Úterý 19. březen 2024 11:14
reklama
Purple pivot points
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Fintokei ProTrader

Futures na VIX

img

Prezidentské volby USA 2020 – jaký lze očakávat dopad na vývoj trhů?

21.10.2020 Americké prezidentské volby se blíží. V úterý 3. listopadu budeme vědět, zda Donald Trump obhájí svůj mandát, nebo zda jej převezme Joe Biden. Pro investory se samozřejmě jedná o vzrušující období. V následujícím článku objevíte vše, co potřebujete vědět o amerických prezidentských volbách a jejich dopadu na akciové trhy.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 5.10.2020

05.10.2020 Onemocnění Donalda Trumpa zvyšuje předvolební nejistotu. Pro investory znamená tato situace další riziko a tak se raději uchylují k tradičním bezpečným přístavům. Interpretace Trumpovy nemoci nejsou jednoznačné. Někteří tvrdí, že mu ubírá šance v následujících volbách, jelikož se šéf Bílého domu nemůže zúčastnit řady předvolebních meetingů. Jiní zase tvrdí, že rychlé zotavení z nemoci může Trumpovi pomoci. Aktuální zprávy naznačují, že se stav amerického prezidenta lepší. Částečně dobrou zprávou je, že Donald Trump apeloval na co nejrychlejší schválení dodatečných fiskálních stimulů. Jednání o schválení nového balíčku od minulého týdne stojí na mrtvém bodě.
img

Ultimátní průvodce pro obchodování ETF

08.06.2018 Pojem ETF se v posledních letech stále více objevuje ve spojení s obchodováním na burze. Ale rozumí obchodníci, co se pod pojmem obchodování ETF skutečně skrývá?
img

Volatility report: Volatilita zatím zůstává stabilní. Short-VIX obchodníci ale před sebou mohou mít docela rizikový týden

27.04.2018 Máme za sebou další a pro akcie relativně klidný týden. Fundamentálně ani technicky se situace na hlavních indexech příliš nemění a S&P 500 tak pokračuje v konsolidaci v bočním trendu, která je momentálně definovaná jasně patrnou vlajkovou formací. Vlajka se sice pozvolna uzavírá, v jejím rámci se ale ještě nějakou dobu držet můžeme. Ani po jejím prolomení navíc boční trend nutně skončit nemusí, a to zejména v případě prolomení její horní hrany.
img

Volatility report: Volatilita prostor ke snížení má. Potřebuje ale méně Trumpa

06.04.2018 Máme za sebou týden, ve kterém se obchodníkům znovu připomnělo téma obchodních válek. Zveřejnění seznamu čínského dovozu, na který USA uvalí clo a následný stejný krok Číny, vyvolal v noci ze včerejška na dnešek další reakci Bílého domu, jenž uvažuje o nových clech, které by se mohly týkat čínského zboží v objemu až 100 mld. dolarů. Polické napětí mezi USA a Čínou tak stoupá a trhy to samozřejmě nesou s nelibostí. Akciové trhy proto zůstávají volatilní, což bylo jasně vidět i v tomto týdnu, který byl na indexech v USA i v Evropě znovu poměrně nervózní. S&P 500 sice zatím úspěšně vytváří dvojité dno, jeho prolomení do budoucna ale rozhodně nelze vylučovat, jelikož jsou akcie stále poměrně drahé a politika USA je díky Trumpovi značně nevyzpytatelná.
img

Volatility report: S&P500 konsoliduje v trojúhelníkové formaci, VIX díky tomu klesá zpět na hodnoty z konce února

09.03.2018 Po nervózním začátku března se v tomto týdnu začala situace na trzích znovu postupně uklidňovat. Svou roli sehrála skutečnost, že S&P 500 dokázal na vytvoření nižšího high navázat vytvořením vyššího low, díky kterému nyní pokračuje v konsolidaci. Tu přitom podpírají i zprávy ze Severní Koreje, která překvapila svou ochotou uvažovat o zastavení jaderných testů a dokonce i o jaderném odzbrojení, výměnou za garanci bezpečí a zachování režimu. S&P 500 tak v tomto týdnu vytvořil ukázkovou trojúhelníkovou formaci, ze které ale bude muset už brzy vystoupit. Právě breakout jedné ze stran trojúhelníku pak může určit směřování indexu na delší dobu dopředu.
img

Volatility report: VIX dál pozvolna klesá. K úrovním z minulého roku se ale jen tak rychle dostat nemusí

16.02.2018 Po divokém začátku tohoto měsíce se situace na akciových trzích přeci jen zdá se začíná pomalu a opatrně vracet do normálu. Akciové indexy za sebou mají úspěšný týden během kterého se dokázaly dostat do zelených čísel. Někde (v Evropě) je sice korekce ztrát výrazně pozvolnější než jinde (v USA), úroveň rizikových přirážek ale klesá a buy the dip mentalita z minulého roku se začíná znovu projevovat. Americký S&P 500 je sice stále hluboko pod úrovněmi z konce ledna, i tak ale dokázal zlikvidovat přibližně polovinu ztrát, které v únoru nabral. DAX je na tom hůře, ale i v jeho případě se situace začíná zlepšovat.
img

Volatiltiy report: Spící obr se probral. VIX za sebou má jeden z nejzajímavějších týdnů v historii

09.02.2018 Máme za sebou týden, který dříve či později musel přijít. Jenom jsme nevěděli kdy. Po masivním lednovém růstu na trhy dorazila korekce, která byla mimořádná ne ani tak kvůli samotnému procentuálnímu pádu akcií, ale především kvůli míře růstů volatility. Akcie sice klesly během posledních pěti obchodních seancí o 8,5 %, i tak jsou ale stále poměrně drahé když se propadly pouze na úrovně z loňského listopadu.
img

Short VIX strategie byla jedním z vítězů roku 2017. V novém roce pozor hlavně na politická rizika a příliš rychlé narovnávání výnosové křivky

08.01.2018 Vánoční svátky jsou za námi a je na čase přijít opět s menším ohlédnutím za vývojem trhu s volatilitou. Naše předpoklady ze začátku prosince se naplnily a druhá polovina prosince byla co se volatility týká skutečně velmi klidná, a to bez ohledu na mírnou korekci, kterou si indexy v USA a hlavně v Evropě prošly. V novém roce je totiž vše zapomenuto a poté co se volatilita propadla zpět na samotné dno, začínají akciové indexy znovu růst. To platí hlavně pro indexy v USA, které bez ohledu na již tak vysoké ceny znovu bezstarostně navyšují svá historická maxima, takže se například S&P500 vyhoupl až nad hranici 2 700 dolarů.
img

VIX Index: Vše co je nutné vědět o indexu volatility

06.12.2017 Index VIX, neboli index volatility, je pro investory horkým tématem. Často se o něm hovoří jako o indexu strachu. Odráží totiž aktuální nervozitu na trzích.
img

Volatility report: Včerejší korekce s VIXem pohnula jen málo, trhy zůstávají v absolutním klidu

10.11.2017 Včerejší seance přinesla na akciové trhy závan nervozity, který byl vidět jak na vývoji indexů v USA, tak hlavně na in...
img

Volatility report: Španělsko a americká daňová reforma zatím hlavními faktory pro další vývoj na volatilitě

20.10.2017 Americké akciové indexy pokračují v neohroženém růstu a ani tento týden na jejich výtečné kondici zatím nic zásadního nezměnil. Včera sice kvůli situaci v Katalánsku částečně zavrávoraly, když se S&P 500 začal mírně propadat, korekce ale měla jen krátkého trvání a čtvrteční seanci nakonec americké indexy dokázaly zakončit v zelených číslech. Americký S&P 500 se tak i nadále drží nad hranicí 2 550 dolarů, což znamená, že jen od začátku letošního roku už zpevnil o necelých 15 %.
img

Volatility report: Růt akcií nepolevuje, VIX si díky němu opět sahá na samotné dno

06.10.2017 Po velmi úspěšném září zatím vše nasvědčuje tomu, že se i říjen ponese na akciových trzích v podobném duchu. Německý DAX dal tento týden definitivně zapomenout na korekci z letošního léta a vyhoupl se na nové historické maximum. Historická maxima pak znovu navyšoval také S&P 500, který pokračuje v naprosto nerušeném růstu, když se vyhoupl až nad hranici 2 550 dolarů.
img

Volatility report: Trump efekt poslal VIX zpět nad 15b.

18.08.2017 Máme za sebou z hlediska volatility další velmi živý a zajímavý týden. Do jeho poloviny šlo vše téměř dokonale podle plánu a také podle našeho výhledu z minulého pátku. Včera se však do celé situace znovu vložil Bílý dům a „oheň“ je rázem znovu na střeše. Pro konzervativní obchodníky shortující volatilitu na korekcích jenom dobře. Agresivní obchodníci, kteří ji shortují volatilitu dlouhodobě si na likvidaci ztrát z minulého týdne budou muset ještě nějakou dobu počkat.
img

Volatility report: Po korekci ze začátku měsíce je vše znovu při starém. VIX se vrátil na 10b.

14.07.2017 Volatilita je mrtvá, ať žije volatilita! Asi už nikoho nepřekvapí, že ani tento týden na akciové trhy žádné drama nepřinesl a obchodníci shortující volatilitu díky tomu mají dál žně. Letošní rok je pro ně snad nejlepším v historii a přestože se vystavují riziku značných ztrát v případě že na trhy dorazí konečně vážnější korekce, zisky které shortováním volatility nasbírali v uplynulých měsících by měly vytvářet už nyní dostatečný polštář pro případná negativní překvapení.
img

Volatility report: Korekce stále v nedohlednu. VIX zůstává poblíž 10b.

23.06.2017 Máme za sebou další týden, který nepřinesl na akciové trhy žádné překvapení. Pro obchodníky shortující volatilitu se tedy další úspěšný týden. Situace na akciích se po tomto týdnu nijak nemění. Fundamentů s potenciálem zamíchat kartami bylo naprosté minimum a americké indexy si tak své vysoké ceny dál bez problémů udržují. Pro S&P 500 to znamená, že se ani v tomto týdnu nepodíval pod hranici 2 400 dolarů, zůstává na dosah historického maxima a od začátku roku si připisuje zisky ve výši 8,8 %.
img

Volatility report: Fed trhy nevylekal. VIX zatím příliš důvodů k růstu nemá

16.06.2017 Máme za sebou další týden, který se nesl v duchu poklidného obchodování a nízké volatility, a to bez ohledu na bohatý ekonomický kalendář, který přinesl například také zasedání americké centrální banky. Akcie ale nejsou forex a zasedání Fedu už dlouho na indexech žádný strach nevyvolává, takže akciové indexy zůstávají i nadále na svých vysokých cenách na dosah historického maxima. Platí to především pro indexy v USA, kde kde se S&P 500 v průběhu celého tohoto měsíce ještě ani jednou nepodíval pod hranici 2 400 dolarů.
img

Volatility report: VIX nepřekvapil a zůstává na samotném dně. Příští týden už by ale mohl být zajímavější

02.06.2017 V našem minulém volatility reportu jsme se přikláněli k názoru, že je docela pravděpodobné, že se tento týden na finančních trzích situace příliš nezmění. Už dopředu bylo známo, že bude fundamentů málo a šance na korekci tak byla relativně nízká. Tento týden náš výhled potvrdil. Trhy zůstávají i nadále v absolutním klidu a pokud jde o americké indexy, ty dokonce pokračují v navyšování historického maxima. S&P 500 se již přehoupl přes hranici 2 400 dolarů a jen za letošní půl rok už za sebou má růst o 8,5 %.
img

Volatility report: Long VIX strategie tento týden začala odměňovat. Vysoká volatilita ale pravděpodobně dlouho nevydrží

19.05.2017 Tak jsme se konečně dočkali korekce a i když se nejedná zatím o žádné dramatické pohyby, naše strategie na VIXu zatím nese své ovoce. Evropské i americké indexy se tento týden dostaly do červených čísel a začaly s mírnou korekcí. Ta podle nás nebyla až tak fundamentálně podložena, a to i přesto, že se mluvilo hlavně o problémech Trumpovy administrativy, která poslední dobou čelí jednomu skandálu za druhým. Indexy byly ale příliš vysoko, takže ke korekci a likvidaci zisků stačila skutečně téměř jakákoli záminka. Korekce ale byla i tak poměrně vlažná, když se ztráty na S&P500 blížily sotva ke dvěma procentům.
img

Volatility report: VIX na absolutním dně. Vyplatí se jej po delší době znovu nakupovat?

28.04.2017 Máme za sebou velmi rušný týden, který byl skvělou příležitostí zejména pro obchodníky sportující volatilitu. První kolo francouzských prezidentských voleb dopadlo přesně v souladu s předvolebními průzkumy a i když nás stále čeká kolo druhé, na trzích byla už začátkem týdne cítit obrovská úleva. Průzkumy totiž tentokrát vyšly téměř na procentní bod přesně, což zvyšuje pravděpodobnost, že se výrazně neodchýlí ani v druhém kole, které by měl s více než 60 % vyhrát Emmanuel Macron. Ten je přitom, alespoň z krátkodobého hlediska, nejlepším možným kandidátem pro zachování statu quo a tedy i pro zachování stability na finančnících trzích a na euru.
img

Volatility report: Čekání na korekci pokračuje, S&P 500 mezitím dál navyšuje svá historická maxima

24.02.2017 Trhy zůstávají beze strachu. Americký index S&P 500 za sebou má další úspěšný týden a krok za krokem navyšuje svá historická maxima, která jsou nyní nově nad hranicí 2 360 dolarů. Od začátku roku si tedy připisuje téměř 6 %, a to jsme stále teprve v druhém měsíci roku 2017.
img

Volatility report: Důvodů k růstu volatility je stále jako šafránu, pomoci by mohla politická rizika

03.02.2017 Po silném růstu akcií z minulého týdne se v tomto týdnu potvrdilo, že stál růst indexů na docela křehkých základech. Akciové indexy v Evropě i v USA v minulých dnech udělaly otočku a část ze svých pozic začaly postupně odevzdávat. Ztráty však byly větší v Evropě než v USA a z pohledu na dlouhodobější vývoj na S&P500 vypadá korekce z tohoto týdne stále tak trochu směšně a popravdě se jí zdráháme korekcí vůbec nazývat. Tak či tak, jedná se o největší pád amerického indexu za poslední měsíc, což leccos napovídá o tom, v jakém rozpoložení se momentálně obchodníci na akciových trzích nacházejí.
img

Volatility report: Short VIX strategie dál odměňuje. Čekání na první letošní korekci pokračuje (druhé vydání)

27.01.2017 Náš minulý volatility report nesl název „Short VIX strategie dál odměňuje. Čekání na první letošní korekci pokračuje“ a naprosto stejný název jsme se rozhodli dát volatility reportu také dnes. Je totiž stále velmi aktuální.
img

Volatility report: Volatilita zůstává nízká. Podívali jsme se proto na rozdíl mezi spotovoou volatilitou a cenou futures na VIX

13.01.2017 Od našeho posledního volatiltiy reportu se situace na trzích a na volatilitě příliš nezměnila. Šance na hlubší korekci jsou podle nás stále malé a čekáme proto především na korekci technickou. Ani té se ale zatím nedostává a i když jsou americké akcie na historických maximech, důvodů k byť jen drobné korekci je stále velmi málo. Americký index S&P 500 proto zůstává v bočním trendu a celý tento týden to potvrzoval, když se rozdíl mezi týdenním high a low sotva přehoupl přes jedno procento. VIX index tedy nemá důvod k výraznějšímu růstu a proto zůstává i nadále na extrémně nízkých úrovních. Pokud si tedy znovu přečtete tento náš report z minulého týdne, získáte docela přesný obrázek o tom, jak na současnou situaci nahlížíme i dnes.
img

Volatility report: Obchodníci s volatilitou čekají na další korekci. Pokud příjde, bude pravděodobně znovu jen technická

06.01.2017 Po klidných dvou posledních týdnech minulého roku se v novém roce vracíme zpět k tématu volatility. Nejprve ale malé shrnutí toho, co se z hlediska volatility na trzích koncem roku událo. Překvapen byl asi málo kdo a situace na VIXu se vyvíjela podle našeho očekávání. Konec prosince je tradičně nejklidnějším obdobím v roce a minulý rok nebyl výjimkou. Akciový index S&P500 zakončil rok v podstatě na úrovni historického maxima na dosah 2270 dolarů, kde se drží dodnes.
img

Obrázky dňa: Futures na VIX ukazujú najvyšší optimizmus na akciových trhoch v posledných rokoch

15.08.2016 Index globálnych ekonomických prekvapení je najvyššie za viac ako posledné dva roky. Aj to je dôvod, prečo sa akciám v posledných týždňoch darí (@jsblokland):
img

Volatility report: Short-VIX strategie zůstává zisková. Riziková prémie je nyní téměř nejnižší možná

12.08.2016 Volatility report je zpět. Minulý pátek jsme vynechali, ale o moc jsme nepřišli. Situace na volatilitě se totiž od našeho posledního reportu téměř nezměnila, když na trzích i nadále panuje absolutní klid a riziková prémie je téměř nejnižší možná. Americký akciový index S&P500 za sebou má měsíc stagnace a opatrného růstu, který jej vynesl na nová historická maxima. Fundamentálně akciím vydatně pomáhá především pád dluhopisových výnosů, který v minulém týdnu znovu zažehla svým znovu nastartovaným programem kvantitativního uvolňování Bank of England. Technicky pro býky situace také nevypadá zle, když se zatím nemůžeme bavit o tom, že by byly americké akcie překoupené (RSI pouze na 60 %).
img

Volatility report: Pokračuje čekání na technickou korekci, pomoci může Fed

22.07.2016 Finanční trhy si v uplynulých dnech příliš velkými pohyby neprošly, což je pro short-VIX strategii vždy velmi dobrou zprávou. Americký akciový index S&P500 navýšil svá historická maxima a poblíž rekordních úrovní zůstává i nadále. Zisky proti minulému týdnu jsou však poměrně mírné, když si od našeho posledního volatility reportu připsal pouze 0,2 %.
img

Volatility report: Po velmi úspěšných dvou týdnech přestává být short-VIX strategie atraktivní, trhy jsou opět beze strachu

08.07.2016 Americké akciové indexy tento týden potvrdily, jak robustní jsou v porovnání s indexy v Evropě. Zatímco evropské akcie díky korekci z poloviny týdne ztrácí proti minulému pátku 3 – 4 procenta, americký index S&P 500 své pozice dokázal mírně navýšit a vyhoupl se až na hranici 2 100 dolarů, díky čemuž je nyní přibližně procento od historického maxima. Rozdíl ve výkonnosti obou trhů tentokrát nebyl ani tak o dopadech brexitu, jako o evropských bankách, které se v týdnu dostaly pod silný tlak díky zprávám z Itálie, kde se zatím nedaří řešit problém s velkými objemy nekvalitních úvěrů, které na svých knihách drží tamní banky.
img

Volatility report: Spotová volatilita díky růstu akcií výrazně klesla, příští týden může být pro short-VIX strategii velmi složitý

27.05.2016 Akciové index za sebou mají velmi úspěšný týden. Indexy v Evropě i v USA unikly z líného bočního až mírně klesajícího ...
img

Volatility report: VIX není ani levný, ani drahý. Technická korekce na S&P500 může i v příštím týdnu pokračovat

20.05.2016 Nastal čas podívat se po týdnu znovu na novinky ze světa volatility. Začneme jako již tradičně shrnutím tohoto týdne, ...
img

VIX se vrátil k úrovním ze začátku minulého měsíce. Long-VIX strategie díky tomu získává na atraktivitě

19.02.2016 Je pátek, což znamená, že nastal čas na další report na téma volatilita. Minulý týden jsme jej pojali poněkud obšírněj...
img

Jak obchodovat volatilitu (VOLX) v roce 2016? Raději jinak než v minulých letech.

20.01.2016 Pokud bude pro rok 2016 něco charakteristické, bude to pravděpodobně zvýšená volatilita. V posledních třech letech jsme se nechali nízkou volatilitou ukolébat a její růst proto může být pro některé investory malým šokem. Průměrná volatilita amerického indexu S&P500 vyjádřená indexem VIX (v naší platformě ticker VOLX) byla v minulém roce 16,6 % a v roce 2014 a 2013 dokonce pouhých 14,2 %. To je výrazně pod historickým průměrem, který od roku 1990 činí 19,8 %.
img

VIX zpátky na 22b. Čeká jej během svátků návrat k "normálnějším" úrovním?

15.12.2015 Dnes po delší době opět jeden postřeh na téma volatilita. Čas od času se stává, že trhy znervózní, dostanou se pod tla...
img

Volatilita se vrací k normálu, rizika jejího opětovného růstu však kompletně nevymizela

13.10.2015 Po několika dlouhých týdnech se situace na akciových trzích zdá se začíná opět vracet do normálu. Nikde to není vidět ...
img

Korekce na akciích se zatím zdá být spíše krátkodobá

24.08.2015 Jeden rychlý postřeh k výplachu na akciovém trhu. Vrátil jsem se po týdnu z dovolené a opravdu se nestačím divit, jak ...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Money management | Fundamentální analýza | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Čína | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Deflace | Nasdaq | Dow Jones | USA | Nezaměstnanost | Koruna | Obchodní deník | Dluhová krize | Měnová politika | Francie | Česká měna | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Ceny ropy | Spekulace | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Dividendy | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | EUR/CZK | Objemy obchodů | Sazby | AMEX | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Bank of Japan | Benchmark | Bloomberg | Bod | Breakout | Burza | CFD | Call opce | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Diverzifikace | Dluhopis | Dollar | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emitent | Euro | Eurozóna | Fed | Finanční trhy | Forward | Futures | High | Exchange Traded Fund | Indikátor | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Koš | Krátká pozice | Likvidita | Long | Long pozice | Low | Margin | Risk | Marže | Momentum | Měna | Měny | Nabídka | Obchodník | Opce | Order | Osobní příjem | Poplatek | Portfolio | Pozice | Počáteční marže | Prémie | Put opce | Příkaz | RRR | RSI | Reinvestice | Resistence | Riziko | Rolování | S&P 500 | Sentiment | Short | Short Term | Short pozice | Spot | Spread | Stop-Loss | Svíčkový graf | Swap | Take Profit | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Zlato | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | CAD | Obchodování | Euro STOXX | EMU | Finanční krize | Cena ropy | XTB | X-Trade Brokers | Indexy | Investoři | Fundamenty | Fond | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Rollover | Zisk | Ziskový obchod | Futures kontrakt | Panika | Výsledky | Strach | Trpělivost | Arbitráže | London Stock Exchange | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Over-The-Counter | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/USD | Makro | Makrodata | LYNX | Donald Trump | Burzy | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | Index | Uzavření pozice | Vnitřní hodnota | Volatilní | Akcie Netflix | Akciové burzy | Americká burza | Americká centrální banka | Analýzy | Anglické libry | Banka | Bollinger Bands | Brokers | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Co je volatilita | Cyrrus | CZK | Dolar | Ekonomický kalendář | ETF fond | ETF fondy | Eura | EURGBP | Euro Stoxx 50 | Evropské burzy | Exchange | Expirace | Finanční služby | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investování do akcií | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Libra | Management | Market | Markets | Obchodování opcí | Obchodování s komoditami | Ocenění akcií | Pád akcií | Portfolia | Právo opce | Prezidentské volby | Pro investory | Proč klesla cena ropy | Prodej anglické libry | Prodej komodit | Převod akcií | Převodník měn | Ratingová metoda | RN systém | Ropy | RUB | RUB CAD | RUB CZK | RUB EUR | RUB USD | Řízení rizika | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trade Brokers | Trh | US dollar | Volatility | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj ceny zlata | Webinář | Webináře | X-Trade | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | Put | Buy | Obchodní den | Pro jaký dluhopis se rozhodnout? | Profitability Ratios | Příjmy z dluhopisu | Přípustné cenové pásmo | Reinvestice kuponové platby | Rights Offering | ROCE | Roll Over | Itálie | Spojené státy | Předání vypořádání | Přednostní (prioritní) akcie | Princip poměrného krácení | Priorita cenová | Cenová hladina | Prodeje osobních a nákladních automobilů | Prošlá platnost | Regionální průmyslové výzkumy | Zaměstnanost | Clearing | Registrovaný cenný papír | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | eBook | Kontrakt | Reverse order | Rollover (swap) | Volby | 1 milion | Burze | Německá burza | Bankovní sektor | MSCI | Brazílie | Úspěch | Podnikání | Volatility report | Korekce na akciích | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Implikovaná volatilita | Znalost | Příprava | Přehled | Klid | Politické napětí | Americké trhy | Futures kontrakty | Contango | Swapy | Referendum | Firmy | Portfolio fondu | Deutsche Börse | Klidné obchodování | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Globální ekonomiky | Nervozita | Růst akcií | Indexové ETF | Sázkové kanceláře | S&P | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Stagnace | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Výhled | Bankéři | Poplatky | Historická data | Stabilita amerických akcií | Spotová volatilita | Ceny futures kontraktů | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Migrační krize | Britské referendum | Výběr zisků | Výnosy | Americký index S&P 500 | Spotový VIX | Odliv kapitálu | Institucionální investoři | Příjmy | Aktuální cena | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Zasedání americké centrální banky | Zobchodované objemy | Fundamentální základ | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | Derivátové produkty | Akcie firem | Breakout Trader | Obchodování ETF | Obchodování Futures | Stock-picking | Index-tracking | LYNX webinář | Investování do ETF | Co jsou ETF | Akcie společnosti | Objem obchodování | VIX index | Americké volby | Prezident Trump | Obchodovat s akciemi | Sentiment na akciových trzích | Americké společnosti | Maržový účet | Americké futures | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | ESG | Investujte do akcií | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Obchodujte | Objem | Obchod | Souhrn finančních trhů | Ekologie | Vývoj trhu | Implikované volatility | Vyhlídky | Financovat | Na burze | Zvýšená volatilita | Problémy | Výsledek voleb | Kontrakty | Míra | Ohlédnutí | Nižší ceny ropy | Investujte | Modelový příklad | Česká zbrojovka | Aurora Cannabis | Návratnost | Netflix | Šéf Bílého domu | Obchodujte americké akcie | Komunikace | Trump | Prezident | Koronavirus | Trhy | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Asijské indexy | Pokles | Situace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Výdaje | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Vývoj | Guru | VOLX | Obchodovat volatilitu | WP | Profitovat | Dopad na finanční trhy | Energetické společnosti | Cenový vývoj | Silný pokles | Pandemie COVID-19 | Onemocnění | Republikáni | Demokraté | Růst | Koronavirové krize | Vzdělávací webináře | Práce | DPH | Více peněz | Americké makro | Debata | PMI ve službách | Joe Biden | Data z trhu práce | Deflační tlaky | Koronavirová pandemie | JDE | Zbrojovka | Americká nezaměstnanost | Cronos | Covid | Šance | Ceny | Forward guidance | Akcie u LYNX | Cenové hladiny | Prezidentské volby USA | Investice do vodíku | DPH v Německu | Inspirace | Akcie NIO | Politici | Biden | Prezidentská debata | Pracovní místa | Výrazné contango | Onemocnění Donalda Trumpa | Americké prezidentské volby | Volby USA | Volby USA 2020 | Black Lifes Matter | Bidenovo vítězství | Praktické tipy | Nio | Zdravotní péče | Cronos Group | Dlouhodobý investor | Daně ve Spojených státech | Pandemie COVID | Plány | Příležitosti | Čínský výrobce elektromobilů | Čínský výrobce | Odvětví | Ochranný mechanismus | Společnosti | Opatření | Zdravotnictví | Pozornost | Zahraniční politika | | Daňové zatížení | Streamování videa | Blesk | Vlastnictví | Velmi volatilní | Obrovské pohyby | Analýzy trhu | Novinky | Zkušený investor | Diverzifikované portfolio | Akcie farmaceutických společností | Farmaceutický sektor
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Futures na pšenici
Futures na pšenici (WHEAT)
Futures na ropu
Futures na ropu WTI
Futures na samotnou elektřinu
Futures na sojové boby
Futures na sójové boby
Futures na S&P 500
Futures na stříbro
Futures na US100

Následující klíčová slova

Futures na Wall Street
Futures na zemní plyn
Futures na železnou rudu
Futures obchodník
Futures Palladium
Futures prop společnost
Futures prostřednictvím CFD
Futures pšenice
Futures ropy
Futures s dodáním elektřiny
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
CapXmaster
TopForex
FBS
reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít