Čtvrtek 02. prosinec 2021 01:05
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Purple Trading CUP
reklama
BidAskBit vanoce

Klíčová slova - HDP USA

img

Ekonomický kalendár: Rozhodnutie BoE a rečníci Fedu

24.06.2021 Európske akciové trhy sa dnes otvorili vyššie. Na dnes je naplánovaných niekoľko zaujímavých zverejnení dát a prejavov, na ktoré by si investori mali dať pri dnešnom obchodovaní pozor. Nemecký index IFO za jún bude zverejnený ráno a môže poskytovať určitú krátkodobú volatilitu. Ďalej bude investorom ponúknuté rozhodnutie o sadzbách od Bank of England. Neočakávajú sa žiadne zmeny, centrálna banka však môže naznačiť ďalšie kroky. Upozorňujeme, že to bude posledné zasadanie pre odchádzajúceho hlavného ekonóma Haldana, ktorý je považovaný za najastrabšieho člena BoE. Správa o HDP USA v popoludňajších hodinách pravdepodobne nebude príliš významná pre trhy, pretože pôjde o tretie vydanie (druhá revízia). V neposlednom rade dnes popoludní prednesú vystúpenie 4 členovia Fedu.
img

Týdenní tržní výhled: Údaje RBNZ a HDP USA v centru pozornosti

24.05.2021 Všechny oči se ve středu v ranních hodinách obrátí k prohlášení o sazbě rezervní banky Nového Zélandu a tiskové konferenci. Je vyvíjen tlak na to, aby centrální banka zužovala svůj rozsáhlý program nákupu aktiv (LSAP), protože země bude pravděpodobně jednou z prvních s úplným ekonomickým oživením.
C:\fakepath\dolar-usa.jpg

Přísnější Fed a dolar

21.05.2021 Americká ekonomika oživuje na plný plyn, inflace se zvyšuje a ceny nemovitostí raketově rostou. Několik členů měnového výboru americké centrální banky (Fed) se proto v posledním týdnu nechalo slyšet, že diskuze o zpomalení amerického kvantitativního uvolňování (QE) by měla začít spíše dříve než později.
img

Komentář Fidelity International: Výhled pro druhé čtvrtletí a dál: cesta ven ze zimy plné nespokojenosti

13.05.2021 Od začátku druhého čtvrtletí 2021, tedy déle než rok od zavedení vládních omezení, pokračuje globální hospodářské oživení, přestože sílí známky zvětšujících se regionálních rozdílů. Hospodářské škody byly po zimním nárůstu počtu nakažených v některých regionech méně závažné, než se očekávalo. V další fázi pandemie tak bude rozhodující účinná vakcinace. Příběh Covid-19 ale ještě zdaleka nekončí, protože varianty viru začínají být stále problematičtější
C:\fakepath\fundament-18022021.jpg

Rally pokračuje!

10.05.2021 Páteční report z amerického trhu práce vyšel výrazně pod očekáváním. Místo předpokládaného milionu přibylo za duben pouze 266 tisíc pracovních míst, což s trhy silně zahýbalo. Pro akcie ale report zklamáním nebyl, spíše naopak. Vyhlídka pokračování extrémního měnového stimulu americké centrální banky (Fed) poslala index S&P 500 na nová historická maxima a oslabila dolar.
C:\fakepath\akcie222.jpg

Americké oživení dává sílu akciím

30.04.2021 Podle včerejšího odhadu přidala americká ekonomika za první 3 měsíce letošního roku o 1,6 % mezičtvrtletně. Má tak našlápnuto k největšímu růstu HDP za několik desetiletí. A to ještě byly pihou na kráse únorové mrazy v Texasu a středozápadě, které vyřadily velkou část místní produkce. Bez nich by byla expanze ještě vyšší. Stejně tak Bidenův stimulační balíček schválený v půlce února bude mít dopad především až do aktuálního čtvrtletí, ve kterém největší světová ekonomika teprve shodí veškeré své zábrany po zrušení protipandemických opatření.
img

Ekonomika USA se zotaví dříve než zbytek světa – za cenu rekordního schodku obchodní bilance

20.04.2021 „Podle naší aktuální ekonomické analýzy očekáváme, že po 3,5% poklesu v roce 2020 dojde letos k růstu HDP Spojených států o 5,7 %. To by umožnilo americké ekonomice vrátit se na předkrizovou úroveň již v polovině roku 2021, tedy dříve než ostatním rozvinutým ekonomikám,“ řekl Ján Čarný, generální ředitel pojišťovny COFACE pro Českou republiku a Slovensko. K oživení amerického hospodářství dojde i díky bezprecedentní fiskální reakci vlády na ekonomickou krizi. Balíček na podporu ekonomiky, který byl přijatý v březnu 2021, činí 1,9 bilionu USD (částka rovnající se 27 % HDP USA), což je více než v jakékoli jiné vyspělé ekonomice. Coface odhaduje, že by však schodek obchodní bilance mohl v důsledku stimulačního plánu vzrůst o 56 miliard dolarů.
img

Forex: Ekonomika v USA pravděpodobně pokračuje v růstu

28.01.2021 První odhad HDP USA za čtvrtý kvartál roku 2020 ukáže silný růst výroby a naopak slabší růst spotřeby domácností. Některé sektory jsou ve výrazném útlumu, ale očkování, které včera zmínil i šéf Fedu drží naději na oživení ekonomiky v letošním roce. Od německé inflace na začátku roku se čeká zvýšení v meziročním vyjádření do kladných hodnot.
img

Ranní okénko - Předběžné odhady HDP za čtvrtý kvartál ukážou, že druhý lockdown byl méně ničivý, než ten první

25.01.2021 Z pohledu českých dat ekonomický kalendář nabídne pouze konjunkturální šetření ČSÚ. Hlavní událostí týdne budou předběžné výsledky HDP za čtvrtý kvartál některých evropských států (v čele s Německem, Francií a Španělskem) a také USA, kde navíc Fed rozhodne o nastavení úrokových sazeb.
img

Zklamání ECB tlačí DAX30 zpět pod 11 000 bodů

04.05.2020 Mimo ostřejší pokles ke konci týdne, zaznamenal Německý index DAX30 také krátký výkyv nad 11 000 bodů. Býčí výkon byl ve skutečnosti překvapivý vzhledem k údajům o HDP USA, které dosáhly poklesu -4,8% (Annual) v prvním čtvrtletí, což je mnohem horší výsledek než očekávání trhu, které činilo -4.0%. Nová data tak ukončily nejdelší období expanze v historii země od čtvrtého čtvrtletí 2008.
C:\fakepath\1.jpg

Jak upravit příští týden obchodování (27.4.-1.5.)

24.04.2020 Během příštího týdne bude hlavní pozornost věnována údajům o předběžném americkém HDP a centrálním bankám.
C:\fakepath\3.jpg

Zlato dosahuje úrovně 1620 USD

24.03.2020 V úterý cena žlutého kovu překročila 1600,00 a dotkla se úrovně 1660,00. Počas denních obchodních hodin času GMT se kov udržel na ceně 1 620,00 cenu.
img

Ekonomický kalendár: Americké dáta a rozhodnutie o sadzbách Bank of Mexico

26.09.2019 14:30 - USA, správa o HDP za Q2 (tretie vydanie). Druhá revízia správy o HDP USA za 2. štvrťrok bude zverejnená dnes. Každé ďalšie vydanie obsahuje viac aktuálnych údajov a menej odhadov, a preto má priestor na zlepšenie analýzy. Malo by sa však poznamenať, že s každým ďalším zverejnením má správa slabší dopad na trhy. Zároveň sa zverejnia údaje o obchodnej bilancii za august a očakáva sa deficit na úrovni 73,3 miliárd dolárov.
img

Co říká o zdravotním stavu globální ekonomiky Doctor Copper

25.09.2019 Měď je jedním z důležitých průmyslových kovů. Používá se napříč průmyslovými odvětvími od stavebnictví a energetiku přes automobilový průmysl po spotřební elektroniku. Bez mědi by nefungovaly konvenční automobily ani elektromobily, počítače ani kuchyňské spotřebiče. Měď najdeme v každé nové budově připojené na rozvodnou síť a v každém novém stroji. Poptávka po tomto kovu tedy dokáže leccos napovědět o stavu globální ekonomiky, o investicích firem do nových výrobních kapacit i o spotřebě domácností. Proto je měď investory nazývána Doctor Copper.
img

Prečo nemôže Trump uspieť?

27.06.2019 Americký obchod s Čínou, resp. americký deficit obchodnej bilancie je výsledkom asymetrie v krajine v rámci spotreby a investícií a toho, čo sa v krajine dokáže vyrobiť. Tým, že je spotreba v krajine vyššia ako výrobná kapacita, krajina musí dodatočnú spotrebu uspokojovať dovozom tovarov z iných krajín.
img

Americký deficit a obchodná vojna

24.05.2019 Americký obchod s Čínou, resp. americký deficit obchodnej bilancie je výsledkom asymetrie v krajine v rámci spotreby a investícií a toho, čo sa v krajine dokáže vyrobiť. Tým, že je spotreba v krajine vyššia ako výrobná kapacita, krajina musí dodatočnú spotrebu uspokojovať dovozom tovarov z iných krajín.
img

Rast eurozóny v ohrození

17.05.2019 Trump sa minulý týždeň vyjadril, že clá, ktoré uvalila Amerika na dovoz tovarov z Číny sú pozitívne pre americkú ekonomiku a že od piatka pristúpi k zvýšeniu ciel z 10% na 25%, čím pochoval pozitívne očakávania ohľadom obchodnej dohody. Otázne ale je, či slušný rast HDP USA za prvý kvartál 2019 na úrovni 3,2% sa dá skutočne pripisovať clám, keďže hospodársky rast krajiny bol do vysokej miery ovplyvnený nárastom zásob.
img

Americký obchodný deficit a obchodná vojna

17.05.2019 Americký obchod s Čínou, resp. americký deficit obchodnej bilancie je výsledkom asymetrie v krajine v rámci spotreby a investícií a toho, čo sa v krajine dokáže vyrobiť. Tým, že je spotreba v krajine vyššia ako výrobná kapacita, krajina musí dodatočnú spotrebu uspokojovať dovozom tovarov z iných krajín.
img

Burzovní grafy: Index S&P 500 je na historickém maximu

28.04.2019 Americký akciový index S&P 500 dvakrát posunul historické zavírací maximum a uzavřel poslední kompletní dubnový týden silnější o 1,20 %.
img

GBP/NZD konečne prelomil úroveň. Dokáže to aj USD/JPY či AUD/USD?

24.04.2019 V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.
img

Cla a horší ekonomické vyhlídky přinesly nervozitu. Trpí akcie a dolar

09.04.2019 Připomínkou, že obchodní války nejsou úplně za námi, je nová hrozba cly ze strany USA. Spojené státy chtějí více zatlačit na Evropu kvůli subvencím pro Airbus a připravují cla na spektrum zboží z EU, ovšem zatím v relativně malém objemu 11 mld. USD.
img

Investice do zlata v roce 2019

23.01.2019 Cena zlata se v minulém roce v dolarovém vyjádření nezměnila. Letos by podle Světové rady pro zlato – WGC, mělo zlato mít lepší zhodnocení zejména z následujících důvodů.
img

V stredu uvidíme rast sadzieb

11.06.2018 V stredu bude na programe zasadnutie FOMC, na ktorom s istotou uvidíme rast sadzieb. Avšak tento rast je trhom očakávaný a prím zohrajú nové projekcie FOMC a slovník smerom k ďalšiemu zvyšovaniu sadzieb. Obávam sa však, že prekvapenie neuvidíme.
img

DXY

28.03.2018 Safe Havens ztrácejí svůj lesk v dobách, kdy se většina zemí těší hospodářskému vzestupu a současně snižuje poptávku po americké měně, která se obecně považuje za bezpečné útočiště v turbulentních dobách. Korelace mezi efektivním směnným kurzem amerického dolaru a akciovým trhem byla v negativním teritoriu již od začátku zimy (graf 1). Korekce akciového trhu téměř 10% na konci ledna a počátku února zvedla dočasně dolar. Další výkyvy na akciovém trhu nelze v krátkodobém horizontu vyloučit, ale silná globální ekonomika snižuje pravděpodobnost, že americký dolar získá podporu jako trvalé bezpečné útočiště. Vztah mezi výnosy DXY a SP500 jsou evidentní. Obdobně graf diference DXY a DJ30 na měsíčním grafu. Pohyb, který bude apretovat USD současně depreciuje výnos akciového trhu, což je zřejmé z grafu (DXY+SP500)/100*.
img

Ranní zpráva z finančního trhu 16.8.2017

16.08.2017 Dnes bude zveřejněn zápis z červencového zasedání Fedu. Ten by měl ukázat, zda se v americké centrální bance diskutovalo snižování její bilance, či zda bylo o načasování tohoto kroku dokonce již rozhodnuto. Dopoledne však bude patřit spíše euru, když růst HDP eurozóny bude potvrzen na slušných 0,6 % q/q. Silný růst očekáváme i v Česku, kde HDP za druhý kvartál podle našeho odhadu přidal 1,3 % q/q.
img

Ohlášení demise vlády korunu nerozrušilo

02.05.2017 Česká koruna se v úterý pohybuje poblíž hladiny EUR/CZK 26,90. Začátkem minulého týdne byl kurz poblíž EUR/CZK 26,79. Forwardové body EUR/CZK na horizont 12 měsíců jsou poblíž -140 bodů. Proti dolaru se koruna nachází poblíž USD/CZK 24,59, před týdnem kurz činil USD/CZK 24,70.
img

Rozbřesk: Jak se ČNB ve čtvrtek popere s vyšší inflační prognózou?

30.01.2017 Ústřední událostí tohoto týdne bude zasedání ČNB. Centrální banka se bude muset primárně vypořádat s tím, že inflace šla nahoru v posledních měsících o poznání rychleji, než očekávala. Oproti listopadové prognóze dosáhla cíle o půl roku dříve. O něco vyšší inflační prognóza by měla na prvním letošním zasedání soustředit pozornost ČNB primárně na přípravu ukončení intervencí. Trhy budou sledovat především, jak se změní rétorika bankovní rady ohledně načasování exitu.
img

Dnešní statistiky z USA vyznívají pro Fed nejednoznačně

23.08.2016 Index nákupních manažerů v sektoru průmyslu zaznamenal v červenci mírný pokles z 52,9 na 52,1 bodů. Hodnoty nad 50 body hovoří o expanzi americké ekonomiky, nicméně jde o potenciální zpomalení důležitého sektoru, který se velkou měrou podílí na celkovém HDP USA. Zpomalení růstu průmyslového sektoru může být v očích Fedu viděno jako negativní znamení, oslabit americký dolar a mohlo by oddálit zvyšování sazeb v USA
img

Ropa s podporou komentářů a očekávání zásob roste

09.08.2016 Aktuální vývoj: Zářijový futures kontrakt ropy WTI dnes vůči závěru pondělního obchodování roste na 43,0 USD/barel. Cena od začátku srpna vzrostla o 10 %. Cenu v posledních hodinách podpořily mimo jiné některé komentáře. Prezident Kataru uvedl, že trh ropy míří k rovnováze a pokles ropy je dočasný. Navíc zdroje OPECu od června říkají, že obnovené rozhovory o zmrazení globální nabídky by mohly nastat v září, kdy se většina zemí OPECu a jiných zemí jako Ruska má účastnit mezinárodního energetického fóra v Alžírsku. Například ministr pro otázky ropy Venezuely, která usiluje o akci producentů na zvýšení ceny v pondělí prohlásil, že k setkání zemí OPECu a dalších zemí může dojít v příštích týdnech. Naopak Rusko ale podotklo, že ještě nevidí důvod dalšího jednání s OPECem.
img

Ropa – klesající trend pokračuje

02.08.2016 Aktuální vývoj:  Zářijový futures kontrakt ropy WTI dnes vůči závěru pondělního obchodování roste 0,9 %...
img

Eurozóna v druhém čtvrtletí překonala v růstu HDP USA

29.07.2016 Americké hospodářství ve druhém kvartále rostlo mnohem pomaleji, než se čekalo. Poprvé od roku 2011 zaznamenalo pokles zásob, což se projevilo na nižším ekonomickém růstu. Pokles zásob by se mohl pozitivně projevit na ekonomických výsledcích ve zbylé části roku, kdy se budou naopak zásoby doplňovat. Vzestup spotřebitelských výdajů ukazuje na vnitřní sílu největší ekonomiky světa. Hrubý domácí produkt (HDP) Spojených států v období od dubna do června stoupl na roční bázi o 1,2 procenta po růstu o sestupně revidovaných 0,8 procenta ze 1,1 procenta v prvním kvartále. Ekonomové však čekali růst až tempem 2,6 procenta.
img

Zlato před daty na důležité křižovatce

29.07.2016 Aktuálně: Zlato dnes drobně klesá vůči závěru čtvrtečního obchodování na 1334 USD za trojskou unci a vyčkáváním na zprávu amerického HDP a Indexu zaměstnaneckých nákladů (14.30 SEČ, viz níže).
img

Ropa akceleruje klesající trend

26.07.2016 Aktuální vývoj: Zářijový futures kontrakt ropy WTI dnes vůči závěru pondělního obchodování klesá 1,0 % na 42,6 USD/barel, blízko čtvrtletního minima. Dlouhodobě ale fundamenty zůstávají pro cenu ropy nepříznivé. Cena ropy je celkově stále pod fundamentálním klesajícím tlakem kvůli převisu nabídky ropy nad její poptávkou a silnému dolaru.
img

Ropa před Yellenovou slábne

21.06.2016 Aktuální vývoj: Srpnový futures kontrakt ropy WTI dnes vůči závěru pondělního obchodování klesá na 49,1 USD/barel, blízko půlročního maxima. Trh v posledních dnech vymezuje konsolidační teritorium před referendem Velké Británie o setrvání země v EU. Případný odchod z unie by pravděpodobně vedl k růstu nejistoty a tím jednak k útlumu ekonomické aktivity a poptávky po ropě a taktéž k růstu dolaru. Oba aspekty by pro ropu byly nepříznivé. Pokles ropy v posledních hodinách též souvisí se zatím nepotvrzeným příměřím mezi militanty a vládou v Nigérii.
img

Výsledky včerejších statistik zamávaly s trhy

17.06.2016 Máme za sebou perný den. První polovina čtvrtečního obchodování se stejně jako v předešlých dnech nesla převážně v duchu ztrát, a to především v souvislosti s blížícím se referendem v Británii a nejistotou, co bude následovat v případě, že Británie EU opustí. Hlavní americké akciové indexy ztrácely necelé procento.
img

Ropa na maximech díky burzám, dolaru, Totalu

07.06.2016 Aktuální vývoj: Červencový futures kontrakt ropy WTI dnes vůči závěru pondělního obchodování roste 1,0 % na 50,2 USD/barel, blízko půlročního maxima. Trh se velmi rychle oklepal z rozhodnutí OPECu minulý týden. OPEC dle očekávání na svém zasedání nepřinesl zásadní změny a překvapení, když nebyla dosažena dohoda o limitech nabídky, nárazový pokles ceny ropy o 2% ale trval jen krátce. Růstu ceny ropy v dalších dnech opět pomáhaly rekordní akciové indexy (růst cen akcií znamená lepší vyhlídky americké a světové ekonomiky a tím i poptávky po ropě) a rovněž prudký pád dolaru z pátku na měsíční minimum. Navíc v pondělí začaly předběžné práce restartu tří francouzských ropných rafinérií Totalu, jejichž aktivita byla pozastavena kvůli celonárodním stávkám.
img

Ropa před daty USA v atraktivní zóně 50

31.05.2016 Aktuální vývoj: Červencový futures kontrakt ropy WTI dnes vůči závěru pondělního obchodování slábne na 49,4 USD/barel na počátku zóny rezistencí kolem 50 USD/barel. Trh je sice znejistěn posilujícím dolarem, ale podpořen burzovními indexy blízko rekordů. Růst cen akcií znamená lepší vyhlídky americké a světové ekonomiky a tím i poptávky po ropě.
img

Denný výhľad na EURUSD 27.05.2016 + TRIM Live

27.05.2016 EURUSD včera zaznamenal rast o 0.4%. Celkovo dosiahla intradenná volatilita 39 pipov. Pri pohľade na ATR je vidieť, že volatilita na EURUSD včera oproti posledným dňom poklesla.
img

Ropa: Překážky růstu ceny

24.05.2016 Aktuální vývoj:  Červnový futures kontrakt ropy WTI dnes vůči závěru pondělního obchodování slábne s výběrem zisk...
img

Ropa vstupuje do silné rezistenční oblasti

17.05.2016 Aktuální vývoj: Červnový futures kontrakt ropy WTI dnes kotuje jen s malými změnami vůči závěru pondělního obchodování na 47,9 USD/barel s podporou výpadků produkce Nigérie, Kanady a jiných zemí. Trh ale již zasahuje do zóny rezistencí kolem 50.
img

Akcie sú absurdne drahé. Zopakuje sa rok 2008?

11.05.2016 Na akciovom trhu vidíme jednu z najnižších úrovní volatility za posledné roky. Zároveň sa však postupne kopia fun...
img

Ropa na technické křižovatce

10.05.2016 Aktuální vývoj:  Červnový futures kontrakt ropy WTI dnes roste vůči závěru pondělního obchodování 0,9 %...
img

Ropa: korekce s výběrem zisků

03.05.2016 Aktuální vývoj:  Červnový futures kontrakt ropy WTI dnes slábne vůči závěru pondělního obchodování 1,3 ...
img

Ropa: růstový trend trvá

26.04.2016 Aktuální vývoj:  Červnový futures kontrakt ropy WTI dnes roste vůči závěru pondělního obchodování 0,3 % na 4...
img

Ropa se přes další zklamání od OPECu/Ruska drží u maxim

19.04.2016 Aktuální vývoj:  Červnový futures kontrakt ropy WTI dnes roste vůči závěru pondělního obchodování na 41,6 US...
img

Ropa přibližuje půlroční maximum

12.04.2016 Aktuální vývoj:  Květnový futures kontrakt ropy WTI dnes roste vůči závěru pondělního obchodování 0,7 % na 40,6 USD/ba...
img

Ropa slábne přes klesající dolar!

05.04.2016 Aktuální vývoj:  Květnový futures kontrakt ropy WTI dnes roste vůči závěru pondělního obchodování 0,4 % na 35,6 USD/ba...
img

Ropa před Yellenovou pod tlakem

29.03.2016 Aktuální vývoj:  Květnový futures kontrakt ropy WTI dnes ztrácí vůči závěru pondělního obchodování na 38,1 USD/barel, ...
img

Ropa po teroru v Bruselu slábne

22.03.2016 Aktuální vývoj:  Květnový futures kontrakt ropy WTI dnes ztrácí 0,7 % vůči závěru pondělního obchodování na 41,2 USD/b...
img

Forex: Kurz amerického dolaru se pohyboval v úzkém pásmu

22.03.2016 Kurz amerického dolaru vůči euru se včera pohyboval ve velmi úzkém pásmu. K větším pohybům totiž ani nebyl důvod. Holubičí vyznění zasedání americké centrální banky z minulého týdne už trhy zpracovaly a během včerejšího dne se nic zásadního nestalo, co by mohlo trhy vyvést z míry. Kalendář ekonomických informací byl v podstatě prázdný a nepřišel ani žádný komentář někoho z čelních představitelů ECB či Fedu.
img

Makro: Výhled americké ekonomické ekonomiky se v únoru stabilizoval

18.03.2016 Po dvouměsíčním poklesu se index předstihových ukazatelů v únoru mírně zvýšil o 0,1% na 123,2 bodů (oč. 0,2%). K&...
img

Ropa ztrácí sílu

15.03.2016 Aktuální vývoj:  Dubnový futures kontrakt ropy WTI dnes značně ztrácí vůči závěru pondělního obchodování na 36,3 USD/b...
img

Ropa atakuje průlomové rezistence

01.03.2016 Aktuální vývoj:  Dubnový futures kontrakt ropy WTI dnes klesá 0,7% vůči závěru úterního obchodování na 33,7 USD/barel....
img

Zpracovatelský sektor USA by mohl být z nejhoršího venku

25.02.2016 Nové objednávky zboží dlouhodobé spotřeby (s trvanlivostí minimálně 3 roky) ve Spojených státech v lednu vzrostly nejvíce za 10 měsíců...
img

Ropa v oblasti průlomových rezistencí 33,0 – 35,0

23.02.2016 Aktuální vývoj:  Dubnový futures kontrakt ropy WTI dnes klesá 1,6 % d/d vůči závěru úterního obchodování na 32,8 USD/b...
img

Ropa: Dohoda hlavních producentů zatím tolik nenadchla

16.02.2016 Aktuální vývoj:  Březnový futures kontrakt ropy WTI dnes klesá 0,9 % vůči závěru pondělního obchodování na 29,4. Cena ...
img

Ropa – oslabena vedena hlavně burzami a USD

09.02.2016 Aktuální vývoj: Březnový futures kontrakt ropy WTI dnes klesá 1,6 % vůči závěru pondělního obchodování na 29,6. V porovnání s prudkými výkyvy posledních týdnů však jednoprocentní změna na tomto trhu znamená jen slabou konsolidaci. Trh je momentálně ve svěráku slabosti akciových trhů, které signalizují menší ekonomickou aktivitu a tím i poptávku po ropě a taky slábnoucího dolaru. Levnější dolar samozřejmě ropu jakožto i jiné dolarově denominované komodity oslabuje. Cena ropy je celkově stále technicky i fundamentálně výrazně pod klesajícím tlakem kvůli převisu nabídky ropy nad její poptávkou a silnému dolaru a momentální korekci akciových trhů.
img

Ropa: Cena slábne s očekáváním rekordních zásob

02.02.2016 Aktuální vývoj:  Březnový futures kontrakt ropy WTI dnes klesá 2,2 % vůči závěru pondělního obchodování na 30,7. Ropa ...
usdx-29012016-6.png

Dolar po zprávě o HDP USA roste

29.01.2016 Americký dolar dnes odpoledne po zprávě o vývoji ekonomiky USA za čtvrté čtvrtletí výrazně zpevnil...
img

Nervozita se opět vrátila na finanční trhy, analýza ZLATA, S&P 500, ROPY

26.01.2016  Na akciové trhy se vrací negativní sentiment, kdy čínské akciové indexy uzavřely v rozmezí 5 až 6 procent v mínus...
img

Ropa: Střet s klíčovou rezistencí = převaha prodejců

26.01.2016 Aktuální vývoj:  Březnový futures kontrakt ropy WTI dnes roste 1,9 % vůči závěru pondělního obchodování na 30,4. Cena ...
img

Makro: Více jak čtvrtina ekonomů předpokládá nižší růst HDP v tomto roce, NABE

25.01.2016 Lednový průzkum obchodních podmínek v podnikové sféře USA odráží výsledky ve 4Q a krátkodobý výhled. Podle Celoná...
img

Makro: Výhled americké ekonomické ekonomiky se zhoršil

25.01.2016 Americká ekonomika ke konci roku ztratila dynamiku. V prosinci index předstihových ukazatelů poklesl o 0,2% na 12...
img

Ropa se vrací k podpůrnému pilíři

19.01.2016 Aktuální vývoj:  Březnový futures kontrakt ropy WTI dnes roste 4,0 % vůči závěru pondělního obchodování na 31,1. Cena ...
img

Ropa: propad pod klíčovou 32,2 – 33,0 není potvrzen

12.01.2016 Aktuální vývoj:  Únorový futures kontrakt ropy WTI dnes roste 0,5 % vůči závěru pondělního obchodování na 31,2. Cena r...
img

Ropa stále pod tlakem

05.01.2016 Aktuální vývoj:  Únorový futures kontrakt ropy WTI dnes klesá 1,3 % vůči závěru pondělního obchodování na 36,4. Na trh...
img

Ropa uzavírá rok v trvajícím sestupném trendu

29.12.2015 Aktuální vývoj:  Únorový futures kontrakt ropy WTI dnes roste 1,2 % d/d na 37,1. Cena ropy je ale celkově stále techni...
img

Ropa stále pod tlakem, ale poblíž velkých podpor

22.12.2015 Aktuální vývoj:  Únorový futures kontrakt ropy WTI dnes roste 0,6 % d/d na 35,9. Cena ropy je ale celkově stále techni...
img

Makro: Výhled americké ekonomické ekonomiky zůstal pozitivní

18.12.2015 Hospodářský výhled USA je pro čtvrté čtvrtletí pozitivní. V listopadu stoupl index předstihových ukazatelů o 0,4%...
img

Ropa: Klesající trend trvá

15.12.2015 Aktuální vývoj:  Lednový futures kontrakt ropy WTI dnes klesá 0,3 % d/d na 36,1. Cena ropy je ale celkově stále techni...
img

Ropa: Od dalších propadů trh dělí 37,8

08.12.2015 Aktuální vývoj:  Lednový futures kontrakt ropy WTI dnes roste 0,3 % d/d na 37,7 poté co Čína ohlásila silný růst impor...
img

Ako má Fed zvýšiť sadzby v takomto prostredí?

03.12.2015 Menová politika ECB a Fedu diverguje. Zatiaľ čo prvá centrálna banka plánuje rozšíriť stimuly, tá druhá sa ich snaží d...
img

Ropa: Trh čeká na zasedání OPECu

01.12.2015 Aktuální vývoj:  Lednový futures kontrakt ropy WTI dnes roste 0,2 % d/d na 41,8. Trh během listopadu obchoduje pod kva...
img

Makro: HDP USA rostl ve 3Q o 2,1%, zpřesněný odhad

24.11.2015 Hrubý domácí produkt Spojených Států rostl ve třetím čtvrtletí o 2,1%, ve srovnání s 3,9% ve druhém čtvrtletí, uv...
img

Ropa: Před zasedáním OPECu trh citlivý na komentáře

24.11.2015 Aktuální vývoj:  Lednový futures kontrakt ropy WTI dnes roste 1,2 % d/d na 42,4. Trh během listopadu obchoduje pod kva...
img

VIDEO: Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 48. týden 2015 (23.11. - 27.11.)

23.11.2015  Obchodní aktivita tohoto týdne bude koncentrována do jeho úvodu, protože USA slaví ve čtvrtek svátek díkůvzdání. ...
img

Makro: Fed bude zvažovat zvýšení úrokových sazeb na prosincovém zasedání

19.11.2015 Většina členů výboru pro měnovou politiku Fedu předpokládá, že na základě hodnocení současné ekonomické situace a výhl...
img

Ropa: smíšené fundamenty, trh drží kvartální pásmo

10.11.2015 Prosincový futures kontrakt ropy WTI dnes klesá 0,2 % d/d na 44,0. Trh začátkem října vykázal střednědobě a možná i dlouhodobě velmi...
img

Ropa v krátkodobém býčím trendu

03.11.2015 Technický pohled:  Prosincový futures kontrakt ropy WTI dnes roste 0,6 % d/d na 46,4. Trh po odrazu od spodní hladiny ...
img

Makro: Růst HDP USA ve 3Q zpomalil na 1,5%, předběžný odhad

29.10.2015 Hrubý domácí produkt Spojených Států rostl ve třetím čtvrtletí ročním tempem 1,5%, ve srovnání s 3,9% ve druhém č...
img

Čo očakávam od dnešného FOMC ?

28.10.2015 Pred večerným zasadnutím americkej centrálnej banky si bezpochyby každý obchodník pokladá zásadné otázky. Čo môžeme dn...
img

Makro: Většina ekonomů očekává pokračující růst po zbytek roku, NABE

27.10.2015 Říjnový průzkum obchodních podmínek v podnikové sféře USA odráží výsledky ve třetím čtvrtletí a krátkodobý výhled...
img

Komoditný výhľad pre 44. týždeň

26.10.2015 Počas minulého týždňa sme očakávali pokles drahých kovov s cieľom 1150 na zlate a 15.50 na striebre. Tento výhľad aj s cieľmi je krátkodobo...
img

Ropa na zlomových úrovních 45,4 – 46,6

20.10.2015 Technický pohled:  Prosincový futures kontrakt ropy WTI dnes klesá 0,3 % d/d na 46,4. Trh začáítkem října vykázal stře...
img

Ropa: trh klepe na klíčovou bránu 46,0 – 46,6

13.10.2015 Technický pohled: Listopadový futures kontrakt ropy WTI dnes klesá 0,6 % d/d na 47,1. Trh minulý týden vykázal středn...
img

Makro: Panelisté mírně zlepšily výhled pro růst HDP USA v tomto roce, NABE

12.10.2015 Říjnový výhled celonárodní asociace podnikových ekonomů (NABE) je o něco více pozitivní než v červnu. Panelisté s...
img

Ropa blízko klíčových rezistencí

06.10.2015 Listopadový futures kontrakt ropy WTI dnes klesá 0,6 % d/d na 46,0. Cena ropy během léta ignorovala motoristickou sezó...
img

Ropa stále nad důležitými podporami

29.09.2015 Listopadový futures kontrakt ropy WTI dnes roste 1,5 % d/d na 45,1. Cena se pohybuje v nižší polovině měsíčního pásma,...
img

Ropa zůstává pod dlouhodobou rezistencí 46,3

15.09.2015 Říjnový futures kontrakt ropy WTI dnes roste 0,6 % d/d na 44,4. Cena ropy během léta ignorovala motoristickou sezónu a...
img

Ropa stále blízko klíčové rezistence 46,3

08.09.2015 Říjnový futures kontrakt ropy WTI dnes roste 2,3 % d/d na 45,4 hlavně kvůli nečekaně silnému červencovému růstu export...
img

Ropa: před ISM průmyslu výběr zisků, slabý čínský PMI

01.09.2015 Říjnový futures kontrakt ropy WTI dnes stagnuje d/d na 48,1 poté, co srpnový Index PMI průmyslu Číny potvrdil pokles (...
img

Silný ekonomický růst USA posiluje cenu akcií i ropy; analýza EUR/USD

28.08.2015  Počet Američanů žádajících poprvé o podporu v nezaměstnanosti klesl v minulém týdnu více, než se čekalo, což nazn...
img

Silný ekonomický růst USA posiluje cenu akcií i ropy; analýza EUR/USD

28.08.2015  Počet Američanů žádajících poprvé o podporu v nezaměstnanosti klesl v minulém týdnu více, než se čekalo, což nazn...
img

Wall Street má za sebou nejúspěšnější den od roku 2011, po 5 dnes posiluje i Čína; analýza ROPY, S&P 500, GBP/CAD

27.08.2015  Americký akciový trh má za sebou po sérii černých dní nejlepší obchodní seanci od roku 2011, když nej&scar...
img

Ropa: silný klesající trend trvá

25.08.2015 Zářijový futures kontrakt ropy WTI prudce roste 3,0  % d/d na 39,3. Trhu k posledním nepříznivým fundamentálním i tech...
img

Ropa stále blízko 6letého minima

18.08.2015 Zářijový futures kontrakt ropy WTI roste 0,2  % d/d na 41,9. Dopoledne se cena přiblížila k  6letému minimu poté, co č...
img

Ropa: úrovně změnu/úprav pozic

11.08.2015 Zářijový futures kontrakt ropy WTI klesá 1,3 % d/d na 44,2, stále nedaleko 6letého minima. Cena ropy během léta ignoro...
img

Ropa na 6letých minimech: probudí se kupci?

04.08.2015 Zářijový futures kontrakt ropy WTI roste 1,1 % d/d na 45,8, avšak stále nedaleko 6letého minima. Cena ropy během léta ...
img

Makro: Americká ekonomika ve 2Q rostla o 2,3pct, předběžný odhad

30.07.2015 Hrubý domácí produkt Spojených Států očištěný o sezónní vlivy rostl ve druhém čtvrtletí ročním tempem 2,3% (oč. 2,6%) ...
img

S&P 500: mezi Fedem a HDP s malými změnami

30.07.2015 Zářijový kontrakt S&P 500 roste 0,1 %  d/d na 2101. Včera hlavní americké akciové indexy posilovaly při nadprůměrném o...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Obchodní systémy | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Mexické peso | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Pin Bar | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | XAU/USD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/AUD | GBP/CAD | GBP/AUD | AUD/JPY | AUD/CAD | GBP/NZD | USD/MXN | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Objemy obchodů | Svíčkové formace | Obchodování na burze | Binární opce | Spready | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ATM | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Aussie | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Bloomberg | Bod | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Depreciace | Devizový trh | Dezinflace | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Downside | EBIT | ECB | EMA | ESM | Ekonomický indikátor | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FRA | FX | Fannie Mae | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | G10 | G7 | Gama | Grafy | High | Hlavní měna | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Initial Public Offering | Investice | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Kurzy měn | LTRO | Likvidita | Loonie | Low | MACD | MAE | MMF | MT4 | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Neckline | Stavební povolení | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Operace Twist | Oscilátor | P/E | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Pozice | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Průmyslové objednávky | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of New Zealand | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Směnný kurz | Splatnost | Spot | Spread | Sterling | Státní dluhopis | Support | Timeframe | Trading | Trend | Ukazatel | Uptrend | VIX | Vega | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Bank of China | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | BOSSA | HighSky Brokers | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Michala Moravcová | Býčí divergence | Vývoj ceny | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Josef Košťál | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Zisk | Těžba ropy | Futures kontrakt | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | Vývoj eura | RBNZ | Oanda | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Gold | Obchodovat | MT5 | Obchodování s akciemi | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Investiční banka | Makrokalendář | Analytický tým | Aktuální kurzy | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Obchodní deficit | Facebook | Měnový index | Index strachu | Australská centrální banka | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | FX trhy | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Dukascopy | Japonská centrální banka | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURJPY | Raiffeisenbank | Global macro | Aktivum | Delta | EPS | Index | Odpor | Podpora | Volatilní | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Alpari | Americká burza | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Běžný účet | Bossa.cz | Brent | Britské libry | Brokers | Brokeři | CAC40 | Cena | Cena akcií | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | Členské země eurozóny | DAX 30 | DJIA | Dolar | Dolary | Dukascopy Europe | Ekonomické analýzy | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Německa | Ekonomika USA | Eura | EURCHF | Evropská měna | Fondy | Forex kalendář | ForexTime | Forexu | Fortuna | FXstreet.cz | GDP | GE banka | GfK | Graf | Graf růstu | Hang Seng | HDP Číny | HDP Francie | HDP Rakousko | HDP Řecka | HDP Slovensko | HDP USA 2014 | HDP v Evropě | HDP v zemích EU | HighSky | Historické kurzy ČNB | Historické kurzy měn ČNB | Historie eura | Historie kurzů | Historie kurzů ČNB | Historie kurzů euro | Historie kurzů měn | Historie kurzů měn ČNB | Historie kurzy EUR | Hodnota britské libry | Hrubý domácí produkt | Hřivna dolar | Index Dow Jones | Index inflace | Index Nasdaq | Index PMI | Index PX pražské burzy.cz | Index růstu spotřebitelských cen | Index S&P 500 | Index SP 500 graf | Index volatility | Instrumenty | Investice do orné půdy | Investice do podnikání | Investice do zlata | Investiční | Investiční poradenství | Investiční výdaje | Zlaťáky | IronFX | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | JP Morgan | Komoditní | Komoditní trh | Krize eurozóny | Krize v Řecku | Kurz amerického dolaru | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz USD | Kurzu měn | Kurzy | Kurzy ČNB | Kurzy EUR | Kurzy měn ČNB | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Mayzus | Měnový kurs | MetaTrader 5 | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší producenti ropy | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nikkei225 | Oanda curency | Oanda currency | Obchod na burze | Obchod s akciemi | Obchodní hodiny forex | Obchodní platformy | Obchodní systémy forex | Obchodování binarní opce | Obchodování komodity | Obchodování na burze demo | Obchodujeme | Ocenění akcií | Oslabení měny | OTC market | Pád dolaru | PinBar | Pips | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Řecká ekonomika | Sázky | Signály | Směnný kurz dolaru | SP500 | Spekulace na růst | Státní dluh | Státní dluhopisy | Stochastický oscilátor | Stochastický | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švédská koruna | Španělská ekonomika | Trh | Tržní podíl | Twitter | USD index | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj amerického dolaru | Vývoj EUR/USD | Vývoj inflace | Vývoj mezd | Vývoj nezaměstnanosti | Vývoj USD | WTI | Highsky.cz | Země eurozóny | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy z Řecka | Předpověď | Zisky | Tradeři | Rozkolísanost trhu | ZEW | DXY | EIA | ATR | ING | Trading Central | Benzín | Put | Báze | Buy | Čistý dluh | EBITDA | Ekonomika Francie | Ekonomika Německo | EV | GDR (globální depozitní certifikáty) | Globální depozitní certifikáty | Harald Krueger | Indie | Initial Public Offering (IPO) | Janet Yellen | Měď | P.A. | Redukce | ROCE | Sell | Výroční zpráva | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | WSJ | WGC | GDR | Indexové certifikáty | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Institute for Supply Management (ISM) | M2 | StopLoss | Tržby | Zaměstnanost | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Bohatý | eBook | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Burzovní grafy | Volby | Retail | 1 milion | Burze | Penny stocks | Currency | Graf EUR/USD | Hot penny stocks | Investment | PrimStock | Bernstein | Jackson Hole | CNOOC | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | Caterpillar | Guvernér centrální banky | Macquarie | Reálný obchodní účet | Oslabení eura | TRIM Live | Index Fedu | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Fundamentální výhled | Fundamentální pohled | Technický pohled | Technický výhled | Short squeeze | HUF/EUR | Kurz EUR/USD | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Jiří Mazur | Magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Růst cen akcií | Podnikání | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Mark Carney | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Trendový kanál | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Prezident Fedu | Ekonomický sentiment | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Konzistence | Jádrový index | Polská ekonomika | Agentura Reuters | Americké trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Referendum | Ekonomická aktivita | Komentář k trhům | Fidelity International | Apreciace dolaru | Pozornost investorů | Index důvěry | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Technický pohled a výhled | Economist | Economic | Inflační tlaky | Japonský index Nikkei | IBEX | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Výsledek referenda | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Nervozita | AAA | Obchodování v Asii | Summit EU | Utahování měnové politiky | Fibo | Propad | Vystoupení z EU | Úvěrový rating | Americká ropa WTI | Index Nikkei | DAX30 | DAX30 CFD | Citi | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Hospodářský růst USA | Cena mědi | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Akcie na Wall Street | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | PetroChina | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Čínský akciový index | Stagnace | Tempo růstu | Daně z příjmů | Zajištění | Obilniny | Zpomalení v Číně | FTSE 100 | Tesla | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Prodejní signál | Odhodlání | Kapitalizace | Výhled | Akciový index DAX | Bankéři | Americké akciové trhy | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Slabé euro | Silné euro | Non-Farm Payrolls | Britská ekonomika | Americký trh práce | Predikce | Bankovní unie | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Dolar vůči jenu | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Světové trhy | Historické rekordy | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Zpomalení čínské ekonomiky | Firemní zisky | Výběr zisků | Německé dluhopisy | Výnosy | Zasedání Bank of Canada | Dukascopy Bank | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Americká vláda | Hřivna | Index cen domů | Indikátor důvěry | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Finanční domy | Měny&Sazby | ČTK | Německý Ifo index | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Americký dolar vůči japonskému jenu | Cena akcií společnosti Apple | Jednání FOMC | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | HDP v eurozóně | Tempo růstu ekonomiky | Globtrex | Flash Crash | ex | Cena palladia | Bureau of Economic Analysis | Vývoj směnných kurzů | Globtrex.com | René Remšík | Cena platiny | Hospodářské výsledky firem | Obchodní války | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Rozvojové ekonomiky | Globální růst | Inflace v eurozóně | Domácí měna | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Graf indexu | Profesionální obchodník | Výsledky firem | Růst úrokových sazeb | Obchodní platforma MetaTrader | Veřejný dluh | Bank of Mexico | Rezervy bank | Volatilita na trzích | Sazby Fedu | Inflační očekávání | Korekce cen akcií | Graf indexu S&P 500 | Posilování kurzu koruny | Michal Brožka | Akciové futures | NASDAQ 100 | Výnosové křivky | Oživení ekonomiky | Růst mezd | Cena žlutého kovu | Dění na trzích | MT5 Supreme Edition | Denní graf | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Obchodní praktiky | Copper/Gold Ratio | Doctor Copper | Pumpování likvidity | Nejnovější výsledky | Bublina na trhu | Bublina na trhu s nemovitostmi | Jakub Petruška | Lidová banka Číny | Pumpování likvidity do ekonomiky | Vyšší úrokové sazby | Tým FXstreet.cz | Digitalizace | Deficit | HDP v USA | Bílý dům | Obchod | Obchodní dohody | FRED | Supreme Edition | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | ČSÚ | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Hlavní události | Americký průmysl | USA a Čína | Růst cen | CFD DAX30 | Produkty obchodované s finanční pákou | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | Generální ředitel | Indexy nákupních manažerů | Admiral Markets Forex Kalendář | Ekonomická důvěra | Předpovědi | Technologický sektor | Průmysl | PLN | Gabriel Štefaňák | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Investujte na Forexu | Vládní výdaje | Pojišťovny | Zasedání FOMC | Výhled do budoucna | Plyn | Prohlášení | Úroky | Bilance běžného účtu | Krátkodobá předpověď | Předpověď XAU/USD | Měnové politiky | Investujte | Americké centrální banky | Bydlení | Ztráta | Vývoj jádrové inflace | Jestřábí hlasy | RBA | Ifo | Předběžné výsledky | Poradenství | Nový rekord | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Veřejné finance | Ukazatele | Smíšené výsledky | Meziroční růst spotřebitelských cen | Komunikace | Údaje o hrubém domácím produktu | Trump | Prezident | Koronavirus | Trhy | Souhrnný indikátor | Ratingová agentura Fitch | Negativní dopad | Pokles | Situace | Romain Boscher | Meziroční růst | Vít Hradil | Pandemie | Raiffeisenbank a.s. | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | Úsilí | Výdaje | Pesimismus | America first | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Medvědi | Růst sazeb | COVID-19 | Gilead Sciences | Konjunkturální průzkum | Dopad koronaviru | Obchodování odrazu | Průmysl a zahraniční obchod | Vývoj | Nová data | Šok | Výsledky HDP | Program nákupu aktiv | Profitovat | Stimuly | Energetické společnosti | Stimul | Pandemie COVID-19 | Další pokles | Hlavní centrální banky | Kongres | Domácnosti | Hodinový graf | Analýza ekonomického kalendáře | Tomáš Raputa | Německý index IFO | Růst | Vyšší výnosy | Signál | Tisková konference | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Viry | Ekonomiky | Slovensko | Války | Schodek | Práce | Údaje | Coface | Ekonomické oživení | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomik | Postavení USA | Posílení | Joe Biden | Ekonomika oživuje | Cestování | Osobní výdaje | Gilead | Růst výnosů | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | Zadlužení | Expanze | RBI | Obchodní platformy Metatrader | Fiskální stimul | ČR | Balíček na podporu ekonomiky | PEPP | Nová prognóza | Největší světová ekonomika | Covid | Druhá vlna | Dopad pandemie | Ceny | Celkový výsledek | Odhady HDP | Důvěra | Indikátory sentimentu | Zvýšení daní | Představitelé ECB | Vývoj indexu Nasdaq | Peso | Biden | Ranní okénko | Lockdown | Jitan Solanki | Reálný HDP | Zveřejnění výsledků | Tržní výhled | Obchodní politika | Týdenní tržní výhled | Spotřebitelská poptávka | Ekonomické uzavírky | Vakcinace | Očkování | Vývoj bilance běžného účtu | Stimulační balíček | PMI ve výrobě | Německá inflace | Silné oživení | Týdenní Forex kalendář | Odhad HDP USA | Tržní rizika | Admirals | Silný růst | Záchranný plán | Fidelity | Hodnotové akcie | Meziroční vývoj jádrové inflace | Meziroční vývoj jádrové inflace v USA | Vývoj jádrové inflace v USA | Ján Čarný | Vývoj indexu Nasdaq 100 | Vývoj nominálního HDP | Vývoj nominálního HDP USA | Vývoj bilance běžného účtu USA | Objednávky | Vývoj akciového indexu Stoxx Europe 600 | Vývoj počtu pracovních míst | Vývoj počtu pracovních míst v USA | Otevření ekonomik | Mali
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

HDP Itálie
HDP Německa
HDP Německo
HDP Rakousko
HDP report
HDP Ruska
HDP Řecka
HDP Singapuru
HDP Slovensko
HDP Španělska

Následující klíčová slova

HDP USA 2014
HDP v Americe
HDP v ČR
HDP ve Spojených státech
HDP v EU
HDP v eurozóně
HDP v Evropě
HDP v Kanadě
HDP v Maďarsku
HDP v USA
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít