10.12.2015 Země OPEC zvýšily v minulém měsíci těžbu na nejvyšší hodnoty od dubna 2012. Největší ropní těžaři se perou s poklesem ...
img

OPEC zklamal, ropa klesla a výhled se projasnil; Update: Není jisté, zda stále existují kvóty

07.12.2015 Páteční zasedání organizace OPEC přineslo zmatky. Nové kvóty organizace nebyly v oficiální závěrečné zprávě zmíněny. D...
img

OPEC zklamal, ropa klesla a výhled se projasnil

07.12.2015 Páteční zasedání organizace OPEC přineslo zmatky, které se naštěstí nakonec neukázaly jako podstatné. Nové kvóty organ...
img

Zástupci OPEC se sjíždějí do Vídně, zásoby v USA rostou už 11 týdnů v řadě

02.12.2015 Situace na ropě není 2 dny přes zasedáním organizace OPEC ve Vídni příliš optimistická. Texaskou WTI drží před dalšími...
img

Evropská data znovu příjemně překvapila, CAD ztrácí kvůli výsledkům HDP

01.12.2015 Po včerejší klidné seanci dnes evropské akciové indexy pokračují ve vyčkávacím režimu. Zobchodované objemy jsou sice l...
ropa 14122014.png

Země OPEC zvýšily v březnu těžbu ropy

31.03.2015 Těžba ropy v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v březnu vzrostla o téměř dvě procenta a...
img

Ropy je na trhu stále příliš

11.02.2015 Poslední vývoj cen ropy až dramaticky připomíná její vývoj v letech 2008-09, a to jak graficky, tak načasováním. Vrchol z června/července je následován prudkým poklesem, ceny se poté během ledna stabilizují na zlomku předchozích hodnot a obchodování je doprovázeno vysokou volatilitou. Kdyby byla historie vodítkem, mohli bychom se těšit na slušnou rally na ropě, která by do konce roku vrátila ceny do pásma 70-80 dolarů za barel.
ropa 05072013.jpg

OPEC dnes zvýšil odhad poptávky po ropě

09.02.2015 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) dnes výrazně zvýšila letošní odhad poptávky po své ropě...
img

Burzovní rozcvička s Lynx: 35 společností s možným spin-off

25.11.2014 Akcie včera pokračovaly na další rekordní úrovně. Index S&P 500 zavřel na 2 069 a Dow Jones na 17 818. Akcie jsou stál...
img

Komodity: Saúdská Arábie bude tolerovat cenu ropy pod 80 dolarů, aby ochránila podíl na trhu

20.10.2014 Saúdskoarabské království tiše konstatuje, že by bylo v hodné, aby cena ropy byla delší období mnohem nižší, což ...
img

Týdenní zpráva z komoditních trhů: Zlato nabylo opět svůj lesk, zatímco země z kartelu OPEC se potýkají s nadbytkem ropných zásob

15.10.2014 Ropa kapitulovala – severomořská ropa Brent se propadla na čtyřleté minimum. Zemědělský sektor jde nahoru – ceny kávy za tento rok vzrostly o více než 100 %. Vzácným kovům přinesl vzpruhu oslabující dolar a zakolísání akciových trhů.
img

Týdenní zpráva z komoditních trhů: Ceny energií se pod tlakem dodávek řítí dolů

10.10.2014 Očekávání dalšího výrazného růstu dolaru zahnalo komodity do defenzívy.  Energetický sektor dostal další zásah – ceny ...
brent 22092014-5.png

Cena ropy Brent dnes klesla pod 98 USD

22.09.2014 Cena severomořské ropy Brent dnes klesla pod 98 dolarů za barel kvůli dostatečným dodávkám suroviny na...
img

Investoři očekávají pozdější a pomalejší růst úrokových sazeb v USA než FED, dolar sílí na všech frontech, analýza AUD/CAD a britské libry

09.09.2014  Americký dolar včera posílil vůči koši měn o 0,3 procenta na 14 měsíční maxima neboli na hodnotu, kde byl ...
img

Ropa

22.01.2013 Vzhledem k tomu, že americké trhy jsou zavřené z důvodu svátku Martina Luthera Kinga, obchodníci na komoditních trzích prodali své pozice,...
img

Ropa

22.01.2013 Vzhledem k tomu, že americké trhy jsou zavřené z důvodu svátku Martina Luthera Kinga, obchodníci na komoditních trzích...
img

Ceny ropy v roce 2013: Proti jejich růstu mluví tři faktory, pro jen dva

19.12.2012 Ole Hansen, komoditní stratég Saxo Bank. Ve svém článku Ceny ropy v roce 2013: Brent se zasekl v cenovém rozmezí 90 až ...
img

Komodity: OPEC doufá, že EU nepodpoří embargo na íránskou ropu

07.12.2011 Generální tajemník Organizace zemí vyvážejících ropu Abdalla el-Badri doufá, že ...
img

Komodity díky čínským a americkým akciím ztrácí půdu pod nohama

27.01.2011 Ole S Hansen, Senior Manager, www.saxobank.czNěkteré komodity reagovaly na další silná e...
img

Komodity díky čínským a americkým akciím ztrácí půdu pod nohama

24.01.2011 Ole S Hansen, Senior Manager, www.saxobank.czNěkteré komodity reagovaly na další silná e...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Čínský jüan | Intervence | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Rusko | USA | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Mexické peso | Bezpečný přístav | Divergence | Monetární politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | GBP/CHF | GBP/CAD | GBP/AUD | AUD/CAD | EUR/CAD | EUR/NZD | GBP/NZD | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Benchmark | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Burza | CBOE | CEO | CFTC | CME | Cap | Carry trade | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Certifikáty | Close | Konsolidace | DAX | Denní minima | Distribuce | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | Downtrend | Drawdown | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Floating | Large Cap | Futures | G7 | Grafy | High | Hlava a ramena | Holubice | IPO | ISIN | Index PX | Index spotřebitelských cen | Inflační cíl | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Long | Long pozice | Low | MACD | MT4 | Margin | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Neckline | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | PEG | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Průmyslové objednávky | RSI | Rally | Rating | Reserve Bank of Australia | Resistance | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Spot | Stagflace | Swing | Swiss | Pokladniční poukázky | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warranty | YTD | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Komise pro futures trhy | Americká měna | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Komerční banka | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Stimulační opatření | EU | Michala Moravcová | Vývoj ceny | Aukce | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Makroekonomická data | Market Color | Zisk | Ropný trh | Těžba ropy | Futures kontrakt | Break-Even | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | IEA | Credit Suisse | Vývoj dolaru | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Stoxx 600 | Investiční banka | Makrokalendář | Analytický tým | Aktuální kurzy | Portfolio manažer | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Výrobní náklady | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | EUR/HUF | Obchodní deficit | Měnový index | Riziková averze | LYNX | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | EURUSD | AUDUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | Benzín RBOB | Delta | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie Shell | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytický článek | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | Běžný účet | BH Securities | Brent | Britské libry | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Conference Board | Cyrrus | CZK | Dnešní cena ropy | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Eura | EURHUF | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Finanční prostředky | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Hodnota dolaru | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Investice do akcií | Investice do komodit | Investice do zlata | Investiční | Investing | ISM | Japonská ekonomika | Kapitálové trhy | Komoditní | Komoditní index | Kurz dolarů | Kurzy | Libra | Maďarská měna | Maďarsko | Makléři | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | MetaTrader 4 | Nákup akcií | Nemovitosti | Norská koruna | Nové trhy | Pips | Pokles eura | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Reuters | Ropy | Rubl | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Signály | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Surová ropa | Světové ceny ropy | Španělská ekonomika | Těžba ropy v USA | TopForex | Trh | US dollar | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen komodit | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | WTI | WTI ropa | Země EU | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | EUR/PLN | CNBC | BreakEven | ZEW | EIA | Benzín | RBOB | Buy | Cenové rozpětí | Čistý dluh | Diskont | EBITDA | Ex-dividend | Indie | Intermediate | Janet Yellen | Měď | Nominální hodnota | Range | Redukce | ROCE | Sell | Small caps | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | Převis | Cenová hladina | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Volby | Futures trhy | Cukr | Vzdělání | Velcí hráči | 1 milion | Burze | Dividendové akcie | Aramco | Danske Bank | PrimStock | PVM Oil Associates | Petromatrix | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | Sentix | Baker Hughes | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | Ole Hansen | PVM | Sentix index | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Důležité fundamenty | Fundamentální výhled | HUF/EUR | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Dovoz ropy | MarketWatch | Úspěch | Podnikání | Automobilový průmysl | Mark Carney | USOil | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Evropské banky | Velcí obchodníci | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Cena kávy | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Multi-Asset obchodování | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Earnings | Sentiment trhu | Londýn - ICE | New York - Nymex | Příprava | Přehled | Odvětví ropy | Volby v USA | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | Strategie komodit | City | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Americké firmy | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Akcie energetických společností | Širší index S&P 500 | Ekonomické dopady | Japonský index Nikkei | Globální finanční krize | Cenné kovy | Newyorský index S&P 500 | Dollar Index | Broker Trust | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Globální ekonomický růst | Pokles libry | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Britské banky | Nervozita | Akcie mediální skupiny CME | Summit EU | Americké burzy | Utahování měnové politiky | Tržní aktuality | Halliburton | Burzovní rozcvička | Fibo | Akcie ropných společností | Propad | Vliv amerického dolaru | Poměr zlata a stříbra | Frankfurtský DAX | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Index Nikkei | TradingView | S&P | Guvernér | Cena mědi | Vývoj měnového kurzu | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Sinopec | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Zajištění | Standard Life | Zahraniční firmy | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Poplatky | Rekordní minima | Rekordní maxima | Exxon | Chevron | Mzdy | Britská ekonomika | Odhady trhu | Predikce | U.S. Bank | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Pražský parket | Makroekonomika | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Světové trhy | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výběr zisků | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Zasedání Bank of Canada | Japonská vláda | Americká vláda | Ekonomické údaje | Index cen domů | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | ExxonMobil | Volatilita trhů | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Monopoly | Ceny ropy v dolarech | Aktuální cena | Zvýšení volatility | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Zasedání americké centrální banky | Program kvantitativního uvolňování | Členské země EU | Zobchodované objemy | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Švédsko | Odhad HDP | Očekávání | ABN AMRO Bank | SaxoTraderGO | ex | Finlord | U.S. Bank Private Client Group | Petro-Logistics | J.P. Morgan | Okénko trhu | Měny rozvíjejících se zemí | Bankovní index | Swiss Life Select | Sázkaři | Buy the rumor, sell the news | Bloomberg Commodity Index | Obchodování na zámořských trzích | Pohyby na finančních trzích | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Ceny pšenice | Breakout Trader | Americký akciový trh | Palladium | Jerome Powell | LYNX Trading | ETC | Ropné měny | Fincentrum | Index Topix | Jak fungují akcie | Asijské trhy | Investice do kobaltu | Akcie Avastu | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | FinTech | Peter Bukov | Analytik TopForex | OPEC+ | Podniky | Globální růst | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Akcie společnosti | Americká investiční banka | Forint | Pokles ceny | RDSA | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Těžba OPEC | Pražský PX | Trh s ropou | Mileniálové | Dodávky ropy | Předpovědi Saxo Bank | Výnosy z amerických dluhopisů | Prezident Trump | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Majetek | Obchodovat s akciemi | Vysoký výnos | Zvýšení sazeb | Klesající cena | Zájem investorů | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Růst cen ropy | CNY | Ceny pohonných hmot | Oživení světové ekonomiky | Dopady obchodní války | Snížení sazeb | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Akcie a ETF | Komoditní výhled | Ropné akcie | Defenzivní akcie | Výnosové křivky | Americké futures | Vanadiové akcie | Vanad | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Kapitálové výdaje | Růst mezd | Cena žlutého kovu | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Denní graf | Program odkupu akcií | Vlastní akcie | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Nejlepší vanadiové akcie | iShares | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Investujte do akcií | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Kakao | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Automobilky | Obchodní model | Rozpočet | Deficit | Jednání o brexitu | Káva | Ceny benzínu | IOT | Investice do ropy | Obchod s ropou | LNG | Objem | Bílý dům | Obchod | Trh práce | Obchodní dohody | Americká lehká ropa WTI | Statistický úřad Eurostat | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | PLN/EUR | USA a Čína | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Co bude | Obchodní spor | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Skupina OPEC+ | Lagardeová | Nízké úrokové sazby | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Federální rezervní banka | Švýcarská ekonomika | SECO | Hospodářské záležitosti | Dlužníci | Zveřejněná data | Financovat | Omezení těžby | Předpovědi | Šokující předpovědi | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Na burze | Problémy | NAFTA | Total | Prognózy | Nejistoty | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | Americká ropná společnost | Míra | Ohlédnutí | Úroky | Měnové politiky | Předseda | Investujte | Nabídka a poptávka | Automobil | Regulátoři | Americké vlády | Stratég | US100 | Napětí na Blízkém východě | ETF roku 2020 | Růst poptávky | Pracovní trh | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | Commodity index | Zabití íránského generála | Írán | Irák | Ministr energetiky | Budoucnost | Zemědělství | Dividendový aristokrat | Iniciativa | Vyšší inflace | První část obchodní dohody | Krach | Komunikace | Trump | Prezident | Koronavirus | Trhy | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Komoditní ropa | Upstream | Midstream | Downstream | Integrovaná ropná společnost | Íránský konflikt | Investice do ropných akcií | Akcie Royal Dutch Shell | Akcie Scorpio Tankers | Scorpio Tankers | Scorpio Tankers (STNG) | STNG | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Akcie Enbridge | Enbridge | ENB | Enbridge (ENB) | Obchodování ropných akcií | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | Asijské indexy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Meziroční růst | Útok dronů | Americká Federální rezervní banka | Růst inflace | Závislost na dolaru | Dedolarizace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Snížení těžby ropy | Lehká ropa WTI | Zlepšení | Výdaje | Dopady koronaviru | SEC | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | COVID-19 | Kukuřice | Ekonomické dopady koronaviru | Spekulativní pozice | Ekonomické recese | Americký Fed | Sestupný trend | Vývoj | Snížení těžby | Kolaps cen | Kolaps cen ropy | Videokonference | Opatření proti koronaviru | Tržní podmínky | Profitovat | Mimořádný růst | Íránská ropa | Stimuly | Brusel | Členové bankovní rady | Stimul | Propad poptávky | Objem stimulů | Žádosti o podporu | Zásobníky | Vyplácet dividendy | Republikáni | Demokraté | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Objem dluhopisů | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Státní rozpočty | Biliony USD | Biliony | Globální poptávka po ropě | Ekonomiky | Nigérie | Alžírsko | Organizace | Saúdové | Práce | Změny sazeb | Podíl na trhu | Údaje | Skupina OPEC | Opatření proti šíření koronaviru | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Ruský ministr energetiky | Oživení cen | Demokraté a Republikáni | USD za barel | Americké produkce | Trade | Nabídka ropy | Poptávka po pohonných hmotách | Celosvětová poptávka po ropě | Břidlicové ropy | Větší pokles | Rozhodnutí o sazbách | HG měď | Růst výnosů | Dovoz | Vývoz | Australská ekonomika | Zadlužení | Průmyslové kovy | Členské země | Omezení produkce | JDE | Unie | ČR | PEPP | Čínská poptávka | Americké úrokové sazby | Největší světová ekonomika | Globální poptávka | Covid | Fond obnovy | Šance | Ceny | Kolaps | Silné momentum | Lepší výsledky | Oživení poptávky | Mezinárodní agentura pro energii | Biden | Michal Valentík | Lockdown | Embargo | Polská vláda | Producent ropy | Počasí | Růst ceny | Zvýšení ceny | Rostoucí ceny ropy | Nasdaq (US100) | Supercyklus | Hedgové fondy | Celosvětová poptávka | Pandemie covidu-19 | Pohyb ceny | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Rostoucí ceny | Saxo Group | Těžaři | Spojené arabské emiráty | Společnosti | ANO | Pozornost
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Zelený seriál
Země BRICS
Zemědělské komodity
Zemědělské suroviny
Zemědělství
Země EU
Země eurozóny
Země G20
Země G7
Země OECD

Následující klíčová slova

Země Perského zálivu
Země platící eurem
Země používající euro
Země se středními příjmy
Země skupiny G20
Země s největšími stříbrnými rezervami
Země v Perském zálivu
Země WTO
Zemní plyn
Zemní plyn (LNG)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB Masterclass
Potvrďte prosím... Zavřít