Čtvrtek 25. únor 2021 00:19
reklama
BOSSA ebook analyza
reklama
RoboMarkets CopyFX
reklama
Admiral Markets

Klíčová slova - Cenový vývoj

img

Produkční ceny v lednu výrazně poskočily směrem nahoru

23.02.2021 Ceny průmyslových výrobců v lednu překvapily dvojnásobným růstem, než jaká byla očekávání. Zatímco náš odhad i tržní konsenzus počítal s meziměsíčním zvýšením o 0,7 %, čeští průmyslníci nakonec své ceny zvýšili o 1,3 %. Za tímto vývojem stálo dění na komoditních trzích, rostly ale i ceny za vodu a její rozvod, či elektřinu. Výrazně v lednu vyskočily i ceny zemědělských výrobců (o 2,2 % meziměsíčně). Směrem nahoru šly především ceny drůbeže, obilovin a vajec. Komu se naopak nepodařilo protlačit vyšší cenový růst, to byli stavaři. Ceny stavebních prací meziměsíčně vzrostly o 0,1 %, což vzhledem k sezónnosti sektoru a problémům, se kterými se potýká, není překvapivé. V meziměsíčním srovnání ceny zemědělských výrobců sice stále zůstávají v záporu (-2,8 %), svůj pád ale výrazně přibrzdily. Směrem dolu je táhly především ceny brambor a vepřového, které byly meziročně o více než třetinu nižší. Ceny průmyslových výrobců pak zůstaly ve srovnání s loňským lednem beze změny.
img

Analýza makroindikátorů: Inflace brzdí pomaleji, než se čekalo

12.02.2021 Inflace brzdí na začátku roku pomaleji, než se všeobecně čekalo. Důvodem jsou vyšší ceny potravin. Nicméně stále vysoká zůstává jádrová složka. Inflace se v lednu se nacházela 50 bp nad prognózou ČNB, což implikuje šanci na rychlejší růst úrokových sazeb. Zvýšení sazeb ČNB nadále čekáme v Q4 2021.
img

Inflace na začátku roku ustoupila pomaleji, než se očekáválo

12.02.2021 Spotřebitelské ceny v lednu dále zbrzdily z 2,3 % na 2,2 % meziročně a skončily výrazně nad naším (1,8 %) i tržním (1,7 %) očekáváním. I ČNB ve své aktuální prognóze předpovídala lednovou inflaci na 1,7 %. Inflace sice pokračuje ve zpomalování, a to již 6. měsíc v řadě, ale velmi pomalu. V meziměsíčním vyjádření se dostavilo očekáváné zdražení spotřebitelských cen, které bylo ovšem citelnější (o 1,3 %) než se očekávalo (o 0,9 %).
img

BREAKING: BoE ke změně sazeb nepřistoupila

04.02.2021 Bank of England ponechala na prvním zasedání v roce 2021 beze změny na úrovni 0,1 %. Program nákupu dluhopisů zůstal na úrovni £875 mld. BoE snížila odhad růstu v tomto roce na 5 % z listopadového odhadu na úrovni +7,25 %. Bankéři konstatovali, že vakcinace proti koronaviru zlepšuje ekonomický výhled. CPI inflace by měla na jaře prudce vzrůst k 2 % cíli. BoE nebude utahovat měnovou politiku do doby, než budou existovat jasné důkazy eliminace volných kapacit a cenový vývoj bude udržitelně nasměrován k inflačnímu cíli.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně pravděpodobně zesílila

03.02.2021 Spotřebitelské ceny v eurozóně v lednu dle konsensu trhu meziměsíčně nepatrně zlevnily o 0,1 %. V meziročním vyjádření by to znamenalo citelnější pohyb, konkrétně z -0,3 % na 0,6 %. Ke zdražení mělo dojít i ve složkách jádrové inflace z 0,2 % na 0,9 %. K vyšší meziroční inflační dynamice přispěl růst německých spotřebitelských cen, do kterých se promítlo zrušení dočasného snížení daně z přidané hodnoty. Navíc byla navýšena uhlíková daň, což by se mělo odrazit ve vyšších cenách pohonných hmot, kde svou roli sehrály také vyšší ceny ropy. Lednový odhad inflace se však potýká s nejistotou. Je totiž otázkou, do jaké míry pandemie a ekonomické uzávěry narušily sezónní nastavení cen, které je pro začátek roku typické. Kromě toho bude v lednové inflaci přenastavena kompozice vah některých složek. Je možné, že změny se budou týkat právě cen u položek, které byly citelněji ovlivněny pandemií. Na cenový vývoj v eurozóně se podíváme i ze strany výrobní. RBI počítá s meziměsíčním nárůstem výrobních cen v prosinci o 0,8 %, což by znamenalo pohyb z meziročních -1,9 % na úroveň -1,2 %.
img

Leden končí poklesem prakticky ve všech hlavních indexech

01.02.2021 Již uběhl první měsíc roku 2021 a začínáme únor s očima pevně upřenýma na postup globálního očkování. Zavedené očkování nepokračují očekávaným tempem, což vyvolalo nejen napětí na finančních trzích, ale také vyvolalo konfrontaci mezi různými institucemi a farmaceutickými společnostmi ohledně distribuce vakcín, naposledy mezi společností AstraZeneca a Evropskou unií.
img

Po oznámení výsledků Q4 získávají karty Visa a Mastercard trakci

29.01.2021 Obří debetní a kreditní karty Visa a Mastercard včera oznámily své výsledky za Q4, které překonaly očekávání trhu. Společnost Visa zaznamenala nárůst zisku na akcii i jejích příjmů a dosáhla zisku na akcii a výnosu o 1,42 USD na 5,69 miliardy USD, ve srovnání s 1,28 USD na akcii a výnosy o 5,53 miliardy USD, jak očekávali analytici.
img

IBM vykazuje smíšené tržní výsledky i přes pozitivní výdělky

22.01.2021 Během včerejšího obchodního dne oznámil technologický gigant International Business Machines, lépe známý jako IBM, své příjmy za čtvrté čtvrtletí roku 2020. A přes jejich příjmy převyšující prognózy analytiků byly příjmy pod očekáváním.
C:\fakepath\LTCUSD-21012021.png

Kryptoměny a nebezpečí přicházející po bullrunech

21.01.2021 Svět kryptoměn byl opět po čase zasažen bullrunem, který některé dostal na jejich historicky nejvyšší hodnoty, jiným pak dopomohl dostat se zpět k jejich maximům z minulých let a bohužel pro některé jejich doby největší slávy, jak se zdá, již pominuly. Hlavní otázkou dnešního tématu však není, jakých maximálních hodnot mohou vybrané kryptoměny dosáhnout, ale kam to může později vést. Víte kam?
img

Ceny výrobců - PPI, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

19.01.2021 Ceny průmyslových výrobců zůstaly v prosinci meziročně beze změny, v souladu s očekáváním trhu. Struktura vývoje výrobních cen naznačuje, že cenové tlaky v tuzemském průmyslu odeznívají. Odeznívání cenových tlaků je reakcí na celkový pokles poptávky a využití výrobních kapacit v ekonomice v důsledku pandemie koronaviru, ve směru nižší inflace působí také silnější koruna. Pokles inflačních tlaků v českém průmyslu a ekonomice obecně by měl pokračovat i v letošním prvním pololetí.
img

Tento týden se oči trhu budou soustředit na schůzku Spojených států a ECB

18.01.2021 Tento týden začíná svátkem Martina Luthera Kinga mladšího v USA, americké akciové trhy budou uzavřeny, proto nebudeme mít možnost analyzovat americké trhy. Příští středu 20. ledna se však netrpělivě očekává, že inaugurace Joe Bidena bude významným hybatelem trhu.
C:\fakepath\akcie6.jpg

Futures na americké akcie v reakci na volby v Georgii klesají

06.01.2021 Futures na americké akcie převážně oslabují, nejvíce u technologických firem. Reagují tak na průběžné výsledky senátních voleb v americkém státě Georgia, kde se schyluje k vítězství obou kandidátů Demokratické strany. Trh se tak chystá na takzvanou modrou vlnu, tedy situaci, kdy mají demokraté pod kontrolou jak Senát, tak i Sněmovnu reprezentantů a v Bílém domě svého prezidenta.
img

Komentář Raiffeisenbank: PMI ve výrobě hlásí další expanzi výroby

04.01.2021 Index nákupních manažerů ve výrobním sektoru předčil i ty nejoptimističtější odhady, když se v prosinci vyšplhal z hodnoty 53,9 na 57,0. PMI ve výrobě je tak na dosah úrovně 57,2 z dubna 2018. Tuzemské zpracovatelské PMI rostlo již osmý měsíc v řadě, což ukazuje na nepřerušený trend zotavení od jarního propadu způsobeného příchodem pandemie.
img

Bitcoin: Poznejte těžkou váhu kryptoměn a naučte se, jak do něj správně zainvestovat!

17.12.2020 Bitcoin je průkopník ve světě kryptoměn a fenomén posledního desetiletí. Ke konci roku 2017 doslova pobláznil svět. Kdo z vás si nepamatuje ono šílenství, které tato virtuální měna svým raketovým růstem vyvolala?
img

Ceny v průmyslu klesají

16.12.2020 Ceny průmyslových výrobců v ČR v listopadu oproti říjnu klesly o 0,5 % a jejich předchozí meziroční nepatrný růst se opět stočil do záporu, kde se nacházel po většinu roku. Meziroční pokles v listopadu činil 0,1 %, zatímco trh počítal v mediánu s růstem 0,5 % a náš odhad činil 0,6 %.
img

Ceny výrobců - PPI, ČR- komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

16.12.2020 Ceny průmyslových výrobců vykázaly v listopadu mírný meziroční pokles a struktura jejich vývoj naznačuje, že cenové tlaky v tuzemském průmyslu odeznívají.
C:\fakepath\EURGBP-predikce.PNG

Brexit bez dohody - sci-fi, které je blízko skutečnosti

13.12.2020 Slovo brexit se postupem času stalo opravdovým synonymem k nekonečnému příběhu, který je i po několika letech stále velmi žhavým tématem, u kterého nikdo ani pár týdnů před očekávaným výstupem Spojeného království z EU neví, jak to vše nakonec skončí.
img

Forex: ECB dál uvolní měnovou politiku

10.12.2020 ECB na dnešním zasedání úrokové sazby nezmění, ale dále uvolní svou měnovou politiku přes programy a parametry nákupu aktiv. Zároveň dnes začíná dvoudenní evropský summit, na kterém se bude mimo jiné jednat o brexitu a Evropském záchranném fondu. Od tuzemské inflace za listopad čekáme další mírné zpomalení.
img

Druhá vlna silně omezila maloobchod, výroba však jede dál

30.11.2020 Tržby v maloobchodě vlivem druhé vlny pandemie a opatřením proti jejímu šíření pravděpodobně v říjnu klesly a za listopad lze pak zřejmě čekat ještě hlubší propad. Od průmyslové výroby naopak v říjnu čekáme pokračující meziměsíční expanzi. Růst spotřebitelských cen by měl dál zvolna brzdit, ačkoliv druhá vlna pandemie má opět potenciál s cenami zahýbat. ČNB v současné situaci bude pouze vyčkávat na další vývoj a komentovat současnost.
img

Ceny výrobců - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

16.11.2020 Ceny průmyslových výrobců se v říjnu vrátily k meziročnímu růstu a připomínají tak, že inflační tlaky v české ekonomice stále přetrvávají. Pokles ekonomické aktivity, k němuž přispěje i druhá vlna pandemie, by měl v následujících čtvrtletích vést k odeznívání inflačních tlaků v českém průmyslu a ekonomice obecně, říjnová statistika ale ukazuje, že řada klíčových odvětvích zpracovatelského průmyslu vykazuje meziroční růst výrobních cen v oblastí tří či dokonce čtyř procent.
C:\fakepath\indexy.JPG

Předvolební vývoj US indexů

30.10.2020 Máme před sebou poslední říjnový víkend, po kterém nastane jedna z nejočekávanějších a zároveň nejdůležitějších událostí v tomto roce, kterou bezpochyby není nic jiného, než volba jednoho z nejmocnějších vůdců naší planety. Bude po volbách stát nejvýše opět republikán Trump, nebo to bude tentokrát demokrat Biden? Na tom budou mít bezesporu nakonec největší zásluhu američtí voliči a jejich hlasy.
C:\fakepath\obrazek5.jpg

Price Action a Homma Munehisa – „Boh“ trhov

25.10.2020 Pre dnešný článok som zvolil tému obchodníka Hommu Munehisu, ktorý je považovaný za zakladateľa technickej analýzy. Keby aj len polovica informácií bola o ňom pravdivá, tak jeho príbeh je fascinujúci. Hovorí sa o ňom, že za svoj život zarobil ekvivalent 100 miliárd dolárov dnešnej doby.
img

Prezidentské volby USA 2020 – jaký lze očakávat dopad na vývoj trhů?

21.10.2020 Americké prezidentské volby se blíží. V úterý 3. listopadu budeme vědět, zda Donald Trump obhájí svůj mandát, nebo zda jej převezme Joe Biden. Pro investory se samozřejmě jedná o vzrušující období. V následujícím článku objevíte vše, co potřebujete vědět o amerických prezidentských volbách a jejich dopadu na akciové trhy.
img

Ceny v Česku začínají padat, a to nečekaně výrazně. Z měsíce na měsíc ceny výrazněji klesaly naposledy před 14 lety

12.10.2020 Zářijová inflace nečekaně zpomalila. A to ze srpnové meziroční úrovně 3,3 procenta na hodnotu 3,2 procenta. Analytici přitom ve střední hodnotě svých odhadů počítali s jejím zrychlením až na 3,5 procenta. Zářijová inflace poměrně výrazně zaostala také za prognózou České národní banky, která pro devátý měsíc v roce počítala s tempem růstu hladiny spotřebitelských cen ve výši dokonce 3,6 procenta. Meziměsíčně došlo k cenovému poklesu, který je navíc nejvýraznější od loňského září, když čítá 0,6 procenta. Výrazněji než letos v září a než v loni v září meziměsíčně ceny klesaly naposledy před 14 lety, v roce 2006.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 5.10.2020

05.10.2020 Onemocnění Donalda Trumpa zvyšuje předvolební nejistotu. Pro investory znamená tato situace další riziko a tak se raději uchylují k tradičním bezpečným přístavům. Interpretace Trumpovy nemoci nejsou jednoznačné. Někteří tvrdí, že mu ubírá šance v následujících volbách, jelikož se šéf Bílého domu nemůže zúčastnit řady předvolebních meetingů. Jiní zase tvrdí, že rychlé zotavení z nemoci může Trumpovi pomoci. Aktuální zprávy naznačují, že se stav amerického prezidenta lepší. Částečně dobrou zprávou je, že Donald Trump apeloval na co nejrychlejší schválení dodatečných fiskálních stimulů. Jednání o schválení nového balíčku od minulého týdne stojí na mrtvém bodě.
img

Cena ropy – Jak se bude vyvíjet kurz ropy do konce roku 2020?

01.10.2020 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu. Pokud poptávka po ropě vzroste, ekonomický motor zrychluje. Alespoň se toto tvrzení jeví jako logické. Nemusí to být však vždy pravda.
C:\fakepath\komodity.jpg

Komoditný výhľad na posledný kvartál roku 2020

29.09.2020 V tomto blogu sa pozrieme na historický cenový vývoj niektorých komodít a takisto sa pozrieme na ich pravdepodobný budúci smer. Cez tie najvyššie timeframe si zanalyzujeme ropu, zlato, striebro a pomarančový džús. Aký majú tieto trhy ešte potenciál do konca roka? Viac sa dozviete v článku.
C:\fakepath\Sap500-1.PNG

Akciové indexy DAX a S&P 500, aneb kam se jejich cena může dále vyvinout?

24.09.2020 S akciovými indexy je to v letošním roce doslova jako na horské dráze. Když už se zdá, že se tyto jedinečné ukazatele sloužící k měření výkonnosti světových ekonomik a jejich sektorů konečně navrací k normálu, tak se záhy otočí a upalují zase nazpět. Existuje mnoho akciových indexů, které jsou denně pod drobnohledem největších bank, investičních společností a obchodníků, ovšem o dvou z nich se dá do jisté míry tvrdit, že jsou ukazatel výkonnosti moderního světa. Nejspíše už tušíte, o které dva se jedná, a ano, jsou jimi americký index S&P500 a německý index DAX. I když se může zdát, že DAX je pouhým ukazatelem výkonnosti německé ekonomiky, je třeba říci, že je to právě německá ekonomika, která má obvykle velký vliv na celý Starý kontinent, což z něj také činí po americkém S&P500 další ukazatel výkonnosti ekonomiky moderního světa.
img

Forex: Dolar kvůli Fedu slábne, ECB nekontruje

11.09.2020 Již několik týdnů a měsíců nazpět při přemítání o tom, co vše se vrací k normálu, zmiňujeme rostoucí inflační očekávání. Mezitím přišla konference v Jackson Hole, kde 27. srpna šéf Fedu oznámil změnu v tom, kam se bude snažit Fed směřovat cenový vývoj. V aktuálním nastavení, kdy inflace byla delší dobu pod 2 %, to znamená ochotu udržovat uvolněnější politiku delší dobu s tím, že Fed bude mířit inflaci nad 2 %.
C:\fakepath\komodity2.png

Nové obchodné príležitosti na komoditách

09.09.2020 V tomto blogu sa pozrieme na historický vývoj vybraných komodít a podľa pár faktorov vám dám môj odhad na budúci cenový vývoj. Konkrétne sa pozrieme na kukuricu, ropu a plyn.
img

Ceny výrobců zůstávají v útlumu

17.08.2020 Ceny v průmyslu v červenci meziměsíčně povyrostly o 0,1 %, což bylo desetinku nad očekáváním trhu a dvě desetinky nad naším odhadem. Meziroční pokles cen v průmyslu se tak snížil na -0,1 % z předchozích -0,3 %. Za měsíčním nárůstem stojí zdražení ropy a související růst cen v chemickém průmyslu. Naopak pokračoval pokles cen v potravinářství, v odvětví zpracování kovů a ve výrobě dopravních prostředků.
img

5 nejlepších FinTech akcií roku 2020

26.07.2020  FinTech (Financial Technology) je oblast, která se v posledních letech stává stále důležitější. Jedná se o se...
C:\fakepath\Trading-Forex.jpg

Co znamená být dlouhodobým obchodníkem?

18.07.2020 Pokud jste se rozhodli začít obchodovat na forexovém trhu, měli byste nejprve zvážit, jaký typ obchodníka jste, respektive jaký obchodní styl nejvíce vyhovuje vaší osobnosti. Pokud chcete obchodovat řádově větší objemy obchodů a chodit usínat se všemi obchodními pozicemi uzavřenými, jste spíše intradenním obchodníkem. Naopak v případě, že vám více vyhovuje zadat obchodní příkaz a několik dní a týdnů se na cenový vývoj nepodívat nebo po tuto dobu do své otevřené obchodní pozice nezasahovat, bude vám vyhovovat spíše obchodní styl pozičního tradera. V tomto článku si právě rozebereme, co to znamená být pozičním obchodníkem.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Spotřebitelské ceny v květnu stouply meziročně o 2,9 pct.

10.06.2020 Meziroční inflace v květnu klesla na 2,9 procenta z dubnových 3,2 procenta. Proti dubnu spotřebitelské ceny stouply o 0,4 procenta. Zdražily zejména potraviny nebo elektřina. Naopak ceny pohonných hmot klesly. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad.
C:\fakepath\bitcoin-1.jpg

Bitcoin halving – kampak se poděl ten slibovaný velký růst BTC?

20.05.2020 V minulém týdnu jsme se konečně dočkali všemi tolik očekávaného bitcoinového půlení odměn „halvingu“ a názory na to, jak se poté svět kryptoměn změnil, se mezi účastníky tohoto trhu velmi liší. Jedni říkají, že v souvislosti s halvingem očekávali přesně tento cenový vývoj a jsou proto nadmíru spokojeni, na druhou stranu je zde i mnoho těch, kteří se ptají, kam se poděl ten slibovaný růstový boom, proč a z jakých důvodů nebyl růst po tomto halvingu zatím tak razantní a je možné vůbec ještě očekávat, že se ty predikce nakonec naplní?
img

Analýza makroindikátorů: Inflace pokračuje v ústupu, zatím nejvíce kvůli ropě

13.05.2020 Inflace v dubnu dál zpomalila. Opět klesly především ceny u čerpacích stanic. Ceny potravin rostly. Ústup inflace pravděpodobně bude pokračovat.
img

Ústup inflace pokračuje

13.05.2020 Spotřebitelské ceny v ČR v dubnu oproti březnu v průměru klesly o 0,2 %. Meziroční růst cen tak zpomalil na 3,2 % z předchozího tempa 3,4 %. To bylo mírně nad očekáváním trhu (3,1 %) a pod naším odhadem (3,5 %). Odhady pro vývoj ekonomiky se kvůli pandemii výrazně liší a inflace není výjimkou, když nejnižší odhad činil 2,8 % a nejvyšší 3,5 %.
img

Jaký další vývoj cen ropy můžeme očekávat?

06.05.2020 Cena ropy v průběhu března a dubna propadala v reakci na koronavirovou krizi. Doprava byla výrazně omezena, přičemž například letecká doprava takřka zkolabovala. Poptávka po ropě se logicky vydala stejným směrem. V dubnu klesla o 35 mil. barelů denně, což představuje přibližně třetinu globální denní poptávky. Naproti tomu nabídka ropy na trhu se téměř nezměnila. Dle dat agentury Bloomberg dosud nabídka ropy ve Q2 2020 dosahuje na 99 mil. barelů ropy denně. Oproti prvnímu kvartálu se tak jedná o pokles o pouhých 1 - 2 mil. barelů denně. Důsledkem masivního přebytku nabídky nad poptávkou je rychlý růst zásob na souši i ve formě plovoucích zásobníků (tankerů) na moři. Růst zásob byl dokonce tak rychlý, že se americká ropa poprvé v historii obchodovala v negativním teritoriu. Tuto epizodu sice máme za sebou, ale jednalo se o poslední podobnou situaci? Čeho se můžeme na ropě dočkat v následujících týdnech a měsících?
img

Report: Cena ropy pod nulou? Situace je kritická

21.04.2020 Pondělí 20. dubna bude zapsán jako dosud nejhorší den v historii ropných trhů. Závažnost situace asi není třeba dlouze popisovat, když ceny ropy klesly výrazně pod nulovou úroveň. Co to znamená? Ve zkratce se jedná o to, že prodávající musí zaplatit kupujícímu, aby od něj ropu odebral (slovo "koupil" ztrácí v tomto případě význam). Jedná se o první podobnou situaci, která nastala v historii ropných trhů ve velkém měřítku. Ale i pokud ropu opustíme, tak vůbec není obvyklé, že se cena aktiva pod nulu dostane.
img

Ceny elektřiny pro domácnosti jdou nahoru navzdory pádu cen energií na burzách

30.03.2020 Přestože se světové komoditní trhy padají pod tlakem koronavirové pandemie, distributoři elektrické energie ještě stihli dramaticky zdražit dodávky domácnostem v České republice. Podle analýzy brokera CFD World až o čtvrtinu. Důvodem je předchozí zdražování elektřiny na evropských burzách.
img

Jaké akcie sledovat při aktuálních pádech akciových trhů?

19.03.2020 Mnoho investorů zmeškalo příležitosti akciového trhu za posledních 10 let. Zatímco se všude mluvilo o blížící se krizi, všechny indexy se podívaly na nová historická maxima. Například index DAX se vyšplhal za osm let z 3 600 bodů na více než 13 500 bodů, což představuje nárůst o 275 %. Avšak za poslední měsíc, kdy trhy postihla hysterie a výprodeje z důvodu pandemie koronaviru, propadl index DAX o téměř 40 % a další významější akciové indexy jako S&P 500, Dow Jones a další o více než 30 % a propady pokračují.
C:\fakepath\trader.jpg

Možnosti technické analýzy, s pomocí kterých obchodníci určují směr trendů a významné tržní pozice

19.03.2020 Každý trh se mění a z části pak tyto změny vznikají cyklicky a z části nahodile. Znamená to tedy, že například u Forexového trhu vznikají situace, které je jen velmi těžké předvídat (např.: reakce trhu na nový vir), a naopak zde také vznikají situace, které bývají předvídatelnější (např.: cyklické změny), čímž je možné se na ně připravit a potenciálně na nich i vydělat.
C:\fakepath\forex.jpg

Obchodování na Forexu v noci

17.03.2020 Forexový trh jen zřídka spí a forexoví tradeři jsou aktivní jak ve dne, tak v noci. Objem transakcí se samozřejmě v noci mírně snižuje, to však není důvodem pro úplné zastavení obchodování. Naopak, se správným přístupem k obchodnímu procesu můžete dosáhnout zisku, aniž byste se rozptylovali tržním šumem. Navíc se vyhnete riziku vysoké volatility. V tomto článku se zaměříme na specifika obchodování v noci. Po přečtení zjistíte, zda je obchodování v noci právě pro vás anebo byste se mu měli raději vyhnout.
img

5 nejlepších FinTech akcií roku 2020

26.02.2020 FinTech (Financial Technology) je oblast, která se v posledních letech stává stále důležitější. Jedná se o sektor s obrovským potenciálem. Nicméně, kde jsou velké příležitosti, jsou i velká rizika.
trading-28112016.png

Proč obchodovat jednoduše

28.11.2016 Není žádným tajemstvím, že mnoho začátečníků si své obchodování a přístup k obchodování komplikuje, zejména co se hutnosti technické analýzy týče. Nastává tak otázka, zda je příliš komplexní technická analýza rozumným přístupem k tradingu. Ve svých komplikovaných grafech se mnoho začátečníků pomalu ani nevyzná.
img

Investiční soutěž zná výherce 100 000 Kč, rozhovor s vítězem

16.12.2014 Vánoční investiční soutěž společnosti Bossa zná svého výherce a nového majitele 100 000 Kč, stejně jako i výherce dalších lukrativních cen. Investoři dosáhli skvělých výsledků, když využili aktuální dění na finančních trzích. Prokázali, že vsadit se dá nejen na růst, ale i pokles ceny finančních aktiv. Soutěžící se chopili šance a prodávali ropu, případně měny na ni navázané jako ruský rubl, norskou korunu nebo kanadský dolar.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Bitcoin | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Korelace | Inflace | Deflace | EUR/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Fibonacci | Programování | Investiční soutěž | Forexový trh | Německo | Česká měna | Polsko | Apple | Polský zlotý | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Objemy obchodů | Spready | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | AOS | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bloomberg | Bod | Breakout | Burza | CBOE | CEO | CFD | CFTC | CME | Centrální banka | Centrální banky | Certifikáty | DAX | Demo účet | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dlouhá pozice | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Forexový obchodník | Forward | Futures | Gap | Grafy | High | IPO | ISIN | Index DAX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MACD | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nerealizovaný zisk | Nástroj | OTC | Obchodní příkaz | Obchodní systém | Obchodník | Opce | Open | Open interest | Osobní příjem | Platforma | Podkladové aktivum | Poplatek | Portfolio | Pozice | Počáteční marže | Průmyslové objednávky | Příkaz | Rally | Repo sazba | Rezistence | Reálný účet | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Směnný kurz | Spot | Spotová cena | Spread | Stop-Loss | Support | Tick | Ticker | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Výpis z účtu | Wall Street | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | JPY | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Komerční banka | Komoditní trhy | XTB | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | OSN | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fond | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Michala Moravcová | Vývoj ceny | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Finanční instrumenty | Ropný trh | Těžba ropy | Futures kontrakt | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Výsledky | Chamtivost | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | IEA | Uvolnění měnové politiky | Deloitte | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Obchodování s akciemi | Over-The-Counter | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/USD | USD/EUR | Money-Management | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Facebook | LYNX | Swingové obchodování | Satoshi Nakamoto | BTC | Virtuální měna | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Zásoby ropy | Dukascopy | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Investiční strategie | Likvidní | Podpora | OHLC | Volatilní | Akcie Facebook | Akcie Netflix | Akcie PayPal | Aktuální cena ropy | Aktuální cena ropy brent | Aktuální ceny ropy | Americké dividendové akcie | Analýza trhu | Analýzy | Banka | Barel ropy | Bitcoin peněženka | Bossa FX | Brent | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena za barel ropy | Čínská ekonomika | Co je bitcoin | Cyrrus | CZK | Černá labuť | České koruny | DAX 30 | Dolar | Dolary | Dukascopy Europe | Ekonomické zprávy | Ekonomický výhled | Elektřina | Engulfing | ETF fondy | Eura | Exchange | Expirace | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Graf EURUSD | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Indikátor MACD | Instrument | Instrumenty | Investice do stříbra | Investiční | Investiční poradenství | Investování do akcií | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | EBay | Jak těžit Bitcoin | Komoditní | Kurz bitcoinu | Kurz ropy | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Obchodní platformy | Obchodujeme | Oslabení koruny | OTC trh | PayPal | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Řízení rizika | Signály | Směnárny | SP500 | Spekulace na růst | Stochastický | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Surová ropa | Těžba bitcoinů | Těžba ropy v USA | Transakční náklady | Trh | Twitter | Volatility | Vývoj akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj kurzu | Webinář | Webináře | WTI | Zkušenost | Zprávy | Zisky | Tradeři | ING | Benzín | Put | Bill Gates | Cenové rozpětí | Elon Musk | Indie | Intermediate | Mark Zuckerberg | Obchodní den | Protistrana | ROCE | Small caps | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Převis | Cenová hladina | StopLoss | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | eBook | Komise | Kontrakt | Volby | Rozhovor | Úspěšný trader | E-mini | Velcí hráči | 1 milion | Burze | Podvědomí | Commodities | Currencies | Dividendové akcie | Investment | Aramco | Markit | Dow Jonesův index | Jackson Hole | Wells Fargo | Bankovní sektor | CME Group | Členové OPEC | TLTRO | Oslabení eura | Investiční soutěže | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Fundamentální pohled | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Jak investovat do komodit | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Velcí investoři | Zvyšování úrokových sazeb | Otočení trendu | Sweet Crude Oil | Fundamentální ukazatele | Yahoo Finance | Energie | Podnikatelé | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Vytrvalost | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Cena kontraktu | Americké trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | Swapy | Ekonomická aktivita | Obchodní styl | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Nejistoty na trzích | Fundamentální faktory | Firmy | Vývoj měnového páru | Inflační tlaky | Akcie bank | Ekonomické dopady | Forexoví tradeři | IHS | Xetra | Program nákupu dluhopisů | Americký akciový index | Styl obchodování | Supporty a rezistence | Miliony dolarů | Nervozita | Černé pondělí | Propad | Německý index DAX | Kryptoměny | Cenový boom | Ropné společnosti | DAX30 | Specifika kontraktu | Specifikace kontraktu | Sázkové kanceláře | S&P | Ztráty | Bezpečné útočiště | Posílení koruny | Sinopec | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Blockchain | Litecoin | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Americké rafinerie | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Akciový index DAX | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Historická data | Americké akciové trhy | Chevron | Konsensus | Dobré výsledky | Futures na VIX | Ceny futures kontraktů | Úspěšné obchodování | Predikce | Krize | Investiční rozhodnutí | Investovat do akcií | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Forex jednoduše | Trading jednoduše | Opce jednoduše | Americký index S&P 500 | Institucionální investoři | Příjmy | ExxonMobil | Alphabet | ČTK | Aktuální cena | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Obchodní pozice | Hlavní ekonom | Očekávání | Bitfinex | IHS Markit | Purple Trading | Generali Investments | Bitstamp | Obchodování ropy | Cena palladia | Vydělávat peníze | Sladká ropa | René Remšík | Breakout Trader | Kurzový vývoj | Coinbase | Bitcoin (BTC) | Bitcoinové burzy | Palladium | Investovat do Bitcoinu | Obchodování Bitcoin | Obchodování Bitcoinu | BTC/USD | Kalendář makroekonomických dat | Bitcoin futures | LYNX Trading | Investiční nástroj | LTC | ETH | ETC | XRP | GDAX | Mineři | XBT | Komentář Raiffeisenbank | Crypto | Burzy kryptoměn | Jak fungují akcie | BTC/EUR | EUR/RUB | Investování s LYNX | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | FinTech | LYNX webinář | Krypto | Bitcoiny | Virtuální měny | Analytik finančních trhů | Slabší koruna | Wood Mackenzie | Forexové páry | OPEC+ | Akcie Facebooku | Edison | Facebook (FB) | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Objem obchodování | Forint | Pokles ceny | Šéf Fedu | RDSA | Royal Dutch Shell | Profesionální obchodník | Spotřebitelská inflace | Trh s ropou | Americké volby | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Vývoj ceny bitcoinu | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Tvrdý brexit | Obchodní signál | Vývoj kurzu bitcoinu | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Nejznámější kryptoměna | Obchodování se CFD | Aktivita na trhu | EK | Napětí na finančních trzích | Prezident Trump | Bankomaty | Úrokové sazby ČNB | Transakční poplatky | Obchodni metody | Výhodně investovat | Klasické peníze | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Obchodování na burzách | Otevřené obchody | Dlouhodobý obchodník | Nakoupit akcie | Obchodní rozhodnutí | Palladiové akcie | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Začínající obchodníci | Akcie herních vývojářů | Technická situace | Obchodujte ropu | Statistický úřad | Ropovod | Inflační očekávání | Nasdaq100 | Český průmysl | Michal Brožka | Růst cen ropy | Nejznámější kryptoměny | GRAYSCALE BITCOIN TRUST (GBTC) | Obchodovat Bitcoin | Bitcoin a další kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Brexit bez dohody | Boris Johnson | Začít obchodovat | Americké společnosti | Blockchainové akcie | Akcie a ETF | Vlastní kryptoměny | Ropné akcie | Biotechnologické akcie | NASDAQ 100 | GBTC | Maržový účet | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | XTB Research | Britský premiér | Tomáš Pfeiler | Aktuální cena akcií | Komoditní obchody | Investiční kapitál | Oživení ekonomiky | Tržní pozice | Saudi Aramco | MT5 Supreme Edition | Denní graf | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Zkušenost s obchodováním | Vyzkoušet si trading | ESG | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku | Investice do platiny | Jak se stát lepším investorem | Tržby v maloobchodě | Intradenní tradeři | Profesionální obchodníci | Nižší volatilita | Očekávaný růst | Hospodářské dopady | Cena akcie | Nová měna | Obratový pattern | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Nálada na finančních trzích | Mnoho ziskových obchodů | Světové akciové indexy | Obchodní model | MetaTrader 5 Supreme Edition | Celkové příjmy | Kryptoměnová burza | Investice do ropy | Trinity | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | Objem | Obchod | Supreme Edition | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Firma | Zasedání ČNB | Technické analýzy | Martin Krištoff | Výroba počítačů | Lukáš Voženílek | Souhrn finančních trhů | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | BAKKT | Vysoké riziko | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Ekologie | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | Statistici | Lagardeová | Vyšetřování | Implikované volatility | Miliardy | All Time High | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | EUR Index | České hospodářství | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Globální trh | DJI30 | Financovat | Poziční obchodník | Statistika | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Investovat v roce 2020 | PLN | Na burze | Gabriel Štefaňák | Vyšší poptávka | Dnešní data | Impuls | Visa | Výrazný pokles | Ceny potravin | CFD World | Zdražování | Ceny zboží | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Breaking | Pojišťovny | Total | Prognózy | Nejistoty | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Výsledek voleb | Plyn | Nálada | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Yahoo | HDP Německa | Fidelity National Information Services | FIS | FTC | Ropná zařízení | Míra | Ohlédnutí | Nižší ceny ropy | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Investiční aktivity | Měnové politiky | Premiér Boris Johnson | Předseda | Investujte | Specifika obchodování | Nabídka a poptávka | Zpracování kovů | Regulátoři | xStation5 | Nejziskovější | MasterCard | FB | Bydlení | Česká zbrojovka | Aurora Cannabis | První obchod | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | BREAKING | Purple Strike | Vývoj jádrové inflace | Demokratické strany | Koruna posílila | Americký index | Wirecard | Singapur | Halving | Ziskovost | ETF roku 2020 | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Vyšší ceny ropy | Návratnost | Netflix | Inovace | Výroba aut | Írán | Irák | Oslabení kurzu | Budoucnost | Zemědělství | Dohoda o brexitu | Poradenství | Spotřební koš | Oslabení kurzu koruny | Podnik | Tržní trendy | Česká inflace | Tuzemská inflace | Silnější koruna | Vyšší inflace | Ukazatele | Šéf Bílého domu | Cenové tlaky | Ceny v zemědělství | Nájemné | Obchodujte americké akcie | Parabolický vývoj | Vladimír Beszédes | Krach | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Prezident | Koronavirus | Paypal Holdings | Google | WhatsApp | Instagram | Trhy | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | Změny cen | Asijské indexy | Vir | Akciové trhy v Evropě | Negativní dopad | Pokles | Situace | Meziroční růst | Vít Hradil | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Ceny Bitcoinu | Vstupy | L.F. Investment | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Akcie v roce 2020 | Obchody | Výdaje | Strach z koronaviru | Průmyslníci | Hlavní úrokové sazby | ETH/BTC | BP | Prodeje aut | Americká společnost | Sazby beze změny | SEC | Rozhodování | Prvky technické analýzy | Brent Crude Oil | Obchodovanie | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Nejlepší biotechnologické akcie | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Prudký propad | FinTech akcie | Akcie Hypoport | Akcie Fidelity National Information Services | Akcie Fidelity | Akcie SimCorp | SimCorp | Akcie Ingenico | Ingenico | Ekonomické recese | Šíření koronavirové nákazy | Zpřesněný odhad | Stabilita | Vývoj | Šok | Guru | Výkyvy | Současná cena | Varovné signály | Změny trendu | Výsledky HDP | Výraznější impuls | Extrémní růst | WP | Cenové války | Restrikce | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Poradci | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Royal Dutch Shell (RDSA) | Mince | Profitovat | Další vývoj | Nízká cena ropy | Průmyslové ceny | Dopad na finanční trhy | Americká seance | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Míra nejistoty | Únava obchodníka | Skalpové obchodní strategie | Zatížení serverů brokerů | Zatížení serverů | Hlavní ekonom ING | Silný pokles | Poměr cen | Odhad inflace | Měnové podmínky | Propad poptávky | Spotřebitelé | Výhled poptávky | Pandemie COVID-19 | Cyklické změny | Možnosti technické analýzy | Směr trendů | Významné tržní pozice | Charles Dow | Historie se opakuje | Historie | Určení trendu | Jak se používá technická analýza | Horizontální linie | Potenciální změny | Aktuální situace | Hodnota černého zlata | Onemocnění | Ropné cenové války | Zásobníky | Texas | Uzavírání ziskových pozic | Spouštěč korekce | Korekce u vybraných akcií | Akcie Paypal (PYPL) | PYPL | Akcie Facebook (FB) | Akcie Waste Management | Waste Management | Waste Management (WM) | Akcie Waste Management (WM) | Přísná opatření | Další pokles | Koronavirová krize | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Iracionální | Stop-Lossy | Fiskální balík | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Futures na americké akcie | Prodejní tlak | Cenové vývoje | Růst | Koronavirové krize | Signál | Potenciál | Ceny elektřiny | Nejlepší palladiové akcie | Ekonomiky | Psychologie tradera | Vzdělávací webináře | Poradce | Organizace | Růst nezaměstnanosti | Práce | Výraznější pokles | Otázka za miliony | Údaje | DPH | Ropný průmysl | Globální trh s ropou | Cushing | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Extrémní nárůst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nadprodukce | Snížení produkce | Inflace v české ekonomice | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | Více peněz | Výhled poptávky po ropě | Hospodářské oživení | Statistiky | Americké makro | USD za barel | Američtí těžaři | Obchodovat ropu | Květnový kontrakt | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | USO | Červnový kontrakt | Trade | S&P500 | Nabídka ropy | Producenti ropy | Situace na trhu s ropou | Cenové pohyby | Debata | Cena surové ropy | Surové ropy | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Břidlicové ropy | Posílení | WEI | Joe Biden | Grayscale | Data z trhu práce | Očekávané výsledky | Cenový pokles | Cestování | Pracovní síly | Rozhodnutí o sazbách | Shell | Výsledky za Q4 | Maloobchod | ATH | Zaměstnanci | Dlouhodobý trend | ETN | Zdražení ropy | Pokles ekonomické aktivity | Deflační tlaky | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Bitcoin halving | Ústup inflace | Analýza makroindikátorů | ONE | RBI | Dopad na cenu | Dění na trhu | CL | Spekulovat | GSK | Velký růst BTC | Velký růst | Růst BTC | Růstový boom | Koronavirová pandemie | Ostražitost investorů | Halving analýzy | Nedůvěra v halving | Omezení produkce | Aktivity společnosti | Umělé inteligence | Investovat peníze | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Průraz | Zbrojovka | PEPP | Nová prognóza | Bitcoinové a blockchainové akcie | Riot Blockchain | OCBC | Nikola | Americká nezaměstnanost | Inflace v květnu | Cronos | Oklahoma | Novo Nordisk | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Trend is your friend | Trend je tvůj přítel | Covid | Druhá vlna pandemie | Infekce Covid | Vyšší daně | Druhá vlna | Akcie Wirecard | Velké investice | Fintech společnosti | Situace na trhu práce | MAM | Koronavirová situace | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Ceny | Praha | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Obchodovat na forexovém trhu | Větší objemy obchodů | Otevřené obchodní pozice | Styl pozičního tradera | Dlouhodobý forexový obchodník | Směřování ceny | Předpokládaný profit | Přehled o dění na trhu | Malé zisky | Účinné strategie | Malé ztráty | Vytvoření strategie | Krátkodobé výnosy | Kolísání cen | Trendová strategie | Strategie dlouhodobého obchodníka | Sledovat tržní trendy | Jak se tržní cena vyvíjí | Tržní šum | Identifikovat trendové pohyby | Trendové pohyby | Styl typický pro poziční tradery | Vnímat grafy | Určení dlouhodobého trendu | Spotřební daně | Akcie těžařů | Forward guidance | Zlatá horečka | Silný trend | Akcie u LYNX | Strach a chamtivost | Důvěra | Výzkumy | Cenové hladiny | Prezidentské volby USA | Indikátory sentimentu | Produkční ceny | Investice do vodíku | DPH v Německu | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Analýza ceny | Ceny v eurozóně | Výrobní sektor | Brexitové dohody | Inspirace | Zdanění | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Snížení emisí | Akcie NIO | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Politici | Diverzifikovat | Snížit emise | Biden | Prezidentská debata | Co je to ropa? | Druhy ropy | Vliv členů OPEC | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Nepokoje na Blízkém východě | American oil future | Cena American oil future | Ropný trend | Aktuální cena ropy (graf) | Graf ceny ropy | Dlouhodobý graf ceny ropy | Investovat do ropy | Jak můžete investovat do ropy? | Turbo certifikáty | Investování do ropných akcií | Prognózy na cenu ropy | Pracovní místa | Tuzemské hospodářství | Výrazné contango | Onemocnění Donalda Trumpa | Ranní okénko | Průmyslové zakázky | Lockdown | Ceny v Česku | Americké prezidentské volby | Volby USA | Volby USA 2020 | Black Lifes Matter | Zhoršení epidemické situace | Epidemické situace | Homma Munehisa | Vlny koronaviru | Cenový vývoj indexu | Tempo inflace | Praktické tipy | Výdělky | Proražení | Investice do vody | Spotřebitelské ceny v ČR | Siemens | Vakcinace | TABAK | Očkování | Voda | Svět kryptoměn | Utažení měnové politiky | Český výrobní sektor | PMI ve výrobě | Modrá vlna | Komentář Radomíra Jáče | Počet pracovních míst | Rostoucí ceny ropy | CARA | SP500 - Technická analýza | DAX30 - Technická analýza
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | Euro | ROCE

Předchozí klíčová slova

Cenový graf Mastercard
Cenový graf Roku Inc
Cenový graf Snap
Cenový graf S&P 500
Cenový kanál
Cenový pattern Blow - Off Top
Cenový pokles
Cenový propad
Cenový skok
Cenový trend (Price Trend)

Následující klíčová slova

Cenový vývoj indexu
Cent Projects Ltd
Centrála Saxo Bank
Central Bank of Turkey
Central European Media Enterprises (CME)
Centrální banka
Centrální banka Japonska
Centrální banka Nového Zélandu
Centrální banka USA
Centrální bankéř
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Capital.com
Potvrďte prosím... Zavřít