Čtvrtek 29. červenec 2021 07:54
reklama
Capital.com euro
reklama
Dukascopy
reklama
Purple Trading Ebook 5 strategii

Klíčová slova - Si Ťin-pching

img

Analýza Fidelity International: Odvětví elektromobility v Číně poroste ještě rychleji

29.06.2021 Od vypuknutí pandemie Covid-19 jsme svědky vlny optimismu, co se týče elektromobilů. Vlády velkých zemí po celém světě zavádějí ekologická opatření a ekologické investování mezi ústřední body svých strategií. Zatímco se pozornost soustředila zejména na klimatickou politiku USA nebo Evropy, Čína se také zavázala k dekarbonizaci. Vzhledem k tomu, že ceny baterií pro elektromobily klesají rychleji, než se očekávalo, mohl by čínský elektromobilový průmysl oproti současným odhadům ještě více zrychlit. Ačkoli věříme, že čínský růst trhu elektromobilů má před sebou slibnou budoucnost, kořist nebude rozdělena rovnoměrně. Pravděpodobněji totiž zvítězí společnosti v přední části hodnotového řetězce, které mají lepší konkurenční pozici.
C:\fakepath\g7.png

USA v rámci G7 prosazují rozsáhlý investiční plán pro chudé země

13.06.2021 Ekonomicky silné země ze skupiny G7 se na podnět amerického prezidenta Joea Bidena dohodly na mimořádně nákladném plánu zlepšit infrastrukturu v chudých zemích. Agentura Reuters k tomu napsala, že jde snahu omezit rostoucí vliv Číny a o konkurenci nové Hedvábné stezky, kterou před osmi lety ohlásil čínský prezident Si Ťin-pching.
C:\\fakepath\\Cina.jpg

Čína do konce června spustí celostátní systém obchodů s emisemi

01.03.2021 Čína do konce června spustí svůj dlouho očekávaný on-line systém obchodování s emisemi (ETS). Vyplývá to z prohlášení čínského ministerstva životního prostředí, uvedla dnes agentura Reuters. Čína je největším producentem skleníkových plynů na světě. Celostátní systém obchodů byl opakovaně odložen, částečně kvůli obavám o přesnost a transparentnost údajů o emisích.
C:\fakepath\cina2.jpg

Analytička: Čína má šanci být do roku 2035 největší ekonomikou

26.02.2021 Čína má šanci do roku 2035 zdvojnásobit velikost své ekonomiky, jak to předpověděl prezident Si Ťin-pching. Řekla to analytička amerického finančního ústavu Bank of America Global Research Helen Čchiaová, která vede oddělení asijských ekonomik. Znamená to, že Čína by na pozici největší ekonomiky světa vystřídala Spojené státy. Čínský prezident loni v listopadu řekl, že jak se Čína vyvíjí a usiluje o status vyspělé země, může do roku 2035 vedle ekonomiky zdvojnásobit i příjem na hlavu.
C:\fakepath\e-27012021-lv.gif

Hodnota trhu s emisními povolenkami loni stoupla na rekord

27.01.2021 Celková hodnota globálních trhů s emisními povolenkami loni stoupla o 20 procent na rekordních 229 miliard eur (téměř šest bilionů Kč) z důvodu očekávaného zpřísnění emisních limitů. Hlavní podíl na tom měl systém obchodování s emisemi Evropské unie ETS, který se na celkové hodnotě podílel téměř 90 procenty. Vyplývá to z průzkumu společnosti Refinitiv.
C:\fakepath\g20.jpg

Čínský prezident chce větší roli G20 v řízení globální ekonomiky

25.01.2021 Čínský prezident Si Ťin-pching vyzval svět, aby posílil koordinaci makroekonomické politiky a zvýšil úlohu skupiny největších ekonomik G20 v řízení světového hospodářství. V projevu v rámci virtuálního setkání nazvaného Davos Agenda dnes poukázal i na "dost slabé" oživení z koronavirové pandemie.
C:\fakepath\w-18012021-lv.gif

Organizátoři WEF čekají na virtuální konferenci přední politiky

18.01.2021 Organizátoři Světového ekonomického fóra (WEF) očekávají, že se příští týden jejich virtuální konference zúčastní přední světoví politici. Mají mezi nimi být čínský prezident Si Ťin-pching, indický premiér Naréndra Módí, německá kancléřka Angela Merkelová či jihoafrický prezident Cyril Ramaphosa. Letošní ročník WEF, které se obvykle koná v lednu ve švýcarském Davosu, byl kvůli pandemii covidu-19 posunut na květen a uskuteční se v Singapuru.
C:\fakepath\ekonomika-01012021.jpg

Uplynulé desetiletí v ekonomice: krize, rozmach Číny, alternativy

01.01.2021 Turbulentní rok 2020 je již minulostí a společně s ním skončilo také další desetiletí, ve kterém jsme byli svědky mnoha důležitých událostí. V dnešním článku se proto ohlédneme za poslední dekádou. Přinášíme výběr pěti nejdůležitějších událostí a trendů ve světové ekonomice v uplynulém desetiletí.
img

Bidenovi k vítězství ve volbách gratuloval čínský prezident

25.11.2020 Čínský prezident Si Ťin-pching se dnes přidal ke gratulantům demokratickému kandidátovi Joeu Bidenovi k vítězství v amerických prezidentských volbách. Ve svém prohlášení podle agentury AP vyjádřil naději, že obě země zachovají vzájemné vztahy bez konfliktů a konfrontace.
C:\fakepath\APEC.jpg

Lídři zemí APEC jednají o spolupráci, připojil se i Trump

20.11.2020 Summit zemí Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC) dnes jedná o podobě spolupráce po skončení koronavirové krize. Setkání, které se kvůli nákaze koná jen virtuálně, se účastní také prezidenti Číny a Spojených států Si Ťin-pching a Donald Trump. Je to první Trumpovo vystoupení před mezinárodní komunitou od začátku listopadu, kdy neuspěl v prezidentských volbách. Uvedla to agentura Kjódó.
C:\fakepath\top-19112020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.11.2020 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří skončilo dnes smíšeně. Investoři balancují na hraně mezi pozitivními zprávami o vakcínách a negativními informacemi o počtu nakažených.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čínský prezident slíbil další snižování cel a zvyšování dovozu

19.11.2020 Čína bude pokračovat ve snižování svých celních poplatků a v rozšiřování dovozu kvalitního zboží a služeb. Uvedl to dnes čínský prezident Si Ťin-pching. Peking má podle něj také v plánu uzavírat smlouvy o volném obchodu s více zeměmi.
C:\fakepath\cina2.jpg

Ekonom Piketty patrně nevydá novou knihu v Číně, nechce cenzuru

02.09.2020 Kniha francouzského ekonoma a spisovatele Thomase Pikettyho Capital et idéologie (Kapitál a ideologie) se podle všeho nedočká čínského vydání. Piketty totiž odmítl požadavky čínské strany na cenzuru několika pasáží, informovala agentura AFP. Jeho předchozí dílo přitom v asijské zemi slavilo úspěch.
C:\\fakepath\\soros.jpg

Miliardář George Soros patří k nejvýznamnějším filantropům

10.08.2020 Svůj majetek získal George Soros burzovními spekulacemi, kterými do úzkých dostal i zdánlivě neotřesitelnou britskou libru. Americký investor s maďarskými kořeny se ale vymyká vžité představě o bezskrupulózním finančním žralokovi. Jeho peníze totiž z nemalé části míří na charitu, slouží k podpoře lidských práv či k financování projektů v zemích třetího světa. Finančník a filantrop Soros 12. srpna oslaví 90. narozeniny.
img

Čína zatíná před Hongkongem své svaly, akcie padají. Trump potřebuje viníka

22.05.2020 S odezníváním kritické fáze koronavirové krize se do popředí zájmu akciových trhů dostává opět houstnutí geopolitické atmosféry. K němu přispívají právě i důsledky koronavirové krize, neboť Spojené státy stále hlasitěji svalují vinu za rozšíření viru na Čínu. Čína navíc plánuje v Hongkongu uplatnit zákon týkající se národní bezpečnosti. Ten má zakázat „zradu a pobuřování“ vůči čínské vládě a jakékoli snahy o odtržení. Jinými slovy, Čína hodlá asertivně utáhnout šrouby v dosud poměrně vzpurném autonomním regionu.
img

V pátek začne zasedání čínského parlamentu odložené kvůli viru

21.05.2020 V Pekingu v pátek začne plenární zasedání čínského parlamentu, které se mělo konat původně v březnu, ale bylo kvůli pandemii nemoci covid-19 odloženo. Předpokládá se, že prezident Si Ťin-pching využije výroční schůze ke zdůraznění úspěchů čínské vlády v boji s koronavirem, jehož šíření se Číně podařilo již téměř úplně zastavit. Napjatě očekávané je stanovení cíle růstu čínské ekonomiky, kterou koronavirová krize tvrdě zasáhla.
img

Nová studená válka USA a Číny kvůli pandemii

20.05.2020 Vztahy mezi Spojenými státy a Čínou kvůli pandemii koronaviru nastartovaly novou studenou válku. Americký prezident Donald Trump hrozí úplným přerušením komunikace a čínské státní deníky zveřejňují agresivní komentáře o USA.
C:\fakepath\g20.jpg

Lídři G20 varovali před hrozbou recese a vyzvali ke spolupráci

26.03.2020 Saúdskoarabský král Salmán dnes vyzval lídry největších světových ekonomik G20, aby na pandemii způsobenou koronavirem reagovali efektivně a koordinovaně. K výzvě ke spolupráci se na summitu, který se konal prostřednictvím videokonference, připojil také čínský prezident Si Ťin-pching. Informovaly o tom agentury AFP a Reuters.
img

Politbyro: Globální šíření viru je nová výzva pro ekonomiku Číny

18.03.2020 Globální šíření nového typu koronaviru znamená novou výzvu pro čínskou kontrolu a prevenci nemocí a pro čínský ekonomický rozvoj. Podle agentury Reuters to dnes uvedlo politbyro ústředního výboru Komunistické strany Číny. Čínská ekonomika čelí podle něj kvůli epidemii stále většímu tlaku.
C:\fakepath\top-17032020-lv.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.03.2020 1) Futures na evropské akcie byly půl hodiny před začátkem dnešního obchodování zhruba 6 % v plusu. Začátek seance část zisků ukrojil, britské akcie rostly kolem 9:30 SEČ asi o 1,5 % a německé a francouzské akcie přidávaly kolem 3 %. Mezi devátou a desátou hodinou se všechny hlavní západoevropské burzovní benchmarky svezly pod nulu, kolem poledne se ale zase vracely do plusu.
C:\fakepath\cina2.jpg

Koronavirus brzdí čínský program nové Hedvábné stezky

23.02.2020 Když čínský prezident Si Ťin-pching letos poprvé navštívil Barmu a podepsal zde nové infrastrukturní kontrakty, nic nenasvědčovalo tomu, že by se mohlo objevit něco, co by ohrozilo čínský plán investic do železnic, přístavů a silnic po celém světě, a to koronavirus. Omezení cestování, které má zabránit šíření nemoci způsobené novým typem koronaviru, způsobilo nečinnost velké části druhé největší ekonomiky světa a zablokovalo důležité body Siovy iniciativy nové Hedvábné stezky, píše agentura Reuters.
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF: Koronavirus by mohl zhatit letošní oživení světové ekonomiky

19.02.2020 Epidemie nového typu koronaviru již podkopala hospodářský růst v Číně a šíření viru do dalších zemí by mohlo zmařit předpokládané oživení světové ekonomiky v letošním roce. Uvedl to dnes Mezinárodní měnový fond (MMF).
C:\fakepath\cina2.jpg

Čína ohlásila nejnižší počet nově nakažených koronavirem od ledna

18.02.2020 Čína dnes oznámila nejnižší nárůst nakažených novým typem koronaviru od konce ledna a nejmenší počet úmrtí za poslední týden. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je však brzy na to usuzovat, že je epidemie na ústupu. Nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, podlehlo na celém světě již 1875 lidí a nakažených je přes 73.000. Epidemie začíná stále více dopadat na některé asijské ekonomiky i nadnárodní firmy.
img

Expanze USA bude pokračovat, tvrdí Powell. Odvětví zasažené koronavirem získají finanční podporu

14.02.2020 V pondělí zveřejnila společnost Sentix důvěru investorů v ekonomiku eurozóny, která se v únoru poprvé za čtyři měsíce snížila. Investoři se především obávají šíření nového koronaviru. Index důvěry investorů tedy klesl z lednových 7,6 bodu na 5,2 bodu.
C:\fakepath\cina2.jpg

Čínský prezident slíbil nižší daně firmám zasaženým epidemií

12.02.2020 Čínský prezident Si Ťin-pching slíbil snížení daní a další podporu firmám z těch odvětví, která byla nejvíce zasažena epidemií koronaviru. Informují o tom dnes čínská média. Čína se tak snaží mírnit rostoucí ztráty a dopady na ekonomiku. Podniky čelí vysokým ztrátám kvůli nutnosti přerušit činnost v továrnách i kancelářích v důsledku zatím největších krizových opatření, jaká vláda v Pekingu kdy zavedla, uvedla agentura AP.
C:\\fakepath\\top-11022020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.02.2020 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v zelených číslech, když investoři vyhodnocovali ekonomické dopady šíření čínského koronaviru. V Japonsku se dnes kvůli státnímu svátku neobchodovalo.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Reuters: Čínský prezident se obává dopadů nákazy na ekonomiku

11.02.2020 Čínský prezident Si Ťin-pching se domnívá, že opatření proti šíření koronaviru by mohla zajít až příliš daleko, a obává se, že by mohla ohrozit ekonomiku. Podle zdrojů agentury Reuters to prezident řekl minulý týden vysoce postaveným čínským úředníkům na setkání zástupců vedení komunistické strany. Ještě než nákaza zesílila, rostla čínská ekonomika nejpomaleji za téměř 30 let. Nákaze už podlehlo více než 1000 lidí.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar kvůli obavám z dopadů koronaviru na ekonomiku roste

28.01.2020 Obavy z dopadů nového koronaviru na ekonomický růst podporují mezi investory na forexovém trhu zájem o bezpečnější měny. Dolarový index tak stoupl nejvýše za dva měsíce a švýcarský frank vůči euru vzrostl na téměř tříleté maximum.
C:\fakepath\top-24012020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.01.2020 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v pozitivním pásmu, přestože stále panovaly obavy z dalšího šíření čínského koronaviru, obzvláště v době oslav nového lunárního roku, které začínají v sobotu. Trhy v Číně však zůstaly zavřené již dnes.
C:\fakepath\Soros.jpeg

Soros v Davosu varoval před Trumpem, Siem a pádem ekonomiky USA

24.01.2020 Americký miliardář a filantrop maďarského původu George Soros na okraj Světového ekonomického fóra v Davosu varoval před nebezpečím, které pro svět znamenají prezident Spojených států Donald Trump a jeho čínský kolega Si Ťin-pching. Upozornil také, že Trumpova snaha roztočit před listopadovými prezidentskými volbami americké hospodářství na plné otáčky může vést k ekonomickému zhroucení, uvedla televize CNBC.
img

Čína a Barma uzavřely desítky obchodních dohod

19.01.2020 Čína a Barma dnes uzavřely desítky dohod, které se týkají zejména projektů v oblasti barmské infrastruktury. Peking se tak snaží zvýšit svůj vliv v zemi, která od roku 2017 čelí rostoucí mezinárodní izolaci kvůli obviněním z genocidy při ofenzivě proti příslušníkům etnika Rohingů, napsala agentura Reuters. Jak nicméně poznamenala, během nynější dvoudenní návštěvy čínského prezident Si Ťin-pchinga, nebyly odsouhlaseny žádné nové větší projekty.
C:\fakepath\forex-2019.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2019

16.12.2019 Blíží se konec roku a je na čase připomenout si nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2019. V tomto pravidelném každoročním článku se podíváme na přehledné shrnutí všech hlavních událostí, které ovlivňovaly světové finanční trhy – akcie, komodity, dluhopisy a forex. Vše je přehledně shrnuto do jednotlivých měsíců a dnů. Připomeňte si tak vše podstatné, jakými událostmi si prošly centrální banky, světové ekonomiky, akciové korporace, burzy a měny.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (25.11.2019)

25.11.2019 Měnový pár EUR/USD prolomil horní vstupní S/R zónu, na kterou jsem upozorňoval v mém posledním komentáři, a tím došlo k aktivaci long obchodu. K aktivaci však došlo o 1 pips před otočením trendu a prolomení tedy bylo falešné a obchod tak skončil na menším předem definovaném Stop-Lossu (SL).
C:\fakepath\forex.jpg

Akciové trhy v USA díky vývoji kolem obchodní dohody zpevnily

22.11.2019 Akcie ve Spojených státech dnes posílily, k růstu přispěly pozitivní komentáře z Washingtonu i Pekingu ohledně vyjednávané obchodní dohody. Vliv ale měla i zpráva o listopadovém zvýšení aktivity ve výrobě a ve službách v USA. Ze stejných důvodů na devizovém trhu zpevňoval americký dolar.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Americký dolar díky oživení výroby a služeb v USA zpevňuje

22.11.2019 Americký dolar dnes na forexových trzích zpevňuje, k růstu mu pomáhá zejména zpráva o listopadovém zvýšení aktivity ve výrobě a ve službách v USA. Naproti tomu v eurozóně se růst podnikatelské aktivity téměř zastavil. Náladu na trhu ale ovlivňuje rovněž nejistota kolem obchodního sporu mezi USA a Čínou.
C:\fakepath\cina-usa.jpg

Čínský prezident: Dohodu s USA chceme, strach z nich ale nemáme

22.11.2019 Čína se chce se Spojenými státy dohodnout na první fázi obchodní smlouvy a aktivně se snaží vyhnout obchodní válce. Pokud ale bude třeba, je připravena k odvetě, řekl dnes na mezinárodním ekonomickém fóru v Pekingu čínský prezident Si Ťin-pching.
C:\fakepath\g20 summit.jpg

Lídři G20 slíbili podporu ekonomiky, protekcionismus ovšem neodsoudili

30.06.2019 Lídři zemí skupiny G20 na summitu v Japonsku varovali před rostoucími riziky pro globální ekonomiku a slíbili, že budou společně pracovat na podpoře hospodářského růstu. Ochranářství ale v závěrečném komuniké včera opět neodsoudili. Součástí závěrů summitu je i závazek boje proti změnám klimatu, ačkoli Spojené státy si nepřály, aby se společné komuniké o tomto tématu zmiňovalo. Pařížskou dohodu o ochraně klimatu v závěrečném dokumentu opět podpořilo jen 19 zemí, zatímco Spojené státy potvrdily své rozhodnutí od dohody odstoupit.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čínský prezident kritizoval ochranářská opatření vyspělých zemí

28.06.2019 Čínský prezident Si Ťin-pching považuje protekcionistická opatření některých vyspělých zemí za největší hrozbu pro stabilitu světového hospodářství. Prohlásil to podle agentury Reuters na setkání s představiteli zemí BRICS na okraj summitu velkých světových ekonomik G20, který se dnes a v sobotu koná v japonské Ósace.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čínský prezident slíbil snížení cla na dovoz automobilů

10.04.2018 Čína bude pokračovat v otevírání své ekonomiky a sníží cla na dovoz automobilů a dalšího zboží. Slíbil to dnes čínský prezident Si Ťin-pching. Peking podle něj rovněž zlepší podmínky pro podnikání zahraničních firem v Číně.
C:\fakepath\global economy.jpg

Čínský prezident označil globalizaci za nezvratný trend

10.11.2017 Globalizace je "nezvratný historický trend", státy světa ale musejí usilovat o to, aby obchodní vztahy byly "otevřenější, vyváženější, spravedlivější a prospěšnější pro všechny". V projevu na summitu Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC) to dnes prohlásil čínský prezident Si Ťin-pching.
cinsky juan.jpg

Čínský prezident se vyslovil pro volný obchod

17.01.2017 Čínský prezident Si Ťin-pching dnes vyzval k rozvoji volného obchodu a k odmítání protekcionismu. Ve svém projevu k zahájení Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu rovněž uvedl, že globální obchodní válka nemůže mít žádného vítěze. Dodal, že ze světových problémů nemá smysl vinit globalizaci.
cina 21072013.png

Čínský prezident se vyslovil proti protekcionismu

16.01.2017 Čínský prezident Si Ťin-pching Si se dnes důrazně vyslovil proti rostoucím ochranářským tendencím v globální ekonomice. Prezident to uvedl na oficiální návštěvě Švýcarska, den před zahájením schůzek Světového ekonomického fóra v Davosu, jichž se Si zúčastní jako první hlava čínského státu.
G20-Logo.jpg

Čínský prezident vybídl G20 k lepší koordinaci

04.09.2016 Čínský prezident Si Ťin-pching na úvod summitu skupiny nejvyspělejších ekonomik G20 varoval před kumulací rizik...
cina 21072013.png

Čínský prezident se snažil zmírnit obavy

10.11.2014 Rizika, kterým v současnosti čelí čínská ekonomika, nejsou až tak hrozivá a vláda je přesvědčena, že se...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Offshore | George Soros | Bitcoin | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Australský dolar | Novozélandský dolar | Akciový index | Fitch | Equity | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Rusko | USA | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Dluhová krize | Monetární politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | BRICS | Transakce | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Béžová kniha | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční trhy | Finančník | Forex trader | Futures | Fúze | G7 | IFO index | IPO | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Investice | Investor | Investování | Komodity | Kurz | Long | Low | MMF | MT4 | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Open | Prodeje existujících domů | Příkaz | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Riziko | Ropa | Saldo běžného účtu | Standard & Poor's 500 | Statut | Ticker | Timeframe | Trader | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Velkoobchodní tržby | Výnos | WTO | Wall Street | ZEW index | Švýcarský frank | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Commerzbank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | EMU | Goldman Sachs | Finanční krize | Citigroup | Hospodářský růst | FTSE | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | EU | Finanční sektor | Ekonom | Business | BNP Paribas | Zisk | Berkshire Hathaway | Těžba ropy | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | RBNZ | Gold | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Financování | Investovat | Nasdaq Composite | USDX | Index cen | Index CPI | Portugalsko | Facebook | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | EPS | Index | Podpora | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Banka | Bankovní rada ČNB | Cena | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | Čínská banka | Čínské investice | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | Euro dnes | Exchange | Finanční prostředky | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Investiční | Investiční plán | Investing | Irsko | EBay | Komodita | Kurz bitcoinu | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Měna libra | Největší ekonomika světa | PayPal | Pips | Rakousko | Reuters | Ropy | Société Générale | Shares | Trh | Tržní hodnota | Volkswagen | XM | Země BRICS | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | CNBC | ZEW | ING | Benzín | Ekonomika EU | Christine Lagarde | Indie | Jeff Bezos | Obchodní den | Petr Kellner | ROCE | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Repo operace | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Clearing | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Komise | Poradenská společnost | Burze | Traders | Aramco | Markit | Dow Jonesův index | Sky News | Bank of New York Mellon | Royal Bank of Scotland | DPA | Intesa Sanpaolo | Wells Fargo | Microsoft | ABN Amro | Caterpillar | ANZ | Sentix | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Nová Čína | Agentura AP | Barrick Gold | Reporty | Ekonomická expanze | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Úspěch | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Globální trhy | Stock Exchange | Snižování úrokových sazeb | Energie | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Bezpečnější měny | KBC | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Příprava | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Fidelity International | Investiční firma | Forbes | Index důvěry | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Britské akcie | Akcie těžařských společností | Economic | Akcie ve Spojených státech | Televize Sky News | Ekonomické dopady | IHS | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Vladimir Putin | Pokles libry | Miliardář George Soros | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Walmart | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | S&P | Guvernér | Benchmarky | Zahraniční investice | Ztráty | Euro k dolaru | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | Saúdská Arábie | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Zajištění | FTSE 100 | Baidu | Digitální měna | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Agentura AFP | Odhodlání | Kapitalizace | Výhled | Obchodování na newyorské burze | Bankéři | Poplatky | Exxon | Chevron | Konsensus | Úspěšné obchodování | Světový obchod | Globální obchod | General Electric | Průzkum | Krize | FCA | Theresa Mayová | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Měnový pár EUR/USD | Rizikové investice | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Akciové trhy v USA | Quantum | Čínský statistický úřad | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Alphabet | ČTK | Země G20 | Země G7 | Skupina G20 | Rada MMF | Internetové firmy | Růst ekonomiky | Belgie | Zasedání americké centrální banky | Hospodářská rizika | Hlavní ekonom | Dánsko | Očekávání | Audi | Politico | ABN AMRO Bank | IHS Markit | ex | MUFG | Ekonomická globalizace | Ruské akcie | BBVA | Euler Hermes | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Cena palladia | Aleš Michl | Anadarko Petroleum | Jerome Powell | Coinmarketcap | NEST | ESMA | Obchodní války | Bitcoiny | Raytheon | Lockheed Martin | Obchodní válka | Obchodní bariéry | Podniky | Asijské akciové trhy | Globální hospodářský růst | Index nákupních manažerů (PMI) | Globální obchodní válka | Schwab | FAANG | McDonald's | Akcie společnosti | Portu | Forint | RDSA | Royal Dutch Shell | Czech Fund | Trhy v USA | Trh s ropou | Primární nabídka | Hospodářský vzestup | EK | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Základní úroková sazba | Refinitiv | Odhady analytiků | Společnost Apple | Růst cen komodit | Majetek | SABIC | WEF | FCC | Primární nabídka akcií | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Světové finanční trhy | Makroekonomická situace | Profesor ekonomie | Statistický úřad | Tržní hodnota Microsoftu | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Merlin Entertainments | Akcie firmy | Oživení světové ekonomiky | BrandZTop | NVDA | Nabídka akcií | iFX | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Digitální měna Libra | Čínský trh | Digitální daň | Blackstone | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Americká cla | Cla na čínské zboží | AMZN | Thyssenkrupp | Sběratel | Kristalina Georgievová | Hong Kong Exchanges and Clearing | HKEX | Prosus | Saudi Aramco | Televize CNBC | Kjódó | Agentura Kjódó | Italská vláda | Vlastní akcie | Poptávka po ropě | Thomas Cook | Růst podnikatelské aktivity | Manipulace s akciovým trhem | Snížení daní | MetLife | GOOGL | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Předstihové indikátory | Akcie roku | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Obchodní dohoda | APEC | Bilance zahraničního obchodu | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Tým FXstreet.cz | Hospodářské krize | Huawei | Trump dnes | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Čínská média | Prezident Donald Trump | Ropná firma | IOT | Hongkong | Indigo | Objem | Dovoz čínského zboží | Čínské podniky | Bílý dům | MSFT | Obchod | Trh práce | Obchodní dohody | Spojené státy a Čína | Alibaba Group | Nejlepší internetové akcie | Internetové akcie | Luis De Guindos | Americký dolar dnes | Cisco Systems | Firma | Ekonomiky eurozóny | Maloobchodní prodeje | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Výrobce léků Pfizer | USA a Čína | Růst cen | Studie | BDI | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Index DOW | Americký Senát | Erste Group | PSA | GM | Růst světové ekonomiky | Odhad růstu světové ekonomiky | Obchodní spor | Čínský prezident | ECB Luis De Guindos | Hodnota kybernetické měny | Lagardeová | Fox News | Čínská armáda | Volný obchod | Americký zpracovatelský průmysl | Souhrnný index | Akcie společnosti Tesla | Klesly akcie | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Axe Capital | Philip Lowe | Louis Vuitton | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | Hong Kong | INTC | Fáze obchodní dohody | Walt Disney | AFP | Omezení těžby | Předpovědi | Průmysl | ADP | Na burze | Nabídka Aramco | Abkajk | Churajs | Industrial and Commercial Bank of China | ICBC | Visa | General Motors | Enel | Čínské zboží | Největší ropná firma | Největší ropná firma světa | Rozvoj | Nově zahájené stavby domů | Viceprezident ECB | Paul Volcker | Statut celebrity | Celebrity | Bývalý šéf americké centrální banky | Zdražování | Problémy | Firmy v Číně | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Total | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Primární nabídka Aramco | Firma Saudi Aramco | Ropná firma Saudi Aramco | Konzervativní strana | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Protekcionismus | Soukromý sektor | Pokračující protekcionismus | Konzervativci | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | Prohlášení čínské vlády | Čínské vlády | Zavedení cel | Yahoo | Yahoo Japan | Alstom | Amcor | Moskva | Jim Yong Kim | Prezident Světové banky | David Malpass | Newmont Mining | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Bemis | Embraer | Časopis Forbes | EASA | Fidelity National Information Services | FIS | Worldpay | Internetový gigant | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká ropná společnost | První den obchodování | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Avon Products | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | UTC | Tata Steel | BrandZTop 100 | Patrick Drahi | Největší americký výrobce léků | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Francouzský Senát | Federální obchodní komise | FTC | Mylan | Upjohn | Měnový výbor centrální banky | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Amgen | Nissan Motor | Apple Arcade | Apple TV+ | Ropná zařízení | Zmírnění chudoby | Zmírnění chudoby ve světě | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost IAG | Akciový index Dow Jones | Největší primární nabídka akcií | Harmony | Goldcorp | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Array Biopharma | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Akciové korporace | Konec roku | Předseda | Americké centrální banky | AXA | Výkonná ředitelka | Ředitelka | FedEx | FDX | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Nike | Uber | NERV | Miliardy korun | Kraft Heinz | Zasedání měnového výboru | Peking | Wirecard | Singapur | Napětí na Blízkém východě | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Společnost Sentix | Američané | Návratnost | Altria Group | Netflix | NFLX | Washington | Daimler | Micron Technology | Microchip Technology | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Ministr zahraničí | Sodexo | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Budoucnost | ASML | ASML Holding NV | Nový rekord | Iniciativa | Podnik | Bloky | Analytička | Přebytek bilance | SAP | Technologická společnost | Americké ministerstvo | Hospodářský růst v Číně | Americké ministerstvo obchodu | Oživení globální ekonomiky | ICG | Richard Horsey | Barma | Zasedání v Davosu | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Klaus Schwab | WEF Klaus Schwab | Thunbergová | Greta Thunbergová | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Davos | Fórum v Davosu | Belt and Road | Prezident | AMGN | Koronavirus | Nový koronavirus | Paypal Holdings | Google | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | WHO | Trump v Davosu | Americké hospodářství | Americký miliardář | Filantrop | Soros v Davosu | Akcie roku 2020 | ConocoPhillips | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Většinový podíl | Virus | Negativní dopad | Pokles | Situace | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | SARS | Epidemie koronaviru | Pohyby na forexovém trhu | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie | Starbucks | Boeing | FIAT | Zlepšení | SBUX | Dopady koronaviru | Fresenius Medical | FME | Adidas | Americká společnost | Čínské strany | SEC | Velmi bohatý | Americké ekonomiky | 21st Century Business Herald | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | VoxEU | Dirk Niepelt | Firemní sektor | Digitální peníze | Zasedání RBNZ | Opatření proti šíření epidemie | Nižší daně | Organizace zemí vyvážejících ropu | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Tedros Adhanom | Galapagos | Biogen | COVID-19 | Bez rizika | China Railway International Group | Tsingshan Holding | GEM | Zhejiang Huayou Cobalt | Economic Intelligence Unit | Nick Marro | Čínský program | Program nové Hedvábné stezky | Stabilita | Jižní Korea | Japonská automobilka | Vývoj | Videokonference | Restrikce | Aerolinky | Čínský růst | Tencent | Letectví | Investované finanční prostředky | Honba za hotovostí | Třída aktiv | Společnost Saudi Aramco | Šíření viru | Spotřebitelé | Politbyro | Čínský ekonomický rozvoj | Ekonomický rozvoj | Globální šíření nového typu koronaviru | Šíření nového typu koronaviru | Nemoc COVID-19 | Globální šíření viru | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Vládní podpory | Internetový obchod | Obchod Amazon | Koronavirová krize | Král Salmán | Salmán | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Výrobce letadel | Růst | Koronavirové krize | Signál | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Boj s koronavirem | Německý statistický úřad | Americký investor | Fiat Chrysler | Ekonomiky | Války | Organizace | British Airways | Údaje | Mexiko | Chudé země | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Indický premiér | Naréndra Módí | Německé automobilky | Snížení produkce | Více peněz | Madrid | Provincie Chu-pej | Chu-pej | Finanční pomoc | Situace na trhu s ropou | Debata | Amazon Jeff Bezos | Poklesy HDP | Automobilka Ford Motor | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Akcie padají | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Dovoz | Obchodní přebytek | Alternativní taxislužby | Wu-chan | Zadlužení | Bezpečnost | Členské státy | Členské země | T-Mobile | Vakcína | Sektor služeb | Prodej vozů | Contemporary Amperex Technology | Americká média | Renault | Komunistická strana | JDE | Unie | ČR | Prezidenti a premiéři | Koronavirové pandemie | Výrobce aut | Nissan | Londýnské burzy | Tchaj-wan | eMarketer | Proticyklické kapitálové rezervy | Covid | Den obchodování | Nákupy přes internet | MAM | Chrysler | Ceny | Spotřební daně | Merkelová | Společnost Chevron | Model 3 | Porušení pravidel | Čínská společnost | Indonésie | Quantum Fund | Open Society Foundations | Steven Hanke | Měnové spekulace | Karl Popper | Marks & Spencer | Čínská komunistická strana | Ekonom Piketty | Kapitál a ideologie | Transparentnost | Zdanění | Fiat Chrysler (FCA) | Qualcomm | LG Chem | Elektromobily | Politici | BloombergNEF | Abhijit Banerjee | Plynovody | Ministr životního prostředí | Snížit emise | Biden | Odvolací soud | Měnový fond | iPhone | Výrobce letecké techniky | Koncern | Newmont | První obchodní den | Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) | T-Mobile US | Společnost Pfizer | Snižování cel | Zvyšování dovozu | Producent ropy | Zasedání WEF | Životní prostředí | Nio | Li Auto | Lego | PX Pražské burzy | Boeing 737 Max | Rozmach Číny | Proměny automobilového průmyslu | Boston Consulting Group | BCG | Boston Consulting Group (BCG) | Budoucnost automobilového průmyslu | Čínské Lenovo | Lenovo | Celní války | Cities 40 | C40 | Paralýza | Pandemická paralýza | Belt and Road Initiative | Iniciativa Pásu a cesty | Desetiletí v ekonomice | Společnost Tesla | Cestovní kancelář | WU | Řízení globální ekonomiky | Haege Fjellheimová | Vypuknutí pandemie | Obchodování s emisemi | ETS | Bank of America Global Research | Helen Čchiaová | CNBC Street Signs Asia | Street Signs Asia | Napětí mezi Čínou a Spojenými státy | Obchodování s emisemi (ETS) | Fidelity | Emise skleníkových plynů | Pandemie COVID | Čínská Hedvábná stezka | Hedvábná stezka | Dekarbonizace | Konkurence | Prodej
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | FXstreet | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Singapurský dolar
Singapurský premiér
Single Managed Account
Single Resolution Fund (SRF)
Sinopec
Sinopharm
Sinovac Biotech
SIRIX
Sirix Mobile Trader
SIRIX WebTrader

Následující klíčová slova

Síť kryptoměny TRX
Síť restaurací
Síť restaurací Coloseum
Situace
Situace kolem koronaviru
Situace kolem ropy
Situace kolem šíření koronaviru
Situace kryptoměn
Situace na americkém trhu práce
Situace na Blízkém východě
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
EightCap
FXCM
eToro
reklama
BOSSA ebook analyza
Potvrďte prosím... Zavřít