Pátek 30. říjen 2020 19:31
reklama
Admiral dax new
reklama
Admiral dax new
reklama
Ceska mincovna

Klíčová slova - Prodávat akcie

C:\fakepath\buffett 16102013.jpg

Buffett: Prodávat akcie není navzdory koronaviru zapotřebí

24.02.2020 Akcie navzdory "děsivé" epidemii nového typu koronaviru zůstávají dobrou dlouhodobou investicí a není načase je prodávat. Uvedl to dnes podle agentury Reuters legendární investor Warren Buffett v rozhovoru s televizí CNBC.
img

Wall Street – jeho historie a největší pády

16.01.2020 Wall Street je jádrem finančního světa. Je to místo, kde se vytvářejí vzory pro akciové trhy na celém světě. Pracuje se zde s neuvěřitelnými částkami. Každý den je zde rychlý, hlasitý a chaotický. Pokud se něco velkého odehrává na Wall Street, ovlivní to celý svět.
C:\fakepath\frs3.jpg

Týden na trhu (9.12 - 15.12): Týden centrálních bank

09.12.2019 Tento týden bude plný událostí bezprostředně ovlivňujících akciové a kapitálové trhy. Nestává se často, aby hned po sobě zasedal americký Fed a Evropská centrální banka, nicméně přesně to je tento týden v plánu. Napětí roste. Za těchto okolností může růst volatilita obchodů, a tudíž je více než kdy jindy třeba dbát na opatrnost.
img

Amerika včera v mínusu, ale Asie dnes odstartovala růstem

08.10.2019 Americký akciový trh nezažil včera úspěšnou seanci. Index S&P 500 klesl o půl procenta, když s výjimkou komunikačních společností se nedařilo žádnému sektoru. Nejhůře dopadly akcie energetických firem, které přišly o 0,9 %. Důvodem je nervozita ohledně dalšího vyjednávání o obchodní dohodě mezi USA a Čínou. V mínusu včerejší den za nižší obchodní aktivity uzavřely i průmyslový Dow Jones a technologický Nasdaq, které odepsaly zhruba třetinu procenta.
C:\fakepath\ipo.jpg

Co je to IPO?

10.09.2019 Jak obchodovat IPO? To se dozvíte v tomto článku. IPO je zkratka pro “Initial Public Offering”, tedy v překladu počáteční veřejná nabídka akcií společnosti na akciovém trhu. Jinými slovy, prostřednictvím IPO vstupují společnosti na kapitálový trh, kde se může kdokoliv stát investorem – a to jednoduše, nákupem jejích akcií. IPO lze provést dodatečným vydáním akcií nebo prodejem těch stávajících.
C:\fakepath\cina-usa.jpg

Čína je podle vicepremiéra připravena řešit spor s USA jednáním

26.08.2019 Čína je ochotna řešit obchodní konflikt se Spojenými státy prostřednictvím klidných rozhovorů a rozhodně se staví proti další eskalaci tohoto sporu. Uvedl to dnes čínský vicepremiér Liou Che. Dodal, že americké firmy jsou v Číně vítány a že s nimi bude dobře zacházeno.
img

Trump si “hraje” s akciovými trhy

06.08.2019 Není to tak dávno, když jsme na podzim 2018 byli svědky výplachu na akciových trzích, kterými doslova zamávala eskalace napětí mezi USA a Čínou. Začátkem roku se situace uklidnila díky otevření společných jednání a zastavení kolotoče uvalování odvetných cel od jedné velmoci na druhou. Akciové trhy na dění reagovaly prudkým růstem, ale v posledních týdnech se situace opět otáčí. Obchodní válka mezi Washingtonem a Pekingem opět nabírá na obrátkách a trhy poslala v úvodu tohoto týdne do ztráty, která byla nejhlubší od začátku roku 2019.
img

Akciové trhy padají střemhlav dolů

05.08.2019 Americký prezident Donald Trump uštědřil akciovým trhům tvrdou ránu, když oznámil plán na uvalení 10% cel na čínské dovozy v hodnotě 300 mld. USD s platností od začátku září. Čínští zástupci se posléze nechali slyšet, že pokud k takovému kroku dojde, budou nuceni udělat protiopatření. Trhy reagovaly mohutnými výprodeji zejména na evropském kontinentě. Ve Spojených státech index S&P 500 uzavřel páteční seanci poklesem o 0,7 %, když nejhůře se dařilo informačním technologiím, které odepsaly 1,7 %.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Závěr týdne ozdoben novými rekordy

29.04.2019 Dobré hospodářské výsledky amerických firem vedly v minulém týdnu k novým rekordům akciových indexů. Páteční seanci tak S&P 500 a technologický Nasdaq uzavřely na svém historickém maximu, když si připsaly 0,5 %, respektive 0,3 %. Rovněž tomu pomohly reportované výsledky firem Amazon a Ford. Akcie technologické společnosti si polepšily o 2,5 %, hodnota automobilky se zvýšila o téměř 11 %. Na výrazně lepší údaje o HDP za první kvartál akciové trhy bezprostředně nereagovaly. Přesto jsou pro ně určitě pozitivním faktorem.
img

Investiční rady od Warrena Buffetta

29.04.2019 Warren Buffett - šéf a ředitel investiční společnosti Berkshire Hathaway - je jeden z nejlepších investorů současné doby. Jeho zaměřením jsou dlouhodobé investice do podhodnocených společností, které mají "dobrý produkt nebo službu" a zároveň k tomu i konkurenční výhodu ve svém sektoru. Díky těmto pravidlům dokázal Buffet dlouhodobě překonávat benchmark SP500.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Apple trhy nakonec přesvědčil přes varování ze začátku ledna

30.01.2019 Americké akciové indexy včera společnou cestu nenašly. Zatímco průmyslový Dow Jones si polepšil o 0,2 %, index S&P 500 o 0,2 % klesl a technologický Nasdaq dokonce ztratil 0,8 %. Především technologické akcie stály za propadem širšího indexu S&P 500, když v obavách z výsledků Apple, které byly prezentovány po uzavření trhu, přišly o jedno procento.
img

Čínští představitelé představili další plány na podporu své ekonomiky

15.01.2019 Americký index S&P 500 v úvodní seanci tohoto týdne klesl o půl procenta v reakci na ráno zveřejněná čísla o vývoji čínské obchodní bilance, v rámci které výrazně zaostala dynamika růstu exportů a importů. Akcie se vyprodávaly napříč všemi sektory, výjimkou byly ale finanční instituce, jejichž akcie přidaly 0,7 %. To je možná i překvapením v kontextu zveřejněných hospodářských výsledků Citigroup, kde velkým zklamáním byly výnosy z obchodování s dluhopisy, které výrazně zaostaly za očekáváními. Akcie banky zprvu zamířily do mínusu, nicméně poměrně rychle se ze ztrát otřepaly a nakonec si polepšily o čtyři procenta. Čistý zisk ve výši 1,61 USD na akcii překonal očekávání. Jednou z nejpodstatnějších firemní událostí včera bylo to, že se americký dodavatel elektřiny a plynu PG&E chystá požádat o bankrotovou ochranu před věřiteli, protože kvůli požárům v letech 2017 a 2018 čelí obrovským nákladům. Jeho akcie během včerejšího obchodování spadly o více jak polovinu své hodnoty. To bylo i důvodem, proč sektor utilit včera celkově ztratil 2,2 % a byl jednoznačně nejhorším odvětvím.
img

Japonský Nikkei 225 na 27letém rekordu

01.10.2018 Americký akciový trh v závěru uplynulého týdne nedoznal výraznějších změn. Průmyslový index Dow Jones si polepšil o sedm setin procenta, technologický Nasdaq o pět setin a index S&P 500 uzavřel na čtvrtečním kurzu. Jednou z nejzajímavějších zpráv byla informace o tom, že Elon Musk musí odstoupit z pozice předsedy správní rady automobilky Tesla a také zaplatit pokutu ve výši 20 mil. USD. Stejnou sumu musí uhradit i samotná společnost. Důvodem byly jeho tweety ohledně záměru stáhnout firmu z burzy při kurzu 420 USD za akcii. Záhy se však ukázalo, že to není pravda a že s potenciálními investory teprve vyjednává. Akcie Tesly v pátek uzavřely o 14 % níže na ceně 265 USD za kus.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Akciové trhy zůstávají pod tlakem

02.02.2018 Americký index S&P 500 uzavřel včerejší seanci s červenou nulou, když jeho ztráty dosáhly šest setin procenta. Hůře se dařilo technologickému Nasdaqu, který odevzdal zhruba třetinu procenta, když hospodářské výsledky firem Apple nebo Alphabet trhy příliš neuspokojily. Naproti tomu průmyslový index Dow Jones jednu desetinu přidal, když do plusu se dostal v posledních minutách obchodování. V rámci nejširšího indexu se dařilo nejvíce telekomunikačním společnostem, jejichž akcie vzrostly o 2,5 %, které byly s velkým odstupem následované energetickými a finančním tituly. Ty si polepšily o zhruba jedno procento. Naproti tomu nejhlubší ztráty registrovali realitní developeři (-1,9 %), utility (-1,6 %) a těžaři a zpracovatelé komodit (-1,4 %).
img

IPO Loma Negra Compania Industrial Argentina S.A.

28.10.2017 IPO Loma Negra Compania Industrial Argentina S.A. (LOMA) 31(10(2017 NYSE   Loma Negra Cia Industrial Argentina SA...
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Po akciích textilky Pegas pokukuje společnost R2G Rohan Czech

18.07.2017 Za mírné obchodní aktivity americký index S&P 500 včera zakončil jedinou setinu pod svým rekordem. Pohyby jednotlivých sektorů nebyly významné, když zisky a ztráty se pohybovaly do 0,4 %. Růst akcií utilit a prodejců zbytného zboží kompenzoval pokles farmaceutických a energetických firem.
img

Volatility report: Spotová volatilita zpět na 15b. Říjnový kontrakt na její růst ale nereagoval

30.09.2016 Je tady pátek a s ním i čas na nový volatility report. Nejprve ale malé ohlédnutí za tím, co se na trzích změnilo od minulého týdne. Pokud jde o americký index S&P500, změn jsme zaznamenali jen málo. Trhy i nadále zůstávají viditelně nervózní, ale ne tolik nervózní aby se medvědi odhodlali k další vlně výprodejů. Fundamentální důvod ke korekci stále chybí a prodávat akcie pouze na základě jejich vysoké ceny a malé ochoty k dalšímu růstu není příliš přesvědčivé. Americký S&P500 si tak svou cenu od minulého týdne drží a zůstává pouhá dvě procenta od historického maxima.
img

Co je akcie?

07.07.2016 V tomto článku si krátce představíme akcie a akciové burzy. Dozvíte se, jaký význam mají pro společnosti, investory, spekulanty i brokery, projdeme spolu seznam 5 nejvýznamnějších akciových burz světa a 6 hlavních akciových indexů.
img

Trading Room: Akcie Apple (AAPL)

03.05.2016 Firmě Apple jsme se věnovali relativně nedávno v jiném článku. Jelikož se titul stal značně volatilním, podíváme se na něj znovu. Obchodovat s akciemi je dnes možné od velmi malých finančních částek. Přístup na klasické burzy je pro menší investory sice značně omezen, ale je zde možnost využít tzv. cfd akcie. Jde o rozdílové kontrakty, prostřednictvím kterých se dají nakupovat a prodávat akcie. Hlavní výhodou tohoto cfd obchodování je nenáročnost na počáteční kapitál a možnost si vyzkoušet reálný akciový trh s méně penězi.
img

Proč jsou akcie výrobců pevných disků i při nízkém P/E drahé?

30.10.2012 V polovině roku 2011 do výroby hard disků negativně promluvily záplavy v Thajsku. Ty zničily až 60 procent továrních kapacit největšího světového výrobce disků firmy Western Digital. Podíl společnosti na celosvětovém trhu dosahuje zhruba 45 procent. Vzpamatovat se pak firmě trvalo několik měsíců. Záplavy znamenaly pro celé toto odvětví velký zádrhel, přičemž během druhé poloviny roku 2011 bylo zasaženo téměř 25 až 30 procent globálního průmyslu počítačových disků.
img

Ekonomický komentář - 01.07

01.07.2010 Komentářo ADP změna zaměstnanosti (Employment Change) v USA zklamala, když dosáhla 13 ti...
Související klíčová slova: FOREX | Obchodní strategie | Čína | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Inflace | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | USA | Spotřebitelská důvěra | HDP | Měnová politika | Německo | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | USD/CNY | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Nikkei | Akciové trhy | Komoditní burza | Míra nezaměstnanosti | Obchodování na burze | Binární opce | Kapitál | Sazby | AMEX | Akcie | Akciový trh | Akvizice | Zhodnocení | Transakce | Benchmark | Valná hromada | Beta | Bloomberg | Broker | Burza | Burza cenných papírů | Burzovní index | Buy and hold | CBOT | CEO | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | DAX | Demo účet | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | Evropská centrální banka | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | Fúze | Gama | IPO | Indikátory | Initial Public Offering | Intradenní obchodník | Investice | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | Long | MT4 | Marže | Momentum | Finanční instituce | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obligace | Opce | Open | P/E | Poplatek | Portfolio | Pozice | Rezistence | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Spot | Spread | Support | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zlato | Černý pátek | Úrokové sazby | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | FTSE | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Globální ekonomika | Investoři | Blue chips | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Berkshire Hathaway | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Výsledky | Chamtivost | Strach | London Stock Exchange | New York Stock Exchange | Euronext | Akciové opce | BrokerJet | Jak obchodovat | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Akciový analytik | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Regulace | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Nasdaq Composite | Makro | Portugalsko | Facebook | LYNX | Donald Trump | Burzy | Ceny akcií | Obchodníci | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURJPY | Delta | EPS | Index | Podpora | Volatilní | Akcie Apple | Akcie online | Akcie on-line | Akcie ve světě | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Brent | Brokers | Brokerské společnosti | Brokeři | Burza akcií | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | CFD akcie | CFD kontrakty | CFD obchodování | CISCO | Co je akcie | CZK | Dax index | DJIA | Dlouhodobé investice | Dnešní události | Dow Jones index | Eura | EURCHF | Exchange | Finanční kapitál | Finanční prostředky | Fio | Fiskální rok | Fondy | GfK | Graf | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investování do akcií | Investování na burze | ISM | Jak investovat | Jak investovat do akcií | Jak koupit akcie | Jak obchodovat s akciemi | Jak vydělat | Japonské firmy | Kapitálové trhy | Komoditní | Koupit akcie | LYNX Broker | Management | Markets | Míra inflace | Nákup akcií | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | NewYorská burza | Nikkei 225 | Obchod s akciemi | Obchodní platformy | Obchodování s dluhopisy | Obchodování s komoditami | Odkup akcií | Online akcie | Online obchodování | Pro investory | Prodej akcií | Převodník měn | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | SP500 | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trade Brokers | Trh | Tržní hodnota | Volatility | Webináře | WTI | X-Trade | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | Buffett | Buy | Cílová cena | Čistá marže | Čistý dluh | Daniel Beneš | Elon Musk | Hold | Indie | Obchodní den | OIBDA | Redukce | ROCE | Spojené státy | Trading Room | Akciová společnost | Minimální množství | Tržby | Světové ekonomiky | Kontrakt | Volby | 1 milion | Burze | Penny stock | Aramco | Royal Bank of Scotland | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | Mitsubishi | Snižování sazeb | Akcie demo účet | Brazílie | Úspěch | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Podnikání | Rolls-Royce | BMW | Volatility report | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Stock Exchange | Dlouhé pozice | Burzovní kalendář | SEB | Ekonomické indikátory | Příprava | Přehled | Americké trhy | Bankovnictví | Americké firmy | Index důvěry | Firmy | Japonská burza | Japonský index Nikkei | JPMorgan Chase | Pokles ceny akcií | Americké akciové indexy | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Americký ministr financí | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Růst akcií | AAA | Dnešní obchodování | Propad | Likérka Stock | Ropné společnosti | Index Nikkei | S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Marže společností | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Posílení dolaru | Historická maxima | Philip Morris | Pegas Nonwovens | Akcionáři | FTSE 100 | Tesla | Akcie a akciové burzy | Japan Exchange Group | Největší akciové burzy světa | Tržní kapitalizace firem | Kapitalizace | Výhled | NYSE Euronext | Spekulativní sázky | Spekulativní produkty | Poplatky | Nakupovat akcie | Kvalitní brokeři | Držení akcií | Počáteční kapitál | Rychlé zisky | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Spotová volatilita | Americký trh práce | Dosahovat zisku | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Nejvíce rostoucí akcie | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Bankovní domy | Bankovní krize | Data z amerického trhu práce | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Investovat do akcií | Theresa May | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Výnosy | Americký index S&P 500 | Spotový VIX | Indikátory důvěry | Indexy PMI | Alphabet | ČTK | Japonský Nikkei | Zasedání americké centrální banky | Očekávání | Akcie firem | Investiční činnost | Obchodování na zámořských trzích | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Průmyslový index Dow Jones | Akcie v Indii | xPartners | IPO Facebooku | Věštec z Omahy | Estee Lauder | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | RoboMarkets | MSCI World Index | Dlouhodobé investování | Chuť investovat | Investování s LYNX | R Trader | Obchodní válka | Podniky | Evropské akciové trhy | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Akcie společnosti | Objem obchodování | CSI 300 | Americký S&P 500 | Pokles ceny | Volný kapitál | Výsledky firem | Tlak na akcie | Steven Mnuchin | Americké podniky | Obchodovat s akciemi | Obchodování na burzách | Zájem investorů | Inflace v ČR | Technická situace | Uber Technologies | Beyond Meat | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Investiční rady | Investice do rozvoje byznysu | Splácení dluhu | Zpětný odkup akcií | Obchodní aktivity | CNY | Boris Johnson | Nabídka akcií | Investiční bublina | Coffee | Negativní fundament | Obchodní konflikt | Pokles cen | Nové akcie | Burzovní průvodce | New York Stock Exchange (NYSE) | Výhody IPO | Cíle IPO | Nevýhody IPO | Druhy IPO | Upisování | Přímý zápis | Rizika přímého zápisu | Kótování | Road Show | Jak na IPO vydělat | Co je to IPO | Jak obchodovat IPO | Saudi Aramco | Očekávání trhu | Obchodujte | Čistý zisk | Prezident Donald Trump | Trinity | Objem | Obchod | Konkurenceschopnost | Hlavní události | Svíčková formace | Vývoj trhu | Nejbohatší | Miliardy | Na burze | Řešení Brexitu | Volby do parlamentu | RoboMarkets Česká republika | Britové | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Obchodujte přes LYNX | Yahoo | Míra | Americké vlády | Vliv na investice | Míra inflace v ČR | Podnik | Historie Wall Street | Síla na Wall Street | Index Wall Street | NYSE Composite Index | Jak Wall Street funguje? | Největší krize na Wall Street | Krize na Wall Street | Největší krize | Jak obchodovat na NYSE? | Obchodování na Wall Street | Krach | Komunikace | Trhy | Situace | Společnost Berkshire Hathaway | Vývoj | Guru | Největší pády
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Indikátor | Euro | Graf | ROCE

Předchozí klíčová slova

Procter & Gamble
Procter & Gamble (PG)
Procyklické měny
Pro Čechy je nebe nízko
Proč investovat do akcií
Proč klesla cena ropy
Prodat část akcií
Prodat dluhopisy
Prodat USD
Prodávající

Následující klíčová slova

Prodávat státní dluhopisy
Prodávat své akcie
Prodej akcií
Prodej anglické libry
Prodej aut
Prodej automobilů
Prodej automobilů v Británii
Prodej aut v Británii
Prodej aut v Číně
Prodej aut v EU
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Ceska mincovna
Potvrďte prosím... Zavřít