Sobota 26. září 2020 00:42
reklama
Purple Trading USA volby
reklama
Admiral spread new
reklama
XTB evolution

Klíčová slova - Zobchodované objemy

img

Pražská burza se vrátila k poklesu, index PX ubral půl procenta

31.08.2020 Pražská burza se na počátku nového týdne vrátila k poklesu. Index PX se snížil o 0,51 procenta na 903,49 bodu. Dolů burzu táhly akcie Komerční banky a Erste Bank. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna oslabila k euru, vůči dolaru zakončila dnešní obchodování téměř beze změny.
img

Pražská burza neudržela růst z předchozích dní a mírně oslabila

26.08.2020 Pražská burza po třech dnech růstu mírně oslabila. Index PX dnes klesl o 0,05 procenta na 908,57 bodu. Dolů ho táhly hlavně akcie Erste Bank. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
img

Rozbřesk: Výroba automobilů zaostává o 30 % za loňskem

21.08.2020 Zatímco na první červencové statistiky z ekonomiky si budeme muset počkat ještě více než čtrnáct dní, čísla z největšího tuzemského průmyslu – výroby automobilů – už k dispozici jsou. Podle nich se jen v tomto měsíci v ČR vyrobilo téměř 83 tisíc automobilů, což bylo o 5,2 % méně než v loňském roce. Výrazný nárůst zaznamenala Škoda Auto, v mínusu naproti tomu byly dvě zbylé automobilky. Hodnoty jsou však jako obvykle v tomto čase ovlivněny načasováním celozávodních dovolených, které nejsou vždy ve stejném termínu. Proto jednoduše říct, že jsou aktuální výsledky pozitivní nebo negativní, bude možné nejdříve až za měsíc, kdy budou k dispozici i čísla za srpen.
C:\fakepath\xrp.jpg

Je XRP naspäť v hre?

14.02.2020 V priebehu posledného roka začal trh s kryptomenami ožívať ale miláčik mnohých analytikov XRP narozdiel od mnohých ďalších altcoinov ako napríklad LTC, ETH donedávna viac menej stále klesal. V posledných dňoch však došlo k zaujímavému rastu, sú ale naozaj predpoklady aby sa XRPUSD dostal do býčieho trendu?
img

Akciové trhy si vybírají oddechový čas

12.06.2019 Americké akcie nakonec zisky z počátku včerejšího obchodování neudržely a indexy uzavřely v červené nule. Konkrétně se ztráty u všech třech hlavních indexů pohybovaly ale jen do pěti setin procenta. V rámci S&P 500 převážily výprodeje průmyslových podniků, jejichž akcie za posledních pět seancí přidaly více jak 5 %, a tak obchodníci vybírali zisky, možná i ze stále panující nervozity na trzích ohledně stále nekončícího jednání o obchodní dohodě mezi Spojenými státy a Čínou. Pozornost investorů se stále více a více stáčí k zasedání G20 v Japonsku, které se uskuteční na konci června a mohlo by přinést významnější pokrok ve vyjednávání.
img

Evropa i euro na vlně optimismu

18.02.2019 Včera odpoledne dostal americký prezident Donald Trump na stůl zprávu o možném dopadu cel na dovoz automobilů a k tomu doporučení, zda k tomuto kroku vůbec přistoupit. Hrozit přitom může až 25 % clo. Prezident má nyní 90 dní na konkrétní rozhodnutí. Evropská komise již připravuje případná protiopatření, na jejichž seznamu se prý nacházejí například elektromobily, což by mohlo ovlivnit americkou Teslu.
img

Ranní komentář: Mayová chce s EU znovu jednat o irské hranici, dnes data z britského trhu práce

22.01.2019 Včerejší seance žádné větší změny na finanční trhy nepřinesla. Nově příchozích dat bylo málo a díky svátku v USA byly zobchodované objemy na většině trhů podprůměrné. Investoři se proto zaměřili hlavně na Británii, kde britská premiérka oznámila, že se bude snažit vyjednat nové podmínky v EU v otázce irské hranice. I kdyby se jí ale nějaké ústupky vyjednat podařilo, šance na to, že návrh protlačí parlamentem, zůstávají malé. Dnes se na trhy vrátí objemy a snad i volatilita. Důležitými budou hlavně data z britského trhu práce, ale pozor také na večerní výsledky inflace z Nového Zélandu.
img

Akcie i většina měn si své pozice drží, dluhopisové výnosy ale začínají znovu růst

20.12.2017 Podle očekávání zatím druhá polovina prosince na finančních trzích probíhá v klidu a bez výraznějších výkyvů. Po důležitém minulém týdnu se tak tento týden nese v podstatně klidnějším duchu, což dokazuje i dnešní seance v Evropě, kde akciové indexy zůstávají v líném bočním trendu na dosah středečního close. Zobchodované objemy přitom nízké nejsou a například ve Francii jsou zhruba čtvrtinu nad dlouhodobým průměrem. Odhodlání k dalším nákupům na takto vysokých cenách ale stále (zejména v Evropě) schází.
img

DAX pokračuje v likvidaci dřívějších ztrát, na FX panuje i nadále klid

21.11.2017 Postupná likvidace ztrát z první poloviny měsíce na evropských burzách pokračuje také během dnešní seance. Zobchodované objemy jsou ale nízké a i přesto, nebo možná právě proto, dnes například německý DAX přidává téměř procento a znovu se tak blíží ke hranici 13 200 euro. Tahounem růstu jsou především automobilky a i dnes se tak zdá, že investoři nejistotu kolem dalšího osudu německé vlády ani náznakem neřeší.
img

Německý DAX navyšuje svá maxima, na pozitivní sentiment i dnes doplácejí hlavně bezpečné přístavy

18.10.2017 Po dvou nevýrazných dnech se evropské indexy nadechly k dalšímu růstu. Německý DAX se konečně přesvědčivě usadil nad hranicí 13 000 euro a přidává přibližně půl procenta. Podobně jsou na tom i ostatní evropské index s výjimkou španělského, na který doléhá i nadále situace v Katalánsku. Zobchodované objemy ale zůstávají nízké, takže je dnešní růst evropských indexů znovu jen součástí dlouhodobého trendu, který letos vydatně pomáhá všem rizikovým aktivům.
img

Americká inflace zklamala, dolar se vrací nad 1,18 EURUSD

11.08.2017 Druhá polovina týdne se na trzích nese zatím v docela napjaté atmosféře. Potvrdilo to i dnešní ráno, kdy evropské indexy reagovaly na včerejší korekci v USA okamžitě po zahájení obchodování negativním gapem a velkou část ztrát si drží také v průběhu dnešního odpoledne. Zobchodované objemy jsou ale stále lehce podprůměrné a skutečnost, že od ranního výprodeje evropské indexy část svých ztrát dokázaly zlikvidovat zatím nasvědčuje tomu, že se situace pozvolna uklidňuje. Německý DAX se dokonce vrátil na dosah včerejšího close až zpět ke hranici 12 000 euro.
img

ZAR čeká na hlasování parlamentu o vyslovení nedůvěry v prezidenta, akcie i dnes pouze přešlapují na místě

08.08.2017 Doufali jsme dnes v o něco živější seanci než včera, ale bohužel jsme zatím zklamáni. Zobchodované objemy jsou na většině trhů znovu minimální a většina finančních aktiv dál marně čeká na nové podněty. Začneme proto dnes trochu netradičně jihoafrickým randem. Ten si od začátku týdne prochází turbulentním obchodováním a ani dnešek není výjimkou. Jihoafrický parlament by totiž měl dnes hlasovat o vyslovení nedůvěry v prezidenta Zumu. ZAR včera posílil poté, co vyšlo najevo, že volba bude tajná, což ještě zvýšilo šance na Zumovo odvolání. Mírného růstu se pak ZAR v očekávání hlasování dočkal také dnes, kdy se krátce přiblížil dokonce ke hranici 13,1 USDZAR.
img

Ropa (WTI) se vrací na 49 dolarů za barel, komoditní měny mezitím dál pozvolna odevzdávají své dřívější zisky

07.08.2017 Začátek týdne zatím na finančních trzích probíhá bez velkých pohybů a překvapení. Situace na akciovém trhu zůstává stabilní a i když dnes evropské indexy znovu mírně zaostávají, zobchodované objemy jsou více než třetinu pod dlouhodobým průměrem. Trhy tak spíše jen v klidu konsolidují a čekají na nové podněty.
img

CAD silnější díky dobrému makru, akcie znovu jen vyčkávají

22.06.2017 Tento týden na většině finančních aktiv vládne docela stabilní sentiment a ani dnešní seance zatím není výjimkou. Evropské indexy pokračují v pohybu v bočním trendu a své ceny ze včerejška si pouze udržují takže zůstávají na dohled historického maxima. Zobchodované objemy jsou přitom ještě nižší než včera, když se jen na německé burze pohybují přibližně pětinu pod průměrem za posledních 100 obchodních seancí. Trhy tak dál v klidu vyčkávají na nové impulsy a důvody k byť jen technické korekci stále postrádáme.
img

Evropské indexy mírně ztrácí, Bank of England si mezitím dál pohrává s librou

21.06.2017 Po včerejší seanci se dnes akciové indexy opět drží v červených číslech, i když ani tentokrát zatím ztráty nejsou nijak závratné a o korekci se proto stále zdráháme hovořit. Indexy v Evropě ztrácí jen pár desetin procenta a dál zůstávají na dohled historickému maximu, ke kterému se v tomto týdnu znovu přiblížily. Důvodů ke korekci je málo a absence důležitých fundamentů k aktivitě na trzích také příliš nevybízí. Zobchodované objemy jsou proto v Evropě zatím podprůměrné.
img

Evropské akcie mírně rostou, daří se opět také komoditním měnám

16.06.2017 Páteční seance zatím na trzích probíhá bez větších překvapení. Zobchodované objemy jsou poměrně vysoké, ale k větším p...
img

GBP likviduje část svých pátečních ztrát, akcie se na minimálních objemech zatím téměř nehnuly z místa

29.05.2017 Pondělní seance zatím na finančních trzích podle očekávání jako by ani nebyla. V Británii a v USA je svátek a objemy na otevřených trzích jsou třetinové. Evropské indexy se tak dnes zatím drží v bočním trendu v rámci intradenního šumu a vyčkávají na zajímavější fundamenty, kterých ale tento týden zase až tolik nepřinese. Německý DAX se drží kolem 12 600b., přičemž zobchodované objemy na německé burze jsou více než 60 % pod průměrem za posledních 100 obchodních seancí.
img

Komoditní měny opatrně navazují na růst z minulého týdne, akcie a ostatní měny zahajují týden pomalu

20.03.2017 Pondělní seance zatím na trzích probíhá více méně podle očekávání. Akciové indexy v Evropě se od rána drží na dosah pátečního close a i zobchodované objemy jsou výrazně podprůměrné, když se ve většině případů pohybují pětinu až třetinu pod dlouhodobým průměrem. Fundamentů je přitom jen málo, takže zahajujeme týden klasickou pondělní seancí, kdy se většina finančních aktiv drží v poměrně líném bočním trendu.
img

Akcie dnes přešlapují na nízkých objemech. Svou cenu z minulého týdne si drží i USD

20.02.2017 Pondělní seance zatím na finančních trzích probíhá podle očekávání. Zobchodované objemy jsou na evropských indexech přibližně třetinu až polovinu pod dlouhodobým průměrem, což má na svědomí nejen absence nových dat, ale i svátek v USA. Evropské indexy si tak své pozice více méně udržují a ve většině případů se od rána drží ve velmi úzkém bočním pásmu.
img

Libra doplácí na výsledky inflace. Akcie si své včerejší zisky bez problémů drží

14.02.2017 Po včerejší úspěšné seanci si dnes evropské akciové indexy své zisky pouze udržují. Také dnes jsou přitom zobchodované...
img

Evropské akcie následují americké. DAX se vrací na 10 800b.

13.02.2017 Jedním z charakteristických rysů obchodování na nízkých objemech je skutečnost, že během klidných obchodních seancí akcie většinou zůstávají stabilní, nebo pomalu rostou. Dnešek je toho důkazem, když se evropské akciové indexy, zjevně inspirovány solidním růstem v USA, dostávají do zelených čísel a od brzkého rána své zisky ve velmi stabilním růstovém trendu navyšují. Německý DAX tak přidává zhruba procento a vrací se na dosah hranice 10 800b. Podobné zisky si přitom připisují také ostatní evropské indexy.
img

Rozbřesk – První týden ve znamení amerických čísel a evropské inflace

02.01.2017  Nový rok začne na globálních trzích pěkně rychle. Pozornost přitáhnou především zprávy z USA, kde stále zůstávají relativně vysoko sázky na růst sazeb. I když dvouletý americký výnos ke konci roku lehce poklesl, stále zůstává v blízkosti osmiletých maxim. Ve futures kontraktech současně investoři věří, že do konce roku 2017 vzrostou sazby v USA minimálně dvakrát a ze 40 % dokonce sází na trojitý růst sazeb. To vše díky víře v rychlejší růst největší světové ekonomiky živený rozpočtovým stimulem nového prezidenta Donalda Trumpa. Dá se říci, že sázky na rychlejší růst amerických sazeb a silný dolar přímo jsou přímým odrazem optimistických ekonomických očekávání ke konci roku. Investoři proto budou obezřetní před čímkoliv, co by jim jejich “růžová? očekávání mohlo zkazit.
img

Rozbřesk – Jak moc jsou vlastně italské banky solventní?

28.12.2016  Nejstarší banka světa Monte dei Paschi bude pro italskou vládu tvrdším oříškem, než původně myslela. Namísto původně požadovaných 5 miliard euro bude muset sehnat kapitál ve skoro dvojnásobném objemu (8,8 miliard euro). Takto výrazná revize požadavků na kapitál jednak citelně prodraží záchranu samotné Monte dei Paschi a současně přinese značnou nejistotu ohledně toho, kolik budou italské banky jako celek ve finále potřebovat kapitálu. ECB totiž bohužel své rozhodnutí navýšit kapitálový požadavek nijak blíže nezdůvodnila. V oznámení se uvádí pouze, že bance výrazně poklesla likvidita (1 měsíční z 12,1 miliard dolaru na 7,7 miliard dolaru). Pokles likvidity ale těžko může být sám o sobě důvodem k navýšení kapitálových požadavků - i když pokles likvidity bance výrazně ztěžuje život, likvidita a kapitál jsou dvě různé věci.
img

Rozbřesk – Co bude hýbat evropskou ekonomikou v příštím roce?

27.12.2016 Příští rok bude Evropa do velké míry žít opět politikou. Index hospodářsko-politické nejistoty v Evropě (http://www.policyuncertainty.com/europe_monthly.html) vystoupal v roce 2016 kvůli brexitu, pádu italské vlády a volbám v USA k historickým maximům. Dobrou zprávou je, že to zatím není nijak výrazně cítit v tržním napětí ani ve výkonu ekonomiky. Nikde ale není psáno, že se ekonomika tak lehce vyrovná s politickým napětím i v roce 2017.
img

DAX konečně prolomil konsolidační pásmo a je na dosah hranice 11 tis. bodů

07.12.2016 Situace na akciovém trhu v Evropě se nám začíná docela zajímavě zamotávat. Po včerejším „úletu“ italských akcií, které vystoupaly o 4 % a definitivně ze sebe setřásly strach z dopadu italského referenda, se dnes utrhnul německý DAX, který dokázal konečně vystoupat z konsolidačního pásma, ve kterém se držel od letošního srpna.
img

Libra se oklepala z US voleb jako první a navazuje na růst z minulého týdne.Růst evropských výnosů mezitím stále nepolevuje

11.11.2016 Pokračujeme v klidném povolebním obchodování. Západní svět dnes slaví den veteránů a přestože je většina burz otevřených, ekonomický kalendář je na data chudý a většina finančních aktiv si svou cenu v klidném bočním trendu drží. Zobchodované objemy přitom zůstávají i nadále nadprůměrné a v případě evropských indexů jsou stále přibližně 50 % nad třicetidenním průměrem. Německý DAX si od rána připisuje přibližně tři desetiny procenta, zatímco ve Španělsku nebo Británii indexy své včerejší zisky korigují a klesají o procento.
img

Slabá libra žene britské akcie vzhůru, výrobní sektor v Evropě i v USA příjemně překvapil

03.10.2016 Pondělní seance zatím na evropských trzích probíhá v klidu a podle očekávání také na nízkých objemech. Přestože dnešek nabídl několik zajímavých dat, aktivita na trzích byla během evropské seance poměrně nízká, což má na svědomí hlavně svátek v Německu, díky němuž jsou zobchodované objemy na evropských burzách přibližně čtvrtinu až třetinu pod třicetidenním průměrem. Veškerá pozornost se dnes točí okolo slábnoucí britské libry, kterou dostal pod tlak ranní komentář britské premiérky, podle které může Británie přistoupit k aktivaci článku 50 již příští březen. Vše zlé je ale pro něco dobré. Britské akcie díky slabé libře rostou a akciový index FTSE100 přidává více než procento.
img

Trhy vstřebaly americké makro bez problémů, akcie mezitím dál hledají novou rovnováhu

15.09.2016 Přestože se v minulých dnech i během dneška situace na trzích uklidňuje a akciové indexy si své pozice drží, z pohledu na zobchodované objemy a velikost implikované volatility je na první pohled zřejmé, že se situace na trzích zatím ke klidu z minulého měsíce rozhodně neblíží. Na evropských burzách jsou objemy již několik dnů zhruba pětinu až třetinu nad běžnými úrovněmi a i vysoká hodnota VIX indexu signalizuje, že se obchodníci dalších výprodejů obávají a za pojištění proti nim si jsou ochotni připlatit. Německý DAX se dnes sice téměř nehnul z místa, i nadále se však drží na půl cesty mezi srpnovým low a high, takže prostor na obě strany zůstává otevřený.
img

Evropa překvapila silnými výsledky PMI ve službách, trhy díky svátku v USA zatím v naprostém klidu

05.09.2016 Začátek týdne zatím na finančních trzích probíhá v naprostém klidu. Klid panuje jak kvůli absenci nových dat, tak především kvůli svátku v USA, díky kterému jsou zatím zobchodované objemy pod průměrem za posledních třicet obchodních seancí. Evropské indexy sice ve většině případů rostou, zisky jsou však velmi malé, stejně tak jako pásmo, v rámci něhož se většina indexů pohybuje. Denní pásmo na německém DAXu je přibližně 40 euro, což je pouhá třetina standardní obchodní seance.
img

Ranní videokomentář: Klidné trhy znovu čekají na nové podněty, dnes americká spotřebitelská důvěra

30.08.2016 Začátek týdne proběhl na trzích podle očekávání. Díky svátku v Británii byly zobchodované objemy nízké a kvůli absenci dat se situace výrazněji nezměnila ani odpoledne v USA. Akcie i měny si tak své pozice podržely a trhy vyčkávají téměř beze strachu na nové impulsy. Dnešní seance přinese ze zajímavých dat především americkou spotřebitelskou důvěru, která ale na celkově klidném obrazu na finančních trzích pravděpodobně nic zásadně nezmění. Navrch by proto měli mít i nadále obchodníci, kteří tento klidný boční trend budou respektovat.
img

Ozvěny trhu - Forexový trh jede

28.07.2016 V minulých dnech byly zveřejněny statistiky objemu obchodů zrealizovaných na klíčových devizových trzích v průběhu letošního dubna. Co do objemu transakcí je FX trh nejvýznamnější částí finančního trhu. A realizované objemy při srovnání s loňským říjnem vzrostly.
img

JPY si své ranní zisky udržel, šance na srpnové snížení sazeb v Británii stoupá

26.07.2016 Úterní seance je zatím bez velkých témat a většina evropských indexů si svou cenu dokázala podržet. Pohyby na evropských burzách jsou relativně malé a stejně jako včera zůstáváme i dnes jen v mezích intradenního šumu a v líném bočním trendu. Také dnes jsou zobchodované objemy výrazně podprůměrné a na většině evropských burz se pohybují přibližně třicet až čtyřicet procent pod třicetidenním průměrem. Německý DAX dnes tedy zatím zůstává pohodlně nad hranicí 10 200b.
img

Evropské akcie zahajují týden mírným růstem, CAD opět ztrácí kvůli klesající ropě

25.07.2016 Začátek týdne zatím na finančních trzích probíhá v naprostém klidu. Z důležitých fundamentů jsme se dočkali pouze německého indexu IFO, jehož dopad na finanční trhy byl ale poměrně mírný. Evropské akcie se v rámci intradenního šumu drží mírně nad pátečním close, přičemž zobchodované objemy jsou na většině evropských burz téměř poloviční. Německý DAX si na takto nízkých objemech připisuje růst o 0,9%, díky kterému se již vyhoupl nad hranici 10 200 euro.
img

Draghi poslal euro pod 1,13 EURUSD, na trzích panuje opatrný optimismus

21.06.2016 Po velmi silném startu do nového týdne se situace na evropských akciových trzích viditelně zklidňuje. Evropské indexy si své pozice ze včerejška drží a tentokrát rostou jen o pár desetin procenta. Zobchodované objemy jsou pak podstatně nižší a většina obchodníků dál vyčkává především na páteční výsledky z britského referenda, které budou na téměř všech finančních aktivech klíčovým fundamentem tohoto týdne. Německý DAX dnes znovu osciluje v okolí hranice 10 000 euro a stabilní je po včerejšku také situace na trhu s evropskými i americkými dluhopisy.
img

Americké nové objednávky zklamaly, USD ztrácí na většině měnových párů

26.04.2016 Po včerejším mírném pádu si dnes evropské indexy svou cenu ve většině případů drží, nebo své pondělní ztráty mírně kor...
img

Trhy přešlapují na místě, německá data nijak nenadchla

25.04.2016 Finanční trhy vstoupily do nového týdne v podobném duchu, v jakém minulý týden uzavřely. Akciové indexy v Evropě sice ...
img

Akcie i komodity své včerejší pozice drží, trhy našly svou rovnováhu a čekají na nový impuls

20.04.2016 Středeční seance probíhá na evropských trzích v klidu a bez větší volatility. Zobchodované objemy jsou sice nadprůměrn...
img

Akcie zůstávají ve vyčkávacím režimu, drahé kovy a komoditní měny naopak pokračují v růstu

12.04.2016 Úterní seance dnes zatím plynule navazuje na začátek týdne a většina evropských indexů si svou cenu drží na dosah včerejšího close. Nálada na trzích zůstává stabilizovaná, volatilita je nízká a zobchodované objemy ani dnes nijak nevybočují z průměru třiceti posledních obchodních seancí.
img

Evropské akcie likvidují část pátečních ztrát, začátek týdne se zatím nese v klidném duchu

04.04.2016 Evropské akciové indexy dnes opatrně likvidují část pátečních ztrát. Pondělní obchodování zatím probíhá podle očekáván...
img

Ranní komentář: Dolar pokračuje v korekci dřívějších ztrát, dnes americké nové objednávky

24.03.2016 Včerejší seance se na finančních trzích nesla opět ve velmi poklidném duchu, když si většina akciových indexů své pozi...
img

Zlato se propadlo pod 1 220 USD. Pomáhá sílící dolar i celková stabilizace na trzích

23.03.2016 Po včerejší volatilní seanci se dnešní obchodování vrací do klidového režimu. Středa zatím přinesla minimum důležitých...
img

Trhy zpátky ve vyčkávacím režimu, WTI na dosah 40 dolarů

21.03.2016 Začátek týdne se na finančních trzích zatím nese podle očekávání ve velmi poklidném duchu. Důvodem je absence významný...
img

VIX zpátky na 22b. Čeká jej během svátků návrat k "normálnějším" úrovním?

