Sobota 23. říjen 2021 17:05
reklama
Purple konference
reklama
InstaMarkets
reklama
Admiral Markets
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Technologie

img

Český startup Rossum získal od investorů 2,2 miliardy korun

20.10.2021 Tuzemská firma Rossum, která buduje platformu pro zpracování dokumentů kolujících mezi firmami za pomoci umělé inteligence, získala investici zhruba 2,2 miliardy korun (100 milionů dolarů). Jde o třetí nejvyšší částku, kterou kdy získal český startup. Investici vedl americký fond rizikového kapitálu General Catalyst. K němu se přidali stávající investoři Rossumu, britské fondy SeedCamp a Local Globe i český Miton. Firma to uvedla v tiskové zprávě.
C:\fakepath\xtb-20102011.png

Desátý ročník ankety Broker Roku vyhrála společnost XTB

20.10.2021 Hlasování široké veřejnosti rozhodlo o nejoblíbenějším a nejuznávanějším brokerovi v České republice za rok 2021. Stala se jím společnost XTB, která tak obhájila své prvenství z předchozího ročníku. Svůj hlas jí dalo nejvíce investorů a traderů z celkových 8 563, kteří se ankety zúčastnili. Oficiální vyhlášení vítězů proběhlo v rámci investiční a tradingové konference MoneyExpo Online 2021. Soutěž již 10. rok organizuje společnost Financial Progress Group a. s.
img

Záhadná disonance v říši akcií. Přijde kolaps akciových trhů?

20.10.2021 Na akciových trzích vládne nové paradigma, které vzešlo z pandemie. Ceny akcií i reálné výnosy dosáhly úrovně v posledních letech a desetiletích nevídané. V USA už se komodity blíží novým absolutním maximům a ziskové marže pokořily historické rekordy. Index cen potravin FAO zároveň koketuje s nejvyšší úrovní za posledních šest desetiletí a Evropa stojí na prahu energetického šoku. Varianta delta zpomalila ekonomický růst po celém světě a přinesla další problémy v asijských centrech zpracovatelského průmyslu. Ale akcie to vše zatím ignorují a prožívají od roku 1999 druhé nejdelší období růstu, kdy pokles nepřesáhl 5 %.
C:\fakepath\Gates.jpeg

Gates chystá v Británii investice do technologií šetrných k přírodě

19.10.2021 Spoluzakladatel americké softwarové společnosti Microsoft Bill Gates se dohodl na spolupráci s britskou vládou a hodlá ve Spojeném království investovat do technologií, které jsou šetrnější k životnímu prostředí. Zaměří se na to, aby nové technologie byly cenově dostupnější, informovala dnes agentura Reuters.
img

Cesta do ekonomického pekla je dlážděna dobrými úmysly. Fyzický svět je pro zelenou vizi příliš malý

18.10.2021 „V průběhu dějin si bohaté i chudé země během nejrůznějších finančních krizí půjčovaly, nebo půjčovaly jiným, bankrotovaly a znovu se vzpamatovávaly. A odborníci pokaždé tvrdili, že „tentokrát je to jiné“, že přestala platit stará pravidla oceňování a nová situace se jen v máločem podobá katastrofám minulosti.“
img

Zelený závěr týdne díky výsledkům i datům. Zinek rychle zdražuje

15.10.2021 O pozitivní závěr týdne se nakonec postaraly jak výsledky, tak nová makrodata. Z firem to byl zejména Goldman Sachs, který překvapil velmi dobrými čísly, kterými tak dokreslil solidní výsledky sektoru a podtrhl dnešní růst bankovních akcií. Sektor krom toho může těžit také z rostoucích dluhopisových výnosů, což ho dnes řadí mezi nejvýkonnější v zámoří i Evropě. Slušně se daří také průmyslu či energiím, zato technologie a komunikace zaostávají právě spolu s vývojem na dluhopisovém trhu. Americký 10Y letý výnos dnes stoupá o 5 bazických bodů, německý o 2.
img

Farmaceutická společnost Pfizer hledá startupy v České Republice

15.10.2021 Pfizer podpoří české startupy se zaměřením na technologie v odvětví zdravotnictví. Umožní jim přihlásit se do platformy Pfizer Healthcare. Z těchto startupů bude vybráno jen 5 kandidátů. Ti budou reprezentovat svůj nápad porotě složené z odborníků. Pokud uspějí, získají tak přístup k síti firemních odborníků, marketingovým nástrojům i cenným kontaktům.
C:\fakepath\česká burza2.jpg

Fixed.zone dnes obdržela souhlas ČNB k veřejné nabídce akcií

15.10.2021 Společnost Fixed.zone dnes obdržela souhlas České národní banky k veřejné nabídce akcií. Akcie výrobce příslušenství pro mobilní zařízení bude možné upsat v rámci veřejné nabídky (IPO) burzy v termínu od 19. října do 2. listopadu 2021. Následně se s akciemi firmy bude obchodovat na trhu Start pražské burzy. Fixed.zone to dnes sdělila ČTK. Start je určen pro malé a střední podniky.
img

Dobré výsledky nejen amerických bank táhnou akcie vzhůru, dnešní data nejsou brzdou

14.10.2021 Růstová nálada na akciových trzích se během dne upevňuje a hlavní indexy se posouvají nahoru. DAX či CAC 40 už přidávají 1,3 procenta, FTSE 100 je +0,9 pct, AEX roste o 1,6 pct. V zámoří sledujeme na hlavních indexech růst okolo 1,3 procenta a podílejí se na něm všechny sektory. Nejlépe jsou ale na tom suroviny, technologie a zdravotnictví.
img

Akcie v růstové náladě a další inflační data na programu

14.10.2021 Čtvrteční obchodování je pro hlavní evropské akciové trhy pozitivní. Indexy si připisují slušné zisky: DAX +0,9 pct, FTSE 100 a CAC 40 jsou +0,8 pct a AEX přidává už 1,3 procenta. Sektorově vedou technologie, energie a finance. Znovu se zvedají ceny energií, a to elektřiny, ropy či plynu, zatímco uhlí jen drží pozice. To však akcie celkově moc netrápí.
img

Budou akcie Qualcomm díky nedostatku čipů na trhu i nadále růst?

14.10.2021 V dnešní analýze se podíváme na situaci ohledně nedostatku čipů. V této souvislosti se detailněji zaměříme na akcie Qualcomm (QCOM), protože tato společnost z technologického odvětví se výrobou čipů zabývá. Qualcomm nedávno odkoupil společnost Veoneer, čímž si upevnil pozici v automobilovém průmyslu. Ten je výpadkem čipů silně zasažen.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Akcie Tata Motors zpevnily o 20 pct., firma dá dvě mld. USD na elektromobilitu

13.10.2021 Akcie indické společnosti Tata Motors si dnes připsaly téměř 20 procent. Automobilka v úterý oznámila, že během pěti let investuje do elektromobility přes dvě miliardy dolarů (bezmála 44 miliardy Kč). Investiční společnost TPG a státní holdingová společnost ADQ z emirátu Abú Zabí indickému výrobci do nové divize elektromobilů vloží jednu miliardu dolarů. Informuje o tom agentura Reuters.
img

Blockchain- o co se jedná a jak to funguje

12.10.2021 Technologie blockchain otevřela příležitost pro nové odvětví chytrých smluv nebo-li smart contracts. Nové odvětví si lidé velmi rychle oblíbili. V poslední době se chytré smlouvy těší velké oblibě. Se zvyšující se popularitou roste i užívání smart kontraktů ke všem obchodům.
img

Výhled Saxo Bank na 4. čtvrtletí: Inflace, kterou svět ještě neviděl. Tentokrát to bude jinak

11.10.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 4. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
C:\fakepath\bitcoin-3.jpg

Reuters: V Salvadoru si zvykají na bitcoin, obavy ale přetrvávají

10.10.2021 Od září, kdy Salvador zavedl bitcoin jako zákonné platidlo, tam s touto kryptoměnou experimentuje čím dál více lidí. Denně jeho prostřednictvím posílají migranti domů několik milionů dolarů. Ale platby v bitcoinech přijímá v této středoamerické zemi jen zlomek podniků. Kryptoměnová aplikace od vlády se potýká s technickými problémy, což frustruje i oddané uživatele této technologie. Uvedla to agentura Reuters.
img

Rozbřesk: OPEC+ ropnému trhu neulevil, na Wall Street další výplach technologií

05.10.2021 Cenový šok v podobě raketového zdražení zemního plynu, uhlí nebo elektřiny se zvolna přelévá také na globální ropný trh, a to navzdory včerejší dohodě států OPEC+ na dalším rozvolnění produkčních škrtů. Minimálně část trhu totiž očekávala ještě agresivnější růst produkce ze strany Saúdské Arábie a spol. než finálních 400 tis. barelů denně (v listopadu), díky čemuž se ropa Brent vyhoupla až k hranici 82 dolarů za barel, tj. nejvyšší úrovni za poslední tři roky.
img

