Pátek 10. duben 2020 00:52
reklama
Admiral Markets Affil new
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama

Klíčová slova - Migrační krize

C:\fakepath\Italie3.jpg

FT: Itálie se ptá, kde je evropská solidarita

15.03.2020 Itálie byla zklamána reakcí některých nejbližších evropských spojenců a ptá se v krizi kolem epidemie koronaviru, kde je evropská solidarita. Vyplývá to z pátečního článku ekonomického listu Financial Times (FT).
img

Vyhlášení nouzového stavu umožní zvýšit výdaje na boj proti koronaviru

05.03.2020 „Plánovaná opatření na zmírňování ekonomických důsledků šíření koronaviru mohou poškodit italské hospodářství. Podle návrhu se sníží daně italským firmám, kterým klesnou tržby o 25 procent. To však v praxi může motivovat firmy, aby si účelově snižovaly tržby a díky tomu dosáhly na daňové úlevy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Okénko finančního trhu 27.5.2019

27.05.2019 Volby do evropského parlamentu nepřinesly některými očekávané zemětřesení. Většinu sice nebudou schopni sestavit lidovci se sociálními demokraty, jak bylo zvykem, ale poměr sil mezi euro-optimisty a skeptiky zůstal prakticky zachován. Po 40 letech setrvalého poklesu došlo k obratu v trendu, pokud jde o volební účast, která tentokrát vzrostla na 50,5 %. Přičíst to lze pravděpodobně velkým kontroverzním tématům, jako byla migrační krize nebo brexit. V samotné Velké Británii zvítězila Strana brexitu vedená Nigelem Faragem, nekompromisním zastáncem tvrdého odchodu. Polarizaci britského elektorátu ovšem ukazuje úspěch liberálních demokratů, kteří by naopak rádi Spojené království v EU udrželi. Ve volbách propadli tradiční hegemoni britské politické scény, tedy vládnoucí konzervativci i opoziční labouristé. Již tak složitá politická situace ve Velké Británii ohledně podoby a termínu brexitu se tak dále zkomplikovala; na stole jsou stále všechny možnosti a jejich prosazovatelé si střídavě připisují dílčí vítězství a porážky.
C:\fakepath\juncker-17062015.jpg

Juncker ve středu osloví europarlament s posledním projevem o EU

10.09.2018 Svůj poslední projev o stavu EU přednese ve středu před Evropským parlamentem ve Štrasburku předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Jeho řeč bude vzhledem k blížícím se eurovolbám a konci mandátu komise v příštím roce do jisté míry bilanční a dotkne se nepochybně také témat, jako je třeba nadcházející britský odchod z unie.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Německá vládní krize (snad) zažehnána

03.07.2018 Včerejší vývoj na finančních trzích byl poznamenán vážnou roztržkou mezi německou kancléřkou a ministrem vnitra ohledně otázek migrace. Večerní jednání, zdá se, přineslo řešení, které by mohlo trhy uklidnit. Ekonomický kalendář ze světa i z regionu je dnes relativně nezajímavý, dnešní data nemají potenciál finanční trhy zásadně ovlivnit.
C:\fakepath\turecko 28012014.png

EU nechce jednat o vstupu Turecka ani úpravě vzájemné celní unie

27.06.2018 Evropská unie zatím nepokročí v přístupových rozhovorech s Tureckem. Nebude ani jednat o rozšíření vzájemné celní unie. Včera o tom v Lucemburku rozhodli ministři zemí osmadvacítky. Těm vadí autoritářské rysy režimu prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.
img

Ultimátní průvodce pro obchodování ETF

08.06.2018 Pojem ETF se v posledních letech stále více objevuje ve spojení s obchodováním na burze. Ale rozumí obchodníci, co se pod pojmem obchodování ETF skutečně skrývá?
C:\fakepath\soros.jpg

Miliardář Soros představil tříbodový plán pro zachování EU

30.05.2018 Rostoucí spory mezi Spojenými státy a Evropou, nárůst populismu a migrační krize způsobily existenční krizi Evropské unie. V projevu na výročním zasedání Evropské rady pro zahraniční vztahy to včera v Paříži podle agentury Reuters řekl americký miliardář maďarského původu George Soros. Pro řešení situace finančník nabídl tříbodový program.
img

Rozbřesk: Brusel chce posílit rozpočet “nic nevydělávajícím” ražebným ECB

28.03.2018 Jak doplnit bruselskou kasu po odchodu Velké Británie tak, aby se nemuselo moc škrtat na výdajích? Do zvyšování vlastních příspěvků se nikomu až na Berlín moc nechce. A to zejména menším bohatým zemím jako je Nizozemí nebo Rakousko, pro které navíc Británie byla v minulosti přirozeným spojencem při rozpočtových debatách.
C:\fakepath\recko penize.jpeg

Trump je pro "odpovědné" zmírnění řeckého dluhu

18.10.2017 Americký prezident Donald Trump včera vyzval řeckou vládu, aby pokračovala v prosazování hospodářských reforem, a slíbil výraznější podporu řecké ekonomice. Po jednání s řeckým premiérem Alexisem Tsiprasem v Bílém domě řekl, že Spojené státy podporují "odpovědné" ulehčení řeckého dluhového břemene.
EU staty.jpg

Juncker v projevu nastínil budoucnost EU směrem k větší jednotě

13.09.2017 Předseda Evropské komise (EK) Jean-Claude Juncker dnes v Evropském parlamentu představil svou vizi budoucnosti Evropské unie. Ve zprávě o stavu společenství se vyslovil například pro to, aby státy začaly přijímat rozhodnutí v některých klíčových oblastech kvalifikovanou většinou místo jednomyslnosti. Blok by tak prý měl být akceschopnější. Juncker rovněž podpořil soudržnost východní a západní části EU a mluvil o potřebě překonat objevující se rozdíly mezi starými a novými či západními a východními členy bloku.
eu 14122014-2.png

Země EU odsouhlasily představu o unijním rozpočtu na rok 2018

12.07.2017 Státy EU dnes odsouhlasily svou představu o unijním rozpočtu na příští rok pro vyjednávání s europarlamentem a Evropskou komisí. Pozice členských zemí předpokládá 158,9 miliardy eur (4,15 bilionu Kč) v závazcích a 144,4 miliardy eur (asi 3,77 bilionu Kč) v platbách.
img

AfD: Ať se Německo připraví na marku, návrat zlata a sbohem azylantům

09.03.2017 Německo by se mělo připravit na opětovné zavedení německé marky, repatriaci svých zlatých rezerv zpět do země a na to, že pošleme domů 200 tisíc odmítnutých azylantů ročně. S takovými prohlášeními přišla Alternativa pro Německo, známá pod zkratkou AfD.
img

AfD: Ať se Německo připraví na marku, návrat zlata a sbohem azylantům

09.03.2017 Německo by se mělo připravit na opětovné zavedení německé marky, repatriaci svých zlatých rezerv zpět do země a na to,...
recko 08012014.png

Řecko čeká vyšší příjmy z turistiky

28.02.2017 Řecko by letos mohlo z turistiky získat až 14,5 miliardy eur (téměř 392 miliard Kč), což by byl proti předchozímu roku nárůst až o devět procent. Agentuře Reuters to dnes řekl šéf svazu řeckých turistických kanceláří SETE Andreas Andreadis. Pokud se jeho předpoklad naplní, země by se mohla vrátit k silnému hospodářskému růstu. Rizikem ale zůstává politická nestabilita.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu: Theresa, Donald a Mario budou tento týden ve středu pozornosti

16.01.2017 I ve světle pátečního snížení italského ratingu agenturou DBRS z A (low) na BBB (high) nelze od čtvrtečního zasedání ECB očekávat zásadnější zmírnění holubičí rétoriky. Z politických událostí bude sledován páteční inaugurační projev prezidenta D. Trumpa a zítřejší řeč britské premiérky T. May k procesu Brexitu. Pokud jde o ekonomická data, dočkáme se zrychlení americké inflace na 2 %. Čínský HDP za Q4 16 pak potvrdí zrychlování ekonomické aktivity v závěru loňského roku.
img

Fundamentální analýza: Fed zvýšil úrokové sazby

15.12.2016 Spíše než zvýšení úrokových sazeb ve Spojených státech dnes bude ještě předmětem reakcí posunutí výhledu Fedu na příští rok. Po včerejšku očekává trojí zvýšení sazeb v průběhu roku 2017. Summit EU v Bruselu má na agendě hlavně vysoká politická témata a ekonomická jsou spíše technicistního charakteru.
EU staty.jpg

Europarlament potvrdil rozpočet Evropské unie na příští rok

01.12.2016 Evropská unie má schválený rozpočet na příští rok, v dnešním hlasování s jeho podobou souhlasil Evropský parlament. Rozpočet dosahuje v závazcích 157,86 miliardy eur (4,27 bilionu Kč) s rezervou 1,1 miliardy eur (29,8 miliardy Kč) na předvídatelné události a v platbách 134,49 miliardami eur (cca 3,64 bilionu Kč). Členské země už s kompromisní podobou materiálu souhlasily v pondělí.
eu 14122014-3.png

Státy EU a europarlament dohodly podobu rozpočtu EU na příští rok

17.11.2016 Vyjednavači členských zemí EU a europarlamentu našli v noci na dnešek kompromis nad podobou rozpočtu...
EU staty.jpg

Státy EU a europarlament hledají shodu na rozpočtu pro rok 2017

16.11.2016 Země Evropské unie a zástupci europarlamentu se dnes v Bruselu pokoušejí nalézt shodu na podobě...
img

Jak Evropa odolává nárůstu politické nejistoty?

14.10.2016  Globální politická nejistota podle studie ekonomů z Univerzity v Chicagu v posledních pěti letech vzrostla a je vyšší než v krizových letech 2008/2009. Steven Davis a jeho kolegové z Chicaga daly dohromady index globální politické nejistoty, který měří frekvenci negativních novinových zpráv ve vazbě na hospodářskou politiku v 16 největších světových ekonomikách. Souhrnný index (vážený HDP) vzrostl výrazně kvůli souběhu řady negativních faktorů - evropská migrační krize, brexit, nárůst podpory radikální pravice napříč EU, politická polarize v USA a výměna politické garnitury v Číně, která se možná v brzké době bude znovu opakovat. Politická nejistota nejen podle výzkumu ekonomů z Chicaga může ohrožovat hospodářský růst - vést “vystrašené? podniky a domácnosti k odkládání investic a spotřeby. Může ale nemusí, jak ukazuje například dosavadní zkušenost eurozóny z roku 2016. Přes výraznou kumulaci politických rizik (brexit, migrační krize) zatím není vidět, že by byl výrazně ohrožen hospodářský růst - podniky nijak zásadně neodkládají investice. Proč?
img

Výhled Saxo Bank pro třetí čtvrtletí: růst české ekonomiky zpomalí

12.07.2016 Nastalo léto plné zvratů. V Evropě vládne nejistota, Británie je na odchodu z EU a dluhový cyklus dosáhl svého vrcholu. Česká ekonomika díky svému silnému provázání s evropským průmyslem zpomalí. Nezanedbatelný vliv by mohla mít i migrační krize. Vstup do eurozóny by v současné chvíli mohl ČR poškodit. Investiční a obchodní specialista Saxo Bank dnes zveřejnil výhled na 3. čtvrtletí roku 2016 pro finanční trhy.
nemecko 08012014-3.png

Německé firmy znepokojuje vývoj unie

23.06.2016 Vývoj Evropské unie a zejména nebezpečí takzvaného brexitu, tedy odchodu Británie z EU, znepokojuje 42...
img

Ozvěny trhu - Řecké déja vu?

21.04.2016 Tento pátek se na jednání euroskupiny dostane i průběžné hodnocení reformního pokroku v Řecku. První hodnocení třetího záchranného programu...
img

Forex: Dolar pokračoval v oslabování i den po Fedu

18.03.2016 Dolar včera pokračoval v oslabování, které začalo po středečním zasedání Fedu. V dopoledních hodinách se kurz EUR/USD dostal těsně nad úroveň 1,1300...
img

Fed překvapil více holubičím vyzněním

17.03.2016 Euro se včera během dne obchodovalo pod hodnotou 1,1100 EUR/USD s lehkým apreciačním trendem. Trhy totiž výrazně nereagovaly na zveřejněná data...
recko foto.jpg

Migrace loni snížila výkon řecké ekonomiky

11.03.2016 Příliv běženců snížil v uplynulém roce hrubý domácí produkt Řecka (HDP) o 0,35 procenta. Vyplývá to z...
EURUSD-H4-23112015.png

Pro a proti nákupu eura

23.11.2015 Eurodolar v uplynulém týdnu pozvolna ztrácel a už je na dohled od letošních minim, na která mu chybí okolo...
euro eurozona.jpg

Důvěra investorů v eurozónu stoupla

09.11.2015 Důvěra investorů a analytiků v ekonomiku eurozóny v listopadu oživila a dostala se na nejvyšší úroveň za tři...
img

Technická analýza - Dolar posílil i přes horší realitní data, pomohly mu komentáře z Fedu a evropské otazníky

22.09.2015 EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje pod hladinou denního pivotu na 1,1235 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se poh...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | George Soros | Fundamentální analýza | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Finance | Peníze | Akciový index | Korelace | SSI | Inflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Maďarský forint | Koruna | Euroskupina | Evropská unie | HDP | Monetární politika | Německo | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Kypr | Ceny ropy | Spekulace | Česká koruna | Medvědí trh | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Ekonomové | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Objemy obchodů | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | AMEX | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Benchmark | Breakout | Burza | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | Diverzifikace | Dluhopis | Dollar | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Finančník | Futures | High | Exchange Traded Fund | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Komodity | Koš | Kurz | Long | Low | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Obchodní bilance | Oscilátor | Poplatek | Portfolio | Pozice | RSI | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Short | Short Term | Short pozice | Spread | Svíčkový graf | Ticker | Trader | Trend | Ukazatel | VIX | Volume | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | GBP | Obchodování | Evropa | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Komerční banka | Patria | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Spekulanti | Investoři | Kurzový závazek | Fond | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Drahé kovy | Zisk | Dluhopisové trhy | Kurz dolaru | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | London Stock Exchange | Ozvěny trhu | ČSOB | Gold | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Over-The-Counter | Analytický tým | Regulace | Financování | Investiční banky | CZK/EUR | Eurostat | LYNX | Donald Trump | Burzy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Praxe | EURUSD | Raiffeisenbank | EuroCOIN | Index | Uzavření pozice | Akciové burzy | Americká burza | Americká centrální banka | Banka | Běžný účet | Brent | Cena | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CZK | Česká ekonomika | Devizové trhy | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | ETF fond | ETF fondy | Eura | EURGBP | Evropská měna | Evropské burzy | Exchange | Expirace | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Hrubý domácí produkt | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investování do akcií | Jádrová inflace | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Krize eurozóny | Kurz dolarů | Kurz EUR | Libra | Management | Market | Markets | Nemovitosti | Obchodování opcí | Obchodování s komoditami | Patria.cz | Pivot | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řecká ekonomika | SaxoBank | Státní rozpočet | Shares | Trh | Twitter | Úrokové swapy | US dollar | Volatility | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny zlata | Webinář | Země EU | Země eurozóny | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | EUR/PLN | CNBC | ZEW | EIA | Redukce | ROCE | Itálie | Spojené státy | Tržby | Clearing | QE | Investiční výzkum | Miliardář | eBook | Komise | Trendový indikátor | Volby | Burze | Investment | Německá burza | Evropské obchodování | Markit | DPA | Bankovní sektor | MSCI | Sentix | Zvyšování sazeb | Kurz EUR/USD | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Finanční systém | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Stock Exchange | Evropské banky | Rheinische Post | Multi-Asset obchodování | Energie | Společná evropská měna | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Příprava | Přehled | Polská ekonomika | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | Posilování koruny | Prezident ECB | Index důvěry | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Britské akcie | Economist | IHS | Portfolio fondu | Deutsche Börse | Index volatility VIX | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Summit EU | Dnešní obchodování | Propad | Indexové ETF | Citi | S&P | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Ekonomická data | Nejistota | Rozpočtová pravidla | FTSE 100 | Dluhové krize | Odhodlání | Výhled | Poplatky | Propad akcií | Konsensus | Futures na VIX | Průzkum | Krize | Makroekonomika | Makroekonomika EU | Analytický tým FXstreet.cz | Výnosy | Měnové krize | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Institucionální investoři | Příjmy | Indexy PMI | ČTK | Členské země EU | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | Kontraindikátor SSI | Index spekulativního sentimentu | IHS Markit | Akcie firem | Forwardový kurz | Zahraniční forex | BHS | Breakout Trader | Obchodování ETF | Obchodování Futures | Stock-picking | Index-tracking | LYNX webinář | Investování do ETF | Co jsou ETF | Slabší koruna | Vývoj na finančních trzích | Okénko finančního trhu | Ekonomické krize | Daňové úlevy | Evropská komise | Šéf ECB | Financial Times (FT) | Štěpán Křeček | Italská vláda | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Lagardeová | Miliardy | FT | Problémy | Vládní výdaje | Prohlášení | Ředitelka | Miliardy eur | Von der Leyenová | Prezident | Ursula von der Leyenová | Šíření koronaviru | Pokles | Situace | Epidemie koronaviru | Výdaje | Vyhlášení nouzového stavu | Boj proti koronaviru | Milánská burza | Nouzový stav | Zranitelnost eurozóny | Rozdíl mezi výnosy desetiletých státních dluhopisů | Evropská solidarita | Solidarita
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Index | USA | Trh | Reuters | Pozice | Banky | ČTK | Výhled | Banka | FOREX | Rezistence | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Dolar | Indikátor | Graf

Předchozí klíčová slova

Microsoft
Microsoft (MSFT)
Midpoint Exchange
Midstream
MIFID
MiFID II
MiFID 2
MiFIR
MIG
Mig Bank

Následující klíčová slova

Michael Bloomberg
Michael Calvey
Michael Feroli
Michael Harris
Michala Moravcová
Michal Brožka
Michal Cibulka
Michal Dvořák
Michal Horáček
Michal Kreslík
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral Markets Affil new
Potvrďte prosím... Zavřít