15.12.2015 Dnes po delší době opět jeden postřeh na téma volatilita. Čas od času se stává, že trhy znervózní, dostanou se pod tla...
img

Evropská data znovu příjemně překvapila, CAD ztrácí kvůli výsledkům HDP

01.12.2015 Po včerejší klidné seanci dnes evropské akciové indexy pokračují ve vyčkávacím režimu. Zobchodované objemy jsou sice l...
img

Evropské akcie na nízkých objemech začátkem týdne mírně ztrácí

16.11.2015 Evropské akciové trhy sice zahájily pondělní seanci pádem, své původní ztráty však rychle zlikvidovaly a během odpoled...
img

Vysoká volatilita + nízká likvidita = nervozita z Fedu

15.09.2015 Hlavní americké akciové indexy ukončily pondělní seanci poklesem o 0,34 až 0,41 procenta, když se investoři vyvarovali velkých...
img

Klidný začátek týdne zatím pomáhá akciím

10.08.2015 Pondělní seance zatím podle očekávání žádné drama nenabízí, když většina obchodníků pouze vyčkává na zajímavější funda...
img

Klidný týden pokračuje, Evropa na nízkých objemech mírně ztrácí

22.07.2015 Klidné obchodování na finančních trzích pokračuje také během středeční seance. Evropské indexy navazují na včerejší mí...
img

Rekordní závěr roku pro dolar, ropu a rubl

04.12.2014 Do konce roku 2014 zbývají 4 týdny a nejobchodovanější instrumenty na CFD derivátovém trhu boří jeden rekord za druhým...
img

S&P rekord nad 2 000, kam půjdeme dále?

27.08.2014 Hlavní americký akciový benchmark index S&P 500 stanovil nové historické maximum. Vůbec poprvé zavřel nad úrovní 2 000...
img

S&P 500: růst může pokračovat

05.06.2014  Hlavní akciový index S&P 500 v mimoburzovním obchodování drží hodnoty z konce středy 1925, těsně u rekordního maxim...
img

S&P 500: Optimismus trvá

29.05.2014  Hlavní akciový index S&P 500 v mimoburzovním obchodování roste 0,1% d/d na 1910 blízko rekordního maxima tohoto týd...
img

S&P 500: optimismus posílil čínský průmysl

22.05.2014 Hlavní akciový index S&P 500 v mimoburzovním obchodování roste 0,2% d/d na 1887 blízko historického maxima 1898. Trh v posledních dnech stejně jako například index Dow Jones Industrial Average se drží blízko historických maxim hlavně díky tomu, že přibližně 96% firem indexu S&P 500 v průměru kvartálně reportovalo růst zisku 5,6% a tržeb 2,8%. Více firem překvapilo právě z hlediska zisku (dle Thomson Reuters). Trh nad ránem středoevropského času povzbudily informace nečekaného zmírnění kontrakce zpracovatelského průmyslu Číny na minimum. Zobchodované objemy akcií zaostaly za průměrem.
img

S&P 500 se před makrodaty stahuje níž

15.05.2014  Hlavní akciový index S&P 500 v mimoburzovním obchodování slábne 0,1% d/d na 1884. Trh se stáhl z historických maxim...
img

S&P 500 klesá: Jaká bude výsledková sezóna?

10.04.2014 Hlavní akciový index S&P 500 v mimoburzovním obchodování slábne 0,3% d/d na 1860 s tím, jak trh s obavami sleduje n...
img

Těžební společnosti (-2 %) srážejí Evropu z šestiročních maxim

25.02.2014 Evropské indexy si dnes vybírají oddechový den, panevropský Stoxx 600 klesá o 0,3 % a vzdaluje se tak od šestiletých m...
img

Výsledková sezóna vrátila evropské akcie na šestiletá maxima

24.02.2014 Minulý týden zaznamenal index Stoxx 600 již třetí týdenní růst v řadě. Úvod týdne přitom nijak přesvědčivý nebyl. Po z...
img

Souboj o technologická IPO přituhuje. NYSE letos vede nad Nasdaqem

11.06.2013 Když dvě největší americké burzy lákají zájemce o IPO, jdou si tvrdě po krku. Přímým svědkem narážek na chyby v systémech konkurence byl loni David Callisch, který jako šéf marketingu společnosti Ruckus Wireless dohlížel na výběr burzy pro primární emisi. „Nasdaq i NYSE byly ochotné přihodit cokoli, jen aby získali naši firmu. Obě měly po ruce příklady emisí na konkurenční burze, které potkaly problémy s obchodováním,“ tvrdí manažer kalifornské firmy vyrábějící zařízení pro bezdrátovou komunikaci.
img

Zasáhne ECB na trhu a euru? Splácení LTRO vítané i nebezpečné...

06.02.2013 Přinese čtvrteční zasedání Evropské centrální banky (ECB) varování pro měnové trhy? Po překvapivé lekci uštědřené při ...
img

Klid před bouří? Obchodníci vyčkávají na druhou polovinu týdne

31.07.2012 Včerejší obchodování bylo velmi klidné o čemž svědčí i výrazně nižší než obvyklé zobchodované objemy.
img

Dnes zasedá Fed, komentář se může nést v lehce jestřábím duchu

13.03.2012 Včerejší seance nepřinesla téměř žádné významnější fundamenty a jen velmi nízké zobchodované objemy na burzách.
img

Faber: Americké akcie jsou extrémně překoupené, z komodit čekám růst ropy

22.02.2011 Obtížný rok mají před sebou podle investora Marka Fabera americké akcie, které označil za extrémně překoupené a zralé na korekci následující vývoj na rozvíjejících se trzích. Z komodit v jejich relativním srovnání sází na budoucí růst cen ropy. Spíše než s poptávkou ale dle Fabera bude její budoucí růst souvisel s politickým tlakem a napětím ve vícero zemích a výpadky dodávek.
img

Daily: ECB v minulém týdnu snížila své nákupy dluhopisů, obchodníci jdou vstříc klidnému týdnu

21.12.2010 Evropská centrální banka také v minulém týdnu pokračovala v nákupech státních dluhopisů problémových zemí eurozóny, i...
img

Daily: Další důkazy o zpomalování americké ekonomiky obchodníky zatím nechávají klidnými

20.09.2010 Minulý týden se na finančních trzích nesl v poklidné atmosféře, když hlavní burzovní indexy zak...
img

Daily: Začátek týdne opět v poklidném duchu a s nízkými objemy

17.08.2010 Po nervózním minulém týdnu se finanční trhy začátkem tohoto týdne vrátily zpátky do zajetých prázdninových kolejí. ...
img

Forex: Zaostřeno na FX

16.08.2010 Po rušeném středečním a relativně rušném čtvrtečním obchodování, v pátek finanční trhy upad...
img

Forex: Zaostřeno na FX

10.08.2010 Včerejší obchodování nepřineslo žádná nová data, a protože byl navíc ještě začátek týdne a tradičně klidný srpen...
img

Daily: Závěr týdne přinesl další špatné zprávy pro dolar, ten znovu slábnul

09.08.2010 První srpnový týden byl jedním z nejméně aktivních týdnů tohoto roku na finančních trzích, když zobc...
img

Daily: Týden pokračuje v poklidném duchu, dnes zasedání ECB a BoE

05.08.2010 Středeční obchodování se neslo opět v duchu velice nízké aktivity, když byly celkové zobchodov...
img

Daily: Růst amerického HDP v 2Q výrazně zpomalil

02.08.2010 Konec minulého týdne na finanční trhy přinesl o něco větší objemy, než bylo zvykem v předchozích dnech,...
img

Daily: Poptávka po španělském dluhu zatím stabilní, Řecko prodává dluhopisy dále s obří rizikovou prémií

21.07.2010 Úterní seance přinesla z Evropy dvě nové emise státních dluhopisů, které nabídly poněkud rozporuplné výsledky....
img

Daily: Závěr minulého týdne v poklidném duchu

21.06.2010 Závěr minulého týdne přinesl na finanční trhy relativně nízké zobchodované objemy a s nimi i poměrně pokl...
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | HDP | Forexový trh | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Španělsko | Evropské akcie | Analytik | New York | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Rizika | Politika | Komoditní měny | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Objemy obchodů | Svíčkové formace | Měnové trhy | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | BaFin | Bank of England | Bank of Japan | Benchmark | Bloomberg | Breakout | Burza | Burzovní index | CFD | CME | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Close | Konsolidace | DAX | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trhy | Forward | Futures | High | IPO | Index DAX | Index PX | Indikátory | Investice | Japonský jen | Jestřáb | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | LTRO | Likvidita | Low | MACD | MMF | Makléř | Mezibankovní | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | P/E | Pozice | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Reserve Bank of Australia | Resistence | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Spread | Statut | Support | Trend | Tvůrce trhu | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výnos | Wall Street | ZEW index | Bondy | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | FTSE | Komerční banka | Patria | Barack Obama | Americký prezident | HighSky Brokers | Admiral Markets | Indexy | Investoři | Fundamenty | Fond | EU | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Mezibankovní trh | Zisk | Ropný trh | Britská měna | Ceny komodit | Obchodování na finančních trzích | Optimismus | Výsledky | Strach | Intervence na devizovém trhu | IEA | Euronext | Japonská měna | RBNZ | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | CAC 40 | Stoxx 600 | Makrokalendář | Aktuální kurzy | Mimoburzovní | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Daňové ráje | Dark pools | Makro | Index cen | Index CPI | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | EUR/HUF | Facebook | Riziková averze | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | FX trh | Rozvíjející se trhy | EuroStoxx50 | Zásoby ropy | ADP report | Ceny akcií | Obchodníci | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | USDCAD | EURJPY | Aktivum | Index | Podpora | Volatilní | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Komerční banky | Akcie O2 | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Banka | Běžný účet | Brent | Britské libry | Brokers | Brokeři | Burzovní indexy | CAC40 | Cena | Cena drahých kovů | Cena stříbra | Čínská ekonomika | CZK | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Eura | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Fio | Graf | HighSky | Hospodářské noviny | Index Dow Jones | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Komoditní | Kurzy | Libra | Market | Markets | Měna AED | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Ocenění akcií | Patria Finance | Patria Online | Portfolia | Prognóza | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská měna | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluhopisy | Stoxx | Španělská ekonomika | Trh | Twitter | USDRUB | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | WTI | Highsky.cz | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | CNBC | ZEW | Komise pro cenné papíry | Buy | EBITDA | Free float | Redukce | ROCE | Itálie | Spojené státy | WSJ | Tržby | Zaměstnanost | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Volby | Fundamentální data | Vzdělání | Burze | Commodities | Currencies | Investment | Americké obchodování | MSCI | Sentix | Sentix index | Šéfka Fedu | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Důležité fundamenty | HUF/EUR | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Růst cen akcií | Erste Bank | Mark Carney | Averze k riziku | USOil | Kurz české měny | Panama papers | Hospodářské výsledky | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Severomořská ropa | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Americké trhy | Bankovnictví | Prezident ECB | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Britské akcie | IBEX | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | Realitní trh | Klidné obchodování | Americké akciové indexy | Globální ekonomiky | Hlavní indexy | Nervozita | Růst akcií | Americké burzy | Utahování měnové politiky | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Kryptoměny | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Index Nikkei | TradingView | Země OPEC | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Výrobní aktivita | Cena mědi | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Posílení eura | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Cenné papíry Komerční banky | Tempo růstu | Zajištění | FTSE 100 | Ripple | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Odhodlání | Výhled | NYSE Euronext | Poplatky | Payrolls | Konsensus | Futures na VIX | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Francouzský CAC 40 | Záchranný fond | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Hlavní burzovní indexy | Theresa May | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Institucionální investoři | Příjmy | Indikátory důvěry | Makléř Fio banky | Měny&Sazby | Konsenzus | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Program kvantitativního uvolňování | Statistiky objemu obchodů | Aktivita centrálních bank | Nárůst objemu obchodů | Objemy na devizovém trhu | Hlavní ekonom | Fundamentální základ | Očekávání | Zahraniční forex | Obchodování na zámořských trzích | Coinmarketcap | Altcoin | LTC | ETH | XRP | IPO Facebooku | Dealogic | XRPUSD | LTCUSD | Obchodování na trzích | Free Market | Zobchodovaný objem | Geopolitické napětí | Hlavní akciový index | Trh s kryptoměnami | Růst zisků | EK | Evropská komise | Finanční situace | Automobilky | Čistý zisk | Objem | Inflace v Británii | PFNonwovens | Firma | Index DOW | Avast | Růst světové ekonomiky | Miliardy | Sdružení automobilového průmyslu | Čínský průmysl | Na burze dnes | Průmysl | Na burze | Nálada | Kofola | Škoda Auto | Josef Dudek | O2 | O2 Czech Republic | Vyšší inflace | Volatilita je nízká | Koronavirus | Trhy | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Nejvýraznější pokles | Operátor O2 | AML | AML Directive 5 | AML Directive | Vývoj | TPCA | Akcie Monety | Automobilka | Škoda | Komerční banky | Domácnosti | Růst | Výroba automobilů | Ekonomiky | Statistiky | PMI ve službách | JDE | ČR
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Graf | Dolar

Předchozí klíčová slova

Znepokojení na trhu
Zneužití důvěrných informací
Zničené hospodářství
Znovunastartování ekonomiky
Znovu nastartovat Ameriku
Znovuotevírání podniků
Znovuotevření ekonomiky
Znovuotevřít ekonomiku
Znovusjednocení země
Znovuzavedení šrotovného

Následující klíčová slova

Zobchodovaný objem
Zobrazení supportů a rezistencí
Zobrazování ceny
Zohlednění dividendy
Zola Ltd
Zola Ltd trading
Zolarex Ltd
Zombifikace
Zombifikace ekonomiky
Zóna obchodníka
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets webinare
Potvrďte prosím... Zavřít