Pondělí 29. listopad 2021 10:11
reklama
InstaMarkets
reklama
Bernstein Bank
reklama
Dukascopy
reklama
XTB Masterclass

Klíčová slova - FT

C:\fakepath\top-18112021-24-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.11.2021 1) Evropští poslanci se dohodli na pravidlech, jak postupovat vůči velkým technologickým společnostem. Dotknou se firem s tržní kapitalizací nad 80 miliard eur (dva biliony Kč), píše na svém webu deník Financial Times (FT). Týkat se podle něj budou nejen amerických firem Google, Amazon, Apple a Facebook, ale i čínské společnosti Alibaba nebo nizozemského ubytovacího serveru Booking.com.
C:\fakepath\eu.jpg

FT: Evropští poslanci dohodli pravidla pro velké technologické společnosti

18.11.2021 Evropští poslanci se dohodli na pravidlech, jak postupovat vůči velkým technologickým společnostem. Dotknou se firem s tržní kapitalizací nad 80 miliard eur (dva biliony Kč), píše na svém webu deník Financial Times (FT). Týkat se podle něj budou nejen amerických firem Google, Amazon, Apple a Facebook, ale i čínské společnosti Alibaba nebo nizozemského ubytovacího serveru Booking.com.
C:\fakepath\diamanty.jpg

Největší světový těžař diamantů varoval, že dodávky budou několik let omezené

25.10.2021 Největší světový těžař diamantů, ruská skupina Alrosa, varoval, že dodávky drahých kamenů budou několik let omezené, mimo jiné kvůli odstávkám dolů a nedostatku nových těžebních projektů. Informoval o tom list Financial Times (FT).
C:\fakepath\top5-21102021-25-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.10.2021 1) Čína tlačí na americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald's, aby se v jeho čínských provozovnách před zimní olympiádou plánovanou na únor dalo platit digitální měnou její centrální banky. Píše o tom server britského deníku Financial Times (FT). Peking podle jeho zdrojů vyvíjí nátlak i na další americké podniky, aby začaly digitální měnu známou jako e-CNY přijímat. Podle amerických kritiků ale systém není bezpečný.
C:\fakepath\Cina-e-cny.jpg

FT: Čína tlačí na McDonald's, aby před olympiádou přijímal digitální měnu

20.10.2021 Čína tlačí na americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald's, aby se v jeho čínských provozovnách před zimní olympiádou plánovanou na únor dalo platit digitální měnou její centrální banky. Píše o tom server britského deníku Financial Times (FT). Peking podle jeho zdrojů vyvíjí nátlak i na další americké podniky, aby začaly digitální měnu známou jako e-CNY přijímat. Podle amerických kritiků ale systém není bezpečný.
C:\fakepath\usa4.jpg

FT: Americké firmy prodlouží kvůli napjatým dodavatelským řetězcům pracovní dobu

14.10.2021 Velké americké firmy se na naléhání vlády zavážou k prodloužení pracovní doby. Společnosti jako Walmart, UPS a FedEx tak zareagují na napjaté dodavatelské řetězce, které brzdí oživení americké a globální ekonomiky. Na svém webu o tom píše deník Financial Times (FT).
C:\fakepath\top-20092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.09.2021 1) Akcie v Evropě zahájily týden poklesem a jejich hlavní index dopoledne ztrácel téměř dvě procenta. Ocitl se tak nejníže za dva měsíce. Nejvíce odepisují akcie těžebních společností, širší trh ale podle analytiků oslabuje především kvůli obavám, že centrální banky ve velkých zemích se chystají omezovat podpůrná opatření zavedená loni kvůli dopadům pandemie covidu-19.
C:\fakepath\g-20092021-lv-1.jpg

FT: Velké technologické podniky letos rekordním tempem nakupují menší rivaly

20.09.2021 Velké technologické společnosti letos rekordním tempem nakupují menší konkurenty. Informoval o tom britský ekonomický list Financial Times (FT). Technologické firmy podle údajů společnosti Refinitiv na převzetí svých potenciálních konkurentů v hodnotě méně než jedné miliardy dolarů od začátku roku vynaložily minimálně 264 miliard dolarů (5,7 bilionu Kč). To představuje dvojnásobek předchozího rekordu z roku 2000.
img

Rychlé shrnutí

17.09.2021 Akcie se včera obchodovaly smíšeně kvůli rizikům souvisejícím se zpomalením čínské ekonomiky a lepšímu makru z USA.
img

Rychlé shrnutí

08.09.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže. Dow Jones kles o 0.76 %, S&P500 odepsal 0.34 % a Russell 2000 klesl o 0.72 %. Mírného růstu o 0.07 % se dočkal jen Nasdaq.
C:\fakepath\top-06092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.09.2021 1) Největší německý akciový index projde zásadní úpravou, která by mohla podpořit jeho růst. Z dosavadních 30 se index DAX rozšíří na 40 podniků. Nově v něm najdeme akcie firem jako Porsche, Puma nebo Siemens Healthineers. Na samotný DAX se přitom hluboká reforma neomezuje. Největší bezprostřední dopad dopad budou sledovat ETF fondy, které tento index sledují, napsal Bloomberg. Ty budou následkem toho muset upravit svoje investice. Rozšíření indexu, které vstoupí v platnost 20. září, je největší úpravou tohoto indexu za posledních 33 let.
C:\fakepath\global economy.jpg

FT: Letošní rok bude zřejmě z hlediska fúzí a akvizic rekordní

06.09.2021 Globální hodnota sjednaných fúzí a akvizic se v dosavadním průběhu letošního roku vyšplhala na téměř čtyři biliony dolarů (zhruba 85 bilionů Kč). Je tak na cestě k dosažení nového celoročního rekordu. Informoval o tom na svých internetových stránkách list Financial Times (FT) s odvoláním na údaje společnosti Refinitiv.
C:\fakepath\top-09082021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.08.2021 1) Cena nejznámější kryptoměny bitcoin se včera dostala na nejvyšší úroveň od poloviny května a přechodně vystoupila nad hranicí 45 000 dolarů (zhruba 971 000 Kč). Později se však vrátila do blízkosti 44 000 dolarů, plyne z údajů serveru CoinDesk.
C:\fakepath\Hongkong.jpg

FT: Majitel TikToku, firma ByteDance, obnovil plán vstupu na burzu

09.08.2021 Čínská společnost ByteDance, která je majitelem populární aplikace pro sdílení krátkých videí TikTok, obnovila plán vstupu na burzu. A to navzdory rostoucímu tlaku čínských regulátorů na technologické podniky. Informoval o tom včera list Financial Times (FT), který se odvolává na zdroje obeznámené s plány podniku. ByteDance podle zdrojů hodlá uvést své akcie na hongkongskou burzu, buď v letošním čtvrtém čtvrtletí, nebo začátkem příštího roku.
C:\fakepath\investice-23062021-1.png

Stínové bankovnictví

23.06.2021 Proč byste se měli zajímat o stínové bankovnictví? Kryptoměny jsou stínové bankovnictví. Investice do podílového fondu peněžního trhu je stínové bankovnictví, půjčky, půjčování na platformách pro peer to peer je stínové bankovnictví. Existuje mnoho různých typů. Ve skutečnosti stínové bankovnictví tvoří polovinu globálního finančního systému.
img

Rychlé shrnutí

11.06.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci výše. Index S&P 500 rostl na historické maximum, Nasdaq přidal 0.78 % a Dow Jones rostl o 0.06 %.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Ruský těžař zlata Nordgold plánuje vstup na burzy v Moskvě a Londýně

03.06.2021 Ruský těžař zlata Nordgold plánuje uvést své akcie na burzy v Moskvě a Londýně. Firma dnes uvedla, že v úmyslu má i vyplácet dividendy. Podle listu Financial Times (FT) se tak podnik snaží využít obnoveného růstu ceny zlata. Firmu Nordgold ovládá rodina ruského miliardáře Alexeje Mordašova a podnik má aktivity v Rusku, Kazachstánu a ve východní Africe, informovala agentura Bloomberg.
C:\fakepath\g7.png

FT: Skupina G7 se blíží dohodě o zdanění nadnárodních společností

24.05.2021 Skupina nejvyspělejších zemí světa G7 se blíží dohodě o zdanění nadnárodních společností. Uvolnila by se tím cesta k zavedení globální daně pro obří firmy ještě v letošním roce, píše deník Financial Times (FT). Spojené státy navrhly, aby ve světě existovala minimální daň 15 procent ze zisků globálních firem. Francie, Německo a Itálie plán považují za dobrý základ pro mezinárodní dohodu, která by se mohla schválit do července.
C:\fakepath\objemy.png

Tradeři se stále častěji soustředí na trh s kryptoměnami

06.05.2021 Každý den se více a více traderů obrací z akciového trhu na trh s kryptoměnami. Od začátku roku tak můžeme sledovat výrazný pokles obchodní aktivity a objemů na akciových trzích a naopak výrazný nárůst zobchodovaných objemů na kryptoměnách. Spekulativní aktiva začínají být stále populárnější hlavně díky vysokým výnosům, které nabízejí a důvěře, která je na trhu cítit.
img

Velké evropské banky prý chtějí konkurovat americkým zprostředkovatelům plateb

04.05.2021 Více než 30 největších evropských bank a zpracovatelů karetních plateb se plánuje spojit a vytvořit jednoho velkého zpracovatele plateb. Hodlají konkurovat americkým společnostem PayPal, Mastercard, Visa a Apple. V Bruselu na plánu pracuje 40 odborníků na platby, kteří mají do září načrtnout projekt panevropské platební služby pro platby na internetu i v kamenných obchodech a pro vybírání hotovosti v bankomatech. Informuje o tom britský list Financial Times (FT).
img

Wall Street očekává nejlepší výsledky za 3 roky

23.04.2021 Ve Spojených státech odstartovala korporátní výsledková sezona za první čtvrtletí tohoto roku a analytici nečekají nic jiného než velkolepý návrat velmi dobrý výsledků. To však otevírá poměrně velký prostor pro zklamání, které může dorazit navzdory obnovující se ekonomice. To může být problém pro trhy, které působí křehce a jsou na svých rekordních maximech.
img

Rychlé shrnutí

20.04.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže. Index S&P 500 klesl o 0.53 %, Nasdaq odepsal 1 % a Dow Jones 0.36 %.
C:\fakepath\money.jpg

FT: Spotřebitelé podpoří ekonomiku úsporami vytvořenými během pandemie

19.04.2021 Spotřebitelé po celém světě si od začátku pandemie covidu-19 vytvořili dodatečné úspory v objemu 5,4 bilionu dolarů (116,5 bilionu Kč). Nyní se jejich důvěra v ekonomiku zvyšuje, což otevírá cestu k silnému oživení spotřebitelských výdajů. Píše o tom list Financial Times (FT) s odvoláním na odhady ratingové agentury Moody's. Ta při odhadování výše dodatečných úspor vycházela ze srovnání s vývojem v roce 2019.
C:\fakepath\Yellen.jpg

Americká ministryně financí chce globální minimální daň pro korporace

06.04.2021 Americká ministryně financí Janet Yellenová včera vyzvala ostatní země, aby společně s Washingtonem prosadily minimální daň pro korporace po celém světě. Snaží se potvrdit pozici Spojených států jako lídra světové ekonomiky, napsal list Financial Times (FT).
img

Tempo očkování dostává euro pod tlak

10.03.2021 Poslední týdny přinesly na trhy větší míru nervozity a řada investorů se začala stahovat zpět do amerického dolaru, který v průběhu minulého roku výrazně ztrácel a nervozitu tak přivítal, jelikož si mohl dojít pro menší zisky. Většina měn v koši proti americkém dolaru dokázala však své zisky alespoň částečně udržet. Nicméně euro se propadlo hluboko pod 1.20 a jeho oslabení podporuje nejen posilující americký dolar, ale také o poznání horší vyhlídky pro oživení evropské ekonomiky.
C:\fakepath\graf-04032021-2.png

Pozitivní nálada dlouho nevydržela, akcie jsou znovu pod tlakem

04.03.2021 Řadě investorů stále přijde růst výnosů z amerických státních dluhopisů jako přehnané stanovisko pro výprodej na akciích. Přece jen rostoucí výnosy odráží vyšší očekávanou výkonnost americké ekonomiky. Zároveň však jde o zdroj nejistoty pro předražené akciové tituly, jejichž růst stojí na nízkých výpůjčních nákladech, a ty jsou nyní v ohrožení. Začíná také zrychlovat rotace do hodnotových titulů. Byl pondělní růst býčí pastí, nebo je pokles další příležitostí pro nákup?
C:\fakepath\Lucid.jpg

Výrobce elektromobilů Lucid Motors vstoupí na burzu

23.02.2021 Výrobce elektromobilů Lucid Motors vstoupí na burzu prostřednictvím spojení s jednou z firem specializovaných na akvizice, takzvaných SPAC. Transakce, která automobilku ohodnocuje na 24 miliard dolarů (511 miliard Kč) je zatím největší dohodou tohoto druhu, píše na svém webu list Financial Times (FT).
img

Rychlé shrnutí

22.02.2021 Fitch potvrdila rating Austrálii na AAA s negativním výhledem. S&P zvýšila rating Novému Zélandu na AA+.
img

Microsoft se prý pokoušel koupit Pinterest

11.02.2021 Akcie Pinterest (PINS.US) vzrostly o 6 % poté, co deník Financial Times přišel se zprávou, že technologický gigant Microsoft (MSFT.US) se v minulých měsících pokoušel koupit tuto společnost, která se zabývá sdílením obrázků. Tržní hodnota Pinterestu vzrostla od března o 600 % a v minulém roce navýšila počet aktivních uživatelů na rekordních 100 milionů. Tržby byly navýšeny o 76 % na $706 mil. v Q4 2020. Očekávání analytiků byla nastavena na $58 mil. Tržní kapitalizace Pinterestu se po středeční seanci pohybovala okolo $50 miliard. V minulosti dal Pinterest dle FT najevo, že by chtěl zůstat nezávislou společností. Rozhovory v současnosti nepokračují, ale pokud by se obchod přesto nakonec realizoval, jednalo by se o největší dosavadní nákup Microsoftu. Obě společnosti jednání pro FT nekomentovaly.
C:\fakepath\london8.jpg

FT: Největší burzou v Evropě je Amsterodam - předstihl Londýn

11.02.2021 Největší akciovou burzou v Evropě se po brexitu stal Amsterodam, který tak předstihl dosud kralující Londýn. V lednu se na různých nizozemských obchodních platformách denně zobchodovaly akcie v průměru za 9,2 miliardy eur (237 miliard Kč), což je ve srovnání s prosincem více než čtyřnásobek. S odvoláním na údaje společnosti CBOE Europe to napsal britský deník Financial Times (FT).
img

Výnosy z amerických dluhopisů rostou s inflačním očekáváním

08.02.2021 Výnosy z dluhopisů s dlouhodobou splatností jsou ve Spojených státech na nejvyšších úrovních za poslední rok a očekávání fiskálního balíčku Joe Bidena, který podpoří ekonomický růst, zároveň podpoří v růstu inflaci. Krátkodobě lze očekávat poptávku po americkém dolaru a útlum amerického trhu s bydlením.
img

Bitcoin zůstává vysoko, protože se trh změnil

04.02.2021 Růst ceny Bitcoinu na 40 000 dolarů zatím nedoprovází podobný výprodej jako v roce 2017 a nejspíše k němu ani nedojde. Musel by dorazit nějaký externí šok, který však oddalují centrální banky svou monetární politikou. Zároveň se trh od roku 2017 hodně změnil a kryptoměny už nekupují pouze geekové, anarchisté a libertariáni. Sebevědomí zůstává vysoko, dokáže ale Bitcoin navázat dalším růstem, nebo najde novou “férovou” cenu?
C:\fakepath\gamestop-31012021.jpg

FT: V kauze GameStop asi tresty nepadnou, spíš se změní regulace

31.01.2021 Prudké cenové výkyvy akcií GameStop a dalších podniků, které v posledních dnech zasáhly Wall Street a způsobily ztráty některým fondům a dalším účastníkům trhu, asi žádnou právní dohru mít nebudou. Regulační orgány, které mohou zasáhnout v případě manipulace s trhem, budou podle právníků těžko hledat důkazy. Napsal to dnes britský list Financial Times. Mnohem pravděpodobnější podle právníků je, že situace si vyžádá změnu regulace.
C:\fakepath\obrazek-20022021.png

Přichází inflace, připravte se

20.01.2021 Po propuknutí pandemie výrazně vzrostla likvidita v oběhu a s největší pravděpodobností bude muset dále růst, protože ekonomiky čeká ještě několik krušných měsíců. Postupná vakcinace však odšpuntuje ceny, které jsou nyní pod tlakem slabé ekonomické aktivity, nízké spotřeby a levných energií. Někdo se už připravuje na trhu s digitálním zlatem, zatímco dluhopisový obchodníci by se měli připoutat.
img

Deutsche Bank v USA zaplatí téměř 125 milionů USD kvůli korupci

08.01.2021  Největší německá bankovní společnost Deutsche Bank se dohodla, že zaplatí americkým úřadům téměř 125 milionů dolarů (zhruba 2,7 miliardy Kč), aby urovnala obvinění z korupce a podvodu. Informoval o tom list Financial Times (FT).
C:\fakepath\fb-01122020-lv.gif

Facebook přejmenoval svoji kryptoměnu, nově se jmenuje diem

01.12.2020 Facebook přejmenoval svoji digitální měnu libra. Nově se jmenuje diem. Změna názvu je součástí snahy upozornit na jednodušší a přepracovanou strukturu měny, řekl ředitel asociace stojící za digitální měnou Stuart Levey.
img

Rychlé shrnutí

30.11.2020 Bitcoin znovu roste a vrací se nad 18 tis. USD. Guggenheim Macro Opportunities Fund do něj může investovat až 10 % svých aktiv (500 mil. USD).
C:\fakepath\facebook-libra.jpg

Digitální měna Facebooku by měla být spuštěna v lednu

27.11.2020 Libra, digitální měna firmy Facebook, je připravena na spuštění v lednu, avšak v omezeném formátu. Uvedl to dnes list Financial Times (FT) s odvoláním na tři zdroje zapojené do projektu. Facebook ohlásil plán vytvoření nové digitální měny loni v červnu, od té doby svůj projekt výrazně upravil, aby pro něj zajistil souhlas regulačních orgánů.
C:\fakepath\francie.jpg

FT: Francie žádá po technologických firmách z USA digitální daň

25.11.2020 Francouzský daňový úřad už začal po amerických technologických firmách vyžadovat miliony eur v rámci nové daně z digitálních služeb, kterou Washington kritizuje. V posledních dnech obdržely od francouzského daňového úřadu informaci o platbě daně za rok 2020 mimo jiné firmy Amazon a Facebook, napsal dnes britský list Financial Times (FT). Požadavek Paříže na výběr daně tak znamená konec příměří s Washingtonem.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

MMF: Vyspělé státy nebudou muset kvůli pandemii moc šetřit

15.10.2020 Vyspělé státy, které mají přístup k úvěrům, si nebudou muset kvůli koronavirové krizi pro zdraví svých veřejných financí příliš utahovat opasek. V rozhovoru s listem Financial Times (FT) to řekl Vítor Gaspar, který má v Mezinárodním měnovém fondu (MMF) na starosti rozpočtovou politiku. Za globální finanční krize, která vrcholila v roce 2009, přitom MMF nabádal k šetření, připomíná britský ekonomický deník.
img

Role sociálních sítí v americké prezidentské kampani

25.09.2020 V nadcházejících amerických volbách budou hrát sociální sítě ústřední roli. Obzvláště v této době lidé tráví stále více času online než kdykoliv dříve. Informace, které se k voličům prostřednictvím těchto platforem dostávají, jsou často zkreslené a sociální sítě tak představují mocný nástroj, který umožní v rámci kampaně manipulovat veřejným míněním. V tomto ohledu se zdají být Trumpovi zastánci na vedení digitální kampaně lépe připraveni než ti Bidenovi.
img

Rychlé shrnutí

04.09.2020 Americké indexy včera výrazně ztrácely. Nasdaq klesl o 4.96 %, S&P500 odepsal 3.51 % a Dow Jones klesl o 2.78 %.
img

Rychlé shrnutí

24.08.2020 Akcie v Asii zahajují týden na vyšších úrovních. Nikkei roste o 0.2 %, Kospi přidal 0.7 % a Nifty roste o 0.6 %.
img

Rychlé shrnutí

30.07.2020 Americké indexy zakončily seanci v zelených čísel. S&P500 zakončil seanci výše o 1.24 %, Dow Jones rostl o 0.61 % a Nasdaq přidal 1.35 %.
C:\fakepath\akcie1.jpg

Wirecard - ako sa to mohlo stať?

13.07.2020 Nemeckí vyšetrovatelia vo štvrtok potvrdili, že v súvislosti s praním špinavých peňazí začali vyšetrovať jednotlivcov zo spoločnosti Wirecard. Ich škandál s falšovaním finančných výkazov sa naplno prevalil iba nedávno, avšak na to, že niektoré finančné reporty vyzerali podozrivo už nejaký čas upozorňovali whistlebloweri a investigatívni novinári. Ako je možné, že sa Wirecardu darilo tak dlho skrývať podvodné praktiky?
img

V Německu zadrželi bývalého šéfa společnosti Wirecard

23.06.2020  V Německu zadrželi bývalého šéfa finanční společnosti Wirecard Marcuse Brauna. Vyšetřovatelé ho podezírají, že nadhodnocoval příjmy a lhal o skutečném stavu firmy, aby ji zatraktivnil před investory, informují dnes zahraniční tiskové agentury. Minulý týden vyšel najevo skandál, když se zjistilo, že ve firmě chybí asi 1,9 miliardy eur (přes 50 miliard Kč).
img

Morning wrap

10.06.2020 Index S&P 500 zakončil včerejší seanci o 0.75 % níže, zatímco Dow Jones klesl o 1.09 % a Nasdaq rostl o 0.29 % až na nové historické maximum.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

FT: Střední Evropa se obává dopadů útlumu německé ekonomiky

02.06.2020 Společnost Nemak Györ už 27 let vyrábí hlavy válců pro evropský automobilový průmysl. Vzhledem ke klesající produkci německých automobilových gigantů však byla tato maďarská firma nucena propustit 180 lidí, což odpovídá zhruba 20 procentům její celkové pracovní síly, píše ve své analytické zprávě list Financial Times (FT).
img

Rychlé shrnutí

28.05.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci výše. S&P500 přidal 1.48 %, Dow Jones rostl o 2.21 % a Nasdaq rostl o 0.77 %.
img

Rychlé shrnutí

25.05.2020 Asijské indexy začínají týden na dosah pátečních úrovní. Akcie v Japonsku, Austrálii a Jižní Koreji mírně rostou, zatímco indexy v Číně klesají. DAX a S&P500 futures lehce rostou.
C:\fakepath\eurusd-24042020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 24.4.2020

24.04.2020 Hlavní indexy americké akciové burzy včera víceméně stagnovaly. Nahoru je nejprve táhl optimismus, že dopad pandemie na pracovní trh ve Spojených státech se snižuje. Většinu zisků však smazaly po zprávě, kterou přinesl list Financial Times (FT), že experimentální antivirotikum remdesivir od společnosti Gilead Sciences selhalo při své první klinické studii léčby nemoci covid-19.
img

Rychlé shrnutí

20.04.2020 Asijská seance dnes zanechává spíše smíšen dojmy. Nikkei a ASX klesají o procento, zatímco čínské indexy rostou. Kospi je bez větší změny. Futures na evropské indexy signalizují mírný růst.
img

Mýty o vysokofrekvenčním obchodování

17.03.2020 Predikce vývoje finančního trhu zahrnují výhledy budoucího vývoje cenových ukazatelů a struktury trhu. Obvykle se zvažují historické ceny, objem obchodů nebo jiných idikátorů, jako jsou finanční výkazy, úrokové sazby a ceny komodit, aby resultovaly v to, co se nazývá cílová proměnná. Přesné předpovědi mohou společnostem pomoci naplánovat své dodávky tak, aby vyhovovaly požadavkům zákazníků, vyhýbaly se ztrátám a relizovaly ziskové investice.
C:\fakepath\ecb-16032020-lv.jpg

Šéfka ECB se omluvila za výrok, který ovlivnil italské dluhopisy

16.03.2020 Šéfka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová se omluvila za svůj výrok z minulého týdne, že ECB tady není od toho, aby zachraňovala Itálii, na kterou silně dopadají potíže kolem šíření nového koronaviru. Informoval o tom list Financial Times (FT). Mluvčí ECB se k věci nevyjádřila. Slova Lagardeové měla značný dopad na ceny italských dluhopisů.
C:\fakepath\Italie3.jpg

FT: Itálie se ptá, kde je evropská solidarita

15.03.2020 Itálie byla zklamána reakcí některých nejbližších evropských spojenců a ptá se v krizi kolem epidemie koronaviru, kde je evropská solidarita. Vyplývá to z pátečního článku ekonomického listu Financial Times (FT).
img

Rychlé shrnutí

28.02.2020 Americké indexy za sebou mají další výprodej. S&P500 a Dow Jones odepsaly 4,42 %, zatímco Nasdaq klesl o 4,61 %. S&P500 uzavřel seanci pod úrovní 3 000 dolarů poprvé od loňského října.
img

Výnosy se v roce 2020 vrátí

27.01.2020 Na akciových trzích proběhlo poté, co pominulo období kvantitativního utahování ze strany FEDu a pomalejšího růstu zisků v roce 2019, oživení. Navzdory eskalaci obchodní války uprostřed roku a politickému neklidu v Evropě, obrat politiky FEDu o 180 stupňů, tedy trojnásobné snížení sazeb a obnovená expanze účetní rozvahy, pomohly zklidnit obavy z recese. Zatímco odvětví průmyslu šlo do recese, jeho snížená důležitost pro celkový HDP a pokračující odolnost amerického spotřebitele znamená, že v roce 2020 očekáváme pro globální ekonomiku spíš měkké přistání. Výnosy pravděpodobně klesnou na minimum a potom budou stoupat: po nevýrazném roce 2019 by měl být předpokládaný růst výnosů v roce 2020 kolem 8 procent.
C:\fakepath\top-29112019-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.11.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v negativním pásmu, když se investoři soustředili na obchodní vztah mezi Spojenými státy a Čínou, který znovu pošramotil Donald Trump, jenž ve čtvrtek podepsal zákon na podporu prodemokratických demonstrantů v Hongkongu.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Zpomalení světového obchodu má nejtvrdší dopad na EU

29.11.2019 Zpomalení světového obchodu má nejtvrdší dopad na Evropskou unii, která se kromě negativních důsledků obchodního konfliktu mezi Spojenými státy a Čínou potýká rovněž s nejistotou kolem odchodu Británie z EU a s útlumem německého průmyslového sektoru. Podle ekonomického listu Financial Times (FT) to vyplývá z údajů Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

FT: Střední Evropa se chystá na zpomalování růstu v Německu

28.10.2019 Ekonomiky ve střední Evropě již několik let zažívají silný růst, který podporují nízké úrokové sazby, stoupající spotřebitelské výdaje a oživení v eurozóně. Německo, které je pro většinu střední Evropy největším obchodním partnerem, však loni na podzim začalo sklouzávat k recesi a mnozí mají obavy z negativních důsledků tohoto vývoje, napsal dnes list Financial Times (FT).
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

FT: Čína loni vyplatila firmám rekordní subvence

28.05.2019 Čína v loňském roce vyplatila firmám registrovaným na domácích burzách rekordní subvence, aby jim pomohla čelit zpomalování hospodářského růstu. Informoval o tom včera list Financial Times (FT) s odvoláním na údaje finanční databáze Wind.
C:\fakepath\AMF-09052019-LV-3.jpg

AMF varuje před několika podvodnými subjekty

09.05.2019 Francouzský regulátor finančních trhů Autorité des Marchés Financiers (AMF) zařadil na svou černou listinu rozsáhlý seznam nelegálních investičních služeb, ale také forexových a kryptoměnových brokerů.
C:\fakepath\buffett 16102013.jpg

FT: Warren Buffett chce investovat v Británii nehledě na brexit

28.04.2019 Americký miliardář a filantrop Warren Buffett je připraven investovat v Británii, a to bez ohledu na brexit. Osmaosmdesátiletý šéf investiční společnosti Berkshire Hathaway to řekl v obsáhlém rozhovoru, který poskytl britskému ekonomickému listu Financial Times (FT). Znamená to, že po velkých akvizicích se Buffett nepoohlíží už jen ve Spojených státech, ale i jinde.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

FT: Evropští investoři si stěžují na růst cen burzovních dat

05.04.2019 Evropské akciové burzy v posledních měsících čelí stížnostem z řad svých největších klientů. Ti tvrdí, že předražují základní složku každodenního obchodování: data. Podle názoru některých burzy poplatky zvyšují, aby kompenzovaly slabší příjmy z obchodování, píše list Financial Times.
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

FT: USA odmítly nabídku Číny na přípravné rozhovory o obchodu

23.01.2019 Spojené státy odmítly nabídku čínské strany na přípravné rozhovory před dalším kolem jednání o obchodu. To je stanoveno na 30. a 31. ledna a má se odehrát na úrovni čínského vicepremiéra a vysokých představitelů USA. Informoval o tom včera list Financial Times (FT) s odkazem na zdroje blízké jednání. Uzavření americko-čínské obchodní dohody v březnu, jak bylo stanoveno, se tak jeví stále více obtížné.
C:\fakepath\g20 11102013.png

FT: Návrh komuniké ze summitu G20 nezmiňuje boj s protekcionismem

22.11.2018 Návrh komuniké ze summitu G20, který se uskuteční v závěru listopadu v Argentině, neobsahuje výslovný závazek bojovat s protekcionismem. Tím by se mohlo předejít podobnému napětí mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a světovými lídry, jaké poznamenalo loňský summit největších světových ekonomik, napsal ekonomický list Financial Times (FT).
C:\\fakepath\\brexit1.jpg

FT: Navržená severoirská pojistka brexitu nemůže fungovat

15.11.2018 Takzvaný protokol o Irsku a Severním Irsku představoval jednu z největších překážek pro dokončení čerstvě ujednané dohody o vystoupení Británie z Evropské unie. Právně závazné opatření má zajistit bezproblémový režim na irské hranici i po přechodném období po britském odchodu z evropského bloku, které je naplánováno do prosince 2020, pokud během tohoto období Brusel a Londýn nenaleznou lepší řešení. Deník Financial Times (FT) dnes ale po prozkoumání návrhu "rozvodové dohody" napsal, že severoirská pojistka, tak jak je nyní formulovaná, nemůže fungovat.
C:\\fakepath\\britanie1.jpg

FT: Británie zatím sjednala jen 14 z 236 mezinárodních smluv

29.10.2018 Británii se zatím podařilo sjednat jen 14 z 236 mezinárodních smluv, které Evropská unie podepsala se státy na celém světě. Vyplývá to z údajů, které pět měsíců před obchodem země z unie obdrželi představitelé vlády a o nichž informoval list Financial Times (FT).
C:\fakepath\usa ekonomika.jpg

FT: Vraťme Ameriku do roku 1929

01.06.2018 Republikánský senátor Ben Sasse to vyjádřil nejlépe: Vraťme Americe její velikost by nemělo znamenat Vraťme Ameriku do roku 1929. Většina světa, včetně většiny amerických obchodníků, vidí trestající obchodní kroky Donalda Trumpa podobně. Hledají ekonomickou logiku tam, kde žádná není. Jeho impulzy jsou politické. I když uvalení cel na kovy a dovoz aut povede ke ztrátě amerických pracovních míst, kroky Donalda Trumpa jsou míněné pro "zapomenuté Američany". Budou cítit, že si jich někdo všímá, i když je to přijde draho, napsal dnes komentátor listu Financial Times (FT) Edward Luce.
img

Tři průmyslové akcie pro příští rok

20.12.2016 Před více než rokem jsem tu hovořil o akciích společnosti Ingersoll-Rand. Tehdy se mi líbily, až na jeden detail, kterým byla valuace. Ta se mi v té době zdála poněkud našponovaná. Trh se mnou doposud souhlasil v bodě prvním, ale ne v bodě druhém. Jinak řečeno, akcie se mu také líbí, ale valuace podle něj příliš vysoko nebyla. Patrné je to z následujícího obrázku – cena akcie se po poměrně prudkém sešupu v druhé polovině roku 2015 vydala na stejně prudký výlet do výšin nepoznaných:
rok-2015-shrnuti-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2015

14.12.2015 Blíží se konec roku, a tak se pojďme společně podívat na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivnily vývoj nejen na měnových trzích v roce 2015. Klíčových ekonomických událostí bylo opravdu mnoho, a jelikož není možné je všechny popsat v jednom článku, tak přinášíme zkrácený výběr těch opravdu nejdůležitějších tak, jak po sobě následovaly.
img

Chystá Venezuela další prudkou devalvaci měny? Telefónica prý rychle investuje hotovost

06.06.2013 Venezuela chystá další devalvaci své měny, která srazí její hodnotu o polovinu současné proti americkému dolaru, šušká se stále hlasitěji. Nový prezident Maduro se snaží zvěsti zarazit, zahraniční investoři, kteří nemohou snadnou cestou odvést dividendy ze svého podnikání v zemi za její hranice, jsou ale nervózní. Dle zdrojů Bloomberg venezuelská divize požádala ústředí Telefóniky ve Španělsku o schválení rychlého proinvestování další části hotovosti do rozvoje svých sítí v zemi.
nemecko.jpg

Německý soud rozhodne o záchranném fondu eurozóny

12.09.2012 Spolkový ústavní soud v Karlsruhe dnes dopoledne oznámí, zda Německo může přijmout fiskální pakt Evropské unie a stálý záchranný fond eurozóny (ESM). Bez německého přistoupení fond vybavený 700 miliardami eur na pomoc krizí postiženým zemím nemůže začít fungovat. Německá vláda a právní experti očekávají, že soud dá oběma protidluhovým nástrojům zelenou.
img

Španělsku jen za 1Q odtekl do ciziny kapitál odpovídající desetině HDP. Řecké banky si vyšší vklady užily jen chvíli

01.06.2012 Španělská centrální banka zveřejnila novou statistiku, podle níž země za první tři měsíce letošního opustilo necelých 100 miliard eur, tedy kapitál odpovídající asi deseti procentům výkonu celé ekonomiky. Ekonomové tak dostali další hmatatelný důkaz o odklonu investorů od Španělska, které sužuje kromě dluhové krize také krize bankovní. Ve stejném období naopak řecké banky zažívaly po dlouhém odlivu vkladů střadatelů mírný příliv prostředků. Ten však neměl dlouhé trvání...
img

Řecká vláda zahájí výměnu dluhopisů 8. března. Bez ECB bude další pomoc až za 170 mld. EUR

20.02.2012 Řecko chce s výměnou dluhopisů pro soukromé investory začít 8. března a skončit 11. března. Schválila to podle agentury Reuters v sobotu řecká vláda. Investoři kvůli výměně starých dluhopisů za nové přijdou zhruba o 70 procent svých investic do řeckého dluhu. Zároveň se tak však splní důležitá podmínka pro získání dalšího záchranného úvěru od trojky mezinárodních institucí. Detaily dalšího balíku sice ještě budou podle všeho vznikat na dnešní schůzce ministrů financí eurozóny, ale v kuloárech už se mluví o přiřknutí dalších financí.
img

Market Preview - 30. května 2011

30.05.2011 EUR se dnes dopoledne vůči USD obchoduje níže pod vlivem přetrvávajících obav z dluhové krize poté, co řecký předseda vlády George Papandreou naznačil, že možná uvalí nová úsporná opatření, i když se mu nepodařilo získat podporu opozičních stran.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Stříbro | Expert | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | G20 | Evropská unie | Grexit | HDP | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Dluhová krize | Monetární politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | ETF | Podílové fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Export | Import | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Ekonomické události | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Investujeme | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Auditor | Transakce | BaFin | Balance | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Broker | Burza | CBOE | CEO | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | DAX | Derivát | Devalvace | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FINMA | FX | Fed | Finanční trhy | Fondy peněžního trhu | Futures | Fúze | G7 | HFT | High | IPO | Index DAX | Indikátory | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | LTRO | Leverage | Likvidita | Low | MIFID | MMF | MT4 | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nástroj | Obchodní bilance | Open | Peněžní zásoba | Platforma | Pozice | Pákový efekt | Rally | Rating | Ratingová agentura | Rezervní měna | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Směnný kurz | Spread | Support | Swiss | Tištění peněz | Trader | Trading | Tržní kapitalizace | VIX | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Investoři | Fond | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Zisk | Berkshire Hathaway | Těžba ropy | Ceny komodit | Obchodování na finančních trzích | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Bohatství | London Stock Exchange | Credit Suisse | Gold | GCI | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Světová obchodní organizace | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeové fondy | Algoritmické obchodování | Vysokofrekvenční obchodování | Nasdaq Composite | USDX | Eurostat | Makrodata | Facebook | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Centrální bankéři | Aktivum | EPS | Index | Odpor | Podpora | Volatilní | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | AUDJPY | Banka | Bankrot Řecka | Brent | Britské libry | Brokeři | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | Čínská měna | CZK | DAX 30 | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Elektronické obchodování | ETF fondy | Eura | Exchange | Finanční služby | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GDP | Graf | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Investiční | Investiční služby | Investing | Irsko | Komodita | Komoditní | Krize eurozóny | Kurz franku | Libra | Lira | Maďarsko | Makléři | Management | Market | Markets | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Obchodní platformy | PayPal | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Rates | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Řecká krize | Société Générale | Spekulace na růst | Státní dluhopisy | Světové ceny ropy | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | WTI | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | Tradeři | CNBC | ING | Buffett | DMA | Komise pro cenné papíry | Buy | Due diligence | EBITDA | Hold | Intermediate | Matthias Müller | Měď | Ministerstvo financí | Protistrana | Roadshow | ROCE | Sell | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Tržby | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Komise | Volby | Vzdělání | Burze | Investment | Traders | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Ernst & Young | Royal Bank of Scotland | DPA | KPMG | CNOOC | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | Evercore ISI | Oxford Economics | ANZ | Sentix | IHS Global Insight | Investing.com | Global Insight | Moody's Analytics | PwC | Agentura AP | Barclays Capital | Reporty | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Stock Exchange | Londýnská City | Evropské banky | Lobbistické skupiny | Precedens | Energie | Severomořská ropa | Přehled | Il Sole 24 | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Zadlužené Řecko | Americké trhy | Bankovnictví | City | Program OMT | Fidelity International | Ministři financí eurozóny | Německý ústavní soud | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Forbes | Americké firmy | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Měnový stratég | Standard & Poor's | Economist | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie v USA | Akcie v Asii | IHS | Globální finanční krize | Forexové trhy | Program nákupu dluhopisů | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Panické výprodeje | Algoritmus | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Akcie v Japonsku | Standard & Poor's (S&P) | AAA | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Kryptoměny | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Index Nikkei | FactSet | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura Moody's | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | PetroChina | Sinopec | Ekonomická data | Americké indexy | Nejistota | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Prodej aut | Tradiční měny | Euro k americkému dolaru | Zajištění | Digitální měny | Digitální měna | Tesla | Dluhové krize | Zahraniční firmy | Odvrátit deflaci | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Poplatky | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Dnešní zprávy | Makléřské společnosti | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | Světový obchod | Globální obchod | Záchranný fond | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Migrační krize | Theresa Mayová | Měny emerging markets | Manažeři fondů | Výběr zisků | Výnosy | Americká vláda | Očekávání analytiků | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | ARM Holdings | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Podnikatelská aktivita | Finanční domy | ČTK | Skupina G7 | Bankovní společnost | Internetové firmy | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Příjmy z obchodování | Audi | Politico | IHS Markit | Akcie firem | Purple Trading | Keystone XL | Fúze a akvizice | Vstup na burzu | Manipulace s trhem | BBVA | Investopedia | Sell in May and go away | CoinDesk | Invest.com | ESMA | Štěpán Hájek | Robinhood | Crypto | Digitální peněženky | Tržní očekávání | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | FinTech | Bitcoiny | Virtuální měny | Růstové akcie | OPEC+ | Obchodní válka | Obchodní napětí | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie společnosti | Forint | Pokles ceny | Ekonomické krize | Americké akciové burzy | Ether | Akcie v Evropě | I-Trader | Metals Focus | Americké volby | Trh s kryptoměnami | Dodávky ropy | Výnosy z amerických dluhopisů | Růst zisků | EK | Evropská komise | Americké podniky | Šéf ECB | Fiskální pakt | Evropský stabilizační mechanismus | Veřejný dluh | Pojištění vkladů | Financial Times (FT) | Refinitiv | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Obchodovat s akciemi | Makléřská společnost | Automatizace obchodování | Nakoupit akcie | Ainvestments | Kadeky International | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | MiFID 2 | Evropské akciové burzy | Zájem investorů | Akcie Pinterest | PINS | Odchod z eurozóny | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Inflační očekávání | Investiční rady | Esos International | MUU Group Limited | London Emanagement Ltd | XS Investments | Zahraniční investoři | Obchodní aktivity | CNY | Nejznámější kryptoměny | Boris Johnson | BrandZ | BCC | Stablecoin | Americké společnosti | Nové digitální měny | Snížení sazeb | Asociace Libra | Společnost Gazprom | Gazprom | Digitální daň | Pokles cen | Vytvoření nové digitální měny | XTB Research | Odvetná cla | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Měna Facebooku | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Cena žlutého kovu | Nové měny | Obchodní pokyny | Hospodářská recese | Televize CNBC | Stablecoiny | Očekávaný růst | Nejlepší výsledky | Vývoz ropy | Nízké daně | Cena akcie | Automatické systémy | Uvalení cel | Nová měna | Tým FXstreet.cz | Alipay | Platební společnost | ByteDance | TikTok | Huawei | Trump dnes | Střadatelé | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Obchodní model | Čínská média | Rozpočtový schodek | Deficit | Prezident Donald Trump | Ekonomiky ve střední Evropě | Zpomalení německé ekonomiky | Německá vláda | Výkon amerického dolaru | Objem | Čínské podniky | Bílý dům | MSFT | Obchod | Státní investiční fond | Trh práce | Obchodní dohody | Spojené státy a Čína | List The Wall Street Journal | Statistický úřad Eurostat | Firma | Maloobchodní prodeje | Cheptel | BAT | Pfizer | Výrobce léků | IIF | Růst cen | Studie | Zavedení digitální daně | Bilance | Americký Senát | Generální ředitel | GM | Růst světové ekonomiky | Největší pokles | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Nízké úrokové sazby | Úrok | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Global Times | Vyhlídky | EBRD | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Hong Kong | Liou Che | 5G | AFP | Předseda Evropské komise | Zpomalení světového obchodu | Evropští investoři | Ekonomka | Automobilový sektor | Konkurenti | Financovat | Digitální měna Facebooku | Předpovědi | Predikce vývoje | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | Poslanecká sněmovna | Zakázky německého průmyslu | Na burze | Zasedání RBA | Firma Apple | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Rozvoj | Stavebnictví | Klíčový support | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Sociální sítě | Problémy | COPPER | Vládní výdaje | Cvičení | Pojišťovny | Total | Nejistoty | Těžba ropy v Rusku | Soukromý sektor | Konzervativci | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Americká automobilka | United Technologies | Farmaceutická společnost | Allergan | Federální obchodní komise | FTC | Nissan Motor | Airbus | Nord Stream | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Porsche | Ústavní soud | Míra | Měnové politiky | Předseda | Dolar roste | Zpracování kovů | Regulátoři | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | FedEx | xStation5 | MasterCard | FB | Rozpočtové politiky | Nike | Bydlení | EY | Ztráta | Stratég | Miliardy korun | Průmyslové podniky | Peking | Eurobank | Alpha Bank | Wirecard | Ziskovost | Pracovní trh | Společnost Sentix | Inovace | Půjčky v kryptoměnách | List Financial Times | Americké dolary | Francouzský parlament | Washington | Daimler | Hlavní rizika | Miliardy eur | Ministr zahraničí | Von der Leyenová | RBA | Budoucnost | Ifo | Experti | Automobilka BMW | Nový rekord | Iniciativa | Podnik | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Kryptoměny bitcoin | Americké ministerstvo | Pozitivní komentáře | Velké firmy | Krach | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Čínské indexy | Prezident | Výsledky průzkumu | Plány Facebooku | Google | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | WHO | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Většinový podíl | Pohyby cen | Asijské indexy | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | Ředitel investic | Romain Boscher | Coronavirus | Firmy v ČR | Finanční ředitel | Meziroční růst | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie | Ceny Bitcoinu | Boeing | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | Výrazné ztráty | Převody peněz | Adidas | Společnost Nike | Sazby beze změny | SEC | Americké ekonomiky | Obchodovanie | Medvědi | Monetární politika centrálních bank | Politika centrálních bank | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | OIL.WTI | Ekonomické aktivity | Gilead Sciences | Noviny | Šéfka ECB | Čínské banky | Shortovat | Toyota | Vývoj | Šok | Michel Barnier | Extrémní výkyvy | Výkyvy | Videokonference | Restrikce | Milánská burza | Opatření proti koronaviru | Zranitelnost eurozóny | Rozdíl mezi výnosy desetiletých státních dluhopisů | Evropská solidarita | Solidarita | Další vývoj | Stimuly | Italské dluhopisy | Výrok Lagardeové | Brusel | Asijská seance | Tudor | Šíření viru | Fiskální balíček | Spotřebitelé | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Počet nakažených | Onemocnění | Tiskové agentury | Texas | Vyplácet dividendy | Počítačové algoritmy | Algoritmy | Německá automobilka | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Il Sole 24 Ore | Asociace | Průmyslové komodity | Fundament | Hotovost | Počet potvrzených případů | Ministryně financí | Německý akciový index | Spoření | Záchranný fond eurozóny | Záchranný fond eurozóny (ESM) | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Počet nakažených koronavirem | Koronavirové krize | Poslanci | Biliony | Potenciál | Boj s koronavirem | Němečtí experti | Ekonomiky | Potenciál pro růst | Slovensko | Války | Schodek | Počet obětí koronaviru | Počet obětí koronaviru v USA | Poradce | Organizace | Závislost | Práce | Vláda Spojených států | Údaje | Pojišťovna | Devizové rezervy České národní banky | CDC | Ministři | Oživení ekonomik | Lidský mozek | Mozek | Zpravodajské služby | Německé automobilky | IMF | Více peněz | Dodavatelské řetězce | Vedoucí představitelé | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | AMC | Procter & Gamble | EP | Remdesivir | Antivirotika remdesivir | Antivirotika | Poradenské společnosti | S&P500 | Nizozemsko | SARS-CoV-2 | Reddit | Tweety | Citlivost trhu na zprávy | Citlivost trhu | Selhání remdesiviru | Hlavní indexy americké akciové burzy | Znovusjednocení země | Joe Biden | Grayscale | Podpůrná opatření | Očekávané výsledky | Zisk automobilky | 737 MAX | Pracovní síly | Anthony Fauci | Růst výnosů | Soud | Německý soud | Spolkový ústavní soud | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Spolkový ústavní soud v Karlsruhe | Vývoz | Oživení hospodářství | Hugo | Regulační orgány | Uvolňování opatření proti koronaviru | Australský premiér | Expanze | Bezpečnost | Průmyslové kovy | Merck | Alrosa | ESOS International | Předseda dozorčí rady | Manažeři | Koronavirová pandemie | Společnost Facebook | KADEKY INTERNATIONAL s.r.o. | Realitní společnosti | Komunistická strana | JDE | Unie | ČR | Japonské maloobchodní tržby | Slabá poptávka | Střední Evropa | Gambling | Plán investic | Nestlé | Markus Braun | Covid | Technologické firmy | Společnost Wirecard | Představenstvo | Finanční ústavy | Restrukturalizace | Akcie Wirecard | Výkyvy cen | MAM | Michal Lukáč | XCOM Bank AG | XCOM Bank | Wirecard Bank | Ocenění | Šance | Ceny | Technologické společnosti | Porušení pravidel | Tvrdá ekonomická data | Konkurenční společnosti | Čínská společnost | Důvěra | Margrethe Vestagerová | WeCHat | Worldometers | Čínská komunistická strana | Venezuela | SPAC | Akcie SPAC | SMIC | Zdanění | Prezidentské volby v USA | Společnost ByteDance | Role sociálních sítí | Biden | USA Joe Biden | Epidemická situace | Měnový fond | Globální veřejný dluh | Nařízení | Intel | Technologické tituly | Pád cen | Transněfť | Diem | Stuart Levey | GME | GameStop | Siemens | Deutsche Boerse | Vakcinace | H&M | Očkování | Balík stimulačních opatření | Předsednictví EU | Cenné papíry a burzy | Banky v EU | Cboe Europe | Rally na Bitcoinu | Svět kryptoměn | Počasí | Růst ceny | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Rio Tinto | ACT | Inflační ekonomika | UPS | Akcie Gamestop | WallStreetBets | Výkyvy akcií | Prudké cenové výkyvy | Cenové výkyvy akcií | Cenové výkyvy | Výkyvy akcií GameStop | Chaotický vývoj | Joseph Grundfest | Komisař SEC | SEC Joseph Grundfest | Velké fondy | Todd Henderson | Vypuknutí pandemie | Růst ceny Bitcoinu | Oživení evropské ekonomiky | Automobilka Tesla | Prázdná firma | HAS | Poptávka po stříbře | Silver Institute | Amsterodam | Obchod s evropskými akciemi | Brexit Michel Barnier | Vyjednavač EU | PINS.US | Akcie Pinterest (PINS.US) | MSFT.US | Microsoft (MSFT.US) | James Bullard | Rostoucí výnosy | Lucid Motors | Churchill Capital IV | Churchill Capital | Společnost Lucid Motors | Peter Rawlinson | Investiční fond Saúdské Arábie | Special Purpose Acquisition Companies | Air | Nový kapitál | Oživování ekonomiky | Technologické podniky | Pandemie covidu-19 | Tempo očkování | Riziko likvidity | Aleš Hála | Řecká vláda | Archegos | Plánovaný vstup na burzu | Míra úspor domácností | Míra úspor | Daň pro korporace | Globální finanční systém | Silvia Ardagnaová | Objednávky | Velké evropské banky | Santander | Evropská platební iniciativa | EPI | Evropská platební iniciativa (EPI) | EuroCommerce | Platby kartou | Platby kartou v Evropě | Aktivita na akciovém trhu | Větší korekce | Větší zisky | Důvěra ve vyšší ceny | Nárůst objemů | Objem fúzí a akvizic | Průmyslové akcie | Nordgold | Ruský těžař zlata | Těžař zlata | Těžař zlata Nordgold | Zájem investorů o těžaře zlata | ANZ Research | Tax Observatory | EU Tax Observatory | Plány | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Konkurence | Prodej | McDonald's | Stínové bankovnictví | Stínové bankovnictví v Číně | Zvýšení produkce | Odvětví | Objem fúzí a akvizic ve světě | Majitel TikToku | Plán vstupu na burzu | Aplikace TikTok | Čínští regulátoři | Plány společnosti | Kuaishou | Akcie konkurenční společnosti | Souhlas ke vstupu na zahraničí burzu | Plány podniku | Výrobce sportovního oblečení | Americká Federální obchodní komise | Americká Federální obchodní komise (FTC) | ASX | Indexy v Číně | Společnosti | Opatření | Evergrande | China Evergrande | Puma | Siemens Healthineers | Energetika | Čínské realitní společnosti | Akcie čínské realitní společnosti | Obchodování na burze v Hongkongu | Alor Broker | Neuznání volebních výsledků | Jednotné Rusko | Evergrande dnes | Hospodářské soutěže | Nejnovější zprávy | e-CNY | Digitální jüan | Projekt čínské centrální banky | Čínské centrální banky | Bezpečnostní nástrahy nové měny | Globální pravidla | Pozornost | Společnost Alrosa | Těžař diamantů | Světový těžař diamantů | Největší světový těžař diamantů | Zásoby společnosti | Nedostatek diamantů | Ruská společnost | Společnost | Gomeltransněfť | RIA Novosti | Družba
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

FRS
Frustrace
FSB
FSCA
FSHO
FSLR
FSM
FSM Smart
FSMsmart
FSM Smart LIMITED

Následující klíčová slova

FTC
FTCA
FTEFX
FTEL FX
FTG Solutions
FTG Solutions LTD
FTCH
FTMO
FTMO Account
FTMO Challenge
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
BidAskBit
Potvrďte prosím... Zavřít