Čtvrtek 02. červenec 2020 07:36
reklama
Bossa live trading
reklama
Admiral spread new
reklama
Admiral spread new

Klíčová slova - Pandemie COVID-19

img

Civilní letectví čeká redefinice

26.06.2020 Není to tak dávno, co trh předpověděl, že lidé už nikdy nebudou létat, dokud nebude existovat vakcína COVID-19, a že některé letecké společnosti zkrachují. Pandemie COVID-19 vážně zasáhla odvětví leteckých společností, přičemž většina leteckých společností přerušila lety o přibližně 90 % ve srovnání se stejným obdobím roku 2019. Největší evropská nízkonákladová společnost Ryanair sama v současnosti provozuje méně než 20denních letů, což představuje 99% pokles letů oproti letovému plánu před COVID-19, který měl 2 500denních letů.
img

Benzín už stojí zase více než 27 korun za litr, koronavirová láce je pryč. I tak řidiče čeká zřejmě nejlevnější léto za dvacet let, na cestě do Chorvatska tam a zpět ušetří zhruba tisícovku

25.06.2020 Průměrná cena benzínu Natural 95 se včera vrátila nad úroveň 27 korun za litr. Konkrétně na úroveň 27,04 koruny za litr. Naposledy se benzín v průměru prodával za 27 korun či více v polovině letošního dubna. Jedná se tedy o neklamný znak toho, že ceny pohonných hmot se po propadu způsobeném vrcholící koronavirovou krizí postupně normalizují. V porovnání se svým květnovým dnem, 25,60 koruny za litr, už benzín Natural 95 zdražil o více než 1,40 koruny na litr. Jen v uplynulém týdnu jeho cena vzrostla o více než třicet haléřů na litr. Zdražuje také nafta, byť v menším rozsahu než benzín. Za posledních sedm dní vzrostla její cena o 25 haléřů na litr. Nafta je tak nejdražší od druhé poloviny dubna.
img

Okénko trhu - ČNB opět snižila sazbu proticyklické kapitálové rezervy

19.06.2020 Bankovní rada ČNB včera projednala novou verzi Zprávy o finanční stabilitě, která hodnotí zdraví tuzemského finančního sektoru. Zároveň slouží tato zpráva jako východisko pro volbu nástrojů tzv. makroobezřetnostní politiky. Zpráva konstatuje, že se situace v domácím finančním sektoru s vypuknutím pandemie COVID-19 radikálně změnila, nicméně sektor vstupuje do tohoto obtížného období v dobré kondici díky robustní kapitálové vybavenosti. I přesto se ČNB domnívá, že u řady domácností a firem může dojít k výraznému snížení příjmů, což může mít citelný dopad na jejich solventnost (zejména po ukončení moratoria na splátky úvěrů na podzim tohoto roku). Proto se bankovní rada rozhodla snížit sazbu proticyklické kapitálové rezervy o půl procentního bodu na 0,5 % s platností od 1. července 2020, což by mělo přispět ke stabilizaci dluhové služby podniků a domácností a zajistit dostatečný přísun likvidity. V případě, že by došlo k výraznému nárůstu úvěrových ztrát bank, je ČNB připravena proticyklickou kapitálovou rezervu zcela uvolnit. Vlivem nepříznivého vývoje v reálné ekonomice pak bankovní rada nepovažuje za nezbytné nadále stanovovat limit ukazatele DSTI (poměr měsíční splátky dluhu k čistému příjmu). Limit pro ukazatel DTI (poměr celkového zadlužení žadatele o úvěr a výše jeho čistého ročního příjmu) ČNB zrušila již v dubnu letošního roku. Vzhledem k přetrvávajícímu nadhodnocení cen bytů, které se podle odhadů stále pohybuje v rozmezí 15-25 %, však ČNB nepovažuje za žádoucí měnit současný doporučený limit ukazatele LTV (poměr úvěru k hodnotě zastavené nemovitosti), který i nadále zůstává na 90 % (při možnosti uplatnit 5% výjimku). Ve své analýze podrobila ČNB bankovní sektor makrozátěžovými testy. V základním scénáři, který počítá s letošním propadem ekonomiky o 8 %, se ukázalo, že banky jsou schopny tuto zátěž ustát bez větších potíží. Pokud by však došlo k dalšímu zhoršení situace (druhá vlna šíření nákazy na konci roku 2020, banky by musely využít všechny své kapitálové rezervy a některé z nich by se dokonce dostaly pod regulatorní minimum.
img

Chorvatsko věří, že Češi pomohou zmínit dramatický propad z turismu

18.06.2020 Chorvatsko pro letošek očekává drastický 75% pokles příjmů z cestovního ruchu. Příjmy od zahraničních turistů přitom vloni překonaly rekordní úrovně posledních let, když překročily hranici 10 miliard eur. Podíl cestovního ruchu na chorvatském HDP je asi 20 %, uvádí se v analýze brokera CapitalPanda, který je aktivní ve střední Evropě, včetně Česka a Chorvatska.
img

Analýza Fidelity International: GRANOLAS představují příležitost v evropských akciích

16.06.2020 Pandemie Covid-19 posílila některé trendy z posledních let. Na pořadu dne je digitalizace, inovace nebo možné přeskupení dodavatelských řetězců. To vše bude mít výrazný dopad na společnosti v Evropě a zejména na ty, které jsou považovány za GRANOLAS. Stejně jako úspěšné americké akcie FAANG se podle analýzy Fidelity International evropské společnosti GRANOLAS jeví v současném tržním prostředí jako klíčové pro úspěšné investice. Profitují i v současné koronavirové krizi a měly by se ukázat jako dlouhodobí vítězové. Fidelity International u nich předpokládá dosažení robustního dlouhodobého výkonu.
img

Investice do marihuany – Nejlepší konopné akcie a ETF v roce 2020

12.06.2020 Akcie marihuany patří od poloviny roku 2017 na burze mezi absolutní fenomény. Není divu, protože ve stále více regionech světa je konopí legalizováno, stále více států USA marihuanu postupně legalizuje. V Evropě řada států zlegalizovala marihuanu pro lékařské účely.
img

Kritika půlbilionového schodku ze strany Národní rozpočtové rady je pochopitelná, celková vládní pomoc ekonomice je totiž o řád níže než uvažovaný schodek rozpočtu

11.06.2020 Národní rozpočtová rada považuje zvýšení schodku státního rozpočtu na 500 miliard korun za předčasné, nadměrné a neopodstatněné. Podle ní by bylo lepší vyčkat na předběžné údaje o vývoji ekonomiky za druhé čtvrtletí a další ukazatele. Tato data přitom budou k dispozici již na přelomu července a srpna.
C:\fakepath\top-11062020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.06.2020 1) Trhy v Asii a Tichomoří dnes poklesly po oznámení americké centrální banky (Fed), která ve středu naznačila, že do roku 2022 bude udržovat úrokové sazby blízko nuly.
img

Teorie černé labutě – Co je to černá labuť a proč by se jí měli investoři obávat?

11.06.2020 Teorie černé labutě nám říká, že se někdy mohou odehrát události, které byly do té doby považovány za nemožné. Jedná se o fenomén, který se čas od času na burze objeví a investory zpravidla velmi překvapí. Co přesně představuje pojem černá labuť a jak na ni reagovat.
img

Rozbřesk: OPEC+ prodlužuje produkční škrty a další adept na překvapení roku...

08.06.2020 Cenu za nejhorší odhad roku by bezesporu mohla vyhrát sázka analytiků na další růst americké nezaměstnanosti. Zatímco ekonomové očekávali na základě týdenních čísel z úřadů práce ztrátu více než sedmi milionů pracovních míst, ve skutečnosti americký trh práce zaznamenal historicky nejvyšší čistý přírůstek pracovních míst, a to více než 2,5 milionu pracovníků. Ve finále tak nedošlo ani k dalšímu nárůstu míry nezaměstnanosti na 19%, ale naopak k jejímu poklesu na 13,3%. Za velkou část překvapení mohly tři sektory, které byly v průběhu pandemie nejvíce zasaženy - pohostinství, hoteliérství, maloobchod a zdravotní péče.
C:\fakepath\top-05062020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.06.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří dnes posilovaly. Dobrou zprávou pro trhy jsou další monetární stimuly ze strany Evropské centrální banky (ECB) a očekávání podobných kroků od ostatních centrálních bank. Faktorem, který mohl omezit další růst, je nervozita trhů před dnešními daty z trhu práce v USA.
img

Ministryně financí připouští schodek blízký 500 miliardám. Není to překvapivé, překvapivé je to, že tak činí už před létem

03.06.2020 Dnešní veřejné prohlášení ministryně financí Aleny Schillerové, že schodek státního rozpočtu se letos může přiblížit 500 miliardám korun, není překvapivé. Překvapivé je snad jen to, že s ním přichází ještě před létem. Spíše se čekalo načasování na začátek září. Nemělo by ovšem ani tak nijak zvlášť znervóznět ani mezinárodní investory a věřitele české vlády, ani světově významné ratingové agentury.
img

Fondy soukromého kapitálu loni v ČR investovaly do 23 firem

02.06.2020 Fondy soukromého kapitálu loni v ČR investovaly do 23 společností. V roce 2018 to bylo 19 firem. Co se týká celkového objemu investovaných peněz, v roce 2019 meziročně narostl o 127 procent. Objem nových peněz od investorů, tedy fundraising, dosáhl téměř 100 milionů eur (267 milionů Kč), což je třetina roku 2018. Vyplývá to ze společné zprávy společnosti Deloitte a Czech Private Equity & Venture Capital Association (CVCA).
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 1.6.2020

01.06.2020 Ve čtvrtek zasedá ECB. Sazby zřejmě zůstanou beze změny. Očekává se, že Evropská centrální banka zvýší objem dluhopisů, který nakupuje v rámci protipandemického programu asi o 500 mld. EUR. Banka v rámci programu zatím nakoupila necelých €200 mld. vládních dluhopisů zemí eurozóny. Tímto tempem by objemy schválené v březnu vyčerpala asi do října. ECB pomohla svými akcemi k poklesu kreditních prémií u bondů jižního křídla eurozóny. Obecně se předpokládá, že nález německého ústavního soudu budou centrální bankéři ignorovat.
C:\fakepath\top-26052020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.05.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří dnes nenavázaly na dobré výsledky z ostatních světových trhů a skončily smíšeně. Optimismus z možného ekonomického oživení hatí napětí mezi USA a Čínou a nejasná situace v Hongkongu.
img

EUR / USD – 26. 5. 2020

26.05.2020 Euro v úterý proti dolaru posilovalo, protože získalo podporu díky rostoucímu optimismu ohledně globálního ekonomického zotavení z pandemie COVID-19, i když napětí Sino-U.S limituje další možnou dynamiku růstu. Euro se aktuálně obchoduje na úrovni +0,68% na 1,0971 USD (1350 GMT), poté co dosáhlo high na 1,0880 USD, což je nejsilnější úroveň společné měny od čtvrtka – zatímco dolar klesl o 0,76% vůči koší měn na 99,09.
img

Nad ekonomikou se stahují mračna

19.05.2020 Některé části světa už začínají uvolňovat protikoronavirová opatření a finanční trhy se snaží vyhlížet optimisticky. Nemalou měrou je v tom podporuje ochranný val peněz a úrokové sazby, které dosáhly samého dna. Podobně, jako když udeří hurikán nebo jiná živelná pohroma, jsou po odeznění katastrofy nejvíce zřejmé dlouhodobější dopady. Na povrch tak v posledních týdnech začínají vyplouvat škody, které na světové ekonomice napáchaly dlouhé týdny nečinnosti.
img

Krize popohnala banky k digitalizaci a otevírá jim možnost k růstu

19.05.2020 Omezení spojená s koronavirovou pandemií přinesla mnoho potíží, ale s nimi také nové příležitosti. V časech karantény se totiž ještě více než dříve ukázalo, jak důležité je držet krok s dobou a digitalizovat své služby. Nejinak je tomu samozřejmě i ve světě bankovnictví, kde se digitální kontakt s klientem stal alfou a omegou vztahu mezi ním a bankou. Peněžní ústavy tak mohou této příležitosti využít a skrze inovace se snáze odlišit od konkurence.
img

ČÍNŠTÍ TURISTÉ ZNOVU NA CESTÁCH

14.05.2020 Přes 100 milionů lidí vyrazilo v květnu během pětidenního volna v Číně na cesty. Byla to první velká zkouška domácí poptávky po cestovním ruchu od doby, kdy bylo zrušeno omezení volného pohybu kvůli Covid-19. Přichází zotavení, nebo spíš zůstanou spotřebitelé chvíli opatrní?
img

Běžný účet platební bilance příjemně překvapil

14.05.2020 Běžný účet platební bilance vykázal za březen nepatrný schodek 0,5 mld. CZK, když tržní konsensus počítal s pasivem 9,5 mld. CZK. Našeho optimistického odhadu +12,9 mld. CZK dosaženo nebylo, což indikovalo již dříve oznámené zklamání, které přinesl březnový zahraniční obchod se zbožím. Zejména exportní strana doplatila na zavřené hranice a kolaps zahraniční poptávky kvůli vládami zaváděným opatřením proti šíření koronaviru.
C:\fakepath\top-13052020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.05.2020 1) Ekonomika Spojeného království v prvním čtvrtletí letošního roku klesla o 2 %. Po stagnaci v předchozím čtvrtletí se tak začíná projevovat vliv pandemie covid-19. Analytici očekávali propad až o 2,5 %, ale stejně jde o nejvýraznější mezikvartální propad od konce roku 2008. Meziročně ekonomika klesla o 1,6 % (odhad: -2,1 %), což je nejhorší výsledek od konce roku 2009. Dnes to v předběžné zprávě oznámil britský statistický úřad.
img

Problémy s dodávkami masa prospívají akciím Beyond Meat

07.05.2020 Akcie výrobce veganské náhrady masa se na burze obchodují od května minulého roku a v polovině března zaznamenaly tak jako většina akciových titulů na kapitálových trzích výrazný propad. Od té doby si však připsaly růst přes sto procent. Důvod? V Americe kvůli koronaviru došlo k výpadkům dodávek masa kvůli masokombinátům, které musely zůstat zavřené a fastfoody tak maso v nabídce nahrazovaly právě veganskou verzí.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: ČNB dnes opět sníží úrokové sazby. My sázíme na 50 bb

07.05.2020 Po včerejším zklamání, které přinesly tuzemské maloobchodní tržby za březen, se pro dnešek obáváme výsledku průmyslu, stavebnictví a exportů za stejný měsíc. V reakci na paralyzovanou ekonomiku dnes ČNB doručí další stimul v podobě snížení úrokových sazeb; podle nás klesne 2týdenní repo sazba o 50 bb na 0,50 %. Propadů průmyslových výrob za březen se kromě Česka dočkáme i z Německa a Francie. Americký ekonomický kalendář přinese další vysoká čísla nových uchazečů o podporu v nezaměstnanosti za minulý týden.
img

Trh s ropou v krizi

06.05.2020 V několika posledních týdnech se téměř ve všech titulcích médií psalo o tom, že cena ropy klesla poprvé v historii pod hranici 0$. Takové tvrzení však, byť je pravdivé, již dále neříká, že tato extrémní situace se týkala pouze jednoho futures kontraktu americké lehké ropy, který se blížil expiraci. Řadě obchodníků hrozilo fyzické dodání komodity, a tak se snažili za jakoukoli cenu květnové futures kontrakty prodat.
img

Moneta Money Bank: Výsledky nad odhady, růst výnosů, stagnace nákladů

05.05.2020 Moneta Money Bank zveřejnila dnes ráno výsledky hospodaření za první čtvrtletí tohoto roku. Výsledky jsou lepší než očekávání trhu. Vzrostly všechny hlavní výnosové položky, zatímco náklady zůstaly více méně stabilní. Podstatně narostly opravné položky v souvislosti s nákazou covid-19, což vytvořilo tlak na čistý zisk. Vedení banky stanovilo novou celoroční prognózu, která již zahrnuje akvizici společností Wüstenrot a taky očekávaný dopad nákazy covid-19.
img

Long signál na akcie Alphabet (GOOGL)

05.05.2020 Hlavní činností a zdrojem příjmu společnosti Alphabet je online reklama. Vlajkovou lodí společnosti je internetový vyhledávat GOOGLE. Společnost také vydělává peníze ze služby YouTube Premium, obchodu Google Play a cloudových produktů. Před panikou na akciových trzích v důsledku koronavirové pandemie byla společnost silná a stabilní. Cena Akcií v průběhu krize klesla na necelých 1000 USD. Následně se však silně zotavila.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar kvůli obnovenému napětí mezi USA a Čínou roste

04.05.2020 Americký dolar dnes na forexovém trhu posiluje. Americké měně pomáhá zájem o bezpečnější investice, protože zájem o rizika se vytratil kvůli obavám z obnovení loňských sporů mezi Spojenými státy a Čínou, tentokrát kvůli koronaviru.
img

Koronavirus nahrává streamovací společnostem. Akcie Netflix rostou

30.04.2020 Přestože akcie streamovací společnosti Netflix v polovině března ztrácely stejně jako většina instrumentů obchodovaných na kapitálových trzích v důsledku obav ze začátku koronavirové krize, nakonec akcie společnosti ze zavedených restrikcí jednotlivých států z dlouhodobějšího hlediska dokázali vytěžit. Za poslední měsíc a půl si totiž připsali k hodnotě 38 procent.
img

Index Exportu – propad exportu, ale jak hluboký?

30.04.2020 Pandemie COVID-19 zmrazila světovou ekonomiku, pohyb zboží a osob, odběratelsko-dodavatelské řetězce i zahraniční obchod. „První údaje zohledňující nástup pandemie hovoří jasně: čelíme bezprecedentnímu šoku. Doposud zveřejněné předstihové ukazatele hovoří o propadu na minima v celé dlouhé historii toho či onoho ukazatele. A dle dosavadního vývoje pandemie lze usuzovat, že nejsme ještě na úplném dně,“ domnívá se Helena Horská, hlavní ekonomika Raiffeisenbank. Index Exportu, který vychází z předstihových ukazatelů, jen obtížně zachycuje rozsah takového šoku. Je zcela racionální očekávat, že pokles exportu v nejbližších měsících bude o dost prudší, než naznačuje výpočet Indexu Exportu (o zhruba 10 % meziročně).
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Včera Fed, dnes je na řadě ECB. Opět toho moc nečekejme

30.04.2020 Americká centrální banka na svém včerejším zasedání v souladu s očekáváním žádný zásadnější stimulační balíček nenachystala. Dnes se sejdou jejich evropští kolegové, a ani zde nepředpokládáme doručení nějakého významnějšího měnově politického opatření. Zajímavý dnes bude ekonomický kalendář, neboť přinese další sérii dat z reálné ekonomiky z počátku rozšiřování pandemie covid-19.
img

Moneta Money Bank: Virová infekce ovlivní již výsledky za Q1 20

29.04.2020 Očekávané výsledky hospodaření: Pandemie COVID-19 bude mít vliv na reportované výsledky za první kvartál tohoto roku. A to navzdory tomu, že restriktivní opatření s tím související začala platit zhruba v polovině března.
img

Forex: Trhy před FOMC na vlně opatrného optimismu

29.04.2020 Na globálních trzích dnes převládal mírný optimismus. Ten se projevoval v opatrném růstu evropských i amerických akciových trhů, na devizovém trhu euro vůči dolaru pouze lehce posilovalo. Před večerním zveřejněním výsledku jednání FOMC a zítřejším jednání evropských centrálních bankéřů byla patrná nižší aktivita. Bez výraznější odezvy trhu se dnes obešlo i zveřejnění horších než očekávaných evropských a amerických dat.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Sentiment napříč Evropou hledá své dno

24.04.2020 Tuzemská spotřebitelská i podnikatelská důvěra hledá své dno současné krize. Obdobě jako v zahraničí očekáváme, že největší propad zaznamená sektor služeb. Pokles sentimentu by měl ukázat i německý IFO index za duben. Březnové objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA ukážou výrazný propad, největší pokles však očekáváme až v dubnu. Koruna se vrátila ke své krátkodobé rovnováze a v současnosti je podle nás jen o desetník podhodnocená.
C:\fakepath\ropa.jpg

Komodity: Cena ropy Brent po propadu nejníže od roku 1999 výrazně roste

22.04.2020 Ceny ropy smazaly počáteční ztráty, kdy cena ropy Brent klesla až pod 16 dolarů za barel, nejníže od června 1999, a výrazně rostou. Obrat způsobily vyhlídky na další snížení těžby hlavními producenty a údaje o zásobách v USA.
img

KoroNERV-20: Vládní podpora ekonomiky je nižší než jinde v EU

21.04.2020 Česká republika doposud investovala do záchrany ekonomiky postižené koronavirovou krizí výrazně nižší částky než jednotlivé členské státy EU, uvedli dnes ekonomové z občanské iniciativy KoroNERV-20. Česká vláda přitom podle nich může být díky nízkému zadlužení daleko aktivnější. Proto vyzvaly vládu, aby poskytla malým a středním podnikům a osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ) větší přímou pomoc v podobě odkladu plateb DPH a sociálního pojištění minimálně do ledna 2021 nebo plošně poskytla garantované úvěry pro zasažené sektory.
img

Nejméně 300.000 Afričanů podle modelu OSN podlehne koronaviru

17.04.2020 Hospodářská komise OSN pro Afriku (UNECA) dnes oznámila, že pandemie covid-19 pravděpodobně připraví o život více než 300.000 Afričanů a až 29 milionů obyvatel kontinentu uvrhne do extrémní chudoby. Komise proto požádala dárce o finanční pomoc pro Afriku ve výši 100 miliard dolarů, informovala agentura Reuters.
img

Akcie na pražské burze během týdne posílily o 1,3 procenta

17.04.2020 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne opět posílily, index PX stoupl o 1,3 procenta na 851,4 bodu. Největší nárůst zaznamenaly akcie výrobce antivirových programů Avast, největší pokles postihl akcie Moneta Money Bank. Předchozí týden akcie posílily o 8,5 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Koruna posiluje díky uvolňování ekonomických restrikcí

17.04.2020 Česká měna v posledních dnech a týdnech posiluje k euru díky postupnému uvolňování ekonomických restrikcí ve světě a snížení vnímaného rizika. Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila. Koruna v uplynulém týdnu posílila vůči euru o 2,6 procenta a obchodovala se v pásmu 26,75 až 27,61 Kč/EUR s průměrem 27,11 Kč za euro.
img

BREAKING: Prvé zverejnenie týždenného ekonomického indexu New York Fed

16.04.2020 Od dnešného dňa začne Federálna rezervná banka v New Yorku pravidelne publikovať svoj týždenný ekonomický index (WEI), aby poskytovala včasné informácie o stave amerického hospodárstva uprostred pandémie COVID-19. Cieľom indexu je poskytnúť včasnejšie opatrenia americkej ekonomike. V indexe sa zohľadní celý rad ukazovateľov vrátane údajov o maloobchodnom predaji, hlásení o nezamestnanosti alebo údajov o premávke.
img

EUR / USD – 16. 4. 2020

16.04.2020 Euro dále kleslo a prodloužilo své předchozí ztráty v důsledku rostoucích obav, že škody na globální ekonomice (v důsledku rozšíření pandemie COVID-19) budou hlubší, což široce supportovalo americký dolar. Evropská měna aktuálně obchoduje na úrovni 1,0885 -0,17 procenta (0855 GMT) poté, co se ve středu dotkla maxima 1 0900 – nejvyšší hodnoty od 1. dubna.
img

Po „FANG“ přichází „DAWN“ – nejlepší akcie po koronavirové krizi

14.04.2020 Krize vyvolaná pandemií koronaviru otřásla globální ekonomikou. Celá ekonomická odvětví byla zmražena a mnoho velkých i malých společností je nyní v obtížné situaci.
img

Česká republika v hibernaci

08.04.2020 Pandemie COVID-19 už dávno není záležitostí Číny. Ta již v celkovém počtu nakažených dokonce vypadla z první pětky. Vir drtí především Spojené státy a velké Evropské země – Španělsko, Itálii, Německo a Francii. Vládní opatření v boji s šířením nového koronaviru se dramaticky podepisují na ekonomických vyhlídkách. Vidět to bude zejména v číslech za první a druhé čtvrtletí letošního roku. V profilu oživení hraje klíčovou roli čas. Pokud se vládní opatření začnou odbourávat v průběh aktuálního kvartálu, ekonomická situace by se během letních měsíců měla stabilizovat a závěreční čtvrtletí by již mělo být ve znamení nastupujícího oživení.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

Euler Hermes snížil kvůli koronaviru rating 18 zemím, včetně ČR

06.04.2020 Úvěrová pojišťovna Euler Hermes kvůli riziku prodloužené recese a vlně bankrotů způsobených vypuknutím pandemie koronaviru oznámila snížení ratingu 18 zemím, včetně České republiky. Euler Hermes, která je světovým lídrem v pojištění pohledávek, to dnes oznámila ČTK.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Šéfka EK: EU potřebuje Marshallův plán, rozpočet se musí proměnit

06.04.2020 Evropská unie potřebuje masivní záchranný plán pro dobu, kdy odezní pandemie covid-19 těžce zasahující ekonomiky unijních zemí. Jeho stěžejní součástí bude příští sedmiletý rozpočet EU, jehož podoba se musí proti nedávným návrhům změnit. Napsala to včera předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová v textu otištěném několika evropskými médii. Španělský premiér Pedro Sánchez varoval, že pokud EU nepřijde s daleko výraznější hospodářským stimulem než dosud, je v sázce její budoucnost.
img

Studie: Koronavirus sníží letos emise leteckého průmyslu o 38 pct.

05.04.2020  Emise oxidu uhličitého z letecké dopravy by letos mohly klesnout o více než třetinu. Epidemie onemocnění způsobeného novým koronavirem prudce snížila poptávku po letecké přepravě a tento trend by mohl pokračovat, protože firmy přehodnocují své potřeby létat. Vyplývá to ze zprávy hospodářského institutu Australia Institute, na kterou upozornila agentura Bloomberg.
img

Koronavirová ekonomika: Proč začít vydávat koronabondy

24.03.2020 Je jasné, že v krizi obvyklá pravidla neplatí. V rámci boje s jedním z nejvýznamnějších ekonomických šoků moderní historie se Německo rozloučilo se svou „Schwarze Null“, EK pozastavila platnost rozpočtových pravidel a ECB významně uvolnila bankovní a finanční předpisy. Zpočátku byla odezva ze strany EU příliš pomalá a nevýrazná, ale tento týden by mohl být rozhodující. Mohl by ukázat, že v EU nejde jen o suchopárné finanční transakce, ale také o demonstraci solidarity s ostatními evropskými zeměmi v neveselých časech.
img

České ekonomické výhledy: Možné dopady pandemie COVID-19 do ekonomiky a finančních trhů

18.03.2020 Pandemie koronaviru typu COVID-19 drtí finanční trhy hlavně kvůli obavám z dopadu do reálné ekonomiky. V současné panice mají všechny makroekonomické predikce jen velmi přibližné a hrubé kontury. Směr dopadu je jasný, pokus o kvantifikaci naopak vůbec. Přesto se v předkládaném reportu pokoušíme současnou situaci primárně z expertního pohledu ohodnotit. Je jasné, že dopady do růstu globální i české ekonomiky budou výrazně negativní, koruna slabší, sazby nižší. Předpokladem je poměrně rychlé zotavení ekonomiky po zdolání nákazy (scénář „V“ či „U“ podle rychlosti zotavování). Rizikovým scénářem je “W“, tedy návrat koronaviru na podzim.
Související klíčová slova: FOREX | Money management | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | EUR/JPY | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Euroskupina | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Dluhová krize | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Private equity | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akcionář | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Breakout | Burza | CEO | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Konsolidace | DAX | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dolarový index | ECB | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | G7 | Grafy | High | IFO index | IPO | ISIN | Index PX | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | Long | MMF | MT4 | Margin | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Příkaz | Rating | Repo sazba | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | STP | Schodek rozpočtu | Sentiment | Split | Spread | Stop-Loss | Support | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | JPY | CAD | Obchodování | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Cena ropy | Komerční banka | Patria | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Investoři | Fond | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Sázka | Kurz dolaru | Kurz eura | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | IEA | Uvolnění měnové politiky | Partners | Deloitte | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Regulace | Portfolio manager | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USDX | Eurostat | Makrodata | Conseq | Facebook | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Index | Odpor | Podpora | Akcie dnes | Akcie Facebook | Akcie Netflix | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Eura | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Fiskální rok | Fondy | Graf | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index S&P 500 | Investice do akcií | Investiční | Investing | Investování do akcií | Irsko | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | EBay | Komoditní | Koruna posiluje | Kurz dolarů | Kurz eura k dolaru | Maďarsko | Management | Market | Markets | Náklady na těžbu ropy | Nemovitosti | Patria Finance | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | Řízení rizik | Řízení rizika | Sázky | Signály | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | TopForex | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Velká Británie | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Webináře | WTI | Země EU | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | CNBC | EIA | Mojmír Hampl | Benzín | DMA | Komise pro cenné papíry | Čistá úroková marže | Ekonomika EU | Christine Lagarde | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | ROCE | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Tržby | Úvěr | INSEE | QE | Komise | Federální rezervní systém | Know-how | Genesis | Vzdělání | Frustrace | COT | Burze | Currency | Investment | Penny stock | Traders | Unicredit | Danske Bank | DPA | The New York Times | Campbell Soup | Bankovní sektor | UniCredit Bank | Investing.com | NATO | Ole Hansen | The Guardian | Black swan | Brazílie | Úspěch | Podnikání | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Internetová bublina | Stock Exchange | Renminbi | Sweet Crude Oil | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Energie | Společná evropská měna | Rada ČNB | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Ekonomický a strategický výzkum | Kč/EUR | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bankovnictví | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Vývoj ceny ropy WTI | Bezpečné investice | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Kapitálové rezervy | Akcie v Asii | Evropská dluhová krize | Americké státní dluhopisy | Daňové příjmy | Deutsche Börse | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Bezpečnější investice | Nervozita | Dnešní ekonomický kalendář | Walmart | Akcie Walmart (WMT) | Propad | Citi | S&P | Britská banka Barclays | Akcie na pražské burze | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Posílení koruny | Evropský trh | Světové finanční krize | Rozpočtová pravidla | Stagnace | Tempo růstu | CySEC | Zajištění | Úvěrová krize | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Kapitalizace | Výhled | Francouzská ekonomika | Bankéři | Poplatky | Historická data | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Americký trh práce | Analytik J&T Banky | Predikce | Ekonomická situace | Světový obchod | Hospodářská situace | Záchranný fond | Bankovní unie | Průzkum | Krize | Akcie Moneta Money Bank | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Přebytek ropy | Výnosy | Česká vláda | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Odliv kapitálu | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Indikátory důvěry | Alphabet | ČTK | Německý Ifo index | Belgie | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Flash Crash | Venture Capital | Purple Trading | Spekulativní investoři | Okénko trhu | Euler Hermes | Zahraniční forex | Cena palladia | Breakout Trader | Ekonomické výhledy | Investiční firmy | Palladium | Investovat do Bitcoinu | LYNX Trading | Štěpán Hájek | Jak fungují akcie | Tržní očekávání | Conseq Investment Management | Odliv dividend | Saxo | Obchodní války | FinTech | Očekávání investorů | OPEC+ | Podniky | Regionální měny | Long signál | Technologické akcie | FAANG | Netflix (NFLX) | Akcie společnosti | Objem obchodování | Forint | Ostatní investice | Fond kvalifikovaných investorů | Czech Fund | I-Trader | Použití finanční páky | FKI | Úrokový výnos | Trh s ropou | Signál na akcie | Marihuanové akcie | Christopher Dembik | Slabá koruna | EK | Evropská komise | Fungování trhů | Fondy ETF | Hodnota indexu | Refinitiv | Majetek | Ukončení obchodní války | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Vysoké zisky | Podnikové investice | Makroekonomické strategie | Nakoupit akcie | Data z ekonomiky | Palladiové akcie | Banking Software Company | Akcie marihuany | Konopné akcie | Investice do marihuany | Akcie herních vývojářů | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Beyond Meat | Zahraniční investoři | Růst cen ropy | Ceny pohonných hmot | Investice firem | Prezidentka ECB | Volný čas | Blockchainové akcie | Akcie a ETF | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Maržové obchodování | Maržový účet | Vývoj na trzích | Situace v Hongkongu | Americké futures | Tomáš Pfeiler | Oživení ekonomiky | AMZN | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | Globální recese | Očekávání trhu | UCITS | TeamViewer | Energetické firmy | Kurzarbeit | ESG | GOOGL | Investujte do akcií | Akcie roku | Canopy Growth Corporation | Aphria | GW Pharmaceuticals | Jak se stát lepším investorem | Společnost Deutsche Börse | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika | Obchodujte | Hospodářské krize | Digitalizace | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Obchodní model | Rozpočet | Celkové příjmy | Deficit | Milan Vaníček | Analytik J&T | Prezident Donald Trump | Hongkong | Objem | František Táborský | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | Robert Shiller | Obrat trendu | UCITS ETF | Zdražování pohonných hmot | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | ČSÚ | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Firma | Reálné ekonomiky | Olívia Lacenová | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Studie | Vysoké riziko | Tomáš Vlk | Patria Finance Tomáš Vlk | Bilance | Index DOW | Co bude | Avast | Generální ředitel | Největší pokles | Lagardeová | Amazon | Nadhodnocení | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Hong Kong | Německá spotřebitelská důvěra | Walt Disney | Finanční rezervy | Index Exportu | Helena Horská | Otto Daněk | Zveřejněná data | Nezaměstnanost v eurozóně | Globální trh | Konkurenti | Financovat | Wüstenrot | Statistika | Předpovědi | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Zakázky německého průmyslu | Na burze | Propouštění | Ceny potravin | Stavebnictví | Zdražování | Problémy | NAFTA | Finanční ztráty | Breaking | Prognózy | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | Ranní zpráva | Předseda Evropské rady | Charles Michel | Penále | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Zahájení obchodování | Míra | RegioJet | Ohlédnutí | Měnové politiky | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | ČNB dnes | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Biotechnologické společnosti | Disney | Americké vlády | Dot-com | Bydlení | Aurora Cannabis | CanniMed Therapeutics | NERV | Nejlepší akcie | BREAKING | Stratég | Předsevzetí | Koruna posílila | Americký index | Pozitivní zpráva | Schodek státního rozpočtu | Investiční aktivita | ETF roku 2020 | Hospodaření | Údaje ministerstva | Černé labutě | Dlouhodobí investoři | Bruno Le Maire | Netflix | NFLX | Inovace | Washington | Dividendová politika | Qantas | Letecké společnosti | Ministr zahraničí | Von der Leyenová | Asociace exportérů | Hodnota společnosti | Budoucnost | ProfitLevel | OX Capital Markets Ltd | Ifo | Rekordní maximum | Výsledky hospodaření | ASML | Poradenství | Iniciativa | Růst cen potravin | Ukazatele | SAP | Eskalace obchodního napětí | Ceny energií | Digitální onboarding | Onboarding | Komunikace | Francouzská vláda | Astrazeneca | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny v USA | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Google | WhatsApp | 100 miliard dolarů | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Tuzemská spotřebitelská důvěra | Světová zdravotnická organizace | WHO | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Šíření koronaviru | Pohyby cen | Virus | Vir | Negativní dopad | Pokles | Situace | Důchody | Provozní zisk | Meziroční růst | SARS | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | České ekonomické výhledy | Očekávané události | Ceny Bitcoinu | Raiffeisenbank a.s. | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Lukáš Baloga | Akcie v roce 2020 | Akcie Alphabet | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Výdaje | Finanční úřad | Daň z příjmu | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Dopady koronaviru | Americká společnost | Taleb | Francouzský statistický úřad | Dnes ČNB | Zisky dolaru | Průměrná cena | Britský statistický úřad | Propad průmyslu | West Texas Intermediate | Prodávající | Dnes na forexovém trhu | Dopady koronaviru na ekonomiku | Valuace | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Nemovitý majetek | Konjunkturální průzkum | Krize v eurozóně | Střední podniky | Největší ztráty | Cestovní kanceláře | Americký Fed | Akcie Netflix (NFLX) | Cestovní ruch | Vývoj | Snížení těžby | Guru | Vládní opatření | Výkyvy | Obrovské ztráty | WP | Videokonference | Pomoc ekonomice | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Aerolinky | Lufthansa | Nákupy státních dluhopisů | Profitovat | Další vývoj | Restriktivní opatření | Stimuly | Evropské země | Brusel | Letectví | Největší propad | Třída aktiv | Stimul | Epidemie onemocnění | Důležitý support | New York Times | Justin Trudeau | Spotřebitelé | Rychlé zotavení ekonomiky | Zotavení ekonomiky | Makroekonomické predikce | Návrat koronaviru | Návrat koronaviru na podzim | Dopady pandemie | Dopady pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice | Historický pád cen ropy | Pád cen ropy | Historický pád cen | Úvěrový program | Mimořádná opatření | Žádosti o podporu | Dopady krize | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozkolísaný | Texas | Přísná opatření | Koronavirová krize | Kalifornie | OSVČ | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Hotovost | Dramatický dopad | Alena Schillerová | Ministryně financí | Koronavirová ekonomika | Koronabondy | Vznik koronabondů | Dávky v nezaměstnanosti | Pojišťovací společnosti | Další růst | Růst | Objem dluhopisů | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Potenciál | Koronové dluhopisy | Platební neschopnosti | České vlády | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Pokles sentimentu | Šíření nákazy | Unijní země | Nejlepší palladiové akcie | Air Bank | Ekonomiky | Nigérie | Společnost Walt Disney | Vzdělávací webináře | Války | Tomáš Sedláček | EGAP | Jan Procházka | Schodek | Březnová data | KoroNERV-20 | Michal Mejstřík | Organizace | Nejlepší technologické akcie | Technologické akcie roku 2020 | Akcie Alphabet (GOOGL) | Alphabet (GOOGL) | LTV | Letecká společnost | Průmyslové revoluce | Práce | Koronakrize | Afrika | Údaje | Emise leteckého průmyslu | Emise oxidu uhličitého | Australia Institute | Richie Merzian | IATA | DPH | Marshallův plán | Pedro Sánchez | Španělský premiér | Úvěrová pojišťovna | Pojišťovna | Menší poptávka | Cestovní omezení | Dopady koronavirové krize | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Cena benzínu | Splátky dluhů | FANG | DAWN | DAWN akcie | Akcie Domino’s Pizza | Akcie Domino’s Pizza (DPZ) | Domino’s Pizza | Domino’s Pizza (DPZ) | DPZ | Akcie Activision Blizzard | Akcie Activision Blizzard (ATVI) | ATVI | Activision Blizzard (ATVI) | Akcie Walmart | Walmart (WMT) | WMT | Activision Blizzard | Massachusetts | Long signál na akcie | Premiér Justin Trudeau | Dodavatelské řetězce | IIPR | Innovative Industrial Properties | Býčí vyhlídky | Bankovní vzdělání | Statistiky | UNECA | Hospodářská komise OSN | Hospodářská komise | Hospodářská komise OSN pro Afriku | Schodek 300 miliard | Colorado | SaxoStrats | Propad ceny | Trade | Spotřeba ropy | Kontrakty na ropu | Největší ekonomika eurozóny | Finanční pomoc | Úvěrový program COVID | Způsob pomoci jednotlivých zemí | Nizozemsko | Poptávka po pohonných hmotách | Další snížení těžby | Snížení těžby hlavními producenty | Údaje o zásobách v USA | Obchodování s ropu | Evropská data | Domácí obchodování | Břidlicové ropy | Posílení | Omezení pohybu | Výkon dolaru | Evropské méně | Data z trhu práce | Průzkum ČSÚ | Burza CME | Očekávané výsledky hospodaření | Očekávané výsledky | Úřad INSEE | Cestování | Virová infekce | Ryanair | Propad exportu | Analytik ProfitLevel | Akce Netflix | Hodnota společnosti na burze | BCM | Maloobchod | Michael O'Leary | Mike Pompeo | Prognózy a doporučení | Stagnace nákladů | Růst výnosů | Úrokové výnosy banky | Zdražení ropy | Pokles ekonomické aktivity | Růst zadlužení | Zadlužení | Dluhy | Průmyslová výroba v Evropské unii | COT (Commitments of Traders) | Obchodní firmy | Rekordní propad | Účet platební bilance | Potlačovaná poptávka | Čínské letecké společnosti | Cestování do zahraničí | Čínští turisté | Protikoronavirová opatření | Vakcína | Spekulovat | PMI v eurozóně | Spoluzakladatel | Vládní pomoc | JDE | ČR | Fundraising | Výrobní PMI | Fondy soukromého kapitálu | CVCA | Czech Private Equity & Venture Capital Association | Objem divestic | Prodej podílů | Dušan Ševc | Fenestra Wieden | České fondy | Genesis Capital | Genesis Capital Equity | Ondřej Vičar | Zuzana Picková | Bitcoinové a blockchainové akcie | Rumunský lei | Teorie černé labutě | Ropná krize | Black Monday | Krize na asijských finančních trzích | Dot-Com Crash | Útok na World Trade Center | 9/11 Crash | Jaderná katastrofa ve Fukušimě | Black Monday China | Cena ropy pod 0 USD | Národní rozpočtová rada | Amyris | Arena Pharmaceuticals | Canopy Growth | Cara Therapeautics | Cronos | OrganiGram Holdings | GRANOLAS | Akcie FAANG | GlaxoSmithKline | Nestlé | Novartis | Novo Nordisk | Sanofi | CapitalPanda | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | BCM Begin Capital Markets CY | OX Capital Markets | Jozo Perić | Kyperská investiční společnost | Proticyklické kapitálové rezervy | Covid | Civilní letectví | PT. PROFITFXLEVEL
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

PAMM
PAMM a RAMM
PAMM technologie
PAMM účet
PAMM účty
PAMP
Panama papers
Pan American Silver
Pandemická pomoc
Pandemie

Následující klíčová slova

Pandemie koronaviru
Pandemie nemoci
Pandemie nemoci COVID-19
Pandí dluhopisy
Panevropské indexy
Panevropský akciový index
Panevropský akciový index STOXX 600
Panevropský index
Panevropský index FTSE Eurofirst 300
Panevropský index FTSE EUR 1st 300
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral spread new
Potvrďte prosím... Zavřít