Neděle 09. srpen 2020 18:58
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
Admiral spread new
reklama
Admiral spread new

Klíčová slova - Španělská ekonomika

C:\fakepath\money.jpg

Propady HDP za první čtvrtletí hlásí většina hlavních ekonomik

27.05.2020 Británie - Britská ekonomika v prvním čtvrtletí klesla ve srovnání s předchozími třemi měsíci o dvě procenta. Znamená to nejhlubší propad od konce roku 2008, tedy od globální finanční krize. Britská centrální banka minulý týden uvedla, že ekonomika Spojeného království by letos mohla vykázat nejhlubší propad za více než 300 let. HDP by mohl klesnout o 14 procent, v příštím roce by naopak mohl vykázat až 15procentní růst. Počet lidí uplatňujících nárok na podporu v nezaměstnanosti v Británii v dubnu meziměsíčně vzrostl o rekordních 856.500 na 2,097 milionu osob. To je nejvíce od roku 1996.
C:\fakepath\spanelsko 123.jpg

Španělsko čeká kvůli viru obří nárůst rozpočtového deficitu

01.05.2020 Španělsko čeká kvůli koronavirové krizi obří nárůst rozpočtového deficitu. Vinou klesajících příjmů a rostoucích výdajů by se měl vyšplhat na 116 miliard eur (3,2 bilionu Kč), tedy 10,34 procenta hrubého domácího produktu (HDP) země, uvedla dnes podle agentury DPA tamní vláda. Tak vysoko - na 10,7 procenta - byl schodek rozpočtu naposledy v roce 2012 na vrcholu eurové krize. Loni činil španělský rozpočtový schodek 2,8 procenta HDP.
C:\fakepath\top-20042020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.04.2020 1) Čínská centrální banka dnes už podruhé v letošním roce snížila svou základní úrokovou sazbu, aby podpořila domácí ekonomiku. Ta se nyní potýká s negativními důsledky koronaviru. Roční primární úvěrová sazba (LPR), od níž se odvíjejí úrokové sazby, za které komerční banky poskytují úvěry domácnostem a podnikům, klesne na 3,85 % z dosavadních 4,05 %.
C:\fakepath\spanelsko byk.jpg

HDP Španělska prý může klesnout až o 12 procent

20.04.2020 Španělská ekonomika by letos mohla vykázat pokles o 6,8 až 12 procent, odhaduje tamní centrální banka. Rozhodující podle ní bude, zda opatření na omezení šíření koronaviru zavedená v polovině března budou platit osm, nebo až 12 týdnů. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 4.11.2019

04.11.2019 Hlavní americký index benchmark znovu překonal historická maxima. Do rekordních výšin vyhnala nejznámější světový akciový benchmark uvolněná měnová politika, určitá deeskalace tenzí v mezinárodním obchodě, uklidnění situace okolo vystoupení Spojeného království z Evropské unie a probíhající výsledková sezóna, která se zatím ukazuje jako úspěšná (průměrné překvapení na úrovni zisků ve výši 4,9%). Faktor, který akciovým trhům rovněž pomáhá je vysoký objem zpětných buybacků. Jen za 3Q dosáhl objemu $170 mld.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (1.7.2019)

01.07.2019 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu poslouchal opět na 100 %. V mém týdenním komentáři minulý týden jsem s předstihem uveřejnil své obchodní nastavení, kde jsem nejprve doporučil short pozici po prolomení S/R zóny směrem dolů s vyznačeným cílem. K tomu přesně došlo a trh po aktivaci short pozice velmi rychle došel do zisku a byl ukončen na Profit-Targetu (PT). V této oblasti ukončení short pozice jsem zároveň vyznačil okamžitou long pozici, která se také aktivovala a přesně také došla do svého cíle a byla ukončena na PT. Níže je to vyznačeno na grafech. Takovéto obchody mám nejraději, velmi rychlý a přesný zisk. Pokud jste obchodů také využili, tak gratuluji k zisku!!
C:\fakepath\spanelsko byk.jpg

Španělská ekonomika rostla nejrychleji od konce roku 2017

28.06.2019 Španělská ekonomika rostla nejrychleji od konce roku 2017. V letošním prvním čtvrtletí díky silné domácí poptávce meziročně vzrostla o 2,4 procenta. Ve srovnání s předchozím kvartálem pak vzrostla o 0,7 procenta. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnes zveřejněných konečných údajů španělského statistického úřadu (INE).
C:\fakepath\spanelsko.jpg

Španělsko loni rostlo nejpomaleji za čtyři roky

29.03.2019 Španělská ekonomika loni rostla nejpomaleji za poslední čtyři roky, rozpočtový schodek však poprvé od finanční krize v roce 2008 klesl pod tři procenta hrubého domácího produktu (HDP), což je limit stanovený pravidly Evropské unie. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů španělského statistického úřadu.
C:\fakepath\spanelsko 123.jpg

Nezaměstnanost ve Španělsku klesla na nové desetileté minimum

26.07.2018 Míra nezaměstnanosti ve Španělsku klesla ve druhém čtvrtletí na 15,3 procenta, což je nová nejnižší hodnota od konce roku 2008. Přispěl k tomu hlavně sektor služeb, který nabíral zaměstnance před hlavní turistickou sezonou. V prvním čtvrtletí nezaměstnanost činila 16,7 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil španělský statistický úřad (INE).
img

Rozbřesk: Španělská politická krize střídá italskou, trhy ale panikařit nemusí…

01.06.2018 Napětí v třetí největší ekonomice eurozóny zvolna polevuje. President Mattarella se rozhodl, že nakonec jmenuje vládu dvou “populistických” stran - Ligy severu a Hnutí pěti hvězd. Obě strany přitom nabídly pouze drobný ústupek. Pro prezidenta nepřijatelný ekonom Paulo Savona (kriticky se vyjadřující k euru) nakonec nebude ministrem financí, ve vládě ovšem bude zastávat pozici ministra pro EU.
img

Rozbřesk: Italská politická krize končí, španělská začíná…

01.06.2018 Napětí v třetí největší ekonomice eurozóny zvolna polevuje. President Mattarella se rozhodl, že nakonec jmenuje vládu dvou “populistických” stran - Ligy severu a Hnutí pěti hvězd. Obě strany přitom nabídly pouze drobný ústupek. Pro prezidenta nepřijatelný ekonom Paulo Savona (kriticky se vyjadřující k euru) nakonec nebude ministrem financí, ve vládě ovšem bude zastávat pozici ministra pro EU.
img

Okénko finančního trhu 29.5.2018

29.05.2018 Politické trable v Itálii způsobují zmatek na tamních trzích. Během ranního obchodování výnosy na dvouletých Italských státních dluhopisech přesáhly 2 % (poprvé od roku 2013). V porovnání s pondělní uzavírkou jde o výrazný nárůst o více než 180 b.b. Jedná se o vůbec nejvyšší jednodenní nárůst v historii měření italských výnosů (více než během světové finanční nebo evropské dluhové krize). Výnosy desetiletých dluhopisů v jednom momentě vystoupaly o 70 b.b. až na 3,4 %, poté se stabilizovaly těsně pod třemi procenty. Italská centrální banka dnes varovala, že dluhový trh je jen několik kroků od absolutní ztráty důvěry. Za vším samozřejmě stojí nepředvídatelnost tamní politické situace, kvůli které investoři opouští tamní trh ve velkém. Populisté ze stran 5 Hvězd a Liga svolali celonárodní protesty proti rozhodnutí prezidenta nejmenovat známého euroskeptika P. Savonu ministrem financí a odmítli pokračovat ve snaze o vytvoření koaliční vlády. Namísto toho prezident nabídl premiérské křeslo C. Cottarellimu, bývalému ekonomovi z MMF, který si s sebou do vlády přivede skupinu zkušených technokratů. Úřednická vláda po svém jmenování s velkou pravděpodobností nedostane důvěru a dovede zemi k předčasným volbám na konci léta. Na legitimitě protestů populistů ubírá fakt, že prezident po odmítnutí Savony sám navrhl jiného euroskeptického poslance ze strany Liga na post ministra financí. Zdá se, že italští populisté vládu za současných podmínek sestavovat nechtějí a v rozhodnutí prezidenta našli ideální příležitost na požadavek předčasných voleb, ve kterých obě strany mohou získat další křesla.
C:\fakepath\spanelsko 123.jpg

Maloobchodní tržby ve Španělsku v říjnu klesly poprvé za tři roky

28.11.2017 Maloobchodní tržby ve Španělsku v říjnu poprvé po třech letech klesly, největší propad zaznamenalo Katalánsko. Meziročně se snížily o 0,1 procenta, bez očištění o sezónní vlivy klesly o 1,2 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil místní statistický úřad INE. Země prožívá po říjnovém referendu o nezávislosti tohoto regionu nejhorší politickou krizi za více než 40 let.
nemecko 08012014-3.png

Německá ekonomika rostla tempem 0,6 %

15.08.2017 Německá ekonomika rostla ve druhém čtvrtletí o 0,6 procenta, tedy méně než se očekávalo. Hospodářství táhla především domácí poptávka a státní výdaje, méně se dařilo obchodu. Oznámil to v dnešním rychlém odhadu spolkový statistický úřad.
spanelsko 123.jpg

Počet nezaměstnaných ve Španělsku klesá

02.08.2017 Počet registrovaných nezaměstnaných ve Španělsku pokračoval v červenci v poklesu a dostal se na novou nejnižší hodnotu za osm let. Celkem bylo v zemi bez práce 3,3 milionu lidí, o 0,8 procenta méně než v předchozím měsíci. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo španělské ministerstvo práce. Počet nezaměstnaných přitom klesá už šest měsíců v řadě.
img

Španělská ekonomika ve druhém čtvrtletí rostla nejrychleji za téměř dva roky

31.07.2017 Španělská ekonomika ve druhém čtvrtletí zrychlila tempo růstu na nejvyšší úroveň za poslední téměř dva roky. Hospodářská expanze tak nejeví žádné známky zpomalení. HDP podle předběžné zprávy španělského statistického úřadu mezikvartálně vzrostlo o 0,9 % po 0,8% růstu v prvním čtvrtletí. Tento údaj je nejlepším výsledkem od roku 2015 a přesně odpovídá konsenzuálnímu odhadu ekonomů. V meziročním srovnání španělské HDP vzrostlo o 3,1 %.
spanelsko 14122014.png

Španělská ekonomika vykázala nejlepší čtvrtletní růst od 2014

28.07.2017 Španělská ekonomika vykázala za druhé čtvrtletí růst o 0,9 procenta a dostala se tak na předkrizovou úroveň. Motorem růstu byly spotřebitelské výdaje a export. Vyplývá to z dnešních předběžných údajů španělského statistického úřadu (INE).
img

Fundamentální analýza: Inflace a výsledky HDP za Q2 z Evropy i USA budou během dne zásobovat trhy

28.07.2017 Dnešní obchodování bude během dne pravidelně zásobováno údaji o vývoji HDP v Q2 či červencovými výsledky spotřebitelské inflace. Bude se to týkat jak velkých států eurozóny, tak USA. Obecně čekáme zpomalení inflační dynamiky a akceleraci HDP, jak ukázaly už první ranní výsledky HDP za Q2 ve Francii.
spanelsko 14122014.png

Nezaměstnanost ve Španělsku je nejnižší od konce roku 2008

27.07.2017 Míra nezaměstnanosti ve Španělsku klesla ve druhém čtvrtletí na 17,2 procenta, nejníže od konce roku 2008. Přispěl k tomu hlavně sektor služeb, který najímal zaměstnance před letní turistickou sezonou. Počet nezaměstnaných se pak poprvé za více než osm let snížil pod čtyři miliony. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil statistický úřad INE.
EURUSDH1-tydenik1.png

Ondřej Hartman: Týdenní FOREX komentář FXstreet.cz (24.7.2017)

24.07.2017 Měnový pár EUR/USD pokračuje v dlouhodobém růstu a minulý týden se dostal až na své dvouleté maximum. Ani tentokrát jsem se nedočkal žádné aktivace obchodu podle mého týdenního komentáře, jelikož nedošlo k prolomení spodní short S/R úrovně.
spanelsko.jpg

Španělsko poroste výrazně vyššími tempy

18.07.2017 Španělská ekonomika poroste v letošním a příštím roce zřetelně rychleji, než se dosud odhadovalo. Ve své výroční zprávě o Španělsku to dnes uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Letošní tempo růstu podle něj překročí tři procenta. Španělská vláda by podle fondu měla řešit slabiny ve finančním sektoru, které přetrvaly z finanční krize, a uskutečnit další reformy trhu práce.
spanelsko 14122014.png

Španělsko vytvoří místa ve státní správě

07.07.2017 Španělsko plánuje letos vytvořit 28.249 pracovních míst ve státní správě. Oznámil to dnes španělský ministr financí Cristóbal Montoro. Jde o první masové nabírání po letech stop stavu a propouštění v důsledku ekonomické recese.
spanelsko.jpg

Ve Španělsku je nejméně nezaměstnaných za osm let

04.07.2017 Počet nezaměstnaných ve Španělsku byl v červnu s 3,36 milionu lidí nejnižší za osm let, kvůli blížící se sezóně nabíral především turistický sektor. Ekonomika se vzpamatovává po letech recese. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo španělské ministerstvo práce.
spanelsko 14122014.png

Španělská ekonomika letos vzroste zřejmě o 3,1 procenta

13.06.2017 Španělská centrální banka zvýšila prognózu hospodářského růstu země v letošním roce na 3,1 procenta z 2,8 procenta odhadovaných v dubnu, uvedla agentura Reuters.
EURUSDH1-tydenik2.png

Týdenní komentář FXstreet.cz (29.5.2017)

29.05.2017 V minulém týdnu moje obchodní nastavení v rámci týdenního komentáře nenabídlo žádný obchod, jelikož nedošlo k prolomení mé vstupní S/R zóny. EUR/USD se praktický celý obchodní týden pohyboval v úzkém cenovém pásmu 100 pips.
spanelsko 123.jpg

Španělská ekonomika v 1Q dál silně rostla

25.05.2017 Španělská ekonomika v prvním čtvrtletí dál rostla vysokým tempem, zčásti díky silnému vývozu do všeobecně oživujících evropských ekonomik. Hrubý domácí produkt zrychlil mezičtvrtletní růst na 0,8 procenta z tempa 0,7 procenta v předešlém čtvrtletí a meziroční tempo zůstalo na třech procentech. Oznámil to dnes španělský statistický úřad.
Spanish-Economy.jpg

Španělská vláda zlepšila výhled růstu ekonomiky

28.04.2017 Španělská vláda zlepšila výhled růstu domácí ekonomiky na letošní rok na 2,7 procenta z předchozích 2,5 procenta. Ke zlepšení jí přiměla dnešní zpráva statistického úřadu, která ukázala, že v prvním čtvrtletí ekonomika stoupla o 0,8 procenta, rychleji než se čekalo.
spanelsko 14122014.png

Španělský premiér zlepšil odhad růstu

21.04.2017 Hrubý domácí produkt (HDP) Španělska se v letošním roce zvýší o 2,7 procenta. Předpověděl to španělský premiér Mariano Rajoy. Zlepšil tak vládní prognózu z dříve předpokládaného růstu 2,5 procenta.
spanelsko 123.jpg

Španělský HDP loni stoupl o 3,2 procenta

30.01.2017 Hrubý domácí produkt Španělska se loni zvýšil o 3,2 procenta. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil španělský statistický úřad. Čtvrtá největší ekonomika eurozóny tak vykázala růst již třetí rok za sebou, a to navzdory desetiměsíční patové situaci, během níž se v zemi nedařilo sestavit vládu.
EURUSDH1-tydenik1.png

Týdenní komentář FXstreet.cz (28.11.2016)

28.11.2016 Minulý týden jsme se nedočkali žádného ochodu dle mého obchodního nastavení z týdenního komentáře. EUR/USD totiž neprolomil žádnou mou vstupní zónu. Ve čtvrtek to už vypadalo na aktivaci short obchodu, ale nakonec se tak nestalo a trh nebyl schopen hladinu prolomit.
spanelsko 123.jpg

HDP Španělska ve 3Q mírně zpomalil růst

24.11.2016 Španělská ekonomika pokračovala ve třetím čtvrtletí v růstu, i když ve srovnání s předchozím čtvrtletím jeho tempo mírně zpomalilo. Hrubý domácí produkt (HDP) se za červenec až září zvýšil o 0,7 procenta po růstu o 0,8 procenta ve druhém čtvrtletí. Oznámil to španělský statistický úřad. Potvrdil tak své předběžné údaje z konce října.
spanelsko 123.jpg

Španělsko čeká silný růst ekonomiky

19.09.2016 Tempo růstu španělské ekonomiky v letošním roce překročí tři procenta, ačkoli patová politická situace...
img

Evropa překvapila silnými výsledky PMI ve službách, trhy díky svátku v USA zatím v naprostém klidu

05.09.2016 Začátek týdne zatím na finančních trzích probíhá v naprostém klidu. Klid panuje jak kvůli absenci nových dat, tak především kvůli svátku v USA, díky kterému jsou zatím zobchodované objemy pod průměrem za posledních třicet obchodních seancí. Evropské indexy sice ve většině případů rostou, zisky jsou však velmi malé, stejně tak jako pásmo, v rámci něhož se většina indexů pohybuje. Denní pásmo na německém DAXu je přibližně 40 euro, což je pouhá třetina standardní obchodní seance.
EURUSDH1-tydenik1.png

Ondřej Hartman: Týdenní FOREX komentář FXstreet.cz (29.8.2016)

29.08.2016 V minulém týdnu jsem pro EUR/USD nezveřejnil žádné obchodní nastavení, jelikož se trh nacházel v oblasti, kde jsem...
spanelsko.jpg

Španělsko pokračovalo ve 2Q v silném růstu

25.08.2016 Španělská ekonomika pokračovala ve druhém čtvrtletí v silném růstu s podporou vysokých spotřebních výdajů i solidního...
eurozona.jpg

Eurozóna zpomalila ve 2. čtvrtletí růst

12.08.2016 Ekonomika eurozóny zpomalila ve druhém čtvrtletí růst proti prvnímu kvartálu na poloviční tempo 0,3 procenta. Mírně...
spanelsko 14122014.png

Španělsko chce odklad snížení deficitu HDP

11.04.2016 Španělsko chce požádat Evropskou komisi, aby mu poskytla další rok na snížení deficitu veřejných financí...
spanelsko 14122014.png

Španělský fiskální deficit překročil cíl EU

31.03.2016 Španělský deficit veřejných financí loni dosáhl 5,2 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Madrid tak...
spanelsko 14122014.png

Španělsko hlásí rekordní růst hypoték

28.02.2016 Počet hypotečních úvěrů poskytnutých na koupi obytných nemovitostí ve Španělsku se v loňském roce zvýšil...
img

Makro: Španělská ekonomika rostla ve 4Q o 0,8pct

25.02.2016 Hrubý domácí produkt čtvrté největší evropské ekonomiky rostl ve čtvrtém čtvrtletí o 0,8%, stejným tempem jako ve třet...
spanelsko 14122014.png

Španělská ekonomika vzrostla o 3,2 procenta

29.01.2016 Španělská ekonomika v loňském roce vzrostla o 3,2 procenta, což byl nejvyšší růst od začátku ekonomické krize...
img

Evropská data znovu příjemně překvapila, CAD ztrácí kvůli výsledkům HDP

01.12.2015 Po včerejší klidné seanci dnes evropské akciové indexy pokračují ve vyčkávacím režimu. Zobchodované objemy jsou sice l...
img

Makro: Španělská ekonomika rostla ve 3Q o 0,8pct

26.11.2015 Hrubý domácí produkt páté největší evropské ekonomiky rostl ve třetím čtvrtletí o 0,8%, pomaleji než o 1,0% ve druhém ...
spanelsko 14122014.png

Průmyslová výroba ve Španělsku rostla

10.09.2015 Průmyslová výroba ve Španělsku v červenci vzrostla meziročně o 5,2 procenta, což byl nejvyšší růst od...
img

Makro: Španělská ekonomika rostla nejrychlejším tempem od roku 2007

27.08.2015 Hrubý domácí produkt páté největší evropské ekonomiky rostl ve druhém čtvrtletí o 1,0%, ve srovnání s 0,9% v prvn...
img

Makro: Španělská ekonomika ve 2Q akcelerovala

30.07.2015 Pátá největší evropská ekonomika rostla ve druhém čtvrtletí nejrychlejším tempem od 1Q 2007. Hrubý domácí produkt Špan...
spanelsko 123.jpg

Španělská ekonomika v 1Q rostla

30.07.2015 Španělská ekonomika v prvním čtvrtletí rostla nejrychleji za více než osm let. Hrubý domácí produkt se v...
spanelsko 123.jpg

Nezaměstnanost ve Španělsku klesla

23.07.2015 Míra nezaměstnanosti ve Španělsku ve druhém čtvrtletí klesla na tříleté minimum 22,4 procenta, zatímco...
spanelsko 123.jpg

Španělsko hodlá opět omezit vládní výdaje

11.07.2015 Španělsko hodlá v příštím roce opět omezit vládní výdaje. Chce tak vykompenzovat snížení daní ohlášené...
spanelsko 123.jpg

Španělský premiér zlepšil výhled ekonomiky

03.07.2015 Španělský premiér Mariano Rajoy včera zlepšil výhled tamní ekonomiky. Hrubý domácí produkt by měl podle...
spanelsko 123.jpg

Španělsko se prý vrátí na úroveň před krizí

24.06.2015 Španělská ekonomika by se do konce příštího roku měla vrátit na úroveň před globální finanční krizí. Řekl to dnes...
spanelsko 14122014.png

MMF předvídá Španělsku silnější růst

08.06.2015 Mezinárodní měnový fond dnes zvýšil odhady ekonomického růstu Španělska a předpověděl, že země by mohla...
spanelsko byk.jpg

Španělský HDP v prvním čtvrtletí rychle rostl

30.04.2015 Španělská ekonomika vykázala v prvním čtvrtletí růst proti předchozím třem měsícům o 0,9 procenta, což...
spanelsko 12.jpg

Počet nezaměstnaných ve Španělsku klesl

06.04.2015 Počet registrovaných nezaměstnaných ve Španělsku se v březnu ve srovnání s předchozím měsícem...
img

Forex: Údaje o evropském HDP potvrdí nerovnoměrný vývoj v EMU

13.02.2015 Po klidné první polovině týdne přinesl čtvrtek na trh eura s dolarem zvýšenou volatilitu. Společné evropské měně prospěla dohoda o uzavření...
img

Dolaru v závěru týdne pomohly údaje z trhu práce v USA

09.02.2015 Kurz eura proti dolaru se v minulém týdnu pohyboval v pásmu 1,1300-1,1500 EUR/USD, když poměrně prudce reagoval na zveřejněné makroekonomické...
spanelsko 12.jpg

Španělská ekonomika loni stoupla o 1,4 %

30.01.2015 Hrubý domácí produkt Španělska se loni zvýšil o 1,4 procenta po poklesu o 1,2 procenta v předchozím...
spanelsko 123.jpg

Španělská ekonomika ve 3Q mírně rostla

27.11.2014 Španělská ekonomika stoupla v letošním třetím čtvrtletí o 0,5 procenta proti předešlým třem měsícům...
spanelsko 123.jpg

Ve Španělsku silně ubylo nezaměstnaných

04.11.2014 Počet registrovaných nezaměstnaných ve Španělsku podle sezoně upravených údajů klesl v říjnu ve...
spanelsko 08012014.png

Španělská ekonomika ve 3Q dále rostla

30.10.2014 Španělský hrubý domácí produkt v letošním třetím čtvrtletí stoupl o 0,5 procenta proti předchozím třem...
spanelsko 08012014.png

Nezaměstnanost ve Španělsku klesla

23.10.2014 Míra nezaměstnanosti ve Španělsku ve třetím čtvrtletí klesla na 23,7 procenta z 24,5 procenta ve druhém...
spanelsko byk.jpg

Španělská vláda zlepšila odhad růstu

28.09.2014 Španělská vláda zlepšila odhad růstu domácí ekonomiky pro letošní i příští rok. Její nová prognóza...
spanelsko byk.jpg

Španělsko: Ceny domů po 6 letech vzrostly

08.09.2014 Ceny domů ve Španělsku ve druhém čtvrtletí poprvé za šest let vzrostly. Zpráva je další známkou...
spanelsko 08012014.png

Růst španělské ekonomiky ve 2Q zrychlil

30.07.2014 Tempo růstu hrubého domácího produktu Španělska ve druhém čtvrtletí zrychlilo na 0,6 procenta z 0,4 procenta...
spanelsko byk.jpg

Španělská vláda zlepší odhad růstu

29.07.2014 Španělská ekonomika se zotavuje z recese rychleji, než se předpokládalo. Tamní ministr hospodářství Luis...
spanelsko byk.jpg

Španělský státní dluh se blíží bilionu eur

18.07.2014 Španělský státní dluh se v květnu vyšplhal na rekordních 997 miliard eur. To odpovídá 97,4 procenta hrubého...
spanelsko byk.jpg

Španělsko podpoří oživování ekonomiky

22.06.2014 Španělská vláda představila daňovou reformu, s jejíž pomocí chce urychlit oživování ekonomiky z dlouhé recese...
spanelsko 12.jpg

Španělská vláda podpoří růst ekonomiky

06.06.2014 Španělská vláda dnes schválila plán na podporu hospodářského růstu a tvorby pracovních míst, který zahrnuje...
spanelsko 08012014.png

Španělsko s předstihem splatí část pomoci

06.06.2014 Španělsko s předstihem splatí část finanční pomoci v objemu 41,3 miliardy eur, kterou získalo od evropských...
spanelsko 123.jpg

Španělský průmysl rostl nejrychleji za 4 roky

06.06.2014 Průmyslová výroba ve Španělsku rostla v dubnu již šestý měsíc za sebou a tempo růstu bylo nejvyšší od března...
spanelsko byk.jpg

Španělsko má plán na podporu ekonomiky

01.06.2014 Španělský premiér Mariano Rajoy včera představil plán na podporu hospodářského růstu a tvorby pracovních...
img

Makro: Španělská ekonomika rostla v 1Q o 0,4pct, konečný odhad

29.05.2014 Růst páté největší evropská ekonomiky byl v prvním čtvrtletí nejvyšší od 2Q 2008, potvrdil konečný odhad statisti...
spanelsko byk.jpg

Růst španělské ekonomiky možná zrychlí

21.05.2014 Španělská ekonomika bude ve druhém čtvrtletí pokračovat v růstu, jehož tempo by mohlo zrychlit ve srovnání...
img

Makro: Španělská ekonomika rostla nejrychleji od 2Q 2008

30.04.2014 Růst páté největší evropská ekonomiky byl v prvním čtvrtletí nejvyšší za šest let. Hrubý domácí produkt Španělska...
spanelsko 08012014.png

Španělská ekonomika zrychluje svůj růst

30.04.2014 Španělská ekonomika v letošním prvním čtvrtletí stoupla o 0,4 procenta, což je nejprudší čtvrtletní růst za šest let...
img

Makro: Počet osob bez práce se v 1Q ve Španělsku snížil

29.04.2014 Počet osob bez práce se v prvním čtvrtletí 2014 ve Španělsku snížil o 2,3 tisíc na 5,933 milionů, meziroční pokle...
spanelsko 123.jpg

Nezaměstnanost ve Španělsku je už 25,9 %

29.04.2014 Míra nezaměstnanosti ve Španělsku v letošním prvním čtvrtletí stoupla na 25,9 procenta z 25,7 procenta v závěru...
spanelsko 08012014.png

Růst španělského HDP v 1Q zrychlil

25.04.2014 Španělská ekonomika v letošním prvním čtvrtletí stoupla o 0,4 procenta, tedy nejprudším tempem za šest let...
spanelsko byk.jpg

Nezaměstnanost ve Španělsku opět klesla

02.04.2014 Počet nezaměstnaných ve Španělsku v březnu podruhé za sebou klesl. Oznámilo to dnes tamní ministerstvo...
spanelsko 08012014.png

Španělsko se v březnu dostalo do deflace

28.03.2014 Španělská ekonomika se v březnu překvapivě dostala do deflace. Spotřebitelské ceny se meziročně snížily...
spanelsko 08012014.png

Španělská ekonomika prý vzroste až o 1,2 %

26.03.2014 Španělská ekonomika je na cestě k oživení, hrubý domácí produkt by měl v letošním roce vykázat růst o 1,2 procenta...
spanelsko byk.jpg

V Madridu se konal obří protest proti škrtům

23.03.2014 Desítky tisíc lidí z různých koutů Španělska se včera zúčastnily protestního pochodu centrem Madridu. Chtěli tak projevit svůj nesouhlas s vládními úspornými opatřeními, která, jak tvrdí, narušila občanská práva v zemi. Závěr demonstrace poznamenaly střety mezi policí a mládeží. Nejméně jeden policista podle agentury AFP utrpěl zranění.
spanelsko 12.jpg

Nezaměstnanost ve Španělsku poklesla

04.03.2014 Počet registrovaných nezaměstnaných ve Španělsku v únoru klesl, což se v tomto měsíci stalo poprvé od začátku...
spanelsko byk.jpg

Španělská ekonomika mírně zrychlila růst

27.02.2014 Španělská ekonomika v posledním loňském čtvrtletí zrychlila mezičtvrtletní růst na 0,2 procenta z tempa 0,1...
spanelsko 08012014.png

Španělsko prý čeká růst zaměstnanosti

26.02.2014 Španělský premiér Mariano Rajoy včera zvýšil odhad letošního růstu domácí ekonomiky na jedno procento...
spanelsko 123.jpg

Agentura Moody's zvýšila rating Španělska

22.02.2014 Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service v pátek zvýšila rating Španělska ze známky Baa3...
spanelsko 123.jpg

Dluh Španělska loni vyšplhal na nový rekord

17.02.2014 Španělský státní dluh se na konci loňského roku vyšplhal na rekordních 961,6 miliardy eur. Oznámila to dnes...
spanelsko 12.jpg

Nezaměstnanost ve Španělsku stoupla

04.02.2014 Počet registrovaných nezaměstnaných ve Španělsku minulý měsíc stoupl, protože mnoha lidem...
spanelsko byk.jpg

Španělsko zrychlilo oživování z recese

30.01.2014 Španělská ekonomika v závěru loňského roku pokračovala v oživování z hluboké recese. Hrubý domácí...
spanelsko 123.jpg

Španělská nezaměstnanost mírně stoupla

23.01.2014 Míra nezaměstnanosti ve Španělsku v loňském posledním čtvrtletí mírně stoupla na 26,03 procenta...
spanelsko 12.jpg

Rekordní podíl špatných úvěrů ve Španělsku

17.01.2014 Podíl nesplácených úvěrů na celkovém objemu půjček ve španělských bankách v listopadu vzrostl na...
spanelsko 12.jpg

Nezaměstnanost ve Španělsku prudce klesla

03.01.2014 Počet registrovaných nezaměstnaných ve Španělsku se v prosinci snížil o 107.570 osob, tedy o 2,24...
esm fond.jpg

ESM uzavřel svůj program na pomoc španělským bankám

01.01.2014 Evropský stabilizační mechanismus (ESM) uzavřel svůj program na pomoc španělskému bankovnímu...
spanelska banka.jpg

Španělské banky stále ještě čelí rizikům

17.12.2013 Španělsko již při ozdravování svého bankovního sektoru překonalo největší problémy, tamní banky...
spanelsko 123.jpg

Španělský dluh ve 3Q stoupl na nový rekord

13.12.2013 Státní dluh Španělska se v letošním třetím čtvrtletí navzdory úsporné politice vlády vyšplhal na rekordních...
img

Moody's zlepšila výhled ratingu Španělska na stabilní. Věří více ve stabilitu ekonomiky

05.12.2013 Mezinárodní ratingová agentura Moody's (73,22 USD, -0,77%) Investors Service následovala další dvě přední ratingové ag...
spanelsko 123.jpg

Moody's zlepšila výhled ratingu Španělska

05.12.2013 Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service následovala další dvě přední ratingové agentury...
spanelsko 12.jpg

Počet nezaměstnaných ve Španělsku klesl

03.12.2013 Počet nezaměstnaných ve Španělsku se minulý měsíc snížil o 0,05 procenta na zhruba 4,8 milionu osob...
img

Makro: Španělská ekonomika zaznamenala ve třetím čtvrtletí oživení

28.11.2013 Pátá největší evropská ekonomika zaznamenala první oživení od 1Q 2011. Hrubý domácí produkt Španělska se ve třetím čtv...
spanelsko 123.jpg

Španělsko se ve 3Q dostalo z recese

28.11.2013 Španělská ekonomika se ve třetím čtvrtletí vymanila z dvouleté recese. Potvrdila to dnešní konečná oficiální...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Fundamentální analýza | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Akciové indexy | Moody's | Fitch | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | Mario Draghi | EUR/JPY | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Divergence | Měnová politika | Německo | Francie | Polsko | Španělsko | Středoevropské měny | Polský zlotý | Analytik | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | ETF | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Objemy obchodů | CFDs | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Analýza | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Benchmark | Bid | Bloomberg | Bund | Béžová kniha | Centrální banka | Centrální banky | Close | DAX | Dluhopis | Downgrade | ECB | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Forex trader | Futures | Grafy | High | IFO index | Indikátory | Investice | Japonský jen | Korekce | Kurz | Likvidita | Long | Low | MMF | MT4 | Makro data | Měna | Měnový pár | Měny | Stavební povolení | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Pasiva | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Riziko | Ropa | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Spread | Timeframe | Trader | Trend | Ukazatel | Velkoobchodní tržby | Výkonnost | Výnos | Šedá ekonomika | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | JPY | NZD | CAD | AUD | Obchodování | EMU | Nomura | Evropa | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Investoři | Fundamenty | Fond | Ekonomie | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Aukce | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Kurz eura | Panika | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | RBNZ | Obchodovat | Ondřej Hartman | Investment Banking | Akciový analytik | Deutsche Bank | Makrokalendář | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | Index cen | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Conseq | Portugalsko | Měnový index | Australská centrální banka | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | ADP report | Financial Times | Obchodníci | Centrální bankéři | AUDUSD | EURJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Alpari | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Běžný účet | Brent | Cena | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Členové eurozóny | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika Španělska | Ekonomika USA | Eura | Evropská měna | Evropské měny | FXstreet.cz | GfK | Graf | HDP Francie | HDP USA | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Investiční | Investiční poradenství | Investiční výdaje | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Kapitálové trhy | Kurz EUR | Kurzy | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Online obchodování | Pips | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řecká ekonomika | SaxoBank | Signály | Směnné kurzy | Société Générale | Státní dluh | Státní rozpočet | Stoxx | Trh | USD EUR | Velká Británie | Volatility | Volby v Řecku | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD | WTI | Země eurozóny | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | EIA | ING | Báze | Ekonomika Německo | Intermediate | Ministerstvo financí | Protistrana | ROCE | Sekundární trh | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | INSEE | QE | Miliardář | Komise | Volby | S/R zóny | Burze | Investment | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Unicredit | Společnost Crédit Agricole | Royal Bank of Scotland | DPA | Natixis | RBS | Bankovní sektor | ANZ | TradingFloor.com | SaxoTrader | Guvernér centrální banky | Investing.com | Agentura AP | BBC | Agentura DPA | Hospodářské vyhlídky | Oslabení eura | Reporty | Ekonomická expanze | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | HUF/EUR | Kurz EUR/USD | Brazílie | Dnešní fundamenty | Čínská centrální banka | Úspěch | Podnikání | Euro vůči dolaru | Wolfgang Schäuble | Mark Carney | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Saxo PrivatBank | Energie | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Finanční stabilita | Podnikatelé | KBC | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Klid | Hillary Clintonová | Agentura Reuters | Politické napětí | Sázet | Referendum | Ekonomická aktivita | Ministři financí eurozóny | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Standard & Poor's | Strategy Research | Economist | Economic | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Velké banky | Daňové příjmy | Vládní dluhopisy | Ekonomická rizika | Obchodování v Asii | Dnešní obchodování | Propad | Úvěrový rating | Kryptoměny | Země OPEC | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Dnešní údaje | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Světové finanční krize | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Výrobní index PMI | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Steen Jakobsen | Výhled | Globální krize | Francouzská ekonomika | Bankéři | Propad akcií | Dnešní aukce | Payrolls | Konsensus | Mzdy | ING Bank | Hrubý domácí produkt Německa | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Dnešní zpráva | Vyhlídky eurozóny | Hlavní evropské indexy | Hospodářská situace | Bankovní krize | Bankovní systém | Krize | Dolar vůči jenu | Inflace v Německu | Krize bankovního sektoru | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Index cen domů | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Přístup k financím | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Výhled ekonomiky | Zobchodované objemy | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Ekonomická nálada | Index ekonomické nálady | HDP v eurozóně | Tempo růstu ekonomiky | Oliver Wyman | Krize eura | BBVA | Zahraniční forex | Aleš Michl | Investiční specialista | Jerome Powell | Výnosy desetiletých dluhopisů | Saxo | Obchodní války | Zpomalení hospodářského růstu | Veřejný dluh | Odhady analytiků | Statistický úřad | Americké HDP | Snížení sazeb | Týdenní makrokalendář | Americké futures | Snížení úroků | Tomáš Pfeiler | Volby v Británii | LPR | Nízká nezaměstnanost | McKinsey | Rozpočtový schodek | Objem | ČSÚ | Luis De Guindos | IIF | AFP | Nezaměstnanost v Česku | Člen bankovní rady | Nálada | Prohlášení | Míra | Hypotéky | Americké centrální banky | Nálada německých spotřebitelů | Shortování akcií | Zákaz shortování | Zákaz shortování řeckých akcií | Shortování řeckých akcií | Pracovní trh | Komunikace | Šíření koronaviru | Ratingová agentura Fitch | Pokles | Odhad letošního růstu | Pandemie | Zlepšení | Úsilí | Výdaje | West Texas Intermediate | COVID-19 | Důsledky koronaviru | Kabinet | Počet nakažených | Snížení základní úrokové sazby | Texas | Komerční banky | Ministryně financí | Růst | Koronavirové krize | Propad HDP | Ekonomiky | Slovensko | Války | Schodek | Organizace | Růst nezaměstnanosti | Práce | Výhled ratingu | Španělský premiér | Dopady koronavirové krize | Poradenské společnosti | Analytici poradenské společnosti | HDP Španělska | Madrid | Znovusjednocení země | Počet lidí bez práce | Počet lidí bez práce v Německu | Čínské hospodářství | Propady HDP | ČR | Negativní výhled ratingu | Negativní výhled
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Graf | Dolar

Předchozí klíčová slova

Školení forex
Školení o online obchodování
Škrty dividend
Šok
Šok na trhu
Šokující předpovědi
Šok v mezinárodním obchodě
Šoky způsobené brexitem
Šok z koronavirové krize
Španělé

Následující klíčová slova

Španělská chřipka
Španělská vláda
Španělské CPI
Španělské statistiky z pracovního trhu
Španělské zdravotnictví
Španělsko
Španělsko - burza
Španělský IBEX
Španělský IBEX 35
Španělský PMI
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FxNet
FXCM
Admiral Markets
reklama
Bossa live trading
Potvrďte prosím... Zavřít