Pondělní výprodej na Wall Street

05.10.2021 Úvod týdne na Wall Street se nesl ve značně negativním duchu. Všechny hlavní akciové indexy od počátku včerejšího dne postupně ztrácely, nejvíce pak technologický Nasdaq (-2,1 %). Jediným rostoucím sektorem byl ten energetický díky dalšímu růstu cen ropy a elektrické energie (Exxon Mobil +1,3 %, Halliburton +3,3 %, Occidental +2,1 %). Naopak nejvíce pod tlakem byly technologie (Apple -2,5 %, Alphabet -2 %, Microsoft -2,1 %, Amazon -2,9 %, Facebook -4,9 %, Nvidia -4,9 %).
img

Ranní komentář: S&P500 je 5% pod all-time high. Výprodej táhnou technologie

05.10.2021 Včerejší seance se nesla opět ve velmi nervózním duchu. Akciové indexy zamířily do červených čísel, přičemž i tentokrát to nejvíce schytaly technologie. Pod největším tlakem byl přitom Facebook, jehož akcie reagovaly negativně jak na globální výpadek služeb, tak na obvinění Frances Haugenové, podle které FB záměrně propaguje nenávistné příspěvky a upřednostňuje své zisky před svými uživateli.
C:\fakepath\Biden2.jpg

Biden mluvil s von der Leyenovou, vyzval k sjednocení daňových pravidel

05.10.2021 Americký prezident Joe Biden mluvil v pondělí večer po telefonu s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou. Uvedl to Bílý dům. Biden v telefonátu vyzval k většímu sjednocení mezinárodních daňových pravidel a podpořil země západního Balkánu v jejich snaze vstoupit do Evropské unie.
img

Energie dál zdražují a živí obavy z inflace. Trpí hlavně technologie

04.10.2021 Začátkem týdne stály za pozornost opět energie, které jsou klíčovým faktorem pro inflaci a potažmo i inflační očekávání. Cena elektřiny v Německu, zásadní i pro český trh, se zvedla o dalších 5 procent, přičemž ráno to bylo i víc.
C:\fakepath\trader-03102021.png

O pohodlnosti a tradingu

03.10.2021 Včera jsem byl ještě jednou letos na kole. Byl to asi poslední pěkný víkend a tak jsem ho využil. Mnoho lidí jsem cestou nepotkával, no co mě ale překvapilo, byl poměr běžných cyklistů a elektrocyklistů.
img

Na Wall Street byly včera technologie jednookým králem

01.10.2021 Zámořské indexy po středečním dni oddechu včera pokračovaly v poklesech. Především se nedařilo indexu Dow Jones Industrial Average, který oslabil o 1,6 %. O něco lépe dopadl nejširší index S&P 500, se ztrátou 1,2 %. Technologický Nasdaq pak relativně téměř netratil, když odepsal pouze 0,4 %. Utility a informační technologie se svou ztrátou vešly pod 1 %. Nejvíce se dařilo komunikacím, kde jsou schovaná právě největší technologická jména, tyto sektory zaznamenaly pouze kosmetické ztráty v porovnání se zbytkem trhu.
img

Technologie a Boeing pomáhají Wall Street dostat z výprodejů. Výnosy dál padají

29.09.2021 Technologické akcie a Boeing táhnou dnes americké akciové indexy nahoru a ty se mohou vzpamatovat z jednoho z nejhorších výprodejů roku. Vzpruhou pro technologie, citlivé na americké úrokové sazby, mohlo být zotavení na amerických dluhopisech, kde desetileté výnosy padaly na 1,504 procenta.
img

Krvavé úterý na Wall Street

29.09.2021 Úterní obchodování v USA ne neslo od samého začátku na velmi negativní vlně, kdy vlastně celý den hlavní akciové indexy ztrácely, aby uzavřely takřka na denních minimech. Se zvýšenou volatilitou byl tentokrát spojen i vyšší zobchodovaný objem, než bylo běžné v minulých dnech. A jaké byly hlavní příčiny úterního výrazného propadu? Jedním z důvodů byl výraznější růst výnosů na amerických státních dluhopisech - to je v poslední době hodně sledovaný ukazatel i v souvislosti s akciemi. Nejslabším článkem dne byly včera jednoznačně technologie (Apple -2,4 %, Alphabet -3,7 %, Microsoft -3,6 %, AMD -6,1 %, Facebook -3,7 %, Nvidia -4,4 %).
img

⛽Trhy zasiahla energetická kríza

28.09.2021 Genézu súčasnej energetickej krízy je potrebné hľadať v predchádzajúcich rokoch v politikách zameraných na zníženie obrovských emisií oxidu uhličitého do atmosféry. Svet chcel ustúpiť od používania uhlia a zameral sa na nízkoemisné zdroje energie, akými sú plyn alebo obnoviteľné zdroje energie. K tomu všetkému pridávame brexit, ktorý má obrovský vplyv na súčasnú bláznivú situáciu vo Veľkej Británii, ekonomické spomalenie spôsobené koronavírusom, ktoré viedlo len k dočasnému zníženiu dopytu po energetických zdrojoch a kľúčový a najmenej predvídateľný faktor - počasie.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 27.09.2021

27.09.2021 Firma minulý týden nezaplatila úroky na dolarových bondech. Od čtvrtka tak běží 30 denní lhůta, dokdy společnost může prostředky řádně splatit. Pokud nesežene peníze ani po této době, dochází k defaultu. Aktuálně nelze předpokládat, že by čínská vláda Evergrande sanovala. Tamní politické vedení se snaží snížit závislost na stavebním sektoru. Na konci minulého roku stanovili regulátoři přísná pravidla pro zadlužení developerů. Pokud poruší některé limity na cizí kapitál, nemohou jim banky poskytnout financování. Pokud by Čína pomohla, znamenalo by to příliš citelný odklon od této politiky. Určitá forma restrukturalizace je tudíž nevyhnutelná. Jedním ze scénářů je, že by mohly aktivity Evergande převzít regionální vlády. Troufám si tvrdit, že čínské autority by zakročily pouze v případě systémového stresu.
C:\fakepath\c-23092021-lv.gif

WSJ: Čína se připravuje na pád zadluženého developera China Evergrande

23.09.2021 Akcie problémové čínské developerské společnosti China Evergrande dnes na burze v Hongkongu prudce posílily. Investory uklidnilo, že se krachem ohrožené firmě, která dluží přes 300 miliard dolarů (6,5 bilionu Kč), podařilo dohodnout s čínskými majiteli jejích dluhopisů. Píše o tom internetový portál britské BBC. The Wall Street Journal (WSJ) informuje, že čínská vláda vyzvala úřady v celé zemi, aby se na pád společnosti připravily.
img

Německá skupina ETL kupuje podíl v advokátní kanceláři Arrows a chce masivně investovat do jejího růstu

23.09.2021 Do české advokátní kanceláře Arrows, která za poslední tři roky vyrostla mezi lídry trhu, vstupuje poradenský gigant ETL Global. Tato německá skupina chce navázat na celosvětové akviziční úspěchy a dále rozvinout svůj byznys v České republice. Hodnotu transakce se strany rozhodly nesdělovat.
C:\fakepath\c-23092021-lv-4.jpg

Akcie problémové čínské firmy Evergrande před splátkou prudce posilují

23.09.2021 Akcie problémové čínské developerské společnosti China Evergrande dnes na burze v Hongkongu prudce posilují. Investory uklidnilo, že se krachem ohrožené firmě, která dluží přes 300 miliard dolarů (6,5 bilionu Kč), podařilo dohodnout s čínskými majiteli svých dluhopisů. Na svém webu o tom píše BBC.
img

Přední evropský index DAX30 bude rozšířen o dalších 10 společností

22.09.2021 Německá společnost Deutsche Boerse, konkrétně její dceřinná společnost Qontigo oznámila, že od pondělí 20.9.2021 byl významný evropský index DAX 30 rozšířen z původních 30 společností na 40. Důvodem tohoto kroku je získání větší diverzifikace, která má zajistit vyšší stabilizaci pro DAX index. Jedním z impulzů k této úpravě byl kolaps společnosti Wirecard v roce 2020.
img

Optimismus před Fedem nabírá na síle. Akcie rostou, dluhopisy se přidávají

22.09.2021 Sentiment na globálních trzích pozitivně ovlivňuje klesající strach z dopadů dění v čínském realitním sektoru, respektive neřízeného kolapsu Evergrande. Vedle toho nás ale čekají informace z Fedu a s blížící se 20. hodinou na trzích optimismus dál sílí.
img

Stinná stránka Bitcoinu, aneb proč zatím nepřijímat platby v kryptoměně?

22.09.2021 Bitcoin zažívá velký boom. Stále více firem zavádí možnost přijímat platby v této měně, Salvador jej dokonce nedávno přijal jako oficiální státní měnu. My v Ekonomických stavbách se přirozeně zajímáme o inovace, a proto intenzivně přemýšlíme, zdali už nenastal čas umožnit lidem zaplatit svůj dům či měsíční splátku Bitcoinem?
img

Analytik: Rozšíření indexu DAX přinese snížení volatility

20.09.2021 Německá společnost Deutsche Boerse dnes rozšiřuje evropský index DAX z původních 30 titulů na 40. Důvodem je především větší diverzifikace, která má zajistit vyšší stabilizaci indexu. Podle analytika Purple Trading Jaroslava Tupého to v dlouhodobém horizontu povede ke snížení volatility indexu.
img

Rozbřesk: Týden o Fedu a německých volbách. Ukončí nebo prohloubí pokles akcií?

20.09.2021 Začíná velice zajímavý týden, kdy v centru pozornosti budou zejména německé volby, ale nejprve logicky zasedání amerického Fedu.
img

Wall Street v pátek v červeném

20.09.2021 Nejméně vydařený poslední obchodní den v minulém týdnu měly technologie, když index Nasdaq 100 odepsal více jak jedno procento a zakončil nevýrazný týden propadem o skoro procento. Neméně slavně se v pátek vedlo i průmyslovému indexu zastupujícího top 30 firem. Stejně jako technologický Nasdaq 100, tak i Dow Jones Industrial Average měl za sebou slabší týden. Z akciových titulů se dařilo společnosti Thermo Fisher +6,49 %. Naopak akcie Moderny klesly díky menšímu podílu jejich vakcín podávaných společností. FDA odmítla plán podávat další (třetí) dávku a to z důvodu nedostatku informací, MRNA -2,41 %, PFE -1,3 %. Akcie US steel se propadly o více jak 7 %. Jednotlivé indexy uzavřely následovně: Index Dow Jones Industrial Average oslabil o 0,5 % (34.584 b.), S&P 500 o 0,9 % (4.432 b.) a technologický Nasdaq Composite o 0,9 % (15.043 b.).
C:\fakepath\Snimek_obrazovky_2021-09-20_082909.jpg

Realita tradingu 11: Desítky procent ročně s prstem v nose

20.09.2021 Tento blog navazuje na předchozí díl číslo 10 i na díl číslo 9.
C:\fakepath\FTMO-19092021-1.jpg

Co a kdo je za úspěchem FTMO

20.09.2021 Určitě jste slyšeli o tom, že Americká firma NortonLifeLock nedávno převzala českou antivirovou firmu Avast za 8,6 miliardy dolarů (přes 186 miliard korun). Je jasné, že i v Čechách mohou vznikat kvalitní technologické firmy, které se stanou lídry na svém trhu, i když jich není mnoho. Za jednoho z lídrů ve svém oboru, a to na mezinárodní úrovni, dnes může být považována také Prop Trading firma FTMO, která poskytuje své obchodní účty obchodníkům po celém světě.
C:\fakepath\top-16092021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.09.2021 1) Cena elektřiny pokračuje v prudkém růstu, který v posledních dnech dále zrychluje. Roční kontrakt na energetické burze v Lipsku dnes ráno rostl o dalších 5 % na 105 EUR/MWh a jenom za poslední měsíc je výše o 30 %. Důvodem jsou rostoucí ceny plynu spojené s nízkým stavem zásob, studené počasí, které limituje výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů, a výpadky ve výrobě jaderných elektráren v Evropě.
img

Ranní okénko - Nálada amerických zpracovatelů se prudce zlepšila

16.09.2021 Dnešek zahájíme informací o dynamice cen českých průmyslových výrobců za měsíc srpen. Zdražování v tomto sektoru v uplynulých měsících nabralo svižné tempo, což je vývoj pozorovatelný i ve většině ostatních zemí. Vzhledem k nadále ucpaným dodavatelským řetězcům a nedostatkovým výrobním vstupům předpokládáme, že růst cen dále zrychlí, a vyhlížíme 9,0 % meziročně. Trh pak čeká jen o tři desetinky pb méně.
img

Microsoft – uhlíkově neutrální firma?

09.09.2021 Švýcarský startup vytvořil obří vysavač pro zachycování oxidu uhličitého ze vzduchu. Novou technologii hodlá používat společnost Microsoft v rámci své snahy stát se uhlíkově neutrální firmou. U většiny systémů, jejichž úkolem je zachycování nečistot, vyvstává nerudovská otázka: „Kam s tím?“ V případě CO2 je využití doslova nabíledni – oxid uhličitý lze využívat v potravinářském průmyslu k nasycování limonád a jedním z odběratelů je proto také nápojový gigant Coca-Cola.
img

Rozbřesk: ECB dnes může snížit nákupy dluhopisů. Euro by zpevnilo

09.09.2021 ECB dnes může sáhnout k lehkému útlumu pandemického programu PEPP. V podobném duchu hovořil hlavní ekonom Lane (jinak holubice), který v posledních týdnech zdůrazňoval, že jakákoliv úprava nákupů je “operativní změnou” a ne “trvalou změnou v kurzu” měnové politiky (začátkem “taperingu”, o kterém uvažuje Fed). Lane navíc hovořil o tom, že současné tempo programu PEPP je mimořádně rychlé (okolo 80 miliard eur za měsíc) a ECB o něm rozhodla v březnu, ve chvíli kdy se na trzích výrazně utáhly podmínky pro financování z trhů. Od té doby se však situace viditelně vylepšila a ECB také bude mít v ruce novou prognózu ukazující na rychlejší růst inflace (minimálně v nejbližších kvartálech). To vše mohou být argumenty pro lehké snížení tempa nákupů v programu PEPP (z 80 k 60 miliardám eur za měsíc).
img

Nevýrazné trhy, Nasdaq Composite v červeném

09.09.2021 Index Dow Jones Industrial Average klesal již třetí den řadě. Technologický Nasdaq Composite po pokračování v rally v předchozích dnech a úterních rekordech včera odepsal a zdá se, že ani tento index se nevyhne typickým podzimním korekcím. Ze sektorů zvítězily utility a slabší byly naopak technologie, NEE +1,66, MSFT +0,01 % %. Akcie Alibaba Group Hld. se propadly o téměř 3 procenta a vymazaly tím úterní zisky. Jednotlivé indexy uzavřely následovně: Index Dow Jones Industrial Average oslabil o 0,2 % (35.031 b.), S&P 500 o 0,1 % (4.514 b.) a technologický Nasdaq Composite o 0,6 % (15.286 b.).
img

Wall Street se bojí mutace Delta

08.09.2021 Wall Street v úterý při absenci makrodat spíše ztrácela. Světlou výjimku tvořily technologie; Index Nasdaq Composite dokázal o +0,07 % posílit, naproti domu Dow Jones Industrial Average zakončil o -0,76 % níže, širší S&P500 pak zakončil o -0,34 % níže. Vzhůru zamířily akcie automobilky Tesla (2,7 %), nebo stramovací služby Netflix (+3,29 %). Růstem se mohly pochlubit i akcie Apple (+1,7 %), Facebook (1,5 %) nebo Amazon (1,1 %). Ztráty naopak počítal farmaceutický sektor, např. dividendový kolos Abbvie (-2,4 %). Pod tlakem se ocitly akcie herního studia Activision-Blizzard (-3,4).
img

Výnosy stoupají a akcie korigují předchozí úspěchy

07.09.2021 Dobrá data z dnešního rána nedokázal doplnit německý index ZEW, který naopak naznačil značné ochlazení očekávání o ekonomice. Je možné, že výhled pro ekonomiku do dnešního vývoje na finančních trzích promluvil, ale nikoli v souvislosti s tímto indexem. Spíše by šlo o pohled na příští měsíce, kdy hlavní ekonomiky budou dál zpomalovat, zatímco centrální banky se chystají dříve či později ubrat na měnové podpoře. Čtvrteční zasedání ECB by takový sentiment navozovat mohlo, přestože se domníváme, že se banka bude chtít tvářit maximálně podpůrně a drobnou úpravu pandemického programu na nákup dluhopisů neoznačí za systematické omezení (tapering).
img

Salvador dnes zavádí bitcoin jako zákonné platidlo

07.09.2021 Po dvanácti letech existence čeká dnes kryptoměnu bitcoin jedna z největších výzev jeho dosavadní historie. Stává se poprvé oficiálně používaným, zákonným platidlem některé ze zemí světa. A sice středoamerického Salvadoru. Odpůrci i příznivci kryptoměny budou tento experiment bedlivě sledovat. Veřejnost v Salvadoru však nad vládním opatřením učinit digitální měnu měnou zákonnou nijak zvlášť nejásá.
C:\fakepath\DAX.jpg

Německý akciový index DAX se rozšíří na 40 podniků

05.09.2021 Hlavní německý akciový index DAX se rozšíří ze 30 na 40 podniků. Nově se do indexu dostanou například automobilový holding Porsche SE a výrobce sportovního zboží Puma. Oznámila to včera burzovní společnost Deutsche Börse. Rozšíření, které vstoupí v platnost 20. září, je největší úpravou indexu DAX za posledních 33 let, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\xtb-03092021.jpg

Společnost XTB získala licenci pro trh v Jihoafrické republice

03.09.2021 Dceřiná společnost XTB – XTB AFRICA (PTY) LTD získala licenci od místního regulátora FSCA (Financial Sector Conduct Authority), která jí umožňuje vstup na jihoafrický trh.
img

Ciklum kupuje CN Group od Genesis Capital a rozšiřuje tím svou působnost v rámci Evropy. Akvizice posílí pozici Ciklumu na trzích střední Evropy a německy mluvících zemí.

31.08.2021 Ciklum, globální společnost specializující se na vývoj softwaru a digitální služby, dnes oznámila akvizici společnosti CN Group, české firmy pro vývoj softwaru, od Genesis Capital, jedné z nejvýznamnějších skupin v oboru private equity ve střední Evropě. V rámci právě dokončené transakce prodal Genesis Capital, jenž investoval do CN Group v roce 2019, 100 % svého podílu společnosti Ciklum.
img

Ranní komentář: Další den, další maxima na akciích. Rostou technologie, ztrácejí energie a pojišťovny

31.08.2021 Pondělní seance se na finančních trzích nesla opět v pozitivním duchu a S&P500 tak bezstarostně navyšoval svá historická maxima. K růstu mu tentokrát pomohly hlavně akcie velkých technologických společností, jako je například Apple, který přidal 3 % a poprvé v historii se přehoupl přes tržní kapitalizaci 2.5 bln. dolarů.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Kubánská vláda pro platby na ostrově uzná kryptoměny, bude je i regulovat

27.08.2021 Kubánská vláda uzná pro platby na ostrově kryptoměny, které bude i regulovat. Pravidla stanoví centrální banka, která též určí způsob udělování licencí poskytovatelům souvisejících služeb. Informovala o tom dnes agentura Bloomberg s odvoláním na oficiální věstník.
C:\fakepath\auta.jpg

Narušení dodavatelského řetězce kvůli covidu-19 nejvíce zasáhlo automobilky

25.08.2021 Narušení dodavatelského řetězce kvůli pandemii nemoci covid-19 nejvíce zasáhlo automobilový průmysl. Vyplývá to z průzkumu výzkumné společnosti Economist Intelligence Unit, na který upozornil zpravodajský server CNBC. Zhruba 51,7 procenta respondentů z automobilového průmyslu uvedlo, že narušení dodavatelských řetězců je pro ně velmi významné.
C:\fakepath\investice-25082021.png

Zelené investice: Konečně, sláva, jupí

25.08.2021 Můj rezervovaný postoj k aktuální prezentované verzi elektromobilů je celkem známý. Občas si někdo možná položí otázku, proč o tom píšu tady, no já si myslím, že i v tomto světě jde o peníze. O horské dráze na kryptoměnách potom dnes pomlčím.
img

Akcie Best Buy vzrástli o 9% vďaka silným hospodárskym výsledkom

24.08.2021 Akcie spoločnosti Best Buy (BBY.US) vzrástli počas dnešného obchodovania o viac ako 9,0% po tom, čo predajca elektroniky zverejnil pozitívne štvrťročné čísla. Spoločnosť získala 2,98 dolára na akciu, v porovnaní s odhadmi analytikov vo výške 1,85 dolára na akciu. Príjmy 11,85 miliardy dolárov taktiež prekonali očakávania trhu vo výške 11,49 miliardy dolárov. Predaje v porovnateľných položkách vzrástli o 19,6% lepšie, než sa očakávalo, a spoločnosť zrušila svoje celoročné vyhliadky v oblasti predaja, pričom očakávala, že dopyt zostane silný, aj keď sa nárast vyvolaný pandémiou oslabí.
img

VW už má aféru Dieselgate dávno za sebou

24.08.2021 Dne 29. července 2021 oznámil VW výsledky za první pololetí letošního roku - i přes pandemii dosahuje provozní výsledek rekordní úrovně 11,4 miliardy eur. Výnosy jsou o 10 % vyšší a zisk na akcii je o 30 % lepší, než se čekalo. Díky vynikajícím výsledkům nemají pozůstatky minulosti tak velký vliv na cenu akcií. Porsche čelí v USA soudnímu sporu. Důvodem jsou nároky související s emisním skandálem spojeným s Volkswagenem, protože Porsche je největším akcionářem Volkswagenu.
img

Ranní komentář: Americké indexy na nových maximech, rostou i čínské technologie

24.08.2021 Začátek týdne se na trzích nesl v pozitivním duchu a americké indexy dokázaly opět navýšit svá historická maxima. Korekce z minulého týdne je tak zdá se zapomenuta. K pozitivní náladě přispěl včera naříklad člen americké centrální banky Robert Kaplan, který uvedl, že by kvůli rizikům delta varianty mohl změnit svůj názor na načasování utahování QE. Kaplan přitom dříve tvrdil, že by Fed s utahováním měl začít dříve než později.
img

Na akciové trhy dopadá zápis Fedu i obavy z Číny

19.08.2021 Akcie trhů rozvíjejících se zemích klesly na letošní minima. Dolehl na ně nejen slábnoucí výhled celosvětového růstu, ale i perspektiva nižších stimulů Fedu. Investoři proto přesedlali na nejbezpečnější aktiva. K tomu se přidávají obavy ze šíření variant Covidu-19, čínských regulačních zásahů a nepokojů v Afghánistánu. Pod tíhou obav klesají i evropské akciové trhy.
C:\fakepath\Tchajwan.jpg

CNBC: TSMC překonal Tencent a je nejhodnotnější firmou v Asii

18.08.2021 Největší světový výrobce čipů Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) překonal čínský technologický gigant Tencent a stal se nejhodnotnější firmou v Asii podle tržní kapitalizace. Zásahy Pekingu proti technologickému sektoru v zemi v posledních několika měsících snížily hodnotu čínských technologických gigantů Tencent a Alibaba, zatímco akcie výrobců čipů posilují kvůli přetrvávajícímu nedostatku polovodičů, uvedl zpravodajský server CNBC.
img

Palantir akcie v hledáčku Cathie Wood. Po oznámení výsledků Ark Invest koupil akcie PLTR za 139 mil. USD

18.08.2021 Tématem pro dnešní analýzu jsou Palantir akcie. Firma je na burze poměrně krátce. Teprve před rokem měla své IPO. I tak toho tato firma stihla hodně, například v podobě podpory tzv. startupů a SPAC. Nedávno navíc oznámila své výsledky. Na to zareagovala Cathie Wood a její fond Ark Invest, který PLTR akcie nakoupil.
img

Komentář Fidelity International: Asie zrychluje

12.08.2021 V posledních dvou desetiletích se Asie stala hnacím motorem globálního růstu. Demografická situace a digitalizace podpořily ekonomickou a obchodní expanzi, což v roce 2020 sehrálo důležitou úlohu při zvládání krize v souvislosti s pandemií covid-19. Svou roli sehrála i odolná ekonomika regionu. Analytici Fidelity International při pohledu do budoucnosti na postpandemický svět, věří, že převládne nový ekonomický řád, přičemž dlouhodobá role Asie jako motoru globálního růstu podle nich bude i nadále pokračovat
img

Ranní komentář: Konsolidace na indexech pokračuje, dnes americká inflace

11.08.2021 Akciové trhy včera pokračovaly v pozvolném růstu, ke kterému pomohl mj. i americkým Senátem schválený balíček investic do infrastruktury, který výrazně pomohl průmyslovým a stavebním společnostem a společnostem v sektoru materiálů. Mírně pod tlakem byly včera jen technologie, na které začal negativně doléhat růst amerických výnosů, které začaly stoupat v reakci na výsledky NFP a poslední komentáře představitelů Fedu.
img

Komentář Fidelity International: Krávy, metan a klimatická hrozba

05.08.2021 Skleníkové plyny stojí za globálním oteplováním, avšak samotný metan může být nebezpečnější než oxid uhličitý. Krávy chované pro masný a mlékárenský průmysl jsou hlavním zdrojem metanu v atmosféře a řada nových průkopnických metod, jak se vyhnout „emisím z hospodářských zvířat“, nebo je alespoň snížit, přitahuje pozornost investorů zaměřených na udržitelnost.
C:\fakepath\akcie-3.jpg

Evropské akcie uzavřely znovu na rekordu, pomohly technologie

04.08.2021 Evropské akcie dnes znovu posílily a uzavřely obchodování na nových rekordech. Pomáhají jim příznivé kvartální výsledky firem a růst technologických titulů. které jsou na svém dvacetiletém maximu. Panevropský akciový index STOXX 600 si připsal 0,6 procenta na 468,22 bodu - rekordní závěr tak vykázal třetí den po sobě.
C:\fakepath\top-03082021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.08.2021 1) Akcie čínských vývojářů počítačových her dnes prudce oslabily poté, co čínské státní médium Xinhua publikovalo článek pozastavující se nad množstvím času, který mladí lidé tráví online hraním, a označilo tuto aktivitu za "druh opia". Akcie softwarového vývojáře Tencent klesly o 7,77 %, technologie na hongkongské burze následně oslabily o 1,47 %. Australská centrální banka také oznámila ponechání úrokové sazby na stávající úrovni 0,1 %.
img

Je technologie 3D tisku konečně připravena růst?

02.08.2021 3D tisk, nazývaný také aditivní výroba, existuje už od konce 80. let a má za sebou už několik nepodařených startů. Mezi nejvíce medializované patří ten kolem roku 2013, kdy si průmyslové podniky i investoři mysleli, že brzy bude 3D tiskárna v každé domácnosti. Vývoj se ale vydal jiným směrem a odvětví si nakonec uvědomilo, že jeho budoucností je tzv. aditivní výroba lepších komponent pro průmyslové využití. Vzhledem ke standardizaci probíhající v posledních letech, k dostupnosti materiálů a k nižším nákladům předpovídají některé výzkumné agentury, že nyní přichází desetiletí rychlého růstu.
img

Znovu dolů s Čínou. Akcie padají před výsledky velkých techů

27.07.2021 Evropské akciové trhy jsou na tom dnes dopoledne podobně jako včera. Znovu jde o úvodní propad a znovu se na něm významně podílí Čína. Strach z její regulace dál obchází tamní společnosti a tlačí jejich ceny dolů. Ačkoli poslední krok mířil hlavně proti komerčnímu vzdělávání, tržní dopad je rozhodně plošnější, včetně exponovaných technologických firem. Utažení regulace totiž není zdaleka první a s největší pravděpodobností ani poslední.
C:\fakepath\akcie-26072021-7.jpg

Ako vyberať akcie do dlhodobého portfólia a prečo práve Conformis?

26.07.2021 Dnes sa pozrieme bližšie na jednu zaujímavú medicínsko-technologickú firmu, prečo ju mám v portfóliu, čo sa v nej udialo za posledného pol roka, ktorá svetoznáma investičná spoločnosť nedávno nakúpila jej akcie a ako pristupujem k tvorbe akciového portfólia. Hovorím o spoločnosti Conformis a verím, že o nej ešte budete počuť.
img

Bez detailních dopadových studií je přijetí klimatického balíku EU jen aktem víry

25.07.2021 Uprostřed léta zahajují země západního eurasijského výběžku zelenou revoluci. Z celoplanetárního hlediska je sice EU příliš malá na to, aby sama globální klima ovlivnila, ale to nevadí. Jde prostě o revoluci. Tedy o víru a ideologii. Propočty a racionalita jdou prozatím stranou.
C:\fakepath\xtb-19072021.jpg

Společnost XTB MENA Limited získává licenci od Dubai Financial Services Authority a otevírá novou regionální pobočku pro trh MENA

19.07.2021 Po získání licence kategorie 3a od DFSA začne od července společnost XTB MENA Limited poskytovat globální investiční možnosti klientům z Blízkého východu a severní Afriky.
img

Akcie spoločnosti Zynex vzrástli o 7%, pretože objednávky sa zvýšili o 247%

16.07.2021 Akcie spoločnosti Zynex Medical (ZYXI.US) vzrástli počas dnešného obchodovania o viac ako 7% a navýšili tak včerajšie zisky. Výrobca neinvazívnych zdravotníckych pomôcok na liečenie bolesti, rehabilitáciu cievnej mozgovej príhody, monitorovanie srdca a neurologickú diagnostiku včera oznámil, že počet objednávok v druhom štvrťroku medziročne stúpol o 247%. Zynex očakáva štvrťročné príjmy v rozmedzí 31,0 milióna - 32,5 milióna dolárov. Očakáva sa, že upravená EBITDA v druhom štvrťroku sa bude pohybovať medzi 4,2 a 5,2 miliónmi dolárov v porovnaní s predchádzajúcim odhadom medzi 3,0 a 4,0 miliónmi dolárov. Kompletná správa o výsledkoch Q2 bude predložená na konci júla.
img

EU se přes léto revolučně mění: rozjíždí klimatický balíček i digitální euro, toleruje vyšší inflaci. Jak to spolu souvisí

16.07.2021 Zpravodaje z eurounijních institucí letos okurková sezóna netrápí. V Bruselu i ve Frankfurtu je na červenec nesmírně živo. Během pár dní tam představili hned několik opatření, která mají potenciál EU přetvořit vskutku revolučně. V prvé řadě jde o klimatický balík. Evropská centrální banka pak po přezkumu své měnové politiky, prvního po takřka dvaceti letech, přelomově rozhodla, že bude tolerantnější k vyšší inflaci. V neposlední řadě pak v tomto týdnu učinila zásadní krok na cestě k digitálnímu euru. Tím by se v eurozóně tudíž mohlo platit už roku 2025. Vše spolu souvisí, ač to na první pohled nevypadá.
img

Brusel představil revoluční zelený balíček. Zdraží auta, letenky, bydlení, elektřina, přitom se EU může jenom střelit do nohy

14.07.2021 Evropská unie dnes přelomově vykročila k tomu, aby se stala globální laboratoří opravdu hluboké a plošné dekarbonizace. Představila totiž masivní soubor návrhů nových opatření, jejichž klíčovým smyslem je učinit evropskou ekonomiku klimaticky mnohem šetrnější, ovšem která současně zásadně promění život každého ze stovek milionů obyvatel EU.
img

Brusel dnes představí revoluční zelený balíček. Zdraží auta, letenky, bydlení, elektřinu, přitom se EU může jenom střelit do nohy

14.07.2021 Evropská unie dnes přelomově vykročí k tomu, aby se stala globální laboratoří opravdu hluboké a plošné dekarbonizace. Evropská komise totiž představí masivní soubor návrhů nových opatření, jejichž klíčovým smyslem je učinit evropskou ekonomiku klimaticky mnohem šetrnější, ovšem která současně zásadně promění život každého ze stovek milionů obyvatel EU.
img

Jak inflace zamává s nemovitostmi?

12.07.2021 Podnikoví manažeři si teď často stěžují: v médiích se málo píše o prudkém zdražování, jemuž čelíme. Odpověď je nasnadě. Dokud se růst cen materiálů, od dřeva přes plasty po ocel, kromě výrobních cen nepromítne také do cen spotřebitelských, řadového občana tak moc zajímat nebude. Navíc si sami manažeři zdražováním nenechávají kazit náladu. Což uklidňuje i média. Letos v červnu manažeři zhodnotili meziměsíční změnu výrobních podmínek v tuzemském průmyslu jako zlepšení, a to dokonce nejvýraznější za uplynulých alespoň dvacet let.
C:\fakepath\top-09072021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.07.2021 1) Asijské akcie dnes většinou ztratily, stejně jako čínská inflace. Organizátoři nadcházejících olympijských her v Tokiu na základě horšící se epidemické situace v zemi rozhodli o tom, že se tento sportovní svátek uskuteční bez diváků. Koronavirus má na svědomí také nový lockdown hlavního města Jižní Koreje Soulu. Čína oznámila, že tamní spotřebitelské ceny v červnu nečekaně zpomalily růst na 1,1 % z 1,3 % v květnu. Analytici počítali se zachováním tempa růstu.
img

Společnost Philip Morris International oznámila dohodu o převzetí společnosti Fertin Pharma

09.07.2021 Akvizice přibližuje společnost PMI k cíli, aby do roku 2025 prodej bezdýmných výrobků utvářel více než polovinu celkových tržeb z jejího podnikání a zároveň vytváří příležitost pro další růst PMI mimo oblast nikotinu.
img

EK vyměřila za kartel pokutu 875 milionů eur 4 německým automobilkám

08.07.2021 Evropská komise (EK) uložila čtyřem německým automobilkám pokutu 875 milionů eur (22,6 miliardy Kč). Firmy Daimler, BMW, Volkswagen, Audi a Porsche podle komise vytvořily kartel, aby omezily vývoj a zavádění systémů kontroly emisí u osobních aut s naftovým motorem. Daimler se ale pokutě vyhnul, protože na existenci nezákonné spolupráce upozornil, uvedla dnes komise. Volkswagen zvažuje, že se odvolá.
C:\fakepath\investice-080720201-1.png

3 kroky k investicím do 5G

08.07.2021 Nová generace bezdrátové mobilní technologie, nazývaná 5G, je již dostupná v mnoha telekomunikačních sítích a oproti 4G má obrovské výhody. Rychlost 5G může být až stokrát vyšší než 4G, latence je nižší (což znamená, že se rychleji pohybuje mezi věžemi a zařízeními) a kapacita je lepší, což umožňuje připojení většího počtu zařízení. Vzhledem k tomu, že 5G je již na mnoha trzích zavedeno, investory možná zajímá, které společnosti by mohly z této nové technologie těžit nejvíce. Proč jsou podle mého názoru NVIDIA, Qualcomm a Apple nejlepšími akciemi v oblasti 5G?
img

Dekarbonizace je poslední šancí Evropy na cestu k prosperitě

07.07.2021 Už od konce roku 2007 přinášejí evropské akcie nižší zhodnocení než americké. Tehdy získaly na síle dva hlavní proudy. Začal se projevovat efekt sněhové koule spojený s digitalizací, za kterou stály převážně americké firmy, a Evropa byla výrazně postižena Velkou recesí z roku 2008, což vedlo k dlouhým rokům fiskální střídmosti a vážné krizi eurozóny. O 14 let později stojí svět znovu na rozcestí. Kvůli ekonomickým výhodám jsme celé desítky let odkládali řešení emisí CO2 a klimatické změny, a tak teď nezbývá než zahájit urychlenou dekarbonizaci celého světa. To je nejen velká výzva, ale i příležitost, a to jak pro investiční firmy, tak pro celou společnost.
img

Dluhopisům se koncem týdne daří, růst akcií tak přesvědčivý není

02.07.2021 Závěr týdne vede k poklesu dluhopisových výnosů jak v Evropě, tak v zámoří. Německý 10Y výnos klesá o 3 bazické body, americký o necelé 2. Také kratší americké výnosy se ale snižují. Od tohoto pohybu se pak částečně odvíjí obchodování na akciích. Dolů míří banky, tradiční cyklické sektory výkonnostně zaostávají a v čele naopak kráčejí technologie. Nejhůř je na tom energetický sektor poté, co ropa přestala růst a lehce koriguje zisky, jež jí dodaly zprávy z jednání OPEC+.
img

Energie rostou, techy míří dolů a stahují Nasdaq

01.07.2021 Dnešní americká data nevyznívají úplně jednoznačně. Index ISM naznačil zpomalení průmyslové aktivity, která však zůstala na velice slušné úrovni. Zároveň překvapivě ukázal také další navýšení cenových tlaků ve výrobě. Vedle toho se nečekaně snížily výdaje ve stavebnictví. Smíšeně dopadla zpráva o žádostech o dávky v nezaměstnanosti.
C:\fakepath\investice-30062021.jpg

Americký výrobce elektrických motorů bez vzácných kovů získal 225 milionů USD

30.06.2021 Americká začínající firma Turntide Technologies získala od investorů 225 milionů USD (4,8 miliardy Kč). Firma vyrábí energeticky úsporné elektromotory bez použití kovů vzácných zemin. Investice potvrzuje rostoucí zájem investorů o startupy zaměřené na klimatické technologie, napsala agentura Reuters.
img

5G boom srovnatelný s fenoménem internetu 90. let

08.06.2021 Globální trh 5G sítí byl v roce 2020 zhodnocen na 41 miliard dolarů a očekává se, že mezi roky 2021 a 2028 dojde až k 50% růstu.[1] Jen v USA by mohlo dojít k vytvoření až 16 milionu pracovních míst mezi mnoha sektory ekonomiky. [2] Tato nová revoluce a implementace 5G sítí by mohla být podle analýzy CapitalPanda podobná rozvoji internetu na počátku 90. let minulého století.
C:\fakepath\Kryptoměny.jpg

V Česku se v únoru prodaly kryptoměny za 900 milionů Kč

05.03.2021 V Česku se v únoru prodaly kryptoměny zhruba za 900 milionů korun. Je to o 300 až 400 milionů více než v lednu a šestinásobek proti stejnému měsíci loni. Poptávku táhl především rostoucí kurz bitcoinu i dalších kryptoměn. Vyplývá to z údajů největšího tuzemského obchodníka Bitstock.com.
img

Do Česka vstoupil nový broker. Renomovaný ETX Capital

15.09.2014 ETX Capital je globálním renomovaným brokerem poskytujícím nejmodernější technologie pro obchod s binárními opcemi i měnovými páry (forex) a dalšími trhy. ETX Capital broker je provozován společností Monecor Limited, která má sídlo v Londýně. Monecor Ltd. je licencována a regulována úřadem Financial Conduct Authority (FCA) pod registračním číslem 124721. Je také jedním ze členů Londýnské burzy cenných papírů (London Stock Exchange). Společnost Monecor Ltd. čerpá při poskytování těch nejlepších služeb svým zákazníkům, za které získala již několik ocenění, z dlouholeté praxe - byla založena v roce 1965. Jejich internetová stránka je dostupná jak v anglickém, německém, francouzském, španělském, ruském, tak i v českém jazyce.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Price Action | Brexit | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USA | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Monetární politika | Měnová politika | Francie | Česká měna | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Private equity | Dividendy | Poptávka | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Spready | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bankovní rada | Beta | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Burza | CEO | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Demo účet | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dollar | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Expanzivní politika | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | Fúze | G10 | GAAP | Gap | Vyplnění GAPU | Grafy | High | Holubice | IPO | Index DAX | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Kiwi | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Kurzy měn | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Měna | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | P/E | Platforma | Portfolio | Pozice | Prémie | RSI | Rally | Repo sazba | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Statut | Support | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Upgrade | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Maturity | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Citigroup | Cena ropy | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | RMB | PBOC | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Program nákupů dluhopisů | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | BitStock | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | John Hardy | Zisk | Ropný trh | Těžba ropy | Jaroslav Tupý | Sázka | Ceny komodit | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Obchodní příležitosti | Bohatství | London Stock Exchange | Euronext | ČSOB | Deloitte | Obchodovat | MT5 | Akcie ČEZ | CAC 40 | Stoxx 600 | Zprávy z trhů | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Makrodata | Facebook | LYNX | Australská centrální banka | Lukáš Kovanda | Burzy | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | EURUSD | Raiffeisenbank | Delta | EPS | Index | Podpora | Průlom | Přenos | Akcie Alibaba | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie Shell | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankrot Řecka | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | Cyrrus | CZK | DAX 30 | Dax index | Dolar | Dolary | Kurzy.cz | Ekonomické analýzy | Ekonomický růst | Elektřina | ETX | ETX binary | ETX Capital | Eura | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | HDP Číny | Hodnota akcií | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Irsko | ISM | Jak investovat | Jak vydělávat peníze | Kam investovat | Kapitálové trhy | Komoditní | Kurz akcie | Kurz bitcoinu | Kurzy | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Nové trhy | Obchodování s binárními opcemi | Ocenění akcií | Online obchodování | Polská měna | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | SPX | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Tapering | Trh | Tržní hodnota | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Webináře | WTI | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | EIA | Andrej Babiš | Bill Gates | Buy | Cílová cena | Diskont | EBITDA | Elon Musk | Free float | Indie | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Redukce | ROCE | ROE | Výroční zpráva | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | WSJ | Převis | Outperform | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Zhodnocení kapitálu | Tržní sentiment | Komise | Contract | Kontrakt | Volby | Úspěšný trader | Know-how | Genesis | Blog | Cukr | Vzdělání | Poradenská společnost | Burze | Penny stocks | Commodities | Investment | IMPOSSIBLE | Bernstein | Jackson Hole | CNN | Microsoft | MSCI | Investing.com | Ole Hansen | BBC | Petr Koblic | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Averze k riziku | Pokles akcií | Hospodářské výsledky | Stock Exchange | Financial Progress Group | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Precedens | Plodiny | Energie | Výprodej na Wall Street | Podnikatelé | Panevropský akciový index | Index německých akcií DAX | Index londýnské burzy FTSE 100 | Znalost | Přehled | Vytrvalost | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Evropské trhy | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Firmy | Investice do technologií | Akcie energetických společností | České firmy | Economist | Economic | Inflační tlaky | Xetra | Program nákupu dluhopisů | Deutsche Börse | Americké akciové indexy | Akce centrálních bank | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Růst akcií | Obchodování v Asii | Finančnictví | Alibaba | Halliburton | Propad | Kryptoměny | DAX30 | TradingView | S&P | Marže společností | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Zahraniční investice | Ztráty | Oslabení dolaru | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Baidu | Blockchain | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Odhodlání | Kryptoměna | Tržní kapitalizace firem | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Akciový index DAX | Burzovní společnost | Poplatky | Historická data | Hlavní index německých akcií DAX | Index pařížské burzy CAC 40 | Britská vláda | Exxon | Payrolls | Mzdy | Dobré výsledky | Dosahovat zisku | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Firemní výsledky | FCA | Historické rekordy | Výnosy | Americká vláda | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Finanční domy | cTrader | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Americké zásoby ropy | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Očekávání | Audi | Monecor | ex | Purple Trading | Obchodovat na forexu | Broker roku | Vstup na burzu | Euler Hermes | Zahraniční forex | Bloomberg Commodity Index | Ondřej Janata | Vydělávat peníze | Breakout Trader | Coinbase | Investiční firmy | Technologie blockchain | Digitální zlato | ETH | NEST | Tiberius | Stellar | Aktivní trading | Digitální peněženky | CFD na kryptoměny | Tržní očekávání | Vzácné kovy | Cena bitcoinu | Saxo | Krypto | Bitcoiny | Růstové akcie | OPEC+ | Zobchodovaný objem | Podniky | Evropské akciové trhy | Financial Conduct Authority (FCA) | Technologické akcie | FAANG | Akcie společnosti | Pokles ceny | Šéf Fedu | Index Stoxx 600 | Trh Start | Manažer fondu | Spotřebitelská inflace | Růst amerických výnosů | Použití finanční páky | Brookings Institution | Brookings | Výsledky firem | Silnější dolar | IG | TLAC | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Nejznámější kryptoměna | Růst zisků | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Český miliardář | Refinitiv | Čínské firmy | Růst cen komodit | Majetek | The Wall Street Journal | Nemovitostní trh | Výhodně investovat | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Zpomalení světové ekonomiky | Snížení volatility | Makroekonomické strategie | Pozornost trhu | Platformy pro obchodování | Zvýšení sazeb | Michal Uma | Rekordní růst | Obchodníci s kryptoměnami | Státní fond | Zájem investorů | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Beyond Meat | Technologický Nasdaq | Akciový stratég | Inflační očekávání | Investiční rady | Primární veřejná nabídka | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Slabší dolar | Růst cen ropy | CNY | Obiloviny | MSCI Emerging Markets | Boris Johnson | Economist Intelligence Unit | Nabídka akcií | Americké společnosti | Akcie a ETF | Svět investování | NASDAQ 100 | Nálada na akciových trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Akcie automobilky | Aston Martin | Záporný úrok | Tomáš Pfeiler | Nové akcie | Akcie týdne | Oživení ekonomiky | AMZN | Index londýnské burzy | Hongkongská burza | KB | Denní graf | Dot plot | Akcie Microsoftu | Python | Energetické firmy | ESG | Společnost Deutsche Börse | Edge | Nová makrodata | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Obchodujte | Trinity Bank | Měny regionu | Digitalizace | Střadatelé | Automobilky | Čistý zisk | Startup | Celkové příjmy | Deficit | Peter Garnry | Káva | Majoritní akcionář | Investiční skupina | Trinity | Obrovské množství peněz | LNG | Objem | Evropské firmy | Bílý dům | MSFT | Obchod | České startupy | Trh práce | Myšlenka | Obrat trendu | Alibaba Group | Inflace v USA | ČSÚ | Slušné zisky | Firma | Zasedání ČNB | PLN/EUR | CPI v eurozóně | Technické analýzy | Index MSCI Emerging Markets | Aktuální obchodní příležitosti | Pfizer | Týdenní zpráva | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Zůstatek | Studie | 4G | Server CNBC | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Generální ředitel | GM | Čínský prezident | Dnešní růst | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Si Ťin-pching | Amazon | Ceny amerických akcií | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Proof of Work | Proof of Stake | All Time High | Technologie blockchainu | PROP Trading | Vyhlídky | Americká data | 5G | Naše ekonomika | Domácí poptávka | Poptávka po úvěrech | Globální trh | Martin Stránský | Konkurenti | Vládní bondy | Financovat | Statistika | Průmysl | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Tržní kapitalizace firmy | Dnešní data | Impuls | Hospodářský výsledek | Visa | General Motors | Další rozvoj | Rozvoj | Data z průmyslu | Stavebnictví | Zdražování | Problémy | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Pojišťovny | Prognózy | Státy EU | Ranní komentář | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kofola | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Farmaceutická společnost | AbbVie | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Společnost Microsoft | Dieselgate | Porsche | KKCG | Škoda Auto | Míra | Inflační výhled | Ohlédnutí | Úroky | Chování centrálních bank | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Premiér Boris Johnson | Předseda | Americké centrální banky | Nabídka a poptávka | Automobil | Regulátoři | Philadelphia Fed index | Fed index | xStation5 | FB | AT&T | Bydlení | Uber | Ztráta | NERV | SPD | Stratég | Hlavní akciové indexy | Miliardy korun | Průmyslové podniky | Peking | US100 | Wirecard | Ziskovost | Index pařížské burzy | Hospodaření | Američané | Návratnost | Commodity index | Odškodné | Internetoví giganti | Netflix | Inovace | Dobrá data | Výroba aut | Daimler | Hlavní rizika | O2 | Letecké společnosti | Miliardy eur | Hodnota společnosti | Budoucnost | Zemědělství | Negativní zprávy | Poradenství | Německá společnost | Wall Street Journal (WSJ) | Iniciativa | Proinflační | Vyšší inflace | Fork | Analytička | Ukazatele | Solidní výsledky | Dobrá čísla | Ceny energií | Krach | Komunikace | Prezident | Koronavirus | Kapitalizácia | Google | WhatsApp | Trhy | Čínské úřady | Pražské burzy | Financial Conduct Authority | Virus | Pokles | Situace | Provozní zisk | Vít Hradil | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Boeing | Výstupy | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Tvrdá práce | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Výdaje | Platit daně | Čínská vláda | Akcie automobilky Tesla | Americký ISM | Italský PMI | Španělský PMI | PMI pro sektor | Americká společnost | SEC | NFP | Rozhodování | Palantir | Ekonomický dopad | TNOTE | Obchodovanie | Americká inflace | Růst sazeb | Politika centrálních bank | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Empire State Index | Střední podniky | Akcie Novavax | Toyota | Vývoj | Nová data | Šok | Guru | Varovné signály | Příležitost k nákupu | Francouzská průmyslová produkce | WP | Americké výnosy | Výsledný zisk | Panevropský akciový index STOXX 600 | Asijské akcie dnes | Mince | Profitovat | Tencent | Další vývoj | Stimuly | Brusel | Letectví | Největší pády | Domácí data | Index frankfurtské burzy | Pokles vývozu | Burzy cenných papírů | ECB dnes | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Historie | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Internetový obchod | Unilever | Skupina Volkswagen | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Republikáni | Domácnosti | Asociace | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Zápis z posledního zasedání | Německý akciový index | Dávky v nezaměstnanosti | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Signál | ITV | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | The Economist | Dění ve světě | Tempo růstu CPI | Ceny elektřiny | Viry | Unijní země | E-commerce | Ekonomiky | VW | Vzdělávací webináře | Slovensko | Solidní růst | Organizace | Akcie Alibaba Group | Analytik Saxo Bank | Průmyslové revoluce | Závislost | Sláva | Práce | Zelené energie | Vláda Spojených států | FAO | Údaje | Emise oxidu uhličitého | Společnost Saxo Bank | Karel Komárek | Patenty | Chudé země | IT poradenství | Poradenské firmy | Devizové rezervy České národní banky | Tempo růstu CPI v USA | Oživení ekonomik | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Hackerský útok | Výpadky | IMF | Dodavatelské řetězce | Úspory | Procter & Gamble | Statistiky | Portfolio manageři | Zhodnocování peněz | USD za barel | Trade | S&P500 | Spotřeba ropy | Ceny domů v USA | Debata | Evropské indexy | Posílení | Joe Biden | Data z trhu práce | Cestování | Americký HDP | 737 MAX | Sazba Fedu | Pracovní síly | Shell | Sazka Group | ATH | Zaměstnanci | FDA | Blízký východ | Akcie padají | ISM pro sektor služeb | Americký ISM pro sektor služeb | Futures na zemní plyn | Růst výnosů | PMI pro sektor služeb | Vývoz | MSCI World | Wolt | Justice | Zadlužení | Expanze | Rezervní měny | Výsledky NFP | Růst EBITDA | Toyota Motor | Technologický pokrok | ONE | RBI | Výzkumné společnosti | T-Mobile | Auta | Vývoj ekonomiky | Vakcína | Sektor služeb | Digitální revoluce | Manažerka | Potenciální zisk | Moderna | Martin Winterkorn | Manažeři | Kupci | PMI v eurozóně | Realitní společnosti | Umělé inteligence | China Daily | Spoluzakladatel | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | JDE | Unie | ČR | Ekonomický řád | Dluh USA | Pozitivní sentiment | Velcí producenti | PEPP | Genesis Capital | Střední Evropa | Londýnské burzy | Nová prognóza | Akcie AMD | Square | Statistiky z pracovního trhu | Tchaj-wan | Tempo poklesu | Americké úrokové sazby | Index Nasdaq Composite | Místopředseda Evropské komise | Nestlé | Prodeje automobilů | CapitalPanda | Jozo Perić | Německé finanční společnosti | Covid | Internetové bubliny | Technologické firmy | ZIL | Cardano | Vyspělé technologie | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Dezinflační tendence | Analytik Purple Trading | Index německých akcií | Práce z domova | Ziskové marže | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Novavax | Klientská podpora | MAM | Michal Lukáč | Životní úspory | Ceny kávy | Úspěchy | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | Stellantis | Růst tržeb | Ceny | Kolaps | Výplach | Omar Arnaout | Společnost XTB | Podmínky money-managementu | DeFi | Největší firmy | Důvěra | Margrethe Vestagerová | Indonésie | Analytici Fidelity International | HelloFresh | Zalando | Čas na nákup | Worldometers | Produkční ceny | Pandemická situace | Bitstock.com | Virgin Galactic | PLUG | Coca-Cola | Koaliční partneři | FTMO | Holdingová společnost | LEND | SPAC | Elektrická auta | Klimatické změny | Kubánská vláda | Odborníci | Rentabilita | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Nvidia | Akcie společnosti Nvidia | Qualcomm | Snížení emisí | Bloomberg Intelligence | Cena elektřiny | Šéf Tesly | Elektromobily | Accenture | Politici | Ambasador | Malý kapitál | Snížit emise | App Store | Biden | Digitální euro | GROWING WAY | Ranní okénko | Česká republika | CFMS | Akcie CFMS | Fyzické akcie | Energetický sektor | Lockdown | AEX | CPI v USA | Americké měny | iPhone 12 | iPhone | Výrobce letecké techniky | Množství peněz | Defi | Nařízení | HDP Asie | Epidemické situace | TPG | Intel | Výrobce čipů | Moneta | Technologické tituly | PFE | Uniswap | UMA | Compound | Společnost Pfizer | Broker XTB | Blockchainové technologie | Akcie Qualcomm | Akcie Qualcomm (QCOM) | Qualcomm (QCOM) | QCOM | MRNA | GPS | Akcie spoločnosti | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | PLTR | Spotřebitelská poptávka | Výdělky | Nastavení trhů | Zelené investice | Životní prostředí | Nio | Tesco | Index DAX 30 | Siemens | Deutsche Boerse | TABAK | Očkování | LEN | NBP | Očkování proti covidu-19 | Voda | Refinitiv Eikon | Inflace v Polsku | Elektronické databáze | Počasí | Polkadot | DOT | Vakcinační strategie | Brands | Zdravotní péče | Dopad na akcie | Výrobce obuvi | Tilray | MJ | ACT | Nick Szabo | Očkování proti covidu | Intradenní pohyby | Thermo Fisher | Nasdaq (US100) | Rozvolnění | Activision | Blizzard | Platby v bitcoinech | Supercyklus | UNH | Ark Invest | Maersk | Blockchainy | Krypto CFD | Zinek | Kov | Obchodování s emisemi | Evropský systém obchodování | Evropský systém | ETS | Nastavení sazeb | Zajímavé akcie | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Vklady a výběry | Růst produktivity | Kering | Celosvětové zadlužení | Zásoby plynu | Nový kapitál | Obchodování s emisemi (ETS) | Nárůst výnosů | Riziková prémie | Pandemie covidu-19 | Hang Seng Tech | Index Hang Seng Tech | Fidelity | Zámořské indexy | Průmyslové společnosti | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | Aleš Hála | Kansas City Southern | KSU | Platformy xStation | Výhled Saxo Bank | Údaje MMF | Americké stimuly | Globální finanční systém | Platformy MT4 | Prudký růst cen | Používání kryptoměn | xStation Mobile | AMD | Xilinx | Ark Investment | Ark | Cathie Wood | Eurodolar dnes | Nikotin | Ceny surovin | MindMed | Techy | ERA | Rostoucí ceny | Objednávky | Problém s nedostatkem čipů | XTB MENA | XTB MENA Limited | Verizon | Společnost Verizon | Obavy z růstu inflace | flatexDEGIRO | Saxo Group | Platby v kryptoměně | Otevření ekonomik | Systém obchodování | Pandemie COVID | Zvýšené riziko | Riziko ztráty | Silnější support | Těžaři | Obavy z inflace | API | Akcie McDonald’s | Oslabení | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Nadnárodní společnosti | Přístup k riziku | Nayib Bukele | Salvador | Proinflační faktory | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Loterijní společnosti | Tržní síly | Platidlo | Dekarbonizace | Prodej | Hodně peněz | Mali | Zdanění firem | Další kryptoměny | Schůzce FOMC | Nové prognózy | Graf akcie | Denní graf akcie | CO2 | Programátor | Malajsie | | Akcie Moderny | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Turntide Technologies | Začínající firma | Americká začínající firma | Firma Turntide Technologies | Ředitel Turntide | Turntide | Ryan Morris | Robert Downey | Robert Downey ml. | Klimatické technologie | Hyperdrive Innovation | BorgWarner Gateshead | Spoluzakladatel Microsoftu | MAN | Superauta | Výrobce elektrických motorů | Americký výrobce | Ethereum (ETH) | Růst společnosti | Hliník | Koncentrace | Fertin Pharma | Společnost Philip Morris | Philip Morris International | TSMC | Zvýšení produkce | Včerejší seance | Tempo zdražování | Evropská unie dnes | Soubor klimatických opatření | Zelený balíček | Capital Panda | NortonLifeLock | Taiwan Semiconductor Manufacturing | VZ | AI | COST | Zynex | Zynex Medical | Zynex Medical (ZYXI.US) | ZYXI | ZYXI.US | FIXED | Dubai Financial Services Authority | DFSA | Mobilní aplikace XTB | Aplikace XTB | Achraf Drid | Mutace delta | Odborník na kryptoměny | Roger | Odvětví | Divize | Akcie indické | Akcie indické společnosti | Indické společnosti | CNN Business | Načasování | Varianta delta | Conformis | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Klimatická politika | Moderna akcie | Spikevax | Moderna akcie (MRNA) | Analýza Moderna akcie | Štěstí | Chování | Technologie 3D tisku | 3D tisk | Zpevňující euro | Kryptoměnová síť | Účetní období | Skleníkové plyny | Inovativní řešení | Výsledky za první pololetí | VIAC | Uvedení na burzu | Konsolidace na indexech | Cena akcie Pfizer | Akcie Pfizer | Komentář Fidelity | Komentář Fidelity International | Odborný přístup | Asijské země | Palantir akcie | Palantir akcie (PLTR) | Akcie PLTR | Investice do SPAC | Taiwan Semiconductor Manufacturing Company | Richemont | Bonusy | Zápis Fedu | Výrobní inflace | Fitch Solutions | SXXP | Best Buy | BBY | BBY.US | Best Buy (BBY.US) | Jihoafrická republika | Akcie Best Buy | Akcie Best Buy (BBY.US) | Mirai | Společnosti | Chivo | Prezident Nayib Bukele | Salvadorci | Popularita kryptoměn | Erich García | Dna | Hurikán Ida | TraderPro | ETX TraderPro | ETX MT4 | Společnost Monecor | Ciklum | CN Group | Globální společnost | Bitcoinové peněženky | Evergrande | China Evergrande | Lenka Kalivodová | Latinskoamerické země | Uhlí | XTB AFRICA | CEO společnosti XTB | Financial Sector Conduct Authority | FSCA | Qontigo | Hlavní německý akciový index | Hlavní německý akciový index DAX | Automobilový holding | Porsche SE | Puma | Výrobce sportovního zboží | Rozšíření indexu DAX | Siemens Healthineers | Symrise | Sartorius | Brenntag | Hellofresh | Qiagen | Holding Porsche SE | Stephan Flägel | Manfred Schlumberger | Starcapital | Ceny plynu | Lend | Slabé akcie | Althea Spinozzi | Facebook akcie | Cena Facebook akcie | Cena Facebook | Evropský index | Los Angeles | Tradingové konference | Česká společnost | On Holding | On Holding AG | Roger Federer | Kryptoměnová síť Bitcoin | Bukele | Etherea | Americká firma | Firma FTMO | Obchodní účty | Dodržování pravidel | Nedostatečný kapitál | Investiční pobídky | ZískejÚčet | FTMO Account | Odvětví Prop Tradingu | Fungování firmy | Vzdělaný trader | Růst firmy | Rising Stars | Deloitte Technology Fast 50 | Deloitte Technology | Pracovní den | Smart kontrakty | Airbus SE | Zalando SE | Porsche Automobil Holding | Puma SE | Zhodnocení kapitálu ročně | Akcie Evergrande | Akcie Evergrande dnes | Evergrande dnes | David Mencl | Ekonomické stavby | Nio akcie | Čínské bondy | Chinese Estates Holdings | Problémové čínské firmy | Vývoj ceny akcií Evergrande | ETL | Arrows | ETL Global | Advokátní kancelář | Advokátní kancelář Arrows | Christian Gorny | ETL Group | Jakub Dohnal | Jáchym Petřík | CEO Arrows | Arrows a ETL | Německá skupina | Skupina ETL | Pavel Machajdík | ShrtCut Studio | Německé volby | P/B | Cenový šok | Energetická krize | Zákonné platidlo | Bitcoin jako zákonné platidlo | Anders Nysteen | Akcie Tata Motors | Tata Motors | ADQ | Investiční společnost TPG | TPG a ADQ | Indická automobilka | Nexon | Tigor | Tata Power | Tata Chemicals | Tata Autocomp | Maruti Suzuki | Šailéš Čandra | Investice do elektromobilů | Vysoké ceny | Fixed.zone | Souhlas ČNB | Společnost Fixed.zone | Souhlas ČNB k veřejné nabídce akcií | Souhlas ČNB k veřejné nabídce | Výrobce příslušenství pro mobilní zařízení | Tržní segment | Českobudějovická společnost | Investice do technologií šetrných k přírodě | Polský broker | Fyzické akcie a ETF | MoneyExpo | MoneyExpo Online | MoneyExpo Online 2021 | Konference MoneyExpo | Český startup | Rossum | Rohlík.cz | Veolia | Bosch | Celonis | Flexport | Tomáš Gogár | Tuzemská firma | Firma Rossum | SeedCamp | Local Globe | Miton
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Technologický index
Technologický index Nasdaq
Technologický index Nasdaq Composite
Technologický lobbing
Technologický Nasdaq
Technologický pokrok
Technologický sektor
Technologický trh Nasdaq
Technologický trh STAR
Technologičtí giganti

Následující klíčová slova

Technologie blockchain
Technologie blockchainu
Technologie kryptoměn
Technologie od Nokie
Technologie společnosti
Technologie 3D tisku
Techy
Teikoku Databank
Telavivská burza
Tel Aviv Stock Exchange
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít