Středa 01. prosinec 2021 19:14
reklama
BidAskBit vanoce
reklama
Swissquote Bank
reklama
BidAskBit vanoce
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Balance

C:\fakepath\admirals-21052021-2.png

Ako efektívne zvýšiť ziskovosť obchodovania?

21.05.2021 Začnite poskytovať obchodné signály ostatným investorom a znásobte profit na každom ziskovom obchode alebo ak sa Vám zatiaľ nedarí, dajte zbohom stratovému obdobiu a začnite kopírovať úspešných traderov.
C:\fakepath\krypto-20042021.png

Škodia firmám Bitcoiny na balance sheetoch?

20.04.2021 Mít v rozvaze (balance sheet) více než 90 000 BTC ukazuje, že akcie společnosti jsou na černé listině bank. Jsou zaměřené převážně na kryptoměny.
C:\fakepath\indikatory.png

Technické indikátory

04.01.2021 Pokud se pohybujete na akciových trzích, ve světě investic a krátkodobého obchodování určitě víte o technických indikátorech, které jsou pro krátkodobé obchodování nezbytné. K čemu tyto indikátory slouží, jaké typy známe a jsou nám vůbec užitečné?
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Plánuje Elon Musk veľký vstup do Bitcoinu?

22.12.2020 Dnes sú kryptomenové magazíny plné iba jednej správy. Je ňou vypumpovaný Dogecoin a dôvod, prečo sa tak stalo. No a kto iný by mohol stáť za pumpou Dogecoinu, ak nie Elon Musk. Ten z nejakého dôvodu venuje tejto kryptomene pozornosť a či už ironicky alebo reálne vyjadruje podporu tomuto altcoinu. Spravil tak aj dnes, kedy sa opäť pred svojimi followermi zmienil o tejto kryptomene. Navyše sa dnes zmienil aj o Bitcoine a to hneď niekoľkokrát, pričom sa dostal do kontaktu aj s Michaelom Saylorom, CEO spoločnosti MicroStrategy alebo Tylerom Winklevossom, CEO kryptomenovej burzy Gemini.
C:\fakepath\euro.jpg

Budúcnosť eura - nová svetová mena číslo 1?

27.07.2020 V súvislosti s bojom proti kríze spôsobenej ekonomickým útlmom v čase pandémie prišla Európska Komisia s myšlienkou získať peniaze na kapitálových trhoch a pomôcť tak európskym firmám, čo najrýchlejšie sa zotaviť. Aj pomocou nasledovných opatrení chce povzbudiť investície do ekonomiky a umožniť bankám financovať zotavujúcu sa ekonomiku vo väčšej miere. Aký to môže mať dlhodobý vplyv na euro?
C:\fakepath\akcie1.jpg

Wirecard - ako sa to mohlo stať?

13.07.2020 Nemeckí vyšetrovatelia vo štvrtok potvrdili, že v súvislosti s praním špinavých peňazí začali vyšetrovať jednotlivcov zo spoločnosti Wirecard. Ich škandál s falšovaním finančných výkazov sa naplno prevalil iba nedávno, avšak na to, že niektoré finančné reporty vyzerali podozrivo už nejaký čas upozorňovali whistlebloweri a investigatívni novinári. Ako je možné, že sa Wirecardu darilo tak dlho skrývať podvodné praktiky?
img

Výhled Fidelity International: Argumenty pro akcie vyplácející dividendy v měnící se ekonomice

09.07.2020 Bylo napsáno tolik komentářů o společnostech snižujících v posledních několika měsících dividendy, že je podle Fidelity International třeba upozornit na fakt, že většina společností stále dividendy akcionářům vyplácí. A v mnoha společnostech růst dividend pokračuje i v roce 2020. Dokonce i v Evropě a Velké Británii, kde jsou škrty nejběžnější, dosahuje zhruba polovina společností v roce 2020 růstu dividend.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 4.5.2020

04.05.2020 Od tohoto týdne začínají velké ekonomiky eurozóny s postupným uvolňování restriktivních opatření. Půjde vskutku o velmi pozvolný proces. Úplný návrat k normálu lze v jižních zemích eurozóny očekávat nejdříve ke konci června. Nárůst nových infekcí, který rozvolňování restrikcí může doprovázet, bude následován prodloužením mimořádných opatření. Přestože ve druhém kvartále čeká ekonomiku eurozóny nejcitelnější pokles, můžeme již nyní spatřit určité náznaky oživování ekonomické aktivity – např. rostoucí spotřeba elektřiny.
img

Zahraniční obchod opět zklamal

06.02.2020 Již třetí měsíc v řadě zahraniční obchod zklamal. Deficit za prosinec na úrovni 6,7 miliard korun zaostal jak za našimi, tak za tržními očekáváními. Za hlubším deficitem nestály ani tak větší vánoční nákupy, jako snížení kladného salda bilance s motorovými vozidly (o 5 miliard korun). K horšímu výsledku přispělo i prohloubení schodku potravinářskými a farmaceutickými výrobky. Lépe naopak dopadla bilance s chemickými látkami, počítači a optickými přístroji. Celkový vývoz meziročně poklesl o 2,4 %, dovoz pak o 1,5 %.
img

13 nejoblíbenějších technických indikátorů

05.12.2019 Blížíme se ke konci našeho seriálu o technické analýze, a proto je čas na určitou rekapitulaci. V předchozích dílech jsem se věnovali svíčkovým formacím, obchodování gapů, swingovému tradingu i popisu různých indikátorů.
C:\fakepath\saxo-bank6.png

Saxo Bank: Rozhovor se šéfem klientského oddělení Stefanem Veghem

14.10.2019 Hodně lidí si myslí, že si přečte jednu knihu nebo článek na internetu a dokáže vydělávat miliony. Takto to nefunguje. Medik se po přečtení knihy o srdci také hned nesebere a nepůjde operovat. Je potřeba mít reálná očekávání a umět řídit riziko, tedy přesně vědět, kolik jsem ochoten ztratit. Pokud nemám zcela jasno, tak na 99 % prodělám, říká šéf klientského servisu pražské Saxo Bank, Stefan Vegh, který se svými kolegy servisuje 28 zemí střední a východní Evropy.
img

Fungují pobídky pouze pro akciový trh nebo i pro ekonomiku?

26.08.2019 Není pochyb o tom, že ve špatných časech snižování úrokových sazeb působí na ekonomiku jako silný stimul resp. hnací motor k nastartování ekonomické expanze. Zda podobně působí i kvantitativní uvolňování je však sporné. Netřeba však pochybovat o tom, že trh reaguje velmi pozitivně na oba zmíněné stimuly, protože fungují jako signál na další růst. Od 2008 se tak stalo několikrát, kdy centrální banky zavedly QE a v poslední době i snižování sazeb a trh na to reagoval velmi pozitivně. Dokazuje to i následující graf.
img

Americké společnosti vystupují proti eskalaci obchodní války s Čínou

18.06.2019 Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování se ziskem. Indexy Dow Jones a S&P 500 si shodně polepšily o 0,1 % a technologický Nasdaq vzrostl o 0,6 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe vedlo realitním developerům (+1,13 %) následovaným telekomunikačními společnostmi (+1,07 %). Protipólem jim byli především zpracovatelé komodit se ztrátou 0,9 %. Akciovým trhům včera pomáhalo k růstu pozitivní očekávání investorů ohledně závěrů středečního zasedání Fedu. I když nejspíše nedojde přímo ke snížení sazeb, tak Fed vydá výhled na úrokové sazby, ze kterého by mělo být patrné, že ke snižování v tomto roce bude docházet. Druhou zajímavou zprávou je, že od včerejška až do 25. června se budou vyjadřovat americké společnosti k obchodní válce s Čínou. Včera svůj názor vyslovili zástupci módních společností Ralph Lauren a New Balance. Shodli se na nevýhodnosti amerických cel na čínské zboží a jsou výrazně proti zavádění dalších cel. Konkrétně mají na mysli Trumpovy hrozby o uvalení dalších cel na čínské zboží v hodnotě přes 300 mld. USD.
img

Průzkum Fidelity International: Korporátní sentiment klesá, ale recese bezprostředně nehrozí

14.03.2019 Podle nejnovějšího analytického průzkumu Fidelity International klesl globální korporátní sentiment na úrovně, jaké nebyly od roku 2016 zaznamenány. Společnosti bojují se slabší spotřebou a rostoucími náklady.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 3.1.2019

03.01.2019 Český index nákupních manažerů ve výrobě v prosinci klesl o 2,1 b. na 49,7 bodů. Sestupný trend indexu přetrvává i v závěru roku, kdy PMI dosáhl nejnižších hodnot od července 2016. Po třiceti měsících vypadl z pásma expanze a propadl se pod hranici 50 bodů. Za výrazným propadem indexu stojí oslabení výroby a propad objemů nových zakázek. Pokles PMI předpovídá výrazné zpomalování růstu tuzemské ekonomiky, které však i nadále zůstává solidní.
img

Rozdíl mezi Balance a Equity

04.12.2018 V dnešním článku bych se chtěl věnovat důležitému tématu, a to je rozdíl mezi Balance a Equity, v platformě jsou tyto pojmy uvedeny jako Zůstatek a Majetek. Pojem Zůstatek je hodnota obchodního účtu neboli kolik máme na účtu peněz. Do této hodnoty se však nepočítají pozice otevřené. Zde právě přichází pojem Equity neboli Majetek. Tato hodnota nám říká aktuální stav obchodního účtu včetně otevřených pozic.
img

DXY

28.03.2018 Safe Havens ztrácejí svůj lesk v dobách, kdy se většina zemí těší hospodářskému vzestupu a současně snižuje poptávku po americké měně, která se obecně považuje za bezpečné útočiště v turbulentních dobách. Korelace mezi efektivním směnným kurzem amerického dolaru a akciovým trhem byla v negativním teritoriu již od začátku zimy (graf 1). Korekce akciového trhu téměř 10% na konci ledna a počátku února zvedla dočasně dolar. Další výkyvy na akciovém trhu nelze v krátkodobém horizontu vyloučit, ale silná globální ekonomika snižuje pravděpodobnost, že americký dolar získá podporu jako trvalé bezpečné útočiště. Vztah mezi výnosy DXY a SP500 jsou evidentní. Obdobně graf diference DXY a DJ30 na měsíčním grafu. Pohyb, který bude apretovat USD současně depreciuje výnos akciového trhu, což je zřejmé z grafu (DXY+SP500)/100*.
img

U.S. Trade Balance

06.01.2018  Americký schodek obchodní bilance se v listopadu rozšířil a výsledek byl nad očekáváním trhu. Deficit se zvýšil na 50,5 miliardy USD z deficitu v říjnu, kdy dosáhl 48,9 miliardy USD. Konsensus očekával, že se schodek rozšíří na 49,9 miliardy USD. Většina rozšíření se vyskytla v sektoru energií, konkrétně ropy, jelikož schodek obchodu v jiných, než ropných produktech byl v nominálních hodnotách flat. Bilance reálného zboží se rozšířila o 1,1 mld. USD na schodek ve výši 66,7 mld. USD, jelikož celkový vývoz vzrostl o 2,3% a byl opakovaně vyšší, ale celkový vývoz byl překonán 2,5% celkového dovozu.
img

Forexový zeměpis: USA podrobně

23.10.2017 Spojené státy americké se pyšní technologicky nejvyspělejší ekonomikou na světě. Hrubý domácí produkt USA na obyvatele dosahuje přibližně 56 000 USD. Americké korporace jsou vždy v popředí technologického pokroku, a to zejména v oblastech výpočetních technologií, farmacie, lékařství, vzdušného prostoru a vojenské techniky.
vip zona.png

VIP zóna: Na co se můžete těšit v srpnu

01.08.2017 Unikátní služba VIP zóna - Forex Asistent se mimo informací o objednávkách finančních institucí na mezibankovním trhu pravidelně rozrůstá o mimořádné vzdělávací materiály, v rámci kterých předávají své osobní know-how profesionální obchodníci a členové týmu FXstreet.cz a dávají tak možnost ostatním členům VIP zóny nahlédnout do jejich soukromého obchodování a získat informace a zkušenosti z dlouholetého forexového tradingu.
img

AUD/NZD

24.07.2017 AUD/NZD - tento měnový pár nalezl silnou podporu na 200-dma, možná změna, či korekce pouze za předpokladu, že ukončí a potvrdí pod křivkou.
img

Které měny zůstávají slabé?

12.06.2017 Už se nám blíží polovina roku, můžeme si proto v poločase stručně shrnout vývoj měn v roce 2017 ve srovnání s prognózou, kterou jsme vydali na začátku ledna.
vip-zona.png

VIP zóna: Na co se můžete těšit v březnu

01.03.2017 Unikátní služba VIP zóna - Forex Asistent se mimo informací o objednávkách finančních institucí na mezibankovním trhu pravidelně rozrůstá o mimořádné vzdělávací materiály, v rámci kterých předávají své osobní know-how profesionální obchodníci a členové týmu FXstreet.cz a dávají tak možnost ostatním členům VIP zóny nahlédnout do jejich soukromého obchodování a získat informace a zkušenosti z dlouholetého forexového tradingu.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 7.2.2017

07.02.2017 České maloobchodní tržby v prosinci zklamaly, meziměsíčně reálně klesly o 1,4 %, meziročně vzrostly o 3,0 % bez automobilového průmyslu a o 3,7 % s automobilovým průmyslem. Trh očekával růst 6 % r/r bez aut a 6,2 % s auty.
img

Kdo vyhrál v investiční soutěži Bossa a jak výherci obchodovali?

12.07.2016 Investiční soutěž společnosti Bossa na reálných investičních účtech úspěšně skončila a my vám s radostí představujeme její vítěze. Po 4 týdnech obchodování s počátečním kapitálem 10 000 Kč známe tři nejlepší investory, kteří získávají od Bossy 200 000 Kč, 100 00 Kč a 50 000 Kč. Rovněž odměňuje 4 týdenní výherce, kteří v průběhu jednotlivých týdnů soutěže nejvíce zhodnotili svůj investiční účet, a to poukázkou v hodnotě 10 000 Kč na nákup do internetového obchodu Alza.cz.
img

Forex soutěž: Jak se vyvíjí investiční soutěž na reálných účtech o 350 000 Kč?

14.06.2016 Investiční soutěž společnosti Bossa se přehoupla do druhého kola, v němž obchodují zkušení tradeři s reálnými penězi. Každý soutěžící začíná se vkladem 10 000 reálných Kč. Soutěž odstartovala 5. června a trvá celý měsíc červen. Do soutěže se lze kdykoliv přihlásit založením reálného účtu a vložením 10 000 Kč na investiční účet.
img

Druhý výherce 10 000 Kč a postupující do hry o 200 000 Kč

17.05.2016 Investiční soutěž společnosti Bossa má dalšího týdenního výherce. Tentokrát je to výherkyně s přezdívkou Maruška, které se podařilo v průběhu druhého soutěžního týdne (8. - 13. květen) zhodnotit účet s fiktivním kapitálem o více než 1 000 procent. Výherkyni se v prvním týdnu soutěže příliš nedařilo. Obchodovala měnový pár AUD/NZD. Šest obchodů, v nichž vsadila na posílení AUD proti NZD ji stálo přes 27 000 virtuálních Kč. Pak následovalo několik malých zisků na měnovém páru USD/JPY. Celkově po prvním soutěžním týdnu disponovala částkou 5 500 virtuálních Kč z pohledu balance.
USDJPY-H4-08042016.PNG

Japonský jen získává momentum

08.04.2016 Posledních několik obchodních seancí bylo v režii japonského jenu, který stlačil měnový pár USD/JPY velice...
img

6 dôvodov prečo v tomto roku predávať EURUSD

20.01.2016 Deutsche Bank nedávno prišla s obchodnými odporúčaniami pre svojich klientov na rok 2016. Banka odporúča počas tohto r...
img

Top 3 commodities you should invest in next year

10.11.2015 Oil prices have seen a dramatic decline in 2015, the third worst since World War II. Other commodities have also declined in price, and 2016 is expected to bring...
usdx-05112015-6.png

Forex: Americký dolar dál zpevňuje

05.11.2015 Americký dolar se dnes na forexových trzích vyšplhal na tříměsíční maximum ke koši hlavních měn a na dvouměsíční maximum k japonskému jenu. Americkou měnu podpořily středeční komentáře představitelů americké centrální banky (Fed), kteří naznačili rostoucí šanci na prosincové zvýšení úrokových sazeb v USA.
img

Ochrana proti negativnímu zůstatku – proč je tak důležitá

24.09.2015 Ochrana proti negativnímu zůstatku (NBP – Negative Balance Protection) je pravděpodobně jedna z nejcennějších služeb, kterou vám retailový forexový broker může nabídnout.
img

GBP/USD: within range

19.08.2015 While China?s stock market keeps falling and US Consumer Price Index and FOMC minutes are yet to be released, American...
img

USD/JPY: BoJ decision and FOMC minutes

18.08.2015 Current trend During the Asian session, the US dollar strengthened slightly against the yen, and NikkeiStockAverage de...
img

EUR/USD: general review

17.08.2015 Last week, the Euro grew and managed to consolidate above the level of 1.1100 on Friday. Two events can be outlined th...
img

EUR/GBP: general analysis

17.07.2015 Amid the recent events, yesterday, the euro reached an eight-year low against the pound. The Greek parliament passed a...
img

EUR/USD: general analysis

16.07.2015 The euro keeps falling against the US dollar. Yesterday the European currency lost more than 50 points and currently t...
img

NZD/USD: unexpected improvements in the trade balance

26.06.2015 Today, at 01:45 (GMT+3) the data on trade balance in New Zealand became known. This index has unexpectedly improved be...
img

Cztrader – Marcus, Watchtrade

07.05.2015 Rádi bychom vám jako tradeři traderům představili šikovné obchodní nástroje, které, jak jsme přesvědčeni, vám pomohou k vydělávání peněz na burze.
EURCHF H4 24042015.PNG

Švýcarská národní banka nadále brzdí frank

24.04.2015 Nenechme se mýlit. Ani po zrušení švýcarského kurzového intervenčního závazku držet měnový pár...
img

Makro: CBRT snižuje základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu

24.02.2015 Bankovní rada centrální banky Turecka (CBRT) dnes rozhodla snížit týdenní repo sazbu o 25 bázických bodů na 7,50%, jed...
img

Key events of the week for May 19-23

16.05.2014 The upcoming week will be filled with macro and microeconomic data from the major world?s economies. Let us revise th...
img

Očekávané události, 12 - 16 května 2014

12.05.2014 Tento týden bude bohatý na publikaci makro a mikroekonomických dat největších světových ekonomik. Podíváme se, co nás ...
img

Očekávané události, 12 - 16 května 2014

12.05.2014 Tento týden bude bohatý na publikaci makro a mikroekonomických dat největších světových ekonomik. Podíváme se, co nás ...
img

FORECAST FOR MAY 12-16, 2014

09.05.2014 Next week will be filled with macro and microeconomic data from the major world?s economies. Let us revise key events...
img

PŘEDPOVĚĎ PRO 5.-9- KVĚTEN 2014

05.05.2014 Tento týden bude naplněn makroekonomickými a mikroekonomickými daty z hlavních světových ekonomik. Podívejme se na kl...
img

FORECAST FOR MAY 5-9, 2014

05.05.2014 This week will be filled with macro and microeconomic data from the major world?s economies. Let us revise key events...
img

FORECAST FOR APRIL 28 – MAY 2, 2014

25.04.2014 Next week will be filled with macro and microeconomic data from the major world?s economies. Let us revise key events...
img

FORECAST FOR APRIL 21-25, 2014

17.04.2014 Next week will be filled with macro and microeconomic data from the major world?s economies. Let us revise key events ...
img

DAX INDEX IS ROLLING BACK AFTER GETTING TO THE MINIMUM LEVELS

16.04.2014 DAX experiences a technical rollback on Wednesday: it has grown by ~1%. Yesterday DAX dropped to 9100 points, which wa...
img

BRITISH POUND?S RATE IS GROWING DUE TO THE INCREASE OF THE INDUSTRIAL MANUFACTURING

08.04.2014 Pound is traded upwards on Tuesday and has already gained ~0.75%. GBPUSD stays above 1.67300. A rapid growth was cause...
img

FORECAST FOR APRIL 7-11, 2014

06.04.2014 Next week will be filled with macro and microeconomic data from the major world?s economies. Let us revise key events...
img

Attention Of Investors Will Shift From Ukraine To The FED Meeting

19.03.2014 On Tuesday, the main stock indices of Europe and the United States showed positive dynamics after the speech of the pr...
img

WEEKLY FORECAST, MARCH 17-21, 2014

14.03.2014 Next week will be filled with macro and microeconomic news from the major world?s economies. The results of the US Fed...
img

WEEKLY FORECAST, MARCH 17-21, 2014

14.03.2014 Next week will be filled with macro and microeconomic news from the major world?s economies. The results of the US Fed...
img

DECREASE OF PRICES FOR THE INDUSTRIAL METALS HAS PLUMMETED DOWN THE AUD?S RATE

12.03.2014 Australian dollar lost 1.5% in comparison to the US dollar since the beginning of the week, and got under 0.9000. AUDU...
img

DECREASE OF PRICES FOR THE INDUSTRIAL METALS HAS PLUMMETED DOWN THE AUD?S RATE

12.03.2014 Australian dollar lost 1.5% in comparison to the US dollar since the beginning of the week, and got under 0.9000. AUDU...
img

The Negative Statistics And Nervousness Concerning Ukraine, Still Presses On The Markets

12.03.2014 The markets seem to be stiffened with expectations or fears due to the pressure from various events, and seem unable t...
img

Uncertainty Concerning Ukraine Presses On The Markets

11.03.2014 Yesterday's trading day, the opening of the week, was negative for the markets, and the main stock indices of the worl...
img

FORECAST FOR MARCH 10-14, 2014

07.03.2014 Next week will be filled with macro and microeconomic data from the major world economies. Let us revise the main ev...
img

AUSTRALIAN DOLLAR?S RATE GOES UP SUPPORTED BY THE STRONG DATA FROM AUSTRALIAN ECONOMY

06.03.2014 AUD?s positions got much better against the US dollar since the beginning of March. AUDUSD grew from 0.88900 to 0.9060...
img

News From Japan Is Boosting The Market

18.02.2014 The First trading day of the week was affected by lowered activity on the stock platforms due to the bank holiday in t...
img

Markets Are Consolidating At The Levels Reached

14.02.2014 On Thursday, indices of the United States managed to finish the trading session on a positive note, and closed the day...
img

The Positive Background Supports The Markets

12.02.2014 The American stock market continues to get positive impulses, which helps it to recover from the losses obtained in th...
img

Decrease Noted On World Platforms During Yesterday?s Trading Session

14.01.2014 During yesterday?s trading session, the American players preferred to take profit from the majority of stocks before t...
fundament 14102013-2.png

Kde hledat ten správný fundament?

14.10.2013 Tradeři, kteří staví svou obchodní strategii na fundamentální analýze, potřebují pracovat s daty z reálné ekonomiky. Ta je ale někdy obtížné na internetu vůbec najít, natož exportovat do excelu. Dnes si proto ukážeme povedenou databázi americké centrální banky (Fed), ve které můžeme najít rozmanitou sadu dat od mexické obchodní bilance až po finskou průmyslovou výrobu. Při „dolování dat“ se bohužel bez základní znalosti angličtiny neobejdeme.
img

Makro: Přebytek obchodní bilance eurozóny v červenci poklesl

17.09.2013 Vývoz zboží z eurozóny se po očištění o sezónní vlivy v červenci meziměsíčně snížil o 1,6% na 155,9 miliard eur, dovoz...
img

Středoevropské měny skrývají slušný potenciál

21.08.2013 V dnešním článku se podíváme na středoevropské měny z pohledu fundamentální analýzy, jelikož dle mého názoru skrývají slušný potenciál.
img

EUR/GBP znovu blízko rezistenci 0,86

29.05.2013 Německá nezaměstnanostv dubnu nečekaně vzrostla o 21 000 Němců na celkových 2,936 milionu. Ekonomové očekávali po...
clanek 2012.png

Co přinese rok 2012?

09.01.2012 Formulovat predikce na tak dlouhou dobu jakou je jeden rok, navíc v době krize a vysoké nervozity, v době kdy se sentiment mění podle posledního titulku ve zprávach a v době kdy se nemyslitelné stává během krátké chvíle možným, se může zdát tak trochu zbytečné. Minulý rok navíc ukázal, že vlivů, které mohou, alespoň krátkodobě, naprosto změnit dění je tolik, že je zhola nemožné vzít je všechny v potaz (vzpomeňme třeba na nepředpovídatelné japonské tsunami nebo sociální bouře, které se přehnaly severní Afrikou a Středním východem).
img

Jak na to ? 2

27.08.2011 Kdy je naše obchodování úspěšné
img

Večerné zhrnutie

22.07.2011 Ázijské akciové trhy dnes zaznamenali návrat do zelených čísiel: Nikkei225 +1,23%, Hang Seng +1,75%, Shanghai +0,25%, S&P ASX +0,98% a Sensex +1,40%. Obchodníci tak reagovali na dohodu európskych lídrov o ďalšom osude Grécka a eurozóny. Dohoda je na svete a investori sa môžu "radovať", že európsky daňoví poplatníci zaplatia zastavenie dlhovej krízy. Na včerajšiu dohodu najvýraznejšie reaguje bankový sektor: Standard Chartered +3,44%, Sumitomo Mitsui Financial Group +3,81%, Mizuho Financial Group +2,77% a Standard Chartered +3,44%... Ázijskému technologickému sektoru pomohli aj lepšie výsledky US korporácií: Advanced Micro Devices Inc, SanDisk Corp a Microsoft... Ako uviedol stratég BBH:"Ešte dlhový strop z USA a trh by mohol testovať nové maximá"... Sentiment je tak po včerajšku značne pozitívny, avšak horšie čínske PMI a stále odmietanie QE 3 môžu prípadnú rally ľahko ukončiť.
img

Makro: Schodek obchodní bilance eurozóny se v únoru zúžil na 1,5 miliard eur

15.04.2011 Schodek obchodní bilance eurozóny se v únoru výrazně zúžil z -15,6 mld eur na -1,5 miliard eur, ...
AD divergence.gif

Accumulation/Distribution (A/D)

18.03.2011 Technický indikátor Accumulation/Distribution je determinován změnami v ceně a objemu. Divergence mezi indikátorem A/D a kurzem instrumentu indikuje přicházející změnu trendu.
img

Makro: Schodek obchodní bilance eurozóny se v lednu prohloubil víc, než se čekalo

18.03.2011 Schodek obchodní bilance sedmnáctky zemí eurozóny se v lednu nečekaně prohloubil z -0,5 mld...
img

Ekomomický komentář - 10.06

10.06.2010 Komentářo Fed včera zveřejnil svoji béžovou knihu, která uvádí, že se ekonomika vylepšuje ve d...
img

6. část - Fundamenty ve forexu

14.07.2009 Definice fundamentální analýzy a jednoduché rozdělení základních ukazatelů globální fundamentální analýzy - to bude hlavním předmětem dnešního článku. Dále se dozvíme, kde hledat potřebné informace a na co si dát pozor, pokud se rozhodneme jako trader obchodovat tzv. "na data".
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Obchodní systémy | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | VIP zóna | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Maďarský forint | Koruna | HDP | Obchodní deník | Fibonacci | Devizové rezervy | Mexické peso | Divergence | Investiční soutěž | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | AUD/NZD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Binární opce | CFDs | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | AOS | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Auditor | Aussie | Average True Range | ADX | BaFin | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bond | Breakout | Broker | Buy Limit | Buy Stop | CAPEX | CEO | CFD | CFTC | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Channel | Close | Konsolidace | DAX | Decline | Demo účet | Distribuce | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downtrend | ECB | Easing | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční deriváty | Finanční trhy | Fiskální politika | Flat | Foreign Exchange | Futures | G10 | Gap | Grafy | High | Index DAX | Employment Cost Index | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Neckline | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Opce | Open | Open interest | Order | Oscilátor | Parabolic SAR | Parita | Pip | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | RSI | Rally | Rating | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistance | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Spot | Spread | Standard & Poor's 500 | Sterling | Stochastic | Stop-Loss | Support | Swap | Swiss | Swiss National Bank | Take Profit | Technical analysis | Tightening | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | Uptrend | VaR | Volatilita | Volume | Výkonnost | Performance | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Yield | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Bank of China | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Asijské akcie | Jihokorejský won | Shanghai Composite | Cena ropy | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Leoš Mareš | Admiral Markets | Indexy | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Program nákupů dluhopisů | EU | Klouzavé průměry | Aukce | Zasedání Fedu | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Investiční instrumenty | Finanční instrumenty | Breakout strategie | Break-Even | Kurz dolaru | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Emoce | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Bohatství | Hospodářský cyklus | London Stock Exchange | Japonská měna | RBNZ | Partners | DailyFX | Gold | Obchodovat | MT5 | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Makrokalendář | Analytický tým | Financování | Investovat | CZK/USD | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | Měnový index | LYNX | BTC | Burzy | FX trh | Rozvíjející se trhy | FxPro | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | GBPUSD | USDCAD | GBPJPY | EURJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Carry trading | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Americká centrální banka | Analýzy | Automatický obchodní systém | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Bossa.cz | Brent | Britské libry | Brokers | CAC40 | Cena | Cena akcií | Ceny stříbra | CFD kontrakty | Conference Board | Cyrrus | CZK | CZTrader | Česká spořitelna | České koruny | ČEZ online | DAX 30 | Dax index | DJIA | Dolar | Ekonomický růst | Ekonomika Japonska | Ekonomika USA | Eura | EURGBP | EURCHF | Evropská měnová unie | Exchange | Fibonacciho posloupnost | Finanční služby | Fondy | Forex market | Forex soutěž | ForexFactory | ForexFactory.com | Forexové obchodování | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GDP | Graf | Hang Seng | HDP USA | Hrubý domácí produkt | HSBC | Ichimoku | Index S&P 500 | Indikátor MACD | Indikátor momentum | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční poradenství | Investiční účet | Investiční výdaje | Investing | ISM | Japonská ekonomika | JP Morgan | Kam investovat | Komoditní | Konfluence | Kurz dolarů | Kurz dolaru k euru | Kurz měny | E15 | Libra | London metal exchange | MACD histogram | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Mayzus | Meta Trader | Meta Trader 4 | MetaTrader 5 | Money Flow Index | Moving Average | MQL5 | MQL5.com | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nikkei225 | Norská měna | Obchodování binárních opcí | Obchodování pro nováčky | Obchodování přes internet | Obchodování s binárními opcemi | Obchodování s binárními opcemi recenze | Obligace dluhopis | Oslabení měny | PayPal | Pips | Pivoty | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Psychologie obchodování | Rate Of Change | Rates | Recenze | Reuters | Roboti | Ropy | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | SaxoBank | Signály | Směnárny | Société Générale | SP500 | Stochastic oscillator | Stochastický oscilátor | Stochastický | Stoxx | Stoxx Europe 600 | TopForex | Trh | Twitter | US dollar | USD index | Velká Británie | Volatility | Vydělávání peněz | Webinář | Webináře | WTI | Zemní plyn | Zlatý řez | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | ZEW | DXY | ATR | DMA | Put | Buy | Buyout | CEE | Elon Musk | EV | Federal Funds Rate | Hold | Janet Yellen | On Balance Volume Index (OBV) | One cancel the another (OCO) | Prospekt | Range | Rate Hike | ROCE | Sell | Itálie | Spojené státy | Investiční instrument | Index nákladů práce | Investice ve stavebnictví | Tržby | Výsledek hospodaření | QE | Bohatý | Equity křivka | Bailout | Commission | Correction | Martingale | Overbought | Oversold | Session | One Cancels The Other (OCO) | Volby | Finanční noviny | Rozhovor | Úspěšný trader | Know-how | Futures trading | Cukr | Retail | Vzdělání | Burze | Commodities | Commodity futures | Commodity futures trading | Currencies | Currency | Currency market | Head and Shoulders | Forex indikátor | Investment | Obchodní tajemství | Stock market | Traders | IMPOSSIBLE | Ernst & Young | KPMG | Microsoft | MSCI | ABN Amro | Westpac | Caterpillar | Sentix | Nordea | Investing.com | TLTRO | Axis | Standard Chartered | Technické indikátory | Forex asistent | Reporty | Investiční soutěže | Snižování sazeb | Thomson Reuters | Patrik Hezucký | Světová měna | Technický pohled | Forex weby | Short squeeze | Polská centrální banka | Podnikání | Mark Carney | Hospodářské výsledky | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Earnings | Nejúspěšnější trader | Ekonomické indikátory | Přehled | Jádrový index | Bezpečné přístavy | Index eura | Bankovnictví | Obchodování CFDs | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | Initial Balance | Fidelity International | Volumes | US akcie | Forbes | Vývoj měn | Index důvěry | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Economic | Forwardy | Dollar Index | Program nákupu dluhopisů | Vladimir Putin | Americký akciový index | Supporty a rezistence | Miliardy dolarů | Britské dluhopisy | Nervozita | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Kryptoměny | S&P | Agentura Fitch | Německý akciový index DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Nejistota | Erste | Indikátor Stochastic | Stagnace | Tempo růstu | Tradiční měny | CySEC | FTSE 100 | Digitální měny | Dogecoin | MetaQuotes | Tesla | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Nákupní signál | Prodejní signál | Zahraniční firmy | Kryptoměna | Výhled | Akciový index DAX | Poplatky | Počáteční kapitál | Historická data | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Non-Farm Payrolls | Predikce | Ekonomická situace | General Electric | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Zisky firem | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Theresa May | Britské referendum | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Měnové krize | TRY | Příjmy | Nástroje technické analýzy | Finanční domy | Přeprodaný trh | Polský zlotý (PLN) | Maďarský forint (HUF) | ČTK | Zvýšení volatility | Konsenzus | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Obchodní pozice | Commodity Futures Trading Commission | Norsko | Očekávání | HDP v eurozóně | Bitfinex | SaxoTraderGO | Forexový broker | Purple Trading | Mizuho | Interbank VIP indikátor | Ranní nadhoz | Obchodování na zámořských trzích | Quant | Breakout Trader | Americký akciový trh | Obchodování s kryptoměnami | Kvantitativní utahování | MiFID II | LYNX Trading | Kryptoměna Dogecoin | Správce portfolia | Jak fungují akcie | Ochrana před negativním zůstatkem | Zájem o digitální měny | SaxoTraderPRO | Geopolitická rizika | Saxo | Obchodní války | FinTech | Očekávání investorů | Bitcoiny | Virtuální měny | Obchodní válka | Podniky | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Objem obchodování | Indikátor Ichimoku | Patrik Mackových | Trh s ropou | Americké volby | CFD broker | Zpomalení ekonomického růstu | Majetek | Obchodovat s akciemi | Velké riziko | Aktivní trader | Indikátor ATR | Index peněžních toků (MFI) | Index peněžních toků | MFI | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Brexit bez dohody | Boris Johnson | Americké společnosti | Akcie a ETF | Ochrana před záporným zůstatkem | Situace v Hongkongu | Americké futures | Britský premiér | Nový britský premiér | Tomáš Pfeiler | Úspěšné obchodní strategie | Obchodní pokyny | MiFIR | Saxo Bank v Praze | Jak se stát lepším investorem | Stefan Vegh | Saxo Select | Globální hospodářský cyklus | Hard brexit | USA prezidentské volby | Informace z trhu | Nejpřesnější informace z trhu | Opuštění Evropské unie | Obchodování dluhopisů | Obchodování dluhopisů online | Strategy leader | Kopírovat úspěšné obchodní strategie | Největší geopolitické riziko | Geopolitické riziko | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Robotické investování | High risk | Tradingové strategie | Ochrana před inflací | Doporučení pro tradera | Aktivní zkušený trader | Zkušený trader | Maržové požadavky | Strategie pro investování | Investiční workshopy | Obchodní spolupráce | Bilance zahraničního obchodu | Cena akcie | Tým FXstreet.cz | Prodávat své akcie | Deficit | Prohloubení schodku | Politická situace | HDP v USA | Objem | Obchod | Histogram | FRED | Konkurenceschopnost | Trader 2.0 | Firma | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Souhrn finančních trhů | Equity křivky | Průběh equity křivky | Studie | Bilance | Jakub Kraľovanský | Generální ředitel | Amazon | Miliardy | Vyhlídky | Domácí měny | Chilské peso | FT | Financovat | Eva Miklášová | Na burze | Visa | Rozvoj | Copy trading | Co je to copy trading | Problémy | Prohlášení | Ohlédnutí | Hypotéky | MasterCard | EY | Investiční ředitel | Wirecard | Ziskovost | Investiční aktivita | MSCI AC World | Krátkodobé obchodování | Volume indikátor | Inovace | Miliardy eur | Výhled Fidelity International | Technické ukazatele | Ukazatele | Britské podniky | Vyplácení dividend | Hladiny podpory | Trhy | Pokles | Situace | Důchody | Pandemie | Vstupy | Výstupy | Zlepšení | Obchody | Aktivity v Číně | Průměrná cena | Obchodovanie | Momentum indikátory | Trendové indikátory | Indikátor RSI | Fibonacciho linie | Indikátor ADX | Indikátor OBV | Indikátor MFI | Indikátor Ichimoku Cloud | Ichimoku Cloud | Indikátor ROC | Indikátor STO | Technický indikátor | Dělení technických indikátorů | On Balance Volume | Moving Average Convergence Divergence | Average Directional Index | Indikátor Stochastic Oscillator | Ekonomické aktivity | Americký Fed | Shortovat | Vývoj | Vývoj na trhu | Profitovat | Směr trendů | Komerční banky | Tým Admiral Markets | Dividendové výnosy | Růst | Bulharsko | Ekonomiky | Organizace | IMF | Statistiky | Remdesivir | FDA | Gilead | Společnost Gilead | Tweet | Fondy obchodované na burze | Regulační orgány | Vývoj ekonomiky | JDE | Gambling | Square | Markus Braun | Covid | Akcie Wirecard | Michal Lukáč | Růst kapitálu | Růst kapitálu a příjmů | Chorvatsko | XCOM Bank AG | XCOM Bank | Wirecard Bank | Ceny | Michael Saylor | MicroStrategy | Blockchainové technologie | LEN | Typy indikátorů | Indikátory volatility | Indikátory objemu | Nejoblíbenější Forex indikátor | Nejoblíbenější Forex | Indikátory momenta | Obchodné signály | Admirals | Společnost MicroStrategy | Akvizice BTC | Akcie MicroStrategy | Zvýšit ziskovost | Copy Trading Admiral Markets
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Bain & Co
Baird
Baissista
Baker Avenue Asset Management
Baker Hughes
Baker Hughes (BHI)
Baker & MacKenzie
Baker McKenzie
BAKKT
Bakkt Inc.

Následující klíčová slova

Balanced Funds
Balancovaný fond
Balancovaný fond (smíšený)
Balderton Capital
Balenciaga
Balíček na podporu ekonomiky
Balíček na pomoc ekonomice
Balíček na záchranu ekonomiky
Balíčky na povzbuzení ekonomiky
Balík akcií
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít